umbrello - en to sl translation catalogue (1582 entries)

en: Class Diagram
sl: Diagram razreda

en: Use Case Diagram
sl: Diagram primera uporabe

en: Sequence Diagram
sl: Diagram zaporedja

en: Collaboration Diagram
sl: Diagram sodelovanja

en: State Diagram
sl: Diagram stanja

en: Activity Diagram
sl: Diagram dejavnosti

en: Component Diagram
sl: Diagram sestavnih delov

en: Deployment Diagram
sl: Diagram namestitve

en: Entity Relationship Diagram
sl: Diagram odvisnosti entitete

en: Object Diagram
sl: Diagram predmeta

en: No Diagram
sl: Brez diagrama

en: Generalization
sl: Posplošitev

en: Aggregation
sl: Združevanje

en: Dependency
sl: Odvisnost

en: Association
sl: Povezovanje

en: Self Association
sl: Samo-povezovanje

en: Collaboration Asynchronous Message
sl: Neusklajeno sporočilo sodelovanja

en: Collaboration Synchronous Message
sl: Usklajeno sporočilo sodelovanja

en: Sequence Message
sl: Sporočilo zaporedja

en: Collaboration Self Message
sl: Sporočilo samo-sodelovanja

en: Sequence Self Message
sl: Sporočilo samo-zaporedja

en: Containment
sl: Vsebovanje

en: Composition
sl: Sestava

en: Realization
sl: Izvedba

en: Uni Association
sl: Enojno povezovanje

en: Anchor
sl: Sidro

en: State Transition
sl: Prehajanja stanj

en: Activity
sl: Dejavnost

en: Exception
sl: Izjema

en: Category to Parent
sl: Kategorija nadrejenega

en: Child to Category
sl: Kategorija podrejenega

en: Relationship
sl: Odvisnost

en: Unknown
sl: Neznano

en: ? AssociationType ?
sl: ? VrstaPovezovanja ?

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
sl: Vsaj eden od predmetov v odložišču ni bil prilepljen, ker predmet z enakim imenom že obstaja. Vsi drugi predmeti so bili prilepljeni.

en: Paste Error
sl: Napaka med lepljenjem

en: Create diagram %1: %2
sl: Ustvari diagram %1: %2

en: Change text : %1 to %2
sl: Spremeni besedilo : %1 v %2

en: Remove diagram %1
sl: Odstrani diagram %1

en: Set stereotype : %1 to %2
sl: Nastavi stereotip : %1 v %2

en: Change visibility : %1
sl: Spremeni vidnost : %1

en: Create UML object : %1
sl: Ustvari predmet UML : %1

en: Remove UML object : %1
sl: Odstrani predmet UML : %1

en: Rename object : %1 to %2
sl: Preimenuj predmet : %1 v %2

en: Change fill color : %1
sl: Spremeni barvo polnila : %1

en: Change font : %1
sl: Spremeni pisavo : %1

en: Change line color : %1
sl: Spremeni barvo črte : %1

en: Change line width : %1
sl: Spremeni širino črte : %1

en: Change multiplicity : %1 to %2
sl: Spremeni množičnost : %1 v %2

en: Change text color : %1
sl: Spremeni barvo besedila : %1

en: Use fill color : %1
sl: Uporabi barvo polnila : %1

en: No fill color : %1
sl: Brez barve polnila : %1

en: Change visual property : %1
sl: Spremeni vidno lastnost : %1

en: Create widget : %1
sl: Ustvari gradnik : %1

en: Move widget : %1
sl: Premakni gradnik : %1

en: Remove widget : %1
sl: Odstrani gradnik : %1

en: Resize widget : %1
sl: Spremeni velikost gradnika : %1

en: Set name : %1 to %2
sl: Nastavi ime : %1 v %2

en: Set text : %1 to %2
sl: Nastavi besedilo : %1 v %2

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %1 za pisanje. Preverite ali mapa obstaja in ali imate dovoljenja za pisanje v njo.

en: Cannot Open File
sl: Ni mogoče odpreti datoteke

en: Cannot create the folder:
sl: Ni mogoče ustvariti mape:

en: 
    Please check the access rights
sl: 
    Preverite dovoljenja za dostop

en: Cannot Create Folder
sl: Ni mogoče ustvariti mape

en: Package is a namespace
sl: Paket je imenski prostor

en: Virtual destructors
sl: Navidezni uničevalniki

en: Generate empty constructors
sl: Ustvari prazen izgrajevalnik

en: Generate accessor methods
sl: Ustvari načine dostopnika

en: Operations are inline
sl: Opravila so znotrajvrstična

en: Accessors are inline
sl: Dostopniki so znotrajvrstični

en: Accessors are public
sl: Dostopniki so javni

en: Create getters with 'get' prefix
sl: Ustvari dobitnike s predpono 'get'

en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor method names
sl: Odstrani predpono '[a-zA-Z]_' iz metod dostopa

note: i18n: ectx: label, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: Accessor methods start with capital letters
sl: Metode dostopov se začnejo z velikimi črkami

en: Use '\' as documentation tag instead of '@'
sl: Uporabi '\' kot oznako dokumentacije namesto '@'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
sl: <p align="center">Ustvarjanje kode v C++</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: label, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Class member prefix
sl: Prefiks člana razreda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
sl: Ustvarjanje telesa metode

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
sl: vektor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
sl: <b>Spremenljivka</b>

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
sl: niz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
sl: <p align="center">Niz</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
sl: <p align="center">Seznam</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
sl: <i>splošno?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
sl: Ime razreda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
sl: <i><p align="center">Vključi datoteko</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
sl: Uporabi naslednje za razrede v ustvarjeni kodi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
sl: Dokumentacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
sl: Slog:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
sl: Poševnica-poševnica (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
sl: Poševnica-zvezdica (/** */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
sl: Ustvarjanje projekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
sl: Ustvari dokument ANT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
sl: Metode samodejnega ustvarjanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
sl: Metode praznega izgrajevalnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
sl: Načini povezovanja dostopnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
sl: Načini atributov dostopnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAccessorScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Default attribute accessor scope:
sl: Privzet obseg atributov dostopnika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
sl: Javen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
sl: Zaseben

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
sl: Zaščiten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
sl: Od nadrejenega predmeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssocFieldScope) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAssFieldScope)
en: Default association field scope:
sl: Privzet obseg polja povezovanja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
sl: Od vloge nadrejenega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">D Code Generation</p>
sl: <p align="center">Ustvarjanje kode D</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
sl: <p align="center">Ustvarjanje kode Java</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Ruby Code Generation</p>
sl: <p align="center">Ustvarjanje kode Ruby</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Hash (#)
sl: Razpršilo (#)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Begin-End (=begin  =end)
sl: Začetek-konec (=začetek =konec)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxAutoGeneratedMethods)
en: Auto-Generated Methods
sl: Samodejno-ustvarjene metode

en: Code Generation Wizard
sl: Čarovnik za ustvarjanje kode

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
sl: Možnosti ustvarjanja kode

en: Adjust code generation options.
sl: Prilagodite možnosti ustvarjanja kode.

en: Language Options
sl: Možnosti jezika

en: The output folder exists, but it is not writable.
    Please set the appropriate permissions or choose another folder.
sl: Izhodna mapa že obstaja, vendar ni zapisljiva.
    Nastavite ustrezna dovoljenja ali izberite drugo mapo.

en: Error Writing to Output Folder
sl: Napaka med pisanjem v izhodno mapo

en: %1 does not seem to be a folder. Please choose a valid folder.
sl: %1 zelo verjetno ni mapa. Izberite veljavno mapo.

en: Please Choose Valid Folder
sl: Izberite veljavno mapo

en: The folder %1 does not exist. Do you want to create it now?
sl: Mapa %1 ne obstaja. Ali jo želite ustvariti sedaj?

en: Output Folder Does Not Exist
sl: Izhodna mapa ne obstaja

en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

en: Do Not Create
sl: Ne ustvari

en: The folder could not be created.
    Please make sure you have write access to its parent folder or select another, valid, folder.
sl: Mape ni bilo mogoče ustvariti.
    Preverite ali imate dovoljenja za pisanje v njene nadrejene mape ali pa izberite drugo, veljavno mapo.

en: Error Creating Folder
sl: Napaka med ustvarjanjem mape

en: Please select a valid folder.
sl: Izberite veljavno mapo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
sl: Jezik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
sl: Mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
sl: Zapiši vse ustvarjene datoteke v mapo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
sl: Datoteke, ustvarjene z ustvarjalnikom kode, bodo zapisane v to mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
sl: Prebrskaj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
sl: Vključ&i glave datotek iz mape:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
sl: Datoteke v tej mapi se bodo uporabljale kot glave datotek v ustvarjeni kodi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
sl: Preb&rskaj ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
sl: Pravilnik prepisovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
sl: Če že obstaja datoteka z enakim imenom, kot datoteka,
    ki jo želi ustvarjalnik kode uporabiti za izhodno datoteko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
sl: Prepiši obstoječe datoteke, če obstajajo v ciljni mapi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
sl: P&repiši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
sl: Če že obstaja datoteka z enakim imenom, vprašaj, kaj narediti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
sl: Vprašaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
sl: Če datoteka že obstaja v ciljni mapi, izberi drugo ime tako, da dodaš pripono imenu datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
sl: &Uporabi drugo ime

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
sl: Oblikovanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
sl: Podrobnost izpisa opomb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
sl: Zapiši opombe za dokumentacijo razredov in metod, tudi če je prazna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
sl: Zapiši opombe dokumentacije, tudi če je prazna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelSectionComments)
en: Write section comments:
sl: Zapiši komentarje razdelkov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
sl: Zapiše opombe, da označi različne odseke (javne, zasebne ...) v razredu, tudi če so odseki prazni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: None
sl: Noben

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: When section is non empty
sl: Kadar razdelek ni prazen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
sl: Črte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
sl: Vrsta zamikanja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
sl: Brez zamikanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
sl: Tabulator

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
sl: Presledek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
sl: Količina zamikanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
sl: Slog konca vrstice:

en: Select Classes
sl: Izberite razrede

en: Place all the classes you want to generate code
    for in the right hand side list.
sl: Postavite vse razrede, ki jih želite za ustvarjanje kode
    na seznam na desni.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenSelectPage)
en: Code Generation Selection
sl: Izbor ustvarjanja kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
sl: Razpoložljivi razredi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
sl: Dodaj razred za ustvarjanje kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
sl: Dodaj  >>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
sl: Odstrani razred iz ustvarjanja kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
sl: <<  Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
sl: Izbrani razredi

en: Status of Code Generation Progress
sl: Stanje napredka ustvarjanja kode

en: Press the button Generate to start the code generation.
    Check the success state for every class.
sl: Pritisk na gumb Ustvari začne ustvarjanje kode.
    Preverite stanje uspešnosti za vsak razred.

en: Not Yet Generated
sl: Še ni ustvarjena

en: Code Generated
sl: Koda ustvarjena

en: Not Generated
sl: Ni ustvarjena

en: Skipped
sl: Preskočeno

en: Cannot open file!
sl: Ni mogoče odpreti datoteke!

en: Umbrello Code Generation - Logger Export
sl: Ustvarjanje kode v Umbrello - izvoz dnevnika

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
sl: Stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
sl: Razred

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
sl: Dnevnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
sl: Izvozi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
sl: Ustvari

en: Importing file: %1 Progress: %2/%3
sl: Uvažanje datoteke: %1, napredek: %2/%3

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
sl: Pripravljen.

[ctx: failed to status bar]
en: Failed.
sl: Spodletelo.

en: Code Importing Wizard
sl: Čarovnik za uvažanje kode

en: Code Importing Path
sl: Pot uvažanja kode

en: Select the code importing path.
sl: Izberite pot uvažanja kode.

en: File System Model
sl: Model datotečnega sistema

en: Select the desired language to filter files.
sl: Izberite želeni programski jezik za filter datotek.

en: Select also all the files in the subdirectories.
sl: Izberi tudi vse datoteke v podmapah.

en: Select all the files below the current directory.
sl: Izberi vse datoteke pod trenutno mapo.

en: Clear all selections.
sl: Počisti vse izbire.

en: Add file extensions like e.g. '*.h *.hpp'.
sl: Dodaj pripono datoteke na primer '*.h *.hpp'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: The language of the project.
sl: Programski jezik projekta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_languageLabel)
en: Programming Language:
sl: Programski jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_subdirCheckBox)
en: Include Subdirectories.
sl: Vključi podmape.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_fileExtLabel)
en: List of file extensions:
sl: Seznam datotečnih pripon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
sl: Odstrani vso izbiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
sl: Izberi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
sl: Število datotek:

en: Status of Code Importing Progress
sl: Stanje napredka uvažanja kode

en: Press the button 'Start import' to start the code import.
    Check the success state for every class.
sl: Pritisnite tipko 'Začni uvoz' za začetek uvažanja kode.
    Preverite stanje uspešnosti za vsak razred.

en: <b>Code import of 1 file:</b><br> | <b>Code import of %1 files:</b><br>
sl[0]: <b>Uvoz kode iz %1 datoteke:</b><br>
sl[1]: <b>Uvoz kode iz %1 datotek:</b><br>
sl[2]: <b>Uvoz kode iz %1 datotek:</b><br>
sl[3]: <b>Uvoz kode iz %1 datotek:</b><br>

en: importing file ... DONE<br>
sl: uvažanje datoteke ... KONČANO <br>

en: Import Done
sl: Uvoz končan

en: importing file ... FAILED<br>
sl: uvažanje datoteke ... SPODLETELO<br>

en: Import Failed
sl: Uvoz ni uspel

en: importing file ...
sl: uvažanje datoteke ...

en: importing file ... stopped<br>
sl: uvažanje datoteke ... zaustavljeno<br>

en: Import stopped
sl: Uvažanje zaustavljeno

en: Not Imported
sl: Ni uvoženo

en: Umbrello Code Import - Logger Export
sl: Uvažanje kode v Umbrello - izvoz dnevnika

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabStatus)
en: Import Status
sl: Stanje uvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStart)
en: Start import
sl: Začni uvoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
sl: Zaustavi

en: Importing file: %1
sl: Uvažanje datoteke: %1

[ctx: show failed on status bar]
en: Failed.
sl: Spodletelo.

