umbrello - en to ne translation catalogue (582 entries)

en: Class Diagram
ne: वर्ग रेखाचित्र

en: Use Case Diagram
ne: केस रेखाचित्र प्रयोग गर्नुहोस्

en: Sequence Diagram
ne: अनुक्रम रेखाचित्र

en: Collaboration Diagram
ne: सहकार्य रेखाचित्र

en: State Diagram
ne: स्थिति रेखाचित्र

en: Activity Diagram
ne: क्रियाकलाप रेखाचित्र

en: Component Diagram
ne: अवयव रेखाचित्र

en: Deployment Diagram
ne: परिनियोजन रेखाचित्र

en: No Diagram
ne: रेखाचित्र छैन

en: Generalization
ne: सामान्यकरण

en: Aggregation
ne: समुच्चयन

en: Dependency
ne: निर्भरता

en: Association
ne: संघ

en: Self Association
ne: स्वयं संगत

en: Sequence Message
ne: अनुक्रम सन्देश

en: Collaboration Self Message
ne: सहकार्य स्वयं सन्देश

en: Sequence Self Message
ne: अनुक्रम स्वयं सन्देश

en: Containment
ne: रोकथाम

en: Composition
ne: मिश्रण

en: Realization
ne: प्राप्ति

en: Uni Association
ne: एकीकृत संघ

en: Anchor
ne: एङ्कर

en: State Transition
ne: स्थिति सङ्क्रमण

en: Activity
ne: क्रियाकलाप

en: Relationship
ne: सम्बन्ध

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
ne: क्लिपबोर्डमा भएको कम्तिमा एउटा वस्तु टाँस्न सकिँदैन किनभने उही नामको एउटा वस्तु पहिल्यै अवस्थित छ । अन्य कुनै वस्तु टाँसिएको छ ।

en: Paste Error
ne: त्रुटि टाँस्नुहोस्

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
ne: लेख्नका लागि फाइल %1 खोल्न सकिँदैन । कृपया फोल्डर अवस्थित छ भन्ने निश्चित गर्नुहोस् र तपाईँलाई यसमा लेख्ने अनुमति छ ।

en: Cannot Open File
ne: फाइल खोल्न सकिँदैन

en: Cannot create the folder:
ne: फोल्डर सिर्जना गर्न सकिँदैन:

en: 
    Please check the access rights
ne: 
    कृपया पहुँच अधिकार जाँच गर्नुहोस्

en: Cannot Create Folder
ne: फोल्डर सिर्जना गर्न सकिँदैन

en: Package is a namespace
ne: प्याकेज नामस्थान हो

en: Virtual destructors
ne: वास्तविक विनाशक

en: Generate empty constructors
ne: खाली निर्माणकर्ताहरू सिर्जना गर्नुहोस्

en: Generate accessor methods
ne: पहुँचकर्ता विधिहरू सिर्जना गर्नुहोस्

en: Operations are inline
ne: सञ्चालनहरू इनलाइन छन्

en: Accessors are inline
ne: पहुँचकर्ताहरू इनलाइन छन्

en: Accessors are public
ne: पहुँचकर्ताहरू सार्वजनिक छन्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
ne: <p align="center">C++ कोड सिर्जना</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
ne: सामान्य

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
ne: विधि मुख्य भाग सिर्जना

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
ne: भेक्टर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
ne: <b> चल</b>

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo)
en: QString
ne: क्यू स्ट्रिङ

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
ne: स्ट्रिङ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
ne: <p align="center"> स्ट्रिङ</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
ne: <p align="center"> सूची</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
ne: <i>विश्वव्यापी?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
ne: वर्ग नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
ne: <i><p align="center"> फाइल समावेश गर्नुहोस्</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
ne: सिर्जना गरिएको कोडमा वर्गहरूका लागि निम्न प्रयोग गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
ne: मिसिलीकरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
ne: शैली:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
ne: स्ल्यास-स्ल्यास (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
ne: स्ल्यास-तारा (/**  */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
ne: परियोजना सिर्जना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
ne: एएनटी निर्माण कागजात सिर्जना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
ne: विधिहरू स्वत: सिर्जना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
ne: निर्माणकर्ता विधिहरू खाली गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
ne: संघ पहुँचकर्ता विधि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
ne: विशेषता पहुँचकर्ता विधि

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
ne: सार्वजनिक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
ne: व्यक्तिगत

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
ne: सुरक्षित

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
ne: प्रमूल वस्तुबाट

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
ne: प्रमूल भूमिकाबाट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
ne: <p align="center">जाभा कोड सिर्जना</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
ne: <p align="center">रूबी कोड सिर्जना</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
ne: ह्यास (#)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
ne: सुरूआत-अन्त्य (=सुरूआत  =अन्त्य)

en: Code Generation Wizard
ne: कोड सिर्जना विजार्ड

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
ne: सङ्केत सिर्जना विकल्प

en: Language Options
ne: भाषा विकल्प

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
ne: निर्गत फोल्डर अवस्थित छ, तर यो लेखनयोगय छैन ।
    कृपया उपयुक्त अनुमतिहरू सेट गर्नुहोस् वा अर्को फोल्डर छनौट गर्नुहोस् ।

en: Error Writing to Output Folder
ne: निर्गत फोल्डरमा लेख्दा त्रुटि

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
ne: %1 फोल्डर जस्तो देखिँदैन । कृपया वैध फोल्डर छनौट गर्नुहोस् ।

en: Please Choose Valid Folder
ne: कृपया वैध फोल्डर छनौट गर्नुहोस्

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
ne: फोल्डर %1 अवस्थित छैन । तपाईँ यसलाई अहिले सिर्जना गर्नुहुन्छ ?

