umbrello - en to pl translation catalogue (1573 entries)

en: Class Diagram
pl: Diagram klasy

en: Use Case Diagram
pl: Diagram przypadków użycia

en: Sequence Diagram
pl: Diagram sekwencji

en: Collaboration Diagram
pl: Diagram kooperacji

en: State Diagram
pl: Diagram stanu

en: Activity Diagram
pl: Diagram czynności

en: Component Diagram
pl: Diagram składników

en: Deployment Diagram
pl: Diagram wdrożenia

en: Entity Relationship Diagram
pl: Diagram encja-związek

en: Object Diagram
pl: Diagram obiektów

en: No Diagram
pl: Bez diagramu

en: Generalization
pl: Uogólnienie

en: Aggregation
pl: Agregacja

en: Dependency
pl: Zależność

en: Association
pl: Powiązanie

en: Self Association
pl: Powiązanie z samym sobą

en: Collaboration Asynchronous Message
pl: Wiadomość asynchroniczna współpracy

en: Collaboration Synchronous Message
pl: Wiadomość synchroniczna współpracy

en: Sequence Message
pl: Komunikat sekwencji

en: Collaboration Self Message
pl: Komunikat kooperacji wysyłany do siebie

en: Sequence Self Message
pl: Komunikat sekwencji wysyłany do siebie

en: Containment
pl: Zawieranie

en: Composition
pl: Kompozycja

en: Realization
pl: Realizacja

en: Uni Association
pl: Skojarzenie jednokierunkowe

en: Anchor
pl: Zakotwiczenie

en: State Transition
pl: Stan przejściowy

en: Activity
pl: Czynność

en: Exception
pl: Wyjątek

en: Category to Parent
pl: Kategoria do rodzica

en: Child to Category
pl: Dziecko do kategorii

en: Relationship
pl: Związek

en: Unknown
pl: Nieznane

en: ? AssociationType ?
pl: ? RodzajSkojarzenia?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
pl: Co najmniej jeden z elementów ze schowka nie będzie wklejony ponieważ istnieje już element o tej 
    samej nazwie. Pozostałe elementy będą wklejone.

en: Paste Error
pl: Błąd wklejania

en: Create diagram %1: %2
pl: Utwórz diagram %1: %2

en: Change text : %1 to %2
pl: Zmień tekst : %1 na %2

en: Remove diagram %1
pl: usuń diagram %1

en: Set stereotype : %1 to %2
pl: Ustaw stereotyp : %1 na %2

en: Change visibility : %1
pl: Zmień widoczność : %1

en: Create UML object : %1
pl: Tworzenie obiektu UML : %1

en: Remove UML object : %1
pl: Usuń obiekt UML: %1

en: Rename object : %1 to %2
pl: Zmień nazwę obiektu : %1 na %2

en: Change fill color : %1
pl: Zmień kolor wypełnienia: %1

en: Change font : %1
pl: Zmień czcionkę : %1

en: Change line color : %1
pl: Zmień kolor linii: %1

en: Change line width : %1
pl: Zmień szerokość linii : %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
pl: Zmień liczebność : %1 na %2

en: Change text color : %1
pl: Zmień kolor tekstu : %1

en: Use fill color : %1
pl: Użyj koloru wypełnienia : %1

en: No fill color : %1
pl: Brak koloru wypełnienia : %1

en: Change visual property : %1
pl: Zmień właściwość wizualną : %1

en: Create widget : %1
pl: Utwórz element interfejsu : %1

en: Move widget : %1
pl: Przesuń element interfejsu : %1

en: Remove widget : %1
pl: Usuń element interfejsu : %1

en: Resize widget : %1
pl: Zmień rozmiar elementu interfejsu : %1

en: Set name : %1 to %2
pl: Ustaw nazwę : %1 na %2

en: Set text : %1 to %2
pl: Ustaw tekst : %1 na %2

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
pl: Nie można otworzyć pliku %1 do zapisu. Upewnij się, że katalog istnieje i że masz prawo zapisu w nim.

en: Cannot Open File
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Cannot create the folder:
pl: Nie można utworzyć katalogu:

en: 
    Please check the access rights
pl: 
    Sprawdź prawa dostępu

en: Cannot Create Folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Package is a namespace
pl: Pakiet jest przestrzenią nazw

en: Virtual destructors
pl: Destruktory wirtualne

en: Generate empty constructors
pl: Generowanie pustych konstruktorów

en: Generate accessor methods
pl: Generowanie metod akcesora

en: Operations are inline
pl: Operacje są kodem włączanym

en: Accessors are inline
pl: Akcesory są kodem włączanym

en: Accessors are public
pl: Akcesory są publiczne

en: Create getters with 'get' prefix
pl: Metody pobierające poprzedzaj przedrostkiem 'get'

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
pl: Usuń przedrostek '[a-zA-Z]_' z naz metod accessora

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
pl: Metody accessora rozpoczynają się wielkimi literami

en: Use '\' as documentation tag instead of '@'
pl: Użyj '\' jako znacznika dokumentacji zamiast '@'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
pl: <p align="center">Generowanie kodu C++</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
pl: Przedrostek dla członków klasy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
pl: Generowanie ciała metody

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
pl: wektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
pl: <b>Zmienna</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
pl: <p align="center">Napis</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
pl: <p align="center">Lista</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
pl: <i>globalny?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
pl: Nazwa klasy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
pl: <i><p align="center">Plik dołączany</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
pl: Użyj następujących dla klas w generowanym kodzie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
pl: Dokumentacja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
pl: Styl:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
pl: Slash-gwiazdka (/**  */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
pl: Generowanie projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
pl: Utworzenie dokumentu budowania ANT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
pl: Metody automatycznie generowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
pl: Metody pustego konstruktora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
pl: Metody akcesora powiązania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
pl: Metody akcesora atrybutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
pl: Domyślny zasięg akcesora atrybutu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
pl: Z obiektu-przodka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
pl: Domyślny zasięg pola powiązania:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
pl: Z roli przodka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
pl: <p align="center">Generowanie kodu D</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
pl: <p align="center">Generowanie kodu Java</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
pl: <p align="center">Generowanie kodu Ruby</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
pl: Klucz (#)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
pl: Początek-koniec (=begin  =end)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
pl: Metody automatycznie generowane

en: Code Generation Wizard
pl: Asystent generowania kodu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
pl: Ustawienia generowania kodu

en: Adjust code generation options.
pl: Dostosuj opcje generowania kodu

en: Language Options
pl: Opcje języka

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
pl: Katalog wyjściowy istnieje, ale nie można do niego zapisywać.
    Ustaw właściwe uprawnienia lub wybierz inny katalog.

en: Error Writing to Output Folder
pl: Błąd w zapisie do katalogu wyjściowego

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
pl: %1 nie wydaje się być katalogiem. Wybierz poprawny katalog.

en: Please Choose Valid Folder
pl: Wybierz poprawny katalog

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
pl: Katalog %1 nie istnieje. Czy chcesz go teraz stworzyć?

en: Output Folder Does Not Exist
pl: Katalog wyjściowy nie istnieje

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Do Not Create
pl: Nie generuj pliku

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
pl: Nie można utworzyć katalogu.
    Upewnij się czy masz prawo zapisu do katalogu nadrzędnego lub wybierz inny, poprawny, katalog.

en: Error Creating Folder
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu.

en: Please select a valid folder.
pl: Wybierz poprawny katalog.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
pl: Język

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
pl: Katalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
pl: Wszystkie wygenerowane pliki zapisać w katalogu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
pl: Pliki wygenerowanego kodu będą zapisane w tym katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
pl: &Przeglądanie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
pl: &Włączyć pliki nagłówkowe z katalogu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
pl: Pliki w tym katalogu będą użyte jako pliki nagłówkowe w generowanym kodzie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
pl: P&rzeglądanie...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
pl: Polityka zastępowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
pl: Jeśli plik o nazwie podanej przez generator kodu istnieje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
pl: Zastąp istniejące pliki w katalogu docelowym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
pl: Za&stąp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
pl: Jeśli plik o podanej nazwie już istnieje, pytaj co robić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
pl: P&ytaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
pl: Jeśli plik już istnieje w katalogu docelowym, wybierz inną nazwę przez dodanie przyrostka do nazwy pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
pl: &Użyj innej nazwy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
pl: Formatowanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
pl: Szczegółowość komentarzy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
pl: Zapisać komentarze dokumentacyjne &dla klasy i metody nawet jeśli puste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
pl: &Zapisać komentarze dokumentacyjne nawet jeśli puste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelSectionComments)
en: Write section comments:
pl: Wpisz uwagi do rozdziału:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
pl: Zapisać komentarze oznaczające różne sekcje (publiczna, prywatna itd.) w klasie, nawet jeśli są puste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: When section is non empty
pl: Gdy rozdział jest pusty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Always
pl: Zawsze

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
pl: Linie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
pl: Rodzaj wcięcia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
pl: Bez wcięcia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
pl: Zakładka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
pl: Spacja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
pl: Wielkość wcięcia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
pl: Wygląd zakończenia linii:

en: Select Classes
pl: Wybór klas

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
pl: Umieść wszystkie klasy, dla których należy generować
    kod, w liście po prawej stronie.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
pl: Wybór generowania kodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
pl: Dostępne klasy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
pl: Dodaj klasę do generatora kodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
pl: Dodaj >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
pl: Usuń klasę z generatora kodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
pl: << Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
pl: Wybrane klasy

en: Status of Code Generation Progress
pl: Stan procesu generacji kodu

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
pl: Wciśnij przycisk Generowanie, aby rozpocząć generowanie kodu.
    Sprawdź stan powodzenia każdej klasy.

en: Not Yet Generated
pl: Kod jeszcze nie wygenerowany

en: Code Generated
pl: Kod wygenerowany

en: Not Generated
pl: Kod nie wygenerowany

en: Skipped
pl: Pominięte

en: Cannot open file!
pl: Nie można otworzyć pliku!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
pl: Generowanie kodu Umbrello - Eksport programu rejestrującego

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
pl: Stan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
pl: Klasa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
pl: Dziennik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
pl: Wyczyść

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
pl: Wyeksportuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
pl: Generuj

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
pl: Importowanie pliku: %1 Postęp: %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
pl: Gotowe.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
pl: Nieudane.

en: Code Importing Wizard
pl: Asystent importowania kodu

en: Code Importing Path
pl: Ścieżka importowania kodu

en: Select the code importing path.
pl: Wybierz ścieżkę importowania kodu.

en: File System Model
pl: Model systemu plików

en: Select the desired language to filter files.
pl: Wybierz pożądany język do odfiltrowania plików.

en: Select also all the files in the subdirectories.
pl: Zaznacz również wszystkie pliki w podkatalogach.

en: Select all the files below the current directory.
pl: Zaznacz wszystkie pliki w bieżącym katalogu.

en: Clear all selections.
pl: Wyczyść wszystkie zaznaczenia.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
pl: Dodaj rozszerzenia plików np. '*.h *.hpp'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
pl: Język projektu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
pl: Język programowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
pl: Uwzględnij podkatalogi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
pl: Wykaz rozszerzeń plików:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
pl: Odznacz wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
pl: Liczba plików:

en: Status of Code Importing Progress
pl: Stan postępu importowania kodu

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
pl: Naciśnij przycisk 'Rozpocznij import', aby rozpocząć import kodu.
    Sprawdź stan sukcesu dla każdej klasy.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
pl[0]: <b>Import kodu %1 pliku:</b><br>
pl[1]: <b>Import kodu %1 plików:</b><br>
pl[2]: <b>Import kodu %1 plików:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
pl: importowanie pliku ... ZROBIONE<br>

en: Import Done
pl: Ukończono importowanie

en: importing file ... FAILED<br>
pl: importowanie pliku ... NIEPOWODZENIE<br>

en: Import Failed
pl: Niepomyślny import

en: importing file ...
pl: importowanie pliku ...

en: importing file ... stopped<br>
pl: importowanie pliku ... zatrzymane<br>

en: Import stopped
pl: Zatrzymano importowanie

en: Not Imported
pl: Nie zaimportowano

en: Umbrello Code Import - Logger Export
pl: Import kodu Umbrello - Eksport programu rejestrującego

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
pl: Stan importu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
pl: Rozpocznij importowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Importing file: %1
pl: importowanie pliku: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
pl: Nieudane.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
pl: Gotowe.