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: No code importer for file: %1
sl: Ni uvoznika kode za datoteko: %1

en: Class Name
sl: Ime razreda

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Initial activity
sl: Začetna dejavnost

en: End activity
sl: Končna dejavnost

en: Final activity
sl: Končna dejavnost

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
sl: Veja/združevanje

en: Invoke action
sl: Dejanje priklica

en: Parameter activity
sl: Dejavnost parametra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
sl: Splošne lastnosti

[ctx: general properties page]
en: General
sl: Splošno

en: Activity type:
sl: Vrsta dejavnosti:

en: Activity name:
sl: Ime dejavnosti:

en: Precondition :
sl: Predpogoj :

en: Postcondition :
sl: Popogoj :

en: &Normal activity
sl: Običajna dejavnost

en: &Invoke action
sl: Dejanje priklica

en: &Parameter activity node
sl: Dejanje vozlišča parametra

en: Association Properties
sl: Lastnosti povezave

[ctx: general settings page name]
en: General
sl: Splošno

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

[ctx: display option page name]
en: Display
sl: Prikaz

en: Display Options
sl: Možnosti prikaza

en: Attributes
sl: Atributi

en: Attribute Settings
sl: Nastavitve atributa

en: Operations
sl: Opravila

en: Operation Settings
sl: Nastavitve opravila

en: Templates
sl: Predloge

en: Templates Settings
sl: Nastavitve predlog

en: Enum Literals Settings
sl: Nastavitve Enum Literals

en: Entity Attributes
sl: Atributi entitete

en: Entity Attributes Settings
sl: Nastavitve atributov entitete

en: Entity Constraints
sl: Omejitve entitete

en: Entity Constraints Settings
sl: Nastavitve omejitev entitete

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
sl: Vsebine

en: Contents Settings
sl: Nastavitve vsebin

en: Associations
sl: Povezave

en: Class Associations
sl: Razredne povezave

[ctx: instance general settings page name]
en: General
sl: Splošno

en: new_class
sl: nov_razred

en: Class Wizard
sl: Čarovnik za razrede

en: New Class
sl: Nov razred

en: Add general info about the new class.
sl: Dodaj osnovne podatke o novem razredu.

en: Class Attributes
sl: Atributi razreda

en: Add attributes to the new class.
sl: Dodaj atribute v nov razred.

en: Class Operations
sl: Razredna opravila

en: Add operations to the new class.
sl: Dodaj opravila v nov razred.

en: Hide
sl: Skrij

en: Show
sl: Prikaži

en: Hide Comment
sl: Skrij opombo

en: Show Comment
sl: Prikaži opombo

en: Insert Code Block Before
sl: Vstavi blok kode pred

en: Insert Code Block After
sl: Vstavi blok kode za

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Cut
sl: Izreži

en: Code Viewer - %1
sl: Pregledovalnik kode - %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
sl: Prikaži skrite bloke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
sl: <p align="center">ime sestavnega dela</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
sl: Prikaži vrsto bloka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
sl: Pisava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
sl: Papir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
sl: Izbrano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
sl: <p align="right">Predmetni blok UML:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
sl: <p align="right">Skriti blok:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
sl: <p align="right">Besedilo, ki ga ni mogoče urediti:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
sl: <p align="right">Besedilo, ki ga lahko uredite:</p>

en: Enable all messages
sl: Omogoči vsa sporočila

en: Enable 'delete association' related messages
sl: Omogoči sporočila, ki se nanašajo na 'izbriši asociacije'

en: Enable 'delete diagram' related messages
sl: Omogoči sporočila, ki se nanašajo na 'izbriši diagram'

en: You are about to delete an association. Do you really want to continue?
sl: Izbrisala se bo asociacija. Ali želite nadaljevati?

en: Delete Association
sl: Zbriši asociacijo

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
sl: Izbrisali boste celoten diagram.
    Ali ste prepričani?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati diagram %1?

en: Delete Diagram?
sl: Izbrišem diagram?

en: &Delete
sl: Izbriši

en: Notifications
sl: Obvestila

en: The format that the images will be exported to
sl: Vrsta, v katero bodo slike izvožene

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExportAllViewsDialogBase)
en: Export All Views
sl: Izvozi vse prikaze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kURLRequesterLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_kURL)
en: The base directory used to save the images
sl: Osnovna mapa, ki se uporablja za shranjevanje slik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kURLRequesterLabel)
en: &Directory to save the diagrams in:
sl: Mapa v katero želite shraniti diagrame:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Create in the target directory the same tree structure used
    in the document to store the views
sl: V ciljni mapi ustvari isto drevesno zgradbo, ki se uporablja
    v dokumentu za shranjevanje prikazov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: The views are stored in folders in the document. The same tree structure used in the document to store the views can be created in the selected base directory with this option.
    Only the folders made by the user are created in the base directory (Logical view, use case view and so on are not created).
sl: Prikazi so shranjeni v mapah v dokumentu. S to možnostjo lahko v izbrani osnovni mapi ustvarite enako drevesno zgradbo kot se uporablja v dokumentu za shranjevanje prikazov.
    V osnovni mapi bodo ustvarjene samo mape, ki jih je ustvaril uporabnik (logični prikaz, prikaz primera uporabe, itn. ne bodo ustvarjeni).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useFolders)
en: Use &folders
sl: Uporabi mape

en: Find
sl: Najdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_treeView)
en: Tree View
sl: Drevesni pogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
sl: Trenuten diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
sl: Vsi diagrami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
sl: Kategorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAll)
en: All
sl: Vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
sl: Paket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
sl: Vmesnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
sl: Opravilo

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
sl: Atribut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search Term:
sl: Iskani izraz:

en: Default
sl: Privzeto

[ctx: general settings]
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
sl: Pisava

en: Font Settings
sl: Nastavitve pisav

[ctx: widget style page]
en: Style
sl: Slog

en: Widget Style
sl: Slog gradnikov

[ctx: style page name]
en: Style
sl: Slog

en: Line Style
sl: Oblika črte

[ctx: role page name]
en: Roles
sl: Vloge

en: Role Settings
sl: Nastavitve vloge

en: Note Properties
sl: Lastnosti opombe

en: Central Buffer
sl: Osrednji medpomnilnik

en: Data Store
sl: Shramba podatkov

en: ObjectFlow
sl: Predmet pretoka

[ctx: properties group title]
en: Properties
sl: Lastnosti

en: Object Node type:
sl: Vrsta vozlišča predmeta:

en: Object Node name:
sl: Ime vozlišča predmeta:

[ctx: enter state label]
en: State :
sl: Stanje :

en: &Central Buffer
sl: Osrednji medpomnilnik

en: &Data Store
sl: Shramba po&datkov

en: &Object Flow
sl: Pret&ok predmeta

en: Destination File Already Exists
sl: Ciljna datoteka že obstaja

en: &Overwrite
sl: Prepiši

en: &Generate Similar File Name
sl: Ustvari podobno ime datoteke

en: &Do Not Generate File
sl: Ne ustvari datoteke

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
sl: Datoteka %1 že obstaja v %2.
    
    Umbrello lahko prepiše datoteko, ustvari podobno
    datoteko ali pa ne ustvari te datoteke.

en: &Apply to all remaining files
sl: Uveljavi na vseh preostalih datotekah

en: Activities
sl: Dejavnosti

en: Move selected item to the top
sl: Premakni izbrani predmet na vrh

en: Move selected item up
sl: Premakni izbrani predmet gor

en: Move selected item down
sl: Premakni izbrani predmet dol

en: Move selected item to the bottom
sl: Premakni izbrani predmet na dno

en: New Activity...
sl: Nova dejavnost ...

en: Delete
sl: Izbriši

en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: name of association widget]
en: Name:
sl: Ime:

en: Stereotype
sl: Stereotip

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Role A Properties
sl: Lastnosti vloge A

en: Role B Properties
sl: Lastnosti vloge B

en: Role A Changeability
sl: Spremenljivost vloge A

en: Role B Changeability
sl: Spremenljivost vloge B

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
sl: Ime vloge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
sl: Množičnost:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
sl: Spremenljivo

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
sl: Zamrznjeno

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
sl: Samo dodajanje

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
sl: Spremenljivo

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
sl: Zamrznjeno

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
sl: Samo dodajanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Layout Generator
sl: Ustvarjalnik postavitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: <p>The auto layout feature depends on layout generators provided by the GraphViz package, which is normally installed aside Umbrello by a package manager.</p>
    <p>Umbrello has built in support for detecting the install location of  these layout generators. For cases where this dependency is not available or do not fit, a different installation path could be provided.</p>
sl: <p>Zmožnost samodejne postavitve je odvisna od ustvarjalnikov postavitev, ki jih ponuja paket GraphViz, ki ga upravljalnik paketov običajno namesti vzporedno s programom Umbrello.</p>
    <p>Umbrello ima vgrajeno podporo za zaznavanje mest namestitev teh ustvarjalnikov. Za primere, ko te odvisnosti niso na voljo, lahko navedete drugo namestitveno pot.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoDotPath)
en: Auto detect layout generator
sl: Samodejno zaznaj ustvarjalnik postavitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Generator executable path:
sl: Pot do izvedljive dat. ustvarjalnika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: <p>Dot file export is performed by using the export layout.</p><p>With this option checked, the export layout is added to the list of available diagram layouts and enables a quick dot export preview.</p>
sl: <p>Izvoz datotek "dot" se izvaja s pomočjo izvoza postavitev.</p><p>S to možnostjo označeno, je izvoz postavitev dodan na seznam razpoložljivih postavitev diagramov in omogoča hiter predogled izvoza v "dot".</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showExportLayout)
en: Show export layout in diagram context menu
sl: Pokaži izvoz postavitev v vsebinskem meniju diagrama

en: Reference:
sl: Sklic:

en: A&bstract class
sl: A&bstraktni razred

en: A&bstract use case
sl: A&bstraktni primer uporabe

[ctx: component is executable]
en: &Executable
sl: Izvedljiv

en: Draw as actor
sl: Izriši kot igralec

en: Multiple instance
sl: Več primerkov

en: Show destruction
sl: Prikaži uničenje

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
sl: Ime, ki ste ga izbrali,
    je že v uporabi.
    Ime je bilo ponastavljeno.

en: Name is Not Unique
sl: Ime ni edinstveno

en: N&ew Attribute...
sl: Nov atribut...

en: N&ew Operation...
sl: Novo opravilo ...

en: N&ew Template...
sl: Nova predloga ...

en: N&ew Enum Literal...
sl: Nov Enum Literal ...

en: N&ew Entity Attribute...
sl: Nov atribut entitete ...

en: Constraints
sl: Omejitve

en: N&ew Constraint...
sl: Nova omejitev ...

en: Instance Attribute
sl: Atribut primerka

en: N&ew Instance Attribute...
sl: Nov atribut prim&erka ...

en: &Properties
sl: Lastnosti

en: Comment
sl: Opomba

en: Source Code
sl: Izvorna koda

en: &Documentation
sl: &Dokumentacija

en: Operatio&ns
sl: Opravila

en: &Visibility
sl: &Vidnost

en: O&peration signature
sl: &Podpis opravila

en: Pac&kage
sl: Pa&ket

en: Att&ributes
sl: At&ributi

en: Attr&ibute signature
sl: Podpis atr&ibuta

en: &Public Only
sl: Samo javno

en: Draw as circle
sl: Izriši kot krog

en: &Attribute associations
sl: Povezave &atributov

en: Starting Scope
sl: Začetni obseg

en: Default attribute scope:
sl: Privzet obseg atributa:

en: Default operation scope:
sl: Privzet obseg opravila:

en: Attribute Signatures
sl: Podpisi lastnosti

en: No Stereotype
sl: Ni stereotipa

en: Stereotype Name
sl: Ime stereotipa

en: Stereotype with Tags
sl: Stereotip z značkami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Include search paths
sl: Vključi iskalne poti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Additional include search paths could be added by specifying environment variable UMBRELLO_INCPATH.
sl: Dodatne iskalne poti lahko dodate z nastavitvijo okoljske spremenljivke UMBRELLO_INCPATH.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Import
sl: Uvoz C++

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createArtifactCheckBox)
en: For each imported file create an artifact in the component view
sl: Za vsako uvoženo datoteko ustvari artefakt v pogledu sestavnih delov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resolveDependenciesCheckBox)
en: Resolve dependencies (reduces import speed)
sl: Razreši odvisnosti (zmanjša hitrost uvažanja)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, supportCPP11CheckBox)
en: Enable C++11 standard (experimental)
sl: Omogoči standard C++11 (poskusno)

en: Unique Constraint...
sl: Edinstvena omejitev ...

en: Primary Key Constraint...
sl: Omejitev primarnega ključa ...

en: Foreign Key Constraint...
sl: Omejitev tujega ključa ...

en: Check Constraint...
sl: Omejitev preverbe ...

