KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (1561 entries)

en: Class Diagram
hu: Osztálydiagram

en: Use Case Diagram
hu: Esetdiagram használata

en: Sequence Diagram
hu: Sorozatdiagram

en: Collaboration Diagram
hu: Csoportmunka-diagram

en: State Diagram
hu: Állapotdiagram

en: Activity Diagram
hu: Tevékenységdiagram

en: Component Diagram
hu: Komponensdiagram

en: Deployment Diagram
hu: Elhelyezési diagram

en: Entity Relationship Diagram
hu: Entitásviszony-diagram

en: Object Diagram
hu: Objektumdiagram

en: No Diagram
hu: Nincs diagram

en: Generalization
hu: Általánosítás

en: Aggregation
hu: Aggregáció

en: Dependency
hu: Függőség

en: Association
hu: Társítás

en: Self Association
hu: Társítás saját magával

en: Collaboration Asynchronous Message
hu: Csoportmunka aszinkron üzenet

en: Collaboration Synchronous Message
hu: Csoportmunka szinkron üzenet

en: Sequence Message
hu: Sorozat-üzenet

en: Collaboration Self Message
hu: Csoportmunka-üzenet saját magának

en: Sequence Self Message
hu: Sorozat-üzenet saját magának

en: Containment
hu: Tartalmazás

en: Composition
hu: Összetétel

en: Realization
hu: Megvalósítás

en: Uni Association
hu: Uni társítás

en: Anchor
hu: Horgony

en: State Transition
hu: Állapotátmenet

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Exception
hu: Kivétel

en: Category to Parent
hu: Kategória a szülőnek

en: Child to Category
hu: Gyermek a kategóriának

en: Relationship
hu: Viszony

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: ? AssociationType ?
hu: ? Társítás típus ?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
hu: A vágólapon található objektumok közül legalább egy beillesztése nem sikerült, mert olyan nevű elem már létezik. A többi elem beillesztése megtörtént.

en: Paste Error
hu: Beillesztési hiba

en: Create diagram %1: %2
hu: %1. diagram létrehozása: %2

en: Change text : %1 to %2
hu: Szöveg megváltoztatása: %1 -> %2

en: Remove diagram %1
hu: %1. diagram eltávolítása

en: Set stereotype : %1 to %2
hu: Sztereotípus beállítása: %1 -> %2

en: Change visibility : %1
hu: Láthatóság megváltoztatása: %1

en: Create UML object : %1
hu: UML objektum létrehozása: %1

en: Remove UML object : %1
hu: UML objektum eltávolítása: %1

en: Rename object : %1 to %2
hu: Objektum átnevezése erről: %1, erre: %2

en: Change fill color : %1
hu: Kitöltési szín megváltoztatása: %1

en: Change font : %1
hu: Betűtípus megváltoztatása: %1

en: Change line color : %1
hu: Vonalszín megváltoztatása: %1

en: Change line width : %1
hu: Vonalvastagság megváltoztatása: %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
hu: Multiplicitás beállítása: %1 -> %2

en: Change text color : %1
hu: Szövegszín megváltoztatása: %1

en: Use fill color : %1
hu: Kitöltési szín használata: %1

en: No fill color : %1
hu: Nincs kitöltési szín: %1

en: Change visual property : %1
hu: Látható tulajdonság megváltoztatása: %1

en: Create widget : %1
hu: Elem létrehozása: %1

en: Move widget : %1
hu: Elem elmozgatása: %1

en: Remove widget : %1
hu: Elem eltávolítása: %1

en: Resize widget : %1
hu: Elem átméretezése: %1

en: Set name : %1 to %2
hu: Név beállítása: %1 -> %2

en: Set text : %1 to %2
hu: Szöveg beállítása: %1 -> %2

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
hu: A(z) %1 fájl nem nyitható meg írásra. Ellenőrizze, hogy a mappa létezik-e és van-e benne írási jogosultsága.

en: Cannot Open File
hu: A fájl megnyitása nem sikerült

en: Cannot create the folder:
hu: Az alábbi mappát nem sikerült létrehozni:

en: 
    Please check the access rights
hu: 
    Ellenőrizze a hozzáférési jogosultságokat.

en: Cannot Create Folder
hu: A mappát nem sikerült létrehozni

en: Package is a namespace
hu: A csomag névtér legyen

en: Virtual destructors
hu: Virtuális destruktorok

en: Generate empty constructors
hu: Üres konstruktorok generálása

en: Generate accessor methods
hu: Hozzáférési metódusok (accessor) generálása

en: Operations are inline
hu: A műveletek beágyazottak (inline) legyenek

en: Accessors are inline
hu: A hozzáférési metódusok beágyazottak (inline) legyenek

en: Accessors are public
hu: A hozzáférési metódusok publikusak legyenek

en: Create getters with 'get' prefix
hu: Lekérdezők létrehozása „get” előtaggal

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
hu: Az „[a-zA-Z]” előtag eltávolítása a hozzáférő metódusnevekből

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
hu: A hozzáférő metódusok nagybetűvel kezdődjenek

en: Use '\' as documentation tag instead of '@'
hu: „\” használata dokumentációs címkeként „@” helyett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
hu: <p align="center">C++-os kódgenerálás</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
hu: Osztálytag-előtag

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
hu: Metódus-megvalósítás generálása

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
hu: vektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
hu: <b>Változó</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseStringButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseListButton)
en: ...
hu: …

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
hu: sztring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
hu: <p align="center">Sztring</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
hu: <p align="center">Lista</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
hu: <i>globális?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
hu: Az osztály neve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
hu: <i><p align="center">Include fájl</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
hu: Az alábbiakat kell használni a generált kód osztályaiban:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
hu: Dokumentáció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
hu: Stílus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
hu: Vonás, vonás (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
hu: Vonás, csillag (/**  */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
hu: Projektgenerálás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
hu: ANT összeállítási dokumentum létrehozása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
hu: A metódusok automatikus létrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
hu: Üres konstruktormetódusok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
hu: Társítás-hozzáférési metódusok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
hu: Attribútum-hozzáférési metódusok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
hu: Alapértelmezett attribútum-hozzáférési hatókör:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
hu: Publikus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
hu: Privát

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
hu: Védett

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
hu: A szülőobjektumból

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
hu: Alapértelmezett társítási mező-hatókör:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
hu: A szülőobjektum szerepéből

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
hu: <p align="center">D kódgenerálás</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
hu: <p align="center">Java kódgenerálás</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
hu: <p align="center">Ruby kódgenerálás</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
hu: Kettőskereszt (#)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
hu: Begin-End (=begin =end)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
hu: Automatikusan létrehozott metódusok

en: Code Generation Wizard
hu: Kódgenerálási varázsló

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
hu: Kódgenerálási opciók

en: Adjust code generation options.
hu: Kódgenerálási opciók beállítása.

en: Language Options
hu: Nyelvi beállítások

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
hu: A kimeneti mappa létezik, de nem lehet bele írni.
    Állítsa be a szükséges jogosultságokat vagy válasszon egy másik mappát.

en: Error Writing to Output Folder
hu: Hiba a kimeneti mappába íráskor

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
hu: A(z) %1 nem mappa, válasszon egy érvényes mappát.

en: Please Choose Valid Folder
hu: Válasszon egy érvényes mappát

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
hu: Nem létezik %1 nevű mappa. Létre szeretné hozni most?

en: Output Folder Does Not Exist
hu: A kimeneti mappa nem létezik

en: Create Folder
hu: Mappa létrehozása

en: Do Not Create
hu: Nem kell létrehozni

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
hu: A mappát nem sikerült létrehozni.
    Ellenőrizze, hogy van-e írási jogosultsága a szülőmappában, vagy válasszon egy másik, érvényes mappát.

en: Error Creating Folder
hu: Hiba a mappa létrehozása közben

en: Please select a valid folder.
hu: Válasszon egy érvényes mappát.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
hu: Nyelv

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
hu: Mappák

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
hu: A generált fájlok ebbe a mappába kerüljenek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
hu: A kódgenerátor által létrehozott fájlok ebbe a mappába fognak kerülni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
hu: Ta&llózás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
hu: &Fejlécfájlok beillesztése ebből a könyvtárból:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
hu: Az ebben a mappában található fájlok fejlécfájlként fognak szerepelni a generált kódban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
hu: &Tallózás…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
hu: Felülírási mód

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
hu: Ha a kódgenerátor új fájlt akar létrehozni,
    de a fájl már létezik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
hu: A már létező fájlok felülírása a célmappában

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
hu: &Felülírás

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
hu: Ha egy adott nevű fájl már létezik, a program kérdezze meg a felhasználótól, mi a teendő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
hu: Rákér&dezés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
hu: Ha egy fájl már létezik a célmappában, válasszon egy másik nevet egy utótag megadásával

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
hu: Más né&v használata

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
hu: Formázás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
hu: A megjegyzések részletessége

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
hu: Az osztályok és tagfüggvények megj&egyzéseinek létrehozása akkor is, ha üresek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
hu: A megjegyzések létrehozása &akkor is, ha üresek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
hu: Megjegyzésekben jelzi, hogy a kód melyik szakasza van éppen (public, private stb.) egy osztályon belül, akkor is, ha a megjegyzés tartalma üres

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
hu: Sorok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
hu: Behúzási típus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
hu: Nincs behúzás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
hu: Tabulátor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
hu: Szóköz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
hu: Behúzási távolság:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
hu: Sorvégződési stílus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: *NIX ("\n")
hu: *NIX („\n”)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Windows ("\r\n")
hu: Windows („\r\n”)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Mac ("\r")
hu: Mac („\r”)

en: Select Classes
hu: Osztályok kiválasztása

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
hu: Helyezze az összes olyan osztályt a jobb oldali listába,
    amelyhez kódot szeretne létrehozatni.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
hu: Kódgenerálási kijelölés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
hu: Elérhető osztályok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
hu: Osztály hozzáadása kódgeneráláshoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
hu: Hozzáadás >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
hu: Osztály eltávolítása a kódgenerálásból

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
hu: << Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
hu: Kijelölt osztályok

en: Status of Code Generation Progress
hu: A kódgenerálás állása

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
hu: Nyomja meg a Kódgenerálás gombot a kódgenerálás elkezdéséhez.
    Ellenőrizze az eredményt mindegyik osztálynál.

en: Not Yet Generated
hu: Még nem történt kódgenerálás

en: Code Generated
hu: A kód generálása megtörtént

en: Not Generated
hu: Nem történt kódgenerálás

en: Skipped
hu: Kihagyva

en: Cannot open file!
hu: A fájl megnyitása nem sikerült!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
hu: Umbrello kódgenerálás - Naplózó exportálás

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
hu: Állapot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
hu: Osztály

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
hu: Naplózó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
hu: Exportálás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
hu: Generálás

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
hu: Fájl importálása: %1 - %2/%3 kész

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
hu: Kész.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
hu: Meghiúsult.

en: Code Importing Wizard
hu: Kódimportálás varázsló

en: Code Importing Path
hu: Kódimportálás elérési út

en: Select the code importing path.
hu: Válassza ki a kódimportálási útvonalat.

en: File System Model
hu: Fájlrendszermodell

en: Select the desired language to filter files.
hu: A kívánt nyelvi fájl kiválasztása fájlok szűréséhez.

en: Select also all the files in the subdirectories.
hu: Továbbá minden fájl kiválasztása az alkönyvtárakban.

en: Select all the files below the current directory.
hu: Az összes lenti fájl kiválasztása a jelenlegi könyvtárból.