en: No code importer for file: %1
pl: Brak importera kodu dla pliku: %1

en: Class Name
pl: Nazwa klasy

en: Properties
pl: Właściwości

en: Initial activity
pl: Czynność początkowa

en: End activity
pl: Czynność końcowa

en: Final activity
pl: Czynność końcowa

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
pl: Rozgałęzienie/Scalenie

en: Invoke action
pl: Wywołaj działanie

en: Parameter activity
pl: Działanie parametryczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
pl: Właściwości ogólne

[ctx: general properties page]
en: General
pl: Ogólne

en: Activity type:
pl: Rodzaj czynności:

en: Activity name:
pl: Nazwa czynności:

en: Precondition :
pl: Warunek początkowy :

en: Postcondition :
pl: Warunek końcowy :

en: &Normal activity
pl: &Normalna czynność

en: &Invoke action
pl: &Wywołaj akcję

en: &Parameter activity node
pl: Węzeł &parametru czynności

en: Association Properties
pl: Właściwości powiązania

[ctx: general settings page name]
en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

[ctx: display option page name]
en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display Options
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Attribute Settings
pl: Ustawienia atrybutów

en: Operations
pl: Operacje

en: Operation Settings
pl: Ustawienia operacji

en: Templates
pl: Szablony

en: Templates Settings
pl: Ustawienia szablonów

en: Enum Literals
pl: Literały wyliczeniowe

en: Enum Literals Settings
pl: Ustawienia literałów wyliczeniowych

en: Entity Attributes
pl: Atrybuty encji

en: Entity Attributes Settings
pl: Ustawienia atrybutów encji

en: Entity Constraints
pl: Ograniczenia encji

en: Entity Constraints Settings
pl: Ustawienia ograniczeń encji

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
pl: Zawartość

en: Contents Settings
pl: Ustawienia zawartości

en: Associations
pl: Powiązania

en: Class Associations
pl: Powiązania klasy

[ctx: instance general settings page name]
en: General
pl: Ogólne

en: new_class
pl: nowa_klasa

en: Class Wizard
pl: Asystent klasy

en: New Class
pl: Nowa klasa

en: Add general info about the new class.
pl: Dodaj ogólne informacje o nowej klasie.

en: Class Attributes
pl: Atrybuty klasy

en: Add attributes to the new class.
pl: Dodaj atrybuty do nowej klasy.

en: Class Operations
pl: Operacje klasy

en: Add operations to the new class.
pl: Dodaj operacje do nowej klasy.

en: Hide
pl: Ukryj

en: Show
pl: Pokaż

en: Hide Comment
pl: Ukryj komentarz

en: Show Comment
pl: Pokaż komentarz

en: Insert Code Block Before
pl: Wstawienie bloku kodu przed

en: Insert Code Block After
pl: Wstawienie bloku kodu za

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Cut
pl: Wytnij

en: Code Viewer - %1
pl: Przeglądarka kodu -%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
pl: Pokaż ukryte bloki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
pl: <p align="center">tutaj nazwa składników</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
pl: Pokaż rodzaj bloku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
pl: Kolory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
pl: Czcionka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
pl: Papier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
pl: Zaznaczenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
pl: <p align="right">blok obiektu UML:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
pl: <p align="right">Blok ukryty:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
pl: <p align="right">Nieredagowalny tekst:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
pl: <p align="right">Redagowalny tekst:</p>

en: Enable all messages
pl: Włącz wszystkie wiadomości

en: Enable 'delete association' related messages
pl: Włącz wiadomości związane z 'usunięciem skojarzenia'

en: Enable 'delete diagram' related messages
pl: Włącz wiadomości związane z 'usunięciem diagramu'

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
pl: Zamierzasz usunąć skojarzenie. Czy chcesz kontynuować?

en: Delete Association
pl: Usuń skojarzenie

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
pl: Chcesz usunąć cały diagram.
    Czy aby na pewno?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
pl: Na pewno chcesz usunąć diagram %1?

en: Delete Diagram?
pl: Usunąć diagram?

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: The format that the images will be exported to
pl: Format, do którego zostaną wyeksportowane obrazy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
pl: Wyeksportuj wszystkie widoki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
pl: Katalog bazowy do zapisu obrazów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
pl: &Katalog do zapisu diagramów:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
pl: Tworzy w katalogu docelowym taką samą strukturę drzewiastą, jaka była używana w dokumencie do przechowywania widoków

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
pl: Widoki są przechowywane w dokumencie w katalogach. Ta opcja powoduje stworzenie takiej samej struktury drzewiastej w wybranym katalogu bazowym.
    Tylko katalogi stworzone przez użytkownika są tworzone w katalogu bazowym (widoki logiczne, widoki przypadków użycia, itp. nie są stworzone).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
pl: Użyj &katalogów

en: Find
pl: Znajdź

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
pl: Filtr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
pl: Widok drzewa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
pl: &Bieżący diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
pl: &Wszystkie diagramy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
pl: Kategoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
pl: Wszystkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
pl: Pakiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
pl: Interfejs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
pl: Operacja

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
pl: Atrybut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
pl: Wyrażenie do znalezienia:

en: Default
pl: Domyślne

[ctx: general settings]
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
pl: Czcionka

en: Font Settings
pl: Ustawienia czcionek

[ctx: widget style page]
en: Style
pl: Styl

en: Widget Style
pl: Styl elementu interfejsu

[ctx: style page name]
en: Style
pl: Styl

en: Line Style
pl: Wygląd linii

[ctx: role page name]
en: Roles
pl: Role

en: Role Settings
pl: Ustawienia roli

en: Note Properties
pl: Właściwości notatki

en: Central Buffer
pl: Główny bufor

en: Data Store
pl: Składnica danych

en: ObjectFlow
pl: PrzepływObiektu

[ctx: properties group title]
en: Properties
pl: Właściwości

en: Object Node type:
pl: Rodzaj obiektu węzła:

en: Object Node name:
pl: Nazwa obiektu węzła:

[ctx: enter state label]
en: State :
pl: Stan :

en: &Central Buffer
pl: &Bufor centralny

en: &Data Store
pl: &Składnica danych

en: &Object Flow
pl: &Przepływ obiektu

en: Destination File Already Exists
pl: Docelowy plik już istnieje

en: &Overwrite
pl: &Zastąp

en: &Generate Similar File Name
pl: &Generuj podobną nazwę pliku

en: &Do Not Generate File
pl: &Nie generuj pliku

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
pl: Plik %1 już istnieje w %2.
    
    Umbrello może zastąpić plik, wygenerować podobną
    nazwę pliku lub nie generować tego pliku.

en: &Apply to all remaining files
pl: &Przypisz do pozostałych plików

en: Activities
pl: Czynności

en: Move selected item to the top
pl: Przesuń zaznaczony element na górę

en: Move selected item up
pl: Przesuń zaznaczony element w górę

en: Move selected item down
pl: Przesuń zaznaczony element w dół

en: Move selected item to the bottom
pl: Przesuń zaznaczony element na dół

en: New Activity...
pl: Nowa czynność...

en: Delete
pl: Usuń

en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: name of association widget]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Stereotype
pl: Stereotyp

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Role A Properties
pl: Właściwości roli A

en: Role B Properties
pl: Właściwości roli B

en: Role A Changeability
pl: Zmienność roli A

en: Role B Changeability
pl: Zmienność roli B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
pl: Nazwa roli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
pl: Liczebność:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
pl: Modyfikowalna

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
pl: Zamrożona

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
pl: Tylko dodawanie

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
pl: Zmienialne

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
pl: Zamrożona

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
pl: Tylko dodawanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
pl: Generator układu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: <p>The auto layout feature depends on layout generators provided by the GraphViz package, which is normally installed aside Umbrello by a package manager.</p>
    <p>Umbrello has built in support for detecting the install location of  these layout generators. For cases where this dependency is not available or do not fit, a different installation path could be provided.</p>
pl: <p>Funkcja samoczynnego układu polega na generatorach układu dostarczonych przez pakiet GraphViz, który jest normalnie zainstalowany obok pakietu Umbrello.</p>
    <p>Umbrello ma wbudowane wsparcie do wykrywania miejsca instalacji tych generatorów układu. Dla przypadków, w których ta zależność nie jest dostępna lub nie pasuje, można podać inną ścieżkę instalacji.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
pl: Samoczynnie wykryj generator układów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
pl: Ścieżka pliku wykonawczego generatora:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: <p>Dot file export is performed by using the export layout.</p><p>With this option checked, the export layout is added to the list of available diagram layouts and enables a quick dot export preview.</p>
pl: <p>Eksport plików Dot jest dokonywany poprzez użycie eksportu układu.</p><p>Przy zaznaczeniu tej opcji, układ eksportu zostaje dodany do listy dostępnych układów diagramów i umożliwia szybki podgląd eksportu dot.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
pl: Pokaż układ eksportu w menu podręcznym diagramu

en: Reference:
pl: Odsyłacz:

en: A&bstract class
pl: Klasa a&bstrakcyjna

en: A&bstract use case
pl: Użycie klasy a&bstrakcyjnej

[ctx: component is executable]
en: &Executable
pl: &Wykonywalna

en: Draw as actor
pl: Kreśl jako aktora

en: Multiple instance
pl: Wiele wystąpień

en: Show destruction
pl: Pokaż rozbicie

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
pl: Wybrana nazwa jest już użyta.
    Nazwa zostaje usunięta.

en: Name is Not Unique
pl: Nazwa nie jest unikalna

en: N&ew Attribute...
pl: &Nowy atrybut...

en: N&ew Operation...
pl: Nowa op&eracja...

en: N&ew Template...
pl: Nowy &szablon...

en: N&ew Enum Literal...
pl: Nowy &literał wyliczeniowy

en: N&ew Entity Attribute...
pl: &Nowy atrybut encji...

en: Constraints
pl: Ograniczenia

en: N&ew Constraint...
pl: &Nowe ograniczenie...

en: Instance Attribute
pl: Atrybuty wystąpienia

en: N&ew Instance Attribute...
pl: &Nowy atrybut wystąpienia...

en: &Properties
pl: &Właściwości

en: Comment
pl: Komentarz

en: Source Code
pl: Kod źródłowy

en: &Documentation
pl: &Dokumentacja

en: Operatio&ns
pl: Operac&je

en: &Visibility
pl: &Widoczność

en: O&peration signature
pl: Sygnatura o&peracji

en: Pac&kage
pl: Pa&kiet

en: Att&ributes
pl: At&rybuty

en: Attr&ibute signature
pl: Sygnatura atr&ybutu

en: &Public Only
pl: Tylko &publiczne

en: Draw as circle
pl: Rysuj jako okrąg

en: &Attribute associations
pl: Powiązania &atrybutu

en: Starting Scope
pl: Zasięg początkowy

en: Default attribute scope:
pl: Domyślny zasięg atrybutu:

en: Default operation scope:
pl: Domyślny zasięg operacji:

en: Attribute Signatures
pl: Sygnatury atrybutu

en: No Stereotype
pl: Brak stereotypu

en: Stereotype Name
pl: Nazwa stereotypu

en: Stereotype with Tags
pl: Stereotypy ze znacznikami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
pl: Dołącz ścieżki wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional include search paths could be added by specifying environment variable UMBRELLO_INCPATH.
pl: Można dodać ścieżki wyszukiwania poprzez podanie zmiennej środowiskowej UMBRELLO_INCPATH.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
pl: Import C++

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createArtifactCheckBox)
en: For each imported file create an artifact in the component view
pl: Dla każdego zaimportowanego pliku utwórz artefakt w widoku składników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
pl: Rozwiąż zależności (zmniejsza szybkość importowania)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
pl: Włącz standard C++11 (eksperymentalnie)

en: Unique Constraint...
pl: Unikalność...

en: Primary Key Constraint...
pl: Klucz główny...

en: Foreign Key Constraint...
pl: Klucz obcy...

en: Check Constraint...
pl: Sprawdź ograniczenie...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
pl: <p align="center">Opcje niedostępne.</p>

en: &Diagrams
pl: &Diagramy

en: &Select diagrams
pl: W&ybrane diagramy

en: &Type of diagram
pl: &Rodzaj diagramu

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
pl: Wybór

en: No diagrams selected.
pl: Nie został wybrany żaden diagram.

