util-linux 2.42-rc2 - en to uk translation catalogue (5483 entries)

en:  %s <disk device> <partition number> <start> <length>
uk:  %s <дисковий пристрій> <номер розділу> <початок> <довжина>

en: Tell the kernel about the existence of a specified partition.
uk: Повідомити ядру про існування вказаного розділу.

en: not enough arguments
uk: недостатньо аргументів

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file
en: cannot open %s
uk: не вдалося відкрити %s

en: invalid partition number argument
uk: некоректний аргумент номера розділу

en: invalid start argument
uk: некоректна довжина

en: invalid length
uk: некоректна довжина

en: failed to add partition
uk: не вдалося додати розділ

en: set read-only
uk: встановити як лише-для-читання

en: set read-write
uk: встановити для читання-запису

en: get read-only
uk: отримати стан лише-для-читання

en: get discard zeroes support status
uk: отримати стан підтримки відкидання нулів

en: get logical block (sector) size
uk: отримати розмір логічного блоку (сектора)

en: get physical block (sector) size
uk: отримати розмір фізичного блоку (сектора)

en: get minimum I/O size
uk: отримати мінімальний розмір введення-виведення

en: get optimal I/O size
uk: отримати оптимальний розмір введення-виведення

en: get alignment offset in bytes
uk: отримати відступ вирівнювання у байтах

en: get max sectors per request
uk: отримати значення максимальної кількості секторів на запит

en: get blocksize
uk: отримати розмір блоку

en: set blocksize on file descriptor opening the block device
uk: встановити розмір у блоках дескриптора файла, що відкриває блоковий пристрій

en: get 32-bit sector count (deprecated, use --getsz)
uk: отримати 32-бітову кількість секторів (застарілий, скористайтеся --getsz)

en: get size in bytes
uk: отримати розмір у байтах

en: set readahead
uk: встановити режим попереднього читання

en: get readahead
uk: отримати стан режиму попереднього читання

en: set filesystem readahead
uk: встановити для файлової системи режим попереднього читання

en: get filesystem readahead
uk: отримати стан режиму попереднього читання для файлової системи

en: get disk sequence number
uk: отримати номер у послідовності дисків

en: get zone size
uk: отримати розмір зони

en: flush buffers
uk: скинути буфери

en: reread partition table
uk: перечитати таблицю розділів

en:  %1$s [-v|-q] commands devices
     %1$s --report [devices]
     %1$s -h|-V
uk:  %1$s [-v|-q] команди пристрої
     %1$s --report [пристрої]
     %1$s -h|-V

en: Call block device ioctls from the command line.
uk: Викликати керування введенням-виведенням блокового пристрою з командного рядка.

en:  -q             quiet mode
uk:  -q             увімкнути режим без повідомлень

en:  -v             verbose mode
uk:  -v            режим докладних повідомлень

en:      --report   print report for specified (or all) devices
uk:      --report   вивести звіт для вказаних (або усіх) пристроїв

en: Available commands:
uk: Доступні команди:

en:  %-25s get size in 512-byte sectors
uk:  %-25s отримати розмір у 512-байтових секторах

en: no device specified
uk: не вказано жодного пристрою

en: get size in 512-byte sectors:
uk: отримати розмір у 512-байтових секторах:

en: could not get device size
uk: не вдалося отримати розмір пристрою

en: Unknown command: %s
uk: Невідома команда: %s

en: %s requires an argument
uk: %s потребує визначення аргументу

en: failed to parse command argument
uk: не вдалося обробити аргумент команди

en: ioctl error on %s
uk: помилка ioctl у %s

en: %s failed.
uk: Помилка %s.

en: %s succeeded.
uk: %s виконано.

note: TRANSLATORS: Start sector not available. Max. 15 letters.
en: N/A
uk: н/д

en: RO    RA   SSZ   BSZ        StartSec            Size   Device
uk: Чт    ПоЧт РзмС  РзмБл      ПочСект             Розмір Пристрій

en: Bootable
uk: Завантаж.

en: Toggle bootable flag of the current partition
uk: Перемкнути ознаку завантаження поточного розділу

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete the current partition
uk: Видалити поточний розділ

en: Resize
uk: Змінити розмір

en: Reduce or enlarge the current partition
uk: Зменшити або збільшити розміри поточного розділу

en: New
uk: Новий

en: Create new partition from free space
uk: Створити новий розділ у вільному просторі

en: Quit
uk: Вихід

en: Quit program without writing changes
uk: Вийти з програми без запису дані

en: Type
uk: Тип

en: Change the partition type
uk: Змінити тип розділу

en: Help
uk: Довідка

en: Print help screen
uk: Вивести вікно з довідкою

en: Sort
uk: Упорядкувати

en: Fix partitions order
uk: Виправити порядок розділів

en: Write
uk: Записати

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
uk: Записати таблицю розділів на диск (може зіпсувати дані)

en: Dump
uk: Створити дамп

en: Dump partition table to sfdisk compatible script file
uk: Створити дамп таблиці розділів у сумісному з sfdisk файлі скрипту

en: internal error: unsupported dialog type %d
uk: внутрішня помилка: непідтримуваний тип діалогу, %d

en: %s (mounted)
uk: %s (змонтовано)

en: Partition name:
uk: Назва розділу:

en: Partition UUID:
uk: UUID розділу:

en: Partition type:
uk: Тип розділу:

en: Attributes:
uk: Атрибути:

en: Filesystem UUID:
uk: UUID файлової системи:

en: Filesystem LABEL:
uk: МІТКА файлової системи:

en: Filesystem:
uk: Файлова система:

en: Mountpoint:
uk: Точка монтування:

en: Disk: %s
uk: Диск: %s

en: Size: %s, %<PRIu64> bytes, %ju sectors
uk: Розмір: %s, %<PRIu64> байтів, %ju секторів

en: Label: %s, identifier: %s
uk: Мітка: %s, ідентифікатор: %s

en: Label: %s
uk: Мітка: %s

en: May be followed by M for MiB, G for GiB, T for TiB, or S for sectors.
uk: Можна вказати одиницю, M — МіБ, G — ГіБ, T — ТіБ, або S, якщо розмір вказано у секторах.

en: Please, specify size.
uk: Будь ласка, вкажіть розмір.

en: Minimum size is %<PRIu64> bytes.
uk: Максимальний розмір — %<PRIu64> байтів.

en: Maximum size is %<PRIu64> bytes.
uk: Максимальний розмір — %<PRIu64> байтів.

en: Failed to parse size.
uk: Не вдалося обробити значення розміру.

en: Select partition type
uk: Виберіть тип розділу

en: Enter script file name:
uk: Введіть назву файла скрипту:

en: The script file will be applied to in-memory partition table.
uk: Файл скрипту буде застосовано до таблиці розділів у пам'яті комп'ютера.

en: Cannot open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: Failed to parse script file %s
uk: Не вдалося обробити файл скрипту %s

en: Failed to apply script %s
uk: Не вдалося застосувати скрипт %s

en: The current in-memory partition table will be dumped to the file.
uk: Для поточної таблиці розділів у пам'яті комп'ютера буде створено дамп у файлі.

en: Failed to allocate script handler
uk: Не вдалося отримати пам'ять під обробку скриптів

en: Failed to read disk layout into script.
uk: Не вдалося прочитати компонування диска до скрипту.

en: Disk layout successfully dumped.
uk: Компонування диска успішно перенесено до дампу.

en: Failed to write script %s
uk: Не вдалося записати скрипт %s

en: Select label type
uk: Вибрати тип мітки

en: Device does not contain a recognized partition table.
uk: Пристрій не містить розпізнаної таблиці розділів.

en: Select a type to create a new label, press 'L' to load script file, 'Q' quits.
uk: Виберіть тип для створення мітки, натисніть клавішу «L», щоб завантажити файл скрипту, або натисніть «Q», щоб вийти.

en: This is cfdisk, a curses-based disk partitioning program.
uk: Це cfdisk - консольна програма роботи з розділами на базі curses.

en: It lets you create, delete, and modify partitions on a block device.
uk: Надає змогу створювати, вилучати та змінювати розділи на блоковому пристрої.

en: Command      Meaning
uk: Команда      Призначення

en: -------      -------
uk: -------      -----------

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition;
uk:   b          Перемкнути ознаку завантаження поточного розділу;

en:                implemented for DOS (MBR) and SGI labels only
uk:                реалізовано лише для міток DOS (MBR) і SGI

en:   d          Delete the current partition
uk:   d          Видалити поточний розділ

en:   h          Print this screen
uk:   h          Вивести цю довідку

en:   n          Create new partition from free space
uk:   n          Створити новий розділ у вільному просторі

en:   q          Quit program without writing partition table
uk:   q          Вийти з програми без запису таблиці розділів

en:   r          Reduce or enlarge the current partition
uk:   r          Зменшити або збільшити розміри поточного розділу

en:   s          Fix partitions order (only when in disarray)
uk:   s          Виправити порядок розділів (лише поза масивом)

en:   t          Change the partition type
uk:   t          Змінити тип розділу

en:   u          Dump disk layout to sfdisk compatible script file
uk:   u          Створити дамп компонування диска у сумісному з sfdisk файлі скрипту

en:   W          Write partition table to disk (you must enter uppercase W);
uk:   W          Записати таблицю розділів на диск (слід ввести W у верхньому регістрі)

en:                since this might destroy data on the disk, you must either
uk:                оскільки це може зруйнувати дані на диску, необхідно або

en:                confirm or deny the write by entering 'yes' or 'no'
uk:               підтвердити, або відмовитись від запису набравши «yes» чи «no»

en:   x          Display/hide extra information about a partition
uk:   x          вивести або приховати додаткову інформацію щодо розділу

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
uk: СтрілкаВгору Перемістити курсор на попередню позицію

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
uk: СтрілкаВниз  Перемістити курсор у наступну позицію

en: Left Arrow   Move cursor to the previous menu item
uk: Стрілка ліворуч Перемістити курсор на попередній пункт меню

en: Right Arrow  Move cursor to the next menu item
uk: Стрілка праворуч  Перемістити курсор на наступний пункт меню

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
uk: Зауважте: Всі команди вводяться або у нижньому або у верхньому

en: case letters (except for Write).
uk: регістрах (за винятком (W)запису).

en: Use lsblk(8) or partx(8) to see more details about the device.
uk: Докладніше про пристрій можна дізнатися за допомогою lsblk(8) або partx(8).

en: Press a key to continue.
uk: Натисніть будь-яку клавішу для продовження.

en: Could not toggle the flag.
uk: Не вдалося перемкнути прапорець.

en: Could not delete partition %zu.
uk: Не вдалося вилучити розділ %zu.

en: Partition %zu has been deleted.
uk: Розділ %zu вилучено.

en: Partition size:
uk: Розмір розділу:

en: Changed type of partition %zu.
uk: Змінено тип розділу %zu.

en: The type of partition %zu is unchanged.
uk: Тип розділу %zu залишився незмінним.

en: New size:
uk: Новий розмір:

en: Partition %zu resized.
uk: Змінено розмір розділу %zu.

en: Device is open in read-only mode.
uk: Пристрій відкрито у режимі лише читання.

en: Are you sure you want to write the partition table to disk?
uk: Ви впевнені, що бажаєте записати таблицю розділів на диск?

en: Type "yes" or "no", or press ESC to leave this dialog.
uk: Введіть «yes» (так) або «no» (ні) або натисніть клавішу ESC, щоб припинити діалог.

en: Did not write partition table to disk.
uk: Не записувати таблицю розділів на диск.

en: Failed to write disklabel.
uk: Не вдалося записати мітку диска.

en: The partition table has been altered.
uk: Таблицю розділів було змінено.

en: Note that partition table entries are not in disk order now.
uk: Зауважте, що тепер ви бачите записи таблиці розділів не у тому порядку, як на диску.

en: Device already contains a %s signature.
uk: На пристрої вже міститься підпис %s.

en: Do you want to remove it? [Y]es/[N]o:
uk: Хочете вилучити його? [Y]Так/[N]Ні:

en: failed to create a new disklabel
uk: не вдалося створити нову мітку диска

en: failed to read partitions
uk: не вдалося прочитати розділи

en: Device is open in read-only mode. Changes will remain in memory only.
uk: Пристрій відкрито у режимі лише читання. Зміни зберігатимуться лише в оперативній пам'яті комп'ютера.

en: Device is currently in use, repartitioning is probably a bad idea.
uk: Зараз пристрій перебуває у використанні. Не варто змінювати розділи на ньому.

en:  %1$s [options] <disk>
uk:  %1$s [параметри] <диск>

en: Display or manipulate a disk partition table.
uk: Показати або керувати таблицею розділів диска.

en:  -L, --color[=<when>]     colorize output (%s, %s or %s)
uk:  -L, --color[=<умова>]    розфарбовування виведених даних (%s, %s або %s)

en:  -z, --zero               start with zeroed partition table
uk:  -z, --zero              розпочати з зануленої таблиці розділів

en:      --lock[=<mode>]      use exclusive device lock (%s, %s or %s)
uk:      --lock[=<режим>]     використати виключне блокування пристрою (%s, %s або %s)

en:  -r, --read-only          forced open cfdisk in read-only mode
uk:  -r, --read-only          примусово відкрити cfdisk у режимі лише читання

en:  -b, --sector-size <size> physical and logical sector size
uk:  -b, --sector-size <розмір> розмір фізичного і логічного секторів

en: invalid sector size argument
uk: некоректний аргумент розміру сектора

en: failed to allocate libfdisk context
uk: не вдалося розмістити контекстні дані libfdisk

en:  %s <disk device> <partition number>
uk:  %s <дисковий пристрій> <номер розділу>

en: Tell the kernel to forget about a specified partition.
uk: Повідомити ядру про те, що слід забути про вказаний розділ.

en: failed to remove partition
uk: не вдалося вилучити розділ

en: Formatting ...
uk: Форматування ...

en: done
uk: виконано

en: Verifying ...
uk: Перевірка ...

en: Read:
uk: Читання:

en: Problem reading track/head %u/%u, expected %zu, read %zd
uk: Помилка зчитування доріжки/голівки %u/%u, мало бути %zu, прочитано %zd

en: bad data in track/head %u/%u
    Continuing ...
uk: помилкові дані на доріжці/голівці %u/%u
    Продовжуємо...

en:  %s [options] <device>
uk:  %s [параметри] <пристрій>

en: Do a low-level formatting of a floppy disk.
uk: Виконати низькорівневе форматування дискети.

en:  -f, --from <N>    start at the track N (default 0)
uk:  -f, --from <N>    почати на доріжці N (типово 0)

en:  -t, --to <N>      stop at the track N
uk:  -t, --to <N>      зупинитися на доріжці N

en:  -r, --repair <N>  try to repair tracks failed during
                         the verification (max N retries)
uk:  -r, --repair <N>  спробувати виправити доріжки з помилками,
                         виявлені під час перевірки (до N повторів)

en:  -n, --no-verify   disable the verification after the format
uk:  -n, --no-verify   вимкнути перевірку після форматування

en: invalid argument - from
uk: некоректний аргумент - from

en: invalid argument - to
uk: некоректний аргумент - to

en: invalid argument - repair
uk: некоректний аргумент - repair

en: stat of %s failed
uk: не вдалося отримати статистичні дані %s

en: %s: not a block device
uk: %s: не є блоковим пристроєм

en: could not determine current format type
uk: не вдалося визначити поточний тип формату

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
uk: %s-сторони, %d доріжок, %d сект/доріжку. Загальний об'єм %d кб.

en: Double
uk: Дві

en: Single
uk: Одна

en: user defined start track exceeds the medium specific maximum
uk: визначена користувачем початкова доріжка перебуває за межами максимальної можливої для відповідного носія даних

en: user defined end track exceeds the medium specific maximum
uk: визначена користувачем кінцева доріжка перебуває за межами максимальної можливої для відповідного носія даних

en: user defined start track exceeds the user defined end track
uk: визначена користувачем початкова доріжка перебуває за межами визначеної користувачем кінцевої доріжки

en: close failed
uk: помилка закриття

en: Select (default %c):
uk: Вибір (типово %c):

en: Using default response %c.
uk: Використовуємо типову відповідь, %c.

en: Value out of range.
uk: Значення поза припустимим діапазоном.

en: %s (%s, default %c):
uk: %s (%s, типово %c):

en: %s (%s, default %<PRIu64>):
uk: %s (%s, типово %<PRIu64>):

en: %s (%c-%c, default %c):
uk: %s (%c-%c, типово %c):

en: %s (%<PRIu64>-%<PRIu64>, default %<PRIu64>):
uk: %s (%<PRIu64>-%<PRIu64>, типово %<PRIu64>):

en:  [Y]es/[N]o:
uk:  [Y]es (Так)/[N]o (Ні):

en: Hex code or alias (type L to list all):
uk: Шістнадцятковий код або варіант (натисніть L, щоб переглянути список):

en: Partition type or alias (type L to list all):
uk: Тип розділу або варіант (натисніть L, щоб переглянути список):

en: Hex code (type L to list all codes):
uk: Шістнадцятковий код (наберіть L, щоб переглянути список кодів):

en: Partition type (type L to list all types):
uk: Тип розділу (введіть L, щоб переглянути список типів):

en: Failed to parse '%s' partition type.
uk: Не вдалося обробити тип розділу «%s».

en: 
    Aliases:
uk: 
    Варіанти:

en: DOS Compatibility flag is set (DEPRECATED!)
uk: Встановлено прапорець сумісності з DOS (ЗАСТАРІЛЕ!)

en: DOS Compatibility flag is not set
uk: Прапорець сумісності з DOS не встановлено

en: New <size>{K,M,G,T,P} in bytes or <size>S in sectors (default %s)
uk: Новий <size>{K,M,G,T,P} у байтах або <size>S у секторах (типовий %s)

en: Invalid size
uk: Некоректний розмір

en: Partition %zu has been resized.
uk: Розмір розділу %zu було змінено.

en: Could not resize partition %zu: %s
uk: Не вдалося змінити розмір розділу %zu: %s

en: Partition %zu does not exist yet!
uk: Розділу %zu ще не існує!

en: Unknown
uk: Невідомий

en: Changed type of partition '%s' to '%s'.
uk: Тип розділу «%s» змінено на «%s».

en: Type of partition %zu is unchanged: %s.
uk: Тип розділу %zu залишився незмінним: %s.

en: All data in the region (%<PRIu64>-%<PRIu64>) will be lost! Continue?
uk: Усі дані у діапазоні (%<PRIu64>-%<PRIu64>) буде втрачено! Продовжити?

en: BLKDISCARD ioctl failed
uk: помилка ioctl BLKDISCARD

en: 
    The partition sectors will be immediately discarded.
    You can exit this dialog by pressing CTRL+C.
uk: 
    Сектори розділу буде негайно відкинуто.
    Ви можете завершити цей діалог натисканням CTRL+C.

en: Partition %zu has an unspecified range.
uk: Розділ %zu має невказаний діапазон.

en: Discarded sectors on partition %zu.
uk: Відкинуто сектори на розділі %zu.

en: No free space.
uk: Немає вільного місця.

en: 
    The unused sectors will be immediately discarded.
    You can exit this dialog by pressing CTRL+C.
uk: 
    Невикористані сектори буде негайно відкинуто.
    Ви можете завершити цей діалог натисканням CTRL+C.

en: Free space number
uk: Значення вільного місця

en: Free space %<PRIu64>has an unspecified range
uk: Вільне місце %<PRIu64> має невказаний діапазон

en: Discarded sectors on free space.
uk: Відкинуто сектори на вільному місці.

en: Discarding sectors is not possible in read-only mode.
uk: У режимі лише читання відкидання секторів неможливе.

en: Type of area to be discarded
uk: Тип області для відкидання

en: partition sectors
uk: сектори розділу

en: free space sectors
uk: сектори вільного місця

en: Discard unsupported on your system.
uk: Підтримки відкидання у вашій системі не передбачено.

en: 
    %s: offset = %<PRIu64>, size = %zu bytes.
uk: 
    %s: зсув = %<PRIu64>, розмір = %zu байтів.

en: cannot seek
uk: не вдалося виконати позиціювання

en: cannot read
uk: не вдалося виконати читання

en: First sector
uk: Перший сектор

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
uk: помилка ioctl BLKGETSIZE на %s

en: The device contains a '%s' signature in the first sector; it will not be wiped unless you create a new partition table. Alternatively, use wipefs(8).
uk: На пристрої у першому секторі зберігається підпис «%s»; його не буде витерто, якщо ви не створите нової таблиці розділів. Крім того, ви можете скористатися wipefs(8).

en: The device contains '%s' signature and it will be removed by a write command. See fdisk(8) man page and --wipe option for more details.
uk: На пристрої міститься підпис «%s», який буде вилучено у результаті виконання команди запису. Щоб дізнатися більше про це, ознайомтеся зі сторінкою підручника (man) щодо fdisk(8) та описом параметра --wipe.

en: The device contains '%s' signature and it may remain on the device. It is recommended to wipe the device with wipefs(8) or fdisk --wipe, in order to avoid possible collisions.
uk: На пристрої міститься підпис «%s», який може на ньому залишитися. Рекомендуємо витерти пристрій за допомогою wipefs(8) або fdisk --wipe з метою уникнення можливих негараздів.

