umbrello - en to sk translation catalogue (1577 entries)

en: Class Diagram
sk: Diagram tried

en: Use Case Diagram
sk: Diagram prípadov použitia

en: Sequence Diagram
sk: Sekvenčný diagram

en: Collaboration Diagram
sk: Diagram spolupráce

en: State Diagram
sk: Stavový diagram

en: Activity Diagram
sk: Diagram aktivity

en: Component Diagram
sk: Diagram komponentov

en: Deployment Diagram
sk: Diagram zavedenia

en: Entity Relationship Diagram
sk: Diagram vzťahov medzi entitami

en: Object Diagram
sk: Diagram objektov

en: No Diagram
sk: bez diagramov

en: Generalization
sk: Zovšeobecnenie

en: Aggregation
sk: Agregácia

en: Dependency
sk: Závislosť

en: Association
sk: Asociácia

en: Self Association
sk: Autoasociácia

en: Collaboration Asynchronous Message
sk: Asynchrónna správa o spolupráci

en: Collaboration Synchronous Message
sk: Synchrónna správa o spolupráci

en: Sequence Message
sk: Správa o sekvencii

en: Collaboration Self Message
sk: Správa o spolupráci samému sebe

en: Containment
sk: Obsahuje

en: Composition
sk: Kompozícia

en: Realization
sk: Realizácia

en: Uni Association
sk: Jednosmerná asociácia

en: Anchor
sk: Ukotvenie

en: State Transition
sk: Prechod medzi stavmi

en: Activity
sk: Aktivita

en: Exception
sk: Výnimka

en: Category to Parent
sk: Kategória od predka

en: Child to Category
sk: Potomok od kategórie

en: Relationship
sk: Vzťah

en: Unknown
sk: Neznáme

en: ? AssociationType ?
sk: ? Typ asociácie ?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
sk: Aspoň 1 objekt nebolo možné vložiť zo schránky, pretože už existuje objekt s rovnakým názvom. Všetky ostatné objekty boli vložené.

en: Paste Error
sk: Chyba vloženia

en: Create diagram %1: %2
sk: Vytvoriť diagram %1: %2

en: Change text : %1 to %2
sk: Zmeniť text: %1 na %2

en: Remove diagram %1
sk: Odstrániť diagram %1

en: Set stereotype : %1 to %2
sk: Nastaviť stereotyp: %1 na %2

en: Change visibility : %1
sk: Zmeniť viditeľnosť: %1

en: Create UML object : %1
sk: Vytvoriť UML objekt: %1

en: Remove UML object : %1
sk: Odstrániť UML objekt: %1

en: Rename object : %1 to %2
sk: Premenovať objekt : %1 to %2

en: Change fill color : %1
sk: Zmeniť farbu výplne: %1

en: Change font : %1
sk: Zmeniť písmo: %1

en: Change line color : %1
sk: Zmeniť farbu čiary: %1

en: Change line width : %1
sk: Zmeniť šírku čiary: %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
sk: Zmeniť početnosť : %1 na %2

en: Change text color : %1
sk: Zmeniť farbu textu: %1

en: Use fill color : %1
sk: Použiť farbu výplne: %1

en: No fill color : %1
sk: Žiadna farba výplne: %1

en: Change visual property : %1
sk: Zmeniť vizuálny vlastnosť: %1

en: Create widget : %1
sk: Vytvoriť widget : %1

en: Move widget : %1
sk: Presunúť widget: %1

en: Remove widget : %1
sk: Odstrániť widget: %1

en: Resize widget : %1
sk: Zmeniť veľkosť widgetu : %1

en: Set name : %1 to %2
sk: Nastaviť názov: %1 na %2

en: Set text : %1 to %2
sk: Nastaviť text : %1 na %2

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
sk: Súbor %1 nebolo možné otvoriť pre zápis. Prosím, uistite sa, že adresár existuje a že máte právo na zápis doň.

en: Cannot Open File
sk: Nebolo možné otvoriť súbor

en: Cannot create the folder:
sk: Nie je možné vytvoriť adresár balíka:

en: 
    Please check the access rights
sk: 
    Prosím, overte si vaše prístupové práva

en: Cannot Create Folder
sk: Nie je možné vytvoriť adresár

en: Package is a namespace
sk: Balík je menný priestor

en: Virtual destructors
sk: Virtuálne deštruktory

en: Generate empty constructors
sk: Generovať prázdne konštruktory

en: Generate accessor methods
sk: Generovať metódy pre prístup k atribútom

en: Operations are inline
sk: Operácie sú typu inline

en: Accessors are inline
sk: Prístupové metódy k atribútom sú typu inline

en: Accessors are public
sk: Prístupové metódy k atribútom sú verejné

en: Create getters with 'get' prefix
sk: Vytvárať gettery s predponou 'get'

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
sk: Odstrániť predponu '[a-zA-Z]_' z názvov prístupových metód

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
sk: Prístupové metódy začínajú veľkými písmenami

en: Use '\' as documentation tag instead of '@'
sk: Použiť '\' ako značku dokumentácie namiesto '@'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
sk: <p align="center">Generovanie kódu C++</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
sk: Všeobecne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
sk: Predpona člena triedy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
sk: Generovanie tela metódy

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
sk: vektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
sk: <b>Premenná</b>

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
sk: reťazec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
sk: <p align="center">Reťazec</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
sk: <p align="center">Zoznam</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
sk: <i>globálne?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
sk: Názov triedy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
sk: <i><p align="center">Zahrnúť súbor</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
sk: Použiť nasledovné pre triedy vo vygenerovanom kóde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
sk: Dokumentácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
sk: Štýl:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
sk: Lomka-lomka (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
sk: Hviezdička-hviezdička (/**  */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
sk: Generovanie projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
sk: Vytvoriť dokument zostavený podľa ANT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
sk: Automaticky generované metódy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
sk: Prázdne metódy konštruktora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
sk: Generovať prístupové metódy asociácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
sk: Prístupové metódy atribútu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
sk: Predvolený rozsah prístupovej metódy atribútu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
sk: Verejný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
sk: Súkromný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
sk: Chránený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
sk: Z objektu predka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
sk: Predvolený rozsah poľa asociácie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
sk: Z roly predka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
sk: <p align="center">Generovanie kódu D</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
sk: <p align="center">Generovanie kódu Java</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
sk: <p align="center">Generácia kódu Ruby</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
sk: Automaticky generované metódy

en: Code Generation Wizard
sk: Asistent generovania zdrojového kódu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
sk: Nastavenia generovania zdrojového kódu

en: Adjust code generation options.
sk: Upraviť voľby generovania kódu.

en: Language Options
sk: Nastavenia jazykov

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
sk: Priečinok na ukladanie existuje ale nie je možné doň zapisovať.
    Prosím nastavte práva na zápis alebo vyberte iný priečinok.

en: Error Writing to Output Folder
sk: Nastala chyba pri zápise do priečinka.

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
sk: %1 zrejme nie je priečinok. Prosím vyberte právoplatný priečinok.

en: Please Choose Valid Folder
sk: Prosím vyberte právoplatný priečinok.

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
sk: Priečinok %1 neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: Output Folder Does Not Exist
sk: Priečinok na zápis neexistuje

en: Create Folder
sk: Vytvoriť adresár

en: Do Not Create
sk: Nevytvárať

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
sk: Chyba pri vytváraní priečinka.
    Prosím skontrolujte vaše práva pre nadradený priečinok alebo vyberte iný priečinok.

en: Error Creating Folder
sk: Chyba pri vytvární priečinku

en: Please select a valid folder.
sk: Vyberte platný priečinok prosím.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
sk: Jazyk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
sk: Priečinky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
sk: Zapísať všetky generované súbory do priečinku:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
sk: Súbory vygenerované generátorom zdrojového kódu budú zapísané do tohto priečinku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
sk: Pr&echádzať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
sk: &Vložiť hlavičkové súbory z adresára:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
sk: Súbory v tomto priečinku budú použité ako hlavičkové súbory v generovanom zdrojovom kóde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
sk: Pr&echádzať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
sk: Pravidlá pre prepísanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
sk: Ak existuje súbor s názvom totožným s tým, ktorý chce použiť generátor zdrojového kódu pre výstup:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
sk: Prepísať súbory, ktoré už existujú v cieľovom priečinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
sk: &Prepísať

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
sk: Ak existuje súbor s rovnakým názvom, opýtať sa, aký bude ďalší krok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
sk: O&pýtať sa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
sk: Ak už existuje súbor s rovnakým názvom v cieľovom adresári, vybrať iný názov pridaním prípony k názvu súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
sk: Použiť &iný názov súboru.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
sk: Formátovanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
sk: Výrečnosť komentárov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
sk: Zapísať komentáre pre dokumentáciu &tried a metód aj keď je dokumentácia prázdna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
sk: &Zapísať dokumentačné komentáre aj keď nie sú zadané.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelSectionComments)
en: Write section comments:
sk: Zapísať komentáre sekcií:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
sk: Zapísať komentáre pre jednotlivé sekcie (public, private, atď.) v triede, aj keď sú tieto komentáre prázdne.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: When section is non empty
sk: Keď sekcia nie je prázdna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Always
sk: Vždy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
sk: Čiary

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
sk: Typ zarážok:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
sk: Bez zarovnania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
sk: Tabulátor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
sk: Medzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
sk: Miera zarovnania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
sk: Štýl zakončenia čiar:

en: Select Classes
sk: Vybrať triedy

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
sk: Umiestniť všetky triedy, pre ktoré chcete generovať kód
    do zoznamu na pravej strane.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
sk: Výber generovania kódu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
sk: Dostupné triedy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
sk: Pridajte triedu pre generovanie zdrojového kódu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
sk: Pridať >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
sk: Vynechať triedu z generovania zdrojového kódu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
sk: << Odobrať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
sk: Vybrané triedy

en: Status of Code Generation Progress
sk: Stav priebehu generovania kódu

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
sk: Stlačiť tlačidlo Generovať pre spustenie generovania kódu.
    Skontrolovať úspešný stav pre každú triedu.

en: Not Yet Generated
sk: Ešte nevygenerované

en: Code Generated
sk: Zdrojový kód je vygenerovaný

en: Not Generated
sk: Generovanie nevykonané

en: Skipped
sk: Preskočené

en: Cannot open file!
sk: Nie je možné otvoriť súbor!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
sk: Generovanie kódu Umbrello - Export zaznamenávača

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
sk: Stav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
sk: Trieda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
sk: Zaznamenávač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
sk: Vyčistiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
sk: Exportovať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
sk: Generovať

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
sk: Import súboru: %1 Stav: %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
sk: Pripravený.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
sk: Zlyhalo.

en: Code Importing Wizard
sk: Sprievodca importom kódu

en: Code Importing Path
sk: Cesta importu kódu

en: Select the code importing path.
sk: Vyberte cestu importu kódu

en: File System Model
sk: Model súborového systému

en: Select the desired language to filter files.
sk: Vyberte žiadaný jazyk na filtrovanie súborov.

en: Select also all the files in the subdirectories.
sk: Vybrať tiež všetky súbory v podadresároch.

en: Select all the files below the current directory.
sk: Vybrať všetky súbory v aktuálnom priečinku.

en: Clear all selections.
sk: Vyčistiť všetky výbery.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
sk: Pridať príponu súboru ako napr. '*.h *.hpp'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
sk: Jazyk projektu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
sk: Programovací jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
sk: Vrátane podadresárov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
sk: Zoznam prípon súborov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
sk: Odznačiť všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
sk: Vybrať všetko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
sk: Počet riadkov:

en: Status of Code Importing Progress
sk: Stav priebehu importovania kódu

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
sk: Stlačiť tlačidlo 'Spustiť import' pre spustenie importu kódu.
    Skontrolovať úspešný stav pre každú triedu.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
sk[0]: <b>Import kódu 1 súboru:</b><br>
sk[1]: <b>Import kódu %1 súborov:</b><br>
sk[2]: <b>Import kódu %1 súborov:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
sk: importujem súbor ... HOTOVO<br>

en: Import Done
sk: Import hotový

en: importing file ... FAILED<br>
sk: importujem súbor ... ZLYHALO<br>

en: Import Failed
sk: Import zlyhal

en: importing file ...
sk: importuje sa súbor...