en: <p align="center">No Options Available.</p>
sl: <p align="center">Ni razpoložljivih možnosti.</p>

en: &Diagrams
sl: &Diagrami

en: &Select diagrams
sl: Izberi diagrame

en: &Type of diagram
sl: Vrs&ta diagrama

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
sl: Izbor

en: No diagrams selected.
sl: Ni izbranega diagrama.

en: The name you have entered is invalid.
sl: Ime, ki ste ga vnesli, je neveljavno.

en: Invalid Name
sl: Neveljavno ime

en: The name you have entered is not unique.
sl: Ime, ki ste ga vnesli, ni edinstveno.

en: Name Not Unique
sl: Ime ni edinstveno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
sl: Lastnosti diagrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
sl: Približanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelWidth)
en: Width:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelHeight)
en: Height:
sl: Višina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
sl: Pokaži mrežo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
sl: Pripni na mrežo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
sl: Pripne velikosti sestavnih delov tako, da so večkratnik razmika mreže.
    Če je omogočena možnost »Pripni na mrežo«, bodo sestavni deli vedno poravnani z mrežo na vseh štirih stranicah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
sl: Pripni velikost sestavnih delov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
sl: Razmik mreže:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_autoIncrementSequence)
en: Autoincrement Sequence
sl: Samodejno povečaj zaporedje

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Enable undo
sl: Omogoči razveljavitve

en: Use tabbed diagrams
sl: Uporabi diagrame v zavihkih

en: Use new C++/Java/Ruby generators
sl: Uporabi nove ustvarjalnike C++/Java/Ruby

en: Turn on footer and page numbers when printing
sl: Pri tiskanju vklopi noge in številke strani

en: Enable UML2 support
sl: Omogoči podporo UML2

en: Autosave
sl: Samodejno shranjevanje

en: E&nable autosave
sl: Omogoči samodejno shranjevanje

en: Select auto-save time interval (mins):
sl: Izberite časovni razmik samodejnega shranjevanja (minute):

en: Set autosave suffix:
sl: Izberite pripono samodejnega shranjevanja:

en: <qt><p>The autosave file will be saved to ~/autosave.xmi if the autosaving occurs before you have manually saved the file.</p><p>If you have already saved it, the autosave file will be saved in the same folder as the file and will be named like the file's name, followed by the suffix specified.</p><p>If the suffix is equal to the suffix of the file you have saved, the autosave will overwrite your file automatically.</p></qt>
sl: <qt><p>Če se samodejno shranjevanje izvede preden ste ročno shranili datoteko, bo samodejno shranjena datoteka shranjena v ~/autosave.xmi.</p><p>Če ste datoteko že shranili, bo samodejno shranjena datoteka v isti mapi kot ročno shranjena. Imenovala se bo kot ime vaše datoteke, ki mu bo sledila določena pripona.</p><p>Če je pripona enaka priponi datoteke, ki ste jo shranili, bo samodejno shranjena datoteka samodejno prepisala ročno shranjeno datoteko.</p></qt>

en: Startup
sl: Zagon

en: &Load last project
sl: Na&loži zadnji projekt

en: Start new project with:
sl: Začni nov projekt z:

en: Default Language :
sl: Privzet jezik:

en: Contained Items
sl: Vsebovani predmeti

en: Select Operation
sl: Izberite opravilo

en: Sequence number:
sl: Številka zaporedja:

en: Auto increment:
sl: Samodejno povečaj:

en: Class operation:
sl: Razredno opravilo:

en: New Operation...
sl: Novo opravilo ...

en: Custom operation:
sl: Opravilo po meri:

[ctx: General options]
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: label, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Right to left user interface
sl: Uporabniški vmesnik z desne na levo

[ctx: Association options]
en: Associations
sl: Asociacije

en: Create new association lines as:
sl: Ustvari nove črte za asociacije kot:

[ctx: color group box]
en: Color
sl: Barva

en: Custom text color
sl: Barva besedila po meri

en: Custom line color
sl: Barva črt po meri

note: i18n("D&efault Color"), m_colorGB); colorLayout->addWidget(m_lineDefaultB, 0, 2);
en: Custom fill color
sl: Barva polnila po meri

en: Custom grid color
sl: Barva mreže po meri

en: Custom background color
sl: Barva ozadja po meri

en: Custom line width
sl: Dolžina črt po meri

en: &Use fill color
sl: &Uporabi barvo zapolnjevanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
sl: Lastnosti vloge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
sl: Vidnost vloge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
sl: Izvedba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
sl: Spremenljivost vloge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
sl: Spremenljiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
sl: Zamrznjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
sl: Samo dodajanje

[ctx: title of color group]
en: Color
sl: Barve

[ctx: text color]
en: &Text:
sl: Besedilo:

[ctx: default text color button]
en: Defaul&t
sl: Privze&to

[ctx: line color]
en: &Line:
sl: Vrstica:

[ctx: default line color button]
en: &Default
sl: Privzeta

en: &Fill:
sl: Zapolni:

[ctx: default fill color button]
en: D&efault
sl: Privzeta

en: &Use fill
sl: &Uporabi zapolnjevanje

[ctx: background color]
en: &Background:
sl: Ozadje:

[ctx: default background color button]
en: De&fault
sl: Privzeta

[ctx: grid dot color]
en: &Grid dot:
sl: Točka mreže:

[ctx: default grid dot color button]
en: Def&ault
sl: Privzeta

[ctx: title of width group]
en: Width
sl: Širina

[ctx: line width]
en: Line &width:
sl: Širina črte:

[ctx: default line width button]
en: Defa&ult
sl: Privzeta

en: Layout of the line:
sl: Oblika črte:

en: Parameter Properties
sl: Lastnosti parametra

[ctx: property name]
en: &Name:
sl: Ime:

en: Passing Direction
sl: Smer prehoda

en: "in" is a readonly parameter, "out" is a writeonly parameter and "inout" is a parameter for reading and writing.
sl: »in« je parameter samo za branje, »out« je parameter samo za pisanje in »inout« je parameter za branje in pisanje.

en: You have entered an invalid parameter name.
sl: Vnesli ste neveljavno ime parametra.

en: Parameter Name Invalid
sl: Ime parametra neveljavno

en: Select diagram
sl: Izberi diagrame

en: Umbrello Setup
sl: Nastavitve Umbrella

en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: User Interface Settings
sl: Nastavitve uporabniškega vmesnika

[ctx: general settings page]
en: General
sl: Splošno

[ctx: class settings page]
en: Class
sl: Razred

en: Class Settings
sl: Nastavitve razredov

en: Code Importer
sl: Uvoznik kode

en: Code Import Settings
sl: Nastavitve uvoza kode

en: Code Generation
sl: Ustvarjanje kode

en: Code Generation Settings
sl: Nastavitve ustvarjanja kode

en: Code Viewer
sl: Pregledovalnik kode

en: Code Viewer Settings
sl: Nastavitve pregledovalnika kode

en: Auto Layout
sl: Samodejna postavitev

en: Auto Layout Settings
sl: Nastavitve samodejne postavitve

en: Search
sl: Poišči

[ctx: general page]
en: General
sl: Splošno

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
sl: Začetno stanje

[ctx: state in statechart]
en: State
sl: Stanje

[ctx: end state in statechart]
en: End state
sl: Končno stanje

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
sl: Razvejitev

[ctx: join state in statechart]
en: Join
sl: Združitev

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
sl: Stičišče

[ctx: deep history state in statechart]
en: DeepHistory
sl: DaljnaZgodovina

[ctx: shallow history state in statechart]
en: ShallowHistory
sl: BližnjaZgodovina

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
sl: Izbira

[ctx: combined state in statechart]
en: Combined
sl: Kombinirane

en: State type:
sl: Vrsta stanja:

en: State name:
sl: Ime stanja:

en: Linked diagram:
sl: Povezani diagram:

en: Stereotype Properties
sl: Stereotipne lastnosti

en: Stereotype Attributes for
sl: Stereotipni atributi za

[ctx: attribute name]
en: &Name:
sl: Ime:

[ctx: attribute type]
en: &Type:
sl: Vrs&ta:

[ctx: default value]
en: &Default:
sl: Privzeto:

en: Attribute Properties
sl: Lastnosti atributa

en: &Initial value:
sl: Začetna vrednost:

en: Classifier &scope ("static")
sl: Ob&seg razvrščevalnika (»statičen«)

en: You have entered an invalid attribute name.
sl: Vnesli ste neveljavno ime atributa.

en: Attribute Name Invalid
sl: Ime atributa ni veljavno

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
sl: Ime atributa, ki ste ga izbrali, je že uporabljeno v tem opravilu.

en: Attribute Name Not Unique
sl: Ime atributa ni edinstveno

en: Check Constraint Properties
sl: Lastnosti omejitve preverbe

[ctx: name label]
en: Name
sl: Ime

en: Check Condition :
sl: Pogoj preverbe:

en: Entity Attribute Properties
sl: Lastnosti atributa entitete

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
sl: Ime:

en: Length/Values:
sl: Dolžina/vrednosti:

en: &Auto increment
sl: S&amodejno povečaj

en: Allow &null
sl: Dovoli &nič (null)

en: Attributes:
sl: Atributi:

en: Indexing
sl: Izgradnja kazala

en: &Not Indexed
sl: &Ni v kazalu

note: i18n("&Primary"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pPublicRB); m_pProtectedRB = new QRadioButton(i18n("&Unique"), m_pScopeGB); scopeLayout->addWidget(m_pProtectedRB);
en: &Indexed
sl: V kazalu

en: You have entered an invalid entity attribute name.
sl: Vnesli ste neveljavno ime atributa entitete.

en: Entity Attribute Name Invalid
sl: Ime atributa entitete ni veljavno

en: The entity attribute name you have chosen is already being used in this operation.
sl: Ime atributa entitete, ki ste ga izbrali, je že uporabljeno v tem opravilu.

en: Entity Attribute Name Not Unique
sl: Ime atributa entitete ni edinstveno

en: EnumLiteral Properties
sl: Lastnosti EnumLiteral

[ctx: literal name]
en: &Name:
sl: Ime:

en: &Value:
sl: &Vrednost:

en: Foreign Key Setup
sl: Nastavitve tujega ključa

[ctx: general page title]
en: General
sl: Splošno

[ctx: general group title]
en: General
sl: Splošno

[ctx: label for entering name]
en: Name
sl: Ime

en: Referenced Entity
sl: Entiteta sklica

en: Actions
sl: Dejanja

en: On Update
sl: Ob posodobitvi

en: On Delete
sl: Ob izbrisu

en: No Action
sl: Brez dejanja

en: Restrict
sl: Omeji

en: Cascade
sl: V kaskado

en: Set Null
sl: Nastavi null

en: Set Default
sl: Nastavi kot privzeto

en: Columns
sl: Stolpci

[ctx: column header local]
en: Local
sl: Krajevno

[ctx: column header referenced]
en: Referenced
sl: Sklicujoč

en: Local Column
sl: Krajevni stolpec

en: Referenced Column
sl: Sklicujoč stolpec

en: &Add
sl: Dod&aj

en: You are attempting to change the Referenced Entity of this ForeignKey Constraint. Any unapplied changes to the mappings between local and referenced entities will be lost. Are you sure you want to continue ?
sl: Poskušate spremeniti entiteto sklica te omejitve tujega ključa. Vse neuveljavljene  spremembe preslikav med krajevnimi entitetami in entitetami sklica bodo izgubljene. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Object Attribute Properties
sl: Lastnosti atributa predmeta

en: You have entered an invalid attribute value.
sl: Vnesli ste neveljavno vrednost atributa.

en: Value Invalid
sl: Neveljavna vrednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Attribute Name:
sl: Ime atributa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Value:
sl: Vrednost:

en: Operation Properties
sl: Lastnosti opravila

[ctx: operation name]
en: &Name:
sl: Ime:

en: &Abstract operation
sl: &Abstraktno opravilo

en: &Query ("const")
sl: P&oizvedba (»konstanta«)

en: &virtual
sl: &virtualni

en: &Override
sl: Prepiši

en: Parameters
sl: Parametri

en: Ne&w Parameter...
sl: Nov parameter ...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
sl: Ime parametra, ki ste ga izbrali, 
    je že uporabljeno v tem opravilu.

en: Parameter Name Not Unique
sl: Ime parametra ni edinstveno

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
sl: Ime parametra, ki ste ga izbrali, je že uporabljeno v tem opravilu.

en: You have entered an invalid operation name.
sl: Vnesli ste neveljavno ime opravila.

en: Operation Name Invalid
sl: Ime opravila je neveljavno

en: An operation with that signature already exists in %1.
sl: Opravilo s tem podpisom že obstaja v %1.

en: Choose a different name or parameter list.
sl: Izberite drugo ime ali seznam parametrov.

en: Template Properties
sl: Lastnosti predloge

[ctx: template name]
en: &Name:
sl: Ime:

en: You have entered an invalid template name.
sl: Vnesli ste neveljavno ime predloge.

en: Template Name Invalid
sl: Ime predloge je neveljavno

en: The template parameter name you have chosen is already being used in this operation.
sl: Ime parametra predloge, ki ste ga izbrali, je že uporabljeno v tem opravilu.

en: Template Name Not Unique
sl: Ime predloge ni edinstveno

en: Unique Constraint Properties
sl: Edinstvene lastnosti omejitve

en: Attribute Details
sl: Podrobnosti atributa

en: You have entered an invalid constraint name.
sl: Vnesli ste neveljavno ime omejitve.