en:  %1$s [options] <disk>         change partition table
     %1$s [options] -l [<disk>...] list partition table(s)
uk:  %1$s [параметри] <диск>         змінити таблицю розділів
     %1$s [параметри] -l [<диск>...] показати список таблиць розділів

en:  -b, --sector-size <size>      physical and logical sector size
uk:  -b, --sector-size <розмір>     розмір фізичного і логічного секторів

en:  -B, --protect-boot            don't erase bootbits when creating a new label
uk:  -B, --protect-boot            не витирати біти завантаження під час створення нової мітки

en:  -c, --compatibility[=<mode>]  mode is 'dos' or 'nondos' (default)
uk:  -c, --compatibility[=<режим>] режим сумісності: «dos» або «nondos» (типовий)

en:  -L, --color[=<when>]          colorize output (%s, %s or %s)
uk:  -L, --color[=<умова>]         розфарбовування виведених даних (%s, %s або %s)

en:  -l, --list                    display partitions and exit
uk:  -l, --list                    вивести список розділів і завершити роботу

en:  -x, --list-details            like --list but with more details
uk:  -x, --list-details            подібний до --list, але з подробицями

en:  -n, --noauto-pt               don't create default partition table on empty devices
uk:  -n, --noauto-pt               не створювати типової таблиці розділів на порожніх пристроях

en:  -o, --output <list>           output columns
uk:  -o, --output <список>         стовпчики виведених даних

en:  -t, --type <type>             recognize specified partition table type only
uk:  -t, --type <тип>              розпізнавати лише вказаний тип таблиці розділів

en:  -u, --units[=<unit>]          display units: 'cylinders' or 'sectors' (default)
uk:  -u, --units[=<одиниця>]       одиниці показу даних: «cylinders» (циліндри) або «sectors» (сектори, типова)

en:  -s, --getsz                   display device size in 512-byte sectors [DEPRECATED]
uk:  -s, --getsz                   вивести розмір пристрою у 512-байтових секторах [ЗАСТАРІЛИЙ]

en:      --bytes                   print SIZE in bytes rather than in human readable format
uk:      --bytes                   вивести РОЗМІР у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:      --lock[=<mode>]           use exclusive device lock (%s, %s or %s)
uk:      --lock[=<режим>]          використати виключне блокування пристрою (%s, %s або %s)

en:  -w, --wipe <mode>             wipe signatures (%s, %s or %s)
uk:  -w, --wipe <режим>            режим витирання підписів (%s, %s або %s)

en:  -W, --wipe-partitions <mode>  wipe signatures from new partitions (%s, %s or %s)
uk:  -W, --wipe-partitions <режим> режим витирання підписів з нових розділів (%s, %s або %s)

en:  -C, --cylinders <number>      specify the number of cylinders
uk:  -C, --cylinders  <кількість>  вказати кількість циліндрів

en:  -H, --heads <number>          specify the number of heads
uk:  -H, --heads <кількість>       вказати кількість голівок

en:  -S, --sectors <number>        specify the number of sectors per track
uk:  -S, --sectors <кількість>     вказати кількість секторів на доріжку

en: invalid cylinders argument
uk: некоректний аргумент кількості циліндрів

en: not found DOS label driver
uk: не знайдено драйвера міток DOS

en: unknown compatibility mode '%s'
uk: невідомий режим сумісності, «%s»

en: invalid heads argument
uk: некоректний аргумент кількості голівок

en: invalid sectors argument
uk: некоректний аргумент кількості секторів

en: unsupported disklabel: %s
uk: непідтримувана мітка диска: %s

en: unsupported unit
uk: непідтримувана одиниця

en: unsupported wipe mode
uk: непідтримуваний режим витирання

en: The device properties (sector size and geometry) should be used with one specified device only.
uk: Властивості пристрою (розмір сектора та геометрію) слід використовувати лише для одного вказаного пристрою.

en: bad usage
uk: помилкове використання

en: Welcome to fdisk (%s).
uk: Вітаємо у fdisk (%s).

en: Changes will remain in memory only, until you decide to write them.
    Be careful before using the write command.
uk: Зміни буде збережено у пам'яті, доки ви не вирішите записати їх.
    Будьте обережні з використанням команди запису.

en: This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    It's recommended to umount all file systems, and swapoff all swap
    partitions on this disk.
uk: Цей диск наразі використовується - зміна розділів, можливо, погана ідея.
    Рекомендуємо демонтувати всі файлові системи та вимкнути всі розділи свопінгу
    на цьому диску.

en: A hybrid GPT was detected. You have to sync the hybrid MBR manually (expert command 'M').
uk: Виявлено гібридний GPT. Вам доведеться синхронізувати гібридний MBR вручну (додатковий режим «M»).

en: Disklabel type: %s
uk: Тип мітки диска: %s

en: Disk identifier: %s
uk: Ідентифікатор диска: %s

en: Disk %s: %s, %ju bytes, %ju sectors
uk: Диск %s: %s, %ju байтів, %ju секторів

en: Disk model: %s
uk: Модель диска: %s

en: Geometry: %d heads, %ju sectors/track, %ju cylinders
uk: Геометрія: %d голівок, %ju секторів/доріжку, %ju циліндрів

en: Units: %s of %d * %ld = %ld bytes
uk: Одиниці: %s з %d * %ld = %ld байтів

en: Sector size (logical/physical): %lu bytes / %lu bytes
uk: Розмір сектора (логічного/фізичного): %lu байтів / %lu байтів

en: I/O size (minimum/optimal): %lu bytes / %lu bytes
uk: Розмір введення-виведення (мінімальний/оптимальний): %lu байтів / %lu байтів

en: Alignment offset: %lu bytes
uk: Відступ вирівнювання: %lu байтів

en: failed to allocate iterator
uk: не вдалося розподілити ітератор

en: failed to allocate output table
uk: не вдалося розташувати у пам'яті таблицю виведення

en: failed to allocate output line
uk: не вдалося розташувати у пам'яті рядок виведення

en: failed to add output data
uk: не вдалося додати виведені дані

en: Partition %zu does not start on physical sector boundary.
uk: Розділ %zu не починається на межі фізичного сектора.

en: Filesystem/RAID signature on partition %zu will be wiped.
uk: Підпис файлової системи/RAID на розділі %zu буде витерто.

en: Partition table entries are not in disk order.
uk: Записи таблиці розділів не у тому порядку, як на диску.

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Sectors
uk: Сектори

en: Size
uk: Розмір

en: Unpartitioned space %s: %s, %ju bytes, %ju sectors
uk: Нерозподілений простір на %s: %s, %ju байтів, %ju секторів

en: %s unknown column: %s
uk: Невідомий стовпчик %s: %s

en: Generic
uk: Загальне

en: delete a partition
uk: вилучити розділ

en: list free unpartitioned space
uk: показати список нерозподіленого місця

en: list known partition types
uk: показати список відомих типів розділів

en: add a new partition
uk: додати новий розділ

en: print the partition table
uk: вивести таблицю розділів

en: change a partition type
uk: змінити тип розділу

en: verify the partition table
uk: перевірити таблицю розділів

en: print information about a partition
uk: вивести дані щодо розділу

en: resize a partition
uk: змінити розміри розділу

en: discard (trim) sectors
uk: відкинути (вирізати) сектори

en: print the raw data of the first sector from the device
uk: вивести необроблені дані з першого сектора пристрою

en: print the raw data of the disklabel from the device
uk: вивести необроблені дані мітки диска з пристрою

en: fix partitions order
uk: виправити порядок розділів

en: Misc
uk: Інше

en: print this menu
uk: вивести це меню

en: change display/entry units
uk: змінити одиниці показу/введення

en: extra functionality (experts only)
uk: додаткові функціональні можливості (лише для фахівців)

en: Script
uk: Скрипт

en: load disk layout from sfdisk script file
uk: завантажити компонування диска із файла скрипту sfdisk

en: dump disk layout to sfdisk script file
uk: створити дамп компонування диска до файла скрипту sfdisk

en: Save & Exit
uk: Зберегти і вийти

en: write table to disk and exit
uk: записати таблицю на диск і вийти

en: write table to disk
uk: записати таблицю на диск

en: quit without saving changes
uk: вийти без збереження змін

en: return to main menu
uk: повернутись до головного меню

en: return from BSD to DOS (MBR)
uk: повернутися з BSD до DOS (MBR)

en: return from protective/hybrid MBR to GPT
uk: повернутися із захисного або гібридного MBR до GPT

en: Create a new label
uk: Створити нову мітку

en: create a new empty GPT partition table
uk: створити нову порожню таблицю розділів GPT

en: create a new empty SGI (IRIX) partition table
uk: створити нову порожню таблицю розділів SGI (IRIX)

en: create a new empty MBR (DOS) partition table
uk: створити порожню таблицю розділів MBR (DOS)

en: create a new empty Sun partition table
uk: створити нову порожню таблицю розділів Sun

en: create an IRIX (SGI) partition table
uk: створити таблицю розділів IRIX (SGI)

en: Geometry (for the current label)
uk: Геометрія (для поточної мітки)

en: change number of cylinders
uk: змінити кількість циліндрів

en: change number of heads
uk: змінити кількість голівок

en: change number of sectors/track
uk: змінити кількість секторів/доріжку

en: change disk GUID
uk: змінити GUID диска

en: change partition name
uk: змінити назву розділу

en: change partition UUID
uk: змінити UUID розділу

en: change table length
uk: змінити довжину таблиці

en: enter protective/hybrid MBR
uk: увійти до захисного або гібридного MBR

en: toggle the legacy BIOS bootable flag
uk: перемкнути застарілий прапорець BIOS придатності до завантаження

en: toggle the no block IO protocol flag
uk: перемкнути прапорець протоколу неблокового введення-виведення

en: toggle the required partition flag
uk: перемкнути прапорець необхідного розділу

en: toggle the GUID specific bits
uk: перемкнути специфічні для GUID біти

en: toggle the read-only flag
uk: перемкнути прапорець «лише-для-читання»

en: toggle the mountable flag
uk: перемкнути прапорець монтування

en: change number of alternate cylinders
uk: змінити кількість запасних циліндрів

en: change number of extra sectors per cylinder
uk: змінити кількість додаткових секторів на циліндр

en: change interleave factor
uk: змінити коефіцієнт чергування

en: change rotation speed (rpm)
uk: змінити швидкість обертання (об./хв.)

en: change number of physical cylinders
uk: змінити розмір фізичних циліндрів

en: select bootable partition
uk: вибрати завантажувальний розділ

en: edit bootfile entry
uk: редагувати запис завантажувального файла

en: select sgi swap partition
uk: вибрати sgi-розділ свопінгу

en: create SGI info
uk: створити дані SGI

en: toggle a bootable flag
uk: перемкнути прапорець завантажуваності

en: edit nested BSD disklabel
uk: змінити вкладену мітку диска BSD

en: toggle the dos compatibility flag
uk: перемкнути прапорець сумісності з dos

en: move beginning of data in a partition
uk: перемістити початок даних на розділі

en: fix partitions C/H/S values
uk: виправити значення Ц/Г/С розділів

en: change the disk identifier
uk: змінити ідентифікатор диска

en: edit drive data
uk: змінити дані диска

en: install bootstrap
uk: встановити початковий завантажувач

en: show complete disklabel
uk: показати мітку диска повністю

en: link BSD partition to non-BSD partition
uk: прив'язування розділу BSD до розділу, що не належить до типу BSD

en: 
    Help (expert commands):
uk: 
    Довідка (розширений набір команд):

en: 
    Help:
uk: 
    Довідка:

en: You're editing nested '%s' partition table, primary partition table is '%s'.
uk: Ви редагуєте вкладену таблицю розділів «%s», основною таблицею розділів є «%s».

en: Expert command (m for help):
uk: Команди експертного режиму(m - довідка):

en: Command (m for help):
uk: Команда (m - довідка):

en: 
    All unwritten changes will be lost, do you really want to quit? (y/n)
uk: 
    Усі незаписані зміни буде втрачено. Ви справді хочете вийти завершити роботу програми? (т/н)

en: %c: unknown command
uk: %c: невідома команда

en: Enter script file name
uk: Введіть назву файла скрипту

en: Resetting fdisk!
uk: Відновлюємо початковий стан fdisk!

en: Script successfully applied.
uk: Скрипт успішно застосовано.

en: Failed to transform disk layout into script
uk: Не вдалося перетворити компонування диска на скрипт

en: Script successfully saved.
uk: Скрипт успішно збережено.

en: Partition #%zu contains a %s signature.
uk: Розділ %zu містить підпис %s.

en: Do you want to remove the signature?
uk: Хочете вилучити підпис?

en: The signature will be removed by a write command.
uk: Підпис буде вилучено командою запису.

en: failed to write disklabel
uk: не вдалося записати мітку диска

en: Could not delete partition %zu
uk: Не вдалося вилучити розділ %zu

en: Changing display/entry units to cylinders (DEPRECATED!).
uk: Зміна одиниць показу і виведення на циліндри (ЗАСТАРІЛЕ!).

en: Changing display/entry units to sectors.
uk: Зміна одиниць показу і введення на сектори.

en: Leaving nested disklabel.
uk: Залишаємо вкладену мітку диска.

en: New maximum entries
uk: Нові максимальні записи

en: Entering protective/hybrid MBR disklabel.
uk: Входимо до захищеної або гібридної мітки диска MBR.

en: New UUID (in 8-4-4-4-12 format)
uk: Новий UUID (у форматі 8-4-4-4-12)

en: New name
uk: Нова назва

en: Entering nested BSD disklabel.
uk: Входимо до вкладеної мітки диска BSD.

en: C/H/S values fixed.
uk: Виправлено значення Ц/Г/С.

en: Nothing to do. C/H/S values are correct already.
uk: Нема чого робити. Значення Ц/Г/С вже є правильними.

en: Number of cylinders
uk: Кількість циліндрів

en: Number of heads
uk: Кількість голівок

en: Number of sectors
uk: Кількість секторів

en: Failed to create '%s' disk label
uk: Не вдалося створити мітку диска «%s»

en: failed to initialize libmount table
uk: не вдалося ініціалізувати таблицю libmount

en: %s is mounted
uk: %s змонтовано.

en: %s is not mounted
uk: %s не змонтовано

en: cannot read %s
uk: не вдалося прочитати %s

en: parse error: %s
uk: помилка обробки: %s

en: cannot create directory %s
uk: не вдалося створити каталог %s

en: Locking disk by %s ...
uk: Блокуємо диск за допомогою %s ...

en: (waiting)
uk: (очікування)

note: TRANSLATORS: These are followups to "Locking disk...".
en: succeeded
uk: успішно

en: failed
uk: невдача

en: Unlocking %s.
uk: Розблоковуємо %s.

en: failed to set up description for %s
uk: не вдалося налаштувати опис для %s

en: %s: parse error at line %d -- ignored
uk: %s: помилка обробки у рядку %d -- проігноровано

en: %s: failed to parse fstab
uk: %s: не вдалося обробити fstab

en: fork failed
uk: невдале розгалуження

en: %s: execute failed
uk: %s: помилка виконання

en: wait: no more child process?!?
uk: чекайте, більше не залишилося дочірніх процесів?!?

en: waitpid failed
uk: помилка waitpid

en: Warning... %s for device %s exited with signal %d.
uk: Попередження... виконання %s для пристрою %s завершилося сигналом %d.

en: %s %s: status is %x, should never happen.
uk: %s %s: стан — %x, такого не повинно було статися.

en: Finished with %s (exit status %d)
uk: Завершено, %s (стан виходу %d)

en: fsck.%s not found; ignore %s
uk: fsck.%s не знайдено; ігноруємо %s

en: error %d (%s) while executing fsck.%s for %s
uk: помилка %d (%s) під час виконання fsck.%s для %s

en: Either all or none of the filesystem types passed to -t must be prefixed
    with 'no' or '!'.
uk: Префікс «no» або «!» має бути передано або всім або жодному з типів файлових
    систем, переданих до -t.

en: %s: skipping bad line in /etc/fstab: bind mount with nonzero fsck pass number
uk: %s: пропускаємо помилковий рядок у /etc/fstab: монтування з прив'язуванням і ненульовою кількістю проходів fsck

en: %s: skipping nonexistent device
uk: %s: пропускаємо пристрій, якого не існує

en: %s: nonexistent device ("nofail" fstab option may be used to skip this device)
uk: %s: пристрою не існує (щоб пропустити цей пристрій, можна скористатися параметром "nofail" у fstab)

en: %s: skipping unknown filesystem type
uk: %s: пропускаємо файлову систему невідомого типу

en: cannot check %s: fsck.%s not found
uk: не вдалося перевірити %s: на виявлено fsck.%s

en: Checking all file systems.
uk: Перевірка всіх файлових систем.

en: --waiting-- (pass %d)
uk: --очікування-- (прохід %d)

en:  %s [options] -- [fs-options] [<filesystem> ...]
uk:  %s [параметри fsck] [параметри файлової системи] [файлова система...]

en: Check and repair a Linux filesystem.
uk: Перевірити і виправити файлову систему Linux.

en:  -A         check all filesystems
uk:  -A         перевірити всі файлові системи

en:  -C [<fd>]  display progress bar; file descriptor is for GUIs
uk:  -C <дф>    показувати смужку поступу, дескриптор файла призначено для графічного інтерфейсу

en:  -l         lock the device to guarantee exclusive access
uk:  -l         заблокувати пристрій, щоб гарантувати виключний доступ

en:  -M         do not check mounted filesystems
uk:  -M         не перевіряти змонтовані файлові системи

en:  -N         do not execute, just show what would be done
uk:  -N         нічого не виконувати, просто показати дії, які буде виконано

en:  -P         check filesystems in parallel, including root
uk:  -P         перевірити файлові системи, зокрема кореневу, у паралельному режимі

en:  -R         skip root filesystem; useful only with '-A'
uk:  -R         пропустити кореневу файлову систему; корисне лише з «-A»

en:  -r [<fd>]  report statistics for each device checked;
                file descriptor is for GUIs
uk:  -r [<дф>]  вивести статистичні дані щодо кожного перевіреного диска;
                дескриптор файла призначено для графічних інтерфейсів

en:  -s         serialize the checking operations
uk:  -s         створити послідовність дій з перевірки

en:  -T         do not show the title on startup
uk:  -T         не показувати заголовок після запуску

en:  -t <type>  specify filesystem types to be checked;
                <type> is allowed to be a comma-separated list
uk:  -t <тип>   вказати типи файлових систем, які слід перевірити;
                типи можна вказати у форматі списку з відокремленням комами

en:  -V         explain what is being done
uk:  -V         пояснювати, що робить програма

en: See the specific fsck.* commands for available fs-options.
uk: Ознайомтеся з довідкою до команд fsck.*, щоб дізнатися більше про параметри файлових систем.

en: too many devices
uk: забагато пристроїв

en: Is /proc mounted?
uk: /proc змонтовано?

en: must be root to scan for matching filesystems: %s
uk: для пошуку відповідних файлових систем слід виконувати команду від імені адміністратора (root): %s

en: couldn't find matching filesystem: %s
uk: не вдалося знайти відповідну файлову систему: %s

en: too many arguments
uk: забагато аргументів

en: too many options
uk: занадто багато параметрів

en: invalid argument of -r
uk: помилковий аргумент -r

en: option '%s' may be specified only once
uk: параметр «%s» можна вказувати лише один раз

en: option '%s' requires an argument
uk: разом з параметром «%s» має бути вказано аргумент

en: invalid argument of -r: %d
uk: помилковий аргумент -r: %d

en: the -l option can be used with one device only -- ignore
uk: параметр -l можна використовувати лише з одним пристроєм - ігноруємо

en:  %s [options] <file>
uk:  %s [параметри] <файл>

en: Check and repair a compressed ROM filesystem.
uk: Перевірити і виправити стиснену файлову систему ROM.