en: importing file ... stopped<br>
sk: importujem súbor ... ZASTAVENÉ<br>

en: Import stopped
sk: Import zastavený

en: Not Imported
sk: Neimportované

en: Umbrello Code Import - Logger Export
sk: Import kódu Umbrello - Export zaznamenávača

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
sk: Stav importu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
sk: Spustiť import

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
sk: Zastaviť

en: Importing file: %1
sk: Importuje sa súbor: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
sk: Zlyhalo.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
sk: Pripravený.

en: No code importer for file: %1
sk: Žiadny importér pre súbor: %1

en: Class Name
sk: Názov triedy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
sk: Všetko

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Initial activity
sk: Počiatočná aktivita

en: End activity
sk: Konečná aktivita

en: Final activity
sk: Konečná aktivita

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
sk: Rozvetvenie/spojenie vetiev

en: Invoke action
sk: Vyvolať akciu

en: Parameter activity
sk: Aktivita parametra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
sk: Všeobecné vlastnosti

[ctx: general properties page]
en: General
sk: Všeobecné

en: Activity type:
sk: Typ aktivity:

en: Activity name:
sk: Názov aktivity:

en: Precondition :
sk: Predpodmienka:

en: Postcondition :
sk: Popodmienka:

en: &Normal activity
sk: Normálna aktivita

en: &Invoke action
sk: Vyvolať akciu

en: &Parameter activity node
sk: Uzol aktivity &parametra

en: Association Properties
sk: Vlastnosti asociácie

[ctx: general settings page name]
en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

[ctx: display option page name]
en: Display
sk: Obrazovka

en: Display Options
sk: Možnosti zobrazenia

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Attribute Settings
sk: Nastavenia atribútu

en: Operations
sk: Operácie

en: Operation Settings
sk: Nastavenia operácií

en: Templates
sk: Šablóny

en: Templates Settings
sk: Nastavenia šablón

en: Enum Literals
sk: Literály enumeračného typu

en: Enum Literals Settings
sk: Nastavenia literálov enumeračného typu

en: Entity Attributes
sk: Atribúty objektu

en: Entity Attributes Settings
sk: Nastavenia atribútov objektu

en: Entity Constraints
sk: Obmedzenia objektu

en: Entity Constraints Settings
sk: Nastavenia obmedzení objektu

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
sk: Obsah

en: Contents Settings
sk: Nastavenie obsahu

en: Associations
sk: Asociácie

en: Class Associations
sk: Asociácie tried

[ctx: instance general settings page name]
en: General
sk: Všeobecné

en: new_class
sk: nová_trieda

en: Class Wizard
sk: Asistent vytvorenia triedy

en: New Class
sk: Nová trieda

en: Add general info about the new class.
sk: Pridať všeobecné informácie o novej triete.

en: Class Attributes
sk: Atribúty triedy

en: Add attributes to the new class.
sk: Pridať nové atribúty do triedy.

en: Class Operations
sk: operácie triedy

en: Add operations to the new class.
sk: Pridať nové operácie do triedy.

en: Hide
sk: Skryť

en: Show
sk: Zobraziť

en: Hide Comment
sk: Skryť komentár

en: Show Comment
sk: Zobraziť komentár

en: Insert Code Block Before
sk: Vložiť blok kódu pred

en: Insert Code Block After
sk: Vložiť blok kódu po

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Code Viewer - %1
sk: Prehliadač kódu - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
sk: Zobraziť skryté bloky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
sk: <p align="center">sem patrí názov komponentu</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
sk: Zobraziť typ bloku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
sk: Písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
sk: Papier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
sk: Vybrané:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
sk: <p align="right">blok UML objektu:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
sk: <p align="right">Skrytý blok</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
sk: <p align="right">Neprepísateľný text:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
sk: <p align="right">Prepísateľný text:</p>

en: Enable all messages
sk: Povoliť všetky správy

en: Enable 'delete association' related messages
sk: Povoliť správy súvisiace s 'vymazať asociáciu'

en: Enable 'delete diagram' related messages
sk: Povoliť správy súvisiace s 'vymazať diagram'

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
sk: Idete vymazať asociáciu. Chcete naozaj pokračovať?

en: Delete Association
sk: Vymazať asociáciu

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
sk: Chystáte sa vymazať celý diagram.
    Chcete naozaj pokračovať?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
sk: Naozaj chcete vymazať diagram %1?

en: Delete Diagram?
sk: Vymazať diagram?

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: Notifications
sk: Upozornenia

en: The format that the images will be exported to
sk: Formát pre export obrázkov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
sk: Exportovať všetky pohľady

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
sk: Základný priečinok na ukladanie obrázkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
sk: Priečinok na ukla&danie diagramov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
sk: Vytvoriť stromovú štruktúru v cieľovom priečinku
    ktorá zodpovedá štruktúre pohľadov dokumentu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
sk: Pohľady sú uložené v priečinkoch dokumentu. Rovnaká stromová štruktúra použitá v dokumente pre uloženie pohľadov môže byť vytvorená vo vybranom základnom priečinku s použitím tejto voľby.
    Iba priečinky, ktoré sú urobené používateľom, sa vytvoria v základnom priečinku (Logický pohľad, pohľad prípadov použitia atď nie sú vytvorené).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
sk: Použiť p&riečinky

en: Find
sk: Nájsť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
sk: Stromový pohľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
sk: &Aktuálny diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
sk: &Všetky diagramy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
sk: Kategória

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
sk: Balík

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
sk: Rozhranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
sk: Operácia

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
sk: Atribút

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
sk: Hľadaný termín:

en: Default
sk: Predvolené

[ctx: general settings]
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
sk: Písmo

en: Font Settings
sk: Nastavenie písma

[ctx: widget style page]
en: Style
sk: Štýl

en: Widget Style
sk: Štýl prvku

[ctx: style page name]
en: Style
sk: Štýl

en: Line Style
sk: Štýl čiary

[ctx: role page name]
en: Roles
sk: Role

en: Role Settings
sk: Nastavenie role

en: Note Properties
sk: Vlastnosti poznámky

en: Central Buffer
sk: Centrálna vyrovnávacia pamäť

en: Data Store
sk: Úložisko dát

en: ObjectFlow
sk: Tok objektu

[ctx: properties group title]
en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Object Node type:
sk: Typ uzlu objektu:

en: Object Node name:
sk: Názov uzlu objektu:

[ctx: enter state label]
en: State :
sk: Stav:

en: &Central Buffer
sk: Centrálna vyrovnávacia pamäť

en: &Data Store
sk: Úložisko dát

en: &Object Flow
sk: Tok objektu

en: Destination File Already Exists
sk: Cieľový súbor už existuje

en: &Overwrite
sk: &Prepísať

en: &Generate Similar File Name
sk: &Generovať podobný názov súboru

en: &Do Not Generate File
sk: &Negenerovať súbor

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
sk: Súbor %1 už existuje v adresári %2.
    
    Umbrello súbor prepísať, vybrať podobný názov alebo
    nevygenerovať súbor.

en: &Apply to all remaining files
sk: &Aplikovať pre ostatné súbory

en: Activities
sk: Aktivity

en: Move selected item to the top
sk: Presunúť vybranú položku navrch

en: Move selected item up
sk: Presunúť vybranú položku nahor

en: Move selected item down
sk: Presunúť vybranú položku dole

en: Move selected item to the bottom
sk: Presunúť vybranú položku naspodok

en: New Activity...
sk: Nová aktivita...

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: name of association widget]
en: Name:
sk: Názov:

en: Stereotype
sk: Stereotyp

en: Type:
sk: Typ:

en: Role A Properties
sk: Vlastnosti role A

en: Role B Properties
sk: Vlastnosti role B

en: Role A Changeability
sk: Zameniteľnosť role A

en: Role B Changeability
sk: Zameniteľnosť role B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
sk: Názov role:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
sk: Násobnosť:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
sk: Zameniteľný

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
sk: Zmrazený

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
sk: Iba pridávať

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
sk: Zameniteľný

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
sk: Zmrazený

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
sk: Iba pridávať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
sk: Generátor rozloženia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: <p>The auto layout feature depends on layout generators provided by the GraphViz package, which is normally installed aside Umbrello by a package manager.</p>
    <p>Umbrello has built in support for detecting the install location of  these layout generators. For cases where this dependency is not available or do not fit, a different installation path could be provided.</p>
sk: <p>Vlastnosť automatického rozloženia závisí na generátoroch rozloženia poskytovaných balíčkom GraphViz, ktorý sa zvyčajne inštaluje spolu s Umbrello pomocou správcu balíčkov.</p>
    <p>Umbrello má vstavanú podporu pre zisťovanie umiestnenia inštalácie týchto generátorov rozloženia. Pre prípady, keď táto závislosť nie je k dispozícii alebo nevyhovuje, je možné zadať inú cestu inštalácie.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
sk: Automaticky detekovať generátor rozloženia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
sk: Cesta k programu generátora:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: <p>Dot file export is performed by using the export layout.</p><p>With this option checked, the export layout is added to the list of available diagram layouts and enables a quick dot export preview.</p>
sk: <p>Export súborov dot sa vykonáva použitím exportu rozloženia.</p><p>S touto voľbou zaškrtnutou je export rozloženia pridaný do zoznamu dostupných rozložení diagramu a umožňuje rýchly export pohľadu dot.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
sk: Zobraziť rozloženie exportu v kontextovej ponuke diagramu

en: Reference:
sk: Referencia:

en: A&bstract class
sk: &Abstraktná trieda

en: A&bstract use case
sk: A&bstraktný prípad použitia

[ctx: component is executable]
en: &Executable
sk: &Súbor programu

en: Draw as actor
sk: Zobraziť ako aktéra

en: Multiple instance
sk: Viacnásobná inštancia

en: Show destruction
sk: Zobraziť dekonštrukciu

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
sk: Vami zadaný názov sa už používa.
    Bol obnovený pôvodný názov.

en: Name is Not Unique
sk: Názov nie je jedinečný

en: N&ew Attribute...
sk: Nový &atribút

en: N&ew Operation...
sk: Nová &operácia

en: N&ew Template...
sk: Nová ša&blóna...

en: N&ew Enum Literal...
sk: Nový &literál enumeračného typu...

en: N&ew Entity Attribute...
sk: Nový &atribút objektu

en: Constraints
sk: Obmedzenia

en: N&ew Constraint...
sk: Nové obmedzenie...

en: Instance Attribute
sk: Atribút inštancie

en: N&ew Instance Attribute...
sk: Nový &atribút inštancie...

en: &Properties
sk: &Vlastnosti...

en: Comment
sk: Komentár

en: Source Code
sk: Zdrojový kód

en: &Documentation
sk: Dokumentácia

en: Operatio&ns
sk: &Operácie

en: &Visibility
sk: &Viditeľnosť

en: O&peration signature
sk: Si&gnatúra operácie

en: Pac&kage
sk: &Balík

en: Att&ributes
sk: &Atribúty

en: Attr&ibute signature
sk: Signa&túra atribútu

en: &Public Only
sk: Iba verejné

en: Draw as circle
sk: Zobraziť ako kružnicu

en: &Attribute associations
sk: &Asociácie atribútu

en: Starting Scope
sk: Počiatočná viditeľnosť

en: Default attribute scope:
sk: Štandardná viditeľnosť atribútu:

en: Default operation scope:
sk: Štandardná viditeľnosť operácie:

en: Attribute Signatures
sk: Signatúry atribútu

en: No Stereotype
sk: Žiadny stereotyp

en: Stereotype Name
sk: Názov stereotypu

en: Stereotype with Tags
sk: Stereotyp so značkami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
sk: Vložiť cesty hľadania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional include search paths could be added by specifying environment variable UMBRELLO_INCPATH.
sk: Dodatočné cesty hľadania sa dajú pridať definovaním premennej prostredia UMBRELLO_INCPATH.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
sk: Import C++