en: Constraint Name Invalid
sl: Neveljavno ime omejitve

[ctx: classes display options page]
en: Display
sl: Prikaz

en: Classes Display Options
sl: Možnosti prikaza razredov

[ctx: diagram style page]
en: Style
sl: Slog

en: Diagram Style
sl: Slog diagrama

en: &Default value:
sl: Privzeta vre&dnost:

en: &Image type:
sl: Vrsta sl&ike:

en: &Resolution:
sl: Ločljivost:

en: New
sl: Nov

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

en: &Library
sl: Knjižnica

en: &Table
sl: Razpredelnica

[ctx: draw as default]
en: &Default
sl: Privzeto

en: Draw As
sl: Izriši kot

en: &Type:
sl: Vrs&ta:

en: Package path:
sl: Pot do paketa:

en: Stereotype &name:
sl: Ime stereotipa:

[ctx: public visibility]
en: P&ublic
sl: Javno

[ctx: protected visibility]
en: Pro&tected
sl: Zašči&teno

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
sl: Zasebno

en: Imple&mentation
sl: Izvedba

en: Visibility
sl: Vidnost

[ctx: scope for A is public]
en: Public
sl: Javno

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
sl: Zaščiteno

[ctx: scope for A is private]
en: Private
sl: Zasebno

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
sl: Izvedba

en: Role A Visibility
sl: Vidnost vloge A

[ctx: scope for B is public]
en: Public
sl: Javno

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
sl: Zaščiteno

[ctx: scope for B is private]
en: Private
sl: Zasebno

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
sl: Izvedba

en: Role B Visibility
sl: Vidnost vloge B

en: Exporting to XHTML...
sl: Izvoz v XHTML ...

en: Exporting all views...
sl: Izvažanje vseh prikazov ...

en: Some errors happened when exporting the images:
sl: Med izvažanjem slik se je pojavilo nekaj napak:

en: Generating Docbook...
sl: Ustvarjanje Docbook ...

en: Docbook Generation Complete...
sl: Ustvarjanje Docbook je zaključeno ....

en: Docbook Generation Failed...
sl: Ustvarjanje Docbook je spodletelo ....

en: Exporting to DocBook...
sl: Izvažanje v DocBook ...

en: Umbrello UML Modeller autonomous code generator
sl: Ustvarjalnik avtonomne kode za UML modelirnik Umbrello

en: (c) 2006 Gael de Chalendar (aka Kleag), (c) 2002-2006 Umbrello UML Modeller Authors
sl: (c) 2006 Gael de Chalendar (znan tudi kot Kleag), (c) 2002-2006 modelirnik UML Umbrello

en: Gael de Chalendar (aka Kleag)
sl: Gael de Chalendar (ali Kleag)

en: Umbrello UML Modeller Authors
sl: Avtorji UML modelirnika Umbrello

en: File to transform
sl: Datoteka za preoblikovanje

en: The XSLT file to use
sl: Datoteka XSLT za uporabo

en: Generating XHTML...
sl: Ustvarjanje XHTML ...

en: XHTML Generation Complete...
sl: Ustvarjanje XHTML zaključeno ...

en: Copying CSS...
sl: Kopiranje CSS ...

en: Finished Copying CSS...
sl: Končano kopiranje CSS ...

en: Failed Copying CSS...
sl: Kopiranje CSS je spodletelo ...

en: Flag whether documentation was modified. Press left mouse button to apply modified content.
sl: Označi ali je bila dokumentacija spremenjena. Kliknite z levo, da uveljavite spremenjeno vsebino.

en: Documentation type
sl: Vrsta dokumentacije

en: Activate documentation edit after focus change.
sl: Vklopi urejanje dokumentacije po spremembi žarišča.

en: Apply layout
sl: Uveljavi razporeditev

en: Umbrello UML Modeller
sl: UML modelirnik Umbrello

en: Umbrello – Visual development environment for software, based on the industry standard Unified Modelling Language (UML).<br/>See also <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.
sl: Umbrello – vidno razvojno okolje za programsko opremo, temelječe na industrijskem standardu UML (poenoten jezik za modeliranje).<br/>Oglejte si tudi <a href="http://www.omg.org/spec/">http://www.omg.org/spec/</a>.

en: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Umbrello UML Modeller Authors
sl: Copyright © 2001 Paul Hensgen,
    Copyright © 2002-2022 Avtorji modelirnika UML Umbrello

en: Author of initial version.
sl: Avtor začetne različice.

en: Bug fixing, porting work, code cleanup, new features.
sl: Odpravljanje hroščev, predelava, čiščenje kode, nove zmožnosti.

en: Porting work, code cleanup, new features.
sl: Predelava, čiščenje kode, nove zmožnosti.

en: Current maintainer.
sl: Trenutni vzdrževalec.

en: A lot of work for C++ and Java code generation. Codeeditor.
sl: Veliko dela na ustvarjalniku kode za C++ in Javo. Urejevalnik kode.

en: File to open
sl: Datoteka za odprtje

en: export diagrams to extension and exit
sl: izvozi diagrame v pripono in končaj

en: list available export extensions
sl: izpiši razpoložljive pripone izvoza

en: the local directory to save the exported diagrams in
sl: krajevna mapa v katero želite shraniti izvožene diagrame

en: import files
sl: uvozi datoteke

en: list supported languages
sl: izpiši podprte jezike

en: keep the tree structure used to store the views in the document in the target directory
sl: ohrani drevesno strukturo uporabljeno za shranjevanje prikazov v dokumentu v ciljni mapi

en: import files from directory <dir>
sl: uvozi datoteke iz mape <dir>

en: set language
sl: nastavi jezik

en: Delete Anchor
sl: Izbriši sidro

en: Add Point
sl: Dodaj točko

en: Delete Point
sl: Izbriši točko

en: Choose Spline points automatically
sl: Avtomatsko izberi točke zlepkov

en: Change Association Name...
sl: Spremeni ime povezave ...

en: Change Role A Name...
sl: Spremeni ime vloge A ...

en: Change Role B Name...
sl: Spremeni ime vloge B...

en: Select Operation...
sl: Izberite opravilo ...

[ctx: Layout menu]
en: Layout
sl: Postavitev

en: Polyline
sl: Mnogokotna črta

en: Direct
sl: Neposredno

en: Spline
sl: Krivulja

en: Orthogonal
sl: Pravokotnica

en: New Template...
sl: Nova predloga ...

en: Accept Signal
sl: Sprejmi signal

en: Accept Time Event
sl: Sprejmi časovni dogodek

en: Activity...
sl: Dejavnost ...

en: Activity Transition
sl: Prehod med dejavnostmi

en: Actor
sl: Igralec

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
sl: Artefakt

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
sl: Spremeni pisavo ...

en: Choice
sl: Izbira

[ctx: new class menu item]
en: Class...
sl: Razred ...

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
sl: Podvoji

en: Collapse All
sl: Zloži vse

[ctx: add new combined state]
en: Combined state...
sl: Kombinirano stanje...

en: Component
sl: Sestavni del

en: Folder
sl: Mapa

en: Datatype...
sl: Podatkovna vrsta ...

en: Deep History
sl: Daljna zgodovina

en: Edit combined state
sl: Uredi kombinirano stanje

en: End Activity
sl: Končna dejavnost

en: End State
sl: Končno stanje

en: Entity
sl: Entiteta

note: i18n("Entity...")); break;
en: Entity Attribute...
sl: Atribut entitete ...

en: Enum...
sl: Enum ...

en: Enum Literal...
sl: Enum Literal ...

en: Expand All
sl: Razširi vse

en: Export as Picture...
sl: Izvozi kot sliko ...

en: Externalize Folder...
sl: Pretvori mapo v zunanjo ...

en: Fill Color...
sl: Barva zapolnjevanja ...

en: Final Activity
sl: Končna dejavnost

en: Flip Horizontal
sl: Zrcali vodoravno

en: Flip Vertical
sl: Zrcali navpično

en: Text Line...
sl: Vrstica z besedilom ...

en: Fork
sl: Razvejitev

en: Go to state diagram
sl: Pojdi na diagram stanja

en: Hide destruction box
sl: Prikaži rubriko uničenja

en: Import File(s)...
sl: Uvozi datoteke ...

en: Import from Directory...
sl: Uvozi iz mape ...

en: from file...
sl: iz datoteke ...

en: Initial Activity
sl: Začetna dejavnost

en: Initial State
sl: Začetno stanje

[ctx: new instance menu item]
en: Instance...
sl: Primerek ...

en: New Attribute...
sl: Nov atribut ...

en: Provided interface
sl: Zagotovljen vmesnik

en: Required interface
sl: Zahtevan vmesnik

en: Internalize Folder
sl: Pretvori mapo v notranjo

en: Junction
sl: Stičišče

en: Line Color...
sl: Barva črte ...

en: Asynchronous Message
sl: Asinhrono sporočilo

en: Creation Message
sl: Sporočilo ustvarjenja

en: Destroy Message
sl: Uniči sporočilo

en: Found Message
sl: Najdeno sporočilo

en: Lost Message
sl: Izgubljeno sporočilo

en: Synchronous Message
sl: Sinhrono sporočilo

en: New Entity Attribute...
sl: Nov atribut entitete ...

en: New Literal...
sl: Nov Literal ...

en: New Parameter...
sl: Nov parameter ...

en: Node
sl: Vozlišče

note: i18n("Node...")); break;
en: Note...
sl: Zaznamek...

en: Object...
sl: Predmet ...

en: Object Node
sl: Vozlišče predmeta

en: Open file
sl: Odpri datoteko

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
sl: Paket ...

en: Port
sl: Vrata

note: i18n("Port...")); break;
en: Pre Post Condition
sl: Pred-po-pogoj

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Region
sl: Območje

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove state diagram
sl: Odstrani diagram stanja

en: Rename...
sl: Preimenuj ...

en: Rename Object...
sl: Preimenuj predmet ...

en: Return to combined state
sl: Vrni se na kombinirano stanje

en: Return to class
sl: Vrni se v razred

en: Reset Label Positions
sl: Ponovno nastavi položaje oznak

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Select state diagram
sl: Izberi diagram stanja

en: Send Signal
sl: Pošlji signal

en: Shallow History
sl: Bližnja zgodovina

en: Show destruction box
sl: Prikaži rubriko uničenja

[ctx: add new state]
en: State...
sl: Stanje...

en: Join
sl: Združitev

en: Subsystem
sl: Podsistem

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
sl: Predloga

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
sl: Razveljavi

en: Use Case
sl: Primer uporabe

[ctx: new container menu]
en: New
sl: Nov

[ctx: new sub menu]
en: New
sl: Nov

[ctx: category type sub menu]
en: Category Type
sl: Vrsta kategorije

en: Disjoint(Specialisation)
sl: Nepovezan (specializacija)

en: Overlapping(Specialisation)
sl: Prekrivanje (specializacija)

en: Union
sl: Unija

en: Change into Class
sl: Spremeni v razred

en: Change into Package
sl: Spremeni v paket

en: Clear Diagram
sl: Počisti diagram

en: Snap to Grid
sl: Pripni na mrežo

en: Snap Component Size to Grid
sl: Pripni velikost komponente na mrežo

en: Show Grid
sl: Pokaži mrežo

en: Show Documentation Indicator
sl: Pokaži kazalnik dokumentacije

en: apply '%1'
sl: uveljavi '%1'

en: Public Only
sl: Samo javno

en: Operation Signature
sl: Podpis opravila

en: Attribute Signature
sl: Podpis atributa

en: Show Signatures
sl: Pokaži podpise

en: Hide Signatures
sl: Skrij podpise

en: Hide Non-public members
sl: Skrij člane, ki niso javni

en: Show Non-public members
sl: Pokaži člane, ki niso javni

en: Packages
sl: Paketi

en: Stereotypes
sl: Stereotipi

en: Refactor
sl: Refaktoriraj

en: View Code
sl: Poglej kodo

en: Change into Interface
sl: Spremeni v vmesnik

en: Draw as Circle
sl: Izriši kot krog

en: Rename Class...
sl: Preimenuj razred...

en: Name as Tooltip
sl: Ime kot orodni namig

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

[ctx: clear note]
en: Clear
sl: Počisti

en: Change Text...
sl: Spremeni besedilo...

en: Auto resize
sl: Samodejno spremeni velikost

en: Change State Name...
sl: Spremeni ime stanja ...

en: Change Activity Name...
sl: Spremeni ime dejavnosti ...

en: Change Object Node Name...
sl: Spremeni ime vozlišča predmeta ...