en: Clear all selections.
hu: Kijelölések törlése.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
hu: Fájlkiterjesztések hozzáadása, mint például „*.h *.hpp”.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
hu: A projekt nyelve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
hu: Programozási nyelv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
hu: Alkönyvtárak felvétele.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
hu: Fájlkiterjesztések listája:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
hu: A kijelölés megszüntetése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
hu: Összes kijelölése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
hu: Fájlok száma:

en: Status of Code Importing Progress
hu: A kódimportálási folyamat állapota

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
hu: Nyomja meg az „Importálás indítása” gombot a kódimportálás elkezdéséhez.
    Ellenőrizze a sikeresség állapotát mindegyik osztálynál.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
hu[0]: <b>1 fájl kódimportálása:</b><br>
hu[1]: <b>%1 fájl kódimportálása:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
hu: Fájl importálása … KÉSZ<br>

en: Import Done
hu: Importálás kész

en: importing file ... FAILED<br>
hu: fájl importálása … SIKERTELEN<br>

en: Import Failed
hu: Importálás sikertelen

en: importing file ...
hu: fájl importálása …

en: importing file ... stopped<br>
hu: fájl importálása … leállítva<br>

en: Import stopped
hu: Importálás leállítva

en: Not Imported
hu: Nem importált

en: Umbrello Code Import - Logger Export
hu: Umbrello kódimportálás - Naplózó exportálás

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
hu: Importálás állapota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
hu: Importálás indítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
hu: Leállítás

en: Importing file: %1
hu: Fájl importálása: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
hu: Meghiúsult.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
hu: Kész.

en: No code importer for file: %1
hu: Nincs kódimportáló ehhez a fájlhoz: %1

en: Class Name
hu: Osztálynév

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Initial activity
hu: Kezdeti tevékenység

en: End activity
hu: Végső tevékenység

en: Final activity
hu: Befejező tevékenység

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
hu: Ág/Egyesítés

en: Invoke action
hu: Művelet végrehajtása

en: Parameter activity
hu: Paraméter-tevékenység

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
hu: Általános tulajdonságok

[ctx: general properties page]
en: General
hu: Általános

en: Activity type:
hu: Tevékenységtípus:

en: Activity name:
hu: Tevékenységnév:

en: Precondition :
hu: Előfeltétel:

en: Postcondition :
hu: Utófeltétel:

en: &Normal activity
hu: N&ormál tevékenység

en: &Invoke action
hu: Művelet &végrehajtása

en: &Parameter activity node
hu: &Paraméter tevékenység-csomópont

en: Association Properties
hu: A társítás tulajdonságai

[ctx: general settings page name]
en: General
hu: Általános

en: General Settings
hu: Általános beállítások

[ctx: display option page name]
en: Display
hu: Megjelenítés

en: Display Options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Attribute Settings
hu: Attribútumbeállítások

en: Operations
hu: Műveletek

en: Operation Settings
hu: Műveleti beállítások

en: Templates
hu: Sablonok

en: Templates Settings
hu: A sablonok beállításai

en: Enum Literals
hu: Felsorolt nevek

en: Enum Literals Settings
hu: A felsorolt nevek beállításai

en: Entity Attributes
hu: Entitás-attribútumok

en: Entity Attributes Settings
hu: Az entitás-attribútumok beállításai

en: Entity Constraints
hu: Feltételek az entitásra

en: Entity Constraints Settings
hu: Az entitás feltételeinek beállítása

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
hu: Tartalom

en: Contents Settings
hu: A tartalom beállításai

en: Associations
hu: Társítások

en: Class Associations
hu: Osztálytársítások

[ctx: instance general settings page name]
en: General
hu: Általános

en: new_class
hu: új_osztály

en: Class Wizard
hu: Osztályvarázsló

en: New Class
hu: Új osztály

en: Add general info about the new class.
hu: Általános leírás az új osztályról.

en: Class Attributes
hu: Osztályattribútumok

en: Add attributes to the new class.
hu: Attribútumok létrehozása az új osztályban.

en: Class Operations
hu: Osztályműveletek

en: Add operations to the new class.
hu: Műveletek létrehozása az új osztályban.

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Hide Comment
hu: Megjegyzés elrejtése

en: Show Comment
hu: Megjegyzés megjelenítése

en: Insert Code Block Before
hu: Kódblokk beszúrása elé

en: Insert Code Block After
hu: Kódblokk beszúrása mögé

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Cut
hu: Kivágás

en: Code Viewer - %1
hu: Kódnézegető - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
hu: A rejtett blokkok megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
hu: <p align="center">ide jön a komponens neve</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
hu: A blokktípus megjelenítése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
hu: Színek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
hu: Betűtípus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
hu: Papír:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
hu: A kijelölés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
hu: <p align="right">UML objektumblokk:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
hu: <p align="right">Rejtett blokk:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
hu: <p align="right">Nem szerkeszthető szöveg:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
hu: <p align="right">Szerkeszthető szöveg:</p>

en: Enable all messages
hu: Összes üzenet engedélyezése

en: Enable 'delete association' related messages
hu: A „társítás törlése” kapcsolódó üzeneteinek engedélyezése

en: Enable 'delete diagram' related messages
hu: A „diagram törlése” kapcsolódó üzeneteinek engedélyezése

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
hu: Egy társítás törlésére készül. Biztosan szeretné folytatni?

en: Delete Association
hu: Társítás törlése

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
hu: Az egész diagram el lesz távolítva.
    Biztosan ezt szeretné?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) %1 diagramot?

en: Delete Diagram?
hu: Törölni szeretné a diagramot?

en: &Delete
hu: &Törlés

en: Notifications
hu: Értesítések

en: The format that the images will be exported to
hu: A képek exportálási formátuma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
hu: Az összes nézet exportálása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
hu: A képek mentéséhez használt alapkönyvtár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
hu: A diagramok ebbe a &könyvtárba kerüljenek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
hu: A célkönyvtárban jöjjön létre a fastruktúra, amelyben elrendezve
    a nézetek a dokumentumban szerepeltek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
hu: A nézetek alapértelmezésben a dokumentumon belül, mappákban vannak elhelyezve. Ez a mappastruktúra egy megadott könyvtárban is létrehozható ezzel az opcióval.
    Csak a felhasználó által létrehozott mappák jönnek létre az alapkönyvtárban (logikai nézet, esetnézet stb. nem jön létre).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
hu: Könyv&tárak használata

en: Find
hu: Keresés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
hu: Szűrő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
hu: Fastruktúra-nézet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
hu: A &jelenlegi diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
hu: A&z összes diagram

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
hu: Kategória

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
hu: Összes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
hu: Csomag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
hu: Felület

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
hu: Művelet

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
hu: Attribútum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
hu: Keresési kifejezés:

en: Default
hu: Alapértelmezés

[ctx: general settings]
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
hu: Betűtípus

en: Font Settings
hu: Betűtípus-beállítások

[ctx: widget style page]
en: Style
hu: Stílus

en: Widget Style
hu: Elemstílus

[ctx: style page name]
en: Style
hu: Stílus

en: Line Style
hu: Vonalstílus

[ctx: role page name]
en: Roles
hu: Szerepek

en: Role Settings
hu: Szerepbeállítások

en: Note Properties
hu: Jegyzettulajdonságok:

en: Central Buffer
hu: Központi puffer

en: Data Store
hu: Adattároló

en: ObjectFlow
hu: Objektumfolyam

[ctx: properties group title]
en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Object Node type:
hu: Objektumcsomópont-típus:

en: Object Node name:
hu: Objektumcsomópont-név:

[ctx: enter state label]
en: State :
hu: Állapot:

en: &Central Buffer
hu: &Központi puffer

en: &Data Store
hu: &Adattároló

en: &Object Flow
hu: &Objektumfolyam

en: Destination File Already Exists
hu: A célként megadott fájl már létezik

en: &Overwrite
hu: &Felülírás

en: &Generate Similar File Name
hu: &Hasonló fájlnév generálása

en: &Do Not Generate File
hu: Nem ke&ll fájlt létrehozni

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
hu: %1 nevű fájl már létezik itt: %2.
    
    A fájl felülírható, más néven új fájl hozható
    létre, vagy a fájl generálása kihagyható.

en: &Apply to all remaining files
hu: Alk&almazás a többi fájlra is

en: Activities
hu: Tevékenységek

en: Move selected item to the top
hu: A kijelölt elemet legfelülre mozgatja

en: Move selected item up
hu: A kijelölt elemet feljebb mozgatja

en: Move selected item down
hu: A kijelölt elemet lejjebb mozgatja

en: Move selected item to the bottom
hu: A kijelölt elemet legalulra mozgatja

en: New Activity...
hu: Új tevékenység…

en: Delete
hu: Törlés

en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: name of association widget]
en: Name:
hu: Név:

en: Stereotype
hu: Sztereotípus

en: Type:
hu: Típus:

en: Role A Properties
hu: Az „A” szerep tulajdonságai

en: Role B Properties
hu: A „B” szerep tulajdonságai

en: Role A Changeability
hu: Az „A” szerep módosíthatósága

en: Role B Changeability
hu: A „B” szerep módosíthatósága

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
hu: A szerep neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
hu: Multiplicitás:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
hu: Módosítható

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
hu: Nem módosítható

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
hu: Csak hozzáadás

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
hu: Módosítható

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
hu: Nem módosítható

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
hu: Csak hozzáadás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
hu: Elrendezés-előállító

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
hu: Elrendezés-előállító automatikus felismerése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
hu: Előállító végrehajtható útvonala:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
hu: Egyebek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: <p>Dot file export is performed by using the export layout.</p><p>With this option checked, the export layout is added to the list of available diagram layouts and enables a quick dot export preview.</p>
hu: <p>A Dot fájl exportálás az exportálás elrendezés használatával végezhető el.</p><p>Ezzel a kiválasztott lehetőséggel az exportálás elrendezés hozzá lesz adva az elérhető diagramelrendezések listájához, és engedélyezi a gyors dot exportálás előnézetet.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
hu: Exportálási elrendezés megjelenítése a diagram helyi menüjében

en: Reference:
hu: Hivatkozás:

en: A&bstract class
hu: A&bsztrakt osztály

en: A&bstract use case
hu: A&bsztrakt eset

[ctx: component is executable]
en: &Executable
hu: &Végrehajtható

en: Draw as actor
hu: Kirajzolás szereplőként

en: Multiple instance
hu: Több példány

en: Show destruction
hu: A felbontás megjelenítése

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
hu: A választott név már
    foglalt.
    A név visszaállt az alapértelmezésre.

en: Name is Not Unique
hu: A név nem egyedi

en: N&ew Attribute...
hu: Új attr&ibútum…

en: N&ew Operation...
hu: Ú&j művelet…

en: N&ew Template...
hu: Ú&j sablon…

en: N&ew Enum Literal...
hu: Ú&j felsorolt név…

en: N&ew Entity Attribute...
hu: Új entitás-attr&ibútum…

en: Constraints
hu: Feltételek

en: N&ew Constraint...
hu: Ú&j feltétel…

en: Instance Attribute
hu: Példány-attribútumok

en: N&ew Instance Attribute...
hu: Új példány-attri&bútum…

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Source Code
hu: Forráskód

en: &Documentation
hu: &Dokumentáció

en: Operatio&ns
hu: Mű&veletek

en: &Visibility
hu: Láth&atóság

en: O&peration signature
hu: Műveletaláí&rás

en: Pac&kage
hu: &Csomag

en: Att&ributes
hu: Attribút&umok

en: Attr&ibute signature
hu: Attribútuma&láírás

en: &Public Only
hu: Csak &publikus

en: Draw as circle
hu: Kirajzolás körként

en: &Attribute associations
hu: &Attribútumtársítások

en: Starting Scope
hu: Kezdeti hatókör

en: Default attribute scope:
hu: Alapértelmezett attribútum-hatókör:

en: Default operation scope:
hu: A művelet alapértelmezett hatóköre:

en: Attribute Signatures
hu: Attribútumaláírások

en: No Stereotype
hu: Nincs sztereotípus

en: Stereotype Name
hu: Sztereotípus-név

en: Stereotype with Tags
hu: Sztereotípus címkékkel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
hu: Keresési útvonalak beillesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional include search paths could be added by specifying environment variable UMBRELLO_INCPATH.
hu: További keresési útvonalak adhatók meg az UMBRELLO_INCPATH környezeti változó beállításával.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
hu: C++ importálás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createArtifactCheckBox)
en: For each imported file create an artifact in the component view
hu: Minden importált fájlhoz egy munkadarab létrehozása a komponensnézetben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
hu: Függőségek feloldása (csökkenti az importálás sebességét)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
hu: C++11 szabvány engedélyezése (kísérleti)

en: Unique Constraint...
hu: Egyedi feltétel…

en: Primary Key Constraint...
hu: Feltétel az elsődleges kulcsra…

en: Foreign Key Constraint...
hu: Feltétel a külső kulcsra…

en: Check Constraint...
hu: Feltétel ellenőrzése…

en: <p align="center">No Options Available.</p>
hu: <p align="center">Nincs módosítható beállítás.</p>

en: &Diagrams
hu: &Diagramok

en: &Select diagrams
hu: Diagramok kivála&sztása

en: &Type of diagram
hu: A diagram tí&pusa

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
hu: Kiválasztás

en: No diagrams selected.
hu: Nincs kiválasztva diagram.