en:  -a                       for compatibility only, ignored
uk:  -a                       лише для сумісності, ігнорується

en:  -v, --verbose            be more verbose
uk:  -v, --verbose            виводити докладні повідомлення

en:  -y                       for compatibility only, ignored
uk:  -y                       лише для сумісності, ігнорується

en:  -b, --blocksize <size>   use this blocksize, defaults to page size
uk:  -b, --blocksize <розмір> використовувати вказаний розмір блоку, типовим є розмір сторінки

en:      --extract[=<dir>]    test uncompression, optionally extract into <dir>
uk:      --extract[=<кат>]    перевірити розпакування, додатково можна визначити каталог <кат> для цього

en: ioctl failed: unable to determine device size: %s
uk: помилка ioctl: не вдалося визначити розмір пристрою: %s

en: not a block device or file: %s
uk: не є блоковим пристроєм або файлом: %s

en: file length too short
uk: довжина файла є надто малою

en: seek on %s failed
uk: не вдалося виконати позиціювання на %s

en: superblock magic not found
uk: не знайдено контрольної суми суперблоку

en: cramfs endianness is %s
uk: порядок байтів cramfs: %s

en: big
uk: прямий

en: little
uk: зворотний

en: unsupported filesystem features
uk: непідтримувані можливості файлової системи

en: superblock size (%d) too small
uk: розмір суперблоку (%d) є надто малим

en: zero file count
uk: нульова кількість файлів

en: file extends past end of filesystem
uk: файл завершується за межами файлової системи

en: old cramfs format
uk: застарілий формат cramfs

en: unable to test CRC: old cramfs format
uk: не вдалося перевірити CRC: застарілий формат cramfs

en: failed to read %<PRIu32> bytes from file %s
uk: не вдалося прочитати %<PRIu32> байтів з файла %s

en: crc error
uk: помилка crc

en: seek failed
uk: помилка при встановленні позиції

en: read romfs failed
uk: помилка читання romfs

en: root inode is not directory
uk: кореневий вузол не є каталогом

en: bad root offset (%lu)
uk: помилковий зсув кореня (%lu)

en: data block too large
uk: блок даних є надто великим

en: decompression error: %s
uk: помилка розпаковування: %s

en:   hole at %lu (%zu)
uk:   дірка на %lu (%zu)

en:   uncompressing block at %lu to %lu (%lu)
uk:   розпаковуємо блок з %lu до %lu (%lu)

en: non-block (%ld) bytes
uk: неблокові (%ld) байти

en: non-size (%ld vs %ld) bytes
uk: безрозмірні (%ld, а не %ld) байти

en: write failed: %s
uk: помилка write: %s

en: lchown failed: %s
uk: помилка lchown: %s

en: chmod failed: %s
uk: помилка chmod: %s

en: utimes failed: %s
uk: помилка utimes: %s

en: directory inode has zero offset and non-zero size: %s
uk: inode каталогу має нульовий зсув і ненульовий розмір: %s

en: mkdir failed: %s
uk: помилка mkdir: %s

en: illegal filename
uk: некоректна назва файла

en: dangerous filename
uk: небезпечна назва файла

en: filename length is zero
uk: розмір назви файла є нульовим

en: filename length is too large
uk: розмір назви файла є надто великим

en: bad filename length
uk: помилковий розмір назви файла

en: bad inode offset
uk: помилковий відступ вузла

en: file inode has zero offset and non-zero size
uk: inode файла має нульовий зсув і ненульовий розмір

en: file inode has zero size and non-zero offset
uk: inode файла має нульовий розмір і ненульовий зсув

en: symbolic link has zero offset
uk: символічне посилання має нульовий відступ

en: symbolic link has zero size
uk: символічне посилання має нульовий розмір

en: size error in symlink: %s
uk: помилка розміну у символічному посиланні: %s

en: symlink failed: %s
uk: помилка symlink: %s

en: special file has non-zero offset: %s
uk: особливий файл має ненульовий відступ: %s

en: fifo has non-zero size: %s
uk: fifo має ненульовий розмір: %s

en: socket has non-zero size: %s
uk: сокет має ненульовий розмір: %s

en: bogus mode: %s (%o)
uk: фіктивний режим: %s (%o)

en: mknod failed: %s
uk: помилка mknod: %s

en: directory data start (%lu) < sizeof(struct cramfs_super) + start (%zu)
uk: початок даних каталогу (%lu) < розмір(struct cramfs_super) + початок (%zu)

en: directory data end (%lu) != file data start (%lu)
uk: завершення даних каталогу (%lu) != початку даних файлів (%lu)

en: invalid file data offset
uk: некоректний зсув даних файла

en: invalid blocksize argument
uk: некоректний аргумент розміру у блоках

en: %s: OK
uk: %s: Гаразд

en: Check the consistency of a Minix filesystem.
uk: Перевірити на цілісність файлову систему Minix.

en:  -l, --list       list all filenames
uk:  -l, --list       вивести список усіх назв файлів

en:  -a, --auto       automatic repair
uk:  -a, --auto       автоматично виправляти

en:  -r, --repair     interactive repair
uk:  -r, --repair     інтерактивно виправляти

en:  -v, --verbose    be verbose
uk:  -v, --verbose    докладний режим

en:  -s, --super      output super-block information
uk:  -s, --super      вивести дані щодо суперблоків

en:  -m, --uncleared  activate mode not cleared warnings
uk:  -m, --uncleared  задіяти режим без вилучення попереджень

en:  -f, --force      force check
uk:  -f, --force      примусова перевірка

note: TRANSLATORS: these yes no questions uses rpmatch(), and should be * translated.
en: %s (y/n)?
uk: %s (т/н або y/n)?

en: %s (n/y)?
uk: %s (н/т або n/y)?

en: %s is mounted.
uk: %s змонтовано.

en: Do you really want to continue
uk: Ви дійсно бажаєте продовжити

en: check aborted.
uk: перевірку перервано.

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
uk: nr зони < FIRSTZONE у файлі `%s'.

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
uk: nr зони >= ZONES у файлі `%s'.

en: Remove block
uk: Видалити блок

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
uk: Помилка читання: помилка при позиціюванні на блок у файлі '%s'

en: Read error: bad block in file '%s'
uk: Помилка читання: неправильний блок у файлі '%s'

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
uk: Внутрішня помилка: спроба запису у пошкоджений блок
    Операція запису проігнорована

en: seek failed in write_block
uk: помилка при позиціюванні у функції write_block

en: Write error: bad block in file '%s'
uk: Помилка запису: пошкоджений блок у файлі '%s'

en: Warning: block out of range
uk: Попередження: блок поза діапазоном

en: seek failed in write_super_block
uk: помилка при позиціюванні у функції write_super_block

en: unable to write super-block
uk: помилка запису суперблоку

en: Unable to write inode map
uk: Не вдалося записати карту inode

en: Unable to write zone map
uk: Не вдалося записати мапу зон

en: Unable to write inodes
uk: Не вдалося записати вузли

en: unable to alloc buffer for superblock
uk: не вдалося отримати буфер для суперблоку

en: unable to read super block
uk: не вдалося прочитати суперблок

en: bad magic number in super-block
uk: неправильна сигнатура суперблока

en: Only 1k blocks/zones supported
uk: Підтримуються лише 1k блоки/зону

en: bad s_ninodes field in super-block
uk: помилкове поле s_ninodes у суперблоці

en: bad s_imap_blocks field in super-block
uk: неправильне s_imap_blocks поле у суперблоці

en: bad s_firstdatazone field in super-block
uk: помилкове поле s_firstdatazone у суперблоці

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
uk: неправильне s_zmap_blocks поле у суперблоці

en: Unable to allocate buffer for inode map
uk: Не вдалося виділити буфер для мапи вузлів

en: Unable to allocate buffer for zone map
uk: Не вдалося розмістити буфер для карти зон

en: Unable to allocate buffer for inodes
uk: Не вдалося виділити буфер для вузлів

en: Unable to allocate buffer for inode count
uk: Не вдалося виділити буфер для лічильника вузлів

en: Unable to allocate buffer for zone count
uk: Не вдалося виділити буфер для лічильника зон

en: Unable to read inode map
uk: Не вдалося прочитати мапу вузлів

en: Unable to read zone map
uk: Не вдалося прочитати мапу зон

en: Unable to read inodes
uk: Не вдалося прочитати вузли

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
uk: Попередження: Firstzone != Norm_firstzone

en: %ld inodes
uk: %ld вузлів

en: %ld blocks
uk: %ld блоків

en: Firstdatazone=%jd (%jd)
uk: Перша зона даних=%jd (%jd)

en: Zonesize=%d
uk: Розмір зони=%d

en: Maxsize=%zu
uk: Макс.розмір=%zu

en: Filesystem state=%d
uk: Стан файлової системи=%d

en: namelen=%zd
uk: довж.назви=%zd

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
uk: Вузол %d позначений як вільний, але використовується у '%s'

en: Mark in use
uk: Позначити як використовуваний

en: The file `%s' has mode %05o
uk: Файл `%s' має права доступу %05o

en: Warning: inode count too big.
uk: Попередження: значення лічильника вузлів надто велике.

en: root inode isn't a directory
uk: кореневий вузол не є каталогом

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
uk: Блок вже використовується раніше. Тепер у файлі `%s'.

en: Clear
uk: Очистити

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
uk: Блок %d з файла `%s' позначений вільним.

en: Correct
uk: Виправити

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
uk: Каталог '%s' містить неправильну кількість вузлів для файла '%.*s'.

en:  Remove
uk:  Видалити

en: %s: bad directory: '.' isn't first
uk: %s: неправильний каталог: елемент '.' не перший

en: %s: bad directory: '..' isn't second
uk: %s: неправильний каталог: елемент '..' не другий

en: internal error
uk: внутрішня помилка

en: %s: bad directory: size < 32
uk: %s: неправильний каталог: розмір < 32

en: %s: bad directory: invalid i_zone, use --repair to fix
uk: %s: помилковий каталог: некоректне значення i_zone, скористайтеся --repair для виправлення

en: seek failed in bad_zone
uk: помилка при позиціюванні у функції bad_zone

en: Inode %lu mode not cleared.
uk: Режим inode %lu не скинуто.

en: Inode %lu not used, marked used in the bitmap.
uk: Inode %lu не використано, хоча його позначено як використаний на карті.

en: Inode %lu used, marked unused in the bitmap.
uk: Inode %lu використано, хоча його позначено як невикористаний на карті.

en: Set
uk: Встановити

en: Inode %lu (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
uk: Inode %lu (режим доступу = %07o), i_nlinks=%d, лічильник=%d.

en: Set i_nlinks to count
uk: Встановити i_nlinks у значення лічильника

en: Zone %lu: marked in use, no file uses it.
uk: Зона %lu: позначена як використана, хоча не використовується жодним файлом.

en: Unmark
uk: Зняти позначення

en: Zone %lu: in use, counted=%d
uk: Зона %lu: використовується, лічильник=%d

en: Zone %lu: not in use, counted=%d
uk: Зона %lu: не використовується, лічильник=%d

en: bad inode size
uk: неправильний розмір inode

en: bad v2 inode size
uk: неправильний номер вузла версії 2

en: need terminal for interactive repairs
uk: для інтерактивного відновлення необхідний термінал

en: cannot open %s: %s
uk: не вдалося відкрити %s: %s

en: %s is clean, no check.
uk: %s - чистий, перевірка не виконуватиметься.

en: Forcing filesystem check on %s.
uk: Примусова перевірка файлової системи на %s.

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
uk: Файлова система на %s є неготовою, потрібна перевірка.

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
uk: 
    %6ld використаних вузлів (%ld%%)

en: %6ld zones used (%ld%%)
uk: %6ld використаних зон (%ld%%)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
uk: 
    %6d звичайних файлів
    %6d каталогів
    %6d файлів символьних пристроїв
    %6d файлів блочних пристроїв
    %6d посилань
    %6d символьних посилань
    ------
    %6d файлів

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
uk: ----------------------------
    ФАЙЛОВА СИСТЕМА ЗАЗНАЛА ЗМІН
    ----------------------------

en: write failed
uk: запис завершився помилкою

en: %s: might not be an ISO filesystem
uk: %s: можливо не є файловою системою ISO

en: read error on %s
uk: помилка читання на %s

en: sector count: %d, sector size: %d
uk: кількість секторів: %d, розмір сектора: %d

en:  %s [options] <iso9660_image_file> ...
uk:  %s [параметри] <файл_образу_iso9660> ...

en: Show the length of an ISO-9660 filesystem.
uk: Показати довжину файлової системи ISO-9660.

en:  -d, --divisor=<number>  divide the amount of bytes by <number>
uk:  -d, --divisor=<число>   поділити кількість байтів на <число>

en:  -x, --sectors           show sector count and size
uk:  -x, --sectors           вивести дані щодо кількості секторів та розміру

en: invalid divisor argument
uk: некоректний аргумент поділу

en: Usage: %s [options] device [block-count]
uk: Користування: %s [параметри] пристрій [кількість блоків]

en: Make an SCO bfs filesystem.
uk: Створити файлову систему bfs SCO.

en: 
    Options:
     -N, --inodes=NUM    specify desired number of inodes
     -V, --vname=NAME    specify volume name
     -F, --fname=NAME    specify file system name
     -v, --verbose       explain what is being done
     -c                  this option is silently ignored
     -l                  this option is silently ignored
     --lock[=<mode>]     use exclusive device lock (yes, no or nonblock)
uk: 
    Параметри:
     -N, --inodes=ЧИСЛО  вказати бажану кількість inode
     -V, --vname=НАЗВА   вказати назву тому
     -F, --fname=НАЗВА   вказати назву файлової системи
     -v, --verbose       пояснити дії, які буде виконано
     -c                  цей параметр буде без попередження пропущено
     -l                  цей параметр буде без попередження пропущено
     --lock[=<режим>]    використати виключне блокування пристрою (yes, no або nonblock)

en: invalid number of inodes
uk: некоректна кількість inode

en: more than one volume
uk: декілька томів

en: volume name too long
uk: назва тому занадто довга

en: more than one fsname
uk: декілька назв файлових систем

en: fsname name too long
uk: назва файлової системи надто довга

en: invalid block-count
uk: некоректна кількість блоків

en: cannot get size of %s
uk: не вдалося отримати розмір %s

en: blocks argument too large, max is %llu
uk: аргумент блоків є надто великим, максимальним є значення %llu

en: too many inodes - max is 512
uk: надто багато вузлів - максимум 512

en: not enough space, need at least %llu blocks
uk: не вистачає простору, потрібно принаймні %llu блоків

en: Device: %s
uk: Пристрій: %s

en: Volume: <%.6s>
uk: Том: <%.6s>

en: FSname: <%.6s>
uk: Назва ф.с.: <%.6s>

en: BlockSize: %d
uk: Розмір блоку: %d

en: Inodes: %ld (in 1 block)
uk: Inode: %ld (у 1 блоці)

en: Inodes: %ld (in %llu blocks)
uk: Inode: %ld (у %llu блоках)

en: Blocks: %llu
uk: Блоків: %llu

en: Inode end: %d, Data end: %d
uk: Кінець вузлів: %d, Кінець даних: %d

en: error writing superblock
uk: помилка запису суперблоку

en: error writing root inode
uk: помилка запису кореневого вузла

en: error writing inode
uk: помилка запису вузла

en: seek error
uk: помилка позиціювання

en: error writing . entry
uk: помилка запису елемента '.'

en: error writing .. entry
uk: помилка запису елемента '..'

en: error closing %s
uk: помилка закривання %s

en:  %s [options] [-t <type>] [fs-options] <device> [<size>]
uk:  %s [параметри] [-t <тип>] [параметри файлової системи] <пристрій> [<розмір>]

en: Make a Linux filesystem.
uk: Створити файлову систему Linux.

en:  -t, --type=<type>  filesystem type; when unspecified, ext2 is used
uk:  -t, --type=<тип>   тип файлової системи. Якщо не вказано, використовується ext2.

en:      fs-options     parameters for the real filesystem builder
uk:      fs-options     параметри для справжнього засобу побудови файлової системи

en:      <device>       path to the device to be used
uk:      <пристрій>     шлях до пристрою, який використовуватиметься

en:      <size>         number of blocks to be used on the device
uk:      <розмір>       кількість блоків, які буде використано на пристрої

en:  -V, --verbose      explain what is being done;
                          specifying -V more than once will cause a dry-run
uk:  -V, --verbose      вивести дані щодо дій, які виконуються;
                          визначення декількох -V призводить до тестового запуску

en: failed to execute %s
uk: не вдалося виконати %s

en:  %s [options] dirname outfile
uk:  %s [параметри] назва_каталогу файл_результатів

en: Make a compressed ROM file system.
uk: Створити стиснену файлову систему ROM.

en:  dirname        root of the filesystem to be compressed
uk:  назва_каталогу  кореневий каталог файлової системи, яку слід стиснути

en:  outfile        output file
uk:  результат      виведений файл

en:  -v             be verbose
uk:  -v             режим докладних повідомлень

en:  -E             make all warnings errors (non-zero exit status)
uk:  -E             вважати усі попередження помилками (ненульовий стан виходу)

en:  -b blksize     use this blocksize, must equal page size
uk:  -b розмір_блоку використати вказаний розмір блоку, який має дорівнювати розміру сторінки

en:  -e edition     set edition number (part of fsid)
uk:  -e редакція    встановити номер редакції (частину fsid)

en:  -N endian      set cramfs endianness (%s|%s|%s), default %s
uk:  -N порядок_байтів встановити порядок байтів у cramfs (%s|%s|%s), типовим є %s

en:  -i file        insert a file image into the filesystem
uk:  -i файл        вставити файловий образ до файлової системи

en:  -n name        set name of cramfs filesystem
uk:  -n назва       встановити назву файлової системи cramfs

en:  -p             pad by %d bytes for boot code
uk:  -p             відступити на %d байтів для коду завантаження

en:  -z             make explicit holes
uk:  -z             створити явні прогалини

en:  -l[=<mode>]    use exclusive device lock (yes, no or nonblock)
uk:  -l[=<режим>]   використати виключне блокування пристрою (yes, no або nonblock)

en: readlink failed: %s
uk: помилка readlink: %s

en: could not read directory %s
uk: не вдалося прочитати каталог %s

en: filesystem too big.  Exiting.
uk: файлова система надто велика. Завершення.

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
uk: AIEEE: блок "стиснений" > 2*blocklength (%ld)

en: %6.2f%% (%+ld bytes)	%s
uk: %6.2f%% (%+ld байтів)	%s

en: cannot map %s
uk: не вдалося виконати прив'язку %s

en: cannot close file %s
uk: не вдалося закрити файл %s

en: invalid edition number argument
uk: некоректний аргумент номера модифікації

en: invalid endianness given; must be 'big', 'little', or 'host'
uk: вказано некоректний порядок байтів. Має бути вказано «big», «little» або «host»

en: warning: guestimate of required size (upper bound) is %lldMB, but maximum image size is %uMB.  We might die prematurely.
uk: Попередження: очікуваний необхідний розмір (верхня межа) складає %lld МБ, але максимальний розмір образу — %u МБ. Можливе передчасне аварійне завершення.

en: ROM image map
uk: картка образу ROM

en: Including: %s
uk: Включається: %s

en: Directory data: %zd bytes
uk: Дані каталогу: %zd байтів

en: Everything: %zd kilobytes
uk: Загалом: %zd кілобайтів

en: Super block: %zd bytes
uk: Суперблок: %zd байтів

en: CRC: %x
uk: Контрольна сума: %x

en: not enough space allocated for ROM image (%lld allocated, %zu used)
uk: не вистачає простору для ROM-образу (отримано %lld, використано %zu)

en: ROM image write failed (%zd %zd)
uk: помилка запису ROM-обрізу (%zd %zd)

en: ROM image
uk: образ ROM

en: warning: filenames truncated to %u bytes.
uk: попередження: назви файлів обрізано до %u байтів.

en: warning: files were skipped due to errors.
uk: попередження: файли пропущено через помилки.

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
uk: попередження: розміри файлів обрізано до %lu МБ (мінус 1 байт).

en: warning: uids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
uk: попередження: uid обрізано до %u бітів. (Це може загрожувати безпеці.)

en: warning: gids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
uk: попередження: gid обрізано до %u бітів. (Це може загрожувати безпеці.)

en: WARNING: device numbers truncated to %u bits.  This almost certainly means
    that some device files will be wrong.
uk: УВАГА: номери пристроїв обрізано до %u бітів. Це майже завжди означає
    що деякі з файлів пристроїв будуть помилковими.

en:  %s [options] /dev/name [blocks]
uk:  %s [параметри] /dev/назва [блоки]

en:  -1                      use Minix version 1
uk:  -1                      використати Minix версії 1

en:  -2, -v                  use Minix version 2
uk:  -2, -v                  використати Minix версії 2

en:  -3                      use Minix version 3
uk:  -3                      використати Minix версії 3

en:  -n, --namelength <num>  maximum length of filenames
uk:  -n, --namelength <число>  максимальна довжина назв файлів

en:  -i, --inodes <num>      number of inodes for the filesystem
uk:  -i, --inodes <число>    кількість inode для файлової системи

en:  -c, --check             check the device for bad blocks
uk:  -c, --check             перевірити пристрій на пошкоджені блоки

en:  -l, --badblocks <file>  list of bad blocks from file
uk:  -l, --badblocks <файл>  список пошкоджених блоків з файла

en:      --lock[=<mode>]     use exclusive device lock (%s, %s or %s)
uk:      --lock[=<режим>]    використати виключне блокування пристрою (%s, %s або %s)

en: %s: seek to boot block failed  in write_tables
uk: %s: помилка позиціювання у блоці завантаження у write_tables

en: %s: unable to clear boot sector
uk: %s: не вдалося спорожнити сектор завантажувача

en: %s: seek failed in write_tables
uk: %s: помилка позиціювання у функції write_tables

en: %s: unable to write super-block
uk: %s: не вдалося записати суперблок

en: %s: unable to write inode map
uk: %s: не вдалося записати карту inode

en: %s: unable to write zone map
uk: %s: не вдалося записати карту зон

en: %s: unable to write inodes
uk: %s: не вдалося записати inode

en: %s: seek failed in write_block
uk: %s: помилка під час позиціювання у функції write_block

en: %s: write failed in write_block
uk: %s: помилка запису у функції write_block

en: %s: too many bad blocks
uk: %s: надто багато помилкових блоків

en: %s: not enough good blocks
uk: %s: недостатньо неушкоджених блоків

en: First data block at %jd, which is too far (max %d).
    Try specifying fewer inodes by passing --inodes <num>
uk: Перший блок даних розташовано на позиції %jd, тобто надто далеко (максимум %d).
    Спробуйте вказати менше inode, передаючи --inodes <число>

en: %lu block
     | %lu blocks
uk[0]: %lu блок
uk[1]: %lu блоки
uk[2]: %lu блоків
uk[3]: %lu блок

en: Zonesize=%zu
uk: Розмір зони=%zu

en: Maxsize=%zu
uk: Макс.розмір=%zu

en: %s: seek failed during testing of blocks
uk: %s: помилка позиціювання при перевірці блоків

en: Weird values in do_check: probably bugs
uk: Незрозуміле значення у функції do_check: можливо помилка

en: %s: seek failed in check_blocks
uk: %s: помилка позиціювання у функції check_blocks

en: %s: bad blocks before data-area: cannot make fs
uk: %s: неправильні блоки перед областю даних: не вдалося створити ФС

en: %d bad block
     | %d bad blocks
uk[0]: %d пошкоджений блок
uk[1]: %d пошкоджених блоки
uk[2]: %d пошкоджених блоків
uk[3]: %d пошкоджений блок

en: %s: can't open file of bad blocks
uk: %s: не вдалося відкрити файл пошкоджених блоків

en: badblock number input error on line %d
uk: помилка у вхідних даних щодо кількості пошкоджених блоків у рядку %d

en: %s: cannot read badblocks file
uk: %s: не вдалося прочитати файл помилкових блоків

en: block size smaller than physical sector size of %s
uk: розмір блоку є меншим за розмір фізичного сектора, %s

en: cannot determine size of %s
uk: не вдалося визначити розмір %s

en: %s: requested blocks (%llu) exceeds available (%llu) blocks
uk: %s: кількість потрібних блоків (%llu) перевищує кількість доступних блоків (%llu)

en: %s: number of blocks too small
uk: %s: кількість блоків є надто малою

en: unsupported name length: %d
uk: непідтримувана довжина назв: %d

en: unsupported minix file system version: %d
uk: непідтримувана версія файлової системи minix: %d

en: -v is ambiguous, use '-2' instead
uk: -v є неоднозначним, краще скористайтеся «-2»

en: failed to parse maximum length of filenames
uk: не вдалося обробити значення максимальної довжини назв файлів

en: failed to parse number of inodes
uk: не вдалося обробити значення кількості inode

en: failed to parse number of blocks
uk: не вдалося обробити значення кількості блоків