[ctx: clear precondition]
en: Clear
sl: Počisti

en: Add Interaction Operand
sl: Dodaj operand medsebojnega delovanja

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
sl: Počisti

en: Change Multiplicity...
sl: Spremeni množičnost ...

en: Change Name
sl: Spremeni ime

[ctx: color menu]
en: Color
sl: Barva

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
sl: Uporabi barvo polnila

en: No Fill Color
sl: Brez barve polnila

[ctx: align menu]
en: Align
sl: Poravnaj

en: Align Right
sl: Poravnaj desno

en: Align Left
sl: Poravnaj levo

en: Align Top
sl: Poravnaj na vrh

en: Align Bottom
sl: Poravnaj na dno

en: Align Vertical Middle
sl: Poravnaj navpično na sredino

en: Align Horizontal Middle
sl: Poravnaj vodoravno na sredino

en: Align Vertical Distribute
sl: Poravnaj porazdeljeno navpično

en: Align Horizontal Distribute
sl: Poravnaj vodoravno navpično

en: new_actor
sl: nov_igralec

en: new_artifact
sl: nov_artefakt

en: new_association
sl: nova_povezava

en: new_attribute
sl: nov_atribut

en: new_category
sl: nova_kategorija

en: new_check_constraint
sl: nova_omejitev_preverbe

en: new_component
sl: nov_sestavni_del

en: new_datatype
sl: nova_podatkovna_vrsta

en: new_entity
sl: nova_entiteta

en: new_entity_attribute
sl: atribut_nove_entitete

en: new_entity_constraint
sl: omejitev_nove_entitete

en: new_enum
sl: nov_enum

en: new_enum_literal
sl: besedilo_novega_naštevanja

en: new_folder
sl: nova_mapa

en: new_foreign_key_constraint
sl: omejitev_novega_tujega_ključa

en: new_instance
sl: nov_pojavek

en: new_instance_attribute
sl: lastnost_novega_pojavka

en: new_interface
sl: nov_vmesnik

en: new_node
sl: novo_vozlišče

en: new_operation
sl: novo_opravilo

en: new_package
sl: nov_paket

en: new_port
sl: nova_vrata

en: new_role
sl: nova_vloga

en: new_stereotype
sl: novi_stereotip

en: new_template
sl: nova_predloga

en: new_unique_constraint
sl: nova_edinstvena_omejitev

en: new_use_case
sl: novi_primer_rabe

en: new_object
sl: nov_predmet

en: New actor
sl: Novi igralec

en: New artifact
sl: Nov artifakt

en: New association
sl: Nova asociacija

en: New attribute
sl: Nov atribut

en: New category
sl: Nova kategorija

en: New check constraint
sl: Novo preverjanje omejitev

en: New class
sl: Nov razred

en: New component
sl: Nova komponenta

en: New datatype
sl: Nov podatkovni tip

en: New entity
sl: Nova entiteta

en: New entity attribute
sl: Nov atribut entitete

en: New entity constraint
sl: Nova omejitev entitete

en: New enum
sl: Novo naštevanje

en: New enum literal
sl: Nov besedilno naštevanje

en: New folder
sl: Nova mapa

en: New foreign key constraint
sl: Nova omejitev tujega ključa

en: New instance
sl: Nov pojavek

en: New instance attribute
sl: Atribut novega pojavka

en: New interface
sl: Nov vmesnik

en: New node
sl: Novo vozlišče

en: New operation
sl: Novo opravilo

en: New package
sl: Novi paket

en: New port
sl: Nova vrata

en: New role
sl: Nova vloga

en: New stereotype
sl: Nov stereotip

en: New template
sl: Nova predloga

en: New unique constraint
sl: Nova omejitev unikatnega ključa

en: New use case
sl: Novi primer uporabe

en: New UML object
sl: Nov predmet UML

en: Enter the name of the new actor:
sl: Vnesite ime novega igralca:

en: Enter the name of the new artifact:
sl: Vnesite ime novega artifakta:

en: Enter the name of the new association:
sl: Vnesite ime nove asociacije:

en: Enter the name of the new attribute:
sl: Vnesite ime novega atributa:

en: Enter the name of the new category:
sl: Vnesite ime nove kategorije:

en: Enter the name of the new check constraint:
sl: Vnesite ime nove omejitve:

en: Enter the name of the new class:
sl: Vnesite ime novega razreda:

en: Enter the name of the new component:
sl: Vnesite ime nove komponente:

en: Enter the name of the new datatype:
sl: Vnesite ime novega podatkovnega tipa:

en: Enter the name of the new entity:
sl: Vnesite nove entitete:

en: Enter the name of the new entity attribute:
sl: Vnesite ime novega atributa entitete:

en: Enter the name of the new entity constraint:
sl: Vnesite ime nove omejitve entitete:

en: Enter the name of the new enum:
sl: Vnesite ime novega naštevanja:

en: Enter the name of the new enum literal:
sl: Vnesite ime novega besedilnega naštevanja:

en: Enter the name of the new folder:
sl: Vnesite ime nove mape:

en: Enter the name of the new foreign key constraint:
sl: Vnesite ime nove omejitve tujega ključa:

en: Enter the name of the new instance:
sl: Vnesite ime novega pojavka:

en: Enter the name of the new instance attribute:
sl: Vnesite ime atributa novega pojavka:

en: Enter the name of the new interface:
sl: Vnesite ime novega vmesnika:

en: Enter the name of the new node:
sl: Vnesite ime novega vozla:

en: Enter the name of the new operation:
sl: Vnesite ime nove operacije:

en: Enter the name of the new package:
sl: Vnesite ime novega paketa:

en: Enter the name of the new port:
sl: Vnesite ime novih vrat:

en: Enter the name of the new role:
sl: Vnesite ime nove vloge:

en: Enter the name of the new stereotype:
sl: Vnesite ime novega stereotipa:

en: Enter the name of the new template:
sl: Vnesite ime nove predloge:

en: Enter the name of the new unique constraint:
sl: Vnesite ime nove omejitve unikatonosti:

en: Enter the name of the new use case:
sl: Vnesite ime novega primera rabe:

en: Enter the name of the new UML object
sl: Vpišite ime pretoka predmeta UML

en: Rename actor
sl: Preimenuj igralca

en: Rename artifact
sl: Preimenuj artefakt

en: Rename association
sl: Preimenuj asociacijo

en: Rename attribute
sl: Preimenuj atribut

en: Rename category
sl: Preimenuj kategorijo

en: Rename check constraint
sl: Preimenuj preverjanje omejitev

en: Rename class
sl: Preimenuj razred

en: Rename component
sl: Preimenuj komponento

en: Rename datatype
sl: Preimenuj podatkovni tip

en: Rename entity
sl: Preimenuj entiteto

en: Rename entity attribute
sl: Preimenuj atribut entitete

en: Rename entity constraint
sl: Preimenuj omejitev entitete

en: Rename enum
sl: Preimenuj naštevanje

en: Rename enum literal
sl: Preimenuj besedilno naštevanje

en: Rename folder
sl: Preimenuj mapo

en: Rename foreign key constraint
sl: Preimenuj omejitev tujega ključa

en: Rename instance
sl: Preimenuj pojavek

en: Rename instance attribute
sl: Preimenuj atribut pojavka

en: Rename interface
sl: Preimenuj vmesnik

en: Rename node
sl: Preimenuj vozel

en: Rename operation
sl: Preimenuj opravilo

en: Rename package
sl: Preimenuj paket

en: Rename port
sl: Preimenuj vrata

en: Rename role
sl: Preimenuj vlogo

en: Rename stereotype
sl: Preimenuj stereotip

en: Rename template
sl: Preimenuj predlogo

en: Rename unique constraint
sl: Preimenuj unikatno omejitev

en: Rename use case
sl: Preimenuj primer rabe

en: Rename UML object
sl: Preimenuj predmet UML

en: Enter the new name of the actor:
sl: Vnesite novo ime igralca:

en: Enter the new name of the artifact:
sl: Vnesite novo ime artifakta:

en: Enter the new name of the association:
sl: Vnesite novo ime asociacije:

en: Enter the new name of the attribute:
sl: Vnesite novo ime atributa:

en: Enter the new name of the category:
sl: Vnesite ime nove kategorije:

en: Enter the new name of the check constraint:
sl: Vnesite novo ime preverjanja omejitve:

en: Enter the new name of the class:
sl: Vnesite ime novega razreda:

en: Enter the new name of the component:
sl: Vnesite novo ime komponente:

en: Enter the new name of the datatype:
sl: Vnesite ime novega podatkovnega tipa:

en: Enter the new name of the entity:
sl: Vnesite nove entitete:

en: Enter the new name of the entity attribute:
sl: Vnesite ime novega atributa entitete:

en: Enter the new name of the entity constraint:
sl: Vnesite ime nove omejitve entitete:

en: Enter the new name of the enum:
sl: Vnesite ime novega naštevanja:

en: Enter the new name of the enum literal:
sl: Vnesite ime novega besedilnega naštevanja:

en: Enter the new name of the folder:
sl: Vnesite ime nove mape:

en: Enter the new name of the foreign key constraint:
sl: Vnesite ime nove omejitve tujega ključa:

en: Enter the new name of the instance:
sl: Vnesite ime novega pojavka:

en: Enter the new name of the instance attribute:
sl: Vnesite ime atributa novega pojavka:

en: Enter the new name of the interface:
sl: Vnesite ime novega vmesnika:

en: Enter the new name of the node:
sl: Vnesite ime novega vozla:

en: Enter the new name of the operation:
sl: Vnesite ime nove operacije:

en: Enter the new name of the package:
sl: Vnesite ime novega paketa:

en: Enter the new name of the port:
sl: Vnesite ime novih vrat:

en: Enter the new name of the role:
sl: Vnesite ime nove vloge:

en: Enter the new name of the stereotype:
sl: Vnesite ime novega stereotipa:

en: Enter the new name of the template:
sl: Vnesite ime nove predloge:

en: Enter the new name of the unique constraint:
sl: Vnesite ime nove omejitve unikatnosti:

en: Enter the new name of the use case:
sl: Vnesite ime novega primera rabe:

en: Enter the new name of the UML object
sl: Vpišite ime pretoka predmeta UML

en: OK
sl: V redu

[ctx: parse status]
en: Empty
sl: Prazno

en: Malformed argument
sl: Napačno oblikovan argument

en: Unknown argument type
sl: Neznana vrsta argumenta

en: Illegal method name
sl: Neveljavno ime metode

en: Unknown return type
sl: Neznana vrsta vrnjene vrednosti

en: Unspecified error
sl: Nedoločena napaka

en: Name
sl: Ime

en: Type
sl: Vrsta

en: Widgets/Associations
sl: Gradniki/povezave

en: Saved
sl: Shranjen

en: Parent
sl: Nadrejeni

en: Pointer
sl: Kazalec

en: Usage
sl: Uporaba

en: That is an invalid name.
sl: To je neveljavno ime.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
sl: To je rezervirana ključna beseda za jezik nastavljenega ustvarjalnika kode.

en: Reserved Keyword
sl: Rezervirana ključna beseda

en: That name is already being used.
sl: To ime je že v uporabi.

en: Not a Unique Name
sl: Ni edinstveno ime

en: Add Base Class
sl: Dodaj osnovni razred

en: Add Derived Class
sl: Dodaj izpeljan razred

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
sl: Dodaj opravilo

en: Add Attribute
sl: Dodaj atribut

en: Add Base Interface
sl: Dodaj osnovni vmesnik

en: Add Derived Interface
sl: Dodaj izpeljan vmesnik

en: Base Classifiers
sl: Osnovni razvrščevalniki

en: Derived Classifiers
sl: Izpeljani razvrščevalniki

en: An attribute with that name already exists in %1.
sl: Atribut s tem imenom že obstaja v %1.

en: Choose a different name.
sl: Izberite drugo ime.

en: Incorrect use of associations.
sl: Nepravilna uporaba povezav.

en: Association Error
sl: Napaka povezave

en: destroy
sl: uniči

en: Enter Activity Name
sl: Vnesite ime dejavnosti

en: new activity
sl: nova dejavnost

en: Enter the name of the new activity:
sl: Vnesite ime nove dejavnosti:

en: Enter Signal Name
sl: Vnesite ime signala

en: Enter Signal
sl: Vnesite signal

en: new Signal
sl: nov signal

en: Enter Time Event Name
sl: Vnesite ime časovnega dogodka

en: Enter Time Event
sl: Vnesite časovni dogodek

en: new time event
sl: nov časovni dogodek

en: Enter Combined Fragment Name
sl: Vnesite ime združenega delca

en: Enter the Combined Fragment
sl: Vnesite združen delec

en: new Combined Fragment
sl: nov združen delec

en: Enter State Name
sl: Vnesite ime stanja

en: new state
sl: novo stanje

en: Enter the name of the new state:
sl: Vnesite ime novega stanja:

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
sl: Geometrija

note: i18n: ectx: label, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: Image Mime Type
sl: Vrsta MIME za slike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (imageMimeType), group (General Options)
en: The Mime Type of the Images
sl: Vrsta MIME za slike

note: i18n: ectx: label, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support
sl: Podpora razveljavitvam

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (undo), group (General Options)
en: Undo Support is enabled when this is true
sl: Podpora razveljavitvam je omogočena, če je ta možnost TRUE

note: i18n: ectx: label, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Tabbed Diagrams
sl: Diagrami v zavihkih

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (tabdiagrams), group (General Options)
en: Enables/Disables Tabbed View of Diagrams in the view area
sl: Preklopi pogled diagramov v zavihkih v območju prikaza

note: i18n: ectx: label, entry (newcodegen), group (General Options)
en: New Code Generator
sl: Nov ustvarjalnik kode

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (newcodegen), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for the New Code Generator
sl: Preklopi podporo za nov ustvarjalnik kode

note: i18n: ectx: label, entry (layoutType), group (General Options)
en: Layout Type
sl: Postavitev

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (layoutType), group (General Options)
en: The layout type to use for new lines
sl: Vrsta konca vrstice (ali vrsta nove vrstice )

note: i18n: ectx: label, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Footer Printing
sl: Tiskanje noge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (footerPrinting), group (General Options)
en: Enables/Disables Support for footer printing
sl: Preklopi podporo za tiskanje noge

note: i18n: ectx: label, entry (autosave), group (General Options)
en: Auto Save
sl: Samodejno shrani