en: Output Folder Does Not Exist
ne: निर्गत फोल्डर अवस्थित छैन

en: Create Folder
ne: फोल्डर सिर्जना गर्नुहोस्

en: Do Not Create
ne: सिर्जना नगर्नुहोस्

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
ne: फोल्डर सिर्जना गर्न सकिएन ।
    कृपया तपाईँको यसको प्रमूल फोल्डरमा लेख्ने पहुँच छ भन्ने निश्चित गर्नुहोस् वा अन्य, वैध, फोल्डर चयन गर्नुहोस् ।

en: Error Creating Folder
ne: फोल्डर सिर्जना गर्दा त्रुटि

en: Please select a valid folder.
ne: कृपया वैध फोल्डर चयन गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
ne: भाषा

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
ne: फोल्डर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
ne: फोल्डरमा सबै सिर्जना गरिएको फाइलहरू लेख्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
ne: कोड सर्जकद्वारा सिर्जना गरिएको फाइलहरू यो फोल्डरमा लेखिनेछ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
ne: ब्राउज गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
ne: फोल्डरबाट शीर्षक फाइलहरू समावेश गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
ne: यो फोल्डरमा फाइलहरू सिर्जना गरिएको कोडमा शीर्षक फाइलहरू जस्तै प्रयोग गरिनेछ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
ne: ब्राउज गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
ne: नीति अधिलेखन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
ne: यदि सर्जकले नाम कोडको रूपमा उही नामसँग फाइल निर्गतको रूपमा प्रयोग गर्न
    चाहन्छ भने फाइल पहिल्यै अवस्थित छ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
ne: यदि अवस्थित फाइलहरू गन्तब्य फोल्डरमानै रहन्छ भने अवस्थित फाइलहरू अधिलेखन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
ne: अधिलेखन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
ne: यदि उही नामको फाइल पहिल्यै अवस्थित छ भने, के गर्ने भनेर सोध्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
ne: सोध्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
ne: यदि फाइल गन्तब्य फोल्डरमा पहिल्यै अवस्थित छ भने, फाइलनाममा प्रत्यय थपेर प्रयोग गर्न फरक नाम चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
ne: फरक नाम प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
ne: ढाँचा

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
ne: टिप्पणी भर्बोसिटी

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
ne: खाली भएता पनि वर्ग र विधि मिसिलिकरणका लागि टिप्पणीहरू लेख्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
ne: खाली भएता पनि मिसिलिकरण टिप्पणीहरू लेख्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
ne: यदि सेक्सनहरू खाली भएता पनि, वर्गमा फरक सेक्सनहरू (सार्वजनिक, निजी इत्यादि) इङ्कित गर्न टिप्पणीहरू लेख्दछ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
ne: रेखा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
ne: इन्डेन्टेसन प्रकार:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
ne: इन्डेन्टेसन छैन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
ne: ट्याब

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
ne: खालीस्थान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
ne: इन्डेन्टेसन रकम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
ne: रेखा समाप्ति शैली:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Windows ("\r\n")
ne: सञ्झ्याल ("\r\n")

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectEndLineCharsBox)
en: Mac ("\r")
ne: म्याक ("\r")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
ne: वर्गहरू उपलब्ध छ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
ne: कोड सिर्जनाका लागि थप्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
ne: कोड सिर्जनाबाट वर्ग हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
ne: वर्गहरू चयन गरियो

en: Not Yet Generated
ne: हालसम्म सिर्जना गरिएको छैन

en: Code Generated
ne: कोड सिर्जना गरियो

en: Not Generated
ne: सिर्जना गरिएको छैन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
ne: वर्ग

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
ne: फाइल आयात गर्दै: %1 प्रगति: %2/%3

en: Initial activity
ne: सुरूको क्रियाकलाप

en: End activity
ne: अन्तिमको क्रियाकलाप

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
ne: शाखा/गाभ्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
ne: सामान्य गुण

en: Activity type:
ne: क्रियाकलाप प्रकार:

en: Activity name:
ne: क्रियाकलाप नाम:

en: Association Properties
ne: संघको गुण

en: General Settings
ne: सामान्य सेटिङ

en: Display Options
ne: विकल्प प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: Attributes
ne: विशेषताहरू

en: Operations
ne: सञ्चालन

en: Operation Settings
ne: सञ्चालन सेटिङ

en: Templates
ne: टेम्प्लेट

en: Templates Settings
ne: टेम्प्लेट सेटिङ

en: Enum Literals
ne: इनम आक्षरहरू

en: Enum Literals Settings
ne: इनम आक्षरहरूको सेटिङ

en: Entity Attributes
ne: अस्तित्व विशेषताहरू

en: Entity Attributes Settings
ne: अस्तित्व विशेषताहरूको सेटिङ

en: Contents Settings
ne: सामग्रीहरूको सेटिङ

en: Associations
ne: संघ

en: Class Associations
ne: वर्ग संघ

en: New Class
ne: नयाँ वर्ग

en: Class Attributes
ne: वर्ग विशेषताहरू

en: Class Operations
ne: वर्ग सञ्चालन

en: Show
ne: देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
ne: लुकेका खण्डहरू देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
ne: <p align="center">यहाँ अवयव नाम छ</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
ne: खण्ड प्रकार देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
ne: रङ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
ne: फन्ट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
ne: कागज:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
ne: चयन गरिएको:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
ne: <p align="right">यूएमएल वस्तु खण्ड:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
ne: <p align="right"> लुकाइएको खण्ड:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
ne: <p align="right">सम्पादन अयोग्य पाठ:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
ne: <p align="right"> सम्पादनयोग्य पाठ:</p>