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
uk: %s підключений; тут не можна створювати файлову систему!

en: Bad user-specified page size %u
uk: Користувачем вказано помилковий розмір сторінки, %u

en: Using user-specified page size %d, instead of the system value %d
uk: Використовується вказаний користувачем розмір сторінки %d, замість системного значення %d

en: Label was truncated.
uk: Мітку було обрізано.

en: no label,
uk: немає мітки,

en: no uuid
uk: немає uuid

en:  %s [options] device [size]
uk:  %s [параметри] пристрій [розмір]

en: Set up a Linux swap area.
uk: Налаштувати область резервної пам'яті Linux.

en:  -c, --check               check bad blocks before creating the swap area
uk:  -c, --check             перевірити пристрій на пошкоджені блоки до створення області резервної пам'яті

en:  -f, --force               allow swap size area be larger than device
uk:  -f, --force               дозволити більший за розмір пристрою розмір резервної пам'яті

en:  -q, --quiet               suppress output and warning messages
uk:  -q, --quiet               придушити виведення даних і повідомлень із попередженнями

en:  -p, --pagesize SIZE       specify page size in bytes
uk:  -p, --pagesize РОЗМІР     вказати розмір сторінки у байтах

en:  -L, --label LABEL         specify label
uk:  -L, --label МІТКА         вказати мітку

en:  -v, --swapversion NUM     specify swap-space version number
uk:  -v, --swapversion ЧИСЛО   вказати номер версії простору резервної пам'яті

en:  -U, --uuid UUID           specify the uuid to use
uk:  -U, --uuid UUID           вказати uuid для використання

en:  -e, --endianness=<value>  specify the endianness to use (%s, %s or %s)
uk:  -e, --endianness=<значення>  вказати порядок байтів, яким слід скористатися (%s, %s або %s)

en:  -o, --offset OFFSET       specify the offset in the device
uk:  -o, --offset ЗСУВ         вказати зсув на пристрої

en:  -s, --size SIZE           specify the size of a swap file in bytes
uk:  -s, --size РОЗМІР         вказати розмір файла резервної пам'яті у байтах

en:  -F, --file                create a swap file
uk:  -F, --file                створити файл резервної пам'яті

en:      --verbose             verbose output
uk:      --verbose             режим докладних повідомлень

en:      --lock[=<mode>]       use exclusive device lock (%s, %s or %s)
uk:      --lock[=<режим>]      використати виключне блокування пристрою (%s, %s або %s)

en: too many bad pages: %lu
uk: надто багато пошкоджених сторінок: %lu

en: seek failed in check_blocks
uk: помилка позиціювання у функції check_blocks

en: %lu bad page
     | %lu bad pages
uk[0]: %lu пошкоджена сторінка
uk[1]: %lu пошкоджені сторінки
uk[2]: %lu пошкоджених сторінок
uk[3]: %lu пошкоджена сторінка

en: mkswap: %s contains holes or other unsupported extents.
            This swap file can be rejected by kernel on swap activation!
uk: mkswap: %s містить дірки та інші непідтримувані розширення.
            Ядро може відмовити у використанні цього файла резервної пам'яті при активації резервної пам'яті!

en:         Use --verbose for more details.
uk:         Скористайтеся --verbose, щоб отримати докладніші дані.

en: hole detected at offset %ju
uk: виявлено дірку з відступом %ju

en: data inline extent at offset %ju
uk: розширення вбудовування даних з відступом %ju

en: shared extent at offset %ju
uk: спільне розширення з відступом %ju

en: unallocated extent at offset %ju
uk: нерозподілене розширення з відступом %ju

en: offset larger than file size
uk: зсув перевищує розмір файла

en: unable to alloc new libblkid probe
uk: не вдалося отримати пам'ять для нового зондування libblkid

en: unable to assign device to libblkid probe
uk: не вдалося призначити пристрій до зондування libblkid

en: cannot create swap file %s: node isn't regular file
uk: не вдалося створити файл резервної пам'яті %s: вузол не є звичайним файлом

en: cannot set permissions on swap file %s
uk: не вдалося встановити права доступу на файл резервної пам'яті %s

en: failed to set 'nocow' attribute
uk: не вдалося встановити атрибут 'nocow'

en: couldn't allocate swap file %s
uk: не вдалося розмістити файл резервної пам'яті %s

en: warning: checking bad blocks from swap file is not supported: %s
uk: попередження: перевірки файла резервної пам'яті на помилкові блоки не передбачено: %s

en: unable to rewind swap-device
uk: помилка встановлення позиції на початок пристрою свопінгу

en: unable to erase bootbits sectors
uk: не вдалося очистити завантажувальні сектори

en: %s: warning: wiping old %s signature.
uk: %s: попередження: витираємо старий підпис %s.

en: %s: warning: don't erase bootbits sectors
uk: %s: попередження: не вилучайте завантажувальні сектори

en:         (%s partition table detected).
uk:         (виявлено таблицю розділів %s).

en:         (compiled without libblkid).
uk:         (зібрано без підтримки libblkid).

en: Use -f to force.
uk: Скористайтеся -f для примусової обробки.

en: %s: unable to write signature page
uk: %s: не вдалося записати сторінку підпису

en: parsing page size failed
uk: спроба обробки розміру сторінки зазнала невдачі

en: parsing version number failed
uk: спроба обробки номера версії зазнала невдачі

en: swapspace version %d is not supported
uk: підтримки версії swapspace %d не передбачено

en: warning: ignoring -U (UUIDs are unsupported by %s)
uk: попередження: ігноруємо -U (UUID не підтримуються %s)

en: invalid endianness %s is not supported
uk: некоректно вказаний порядок байтів %s, підтримки якого не передбачено

en: invalid offset
uk: некоректний зсув

en: invalid size
uk: некоректний розмір

en: only one device argument is currently supported
uk: у поточній версії передбачено лише один аргумент пристрою

en: error: parsing UUID failed
uk: помилка: не вдалося обробити значення UUID

en: error: Nowhere to set up swap on?
uk: помилка: Не вказано, де створити область свопінгу?

en: invalid block count argument
uk: некоректний аргумент кількості блоків

en: error: size %llu KiB is larger than device size %<PRIu64> KiB
uk: помилка: розмір %llu КіБ є більшим за розмір пристрою, %<PRIu64> КіБ

en: error: swap area needs to be at least %ld KiB
uk: помилка: область свопінгу має перевищувати за об'ємом %ld КіБ

en: warning: truncating swap area to %llu KiB
uk: попередження: обрізаємо область свопінгу до %llu КіБ

en: error: %s is mounted; will not make swapspace
uk: помилка: %s змонтовано; місце для резервного зберігання не буде створено

en: %s: insecure permissions %04o, fix with: chmod %04o %s
uk: %s: права доступу не є безпечними %04o, виправлення: chmod %04o %s

en: %s: insecure file owner %d, fix with: chown 0:0 %s
uk: %s: власник файла не є безпечним %d, виправлення: chown 0:0 %s

en: Unable to set up swap-space: unreadable
uk: не вдалося встановити простір свопінгу: не вдалося прочитати

en: Setting up swapspace version %d, size = %s (%<PRIu64> bytes)
uk: Встановлюємо версію %d області свопінгу, розмір = %s (%<PRIu64> байтів)

en: %s: unable to obtain selinux file label
uk: %s: не вдалося отримати мітку файла selinux

en: %s: unable to obtain default selinux file label
uk: %s: не вдалося отримати типову мітку файла selinux

en: unable to create new selinux context
uk: не вдалося створити новий контекст selinux

en: couldn't compute selinux context
uk: не вдалося визначити контекст selinux

en: unable to relabel %s to %s
uk: не вдалося змінити мітку %s на %s

en: partition number
uk: номер розділу

en: start of the partition in sectors
uk: початок розділу у секторах

en: end of the partition in sectors
uk: кінець розділу у секторах

en: number of sectors
uk: кількість секторів

en: human readable size
uk: зручний для читання розмір

en: partition name
uk: назва розділу

en: partition UUID
uk: UUID розділу

en: partition table type (dos, gpt, ...)
uk: тип таблиці розділів (dos, gpt, ...)

en: partition flags
uk: прапорці розділу

en: partition type (a string, a UUID, or hex)
uk: тип розділу (рядок, UUID або шістнадцяткове число)

en: failed to initialize loopcxt
uk: не вдалося ініціалізувати loopcxt

en: %s: failed to find unused loop device
uk: %s: не вдалося знайти невикористаний петльовий (loop) пристрій

en: Trying to use '%s' for the loop device
uk: Спроба використання «%s» як петльового (loop) пристрою

en: %s: failed to set backing file
uk: %s: не вдалося встановити резервний файл

en: %s: failed to set up loop device
uk: %s: не вдалося налаштувати петльовий (loop) пристрій

en: unknown column: %s
uk: невідомий стовпчик: %s

en: %s: failed to get partition number
uk: %s: не вдалося отримати номер розділу

en: specified range <%d:%d> does not make sense
uk: вказаний діапазон <%d:%d> не має сенсу

en: range recount: max partno=%d, lower=%d, upper=%d
uk: переобчислення діапазону: макс. номер розділу=%d, нижній=%d, верхній=%d

en: %s: error deleting partition %d
uk: %s: помилка під час спроби вилучення розділу %d

en: %s: error deleting partitions %d-%d
uk: %s: помилка під час спроби вилучення розділів %d-%d

en: %s: partition #%d removed
uk: %s: розділ %d вилучено

en: %s: partition #%d doesn't exist
uk: %s: розділу %d не існує

en: %s: deleting partition #%d failed
uk: %s: спроба вилучення розділу %d зазнала невдачі

en: %s: error adding partition %d
uk: %s: помилка під час додавання розділу %d

en: %s: error adding partitions %d-%d
uk: %s: помилка під час додавання розділів %d-%d

en: %s: partition #%d added
uk: %s: додано розділ %d

en: %s: adding partition #%d failed
uk: %s: спроба додавання розділу %d зазнала невдачі

en: %s: error updating partition %d
uk: %s: помилка під час спроби оновлення розділу %d

en: %s: error updating partitions %d-%d
uk: %s: помилка під час оновлення розділів %d-%d

en: %s: no partition #%d
uk: %s: немає розділу з номером %d

en: %s: partition #%d resized
uk: %s: розмір розділу %d змінено

en: %s: updating partition #%d failed
uk: %s: спроба оновлення розділу %d зазнала невдачі

en: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju sector, %6ju MB)
     | #%2d: %9ju-%9ju (%9ju sectors, %6ju MB)
uk[0]: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju сектор, %6ju МБ)
uk[1]: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju сектори, %6ju МБ)
uk[2]: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju секторів, %6ju МБ)
uk[3]: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju сектор, %6ju МБ)

en: failed to allocate output column
uk: не вдалося розмістити стовпчик виведення

en: failed to initialize blkid filter for '%s'
uk: не вдалося ініціалізувати фільтр ідентифікаторів блоків для «%s»

en: %s: failed to read partition table
uk: %s: не вдалося прочитати таблицю розділів

en: %s: partition table type '%s' detected
uk: %s: виявлено тип таблиці розділів «%s»

en: %s: partition table with no partitions
uk: %s: таблиця розділів без розділів

en:  %s [-a|-d|-s|-u] [--nr <n:m> | <partition>] <disk>
uk:  %s [-a|-d|-s|-u] [--nr <n:m> | <розділ>] <диск>

en: Tell the kernel about the presence and numbering of partitions.
uk: Повідомити ядро щодо наявності і нумерування розділів.

en:  -a, --add            add specified partitions or all of them
uk:  -a, --add            додати вказані розділи або всі розділи

en:  -d, --delete         delete specified partitions or all of them
uk:  -d, --delete         вилучити вказані розділи або всі розділи

en:  -u, --update         update specified partitions or all of them
uk:  -u, --update         оновити вказані розділи або всі розділи

en:  -s, --show           list partitions
uk:  -s, --show           вивести список розділів

en:  -b, --bytes          print SIZE in bytes rather than in human readable format
uk:  -b, --bytes            вивести РОЗМІР у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:  -g, --noheadings     don't print headings for --show
uk:  -g, --noheadings     не виводити заголовки для --show

en:  -n, --nr <n:m>       specify the range of partitions (e.g. --nr 2:4)
uk:  -n, --nr <n:m>       вказати діапазон розділів (наприклад, --nr 2:4)

en:  -o, --output <list>  define which output columns to use
uk:  -o, --output <список>  визначити, які стовпчики слід використовувати для виведення

en:      --output-all     output all columns
uk:      --output-all     вивести усі стовпчики

en:  -P, --pairs          use key="value" output format
uk:  -P, --pairs          використовувати формат виведення ключ="значення"

en:  -r, --raw            use raw output format
uk:  -r, --raw            використовувати формат виведення без обробки

en:  -S, --sector-size <num>  overwrite sector size
uk:  -S, --sector-size <розмір> перевизначити розмір сектора

en:  -t, --type <type>    specify the partition type
uk:  -t, --type <тип>     вказати тип розділу

en:      --list-types     list supported partition types and exit
uk:      --list-types     вивести список підтримуваних типів розділів і вийти

en:  -v, --verbose        verbose mode
uk:  -v, --verbose        докладний режим

en: failed to parse --nr <M-N> range
uk: не вдалося обробити діапазон --nr <M-N>

en: partition and disk name do not match
uk: назва розділу і диска є невідповідними одна одній

en: --nr and <partition> are mutually exclusive
uk: --nr і <розділ> не можна використовувати одночасно

en: partition: %s, disk: %s, lower: %d, upper: %d
uk: розділ: %s, диск: %s, нижній: %d, верхній: %d

en: %s: cannot delete partitions
uk: %s: не вдалося вилучити розділи

en: %s: partitioned loop devices unsupported
uk: %s: підтримки петльових (loop) пристроїв, поділених на розділи, не передбачено

en: %s: failed to initialize blkid prober
uk: %s: не вдалося ініціалізувати зондувальник ідентифікаторів блоків

en:  %1$s %2$srawN <major> <minor>
     %1$s %2$srawN /dev/<blockdevice>
     %1$s -q %2$srawN
     %1$s -qa
uk:  %1$s %2$srawN <основний> <другорядний>
     %1$s %2$srawN /dev/<блоковий пристрій>
     %1$s -q %2$srawN
     %1$s -qa

en: Bind a raw character device to a block device.
uk: Пов'язати простий символьний пристрій із блоковим пристроєм.

en:  -q, --query    set query mode
uk:  -q, --query    встановити режимі запиту

en:  -a, --all      query all raw devices
uk:  -a, --all      опитати всі необроблені пристрої

en: Device '%s' is the control raw device (use raw<N> where <N> is greater than zero)
uk: Пристрій «%s» не контрольним необробленим пристроєм (скористайтеся raw<N>, де <N> є більшим за нуль)

en: Cannot locate block device '%s'
uk: Не вдалося визначити розташування блокового пристрою «%s»

en: Device '%s' is not a block device
uk: Пристрій «%s» не є блоковим пристроєм

en: failed to parse argument
uk: не вдалося обробити аргумент

en: Cannot open master raw device '%s'
uk: Не вдалося відкрити основний необроблений пристрій «%s»

en: Cannot locate raw device '%s'
uk: Не вдалося визначити розташування необробленого пристрою «%s»

en: Raw device '%s' is not a character dev
uk: Необроблений пристрій «%s» не є символьним пристроєм

en: Device '%s' is not a raw dev
uk: Пристрій «%s» не є необробленим пристроєм

en: Error querying raw device
uk: Помилка під час спроби опитування необробленого пристрою

en: %sraw%d:  bound to major %d, minor %d
uk: %sraw%d:  прив'язатися до основного %d, додаткового %d

en: Error setting raw device
uk: Помилка під час спроби налаштовування необробленого пристрою

en:  %s <disk device> <partition number> <length>
uk:  %s <дисковий пристрій> <номер розділу> <довжина>

en: Tell the kernel about the new size of a partition.
uk: Повідомити ядро щодо нового розміру розділу.

en: %s: failed to get start of the partition number %s
uk: %s: не вдалося отримати значення початку розділу з номером %s

en: failed to resize partition
uk: не вдалося змінити розміри розділу

en: failed to allocate nested libfdisk context
uk: не вдалося розмістити вкладені контекстні дані libfdisk

en: cannot seek %s
uk: не вдалося виконати позиціювання %s

en: cannot write %s
uk: не вдалося записати %s

en: %12s (offset %5ju, size %5ju): %s
uk: %12s (зсув %5ju, розмір %5ju): %s

en: %s: failed to create a backup
uk: %s: не вдалося створити резервну копію

en: failed to create a backup file, $HOME undefined
uk: не вдалося створити файл резервної копії, $HOME не визначено

en: Backup files:
uk: Файли резервних копій:

en: failed to read new partition from device; ignoring --move-data
uk: не вдалося прочитати новий розділ із пристрою; ігноруємо --move-data

en: failed to get size of the new partition; ignoring --move-data
uk: не вдалося отримати розмір нового розділу; ігноруємо --move-data

en: failed to get start of the new partition; ignoring --move-data
uk: не вдалося отримати дані щодо початку нового розділу; ігноруємо --move-data

en: failed to get size of the old partition; ignoring --move-data
uk: не вдалося отримати розмір старого розділу; ігноруємо --move-data

en: failed to get start of the old partition; ignoring --move-data
uk: не вдалося отримати дані щодо початку старого розділу; ігноруємо --move-data

en: start of the partition has not been moved; ignoring --move-data
uk: початок розділу не було пересунуто; ігноруємо --move-data

en: new partition is smaller than original; ignoring --move-data
uk: новий розділ є меншим за початковий; ігноруємо --move-data

en: Data move: (--no-act)
uk: Пересування даних: (--no-act)

en: Data move:
uk: Пересування даних:

en:  typescript file: %s
uk:  файл typescript: %s

en:   start sector: (from/to) %ju / %ju
uk:   початковий сектор: (з/до) %ju / %ju

en:   sectors: %ju
uk:   сектори: %ju

en:   step size: %zu bytes
uk:   розмір кроку: %zu байтів

en: Do you want to move partition data?
uk: Хочете пересунути дані розділу?

en: Leaving.
uk: Виходимо.

en: cannot read at offset: %ju; continue
uk: не вдалося прочитати дані зі зсувом %ju; продовжуємо

en: cannot write at offset: %ju; continue
uk: не вдалося записати дані зі зсувом %ju; продовжуємо

en: cannot fsync at offset: %ju; continue
uk: не вдалося синхронізувати дані зі зсувом %ju; продовжуємо

en: Moved %ju from %ju sectors (%.3f%%, %.1f MiB/s).
uk: Пересунуто %ju з %ju секторів (%.3f%%, %.1f МіБ/с).

en: Moved %ju from %ju sectors (%.3f%%).
uk: Пересунуто %ju з %ju секторів (%.3f%%).

en: Moved %ju from %ju sectors (%.0f%%).
uk: Пересунуто %ju з %ju секторів (%.0f%%).

en: Your data has not been moved (--no-act).
uk: Ваші дані не було пересунуто (--no-act).

en: %zu I/O errors detected!
uk: Виявлено %zu помилок введення-виведення!

en: %s: failed to move data
uk: %s: не вдалося пересунути дані

en: The partition table is unchanged (--no-act).
uk: Таблицю розділів не змінено (--no-act).

en: 
    The partition table has been altered.
uk: 
    Таблицю розділів було змінено.

en: unsupported label '%s'
uk: непідтримувана мітка, «%s»

en: Id  Name
uk: Ідентиф. Назва

en: unrecognized partition table type
uk: невідомий тип таблиці розділів

en: Cannot get size of %s
uk: Не вдалося отримати розмір %s

en: total: %ju blocks
uk: загалом: %ju блоків

en: no disk device specified
uk: не вказано пристрою диска

en: toggle boot flags is unsupported for Hybrid GPT/MBR
uk: перемикання прапорців завантаження для гібридних GPT/MBR не передбачено

en: cannot switch to PMBR
uk: не вдалося перемкнутися на PMBR

en: Activation is unsupported for GPT -- entering nested PMBR.
uk: Підтримки активації для GPT не передбачено -- входимо до вкладеного PMBR.