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosave), group (General Options)
en: Enables/Disables Auto Saving at Regular Intervals
sl: Preklopi samodejno shranjevanje ob enakomernih razmikih

note: i18n: ectx: label, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time ( Old )
sl: Čas samodejnega shranjevanja ( Star )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (time), group (General Options)
en: Auto Save Time Interval ( Old )
sl: Časovni razmik samodejnega shranjevanja ( Star )

note: i18n: ectx: label, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: Auto Save Suffix
sl: Pripona za samodejno shranjevanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autosavesuffix), group (General Options)
en: The Suffix for the auto save file
sl: Pripona za samodejno shranjene datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (loadlast), group (General Options)
en: Load Last
sl: Naloži zadnje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (loadlast), group (General Options)
en: Enables/Disables Loading of the last open file
sl: Preklopi nalaganje zadnje odprte datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (diagram), group (General Options)
en: Diagram To Load at Startup
sl: Diagram, ki se naloži ob zagonu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (diagram), group (General Options)
en: The Diagram to load at startup
sl: Diagram, ki se naloži ob zagonu

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: Default Language at Startup
sl: Privzet jezik ob zagonu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultLanguage), group (General Options)
en: The Language that Umbrello should start with by default
sl: Jezik, ki naj bi ga Umbrello zagnal kot privzetega

note: i18n: ectx: label, entry (uml2), group (General Options)
en: Use UML-2.x Notation
sl: Uporabi zapis UML-2.x

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uml2), group (General Options)
en: Enables/Disables UML2 notation
sl: Preklopi zapis UML2

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Enables/Disables usage of fill color
sl: Preklopi uporabo barve polnila

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
sl: Barva polnila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fillColor), group (UI Options)
en: The Fill Color to be used
sl: Uporabljena barva polnila

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
sl: Barva črt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineColor), group (UI Options)
en: The Color of the Lines
sl: Barva črt

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
sl: Širina črt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: The Width of the Line
sl: Širina črt

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
sl: Barva besedila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (textColor), group (UI Options)
en: The Color of the Text
sl: Barva besedila

note: i18n: ectx: label, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Show Doc Window
sl: Prikaži pogovorno okno Doc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showDocWindow), group (UI Options)
en: Enables/Disables showing of the doc window
sl: Preklopi prikaz pogovornega okna doc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (uiFont), group (UI Options)
en: The Font to be used
sl: Uporabljena pisava

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
sl: Barva ozadja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: The Color of the diagram background
sl: Barva ozadja diagrama

note: i18n: ectx: label, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: Grid Dot Color
sl: Barva točk mreže

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (gridDotColor), group (UI Options)
en: The Color of the grid dots
sl: Barva točk mreže

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (rightToLeftUI), group (UI Options)
en: Enable/disable user interface direction from right to left
sl: Omogoči/onemogoči vmesnik za branje z desne proti levi

note: i18n: ectx: label, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show Visibility
sl: Pokaži vidnost

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showVisibility), group (Class Options)
en: Show the Visibility of the Attributes ( eg: private, public, protected)
sl: Pokaži vidnost atributov (na primer: zaseben, javen, zaščiten)

note: i18n: ectx: label, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show Attributes
sl: Pokaži atribute

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showAtts), group (Class Options)
en: Show attributes of the class
sl: Pokaži atribute razreda

note: i18n: ectx: label, entry (showOps), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showOps), group (Class Options)
en: Show Operations
sl: Pokaži opravila

note: i18n: ectx: label, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Show Package
sl: Pokaži paket

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPackage), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of packages
sl: Preklopi prikaz paketov

note: i18n: ectx: label, entry (showStereoType), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showStereoType), group (Class Options)
en: Show Stereotypes
sl: Pokaži stereotipe

note: i18n: ectx: label, entry (showAttribAssocs), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttribAssocs), group (Class Options)
en: Show Attribute Associations
sl: Pokaži povezave atributov

note: i18n: ectx: label, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Show Public Only
sl: Pokaži samo javne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showPublicOnly), group (Class Options)
en: Enables/Disables showing of public attributes/methods
sl: Preklopi prikaz javnih atributov/metod

note: i18n: ectx: label, entry (showAttSig), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAttSig), group (Class Options)
en: Show Attribute Signature
sl: Pokaži podpis atributov

note: i18n: ectx: label, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show Operation Signature
sl: Pokaži podpis opravila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
sl: Prikaži podpis opravila

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeScope), group (Class Options)
en: Default Attribute Scope
sl: Privzet obseg atributov

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOperationScope), group (Class Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultOperationScope), group (Class Options)
en: Default Operation Scope
sl: Privzet obseg opravila

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
sl: Višina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height of the code viewer
sl: Višina pregledovalnika kode

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
sl: Širina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width of the Code Viewer
sl: Širina pregledovalnika kode

note: i18n: ectx: label, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (showHiddenBlocks), group (Code Viewer Options)
en: Show Hidden Blocks
sl: Pokaži skrite bloke

note: i18n: ectx: label, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Highlight Blocks
sl: Poudari bloke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (blocksAreHighlighted), group (Code Viewer Options)
en: Enables/Disables Highlighting of blocks
sl: Preklopi poudarjanje blokov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font to be used in the Code Viewer
sl: Pisava, ki bo uporabljena v pregledovalniku kode

note: i18n: ectx: label, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Paper Color
sl: Barva papirja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (paperColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Paper
sl: Barva papirja

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
sl: Barva pisave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Font
sl: Barva pisave

note: i18n: ectx: label, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedColor), group (Code Viewer Options)
en: Selected Color
sl: Barva izbranega

[ctx: Color of the Edit Block]
note: i18n: ectx: label, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Edit Block Color
sl: Barva bloka urejanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (editBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the Edit Block
sl: Barva bloka urejanja

note: i18n: ectx: label, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (nonEditBlockColor), group (Code Viewer Options)
en: Non Edit Block Color
sl: Barva bloka brez urejanja

note: i18n: ectx: label, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: UML Object Color
sl: Barva predmeta UML

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (umlObjectColor), group (Code Viewer Options)
en: Color of the UML Object
sl: Barva predmeta UML

note: i18n: ectx: label, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (hiddenColor), group (Code Viewer Options)
en: Hidden Color
sl: Barva skritega

note: i18n: ectx: label, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create Artifacts for imported files
sl: Ustvari artefakte za uvožene datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (createArtifacts), group (Code Importer)
en: Create an artifact in the component view for each imported file
sl: Ustvari artefakt v prikazu sestavnega dela za vsako uvoženo datoteko

note: i18n: ectx: label, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies
sl: Razreši odvisnosti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (resolveDependencies), group (Code Importer)
en: Resolve dependencies when importing file
sl: Razreši odvisnosti med uvažanjem datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard
sl: Podpora standardu C++11

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (supportCPP11), group (Code Importer)
en: Support C++11 standard on code import
sl: Podpora standardu C++11 ob uvozu kode

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Auto Generate Empty Constructors
sl: Samodejno ustvari prazne izgrajevalnike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenEmptyConstructors), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Auto Generation of Empty Constructors
sl: Preklopi samodejno ustvarjanje praznih izgrajevalnikov

note: i18n: ectx: label, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Comment Style
sl: Slog opombe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (commentStyle), group (Code Generation)
en: Sets the Style of Comments to be used
sl: Nastavi slog opomb, ki bo uporabljen

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Default Association Field Scope
sl: Privzet obseg polja povezovanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAssocFieldScope), group (Code Generation)
en: Sets the default Association field scope
sl: Nastavi privzet obseg polja povezovanja

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Default Attribute Accessor Scope
sl: Privzet obseg atributov dostopnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAttributeAccessorScope), group (Code Generation)
en: Sets the default attribute accessor scope
sl: Nastavi privzet obseg atributov dostopnika

note: i18n: ectx: label, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Force Documentation
sl: Vsili dokumentacijo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (forceDoc), group (Code Generation)
en: Enables/Disables Verbose Documentation
sl: Preklopi podrobni izpis dokumentacije

note: i18n: ectx: label, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Section Comment Policy
sl: Politika komentarjev razdelkov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (writeSectionComments), group (Code Generation)
en: Whether section comments shall be written
sl: Ali naj bodo zapisani komentarji razdelkov

note: i18n: ectx: label, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: Headings Directory
sl: Mapa z glavami

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (headingsDirectory), group (Code Generation)
en: The Path in which the headings are stored
sl: Pot v kateri so shranjene glave

note: i18n: ectx: label, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Include headings
sl: Vključi glave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (includeHeadings), group (Code Generation)
en: Enables/Disables inclusion of headings
sl: Preklopi vključitev glav

note: i18n: ectx: label, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: Indentation Amount
sl: Količina zamikanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationAmount), group (Code Generation)
en: The amount of indentation
sl: Količina zamikanja

note: i18n: ectx: label, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: Indentation Type
sl: Vrsta zamikanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (indentationType), group (Code Generation)
en: The Type of Indentation
sl: Vrsta zamikanja

note: i18n: ectx: label, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: Line Ending Type
sl: Vrsta konca vrstice

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (lineEndingType), group (Code Generation)
en: The type of line ending ( or new line type )
sl: Vrsta konca vrstice ( ali vrsta nove vrstice )

note: i18n: ectx: label, entry (modnamePolicy), group (Code Generation) i18n: ectx: whatsthis, entry (modnamePolicy), group (Code Generation)
en: Modifier Name Policy
sl: Pravilnik za ime spremenilnika

note: i18n: ectx: label, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: Output Directory
sl: Mapa za izhod

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (outputDirectory), group (Code Generation)
en: The directory to which the code has to be outputted
sl: Mapa v katero bo odložena koda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: The policy to be followed when there are name conflicts
sl: Pravilniki, ki jih je potrebno upoštevati, ko so prisotni spori imen

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Auto Generate Accessors
sl: Samodejno ustvari dostopnike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of accessors
sl: Preklopi samodejno ustvarjanje dostopnikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (classMemberPrefix), group (CPP Code Generation)
en: The prefix for class members
sl: Prefiks za člane razreda

note: i18n: ectx: label, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Inline Accessors
sl: Znotrajvrstični dostopniki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline accessors
sl: Preklopi znotrajvrstične dostopnike

note: i18n: ectx: label, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Inline operations
sl: Znotrajvrstična opravila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (inlineOps), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables Inline Operations
sl: Preklopi znotrajvrstična opravila

note: i18n: ectx: label, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Package is namespace
sl: Paket je imenski prostor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (packageIsNamespace), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables treating a package as a namespace
sl: Preklopi obravnavanje paketa kot imenski prostor

note: i18n: ectx: label, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Public Accessors
sl: Javni dostopniki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (publicAccessors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables public accessors
sl: Preklopi javne dostopnike

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name
sl: Ime razreda za nize

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class
sl: Ime razreda za nize

note: i18n: ectx: label, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: String Class Name Include
sl: Vključi ime razreda za nize

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the string class to be included
sl: Ime razreda za nize, ki bo vključen

note: i18n: ectx: label, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: String Include is Global
sl: Vključen niz je splošen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (stringIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of string
sl: Preklopi splošno vključevanje nizov

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name
sl: Ime razreda za vektorje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassName), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class
sl: Ime razreda za vektorje

note: i18n: ectx: label, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: Vector Class Name Include
sl: Vključi ime razreda vektorja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorClassNameInclude), group (CPP Code Generation)
en: The name of the vector class to be included
sl: Ime razreda za vektorje, ki bo vključen

note: i18n: ectx: label, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Vector include is global
sl: Vključeni vektor je splošen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (vectorIncludeIsGlobal), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables global inclusion of vector class
sl: Preklopi splošno vključevanje razreda za vektorje

note: i18n: ectx: label, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Virtual Destructors
sl: Navidezni uničevalniki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (virtualDestructors), group (CPP Code Generation)
en: Enables/Disables virtual destructors
sl: Preklopi navidezne uničevalnike

note: i18n: ectx: label, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: Getters with 'get' prefix
sl: Pridobitniki s predpono 'get'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (getterWithGetPrefix), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, create getters with 'get' prefix
sl: Če je omogočeno, ustvari dobitnike s predpono 'get'

note: i18n: ectx: label, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: Remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
sl: Odstrani predpono '[a-zA-Z]_'] iz metod dostopa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (removePrefixFromAccessorMethods), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, remove prefix '[a-zA-Z]_' from accessor methods
sl: Če je omogočeno, odstrani predpono '[a-zA-Z]_'] iz metod dostopa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (accessorMethodsStartWithUpperCase), group (CPP Code Generation)
en: If enabled, accessor methods start with capital letters
sl: Če je omogočeno, so metode dostopa poimenovane z veliko začetnico

note: i18n: ectx: label, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: Documentation tags
sl: Oznake dokumentacije

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (docToolTag), group (CPP Code Generation)
en: The tag used for generating doxygen documentation (\\, @)
sl: Oznaka uporabljena za ustvarjanje dokumentacije doxygen (\\, @)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors ( D )
sl: Samodejno ustvari dostopnike atributov ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors ( D )
sl: Preklopi samodejno ustvarjanje dostopnikov atributov ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors ( D )
sl: Samodejno ustvari dostopnike povezav ( D )

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors ( D )
sl: Preklopi samodejno ustvarjanje dostopnikov povezav ( D )

