umbrello - en to ka translation catalogue (1086 entries)

en: Class Diagram
ka: კლასის დიაგრამა

en: Use Case Diagram
ka: გამოყენების ვარიანტების დიაგრამა

en: Sequence Diagram
ka: მიმდევრობის დიაგრამა

en: Collaboration Diagram
ka: კოლაბორაციის დიაგრამა

en: State Diagram
ka: მდგომარეობის დიაგრამა

en: Activity Diagram
ka: აქტივობის დიაგრამა

en: Component Diagram
ka: კომპონენტის დიაგრამა

en: Deployment Diagram
ka: გაშლის დიაგრამა

en: Entity Relationship Diagram
ka: ელემენტების ურთიერთობის დიაგრამა

en: Object Diagram
ka: ობიექტის დიაგრამა

en: No Diagram
ka: დიაგრამის გარეშე

en: Generalization
ka: გენერალიზაცია

en: Aggregation
ka: აგრეგაცია

en: Dependency
ka: დამოკიდებულება

en: Association
ka: ასოცირება

en: Self Association
ka: თვით-ასოცირება

en: Collaboration Asynchronous Message
ka: კოოპერაციის ასინქრონული შეტყობინება

en: Collaboration Synchronous Message
ka: კოოპერაციის სინქრონული შეტყობინება

en: Sequence Message
ka: მიმდევრობის შეტყობინება

en: Collaboration Self Message
ka: კოოპერაციის თვით-შეტყობინება

en: Sequence Self Message
ka: მიმდევრობის თვით-შეტყობინება

en: Containment
ka: დამტეობა

en: Composition
ka: შემადგენლობა

en: Realization
ka: რეალიზაცია

en: Uni Association
ka: ერთმიმართულებიანი ასოციაცია

en: Anchor
ka: ბმული

en: State Transition
ka: გარდამავალი მდგომარეობა

en: Activity
ka: აქტივობა

en: Exception
ka: გამონაკლისი

en: Category to Parent
ka: მშობლის კატეგორია

en: Child to Category
ka: შვილის კატეგორია

en: Relationship
ka: ურთიერთობები

en: Unknown
ka: უცნობი

en: ? AssociationType ?
ka: ? ასოციაციისტიპი ?

en: Paste Error
ka: ჩასმის შეცდომა

en: Create diagram %1: %2
ka: დიაგრამის შექმნა %1: %2

en: Change text : %1 to %2
ka: ტექსტის შექმნა : %1 to %2

en: Remove diagram %1
ka: დიაგრამის წაშლა %1

en: Set stereotype : %1 to %2
ka: სტერეოტიპის დაყენება : %1 -ის %2 -ზე

en: Change visibility : %1
ka: ხილვადობის შეცვლა : %1

en: Create UML object : %1
ka: UML ობიექტის შექმნა : %1

en: Remove UML object : %1
ka: UML ობიექტის წაშლა : %1

en: Rename object : %1 to %2
ka: ობიექტის სახელის გადარქმევა :  %1-დან %2

en: Change fill color : %1
ka: შევსების ფერის შეცვლა : %1

en: Change font : %1
ka: ფონტის შეცვლა : %1

en: Change line color : %1
ka: ხაზის ფერის შეცვლა : %1

en: Change line width : %1
ka: ხაზის სიგანის შეცვლა : %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
ka: სიმრავლის შეცვლა : %1-დან %2-მდე

en: Change text color : %1
ka: ტექსტის ფერის შეცვლა : %1

en: Use fill color : %1
ka: შევსების ფერი : %1

en: No fill color : %1
ka: ფერი არ-შევსებისას : %1

en: Change visual property : %1
ka: ვიზუალური თვისების შეცვლა : %1

en: Create widget : %1
ka: ვიჯეტის შექმნა : %1

en: Move widget : %1
ka: ვიჯეტის გადატანა : %1

en: Remove widget : %1
ka: ვიჯეტის წაშლა : %1

en: Resize widget : %1
ka: ვიჯეტის ზომის შეცვლა : %1

en: Set name : %1 to %2
ka: სახელის დაყენება : %1-დან %2-მდე

en: Set text : %1 to %2
ka: ტექსტის დაყენება : %1-დან %2-მდე

en: Cannot Open File
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Cannot create the folder:
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა:

en: 
    Please check the access rights
ka: 
    შეამოწმეთ თქვენი წვდომის უფლებები

en: Cannot Create Folder
ka: შეცდომა საქაღალდის შექმნისას

en: Package is a namespace
ka: პაკეტი სახელების სივრცეა

en: Virtual destructors
ka: ვირტუალური დესტრუქტორები

en: Generate empty constructors
ka: ცარიელი კონსტრუქტორების გენერაცია

en: Generate accessor methods
ka: ატრიბუტებთან წვდომის მეთოდების გენერაცია

en: Operations are inline
ka: დასმული ოპერაციები

en: Accessors are inline
ka: ატრიბუტებთან წვდომის ჩაშენებული მეთოდები

en: Accessors are public
ka: ატრიბუტებთან წვდომის საჯარო მეთოდები

en: Create getters with 'get' prefix
ka: მიმღები მეთოდების სახელები 'get' პრეფიქსით დაიწყება

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
ka: წვდომის მეთოდები მაღალი რეგისტრის სიმბოლოებით იწყება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
ka: საერთო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
ka: კლასის წევრის პრეფიქსი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
ka: მეთოდის სხეულის გენერაცია

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
ka: ვექტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
ka: <b>ცვლადი</b>

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
ka: სტრიქონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
ka: <p align="center">სტრიქონი</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
ka: <p align="center">სია</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
ka: <i>გლობალური?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
ka: კლასის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
ka: <i><p align="center">ფაილის ჩასმა</p></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
ka: სტილი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
ka: სლეშ-სლეში (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
ka: სლეში-ვარსკვლავი (/**  */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
ka: პროექტის გენერაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
ka: ANT-ის აგების დოკუმენტის შექმნა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
ka: ავტო-გენერაციის მეთოდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
ka: ცარიელი კონსტრუქტორის მეთოდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
ka: ატრიბუტებთან წვდომის მეთოდები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
ka: საჯარო

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
ka: პირადი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
ka: დაცული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
ka: მშობელი ობიექტიდან

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
ka: მშობელი როლიდან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
ka: <p align="center">D-ის კოდის გენერაცია</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
ka: <p align="center">Java-ის კოდის გენერაცია</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
ka: <p align="center">Ruby-ის კოდის გენერაცია</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
ka: ჰეში (#)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
ka: ავტოგენერირების მეთოდები

en: Code Generation Wizard
ka: კოდის გენერაციის ოსტატი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
ka: კოდის გენერაციის პარამეტრები

en: Adjust code generation options.
ka: კოდის გენერაციის პარამეტრების მორგება.

en: Language Options
ka: ენის პარამეტრები

en: Error Writing to Output Folder
ka: გამოტანის საქაღალდეში ჩაწერის შეცდომა

en: Please Choose Valid Folder
ka: აირჩიეთ სწორი საქაღალდე

en: Output Folder Does Not Exist
ka: გამოყვანის საქაღალდე არ არსებობს

en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Do Not Create
ka: არ შექმნა

en: Error Creating Folder
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Please select a valid folder.
ka: აირჩიეთ სწორი საქაღალდე.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
ka: ენა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
ka: საქაღალდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
ka: ყველა გენერირებული ფაილის საქაღალდეში ჩაწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
ka: არჩევა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
ka: არჩე&ვა...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
ka: ზედ გადაწერის წესები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
ka: არსებულ ფაილებზე ზედ გადაწერა, თუ სამიზნე საქაღალდეში ისინი უკვე არსებობს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
ka: &ზედ გადაწერა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
ka: თუ იგივე სახელით ფაილი უკვე არსებობს, გკითხავთ, რა ვქნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
ka: მკი&თხე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
ka: &სხვა სახელის გამოყენება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
ka: ფორმატირება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
ka: კომენტარის დაწვრილებადობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelSectionComments)
en: Write section comments:
ka: სექციის კომენტარების დაწერა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: When section is non empty
ka: როცა სექცია თავისუფალი არაა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Always
ka: ყოველთვის

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
ka: ხაზები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
ka: სწორების ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
ka: სწორების გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
ka: გამოტოვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
ka: სწორების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
ka: ხაზის დასრულების სტილი:

en: Select Classes
ka: აირჩიეთ კლასები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
ka: კოდის გენერაციის მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
ka: ხელმისაწვდომი კლასები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
ka: დამატება > >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
ka: კოდის გენერაციიდან კლასის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
ka: << წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
ka: მონიშნული კლასები

en: Not Yet Generated
ka: ჯერ გენერირებული არაა

en: Code Generated
ka: კოდი დაგენერირებულია

en: Not Generated
ka: გენერირებული არაა

en: Skipped
ka: გამოტოვებულია

en: Cannot open file!
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა!