en: The name you have entered is invalid.
hu: A megadott név érvénytelen.

en: Invalid Name
hu: Érvénytelen név

en: The name you have entered is not unique.
hu: A megadott név nem egyedi.

en: Name Not Unique
hu: Nem egyedi név

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
hu: A diagram tulajdonságai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
hu: Nagyítás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
hu: Szélesség:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
hu: Magasság:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
hu: Rács me&gjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
hu: Illesztés a &rácshoz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
hu: A komponensek mérete mindig a rácsméret egész számszorosa legyen.
    Ha az „Illesztés a rácshoz” opció be van jelölve, a komponens mind a négy oldala a rácshoz fog illeszkedni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
hu: Az illesztési rács mérete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
hu: Rácstávolság:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
hu: Sorozat automatikus növelése

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Enable undo
hu: A visszavonási lehetőség bekapcsolása

en: Use tabbed diagrams
hu: Lapozós diagramok használata

en: Use new C++/Java/Ruby generators
hu: Új C++/Java/Ruby-generátorok használata

en: Turn on footer and page numbers when printing
hu: Lábléc és oldalszámok nyomtatása

en: Enable UML2 support
hu: UML2 támogatás engedélyezése

en: Autosave
hu: Automatikus mentés

en: E&nable autosave
hu: Az automatikus mentés bekapcs&olása

en: Select auto-save time interval (mins):
hu: Az automatikus mentés időköze (min):

en: Set autosave suffix:
hu: Az automatikus mentés utótagjának beállítása:

en: <qt><p>The autosave file will be saved to ~/autosave.xmi if the autosaving occurs before you have manually saved the file.</p><p>If you have already saved it, the autosave file will be saved in the same folder as the file and will be named like the file's name, followed by the suffix specified.</p><p>If the suffix is equal to the suffix of the file you have saved, the autosave will overwrite your file automatically.</p></qt>
hu: <qt><p>Az automatikus mentés során a fájl  ~/autosave.xmi néven lesz elmentve, ha a fájl még egyszer sem volt kézzel elmentve.</p><p>Ha már legalább egyszer el lett mentve, akkor az automatikusan mentett változat a fájl könyvtárába kerül, és az itt megadott kiterjesztés lesz hozzáfűzve a fájlnévhez.</p><p>Ha a kiterjesztés megegyezik a fájlnév kiterjesztésével, akkor az automatikus mentés az eredeti fájlt fogja felülírni.</p></qt>

en: Startup
hu: Indulás

en: &Load last project
hu: Az utolsó pr&ojekt betöltése

en: Start new project with:
hu: Új projekt kezdése:

en: Default Language :
hu: Alapértelmezett nyelv:

en: Contained Items
hu: A tartalmazott elemek

en: Select Operation
hu: Művelet kiválasztása

en: Sequence number:
hu: Sorozatszám:

en: Auto increment:
hu: Automatikus növelés:

en: Class operation:
hu: Osztályművelet:

en: New Operation...
hu: Új művelet…

en: Custom operation:
hu: Egyéni művelet:

[ctx: General options]
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
hu: Jobbról-balra felhasználói felület

[ctx: Association options]
en: Associations
hu: Társítások

en: Create new association lines as:
hu: Új társítási vonalak létrehozása mint:

[ctx: color group box]
en: Color
hu: Szín

en: Custom text color
hu: Egyéni szövegszín

en: Custom line color
hu: Egyéni vonalszín

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
hu: Egyéni kitöltési szín

en: Custom grid color
hu: Egyéni rácsszín

en: Custom background color
hu: Egyéni háttérszín

en: Custom line width
hu: Egyéni vonalvastagság

en: &Use fill color
hu: A &kitöltési szín használata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
hu: A szerep tulajdonságai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
hu: A szerep láthatósága

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
hu: Implementáció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
hu: A szerep módosíthatósága

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
hu: Módosítható

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
hu: Nem módosítható

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
hu: Csak hozzáadás

[ctx: title of color group]
en: Color
hu: Szín

[ctx: text color]
en: &Text:
hu: &Szöveg:

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
hu: Alapért&elmezés

[ctx: line color]
en: &Line:
hu: &Vonal:

[ctx: default line color button]
en: &Default
hu: &Alapértelmezés

en: &Fill:
hu: Kitö&ltés:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
hu: A&lapértelmezés

en: &Use fill
hu: K&itöltés használata

[ctx: background color]
en: &Background:
hu: &Háttér:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
hu: &Alapértelmezés

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
hu: &Rácspont:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
hu: &Alapértelmezés

[ctx: title of width group]
en: Width
hu: Szélesség

[ctx: line width]
en: Line &width:
hu: V&onalvastagság:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
hu: &Alapértelmezés

en: Layout of the line:
hu: A vonal elrendezése:

en: Parameter Properties
hu: A paraméter tulajdonságai

[ctx: property name]
en: &Name:
hu: Né&v:

en: Passing Direction
hu: Az irány átadása

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
hu: Az „in” csak olvasható, az „out” csak írható, az „inout” írható és olvasható paraméter.

en: You have entered an invalid parameter name.
hu: Érvénytelen nevet adott egy paraméternek.

en: Parameter Name Invalid
hu: Érvénytelen paraméternév

en: Select diagram
hu: A kijelölt diagram

en: Umbrello Setup
hu: Az Umbrello beállításai

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: User Interface Settings
hu: A felhasználói felület beállításai

[ctx: general settings page]
en: General
hu: Általános

[ctx: class settings page]
en: Class
hu: Osztály

en: Class Settings
hu: Osztálybeállítások

en: Code Importer
hu: Kódimportáló

en: Code Import Settings
hu: Kódimportálási beállítások

en: Code Generation
hu: Kódgenerálás

en: Code Generation Settings
hu: Kódgenerálási beállítások

en: Code Viewer
hu: Kódnézegető

en: Code Viewer Settings
hu: Kódnézegető beállítások

en: Auto Layout
hu: Automatikus elrendezés

en: Auto Layout Settings
hu: Automatikus elrendezés beállítások

en: Search
hu: Keresés

[ctx: general page]
en: General
hu: Általános

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
hu: Kezdeti állapot

[ctx: state in statechart]
en: State
hu: Állapot

[ctx: end state in statechart]
en: End state
hu: Végállapot

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
hu: Elágaztatás

[ctx: join state in statechart]
en: Join
hu: Egyesítés

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
hu: Csomópont

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
hu: Mély előzmény

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
hu: Alacsony előzmény

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
hu: Választás

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
hu: Kombinált

en: State type:
hu: Az állapot típusa:

en: State name:
hu: Az állapot neve:

en: Linked diagram:
hu: Linkelt diagram:

en: Stereotype Properties
hu: A sztereotípus tulajdonságai

en: Stereotype Attributes for
hu: Sztereotípus attribútumok ehhez:

[ctx: attribute name]
en: &Name:
hu: Né&v:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
hu: Típ&us:

[ctx: default value]
en: &Default:
hu: &Alapértelmezés:

en: Attribute Properties
hu: Attribútumjellemzők

en: &Initial value:
hu: Ke&zdeti érték:

en: Classifier &scope ("static")
hu: Érvényességi kö&r („static”)

en: You have entered an invalid attribute name.
hu: Érvénytelen attribútumnevet adott meg.

en: Attribute Name Invalid
hu: Érvénytelen attribútumnév

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
hu: Az attribútum nevének megadott név már le van foglalva ebben a műveletben.

en: Attribute Name Not Unique
hu: Az attribútum neve nem egyedi

en: Check Constraint Properties
hu: A feltétel tulajdonságainak ellenőrzése

[ctx: name label]
en: Name
hu: Név

en: Check Condition :
hu: Feltétel ellenőrzése:

en: Entity Attribute Properties
hu: Az entitásattribútum jellemzői

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
hu: Né&v:

en: Length/Values:
hu: Hossz/értékek:

en: &Auto increment
hu: A&utomatikus növelés

en: Allow &null
hu: A Null en&gedélyezése

en: Attributes:
hu: Attribútumok:

en: Indexing
hu: Indexelés

en: &Not Indexed
hu: N&em indexelt

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
hu: &Indexelt

en: You have entered an invalid entity attribute name.
hu: Érvénytelen entitásattribútum-nevet adott meg.

en: Entity Attribute Name Invalid
hu: Érvénytelen entitásattribútum-név

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
hu: Az entitásattribútum nevének megadott név már le van foglalva ebben a műveletben.

en: Entity Attribute Name Not Unique
hu: Az entitásattribútum neve nem egyedi

en: EnumLiteral Properties
hu: A felsorolt név tulajdonságai

[ctx: literal name]
en: &Name:
hu: Né&v:

en: &Value:
hu: &Érték:

en: Foreign Key Setup
hu: Külső kulcs beállítása

[ctx: general page title]
en: General
hu: Általános

[ctx: general group title]
en: General
hu: Általános

[ctx: label for entering name]
en: Name
hu: Név

en: Referenced Entity
hu: Hivatkozott entitás

en: Actions
hu: Műveletek

en: On Update
hu: Frissítéskor

en: On Delete
hu: Törléskor

en: No Action
hu: Nincs művelet

en: Restrict
hu: Megszorítás

en: Cascade
hu: Lépcsősen

en: Set Null
hu: Beállítás Null értékre

en: Set Default
hu: Beállítás az alapértelmezésre

en: Columns
hu: Oszlopok

[ctx: column header local]
en: Local
hu: Helyi

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
hu: Hivatkozott

en: Local Column
hu: Helyi oszlop

en: Referenced Column
hu: Hivatkozott oszlop

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: You are attempting to change the Referenced Entity of this ForeignKey Constraint. Any unapplied changes to the mappings between local and referenced entities will be lost. Are you sure you want to continue ?
hu: Ha megváltoztatja a hivatkozott entitás nevét a külső kulcsfeltételnél, akkor a helyi és hivatkozott entitások kapcsolatára vonatkozó nem mentett módosítások elvesznek. Folytatni szeretné a műveletet?

en: Object Attribute Properties
hu: Objektum-attribútum jellemzői

en: You have entered an invalid attribute value.
hu: Érvénytelen attribútumértéket adott meg.

en: Value Invalid
hu: Érvénytelen érték

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
hu: Attribútumnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
hu: Érték:

en: Operation Properties
hu: A művelet tulajdonságai

[ctx: operation name]
en: &Name:
hu: Né&v:

en: &Abstract operation
hu: Ab&sztrakt művelet

en: &Query ("const")
hu: &Lekérdezés („const”)

en: &virtual
hu: &virtuális

en: &inline
hu: beágyaz&ott

en: &Override
hu: &Felülbírálás

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Ne&w Parameter...
hu: Ú&j paraméter…

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
hu: A paraméter nevének választott név
    már le van foglalva ebben a műveletben.

en: Parameter Name Not Unique
hu: A paraméter neve nem egyedi

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
hu: A paraméter nevének megadott név már le van foglalva ebben a műveletben.

en: You have entered an invalid operation name.
hu: Érvénytelen műveletnevet adott meg.