en: The name you have entered is invalid.
pl: Podano niedozwoloną nazwę.

en: Invalid Name
pl: Nieprawidłowa nazwa

en: The name you have entered is not unique.
pl: Podana nazwa nie jest unikalna.

en: Name Not Unique
pl: Nazwa nie jest unikalna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
pl: Właściwości diagramu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
pl: Powiększenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
pl: Szerokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
pl: Wysokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
pl: Pokaż &siatkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
pl: Przyciągaj &do siatki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
pl: Wielkość składników wg siatki będzie wielokrotnością odstępu siatki.
    Jeśli włączone jest przyciąganie do siatki, składnik będzie zawsze wyrównywany do siatki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
pl: Rozmiar składników wg siatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
pl: Odstęp siatki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
pl: Samo-zwiększająca się sekwencja

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Enable undo
pl: Włącz cofanie

en: Use tabbed diagrams
pl: Zastosuj diagramy z zakładkami

en: Use new C++/Java/Ruby generators
pl: Użyj nowych generatorów C++/Java/Ruby

en: Turn on footer and page numbers when printing
pl: Włącz stopkę i numerowanie stron podczas drukowania

en: Enable UML2 support
pl: Włącz obsługę UML2

en: Autosave
pl: Samoczynny zapis

en: E&nable autosave
pl: Włącz samoczy&nny zapis

en: Select auto-save time interval (mins):
pl: Wybierz odstęp samoczynnego zapisu (minuty):

en: Set autosave suffix:
pl: Ustaw przyrostek samoczynnego zapisu:

en: <qt><p>The autosave file will be saved to ~/autosave.xmi if the autosaving occurs before you have manually saved the file.</p><p>If you have already saved it, the autosave file will be saved in the same folder as the file and will be named like the file's name, followed by the suffix specified.</p><p>If the suffix is equal to the suffix of the file you have saved, the autosave will overwrite your file automatically.</p></qt>
pl: <qt><p>Dane z samoczynnego zapisu zostaną zapisane w ~/autosave.xmi jeśli samoczynny zapis wystąpi zanim ręcznie zapiszesz plik.</p><p>Jeśli plik został już zapisany, samoczynny zapis zostanie wykonany w tym samym katalogu, co plik, a nazwa pliku zapisanego samoczynnie będzie nazwą pliku z podanym przyrostkiem.</p><p>Jeśli przyrostek jest równy przyrostkowi zapisywanego pliku, plik zapisany automatycznie zastąpi Twój plik.</p></qt>

en: Startup
pl: Rozpoczęcie

en: &Load last project
pl: &Wczytaj poprzedni projekt

en: Start new project with:
pl: Rozpocznij nowy projekt z diagramem:

en: Default Language :
pl: Domyślny język :

en: Contained Items
pl: Zawarte elementy

en: Select Operation
pl: Wybór operacji

en: Sequence number:
pl: Numer sekwencji:

en: Auto increment:
pl: Samo-zwiększanie:

en: Class operation:
pl: Operacja klasy:

en: New Operation...
pl: Nowa operacja

en: Custom operation:
pl: Operacja własna:

[ctx: General options]
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
pl: Interfejs od prawej do lewej

[ctx: Association options]
en: Associations
pl: Powiązania

en: Create new association lines as:
pl: Utwórz nową linię powiązania jako:

[ctx: color group box]
en: Color
pl: Kolor

en: Custom text color
pl: Własny kolor tekstu:

en: Custom line color
pl: Własny kolor linii

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
pl: Własny kolor wypełnienia

en: Custom grid color
pl: Własny kolor siatki

en: Custom background color
pl: Własny kolor tła

en: Custom line width
pl: Własna szerokość linii

en: &Use fill color
pl: &Użyj koloru wypełnienia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
pl: Właściwości roli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
pl: Widoczność roli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
pl: Implementacja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
pl: Zmienność roli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
pl: Zmienna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
pl: Zamrożona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
pl: Tylko dodawanie

[ctx: title of color group]
en: Color
pl: Kolor

[ctx: text color]
en: &Text:
pl: &Tekst:

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
pl: &Domyślne

[ctx: line color]
en: &Line:
pl: &Linia:

[ctx: default line color button]
en: &Default
pl: &Domyślne

en: &Fill:
pl: &Wypełnienie:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
pl: Domyśln&e

en: &Use fill
pl: &Użyj wypełnienia

[ctx: background color]
en: &Background:
pl: &Tło:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
pl: &Domyślne

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
pl: Kropka &siatki:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
pl: &Domyślna

[ctx: title of width group]
en: Width
pl: Szerokość

[ctx: line width]
en: Line &width:
pl: &Szerokość linii:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
pl: &Domyślne

en: Layout of the line:
pl: Układ linii:

en: Parameter Properties
pl: Właściwości parametru

[ctx: property name]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: Passing Direction
pl: Kierunek przekazywania

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
pl: "in" jest parametrem tylko do odczytu, "out" jest parametrem tylko do zapisu, a"inout" jest parametrem do zapisu i odczytu.

en: You have entered an invalid parameter name.
pl: Podano niedozwoloną nazwę parametru.

en: Parameter Name Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa parametru

en: Select diagram
pl: Zaznacz diagram

en: Umbrello Setup
pl: Ustawienia Umbrello

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: User Interface Settings
pl: Ustawienia interfejsu użytkownika

[ctx: general settings page]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: class settings page]
en: Class
pl: Klasa

en: Class Settings
pl: Ustawienia klasy

en: Code Importer
pl: Importer kodu

en: Code Import Settings
pl: Ustawienia importu kodu

en: Code Generation
pl: Generowanie kodu

en: Code Generation Settings
pl: Ustawienia generowania kodu

en: Code Viewer
pl: Podgląd kodu

en: Code Viewer Settings
pl: Ustawienia podglądu kodu

en: Auto Layout
pl: Samoczynny układ

en: Auto Layout Settings
pl: Ustawienia samoczynnego układu

en: Search
pl: Szukaj

[ctx: general page]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
pl: Stan początkowy

[ctx: state in statechart]
en: State
pl: Stan

[ctx: end state in statechart]
en: End state
pl: Stan końcowy

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
pl: Rozdziel

[ctx: join state in statechart]
en: Join
pl: Połącz

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
pl: Połączenie

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
pl: Pełna historia

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
pl: Skrócona historia

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
pl: Wybór

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
pl: Połączone

en: State type:
pl: Rodzaj stanu:

en: State name:
pl: Nazwa stanu:

en: Linked diagram:
pl: Powiązany diagram:

en: Stereotype Properties
pl: Właściwości stereotypu

en: Stereotype Attributes for
pl: Atrybuty stereotypu dla

[ctx: attribute name]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
pl: &Rodzaj:

[ctx: default value]
en: &Default:
pl: &Domyślne:

en: Attribute Properties
pl: Właściwości atrybutu

en: &Initial value:
pl: Wartość &początkowa:

en: Classifier &scope ("static")
pl: Zasięg kla&syfikatora ("statyczny")

en: You have entered an invalid attribute name.
pl: Wprowadzono niedozwoloną nazwę atrybutu.

en: Attribute Name Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa atrybutu

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
pl: Podana nazwa atrybutu jest wykorzystana w tej operacji.

en: Attribute Name Not Unique
pl: Nazwa atrybutu nie jest unikalna

en: Check Constraint Properties
pl: Sprawdź właściwości ograniczeń

[ctx: name label]
en: Name
pl: Nazwa

en: Check Condition :
pl: Warunek sprawdzający :

en: Entity Attribute Properties
pl: Właściwości atrybutu encji

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: Length/Values:
pl: Długość/Wartości:

en: &Auto increment
pl: &Automatyczne zwiększanie

en: Allow &null
pl: Dopuść pus&te

en: Attributes:
pl: Atrybuty:

en: Indexing
pl: Indeksowanie

en: &Not Indexed
pl: Nie &indeksowane

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
pl: &Indeksowane

en: You have entered an invalid entity attribute name.
pl: Wprowadzono niedozwoloną nazwę atrybutu encji.

en: Entity Attribute Name Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa atrybutu encji

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
pl: Podana nazwa atrybutu encji jest już wykorzystana w tej operacji.

en: Entity Attribute Name Not Unique
pl: Nazwa atrybutu encji nie jest unikalna

en: EnumLiteral Properties
pl: Właściwości EnumLiteral

[ctx: literal name]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &Value:
pl: &Wartość:

en: Foreign Key Setup
pl: Ustawienia klucza obcego

[ctx: general page title]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: general group title]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: label for entering name]
en: Name
pl: Nazwa

en: Referenced Entity
pl: Odwołuje się do encji

en: Actions
pl: Działania

en: On Update
pl: Przy uaktualnieniu

en: On Delete
pl: Przy usunięciu

en: No Action
pl: Brak operacji

en: Cascade
pl: Kaskada

en: Set Null
pl: Ustaw na null

en: Set Default
pl: Domyślne

en: Columns
pl: Kolumny

[ctx: column header local]
en: Local
pl: Lokalne

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
pl: Odwołania

en: Local Column
pl: Lokalna kolumna

en: Referenced Column
pl: Odwołania do kolumn

en: &Add
pl: Dod&aj

en: You are attempting to change the Referenced Entity of this ForeignKey Constraint. Any unapplied changes to the mappings between local and referenced entities will be lost. Are you sure you want to continue ?
pl: Próbujesz zmienić encję, do której odwołuje się ograniczenie klucza obcego. Wszystkie nie zachowane zmiany mapowania między tymi encjami zostaną utracone. Czy kontynuować?

en: Object Attribute Properties
pl: Właściwości atrybutu obiektu

en: You have entered an invalid attribute value.
pl: Wprowadzono nieprawidłową wartość atrybutu.

en: Value Invalid
pl: Nieprawidłowa wartość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
pl: Nazwa atrybutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
pl: Wartość:

en: Operation Properties
pl: Właściwości operacji

[ctx: operation name]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &Abstract operation
pl: Operacja &abstrakcyjna

en: &Query ("const")
pl: &Zapytanie ("stałe")

en: &virtual
pl: &wirtualna

en: &inline
pl: &w treści

en: &Override
pl: &Zastąp

en: Parameters
pl: Parametry

en: Ne&w Parameter...
pl: No&wy parametr...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
pl: Parametr o podanej nazwie jest już
    użyty w tej operacji.

en: Parameter Name Not Unique
pl: Nazwa parametru nie jest unikalna

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
pl: Parametr o podanej nazwie jest już użyty w tej operacji.

en: You have entered an invalid operation name.
pl: Podano nieprawidłową nazwę operacji

en: Operation Name Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa operacji

en: An operation with that signature already exists in %1.
pl: Operacja z taką sygnaturą już istnieje w %1.

en: Choose a different name or parameter list.
pl: Wybierz inną nazwę lub listę parametrów.

en: Template Properties
pl: Właściwości szablonu

[ctx: template name]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: You have entered an invalid template name.
pl: Podano nieprawidłową nazwę szablonu.

en: Template Name Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa szablonu

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
pl: Parametr szablonu o podanej nazwie jest już użyty w tej operacji.

en: Template Name Not Unique
pl: Nazwa szablonu nie jest unikalna

en: Unique Constraint Properties
pl: Właściwości unikalności

en: Attribute Details
pl: Szczegóły atrybutu

en: You have entered an invalid constraint name.
pl: Podano nieprawidłową nazwę ograniczenia.

en: Constraint Name Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa ograniczenia

[ctx: classes display options page]
en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Classes Display Options
pl: Ustawienia wyświetlania klas

[ctx: diagram style page]
en: Style
pl: Styl

en: Diagram Style
pl: Styl diagramu

en: &Default value:
pl: &Domyślna wartość:

en: &Image type:
pl: Rodzaj &obrazu:

en: &Resolution:
pl: &Rozdzielczość:

en: New
pl: Nowy

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

en: &Library
pl: Bib&lioteka

en: &Table
pl: &Tablica

[ctx: draw as default]
en: &Default
pl: &Domyślne

en: Draw As
pl: Rysuj jako

en: &Type:
pl: &Rodzaj:

en: Package path:
pl: Ścieżka pakietu:

en: Stereotype &name:
pl: &Nazwa stereotypu:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
pl: P&ubliczne

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
pl: &Chronione

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
pl: P&rywatne

en: Imple&mentation
pl: Impl&ementacja

en: Visibility
pl: Widoczność

[ctx: scope for A is public]
en: Public
pl: Publiczne

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
pl: Chronione

[ctx: scope for A is private]
en: Private
pl: Prywatne

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
pl: Implementacja

en: Role A Visibility
pl: Widoczność roli A

[ctx: scope for B is public]
en: Public
pl: Publiczne

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
pl: Chronione

[ctx: scope for B is private]
en: Private
pl: Prywatne

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
pl: Implementacja

en: Role B Visibility
pl: Widoczność roli B

en: Exporting to XHTML...
pl: Eksport do formatu XHTML...

en: Exporting all views...
pl: Eksportowanie wszystkich widoków...

en: Some errors happened when exporting the images:
pl: Jakieś błędy wystąpiły podczas eksportowania obrazków:

en: Generating Docbook...
pl: Generowanie plików Docbook...

en: Docbook Generation Complete...
pl: Generacja plików Docbook zakończona...

en: Docbook Generation Failed...
pl: Generacja plików Docbook nie powiodła się...

en: Exporting to DocBook...
pl: Eksportowanie do formatu DocBook...