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Build ANT Document (D)
sl: Izgradi dokument ANT (D)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentD), group (D Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (D)
sl: Omogoči/Onemogoči izgradnjo dokumenta ANT (D)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Java)
sl: Samodejno ustvari dostopnike atributov (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Java)
sl: Preklopi samodejno ustvarjanje dostopnikov atributov (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Java)
sl: Samodejno ustvari dostopnike povezav (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Java)
sl: Omogoči/Onemogoči samodejno ustvarjanje dostopnikov povezav (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Build ANT Document (Java)
sl: Izgradi dokument ANT (Java)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (buildANTDocumentJava), group (Java Code Generation)
en: Enables/Disables building of ANT Document (Java)
sl: Omogoči/Onemogoči izgradnjo dokumenta ANT (Java)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Attribute Accessors (Ruby)
sl: Samodejno ustvari dostopnike atributov (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAttributeAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of attribute accessors (Ruby)
sl: Preklopi samodejno ustvarjanje dostopnikov atributov (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Auto Generate Assoc Accessors (Ruby)
sl: Samodejno ustvari dostopnike povezav (Ruby)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoGenerateAssocAccessorsRuby), group (Ruby Code Generation)
en: Enables/Disables auto generation of association accessors (Ruby)
sl: Preklopi samodejno ustvarjanje dostopnikov povezav (Ruby)

note: i18n: ectx: label, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: Automatic Dot Path
sl: Samodejna pot do "Dot"

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoDotPath), group (Auto Layout)
en: determine automatically the path of dot executable
sl: samodejno ugotovi pot do izvedljive datoteke dot

note: i18n: ectx: label, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: Dot Path
sl: Pot do "Dot"

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (dotPath), group (Auto Layout)
en: set path to dot executable (optional)
sl: nastavite pot do izvedlj. datoteke dot (izbirno)

note: i18n: ectx: label, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: Show Export Layout
sl: Pokaži izvoz postavitev

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showExportLayout), group (Auto Layout)
en: show export layout
sl: pokaži izvoz postavitev

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export model
sl: Izvozi model

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
sl: &Nov

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
sl: Pokaži

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
sl: Približanje

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
sl: Por&avnaj

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
sl: Koda

note: i18n: ectx: Menu (active_lang_menu)
en: Active &Language
sl: Dejavni jezik

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

en: &Export model to DocBook
sl: Izvozi model v DocBook

en: &Export model to XHTML
sl: Izvozi model v XHTML

en: &New Class Wizard...
sl: Čarovnik za &nov razred ...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
sl: Dod&aj privzete podatkovne vrste za dejavni jezik

en: Code &Importing Wizard...
sl: Čarovnik za uvažanje kode...

en: &Code Generation Wizard...
sl: Čarovnik za ustvarjanje kode ...

en: &Generate All Code
sl: Ustvari vso kodo

en: Creates a new document
sl: Ustvari nov dokument

en: Opens an existing document
sl: Odpre obstoječi dokument

en: Opens a recently used file
sl: Odpre nedavno uporabljeno datoteko

en: Saves the document
sl: Shrani dokument

en: Saves the document as...
sl: Shrani trenuten dokument kot ...

en: Closes the document
sl: Zapre dokument

en: Prints out the document
sl: Natisne dokument

en: Print Preview of the document
sl: Predogled tiskanja dokumenta

en: Quits the application
sl: Konča program

en: Exports the model to the docbook format
sl: Izvozi model v vrsto docbook

en: Exports the model to the XHTML format
sl: Izvozi model v vrsto XHTML

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sl: Izreže izbrani odsek in ga odloži v odložišče

en: Copies the selected section to the clipboard
sl: Kopira izbrani odsek v odložišče

en: Pastes the contents of the clipboard
sl: Prilepi vsebino odložišča

en: Undo last action
sl: Prekliči zadnje dejanje

en: Redo last undone action
sl: Ponovno izvedi zadnje preklicano dejanje

en: Set the default program preferences
sl: Nastavi privzete možnosti programa

[ctx: delete selected widget]
en: Delete &Selected
sl: Izbriši izbrano

en: &Class Diagram...
sl: Diagram razreda ...

en: &Object Diagram...
sl: Diagram predmeta ...

en: &Sequence Diagram...
sl: Diagram zaporedja ...

en: C&ommunication Diagram...
sl: Diagram sporazumevanja ...

en: &Use Case Diagram...
sl: Diagram primera uporabe ...

en: S&tate Diagram...
sl: Diagram s&tanja ...

en: &Activity Diagram...
sl: Diagram dejavnosti ...

en: Co&mponent Diagram...
sl: Diagram sestavnih delov ...

en: &Deployment Diagram...
sl: Diagram namestitve ...

en: &Entity Relationship Diagram...
sl: Diagram odvisnosti &entitete...

en: &Tree View
sl: Drevesni prikaz

en: &Debugging
sl: Razhroščevanje

en: &Logging
sl: Be&leženje

en: &Command history
sl: Zgodovina ukazov

note: i18n("&Properties"), this); m_propertyDock->setObjectName(QStringLiteral("PropertyDock")); addDockWidget(Qt::LeftDockWidgetArea, m_propertyDock);  //:TODO: create the bird's eye view
en: &Bird's eye view
sl: Pogled ptičje perspektive

en: &Clear Diagram
sl: Počisti diagram

en: &Snap to Grid
sl: Pripni na mrežo

en: S&how Grid
sl: Pokaži mrežo

en: &Delete Diagram
sl: Izbriši diagram

en: &Export as Picture...
sl: Izvozi kot sliko ...

en: Export &Diagrams as Pictures...
sl: Izvozi &diagrame kot slike ...

en: Z&oom to 100%
sl: Približaj na 100 %

en: &Move Tab Left
sl: Premakni zavihek levo

en: &Move Tab Right
sl: Premakni zavihek desno

en: Select Diagram on Left
sl: Izberi diagram na levi

en: Select Diagram on Right
sl: Izberi diagram na desni

[ctx: %1 percent value from 20 to 500]
en:  &%1%
sl:  &%1 %

[ctx: init status bar]
en: Ready
sl: Pripravljen

en: 100%
sl: 100 %

en: Fit
sl: Prilagodi

en: Diagram Toolbar
sl: Orodna vrstica diagrama

en: Doc&umentation
sl: Dok&umentacija

en: Co&mmand history
sl: Zgodovina ukazov

en: &Debug
sl: Razhrošči

en: &Log
sl: Dnevnik

en: Opening file...
sl: Odpiranje datoteke ...

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Creating new document...
sl: Ustvarjanje novega dokumenta ...

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|All Supported Files (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl, *.zargo)
    *.xmi|Uncompressed XMI Files (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Gzip Compressed XMI Files (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Bzip2 Compressed XMI Files (*.xmi.tar.bz2)
    *.uml|Eclipse PapyrusUML files (*.uml)
    *.mdl|Rose model files (*.mdl)
    *.zargo|Compressed argo Files(*.zargo)
sl: *.xmi *.xmi.tgz *.xmi.tar.bz2 *.uml *.mdl *.zargo|Vse podprte datoteke (*.xmi, *.xmi.tgz, *.xmi.tar.bz2, *.uml, *.mdl  *.zargo)
    *.xmi|Nestisnjene datoteke XMI (*.xmi)
    *.xmi.tgz|Z Gzip stisnjene datoteke XMI (*.xmi.tgz)
    *.xmi.tar.bz2|Z Bzip2 stisnjene datoteke XMI (*.xmi.tar.bz2)
    *.mdl|Modelne datoteke Rose
    *.zargo|Stisnjene datoteke argo (*.zargo)

en: Saving file...
sl: Shranjevanje datoteke ...

en: Saving file with a new filename...
sl: Shranjevanje datoteke z novim imenom ...

en: Save As
sl: Shrani kot

en: *.xmi | XMI File (*.xmi);;*.xmi.tgz | Gzip Compressed XMI File (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Bzip2 Compressed XMI File (*.xmi.tar.bz2);;* | All Files (*)
sl: *.xmi | Datoteka XMI (*.xmi);;*.xmi.tgz | Z Gzip stisnjena datoteka XMI (*.xmi.tgz);;*.xmi.tar.bz2 | Z Bzip2 stisnjena datoteka XMI (*.xmi.tar.bz2);;* | Vse datoteke (*)

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
sl: Datoteka %1 obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: Closing file...
sl: Zapiranje datoteke ...

en: No search term entered
sl: Iskani izraz ni vnesen

en: '%1': %2 found
sl: »%1«: %2 najdenih

en: Print Preview...
sl: Predogled tiskanja ...

en: Printing...
sl: Tiskanje ...

en: Print %1
sl: Natisni %1

en: Exiting...
sl: Končujem ...

en: Cutting selection...
sl: Izrezovanje izbora ...

en: Copying selection to clipboard...
sl: Kopiranje izbora v odložišče ...

en: Inserting clipboard contents...
sl: Vstavljanje vsebine odložišča ...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
sl: Umbrello ni mogel prilepiti vsebine odložišča. Predmeti v odložišču so mogoče napačne vrste.

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
sl: Pripravljen.

en: Cannot view code until you generate some first.
sl: Ni mogoče prikazati kode, dokler je nekaj ne ustvarite.

en: Cannot View Code
sl: Ni mogoče prikazati kode

en: Cannot view code from simple code writer.
sl: Ni mogoče prikazati kode iz preprostega pisalnika kode.

en: Select file(s) to import:
sl: Izberite datoteke za uvoz:

en: Select directory to import:
sl: Izberite mapo za uvoz:

en: XHTML Generation failed .
sl: Ustvarjanje XHTML je spodletelo.

en: &UML Objects
sl: Predmeti &UML

en: &Stereotypes
sl: &Stereotipi

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: UML Model
sl: Model UML

en: Logical View
sl: Logični prikaz

en: Use Case View
sl: Prikaz primera uporabe

en: Component View
sl: Prikaz sestavnih delov

en: Deployment View
sl: Prikaz namestitve

en: Entity Relationship Model
sl: Model odvisnosti entitet

en: Datatypes
sl: Podatkovne vrste

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
sl: Trenutna datoteka je bila spremenjena.
    Ali jo želite shraniti?

[ctx: warning message]
en: Warning
sl: Opozorilo

en: The file <%1> does not exist.
sl: Datoteka <%1> ne obstaja.

en: Load Error
sl: Napaka med nalaganjem

en: The file %1 seems to be corrupted.
sl: Datoteka %1 izgleda pokvarjena.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
sl: V stisnjeni datoteki ni bilo najdene datoteke XMI %1.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
sl: Med nalaganjem razširjene datoteke je prišlo do težav: %1

en: There was a problem loading file: %1
sl: Med nalaganjem datoteke je prišlo do težav: %1

en: Reason: %1
sl: Razlog: %1

en: There was a problem saving: %1
sl: Med shranjevanjem je prišlo do težave: %1

en: Save Error
sl: Napaka med shranjevanjem

en: There was a problem uploading: %1
sl: Med pošiljanjem je prišlo do težave: %1

en: use case diagram
sl: diagram primera uporabe

en: class diagram
sl: diagram razreda

en: sequence diagram
sl: diagram zaporedja

en: communication diagram
sl: diagram sporazumevanja

en: object diagram
sl: diagram predmeta

en: state diagram
sl: diagram stanja

en: activity diagram
sl: diagram dejavnosti

en: component diagram
sl: diagram sestavnih delov

en: deployment diagram
sl: diagram namestitve

en: entity relationship diagram
sl: diagram odvisnosti entitete

[ctx: diagram name]
en: Name
sl: Ime

en: Enter name:
sl: Vnesite ime:

en: That is an invalid name for a diagram.
sl: To je neveljavno ime za diagram.

en: A diagram is already using that name.
sl: Diagram že uporablja to ime.

[ctx: renaming diagram]
en: Name
sl: Ime

[ctx: renaming uml object]
en: Name
sl: Ime

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
sl: Ime

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
sl: Ime, ki ste ga vnesli, ni edinstveno.
    Ali ste to želeli?

en: Use Name
sl: Uporabi ime

en: Enter New Name
sl: Vnesite novo ime

en: Unsupported xmi file version: %1
sl: Nepodprta xml datoteka verzija: %1

en: Setting up the document...
sl: Nastavljanje dokumenta ...

en: Resolving object references...
sl: Razreševanje sklicev predmetov ...

en: Loading UML elements...
sl: Nalaganje predmetov UML ...

en: Loading diagrams...
sl: Nalaganje diagramov ...

en: /autosave%1
sl: /samod_shranjeno%1

en: Externalize Folder
sl: Pretvori mapo v zunanjo

en: Folder %1 must be relative to the main model directory, %2.
sl: Mapa %1 mora biti relativno na glavno mapo z modeli, %2.

en: Path Error
sl: Napaka poti

en: File %1 already exists!
    The existing file will be overwritten.
sl: Datoteka %1 že obstaja!
    Obstoječa datoteka bo prepisana.

en: File Exists
sl: Datoteka obstaja

en: There was a problem saving file: %1
sl: Med shranjevanjem datoteke je prišlo do težav: %1

en: Enter Model Name
sl: Vnesite ime modela

en: Enter the new name of the model:
sl: Vnesite novo ime modela:

en: Views
sl: Prikazi

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Loading listview...
sl: Nalaganje seznamskega pogleda ...

en: The class must be emptied before it can be deleted.
sl: Razred mora biti prazen, preden ga lahko izbrišete.

en: Class Not Empty
sl: Razred ni prazen

en: The package must be emptied before it can be deleted.
sl: Paket mora biti prazen, preden ga lahko izbrišete.

en: Package Not Empty
sl: Paket ni prazen

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
sl: Mapa mora biti prazna, preden jo lahko izbrišete.

en: Folder Not Empty
sl: Mapa ni prazna

en: Rename canceled
sl: Preimenovanje preklicano

en: Renaming an item of listview type %1 is not yet implemented.
sl: Preimenovanje predmeta seznamskega pogleda vrste %1 še ni podprto.

en: Function Not Implemented
sl: Funkcija še ni podprta

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
sl: Ime, ki ste ga vnesli, ni veljavno.
    Opravilo preimenovanja je bilo preklicano.

