umbrello - en to ug translation catalogue (282 entries)

en: Dependency
ug: بېقىنىشچانلىق

en: Association
ug: باغلاش

en: Composition
ug: يېزىقچىلىق

en: Anchor
ug: قۇلۇپلا

en: Activity
ug: پائالىيەت

en: Exception
ug: مۇستەسنا

en: Relationship
ug: مۇناسىۋىتى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Paste Error
ug: چاپلاش خاتالىقى

en: Cannot Open File
ug: ھۆججەت ئاچالمىدى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabGeneral)
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_listClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_listIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget
en: vector
ug: ۋېكتور

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseStringButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseListButton)
en: ...
ug: …

note: i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KHistoryComboBox, ui_stringClassHCombo) i18n: ectx: property (historyItems), widget (KHistoryComboBox, ui_stringIncludeFileHistoryCombo) i18n: ectx: property (text), item, 
en: string
ug: تېكىست

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxDocumentation) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Documentation
ug: قوللانمىلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_textLabelStyle)
en: Style:
ug: ئۇسلۇب:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPublicRB)
en: Public
ug: ئاممىۋى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pPrivateRB)
en: Private
ug: شەخسىي

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_accessorScopeCB) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_assocFieldScopeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pProtectedRB)
en: Protected
ug: قوغدالغان

en: Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇر

en: Do Not Create
ug: ياسىما

en: Error Creating Folder
ug: قىسقۇچ قۇرۇش خاتالىقى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLanguage)
en: Language
ug: تىل

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxFolders)
en: Folders
ug: قىسقۇچلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseOutput)
en: Bro&wse...
ug: كۆز يۈگۈرت(&W)…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_browseHeadings)
en: B&rowse...
ug: كۆز يۈگۈرت(&R)…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_radioButtonAsk)
en: As&k
ug: سورا(&K)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabFormatting)
en: Formatting
ug: فورمات

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ui_groupBoxLines)
en: Lines
ug: سىزىقلار

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ui_SelectIndentationTypeBox)
en: Space
ug: بوشلۇق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_addButton)
en: Add >>
ug: قوش >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_removeButton)
en: << Remove
ug: << چىقىرىۋەت

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_statusTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus)
en: Status
ug: ھالىتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, ui_tableWidgetStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryClass)
en: Class
ug: تىپ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_loggerTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ui_tabLogger)
en: Logger
ug: خاتىرىلىگۈچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonClear)
en: Clear
ug: تازىلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonExport)
en: Export...
ug: چىقار…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonGenerate)
en: Generate
ug: قۇر

[ctx: ready to status bar]
en: Ready.
ug: تەييار.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_deselectAllButton)
en: Deselect all
ug: ھەممىنى تاللاشنى بىكار قىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_selectAllButton)
en: Select all
ug: ھەممىنى تاللا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_filesLabel)
en: Number of files:
ug: ھۆججەت سانى:

en: Import Failed
ug: ئەكىرەلمىدى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ui_pushButtonStop)
en: Stop
ug: توختا

[ctx: show Ready on status bar]
en: Ready.
ug: تەييار.

en: Properties
ug: خاسلىق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General Properties
ug: ئادەتتىكى خاسلىقلار

[ctx: general properties page]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: general settings page name]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: General Settings
ug: ئادەتتىكى تەڭشەك

[ctx: display option page name]
en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Display Options
ug: كۆرسىتىش تاللانمىسى

en: Attributes
ug: خاسلىقلار

en: Operations
ug: ھېسابلا

en: Templates
ug: قېلىپلار

[ctx: contents settings page name]
en: Contents
ug: مەزمۇنلار

[ctx: instance general settings page name]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: New Class
ug: يېڭى تىپ(Class)

en: Hide
ug: يوشۇر

en: Show
ug: كۆرسەت

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Paste
ug: چاپلا

en: Cut
ug: كەس

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorGroupBox)
en: Colors
ug: رەڭلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontLabel)
en: Font:
ug: خەت نۇسخا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedLabel)
en: Selected:
ug: تاللانغىنى:

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
ug: سۈزگۈچ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Category
ug: كاتېگورىيە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryPackage)
en: Package
ug: بوغچا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryInterface)
en: Interface
ug: ئارايۈز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryOperation)
en: Operation
ug: مەشغۇلات

note: i18n("Artifact...")); break; i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_categoryAttribute)
en: Attribute
ug: خاسلىق