en: toggle boot flags is supported for MBR or PMBR only
uk: перемикання прапорців завантаження передбачено лише для MBR або PMBR

en: failed to parse partition number
uk: не вдалося обробити номер розділу

en: %s: partition %d: failed to toggle bootable flag
uk: %s: розділ %d: не вдалося перемкнути файл придатності до завантаження

en: %s: partition %zu: failed to delete
uk: %s: розділ %zu: не вдалося вилучити

en: partition number must be a positive number
uk: номер розділу має бути додатним числом

en: unexpected arguments
uk: неочікувані аргументи

en: %s: does not contain a recognized partition table
uk: %s: пристрій не містить розпізнаної таблиці розділів

en: failed to allocate dump struct
uk: не вдалося отримати пам'ять для структури дампу

en: %s: failed to dump partition table
uk: %s: не вдалося створити дамп таблиці розділів

en: %s: no partition table found
uk: %s: не знайдено таблиці розділів

en: %s: partition %zu: partition table contains only %zu partitions
uk: %s: розділ %zu: таблиця розділів містить лише %zu розділів

en: %s: partition %zu: partition is unused
uk: %s: розділ %zu: розділ не використовується

en: no partition number specified
uk: не вказано номер розділу

en: %s: partition %zu: failed to get partition type
uk: %s: розділ %zu: не вдалося отримати тип розділу

en: failed to parse %s partition type '%s'
uk: не вдалося обробити тип розділу %s «%s»

en: %s: partition %zu: failed to set partition type
uk: %s: розділ %zu: не вдалося встановити тип розділу

en: %s: partition %zu: failed to get partition UUID
uk: %s: розділ %zu: не вдалося отримати UUID розділу

en: failed to allocate partition object
uk: не вдалося отримати пам'ять під об'єкт розділу

en: %s: partition %zu: failed to set partition UUID
uk: %s: розділ %zu: не вдалося встановити UUID розділу

en: %s: partition %zu: failed to get partition name
uk: %s: розділ %zu: не вдалося отримати назву розділу

en: %s: partition %zu: failed to set partition name
uk: %s: розділ %zu: не вдалося встановити назву розділу

en: %s: partition %zu: failed to set partition attributes
uk: %s: розділ %zu: не вдалося встановити атрибути розділу

en: failed to gather unpartitioned space
uk: не вдалося зібрати разом не поділене на розділи місце

en: Discarding region %<PRIu64>-%<PRIu64>
uk: Відкидаємо область %<PRIu64>-%<PRIu64>

en: %s: failed to set disklabel ID
uk: %s: не вдалося встановити ідентифікатор мітки диска

en: no relocate operation specified
uk: не вказано дії з пересування

en: unsupported relocation operation
uk: непідтримувана дія з пересування

en:  Commands:
uk:  Команди:

en:    write    write table to disk and exit
uk:    write    записати таблицю на диск і вийти

en:    quit     show new situation and wait for user's feedback before write
uk:    quit     показати нову ситуацію і зачекати на відповідь користувача до виконання запису

en:    abort    exit sfdisk shell
uk:    abort    вийти із оболонки sfdisk

en:    print    display the partition table
uk:    print    вивести таблицю розділів

en:    help     show this help text
uk:    help     показати цей текст довідки

en:    Ctrl-D   the same as 'quit'
uk:    Ctrl-D   те саме, що і команда «quit»

en:  Input format:
uk:  Вхідний формат:

en:    <start>, <size>, <type>, <bootable>
uk:    <початок>, <sрозмір>, <тип>, <завантажуваність>

en:    <start>  Beginning of the partition in sectors, or bytes if
                specified in the format <number>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}.
                The default is the first free space.
uk:    <початок> початок розділу у секторах або байтах, якщо вказано у форматі
                <число>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}. Типово використовується увесь
                доступний вільний простір.

en:    <size>   Size of the partition in sectors, or bytes if
                specified in the format <number>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}.
                The default is all available space.
uk:    <розмір> розмір розділу у секторах, якщо вказано у форматі
                <розмір>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}, обробляється як розмір
                у байтах. Типово використовується увесь доступний простір.

en:    <type>   The partition type.  Default is a Linux data partition.
uk:    <тип>    тип розділу. Типовим є розділ даних Linux.

en:             MBR: hex or L,S,Ex,X,U,R,V shortcuts.
uk:             MBR: шістнадцяткове число або скорочення L,S,Ex,X,U,R,V.

en:             GPT: UUID or L,S,H,U,R,V shortcuts.
uk:             GPT: UUID або скорочення L,S,H,U,R,V.

en:    <bootable>  Use '*' to mark an MBR partition as bootable.
uk:    <завантажуваність> «*», щоб позначити розділ MBR як придатний до завантаження.

en:  Example:
uk:  Приклад:

en:    , 4G     Creates a 4GiB partition at default start offset.
uk:    , 4G     створити розділ у 4 ГіБ з типовим зсувом початку.

en: unsupported command
uk: непідтримувана команда

en: line %d: unsupported command
uk: рядок %d: непідтримувана команда

en: The device contains '%s' signature and it may remain on the device. It is recommended to wipe the device with wipefs(8) or sfdisk --wipe, in order to avoid possible collisions.
uk: На пристрої міститься підпис «%s», який може на ньому залишитися. Рекомендуємо витерти пристрій за допомогою wipefs(8) або sfdisk --wipe з метою уникнення можливих негараздів.

en: The device contains '%s' signature and it may be removed by a write command. See sfdisk(8) man page and --wipe option for more details.
uk: На пристрої міститься підпис «%s», який може бути вилучено у результаті виконання команди запису. Щоб дізнатися більше про це, ознайомтеся зі сторінкою підручника (man) щодо sfdisk() та описом параметра --wipe.

en: failed to allocate partition name
uk: не вдалося отримати пам'ять під назву розділу

en: failed to allocate script handler
uk: не вдалося отримати пам'ять під обробку скриптів

en: %s: cannot modify partition %d: no partition table was found
uk: %s: не вдалося внести зміни до розділу %d, таблиці розділів не знайдено

en: %s: cannot modify partition %d: partition table contains only %zu partitions
uk: %s: не вдалося внести зміни до розділу %d, таблиця розділів містить лише %zu розділів

en: warning: %s: partition %d is not defined yet
uk: попередження: %s: розділ %d ще не визначено

en: 
    Welcome to sfdisk (%s).
uk: 
    Вітаємо у sfdisk (%s).

en: Checking that no-one is using this disk right now ...
uk: Перевіряємо, чи не використовує диск якась програма...

en:  FAILED
uk:  ПОМИЛКА

en: This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    Umount all file systems, and swapoff all swap partitions on this disk.
    Use the --no-reread flag to suppress this check.
uk: Цей диск наразі використовується - зміна розділів, можливо, погана ідея.
    Демонтуйте всі файлові системи, та відключіть всі розділи свопінгу на цьому диску.
    Використовуйте параметр --no-reread щоб обминути цю перевірку.

en: Use the --force flag to overrule all checks.
uk: Використовуйте параметр --force, щоб відхилити всі перевірки.

en:  OK
uk:  ВИКОНАНО

en: 
    Old situation:
uk: 
    Попередній стан:

en: failed to set script header
uk: не вдалося встановити заголовок скрипту

en: 
    sfdisk is going to create a new '%s' disk label.
    Use 'label: <name>' before you define a first partition
    to override the default.
uk: 
    sfdisk спробує створити дискову мітку «%s».
    Скористайтеся командою «label: <назва>», перш ніж визначати
    перший розділ, щоб перевизначити типову мітку.

en: 
    Type 'help' to get more information.
uk: 
    Введіть команду «help», щоб отримати більше інформації.

en: All partitions used.
uk: Використано усі розділи.

en: Unknown script header '%s' -- ignore.
uk: Невідомий заголовок скрипту «%s» — ігноруємо.

en: Done.
uk: Виконано.

en: Ignoring partition.
uk: Ігноруємо розділ.

en: Ignoring last-lba script header.
uk: Ігноруємо скриптовий заголовок last-lba.

en: Failed to apply script headers, disk label not created
uk: Не вдалося застосувати заголовки скрипту, дискову мітку не створено

en: Failed to add #%zu partition
uk: Не вдалося додати розділ %zu

en: Script header accepted.
uk: Заголовок скрипту прийнято.

en: Failed to apply script headers, disk label not created.
uk: Не вдалося застосувати заголовки скрипту, дискову мітку не створено.

en: 
    New situation:
uk: 
    Новий стан:

en: Do you want to write this to disk?
uk: Хочете записати це на диск?

en: Leaving.
uk: Виходимо.

en:  %1$s [options] <dev> [[-N] <part>]
     %1$s [options] <command>
uk:  %1$s [параметри] <диск> [[-N] <розділ>]
     %1$s [параметри] <команда>

en:  -A, --activate <dev> [<part> ...] list or set bootable (P)MBR partitions
uk:  -A, --activate <пристрій> [<розділ> ...] показати список або встановити завантажуваність для розділів (P)MBR

en:  -d, --dump <dev>                  dump partition table (usable for later input)
uk:  -d, --dump <пристрій>             створити дамп таблиці розділів (придатний для наступного передавання іншим програмам)

en:  -J, --json <dev>                  dump partition table in JSON format
uk:  -J, --json <пристрій>             створити дамп таблиці розділів у форматі JSON

en:  -B, --backup-pt-sectors <dev>     binary partition table backup (see -b and -O)
uk:  -B, --backup-pt-sectors <пристрій> резервна копія двійкового розділу (див. -b і -O)

en:  -g, --show-geometry [<dev> ...]   list geometry of all or specified devices
uk:  -g, --show-geometry [<пристрій> ...]   вивести список геометрії усіх пристроїв або вказаного пристрою

en:  -l, --list [<dev> ...]            list partitions of each device
uk:  -l, --list [<пристрій> ...]       вивести список розділів усіх пристроїв або вказаного пристрою

en:  -F, --list-free [<dev> ...]       list unpartitioned free areas of each device
uk:  -F, --list-free [<пристрій> ...]  вивести список нерозподілених вільних областей кожного пристрою

en:  -r, --reorder <dev>               fix partitions order (by start offset)
uk:  -r, --reorder <пристрій>          виправити порядок розділів (за початковим зсувом)

en:  -s, --show-size [<dev> ...]       list sizes of all or specified devices
uk:  -s, --show-size [<пристрій> ...]  вивести список розмірів усіх пристроїв або вказаного пристрою

en:  -T, --list-types                  print the recognized types (see -X)
uk:  -T, --list-types                  вивести розпізнані типи (див. -X)

en:  -V, --verify [<dev> ...]          test whether partitions seem correct
uk:  -V, --verify [<пристрій> ...]     перевірити, чи є коректними розділи

en:      --delete <dev> [<part> ...]   delete all or specified partitions
uk:      --delete <пристр> [<розд> ...] вилучити усі або вказані розділи

en:  --part-label <dev> <part> [<str>] print or change partition label
uk:  --part-label <пристрій> <розділ> [<рядок>] вивести або змінити мітку розділу

en:  --part-type <dev> <part> [<type>] print or change partition type
uk:  --part-type <пристрій> <розділ> [<тип>] вивести або змінити тип розділу

en:  --part-uuid <dev> <part> [<uuid>] print or change partition uuid
uk:  --part-uuid <пристрій> <розділ> [<uuid>] вивести або змінити uuid розділу

en:  --part-attrs <dev> <part> [<str>] print or change partition attributes
uk:  --part-attrs <пристрій> <розділ> [<рядок>] вивести або змінити атрибути розділу

en:  --discard-free <dev>              discard (trim) unpartitioned areas
uk:  --discard-free <пристрій>          відкинути (вирізати) нерозподілене місце

en:  --disk-id <dev> [<str>]           print or change disk label ID (UUID)
uk:  --disk-id <пристрій> [<рядок>]    вивести або змінити ідентифікатор мітки диска (UUID)

en:  --relocate <oper> <dev>           move partition header
uk:  --relocate <дія> <пристрій>       пересунути заголовок розділу

en:  <dev>                     device (usually disk) path
uk:  <пристрій>                шлях до пристрою (зазвичай, диска)

en:  <part>                    partition number
uk:  <розділ>                  номер розділу

en:  <type>                    partition type, GUID for GPT, hex for MBR
uk:  <тип>                     тип розділу, GUID для GPT, шістнадцяткове число для MBR

en:  -a, --append              append partitions to existing partition table
uk:  -a, --append              дописати розділи до наявної таблиці розділів

en:  -b, --backup              backup partition table sectors (see -O)
uk:  -b, --backup              створити резервну копію секторів таблиці розділів (див. -O)

en:      --bytes               print SIZE in bytes rather than in human readable format
uk:      --bytes               вивести РОЗМІР у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:      --move-data[=<typescript>] move partition data after relocation (requires -N)
uk:      --move-data[=<машинопис>] пересунути дані розділу після переміщення (потребує -N)

en:      --move-use-fsync      use fsync after each write when move data
uk:      --move-use-fsync      використовувати fsync після кожного запису, коли пересуваються дані

en:  -f, --force               disable all consistency checking
uk:  -f, --force               вимкнути усі перевірки цілісності

en:      --color[=<when>]      colorize output (%s, %s or %s)
uk:      --color[=<умова>]     розфарбовування виведених даних (%s, %s або %s)

en:      --sector-size <size>  physical and logical sector size
uk:     --sector-size <розмір> розмір фізичного і логічного секторів

en:  -N, --partno <num>        specify partition number
uk:  -N, --partno <число>      вказати номер розділу

en:  -n, --no-act              do everything except write to device
uk:  -n, --no-act              виконувати усі дії, окрім запису на пристрій

en:      --no-reread           do not check whether the device is in use
uk:      --no-reread           не перевіряти, чи перебуває пристрій у користуванні

en:      --no-tell-kernel      do not tell kernel about changes
uk:      --no-tell-kernel      не повідомляти ядру про зміни

en:  -O, --backup-file <path>  override default backup file name
uk:  -O, --backup-file <шлях>  перевизначити типову назву файла резервної копії

en:  -o, --output <list>       output columns
uk:  -o, --output <список>     стовпчики виведених даних

en:  -q, --quiet               suppress extra info messages
uk:  -q, --quiet               придушити додаткові інформаційні повідомлення

en:  -w, --wipe <mode>         wipe signatures (%s, %s or %s)
uk:  -w, --wipe <режим>        режим витирання підписів (%s, %s або %s)

en:  -X, --label <name>        specify label type (dos, gpt, ...)
uk:  -X, --label <назва>       вказати тип мітки (dos, gpt, ...)

en:  -Y, --label-nested <name> specify nested label type (dos, bsd)
uk:  -Y, --label-nested <назва> вказати тип вкладеної мітки (dos, bsd)

en:  -G, --show-pt-geometry    deprecated, alias to --show-geometry
uk:  -G, --show-pt-geometry    застарілий, альтернативний варіант --show-geometry

en:  -L, --Linux               deprecated, only for backward compatibility
uk:  -L, --Linux               застарілий, лише для зворотної сумісності

en:  -u, --unit S              deprecated, only sector unit is supported
uk:  -u, --unit S              застарілий, передбачено підтримку лише одиниці секторів

en: %s is deprecated in favour of --part-type
uk: %s вважається застарілим, скористайтеся краще --part-type

en: --id is deprecated in favour of --part-type
uk: Параметр --id є застарілим, скористайтеся краще --part-type

en: --show-pt-geometry is no more implemented. Using --show-geometry.
uk: Підтримку --show-pt-geometry у поточній версії припинено. Використовуємо --show-geometry.

en: --Linux option is unnecessary and deprecated
uk: Параметр --Linux є необов'язковим і вважається застарілим

en: unsupported unit '%c'
uk: непідтримувана одиниця, «%c»

en: --movedata requires -N
uk: --movedata потребує -N

en: failed to parse UUID: %s
uk: не вдалося обробити UUID: %s

en: %s: failed to seek to swap UUID
uk: %s: не вдалося встановити позицію до UUID свопінгу

en: %s: failed to write UUID
uk: %s: не вдалося записати UUID

en: %s: failed to seek to swap label
uk: %s: не вдалося встановити позицію на мітку свопінгу

en: label is too long. Truncating it to '%s'
uk: мітка є надто довгою. Її буде обрізано до '%s'

en: %s: failed to write label
uk: %s: не вдалося записати мітку

en: Display or change the label or UUID of a swap area.
uk: Показати або змінити мітку або UUID області резервної пам'яті.

en:  -L, --label <label> specify a new label
     -U, --uuid <uuid>   specify a new uuid
uk:  -L, --label <мітка> вказати нову мітку
     -U, --uuid <uuid>   вказати новий uuid

en: ignore -U (UUIDs are unsupported)
uk: ігнорувати -U (UUID не підтримуються)

en: Try '%s --help' for more information.
uk: Віддайте команду «%s --help», щоб дізнатися більше.

en: 
    Usage:
uk: 
    Користування:

en: 
    Options:
uk: 
    Параметри:

en: 
    Functions:
uk: 
    Функції:

en: 
    Commands:
uk: 
    Команди:

en: 
    Arguments:
uk: 
    Аргументи:

en: 
    Available output columns:
uk: 
    Доступні для виведення стовпчики:

en: 
    Default columns:
uk: 
    Типові стовпчики:

en: list the available columns
uk: вивести список доступних стовпчиків

en: display this help
uk: показати це довідкове повідомлення

en: display version
uk: показати дані щодо версії

en:  Values for %s may be followed by a suffix: KiB, MiB,
     GiB, TiB, PiB, EiB, ZiB, or YiB (where the "iB" is optional).
uk:  Після значень %s може бути вказано суфікс: KiB, MiB,
     GiB, TiB, PiB, EiB, ZiB або YiB (де «iB» є необов'язковим).

en: 
    For more details see %s.
uk: 
    Докладніші відомості можна отримати з документації до %s.

en: %s from %s
uk: %s з %s

en: %s from %s
uk: %s з %s

en: features:
uk: можливості:

en: write error
uk: помилка запису

en: colors are enabled by default
uk: типово, розфарбовування увімкнено

en: colors are disabled by default
uk: типово, розфарбовування вимкнено

en: failed to set the %s environment variable
uk: не вдалося встановити змінну середовища %s

en: fgetwc() failed
uk: помилка fgetwc()

en: options %s%s and %s%s cannot be combined
uk: параметри %s%s і %s%s не можна поєднувати

en: EFI System
uk: Система EFI

en: MBR partition scheme
uk: Схема розділів MBR

en: BIOS boot
uk: BIOS, завантажувальний

en: Sony boot partition
uk: Завантажувальний розділ Sony

en: Lenovo boot partition
uk: Завантажувальний розділ Lenovo

en: PowerPC PReP boot
uk: PowerPC PReP, завантажувальний

en: ONIE boot
uk: ONIE, завантажувальний

en: ONIE config
uk: ONIE, налаштування

en: Microsoft reserved
uk: Microsoft, зарезервований

en: Microsoft basic data
uk: Microsoft, основні дані

en: Microsoft LDM metadata
uk: Microsoft, метадані LDM

en: Microsoft LDM data
uk: Microsoft, дані LDM

en: Windows recovery environment
uk: Середовище відновлення Windows

en: IBM General Parallel Fs
uk: Загальна паралельна файлова система IBM

en: HP-UX data
uk: Дані HP-UX

en: HP-UX service
uk: Службовий HP-UX

en: Linux filesystem
uk: Файлова система Linux

en: Linux server data
uk: Linux, дані сервера

en: Linux root (x86)
uk: Кореневий розділ Linux (x86)

en: Linux root (x86-64)
uk: Кореневий розділ Linux (x86-64)

en: Linux root (Alpha)
uk: Кореневий розділ Linux (Alpha)

en: Linux root (ARC)
uk: Кореневий розділ Linux (ARC)

en: Linux root (ARM)
uk: Кореневий розділ Linux (ARM)

en: Linux root (ARM-64)
uk: Кореневий розділ Linux (ARM-64)

en: Linux root (IA-64)
uk: Кореневий розділ Linux (IA-64)

en: Linux root (LoongArch-64)
uk: Кореневий розділ Linux (LoongArch-64)

en: Linux root (MIPS-32 LE)
uk: Кореневий розділ Linux (MIPS-32 LE)

en: Linux root (MIPS-64 LE)
uk: Кореневий розділ Linux (MIPS-64 LE)

en: Linux root (HPPA/PARISC)
uk: Кореневий розділ Linux (HPPA/PARISC)

en: Linux root (PPC)
uk: Кореневий розділ Linux (PPC)

en: Linux root (PPC64)
uk: Кореневий розділ Linux (PPC64)

en: Linux root (PPC64LE)
uk: Кореневий розділ Linux (PPC64LE)

en: Linux root (RISC-V-32)
uk: Кореневий розділ Linux (RISC-V-32)

en: Linux root (RISC-V-64)
uk: Кореневий розділ Linux (RISC-V-64)

en: Linux root (S390)
uk: Кореневий розділ Linux (S390)

en: Linux root (S390X)
uk: Кореневий розділ Linux (S390X)

en: Linux root (TILE-Gx)
uk: Кореневий розділ Linux (TILE-Gx)

en: Linux reserved
uk: Linux, зарезервований

en: Linux home
uk: Розділ /home Linux

en: Linux variable data
uk: Linux, змінні дані

en: Linux temporary data
uk: Linux, тимчасові дані

en: Linux root verity (x86)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (x86)

en: Linux root verity (x86-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (x86-64)

en: Linux root verity (Alpha)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (Alpha)