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
ka: სტატუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
ka: კლასი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
ka: ჟურნალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
ka: გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
ka: გატანა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
ka: გენერაცია

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
ka: მზადაა.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
ka: წარუმატებელია.

en: Code Importing Wizard
ka: კოდის შემოტანის ოსტატი

en: Code Importing Path
ka: კოდის შემოტანის ბილიკი

en: Select the code importing path.
ka: შეიყვანეთ კოდის შემოტანის ბილიკი.

en: File System Model
ka: ფაილური სისტემის მოდელი

en: Clear all selections.
ka: ყველა მონიშნულების გასუფთავება.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
ka: შეიყვანეთ ფაილის გაფართოებები. მაგ '*.h *.hpp'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
ka: პროექტის ენა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
ka: პროგრამირების ენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
ka: ქვესაქაღლდეების ჩათვლით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
ka: ფაილის გაფართოებების სია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
ka: მონიშვნის მოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
ka: ფაილების რაოდენობა:

en: Status of Code Importing Progress
ka: კოდის შემოტანის მიმდინარეობის მდგომარეობა

en: importing file ... DONE<br>
ka: ფაილის შემოტანა... დასრულდა<br>

en: Import Done
ka: შემოტანა დასრულებულია

en: importing file ... FAILED<br>
ka: ფაილის შემოტანა... შეცდომა<br>

en: Import Failed
ka: შემოტანის შეცდომა

en: importing file ...
ka: შემოტანის შეცდომა ...

en: importing file ... stopped<br>
ka: ფაილის შემოტანა ... გაჩერდა<br>

en: Import stopped
ka: შემოტანა გაჩერდა

en: Not Imported
ka: არ შემოტანილა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
ka: შემოტანის სტატუსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
ka: შემოტანის დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
ka: შეჩერება

en: Importing file: %1
ka: ფაილის შემოტანა: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
ka: წარუმატებელია.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
ka: მზადაა.

en: Class Name
ka: კლასის სახელი

en: Properties
ka: თვისებები

en: Initial activity
ka: საწყისი აქტივობა

en: End activity
ka: აქტივობის დასრულება

en: Final activity
ka: საბოლოო აქტივობა

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
ka: გაყოფა/შერწყმა

en: Invoke action
ka: ქმედების ჩაწოდება

en: Parameter activity
ka: პარამეტრის აქტივობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
ka: ზოგადი თვისებები

[ctx: general properties page]
en: General
ka: საერთო

en: Activity type:
ka: აქტივობის ტიპი:

en: Activity name:
ka: აქტივობის სახელი:

en: Precondition :
ka: წინასწარი პირობა:

en: Postcondition :
ka: შემდეგი პირობა:

en: &Normal activity
ka: &ნორმალური აქტივობა

en: &Invoke action
ka: ქმედების &ჩაწოდება

en: &Parameter activity node
ka: აქტივობის კვანძის &პარამეტრი

en: Association Properties
ka: ასოცირების თვისებები

[ctx: general settings page name]
en: General
ka: საერთო

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

[ctx: display option page name]
en: Display
ka: ჩვენება

en: Display Options
ka: ჩვენების მორგება

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Attribute Settings
ka: ატრიბუტების მორგება

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Operation Settings
ka: ოპერაციების მორგება

en: Templates
ka: შაბლონები

en: Templates Settings
ka: შაბლონების მორგება

en: Enum Literals
ka: ჩამოთვლადი კონსტანტები

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Contents Settings
ka: შემცველობის პარამეტრები

en: Associations
ka: ასოცირებები

en: Class Associations
ka: კლასის ასოციაციები

[ctx: instance general settings page name]
en: General
ka: საერთო

en: Class Wizard
ka: კლასების ოსტატი

en: New Class
ka: ახალი კლასი

en: Add general info about the new class.
ka: ახალი კლასის შესახებ ზოგადი ინფორმაციის დამატება.

en: Class Attributes
ka: კლასის ატრიბუტები

en: Add attributes to the new class.
ka: ახალი კლასისთვის ატრიბუტების დამატება.

en: Class Operations
ka: კლასის ოპერაციები

en: Add operations to the new class.
ka: ახალი კლასისთვის ოპერაციების დამატება.

en: Hide
ka: დამალვა

en: Show
ka: ჩვენება

en: Hide Comment
ka: კომენტარის დამალვა

en: Show Comment
ka: კომენტარის ჩვენება

en: Insert Code Block Before
ka: კოდის ბლოკის მანამდე ჩამატება

en: Insert Code Block After
ka: კოდის ბლოკის შემდეგ ჩამატება

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Code Viewer - %1
ka: კოდის გადახედვა - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
ka: დამალული ბლოკების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
ka: <p align="center">კომპონენტის სახელი</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
ka: ბლოკის ტიპის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
ka: ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
ka: ფონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
ka: ქაღალდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
ka: არჩეულია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
ka: <p align="right">UML ობიექტის ბლოკი:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
ka: <p align="right">დამალული ბლოკი::</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
ka: <p align="right">არაჩასწორებადი ტექსტი:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
ka: <p align="right">ჩასწორებადი ტექსტი:</p>

en: Enable all messages
ka: ყველა შეტყობინების ჩართვა

en: Delete Association
ka: ასოცირების წაშლა

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
ka: ნამდვილად გნებავთ %1 დიაგრამის წაშლა ?

en: Delete Diagram?
ka: წავშალო დიაგრამა?

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: The format that the images will be exported to
ka: ფორმატი, რომელშიც გამოსახულებების გატანა მოხდება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
ka: ყველა ხედის გატანა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
ka: საბაზისო საქაღალდე გამოსახულებების შესანახად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
ka: &საქაღალდე დიაგრამების შესანახად:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
ka: &საქაღალდეების გამოყენება

en: Find
ka: ძებნა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
ka: ფილტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
ka: ხისმაგვარი ხედი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
ka: &მიმდინარე დიაგრამა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
ka: &ყველა დიაგრამა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
ka: კატეგორია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
ka: &ყველა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
ka: პაკეტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
ka: ინტერფეისი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
ka: ოეპრაცია

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
ka: ატრიბუტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
ka: ძებნის პირობა:

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: general settings]
en: General
ka: საერთო

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
ka: შრიფტი

en: Font Settings
ka: ფონტის პარამეტრები

[ctx: widget style page]
en: Style
ka: სტილი

en: Widget Style
ka: ვიჯეტის სტილი

[ctx: style page name]
en: Style
ka: სტილი

en: Line Style
ka: ხაზის სტილი

[ctx: role page name]
en: Roles
ka: როლები

en: Role Settings
ka: როლის მორგება

en: Note Properties
ka: შენიშვნის თვისებები

en: Central Buffer
ka: ცენტრალური ბუფერი

en: Data Store
ka: მონაცემების საცავი

en: ObjectFlow
ka: დინების ობიექტი

[ctx: properties group title]
en: Properties
ka: თვისებები

en: Object Node type:
ka: ობიექტის კვანძის ტიპი:

en: Object Node name:
ka: ობიექტის კვანძის სახელი:

