umbrello - en to tg translation catalogue (488 entries)

en: Class Diagram
tg: Синфи диаграмма

en: Use Case Diagram
tg: Собиқаҳои диаграмма

en: Sequence Diagram
tg: Диаграммаҳои пайдарпаӣ

en: Collaboration Diagram
tg: Корпоратсияи даиграмма

en: State Diagram
tg: Вазъияти диаграмма

en: Activity Diagram
tg: Фаъолияти диаграмма

en: Component Diagram
tg: Қисмати диаграмма

en: Deployment Diagram
tg: Кушоиши диаграмма

en: No Diagram
tg: Бе диаграмма

en: Generalization
tg: Ҷамъбаст

en: Aggregation
tg: Агрегировандан

en: Dependency
tg: Вобастагӣ

en: Association
tg: Иттиҳод

en: Self Association
tg: Худиттиҳод

en: Sequence Message
tg: Ахборот ба таври синхронӣ

en: Collaboration Self Message
tg: Худахбороти кооперативӣ

en: Sequence Self Message
tg: Худахбороти пайдарпаӣ

en: Containment
tg: Гунҷоиш

en: Composition
tg: Таркиббандӣ

en: Realization
tg: Иҷрокунӣ

en: Uni Association
tg: Уни-иртибот

en: Anchor
tg: Истинод кардан

en: State Transition
tg: Гузариши вазъият

en: Activity
tg: Фаъолият

en: At least one of the items in the clipboard could not be pasted because an item of the same name already exists.  Any other items have been pasted.
tg: Яке аз камаҳамиятарин қалам дар забонак гузошта нахоҳад шуд, чунки ба ҳамин монанд қалам аллакай мавҷуд дорад.  Вале дигар қаламҳо аллакай гузошта шудаанд.

en: Paste Error
tg: Часпондани хато

en: Cannot open file %1 for writing. Please make sure the folder exists and you have permissions to write to it.
tg: Файли %1 барои сабт намудан кушода нашуд.Боварӣ ҳосил намоед, ки файл мавҷуд дорад ва ба ин шумо ҳуқуқҳои муаян доред.

en: Cannot Open File
tg: Файлро натавонистам кушод

en: Cannot create the folder:
tg: Натавонистам каталогро бунёд созам:

en: 
    Please check the access rights
tg: 
    Ҳуқуқи имконоти худро тафтиш намоед

en: Cannot Create Folder
tg: Натавонистам каталог бунёд созам

en: Package is a namespace
tg: Покат барои фазои ном мебошад

en: Virtual destructors
tg: Деструктураҳои виртуали

en: Generate empty constructors
tg: Ҳосил кардани конструкторҳои холи

en: Generate accessor methods
tg: Ҳосил кардани роҳи метод ба хусусиятҳо

en: Operations are inline
tg: Операсияи дар дарун сохташуда

en: Accessors are inline
tg: Роҳи методҳо ба хусусиятҳои дар дарун сохташуда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">C++ Code Generation</p>
tg: <p align="center">Пайдоиши коди C++</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
tg: Умумӣ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabMethodBodyGeneration)
en: Method Body Generation
tg: Пайдоиши тани метод

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
tg: вектор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelVariable)
en: <b>Variable</b>
tg: <b>Тағйирёбанда</b>

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo)
en: QString
tg: Сатр (QString)

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
tg: сатр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStringClass)
en: <p align="center">String</p>
tg: <p align="center">Сатр</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelListClass)
en: <p align="center">List</p>
tg: <p align="center">Рӯйхат</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelGlobal)
en: <i>global?</i>
tg: <i>глобалӣ?</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelClassName)
en: Class name
tg: Номи синф

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelIncludeFile)
en: <i><p align="center">Include file</p></i>
tg: <i><p align="center">Васл кардани файл</p></i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelHelpMethodBodyGen)
en: Use following for classes in generated code:
tg: Дар вақти пайдоиши код синфҳои зеринро истифода баред:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
tg: Ҳуҷҷатнома

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
tg: Услуб:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Slash (//)
tg: Слеш-Слеш (//)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_selectCommentStyle) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_SelectCommentStyle)
en: Slash-Star (/**  */)
tg: Слеш-ситорача (/**  */)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Project Generation
tg: Пайдоиши лоиҳа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_makeANTDocumentCheckBox)
en: Create ANT build document
tg: Бунёд кардани файли васлкунии ANT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Auto-Generate Methods
tg: Ҳосил кардани методҳо ба таври автоматӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateConstructors)
en: Empty constructor methods
tg: Созандаҳои холӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAssocAccessors)
en: Association accessor methods
tg: Методҳои дастрасӣ ба иттиҳод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_generateAttribAccessors)
en: Attribute accessor methods
tg: Методҳои дастрасӣ ба махсусиятҳо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
tg: Умумӣ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
tg: Ғайрирасми