en: Linux root verity (ARC)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (ARC)

en: Linux root verity (ARM)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (ARM)

en: Linux root verity (ARM-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (ARM-64)

en: Linux root verity (IA-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (IA-64)

en: Linux root verity (LoongArch-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (LoongArch-64)

en: Linux root verity (MIPS-32 LE)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (MIPS-32 LE)

en: Linux root verity (MIPS-64 LE)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (MIPS-64 LE)

en: Linux root verity (HPPA/PARISC)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (HPPA/PARISC)

en: Linux root verity (PPC)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (PPC)

en: Linux root verity (PPC64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (PPC64)

en: Linux root verity (PPC64LE)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (PPC64LE)

en: Linux root verity (RISC-V-32)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (RISC-V-32)

en: Linux root verity (RISC-V-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (RISC-V-64)

en: Linux root verity (S390)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (S390)

en: Linux root verity (S390X)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (S390X)

en: Linux root verity (TILE-Gx)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux (TILE-Gx)

en: Linux /usr verity (x86)
uk: Цілісність /usr Linux (x86)

en: Linux /usr verity (x86-64)
uk: Цілісність /usr Linux (x86-64)

en: Linux /usr verity (Alpha)
uk: Цілісність Linux /usr (Alpha)

en: Linux /usr verity (ARC)
uk: Цілісність Linux /usr (ARC)

en: Linux /usr verity (ARM)
uk: Цілісність Linux /usr (ARM)

en: Linux /usr verity (ARM-64)
uk: Цілісність /usr Linux (ARM-64)

en: Linux /usr verity (IA-64)
uk: Цілісність /usr Linux (IA-64)

en: Linux /usr verity (LoongArch-64)
uk: Цілісність /usr Linux (LoongArch-64)

en: Linux /usr verity (MIPS-32 LE)
uk: Цілісність /usr Linux (MIPS-32 LE)

en: Linux /usr verity (MIPS-64 LE)
uk: Цілісність /usr Linux (MIPS-64 LE)

en: Linux /usr verity (HPPA/PARISC)
uk: Цілісність Linux /usr (HPPA/PARISC)

en: Linux /usr verity (PPC)
uk: Цілісність /usr Linux (PPC)

en: Linux /usr verity (PPC64)
uk: Цілісність /usr Linux (PPC64)

en: Linux /usr verity (PPC64LE)
uk: Цілісність /usr Linux (PPC64LE)

en: Linux /usr verity (RISC-V-32)
uk: Цілісність /usr Linux (RISC-V-32)

en: Linux /usr verity (RISC-V-64)
uk: Цілісність /usr Linux (RISC-V-64)

en: Linux /usr verity (S390)
uk: Цілісність /usr Linux (S390)

en: Linux /usr verity (S390X)
uk: Цілісність /usr Linux (S390X)

en: Linux /usr verity (TILE-Gx)
uk: Цілісність /usr Linux (TILE-Gx)

en: Linux root verity sign. (x86)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (x86)

en: Linux root verity sign. (x86-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (x86-64)

en: Linux root verity sign. (Alpha)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (Alpha)

en: Linux root verity sign. (ARC)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (ARC)

en: Linux root verity sign. (ARM)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (ARM)

en: Linux root verity sign. (ARM-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (ARM-64)

en: Linux root verity sign. (IA-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (IA-64)

en: Linux root verity sign. (LoongArch-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (LoongArch-64)

en: Linux root verity sign. (MIPS-32 LE)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (MIPS-32 LE)

en: Linux root verity sign. (MIPS-64 LE)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (MIPS-64 LE)

en: Linux root verity sign. (HPPA/PARISC)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (HPPA/PARISC)

en: Linux root verity sign. (PPC)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (PPC)

en: Linux root verity sign. (PPC64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (PPC64)

en: Linux root verity sign. (PPC64LE)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (PPC64LE)

en: Linux root verity sign. (RISC-V-32)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (RISC-V-32)

en: Linux root verity sign. (RISC-V-64)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (RISC-V-64)

en: Linux root verity sign. (S390)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (S390)

en: Linux root verity sign. (S390X)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (S390X)

en: Linux root verity sign. (TILE-Gx)
uk: Цілісність кореневого розділу Linux, підпис. (TILE-Gx)

en: Linux /usr verity sign. (x86)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (x86)

en: Linux /usr verity sign. (x86-64)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (x86-64)

en: Linux /usr verity sign. (Alpha)
uk: Цілісність Linux /usr, підпис. (Alpha)

en: Linux /usr verity sign. (ARC)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (ARC)

en: Linux /usr verity sign. (ARM)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (ARM)

en: Linux /usr verity sign. (ARM-64)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (ARM-64)

en: Linux /usr verity sign. (IA-64)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (IA-64)

en: Linux /usr verity sign. (LoongArch-64)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (LoongArch-64)

en: Linux /usr verity sign. (MIPS-32 LE)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (MIPS-32 LE)

en: Linux /usr verity sign. (MIPS-64 LE)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (MIPS-64 LE)

en: Linux /usr verity sign. (HPPA/PARISC)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (HPPA/PARISC)

en: Linux /usr verity sign. (PPC)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (PPC)

en: Linux /usr verity sign. (PPC64)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (PPC64)

en: Linux /usr verity sign. (PPC64LE)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (PPC64LE)

en: Linux /usr verity sign. (RISC-V-32)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (RISC-V-32)

en: Linux /usr verity sign. (RISC-V-64)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (RISC-V-64)

en: Linux /usr verity sign. (S390)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (S390)

en: Linux /usr verity sign. (S390X)
uk: Цілісність /usr Linux, підпис. (S390X)

en: Linux /usr verity sign. (TILE-Gx)
uk: Підпис цілісності /usr Linux (TILE-Gx)

en: Linux extended boot
uk: Linux, розширений завантажувальний

en: Linux user's home
uk: Домівка користувача Linux

en: FreeBSD data
uk: FreeBSD, дані

en: FreeBSD boot
uk: FreeBSD, завантажувальний

en: FreeBSD swap
uk: FreeBSD, Swap

en: FreeBSD UFS
uk: FreeBSD, UFS

en: FreeBSD ZFS
uk: FreeBSD, ZFS

en: FreeBSD Vinum
uk: FreeBSD, Vinum

en: Apple HFS/HFS+
uk: Apple, HFS/HFS+

en: Apple APFS
uk: Apple, APFS

en: Apple UFS
uk: Apple, UFS

en: Apple RAID
uk: Apple, RAID

en: Apple RAID offline
uk: Apple, RAID (вимкнено)

en: Apple boot
uk: Apple, завантажувальний

en: Apple label
uk: Apple, мітка

en: Apple TV recovery
uk: Apple TV, відновлювальний

en: Apple Core storage
uk: Основне сховище Apple

en: Apple Silicon boot
uk: Apple Silicon, завантажувальний

en: Apple Silicon recovery
uk: Apple Silicon, відновлювальний

en: Solaris boot
uk: Solaris завантажувальний

en: Solaris root
uk: Solaris, кореневий

en: ZFS pool member
uk: Частина буфера ZFS

en: Solaris swap
uk: Solaris, Swap

en: Solaris backup
uk: Solaris, резервна копія

en: Solaris /var
uk: Solaris, /var

en: Solaris /home
uk: Solaris, /home

en: Solaris alternate sector
uk: Solaris, альтернативний сектор

en: Solaris reserved 1
uk: Solaris, зарезервований 1

en: Solaris reserved 2
uk: Solaris, зарезервований 2

en: Solaris reserved 3
uk: Solaris, зарезервований 3

en: Solaris reserved 4
uk: Solaris, зарезервований 4

en: Solaris reserved 5
uk: Solaris, зарезервований 5

en: NetBSD swap
uk: NetBSD, Swap

en: NetBSD FFS
uk: NetBSD, FFS

en: NetBSD LFS
uk: NetBSD, LFS

en: NetBSD concatenated
uk: NetBSD, з'єднаний

en: NetBSD encrypted
uk: NetBSD, зашифрований

en: NetBSD RAID
uk: NetBSD, RAID

en: ChromeOS kernel
uk: Ядро ChromeOS

en: ChromeOS root fs
uk: Коренева файлова система ChromeOS

en: ChromeOS reserved
uk: ChromeOS, зарезервований

en: ChromeOS firmware
uk: Мікропрограма ChromeOS

en: ChromeOS hibernate
uk: Присипляння ChromeOS

en: MidnightBSD data
uk: Дані MidnightBSD

en: MidnightBSD boot
uk: Завантажувальний MidnightBSD

en: Ceph Journal
uk: Ceph, журнал

en: Ceph Encrypted Journal
uk: Ceph, зашифрований журнал

en: Ceph OSD
uk: Ceph, OSD

en: Ceph crypt OSD
uk: Ceph, зашифрований OSD

en: Ceph disk in creation
uk: Ceph, диск під час створення

en: Ceph crypt disk in creation
uk: Ceph, зашифрований диск під час створення

en: VMware VMFS
uk: VMFS VMware

en: VMware Diagnostic
uk: Діагностичний VMware

en: VMware Virtual SAN
uk: Віртуальний SAN VMware

en: VMware Reserved
uk: VMware, зарезервований

en: OpenBSD data
uk: OpenBSD, дані

en: QNX6 file system
uk: Файлова система QNX6

en: Plan 9 partition
uk: Розділ Plan 9

en: HiFive FSBL
uk: FSBL HiFive

en: HiFive BBL
uk: BBL HiFive

en: Haiku BFS
uk: BFS Haiku

en: Marvell Armada 3700 Boot partition
uk: Розділ завантаження Marvell Armada 3700

en: DragonFlyBSD Legacy
uk: Застарілий DragonFlyBSD

en: U-Boot environment
uk: Середовище U-Boot

en: Atari TOS basic data
uk: Atari TOS, основні дані

en: Atari TOS raw data (XHDI)
uk: Необроблені дані Atari TOS (XHDI)

en: Minix filesystem
uk: Файлова система Minix

en: Empty
uk: Порожн

en: Old Minix
uk: Old  Minix

en: OS/2 hidden or Intel hibernation
uk: Прихований OS/2 або розділ для присипляння Intel

en: Acronis FAT32 LBA
uk: Acronis FAT32 (LBA)

en: Non-FS data
uk: Не-ФС дані

en: EBBR protective
uk: EBBR захисний

en: VMware VMKCORE
uk: VMKCORE VMware

en: warning: %s is misaligned
uk: попередження: помилкове вирівнювання %s

en: unsupported lock mode: %s
uk: непідтримуваний режим блокування: %s

en: %s: %s: device already locked, waiting to get lock ...
uk: %s: %s: пристрій вже заблоковано, очікуємо на отримання блокування...

en: %s: device already locked
uk: %s: пристрій вже заблоковано

en: %s: failed to get lock
uk: %s: не вдалося заблокувати

en: OK
uk: Гаразд

en: capget failed
uk: помилка capget

en: capset failed
uk: помилка capset

en: prctl(PR_CAP_AMBIENT) failed
uk: помилка prctl(PR_CAP_AMBIENT)

en: unsupported color mode: %s
uk: непідтримувана модель кольорів: %s

en: Selected partition %ju
uk: Вибраний розділ %ju

en: No partition is defined yet!
uk: Ще не визначено жодного розділу!

en: No free partition available!
uk: Немає вільних розділів!

en: Partition number
uk: Номер розділу

en: Created a new partition %d of type '%s' and of size %s.
uk: Створено новий розділ %d типу «%s», розмір - %s.

en: Partition %zd: has invalid starting sector 0.
uk: Розділ %zd: некоректний нульовий початковий сектор.

en: There is no *BSD partition on %s.
uk: На %s немає розділів *BSD.

en: First cylinder
uk: Перший циліндр

en: Last cylinder, +/-cylinders or +/-size{K,M,G,T,P}
uk: Останній циліндр, +/-cylinders або +/-size{K,M,G,T,P}

en: Last sector, +/-sectors or +/-size{K,M,G,T,P}
uk: Останній сектор, +/-sectors або +/-size{K,M,G,T,P}

en: The device %s does not contain BSD disklabel.
uk: На пристрої %s не міститься мітки диска BSD.

en: Do you want to create a BSD disklabel?
uk: Хочете створити мітку диска BSD?

en: Disk
uk: Диск

en: Packname
uk: Назва пакунка

en: Flags
uk: Ознаки

en:  removable
uk:  змінний

en:  badsect
uk:  пошк.сект

en: Bytes/Sector
uk: Байт/сектор

en: Tracks/Cylinder
uk: Доріжок/циліндр

en: Sectors/Cylinder
uk: Секторів/циліндр

en: Cylinders
uk: Циліндрів

en: Rpm
uk: об/хв

en: Interleave
uk: Чергування

en: Trackskew
uk: Доріжк.ухил

en: Cylinderskew
uk: Циліндр.ухил

en: Headswitch
uk: Перех.голівок

en: Track-to-track seek
uk: Перех.наст.доріжки

en: bytes/sector
uk: байт/сектор

en: sectors/track
uk: секторів/доріжку

en: tracks/cylinder
uk: доріжок/циліндр

en: cylinders
uk: циліндри

en: sectors/cylinder
uk: секторів/циліндр

en: rpm
uk: об/хв

en: interleave
uk: чергування

en: trackskew
uk: доріжк.ухил

en: cylinderskew
uk: циліндр.ухил

en: headswitch
uk: перех.голівок

en: track-to-track seek
uk: перех.наст.доріжки

en: The bootstrap file %s successfully loaded.
uk: Файл bootstrap %s успішно завантажено.

en: Bootstrap: %1$sboot -> boot%1$s (default %1$s)
uk: Bootstrap: %1$sboot -> boot%1$s (типово %1$s)

en: Bootstrap overlaps with disklabel!
uk: Bootstrap перекривається з міткою диска!

en: Bootstrap installed on %s.
uk: Bootstrap встановлено на %s.

en: Too many partitions (%d, maximum is %d).
uk: Забагато розділів (%d, максимальна кількість — %d).

en: Disklabel written to %s.  (Don't forget to write the %s disklabel too.)
uk: Мітку диска записано до %s. (Не забудьте записати також мітку диска %s.)

en: Disklabel written to %s.
uk: Мітку диска записано на %s.

en: Syncing disks.
uk: Синхронізація дисків.

en: BSD label is not nested within a DOS partition.
uk: Мітку BSD не вкладено у розділ DOS.

en: BSD partition '%c' linked to DOS partition %zu.
uk: Розділ BSD «%c» пов'язано з розділом DOS %zu.

en: Slice
uk: Зріз

en: Fsize
uk: розмірфр

en: Bsize
uk: розмірбл

en: Cpg
uk: цил/гр

en: %s: fsync device failed
uk: %s: спроба синхронізувати пристрій зазнала невдачі

en: %s: close device failed
uk: %s: спроба закрити пристрій зазнала невдачі

en: Calling ioctl() to re-read partition table.
uk: Викликаємо ioctl(), щоб перечитати таблицю розділів.

en: Re-reading the partition table failed.
uk: Спроба повторного читання таблиці розділів зазнала невдачі.

en: The kernel still uses the old table. The new table will be used at the next reboot or after you run partprobe(8) or partx(8).
uk: Ядро продовжує використовувати стару таблицю. Нову таблицю буде використано під час наступного перезавантаження або запуску partprobe(8) чи partx(8).

en: Failed to remove partition %zu from system
uk: Не вдалося вилучити з системи розділ %zu

en: Failed to update system information about partition %zu
uk: Не вдалося оновити дані системи щодо розділу %zu

en: Failed to add partition %zu to system
uk: Не вдалося додати до системи розділ %zu

en: The kernel still uses the old partitions. The new table will be used at the next reboot.
uk: Ядро продовжує використовувати старий розділ. Нову таблицю буде використано під час наступного перезавантаження.

en: cylinder | cylinders
uk[0]: циліндр
uk[1]: циліндри
uk[2]: циліндрів
uk[3]: циліндр

en: sector | sectors
uk[0]: сектор
uk[1]: сектори
uk[2]: секторів
uk[3]: сектор

en: Incomplete geometry setting.
uk: Некоректний параметр геометрії.

en: All primary partitions have been defined already.
uk: Всі первинні розділи вже визначено.

en: Primary partition not available.
uk: Основний розділ недоступний.

en: Failed to read extended partition table (offset=%ju)
uk: Не вдалося прочитати розширену таблицю розділів (зсув=%ju)

en: You can set geometry from the extra functions menu.
uk: Геометрію можна задати за допомогою меню додаткових функцій.

en: DOS-compatible mode is deprecated.
uk: Режим сумісності з DOS вважається застарілим.

en: The device presents a logical sector size that is smaller than the physical sector size. Aligning to a physical sector (or optimal I/O) size boundary is recommended, or performance may be impacted.
uk: Пристроєм повідомляється про розмір логічного сектора, який є меншим за розмір фізичного сектора. Рекомендуємо вам скористатися вирівнюванням за розміром фізичного сектора (оптимальним розміром введення-виведення), інакше може постраждати швидкодія.

en: Cylinders as display units are deprecated.
uk: Циліндри, як одиниці показу, вважаються застарілими.

en: The size of this disk is %s (%ju bytes). DOS partition table format cannot be used on drives for volumes larger than %lu bytes for %lu-byte sectors. Use GUID partition table format (GPT).
uk: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: розмір цього диска дорівнює %s (%ju байтів). Формат таблиці розділів DOS не можна використовувати для дисків з томами, більшими за (%lu байтів) для %lu-байтових секторів. Скористайтеся форматом таблиці розділів GUID (GPT).

en: Bad offset in primary extended partition.
uk: Неправильний зсув у головному розширеному розділі.

en: Omitting partitions after #%zu. They will be deleted if you save this partition table.
uk: Пропускаємо розділи після %zu. Ці розділи буде вилучено, якщо ви збережете цю таблицю розділів.

en: Extra link pointer in partition table %zu.
uk: Зайвий вказівник у таблиці розділів %zu.

en: Ignoring extra data in partition table %zu.
uk: Зайві дані у таблиці розділів %zu проігноровано.

en: omitting empty partition (%zu)
uk: пропускаємо порожній розділ (%zu)

en: Created a new DOS (MBR) disklabel with disk identifier 0x%08x.
uk: Створено мітку диска DOS (MBR) з ідентифікатором диска 0x%08x.

en: Enter the new disk identifier
uk: Вкажіть новий ідентифікатор диска

en: Incorrect value.
uk: Помилкове значення.

en: Disk identifier changed from 0x%08x to 0x%08x.
uk: Ідентифікатор диска змінено з 0x%08x на 0x%08x.

en: Ignoring extra extended partition %zu
uk: Ігноруємо зайвий розширений розділ %zu

en: Invalid flag 0x%02x%02x of EBR (for partition %zu) will be corrected by w(rite).
uk: Некоректний прапорець 0x%02x%02x EBR (для розділу %zu) буде виправлено за допомогою w(rite) або запису.

en: Start sector %ju out of range.
uk: Початковий сектор %ju перебуває за межами припустимого діапазону.

en: Partition %zu is already defined.  Delete it before re-adding it.
uk: Розділ %zu вже визначений. Вилучіть його перед повторним додаванням.

en: No free sectors available.
uk: Немає вільних секторів.

en: Sector %ju is already allocated.
uk: Сектор %ju вже розподілено.

en: Adding logical partition %zu
uk: Додавання логічного розділу %zu

en: Partition %zu: contains sector 0
uk: Розділ %zu містить нульовий сектор

en: Partition %zu: head %d greater than maximum %d
uk: Розділ %zu: голівка %d перевищує максимум у %d

en: Partition %zu: sector %d greater than maximum %ju
uk: Розділ %zu: сектор %d перевищує максимум у %ju

en: Partition %zu: cylinder %d greater than maximum %ju
uk: Розділ %zu: циліндр %d перевищує максимум у %ju

en: Partition %zu: LBA sector %u disagrees with C/H/S calculated sector %u
uk: Розділ %zu: сектор LBA %u не узгоджено із обчисленим сектором Ц/Г/С %u

en: Partition %zu: different physical/logical beginnings (non-Linux?): phys=(%d, %d, %d), logical=(%d, %d, %d)
uk: У розділу %zu відрізняються фізичний та логічний початок (не-Linux?): фізичний=(%d, %d, %d), логічний=(%d, %d, %d)

en: Partition %zu: different physical/logical endings: phys=(%d, %d, %d), logical=(%d, %d, %d)
uk: У розділу %zu відрізняються фізичний та логічний кінці: фізичний=(%d, %d, %d), логічний=(%d, %d, %d)

en: Partition %zu: does not end on cylinder boundary.
uk: Розділ %zu не закінчується на межі циліндра.

en: Partition %zu: bad start-of-data.
uk: Розділ %zu: помилковий початок даних.

en: Partition %zu: overlaps partition %zu.
uk: Розділ %zu: перекривається з розділом %zu.

en: Partition %zu: empty.
uk: Розділ %zu: порожній.

en: Logical partition %zu: not entirely in partition %zu.
uk: Логічний розділ %zu не вміщується цілком у розділ %zu.

en: No errors detected.
uk: Помилок не виявлено.

en: Total allocated sectors %ju greater than the maximum %ju.
uk: Загальна кількість розподілених секторів, %ju, перевищує максимальне значення, %ju.

en: Remaining %ju unallocated %ld-byte sectors.
uk: Залишається %ju нерозподілених %ld-байтових секторів.

en: %d error detected. | %d errors detected.
uk[0]: Виявлено %d помилку.
uk[1]: Виявлено %d помилки.
uk[2]: Виявлено %d помилок.
uk[3]: Виявлено одну помилку.