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createArtifactCheckBox)
en: For each imported file create an artifact in the component view
sk: Pre každý importovaný súbor vytvoriť artefakt v pohľade komponentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
sk: Vyriešiť závislosti (znižuje rýchlosť pri importe)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
sk: Povoliť štandard C++11 (experimentálne)

en: Unique Constraint...
sk: Unikátne obmedzenie...

en: Primary Key Constraint...
sk: Obmedzenie primárne kľúča...

en: Foreign Key Constraint...
sk: Obmedzenie cudzieho kľúča...

en: Check Constraint...
sk: Skontrolovať obmedzenie...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
sk: <p align="center">Nie sú dostupné žiadne voľby.</p>

en: &Diagrams
sk: &Diagramy

en: &Select diagrams
sk: Vy&brať diagramy

en: &Type of diagram
sk: &Typ diagramu

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
sk: Výber

en: No diagrams selected.
sk: Nevybrali ste žiadne diagramy.

en: The name you have entered is invalid.
sk: Vami zadaný názov je neplatný.

en: Invalid Name
sk: Neplatný názov

en: The name you have entered is not unique.
sk: Vami zadaný názov nie je jedinečný.

en: Name Not Unique
sk: Názov nie je jedinečný

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
sk: Vlastnosti diagramu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
sk: Zväčšenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
sk: Šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
sk: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
sk: Zobraziť &mriežku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
sk: Pri&pojiť k mriežke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
sk: Fixovať veľkosť komponentov, aby bola násobkom jednotky mriežky.
    Ak je "pripevniť k mriežke" povolené, komponent bude vždy v súlade s mriežkou na všetkých šytroch stranách.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
sk: Pripojiť veľkosť komponentov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
sk: Jednotka mriežky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
sk: Automaticky narastajúca sekvencia

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Enable undo
sk: Povoliť návrat späť (undo)

en: Use tabbed diagrams
sk: Použiť diagramy so záložkami

en: Use new C++/Java/Ruby generators
sk: Použiť nové generátory pre C++/Java/Ruby

en: Turn on footer and page numbers when printing
sk: Zapnúť pätičku a čísla strán pri tlači

en: Enable UML2 support
sk: Povoliť podporu UML2

note: i18n: ectx: label, entry (showDebugWindows), group (General Options)
en: Show debug windows
sk: Zobraziť ladiace okná

en: Autosave
sk: Automatické ukladanie

en: E&nable autosave
sk: A&ktivovať automatické ukladanie

en: Select auto-save time interval (mins):
sk: Interval pre automatické ukladanie (v minútach):

en: Set autosave suffix:
sk: Nastaviť príponu pre automatické ukladanie:

en: <qt><p>The autosave file will be saved to ~/autosave.xmi if the autosaving occurs before you have manually saved the file.</p><p>If you have already saved it, the autosave file will be saved in the same folder as the file and will be named like the file's name, followed by the suffix specified.</p><p>If the suffix is equal to the suffix of the file you have saved, the autosave will overwrite your file automatically.</p></qt>
sk: <qt><p>Súbor automatického ukladania bude zapísaný do ~/autosave.xmi v prípade, že automatické ukladanie nastane skôr, ako uložíte súbor ručne.</p><p>Ak ste už súbor uložili, automaticky ukladaný súbor bude uložený v rovnakom priečinku a pod menom súboru nasledovaným špecifikovanou príponou.</p><p>V prípade, že je táto prípona rovnaká ako prípona vami uloženého súboru, automatické ukladanie prepíše váš súbor automaticky.</p></qt>

en: Startup
sk: Spustenie

en: &Load last project
sk: &Načítať posledný projekt

en: Start new project with:
sk: Začať nový projekt s týmto diagramom:

en: Default Language :
sk: Predvolený jazyk:

en: Contained Items
sk: Obsiahnuté prvky

en: Select Operation
sk: Vybrať operáciu

en: Sequence number:
sk: Poradové číslo:

en: Auto increment:
sk: &Automaticky zvyšovať:

en: Class operation:
sk: Operácia triedy:

en: New Operation...
sk: Nová operácia...

en: Custom operation:
sk: Užívateľom definovaná operácia:

[ctx: General options]
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
sk: Používateľské rozhranie sprava doľava

en: Use alignment guides
sk: Používať vodiace čiary zarovnania

[ctx: Association options]
en: Associations
sk: Asociácie

en: Create new association lines as:
sk: Vytvoriť nové asociačné čiary ako:

[ctx: color group box]
en: Color
sk: Farba

en: Custom text color
sk: Vlastná farba textu

en: Custom line color
sk: Vlastná farba čiary

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
sk: Vlastná farba výplne

en: Custom grid color
sk: Vlastná farbu mriežky

en: Custom background color
sk: Vlastná farba pozadia

en: Custom line width
sk: Vlastná šírka čiary

en: &Use fill color
sk: P&oužiť farbu výplne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
sk: Vlastnosti role

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
sk: Viditeľnosť role

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
sk: Implementácia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
sk: Zamenitešnosť role

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
sk: Zameniteľný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
sk: Zmrazený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
sk: Iba pridávať

[ctx: title of color group]
en: Color
sk: Farba

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
sk: Predvolené

[ctx: line color]
en: &Line:
sk: Riadok:

[ctx: default line color button]
en: &Default
sk: Predvolené

en: &Fill:
sk: Farba &výplne:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
sk: Predvolené

en: &Use fill
sk: P&oužiť farbu výplne

[ctx: background color]
en: &Background:
sk: Po&zadie:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
sk: Predvolené

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
sk: &Bodka mriežky:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
sk: Š&tandardný

[ctx: title of width group]
en: Width
sk: Šírka

[ctx: line width]
en: Line &width:
sk: Ší&rka čiary:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
sk: Predvolené

en: Layout of the line:
sk: Rozloženie čiary:

en: Parameter Properties
sk: Vlastnosti parametra

[ctx: property name]
en: &Name:
sk: &Názov:

en: Passing Direction
sk: Smer podávania

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
sk: "in" je parameter len pre čítanie, "out" je parameter iba pre zápis a "inout" je parameter pre čítanie aj zápis.

en: You have entered an invalid parameter name.
sk: Zadali ste neplatný názov parametra.

en: Parameter Name Invalid
sk: Názov parametra nie je platný

en: Select diagram
sk: Vybrať diagram

en: Umbrello Setup
sk: Nastavenia Umbrello

en: User Interface
sk: Užívateľské rozhranie

en: User Interface Settings
sk: Nastavenia užívateľského rozhrania

[ctx: general settings page]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: class settings page]
en: Class
sk: Trieda

en: Class Settings
sk: Nastavenia triedy

en: Code Importer
sk: Importér kódu

en: Code Import Settings
sk: Nastavenia importéra kódu

en: Code Generation
sk: Generovanie zdrojového kódu

en: Code Generation Settings
sk: Nastavenie generovania zdrojového kódu

en: Code Viewer
sk: Okno zobrazenia kódu

en: Code Viewer Settings
sk: Nastavenie zobrazenia zdrojového kódu

en: Auto Layout
sk: Automatické rozloženie

en: Auto Layout Settings
sk: Nastavenia automatického rozloženia

en: Search
sk: Hľadať

[ctx: general page]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
sk: Počiatočný stav

[ctx: state in statechart]
en: State
sk: Stav

[ctx: end state in statechart]
en: End state
sk: Konečný stav

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
sk: Vetviť

[ctx: join state in statechart]
en: Join
sk: Pripojiť

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
sk: Uzol

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
sk: HlbokáHistória

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
sk: Plytká história

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
sk: Voľba

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
sk: Kombinovaný

en: State type:
sk: Typ stavu:

en: State name:
sk: Názov stavu:

en: Linked diagram:
sk: Prepojený diagram:

en: Stereotype Properties
sk: Vlastnosti stereotypu

en: Stereotype Attributes for
sk: Atribúty stereotypu pre

[ctx: attribute name]
en: &Name:
sk: &Názov:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
sk: &Typ:

[ctx: default value]
en: &Default:
sk: &Predvolené:

en: Attribute Properties
sk: Vlastnosti atribútu

en: &Initial value:
sk: Počiatočná &hodnota:

en: Classifier &scope ("static")
sk: Oblasť &klasifikácie ("statická")

en: You have entered an invalid attribute name.
sk: Zadali ste neplatný názov atribútu.

en: Attribute Name Invalid
sk: Názov atribútu je neplatný

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
sk: Názov parametra, ktorý ste zvolili sa už v tejto operácii používa.

en: Attribute Name Not Unique
sk: Názov atribútu nie je jedinečný

en: Check Constraint Properties
sk: Skontrolovať vlastnosti obmedzenia

[ctx: name label]
en: Name
sk: Názov

en: Check Condition :
sk: Skontrolovať podmienku :

en: Entity Attribute Properties
sk: Vlastnosti atribútu objektu

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
sk: &Názov:

en: Length/Values:
sk: Dĺžka/hodnoty:

en: &Auto increment
sk: &Automaticky zvyšovať

en: Allow &null
sk: Povoliť &null

en: Attributes:
sk: Atribúty:

en: Indexing
sk: Indexácia

en: &Not Indexed
sk: Neindexované

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
sk: Indexované

en: You have entered an invalid entity attribute name.
sk: Zadali ste neplatný názov atribútu objektu.

en: Entity Attribute Name Invalid
sk: Názov atribútu objektu je neplatný

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
sk: Názov atribútu objektu ktorý ste zvolili sa už v tejto operácii používa.

en: Entity Attribute Name Not Unique
sk: Názov atribútu objektu nie je jedinečný

en: EnumLiteral Properties
sk: Vlastnosti EnumLiteral

[ctx: literal name]
en: &Name:
sk: &Názov:

en: &Value:
sk: Hodnota:

en: Foreign Key Setup
sk: Nastavenie cudzieho kľúča

[ctx: general page title]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: general group title]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: label for entering name]
en: Name
sk: Názov

en: Referenced Entity
sk: Odkazovaný objekt

en: Actions
sk: Akcie

en: On Update
sk: Pri aktualizácii

en: On Delete
sk: Pri vymazaní

en: No Action
sk: Žiadna akcia

en: Restrict
sk: Obmedziť

en: Cascade
sk: Kaskáda

en: Set Null
sk: Nastaviť Null

en: Set Default
sk: Nastaviť predvolené

en: Columns
sk: Stĺpce

[ctx: column header local]
en: Local
sk: Lokálny

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
sk: Referencované

en: Local Column
sk: Miestny stĺpec

en: Referenced Column
sk: Odkazovaný stĺpec

en: &Add
sk: &Pridať

en: You are attempting to change the Referenced Entity of this ForeignKey Constraint. Any unapplied changes to the mappings between local and referenced entities will be lost. Are you sure you want to continue ?
sk: Pokúšate sa zmeniť odkazovaný objekt tohto obmedzenia cudzieho kľúča . Akékoľvek nepoužité zmeny v mapovaní medzi miestnymi a odkazovanými objektmi sa stratia. Ste si istí, že chcete pokračovať?

en: Object Attribute Properties
sk: Vlastnosti atribútu objektu

en: You have entered an invalid attribute value.
sk: Zadali ste neplatný názov atribútu.

en: Value Invalid
sk: Hodnota neplatná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
sk: Meno atribútu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
sk: Hodnota:

en: Operation Properties
sk: Vlastnosti operácie

[ctx: operation name]
en: &Name:
sk: &Názov:

en: &Abstract operation
sk: &Abstraktná operácia

en: &Query ("const")
sk: &Otázka ("const")

en: &virtual
sk: &virtuálne

en: &Override
sk: Prepísať

en: Parameters
sk: Parametre

en: Ne&w Parameter...
sk: Nový &parameter...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
sk: Názov parametra, ktorý ste zvolili
    sa už v tejto operácii používa.

en: Parameter Name Not Unique
sk: Názov parametra nie je jednoznačný

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
sk: Názov parametra, ktorý ste zvolili sa už v tejto operácii používa.

en: You have entered an invalid operation name.
sk: Zadali ste neplatný názov operácie.

en: Operation Name Invalid
sk: Názov operácie nie je platný

en: An operation with that signature already exists in %1.
sk: Už exisuje operácia s touto signatúrou: %1.