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
tg: Муҳофиз карда шуда

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB)
en: From Parent Object
tg: Аз объекти волидайн

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB)
en: From Parent Role
tg: Аз нақши волидайн

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelTitle)
en: <p align="center">Java Code Generation</p>
tg: <p align="center">Ҳосил кардани код дар Java</p>

en: Code Generation Wizard
tg: Устои пайдоиши рамз

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeGenOptionsPage) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CodeImpSelectPage)
en: Code Generation Options
tg: Параметрҳои генерацияҳои код

en: Language Options
tg: Параметрҳои забон

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
tg: Забон

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
tg: Каталогҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelFolder)
en: Write all generated files to folder:
tg: Нигоҳ доштани файлҳои ҳосил кардашуда дар каталог:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_outputDir)
en: Files generated by Code Generator will be written to this folder
tg: Файлҳои ҳосилшуда дар ҳамин каталог нигоҳ дошта мешаванд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
tg: Доир&аи назар...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_includeHeadings)
en: &Include heading files from folder:
tg: &Васл кардани файлҳои сарлавҳагӣ аз каталог:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ui_headingsDir)
en: Files in this folder will be used as heading files in the generated code
tg: Файлҳои ҳамин каталог дар вақти пайдоиши код мисли файлҳои сарлавҳагӣ истифода бурда мешаванд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
tg: Доир&аи назар...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxOverwritePolicy) i18n: ectx: label, entry (overwritePolicy), group (Code Generation)
en: Overwrite Policy
tg: Файлҳои вуҷуд буда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelOverwritePolicy)
en: If a file with the same name as the name code 
    generator wants to use as output file already exists:
tg: Агар файл бо номи, ки бо генератори код 
     истифода бурда мешавад, аллакай вуҷуд дошта бошад:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: Overwrite existing files if they exist in the destination folder
tg: Иваз кардани файлҳои вуҷуд буда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonOverwrite)
en: O&verwrite
tg: И&ваз кардан

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: If a file with the same name already exists, ask what to do
tg: Агар файл бо ҳамин гуна ном аллакай вуҷуд дошта бошад, он гоҳ дар бораи амалҳои минбаъд пурсед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
tg: Пур&сидан

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: If a file already exists in the destination folder, select a different name to use by adding a suffix to the file name
tg: Агар файл аллакай дар папкаи сарнавишт вуҷуд дорад ,пас номи дигарро бо истифодаи суффикси якҷошавндаро ба номи файл интихоб кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonChangeName)
en: &Use a different name
tg: &Номи дигарро интихоб кунед

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
tg: Зинату ороиш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxComment)
en: Comment Verbosity
tg: Эзоҳоти Муфассалӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: Write comments &for class and method documentation even if empty
tg: Навистани шарҳ барои &синфҳо ва методҳо ҳатто онҳо холӣ ҳам бошанд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_forceDoc)
en: &Write documentation comments even if empty
tg: &Навистани шарҳи ҳуҷҷатҳо ҳатто онҳо холӣ ҳам бошанд

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ui_writeSectionComments)
en: Writes comments to indicate the different sections (public, private etc) in a class, even if the sections are empty
tg: Эзоҳотро нависед барои нишон додани шӯъбаҳои гуногун (ҷамъиятӣ,шахсӣ) дар дарс ҳатто агар он шӯъбаҳо холӣ бошанд

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
tg: Сатрҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelType)
en: Indentation type:
tg: Навъи фосилаҳо:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: No Indentation
tg: Бефосила

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Tab
tg: Табулятсия

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
tg: Фосила

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelAmount)
en: Indentation amount:
tg: Миқдори аломатҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Line ending style:
tg: Охири сатр:

en: Select Classes
tg: Интихоби синфҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListAvailable)
en: Classes Available
tg: Синфҳои дастрас

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add class for code generation
tg: Илова кардани синф барои пайдоиши рамз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: Remove class from Code Generation
tg: Кӯр кардани синф аз ҳосилкунии код