en: The maximum number of partitions has been created.
uk: Вже створено максимальну кількість розділів.

en: Extended partition already exists.
uk: Розширений розділ вже існує.

en: Extended partition does not exists. Failed to add logical partition.
uk: Розширеного розділу не існує. Не вдалося додати логічний розділ.

en: All primary partitions are in use.
uk: Усі основні розділи вже використано.

en: All space for primary partitions is in use.
uk: Все місце під основні розділи вже використано.

note: TRANSLATORS: Try to keep this within 80 characters.
en: To create more partitions, first replace a primary with an extended partition.
uk: Якщо вам потрібно створити більше розділів, вам слід спершу замінити основний розділ на розширений розділ.

en: Partition type
uk: Тип розділу

en: %u primary, %d extended, %u free
uk: основний: %u, розширений: %d, вільно: %u

en: primary
uk: первинний

en: extended
uk: розширений

en: container for logical partitions
uk: контейнер логічних розділів

en: logical
uk: логічний

en: numbered from 5
uk: нумерація починається з 5

en: Invalid partition type `%c'.
uk: Некоректний тип розділу «%c».

en: Cannot write sector %jd: seek failed
uk: Спроба запису сектора %jd зазнала невдачі: помилка позиціювання

en: Disk identifier
uk: Ідентифікатор диска

en: Type 0 means free space to many systems. Having partitions of type 0 is probably unwise.
uk: У багатьох системах тип 0 означає вільне місце, тому не варто створювати розділи типу 0.

en: Cannot change type of the extended partition which is already used by logical partitions. Delete logical partitions first.
uk: Неможливо змінити тип розширеного розділу, який вже використано логічними розділами Спочатку вам слід вилучити логічні розділи.

en: Partition %zu: no data area.
uk: Розділ %zu не має області даних.

en: New beginning of data
uk: Новий початок даних

en: The new beginning of the partition overlaps the disk label area. Be very careful when using the partition. You can lose all your partitions on the disk.
uk: Новий початок розділу перекривається із областю мітки диска. Будьте дуже обережні при використанні цього розділу. Ви можете втратити усі ваші розділи на диску.

en: Partition %zu: is an extended partition.
uk: Розділ %zu є розширеним розділом.

en: The bootable flag on partition %zu is enabled now.
uk: Тепер прапорець завантажуваності на розділі %zu увімкнено.

en: The bootable flag on partition %zu is disabled now.
uk: Тепер прапорець завантажуваності на розділі %zu вимкнено.

en: Device
uk: Пристрій

en: Boot
uk: Заван.

en: Id
uk: Ід

en: Start-C/H/S
uk: Початок-Ц/Г/С

en: End-C/H/S
uk: Кінець-Ц/Г/С

en: Attrs
uk: Атрибути

en: failed to allocate GPT header
uk: не вдалося розмістити заголовок GPT

en: First LBA specified by script is out of range.
uk: Перший LBA, вказаний скриптом, перебуває поза доступним діапазоном.

en: Last LBA specified by script is out of range.
uk: Останній LBA, вказаний скриптом, перебуває поза доступним діапазоном.

en: GPT PMBR size mismatch (%<PRIu64> != %<PRIu64>) will be corrected by write.
uk: Невідповідність розмірів PMBR GPT (%<PRIu64> != %<PRIu64>). Буде виправлено у відповідь на запис.

en: gpt: stat() failed
uk: gpt: помилка stat()

en: gpt: cannot handle files with mode %o
uk: gpt: обробка файлів з режимом доступу %o неможлива

en: GPT Header
uk: Заголовок GPT

en: GPT Entries
uk: Записи GPT

en: GPT Backup Entries
uk: Резервні записи GPT

en: GPT Backup Header
uk: Заголовок резервної копії GPT

en: First usable LBA
uk: Перший придатний LBA

en: Last usable LBA
uk: Останній придатний LBA

note: TRANSLATORS: The LBA (Logical Block Address) of the backup GPT header.
en: Alternative LBA
uk: Альтернативне LBA

note: TRANSLATORS: The start of the array of partition entries.
en: Partition entries starting LBA
uk: Початок записів розділів LBA

note: TRANSLATORS: The end of the array of partition entries.
en: Partition entries ending LBA
uk: Кінець записів розділів LBA

en: Allocated partition entries
uk: Записи розміщених розділів

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
uk: Резервну таблицю GPT пошкоджено, основна, здається є правильною, тому буде використано основну таблицю.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
uk: Основну таблицю GPT пошкоджено, але резервна виглядає правильною, тому буде використовуватись саме вона.

en: The backup GPT table is not on the end of the device.
uk: Резервну таблицю GPT розташовано не наприкінці пристрою.

en: The backup GPT table is not on the end of the device. This problem will be corrected by write.
uk: Резервну таблицю GPT розташовано не наприкінці пристрою. Цю проблему буде виправлено записом.

en: Failed to recalculate backup GPT table location
uk: Не вдалося повторно визначити розташування резервної таблиці GPT

en: unsupported GPT attribute bit '%s'
uk: непідтримуваний біт атрибута GPT, «%s»

en: failed to parse GPT attribute string '%s'
uk: не вдалося обробити рядок атрибутів GPT, «%s»

en: Partition UUID changed from %s to %s.
uk: UUID розділу змінено з %s на %s.

en: Failed to translate partition name, name not changed.
uk: Не вдалося перенести назву розділу, назву не змінено.

en: Partition name changed from '%s' to '%.*s'.
uk: Назву розділу змінено з «%s» на «%.*s».

en: The start of the partition understeps FirstUsableLBA.
uk: Початок підкроків розділу FirstUsableLBA.

en: The end of the partition oversteps LastUsableLBA.
uk: Кінець надкроків розділу LastUsableLBA.

en: The device contains hybrid MBR -- writing GPT only.
uk: На пристрої міститься гібридний MBR, тому записуємо лише GPT.

en: Disk does not contain a valid backup header.
uk: На диску не міститься коректного заголовка резервної копії.

en: Invalid primary header CRC checksum.
uk: Некоректна контрольна сума CRC заголовка основної копії.

en: Invalid backup header CRC checksum.
uk: Некоректна контрольна сума CRC заголовка резервної копії.

en: Invalid partition entry checksum.
uk: Некоректна контрольна сума запису розділу.

en: Invalid primary header LBA sanity checks.
uk: Некоректні результати перевірки на точність даних щодо заголовка LBA основної копії.

en: Invalid backup header LBA sanity checks.
uk: Некоректні результати перевірки на точність даних щодо заголовка LBA резервної копії.

en: MyLBA mismatch with real position at primary header.
uk: MyLBA не відповідає справжній позиції у заголовку основної копії.

en: MyLBA mismatch with real position at backup header.
uk: MyLBA не відповідає справжній позиції у заголовку резервної копії.

en: Disk is too small to hold all data.
uk: Диск надто малий для зберігання всіх даних.

en: Primary and backup header mismatch.
uk: Невідповідність заголовків основної і резервної копії.

en: Partition %u overlaps with partition %u.
uk: Розділ %u перекривається з розділом %u.

en: Partition %u is too big for the disk.
uk: Розділ %u є надто великим для диска.

en: Partition %u ends before it starts.
uk: Розділ %u завершується до свого початку.

en: Header version: %s
uk: Версія заголовка: %s

en: Using %zu out of %zu partitions.
uk: Використовуємо %zu з %zu розділів.

en: A total of %ju free sectors is available in %u segment. | A total of %ju free sectors is available in %u segments (the largest is %s).
uk[0]: Загалом доступні %ju вільних секторів у %u фрагменті (найбільший - %s).
uk[1]: Загалом доступні %ju вільних секторів у %u фрагментах (найбільший - %s).
uk[2]: Загалом доступні %ju вільних секторів у %u фрагментах (найбільший - %s).
uk[3]: Загалом доступні %ju вільних секторів у %u фрагменті.

en: All partitions are already in use.
uk: Всі розділи вже використано.

en: No enough free sectors available.
uk: Недостатньо вільних секторів.

en: Sector %ju already used.
uk: Сектор %ju вже використовується.

en: Could not create partition %zu
uk: Не вдалося створити розділ %zu

en: The last usable GPT sector is %ju, but %ju is requested.
uk: Останнім придатним до використання сектором GPT є %ju, але потрібен %ju.

en: The first usable GPT sector is %ju, but %ju is requested.
uk: Першим придатним до використання сектором GPT є %ju, але потрібен %ju.

en: Created a new GPT disklabel (GUID: %s).
uk: Створено нову мітку диска GPT (GUID: %s).

en: The maximal number of partitions is %zu (default is %zu).
uk: Максимальна кількість розділів дорівнює %zu (типовою є %zu).

en: Enter new disk UUID (in 8-4-4-4-12 format)
uk: Вкажіть UUID нового диска (у форматі 8-4-4-4-12)

en: Failed to parse your UUID.
uk: Не вдалося обробити вказаний вами UUID.

en: Disk identifier changed from %s to %s.
uk: Ідентифікатор диска змінено з %s на %s.

en: Not enough space for new partition table!
uk: Недостатньо простору для нової таблиці розділів!

en: Partition #%zu out of range (minimal start is %<PRIu64> sectors)
uk: Розділ %zu лежить поза припустимим діапазоном (мінімальним початком є %<PRIu64> секторів)

en: Partition #%zu out of range (maximal end is %<PRIu64> sectors)
uk: Розділ %zu лежить поза припустимим діапазоном (максимальним кінцем є %<PRIu64> секторів)

en: The partition entry size is zero.
uk: Розмір запису розділу є нульовим.

en: The number of the partition has to be smaller than %zu.
uk: Номер розділу має бути меншим за %zu.

en: Cannot allocate memory!
uk: Не вдалося розподілити пам'ять!

en: Partition table length changed from %<PRIu32> to %<PRIu32>.
uk: Довжину таблиці розділів змінено з %<PRIu32> на %<PRIu32>.

en: The attributes on partition %zu changed to 0x%016<PRIx64>.
uk: Атрибути на розділі %zu змінено на 0x%016<PRIx64>.

en: Enter GUID specific bit
uk: Введіть специфічний для GUID біт

en: failed to toggle unsupported bit %lu
uk: не вдалося перемкнути непідтримуваний біт %lu

en: The GUID specific bit %d on partition %zu is enabled now.
uk: Тепер специфічний для GUID біт %d на розділі %zu увімкнено.

en: The GUID specific bit %d on partition %zu is disabled now.
uk: Тепер специфічний для GUID біт %d на розділі %zu вимкнено.

en: The %s flag on partition %zu is enabled now.
uk: Тепер прапорець %s на розділі %zu увімкнено.

en: The %s flag on partition %zu is disabled now.
uk: Тепер прапорець %s на розділі %zu вимкнено.

en: Type-UUID
uk: Тип-UUID

en: Name
uk: Назва

en: Partitions order fixed.
uk: Порядок розділів виправлено.

en: Nothing to do. Ordering is correct already.
uk: Нема чого робити. Порядок вже правильний.

en: Failed to fix partitions order.
uk: Не вдалося виправити порядок розділів.

en: Free space
uk: Вільний простір

en: Failed to resize partition #%zu.
uk: Не вдалося змінити розміри розділу %zu.

note: TRANSLATORS: unknown network interface, maximum 15 * (IF_NAMESIZE-1) bytes
en: unknown
uk: невідомий

en: The script and device sector size differ; the sizes will be recalculated to match the device.
uk: Виявлено відмінність між скриптом та розміром сектора пристрою; розміри буде переобчислено так, щоб вони відповідали пристрою.

en: Can't recalculate partition start to the device sectors
uk: Не вдалося переобчислити початок розділу за секторами пристрою

en: Can't recalculate partition size to the device sectors
uk: Не вдалося переобчислити розмір розділу за секторами пристрою

en: Ignore "first-lba" header due to sector size mismatch.
uk: Ігнорувати заголовок «first-lba» через невідповідність розміру сектора.

en: Ignore "last-lba" header due to sector size mismatch.
uk: Ігнорувати заголовок «last-lba» через невідповідність розміру сектора.

en: SGI volume
uk: SGI том

en: SGI info created on second sector.
uk: Дані SGI створено на другому секторі.

en: Detected an SGI disklabel with wrong checksum.
uk: Знайдено мітку диска SGI з неправильною контрольною сумою.

en: Physical cylinders
uk: Фізичних циліндрів

en: Extra sects/cyl
uk: Додаткових секторів у циліндрі

en: Bootfile
uk: Файл завантаження

en: Invalid bootfile!  The bootfile must be an absolute non-zero pathname, e.g. "/unix" or "/unix.save".
uk: Неправильний завантажувальний файл! Завантажувальний файл повинен мати ненульовий абсолютний шлях, наприклад "/unix" або "/unix.save".

en: Name of bootfile is too long: %zu byte maximum. | Name of bootfile is too long: %zu bytes maximum.
uk[0]: Назва завантажувального файла є надто довгою: назва не повинна перевищувати за розміром %zu байт.
uk[1]: Назва завантажувального файла є надто довгою: назва не повинна перевищувати за розміром %zu байти.
uk[2]: Назва завантажувального файла є надто довгою: назва не повинна перевищувати за розміром %zu байтів.
uk[3]: Назва завантажувального файла є надто довгою: назва не повинна перевищувати за розміром %zu байт.

en: Bootfile must have a fully qualified pathname.
uk: Слід вказувати повний шлях до завантажувального файла.

en: Be aware that the bootfile is not checked for existence.  SGI's default is "/unix", and for backup "/unix.save".
uk: Пам'ятайте, що існування завантажувального файла не перевіряється. Типовими для SGI є "/unix" та резервна копія "/unix.save".

en: The current boot file is: %s
uk: Поточний завантажувальний файл: %s

en: Enter full path of the new boot file
uk: Вкажіть повний шлях до нового завантажувального файла

en: Boot file is unchanged.
uk: Завантажувальний файл не змінено.

en: Bootfile has been changed to "%s".
uk: Завантажувальний файл змінено на "%s".

en: More than one entire disk entry present.
uk: Маємо декілька записів цілого диска.

en: No partitions defined.
uk: Не визначено розділів.

en: IRIX likes it when partition 11 covers the entire disk.
uk: IRIX покладається на те, що розділ 11 займає весь диск.

en: The entire disk partition should start at block 0, not at block %d.
uk: Розділ на весь диск повинен починатись з блоку 0, а не з блоку %d.

en: Partition 11 should cover the entire disk.
uk: Розділ 11 має заповнювати весь диск.

en: Partitions %d and %d overlap by %d sector. | Partitions %d and %d overlap by %d sectors.
uk[0]: Розділи %d та %d перекриваються на %d сектор.
uk[1]: Розділи %d та %d перекриваються на %d сектори.
uk[2]: Розділи %d та %d перекриваються на %d секторів.
uk[3]: Розділи %d та %d перекриваються на %d сектор.

en: Unused gap of %8u sector: sector %8u | Unused gap of %8u sectors: sectors %8u-%u
uk[0]: Невикористаний простір з %8u сектора - сектори %8u-%u
uk[1]: Невикористаний простір з %8u сектори - сектори %8u-%u
uk[2]: Невикористаний простір з %8u секторів - сектори %8u-%u
uk[3]: Невикористаний простір з %8u сектор - сектори %8u

en: The boot partition does not exist.
uk: Завантажувального розділу не існує.

en: The swap partition does not exist.
uk: Розділу свопінгу не існує.

en: The swap partition has no swap type.
uk: Розділ свопінгу не належить до типу розділів свопінгу (swap).

en: You have chosen an unusual bootfile name.
uk: Ви вибрали нетипову назву файла завантаження.

en: Partition overlap on the disk.
uk: Перекриття розділів на диску.

en: Attempting to generate entire disk entry automatically.
uk: Спроба створити весь диск автоматично.

en: The entire disk is already covered with partitions.
uk: Весь диск вже зайнятий розділами.

en: You got a partition overlap on the disk. Fix it first!
uk: На диску є розділи, що перекриваються. Спочатку виправте це!

en: First %s
uk: Перший %s

en: It is highly recommended that the eleventh partition covers the entire disk and is of type 'SGI volume'.
uk: Наполегливо рекомендується, щоб одинадцятий розділ займав увесь диск та належав до типу «SGI volume».

en: Last %s or +%s or +size{K,M,G,T,P}
uk: Останній %s або +%s, або +size{K,M,G,T,P}

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s. Using geometry cylinder value of %ju. This value may be truncated for devices > 33.8 GB.
uk: Функція BLKGETSIZE ioctl аварійно завершила роботу на %s. Використовується значення геометрії циліндра %ju. Це значення може бути обрізане для пристроїв > 33,8 ГБ.

en: Created a new SGI disklabel.
uk: Створено нову мітку диска SGI.

en: Sorry, only for non-empty partitions you can change the tag.
uk: Вибачте, змінювати мітку можна лише для непорожніх розділів.

en: Consider leaving partition 9 as volume header (0), and partition 11 as entire volume (6), as IRIX expects it.
uk: Вам варто зробити розділ 9 заголовком тому (0), а розділ 11 повним томом (6), як це очікується IRIX.

en: It is highly recommended that the partition at offset 0 is of type "SGI volhdr", the IRIX system will rely on it to retrieve from its directory standalone tools like sash and fx. Only the "SGI volume" entire disk section may violate this. Are you sure about tagging this partition differently?
uk: Наполегливо рекомендується, щоб тип розділу зі зсувом 0 був "SGI volhdr", IRIX система покладається на це при отриманні з її каталогу окремих утиліт, наприклад sash та fx. Не дотримуватись цього можуть лише "SGI volume" на весь диск. Ви справді впевнені, що хочете позначити цей розділ по-іншому?

en: Unassigned
uk: Не призначено

en: Whole disk
uk: Весь диск

en: SunOS alt sectors
uk: SunOS, альтернативні сектори

en: #%zu: start cylinder overflows Sun label limits
uk: #%zu: значення початкового циліндра перевищує обмеження, які встановлено для міток Sun

en: #%zu: number of sectors overflow Sun label limits
uk: #%zu: кількість секторів перевищує обмеження, які встановлено для міток Sun

en: Detected sun disklabel with wrong checksum. Probably you'll have to set all the values, e.g. heads, sectors, cylinders and partitions or force a fresh label (s command in main menu)
uk: Знайдено мітку диска sun з неправильною контрольною сумою. Можливо, слід перевстановити всі значення, зокрема кількість голівок, секторів, циліндрів та розділів або примусово спорожнити мітку (команда s у головному меню)

en: Detected sun disklabel with wrong version [%d].
uk: Виявлено мітку диска sun з помилковою версією [%d].

en: Detected sun disklabel with wrong vtoc.sanity [0x%08x].
uk: Виявлено мітку диска sun з помилковим значенням vtoc.sanity [0x%08x].

en: Detected sun disklabel with wrong vtoc.nparts [%u].
uk: Виявлено мітку диска Sun з помилковим значенням  vtoc.nparts [%u].

en: Warning: Wrong values need to be fixed up and will be corrected by w(rite)
uk: Попередження: помилкові значення слід виправити, їх буде виправлено командою w(rite)

en: Heads
uk: Головки

en: Sectors/track
uk: Секторів/доріжку

en: Created a new Sun disklabel.
uk: Створено нову мітку диска Sun.

en: Partition %u doesn't end on cylinder boundary.
uk: Розділ %u не закінчується на межі циліндра.

en: Partition %u overlaps with others in sectors %u-%u.
uk: Розділ %u перекривається з іншим у секторах %u-%u.

en: Unused gap - sectors 0-%u.
uk: Невикористаний простір - сектори 0-%u.

en: Unused gap - sectors %u-%u.
uk: Невикористаний простір - сектори %u-%u.

en: Other partitions already cover the whole disk. Delete some/shrink them before retry.
uk: Інші розділи вже займають весь диск. Вилучіть частину/зменшіть їх розмір перед спробою.

en: It is highly recommended that the third partition covers the whole disk and is of type `Whole disk'
uk: Наполегливо рекомендуємо зробити так, щоб третій розділ займав весь диск та належав до типу «Весь диск»

en: Aligning the first sector from %u to %u to be on cylinder boundary.
uk: Вирівнюємо перший сектор з %u до %u так, щоб він перебував на межі циліндрів.

en: Sector %d is already allocated
uk: Сектор %d вже розподілено

en: Last %s or +/-%s or +/-size{K,M,G,T,P}
uk: Останній %s або +/-%s, або +/-size{K,M,G,T,P}

en: You haven't covered the whole disk with the 3rd partition, but your value
    %lu %s covers some other partition. Your entry has been changed
    to %lu %s
uk: Третій розділ не займає весь диск, але значення
    %lu %s перекриває деякий інший розділ. Ваш елемент було змінено
    на %lu %s

en: If you want to maintain SunOS/Solaris compatibility, consider leaving this partition as Whole disk (5), starting at 0, with %u sectors
uk: Якщо ви бажаєте підтримувати сумісність з SunOS/Solaris, створіть цей розділ як весь диск(5), починаючи з 0, розміром %u секторів

en: Label ID
uk: Ід. мітки

en: Volume ID
uk: Ід. тому

en: Alternate cylinders
uk: Запасних циліндрів

en: Number of alternate cylinders
uk: Кількість запасних циліндрів

en: Extra sectors per cylinder
uk: Додаткових секторів у циліндрі

en: Interleave factor
uk: Фактор чергування

en: Rotation speed (rpm)
uk: Швидкість обертання (об/хв)

en: Number of physical cylinders
uk: Кількість фізичних циліндрів

en: Consider leaving partition 3 as Whole disk (5),
    as SunOS/Solaris expects it and even Linux likes it.
uk: Обміркуйте варіант розташування розділу 3 на весь дик (5),
    тому що на це покладаються SunOS/Solaris, та Linux також це сприймає.