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
ne: तपाईँ पूरै रेखाचित्र मेट्दै हुनुहुन्छ ।
    तपाईँ निश्चित हुनुहुन्छ ?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
ne: तपाईँ रेखाचित्र %1 मेट्न निश्चित हुनुहुन्छ ?

en: Delete Diagram?
ne: रेखाचित्र मेट्नुहुन्छ ?

en: The format that the images will be exported to
ne: छवि निर्यात गरिने ढाँचा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
ne: छविहरू बचत गर्न प्रयोग गरिने आधार डाइरेक्टरी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
ne: यसमा रेखाचित्रहरू बचत गर्न डाइरेक्टरी:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
ne: दृश्यहरू भण्डारण गर्न कागजातमा प्रयोग गरिएको उही ट्री
    संरचना लक्षित डाइरेक्टरीमा सिर्जना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
ne: फोल्डरहरू प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
ne: फिल्टर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
ne: हालको रेखाचित्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
ne: सबै रेखाचित्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
ne: प्याकेज

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
ne: इन्टरफेस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
ne: सञ्चालन

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
ne: विशेषता

en: Font Settings
ne: फन्ट सेटिङ

en: Role Settings
ne: भूमिका सेटिङ

en: Destination File Already Exists
ne: गन्तब्य फाइल पहिल्यै अवस्थित छ

en: &Overwrite
ne: अधिलेखन गर्नुहोस्

en: &Generate Similar File Name
ne: उही फाइलनाम सिर्जना गर्नहोस्

en: &Do Not Generate File
ne: फाइल सिर्जना नगर्नुहोस्

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
ne: फाइल %1 पहिल्यै %2 मा अवस्थित छ ।
    
    अम्ब्रेलोले फाइल अधिलेखन गर्न सक्छ, उही फाइलनाम सिर्जना गर्न सक्छ
    वा यो फाइल सिर्जना गर्न सक्छ ।

en: &Apply to all remaining files
ne: सबै बाँकी फाइलहरूमा लागू गर्नुहोस्

en: Activities
ne: क्रियाकलापहरू

en: New Activity...
ne: नयाँ क्रियाकलाप...

en: Rename
ne: पुन: नामकरण गर्नुहोस्

en: Stereotype
ne: स्टेरियो प्रकार

en: Type:
ne: प्रकार:

en: Role A Properties
ne: भूमिका ए को गुण

en: Role B Properties
ne: भूमिका बी को गुण

en: Role A Changeability
ne: भूमिका ए को परिवर्तनशीलता

en: Role B Changeability
ne: भूमिका बी को परिवर्तनशीलता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
ne: भूमिका नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
ne: गुणकत्व:

en: A&bstract class
ne: संक्षेप वर्ग

en: A&bstract use case
ne: संक्षेप प्रयोग केस

en: Draw as actor
ne: कलाकारको रूपमा रेखाङ्कन गर्नुहोस्

en: Multiple instance
ne: बहुविध दृष्टान्त

en: Show destruction
ne: विनाश देखाउनुहोस्

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
ne: तपाईँले रोज्नुभएको नाम
    पहिल्यै प्रयोग गरिएको छ ।
    नाम रिसेट गरिएको छ ।

en: Name is Not Unique
ne: नाम अद्धितिय छैन

en: N&ew Attribute...
ne: नयाँ विशेषता...

en: N&ew Operation...
ne: नयाँ सञ्चालन...

en: N&ew Template...
ne: नयाँ टेम्प्लेट...

en: N&ew Enum Literal...
ne: नयाँ इनम आक्षर...

en: N&ew Entity Attribute...
ne: नयाँ अस्तित्व विशेषता...

en: &Properties
ne: गुण

en: Operatio&ns
ne: सञ्चालन

en: &Visibility
ne: दृश्यता

en: O&peration signature
ne: सञ्चालन हस्ताक्षर

en: Pac&kage
ne: प्याकेज

en: Att&ributes
ne: विशेषताहरू

en: Attr&ibute signature
ne: विशेषता हस्ताक्षर

en: Draw as circle
ne: वृतको रूपमा रेखाङ्कन गर्नुहोस्

en: Starting Scope
ne: सुरु भइरहेको कार्यक्षेत्र

en: Default attribute scope:
ne: पूर्वनिर्धारित विशेषता क्षेत्र:

en: Default operation scope:
ne: पूर्वनिर्धारित सञ्चालन क्षेत्र:

en: <p align="center">No Options Available.</p>
ne: <p align="center">विकल्प उपलब्ध छैन ।</p>

en: &Diagrams
ne: रेखाचित्र

en: &Select diagrams
ne: रेखाचित्र चयन गर्नुहोस्

en: &Type of diagram
ne: रेखाचित्रको प्रकार

en: No diagrams selected.
ne: रेखाचित्र चयन गरिएको छैन ।

en: The name you have entered is invalid.
ne: तपाईँले प्रविष्ट गर्नुभएको नाम अवैध छ ।

en: Invalid Name
ne: अवैध नाम

en: The name you have entered is not unique.
ne: तपाईँले प्रविष्ट गर्नुभएको नाम अद्वितिय छ ।