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
pl: Autonomiczny generator kodu modelera UML Umbrello

en: (c) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (c) 2002-2006 Umbrello UML Modeller Authors
pl: (c) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (c) 2002-2006 autorzy modelera UML Umbrello

en: Umbrello UML Modeller Authors
pl: Autorzy Umbrello UML Modeller

en: File to transform
pl: Plik do przekształcenia

en: The XSLT file to use
pl: Plik XSLT, który ma zostać użyty

en: Generating XHTML...
pl: Generowanie XHTML...

en: XHTML Generation Complete...
pl: Generacja XHTML zakończona...

en: Copying CSS...
pl: Kopiowania CSS...

en: Finished Copying CSS...
pl: Zakończono kopiowanie CSS...

en: Failed Copying CSS...
pl: Nieudane kopiowanie CSS...

en: Flag whether documentation was modified. Press left mouse button to apply modified content.
pl: Oznacz flagą, jeśli dokumentacja uległa zmianie. Naciśnij lewy przycisk myszy, aby zatwierdzić zmienioną treść.

en: Documentation type
pl: Rodzaj dokumentacji

en: Activate documentation edit after focus change.
pl: Przełącz na edytowanie dokumentu po zmianie uaktywnienia.

en: Apply layout
pl: Zastosuj układ

en: Umbrello – Visual development environment for software, based on the industry standard Unified Modelling Language (UML).<br/>See also <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.
pl: Umbrello – Środowisko wizualnego programowania oparte na standardzie przemysłowym Unified Modelling Language (UML).<br/>Zajrzyj także na <a href=’http://www.omg.org/spec/’>http://www.omg.org/spec/</a>.

en: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Umbrello UML Modeller Authors
pl: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Autorzy modelera Umbrello UML

en: Author of initial version.
pl: Autor pierwszej wersji.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
pl: Naprawa błędów, przenoszenie, porządki w kodzie, nowe funkcje.

en: Porting work, code cleanup, new features.
pl: Przenoszenie, porządki w kodzie, nowe funkcje.

en: Current maintainer.
pl: Obecny opiekun.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
pl: Dużo pracy w generowaniu kodu C++ i Java. Codeeditor.

en: File to open
pl: Plik do otwarcia

en: export diagrams to extension and exit
pl: eksportuj diagramy do rozszerzenia i wyjdź

en: list available export extensions
pl: wypisz dostępne rozszerzenia eksportu

en: the local directory to save the exported diagrams in
pl: katalog lokalny w którym zapisać eksportowane diagramy

en: import files
pl: importuj pliki

en: list supported languages
pl: wyszczególnij obsługiwane języki

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
pl: odzwierciedl strukturę drzewiastą widoków w dokumencie w katalogu docelowym

en: import files from directory <dir>
pl: importuj pliki z katalogu <dir>

en: set language
pl: ustaw język

en: Delete Anchor
pl: Usuń zakotwiczenie

en: Add Point
pl: Dodaj punkt

en: Delete Point
pl: Usuń punkt

en: Choose Spline points automatically
pl: Sam wybierz punkty krzywej sklejanej

en: Change Association Name...
pl: Zmiana nazwy powiązania...

en: Change Role A Name...
pl: Zmiana nazwy roli A...

en: Change Role B Name...
pl: Zmiana nazwy roli B...

en: Select Operation...
pl: Wybór operacji...

[ctx: Layout menu]
en: Layout
pl: Układ

en: Polyline
pl: Linia łamana

en: Direct
pl: Bezpośredni

en: Spline
pl: Splajn

en: Orthogonal
pl: Prostopadły

en: New Template...
pl: Nowy szablon...

en: Accept Signal
pl: Sygnał przyjęcia

en: Accept Time Event
pl: Przyjmij zdarzenie czasowe

en: Activity...
pl: Czynność...

en: Activity Transition
pl: Czynność przejściowa

en: Actor
pl: Aktor

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
pl: Artefakt

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
pl: Zmiana czcionki...

en: Choice
pl: Wybór

[ctx: new class menu item]
en: Class...
pl: Klasa...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
pl: Powiel

en: Collapse All
pl: Zwiń wszystko

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
pl: Połączony stan...

en: Component
pl: Składnik

en: Folder
pl: Katalog

en: Datatype...
pl: Rodzaj danych...

en: Deep History
pl: Pełna historia

en: Edit combined state
pl: Edytuj połączony stan

en: End Activity
pl: Czynność końcowa

en: End State
pl: Stan końcowy

en: Entity
pl: Encja

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
pl: Atrybut encji...

en: Enum...
pl: Wyliczenie...

en: Enum Literal...
pl: Literał wyliczeniowy...

en: Expand All
pl: Rozwiń wszystko

en: Export as Picture...
pl: Wyeksportuj jako obraz...

en: Externalize Folder...
pl: Zewnętrzny katalog...

en: Fill Color...
pl: Kolor wypełnienia

en: Final Activity
pl: Czynność końcowa

en: Flip Horizontal
pl: Odbij w poziomie

en: Flip Vertical
pl: Odbij w pionie

en: Text Line...
pl: Wiersz tekstu...

en: Fork
pl: Rozdziel

en: Go to state diagram
pl: Przejdź do diagram stanu

en: Hide destruction box
pl: Ukryj pole niszczenia

en: Import File(s)...
pl: Zaimportuj plik(i)...

en: Import from Directory...
pl: Zaimportuj z katalogu...

en: from file...
pl: z pliku...

en: Initial Activity
pl: Czynność początkowa

en: Initial State
pl: Stan początkowy

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
pl: Wystąpienie...

en: New Attribute...
pl: Nowy atrybut...

en: Provided interface
pl: Dostarczone interfejsy

en: Required interface
pl: Wymagane interfejsy

en: Internalize Folder
pl: Wewnętrzny katalog

en: Junction
pl: Połączenie

en: Line Color...
pl: Kolor linii...

en: Asynchronous Message
pl: Wiadomość asynchroniczna

en: Creation Message
pl: Wiadomość tworząca

en: Destroy Message
pl: Wiadomość niszcząca

en: Found Message
pl: Wiadomość znaleziona

en: Lost Message
pl: Wiadomość utracona

en: Synchronous Message
pl: Wiadomość synchroniczna

en: New Entity Attribute...
pl: Nowy atrybut encji...

en: New Literal...
pl: Nowy literał...

en: New Parameter...
pl: Nowy parametr...

en: Node
pl: Węzeł

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
pl: Notatka...

en: Object...
pl: Obiekt...

en: Object Node
pl: Obiekt węzła

en: Open file
pl: Otwórz plik

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
pl: Pakiet...

en: Pin
pl: Przekaźnik

note: i18n("Port...")); break;
en: Pre Post Condition
pl: Warunek początkowy/końcowy

en: Redo
pl: Przywróć

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove state diagram
pl: Usuń diagram stanu

en: Rename...
pl: Zmiana nazwy...

en: Rename Object...
pl: Zmiana nazwy obiektu...

en: Return to combined state
pl: Wróć do połączonego stanu

en: Return to class
pl: Powrót do klasy

en: Reset Label Positions
pl: Przywrócenie pozycji etykiet

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Select state diagram
pl: Zaznacz diagram stanu

en: Send Signal
pl: Wyślij sygnał

en: Shallow History
pl: Skrócona historia

en: Show destruction box
pl: Pokaż pole zniszczenia

[ctx: add new state]
en: State...
pl: Stan...

en: Join
pl: Dołącz

en: Subsystem
pl: Podsystem

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
pl: Szablon

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
pl: Cofnij

en: Use Case
pl: Przypadek użycia

[ctx: new container menu]
en: New
pl: Nowy

[ctx: new sub menu]
en: New
pl: Nowy

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
pl: Rodzaj kategorii

en: Disjoint(Specialisation)
pl: Rozdzielone(specjalizacja)

en: Overlapping(Specialisation)
pl: Z częścią wspólną(specjalizacja)

en: Union
pl: Unia

en: Change into Class
pl: Przekształć w klasę

en: Change into Package
pl: Przekształć w pakiet

en: Clear Diagram
pl: Wyczyść diagram

en: Snap to Grid
pl: Przyciągaj do siatki

en: Snap Component Size to Grid
pl: Przyciągaj rozmiar składnika do siatki

en: Show Grid
pl: Pokaż siatkę

en: Show Documentation Indicator
pl: Pokaż wskaźnik dokumentacji

en: apply '%1'
pl: zastosuj '%1'

en: Public Only
pl: Tylko publiczne

en: Operation Signature
pl: Sygnatura operacji

en: Attribute Signature
pl: Sygnatura atrybutu

en: Show Signatures
pl: Pokaż podpisy

en: Hide Signatures
pl: Ukryj podpisy

en: Hide Non-public members
pl: Ukryj niepublicznych uczestników

en: Show Non-public members
pl: Pokaż niepublicznych uczestników

en: Packages
pl: Pakiety

en: Stereotypes
pl: Stereotypy

en: Refactor
pl: Refaktoryzacja

en: View Code
pl: Podgląd kodu

en: Change into Interface
pl: Przekształć w interfejs

en: Draw as Circle
pl: Narysuj jako okrąg

en: Rename Class...
pl: Zmiana nazwy klasy...

en: Name as Tooltip
pl: Nazwa jako wskazówka

en: Move Up
pl: W górę

en: Move Down
pl: W dół

[ctx: clear note]
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Change Text...
pl: Zmiana tekstu...

en: Auto resize
pl: Auto-dopasowanie

en: Change State Name...
pl: Zmiana nazwy stanu...

en: Change Activity Name...
pl: Zmiana nazwy czynności...

en: Change Object Node Name...
pl: Zmiana nazwy obiektu węzła...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Add Interaction Operand
pl: Dodaj operand interakcji

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Change Multiplicity...
pl: Zmiana liczebności...

