umbrello - en to ms translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
ms: Umum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
ms: Bahasa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
ms: Memformat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
ms: Kelas

en: Type:
ms: Jenis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
ms: Nama:

en: Open File
ms: Buka Fail