en: Operation Name Invalid
hu: A művelet neve nem egyedi

en: An operation with that signature already exists in %1.
hu: Már létezik művelet ezzel az aláírással itt: %1.

en: Choose a different name or parameter list.
hu: Válasszon más nevet vagy paraméterlistát.

en: Template Properties
hu: A sablon tulajdonságai

[ctx: template name]
en: &Name:
hu: Né&v:

en: You have entered an invalid template name.
hu: Érvénytelen sablonnevet adott meg.

en: Template Name Invalid
hu: A sablon neve érvénytelen

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
hu: A sablonparaméter nevének megadott név már le van foglalva ebben a műveletben.

en: Template Name Not Unique
hu: A sablonnév nem egyedi

en: Unique Constraint Properties
hu: Egyedi feltétel tulajdonságai

en: Attribute Details
hu: Attribútumjellemzők

en: You have entered an invalid constraint name.
hu: Érvénytelen a megadott feltételnév.

en: Constraint Name Invalid
hu: A feltétel neve érvénytelen

[ctx: classes display options page]
en: Display
hu: Megjelenítés

en: Classes Display Options
hu: Osztálymegjelenítési jellemzők

[ctx: diagram style page]
en: Style
hu: Stílus

en: Diagram Style
hu: Diagramstílus

en: &Default value:
hu: &Alapértelmezett érték:

en: &Image type:
hu: Ké&ptípus:

en: &Resolution:
hu: &Felbontás:

en: New
hu: Új

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

en: &Library
hu: Köny&vtár

en: &Table
hu: Táb&lázat

[ctx: draw as default]
en: &Default
hu: &Alapértelmezés

en: Draw As
hu: Kirajzolás mint

en: &Type:
hu: Típ&us:

en: Package path:
hu: Csomag elérési út:

en: Stereotype &name:
hu: Sztereotípus-&név:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
hu: P&ublikus

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
hu: Véd&ett

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
hu: P&rivát

en: Imple&mentation
hu: &Implementáció

en: Visibility
hu: Láthatóság

[ctx: scope for A is public]
en: Public
hu: Publikus

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
hu: Védett

[ctx: scope for A is private]
en: Private
hu: Privát

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
hu: Implementáció

en: Role A Visibility
hu: Az „A” szerep láthatósága

[ctx: scope for B is public]
en: Public
hu: Publikus

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
hu: Védett

[ctx: scope for B is private]
en: Private
hu: Privát

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
hu: Implementáció

en: Role B Visibility
hu: A „B” szerep láthatósága

en: Exporting to XHTML...
hu: Exportálás XHTML-formátumba…

en: Exporting all views...
hu: Az összes nézet exportálása…

en: Some errors happened when exporting the images:
hu: Hiba történt a képek exportálása közben:

en: Generating Docbook...
hu: Docbook készítése…

en: Docbook Generation Complete...
hu: A Docbook-fájl elkészült…

en: Docbook Generation Failed...
hu: Nem sikerült a Docbook-generálás…

en: Exporting to DocBook...
hu: Exportálás DocBook formátumban…

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
hu: Az Umbrello UML modellező autonóm kódgenerátora

en: (c) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (c) 2002-2006 Umbrello UML Modeller Authors
hu: © Gael de Chalendar (aka Kleag), 2006., © Az Umbrello UML modellező szerzői, 2002-2006.

en: Umbrello UML Modeller Authors
hu: Az Umbrello UML modellező szerzői

en: File to transform
hu: Az átalakítandó fájl

en: The XSLT file to use
hu: A használni kívánt XSLT-fájl

en: Generating XHTML...
hu: XHTML generálása…

en: XHTML Generation Complete...
hu: Az XHTML-fájl elkészült…

en: Copying CSS...
hu: CSS-adatok másolása…

en: Finished Copying CSS...
hu: A CSS-adatok másolása befejeződött…

en: Failed Copying CSS...
hu: Nem sikerült átmásolni a CSS-adatokat…

en: Flag whether documentation was modified. Press left mouse button to apply modified content.
hu: Jelzi, hogy a dokumentáció módosult-e. Nyomja meg a bal egérgombot a módosított tartalom alkalmazásához.

en: Documentation type
hu: Dokumentációtípus

en: Activate documentation edit after focus change.
hu: Dokumentációszerkesztés aktiválása fókuszváltozás után.

en: Apply layout
hu: Elrendezés alkalmazása

en: Umbrello UML Modeller
hu: Umbrello UML modellező

en: Umbrello – Visual development environment for software, based on the industry standard Unified Modelling Language (UML).<br/>See also <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.
hu: Umbrello - Vizuális szoftverfejlesztő környezet az iparági szabvány UML (Unified Modelling Language) alapján.<br/>Lásd még <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.

en: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Umbrello UML Modeller Authors
hu: © Paul Hensgen, 2001.
    © Az Umbrello UML modellező szerzői, 2002-2022.

en: Author of initial version.
hu: Az eredeti verzió szerzője.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
hu: Hibajavítás, portolás, kódtisztítás, új szolgáltatások.

en: Porting work, code cleanup, new features.
hu: Portolás, kódtisztítás, új szolgáltatások.

en: Current maintainer.
hu: Jelenlegi karbantartó.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
hu: Rengeteg munka a C++ és Java kódgenerátoron. Kódszerkesztő.

en: File to open
hu: A megnyitandó fájl

en: export diagrams to extension and exit
hu: a diagramok exportálása a megadott kiterjesztéssel, majd kilépés

en: list available export extensions
hu: elérhető export-kiegészítők listázása

en: the local directory to save the exported diagrams in
hu: az exportált diagramok ebbe a helyi könyvtárba kerüljenek

en: import files
hu: fájlok importálása

en: list supported languages
hu: támogatott nyelvek listája

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
hu: a nézetek eredeti fastruktúrájának megőrzése a célkönyvtárban

en: import files from directory <dir>
hu: fájlok importálása a(z) <dir> mappából

en: Delete Anchor
hu: Horgony törlése

en: Add Point
hu: Pont hozzáadása

en: Delete Point
hu: Pont törlése

en: Choose Spline points automatically
hu: Spline-pontok automatikus megválasztása

en: Change Association Name...
hu: A társítás nevének megváltoztatása…

en: Change Role A Name...
hu: Az „A” szerep nevének megváltoztatása…

en: Change Role B Name...
hu: A „B” szerep nevének megváltoztatása…

en: Select Operation...
hu: Művelet kiválasztása…

[ctx: Layout menu]
en: Layout
hu: Elrendezés

en: Polyline
hu: Töröttvonal

en: Direct
hu: Közvetlen

en: Orthogonal
hu: Ortogonális

en: New Template...
hu: Új sablon…

en: Accept Signal
hu: Szignál elfogadása

en: Accept Time Event
hu: Időesemény fogadása

en: Activity...
hu: Tevékenység…

en: Activity Transition
hu: Tevékenységváltozás

en: Actor
hu: Szereplő

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
hu: Munkadarab

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
hu: A betűtípus megváltoztatása…

en: Choice
hu: Választás

[ctx: new class menu item]
en: Class...
hu: Osztály…

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
hu: Duplikálás

en: Collapse All
hu: Teljes összecsukás

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
hu: Kombinált állapot…

en: Component
hu: Komponens

en: Folder
hu: Mappa

en: Datatype...
hu: Adattípus…

en: Deep History
hu: Napló (mély)

en: Edit combined state
hu: Kombinált állapot szerkesztése

en: End Activity
hu: Végső tevékenység

en: End State
hu: Végállapot

en: Entity
hu: Entitás

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
hu: Entitásattribútum…

en: Enum...
hu: Felsorolás…

en: Enum Literal...
hu: Felsorolt név…

en: Expand All
hu: Teljes kibontás

en: Export as Picture...
hu: Exportálás képként…

en: Externalize Folder...
hu: Mappa külsővé tétele…

en: Fill Color...
hu: Kitöltési szín…

en: Final Activity
hu: Befejező tevékenység

en: Flip Horizontal
hu: Vízszintes tükrözés

en: Flip Vertical
hu: Függőleges tükrözés

en: Text Line...
hu: Szövegsor…

en: Fork
hu: Elágaztatás

en: Go to state diagram
hu: Ugrás az állapotdiagramra

en: Hide destruction box
hu: A felbontásdoboz elrejtése

en: Import File(s)...
hu: Fájlok importálása…

en: Import from Directory...
hu: Importálás mappából…

en: from file...
hu: fájlból…

en: Initial Activity
hu: Kezdeti tevékenység

en: Initial State
hu: Kezdeti állapot

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
hu: Példány…

en: New Attribute...
hu: Új attribútum…

en: Provided interface
hu: Szolgáltatott interfész

en: Required interface
hu: Igényelt interfész

en: Internalize Folder
hu: Mappa belsővé tétele

en: Junction
hu: Csomópont

en: Line Color...
hu: Vonalszín…

en: Asynchronous Message
hu: Aszinkron üzenet

en: Creation Message
hu: Létrehozási üzenet

en: Destroy Message
hu: Megsemmisítési üzenet

en: Found Message
hu: Megtalált üzenet

en: Lost Message
hu: Elveszett üzenet

en: Synchronous Message
hu: Szinkron üzenet

en: New Entity Attribute...
hu: Új entitásattribútum…

en: New Literal...
hu: Új felsorolt név…

en: New Parameter...
hu: Új paraméter…

en: Node
hu: Csomópont

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
hu: Megjegyzés…

en: Object...
hu: Objektum…

en: Object Node
hu: Objektumcsomópont

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
hu: Csomag…

en: Pin
hu: Gombostű

note: i18n("Port...")); break;
en: Pre Post Condition
hu: Előzetes/utólagos feltétel

en: Redo
hu: Újra

en: Region
hu: Régió

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove state diagram
hu: Állapotdiagram eltávolítása

en: Rename...
hu: Átnevezés…

en: Rename Object...
hu: Az objektum átnevezése…

en: Return to combined state
hu: Visszatérés a kombinált állapothoz

en: Return to class
hu: Visszatérés az osztályhoz

en: Reset Label Positions
hu: A címkepozíciók alaphelyzetbe hozása

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Select state diagram
hu: Állapotdiagram kiválasztása

en: Send Signal
hu: Szignál küldése

en: Shallow History
hu: Napló (nem mély)

en: Show destruction box
hu: A felbontási doboz megjelenítése

[ctx: add new state]
en: State...
hu: Állapot…

en: Join
hu: Egyesítés

en: Subsystem
hu: Alrendszer

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
hu: Sablon

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
hu: Visszavonás

en: Use Case
hu: Eset

[ctx: new container menu]
en: New
hu: Új

[ctx: new sub menu]
en: New
hu: Új

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
hu: Kategóriatípus

en: Disjoint(Specialisation)
hu: Diszjunkt (specializáció)

en: Overlapping(Specialisation)
hu: Közös rész (specializáció)