[ctx: general settings]
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: label, entry (uiFont), group (UI Options) i18n: ectx: label, entry (codeViewerFont), group (Code Viewer Options)
en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Font Settings
ug: خەت نۇسخىسى تەڭشىكى

[ctx: widget style page]
en: Style
ug: ئۇسلۇب

en: Widget Style
ug: ۋىجېت ئۇسلۇبى

[ctx: style page name]
en: Style
ug: ئۇسلۇب

en: Data Store
ug: سانلىق-مەلۇمات دۇكىنى

[ctx: properties group title]
en: Properties
ug: خاسلىق

en: &Overwrite
ug: قاپلا(&O)

en: Activities
ug: پائالىيەتلەر

en: Move selected item up
ug: تاللانغان تۈرنى ئۈستىگە يۈتكەش

en: Move selected item down
ug: تاللانغان تۈرنى ئاستىغا يۈتكەش

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

[ctx: name of association widget]
en: Name:
ug: ئاتى:

en: Type:
ug: تىپى:

[ctx: changeability for A is changeable]
en: Changeable
ug: ئۆزگىرىشچان

[ctx: changeability for A is frozen]
en: Frozen
ug: توڭلىتىلغان

[ctx: changeability for A is add only]
en: Add only
ug: پەقەتلا قوش

[ctx: changeability for B is changeable]
en: Changeable
ug: ئۆزگىرىشچان

[ctx: changeability for B is frozen]
en: Frozen
ug: توڭلىتىلغان

[ctx: changeability for B is add only]
en: Add only
ug: پەقەتلا قوش

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Other)
en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Constraints
ug: چەكلىمىلەر

en: &Properties
ug: خاسلىق(&P)

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Source Code
ug: مەنبە كودى

[ctx: diagram selection for printing]
en: Selection
ug: تاللاش

en: Invalid Name
ug: ئىناۋەتسىز ئات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelDiagramName)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelZoom)
en: Zoom:
ug: كېڭەيت-تارايت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ui_checkBoxShowGrid)
en: Show &grid
ug: سېتكا كۆرسەت(&G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ui_labelGridSpacing)
en: Grid spacing:
ug: سېتكا ئارىلىقى:

[ctx: miscellaneous group box]
en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Autosave
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش

en: Startup
ug: قوزغىلىش

[ctx: color group box]
en: Color
ug: رەڭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pImplementationRB)
en: Implementation
ug: ئەمەلگە ئاشۇرۇش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pChangeableRB)
en: Changeable
ug: ئۆزگىرىشچان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pFrozenRB)
en: Frozen
ug: توڭلىتىلغان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ui_pAddOnlyRB)
en: Add only
ug: پەقەتلا قوش

[ctx: title of color group]
en: Color
ug: رەڭ

[ctx: text color]
en: &Text:
ug: تېكىست(&T):

[ctx: line color]
en: &Line:
ug: قۇر(&L):

[ctx: default line color button]
en: &Default
ug: كۆڭۈلدىكى(&D)

[ctx: background color]
en: &Background:
ug: تەگلىك(&B):

[ctx: default background color button]
en: De&fault
ug: كۆڭۈلدىكى(&F)

[ctx: title of width group]
en: Width
ug: كەڭلىك

[ctx: property name]
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

en: User Interface
ug: كۆرۈنمەيۈز

en: User Interface Settings
ug: كۆرۈنمەيۈز تەڭشىكى

[ctx: general settings page]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: class settings page]
en: Class
ug: تىپ

[ctx: general page]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: initial state in statechart]
en: Initial state
ug: دەسلەپكى ھالەت