en: Name Not Unique
ne: नाम अद्धितिय छैन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
ne: रेखाचित्र गुण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
ne: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
ne: जुम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
ne: ग्रिड देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
ne: ग्रिडमा सटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
ne: ग्रिड खाली स्थानको गुणा हुनका लागि अवयवहरूको साइज सटाउनुहोस् ।
    यदि 'ग्रिडमा सटाउनुहोस्' सक्षम पारिएको छ भने अवयव सबै ४ किनारामा ग्रिडसँग सधै पङ्क्तिबद्ध गरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
ne: अवयव साइज सटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
ne: ग्रिड खाली स्थान:

en: Enable undo
ne: पूर्वावस्थामा फर्काउन सक्षम पार्नुहोस्

en: Use tabbed diagrams
ne: ट्याब गरिएको रेखाचित्र प्रयोग गर्नुहोस्

en: Use new C++/Java/Ruby generators
ne: नयाँ C++/Java/Ruby सर्जकहरू प्रयोग गर्नुहोस्

en: Autosave
ne: स्वत: बचत गर्नुहोस्

en: E&nable autosave
ne: स्वत: बचत सक्षम पार्नुहोस्

en: Select auto-save time interval (mins):
ne: (मिनेटमा) स्वत-बचत गर्ने अन्तराल चयन गर्नुहोस्:

en: Set autosave suffix:
ne: स्वत: बचत गर्ने प्रत्यय सेट गर्नुहोस्:

en: Startup
ne: सुरुआत

en: &Load last project
ne: अन्तिम परियोजना लोड गर्नुहोस्

en: Start new project with:
ne: यससँग नयाँ परियोजना सुरु गर्नुहोस्:

en: Contained Items
ne: समाविष्ट वस्तु

en: Select Operation
ne: सञ्चालन चयन गर्नुहोस्

en: Sequence number:
ne: अनुक्रम सङ्ख्या:

en: Class operation:
ne: वर्ग सञ्चालन:

en: New Operation...
ne: नयाँ सञ्चालन...

en: Custom operation:
ne: अनुकूल सञ्चालन:

en: &Use fill color
ne: भर्ने रङ प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
ne: भूमिका गुण

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
ne: भूमिका दृश्यात्मकता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
ne: कार्यान्वयन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
ne: भूमिका परिवर्तनशीलता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
ne: परिवर्तनयोग्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
ne: फ्रोजेन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
ne: थप्ने मात्र

en: &Fill:
ne: भर्नुहोस्:

en: &Use fill
ne: भर्ने प्रयोग गर्नुहोस्

en: Parameter Properties
ne: परिमिति गुण

en: Passing Direction
ne: दिशा पास गर्दै

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
ne: "in" पढ्ने मात्र परिमिति हो, "out" लेख्ने मात्र परिमिति हो र "inout" पढ्न र लेख्नका लागि परिमिति हो ।

en: You have entered an invalid parameter name.
ne: तपाईँ एउटा अवैध परामिति नाम प्रविष्ट गर्नुभएको छ ।

en: Parameter Name Invalid
ne: परिमिति नाम अवैध छ

en: Umbrello Setup
ne: अमब्रेलो सेटअप

en: User Interface
ne: प्रयोगकर्ता इन्टरफेस

en: User Interface Settings
ne: प्रयोगकर्ता इन्टरफेस सेटिङ

en: Class Settings
ne: वर्ग सेटिङ

en: Code Generation
ne: सङ्केत सिर्जना

en: Code Generation Settings
ne: सङ्केत सिर्जना सेटिङ

en: Code Viewer
ne: सङ्केत द्रष्टा

en: Code Viewer Settings
ne: सङ्केत द्रष्टा सेटिङ

en: State type:
ne: स्थिति प्रकार:

en: State name:
ne: स्थिति नाम:

en: Attribute Properties
ne: विशेषता गुण

en: &Initial value:
ne: सुरूको मान:

en: You have entered an invalid attribute name.
ne: तपाईँले एउटा अवैध विशेषता नाम प्रविष्ट गर्नुभयो ।

en: Attribute Name Invalid
ne: विशेषता नाम अवैध छ

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
ne: तपाईँले रोज्नुभएको विशेषता नाम पहिल्यै यो सञ्चालनमा प्रयोग गरिएको छ ।

en: Attribute Name Not Unique
ne: विशेषता नाम अद्धितिय छैन

en: Entity Attribute Properties
ne: अस्तित्व विशेषता गुण

en: &Auto increment
ne: स्वचालित बढोत्तरी:

en: Attributes:
ne: विशेषता:

en: Indexing
ne: अनुक्रमणिका

en: You have entered an invalid entity attribute name.
ne: तपाईँले एउटा अवैध अस्तित्व विशेषता नाम प्रविष्ट गर्नुभयो ।

en: Entity Attribute Name Invalid
ne: अस्तित्व विशेषता नाम अवैध छ

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
ne: तपाईँले रोज्नुभएको अस्तित्व विशेषता नाम यो सञ्चालनमा पहिल्यै प्रयोग गरिएको छ ।

en: Entity Attribute Name Not Unique
ne: अस्तित्व विशेषता नाम अद्धितिय छैन

en: Operation Properties
ne: सञ्चालन गुण

en: Parameters
ne: परामितिहरू

en: Ne&w Parameter...
ne: नयाँ परिमिति...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
ne: तपाईँले रोज्नुभएको परिमिति नाम
    पहिल्यै सञ्चालनमा प्रयोग गरिएको छ ।

en: Parameter Name Not Unique
ne: परिमिति नाम अद्धितिय छैन

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
ne: तपाईँले रोज्नुभएको परिमिति नाम पहिल्यै यो सञ्चालनमा प्रयोग गरिएको छ ।