en: Choose a different name or parameter list.
sk: Vyberte iný zoznam názvov alebo parametrov

en: Template Properties
sk: Vlastnosti šablóny

[ctx: template name]
en: &Name:
sk: &Názov:

en: You have entered an invalid template name.
sk: Zadali ste neplatný názov šablóny.

en: Template Name Invalid
sk: Názov šablóny nie je platný

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
sk: Názov parametra ktorý ste zvolili sa už v tejto operácii používa.

en: Template Name Not Unique
sk: Názov parametra nie je jednoznačný

en: Unique Constraint Properties
sk: Vlastnosti unikátneho obmedzenia

en: Attribute Details
sk: Detaily atribútu

en: You have entered an invalid constraint name.
sk: Zadali ste neplatný názov obmedzenia.

en: Constraint Name Invalid
sk: Neplatné názov obmedzenia

[ctx: classes display options page]
en: Display
sk: Obrazovka

en: Classes Display Options
sk: Nastavenia zobrazenia tried

[ctx: diagram style page]
en: Style
sk: Štýl

en: Diagram Style
sk: Štýl diagramu

en: &Default value:
sk: Štandardná ho&dnota:

en: &Image type:
sk: Typ &obrazu:

en: &Resolution:
sk: &Rozlíšenie:

en: New
sk: Nové

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

en: &Library
sk: &Knižnicu

en: &Table
sk: &Tabuľku

[ctx: draw as default]
en: &Default
sk: Š&tandardné

en: Draw As
sk: Zobraziť ako

en: &Type:
sk: &Typ:

[ctx: @action:button]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @action:button]
en: No
sk: Nie

en: Package path:
sk: Cesta balíka:

en: Stereotype &name:
sk: Názov &stereotypu:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
sk: &Verejný

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
sk: Chránené

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
sk: Súk&romný

en: Imple&mentation
sk: Imple&mentácia

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

[ctx: scope for A is public]
en: Public
sk: Verejný

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
sk: Chránené

[ctx: scope for A is private]
en: Private
sk: Súkromný

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
sk: Implementácia

en: Role A Visibility
sk: Viditeľnosť role A

[ctx: scope for B is public]
en: Public
sk: Verejný

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
sk: Chránené

[ctx: scope for B is private]
en: Private
sk: Súkromný

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
sk: Implementácia

en: Role B Visibility
sk: Vlastnosti role B

en: Exporting to XHTML...
sk: Exportovanie do XHTML...

en: Exporting all views...
sk: Exportujú sa všetky pohľady...

en: Some errors happened when exporting the images:
sk: Nastali chyby pri exportovaní obrázku:

en: Generating Docbook...
sk: Generujem Docbook...

en: Docbook Generation Complete...
sk: Generovanie Docbook ukončené...

en: Docbook Generation Failed...
sk: Generovanie Docbook zlyhalo...

en: Exporting to DocBook...
sk: Exportovanie do DocBook...

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
sk: Autonomný generátor kódu Umbrello UML Modeller

en: (c) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (c) 2002-2006 Umbrello UML Modeller Authors
sk: (c) 2006 Gael de Chalendar (tiež Kleag), (c) 2002-2006 Autori programu Umbrello UML Modeller

en: Umbrello UML Modeller Authors
sk: Autori programu Umbrello UML Modeller

en: File to transform
sk: Súbor určený na transformáciu

en: The XSLT file to use
sk: Súbor XSLT ktorý bude použitý

en: Generating XHTML...
sk: Generovanie XHTML...

en: XHTML Generation Complete...
sk: Genrovanie XHTML ukončené...

en: Copying CSS...
sk: Kopírovanie CSS...

en: Finished Copying CSS...
sk: Ukončené kopírovanie CSS...

en: Failed Copying CSS...
sk: Zlyhalo kopírovanie CSS...

en: Flag whether documentation was modified. Press left mouse button to apply modified content.
sk: Príznak, či bola dokumentácia upravená. Stlačte ľavé tlačidlo myši na použitie zmeneného obsahu.

en: Documentation type
sk: Typ dokumentácie

en: Activate documentation edit after focus change.
sk: Aktivuje editáciu dokumentácie po zmene zamerania.

en: Apply layout
sk: Použiť rozloženie

en: Umbrello – Visual development environment for software, based on the industry standard Unified Modelling Language (UML).<br/>See also <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.
sk: Umbrello – vizuálne vývojové prostredie pre softvér, založené na priemyselnom štandarde Unified Modelling Language (UML). <br/>Pozrite aj <a href=’http://www.omg.org/spec/’>http://www.omg.org/spec/</a>.

en: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Umbrello UML Modeller Authors
sk: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Autori programu Umbrello UML Modeller

en: Author of initial version.
sk: Autor pôvodnej verzie.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
sk: Opravy chýb, práce na portovaní, čistenie kódu, nové funkcie.

en: Porting work, code cleanup, new features.
sk: Práca s portovaním, čistenie kódu, nové funkcie.

en: Current maintainer.
sk: Aktuálny správca.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
sk: Veľa práce pre generovanie kódu C++ a Java. Editor kódu.

en: File to open
sk: Súbor na otvorenie

en: export diagrams to extension and exit
sk: exportovať diagramy s príponou a ukončiť program

en: list available export extensions
sk: zoznam dostupných prípon exportu

en: the local directory to save the exported diagrams in
sk: lokálny priečinok na ukladanie exportovaných diagramov

en: import files
sk: importovať súbory

en: list supported languages
sk: vypísať podporované jazyky

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
sk: uložiť stromovú štruktúru pohľadov dokumentu do cieľového priečinka

en: import files from directory <dir>
sk: importovať súbory z adresára <dir>

en: set language
sk: nastaviť jazyk

en: Delete Anchor
sk: Zrušiť ukotvenie

en: Add Point
sk: Pridať bod

en: Delete Point
sk: Zmazať bod

en: Choose Spline points automatically
sk: Automaticky vybrať Spline body

en: Change Association Name...
sk: Zmeniť názov asociácie...

en: Change Role A Name...
sk: Zmeniť názov role A...

en: Change Role B Name...
sk: Zmeniť názov role B...

en: Select Operation...
sk: Vybrať operáciu...

[ctx: Layout menu]
en: Layout
sk: Rozloženie

en: Polyline
sk: Lomená čiara

en: Direct
sk: Nasmerovať

en: Orthogonal
sk: Ortogonálne

en: New Template...
sk: Nová šablóna...

en: Accept Signal
sk: Prijať signál

en: Accept Time Event
sk: Prijať časovú udalosť

en: Activity...
sk: Aktivita...

en: Activity Transition
sk: Prechod medzi aktivitami

en: Actor
sk: Aktér

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
sk: Artefakt

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
sk: Zmeniť písmo...

en: Choice
sk: Voľba

[ctx: new class menu item]
en: Class...
sk: Trieda...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
sk: Zložený stav...

en: Component
sk: Komponent

en: Folder
sk: Priečinok

en: Datatype...
sk: Údajový typ...

en: Deep History
sk: Hlboká história

en: Edit combined state
sk: Upraviť zložený stav

en: End Activity
sk: Konečná aktivita

en: End State
sk: Konečný stav

en: Entity
sk: Objekt

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
sk: Atribút objektu...

en: Enum...
sk: Enumeračný typ...

en: Enum Literal...
sk: Literál enumeračného typu...

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

en: Export as Picture...
sk: E&xportovať ako obrázok...

en: Externalize Folder...
sk: Spraviť priečinok externým...

en: Fill Color...
sk: Farba výplne...

en: Final Activity
sk: Konečná aktivita

en: Flip Horizontal
sk: Prevrátiť horizontálne

en: Flip Vertical
sk: Prevrátiť vertikálne

en: Text Line...
sk: Riadok textu...

en: Fork
sk: Vetviť

en: Go to state diagram
sk: Prejsť na stavový diagram

en: Hide destruction box
sk: Skryť pole deštrukcie

en: Import File(s)...
sk: Import súboru(ov)...

en: Import from Directory...
sk: Import z adresára...

en: from file...
sk: zo súboru...

en: Initial Activity
sk: Počiatočná aktivita

en: Initial State
sk: Počiatočný stav

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
sk: Inštancia...

en: New Attribute...
sk: Nový atribút...

en: Provided interface
sk: Poskytované rozhranie

en: Required interface
sk: Vyžadované rozhranie

en: Internalize Folder
sk: Zmeniť priečinok na interný

en: Junction
sk: Križovatka

en: Line Color...
sk: Farba čiary...

en: Asynchronous Message
sk: Asynchrónna správa

en: Creation Message
sk: Správa o vytvorení

en: Destroy Message
sk: Správa o zničení

en: Found Message
sk: Nájdená správa

en: Lost Message
sk: Stratená správa

en: Synchronous Message
sk: Synchrónna správa

en: New Entity Attribute...
sk: Nový atribút objektu...

en: New Literal...
sk: Nový literál...

en: New Parameter...
sk: Nový parameter...

en: Node
sk: Uzol

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
sk: Poznámka...

en: Object...
sk: Objekt...

en: Object Node
sk: Uzol objektu

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
sk: Balík...

note: i18n("Port...")); break;
en: Pre Post Condition
sk: Pred/po podmienka

en: Redo
sk: Znovu

en: Region
sk: Región

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove state diagram
sk: Odstrániť stavový diagram

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: Rename Object...
sk: Premenovať objekt...

en: Return to combined state
sk: Návrat na zložený stav

en: Return to class
sk: Návrat na triedu

en: Reset Label Positions
sk: Vrátiť označenie na implicitné miesto

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Select state diagram
sk: Vybrať stavový diagram

en: Send Signal
sk: Poslať signál

en: Shallow History
sk: Plytká história

en: Show destruction box
sk: Zobraziť pole deštrukcie

[ctx: add new state]
en: State...
sk: Stav...

en: Join
sk: Pripojiť

en: Subsystem
sk: Subsystém

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
sk: Šablóna

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
sk: Späť

en: Use Case
sk: Prípad použitia

[ctx: new container menu]
en: New
sk: Nové

[ctx: new sub menu]
en: New
sk: Nové

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
sk: Typ kategórie

en: Disjoint(Specialisation)
sk: Rozčleniť(Špecializácia)

en: Overlapping(Specialisation)
sk: Prekrývanie(Špecializácia)

en: Union
sk: Spolok

en: Change into Class
sk: Zmeniť na triedu

en: Change into Package
sk: Zmeniť na balík

en: Clear Diagram
sk: Vyprázdniť diagram

en: Snap to Grid
sk: Pripnúť k mriežke

en: Snap Component Size to Grid
sk: Pripojiť veľkosť komponentov na mriežku

en: Show Grid
sk: Zobraziť mriežku

en: Show Documentation Indicator
sk: Ukázať ukazovateľ dokumentácie

en: apply '%1'
sk: použiť '%1'

en: Public Only
sk: Striktne verejné

en: Operation Signature
sk: Signatúra operácie

en: Attribute Signature
sk: Signatúra atribútu

en: Show Signatures
sk: Zobraziť signatúry

en: Hide Signatures
sk: Skryť signatúry

en: Hide Non-public members
sk: Skryť neverejných členov

en: Show Non-public members
sk: Zobraziť neverejných členov

en: Packages
sk: Balíky

en: Stereotypes
sk: Stereotypy

en: Refactor
sk: Refactoring

en: View Code
sk: Zobraziť kód

en: Change into Interface
sk: Zmeniť na rozhranie (interface)

en: Draw as Circle
sk: Zobraziť ako kruh

en: Rename Class...
sk: Premenovať triedu...

en: Name as Tooltip
sk: Názov ako Popisok

en: Move Up
sk: Posunúť hore

en: Move Down
sk: Posunúť dolu

[ctx: clear note]
en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Change Text...
sk: Zmeniť text...

en: Auto resize
sk: Automatická zmena veľkosti

en: Change State Name...
sk: Zmeniť názov stavu...

en: Change Activity Name...
sk: Zmeniť názov aktivity...

en: Change Object Node Name...
sk: Zmeniť názov uzlu objektu...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Add Interaction Operand
sk: Pridať operand interakcie

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Change Multiplicity...
sk: Zmeniť násobnosť...