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelListSelected)
en: Classes Selected
tg: Синфҳои интихобшуда

en: Not Yet Generated
tg: Ҳоло гененерирондашудаги нест

en: Code Generated
tg: Код генерирондашуда

en: Not Generated
tg: Ногенерирондашуда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
tg: Синф

en: Initial activity
tg: Фаъолияти аввалин

en: End activity
tg: Охири фаъолият

note: i18n("Attribute...")); break;
en: Branch/Merge
tg: Шоха/Боҳампайвастан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
tg: Хусусиятҳои умумӣ

en: Activity type:
tg: Шакли фаъолият:

en: Activity name:
tg: Ному насаби фаъолият:

en: Association Properties
tg: Хусусияти ҷамъиятӣ

en: General Settings
tg: Дурусткуниҳои умумӣ

en: Display Options
tg: Намоиши интихобҳо

en: Attributes
tg: Атрибутҳо

en: Operations
tg: Амалиётҳо

en: Operation Settings
tg: Танзимоти амалиёт

en: Templates
tg: Қолибҳо

en: Templates Settings
tg: Танзимотҳо қолибҳо

en: Enum Literals
tg: Константаҳои гузаронидашуда

en: Enum Literals Settings
tg: Шакли константаҳои гузаронидашуда

en: Contents Settings
tg: Танзимоти мундариҷа

en: Associations
tg: Ширкатҳо

en: Class Associations
tg: Ширкатҳои синфӣ

en: new_class
tg: синфи_нав

en: New Class
tg: Синфи нав

en: Class Attributes
tg: Аттрибутҳои синфӣ

en: Class Operations
tg: Амалиётҳои синфӣ

en: Show
tg: Тасвир намудан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_showHiddenCodeCB)
en: Show hidden blocks
tg: Тасвир кардани блокҳои пинҳон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_componentLabel)
en: <p align="center">component name here</p>
tg: <p align="center">дар ин ҷо номи қисмат</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_highlightCheckBox)
en: Show block type
tg: Тасвир кардани навъи блок

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
tg: Рангҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
tg: Ҳарф:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperLabel)
en: Paper:
tg: Қоғаз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
tg: Ҷудокунӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">UML object block:</p>
tg: <p align="right">Блоки объекти UML:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p align="right">Hidden block:</p>
tg: <p align="right">Блоки пинҳонӣ:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <p align="right">Uneditable text:</p>
tg: <p align="right">Матни тағйирнашаванда:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Editable text:</p>
tg: <p align="right">Матни ивазшаванда:</p>

en: You are about to delete the entire diagram.
    Are you sure?
tg: Оё шумо дар ҳақиқат ҳамаи
     диаграммаҳоро нобуд сохтан мехоҳед?

en: Are you sure you want to delete diagram %1?
tg: Шумо мехоҳед ,ки ин диаграммаро нест кунед %1?

en: Delete Diagram?
tg: Диаграммаро нобуд созам?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
tg: Филтр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_CurrentDiagram)
en: &Current diagram
tg: &Диаграммаи ҷоришаванда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_Diagrams)
en: &All diagrams
tg: &Ҳамаи диаграммаҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
tg: Бастаи нармафзорӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
tg: Итерфейс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
tg: Амалиёт

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
tg: Аттрибут

en: Font Settings
tg: Мизрубҳои навиштаҷот

en: Role Settings
tg: Намои нақшҳо

en: Destination File Already Exists
tg: Охирини парванда аллакай мавҷуд аст

en: &Overwrite
tg: &Иваз кардан

en: &Generate Similar File Name
tg: &Ҳамин гуна номи файлро пешниҳод кунед

en: &Do Not Generate File
tg: &Файлро пешниҳод накунед

en: The file %1 already exists in %2.
    
    Umbrello can overwrite the file, generate a similar
    file name or not generate this file.
tg: Парвандаи %1 аллакай дар %2 мавҷуд аст.
    
    Шумо метавонед ки парвандаро алиш кунед,парвандаро нигоҳ доред бо номи дигар,ё ин ки ин парвандаро тамоман нагенериронед.

en: &Apply to all remaining files
tg: &Ба ҳамаи файлҳои гузашта гузаред

en: Activities
tg: Фаъолиятҳо

en: New Activity...
tg: Фаъолияти нав...

en: Rename
tg: Номро аз сари нав гузоштан

en: Stereotype
tg: Навъи стереоӣ

en: Type:
tg: Намуд:

en: Role A Properties
tg: Хусусияти нақши А

en: Role B Properties
tg: Хусусияти нақши В

en: Role A Changeability
tg: Имкони тағир додани нақши А

en: Role B Changeability
tg: Имкони тағир додани нақши В

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelRoleName)
en: Rolename:
tg: Номи нақш:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelMultiplicity)
en: Multiplicity:
tg: Бисёрӣ:

en: A&bstract class
tg: Си&нфи мавҳум

en: Draw as actor
tg: Рассомӣ кардан ҳамчун рӯи коркунанда

en: Multiple instance
tg: Якчанд нусха намудан

en: Show destruction
tg: Намоиш додани харобкунанда

en: The name you have chosen
    is already being used.
    The name has been reset.
tg: Ин ном аллакай истифода шуда буд
    Вай партофтагӣ мебошад.