en: Change Name
pl: Zmiana nazwy

[ctx: color menu]
en: Color
pl: Kolor

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
pl: Użyj koloru wypełnienia

en: No Fill Color
pl: Brak koloru wypełnienia

[ctx: align menu]
en: Align
pl: Wyrównaj

en: Align Right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Align Left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align Top
pl: Wyrównaj do góry

en: Align Bottom
pl: Wyrównaj do dołu

en: Align Vertical Middle
pl: Wyrównaj do środka w pionie

en: Align Horizontal Middle
pl: Wyrównaj do środka w poziomie

en: Align Vertical Distribute
pl: Wyrównaj pionowo z rozprowadzeniem

en: Align Horizontal Distribute
pl: Wyrównaj poziomo z rozprowadzeniem

en: new_actor
pl: nowy_aktor

en: new_artifact
pl: nowy_artefakt

en: new_association
pl: nowe_powiązanie

en: new_attribute
pl: nowy_atrybut

en: new_category
pl: nowa_kategoria

en: new_check_constraint
pl: nowe_ograniczenie_sprawdź

en: new_component
pl: nowy_składnik

en: new_datatype
pl: nowy_rodzaj_danych

en: new_entity
pl: nowe_encja

en: new_entity_attribute
pl: nowy_atrybut_encji

en: new_entity_constraint
pl: nowe_ograniczenie_encji

en: new_enum
pl: nowe_wyliczenie

en: new_enum_literal
pl: nowy_literał_wyliczenia

en: new_folder
pl: nowy_katalog

en: new_foreign_key_constraint
pl: nowe_ograniczenie_klucza_obcego

en: new_instance
pl: nowe_wystąpienie

en: new_instance_attribute
pl: nowy_atrybuty_wystąpienia

en: new_interface
pl: nowy_interfejs

en: new_node
pl: nowy_węzeł

en: new_operation
pl: nowa_operacja

en: new_package
pl: nowy_pakiet

en: new_port
pl: nowy_port

en: new_role
pl: nowa_rola

en: new_stereotype
pl: nowy_stereotyp

en: new_template
pl: nowy_szablon

en: new_unique_constraint
pl: nowe_ograniczenie_unikalność

en: new_use_case
pl: nowy_przypadek_użycia

en: new_object
pl: nowy_obiekt

en: New actor
pl: Nowy aktor

en: New artifact
pl: Nowy artefakt

en: New association
pl: Nowe skojarzenie

en: New attribute
pl: Nowy atrybut

en: New category
pl: Nowa kategoria

en: New check constraint
pl: Nowe ograniczenie sprawdzające

en: New class
pl: Nowa klasa

en: New component
pl: Nowy składnik

en: New datatype
pl: Nowy rodzaj danych

en: New entity
pl: Nowa encja

en: New entity attribute
pl: Nowy atrybut encji

en: New entity constraint
pl: Nowe ograniczenia encji

en: New enum
pl: Nowe wyliczenie

en: New enum literal
pl: Nowy literał wyliczeniowy

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: New foreign key constraint
pl: Nowe ograniczenie klucza obcego

en: New instance
pl: Nowe wystąpienie

en: New instance attribute
pl: Nowy atrybut wystąpienia

en: New interface
pl: Nowy interfejs

en: New node
pl: Nowy węzeł

en: New operation
pl: Nowe działanie

en: New package
pl: Nowy pakiet

en: New port
pl: Nowy port

en: New role
pl: Nowa rola

en: New stereotype
pl: Nowy stereotyp

en: New template
pl: Nowy szablon

en: New unique constraint
pl: Nowe ograniczenie niepowtarzalności

en: New use case
pl: Nowy przypadek użycia

en: New UML object
pl: Nowy obiekt UML

en: Enter the name of the new actor:
pl: Wpisz nazwę nowego aktora:

en: Enter the name of the new artifact:
pl: Wpisz nazwę nowego artefaktu:

en: Enter the name of the new association:
pl: Wpisz nazwę nowego skojarzenia:

en: Enter the name of the new attribute:
pl: Wpisz nazwę nowego atrybutu:

en: Enter the name of the new category:
pl: Wpisz nazwę nowej kategorii:

en: Enter the name of the new check constraint:
pl: Wpisz nazwę nowego ograniczenia sprawdzającego:

en: Enter the name of the new class:
pl: Wpisz nazwę nowej klasy:

en: Enter the name of the new component:
pl: Wpisz nazwę nowego składnika:

en: Enter the name of the new datatype:
pl: Wpisz nazwę nowego rodzaju danych:

en: Enter the name of the new entity:
pl: Wpisz nazwę nowej jednostki:

en: Enter the name of the new entity attribute:
pl: Wpisz nazwę nowego atrybutu jednostki:

en: Enter the name of the new entity constraint:
pl: Wpisz nazwę nowego ograniczenia jednostki:

en: Enter the name of the new enum:
pl: Wpisz nazwę nowego wyliczenia:

en: Enter the name of the new enum literal:
pl: Wpisz nazwę nowego literału wyliczeniowego:

en: Enter the name of the new folder:
pl: Wpisz nazwę nowego katalogu:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
pl: Wpisz nazwę nowego ograniczenia klucza obcego:

en: Enter the name of the new instance:
pl: Wpisz nazwę nowego wystąpienia:

en: Enter the name of the new instance attribute:
pl: Wpisz nazwę nowego atrybutu wystąpienia:

en: Enter the name of the new interface:
pl: Wpisz nazwę nowego interfejsu:

en: Enter the name of the new node:
pl: Wpisz nazwę nowego węzła:

en: Enter the name of the new operation:
pl: Wpisz nazwę nowego działania:

en: Enter the name of the new package:
pl: Wpisz nazwę nowego pakietu:

en: Enter the name of the new port:
pl: Wpisz nazwę nowego portu:

en: Enter the name of the new role:
pl: Wpisz nazwę nowej roli:

en: Enter the name of the new stereotype:
pl: Wpisz nazwę nowego stereotypu:

en: Enter the name of the new template:
pl: Wpisz nazwę nowego szablonu:

en: Enter the name of the new unique constraint:
pl: Wpisz nazwę nowego ograniczenia niepowtarzalności:

en: Enter the name of the new use case:
pl: Wpisz nazwę nowego przypadku użycia:

en: Enter the name of the new UML object
pl: Wpisz nazwę przepływu obiektu UML

en: Rename actor
pl: Przemianuj aktora

en: Rename artifact
pl: Przemianuj artefakt

en: Rename association
pl: Przemianuj skojarzenie

en: Rename attribute
pl: Przemianuj atrybut

en: Rename category
pl: Przemianuj kategorię

en: Rename check constraint
pl: Przemianuj ograniczenie sprawdzające

en: Rename class
pl: Przemianuj klasę

en: Rename component
pl: Przemianuj składnik

en: Rename datatype
pl: Przemianuj rodzaj danych

en: Rename entity
pl: Przemianuj encję

en: Rename entity attribute
pl: Przemianuj atrybut encji

en: Rename entity constraint
pl: Przemianuj ograniczenie encji

en: Rename enum
pl: Przemianuj wyliczenie

en: Rename enum literal
pl: Przemianuj literał wyliczeniowy

en: Rename folder
pl: Przemianuj nazwę katalogu

en: Rename foreign key constraint
pl: Przemianuj ograniczenie klucza obcego

en: Rename instance
pl: Przemianuj wstąpienie

en: Rename instance attribute
pl: Przemianuj atrybuty wystąpienia

en: Rename interface
pl: Przemianuj interfejs

en: Rename node
pl: Przemianuj węzeł

en: Rename operation
pl: Przemianuj działanie

en: Rename package
pl: Przemianuj pakiet

en: Rename port
pl: Przemianuj port

en: Rename role
pl: Przemianuj rolę

en: Rename stereotype
pl: Przemianuj stereotyp

en: Rename template
pl: Przemianuj szablon

en: Rename unique constraint
pl: Przemianuj ograniczenie niepowtarzalności

en: Rename use case
pl: Przemianuj przypadek użycia

en: Rename UML object
pl: Przemianuj obiekt UML

en: Enter the new name of the actor:
pl: Wpisz nową nazwę aktora:

en: Enter the new name of the artifact:
pl: Wpisz nową nazwę artefaktu:

en: Enter the new name of the association:
pl: Wpisz nową nazwę skojarzenia:

en: Enter the new name of the attribute:
pl: Wpisz nową nazwę atrybutu:

en: Enter the new name of the category:
pl: Wpisz nową nazwę kategorii:

en: Enter the new name of the check constraint:
pl: Wpisz nową nazwę ograniczenia sprawdzającego:

en: Enter the new name of the class:
pl: Wpisz nową nazwę klasy:

en: Enter the new name of the component:
pl: Wpisz nową nazwę składnika:

en: Enter the new name of the datatype:
pl: Wpisz nową nazwę rodzaju danych:

en: Enter the new name of the entity:
pl: Wpisz nową nazwę jednostki:

en: Enter the new name of the entity attribute:
pl: Wpisz nową nazwę atrybutu jednostki:

en: Enter the new name of the entity constraint:
pl: Wpisz nową nazwę ograniczenia encji:

en: Enter the new name of the enum:
pl: Wpisz nową nazwę wyliczenia:

en: Enter the new name of the enum literal:
pl: Wpisz nową nazwę literału wyliczeniowego:

en: Enter the new name of the folder:
pl: Wpisz nową nazwę katalogu:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
pl: Wpisz nową nazwę ograniczenia klucza obcego:

en: Enter the new name of the instance:
pl: Wpisz nową nazwę wystąpienia:

en: Enter the new name of the instance attribute:
pl: Wpisz nową nazwę atrybutu wystąpienia:

en: Enter the new name of the interface:
pl: Wpisz nową nazwę interfejsu:

en: Enter the new name of the node:
pl: Wpisz nową nazwę węzła:

en: Enter the new name of the operation:
pl: Wpisz nową nazwę działania:

en: Enter the new name of the package:
pl: Wpisz nową nazwę pakietu:

en: Enter the new name of the port:
pl: Wpisz nową nazwę portu:

en: Enter the new name of the role:
pl: Wpisz nową nazwę roli:

en: Enter the new name of the stereotype:
pl: Wpisz nową nazwę sterotypu:

en: Enter the new name of the template:
pl: Wpisz nową nazwę szablonu:

en: Enter the new name of the unique constraint:
pl: Wpisz nazwę nowego ograniczenia niepowtarzalności:

en: Enter the new name of the use case:
pl: Wpisz nową nazwę przypadku użycia:

en: Enter the new name of the UML object
pl: Wpisz nową nazwę obiektu UML:

[ctx: parse status]
en: Empty
pl: Pusty

en: Malformed argument
pl: Błędnie sformułowany argument

en: Unknown argument type
pl: Nieznany rodzaj argumentu

en: Illegal method name
pl: Niewłaściwa nazwa metody

en: Unknown return type
pl: Zwrócono nieznany rodzaj

en: Unspecified error
pl: Nieokreślony błąd

en: Name
pl: Nazwa

en: Type
pl: Rodzaj

en: Widgets/Associations
pl: Elementy/Powiązania

en: Saved
pl: Zapisany

en: Parent
pl: Nadrzędne

en: Pointer
pl: Wskaźnik

en: Usage
pl: Sposób użycia

en: That is an invalid name.
pl: Niedozwolona nazwa.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
pl: To jest zastrzeżone słowo kluczowe dla języka ustawionego generatora kodu.

en: Reserved Keyword
pl: Zastrzeżone słowo kluczowe

en: That name is already being used.
pl: Nazwa jest już wykorzystywana.

en: Not a Unique Name
pl: Nazwa nie jest niepowtarzalna

en: Add Base Class
pl: Dodaj klasę bazową

en: Add Derived Class
pl: Dodaj klasę pochodną

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
pl: Dodaj operację

en: Add Attribute
pl: Dodaj atrybut

en: Add Base Interface
pl: Dodaj interfejs bazowy

en: Add Derived Interface
pl: Dodaj interfejs pochodny

en: Base Classifiers
pl: Klasyfikatory bazowe

en: Derived Classifiers
pl: Klasyfikatory pochodne

en: An attribute with that name already exists in %1.
pl: Atrybut o tej nazwie już istnieje w %1.

en: Choose a different name.
pl: Wybierz inną nazwę.

en: Incorrect use of associations.
pl: Niewłaściwe użycie powiązania.

en: Association Error
pl: Błąd powiązania

en: destroy
pl: zniszcz

en: Enter Activity Name
pl: Wpisz nazwę czynności

en: new activity
pl: nowa czynność

en: Enter the name of the new activity:
pl: Wpisz nazwę nowej czynności:

en: Enter Signal Name
pl: Wpisz nazwę sygnału

en: Enter Signal
pl: Wpisz sygnał:

en: new Signal
pl: nowy sygnał

en: Enter Time Event Name
pl: Wpisz nazwę zdarzenia czasowego

en: Enter Time Event
pl: Wprowadź zdarzenie czasowe

en: new time event
pl: nowe zdarzenie czasowe

en: Enter Combined Fragment Name
pl: Wpisz nazwę połączonego fragmentu

en: Enter the Combined Fragment
pl: Wpisz połączony fragment

en: new Combined Fragment
pl: nowy połączony fragment

en: Enter State Name
pl: Wpisz nazwę stanu

en: new state
pl: nowy_stan

en: Enter the name of the new state:
pl: Wpisz nazwę nowego stanu:

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
pl: Geometria

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
pl: Typ Mime obrazu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
pl: Typy mime obrazów

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
pl: Obsługa cofania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
pl: Obsługa cofania jest włączona, gdy to jest prawda