en: Change Name
sk: Zmeniť názov

[ctx: color menu]
en: Color
sk: Farba

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
sk: Použiť farbu výplne

en: No Fill Color
sk: Žiadna farba výplne

[ctx: align menu]
en: Align
sk: Zarovnať

en: Align Right
sk: Zarovnať doprava

en: Align Left
sk: Zarovnať doľava

en: Align Top
sk: Zarovnať hore

en: Align Bottom
sk: Zarovnať nadol

en: Align Vertical Middle
sk: Zarovnať zvisle do stredu

en: Align Horizontal Middle
sk: Zarovnať vodorovne do stredu

en: Align Vertical Distribute
sk: Zarovnať zvisle na okraje

en: Align Horizontal Distribute
sk: Zarovnať vodorovne na okraje

en: new_actor
sk: nový_aktér

en: new_artifact
sk: nový_artefakt

en: new_association
sk: nová_asociácia

en: new_attribute
sk: nový atribút

en: new_category
sk: nová kategória

en: new_component
sk: nový_komponent

en: new_datatype
sk: nový_údajový_typ

en: new_entity
sk: nový_objekt

en: new_entity_attribute
sk: nový_atribút_entity

en: new_entity_constraint
sk: nové_obmedzenie_entity

en: new_enum
sk: nový_enumeračný_typ

en: new_enum_literal
sk: nový_literál_enumerácie

en: new_folder
sk: nový_priečinok

en: new_foreign_key_constraint
sk: nové_obmedzenie_cudzieho_kľúča

en: new_instance
sk: nová_inštancia

en: new_instance_attribute
sk: nový_atribút_inštancie

en: new_interface
sk: nové_rozhranie

en: new_node
sk: nový_uzol

en: new_operation
sk: nová_operácia

en: new_package
sk: nový_balík

en: new_port
sk: nový_port

en: new_role
sk: nová_rola

en: new_stereotype
sk: nový_stereotyp

en: new_template
sk: nová_šablóna

en: new_use_case
sk: nový_prípad_použitia

en: new_object
sk: nový_objekt

en: New actor
sk: Nový aktér

en: New artifact
sk: Nový artefakt

en: New association
sk: Nová asociácia

en: New attribute
sk: Nový atribút

en: New category
sk: Nová kategória

en: New check constraint
sk: Nové kontrolné obmedzenie

en: New class
sk: Nová trieda

en: New component
sk: Nový komponent

en: New datatype
sk: Nový údajový typ

en: New entity
sk: Nová entita

en: New entity attribute
sk: Nový atribút entity

en: New entity constraint
sk: Nové obmedzenie entity

en: New enum
sk: Nový enumeračný typ

en: New enum literal
sk: Nový literál enumeračného typu

en: New folder
sk: Nový priečinok

en: New foreign key constraint
sk: Nové obmedzenie cudzieho kľúča

en: New instance
sk: Nová inštancia

en: New instance attribute
sk: Nový atribút inštancie

en: New interface
sk: Nové rozhranie

en: New node
sk: Nový uzol

en: New operation
sk: Nová operácia

en: New package
sk: Nový balík

en: New port
sk: Nový port

en: New role
sk: Nová rola

en: New stereotype
sk: Nový stereotyp

en: New template
sk: Nová šablóna

en: New unique constraint
sk: Nové obmedzenie jedinečnosti

en: New use case
sk: Nový prípad použitia

en: New UML object
sk: Nový UML objekt

en: Enter the name of the new actor:
sk: Zadajte názov nového aktéra:

en: Enter the name of the new artifact:
sk: Zadajte názov nového artefaktu:

en: Enter the name of the new association:
sk: Zadajte názov novej asociácie:

en: Enter the name of the new attribute:
sk: Zadajte názov nového atribútu:

en: Enter the name of the new category:
sk: Zadajte názov novej kategórie:

en: Enter the name of the new check constraint:
sk: Zadajte názov nového kontrolného obmedzenia:

en: Enter the name of the new class:
sk: Zadajte názov novej triedy:

en: Enter the name of the new component:
sk: Zadajte názov nového komponentu:

en: Enter the name of the new datatype:
sk: Zadajte názov nového dátového typu:

en: Enter the name of the new entity:
sk: Zadajte názov novej entity:

en: Enter the name of the new entity attribute:
sk: Zadajte názov nového atribútu entity:

en: Enter the name of the new entity constraint:
sk: Zadajte názov nového obmedzenia entity:

en: Enter the name of the new enum:
sk: Zadajte názov nového výčtu:

en: Enter the name of the new enum literal:
sk: Zadajte názov nového literálu výčtu:

en: Enter the name of the new folder:
sk: Zadajte názov nového priečinka:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
sk: Zadajte názov nového obmedzenia cudzieho kľúča:

en: Enter the name of the new instance:
sk: Zadajte názov novej inštancie:

en: Enter the name of the new instance attribute:
sk: Zadajte názov nového atribútu inštancie:

en: Enter the name of the new interface:
sk: Zadajte názov nového rozhrania:

en: Enter the name of the new node:
sk: Zadajte názov nového uzla:

en: Enter the name of the new operation:
sk: Zadajte názov novej operácie:

en: Enter the name of the new package:
sk: Zadajte názov nového balíka:

en: Enter the name of the new port:
sk: Zadajte názov nového portu:

en: Enter the name of the new role:
sk: Zadajte názov novej roly:

en: Enter the name of the new stereotype:
sk: Zadajte názov nového stereotypu:

en: Enter the name of the new template:
sk: Zadajte názov novej šablóny:

en: Enter the name of the new unique constraint:
sk: Zadajte názov nového jedinečného obmedzenia:

en: Enter the name of the new use case:
sk: Zadajte názov nového prípadu použitia:

en: Enter the name of the new UML object
sk: Zadajte názov nového objektu UML

en: Rename actor
sk: Premenovať aktéra

en: Rename artifact
sk: Premenovať artefakt

en: Rename association
sk: Premenovať asociáciu

en: Rename attribute
sk: Premenovať atribút

en: Rename category
sk: Premenovať kategóriu

en: Rename check constraint
sk: Premenovať kontrolné obmedzenie

en: Rename class
sk: Premenovať triedu

en: Rename component
sk: Premenovať komponent

en: Rename datatype
sk: Premenovať údajový typ

en: Rename entity
sk: Premenovať entitu

en: Rename entity attribute
sk: Premenovať atribút entity

en: Rename entity constraint
sk: Premenovať obmedzenie entity

en: Rename enum
sk: Premenovať enumeráciu

en: Rename enum literal
sk: Premenovať literál enumerácie

en: Rename folder
sk: Premenovať priečinok

en: Rename foreign key constraint
sk: Premenovať obmedzenie cudzieho kľúča

en: Rename instance
sk: Premenovať inštanciu

en: Rename instance attribute
sk: Premenovať atribút inštancie

en: Rename interface
sk: Premenovať rozhranie

en: Rename node
sk: Premenovať uzol

en: Rename operation
sk: Premenovať operáciu

en: Rename package
sk: Premenovať balík

en: Rename port
sk: Premenovať port

en: Rename role
sk: Premenovať rolu

en: Rename stereotype
sk: Premenovať stereotyp

en: Rename template
sk: Premenovať šablónu

en: Rename unique constraint
sk: Premenovať jedinečné obmedzenie

en: Rename use case
sk: Premenovať prípad použitia

en: Rename UML object
sk: Premenovať UML objekt

en: Enter the new name of the actor:
sk: Zadajte nový názov aktéra:

en: Enter the new name of the artifact:
sk: Zadajte nový názov artefaktu:

en: Enter the new name of the association:
sk: Zadajte nový názov asociácie:

en: Enter the new name of the attribute:
sk: Zadajte nový názov atribútu:

en: Enter the new name of the category:
sk: Zadajte nový názov kategórie:

en: Enter the new name of the check constraint:
sk: Zadajte nový názov kontrolného obmedzenia:

en: Enter the new name of the class:
sk: Zadajte nový názov triedy:

en: Enter the new name of the component:
sk: Zadajte nový názov komponentu:

en: Enter the new name of the datatype:
sk: Zadajte nový názov dátového typu:

en: Enter the new name of the entity:
sk: Zadajte nový názov entity:

en: Enter the new name of the entity attribute:
sk: Zadajte nový názov atribútu entity:

en: Enter the new name of the entity constraint:
sk: Zadajte nový názov obmedzenia entity:

en: Enter the new name of the enum:
sk: Zadajte nový názov enumerácie:

en: Enter the new name of the enum literal:
sk: Zadajte nový názov literálu enumerácie:

en: Enter the new name of the folder:
sk: Zadajte nový názov priečinka:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
sk: Zadajte nový názov obmedzenia cudzieho kľúča:

en: Enter the new name of the instance:
sk: Zadajte nový názov inštancie:

en: Enter the new name of the instance attribute:
sk: Zadajte nový názov atribútu inštancie:

en: Enter the new name of the interface:
sk: Zadajte nový názov rozhrania:

en: Enter the new name of the node:
sk: Zadajte nový názov uzla:

en: Enter the new name of the operation:
sk: Zadajte nový názov operácie:

en: Enter the new name of the package:
sk: Zadajte nový názov balíka:

en: Enter the new name of the port:
sk: Zadajte nový názov portu:

en: Enter the new name of the role:
sk: Zadajte nový názov roly:

en: Enter the new name of the stereotype:
sk: Zadajte nový názov stereotypu:

en: Enter the new name of the template:
sk: Zadajte nový názov šablóny:

en: Enter the new name of the unique constraint:
sk: Zadajte nový názov jedinečného obmedzenia:

en: Enter the new name of the use case:
sk: Zadajte nový názov prípadu použitia:

en: Enter the new name of the UML object
sk: Zadajte nový názov UML objektu

[ctx: parse status]
en: Empty
sk: Prázdny

en: Malformed argument
sk: Zle vytvorený argument

en: Unknown argument type
sk: Neznámy typ argumentu

en: Illegal method name
sk: Nepovolené meno metódy

en: Unknown return type
sk: Neznámy návratový typ

en: Unspecified error
sk: Neznáma chyba

en: Name
sk: Názov

en: Type
sk: Typ

en: Widgets/Associations
sk: Widgety/Asociácie

en: Saved
sk: Uložené

en: Parent
sk: Rodič

en: Pointer
sk: Kurzor

en: Usage
sk: Použitie

en: That is an invalid name.
sk: Tento názov je neplatný.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
sk: Toto je kľúčové slovo jazyka nastaveného generátora kódu.

en: Reserved Keyword
sk: Vyhradené kľúčové slovo

en: That name is already being used.
sk: Tento názov sa už používa.

en: Not a Unique Name
sk: Názov nie je jedinečný

en: Add Base Class
sk: Pridať základnú triedu

en: Add Derived Class
sk: Pridať odvodenú triedu

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
sk: Pridať operáciu

en: Add Attribute
sk: Pridať atribút

en: Add Base Interface
sk: Pridať základné rozhranie

en: Add Derived Interface
sk: Pridať odvodené rozhranie

en: Base Classifiers
sk: Základné klasifikátory

en: Derived Classifiers
sk: Odvodené klasifikátory

en: An attribute with that name already exists in %1.
sk: Atribút s týmto názvom už existuje v %1.

en: Choose a different name.
sk: Vyberte iný názov.

en: Incorrect use of associations.
sk: Nepovolené použitie asociácií.

en: Association Error
sk: Chyba asociácie

en: destroy
sk: zničiť

en: Enter Activity Name
sk: Zadajte názov aktivity

en: new activity
sk: nová aktivita

en: Enter the name of the new activity:
sk: Zadajte názov novej aktivity:

en: Enter Signal Name
sk: Zadajte názov signálu

en: Enter Signal
sk: Zadajte signál

en: new Signal
sk: nový signál

en: Enter Time Event Name
sk: Zadať názov časovej udalosti

en: Enter Time Event
sk: Zadať časovú udalosť

en: new time event
sk:  nová časová udalosť

en: Enter Combined Fragment Name
sk: Zadať názov zloženého fragmentu

en: Enter the Combined Fragment
sk: Zadať zložený fragment

en: new Combined Fragment
sk: nový Zložený fragment

en: Enter State Name
sk: Zadajte názov stavu

en: new state
sk: nový stav

en: Enter the name of the new state:
sk: Zadajte názov nového stavu:

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
sk: Geometria

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
sk: Mime typ obrázku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
sk: Mime typ obrázku

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
sk: Podpora Undo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
sk: Podpora vrátenia sa späť je povolená, ak je toto pravda

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
sk: Diagramy so záložkami

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Enables/Disables Tabbed View of Diagrams in the view area
sk: Povolí/Zakáže záložkové pohľady diagramov v oblasti pohľadu

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
sk: Nový generátor kódu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
sk: Povolí/Zakáže podporu pre nový generátor kódu

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
sk: Typ rozloženia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
sk: Typ rozloženia pre nové čiary

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
sk: Tlačenie päty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
sk: Povolí/Zakáže podporu pre tlačenie päty

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
sk: Automatické ukladanie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
sk: Povolí/Zakáže automatické ukladanie v pravidelných intervaloch

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
sk: Čas automatického ukladania ( Staré )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
sk: Časový interval automatického ukladania ( Staré )

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
sk: Prípona automatického ukladania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
sk: Prípona pre automaticky uložený súbor

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
sk: Načítať posledné

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
sk: Povolí/zakáže načítanie posledného otvoreného súboru

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
sk: Diagram na načítanie pri štarte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
sk: Diagram, ktorý sa načíta pri štarte

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
sk: Predvolený jazyk pri štarte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: The Language that Umbrello should start with by default
sk: Jazyk, v ktorom sa má Umbrello predvolene spustiť

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
sk: Použiť notáciu UML-2.x

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
sk: Povolí/Zakáže notáciu UML2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDebugWindows), group (General Options)
en: Show or hide the debug window and UML objects window
sk: Zobraziť alebo skryť okno ladenia a okno UML objektov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables usage of fill color
sk: Povolí/zakáže použitie farby výplne

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
sk: Farba výplne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
sk: Farba výplne, ktorá bude použitá.

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
sk: Farba čiary

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
sk: Farba čiar

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
sk: Šírka čiary

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
sk: Šírka čiary

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
sk: Farba textu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
sk: Farba textu

note: i18n: ectx: label, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Show Doc Window
sk: Ukázať okno dokumentácie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Enables/Disables showing of the doc window
sk: Povolí/zakáže zobrazenie okna dokumentácie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
sk: Písmo, ktoré sa použije

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
sk: Farba pozadia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: The Color of the diagram background
sk: Farba pozadia diagramu

note: i18n: ectx: label, entry (useBackgroundColor), group (UI Options)
en: Use background color
sk: Použiť farbu pozadia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useBackgroundColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables the usage of a custom background color
sk: Povolí/zakáže použitie vlastnej farby pozadia

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
sk: Farba bodiek mriežky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: The Color of the grid dots
sk: Farba bodiek mriežky

note: i18n: ectx: label, entry (useAlignmentGuides), group (UI Options)
en: Use Alignment Guides
sk: Používať vodiace čiary zarovnania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useAlignmentGuides), group (UI Options)
en: Enable/disable alignment guides when dragging or resizing widgets
sk: Povoliť/zakázať vodiace čiary zarovnania pri presúvaní alebo zmene veľkosti prvkov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Enable/disable user interface direction from right to left
sk: Povoliť/zakázať používateľské rozhranie sprava doľava

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
sk: Zobraziť viditeľnosť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
sk: Zobraziť viditeľnosť atribútov (napr. súkromné, verejné, chránené)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
sk: Zobraziť atribúty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
sk: Ukázať atribúty triedy

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
sk: Zobraziť operácie

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
sk: Zobraziť balík

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of packages
sk: Povolí/Zakáže zobrazovanie balíkov

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
sk: Ukázať stereotypy

note: i18n: ectx: label, entry (showAttribAssocs), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttribAssocs), group (Class Options)
en: Show Attribute Associations
sk: Ukázať asociácie atribútu

note: i18n: ectx: label, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Show Public Only
sk: Zobraziť iba verejné

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of public attributes/methods
sk: Povolí/zakáže zobrazenie verejných atribútov/metód

note: i18n: ectx: label, entry (showAttSig), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttSig), group (Class Options)
en: Show Attribute Signature
sk: Zobraziť signatúru atribútu

note: i18n: ectx: label, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show Operation Signature
sk: Zobraziť signatúru operácie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
sk: Zobraziť signatúru operácie

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
sk: Štandardná oblasť atribútu

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
sk: Štandardná oblasť operácie

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
sk: Výška

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height of the code viewer
sk: Výška prehliadača kódu

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
sk: Šírka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width of the Code Viewer
sk: Šírka prehliadača kódu

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
sk: Zobraziť skryté bloky

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
sk: Zvýrazniť bloky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
sk: Povolí/Zakáže zvýraznenie blokov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font to be used in the Code Viewer
sk: Písmo na použitie v prehliadači kódu

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
sk: Farba papiera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
sk: Farba papiera

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
sk: Farba písma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
sk: Farba písma

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
sk: Vybraná farba

[ctx: Color of the Edit Block]
note: i18n: ectx: label, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Edit Block Color
sk: Farba editačného bloku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Edit Block
sk: Farba editačného bloku

note: i18n: ectx: label, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Non Edit Block Color
sk: Farba needitačného bloku

note: i18n: ectx: label, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: UML Object Color
sk: Farba UML objektu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the UML Object
sk: Farba UML objektu

note: i18n: ectx: label, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options)
en: Hidden Color
sk: Skrytá farba

note: i18n: ectx: label, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create Artifacts for imported files
sk: Vytvoriť artefakty pre importované súbory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create an artifact in the component view for each imported file
sk: Vytvoriť artefakt v pohľade komponentu pre každý importovaný súbor

note: i18n: ectx: label, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies
sk: Vyriešiť závislosti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies when importing file
sk: Vyriešiť závislosti pri importe súborov

note: i18n: ectx: label, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard
sk: Podpora štandardu C++11

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard on code import
sk: Podpora štandardu C++11 pri importe kódu

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
sk: Automaticky generovať prázdne konštruktory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Auto Generation of Empty Constructors
sk: Povolí/zakáže automatické generovanie prázdnych konštruktorov

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
sk: Štýl komentára

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Sets the Style of Comments to be used
sk: Nastaví štýl komentárov na použitie

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
sk: Predvolený rozsah asociatívneho poľa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
sk: Nastaví predvolený rozsah asociatívneho poľa

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
sk: Predvolený rozsah prístupovej metódy atribútu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
sk: Nastaví predvolený rozsah prístupovej metódy atribútu

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
sk: Vynútiť dokumentáciu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
sk: Povolí/Zakáže podrobnú dokumentáciu

note: i18n: ectx: label, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Section Comment Policy
sk: Pravidlá komentárov sekcií

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Whether section comments shall be written
sk: Či sa majú zapisovať komentáre sekcií

note: i18n: ectx: label, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: Headings Directory
sk: Priečinok hlavičiek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: The Path in which the headings are stored
sk: Cesta, v ktorej sú uložené hlavičky

note: i18n: ectx: label, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Include headings
sk: Vložiť hlavičky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Enables/Disables inclusion of headings
sk: Povolí/Zakáže vloženie hlavičiek

note: i18n: ectx: label, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: Indentation Amount
sk: Miera odsadenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: The amount of indentation
sk: Miera odsadenia

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
sk: Typ odsadenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
sk: Typ odsadenia

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
sk: Štýl zakončenia čiar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
sk: Typ ukončenia riadku (alebo typ nového riadku)

note: i18n: ectx: label, entry (modnamePolicy), group (Code Generation) i18n: ectx: whatsthis, entry (modnamePolicy), group (Code Generation)
en: Modifier Name Policy
sk: Politika názvov modifikátorov

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
sk: Výstupný adresár

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: The directory to which the code has to be outputted
sk: Adresár, do ktorého musí byť vytvorený kód

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: The policy to be followed when there are name conflicts
sk: Postup, ktorý sa použije, v prípade konfliktov názvov

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
sk: Automaticky generovať prístupové metódy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of accessors
sk: Povolí/Zakáže automatické generovanie prístupových metód

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
sk: Predpona pre členy triedy

note: i18n: ectx: label, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Inline Accessors
sk: Vložené prístupové metódy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline accessors
sk: Povolí/Zakáže vložené prístupové metódy

note: i18n: ectx: label, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Inline operations
sk: Inline operácie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline Operations
sk: Povolí/Zakáže vložené operácie

note: i18n: ectx: label, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Package is namespace
sk: Balík je priestor mien

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables treating a package as a namespace
sk: Povolí/Zakáže zaobchádzanie s balíčkom ako s priestorom mien

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
sk: Verejné prístupové metódy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
sk: Povolí/Zakáže verejné prístupové metódy

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name
sk: Názov triedy reťazca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class
sk: Názov triedy reťazca

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name Include
sk: Názov triedy reťazca, ktorá sa má vložiť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class to be included
sk: Názov triedy reťazca, ktorá má byť vložená

note: i18n: ectx: label, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: String Include is Global
sk: Vloženie reťazca je globálne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of string
sk: Povolí/Zakáže globálne vloženie reťazca

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name
sk: Názov vektorovej triedy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class
sk: Názov vektorovej triedy

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name Include
sk: Názov vektorovej triedy, ktorá sa má vložiť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class to be included
sk: Názov vektorovej triedy, ktorá má byť vložená

note: i18n: ectx: label, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Vector include is global
sk: Vloženie vektora je globálne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of vector class
sk: Povolí/Zakáže globálne vloženie vektorovej triedy

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
sk: Virtuálne deštruktory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
sk: Povolí/Zakáže virtuálne deštruktory

note: i18n: ectx: label, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Getters with 'get' prefix
sk: Gettery s predponou 'get'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, create getters with 'get' prefix
sk: Ak je povolené, vytvárať gettery s predponou 'get'

note: i18n: ectx: label, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
sk: Odstrániť predponu '[a-zA-Z]_' z prístupových metód

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
sk: Ak je povolené, odstrániť predponu '[a-zA-Z]_' z prístupových metód

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, accessor methods start with capital letters
sk: Ak je povolené, prístupové metódy začínajú veľkými písmenami

note: i18n: ectx: label, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: Documentation tags
sk: Značky dokumentácie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: The tag used for generating doxygen documentation (\\, @)
sk: Tag použitý pre generovanie doxygen dokumentácie (\\, @)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors ( D )
sk: Automaticky generovať prístupové metódy atribútu ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
sk: Povolí/Zakáže automatické generovanie prístupových metód atribútu ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
sk: Automaticky generovať prístupové metódy asociácie ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
sk: Povolí/Zakáže automatické generovanie prístupových metód asociácie ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Build ANT Document (D)
sk: Zostaviť dokument ANT (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (D)
sk: Povolí/Zakáže zostavovanie dokumentu ANT (D)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
sk: Automaticky generovať prístupové metódy atribútu (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
sk: Povolí/Zakáže automatické generovanie prístupových metód atribútu (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Java)
sk: Automaticky generovať prístupové metódy asociácie (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Java)
sk: Povolí/Zakáže automatické generovanie prístupových metód asociácie (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Build ANT Document (Java)
sk: Zostaviť ANT dokument (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (Java)
sk: Povolí/Zakáže zostavovanie dokumentu ANT (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Ruby)
sk: Automaticky generovať prístupové metódy atribútu (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
sk: Povolí/Zakáže automatické generovanie prístupových metód atribútu (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
sk: Automaticky generovať prístupové metódy asociácie (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
sk: Povolí/Zakáže automatické generovanie prístupových metód asociácie (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: Automatic Dot Path
sk: Automatická dot cesta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: determine automatically the path of dot executable
sk: automaticky určiť cestu spustiteľného súboru dot

note: i18n: ectx: label, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: Dot Path
sk: Bodová cesta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: set path to dot executable (optional)
sk: nastaviť cestu k spustiteľnému súboru dot (voliteľné)

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
sk: Zobraziť rozloženie exportu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
sk: zobraziť rozloženie exportu