en: Name is Not Unique
tg: Ном аллакай мавҷуд дорад

en: N&ew Attribute...
tg: &Атрибут бунёд кардан...

en: N&ew Operation...
tg: А&малиёти нав...

en: N&ew Template...
tg: &Қолиби нав...

en: N&ew Enum Literal...
tg: &Константаи гузаронидашударо илова кардан...

en: &Properties
tg: &Хусусиятҳо

en: &Documentation
tg: &Ҳуҷҷатнома

en: Operatio&ns
tg: &Амалиётҳо

en: &Visibility
tg: &Дидашаванда

en: O&peration signature
tg: Рақами ҷузъбан&дии амалиёт

en: Pac&kage
tg: &Пакет

en: Att&ributes
tg: &Артрибутҳо

en: Attr&ibute signature
tg: Рақами ҷузъ&бандии артрибут

en: Draw as circle
tg: Расм кашидан ҳамчун марказнок

en: Starting Scope
tg: Минтақаи аввали дидашаванда

en: Default attribute scope:
tg: Минтақаи дидашавандаи атрибутҳои элом нагашта шуда:

en: Default operation scope:
tg: Минтақаи дидашавандаи амалҳои элом нагашта шуда:

en: <p align="center">No Options Available.</p>
tg: <p align="center">Параметрҳои имконпазир мавҷуд надорад.</p>

en: &Diagrams
tg: &Диаграммаҳо

en: &Select diagrams
tg: &Ҷудо намудани диаграммаҳо

en: &Type of diagram
tg: &Намуди диаграммаҳо

en: No diagrams selected.
tg: Диаграммаҳои интихоб карда шуда мавҷуд надорад.

en: The name you have entered is invalid.
tg: Номи воридшуда нодуруст аст.

en: Invalid Name
tg: Номи нодуруст

en: The name you have entered is not unique.
tg: Ин хел ном аллакай вуҷуд дорад.

en: Name Not Unique
tg: Ном якхела нест

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDiagramProperties)
en: Diagram Properties
tg: Хусусиятҳои диаграмма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
tg: Ном:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
tg: Калон кунӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
tg: Намоиши &шабака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapToGrid)
en: Snap &to grid
tg: Ба шабака &бастан

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap the size of the components to be a multiple of the grid spacing.
    If 'Snap to Grid' is enabled a component will always be aligned with the grid on all 4 sides.
tg: Тасвири лаҳзаи андозаи қисматҳо метавонад чандин тӯри фосилагузорӣ дошта бошад.
    Агар тасвири лаҳза ба тӯри  фосилагузаранда тавоно сохтани қисматҳо ҳамавақт ба тӯри ҳамаи он 4 тарафҳо саф оварда мешаванд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_snapComponentSizeToGrid)
en: Snap component size
tg: Бастани андозаи қисматҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
tg: Интервали шабака:

en: Enable undo
tg: Пахш намудани амалиёти сабт барои бекор кардан

en: Autosave
tg: Автонигоҳдорӣ

en: E&nable autosave
tg: &Пахш намудани автонигоҳдорӣ

en: Select auto-save time interval (mins):
tg: Фосилаи автонигоҳдорӣ, дар як дақиқа:

en: Set autosave suffix:
tg: Васеъкунии автонигоҳдорӣ:

en: Startup
tg: Сар додан

en: &Load last project
tg: &Пурборкунии лоиҳаи охирин

en: Start new project with:
tg: Оғоз намудани лоиҳаи нав бо:

en: Contained Items
tg: Мавзӯи нуқтаҳо

en: Select Operation
tg: Амалро интихоб намоед

en: Sequence number:
tg: Рақами пайравикунанда:

en: Class operation:
tg: Амалиёти синфӣ:

en: New Operation...
tg: Амалиёти нав...

en: Custom operation:
tg: Дигар амал:

en: &Use fill color
tg: &Истифода намудани пуркунанда

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_propsGroupBox)
en: Role Properties
tg: Хусусиятҳои нақш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_visibilityButtonGroup)
en: Role Visibility
tg: Дидашавандагии нақш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_changeabilityButtonGroup)
en: Role Changeability
tg: Имконпазирии ивазкунии нақш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
tg: Имконоти тағирпазирӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
tg: Не