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
pl: Diagramy z zakładkami

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Enables/Disables Tabbed View of Diagrams in the view area
pl: Włącza/wyłącza widok kart diagramów w obszarze widoku

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
pl: Nowy generator kodu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
pl: Włącza/wyłącza wsparcie dla generatora nowego kodu

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
pl: Rodzaj układu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
pl: Rodzaj układu dla nowych linii

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
pl: Drukowanie stopki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
pl: Włącza/wyłącza wsparcie dla drukowanie stopki

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
pl: Auto-zapis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
pl: Włącza/wyłącza auto-zapis w regularnych odstępach czasu

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
pl: Czas auto-zapisu (stary)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
pl: Przedział czasu auto-zapisu (stary)

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
pl: Przyrostek auto-zapisu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
pl: Przedrostek dla pliku auto-zapisu

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
pl: Wczytuj jako ostatnie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
pl: Włącza/wyłącza wczytywanie ostatnio otwartego pliku

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
pl: Diagram do wczytania na starcie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
pl: Diagram do wczytania na starcie

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
pl: Domyślny język przy starcie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: The Language that Umbrello should start with by default
pl: Język z jakim Umbrello ma być domyślnie uruchamiany

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
pl: Użyj zapisu UML-2.x

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
pl: Włącza/wyłącza zapis UML2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables usage of fill color
pl: Włącza/wyłącza użycie koloru wypełnienia

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
pl: Kolor wypełnienia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
pl: Wykorzystywany kolor wypełnienia

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
pl: Kolor linii

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
pl: Kolor linii

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
pl: Szerokość linii

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
pl: Szerokość linii

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
pl: Kolor tekstu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
pl: Kolor tekstu

note: i18n: ectx: label, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Show Doc Window
pl: Pokaż okno dokumentacji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Enables/Disables showing of the doc window
pl: Włącza/wyłącza pokazywanie okna dokumentacji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
pl: Wykorzystywana czcionka

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
pl: Kolor tła

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: The Color of the diagram background
pl: Kolor tła diagramu

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
pl: Kolor kropki siatki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: The Color of the grid dots
pl: Kolor kropek siatki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Enable/disable user interface direction from right to left
pl: Włącz/wyłącz interfejs użytkownika od prawej do lewej

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
pl: Pokaż widoczność

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
pl: Pokaż widoczność atrybutów ( np: prywatny, publiczny, chroniony)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
pl: Pokaż atrybuty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
pl: Pokaż atrybuty klasy

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
pl: Pokaż operacje

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
pl: Pokaż pakiet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of packages
pl: Włącza/wyłącza pokazywanie pakietów

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
pl: Pokaż stereotypy

note: i18n: ectx: label, entry (showAttribAssocs), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttribAssocs), group (Class Options)
en: Show Attribute Associations
pl: Pokaż skojarzenia atrybutu

note: i18n: ectx: label, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Show Public Only
pl: Pokaż tylko publiczne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of public attributes/methods
pl: Włącza/wyłącza pokazywanie publicznych atrybutów/metod

note: i18n: ectx: label, entry (showAttSig), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttSig), group (Class Options)
en: Show Attribute Signature
pl: Pokaż sygnaturę atrybutu

note: i18n: ectx: label, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show Operation Signature
pl: Pokaż sygnaturę operacji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
pl: Pokaż sygnaturę operacji

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
pl: Domyślny zasięg atrybutu

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
pl: Domyślny zasięg operacji

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
pl: Wysokość

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height of the code viewer
pl: Wysokość przeglądarki kodu

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
pl: Szerokość

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width of the Code Viewer
pl: Szerokość przeglądarki kodu

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
pl: Pokaż ukryte bloki

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
pl: Podświetl bloki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
pl: Włącza/wyłącza podświetlanie bloków

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font to be used in the Code Viewer
pl: Czcionka wykorzystywana w przeglądarce kodu

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
pl: Kolor papieru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
pl: Kolor papieru

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
pl: Kolor czcionki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
pl: Kolor czcionki

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
pl: Kolor zaznaczenia

[ctx: Color of the Edit Block]
note: i18n: ectx: label, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Edit Block Color
pl: Kolor edycji bloku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Edit Block
pl: Kolor bloku edycji

note: i18n: ectx: label, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Non Edit Block Color
pl: Kolor bloków nie edytowanych

note: i18n: ectx: label, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: UML Object Color
pl: Kolor obiektu UML

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the UML Object
pl: Kolor obiektu UML

note: i18n: ectx: label, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options)
en: Hidden Color
pl: Kolor ukrytych

note: i18n: ectx: label, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create Artifacts for imported files
pl: Utwórz artefakty dla zaimportowanych plików

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create an artifact in the component view for each imported file
pl: Utwórz artefakt w widoku składników dla każdego zaimportowanego pliku

note: i18n: ectx: label, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies
pl: Rozwiąż zależności

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies when importing file
pl: Rozwiąż zależności przy importowaniu pliku

note: i18n: ectx: label, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard
pl: Wsparcie dla standardu C++11

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard on code import
pl: Wsparcie dla standardu C++11 do importowania kodu

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
pl: Samoczynne generowanie pustych konstruktorów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Auto Generation of Empty Constructors
pl: Włącza/wyłącza samoczynną-generację pustych konstruktorów

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
pl: Styl komentarzy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Sets the Style of Comments to be used
pl: Ustawia wykorzystywany styl komentarzy

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
pl: Domyślny zasięg pola skojarzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
pl: Ustawia domyślny zasięg pola skojarzenia

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
pl: Domyślny zasięg akcesora atrybutu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
pl: Ustawia domyślny zasięg akcesora atrybutu

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
pl: Wymuś dokumentację

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
pl: Włącza/wyłącza szczegółową dokumentację

note: i18n: ectx: label, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Section Comment Policy
pl: Zasady uwag do rozdziału

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Whether section comments shall be written
pl: Określa czy uwagi do rozdziału będą wpisywane

note: i18n: ectx: label, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: Headings Directory
pl: Katalog nagłówków

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: The Path in which the headings are stored
pl: Ścieżka, w której są przechowywane nagłówki

note: i18n: ectx: label, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Include headings
pl: Dołącz nagłówki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Enables/Disables inclusion of headings
pl: Włącza/wyłącza dołączanie nagłówków

note: i18n: ectx: label, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: Indentation Amount
pl: Wielkość wcięcia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: The amount of indentation
pl: Wielkość wcięcia

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
pl: Rodzaj wcięcia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
pl: Rodzaj wcięcia

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
pl: Rodzaj zakończenia wiersza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
pl: Rodzaj zakończenia wiersz ( lub rodzaj nowego wiersza )

note: i18n: ectx: label, entry (modnamePolicy), group (Code Generation) i18n: ectx: whatsthis, entry (modnamePolicy), group (Code Generation)
en: Modifier Name Policy
pl: Polityka nazwy modyfikatora

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
pl: Katalog wynikowy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: The directory to which the code has to be outputted
pl: Katalog, do którego trafia kod

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: The policy to be followed when there are name conflicts
pl: Stosowana polityka przy konfliktach nazwy

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
pl: Automatycznie generuj akcesory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of accessors
pl: Włącza/wyłącza auto-generację akcesorów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
pl: Przedrostek dla członków klasy

note: i18n: ectx: label, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Inline Accessors
pl: Akcesory inline

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline accessors
pl: Włącza/wyłącza akcesory inline

note: i18n: ectx: label, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Inline operations
pl: Operacje inline

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline Operations
pl: Włącza/wyłącza operacje inline

note: i18n: ectx: label, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Package is namespace
pl: Pakiet jest przestrzenią nazw

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables treating a package as a namespace
pl: Włącza/wyłącza traktowanie pakietu jako przestrzeni nazw

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
pl: Akcesory publiczne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
pl: Włącza/wyłącza akcesory publiczne

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name
pl: Nazwa klasy string

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class
pl: Nazwa klasy string

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name Include
pl: Plik nagłówkowy klasy string

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class to be included
pl: Wpisz nazwę dołączanej klasy string

note: i18n: ectx: label, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: String Include is Global
pl: Plik nagłówkowy klasy string jest globalny

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of string
pl: Włącza/wyłącza globalne dołączanie klasy string

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name
pl: Nazwa klasy vector

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class
pl: Nazwa klasy wektor

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name Include
pl: Plik nagłówkowy klasy vector

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class to be included
pl: Nazwa dołączanej klasy vector

note: i18n: ectx: label, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Vector include is global
pl: Plik nagłówkowy klasy vector jest globalny

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of vector class
pl: Włącza/wyłącza globalne dołączanie klasy vector

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
pl: Destruktory wirtualne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
pl: Włącza/wyłącza destruktory wirtualne

note: i18n: ectx: label, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Getters with 'get' prefix
pl: Metody pobierające z przedrostkiem 'get'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, create getters with 'get' prefix
pl: Jeśli włączono, to metody pobierające będą poprzedzone 'get'

note: i18n: ectx: label, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
pl: Usuń przedrostek '[a-zA-Z]_' z metod accessora

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
pl: Jeśli włączono, to zostanie usunięty przedrostek '[a-zA-Z]_' z metod accessora

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, accessor methods start with capital letters
pl: Jeśli włączono, to metody accessora rozpoczynają się wielkimi literami

note: i18n: ectx: label, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: Documentation tags
pl: Znaczniki dokumentacji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: The tag used for generating doxygen documentation (\\, @)
pl: Znacznik wykorzystywany do generacji dokumentacji doxygen (\\, @)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors ( D )
pl: Automatycznie generuj akcesory atrybutów ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
pl: Włącza/wyłącza auto-generację akcesorów atrybutów ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
pl: Automatycznie generuj akcesory skojarzeń ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
pl: Włącza/wyłącza auto-generację akcesorów skojarzeń ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Build ANT Document (D)
pl: Buduj dokument ANT (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (D)
pl: Włącza/wyłącza budowanie dokument ANT (D)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
pl: Automatycznie generuj akcesory (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
pl: Włącza/wyłącza auto-generację akcesorów atrybutów (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Java)
pl: Automatycznie generuj akcesory skojarzeń (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Java)
pl: Włącza/wyłącza auto-generację akcesorów skojarzeń (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Build ANT Document (Java)
pl: Buduj dokument ANT (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (Java)
pl: Włącza/wyłącza budowanie dokumentu ANT (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Ruby)
pl: Automatycznie generuj akcesory atrybutów (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
pl: Włącza/wyłącza auto-generację akcesorów atrybutów (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
pl: Automatycznie generuj akcesory skojarzeń (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
pl: Włącza/wyłącza auto-generację akcesorów skojarzeń (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: Automatic Dot Path
pl: Samoczynna ścieżka dot

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: determine automatically the path of dot executable
pl: samoczynnie określ ścieżkę pliku wykonywalnego dot

note: i18n: ectx: label, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: Dot Path
pl: Ścieżka Dot

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: set path to dot executable (optional)
pl: ustaw ścieżkę do pliku wykonywalnego dot (opcjonalnie)

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
pl: Pokaż układ eksportu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
pl: pokaż układ eksportu

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
pl: Wy&eksportuj model

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
pl: &Nowy

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
pl: P&okaż

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
pl: &Powiększenie

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
pl: &Wyrównaj

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
pl: &Kod

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
pl: Używany &język

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

en: &Export model to DocBook
pl: Wy&eksportuj model do formatu DocBook

en: &Export model to XHTML
pl: Wy&eksportuj model do formatu XHTML

en: &New Class Wizard...
pl: Asystent &nowej klasy...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
pl: Dod&aj domyślne typy danych dla aktywnego języka

en: Code &Importing Wizard...
pl: Asystent &importowania kodu...

en: &Code Generation Wizard...
pl: Pomocnik generowania &kodu...

en: &Generate All Code
pl: &Generuj cały kod

en: Creates a new document
pl: Utworzenie nowego dokumentu

en: Opens an existing document
pl: Otwarcie istniejącego dokumentu

en: Opens a recently used file
pl: Otwarcie poprzedniego dokumentu

en: Saves the document
pl: Zapis dokumentu

en: Saves the document as...
pl: Zapis dokumentu jako...

