usbauth-notifier 1.0.2 - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Per Interface
de: Interfacespezifisch

en: Communication
de: Kommunikation

en: Keyboard
de: Tastatur

en: Mouse
de: Maus

en: Physical
de: Physikal

en: Image
de: Bilder

en: Printer
de: Drucker

en: Mass Storage
de: Massenspeicher

en: CDC data
de: CDC Daten

en: Smart Card
de: Smartcard

en: Content Security
de: Inhaltssicherheit

en: Personal Healthcare
de: Gesundheit

en: Diagnostic Device
de: Diagnose

en: Wireless Controller
de: Funkcontroller

en: Miscellaneous
de: Verschiedenes

en: Application Specific
de: Anwendungsspezifisch

en: Vendor Specific
de: Herstellerspezifisch

en: Unknown
de: Unbekannt

en: New USB interface
de: Neues USB Interface

en: Default
de: Standard

en: Allow
de: Erlauben

en: Deny
de: Ablehnen

en: Type
de: Typ