en: Union
hu: Unió

en: Change into Class
hu: Átalakítás osztállyá

en: Change into Package
hu: Átalakítás csomaggá

en: Clear Diagram
hu: A diagram törlése

en: Snap to Grid
hu: Illesztés a rácshoz

en: Snap Component Size to Grid
hu: Komponensméret illesztése a rácshoz

en: Show Grid
hu: Rács megjelenítése

en: Show Documentation Indicator
hu: Dokumentációjelző megjelenítése

en: apply '%1'
hu: „%1” alkalmazása

en: Public Only
hu: Csak publikus

en: Operation Signature
hu: Műveletaláírás

en: Attribute Signature
hu: Attribútumaláírás

en: Show Signatures
hu: Aláírás megjelenítése

en: Hide Signatures
hu: Aláírások elrejtése

en: Hide Non-public members
hu: Nem publikus tagok elrejtése

en: Show Non-public members
hu: Nem publikus tagok megjelenítése

en: Packages
hu: Csomagok

en: Stereotypes
hu: Sztereótípusok

en: Refactor
hu: Refaktorálás

en: View Code
hu: A kód megtekintése

en: Change into Interface
hu: Átalakítás interfésszé

en: Draw as Circle
hu: Kirajzolás körként

en: Rename Class...
hu: Az osztály átnevezése…

en: Name as Tooltip
hu: Név buboréksúgóként

en: Move Up
hu: Fel

en: Move Down
hu: Le

[ctx: clear note]
en: Clear
hu: Törlés

en: Change Text...
hu: A szöveg megváltoztatása…

en: Auto resize
hu: Automatikus átméretezés

en: Change State Name...
hu: Az állapot nevének megváltoztatása…

en: Change Activity Name...
hu: A tevékenység nevének megváltoztatása…

en: Change Object Node Name...
hu: Az objektumcsomópont átnevezése…

[ctx: clear precondition]
en: Clear
hu: Törlés

en: Add Interaction Operand
hu: Interakcióoperandus hozzáadása

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
hu: Törlés

en: Change Multiplicity...
hu: A multiplicitás megváltoztatása…

en: Change Name
hu: A név megváltoztatása

[ctx: color menu]
en: Color
hu: Szín

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
hu: A kitöltési szín használata

en: No Fill Color
hu: Nincs kitöltési szín

[ctx: align menu]
en: Align
hu: Igazítás

en: Align Right
hu: Jobbra igazítás

en: Align Left
hu: Balra igazítás

en: Align Top
hu: Felülre igazítás

en: Align Bottom
hu: Alulra igazítás

en: Align Vertical Middle
hu: Függőlegesen középre igazítás

en: Align Horizontal Middle
hu: Vízszintesen középre igazítás

en: Align Vertical Distribute
hu: Függőlegesen elosztás

en: Align Horizontal Distribute
hu: Vízszintesen elosztás

en: new_actor
hu: új_szereplő

en: new_artifact
hu: új_munkadarab

en: new_association
hu: új_társítás

en: new_attribute
hu: új_attribútum

en: new_category
hu: új_kategória

en: new_check_constraint
hu: új_feltételellenőrzés

en: new_component
hu: új_komponens

en: new_datatype
hu: új_adattípus

en: new_entity
hu: új_entitás

en: new_entity_attribute
hu: új_entitásattribútum

en: new_entity_constraint
hu: új_entitásfeltétel

en: new_enum
hu: új_felsorolt

en: new_enum_literal
hu: új_felsorolt_név

en: new_folder
hu: új_mappa

en: new_foreign_key_constraint
hu: új_külső_kulcs_feltétel

en: new_instance
hu: új_példány

en: new_instance_attribute
hu: új_példány_attribútum

en: new_interface
hu: új_interfész

en: new_node
hu: új_csomópont

en: new_operation
hu: új_művelet

en: new_package
hu: új_csomag

en: new_port
hu: új_port

en: new_role
hu: új_szerepkör

en: new_stereotype
hu: új_sztereotípus

en: new_template
hu: új_sablon

en: new_unique_constraint
hu: új_egyedi_feltétel

en: new_object
hu: új_objektum

en: New actor
hu: Új szereplő

en: New artifact
hu: Új munkadarab

en: New association
hu: Új társítás

en: New attribute
hu: Új attribútum

en: New category
hu: Új kategória

en: New check constraint
hu: Új feltételellenőrzés

en: New class
hu: Új osztály

en: New component
hu: Új komponens

en: New datatype
hu: Új adattípus

en: New entity
hu: Új entitás

en: New entity attribute
hu: Új entitásattribútum…

en: New entity constraint
hu: Új entitásfeltétel

en: New enum
hu: Új felsorolás

en: New enum literal
hu: Új felsorolt név

en: New folder
hu: Új mappa

en: New foreign key constraint
hu: Új feltétel külső kulcsra

en: New instance
hu: Új példány

en: New instance attribute
hu: Új példány-attribútum

en: New interface
hu: Új interfész

en: New node
hu: Új csomópont

en: New operation
hu: Új művelet

en: New package
hu: Új csomag

en: New port
hu: Új port

en: New role
hu: Új szerepkör

en: New stereotype
hu: Új sztereotípus

en: New template
hu: Új sablon

en: New unique constraint
hu: Új egyedi feltétel

en: New use case
hu: Új eset

en: New UML object
hu: Új UML-objektum

en: Enter the name of the new actor:
hu: Adja meg az új szereplő nevét:

en: Enter the name of the new artifact:
hu: Adja meg az új munkadarab nevét:

en: Enter the name of the new association:
hu: Adja meg az új társítás nevét:

en: Enter the name of the new attribute:
hu: Adja meg az új attribútum nevét:

en: Enter the name of the new category:
hu: Adja meg az új kategória nevét:

en: Enter the name of the new check constraint:
hu: Adja meg az új feltételellenőrzés nevét:

en: Enter the name of the new class:
hu: Adja meg az új osztály nevét:

en: Enter the name of the new component:
hu: Adja meg az új komponens nevét:

en: Enter the name of the new datatype:
hu: Adja meg az új adattípus nevét:

en: Enter the name of the new entity:
hu: Adja meg az új entitás nevét:

en: Enter the name of the new entity attribute:
hu: Adja meg az új entitás-attribútum nevét:

en: Enter the name of the new entity constraint:
hu: Adja meg az új entitásfeltétel nevét:

en: Enter the name of the new enum:
hu: Adja meg az új felsorolás nevét:

en: Enter the name of the new enum literal:
hu: Adja meg az új felsorolt név nevét:

en: Enter the name of the new folder:
hu: Adja meg az új mappa nevét:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
hu: Adja meg az új külső kulcs feltétel nevét:

en: Enter the name of the new instance:
hu: Adja meg az új példány nevét:

en: Enter the name of the new instance attribute:
hu: Adja meg az új példány-attribútum nevét:

en: Enter the name of the new interface:
hu: Adja meg az új interfész nevét:

en: Enter the name of the new node:
hu: Adja meg az új csomópont nevét:

en: Enter the name of the new operation:
hu: Adja meg az új művelet nevét:

en: Enter the name of the new package:
hu: Adja meg az új csomag nevét:

en: Enter the name of the new port:
hu: Adja meg az új port nevét:

en: Enter the name of the new role:
hu: Adja meg az új szerepkör nevét:

en: Enter the name of the new stereotype:
hu: Adja meg az új sztereotípus nevét:

en: Enter the name of the new template:
hu: Adja meg az új sablon nevét:

en: Enter the name of the new unique constraint:
hu: Adja meg az új egyedi feltétel nevét:

en: Enter the name of the new use case:
hu: Adja meg az új eset nevét:

en: Enter the name of the new UML object
hu: Adja meg az új UML-objektum nevét

en: Rename actor
hu: Szereplő átnevezése

en: Rename artifact
hu: Munkadarab átnevezése

en: Rename association
hu: Társítás átnevezése

en: Rename attribute
hu: Attribútum átnevezése

en: Rename category
hu: Kategória átnevezése

en: Rename check constraint
hu: Feltételellenőrzés átnevezése

en: Rename class
hu: Osztály átnevezése

en: Rename component
hu: Komponens átnevezése

en: Rename datatype
hu: Adattípus átnevezése

en: Rename entity
hu: Entitás átnevezése

en: Rename entity attribute
hu: Entitás-attribútum átnevezése

en: Rename entity constraint
hu: Entitésfeltétel átnevezése

en: Rename enum
hu: Felsorolás átnevezése

en: Rename enum literal
hu: Felsorolt név átnevezése

en: Rename folder
hu: Mappa átnevezése

en: Rename foreign key constraint
hu: Külső kulcs feltétel átnevezése

en: Rename instance
hu: Példány átnevezése

en: Rename instance attribute
hu: Példány-attribútum átnevezése

en: Rename interface
hu: Interfész átnevezése

en: Rename node
hu: Csomópont átnevezése

en: Rename operation
hu: Művelet átnevezése

en: Rename package
hu: Csomag átnevezése

en: Rename port
hu: Port átnevezése

en: Rename role
hu: Szerepkör átnevezése

en: Rename stereotype
hu: Sztereotípus átnevezése

en: Rename template
hu: Sablon átnevezése

en: Rename unique constraint
hu: Egyedi feltétel átnevezése

en: Rename use case
hu: Eset átnevezése

en: Rename UML object
hu: UML-objektum átnevezése

en: Enter the new name of the actor:
hu: Adja meg a szereplő új nevét:

en: Enter the new name of the artifact:
hu: Adja meg a munkadarab új nevét:

en: Enter the new name of the association:
hu: Adja meg a társítás új nevét:

en: Enter the new name of the attribute:
hu: Adja meg az attribútum új nevét:

en: Enter the new name of the category:
hu: Adja meg a kategória új nevét:

en: Enter the new name of the check constraint:
hu: Adja meg a feltételellenőrzés új nevét:

en: Enter the new name of the class:
hu: Adja meg az osztály új nevét:

en: Enter the new name of the component:
hu: Adja meg a komponens új nevét:

en: Enter the new name of the datatype:
hu: Adja meg az adattípus új nevét:

en: Enter the new name of the entity:
hu: Adja meg az entitás új nevét:

en: Enter the new name of the entity attribute:
hu: Adja meg az entitás-attribútum új nevét:

en: Enter the new name of the entity constraint:
hu: Adja meg az entitásfeltétel új nevét:

en: Enter the new name of the enum:
hu: Adja meg a felsorolás új nevét:

en: Enter the new name of the enum literal:
hu: Adja meg a felsorolt név új nevét:

en: Enter the new name of the folder:
hu: Adja meg a mappa új nevét:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
hu: Adja meg a külső kulcs feltétel új nevét:

en: Enter the new name of the instance:
hu: Adja meg a példány új nevét:

en: Enter the new name of the instance attribute:
hu: Adja meg a példány-attribútum új nevét:

en: Enter the new name of the interface:
hu: Adja meg az interfész új nevét:

en: Enter the new name of the node:
hu: Adja meg a csomópont új nevét:

en: Enter the new name of the operation:
hu: Adja meg a művelet új nevét:

en: Enter the new name of the package:
hu: Adja meg a csomag új nevét:

en: Enter the new name of the port:
hu: Adja meg a port új nevét:

en: Enter the new name of the role:
hu: Adja meg a szerepkör új nevét:

en: Enter the new name of the stereotype:
hu: Adja meg a sztereotípus új nevét:

en: Enter the new name of the template:
hu: Adja meg a sablon új nevét:

en: Enter the new name of the unique constraint:
hu: Adja meg az egyedi feltétel új nevét:

en: Enter the new name of the use case:
hu: Adja meg az eset új nevét:

en: Enter the new name of the UML object
hu: Adja meg az UML-objektum új nevét

[ctx: parse status]
en: Empty
hu: Üres

en: Malformed argument
hu: Hibás formátumú argumentum

en: Unknown argument type
hu: Ismeretlen argumentumtípus

en: Illegal method name
hu: Nem megengedett eljárásnév

en: Unknown return type
hu: Ismeretlen visszatérési típus

en: Unspecified error
hu: Ismeretlen hiba

en: Name
hu: Név

en: Type
hu: Típus

en: Widgets/Associations
hu: Elemek/társítások

en: ID
hu: Azonosító

en: Saved
hu: Mentve

en: Parent
hu: Szülő

en: Usage
hu: Használat

en: That is an invalid name.
hu: A megadott név érvénytelen.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
hu: Ez egy foglalt kulcsszó a kódgenerálhoz választott nyelvben.

en: Reserved Keyword
hu: Foglalt kulcsszó

en: That name is already being used.
hu: Ez a név már foglalt.

en: Not a Unique Name
hu: A név nem egyedi

en: Add Base Class
hu: Alaposztály hozzáadása

en: Add Derived Class
hu: Származtatott osztály hozzáadása

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
hu: Művelet hozzáadása

en: Add Attribute
hu: Attribútum hozzáadása

en: Add Base Interface
hu: Alapinterfész hozzáadása

en: Add Derived Interface
hu: Származtatott interfész hozzáadása

en: Base Classifiers
hu: Alap érvényességi kör

en: Derived Classifiers
hu: Származtatott érvényességi kör

en: An attribute with that name already exists in %1.
hu: Már létezik attribútum ezzel a névvel itt: %1.

