umbrello - en to ka translation catalogue (55 entries)

en: Override
ka: გადაფარვა

en: Implement
ka: იმლემენტაცია

en: From %1
ka: %1-დან

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PhpDoc)
en: PHP Manual Integration
ka: PHP-ის სახელმძღვანელოს ინტეგრაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocNote)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default the online <a href="http://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP documentation</span></a> is used remotely. Alternatively you can set the location to a local copy of the documentation in the language of your choice. Make sure you downloaded the <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> package.</p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ნაგულისხმებად <a href="https://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP -ის ონლაინ</span></a> ონლაინ დოკუმენტაცია გამოიყენება. ასევე შეგიძლიათ დააყენოთ მდებარეობა, სადაც დოკუმენტაციის ლოკალური ასლი გაგაჩნიათ. დარწმუნდით, რომ გადმოწერეთ <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> პაკეტი.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: PHP Documentation
ka: PHP-ის დოკუმენტაცია

note: i18n: ectx: label, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Specifies the location of the PHP documentation to use.
ka: მიუთითეთ PHP-ის დოკუმენტაციის მდებარეობა.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: The location of the PHP documentation to use. You can either use a remote
                     location like https://php.net or a local directory which contains the
                     PHP documentation in HTML format with many files.
ka: PHP-ის დოკუმენტაციის მდებარეობა. შეგიძლიათ გამოიყენოთ დაშორებული მდებარეობა
                         მაგალითად https://php.net ან ლოკალური საქაღალდე, რომელიც
                         PHP-ის დოკუმენტაციას HTML ფორმატში შეიცავს, ბევრი ფაილით.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Make sure local copies are downloaded in HTML format with many files.
ka: დარწმუნდით, რომ ლოკალური ასლები HTML ფორმატშია, ბევრი ფაილით.

en: ...loading documentation...
ka: ...დოკუმენტაციის ჩატვირთვა...

en: Circular inheritance of %1 and %2
ka: %1-ის და %2-ის წრიული მემკვიდრეობითობა

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
ka: ინტერფეისის მეთოდისთვის %1 წვდომის ტიპი მითითებული არ უნდა იყოს.

en: Interface function %1 cannot contain body.
ka: ინტერფეისის ფუნქცია %1 სხეულს არ შეიძლება, შეიცავდეს.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
ka: კლასი %1 შეიცავს აბსტრაქტულ მეთოდს %2 და აბსტრაქტულად ან მეთოდად უნდა იყოს აღწერილი.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
ka: აბსტრაქტული ფუნქცია %1 სხეულს არ შეიძლება, შეიცავდეს.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
ka: ფინალური მოდიფიკატორის აბსტრაქტული კლასის წევრზე გამოყენება შეუძლებელია.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
ka: არააბსტრაქტული მეთოდი %1 სხეულს უნდა შეიცავდეს.

en: Properties cannot be declared final.
ka: თვისებებს მოდიფიკატორი "final" ვერ ექნებათ.

en: Properties cannot be declared abstract.
ka: თვისებები აბსტრაქტული არ შეიძლება, იყოს.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
ka: ნიშნების მეთოდი %1 არ გამოიყენება, რადგან არსებობს კონფლიქტი სხვა ნიშნების მეთოდთან, %2-ში

en: Cannot redeclare private property %1 from this context.
ka: ამ კონტექსტიდან დახურული თვისების (%1) თავიდან აღწერა შეუძლებელია.

en: Cannot redeclare protected property %1 from this context.
ka: ამ კონტექსტიდან დაცული თვისების (%1) თავიდან აღწერა შეუძლებელია.

en: Traits cannot have constants.
ka: ტიპაჟები არ შეიძლება, კონსტანტებს შეიცავდნენ.

en: Only booleans, ints, floats and strings are allowed for class constants.
ka: კლასის კონსტანტებში მხოლოდ ლოგიკური მნიშვნელობები, მთელი და წილადი რიცხვები და სტრიქონებია ნებადართული.

en: Cannot use 'final' as method modifier
ka: მეთოდის მოდიფიკატორად „final“-ს ვერ გამოიყენებთ

en: Cannot use 'static' as method modifier
ka: მეთოდის მოდიფიკატორად „static“-ს ვერ გამოიყენებთ

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
ka: კლასის ტიპის კონტროლის მქონე პარამეტრების ნაგულისხმები მნიშვნელობა მხოლოდ NULL შეიძლება იყოს.

en: Following parameters must have a default value assigned.
ka: პარამეტრები, რომლებისთვისაც ნაგულისხმები მნიშვნელობის მინიჭება აუცილებელია.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
ka: PHP-ის შიდა %1-ის თავიდან აღწერა შეუძლებელია.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
ka: %1 და %2 ერთი და იგივე ფუნქციას აღწერენ (%3) %1-ის შემადგენლობაში. ეს შეიძლება შეუთავსებელი აღმოჩნდეს. პროგრამის კოდის წაკითხვადად შესანარჩუნებლად გამოიყენეთ წვდომის მეთოდები ტიპაჟში.

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
ka: %1-ის თავიდან აღწერა შეუძლებელია. აღწერილია %2-ში, ხაზზე %3.

en: Class %1 contains %2 abstract methods and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods.
ka: კლასი %1 შეიცავს %2 აბსტრაქტულ მეთოდს და ამიტომ დანარჩენ მეთოდებში აღწერილი უნდა იყოს, როგორც აბსტრაქტული, ან უნდა ახორციელებდეს დარჩენილ მეთოდებს.

en: Cannot re-assign $this.
ka: $this-ის თავიდან მინიჭება შეუძლებელია.

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
ka: ოპერატორს use არააწყობილი სახელით '%1' აზრი არ აქვს.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
ka: '%1'-ის '%2'-ად გამოყენება შეუძლებელია, რადგან სახელი უკვე გამოიყენება.

en: Usage of %1 is deprecated.
ka: %1-ის გამოყენება მოძველებულია.

en: Declaration not found: %1
ka: აღწერა ვერ ვიპოვე: %1

en: Lost trait alias %1
ka: დაკარგულია ტიპაჟის (%1) მეტახელი

en: Use of %1 from %2<br />
ka: %1-ის გამოყენება %2-დან <br />

en: Broken member alias trait.
ka: წევრის მეტსახელის არარსებული ტიპაჟი.

en: PHP internal
ka: PHP შიდა

[ctx: kind of a php-constant, as shown in the declaration tooltip]
en: Constant
ka: კონსტანტა

en: magic constant
ka: მაგიური კონსტანტა

en: empty (not inside a class)
ka: ცარიელი (არა კლასის შიგნით)

en: empty (not inside a method)
ka: ცარიელი (არა მეთოდის შიგნით)

en: empty (not inside a function)
ka: ცარიელი (არა ფუნქციის შიგნით)

en: empty (not inside a namespace)
ka: ცარიელი (არა სახელების სივრცის შიგნით)

en: current value: %1
ka: მიმდინარე მნიშვნელობა: %1

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
ka: %1-ი %2-დან

en: KDevelop PHP parser debugging utility
ka: KDevelop PHP დამმუშავებლის გამართვის ხელსაწყო

en: Could not open file '%1'
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %1

en: File could not be read from.
ka: ფაილიდან წაკითხვის შეცდომა.

en: File could not be opened.
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: File permissions prevent opening for read.
ka: წვდომების არქონის გამო ფაილის წაკითხვის შეცდომა.