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
tg: Фақат барои илова намудан

en: &Fill:
tg: &Ранг кардан:

en: &Use fill
tg: &Рангкунӣ

en: Parameter Properties
tg: Хусусиятҳои параметр

en: You have entered an invalid parameter name.
tg: Шумо номи параметри нодурустро гузоштед.

en: Parameter Name Invalid
tg: Номи параметр нодуруст

en: Umbrello Setup
tg: Мизроб сохтани Umbrello

en: User Interface
tg: Интерфейс

en: User Interface Settings
tg: Интерфейси истифодабаранда

en: Class Settings
tg: Параметрҳои синф

en: Code Generation
tg: Генератсияи код

en: Code Generation Settings
tg: Генератсияи код

en: Code Viewer
tg: Аз назар гузарондани код

en: Code Viewer Settings
tg: Аз назар гузарондани код

en: State type:
tg: Навъи ҳолат:

en: State name:
tg: Номи ҳолат:

en: Attribute Properties
tg: Хусусиятҳои аттрибут

en: &Initial value:
tg: &Маънои аввалин:

en: You have entered an invalid attribute name.
tg: Шумо номи хусусияти нодурутро гузоштед.

en: Attribute Name Invalid
tg: Номи аттрибут нодуруст

en: The attribute name you have chosen is already being used in this operation.
tg: Номи хусусияте ки шумо интихоб кардед дар амалиёт аллакай истифодашудааст.

en: Attribute Name Not Unique
tg: Номи аттрибут ягона нест

en: Operation Properties
tg: Хусусиятҳои амалиёт

en: Parameters
tg: Параметрҳо

en: Ne&w Parameter...
tg: Па&раметри нав...

en: The parameter name you have chosen
    is already being used in this operation.
tg: Норми параметре ки шумо интихоб кардед
    дар ин амалиёт аллакай истифодашудааст.

en: Parameter Name Not Unique
tg: Номи параметр ягона нест

en: The parameter name you have chosen is already being used in this operation.
tg: Номи параметре ки шумо гузоштед аллакай дар амалиёт истифодашудааст.

en: You have entered an invalid operation name.
tg: Шумо номи амалиёти беэтиборро гузоштед.

en: Operation Name Invalid
tg: Номи амалиёт нодуруст

en: An operation with that signature already exists in %1.
tg: Амалиёт бо сигнатураи ҳамин гуна аллакай дар %1мавҷуд аст.

en: Choose a different name or parameter list.
tg: Номи дигарро интихоб кунед ё ин ки матни параметрро.

en: Template Properties
tg: Хусусияти қолиб

en: You have entered an invalid template name.
tg: Номи нодурусти қолиб.

en: Template Name Invalid
tg: Номи нодурусти қолиб

en: Classes Display Options
tg: Параметрҳои тасвир кардани синфҳо

en: &Library
tg: &Китобхона

en: &Table
tg: &Ҷадвал

en: Draw As
tg: Нақшакашӣ мисли

en: &Type:
tg: &Намуд:

en: Visibility
tg: Намоёнӣ

en: Role A Visibility
tg: Дидашавандаи нақши А

en: Role B Visibility
tg: Дидашавандаи нақши В

en: Umbrello UML Modeller Authors
tg: Муаллифи Umbrello

en: Umbrello UML Modeller
tg: Umbrello

en: File to open
tg: Файлро кушоед

en: Delete Anchor
tg: Нобуд кардани бадарға

en: Change Association Name...
tg: Тағйири номи пайвастагӣ...

en: Change Role A Name...
tg: Тағирдиҳии ролӣ номи А...

en: Change Role B Name...
tg: Тағирдиҳии ролӣ номи В...

en: Select Operation...
tg: Интихоб кардани амалиёт...

en: New Template...
tg: Нусхаи нав...

en: Activity...
tg: Фаъолият...

en: Actor
tg: Иштироккунанда

note: i18n("Actor...")); break;
en: Artifact
tg: Артифакт

note: i18n("Category...")); break;
en: Change Font...
tg: Дигаргун кардани ҳарф...

en: Collapse All
tg: Маҳкам кардани ҳама

en: Component
tg: Қисмат

en: Folder
tg: Каталог

en: Datatype...
tg: Намуди маълумотҳо...

en: End Activity
tg: Фаъолияти охир

en: End State
tg: Ҳолати охир

en: Enum...
tg: Намуди номбаршуда...

en: Enum Literal...
tg: Константаи номбаршуда...

en: Expand All
tg: Паҳн кардани ҳама

en: Export as Picture...
tg: Захира кардан мисли тасвир...

en: Fill Color...
tg: Ранги шероза...

