umbrello 0 - en to hr translation catalogue (156 entries)

en: Activity Diagram
hr: Dijagram aktivnosti

en: Aggregation
hr: Agregacija

en: Dependency
hr: Ovisnosti

en: Association
hr: U vezi s

en: Composition
hr: Sastavljanje poruka

en: Anchor
hr: Sidro

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Accessors are inline
hr: Pristupnici su u liniji

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
hr: Općenito

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
hr: vektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseStringButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseListButton)
en: ...
hr: …

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
hr: niz znakova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
hr: Dokumentacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
hr: Stil:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
hr: Javno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
hr: Privatno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
hr: Zaštićeno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
hr: Jezik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
hr: Mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
hr: &Potraži …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
hr: &Potraži …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
hr: &Prebriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
hr: &Pitaj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
hr: Oblikovanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
hr: Linije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
hr: Razmak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
hr: Dodaj klasu za izradu koda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
hr: Klasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
hr: Opća svojstva

en: Activity type:
hr: Vrsta aktivnosti:

en: Activity name:
hr: Ime aktivnosti:

en: General Settings
hr: Opće postavke

en: Display Options
hr: Mogućnosti prikaza

en: Attributes
hr: Atributi

en: Operations
hr: Postupci

en: Templates
hr: Predlošci

en: Show
hr: Pokaži

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
hr: Boje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
hr: Pismo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
hr: Označeno

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
hr: Odabrali ste prisanje cijelog dijagrama.
    Da li ste sigurni?

en: Delete Diagram?
hr: Izbristai dijagram?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
hr: Filtar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
hr: &Svi dijagrami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
hr: Paket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
hr: Sučelje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
hr: Operacija

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
hr: Atribut

en: Font Settings
hr: Postavke pisma

en: &Overwrite
hr: Pr&epiši

en: Activities
hr: Aktivnosti

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Stereotype
hr: Stereotip

en: Type:
hr: Tip:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
hr: Višestrukost:

en: A&bstract class
hr: A&pstraktna klasa

en: Multiple instance
hr: Višestruke instance

en: N&ew Attribute...
hr: &Novi atribut …

en: N&ew Template...
hr: &Novi predložak …

en: &Properties
hr: $Postavke …

en: &Documentation
hr: &Dokumentacija

en: Operatio&ns
hr: &Postupci

en: &Visibility
hr: &Vidljivost

en: Pac&kage
hr: &Paket

en: Att&ributes
hr: &Atributi

en: &Diagrams
hr: &Dijagrami

en: Invalid Name
hr: Neispravno ime

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
hr: Svojstva dijagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
hr: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
hr: Zumiraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
hr: Prikaži rešetku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
hr: &Prijanjaj uz mrežu

en: Autosave
hr: Automatsko spremanje

en: Startup
hr: Podizanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
hr: Zamrznut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
hr: Dodaj samo

en: &Fill:
hr: &Ispuni:

en: User Interface
hr: Korisničko sučelje

en: Parameters
hr: Parametri

en: &Library
hr: &Biblioteka

en: &Table
hr: &Tablica

en: &Type:
hr: &Tip:

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Delete Anchor
hr: Izbriši odabrano

en: New Template...
hr: Novi predložak …

en: Activity...
hr: Aktivnost …

en: Actor
hr: Učesnik

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
hr: Promijeni pismo …

en: Collapse All
hr: Sažmi sve

en: Component
hr: Komponenta

en: Folder
hr: Mapa

en: Datatype...
hr: &podaci …

en: Expand All
hr: Proširi sve

en: Fill Color...
hr: Boja ispune …

en: New Attribute...
hr: Novi atribut …

en: Line Color...
hr: Boja crte …

en: Node
hr: Čvor

en: Object...
hr: Objekt …

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
hr: Paket …

en: Rename...
hr: Promijeni ime …

en: Snap to Grid
hr: Poravnaj s rešetkom

en: Show Grid
hr: Prikaži mrežu

en: View Code
hr: Pogledaj  kod

en: Move Up
hr: Premjesti gore

en: Move Down
hr: Pomakni dolje

en: Change Text...
hr: Promijeni kut …

en: new_template
hr: novi_predložak

en: Add Base Class
hr: Dodajte osnovnu klasu

en: Add Derived Class
hr: Dodaj izvedenu klasu

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
hr: Postupak

en: Add Attribute
hr: Atributi

en: Add Base Interface
hr: Dodaj osnovnu sučelje

en: Add Derived Interface
hr: Dodaj izvedeno sučelje

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
hr: &Grafikon

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
hr: &Novi

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
hr: &Pokaži

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
hr: &Kod

en: &Add Default Datatypes for Active Language
hr: &Dodaj uobičajene vrste podataka za aktivan jezik

en: Creates a new document
hr: Stvara novi dokument

en: Opens an existing document
hr: Otvara postojeći dokument

en: Copies the selected section to the clipboard
hr: Kopira označeno na odlagalište

en: &Activity Diagram...
hr: Dijagram &aktivnosti …

en: &Tree View
hr: Moduli kao &stablo

en: &Snap to Grid
hr: &Ubačaj u mrežu

en: S&how Grid
hr: &Prikaži mrežu

en: Opening file...
hr: Otvaram datoteku …

en: Creating new document...
hr: Stvaram novi dokument …

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Saving file...
hr: Spremam datoteku …

en: Closing file...
hr: Zatvaram datoteku …

en: Printing...
hr: Ispisivanje …

en: Print %1
hr: Ispiši %1

en: Exiting...
hr: Izlazim …

en: Cutting selection...
hr: Režem izabrano …

en: Copying selection to clipboard...
hr: Kopiranje odabira u odlagalište …

en: Inserting clipboard contents...
hr: Ubacivanje sadržaja odlagališta …

en: Save Error
hr: Spremi pogrešku

en: activity diagram
hr: dijagram aktivnosti

en: Enter name:
hr: Unesite ime:

en: A diagram is already using that name.
hr: Dijagram već koristi to ime.

en: Views
hr: Pogledi

en: Actor &name:
hr: Ime &učesnika:

en: Class &name:
hr: &Ime Datoteke:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
hr: Odabrana datoteka %1 postoji.
    Želite je prepisati?

en: File Already Exists
hr: Datoteka već postoji

en: Enter role name:
hr: Unesite ime uloge:

en: Change Text
hr: Promijeni kut

en: Enter new text:
hr: Unesite novi tekst:

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: Enter object name:
hr: Unesite naziv objekta:

en: Box
hr: Kutija

en: Datatype
hr: &podaci

en: Message
hr: Poruka

en: Note
hr: Bilješka

en: Object
hr: Objekt

en: Label
hr: Oznaka