[ctx: state in statechart]
en: State
ug: ھالەت

[ctx: fork state in statechart]
en: Fork
ug: ۋىلكا

[ctx: join state in statechart]
en: Join
ug: كىرىش

[ctx: junction state in statechart]
en: Junction
ug: جۇنكتىون

[ctx: choice state in statechart]
en: Choice
ug: تاللاش

[ctx: attribute name]
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

[ctx: name label]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: name of entity attribute]
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

en: Attributes:
ug: خاسلىقلىرى:

en: Indexing
ug: ئىندېكسلاۋاتىدۇ

[ctx: general page title]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: general group title]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: label for entering name]
en: Name
ug: ئاتى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: No Action
ug: مەشغۇلات يوق

en: Cascade
ug: دەستىلە

en: Set Default
ug: كۆڭۈلدىكىگە تەڭشە

en: Columns
ug: ئىستونلار

[ctx: column header local]
en: Local
ug: يەرلىك

en: &Add
ug: قوش(&A)

[ctx: operation name]
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

en: Parameters
ug: پارامېتىرلار

[ctx: template name]
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

[ctx: classes display options page]
en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

[ctx: diagram style page]
en: Style
ug: ئۇسلۇب

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

en: &Library
ug: ئامبار(&L)

en: &Table
ug: جەدۋەل(&T)

[ctx: draw as default]
en: &Default
ug: كۆڭۈلدىكى(&D)

en: &Type:
ug: تىپى(&T):

[ctx: private visibility]
en: P&rivate
ug: شەخسىي(&R)

en: Visibility
ug: كۆرۈشچانلىقى

[ctx: scope for A is public]
en: Public
ug: ئاممىۋى

[ctx: scope for A is protected]
en: Protected
ug: قوغدالغان

[ctx: scope for A is private]
en: Private
ug: شەخسىي

[ctx: scope for A is implementation]
en: Implementation
ug: ئەمەلگە ئاشۇرۇش

[ctx: scope for B is public]
en: Public
ug: ئاممىۋى

[ctx: scope for B is protected]
en: Protected
ug: قوغدالغان

[ctx: scope for B is private]
en: Private
ug: شەخسىي

[ctx: scope for B is implementation]
en: Implementation
ug: ئەمەلگە ئاشۇرۇش

en: File to open
ug: ئاچىدىغان ھۆججەت

en: Add Point
ug: نۇقتا قوش

en: Delete Point
ug: نۇقتا ئۆچۈر

[ctx: Layout menu]
en: Layout
ug: جايلاشتۇرۇش

en: Polyline
ug: سۇنۇق سىزىق

en: Actor
ug: ئەر ئارتىس

en: Choice
ug: تاللاش

[ctx: duplicate action]
en: Duplicate
ug: كۆچۈر

en: Collapse All
ug: ھەممىنى قاتلا

en: Component
ug: بۆلەك

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Entity
ug: ئەمەلىي گەۋدە

en: Expand All
ug: ھەممىنى ياي

en: Flip Horizontal
ug: توغرا يۆنىلىشتە چۆرگىلىتىش

en: Flip Vertical
ug: تىك يۆنىلىشتە چۆرگىلىتىش

en: Fork
ug: ۋىلكا

en: Junction
ug: جۇنكتىون

en: Node
ug: تۈگۈن

en: Object...
ug: ئوبيېكت…

en: Pin
ug: مۇقىم

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Region
ug: رايون

en: Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت…

en: Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: Join
ug: كىرىش

en: Subsystem
ug: تارماق سىستېما

note: i18n("Subsystem...")); break;
en: Template
ug: قېلىپ

note: i18n("Template...")); break;
en: Undo
ug: يېنىۋال

[ctx: new container menu]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: new sub menu]
en: New
ug: يېڭى

en: Union
ug: توپلام

en: Snap to Grid
ug: سېتكىغا توغرىلا

en: Show Grid
ug: سېتكا كۆرسەت

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move Down
ug: پەسكە

[ctx: clear note]
en: Clear
ug: تازىلا

en: Change Text...
ug: تېكىستنى ئۆزگەرت…

[ctx: clear precondition]
en: Clear
ug: تازىلا

[ctx: clear combined fragment]
en: Clear
ug: تازىلا

en: Change Name
ug: ئات ئۆزگەرت

[ctx: color menu]
en: Color
ug: رەڭ

en: Align Right
ug: ئوڭغا توغرىلا

en: Align Left
ug: سولغا توغرىلا

en: Align Top
ug: ئۈستىگە توغرىلا

en: Align Bottom
ug: ئاستىغا توغرىلا

en: OK
ug: تامام

[ctx: parse status]
en: Empty
ug: بوش

en: Illegal method name
ug: قانۇنسىز فۇنكسىيە ئاتى

en: Unspecified error
ug: ئېنىقسىز خاتالىق

en: Name
ug: ئاتى

en: Add Attribute
ug: خاسلىق قوش

note: i18n: ectx: label, entry (Geometry), group (General Options) i18n: ectx: whatsthis, entry (Geometry), group (General Options)
en: Geometry
ug: گېئومېتىرىيە