en: You have entered an invalid operation name.
ne: तपाईँले एउटा अवैध सञ्चालन नाम प्रविष्ट गर्नुभयो ।

en: Operation Name Invalid
ne: सञ्चालन नाम अवैध छ

en: An operation with that signature already exists in %1.
ne: त्यो हस्ताक्षर सहितको एउटा सञ्चालन %1 मा पहिल्यै अवस्थित छ ।

en: Choose a different name or parameter list.
ne: फरक नाम वा परिमिति सूची रोज्नुहोस् ।

en: Template Properties
ne: टेम्प्लेट गुण

en: You have entered an invalid template name.
ne: तपाईँले एउटा अवैध टेम्प्लेट नाम प्रविष्ट गर्नुभयो ।

en: Template Name Invalid
ne: टेम्प्लेट नाम अवैध छ

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
ne: तपाईँले रोज्नुभएको टेम्प्लेट परिमिति नाम यो सञ्चालनमा पहिल्यै प्रयोग गरिएको छ ।

en: Template Name Not Unique
ne: टेम्प्लेट नाम अद्धितिय छैन

en: Classes Display Options
ne: वर्ग प्रदर्शन गर्ने विकल्प

en: &Image type:
ne: छवि प्रकार:

en: &Library
ne: लाइब्रेरी

en: &Table
ne: तालिका

en: Draw As
ne: यस रूपमा रेखाङ्कन गर्नुहोस्

en: &Type:
ne: प्रकार:

en: Imple&mentation
ne: कार्यान्वयन

en: Visibility
ne: दृश्यात्मकता

en: Role A Visibility
ne: भूमिका ए को दृश्यात्मकता

en: Role B Visibility
ne: भूमिका बी को दृश्यात्मकता

en: Exporting all views...
ne: सबै दृश्यहरू निर्यात गर्दै...

en: Some errors happened when exporting the images:
ne: छविहरू निर्यात गर्दा केही त्रुटिहरू उत्पन्न भयो:

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
ne: अम्ब्रेलो यूएमएल मोडेलर स्वायत कोड सर्जक

en: Umbrello UML Modeller Authors
ne: अम्ब्रेलो यूएमएल मोडेलर लेखकहरू

en: File to transform
ne: स्थानान्तरण गर्नुपर्ने फाइल

en: The XSLT file to use
ne: प्रयोग गर्नका लागि एक्सएसएलटी फाइल

en: Umbrello UML Modeller
ne: अम्ब्रेलो यूएमएल मोडेलर

en: File to open
ne: खोल्नुपर्ने फाइल

en: export diagrams to extension and exit
ne: विस्तारमा रेखाचित्र निर्यात गर्नुहोस् र निस्कनुहोस्

en: the local directory to save the exported diagrams in
ne: यसमा निर्यात गरिएको रेखाचित्र बचत गर्न स्थानिय डाइरेक्टरी

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
ne: लक्षित डाइरेक्टरीमा कागजातमा दृश्यहरू भण्डारन गर्न प्रयोग गरिएको ट्री समरचना राख्नुहोस्

en: Delete Anchor
ne: एङ्कर मेट्नुहोस्

en: Change Association Name...
ne: संघ नाम परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Change Role A Name...
ne: ए नामको भूमिका परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Change Role B Name...
ne: बी नामको भूमिका परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Select Operation...
ne: सञ्चालन चयन गर्नुहोस्...

en: New Template...
ne: नयाँ टेम्प्लेट...

en: Activity...
ne: क्रियाकलाप...

en: Activity Transition
ne: क्रियाकलाप सङ्क्रमण

en: Actor
ne: कलाकार

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
ne: शिल्पकृति

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
ne: फन्ट परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Collapse All
ne: सबैलाई संक्षिप्त गर्नुहोस्

en: Component
ne: अवयव

en: Folder
ne: फोल्डर

en: Datatype...
ne: डेटाप्रकार...

en: Deep History
ne: गहन इतिहास

en: End Activity
ne: क्रियाकलाप अन्त्य गर्नुहोस्

en: End State
ne: अन्तिम स्थिति

en: Entity
ne: अस्तित्व

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
ne: अस्तित्व विशेषता...

en: Enum...
ne: इनम...

en: Enum Literal...
ne: इनम अक्षरश...

en: Expand All
ne: सबैलाई विस्तार गर्नुहोस्

en: Export as Picture...
ne: तस्वीरको रूपमा निर्यात गर्नुहोस्...

en: Externalize Folder...
ne: मूर्त रूप दिने फोल्डर...

en: Fill Color...
ne: रङ भर्नुहोस्...

en: Flip Horizontal
ne: तेर्सो गरी घुमाउनुहोस्

en: Flip Vertical
ne: ठाडो गरी घुमाउनुहोस्

en: Text Line...
ne: पाठ रेखा...

en: Fork
ne: काँटा

en: Initial Activity
ne: सुरूको क्रियाकलाप

en: Initial State
ne: सुरूको स्थिति

en: New Attribute...
ne: नयाँ विशेषता...

en: Internalize Folder
ne: आन्तरीक फोल्डर

en: Junction
ne: जङ्कसन

en: Line Color...
ne: रेखा रङ...

en: Asynchronous Message
ne: एककालीन सन्देश

en: Synchronous Message
ne: तुल्यकालिक सन्देश

en: New Entity Attribute...
ne: नयाँ अस्तित्व विशेषता...

en: New Literal...
ne: नयाँ अक्षरश...

en: New Parameter...
ne: नयाँ परिमिति...

en: Node
ne: नोड

en: Object...
ne: वस्तु...