en: Closes the document
pl: Zamknięcie dokumentu

en: Prints out the document
pl: Drukuje dokument

en: Print Preview of the document
pl: Podgląd wydruk dokumentu

en: Quits the application
pl: Zakończenie pracy z programem

en: Exports the model to the docbook format
pl: Eksportuje model do formatu Docbook

en: Exports the model to the XHTML format
pl: Eksportuje model do formatu XHTML

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
pl: Wycięcie zaznaczonej sekcji i umieszczenie jej w schowku

en: Copies the selected section to the clipboard
pl: Skopiowanie wybranej sekcji do schowka

en: Pastes the contents of the clipboard
pl: Wklejenie zawartości schowka

en: Undo last action
pl: Wycofaj ostatnie działanie

en: Redo last undone action
pl: Ponów ostatnie działanie

en: Set the default program preferences
pl: Ustawienie domyślnych parametrów programu

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
pl: U&suń zaznaczone

en: &Class Diagram...
pl: Diagram &klasy...

en: &Object Diagram...
pl: Diagram &obiektów...

en: &Sequence Diagram...
pl: Diagram &sekwencji...

en: C&ommunication Diagram...
pl: Diagram k&omunikacji...

en: &Use Case Diagram...
pl: Diagram przypadków &użycia...

en: S&tate Diagram...
pl: Diagram s&tanu...

en: &Activity Diagram...
pl: Di&agram czynności...

en: Co&mponent Diagram...
pl: Diagram sk&ładników...

en: &Deployment Diagram...
pl: Diagram &wdrożenia...

en: &Entity Relationship Diagram...
pl: Diagram związków &encji...

en: &Tree View
pl: Perspektywa &drzewiasta

en: &Debugging
pl: &Debugowanie

en: &Logging
pl: &Rejestracja

en: &Command history
pl: Historia pole&ceń

note: i18n("&Properties"), this); m_propertyDock->setObjectName(QStringLiteral("PropertyDock")); addDockWidget(Qt::LeftDockWidgetArea, m_propertyDock);  //:TODO: create the bird's eye view
en: &Bird's eye view
pl: &Widok z lotu ptaka

en: &Clear Diagram
pl: Wy&czyść diagram

en: &Snap to Grid
pl: Przyciągaj do &siatki

en: S&how Grid
pl: Po&każ siatkę

en: &Delete Diagram
pl: Usuń &diagram

en: &Export as Picture...
pl: Wy&eksportuj jako zdjęcie...

en: Export &Diagrams as Pictures...
pl: Wyeksportuj &diagramy jako zdjęcia...

en: Z&oom to 100%
pl: P&owiększ do 100%

en: &Move Tab Left
pl: &Przesuń zakładkę w lewo

en: &Move Tab Right
pl: &Przesuń zakładkę w prawo

en: Select Diagram on Left
pl: Wybierz diagram po lewej

en: Select Diagram on Right
pl: Wybierz diagram po prawej

[ctx: init status bar]
en: Ready
pl: Gotowe

en: Fit
pl: Dopasuj

en: Diagram Toolbar
pl: Pasek narzędzi diagramów

en: Doc&umentation
pl: Dok&umentacja

en: Co&mmand history
pl: &Historia poleceń

en: &Debug
pl: &Debuguj

en: &Log
pl: &Dziennik

en: Opening file...
pl: Otwieranie pliku...

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Creating new document...
pl: Tworzenie nowego dokumentu...

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|All Supported Files (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Uncompressed XMI Files (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip Compressed XMI Files (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 Compressed XMI Files (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML files (*.uml)
    *.mdl|Rose model files (*.mdl)
    *.zargo|Compressed argo Files(*.zargo)
pl: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|Wszystkie obsługiwane pliki (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Nieskompresowane pliki XMI (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Pliki XMI skompresowane metodą Gzip (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Pliki XMI skompresowane metodą Bzip2 (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Pliki Eclipse PapyrusUML (*.uml)
    *.mdl|Pliki modeli Rose 
    *.zargo|Spakowane pliki argo (*.zargo)

en: Saving file...
pl: Zapisywanie pliku...

en: Saving file with a new filename...
pl: Zapis pliku pod nową nazwą...

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: *.xmi | XMI File (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip Compressed XMI File (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 Compressed XMI File (*.xmi.tar.bz2);;* | All Files (*)
pl: *.xmi | Plik XMI (*.xmi);;*.xmi.tgz | Plik XMI spakowany Gzip (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Plik XMI spakowany Bzip2 (*.xmi.tar.bz2);;* | Wszystkie pliki (*)

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
pl: Plik %1 już istnieje.
    Zastąpić go?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: Closing file...
pl: Zamykanie pliku...

en: No search term entered
pl: Nie podano wyrażenia do znalezienia

en: '%1': %2 found
pl: '%1': %2 znaleziona

en: Print Preview...
pl: Podgląd wydruku...

en: Printing...
pl: Drukowanie...

en: Print %1
pl: Drukuj %1

en: Exiting...
pl: Wychodzenie...

en: Cutting selection...
pl: Wycinanie zaznaczenia...

en: Copying selection to clipboard...
pl: Kopiowanie zaznaczenia do schowka...

en: Inserting clipboard contents...
pl: Wklejanie zawartości schowka...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
pl: Umbrello nie mógł wkleić zawartości schowka. Obiekty w schowku mogą być nieodpowiedniego rodzaju, żeby wkleić je tutaj.

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
pl: Gotowe.

en: Cannot view code until you generate some first.
pl: Nie można podejrzeć kodu dopóki go nie wygenerujesz.

en: Cannot View Code
pl: Nie można podejrzeć kodu

en: Cannot view code from simple code writer.
pl: Nie można podejrzeć kodu w prostym edytorze kodu.

en: Select file(s) to import:
pl: Wybierz plik(i) do zaimportowania:

en: Select directory to import:
pl: Wybierz katalog do zaimportowania:

en: XHTML Generation failed .
pl: Generacja XHTML zakończyła się niepowodzeniem .

en: &UML Objects
pl: Obiekty &UML

en: &Stereotypes
pl: &Stereotypy

en: Welcome
pl: Witaj

en: UML Model
pl: Model UML

en: Logical View
pl: Perspektywa logiczna

en: Use Case View
pl: Perspektywa przypadków użycia

en: Component View
pl: Perspektywa składników

en: Deployment View
pl: Widok wdrożenia

en: Entity Relationship Model
pl: Model związków encji

en: Datatypes
pl: Rodzaje danych

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Bieżący plik uległ zmianie.
    Czy chcesz go zapisać?

[ctx: warning message]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: The file <%1> does not exist.
pl: Plik <%1> nie istnieje.

en: Load Error
pl: Błąd wczytywania

en: The file %1 seems to be corrupted.
pl: Plik %1 zdaje się być uszkodzonym.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
pl: Nie znaleziono żadnego pliku XMI w skompresowanym pliku %1.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
pl: Wystąpił problem przy wczytywaniu rozpakowanego pliku: %1.

en: There was a problem loading file: %1
pl: Wystąpiły problemy przy wczytywaniu pliku: %1.

en: Reason: %1
pl: Powód: %1

en: There was a problem saving: %1
pl: Wystąpiły problemy przy zapisywaniu: %1

en: Save Error
pl: Błąd zapisu

en: There was a problem uploading: %1
pl: Wystąpiły problemy przy wysyłaniu: %1

en: use case diagram
pl: diagram przypadków użycia

en: class diagram
pl: diagram klasy

en: sequence diagram
pl: diagram sekwencji

en: communication diagram
pl: diagram komunikacji

en: object diagram
pl: diagram obiektów

en: state diagram
pl: diagram stanu

en: activity diagram
pl: diagram czynności

en: component diagram
pl: diagram składników

en: deployment diagram
pl: diagram wdrożenia

en: entity relationship diagram
pl: diagram związków encji

[ctx: diagram name]
en: Name
pl: Nazwa

en: Enter name:
pl: Wpisz nazwę:

en: That is an invalid name for a diagram.
pl: Niedozwolona nazwa dla diagramu.

en: A diagram is already using that name.
pl: Istnieje już diagram z tą nazwą.

[ctx: renaming diagram]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: renaming uml object]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
pl: Nazwa

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
pl: Podana nazwa nie jest unikalna.
    Czy tego chciałeś?

en: Use Name
pl: Użyj nazwy

en: Enter New Name
pl: Wpisz nową nazwę

en: Unsupported xmi file version: %1
pl: Nieobsługiwana wersja pliku xmi: %1

en: Setting up the document...
pl: Ustawianie dokumentu...

en: Resolving object references...
pl: Określanie odniesień do obiektu...

en: Loading UML elements...
pl: Wczytywanie elementów UML...

en: Loading diagrams...
pl: Wczytywanie diagramów...

en: Externalize Folder
pl: Do zewnętrznego katalogu

en: Folder %1 must be relative to the main model directory, %2.
pl: Katalog %1 musi być względny do głównego katalogu modelu, %2.

en: Path Error
pl: Błąd ścieżki

en: File %1 already exists!
    The existing file will be overwritten.
pl: Plik %1 już istnieje!
    Istniejący plik zostanie zastąpiony.

en: File Exists
pl: Plik istnieje

en: There was a problem saving file: %1
pl: Wystąpiły problemy przy zapisywaniu pliku: %1.

en: Enter Model Name
pl: Wpisz nazwę modelu

en: Enter the new name of the model:
pl: Wpisz nową nazwę modelu:

en: Views
pl: Widoki

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Loading listview...
pl: Wczytywanie widoku list...

en: The class must be emptied before it can be deleted.
pl: Klasa musi zostać opróżniony przed jej usunięciem.

en: Class Not Empty
pl: Klasa nie jest pusta

en: The package must be emptied before it can be deleted.
pl: Pakiet musi zostać opróżniony przed jego usunięciem.

en: Package Not Empty
pl: Pakiet nie jest pusty

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
pl: Katalog musi być opróżniony przed usunięciem.

en: Folder Not Empty
pl: Katalog nie jest pusty

en: Rename canceled
pl: Zmiana nazwy przerwana

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
pl: Zmiana nazwy elementu widoku list rodzaju %1 nie została jeszcze zaimplementowana.

en: Function Not Implemented
pl: Funkcja ta nie jest zaimplementowana

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
pl: Podana nazwa jest nieprawidłowa.
    Proces zmiany nazwy został przerwany.

en: Name Not Valid
pl: Nieprawidłowa nazwa

en: An operation with the same name and signature already exists. You cannot add it again.
pl: Operacja z tą samą nazwą i sygnaturą już istnieje. Nie możesz jej ponownie dodać.

en: The folderfile %1 does not exist.
pl: Katalog %1 nie istnieje.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
pl: Nie można otworzyć katalogu %1.

en: new_parameter
pl: nowy_parametr

[ctx: object name]
en: Name
pl: Nazwa

en: An object with the name %1
    already exists in the package %2.
    Please enter a new name:
pl: Obiekt o tej nazwie %1
    już istnieje w pakiecie %2.
    Proszę podać nową nazwę:

en: new_literal
pl: nowy_literał

en: new_field
pl: nowe_pole

en: new_fkey_constraint
pl: nowe_ograniczenie_klucz_obcy

en: Actor &name:
pl: &Nazwa aktora:

en: Artifact &name:
pl: &Nazwa artefaktu:

en: Association &name:
pl: Nazwa powiąza&nia:

en: Class &name:
pl: &Nazwa klasy:

en: Component &name:
pl: &Nazwa składnika:

en: Datatype &name:
pl: &Nazwa rodzaju danych:

en: Entity &name:
pl: &Nazwa encji:

en: Enum &name:
pl: &Nazwa wyliczenia:

en: Folder &name:
pl: &Nazwa katalogu:

en: Interface &name:
pl: &Nazwa interfejsu:

en: Node &name:
pl: &Nazwa węzła:

en: Package &name:
pl: &Nazwa pakietu:

en: Port &name:
pl: &Nazwa portu:

en: Use case &name:
pl: &Nazwa przypadku użycia:

en: Instance name:
pl: Nazwa wystąpienia:

en: Diagram: %2 Page %1
pl: Diagram: %2 Strona %1

en: Use fill color
pl: Użyj koloru wypełnienia

en: No fill color
pl: Brak koloru wypełnienia

en: Change font
pl: Zmień czcionkę

en: Change line color
pl: Zmień kolor linii

en: Change line width
pl: Zmień szerokość linii

en: Change fill color
pl: Zmień kolor wypełnienia

en: Change visual property
pl: Zmień właściwość wizualną

en: Delete widgets
pl: Usuń elementy interfejsu

en: Resize widgets
pl: Zmień rozmiar elementów interfejsu

en: Enter Diagram Name
pl: Wpisz nazwę diagramu

en: Enter the new name of the diagram:
pl: Wpisz nową nazwę diagramu:

en: Failed to import from file.
pl: Nie udało się zaimportować z pliku.