en: Text Line...
tg: Хати матн...

en: Initial Activity
tg: Фаъолияти аввала

en: Initial State
tg: Ҳолати аввала

en: New Attribute...
tg: Аттрибути нав...

en: Line Color...
tg: Ранги сатр...

en: Asynchronous Message
tg: Паёми ноҳамгомӣ

en: Synchronous Message
tg: Паёми ҳамгомӣ

en: New Literal...
tg: Навасаи луғзии доими...

en: New Parameter...
tg: Параметри нав...

en: Node
tg: Гиреҳ

en: Object...
tg: Мавзӯъ...

note: i18n("Operation...")); break;
en: Package...
tg: Пакет...

en: Rename...
tg: Тағйири ном...

en: Rename Object...
tg: Тағйир кардани номи объект...

en: Reset Label Positions
tg: Партофтани ҳолати нишонҳо

en: Use Case
tg: Собиқа

en: Clear Diagram
tg: Нобуд кардани диаграмма

en: Snap to Grid
tg: Банд кардан ба шабака

en: Show Grid
tg: Нишон додани шабака

en: Public Only
tg: Фақат умумӣ

en: Operation Signature
tg: Имзои амалиёт

en: Attribute Signature
tg: Имзои аттрибут

en: Refactor
tg: Нишондиҳандаи нав

en: View Code
tg: Намоиш кардани код

en: Draw as Circle
tg: Кашидан мисли доира

en: Rename Class...
tg: Тағйир кардани номи синф...

en: Move Up
tg: Ба боло

en: Move Down
tg: Ба поён

en: Change Text...
tg: Тағйир кардани матн...

en: Change State Name...
tg: Тағйири номи ҳолат...

en: Change Activity Name...
tg: Тағйири номи фаъолият...

en: Change Multiplicity...
tg: Тағйири бисёрӣ...

en: Change Name
tg: Тағйири ном

note: i18n: ectx: label, entry (useFillColor), group (UI Options)
en: Use Fill Color
tg: Истифодаи ранги шероза

en: Align Right
tg: Ба канори рост рост намоед

en: Align Left
tg: Ба канори чап рост намоед

en: Align Top
tg: Ба канори боло рост намоед

en: Align Bottom
tg: Ба канори поёни рост намоед

en: Align Vertical Middle
tg: Рост намудан ба таври амудӣ (дар байни киёниҳо)

en: Align Horizontal Middle
tg: Рост намудан ба таври уфуқӣ (дар байни киёниҳо)

en: new_actor
tg: актёри_нав

en: new_association
tg: ассотсиатсияи_нав

en: new_attribute
tg: аттрибути_нав

en: new_component
tg: компоненти_нав

en: new_datatype
tg: намуди маълумот_нав

en: new_interface
tg: интерфейси_нав

en: new_node
tg: узели_нав

en: new_operation
tg: амали_нав

en: new_package
tg: пакети_нав

en: new_object
tg: мавзуъи_нав

en: That is an invalid name.
tg: Номи нодуруст.

en: This is a reserved keyword for the language of the configured code generator.
tg: Ин забони фаъоли хизмат эҳтиётӣ аст.

en: Reserved Keyword
tg: Эҳтиёт намудани калимаи калид

en: That name is already being used.
tg: Ном аллакай истифода шуда истодааст.

en: Not a Unique Name
tg: Ном аллакай истифода шуда истодааст

en: Add Base Class
tg: Дохил кардани базаи синфӣ

en: Add Derived Class
tg: Дохил кардани синфи баромадшуда

note: i18n("Add Interface Implementation"), SLOT(addInterfaceImplementation()), Icon_Utils::it_Implementation));
en: Add Operation
tg: Дохил кардани амалиёт

en: Add Attribute
tg: Дохил кардани атрибут

en: Add Base Interface
tg: Дохил кардани базаи интерфейс

en: Add Derived Interface
tg: Дохил кардани интерфейси баромадшуда

en: Base Classifiers
tg: Мақомшиносҳои базавӣ

en: Derived Classifiers
tg: Мақомшиносҳои баромадшуда

en: Incorrect use of associations.
tg: Имконнопазирии истифодабарии иттиҳод.

