Unknown Horizons e124229 - en to eo translation catalogue (13 entries)

en: Return to editor
eo: Reiri al redaktilo

en: Save map
eo: Konservi mapon

note: Main / in-game menu entry
en: Settings
eo: Agordoj

note: Main / in-game menu entry
en: Help
eo: Helpo

en: Exit editor
eo: Eliri redaktilon

en: Select terrain:
eo: Elekti terenon:

en: Build
eo: Konstrui

en: Inhabitants
eo: Loĝantoj

en: Diplomacy
eo: Diplomatio

en: Change name
eo: Ŝanĝi nomon

en: Old name:
eo: Malnova nomo:

en: Chat
eo: Babilejo

note: This is a database entry: the name of an inhabitant tier (level)
en: Aristocrats
eo: Aristokratoj