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
sk: &Exportovať model

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (view_window)
en: &Show/hide window
sk: &Zobraziť/skryť okno

note: i18n: ectx: Menu (diagram)
en: &Diagram
sk: Dia&gram

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
sk: &Nový

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
sk: &Lupa

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
sk: &Zarovnanie

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
sk: &Kód

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
sk: Aktívny jazyk

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: &Export model to DocBook
sk: &Exportovať model do DocBook

en: &Export model to XHTML
sk: &Exportovať model do XHTML

en: &New Class Wizard...
sk: &Asistent vytvorenia triedy...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
sk: Pridať št&andardné dátové typy pre aktívny jazyk

en: Code &Importing Wizard...
sk: Sprievodca importom kódu...

en: &Code Generation Wizard...
sk: Asistent pre &generovanie zdrojového kódu...

en: &Generate All Code
sk: &Generovať všetok zdrojový kód

en: Creates a new document
sk: Vytvorí nový dokument

en: Opens an existing document
sk: Otvorí existujúci dokument

en: Opens a recently used file
sk: Otvorí nedávny dokument

en: Saves the document
sk: Uloží aktuálny dokument

en: Saves the document as...
sk: Uloží aktuálny dokument ako...

en: Closes the document
sk: Zatvorí aktuálny dokument

en: Prints out the document
sk: Vytlačí aktuálny dokument

en: Print Preview of the document
sk: Náhľad tlače dokumentu

en: Quits the application
sk: Ukončí aplikáciu

en: Exports the model to the docbook format
sk: Exportuje model do formátu docbook

en: Exports the model to the XHTML format
sk: Exportuje model do formátu XHTML

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sk: Vystrihne vybranú oblasť a uloží ju do schránky

en: Copies the selected section to the clipboard
sk: Kopíruje vybranú oblasť do schránky

en: Pastes the contents of the clipboard
sk: Vlepí obsah schránky

en: Undo last action
sk: Vrátiť späť poslednú akciu

en: Redo last undone action
sk: Zopakovať poslednú vrátenú akciu

en: Set the default program preferences
sk: Aplikovať prednastavené hodnoty programu

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: &Class Diagram...
sk: Diagram &Tried...

en: &Object Diagram...
sk: Diagram objektov...

en: &Sequence Diagram...
sk: Se&kvenčný diagram...

en: C&ommunication Diagram...
sk: Diagram s&polupráce...

en: &Use Case Diagram...
sk: Diagram prípa&dov použitia...

en: S&tate Diagram...
sk: &Stavový diagram...

en: &Activity Diagram...
sk: Diagram &Aktivity...

en: Co&mponent Diagram...
sk: Diagram ko&mponentov...

en: &Deployment Diagram...
sk: Diagram &zavedenia...

en: &Entity Relationship Diagram...
sk: Diagram vzťahov m&edzi objektami...

en: &Clear Diagram
sk: &Vyprázdniť diagram

en: &Snap to Grid
sk: Pripnúť k &mriežke

en: S&how Grid
sk: &Zobraziť mriežku

en: &Delete Diagram
sk: Vymazať diagram

en: &Export as Picture...
sk: &Exportovať ako obrázok...

en: Export &Diagrams as Pictures...
sk: Exportovať diagramy ako obrázky...

en: Z&oom to 100%
sk: Veľk&osť 100%

en: &Move Tab Left
sk: &Presunúť záložku doľava

en: &Move Tab Right
sk: P&resunúť záložku doprava

en: Select Diagram on Left
sk: Vybrať diagram vľavo

en: Select Diagram on Right
sk: Vybrať diagram vpravo

[ctx: init status bar]
en: Ready
sk: Pripravený

en: Fit
sk: Prispôsobiť

en: Diagram Toolbar
sk: Nástrojová lišta diagramov

en: Opening file...
sk: Otváram súbor...

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Creating new document...
sk: Vytváram nový dokument...

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|All Supported Files (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Uncompressed XMI Files (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip Compressed XMI Files (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 Compressed XMI Files (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML files (*.uml)
    *.mdl|Rose model files (*.mdl)
    *.zargo|Compressed argo Files(*.zargo)
sk: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|Všetky podporované formáty (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Nekomprimované XMI súbory (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip komprimované XMI súbory (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 komprimované XMI súbory (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Súbory Eclipse PapyrusUML (*.uml)
    *.mdl|Modelové súbory Rose (*.mdl)
    *.zargo|Komprimované súbory argo (*.zargo)

en: Saving file...
sk: Ukladám súbor...

en: Saving file with a new filename...
sk: Ukladám súbor pod novým názvom...

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: *.xmi | XMI File (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip Compressed XMI File (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 Compressed XMI File (*.xmi.tar.bz2);;* | All Files (*)
sk: *.xmi | XMI súbor (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip komprimovaný XMI súbor (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 komprimovnaý XMI súbor (*.xmi.tar.bz2);;* | všetky súbory (*)

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
sk: Súbor %1 už existuje.
    Chcete ho prepísať?

en: Warning
sk: Varovanie

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Closing file...
sk: Zatváram súbor...

en: No search term entered
sk: Nezadaný žiadny hľadaný termín

en: '%1': %2 found
sk: '%1': %2 nájdené

en: Print Preview...
sk: Náhľad tlače...

en: Printing...
sk: Tlačím...

en: Print %1
sk: Tlač %1

en: Exiting...
sk: Ukončujem činnosť...

en: Cutting selection...
sk: Vystrihávam výber...

en: Copying selection to clipboard...
sk: Kopírujem výber do schránky...

en: Inserting clipboard contents...
sk: Vkladám obsah schránky...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
sk: Umbrello nedokázal vložiť obsah schránky. Objekty v schránke sú možno typu ktorý sem nie je možné vložiť.

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
sk: Pripravený.

en: Cannot view code until you generate some first.
sk: Nemôžem zobraziť kód kým ho nevygenerujete!

en: Cannot View Code
sk: Nebolo možné zobraziť kód

en: Cannot view code from simple code writer.
sk: Nie je možné zobraziť kód z jednoduchého generátora kódu.

en: Select file(s) to import:
sk: Vyberte súbor(y) na import:

en: Select directory to import:
sk: Vyberte adresár na import:

en: XHTML Generation failed .
sk: Generovanie XHTML zlyhalo.

en: Show/hide window
sk: Zobraziť/skryť okno

en: &Bird's eye view
sk: Pohľad vtáčieho oka

en: Co&mmand history
sk: História príkazov

en: &Debug
sk: &Ladiť

en: Doc&umentation
sk: Dokumentácia

en: &Log
sk: &Záznam

en: &UML Objects
sk: UML objekty

en: &Stereotypes
sk: Stereotypy

en: &Tree View
sk: S&tromový pohľad

en: Welcome
sk: Vitajte

en: UML Model
sk: UML model

en: Logical View
sk: Logický pohľad

en: Use Case View
sk: Pohľad prípadov použitia

en: Component View
sk: Pohľad komponentov

en: Deployment View
sk: Pohľad zavedenia

en: Entity Relationship Model
sk: Model vzťahov objektov

en: Datatypes
sk: Údajové typy

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
sk: Aktuálny súbor bol zmenený.
    Chcete ho uložiť?

[ctx: warning message]
en: Warning
sk: Varovanie

en: The file <%1> does not exist.
sk: Súbor <%1> neexistuje.

en: Load Error
sk: Chyba pri načítavaní

en: The file %1 seems to be corrupted.
sk: Súbor %1 vyzerá byť poškodený.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
sk: Žiaden XMI súbor nebol nájdený v komprimovanom súbore %1.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
sk: Pri načítavaní súboru %1 došlo k chybe

en: There was a problem loading file: %1
sk: Pri načítavaní súboru %1 došlo k chybe

en: Reason: %1
sk: Dôvod: %1

en: There was a problem saving: %1
sk: Počas ukladania súboru %1 došlo k chybe

en: Save Error
sk: Chyba pri ukladaní

en: There was a problem uploading: %1
sk: Pri nahrávaní súboru %1 na server došlo k chybe

en: use case diagram
sk: Diagram prípadov použitia

en: class diagram
sk: Diagram tried

en: sequence diagram
sk: sekvenčný diagram

en: communication diagram
sk: diagram spolupráce

en: object diagram
sk: diagram objektov

en: state diagram
sk: stavový diagram

en: activity diagram
sk: diagram aktivity

en: component diagram
sk: diagram komponentov

en: deployment diagram
sk: diagram zavedenia

en: entity relationship diagram
sk: diagram vzťahov medzi objektami

[ctx: diagram name]
en: Name
sk: Názov

en: Enter name:
sk: Zadajte názov:

en: That is an invalid name for a diagram.
sk: Tento názov nie je platný pre diagram.

en: A diagram is already using that name.
sk: Už existuje diagram s týmto názvom.

[ctx: renaming diagram]
en: Name
sk: Názov

[ctx: renaming uml object]
en: Name
sk: Názov

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
sk: Názov

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
sk: Zadaný názov nie je jednoznačný
    Ste si istý?

en: Use Name
sk: Použiť meno

en: Enter New Name
sk: Zadajte nové meno

en: Unsupported xmi file version: %1
sk: Nepodporovaná verzia súboru xmi: %1

en: Setting up the document...
sk: Pripravujem dokument...

en: Resolving object references...
sk: Analyzujem referencie objektu...

en: Loading UML elements...
sk: Načítavam prvky UML...

en: Loading diagrams...
sk: Načítavam diagramy...

en: Externalize Folder
sk: Spraviť priečinok externým

en: Folder %1 must be relative to the main model directory, %2.
sk: Priečinok %1 musí byť relatívny k hlavnému adresáru modelu, %2.

en: Path Error
sk: Chyba cesty

en: File %1 already exists!
    The existing file will be overwritten.
sk: Súbor %1 už existuje!
    Existujúci súbor bude prepísaný.

en: File Exists
sk: Súbor existuje

en: There was a problem saving file: %1
sk: Počas ukladania súboru %1 došlo k chybe

en: Enter Model Name
sk: Zadajte názov modelu

en: Enter the new name of the model:
sk: Zadajte nový názov modelu:

en: Views
sk: Pohľady

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Loading listview...
sk: Načítavam listview...

en: The class must be emptied before it can be deleted.
sk: Trieda musí byť vyprázdnená pred tým, než ju bude možné odstrániť.

en: Class Not Empty
sk: Trieda nie je prázdna

en: The package must be emptied before it can be deleted.
sk: Balík musí byť vyprázdnený pred tým, než ho bude možné odstrániť.

en: Package Not Empty
sk: Balík nie je prázdny

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
sk: Priečinok treba vyprázdniť pred vymazaním.

en: Folder Not Empty
sk: Priečinok nie je prázdny

en: Rename canceled
sk: Premenovanie zrušené

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
sk: Premenovanie prvku listview typu %1 zatiaľ nie je funkčné.

en: Function Not Implemented
sk: Funkcia zatiaľ nie je realizovaná

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
sk: Vami zadaný názov je neplatný!
    Proces premenovania bol zastavený.

en: Name Not Valid
sk: Názov nie je platný

en: new_literal
sk: nový_literál

en: new_field
sk: nové_pole

en: An operation with the same name and signature already exists. You cannot add it again.
sk: Už existuje operácia s týmto názvom a signatúrou. Nie je možné znovu ju pridať.

en: The folderfile %1 does not exist.
sk: Súbor %1 neexistuje.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
sk: Súbor %1 nemožno otvoriť.