en: Choose a different name.
hu: Válasszon más nevet.

en: Incorrect use of associations.
hu: Nem megfelelő módon van használva egy társítás.

en: Association Error
hu: Társítási hiba

en: destroy
hu: megsemmisítés

en: Enter Activity Name
hu: A tevékenység neve

en: new activity
hu: új tevékenység

en: Enter the name of the new activity:
hu: Adja meg az új tevékenység nevét:

en: Enter Signal Name
hu: Adja meg a szignál nevét

en: Enter Signal
hu: Szignál

en: new Signal
hu: új szignál

en: Enter Time Event Name
hu: Időesemény neve

en: Enter Time Event
hu: Időesemény

en: new time event
hu: új időesemény

en: Enter Combined Fragment Name
hu: Adja meg a kombinált töredék nevét

en: Enter the Combined Fragment
hu: Kombinált töredék

en: new Combined Fragment
hu: új kombinált töredék

en: Enter State Name
hu: Adja meg az állapot nevét

en: new state
hu: új állapot

en: Enter the name of the new state:
hu: Adja meg az új állapot nevét:

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
hu: Geometria

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
hu: A kép MIME-típusa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
hu: A képek MIME-típusa

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
hu: Visszavonási támogatás

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
hu: A visszavonás támogatása engedélyezve van ha ez igaz

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
hu: Lapozós diagramok használata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Enables/Disables Tabbed View of Diagrams in the view area
hu: Engedélyezi/letiltja a diagramok lapokon való megjelenítését

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
hu: Új kódgenerátor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
hu: Engedélyezi/letiltja az új kódgenerátort

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
hu: Elrendezéstípus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
hu: Az új sorok elrendezéstípusa

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
hu: Lábléc a nyomtatási képen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
hu: Engedélyezi/letiltja a láblécek nyomtatását

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
hu: Automatikus mentés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
hu: Engedélyezi/letiltja a szabályos időközönkénti automatikus mentést

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
hu: Automatikus mentés (régi)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
hu: Automatikus mentés időintervalluma (régi)

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
hu: Az automatikus mentés utótagja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
hu: Az automatikus mentés fájl utótagja

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
hu: A legutolsó betöltése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
hu: Engedélyezi/letiltja a legutoljára megnyitott fájl betöltését

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
hu: Induláskor betöltendő diagram

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
hu: Induláskor betöltendő diagram

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
hu: Alapértelmezett nyelv induláskor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: The Language that Umbrello should start with by default
hu: Az Umbrello alapértelmezett nyelve indításkor

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
hu: UML-2.x jelölés használata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
hu: Engedélyezi/letiltja az UML2 jelölést

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables usage of fill color
hu: Engedélyezi/letiltja a kitöltési szín használatát

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
hu: Kitöltési szín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
hu: A használandó kitöltési szín

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
hu: Vonalszín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
hu: A vonalak színe

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
hu: Vonalvastagság

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
hu: A vonal vastagsága

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
hu: Szövegszín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
hu: A szöveg színe

note: i18n: ectx: label, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Show Doc Window
hu: Dokumentumablak megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Enables/Disables showing of the doc window
hu: Engedélyezi/letiltja a dokumentációs ablak megjelenítését

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
hu: A használandó betűtípus

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
hu: Háttérszín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: The Color of the diagram background
hu: A diagram hátterének színe

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
hu: Rácspont szín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: The Color of the grid dots
hu: A rácspontok színe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Enable/disable user interface direction from right to left
hu: Bekapcsolja/kikapcsolja a felhasználói felület jobbról-balra irányát

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
hu: A láthatóság megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
hu: Mutassa az attribútumok láthatóságát (pl.: privát, publikus, védett)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
hu: Az attribútumok megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
hu: Az osztály attribútumainak megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
hu: A műveletek megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
hu: A csomag megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of packages
hu: Engedélyezi/letiltja a csomagok megjelenítését

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
hu: A sztereotípusok megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (showAttribAssocs), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttribAssocs), group (Class Options)
en: Show Attribute Associations
hu: Az attribútumtársítások megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Show Public Only
hu: Csak publikus megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of public attributes/methods
hu: Engedélyezi/letiltja a publikus attribútumok/tagfüggvények megjelenítését

note: i18n: ectx: label, entry (showAttSig), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttSig), group (Class Options)
en: Show Attribute Signature
hu: Az attribútumaláírás megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show Operation Signature
hu: A műveleti aláírás megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
hu: A műveleti aláírás megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
hu: Alapértelmezett attribútumhatókör

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
hu: Alapértelmezett műveleti hatókör

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
hu: Magasság

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height of the code viewer
hu: A kódnézegető magassága

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
hu: Szélesség

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width of the Code Viewer
hu: A kódnézegető szélessége

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
hu: A rejtett blokkok megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
hu: Blokk-kiemelés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
hu: Engedélyezi/letiltja a blokkok kiemelését

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font to be used in the Code Viewer
hu: A kódnézegetőben használandó betűtípus

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
hu: Háttérszín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
hu: Papírszín

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
hu: Betűszín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
hu: Betűszín

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
hu: Kijelölési szín

[ctx: Color of the Edit Block]
note: i18n: ectx: label, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Edit Block Color
hu: Szerkesztőblokkszín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Edit Block
hu: A szerkesztőblokk színe

note: i18n: ectx: label, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Non Edit Block Color
hu: Egyéb blokkszín

note: i18n: ectx: label, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: UML Object Color
hu: UML objektumszín

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the UML Object
hu: UML objektum színe

note: i18n: ectx: label, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options)
en: Hidden Color
hu: A rejtett elemek színe

note: i18n: ectx: label, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create Artifacts for imported files
hu: Produktumok létrehozása az importált fájlokhoz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create an artifact in the component view for each imported file
hu: Egy produktum létrehozása a komponensnézetben minden importált fájlhoz

note: i18n: ectx: label, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies
hu: Függőségek feloldása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies when importing file
hu: Függőségek feloldása fájl importálásakor

note: i18n: ectx: label, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard
hu: A C++11 szabvány támogatása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard on code import
hu: A C++11 szabvány támogatása kódimportáláskor

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
hu: Üres konstruktorok generálása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Auto Generation of Empty Constructors
hu: Engedélyezi/letiltja az üres konstruktorok generálását

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
hu: Megjegyzésstílus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Sets the Style of Comments to be used
hu: Beállítja a használandó megjegyzés-stílust

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
hu: Alapértelmezett társításimező-hatókör

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
hu: Beállítja az alapértelmezett társítási mező-hatókört

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
hu: Alapértelmezett attribútumelérési hatókör

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
hu: Beállítja az alapértelmezett attribútumelérési hatókört

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
hu: Dokumentáció mindig

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
hu: Engedélyezi/letiltja a részletezett dokumentációt

note: i18n: ectx: label, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: Headings Directory
hu: Fejléckönyvtár

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: The Path in which the headings are stored
hu: A fejlécek tárolására szolgáló könyvtár útvonala

note: i18n: ectx: label, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Include headings
hu: Fejlécek beillesztése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Enables/Disables inclusion of headings
hu: Engedélyezi/letiltja a fejléc beemelést

note: i18n: ectx: label, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: Indentation Amount
hu: Behúzási távolság

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: The amount of indentation
hu: A behúzás mennyisége

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
hu: Behúzási típus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
hu: A behúzás típusa

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
hu: Sorvégződési típus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
hu: A sorvégződés típusa ( újsor-típus )

note: i18n: ectx: label, entry (modnamePolicy), group (Code Generation) i18n: ectx: whatsthis, entry (modnamePolicy), group (Code Generation)
en: Modifier Name Policy
hu: Módosítónév-házirend

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
hu: Kimeneti könyvtár

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: The directory to which the code has to be outputted
hu: A könyvtár ahova a kód kiírásra kerül

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: The policy to be followed when there are name conflicts
hu: A névütközéskor követendő szabály

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
hu: Elérők létrehozása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of accessors
hu: Engedélyezi/letiltja a hozzáférési tagfüggvények készítését

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
hu: Az osztálytagok előtagja

note: i18n: ectx: label, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Inline Accessors
hu: Beágyazott elérők

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline accessors
hu: Engedélyezi/letiltja a beágyazott (inline) elérőket

note: i18n: ectx: label, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Inline operations
hu: Beágyazott műveletek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline Operations
hu: Engedélyezi/letiltja az inline műveleteket

note: i18n: ectx: label, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Package is namespace
hu: A csomag egy névtér

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables treating a package as a namespace
hu: Engedélyezi/letiltja a csomagok névterekként való kezelését

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
hu: Publikus elérők

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
hu: Engedélyezi/letiltja a nyilvános hozzáférési tagfüggvényeket

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name
hu: Sztringosztálynév

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class
hu: A sztringosztály neve

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name Include
hu: A sztringosztálynév beemelése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class to be included
hu: A beemelendő sztringosztály neve

note: i18n: ectx: label, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: String Include is Global
hu: Globális sztringbeemelés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of string
hu: Engedélyezi/letiltja a globális sztring beemelést

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name
hu: A vektorosztály neve

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class
hu: A vektorosztály neve

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class to be included
hu: A beemelendő vektorosztály neve

note: i18n: ectx: label, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Vector include is global
hu: Globális vektorosztály-beemelés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of vector class
hu: Engedélyezi/letiltja a vektorosztályok globális beemelését

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
hu: Virtuális destruktorok

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
hu: Engedélyezi/letiltja a virtuális destruktorokat

note: i18n: ectx: label, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Getters with 'get' prefix
hu: Lekérdezők „get” előtaggal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, create getters with 'get' prefix
hu: Ha be van kapcsolva, létrehozza a lekérdezőket „get” előtaggal

note: i18n: ectx: label, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
hu: Az „[a-zA-Z]” előtag eltávolítása a hozzáférő metódusokból

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
hu: Ha be van kapcsolva, eltávolítja az „[a-zA-Z]” előtagot a hozzáférő metódusokból

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, accessor methods start with capital letters
hu: Ha be van kapcsolva, a hozzáférő metódusok nagybetűkkel kezdődnek

note: i18n: ectx: label, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: Documentation tags
hu: Dokumentáció-címkék

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: The tag used for generating doxygen documentation (\\, @)
hu: A doxygen dokumentáció generálásához használt címke (\\, @)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
hu: Engedélyezi/letiltja az attribútumelérők készítését ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
hu: Társításelérők készítése (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
hu: Engedélyezi/letiltja a társításelérők készítését ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
hu: Attribútumelérők készítése (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
hu: Engedélyezi/letiltja az attribútumelérők készítését (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
hu: Engedélyezi/letiltja az attribútumelérők készítését (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
hu: Társításelérők készítése (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
hu: Engedélyezi/letiltja a társításelérők készítését (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: Automatic Dot Path
hu: Automatikus Dot útvonal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: determine automatically the path of dot executable
hu: a dot végrehajtható útvonalának automatikus meghatározása

note: i18n: ectx: label, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: Dot Path
hu: Dot útvonal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: set path to dot executable (optional)
hu: útvonal beállítása a dot végrehajthatóhoz (opcionális)

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
hu: Exportálás elrendezés megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
hu: exportálás elrendezés megjelenítése