[ctx: enter state label]
en: State :
ka: მდგომარეობა :

en: &Central Buffer
ka: &ცენტრალური ბუფერი

en: &Data Store
ka: &მონაცემების საცავი

en: &Object Flow
ka: &დინების ობიექტი

en: Destination File Already Exists
ka: სამიზნე ფაილი უკვე არსებობს

en: &Overwrite
ka: &გადაწერა

en: &Do Not Generate File
ka: &ფაილი არ დაგენერირდება

en: &Apply to all remaining files
ka: &დარჩენილ ფაილებზე გადატარება

en: Activities
ka: ქმედებები

en: Move selected item to the top
ka: მონიშნული ელემენტის თავში ატანა

en: Move selected item up
ka: მონიშნული ელემენტის მაღლა ატანა

en: Move selected item down
ka: მონიშნული ელემენტის დაბლა ჩამოტანა

en: Move selected item to the bottom
ka: მონიშნული ელემენტის ბოლოში ჩამოტანა

en: New Activity...
ka: ახალი აქტივობა...

en: Delete
ka: წაშლა

en: Rename
ka: გადარქმევა

[ctx: name of association widget]
en: Name:
ka: სახელი:

en: Stereotype
ka: სტერეოტიპი

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Role A Properties
ka: A როლის თვისებები

en: Role B Properties
ka: B როლის თვისებები

en: Role A Changeability
ka: A როლის ცვალებადობა

en: Role B Changeability
ka: B როლის ცვალებადობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
ka: როლის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
ka: გამრავლებადობა:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
ka: შეცვლადი

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
ka: გაყინული

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
ka: მხოლოდ დამტება

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
ka: შეცვლადი

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
ka: გაყინული

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
ka: მხოლოდ დამტება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
ka: განლაგების გენერატორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
ka: გენერატორის გამშვები ფაილის ბილიკი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Reference:
ka: მიბმა:

en: A&bstract class
ka: &აბსტრაქტული კლასი

en: A&bstract use case
ka: გამოყენების აბსტრაქტული &ვარიანტი

[ctx: component is executable]
en: &Executable
ka: &გამშვები

en: Draw as actor
ka: როგორც მოქმედი პირის დახატვა

en: Multiple instance
ka: ბევრ ეგზემპლარი

en: Show destruction
ka: დესტრუქციის ჩვენება

en: Name is Not Unique
ka: სახელი უნიკალური არაა

en: N&ew Attribute...
ka: &ახალი ატრიბუტი...

en: N&ew Operation...
ka: &ახალი ოპერაცია...

en: N&ew Template...
ka: &ახალი ნიმუში...

en: N&ew Enum Literal...
ka: &ახალი ჩამოთვლადი კონსტანტა...

en: Constraints
ka: შეზღუდვები

en: N&ew Constraint...
ka: &ახალი შეზღუდვა...

en: Instance Attribute
ka: ეგზემპლარის ატრიბუტი

en: N&ew Instance Attribute...
ka: ეგზემპლარის &ახალი ატრიბუტი...

en: &Properties
ka: &თვისებები

en: Comment
ka: შენიშვნა

en: Source Code
ka: საწყისი კოდი

en: &Documentation
ka: &დოკუმენტაცია

en: Operatio&ns
ka: &ოპერაციები

en: &Visibility
ka: &ხილვადობა

en: O&peration signature
ka: &ოპერაციის ხელმოწერა

en: Pac&kage
ka: &პაკეტი

en: Att&ributes
ka: &ატრიბუტები

en: Attr&ibute signature
ka: &ატრიბუტის ხელმოწერა

en: &Public Only
ka: &მხოლოდ საჯარო

en: Draw as circle
ka: წრედ დახატვა

en: &Attribute associations
ka: &ატრიბუტის ასოციაციები

en: Default operation scope:
ka: ოპერაციის ნაგულისხმები ფარგლები:

en: Attribute Signatures
ka: ატრიბუტის ხელმოწერები

en: No Stereotype
ka: სტერეოტიპის გარეშე

en: Stereotype Name
ka: სტერეოტიპის სახელი

en: Stereotype with Tags
ka: სტერეოტიპი ჭდეებით

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
ka: ძებნის ბილიკების ჩასმა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
ka: C++ შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
ka: C++11 სტანდარტის ჩართვა (ექსპერიმენტალური)

en: Unique Constraint...
ka: უნიკალური შეზღუდვა...

en: Primary Key Constraint...
ka: ძირითადი გასაღების შეზღუდვა...

en: Foreign Key Constraint...
ka: უცხო გასაღების შეზღუდვა...

en: Check Constraint...
ka: შესამოწმებელი შეზღუდვა...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
ka: <p align="center">პარამეტრების გარეშე.</p>

en: &Diagrams
ka: &დიაგრამები

en: &Select diagrams
ka: &აირჩიეთ დიაგრამები

en: &Type of diagram
ka: დიაგრამის &ტიპი

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
ka: მონიშნული

en: No diagrams selected.
ka: დიაგრამა მონიშნული არაა.

en: The name you have entered is invalid.
ka: შეყვანილი სახელი არასწორია.

en: Invalid Name
ka: არასწორი სახელი

en: The name you have entered is not unique.
ka: შეყვანილი სახელი უნიკალური არაა.

en: Name Not Unique
ka: სახელი უნიკალური არაა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
ka: დიაგრამის თვისებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
ka: გადიდება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
ka: სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
ka: სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
ka: &ბადის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
ka: &ბადეზე მიბმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
ka: კომპონენტის ზომის მიბმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
ka: ბადის დაშორება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
ka: ავტომატური გადიდების მიმდევრობა

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Enable undo
ka: დაბრუნების ჩართვა

en: Use tabbed diagrams
ka: ჩანართებიანი დიაგრამების გამოყენება

en: Use new C++/Java/Ruby generators
ka: ახალი C++/Java/Ruby გენერატორების გამოყენება

en: Enable UML2 support
ka: UML2-ის მხარდაჭერის ჩართვა

en: Autosave
ka: ავტომატური შენახვა

en: E&nable autosave
ka: ავტომატური შენახვის &ჩართვა

en: Startup
ka: გაშვება

en: &Load last project
ka: &ბოლო პროექტის ჩატვირთვა

en: Default Language :
ka: ნაგულისხმები ენა :

en: Select Operation
ka: აირჩიეთ ოპერაცია

en: Sequence number:
ka: მიმდევრობის ნომერი:

en: Auto increment:
ka: ავტომატური ზრდა:

en: Class operation:
ka: კლასის ოპერაცია:

en: New Operation...
ka: ახალი ოპერაცია...

en: Custom operation:
ka: ოპერაციის მითითება:

[ctx: General options]
en: General
ka: საერთო

[ctx: Association options]
en: Associations
ka: ასოცირებები

[ctx: color group box]
en: Color
ka: ფერი

en: Custom text color
ka: ტექსტის ფერის ხელით მითითება

en: Custom line color
ka: ხაზის ფერის ხელით მითითება

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
ka: შესავსები ფერის ხელით მითითება

en: Custom grid color
ka: ბადის ფერის ხელით მითითება

en: Custom background color
ka: ფონის ფერის ხელით მითითება

en: Custom line width
ka: ხაზის სიგანის ხელით მითითება

en: &Use fill color
ka: შევსების ფერის &გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
ka: როლის თვისებები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
ka: როლის ხილვადობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
ka: განხორციელება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
ka: როლის ცვალებადობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
ka: შეცვლადი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
ka: გაყინული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
ka: მხოლოდ დამტება

[ctx: title of color group]
en: Color
ka: ფერი

[ctx: text color]
en: &Text:
ka: &ტექსტი:

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
ka: ნაგულისხმები

[ctx: line color]
en: &Line:
ka: &ხაზი:

[ctx: default line color button]
en: &Default
ka: &ნაგულისხმები

en: &Fill:
ka: &შევსება:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
ka: &ნაგულისხმები

en: &Use fill
ka: შევსების &გამოყენება

[ctx: background color]
en: &Background:
ka: ფონი:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
ka: &ნაგულისხმები