en: Association Error
tg: Хатогии иттиҳод

en: Enter Activity Name
tg: Номи фаъолиятро гузоред

en: new activity
tg: фаъолияти нав

en: Enter the name of the new activity:
tg: Номи фаъолияти навро гузоред:

en: Enter State Name
tg: Номи ҳолатро гузоред

en: new state
tg: ҳолати нав

en: Enter the name of the new state:
tg: Номи ҳолати навро гузоред:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showOpSig), group (Class Options)
en: Show operation signature
tg: Намоиш додани амалҳои рақами ҷузъбандӣ

note: i18n: ectx: Menu (views)
en: &Diagram
tg: &Диаграмма

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
tg: &Нав

note: i18n: ectx: Menu (show_view)
en: Sh&ow
tg: На&моиш

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
tg: &Рамз

en: &New Class Wizard...
tg: &Устоди синфҳои нав...

en: &Add Default Datatypes for Active Language
tg: &Якҷо намудани намудҳои маълумотҳои дар бораи зикр накардани забон

en: &Code Generation Wizard...
tg: &Устоди истеҳсоли код...

en: &Generate All Code
tg: &Истеҳсоли ҳамаи кодҳо

en: Creates a new document
tg: Месозад документи навро

en: Opens an existing document
tg: Мекушад документи вуҷудоштаро

en: Opens a recently used file
tg: Мекушояд файли ба қариби истифодашуда

en: Saves the document
tg: Дар зотира мегузорад документро

en: Saves the document as...
tg: Документро дар хотира гузоштан ҳамчун...

en: Closes the document
tg: Маҳкам мекунад документро

en: Prints out the document
tg: Документро чоп мекунад

en: Quits the application
tg: Баромадан аз барнома

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
tg: Мебурад қисми интихобкардашударо ва дар клипборд меандозад

en: Copies the selected section to the clipboard
tg: Нусха мебардорад қисми интихоб кардашударо ба клипборд

en: Pastes the contents of the clipboard
tg: Мечаспонад клипборди иборатбударо

en: Set the default program preferences
tg: Барқароркунии мизроби барномаҳо дар зикр накардан

en: &Class Diagram...
tg: &Диаграммаи синфӣ...

en: &Sequence Diagram...
tg: &Диаграмаи пай дар пайи...

en: &Use Case Diagram...
tg: &Диаграммаи назираҳо...

en: S&tate Diagram...
tg: Ди&аграммаи молу мулк...

en: &Activity Diagram...
tg: &Диаграммаи фаъолиятӣ...

en: Co&mponent Diagram...
tg: Ди&аграммаи фаъолиятҳо...

en: &Deployment Diagram...
tg: &Диаграммаи кушоиш...

en: &Tree View
tg: &Намуди дарахт

en: &Clear Diagram
tg: &Тоза намудани диаграмма

en: &Snap to Grid
tg: &Часпидан ба тор

en: S&how Grid
tg: Н&ошон додани тор

en: &Export as Picture...
tg: &Экспорт кардани ҳамчун сурат...

en: Z&oom to 100%
tg: Та&ғири андози тасвир ба 100%

en: Diagram Toolbar
tg: Лавҳаи асбоби диаграмма

en: Opening file...
tg: Кушодани файл...

en: Creating new document...
tg: Сохтани документи нав...

en: Open File
tg: Кушодани Файл

en: Saving file...
tg: Хотиргузории файл...

en: Saving file with a new filename...
tg: Хотиргузори намудани файл бо номи файли нав...

en: The file %1 exists.
    Do you wish to overwrite it?
tg: Файл вуҷуд дорад %1.
    Онро иваз мехоҳед кунед?

en: Closing file...
tg: Маҳкам кардани файл...

en: Printing...
tg: Чоп кардан...

en: Print %1
tg: Чоп %1

en: Exiting...
tg: Баромадан...

en: Cutting selection...
tg: Буридан интихобро...

en: Copying selection to clipboard...
tg: Нусха кардани интихобро ба клипборд...

en: Inserting clipboard contents...
tg: Даровардани иборат будаи клипборд...

en: Umbrello could not paste the clipboard contents.  The objects in the clipboard may be of the wrong type to be pasted here.
tg: Umbrello наметавонад часпонад иборатҳои клипбордро. Чизҳо дар клипборд мумкин ки намуди хато мебошанд барои часпондан дар ин ҷо.

en: Cannot view code until you generate some first.
tg: Барои тамошои код онро бояд ҳосил кунед.

en: Cannot View Code
tg: Хатоги дар тамошои код

en: Cannot view code from simple code writer.
tg: Тамошо кардан намешавад аз тарафи нависандаи коди оддӣ.

en: Logical View
tg: Пешниҳодҳои мантиқӣ

en: Use Case View
tg: Андеша аз тарафи собиқаҳо

en: Component View
tg: Андеша аз тарафи собиқаҳо

en: Deployment View
tg: Андеша аз тарафи кушоиш

en: Datatypes
tg: Намуди маълумотҳо

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
tg: Фйали ҷорӣ тағир дода шуда буд.
    Нигоҳ дорам?