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
hu: Modell &exportálása

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
hu: Ú&j

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
hu: Meg&jelenítés

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
hu: Na&gyítás

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
hu: &Igazítás

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
hu: &Programkód

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
hu: Ak&tív nyelv

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Export model to DocBook
hu: A modell ex&portálása DocBook-fájlba

en: &Export model to XHTML
hu: A modell exportálása X&HTML-fájlba

en: &New Class Wizard...
hu: Osztálylétreho&zási varázsló...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
hu: &Alapértelmezett adattípusok hozzáadása az aktív nyelvhez

en: Code &Importing Wizard...
hu: Kód&importálás varázsló…

en: &Code Generation Wizard...
hu: Kódgenerálási &varázsló…

en: &Generate All Code
hu: Az össz&es kód legenerálása

en: Creates a new document
hu: Létrehoz egy új dokumentumot

en: Opens an existing document
hu: Megnyit egy már létező dokumentumot

en: Opens a recently used file
hu: Megnyit egy nemrég használt fájlt

en: Saves the document
hu: A dokumentum mentése

en: Saves the document as...
hu: A dokumentum mentése másként...

en: Closes the document
hu: A dokumentum bezárása

en: Prints out the document
hu: Kinyomtatja a dokumentumot

en: Print Preview of the document
hu: A dokumentum nyomtatási képe

en: Quits the application
hu: Bezárja az alkalmazást

en: Exports the model to the docbook format
hu: Exportálja a modellt DocBook formátumban

en: Exports the model to the XHTML format
hu: Exportálja a modellt XHTML formátumban

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
hu: Kivágja a kijelölt részt a vágólapra

en: Copies the selected section to the clipboard
hu: Kimásolja a kijelölt részt a vágólapra

en: Pastes the contents of the clipboard
hu: Beilleszti a vágólap adattartalmát

en: Set the default program preferences
hu: Beállítja a program jellemzőit

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
hu: A kijelölt elemek &törlése

en: &Class Diagram...
hu: Osztál&ydiagram…

en: &Object Diagram...
hu: &Objektumdiagram…

en: &Sequence Diagram...
hu: Sorozat&diagram…

en: C&ommunication Diagram...
hu: K&ommunikációs diagram…

en: &Use Case Diagram...
hu: &Esetdiagram használata…

en: S&tate Diagram...
hu: Álla&potdiagram…

en: &Activity Diagram...
hu: Tevé&kenységdiagram…

en: Co&mponent Diagram...
hu: Kom&ponensdiagram…

en: &Deployment Diagram...
hu: &Elhelyezési diagram…

en: &Entity Relationship Diagram...
hu: Ent&itásviszony-diagram…

en: &Tree View
hu: &Fastruktúra-nézet

en: &Debugging
hu: &Hibakeresés

en: &Logging
hu: &Naplózás

en: &Command history
hu: Parancs&előzmények

note: i18n("&Properties"), this); m_propertyDock->setObjectName(QStringLiteral("PropertyDock")); addDockWidget(Qt::LeftDockWidgetArea, m_propertyDock);  //:TODO: create the bird's eye view
en: &Bird's eye view
hu: Ma&dártávlat nézet

en: &Clear Diagram
hu: A dia&gram törlése

en: &Snap to Grid
hu: &Illesztés a rácshoz

en: S&how Grid
hu: A rá&cs megjelenítése

en: &Delete Diagram
hu: &Diagram törlése

en: &Export as Picture...
hu: E&xportálás képként…

en: Export &Diagrams as Pictures...
hu: Diagramok &exportálása képként…

en: Z&oom to 100%
hu: N&agyítás 100%-ra

en: &Move Tab Left
hu: A lap b&alra mozgatása

en: &Move Tab Right
hu: A lap jobbra m&ozgatása

en: Select Diagram on Left
hu: A bal oldali diagram kiválasztása

en: Select Diagram on Right
hu: A jobb oldali diagram kiválasztása

[ctx: init status bar]
en: Ready
hu: Kész

en: Fit
hu: Kitöltés

en: Diagram Toolbar
hu: Diagram-eszköztár

en: Doc&umentation
hu: &Dokumentáció

en: Co&mmand history
hu: Parancs&előzmények

en: &Debug
hu: &Hibakeresés

en: &Log
hu: &Napló

en: Opening file...
hu: Fájl megnyitása…

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Creating new document...
hu: Új dokumentum létrehozása…

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|All Supported Files (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Uncompressed XMI Files (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip Compressed XMI Files (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 Compressed XMI Files (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML files (*.uml)
    *.mdl|Rose model files (*.mdl)
    *.zargo|Compressed argo Files(*.zargo)
hu: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|Minden támogatott fájl (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Tömörítetlen XMI fájlok (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzippel tömörített XMI fájlok (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2-vel tömörített XMI fájlok (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML fájlok (*.uml)
    *.mdl|Rose modellfájlok (*.mdl)
    *.zargo|Tömörített argo fájlok (*.zargo)

en: Saving file...
hu: A fájl mentése…

en: Saving file with a new filename...
hu: A fájl mentése más néven…

en: Save As
hu: Mentés másként

en: *.xmi | XMI File (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip Compressed XMI File (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 Compressed XMI File (*.xmi.tar.bz2);;* | All Files (*)
hu: *.xmi | XMI-fájl (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzippel tömörített XMI-fájl (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2-vel tömörített XMI-fájl (*.xmi.tar.bz2);;* | Minden fájl (*)

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
hu: %1 nevű fájl már létezik.
    Felül szeretné írni?

en: Warning
hu: Figyelem

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Closing file...
hu: Fájl bezárása…

en: No search term entered
hu: Nincs megadva keresési kifejezés

en: '%1': %2 found
hu: „%1”: %2 találat

en: Print Preview...
hu: Nyomtatási kép…

en: Printing...
hu: Nyomtatás…

en: Print %1
hu: Nyomtatás - %1

en: Exiting...
hu: Kilépés…

en: Cutting selection...
hu: A kijelölt rész kivágása…

en: Copying selection to clipboard...
hu: A kijelölt rész kimásolása…

en: Inserting clipboard contents...
hu: A vágólap tartalmának beillesztése…

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
hu: Nem sikerült beilleszteni a vágólap tartalmát. Lehet, hogy az objektum típusa nem teszi lehetővé az adatok beillesztését.

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
hu: Kész.

en: Cannot view code until you generate some first.
hu: Nem tekinthető meg a kód, előbb létre kell hozni.

en: Cannot View Code
hu: A kód nem tekinthető meg

en: Cannot view code from simple code writer.
hu: Nem tekinthető meg a kód az egyszerű kódszerkesztőből.

en: Select file(s) to import:
hu: Importálandó fájlok kiválasztása:

en: Select directory to import:
hu: Importálandó könyvtárak kiválasztása:

en: XHTML Generation failed .
hu: Nem sikerült az XHTML-generálás.

en: &UML Objects
hu: &UML-objektumok

en: &Stereotypes
hu: &Sztereótípusok

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: UML Model
hu: UML-modell

en: Logical View
hu: Logikai nézet

en: Use Case View
hu: Eseti nézet használata

en: Component View
hu: Komponens-nézet

en: Deployment View
hu: Elhelyezési nézet

en: Entity Relationship Model
hu: Entitásviszony-modell

en: Datatypes
hu: Adattípusok

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
hu: Az aktuális fájl tartalma megváltozott.
    El szeretné menteni?

[ctx: warning message]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: The file <%1> does not exist.
hu: A(z) <%1> fájl nem létezik.

en: Load Error
hu: Betöltési hiba

en: The file %1 seems to be corrupted.
hu: A(z) %1 fájl valószínűleg hibás.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
hu: Nem található XMI-fájl a(z) %1 tömörített fájlban.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
hu: Hiba történt a(z) %1 kitömörített fájl betöltésekor.

en: There was a problem loading file: %1
hu: Hiba történt a(z) %1 fájl betöltésekor.

en: Reason: %1
hu: Ok: %1

en: There was a problem saving: %1
hu: Hiba történt a mentés során: %1

en: Save Error
hu: Mentési hiba

en: There was a problem uploading: %1
hu: Hiba történt a feltöltés során: %1

en: use case diagram
hu: eseti diagram használata

en: class diagram
hu: osztálydiagram

en: sequence diagram
hu: sorozatdiagram

en: communication diagram
hu: kommunikációs diagram

en: object diagram
hu: objektumdiagram

en: state diagram
hu: állapotdiagram

en: activity diagram
hu: tevékenységi diagram

en: component diagram
hu: komponensdiagram

en: deployment diagram
hu: elhelyezési diagram

en: entity relationship diagram
hu: entitásviszony-diagram

[ctx: diagram name]
en: Name
hu: Név

en: Enter name:
hu: Név megadása:

en: That is an invalid name for a diagram.
hu: A diagramnak adott név érvénytelen.

en: A diagram is already using that name.
hu: Egy másik diagram már használja ezt a nevet.

[ctx: renaming diagram]
en: Name
hu: Név

[ctx: renaming uml object]
en: Name
hu: Név

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
hu: Név

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
hu: A megadott név nem egyedi.
    Biztosan ezt szerette volna?

en: Use Name
hu: A név használata

en: Enter New Name
hu: Adja meg az új nevet

en: Unsupported xmi file version: %1
hu: Nem támogatott XMI-fájl verzió: %1

en: Setting up the document...
hu: A dokumentum beállítása…

en: Resolving object references...
hu: Az objektumhivatkozások feloldása…

en: Loading UML elements...
hu: UML-elemek betöltése…

en: Loading diagrams...
hu: Diagramok betöltése…

en: Externalize Folder
hu: Könyvtár külsővé tétele

en: Folder %1 must be relative to the main model directory, %2.
hu: A(z) %1 mappának relatívnak kell lennie a fő modellkönyvtárhoz, %2.

en: Path Error
hu: Elérési út hiba

en: File %1 already exists!
    The existing file will be overwritten.
hu: A(z) %1 fájl már létezik!
    A létező fájl felül lesz írva.

en: There was a problem saving file: %1
hu: Hiba történt a(z) %1 fájl mentése közben

en: Enter Model Name
hu: Adja meg a modell nevét

en: Enter the new name of the model:
hu: A modell új neve:

en: Views
hu: Nézetek

en: Settings
hu: Beállítások

en: Loading listview...
hu: Listanézet betöltése…

en: The class must be emptied before it can be deleted.
hu: Csak üres osztályt lehet törölni.

en: Class Not Empty
hu: Az osztály nem üres

en: The package must be emptied before it can be deleted.
hu: Csak üres csomagot lehet törölni.

en: Package Not Empty
hu: A csomag nem üres

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
hu: Csak üres mappát lehet törölni.

en: Folder Not Empty
hu: A mappa nem üres

en: Rename canceled
hu: Az átnevezés meg lett szakítva

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
hu: Nem lehet %1 típusú listaelemet átnevezni.

en: Function Not Implemented
hu: A funkció nem használható

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
hu: A megadott név érvénytelen.
    Az átnevezési folyamat megszakadt.

en: Name Not Valid
hu: Érvénytelen név

en: An operation with the same name and signature already exists. You cannot add it again.
hu: Már létezik művelet ezzel a névvel és aláírással. Nem lehet még egyszer felvenni.

en: The folderfile %1 does not exist.
hu: A(z) %1 mappafájl nem létezik.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
hu: A(z) %1 mappafájl nem nyitható meg.