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
ka: &ბადის წერტილი:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
ka: &ნაგულისხმები

[ctx: title of width group]
en: Width
ka: სიგანე

[ctx: line width]
en: Line &width:
ka: ხაზის &სიგანე:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
ka: &ნაგულისხმები

en: Layout of the line:
ka: ხაზის განლაგება:

en: Parameter Properties
ka: პარამეტრის თვისებები

[ctx: property name]
en: &Name:
ka: &სახელი:

en: Parameter Name Invalid
ka: პარამეტრის სახელია რასწორია

en: Select diagram
ka: აირჩიეთ დიაგრამა

en: Diagram
ka: დიაგრამა

en: Umbrello Setup
ka: Umbrello -ის მორგება

en: User Interface
ka: სამომხმარებლო ინტერფეისი

en: User Interface Settings
ka: მომხმარებლის ინტერფეისის მორგება

[ctx: general settings page]
en: General
ka: საერთო

[ctx: class settings page]
en: Class
ka: კლასი

en: Class Settings
ka: კლასის მორგება

en: Code Importer
ka: კოდის შემომტანი

en: Code Import Settings
ka: კოდის შემოტანის მორგება

en: Code Generation
ka: კოდის გენერაცია

en: Code Generation Settings
ka: კოდის გენერაციის მორგება

en: Code Viewer
ka: კოდის გადახედვა

en: Code Viewer Settings
ka: კოდის გადახედვის მორგება

en: Auto Layout
ka: ავტომატური განლაგება

en: Auto Layout Settings
ka: ავტომატური განლაგების მორგება

en: Search
ka: ძებნა

[ctx: general page]
en: General
ka: საერთო

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
ka: საწყისი მდგომარეობა

[ctx: end state in statechart]
en: End state
ka: საბოლოო მდგომარეობა

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
ka: ფორკი

[ctx: join state in statechart]
en: Join
ka: შეერთება

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
ka: ჯანქშენი

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
ka: უფრო ღრმად

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
ka: მაღლა

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
ka: არჩევანი

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
ka: სწორი წილადები

en: State type:
ka: მდგომარეობის ტიპი:

en: State name:
ka: მდგომარეობის სახელი:

en: Linked diagram:
ka: მიბმული დიაგრამა:

en: Stereotype Properties
ka: სტერეოტიპის თვისებები

[ctx: attribute name]
en: &Name:
ka: &სახელი:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
ka: &ტიპი:

[ctx: default value]
en: &Default:
ka: &ნაგულისხმები:

en: Attribute Properties
ka: ატრიბუტის თვისებები

en: &Initial value:
ka: &საწყისი მნიშვნელობა:

en: Attribute Name Invalid
ka: ატრიბუტის სახელი არასწორია

en: Attribute Name Not Unique
ka: ატრიბუტის სახელი უნიკალური არაა

[ctx: name label]
en: Name
ka: სახელი

en: Check Condition :
ka: პირობის შემოწმება :

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
ka: &სახელი:

en: Length/Values:
ka: სიგრძე/მნიშვნელობები:

en: &Auto increment
ka: &ავტომატური ზრდა

en: Allow &null
ka: &ნულოვანი მნიშვნელობის დაშვება

en: Attributes:
ka: ატრიბუტები:

en: Indexing
ka: ინდექსირება

en: &Not Indexed
ka: &დაუინდექსებელი

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
ka: &დაინდექსებული

[ctx: literal name]
en: &Name:
ka: &სახელი:

en: &Value:
ka: &მნიშვნელობა:

[ctx: general page title]
en: General
ka: საერთო

[ctx: general group title]
en: General
ka: საერთო

[ctx: label for entering name]
en: Name
ka: სახელი

en: Actions
ka: ქმედებები

en: On Update
ka: განახლებისას

en: On Delete
ka: წაშლისას

en: No Action
ka: ქმედების გარეშე

en: Restrict
ka: შეზღუდვა

en: Cascade
ka: კასკადი

en: Set Null
ka: ნულის დაყენება

en: Set Default
ka: ნაგულისხმევი მიშვნელობა

en: Columns
ka: სვეტები

[ctx: column header local]
en: Local
ka: ლოკალური

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
ka: მიმართული

en: Local Column
ka: ლოკალური სვეტი

en: Referenced Column
ka: მიმართული სვეტი

en: &Add
ka: &დამატება

en: Object Attribute Properties
ka: ობიექტის ატრიბუტის თვისებები

en: Value Invalid
ka: მნიშვნელობეა არასწორია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
ka: ატრიბუტის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Operation Properties
ka: ოპერაციის თვისებები

[ctx: operation name]
en: &Name:
ka: &სახელი:

en: &virtual
ka: &ვირტუალური

en: &inline
ka: &ხაზშივე

en: &Override
ka: &გადაფარვა

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Ne&w Parameter...
ka: &ახალი პარამეტრი...

en: Parameter Name Not Unique
ka: პარამეტრის სახელი უნიკალური არაა

en: Operation Name Invalid
ka: ოპერაციის სახელი არასწორია

en: Template Properties
ka: ნიმუშის თვისებები

[ctx: template name]
en: &Name:
ka: &სახელი:

en: Template Name Invalid
ka: ნიმუშის სახელი არასწორია

en: Template Name Not Unique
ka: შაბლონის სახელი უნიკალური არაა

en: Attribute Details
ka: ატრიბუტის დეტალები

en: Constraint Name Invalid
ka: შეზღუდვის სახელი არასწორია

[ctx: classes display options page]
en: Display
ka: ჩვენება

[ctx: diagram style page]
en: Style
ka: სტილი

en: Diagram Style
ka: დიაგრამის სტილი

en: &Default value:
ka: &ნაგულისხმები მნიშვნელობა:

en: &Image type:
ka: &გამოსახულების ტიპი:

en: &Resolution:
ka: &გარჩევადობა:

en: New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

en: &Library
ka: &ბიბლიოთეკა

en: &Table
ka: &ცხრილი

[ctx: draw as default]
en: &Default
ka: &ნაგულისხმები

en: Draw As
ka: დახატვა, როგორც

en: &Type:
ka: &ტიპი:

en: Package path:
ka: პაკეტის ბილიკი:

en: Stereotype &name:
ka: სტერეოტიპის &სახელი:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
ka: &საჯარო

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
ka: &დაცული

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
ka: &პირადი

en: Imple&mentation
ka: &განხორციელება

en: Visibility
ka: ხილვადობა

[ctx: scope for A is public]
en: Public
ka: საჯარო

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
ka: დაცული

[ctx: scope for A is private]
en: Private
ka: პირადი

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
ka: განხორციელება

en: Role A Visibility
ka: A როლის ხილვადობა

[ctx: scope for B is public]
en: Public
ka: საჯარო

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
ka: დაცული

[ctx: scope for B is private]
en: Private
ka: პირადი

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
ka: განხორციელება

en: Role B Visibility
ka: B როლის ხილვადობა

en: Exporting to XHTML...
ka: XHTML-ში გატანა...

en: File to transform
ka: გარდასაქმნელი ფაილი

en: The XSLT file to use
ka: გამოსაყენებელი XSLT ფაილი

en: Generating XHTML...
ka: XHTML-ის გენერაცია...

en: XHTML Generation Complete...
ka: XHTML-ის გენერაცია დასრულდა...

en: Copying CSS...
ka: CSS-ის კოპირება...

en: Finished Copying CSS...
ka: CSS-ის კოპირება დასრულდა...

en: Failed Copying CSS...
ka: CSS-ის კოპირების შეცდომა...

en: Documentation type
ka: დოკუმენტაციის ტიპი

en: Apply layout
ka: განლაგების გადატარება

en: Author of initial version.
ka: საწყისი ვერსიის ავტორი.

en: Current maintainer.
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი.

en: File to open
ka: გასახსნელი ფაილი

en: import files
ka: ფაილების შემოტანა

en: set language
ka: ენის დაყენება

en: Delete Anchor
ka: კვანძის წაშლა

en: Add Point
ka: წერტილის დამატება

en: Delete Point
ka: წერტილის წაშლა

en: Select Operation...
ka: აირჩიეთ ოპერაცია...