en: Name Not Valid
sl: Ime ni veljavno

en: An operation with the same name and signature already exists. You cannot add it again.
sl: Opravilo z enakim imenom in podpisom že obstaja. Ne morete je dodati znova.

en: The folderfile %1 does not exist.
sl: Datoteka mape %1 ne obstaja.

en: The folderfile %1 cannot be opened.
sl: Datoteke mape %1 ni mogoče odpreti.

en: new_parameter
sl: nov_parameter

[ctx: object name]
en: Name
sl: Ime

en: An object with the name %1
    already exists in the package %2.
    Please enter a new name:
sl: Predmet z imenom %1
    že obstaja v paketu %2.
    Vnesite novo ime:

en: new_literal
sl: nov_literal

en: new_field
sl: novo_polje

en: new_fkey_constraint
sl: nova_omejitev_fkey

en: Actor &name:
sl: Ime igralca:

en: Artifact &name:
sl: Ime artefakta:

en: Association &name:
sl: Ime asociacije:

en: Class &name:
sl: Ime razreda:

en: Component &name:
sl: Ime sestavnega dela:

en: Datatype &name:
sl: Ime PodatkovneVrste:

en: Entity &name:
sl: Ime entitete:

en: Enum &name:
sl: Ime Enum :

en: Folder &name:
sl: Ime mape:

en: Interface &name:
sl: Ime vmesnika:

en: Node &name:
sl: Ime vozlišča:

en: Package &name:
sl: Ime paketa:

en: Port &name:
sl: Ime vrat:

en: Use case &name:
sl: Ime primera uporabe:

en: Instance name:
sl: Ime primerka:

en: Diagram: %2 Page %1
sl: Diagram: %2, stran %1

en: Use fill color
sl: Uporabi barvo polnila

en: No fill color
sl: Brez barve polnila

en: Change font
sl: Spremeni pisavo

en: Change line color
sl: Spremeni barvo črte

en: Change line width
sl: Spremeni širino črte

en: Change fill color
sl: Spremeni barvo polnila

en: Change visual property
sl: Spremeni vidno lastnost

en: Delete widgets
sl: Izbriši gradnike

en: Resize widgets
sl: Spremeni velikost gradnikov

en: Enter Diagram Name
sl: Vnesite ime diagrama

en: Enter the new name of the diagram:
sl: Vnesite novo ime diagrama:

en: Failed to import from file.
sl: Uvažanje iz datoteke ni uspelo.

en: Exporting view...
sl: Izvažanje prikaza ...

en: An error happened when exporting the image:
sl: Med izvažanjem slike je prišlo do napake:

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: Izbrana datoteka %1 obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

en: Empty scene
sl: Prazna scena

en: Cannot create directory: %1
sl: Ni mogoče ustvariti mape: %1

en: A problem occurred while saving diagram in %1
sl: Med shranjevanjem diagrama v %1 je prišlo do napake

en: Multiplicity
sl: Množičnost

en: Enter multiplicity:
sl: Vnesite množičnost:

en: Association Name
sl: Ime povezave

en: Enter association name:
sl: Vnesite ime povezave:

en: Role Name
sl: Ime vloge

en: Enter role name:
sl: Vnesite ime vloge:

en: Press Ctrl with left mouse click to delete a point
sl: Pritisnite Ctrl in kliknite levo, da izbrišete točko

en: Enter the name of the diagram referenced
sl: Vnesite ime sklicujočega diagrama

en: Diagram name
sl: Ime diagrama

en: Enter the guard of the loop
sl: Vnesite stražarja zanke

en: Enter the first alternative name
sl: Vnesite prvo nadomestno ime

en: Enter first alternative
sl: Vnesite prvo nadomestno ime

en: Enter first alternative :
sl: Vnesite prvo nadomestno ime:

en: Enter referenced diagram name
sl: Vnesite ime sklicujočega diagrama

en: Enter referenced diagram name :
sl: Vnesite ime sklicujočega diagrama :

en: Enter the guard of the loop:
sl: Vnesite stražarja zanke:

en: Enter alternative Name
sl: Vnesite nadomestno ime

en: Enter the alternative:
sl: Vnesite nadomestno ime:

en: Change Text
sl: Spremeni besedilo

en: Enter new text:
sl: Vnesite novo besedilo:

en: ERROR
sl: NAPAKA

[ctx: operation name]
en: Name
sl: Ime

en: Enter operation name:
sl: Vnesite ime opravila:

en: Precondition
sl: Predpogoj

en: Postcondition
sl: Popogoj

en: Transformation
sl: Preoblikovanje

en: Note Type
sl: Vrsta opombe

en: Select the Note Type
sl: Izberite vrsto opombe

en: Enter Object Node Name
sl: Vnesite ime vozlišča predmeta

en: Enter the name of the object node :
sl: Vnesite ime vozlišča predmeta:

en: Select Object node type
sl: Izberite vrsto vozlišča predmeta

en: Select the object node type
sl: Izberite vrsto vozlišča predmeta

en: Enter the name of the data store node
sl: Vnesite ime vozlišča shrambe podatkov

en: data store name
sl: ime shrambe podatkov

en: Enter the name of the buffer node
sl: Vnesite ime vozlišča medpomnilnika

en: Enter the name of the buffer
sl: Vpišite ime medpomnilnika

en: centralBuffer
sl: osrednji medpomnilnik

en: Enter the name of the object flow
sl: Vpišite ime pretoka predmeta

en: object flow
sl: pretok predmeta

en: Enter Object Flow State
sl: Vnesite stanje pretoka predmeta

en: Enter State (keep '-' if there is no state for the object)
sl: Vnesite stanje (ohranite "-" če ni stanja za predmet)

en: Enter signal name
sl: Vnesite ime signala

en: Enter the signal name :
sl: Vnesite ime signala :

en: Enter Activity
sl: Vnesite dejavnost

en: Hold shift or ctrl to move in X axis. Hold shift and control to move in Y axis. Right button click to cancel move.
sl: Držite shift ali ctrl za premik po osi X. Držite shift in ctrl za premik po osi Y. Desni klik prekine premikanje.

en: Move widgets
sl: Premakni gradnike

en: Rename Object
sl: Preimenuj predmet

en: Enter object name:
sl: Vnesite ime predmeta:

en: Hold shift or control to move in X axis.
sl: Držite tipko Shift ali control za premik osi X.

en: Hold shift and control to move in Y axis.
sl: Držite tipko Shift ali control za premik osi Y.

en: new actor
sl: nov igralec

en: new artifact
sl: nov artefakt

en: new association
sl: nova asociacija

en: new box
sl: nova škatla

en: new category
sl: nova kategorija

en: new class
sl: nov razred

en: new combined fragment
sl: nov združen delec

en: new component
sl: nova komponenta

en: new datatype
sl: nov tip podatkov

en: new entity
sl: nova entiteta

en: new enum
sl: novo naštevanje

en: new floating dash line
sl: nova lebdeča ćrtkana črta

en: new fork/join
sl: nova razcepitev/združitev

en: new instance
sl: nov pojavek

en: new interface
sl: nov vmesnik

en: new message
sl: novo sporočilo

en: new node
sl: novo vozlišče

en: new note
sl: nova zabeležka

en: new object
sl: nov predmet

en: new object node
sl: novo vozlišče predmeta

en: new package
sl: nov paket

en: new pin
sl: nov pin

en: new port
sl: nova vrata

en: new precondition
sl: nov predpogoj

en: new region
sl: nova regija

en: new signal
sl: nov signal

en: new text
sl: novo besedilo

en: new UML widget
sl: nov gradnik UML

en: new use case
sl: nov primer uporabe

en: new widget
sl: nov gradnik

en: New activity
sl: Nova dejavnost

en: New box
sl: Nova škatla

en: New combined fragment
sl: Nov združen delec

en: New floating dash line
sl: Nova lebdeča črtkana črta

en: New fork/join
sl: Nova razcepitev/združitev

en: New message
sl: Novo sporočilo

en: New note
sl: Nova zabeležka

en: New object
sl: Nov predmet

en: New object node
sl: Novo vozlišče predmeta

en: New pin
sl: Nov pin

en: New precondition
sl: Nov predpogoj

en: New region
sl: Nova regija

en: New signal
sl: Nov signal

en: New state
sl: Novo stanje

en: New text
sl: Novo besedilo

en: New UML widget
sl: Nov gradnik UML

en: New widget
sl: Nov gradnik

en: Enter the name of the new box:
sl: Vnesite ime nove škatle:

en: Enter the name of the new combined fragment:
sl: Vnesite ime novega združenega dela:

en: Enter the name of the new floating dash line:
sl: Vnesite ime nove lebdeče črtkane črte:

en: Enter the name of the new fork/join:
sl: Vnesite ime novega razcepljanja/združevanja:

en: Enter the name of the new message:
sl: Vnesite ime novega sporočila:

en: Enter the name of the new note:
sl: Vnesite ime novega zaznamka:

en: Enter the name of the new object:
sl: Vnesite ime novega predmeta:

en: Enter the name of the new object node:
sl: Vnesite ime novega vozlišča predmeta:

en: Enter the name of the new pin:
sl: Vnesite ime novega pina:

en: Enter the name of the new precondition:
sl: Vnesite ime novega predpogoja:

en: Enter the name of the new region:
sl: Vnesite ime nove regije:

en: Enter the name of the new signal:
sl: Vnesite ime novega signala:

en: Enter the name of the new text:
sl: Vnesite ime novega besedila:

en: Enter the name of the new uml widget:
sl: Vnesite ime novega gradnika UML:

en: Enter the name of the new widget:
sl: Vnesite ime novega gradnika:

en: Rename activity
sl: Preimenuj dejavnost

en: Rename box
sl: Preimenuj škatlo

en: Rename combined fragment
sl: Preimenuj združen delec

en: Rename floating dash line
sl: Preimenuj lebdečo črtkano črto

en: Rename fork/join
sl: Preimenuj razcepišče/združevanje

en: Rename message
sl: Preimenuj sporočilo

en: Rename note
sl: Preimenuj zaznamek

en: Rename object
sl: Preimenuj predmet

en: Rename object node
sl: Preimenuj vozlišče predmeta

en: Rename pin
sl: Preimenuj pin

en: Rename precondition
sl: Preimenuj predpogoj

en: Rename region
sl: Preimenuj regijo

en: Rename signal
sl: Preimenuj signal

en: Rename state
sl: Preimenuj stanje

en: Rename text
sl: Preimenuj besedilo

en: Rename UML widget
sl: Preimenuj gradnik UML

en: Rename widget
sl: Preimenuj gradnik

en: Enter the new name of the activity:
sl: Vnesite novo ime dejavnosti:

en: Enter the new name of the box:
sl: Vnesite novo ime škatle:

en: Enter the new name of the combined fragment:
sl: Vnesite novo ime združenih delcev:

en: Enter the new name of the floating dash line:
sl: Vnesite novo ime lebdeče črtkane črte:

en: Enter the new name of the fork/join widget:
sl: Vnesite novo ime gradnika razcepišča/združevanja:

en: Enter the new name of the message:
sl: Vnesite novo ime sporočila:

en: Enter the new name of the note:
sl: Vnesite novo ime zaznamka:

en: Enter the new name of the object:
sl: Vpišite novo ime predmeta:

en: Enter the new name of the object node:
sl: Vpišite novo ime vozlišča predmeta:

en: Enter the new name of the pin:
sl: Vnesite novo ime pina:

en: Enter the new name of the precondition:
sl: Vnesite novo ime predpogoja:

en: Enter the new name of the region:
sl: Vnesite novo ime regije:

en: Enter the new name of the signal:
sl: Vnesite novo ime signala:

en: Enter the new name of the state:
sl: Vnesite novo ime stanja:

en: Enter the new name of the text:
sl: Vnesite novo ime besedila:

en: Enter the new name of the uml widget:
sl: Vnesite novo ime gradnika UML:

en: Enter the new name of the widget:
sl: Vnesite novo ime gradnika:

en: Box
sl: Škatla

en: CombinedFragment
sl: ZdruženDelec

en: Datatype
sl: Podatkovna vrsta

en: Enum
sl: Naštevanje

en: FloatingDashLine
sl: LebdečaČrtkanaČrta

en: ForkJoin
sl: RazcepitevZdružitev

en: Message
sl: Sporočilo

en: Note
sl: Zaznamek

en: Object
sl: Predmet

en: ObjectNode
sl: VozliščePredmeta

en: State
sl: Stanje

en: Text
sl: Besedilo

en: UseCase
sl: PrimerUporabe

en: Instance
sl: Pojavek

[ctx: selection arrow]
en: Select
sl: Izberi

en: Creation
sl: Ustvarjanje

en: Destroy
sl: Uniči

en: Combined Fragment
sl: Združen delec

en: Label
sl: Oznaka

en: Directional Association
sl: Usmerjena asociacija

[ctx: UML class]
en: Class
sl: Razred

en: Send signal
sl: Pošlji signal

en: Accept signal
sl: Sprejmi signal

en: Accept time event
sl: Sprejmi časovni dogodek

en: Fork/Join
sl: Razcepitev/združitev

en: Interface Provider
sl: Ponudnik vmesnika

en: Interface required
sl: Zahtevan vmesnik

[ctx: join states]
en: Join
sl: Združi

[ctx: state choice]
en: Choice
sl: Izbira

note: i18n("Choice"),                  Icon_Utils::it_Choice_Round,            SLOT(slotChoice()) },          //NotYetImplemented
en: And Line
sl: In vrstica

[ctx: state diagram]
en: State
sl: Stanje

en: Pre/Post condition
sl: Pred/popogoj