en: Exporting view...
pl: Eksportowanie widoku...

en: An error happened when exporting the image:
pl: Podczas eksportowania obrazka wystąpił błąd:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik %1 już istnieje.
    Zastąpić go?

en: File Already Exists
pl: Plik już istnieje

en: Empty scene
pl: Pusta scena

en: Cannot create directory: %1
pl: Nie można utworzyć katalogu: %1

en: A problem occurred while saving diagram in %1
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania diagramu do %1

en: Multiplicity
pl: Liczebność

en: Enter multiplicity:
pl: Wpisz liczebność:

en: Association Name
pl: Nazwa powiązania

en: Enter association name:
pl: Wpisz nazwę powiązania:

en: Role Name
pl: Nazwa roli

en: Enter role name:
pl: Wpisz nazwę roli:

en: Press Ctrl with left mouse click to delete a point
pl: Naciśnij ctrl z lewym przyciskiem myszy, aby usunąć punkt

en: Enter the name of the diagram referenced
pl: Wpisz nazwę diagramu, do którego następuje odwołanie

en: Diagram name
pl: Nazwa diagramu

en: Enter the guard of the loop
pl: Wpisz warunek sprawdzający pętli:

en: Enter the first alternative name
pl: Wpisz nazwę pierwszej alternatywy

en: Enter first alternative
pl: Wpisz pierwszą alternatywę

en: Enter first alternative :
pl: Wpisz pierwszą alternatywę :

en: Enter referenced diagram name
pl: Wpisz nazwę diagramu, do którego następuje odwołanie

en: Enter referenced diagram name :
pl: Wpisz nazwę diagramu, do którego następuje odwołanie :

en: Enter the guard of the loop:
pl: Wpisz warunek sprawdzający pętli:

en: Enter alternative Name
pl: Wpisz nazwę alternatywy

en: Enter the alternative:
pl: Wpisz alternatywę:

en: Change Text
pl: Zmień tekst

en: Enter new text:
pl: Wpisz nowy tekst:

en: ERROR
pl: BŁĄD

[ctx: operation name]
en: Name
pl: Nazwa

en: Enter operation name:
pl: Wpisz nazwę operacji:

en: Precondition
pl: Warunek początkowy

en: Postcondition
pl: Warunek końcowy

en: Transformation
pl: Transformacja

en: Note Type
pl: Rodzaj notatki

en: Select the Note Type
pl: Wybierz rodzaj notatki

en: Enter Object Node Name
pl: Wpisz nazwę obiektu węzła

en: Enter the name of the object node :
pl: Wpisz nową nazwę obiektu węzła:

en: Select Object node type
pl: Wybierz rodzaj węzła obiektu

en: Select the object node type
pl: Wybór rodzaj węzła obiektu

en: Enter the name of the data store node
pl: Wpisz nazwę węzła składnicy danych

en: data store name
pl: nazwa składnicy danych

en: Enter the name of the buffer node
pl: Wpisz nazwę węzła bufora

en: Enter the name of the buffer
pl: Wpisz nazwę bufora

en: centralBuffer
pl: głównyBufor

en: Enter the name of the object flow
pl: Wpisz nazwę przepływu obiektu

en: object flow
pl: przepływ obiektu

en: Enter Object Flow State
pl: Wpisz stan przepływu obiektu

en: Enter State (keep '-' if there is no state for the object)
pl: Wpisz stan (zostaw '-' jeśli ten obiekt nie ma stanu)

en: Enter signal name
pl: Wpisz nazwę sygnału

en: Enter the signal name :
pl: Wpisz nazwę sygnału :

en: Enter Activity
pl: Wprowadź czynność

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
pl: Przytrzymaj shift lub control, żeby przesuwać w osi X. Przytrzymaj shift i control, żeby przesuwać w osi Y. Prawy klawisz myszy porzuci przesuwanie.

en: Move widgets
pl: Przesuń elementy interfejsu

en: Rename Object
pl: Zmiana nazwy obiektu

en: Enter object name:
pl: Wpisz nazwę obiektu:

en: Hold shift or control to move in X axis.
pl: Przytrzymaj shift lub control, aby przesunąć w osi X.

en: Hold shift and control to move in Y axis.
pl: Przytrzymaj shift lub control, aby przesunąć w osi Y.

en: new actor
pl: nowy aktor

en: new artifact
pl: nowy artefakt

en: new association
pl: nowe powiązanie

en: new box
pl: nowy pole

en: new category
pl: nowa kategoria

en: new class
pl: nowa klasa

en: new combined fragment
pl: nowy połączony fragment

en: new component
pl: nowy składnik

en: new datatype
pl: nowy rodzaj danych

en: new entity
pl: nowa encja

en: new enum
pl: nowe wyliczenie

en: new floating dash line
pl: nowa pływająca linia kreskowana

en: new fork/join
pl: nowe rozwidlenie/połączenie

en: new instance
pl: nowe wystąpienie

en: new interface
pl: nowy interfejs

en: new message
pl: nowa wiadomość

en: new node
pl: nowy węzeł

en: new note
pl: nowa uwaga

en: new object
pl: nowy obiekt

en: new object node
pl: nowy węzeł obiektu

en: new package
pl: nowy pakiet

en: new pin
pl: nowy pin

en: new port
pl: nowy_port

en: new precondition
pl: nowy warunek początkowy

en: new region
pl: nowy region

en: new signal
pl: nowy sygnał

en: new text
pl: nowy tekst

en: new UML widget
pl: nowy element interfejsu UML

en: new use case
pl: nowy przypadek użycia

en: new widget
pl: nowy element interfejsu

en: New activity
pl: Nowa aktywność

en: New box
pl: Nowe pole

en: New combined fragment
pl: Nowy połączony fragment

en: New floating dash line
pl: Nowa pływająca linia kreskowana

en: New fork/join
pl: Nowe rozwidlenie/połączenie

en: New message
pl: Nowa wiadomość

en: New note
pl: Nowa uwaga

en: New object
pl: Nowy obiekt

en: New object node
pl: Nowy węzeł obiektu

en: New pin
pl: Nowy pin

en: New precondition
pl: Nowy warunek początkowy

en: New region
pl: Nowy region

en: New signal
pl: Nowy sygnał

en: New state
pl: Nowy stan

en: New text
pl: Nowy tekst

en: New UML widget
pl: Nowy element interfejsu UML

en: New widget
pl: Nowy element interfejsu

en: Enter the name of the new box:
pl: Wpisz nazwę nowego pola:

en: Enter the name of the new combined fragment:
pl: Wpisz nazwę nowego połączonego fragmentu:

en: Enter the name of the new floating dash line:
pl: Wpisz nazwę nowej pływającej linii kreskowanej:

en: Enter the name of the new fork/join:
pl: Wpisz nazwę nowego rozwidlenia/połączenia:

en: Enter the name of the new message:
pl: Wpisz nazwę nowej wiadomości:

en: Enter the name of the new note:
pl: Wpisz nazwę nowej uwagi:

en: Enter the name of the new object:
pl: Wpisz nazwę nowego obiektu:

en: Enter the name of the new object node:
pl: Wpisz nową nazwę węzła obiektu:

en: Enter the name of the new pin:
pl: Wpisz nazwę nowego pinu:

en: Enter the name of the new precondition:
pl: Wpisz nazwę nowego warunku początkowego:

en: Enter the name of the new region:
pl: Wpisz nazwę nowego regionu:

en: Enter the name of the new signal:
pl: Wpisz nazwę nowego sygnału:

en: Enter the name of the new text:
pl: Wpisz nazwę nowego tekstu:

en: Enter the name of the new uml widget:
pl: Wpisz nazwę nowego elementu interfejsu uml:

en: Enter the name of the new widget:
pl: Wpisz nazwę nowego elementu interfejsu:

en: Rename activity
pl: Przemianuj aktywność

en: Rename box
pl: Przemianuj pole

en: Rename combined fragment
pl: Przemianuj połączony fragment

en: Rename floating dash line
pl: Przemianuj pływającą linię kreskowaną

en: Rename fork/join
pl: Przemianuj rozwidlenie/połączenie

en: Rename message
pl: Przemianuj wiadomość

en: Rename note
pl: Przemianuj uwagę

en: Rename object
pl: Przemianuj obiekt

en: Rename object node
pl: Przemianuj węzeł obiektu

en: Rename pin
pl: Przemianuj pin

en: Rename precondition
pl: Przemianuj warunek początkowy

en: Rename region
pl: Przemianuj region

en: Rename signal
pl: Przemianuj sygnał

en: Rename state
pl: Przemianuj stan

en: Rename text
pl: Przemianuj tekst

en: Rename UML widget
pl: Przemianuj elementów interfejsu UML

en: Rename widget
pl: Przemianuj element interfejsu

en: Enter the new name of the activity:
pl: Wpisz nową nazwę czynności:

en: Enter the new name of the box:
pl: Wpisz nową nazwę pola:

en: Enter the new name of the combined fragment:
pl: Wpisz nową nazwę połączonego fragmentu:

en: Enter the new name of the floating dash line:
pl: Wpisz nową nazwę pływającej linii kreskowanej:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
pl: Wpisz nową nazwę elementu interfejsu rozwidlenia/połączenia:

en: Enter the new name of the message:
pl: Wpisz nową nazwę wiadomości:

en: Enter the new name of the note:
pl: Wpisz nową nazwę uwagi:

en: Enter the new name of the object:
pl: Wpisz nową nazwę obiektu:

en: Enter the new name of the object node:
pl: Wpisz nową nazwę węzła obiektu:

en: Enter the new name of the pin:
pl: Wpisz nową nazwę pinu:

en: Enter the new name of the precondition:
pl: Wpisz nową nazwę warunku początkowego:

en: Enter the new name of the region:
pl: Wpisz nową nazwę regionu:

en: Enter the new name of the signal:
pl: Wpisz nową nazwę sygnału:

en: Enter the new name of the state:
pl: Wpisz nową nazwę stanu:

en: Enter the new name of the text:
pl: Wpisz nową nazwę tekstu:

en: Enter the new name of the uml widget:
pl: Wpisz nową nazwę elementu interfejsu uml:

en: Enter the new name of the widget:
pl: Wpisz nową nazwę elementu interfejsu:

en: Box
pl: Ramka

en: CombinedFragment
pl: PołączonyFragment

en: Datatype
pl: Rodzaj danych

en: Enum
pl: Wyliczenie

en: FloatingDashLine
pl: PływającaLiniaKreskowana

en: ForkJoin
pl: Rozwidlenie

en: Message
pl: Wiadomość

en: Note
pl: Notatka

en: Object
pl: Obiekt

en: ObjectNode
pl: ObiektWęzła

en: Signal
pl: Sygnał

en: State
pl: Stan

en: Text
pl: Tekst

en: UseCase
pl: PrzypadekUżycia

en: Instance
pl: Wystąpienie

[ctx: selection arrow]
en: Select
pl: Wybierz

en: Creation
pl: Data utworzenia

en: Destroy
pl: Zniszcz

en: Combined Fragment
pl: Połączony fragment

en: Label
pl: Etykieta

en: Directional Association
pl: Powiązanie skierowane

[ctx: UML class]
en: Class
pl: Klasa

en: Send signal
pl: Wyślij sygnał

en: Accept signal
pl: Sygnał przyjęcia

en: Accept time event
pl: Przyjmij zdarzenie czasowe

en: Fork/Join
pl: Rozwidlenie/Połączenie

en: Interface Provider
pl: Dostawca interfejsu

en: Interface required
pl: Wymagany interfejs

[ctx: join states]
en: Join
pl: Dołącz

[ctx: state choice]
en: Choice
pl: Wybór

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
pl: Linia and

[ctx: state diagram]
en: State
pl: Stan

en: Pre/Post condition
pl: Warunek początkowy/końcowy