[ctx: Layout menu]
en: Layout
ka: განლაგება

en: Polyline
ka: პოლიხაზი

en: Direct
ka: პირდაპირი

en: Spline
ka: სპლაინი

en: Orthogonal
ka: ორთოგონალური

en: New Template...
ka: ახალი ნიმუში...

en: Accept Signal
ka: სიგნალის მიღება

en: Accept Time Event
ka: დროის მოვლენის მიღება

en: Activity...
ka: აქტივობა...

en: Actor
ka: მსახიობი

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
ka: არტეფაქტი

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
ka: ფონტის შეცვლა...

en: Choice
ka: არჩევანი

[ctx: new class menu item]
en: Class...
ka: კლასი...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
ka: დუბლიკაცია

en: Collapse All
ka: ყველას ჩაკეცვა

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
ka: კომბინირებული მდგომარეობა...

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Datatype...
ka: მონაცემის ტიპი...

en: Deep History
ka: ღრმად

en: Edit combined state
ka: კომბინირებული მდგომარეობის ჩასწორება

en: End Activity
ka: აქტივობის დასრულება

en: End State
ka: საბოლოო მდგომარეობა

en: Entity
ka: არსი

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
ka: არსის ატრიბუტი...

en: Enum...
ka: ჩამონათვალი...

en: Expand All
ka: ყველას ამოკეცვა

en: Fill Color...
ka: შემვსები ფერი...

en: Final Activity
ka: საბოლოო აქტივობა

en: Flip Horizontal
ka: ჰორიზონტალურად გადაბრუნება

en: Flip Vertical
ka: ვერტიკალურად გადაბრუნება

en: Text Line...
ka: ტექსტის ხაზი...

en: Fork
ka: ფორკი

en: Go to state diagram
ka: მდგომარეობის დიაგრამაზე გადასვლა

en: Import File(s)...
ka: ფაილ(ებ)-ის შემოტანა...

en: Import from Directory...
ka: საქაღალდიდან შემოტანა...

en: from file...
ka: ფაილიდან...

en: Initial Activity
ka: საწყისი ატივობა

en: Initial State
ka: საწყისი მდგომარეობა

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
ka: გაშვებული ასლი...

en: New Attribute...
ka: ახალი ატრიბუტი...

en: Provided interface
ka: მოწოდებული ინტერფეისი

en: Required interface
ka: საჭირო ინტერფეისი

en: Junction
ka: ჯანქშენი

en: Line Color...
ka: ხაზის ფერი...

en: Asynchronous Message
ka: ასინქრონული შეტყობინება

en: Creation Message
ka: შექმნის შეტყობინება

en: Destroy Message
ka: განადგურების შეტყობინება

en: Found Message
ka: პოვნის შეტყობინება

en: Lost Message
ka: დაკარგვის შეტყობინება

en: Synchronous Message
ka: სინქრონული შეტყობინება

en: New Parameter...
ka: ახალი პარამეტრი...

en: Node
ka: კვანძი

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
ka: შენიშვნა...

en: Object...
ka: ობიექტი...

en: Object Node
ka: ობიექტის კვანძი

en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
ka: პაკეტი...

en: Pin
ka: მიმაგრება

en: Port
ka: პორტი

en: Redo
ka: ბრძანების აღდგენა

en: Region
ka: რეგიონი

en: Remove
ka: წაშლა

en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Rename Object...
ka: ობიექტის გადარქმევა...

en: Return to class
ka: კლასზე დაბრუნება

en: Reset Label Positions
ka: ჭდეების საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Select state diagram
ka: აირჩიეთ მდგომარეობის დიაგრამა

en: Send Signal
ka: სიგნალის გაგზავნა

en: Shallow History
ka: მაღლა

en: Show destruction box
ka: დესტრუქციის ბლოკის ჩვენება

[ctx: add new state]
en: State...
ka: მდგომარეობა...

en: Join
ka: შეერთება

en: Subsystem
ka: ქვესისტემა

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
ka: შაბლონი

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Use Case
ka: გამოყენების ვარიანტები

[ctx: new container menu]
en: New
ka: &ახალი

[ctx: new sub menu]
en: New
ka: &ახალი

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
ka: კატეგორიის ტიპი

en: Union
ka: გაერთიანება

en: Change into Class
ka: კლასში გარდაქმნა

en: Change into Package
ka: პაკეტში გარდაქმნა

en: Clear Diagram
ka: დიაგრამის გასუფავება

en: Snap to Grid
ka: ბადეზე მიბმა

en: Show Grid
ka: ბადის ჩვენება

en: apply '%1'
ka: "%1"-ის გამოყენება

en: Public Only
ka: მხოლოდ საჯარო

en: Operation Signature
ka: ოპერაციის ხელმოწერა

en: Attribute Signature
ka: ატრიბუტის ხელმოწერა

en: Show Signatures
ka: ხელმოწერების ჩვენება

en: Hide Signatures
ka: ხელმოწერების დამალვა

en: Hide Non-public members
ka: არა-საჯარო წევრების დამალვა

en: Show Non-public members
ka: არა-საჯარო წევრების ჩვენება

en: Packages
ka: პაკეტები

en: Stereotypes
ka: სტერეოტიპები

en: Refactor
ka: რეფაქტორინგი

en: View Code
ka: კოდის ნახვა

en: Change into Interface
ka: ინტერფეისში გარდაქმნა

en: Draw as Circle
ka: წრედ დახატვა

en: Rename Class...
ka: კლასის სახელის გადარქმევა...

en: Name as Tooltip
ka: სახელი, როგორც მინიშნება

en: Move Up
ka: აწევა

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

[ctx: clear note]
en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Change Text...
ka: ტექსტის შეცვლა…

en: Auto resize
ka: ზომის ავტომატური შეცვლა

en: Change State Name...
ka: მდგომარეობის სახელის შეცვლა...

en: Change Activity Name...
ka: აქტივობის სახელის შეცვლა...

en: Change Object Node Name...
ka: ობიექტის კვანძის სახელის შეცვლა...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
ka: გაწმენდა

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Change Name
ka: ფერის შეცვლა

[ctx: color menu]
en: Color
ka: ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
ka: შევსების ფერის გამოყენება

en: No Fill Color
ka: შევსების ფერის გარეშე

[ctx: align menu]
en: Align
ka: სწორება

en: Align Right
ka: მარჯვნივ სწორება

en: Align Left
ka: მარცხნივ სწორება

en: Align Top
ka: ზემოთ სწორება

en: Align Bottom
ka: ძირის სწორება

en: new_role
ka: ახალი_როლი

en: New actor
ka: ახალი მსახიობი

en: New artifact
ka: ახალი არტეფაქტი

en: New association
ka: ახალი ასოციაცია

en: New attribute
ka: ახალი ატრიბუტი

en: New category
ka: ახალი კატეგორია

en: New check constraint
ka: ახალი შემოწმების შეზღუდვა

en: New class
ka: ახალი კლასი

en: New component
ka: ახალი კომპონენტი

en: New datatype
ka: ახალი მონაცემის ტიპი

en: New entity
ka: ახალი საგანი

en: New entity attribute
ka: არსის ახალი ატრიბუტი

en: New entity constraint
ka: ახალი არსის კონსტანტა

en: New enum
ka: ახალი სია

en: New enum literal
ka: ახალი ჩამოთვლადი კონსტანტა

en: New folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: New foreign key constraint
ka: გარე გასაღების ახალი შეზღუდვა