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
ne: प्याकेज...

en: Rename...
ne: पुन: नामकरण गर्नुहोस्...

en: Rename Object...
ne: वस्तु पुन: नामकरण गर्नुहोस्...

en: Reset Label Positions
ne: लेबुल स्थितिहरू रिसेट गर्नुहोस्

en: Shallow History
ne: उथला इतिहास

en: Subsystem
ne: उपप्रणाली

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
ne: टेम्प्लेट

en: Use Case
ne: केस प्रयोग गर्नुहोस्

en: Change into Class
ne: वर्गमा परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Clear Diagram
ne: रेखाचित्र खाली गर्नुहोस्

en: Snap to Grid
ne: ग्रिडमा सटाउनुहोस्

en: Show Grid
ne: ग्रिड देखाउनुहोस्

en: Public Only
ne: सार्वजनिक मात्र

en: Operation Signature
ne: सञ्चालन हस्ताक्षर

en: Attribute Signature
ne: विशेषता हस्ताक्षर

en: Refactor
ne: रिफ्याक्टर

en: View Code
ne: कोड हेर्नुहोस्

en: Change into Interface
ne: इन्टरफेसमा परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Draw as Circle
ne: वृत जस्तो कोर्नुहोस्

en: Rename Class...
ne: वर्ग पुन: नामकरण गर्नुहोस्...

en: Move Up
ne: माथि सार्नुहोस्

en: Move Down
ne: तल सार्नुहोस्

en: Change Text...
ne: पाठ परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Change State Name...
ne: स्थिति नाम परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Change Activity Name...
ne: क्रियाकलाप नाम परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Change Multiplicity...
ne: बाहुल्य परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Change Name
ne: नाम परिवर्तन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
ne: भरेको रङ प्रयोग गर्नुहोस्

en: Align Right
ne: दायाँ पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Align Left
ne: बायाँ पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Align Top
ne: माथि पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Align Bottom
ne: तल पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Align Vertical Middle
ne: ठाडो बीचमा पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Align Horizontal Middle
ne: तेर्सो बीचमा पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Align Vertical Distribute
ne: ठाडो वितरण पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Align Horizontal Distribute
ne: तेर्सो वितरण पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्

en: Malformed argument
ne: विकृत गरिएको तर्क

en: Unknown argument type
ne: अज्ञात तर्क प्रकार

en: Illegal method name
ne: गैरकानूनी विधि नाम

en: Unknown return type
ne: अज्ञात फर्कने प्रकार

en: Unspecified error
ne: निर्दिष्ट नगरिएको त्रुटि

en: That is an invalid name.
ne: त्यो एउटा अवैध नाम हो ।

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
ne: यो कन्फिगर गरिएको कोड सर्जकको भाषाका लागि सञ्चित गरिएको शब्दकुञ्जी हो ।

en: Reserved Keyword
ne: सञ्चित गरिएको शब्दकुञ्जी

en: That name is already being used.
ne: त्यो नाम पहिल्यै प्रयोग गरिएको छ ।

en: Not a Unique Name
ne: अद्धितिय नाम होइन

en: Add Base Class
ne: आधार वर्ग थप्नुहोस्

en: Add Derived Class
ne: व्युत्पन्न वर्ग थप्नुहोस्

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
ne: सञ्चालन थप्नुहोस्

en: Add Attribute
ne: विशेषता थप्नुहोस्

en: Add Base Interface
ne: आधार इन्टरफेस थप्नुहोस्

en: Add Derived Interface
ne: व्युत्पन्न इन्टरफेस थप्नुहोस्

en: Base Classifiers
ne: आधार विभाजकहरू

en: Derived Classifiers
ne: व्युत्पन्न विभाजकहरू

en: Incorrect use of associations.
ne: संघको गलत प्रयोग ।

en: Association Error
ne: संघ त्रुटि

en: Enter Activity Name
ne: क्रियाकलाप नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: new activity
ne: नयाँ क्रियाकलाप

en: Enter the name of the new activity:
ne: नयाँ क्रियाकलापको नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Enter State Name
ne: राज्य नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: new state
ne: नयाँ राज्य

en: Enter the name of the new state:
ne: नयाँ राज्यको नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
ne: हस्ताक्षर सञ्चालन देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
ne: रेखाचित्र

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
ne: नयाँ

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
ne: देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
ne: सङ्केत

en: &Export model to DocBook
ne: डक पुस्तकमा नमूना निर्यात गर्नुहोस्

en: &Export model to XHTML
ne: एक्सएचटीएमएलमा नमूना निर्यात गर्नुहोस्

en: &New Class Wizard...
ne: नयाँ वर्ग विजार्ड...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
ne: सक्रिय भाषाका लागि पूर्वनिर्धारित डेटाप्रकार थप्नुहोस्

en: &Code Generation Wizard...
ne: सङ्केत सिर्जना विजार्ड...

en: &Generate All Code
ne: सबै सङ्केत सिर्जना गर्नुहोस्

en: Creates a new document
ne: नयाँ कागजात सिर्जना गर्दछ

en: Opens an existing document
ne: एउटा अवस्थित कागजात खोल्दछ

en: Opens a recently used file
ne: हालै प्रयोग गरिएको फाइल खोल्दछ

en: Saves the document
ne: कागजात बचत गर्दछ

en: Saves the document as...
ne: यस रूपमा कागजात बचत गर्दछ...