en: new_parameter
hu: új_paraméter

[ctx: object name]
en: Name
hu: Név

en: An object with the name %1
    already exists in the package %2.
    Please enter a new name:
hu: Már létezik %1 nevű objektum
    ebben a csomagban: %2.
    Válasszon egy másik nevet:

en: new_literal
hu: új_literál

en: new_field
hu: új_mező

en: new_fkey_constraint
hu: új_kkulcs_feltétel

en: Actor &name:
hu: Szereplő &neve:

en: Artifact &name:
hu: Munkadarab &neve:

en: Association &name:
hu: Társítás &neve:

en: Class &name:
hu: Osztály &neve:

en: Component &name:
hu: Komponens &neve:

en: Datatype &name:
hu: Adattípus &neve:

en: Entity &name:
hu: Entitás &neve:

en: Enum &name:
hu: Felsorolás &neve:

en: Folder &name:
hu: Mappa &neve:

en: Interface &name:
hu: Interfész &neve:

en: Node &name:
hu: Csomópont &neve:

en: Package &name:
hu: Csomag &neve:

en: Port &name:
hu: Port &neve:

en: Use case &name:
hu: Használati eset &neve:

en: Instance name:
hu: A példány neve:

en: Diagram: %2 Page %1
hu: Diagram: %2, %1. oldal

en: Use fill color
hu: Kitöltési szín használata

en: No fill color
hu: Nincs kitöltési szín

en: Change font
hu: Betűtípus megváltoztatása

en: Change line color
hu: Vonalszín megváltoztatása

en: Change line width
hu: Vonalvastagság megváltoztatása

en: Change fill color
hu: Kitöltési szín megváltoztatása

en: Change visual property
hu: Látható tulajdonság megváltoztatása

en: Delete widgets
hu: Felületi elemek törlése

en: Resize widgets
hu: Felületi elemek átméretezése

en: Enter Diagram Name
hu: Adja meg a diagram nevét

en: Enter the new name of the diagram:
hu: A diagram új neve:

en: Failed to import from file.
hu: Nem sikerült importálni a fájlból.

en: Exporting view...
hu: Nézet exportálása…

en: An error happened when exporting the image:
hu: Hiba történt a kép exportálása közben:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: A kijelölt fájl (%1) már létezik.
    Felül szeretné írni?

en: File Already Exists
hu: A fájl már létezik

en: Empty scene
hu: Üres színhely

en: Cannot create directory: %1
hu: Nem lehet létrehozni a könyvtárat: %1

en: A problem occurred while saving diagram in %1
hu: Hiba történt egy diagram mentése közben: %1

en: Multiplicity
hu: Multiplicitás

en: Enter multiplicity:
hu: Adja meg a multiplicitást:

en: Association Name
hu: A társítás neve

en: Enter association name:
hu: Adja meg a társítás nevét:

en: Role Name
hu: A szerep neve

en: Enter role name:
hu: Adja meg a szerep nevét:

en: Press Ctrl with left mouse click to delete a point
hu: Pont törléséhez nyomja meg Ctrl billentyűt az egér bal gombjának kattintása közben

en: Enter the name of the diagram referenced
hu: A hivatkozott diagram neve

en: Diagram name
hu: A diagram neve

en: Enter the guard of the loop
hu: A ciklus ellenőre

en: Enter the first alternative name
hu: Adja meg az első alternatív nevet

en: Enter first alternative
hu: Első alternatíva

en: Enter first alternative :
hu: Az első alternatíva neve:

en: Enter referenced diagram name
hu: Adja meg a hivatkozott diagram nevét

en: Enter referenced diagram name :
hu: Adja meg a hivatkozott diagram nevét:

en: Enter the guard of the loop:
hu: A ciklus ellenőre:

en: Enter alternative Name
hu: Adja meg az alternatív nevet

en: Enter the alternative:
hu: Alternatív megadása:

en: Change Text
hu: A szöveg megváltoztatása

en: Enter new text:
hu: Adja meg az új szöveget:

en: ERROR
hu: HIBA

[ctx: operation name]
en: Name
hu: Név

en: Enter operation name:
hu: Adja meg a művelet nevét:

en: Precondition
hu: Előfeltétel

en: Postcondition
hu: Utófeltétel:

en: Transformation
hu: Átalakítás

en: Note Type
hu: Megjegyzéstípus

en: Select the Note Type
hu: Válassza ki a megjegyzés típusát

en: Enter Object Node Name
hu: Az objektum neve

en: Enter the name of the object node :
hu: Az objektumcsomópont neve:

en: Select Object node type
hu: Az objektumcsomópont típusa

en: Select the object node type
hu: Az objektumcsomópont típusa

en: Enter the name of the data store node
hu: Adja meg a tároló csomópont nevét

en: data store name
hu: tárolónév

en: Enter the name of the buffer node
hu: Adja meg a puffercsomópont nevét

en: Enter the name of the buffer
hu: A puffer neve

en: centralBuffer
hu: központiPuffer

en: Enter the name of the object flow
hu: Az objektumáramlás neve

en: object flow
hu: objektumáramlás

en: Enter Object Flow State
hu: Az objektumáramlási állapot neve

en: Enter State (keep '-' if there is no state for the object)
hu: Adja meg az állapotot (maradjon '-', ha nincs állapot)

en: Enter signal name
hu: Adja meg a szignál nevét

en: Enter the signal name :
hu: Adja meg a szignál nevét:

en: Enter Activity
hu: Tevékenység megadása

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
hu: A Shift vagy a Ctrl lenyomva tartásával lehet X irányba mozgatni. A Shift és a Ctrl lenyomva tartásával lehet Y irányba mozgatni. A mozgatást a jobb egérgombbal történő kattintással lehet megszakítani.

en: Move widgets
hu: Felületi elemek mozgatása

en: Rename Object
hu: Az objektum átnevezése

en: Enter object name:
hu: Az objektum neve:

en: Hold shift or control to move in X axis.
hu: A Shift vagy a Ctrl lenyomva tartásával lehet az X-tengelyen mozogzni.

en: Hold shift and control to move in Y axis.
hu: A Shift vagy a Ctrl lenyomva tartásával lehet az Y-tengelyen mozogzni.

en: new actor
hu: új szereplő

en: new artifact
hu: új munkadarab

en: new association
hu: új társítás

en: new box
hu: új doboz

en: new category
hu: új kategória

en: new class
hu: új osztály

en: new combined fragment
hu: új kombinált töredék

en: new component
hu: új komponens

en: new datatype
hu: új adattípus

en: new entity
hu: új entitás

en: new enum
hu: új felsorolás

en: new floating dash line
hu: új lebegő szaggatott vonal

en: new fork/join
hu: új szétválasztás/egyesítés

en: new instance
hu: új példány

en: new interface
hu: új interfész

en: new message
hu: új üzenet

en: new node
hu: új csomópont

en: new note
hu: új megjegyzés

en: new object
hu: új objektum

en: new object node
hu: új objektumcsomópont

en: new package
hu: új csomag

en: new pin
hu: új rögzítés

en: new port
hu: új port

en: new precondition
hu: új előfeltétel

en: new region
hu: új terület

en: new signal
hu: új szignál

en: new text
hu: új szöveg

en: new UML widget
hu: új UML-elem

en: new use case
hu: új eset

en: new widget
hu: új elem

en: New activity
hu: Új tevékenység

en: New box
hu: Új doboz

en: New combined fragment
hu: Új kombinált töredék

en: New floating dash line
hu: Új lebegő szaggatott vonal

en: New fork/join
hu: Új szétválasztás/egyesítés

en: New message
hu: Új üzenet

en: New note
hu: Új megjegyzés

en: New object
hu: Új objektum

en: New object node
hu: Új objektumcsomópont

en: New pin
hu: Új rögzítés

en: New precondition
hu: Új előfeltétel

en: New region
hu: Új terület

en: New signal
hu: Új szignál

en: New state
hu: Új állapot

en: New text
hu: Új szöveg

en: New UML widget
hu: Új UML-elem

en: New widget
hu: Új elem

en: Enter the name of the new box:
hu: Adja meg az új doboz nevét:

en: Enter the name of the new combined fragment:
hu: Adja meg az új kombinált töredék nevét:

en: Enter the name of the new fork/join:
hu: Adja meg az új szétválasztás/egyesítés nevét:

en: Enter the name of the new message:
hu: Adja meg az új üzenet nevét:

en: Enter the name of the new note:
hu: Adja meg az új megjegyzés nevét:

en: Enter the name of the new object:
hu: Adja meg az új objektum nevét:

en: Enter the name of the new object node:
hu: Adja meg az új objektumcsomópont nevét:

en: Enter the name of the new pin:
hu: Adja meg az új rögzítés nevét:

en: Enter the name of the new precondition:
hu: Adja meg az új előfeltétel nevét:

en: Enter the name of the new region:
hu: Adja meg az új terület nevét:

en: Enter the name of the new signal:
hu: Adja meg az új szignál nevét:

en: Enter the name of the new text:
hu: Adja meg az új szöveg nevét:

en: Enter the name of the new uml widget:
hu: Adja meg az új UML-elem nevét:

en: Enter the name of the new widget:
hu: Adja meg az új elem nevét:

en: Rename activity
hu: Tevékenység átnevezése

en: Rename box
hu: Doboz átnevezése

en: Rename combined fragment
hu: Kombinált töredék átnevezése

en: Rename floating dash line
hu: Lebegő szaggatott vonal átnevezése

en: Rename fork/join
hu: Szétválasztás/egyesítés átnevezése

en: Rename message
hu: Üzenet átnevezése

en: Rename note
hu: Megjegyzés átnevezése

en: Rename object
hu: Objektum átnevezése

en: Rename object node
hu: Objektumcsomópont átnevezése

en: Rename pin
hu: Rögzítés átnevezése

en: Rename precondition
hu: Előfeltétel átnevezése

en: Rename region
hu: Terület átnevezése

en: Rename signal
hu: Szignál átnevezése

en: Rename state
hu: Állapot átnevezése

en: Rename text
hu: Szöveg átnevezése

en: Rename UML widget
hu: UML-elem átnevezése

en: Rename widget
hu: Elem átnevezése

en: Enter the new name of the activity:
hu: Adja meg a tevékenység új nevét:

en: Enter the new name of the box:
hu: Adja meg a doboz új nevét:

en: Enter the new name of the combined fragment:
hu: Adja meg a kombinált töredék új nevét:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
hu: Adja meg a szétválasztás/egyesítés elem új nevét:

en: Enter the new name of the message:
hu: Adja meg az üzenet új nevét:

en: Enter the new name of the note:
hu: Adja meg a megjegyzés új nevét:

en: Enter the new name of the object:
hu: Adja meg az objektum új nevét:

en: Enter the new name of the object node:
hu: Adja meg az objektumcsomópont új nevét:

en: Enter the new name of the pin:
hu: Adja meg a rögzítés új nevét:

en: Enter the new name of the precondition:
hu: Adja meg az előfeltétel új nevét:

en: Enter the new name of the region:
hu: Adja meg a terület új nevét:

en: Enter the new name of the signal:
hu: Adja meg a szignál új nevét:

en: Enter the new name of the state:
hu: Adja meg az állapot új nevét:

en: Enter the new name of the text:
hu: Adja meg a szöveg új nevét:

en: Enter the new name of the uml widget:
hu: Adja meg az UML-elem új nevét:

en: Enter the new name of the widget:
hu: Adja meg az elem új nevét:

en: Box
hu: Doboz

en: CombinedFragment
hu: Kombinált töredék

en: Datatype
hu: Adattípus

en: Enum
hu: Felsorolás

en: FloatingDashLine
hu: Lebegő szaggatott vonal

en: ForkJoin
hu: Szétválasztás/egyesítés

en: Message
hu: Üzenet

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Object
hu: Objektum

en: ObjectNode
hu: Objektumcsomópont

en: Signal
hu: Szignál

en: State
hu: Állapot

en: Text
hu: Szöveg

en: UseCase
hu: Eset

en: Instance
hu: Példány

[ctx: selection arrow]
en: Select
hu: Kiválasztás

en: Creation
hu: Létrehozás

en: Destroy
hu: Megsemmisítés

en: Combined Fragment
hu: Kombinált töredék

en: Label
hu: Címke

en: Directional Association
hu: Egyirányú társítás

[ctx: UML class]
en: Class
hu: Osztály

en: Send signal
hu: Szignál küldése

en: Accept signal
hu: Szignál elfogadása

en: Accept time event
hu: Időesemény fogadása

en: Fork/Join
hu: Szétválasztás/egyesítés

en: Interface Provider
hu: Interfész-szolgáltató

en: Interface required
hu: Interfész szükséges

[ctx: join states]
en: Join
hu: Egyesítés

[ctx: state choice]
en: Choice
hu: Választás

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
hu: ÉS vonal

[ctx: state diagram]
en: State
hu: Állapot

en: Pre/Post condition
hu: Előzetes/utólagos feltétel