en: New instance
ka: ახალი ეგზემპლარი

en: New instance attribute
ka: ახალი ეგზემპლარის ატრიბუტი

en: New interface
ka: ახალი ინტერფეისი

en: New node
ka: ახალი კვანძი

en: New operation
ka: ახალი ოპერაცია

en: New package
ka: ახალი პაკეტი

en: New port
ka: ახალი პორტი

en: New role
ka: ახალი როლი

en: New stereotype
ka: ახალი სტერეოტიპი

en: New template
ka: ახალი ნიმუში

en: New unique constraint
ka: ახალი უნიკალურ შეზღუდვა

en: New use case
ka: გამოყენების ახალი ვარიანტი

en: New UML object
ka: ახალი UML ობიექტი

en: Enter the name of the new actor:
ka: შეიყვანეთ ახალი მსახიობის სახელი:

en: Enter the name of the new artifact:
ka: შეიყვანეთ ახალი არტეფაქტის სახელი:

en: Enter the name of the new association:
ka: შეიყვანეთ ახალი ასოცირების სახელი:

en: Enter the name of the new attribute:
ka: შეიყვანეთ ახალი ატრიბუტის სახელი:

en: Enter the name of the new category:
ka: შეიყვანეთ ახალი კატეგორიის სახელი:

en: Enter the name of the new check constraint:
ka: შეიყვანეთ ახალი შეზღუდვის შემოწმების სახელი:

en: Enter the name of the new class:
ka: შეიყვანეთ ახალი კლასის სახელი:

en: Enter the name of the new component:
ka: შეიყვანეთ ახალი კომპონენტის სახელი:

en: Enter the name of the new datatype:
ka: შეიყვანეთ ახალი მონაცემის ტიპის სახელი:

en: Enter the name of the new entity:
ka: შეიყვანეთ ახალი არსის სახელი:

en: Enter the name of the new entity attribute:
ka: შეიყვანეთ ახალი არსის ატრიბუტის სახელი:

en: Enter the name of the new entity constraint:
ka: შეიყვანეთ ახალი არსის შეზღუდვის სახელი:

en: Enter the name of the new enum:
ka: შეიყვანეთ ახალი ჩამონათვლის სახელი:

en: Enter the name of the new enum literal:
ka: შეიყვანეთ ახალი კონსტანტების ჩამონათვლის სახელი:

en: Enter the name of the new folder:
ka: შეიყვანეთ ახალი საქაღალდის სახელი:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
ka: შეიყვანეთ ახალი გარე გასაღების შეზღუდვის სახელი:

en: Enter the name of the new instance:
ka: შეიყვანეთ ახალი ეგზემპლარის სახელი:

en: Enter the name of the new instance attribute:
ka: შეიყვანეთ ახალი ეგზემპლარის ატრიბუტის სახელი:

en: Enter the name of the new interface:
ka: შეიყვანეთ ახალი ინტერფეისის სახელი:

en: Enter the name of the new node:
ka: შეიყვანეთ ახალი კვანძის სახელი:

en: Enter the name of the new operation:
ka: შეიყვანეთ ახალი ოპერაციის სახელი:

en: Enter the name of the new package:
ka: შეიყვანეთ ახალი პაკეტის სახელი:

en: Enter the name of the new port:
ka: შეიყვანეთ ახალი პორტის სახელი:

en: Enter the name of the new role:
ka: შეიყვანეთ ახალი როლის სახელი:

en: Enter the name of the new stereotype:
ka: შეიყვანეთ ახალი სტერეოტიპის სახელი:

en: Enter the name of the new template:
ka: შეიყვანეთ ახალი შაბლონის სახელი:

en: Enter the name of the new unique constraint:
ka: შეიყვანეთ ახალი უნიკალური შეზღუდვის სახელი:

en: Enter the name of the new use case:
ka: შეიყვანეთ გამოყენების ახალი ვარიანტის სახელი:

en: Enter the name of the new UML object
ka: შეიყვანეთ ახალი UML ობიექტის სახელი

en: Rename actor
ka: მსახიობის სახელის გადარქმევა

en: Rename artifact
ka: არტეფაქტის სახელის გადარქმევა

en: Rename association
ka: ასოცირების სახელის გადარქმევა

en: Rename attribute
ka: ატრიბუტის სახელის გადარქმევა

en: Rename category
ka: კატეგორიის სახელის გადარქმევა

en: Rename class
ka: კლასის სახელის გადარქმევა

en: Rename component
ka: კომპონენტის სახელის გადარქმევა

en: Rename datatype
ka: მონაცემის ტიპის სახელის გადარქმევა

en: Rename enum
ka: ჩამონათვლის სახელის გადარქმევა

en: Rename folder
ka: საქაღალდის სახელის შეცვლა

en: Rename node
ka: კვანძის სახელის გადარქმევა

en: Rename operation
ka: ოპერაციის სახელის გადარქმევა

en: Rename package
ka: პაკეტის სახელის გადარქმევა

en: Rename port
ka: პორტის სახელის გადარქმევა

en: Rename role
ka: როლის სახელის გადარქმევა

en: Rename stereotype
ka: სტერეოტიპის სახელის გადარქმევა

en: Rename template
ka: შაბლონის სახელის გადარქმევა

en: Rename unique constraint
ka: უნიკალური შეზღუდვის სახელის გადარქმევა

en: Rename use case
ka: გამოყენების ვარიანტის სახელის გადარქმევა

en: Enter the new name of the actor:
ka: შეიყვანეთ მსახიობის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the artifact:
ka: შეიყვანეთ არტეფაქტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the association:
ka: შეიყვანეთ ასოცირების ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the attribute:
ka: შეიყვანეთ ატრიბუტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the category:
ka: შეიყვანეთ კატეგორიის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the class:
ka: შეიყვანეთ ახალი კლასის სახელი:

en: Enter the new name of the component:
ka: შეიყვანეთ კომპონენტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the datatype:
ka: შეიყვანეთ მონაცემების ტიპის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the enum:
ka: შეიყვანეთ ჩამონათვლის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the folder:
ka: შეიყვანეთ საქაღალდის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
ka: შეიყვანეთ უცხო გასაღების შეზღუდვის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the interface:
ka: შეიყვანეთ ინტერფეისის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the node:
ka: შეიყვანეთ კვანძის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the operation:
ka: შეიყვანეთ ოპერაციის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the package:
ka: შეიყვანეთ პაკეტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the port:
ka: შეიყვანეთ პორტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the role:
ka: შეიყვანეთ როლის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the stereotype:
ka: შეიყვანეთ სტერეოტიპის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the template:
ka: შეიყვანეთ შაბლონის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the unique constraint:
ka: შეიყვანეთ უნიკალური შეზღუდვის ახალი სახელი:

[ctx: parse status]
en: Empty
ka: ცარიელი

en: Unknown argument type
ka: უცნობი არგუმენტის ტიპი

en: Illegal method name
ka: დაუშვებელი მეთოდის სახელი

en: Unknown return type
ka: დაბრუნების უცნობი ტიპი

en: Unspecified error
ka: დაუზუსტებელი შეცდომა

en: Name
ka: სახელი

en: Type
ka: ტიპი

en: Saved
ka: შენახულია

en: Parent
ka: მშობელი

en: Pointer
ka: კურსორი

en: Usage
ka: გამოყენება

en: That is an invalid name.
ka: ეს არასწორი სახელია.