en: Closes the document
ne: कागजात बन्द गर्दछ

en: Prints out the document
ne: कागजात मुद्रण गर्दछ

en: Quits the application
ne: अनुप्रयोग अन्त्य गर्दछ

en: Exports the model to the docbook format
ne: डक पुस्तक ढाँचामा नमूना निर्यात गर्दछ

en: Exports the model to the XHTML format
ne: एक्सएचटीएमएल ढाँचामा नमूना निर्यात गर्दछ

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ne: चयन गरिएको सेक्सन काट्छ र यसलाई क्लिपबोर्डमा राख्छ

en: Copies the selected section to the clipboard
ne: चयन गरिएको खण्ड क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि गर्छ

en: Pastes the contents of the clipboard
ne: क्लिपबोर्डको सामग्री टाँस्दछ

en: Set the default program preferences
ne: पूर्वनिर्धारित कार्यक्रम प्राथमिकता सेट गर्नुहोस्

en: &Class Diagram...
ne: वर्ग रेखाचित्र...

en: &Sequence Diagram...
ne: अनुक्रम रेखाचित्र...

en: &Use Case Diagram...
ne: केस रेखाचित्र प्रयोग गर्नुहोस्...

en: S&tate Diagram...
ne: स्थिति रेखाचित्र...

en: &Activity Diagram...
ne: क्रियाकलाप रेखाचित्र...

en: Co&mponent Diagram...
ne: अवयव रेखाचित्र...

en: &Deployment Diagram...
ne: परिनियोजन रेखाचित्र...

en: &Entity Relationship Diagram...
ne: अस्तित्व सम्बन्ध रेखाचित्र...

en: &Tree View
ne: ट्री दृश्य

en: &Clear Diagram
ne: रेखाचित्र खाली गर्नुहोस्

en: &Snap to Grid
ne: ग्रिडमा सटाउनुहोस्

en: S&how Grid
ne: ग्रिड देखाउनुहोस्

en: &Export as Picture...
ne: तस्वीरको रूपमा निर्यात गर्नुहोस्...

en: Z&oom to 100%
ne: १००% मा जुम गर्नुहोस्

en: &Move Tab Left
ne: ट्याब बायाँ सार्नुहोस्

en: &Move Tab Right
ne: ट्याब दायाँ सार्नुहोस्

en: Select Diagram on Left
ne: रेखाचित्र बायाँपट्टी चयन गर्नुहोस्

en: Select Diagram on Right
ne: रेखाचित्र दायाँपट्टी चयन गर्नुहोस्

en: Diagram Toolbar
ne: रेखाचित्र उपकरणपट्टी

en: Opening file...
ne: फाइल खुल्दैछ...

en: Creating new document...
ne: नयाँ कागजात सिर्जना गरिँदैछ...

en: Open File
ne: फाइल खोल्नुहोस्

en: Saving file...
ne: फाइल बचत गर्दैछ...

en: Saving file with a new filename...
ne: नयाँ फाइलनामसँग फाइल बचत गर्दैछ...

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
ne: फाइल %1 अवस्थित छ ।
    तपाईँ यसलाई अधिलेखन गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Overwrite
ne: अधिलेखन गर्नुहोस्

en: Closing file...
ne: फाइल बन्द गर्दैछ...

en: Printing...
ne: मुद्रण हुँदैछ...

en: Print %1
ne: %1 मुद्रण गर्नुहोस्

en: Exiting...
ne: बाहिर निस्कदैछ...

en: Cutting selection...
ne: चयन काटिँदैछ...

en: Copying selection to clipboard...
ne: क्लिपबोर्डमा चयन प्रतिलिपि गरिँदैछ...

en: Inserting clipboard contents...
ne: क्लिपबोर्ड सामग्री घुसाइदैछ...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
ne: अम्ब्रेलोले क्लिपबोर्ड सामग्रीहरू टाँस्न सकेन । यहाँ टाँसिने क्लिपबोर्डमा भएको वस्तुहरू गलत प्रकारको हुन सक्छ ।

en: Cannot view code until you generate some first.
ne: तपाईँले पहिले केही सिर्जना नगरेसम्म कोड हेर्न सकिँदैन ।

en: Cannot View Code
ne: कोड हेर्न सकिँदैन

en: Cannot view code from simple code writer.
ne: साधरण कोड राइटरबाट कोड हेर्न सकिँदैन ।

en: UML Model
ne: यूएमएल नमूना

en: Logical View
ne: लोजिकल दृश्य

en: Use Case View
ne: केस दृश्य प्रयोग गर्नुहोस्

en: Component View
ne: अवयव दृश्य

en: Deployment View
ne: परिनियोजन दृश्य

en: Entity Relationship Model
ne: अस्तित्व सम्बन्ध नमूना

en: Datatypes
ne: डेटा प्रकार

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
ne: हालको फाइल परिमार्जन गरिएको छ ।
    यसलाई तपाईँ बचत गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Load Error
ne: त्रुटि लोड गर्नुहोस्

en: The file %1 seems to be corrupted.
ne: फाइल %1 दूषित देखिन्छ ।

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
ne: त्यहाँ सङ्कुचन गरिएको फाइल %1 मा एकसएमएल फाइल फेला परेन ।

en: There was a problem loading the extracted file: %1
ne: त्यहाँ झिकिएको फाइल लोड गर्दा समस्या भयो: %1

en: There was a problem loading file: %1
ne: त्यहाँ फाइल लोड गर्दा समस्या भयो: %1

en: Save Error
ne: त्रुटि बचत गर्नुहोस्

en: use case diagram
ne: केस रेखाचित्र प्रयोग गर्नुहोस्

en: class diagram
ne: वर्ग रेखाचित्र

en: sequence diagram
ne: अनुक्रम रेखाचित्र

en: state diagram
ne: स्थिति रेखाचित्र

en: activity diagram
ne: क्रियाकलाप रेखाचित्र

en: component diagram
ne: अवयव रेखाचित्र

en: deployment diagram
ne: परिनियोजन रेखाचित्र

en: entity relationship diagram
ne: अस्तित्व सम्बन्ध रेखाचित्र

en: Enter name:
ne: नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: That is an invalid name for a diagram.
ne: त्यो रेखाचित्रका लागि एउटा अवैध नाम हो ।

en: A diagram is already using that name.
ne: रेखाचित्रले पहिल्यै त्यो नाम प्रयोग गरिरहेको छ ।