en: Actor &name:
sk: Názov &aktéra

en: Artifact &name:
sk: Názov a&rtefaktu:

en: Association &name:
sk: Názov asociácie:

en: Class &name:
sk: Názov &triedy

en: Component &name:
sk: Názov &komponentu:

en: Datatype &name:
sk: Názov ú&dajového typu:

en: Entity &name:
sk: &Názov objektu:

en: Enum &name:
sk: Názov &enumeračného typu:

en: Folder &name:
sk: Názov priečinka:

en: Interface &name:
sk: Názov &rozhrania

en: Node &name:
sk: Me&no uzlu:

en: Package &name:
sk: Názov &balíka

en: Port &name:
sk: Názov portu:

en: Use case &name:
sk: Názov &prípadu použitia

en: Instance name:
sk: Názov inštancie:

en: new_parameter
sk: nový_parameter

[ctx: object name]
en: Name
sk: Názov

en: An object with the name %1
    already exists in the package %2.
    Please enter a new name:
sk: Objekt s názvom %1
    už existuje v balíku %2.
    Prosím, zadajte nový názov:

en: Diagram: %2 Page %1
sk: Diagram: %2 Strana %1

en: Use fill color
sk: Použiť farbu výplne

en: No fill color
sk: Žiadna farba výplne

en: Change font
sk: Zmeniť písmo

en: Change line color
sk: Zmeniť farbu čiary

en: Change line width
sk: Zmeniť šírku čiary

en: Change fill color
sk: Zmeniť farbu výplne

en: Change visual property
sk: Zmeniť vizuálnu vlastnosť

en: Delete widgets
sk: Vymazať widgety

en: Resize widgets
sk: Zmeniť veľkosť widgetov

en: Enter Diagram Name
sk: Zadajte názov diagramu

en: Enter the new name of the diagram:
sk: Zadajte nový názov diagramu:

en: Failed to import from file.
sk: Zlyhalo importovanie zo súboru.

en: Exporting view...
sk: Exportujem pohľad...

en: An error happened when exporting the image:
sk: Chyba pri exporte obrázka:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
sk: Súbor %1 už existuje.
    Mám ho prepísať?

en: File Already Exists
sk: Súbor už existuje.

en: Empty scene
sk: Prázdna scéna

en: Cannot create directory: %1
sk: Nie je možné vytvoriť adresár: %1

en: A problem occurred while saving diagram in %1
sk: Nastala problém pri ukladaní diagramu v %1

en: Multiplicity
sk: Násobnosť

en: Enter multiplicity:
sk: Zadajte násobnosť:

en: Association Name
sk: Názov asociácie

en: Enter association name:
sk: Zadajte názov asociácie:

en: Role Name
sk: Názov role

en: Enter role name:
sk: Zadajte názov role:

en: Press Ctrl with left mouse click to delete a point
sk: Stlačiť Ctrl s kliknutím ľavého tlačidla myši pre zmazanie bodu

en: Enter the name of the diagram referenced
sk: Zadajte názov diagramu odvolávajúci sa

en: Diagram name
sk: Názov diagramu

en: Enter the guard of the loop
sk: Zadať stráž slučky

en: Enter the first alternative name
sk: Zadajte prvý názov alternatívy

en: Enter first alternative
sk: Zadajte prvú alternatívu

en: Enter first alternative :
sk: Zadajte prvú alternatívu:

en: Enter referenced diagram name
sk: Zadajte odkazový názov diagramu

en: Enter referenced diagram name :
sk: Zadajte odkazový názov diagramu:

en: Enter the guard of the loop:
sk: Zadať stráž slučky:

en: Enter alternative Name
sk: Zadajte alternatívny názov

en: Enter the alternative:
sk: Zadajte alternatívu:

en: Change Text
sk: Zmeniť text

en: Enter new text:
sk: Zadajte nový text:

en: ERROR
sk: CHYBA

[ctx: operation name]
en: Name
sk: Názov

en: Enter operation name:
sk: Zadajte názov operácie:

en: Precondition
sk: Predpodmienka

en: Postcondition
sk: Popodmienka

en: Transformation
sk: Transformácia

en: Note Type
sk: Typ poznámky

en: Select the Note Type
sk: Vyberte typ uzla

en: Enter Object Node Name
sk: Zadajte názov uzlu objektu

en: Enter the name of the object node :
sk: Zadajte názov uzlu objektu:

en: Select Object node type
sk: Vybrať typ uzlu objektu

en: Select the object node type
sk: Vybrať typ uzlu objektu

en: Enter the name of the data store node
sk: Zadajte názov uzlu úložiska údajov

en: data store name
sk: názov dátového úložiska

en: Enter the name of the buffer node
sk: Zadajte názov uzlu vyrovnávacej pamäte

en: Enter the name of the buffer
sk: Zadať názov vyrovnávacej pamäti

en: Enter the name of the object flow
sk: Zadajte názov toku objektu

en: object flow
sk: tok objektu

en: Enter Object Flow State
sk: Zadajte stav toku objektu

en: Enter State (keep '-' if there is no state for the object)
sk: Zadať štátu (ponechať '-' ak nie žiadny stav objektu)

en: Enter signal name
sk: Zadajte názov signálu

en: Enter the signal name :
sk: Zadajte názov signálu:

en: Enter Activity
sk: Zadajte aktivitu

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
sk: Podržte klávesu SHIFT alebo CTRL pre pohyb po osi X. Podržte klávesy SHIFT a CTRL spolu pre pohyb po osi Y. Pre zrušenie pohybu kliknite pravým tlačidlom myši.

en: Move widgets
sk: Presunúť widgety

en: Rename Object
sk: Premenovať objekt

en: Enter object name:
sk: Zadajte názov objektu:

en: Hold shift or control to move in X axis.
sk: Podržte Shift alebo Ctrl na pohyb v osi X.

en: Hold shift and control to move in Y axis.
sk: Podržte Shift a Ctrl na pohyb v osi Y.

en: new actor
sk: nový aktér

en: new artifact
sk: nový artefakt

en: new association
sk: nová asociácia

en: new box
sk: nový box

en: new category
sk: nová kategória

en: new class
sk: nová trieda

en: new combined fragment
sk: nový zložený fragment

en: new component
sk: nový_komponent

en: new datatype
sk: nový_údajový_typ

en: new entity
sk: nová_entita

en: new enum
sk: nový_enumeračný_typ

en: new floating dash line
sk: nová plávajúca čiarkovaná čiara

en: new fork/join
sk: nové rozdelenie/spojenie

en: new instance
sk: Nová inštancia

en: new interface
sk: nové_rozhranie

en: new message
sk: Nová správa

en: new node
sk: nový_uzol

en: new note
sk: Nová poznámka

en: new object
sk: nový_objekt

en: new object node
sk: nový uzol objektu

en: new package
sk: nový_balík

en: new pin
sk: nový pin

en: new port
sk: nový port

en: new precondition
sk: nová predpodmienka

en: new region
sk: nový región

en: new signal
sk: nový signál

en: new text
sk: Nový text

en: new UML widget
sk: nový UML widget

en: new use case
sk: nový_prípad_použitia

en: new widget
sk: nový widget

en: New activity
sk: Nová aktivita

en: New box
sk: Nový rámček

en: New combined fragment
sk: Nový zložený fragment

en: New floating dash line
sk: Nová plávajúca čiarkovaná čiara

en: New fork/join
sk: Nové rozdelenie/spojenie

en: New message
sk: Nová správa

en: New note
sk: Nová poznámka

en: New object
sk: Nový objekt

en: New object node
sk: Nový uzol objektu

en: New pin
sk: Nový pin

en: New precondition
sk: Nová predpodmienka

en: New region
sk: Nový región

en: New signal
sk: Nový signál

en: New state
sk: Nový stav

en: New text
sk: Nový text

en: New UML widget
sk: Nový UML widget

en: New widget
sk: Nový widget

en: Enter the name of the new box:
sk: Zadajte názov nového rámčeka:

en: Enter the name of the new combined fragment:
sk: Zadajte názov nového zloženého fragmentu:

en: Enter the name of the new floating dash line:
sk: Zadajte názov novej plávajúcej čiarkovanej čiary:

en: Enter the name of the new fork/join:
sk: Zadajte názov nového rozdelenia/spojenia:

en: Enter the name of the new message:
sk: Zadajte názov novej správy:

en: Enter the name of the new note:
sk: Zadajte názov novej poznámky:

en: Enter the name of the new object:
sk: Zadajte názov nového objektu:

en: Enter the name of the new object node:
sk: Zadajte názov uzlu objektu:

en: Enter the name of the new pin:
sk: Zadajte názov nového pinu:

en: Enter the name of the new precondition:
sk: Zadajte názov novej predpodmienky:

en: Enter the name of the new region:
sk: Zadajte názov novej oblasti:

en: Enter the name of the new signal:
sk: Zadajte názov nového signálu:

en: Enter the name of the new text:
sk: Zadajte názov nového textu:

en: Enter the name of the new uml widget:
sk: Zadajte názov nového UML widgetu:

en: Enter the name of the new widget:
sk: Zadajte názov nového widgetu:

en: Rename activity
sk: Premenovať aktivitu

en: Rename box
sk: Premenovať rámček

en: Rename combined fragment
sk: Premenovať zložený fragment

en: Rename floating dash line
sk: Premenovať plávajúcu čiarkovanú čiaru

en: Rename fork/join
sk: Premenovať rozvetviť/spojiť

en: Rename message
sk: Premenovať správu

en: Rename note
sk: Premenovať poznámku

en: Rename object
sk: Premenovať objekt

en: Rename object node
sk: Premenovať uzol objektu

en: Rename pin
sk: Premenovať pin

en: Rename precondition
sk: Premenovať predpodmienku

en: Rename region
sk: Premenovať oblasť

en: Rename signal
sk: Premenovať signál

en: Rename state
sk: Premenovať stav

en: Rename text
sk: Premenovať text

en: Rename UML widget
sk: Premenovať UML widget

en: Rename widget
sk: Premenovať widget

en: Enter the new name of the activity:
sk: Zadajte nový názov aktivity:

en: Enter the new name of the box:
sk: Zadajte nový názov rámčeka:

en: Enter the new name of the combined fragment:
sk: Zadajte nový názov kombinovaného fragmentu:

en: Enter the new name of the floating dash line:
sk: Zadajte nový názov plávajúcej čiarkovanej čiary:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
sk: Zadajte nový názov widgetu rozvetviť/spojiť:

en: Enter the new name of the message:
sk: Zadajte nový názov správy:

en: Enter the new name of the note:
sk: Zadajte nový názov poznámky:

en: Enter the new name of the object:
sk: Zadajte nový názov objektu:

en: Enter the new name of the object node:
sk: Zadajte názov uzlu objektu:

en: Enter the new name of the pin:
sk: Zadajte nový názov pinu:

en: Enter the new name of the precondition:
sk: Zadajte nový názov predpodmienky:

en: Enter the new name of the region:
sk: Zadajte nový názov oblasti:

en: Enter the new name of the signal:
sk: Zadajte nový názov signálu:

en: Enter the new name of the state:
sk: Zadajte nový názov stavu:

en: Enter the new name of the text:
sk: Zadajte nový názov textu:

en: Enter the new name of the uml widget:
sk: Zadajte nový názov UML widgetu:

en: Enter the new name of the widget:
sk: Zadajte nový názov widgetu:

en: Box
sk: Obdĺžnik

en: CombinedFragment
sk: Zložený fragment

en: Datatype
sk: Údajový typ

en: Enum
sk: Enumeračný typ

en: FloatingDashLine
sk: Plávajúca čiarkovaná čiara

en: ForkJoin
sk: Rozdeliť/spojiť

en: Message
sk: Správa

en: Note
sk: Poznámka

en: Object
sk: Objekt

en: ObjectNode
sk: Uzol objektu

en: Signal
sk: Signál

en: State
sk: Stav

en: UseCase
sk: Prípad použitia

en: Instance
sk: Inštancia

[ctx: selection arrow]
en: Select
sk: Vybrať

en: Creation
sk: Vytvorenie

en: Destroy
sk: Zničiť

en: Combined Fragment
sk: Zložený fragment

en: Label
sk: Popisok

en: Directional Association
sk: Asociácia so smerovaním

[ctx: UML class]
en: Class
sk: Trieda

en: Send signal
sk: Poslať signál

en: Accept signal
sk: Prijať signál

en: Accept time event
sk: Prijať časovú udalosť

en: Fork/Join
sk: Rozdeliť/spojiť

en: Interface Provider
sk: Poskytovateľ rozhrania

en: Interface required
sk: Vyžadované rozhranie

[ctx: join states]
en: Join
sk: Spojiť

[ctx: state choice]
en: Choice
sk: Voľba

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
sk: Pridať riadok

[ctx: state diagram]
en: State
sk: Stav

en: Pre/Post condition
sk: Pred/po podmienka