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
ka: ოპერაციის დამატება

en: Add Attribute
ka: ატრიბუტის დამატება

en: destroy
ka: განადგურება

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
ka: გეომეტრია

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
ka: გამოსახულების MIME ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
ka: განლაგების იპი

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
ka: ავტომატური შენახვა

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
ka: ბოლოს ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
ka: გაშვებისას ჩასატვირთი დიაგრამა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
ka: გაშვებისას ჩასატვირთი დიაგრამა

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
ka: ნაგულისხმები ენა გაშვებისას

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
ka: შემვსები ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
ka: ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
ka: ხაზის სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
ka: ტექსტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
ka: ფონის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
ka: ხილვადობისჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
ka: ატრიბუტების ჩვენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
ka: კლასის ატრიბუტების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
ka: ოპერაციების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
ka: პაკეტის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
ka: სტერეოტიპების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
ka: სიმაღლე

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
ka: სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
ka: ფურცლის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
ka: ფონტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
ka: არჩეული ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
ka: კომენტარის სტილი

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
ka: სწორების ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
ka: ხაზის დასრულების ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
ka: გამოტანის საქაღალდე

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
ka: გატანის განლაგების ჩვენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
ka: გატანის განლაგების ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
ka: &მოდელის გატანა

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
ka: &დიაგრამა

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
ka: &ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
ka: &გადიდება

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
ka: &სწორება

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
ka: &კოდი

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
ka: &აქტიური ენა

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &მორგება

en: Opens a recently used file
ka: ამჟამად გამოყენებული ფაილის გახსნა

en: Saves the document
ka: შეინახავს დოკუმენტს

en: Quits the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ამოჭრა და ბაფერში მოთავსება

en: Copies the selected section to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ბაფერში კოპირება

en: Undo last action
ka: ბოლო ბრძანების გაუქმება

en: Redo last undone action
ka: ბოლო დაბრუნებული ცვლილების გამეორება

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
ka: მონიშნულის &წაშლა

en: &Class Diagram...
ka: &კლასის დიაგრამა...

en: &Object Diagram...
ka: &ობიექტის დიაგრამა...

en: &Sequence Diagram...
ka: &მიმდევრობის დიაგრამა...

en: &Tree View
ka: &ხის ხედი

en: &Debugging
ka: &გამართვა

en: &Logging
ka: &ჟურნალი

en: S&how Grid
ka: &ბადის ჩვენება

en: &Delete Diagram
ka: &დიაგრამის წაშლა

[ctx: init status bar]
en: Ready
ka: მზადაა

en: Fit
ka: ჩატევა

en: Diagram Toolbar
ka: დიაგრამის პანელი

en: Doc&umentation
ka: &დოკუმენტაცია

en: Co&mmand history
ka: &ბრძანებების ისტორია

en: &Debug
ka: &გამართვა

en: &Log
ka: &ჟურნალი

en: Opening file...
ka: ფაილის გახსნა...

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Creating new document...
ka: ახალი დოკუმენტის შექმნა...

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Saving file...
ka: ფაილის შენახვა...

en: Saving file with a new filename...
ka: ფაილის ახალი სახელით შენახვა...

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

en: Closing file...
ka: ფაილის დახურვა...

en: '%1': %2 found
ka: '%1': %2 ნაპოვნია

en: Print Preview...
ka: დასაბეჭდის გადახედვა...

en: Printing...
ka: დაბეჭდვა...

en: Print %1
ka: %1-ის დაბეჭდვა

en: Exiting...
ka: გასვლა...

en: Cutting selection...
ka: მონიშნულის ამოჭრა...

en: Copying selection to clipboard...
ka: მონიშნულის ბაფერში კოპირება...

en: Inserting clipboard contents...
ka: ბაფერის შემცველობის ჩასმა...

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
ka: მზადაა.

en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

en: UML Model
ka: UML მოდელი

en: Logical View
ka: ლოგიკური ხედი

en: Component View
ka: კომპონენტის ხედი

en: Deployment View
ka: გაშლის ხედი

[ctx: warning message]
en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Reason: %1
ka: მიზეზი: %1

en: Save Error
ka: შენახვის შეცდომა

[ctx: diagram name]
en: Name
ka: სახელი

en: Enter name:
ka: შეიყვანეთ სახელი:

[ctx: renaming diagram]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: renaming uml object]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
ka: სახელი

en: Use Name
ka: სახელის გამოყოფილი

en: Enter New Name
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი

en: Path Error
ka: ბილიკის შეცდომა

en: File Exists
ka: ფაილი არსებობს

en: Enter Model Name
ka: შეიყვანეთ მოდელის სახელი

en: Views
ka: ხედები

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Class Not Empty
ka: კლასი ცარიელი არაა

en: Package Not Empty
ka: პაკეტი ცარიელი არაა

en: Folder Not Empty
ka: საქაღალდე ცარიელი არაა

en: Rename canceled
ka: სახელის გადარქმევა გაუქმდა

en: Function Not Implemented
ka: ფუნქცია განხორციელებული არაა

en: Name Not Valid
ka: სახელი არასწორია

en: The folderfile %1 does not exist.
ka: საქაღალდის ფაილი %1 არ არსებობს.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
ka: საქაღალდის ფაილი %1-ის გახსნა შეუძლებელია.

[ctx: object name]
en: Name
ka: სახელი

en: Actor &name:
ka: &მოქმედი პირის სახელი:

en: Artifact &name:
ka: არტეფაქტის &სახელი:

en: Association &name:
ka: ასოციაციის &სახელი:

en: Class &name:
ka: &კლასის სახელი:

en: Component &name:
ka: &კომპონენტის სახელი:

en: Datatype &name:
ka: &მონ. ტიპის სახელი:

en: Entity &name:
ka: &საგნის სახელი:

en: Enum &name:
ka: ჩამონათვლის &სახელი:

en: Folder &name:
ka: საქაღალდის &სახელი:

en: Interface &name:
ka: ინტერფეისის &სახელი:

en: Node &name:
ka: კვანძის &სახელი:

en: Package &name:
ka: &პაკეტის სახელი:

en: Port &name:
ka: პორტის &სახელი:

en: Instance name:
ka: ეგზემპლარის სახელი:

en: Diagram: %2 Page %1
ka: დიაგრამა: %2 გვერდი %1

en: Use fill color
ka: შევსების ფერი

en: No fill color
ka: შემვსები ფერის გარეშე

en: Change font
ka: ფონტის შეცვლა

en: Change line color
ka: ხაზის ფერის შეცვლა

en: Change line width
ka: ხაზის სიგანის შეცვლა

en: Change fill color
ka: შევსების ფერის შეცვლა

en: Change visual property
ka: ვიზუალური თვისების შეცვლა

en: Delete widgets
ka: ვიჯეტების წაშლა

en: Resize widgets
ka: ვიჯეტების ზომის შეცვლა

en: Enter Diagram Name
ka: შეიყვანეთ დიაგრამის სახელი

en: Exporting view...
ka: ხედის გატანა...

en: File Already Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: Empty scene
ka: ცარიელი სცენა

en: Cannot create directory: %1
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1

en: Multiplicity
ka: გამრავლებადობა

en: Association Name
ka: ასოციაციის სახელი

en: Role Name
ka: როლის სახელი

en: Enter role name:
ka: შეიყვანეთ როლის სახელი:

en: Diagram name
ka: დიაგრამის სახელი

en: Enter the guard of the loop
ka: შეიყვანეთ მარყუჟის მცველი

en: Enter the first alternative name
ka: შეიყვანეთ პირველი ალტერნატიული სახელი

en: Enter first alternative
ka: შეიყვანეთ პირველი ალტერნატივა

en: Enter first alternative :
ka: შეიყვანეთ პირველი ალტერნატივა :

en: Enter the guard of the loop:
ka: შეიყვანეთ მარყუჟის მცველი:

en: Enter alternative Name
ka: შეიყვანეთ ალტერნატიული სახელი

en: Enter the alternative:
ka: შეიყვანეთ ალტერნატივა:

en: Change Text
ka: ტექსტის შეცვლა

en: Enter new text:
ka: შეიყვანეთ ახალი ტექსტი:

en: ERROR
ka: შეცდომა

[ctx: operation name]
en: Name
ka: სახელი

en: Precondition
ka: წინასწარი პირობა

en: Postcondition
ka: შემდეგი პირობა

en: Transformation
ka: გარდაქმნა

en: Note Type
ka: შენიშვნის ტიპი

en: Select the Note Type
ka: აირჩიეთ შენიშვნის ტიპი

en: Enter Object Node Name
ka: შეიყვანეთ ობიექტის კვანძის სახელი

en: Select Object node type
ka: აირჩიეთ ობიეტქის კვანძის ტიპი

en: object flow
ka: ნაკადის ობიექტი

en: Enter signal name
ka: შეიყვანეთ სიგნალის სახელი

en: Enter the signal name :
ka: შეიყვანეთ სიგნალის სახელი :