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
ne: तपाईँले प्रविष्ट गर्नुभएको नाम अद्वितिय छैन ।
    के यो तपाईँले चाहेको जस्तो छ ?

en: Use Name
ne: नाम प्रयोग गर्नुहोस्

en: Enter New Name
ne: नयाँ नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Setting up the document...
ne: कागजात सेटिङ गर्दैछ...

en: Resolving object references...
ne: वस्तु सन्दर्भहरू विभाजित गर्दैछ...

en: Loading UML elements...
ne: यूएमएल तत्वहरू लोड हुँदैछ...

en: Loading diagrams...
ne: रेखाचित्र लोड हुँदैछ...

en: Externalize Folder
ne: मूर्त रूप दिने फोल्डर

en: There was a problem saving file: %1
ne: त्यहाँ फाइल बचत गर्दा समस्या थियो: %1

en: Enter Model Name
ne: नमूना नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the new name of the model:
ne: नमूनाको नयाँ नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Views
ne: दृश्यहरू

en: Loading listview...
ne: सूची दृश्य लोड हुँदैछ...

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
ne: फोल्डरलाई मेटिसक्नु भन्दा पहिल्यै खाली गर्नुपर्छ ।

en: Folder Not Empty
ne: फोल्डर खाली छैन

en: Rename canceled
ne: पुन: नामकरण रद्द गरियो

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
ne: सूची दृश्य प्रकार %1 को एउटा वस्तुको पुन: नामकरण अहिले सम्म कार्यान्वयन भएको छैन ।

en: Function Not Implemented
ne: प्रकार्य कार्यान्वयन गरिएको छैन

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
ne: तपाईँले प्रविष्ट गर्नुभएको नाम अवैध थियो ।
    पुन: नामकरण प्रक्रिया रद्द गरियो ।

en: Name Not Valid
ne: नाम वैध छैन

en: The folderfile %1 does not exist.
ne: फोल्डरफाइल %1 अवस्थित छैन ।

en: The folderfile %1 cannot be opened.
ne: फोल्डर फाइल %1 खुल्न सकेन ।

en: new_parameter
ne: नयाँ परामिति

en: Actor &name:
ne: कलाकार नाम:

en: Artifact &name:
ne: शिल्पकृति नाम:

en: Class &name:
ne: वर्ग नाम:

en: Component &name:
ne: अवयव नाम:

en: Datatype &name:
ne: डेटा प्रकार नाम:

en: Entity &name:
ne: अस्तित्व नाम:

en: Enum &name:
ne: इनम नाम:

en: Interface &name:
ne: इन्टरफेस नाम:

en: Package &name:
ne: प्याकेज नाम:

en: Use case &name:
ne: केस नाम प्रयोग गर्नुहोस्:

en: Instance name:
ne: दृष्टान्त नाम:

en: Diagram: %2 Page %1
ne: रेखाचित्र: %2 पृष्ठ %1

en: Enter Diagram Name
ne: रेखाचित्र नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the new name of the diagram:
ne: रेखाचित्रको नयाँ नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Exporting view...
ne: दृश्य निर्यात गर्दैछ...

en: An error happened when exporting the image:
ne: छवि निर्यात गर्दा एउटा त्रुटि देखापर्यो:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
ne: चयन गरिएको फाइल %1 अवस्थित छ ।
    तपाईँ यसलाई अधिलेखन गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: File Already Exists
ne: फाइल पहिल्यै अवस्थित छ

en: Multiplicity
ne: बाहुल्य

en: Enter multiplicity:
ne: बाहूल्यता प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Association Name
ne: संघ नाम

en: Enter association name:
ne: संघको नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Role Name
ne: भूमिका नाम

en: Enter role name:
ne: भूमिका नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Change Text
ne: पाठ परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Enter new text:
ne: नयाँ पाठ प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: ERROR
ne: त्रुटि

en: Enter operation name:
ne: सञ्चालन नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Enter Activity
ne: क्रियाकलाप प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
ne: एक्स अक्षमा सार्न shift वा ctrl समात्नुहोस् । वाइ अक्षमा सार्न शिफ्ट र कन्ट्रोल समात्नुहोस् । सराइ रद्द गर्न दायाँ बटन क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Rename Object
ne: वस्तु पुन: नामकरण गर्नुहोस्

en: Enter object name:
ne: वस्तु नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Enter the new name of the activity:
ne: क्रियाकलापको नयाँ नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Box
ne: बाकस

en: Datatype
ne: डेटा प्रकार

en: Enum
ne: इनम

en: Message
ne: सन्देश

en: Note
ne: टिपोट

en: Object
ne: वस्तु

en: Label
ne: लेबुल

en: Directional Association
ne: दिशानिर्देशात्मक संघ

en: Fork/Join
ne: काँटा/जोड्नुहोस्