note: i18n: ectx: label, entry (fillColor), group (UI Options)
en: Fill Color
ug: تولدۇرغان رەڭ

note: i18n: ectx: label, entry (lineColor), group (UI Options)
en: Line Color
ug: سىزىق رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry (lineWidth), group (UI Options)
en: Line Width
ug: سىزىق توملۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (UI Options)
en: Text Color
ug: تېكىست رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (UI Options)
en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry (height), group (Code Viewer Options)
en: Height
ug: ئېگىزلىك

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (Code Viewer Options)
en: Width
ug: كەڭلىك

note: i18n: ectx: label, entry (fontColor), group (Code Viewer Options)
en: Font Color
ug: خەت رەڭگى

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (new_view)
en: &New
ug: يېڭى(&N)

note: i18n: ectx: Menu (zoom_menu)
en: &Zoom
ug: كېڭەيت تارايت(&Z)

note: i18n: ectx: Menu (align_menu)
en: &Align
ug: توغرىلا(&A)

note: i18n: ectx: Menu (code)
en: &Code
ug: كود(&C)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

en: Opens a recently used file
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ھۆججەتنى ئاچىدۇ

en: Quits the application
ug: پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ug: تاللانغان بۆلەكنى كېسىپ چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Copies the selected section to the clipboard
ug: تاللانغان بۆلەكنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

[ctx: init status bar]
en: Ready
ug: تەييار

en: Opening file...
ug: ھۆججەتلەرنى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Creating new document...
ug: يېڭى پۈتۈك قۇرۇۋاتىدۇ…

en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Saving file...
ug: ھۆججەت ساقلاۋاتىدۇ…

en: Saving file with a new filename...
ug: يېڭى ھۆججەت ئاتىنى ئىشلىتىپ ساقلاۋاتىدۇ…

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Overwrite
ug: قاپلا

en: Closing file...
ug: ھۆججەتنى يېپىۋاتىدۇ…

en: Printing...
ug: بېسىۋاتىدۇ…

en: Print %1
ug: بېسىپ چىقار %1

en: Exiting...
ug: چېكىنىۋاتىدۇ…

en: Cutting selection...
ug: تاللانغاننى كېسىۋاتىدۇ…

en: Copying selection to clipboard...
ug: تاللانغاننى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Inserting clipboard contents...
ug: چاپلاش تاختىسى مەزمۇنلىرىنى قىستۇرۇۋاتىدۇ…

[ctx: reset status bar]
en: Ready.
ug: تەييار.

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت ئۆزگەرتىلگەن.
    ساقلامسىز؟

[ctx: warning message]
en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Load Error
ug: ئوقۇش خاتالىقى

en: Save Error
ug: ساقلاش خاتالىقى

[ctx: diagram name]
en: Name
ug: ئاتى

en: Enter name:
ug: ئاتىنى كىرگۈزۈڭ:

[ctx: renaming diagram]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: renaming uml object]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: renaming child uml object]
en: Name
ug: ئاتى

en: Views
ug: كۆرۈنۈشلەر

[ctx: object name]
en: Name
ug: ئاتى

en: Node &name:
ug: نۇقتا ئاتى(&N):

en: File Already Exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: Change Text
ug: تېكىست ئۆزگەرت

[ctx: operation name]
en: Name
ug: ئاتى

en: Transformation
ug: ئۆزگەرتىش

en: Box
ug: كۆزنەكچە

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Note
ug: ئىزاھات

en: Object
ug: نەڭ

[ctx: selection arrow]
en: Select
ug: تاللا

en: Label
ug: ئەن

[ctx: UML class]
en: Class
ug: تىپ

[ctx: join states]
en: Join
ug: كىرىش

[ctx: state choice]
en: Choice
ug: تاللاش

[ctx: state diagram]
en: State
ug: ھالەت