en: Enter Activity
ka: შეიყვანეთ აქტივობა

en: Move widgets
ka: ვიჯეტების გადატანა

en: Rename Object
ka: ობიექტის გადარქმევა

en: Enter object name:
ka: შეიყვანეთ ობიექტის სახელი:

en: new actor
ka: ახალი მოქმედი პირი

en: new artifact
ka: ახალი არტეფაქტი

en: new association
ka: ახალი ასოციაცია

en: new box
ka: ახალი ბლოკი

en: new category
ka: ახალი კატეგორია

en: new class
ka: ახალი კლასი

en: new combined fragment
ka: ახალი კომბინირებული ფრაგმენტი

en: new component
ka: ახალი კომპონენტი

en: new datatype
ka: ახალი მონაცემის ტიპი

en: new entity
ka: ახალი საგანი

en: new enum
ka: ახალი სია

en: new floating dash line
ka: ახალი მცურავი პუნქტირული ხაზი

en: new fork/join
ka: ახალი გაცალკევება/შეერთება

en: new instance
ka: ახალი გაშვებული ასლი

en: new interface
ka: ახალი ინტერფეისი

en: new message
ka: ახალი შეტყობინება

en: new node
ka: ახალი კვანძი

en: new note
ka: ახალი შენიშვნა

en: new object
ka: ახალი ობიექტი

en: new object node
ka: ახალი ობიექტის კვანძი

en: new package
ka: ახალი პაკეტი

en: new pin
ka: ახალი პოჭოჭიკი

en: new port
ka: ახალი პორტი

en: new precondition
ka: ახალი წინასწარი პირობა

en: new region
ka: ახალი რეგიონი

en: new signal
ka: ახალი სიგნალი

en: new text
ka: ახალი ტექსტი

en: new UML widget
ka: ახალი UML ვიჯეტი

en: new use case
ka: გამოყენების ახალი ვარიანტი

en: new widget
ka: ახალი ვიჯეტი

en: New activity
ka: ახალი აქტივობა

en: New box
ka: ახალი ბლოკი

en: New combined fragment
ka: ახალი კომბინირებული ფრაგმენტი

en: New floating dash line
ka: ახალი მცურავი პუნქტირული ხაზი

en: New fork/join
ka: ახალი გაცალკევება/შეერთება

en: New message
ka: ახალი შეტყობინება

en: New note
ka: ახალი შენიშვნა

en: New object
ka: ახალი ობიექტი

en: New object node
ka: ახალი ობიექტის კვანძი

en: New pin
ka: ახალი პოჭოჭიკი

en: New precondition
ka: ახალი წინასწარი პირობა

en: New region
ka: ახალი რეგიონი

en: New signal
ka: ახალი სიგნალი

en: New state
ka: ახალი მდგომარეობა

en: New text
ka: ახალი ტექსტი

en: New UML widget
ka: ახალი UML ვიჯეტი

en: New widget
ka: ახალი ვიჯეტი

en: Enter the name of the new box:
ka: შეიყვანეთ ახალი ბლოკის სახელი:

en: Enter the name of the new combined fragment:
ka: შეიყვანეთ ახალი კომბინირებული ფრაგმენტის სახელი:

en: Enter the name of the new floating dash line:
ka: შეიყვანეთ ახალი მცურავი პუნქტირული ხაზის სახელი:

en: Enter the name of the new fork/join:
ka: შეიყვანეთ ახალი განცალკევებული/შეერთებული ვიჯეტის სახელი:

en: Enter the name of the new message:
ka: შეიყვანეთ ახალი შეტყობინების სახელი:

en: Enter the name of the new note:
ka: შეიყვანეთ ახალი შენიშვნის სახელი:

en: Enter the name of the new object:
ka: შეიყვანეთ ახალი ობიექტის სახელი:

en: Enter the name of the new object node:
ka: შეიყვანეთ ახალი ობიექტის კვანძის სახელი:

en: Enter the name of the new pin:
ka: შეიყვანეთ ახალი პოჭოჭიკის სახელი:

en: Enter the name of the new precondition:
ka: შეიყვანეთ ახალი წინასწარი პირობის სახელი:

en: Enter the name of the new region:
ka: შეიყვანეთ ახალი რეგიონის სახელი:

en: Enter the name of the new signal:
ka: შეიყვანეთ ახალი სიგნალის სახელი:

en: Enter the name of the new text:
ka: შეიყვანეთ ახალი ტექსტის სახელი:

en: Enter the name of the new uml widget:
ka: შეიყვანეთ ახალი UML ობიექტის სახელი:

en: Enter the name of the new widget:
ka: შეიყვანეთ ახალი ვიჯეტის სახელი:

en: Rename activity
ka: აქტივობის სახელის გადარქმევა

en: Rename box
ka: ბლოკის სახელის გადარქმევა

en: Rename combined fragment
ka: კომბინირებული ფრაგმენტის სახელის გადარქმევა

en: Rename floating dash line
ka: მცურავი პუნქტირული ხაზის სახელის გადარქმევა

en: Rename fork/join
ka: გაცალკევება/შეერთების სახელის გადარქმევა

en: Rename message
ka: შეტყობინების სახელის გადარქმევა

en: Rename note
ka: სანიშნის გადარქმევა

en: Rename object
ka: ობიექტის სახელის გადარქმევა

en: Rename object node
ka: ობიექტის კვანძის სახელის გადარქმევა

en: Rename pin
ka: პოჭოჭიკის სახელის გადარქმევა

en: Rename precondition
ka: წინასწარი პირობის სახელის გადარქმევა

en: Rename region
ka: რეგიონის სახელის გადარქმევა

en: Rename signal
ka: სიგნალის სახელის გადარქმევა

en: Rename state
ka: დგომარეობის სახელის გადარქმევა

en: Rename text
ka: ტექსტის სახელის გადარქმევა

en: Rename UML widget
ka: UML ვიჯეტის სახელის გადარქმევა

en: Rename widget
ka: ვიჯეტის სახელის გადარქმევა

en: Enter the new name of the activity:
ka: შეიყვანეთ აქტივობის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the box:
ka: შეიყვანეთ ბლოკის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the combined fragment:
ka: შეიყვანეთ კომბინირებული ფრაგმენტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the floating dash line:
ka: შეიყვანეთ მცურავი პუნქტირული ხაზის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
ka: შეიყვანეთ განცალკევებული/შეერთებული ვიჯეტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the message:
ka: შეიყვანეთ შეტყობინების ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the note:
ka: შეიყვანეთ შენიშვნის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the object:
ka: შეიყვანეთ ობიექტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the object node:
ka: შეიყვანეთ ობიექტის კვანძის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the pin:
ka: შეიყვანეთ პოჭოჭიკის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the precondition:
ka: შეიყვანეთ წინასწარი პირობის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the region:
ka: შეიყვანეთ რეგიონის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the signal:
ka: შეიყვანეთ სიგნალის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the state:
ka: შეიყვანეთ მდგომარეობის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the text:
ka: შეიყვანეთ ტექსტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the uml widget:
ka: შეიყვანეთ UML ობიექტის ახალი სახელი:

en: Enter the new name of the widget:
ka: შეიყვანეთ ვიჯეტის ახალი სახელი:

en: Box
ka: ყუთი

en: Datatype
ka: მონაცემის ტიპი

en: Enum
ka: სია

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Note
ka: არცერთი

en: Object
ka: ობიექტი

en: Signal
ka: სიგნალი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Instance
ka: ეგზემპლარი

[ctx: selection arrow]
en: Select
ka: მონიშნეთ

en: Creation
ka: შეიქმნა

en: Destroy
ka: განადგურება

en: Label
ka: იარლიყი

[ctx: UML class]
en: Class
ka: კლასი

en: Send signal
ka: სიგნალის გაგზავნა

[ctx: join states]
en: Join
ka: შეერთება

[ctx: state choice]
en: Choice
ka: არჩევანი