en: Load Error
tg: Пурборкунии нодуруст

en: The file %1 seems to be corrupted.
tg: Файли %1 зарар расонда шуд.

en: There was no XMI file found in the compressed file %1.
tg: Файли %1 фишурдашуда дар худ XMI надорад.

en: There was a problem loading the extracted file: %1
tg: Ҳангоми пурборкунии файли яла хатогӣ рӯй дода шуд: %1

en: There was a problem loading file: %1
tg: Ҳангоми пурборкунии файл хатогӣ рӯй дода шуд: %1

en: Save Error
tg: Нигоҳдории нодуруст

en: use case diagram
tg: Диаграммаҳои собиқаҳо

en: class diagram
tg: Синфи диаграмма

en: sequence diagram
tg: Диаграммаи пайдарпаӣ

en: state diagram
tg: диаграммаи молу мулк

en: activity diagram
tg: диаграммаи фаъолият

en: component diagram
tg: диагараммаи компонентҳо

en: deployment diagram
tg: диаграммаи кушоиш

en: Enter name:
tg: Номро ворид созед:

en: That is an invalid name for a diagram.
tg: Диаграммаи номи нодастрас.

en: A diagram is already using that name.
tg: Диаграма аллакай ин номро истифода мебарад.

en: The name you entered was not unique.
    Is this what you wanted?
tg: Чунин ном аллакай вуҷуд дорад.
    Шумо дар ҳақиқат ҳаминро мехоҳед?

en: Setting up the document...
tg: Барқароркунии документ...

en: Loading UML elements...
tg: Пурборкунии элементҳои UML...

en: Loading diagrams...
tg: Пурборкунии диаграммаҳо...

en: /autosave%1
tg: /автохотиргузори%1

en: There was a problem saving file: %1
tg: Ҳангоми нигоҳдории файл хатогӣ рӯй дода шуд: %1

en: Views
tg: Пешниҳодҳо

en: The folder must be emptied before it can be deleted.
tg: Каталогро пеш аз нобуд сохтан озод намоед.

en: Folder Not Empty
tg: Каталог холӣ нест

en: The name you entered was invalid.
    Renaming process has been canceled.
tg: Даромадани ном нодастрас мебошад.
    Номи дигаргузориро рад кард.

en: Name Not Valid
tg: Ном нодуруст аст

en: Actor &name:
tg: Номи &иштироккунанда:

en: Artifact &name:
tg: Номи &артифакт:

en: Class &name:
tg: Номи &синф:

en: Component &name:
tg: Номи &қисмат:

en: Datatype &name:
tg: Номи &намуди маълумот:

en: Enum &name:
tg: Номи &шакли гузашташуда:

en: Interface &name:
tg: Номи &интерфейс:

en: Package &name:
tg: Номи &пакет:

en: Use case &name:
tg: Истифодаи номи &назир:

en: Instance name:
tg: Номи нусхагӣ:

en: Diagram: %2 Page %1
tg: Диаграмма: %2 Саҳифа %1

en: The selected file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
tg: Файли интихобшуда %1 аллакай вуҷуд дорад.
    Шумо онро иваз кардан мехоҳед?

en: File Already Exists
tg: Файл аллакай вуҷуд дорад

en: Multiplicity
tg: Бисёрӣ

en: Enter multiplicity:
tg: Бисёриро гузоред:

en: Association Name
tg: Номи иттиҳод

en: Enter association name:
tg: Номи иттиҳодро гузоред:

en: Role Name
tg: Номи нақш

en: Enter role name:
tg: Номи нақшро гузоред:

en: Change Text
tg: Дигар кардани матн

en: Enter new text:
tg: Матни навро ворид кунед:

en: ERROR
tg: ХАТОГӢ

en: Enter operation name:
tg: Номи амалиётро ворид кунед:

en: Enter Activity
tg: Фаъолиятро ворид кунед

en: Rename Object
tg: Ба объект номи нав гузоштан

en: Enter object name:
tg: Номи объектро гузоред:

en: Enter the new name of the activity:
tg: Номи нави фаъолиятро гузоред:

en: Box
tg: Қуттӣ

en: Datatype
tg: Намуди маълумот

en: Enum
tg: Шакли гузашташуда

en: Message
tg: Паём

en: Note
tg: Эъзоҳ

en: Object
tg: Мавзӯъ

en: Label
tg: Барчасб

en: Directional Association
tg: Иттиҳоди рости

en: Fork/Join
tg: Фокро/Пайвастан