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is UFS, EXT2FS filesystem or SunOS swap. Putting Linux swap
    there may destroy your partition table and bootblock.
    Are you sure you want to tag the partition as Linux swap?
uk: Наполегливо рекомендується, щоб розділ зі зсувом 0 був UFS,
    файловою системою EXT2FS або SunOS swap. Якщо тут вставити Linux swap,
    можна зруйнувати таблицю розділів та завантажувальний блок.
    Ви справді хочете позначити розділ як резервний розділ (swap) Linux?

en: %s: %s contains invalid numerical value: %s
uk: %s: %s містить некоректне числове значення: %s

en: Error reading login.defs: %s
uk: Помилка під час спроби прочитати login.defs: %s

en: couldn't fetch %s: %s
uk: не вдалося отримати %s: %s

en: hush login status: restore original IDs failed
uk: стан входу без додаткових повідомлень: спроба відновлення початкових ідентифікаторів зазнала невдачі

en: operation failed: %m
uk: помилка дії: %m

en: WARNING: failed to apply propagation flags
uk: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: не вдалося застосувати прапорці поширення

en: WARNING: source write-protected, mounted read-only
uk: Попередження: джерело захищено від запису, змонтовано у режимі лише читання

en: operation permitted for root only
uk: дію може виконувати лише адміністратор (root)

en: %s is already mounted
uk: %s вже змонтовано

en: can't find in %s
uk: не вдалося знайти у %s

en: can't find mount point in %s
uk: не вдалося знайти точку монтування у %s

en: can't find mount source %s in %s
uk: не вдалося знайти джерело монтування %s у %s

en: more filesystems detected on %s; use -t <type> or wipefs(8)
uk: на %s виявлено інші файлові системи; скористайтеся -t <тип> або wipefs(8)

en: failed to determine filesystem type
uk: не вдалося визначити тип файлової системи

en: no valid filesystem type specified
uk: не вказано коректного типу файлової системи

en: can't find %s
uk: не вдалося знайти %s

en: no mount source specified
uk: не вказано джерела монтування

en: failed to parse mount options '%s': %m
uk: не вдалося обробити параметри монтування «%s»: %m

en: failed to parse mount options '%s'
uk: не вдалося обробити параметри монтування: «%s»

en: failed to parse mount options: %m
uk: не вдалося обробити параметри монтування: %m

en: failed to parse mount options
uk: не вдалося обробити параметри монтування

en: failed to set up loop device for %s
uk: не вдалося налаштувати петльовий пристрій для %s

en: overlapping loop device exists for %s
uk: існує петльовий пристрій із перекриттям для %s

en: locking failed
uk: спроба блокування зазнала невдачі

en: failed to switch namespace
uk: не вдалося перемкнути простір назв

en: filesystem already mounted
uk: файлову систему вже змонтовано

en: mount failed: %m
uk: помилка монтування: %m

en: filesystem was mounted, but failed to apply flags
uk: файлову систему змонтовано, але не вдалося застосувати прапорці

en: filesystem was mounted, but failed to update userspace mount table
uk: файлову систему змонтовано, але не вдалося оновити таблицю монтування у просторі користувача

en: filesystem was mounted, but failed to switch namespace back
uk: файлову систему змонтовано, але не вдалося повернутися у просторі назв назад

en: filesystem was mounted, but failed to change ownership: %m
uk: файлову систему змонтовано, але не вдалося змінити права власності: %m

en: filesystem was mounted, but failed to change mode: %m
uk: файлову систему змонтовано, але не вдалося змінити режим: %m

en: filesystem was mounted, but failed to attach idmapping
uk: файлову систему змонтовано, але не вдалося долучити прив'язку ідентифікаторів

en: filesystem was mounted, but any subsequent operation failed: %m
uk: файлову систему змонтовано, але усі наступні дії виконати не вдалося: %m

en: %s() failed:
uk: помилка %s():

en: permission denied
uk: відмовлено у доступі

en: mount point is not a directory
uk: точка монтування не є каталогом

en: must be superuser to use mount
uk: для використання mount слід мати права адміністратора

en: mount point is busy
uk: точку монтування зайнято

en: %s already mounted on %s
uk: %s вже змонтовано до %s

en: %s already mounted or mount point busy
uk: %s вже змонтовано або точку монтування зайнято

en: mount point does not exist
uk: точки монтування не існує

en: mount point is a symbolic link to nowhere
uk: точка монтування є символічним посиланням, яке нікуди не вказує

en: special device %s does not exist
uk: спеціального пристрою %s не існує

en: special device %s does not exist (a path prefix is not a directory)
uk: спеціального пристрою %s не існує (префікс шляху не є каталогом)

en: mount point not mounted or bad option
uk: точку монтування не змонтовано або вказано помилковий параметр

en: not mount point or bad option
uk: не є точкою монтування або помилкові параметри

en: bad option; moving a mount residing under a shared mount is unsupported
uk: помилковий параметр. Підтримки пересування точки монтування у разі спільного монтування не передбачено.

en: bad option; for several filesystems (e.g. nfs, cifs) you might need a /sbin/mount.<type> helper program
uk: помилковий параметр; (для роботи з деякими файловими системами (зокрема nfs, cifs) вам може знадобитися допоміжна програма /sbin/mount.<тип>

en: wrong fs type, bad option, bad superblock on %s, missing codepage or helper program, or other error
uk: помилковий тип ФС, помилковий параметр, помилковий суперблок на %s, не вистачає кодової сторінки або допоміжної програми чи інша помилка

en: mount table full
uk: таблиця монтування переповнена

en: can't read superblock on %s
uk: не вдалося прочитати суперблок на %s

en: unknown filesystem type '%s'
uk: невідомий тип файлової системи «%s»

en: unknown filesystem type
uk: невідомий тип файлової системи

en: %s is not a block device, and stat(2) fails?
uk: %s не є блоковим пристроєм, а спроба виконання stat(2) зазнала невдачі?

en: the kernel does not recognize %s as a block device; maybe "modprobe driver" is necessary
uk: пристрій %s не розпізнано ядром як блоковий; можливо, слід вказати «modprobe драйвер»

en: %s is not a block device; try "-o loop"
uk: %s не є блоковим пристроєм; спробуйте «-o loop»

en: %s is not a block device
uk: %s не є блоковим пристроєм

en: %s is not a valid block device
uk: %s не є коректним блоковим пристроєм

en: cannot mount %s read-only
uk: не вдалося змонтувати %s у режимі лише читання

en: %s is write-protected but explicit read-write mode requested
uk: %s захищено від запису, втім, було явно вказано режим читання-запису

en: cannot remount %s read-write, is write-protected
uk: не вдалося повторно змонтувати %s у режимі читання-запису, пристрій захищено від запису

en: bind %s failed
uk: помилка прив'язування %s

en: no medium found on %s
uk: у %s не знайдено носія даних

en: cannot mount; probably corrupted filesystem on %s
uk: не вдалося змонтувати; ймовірно, файлову систему на %s пошкоджено

en: %s() failed: %m
uk: помилка %s(): %m

en: not mounted
uk: не змонтовано

en: umount failed: %m
uk: помилка umount: %m

en: filesystem was unmounted, but failed to update userspace mount table
uk: файлову систему демонтовано, але не вдалося оновити таблицю монтування у просторі користувача

en: filesystem was unmounted, but failed to switch namespace back
uk: файлову систему демонтовано, але не вдалося перемкнути назад простір назв

en: filesystem was unmounted, but any subsequent operation failed: %m
uk: файлову систему демонтовано, але усі наступні дії виконати не вдалося: %m

en: invalid block device
uk: некоректний блоковий пристрій

en: can't write superblock
uk: не вдалося записати супер блок

en: target is busy
uk: призначення зайнято

en: no mount point specified
uk: не вказано точки монтування

en: must be superuser to unmount
uk: для демонтування слід мати права адміністратора

en: block devices are not permitted on filesystem
uk: блокові пристрої не дозволено на файловій системі

en: umount(2) system call failed: %m
uk: Помилка під час системного виклику umount(2): %m

note: TRANSLATORS: Don't translate "e ". It's a message classifier.
en: e cannot set ID-mapping: %m
uk: e не можна встановлювати прив'язки до ідентифікаторів: %m

note: TRANSLATORS: Do not translate "e ". It is a message classifier.
en: e device node %s (%u:%u) is lost
uk: e вузол пристрою %s (%u:%u) втрачено

note: TRANSLATORS: Don't translate "e ". It's a message classifier.
en: e device's hash does not match with root hash
uk: e хеш пристрою не збігається з кореневим хешем

note: TRANSLATORS: Don't translate "e ". It's a message classifier.
en: e device and mount have to either be both opened with signature or both without
uk: e пристрій і монтування мають обидва одразу відкриватися підписом або не відкриватися без нього

en: failed to statx() pidfd
uk: не вдалося виконати statx() pidfd

en: failed to obtain a valid file descriptor for PID %d
uk: не вдалося отримати коректний дескриптор файла для PID %d

en: failed to parse PID argument '%s'
uk: не вдалося обробити аргумент PID «%s»

en: cannot open UNIX socket
uk: не вдалося відкрити сокет UNIX

en: cannot set option for UNIX socket
uk: не вдалося встановити параметр для сокета UNIX

en: cannot connect on UNIX socket
uk: не вдалося встановити з'єднання з сокетом UNIX

en: the plymouth request %c is not implemented
uk: запит plymouth %c не реалізовано

en: getrandom() function
uk: функція getrandom()

en: libc pseudo-random functions
uk: функції псевдовипадкових чисел libc

en: Cannot parse shells files: %s
uk: Не вдалося обробити файли оболонок: %s

en: Cannot evaluate entries in shells files: %s
uk: Не вдалося обчислити записи у файлах оболонки: %s

en: unsupported argument: %s
uk: непідтримуваний аргумент: %s

en: invalid argument of --hyperlink: %s
uk: некоректний аргумент --hyperlink: %s

en: invalid argument of --annotate: %s
uk: некоректний аргумент --annotate: %s

en: unsupported option format: %s
uk: непідтримуваний формат параметрів: %s

en: %s: unable to probe device
uk: %s: не вдалося виконати зондування пристрою

en: %s: ambiguous probing result; use wipefs(8)
uk: %s: неоднозначний результат зондування; скористайтеся wipefs(8)

en: %s: not a valid swap partition
uk: %s: не є коректним розділом свопінгу (резервної пам'яті)

en: %s: unsupported swap version '%s'
uk: %s: непідтримувана версія свопінгу, «%s»

en: format_iso_time: buffer overflow.
uk: format_iso_time: переповнення буфера.

en: time %<PRId64> is out of range.
uk: час %<PRId64> поза допустимим діапазоном.

en: format_reltime: buffer overflow.
uk: format_reltime: переповнення буфера.

en:  %s [options] [<username>|<UID>]
uk:  %s [параметри] [<користувач>|<UID>]

en: Change your finger information.
uk: Змінити дані щодо вашого відбитка.

en:  -f, --full-name <full-name>  real name
uk:  -f, --full-name <ім'я>       справжнє ім'я

en:  -o, --office <office>        office number
uk:  -o, --office <кімната>       номер кімнати

en:  -p, --office-phone <phone>   office phone number
uk:  -p, --office-phone <телефон> номер робочого телефону

en:  -h, --home-phone <phone>     home phone number
uk:  -h, --home-phone <телефон>   номер домашнього телефону

en: field %s is too long
uk: поле %s є надто довгим

en: %s: has illegal characters
uk: %s: містити некоректні символи

en: login.defs forbids setting %s
uk: login.defs забороняє встановлення %s

en: Office
uk: Службовий

en: Office Phone
uk: Службовий телефон

en: Home Phone
uk: Домашній телефон

en: cannot handle multiple usernames or UIDs
uk: обробки декількох імен користувачів або UID не передбачено

en: Aborted.
uk: Перервано.

en: %s: CHFN_RESTRICT has unexpected value: %s
uk: %s: CHFN_RESTRICT має неочікуване значення: %s

en: %s: CHFN_RESTRICT does not allow any changes
uk: %s: CHFN_RESTRICT забороняє будь-які зміни

en: Finger information *NOT* changed.  Try again later.
uk: Finger інформацію НЕ змінено. Спробуйте пізніше.

en: Finger information changed.
uk: Finger інформацію змінено.

en: your user %d does not exist
uk: вашого користувача %d не існує

en: user "%s" does not exist
uk: користувача «%s» не існує

en: can only change local entries
uk: може змінювати лише локальні записи

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
uk: %s не уповноважено на зміну інформації finger щодо %s

en: Unknown user context
uk: Невідомий контекст користувача

en: can't set default context for %s
uk: не вдалося встановити типовий контекст для %s

en: running UID doesn't match UID of the user you are attempting to alter, change denied
uk: UID, від імені якого запущено команду, не збігається з UID користувача, яке ви намагаєтеся змінити, у зміні оболонки відмовлено

en: Changing finger information for %s.
uk: Зміна finger інформації для %s.

en: Finger information not changed.
uk: Finger інформацію не змінено.

en: Change your login shell.
uk: Змінити вашу оболонку для входу до системи.

en:  -s, --shell <shell>  specify login shell
uk:  -s, --shell <оболонка> вказати оболонку входу до системи

en:  -l, --list-shells    print list of shells and exit
uk:  -l, --list-shells    вивести список оболонок і вийти

en: cannot handle multiple usernames
uk: обробки декількох імен користувачів не передбачено

en: shell must be a full path name
uk: шлях до оболонки має бути вказано повністю

en: "%s" does not exist
uk: «%s» не існує

en: "%s" is not executable
uk: «%s» не є виконуваним файлом

en: Warning: "%s" is not listed in %s.
uk: Попередження: «%s» немає у списку %s.

en: "%s" is not listed in %s.
    Use %s -l to see list.
uk: «%s» немає у списку %s.
    Скористайтеся %s -l, щоб переглянути список.

en: you (user %d) don't exist.
uk: вашого користувача (%d) не існує.

en: user "%s" does not exist.
uk: користувача «%s» не існує.

en: %s is not authorized to change the shell of %s
uk: %s не уповноважено на зміну командної оболонки %s

en: running UID doesn't match UID of user we're altering, shell change denied
uk: UID, від імені якого запущено команду, не збігається з UID користувача, до параметрів роботи якого вносяться зміни, у зміні оболонки відмовлено

en: your shell is not in %s, shell change denied
uk: вашої оболонки немає у %s, у зміні оболонки відмовлено

en: Changing shell for %s.
uk: Змінюється оболонка для %s.

en: New shell
uk: Нова оболонка

en: Shell not changed.
uk: Оболонку не змінено.

en: Shell *NOT* changed.  Try again later.
uk: Оболонку *НЕ* змінено. Спробуйте пізніше.

en: setpwnam failed
    Shell *NOT* changed.  Try again later.
uk: помилка setpwnam
    Оболонку не змінено. Повторіть спробу пізніше.

en: Shell changed.
uk: Оболонка змінена.

en: Usage: %s <passwordfile> <username>...
uk: Користування: %s <файл_паролів> <користувач>...

en: unknown time format: %s
uk: невідомий формат запису часу: %s

en: preallocation size exceeded
uk: перевищено розмір області попереднього розміщення

en:  %s [options] [<username>...] [<tty>...]
uk:  %s [параметри] [<користувач>...] [<tty>...]

en: Show a listing of last logged in users.
uk: Показати список користувачів, які входили до системи останніми.

en:  -<number>            how many lines to show
uk:  -<кількість>         кількість рядків, які слід показати

en:  -a, --hostlast       display hostnames in the last column
uk:  -a, --hostlast       показати назви вузлів у останньому стовпчику

en:  -d, --dns            translate the IP number back into a hostname
uk:  -d, --dns            визначити за значенням IP назву вузла

en:  -f, --file <file>    use a specific file instead of %s
uk:  -f, --file <файл>    використовувати вказаний файл замість %s

en:  -F, --fulltimes      print full login and logout times and dates
uk:  -F, --fulltimes      виводити час і дату входу і виходу повністю

en:  -i, --ip             display IP numbers in numbers-and-dots notation
uk:  -i, --ip             показувати IP-адреси у форматі чисел з точками

en:  -n, --limit <number> how many lines to show
uk:  -n, --limit <кількість> кількість рядків, які слід показувати

en:  -p, --present <time> display who were present at the specified time
uk:  -p, --present <час>  показати, хто працював у системі у вказаний час

en:  -R, --nohostname     don't display the hostname field
uk:  -R, --nohostname     не показувати поля назви вузла

en:  -s, --since <time>   display the lines since the specified time
uk:  -s, --since <час>    показати рядки, які було записано після вказаного моменту часу

en:  -t, --until <time>   display the lines until the specified time
uk:  -t, --until <час>    показувати рядки, які було записано до вказаного моменту часу

en:  -T, --tab-separated  use tabs as delimiters
uk:  -T, --tab-separated використовувати табуляції як роздільники

en:      --time-format <format>  show timestamps in the specified <format>:
                                   notime|short|full|iso
uk:      --time-format <формат>  показувати часові позначки у вказаному форматі:
                                   notime|short|full|iso

en:  -w, --fullnames      display full user and domain names
uk:  -w, --fullnames      показувати назви записів користувачів і домени повністю

en:  -x, --system         display system shutdown entries and run level changes
uk:  -x, --system         показати записи завершення роботи системи та зміни рівня запуску

en: 
    %s begins %s
uk: 
    %s розпочинає %s

en: failed to parse number
uk: не вдалося обробити число

en: invalid time value "%s"
uk: некоректне значення часу, «%s»

en: Couldn't drop group privileges
uk: Не вдалося скинути права доступу групи

en: libuser initialization failed: %s.
uk: спроба ініціалізації libuser зазнала невдачі: %s.

en: changing user attribute failed
uk: спроба змінити атрибут користувача зазнала невдачі

en: user attribute not changed: %s
uk: атрибут користувача не змінено: %s

en: You have new mail.
uk: Для вас є нова пошта.

en: You have mail.
uk: Для вас є пошта.

en: FATAL: can't reopen tty: %m
uk: КРИТИЧНА ПОМИЛКА: не вдалося відкрити tty: %m

en: FATAL: %s is not a terminal
uk: КРИТИЧНА ПОМИЛКА: %s не є терміналом

en: chown (%s, %u, %u) failed: %m
uk: спроба зміни власника (%s, %u, %u) зазнала невдачі: %m

en: chmod (%s, %u) failed: %m
uk: спроба зміни режиму доступу (%s, %u) зазнала невдачі: %m

en: FATAL: bad tty
uk: ФАТАЛЬНА ПОМИЛКА: неправильний tty

en: TIOCGWINSZ ioctl failed: %m
uk: помилка TIOCSCTTY ioctl: %m

en: FATAL: %s: change permissions failed: %m
uk: АВАРІЯ: %s: спроба зміни прав доступу зазнала невдачі: %m

en: TIOCSWINSZ ioctl failed: %m
uk: помилка ioctl TIOCSCTTY: %m

en: Last login: %.*s
uk: Останній вхід: %.*s

en: from %s
uk: з %s

en: on %s
uk: на %s

en: write lastlog failed
uk: спроба запису lastlog зазнала невдачі

en: DIALUP AT %s BY %s
uk: ВХІД НА %s ВІД %s

en: ROOT LOGIN ON %s FROM %s
uk: ВХІД ROOT НА %s З %s

en: ROOT LOGIN ON %s
uk: ВХІД ROOT НА %s

en: LOGIN ON %s BY %s FROM %s
uk: ВХІД НА %s КОРИСТУВАЧ %s З %s

en: LOGIN ON %s BY %s
uk: ВХІД НА %s КОРИСТУВАЧ %s

en: login:
uk: користувач:

en: PAM failure, aborting: %s
uk: помилка PAM, перервано: %s

en: Couldn't initialize PAM: %s
uk: Не вдалося ініціалізувати PAM: %s

en: FAILED LOGIN %u FROM %s FOR %s, %s
uk: ПОМИЛКА ВХОДУ %u З %s ДЛЯ %s, %s

en: Login incorrect
uk: Некоректний вхід

en: Password incorrect
uk: Помилковий пароль

en: TOO MANY LOGIN TRIES (%u) FROM %s FOR %s, %s
uk: НАДТО БАГАТО ПОМИЛОК ВХОДУ (%u) З %s ДЛЯ %s, %s

en: FAILED LOGIN SESSION FROM %s FOR %s, %s
uk: НЕВДАЛИЙ СЕАНС ВХОДУ З %s ДЛЯ %s, %s

en: 
    Login incorrect
uk: 
    Некоректний вхід

en: 
    Session setup problem, abort.
uk: 
    Проблема з налаштовуванням сеансу, перервано.

en: NULL user name. Abort.
uk: Порожнє ім'я користувача. Перериваємо обробку.

en: TIOCSCTTY failed: %m
uk: помилка TIOCSCTTY: %m

en: failed to set the environment variables
uk: не вдалося встановити змінні середовища

en: failed to set the PATH environment variable
uk: не вдалося встановити змінну середовища PATH

en:  %s [-p] [-s <shell>] [-h <host>] [-H] [[-f] <username|UID>]
uk:  %s [-p] [-s <оболонка>] [-h <вузол>] [-H] [[-f] <користувач|UID>]

en: Begin a session on the system.
uk: Розпочати сеанс у системі.

en:  -p                  do not destroy the environment
uk:  -p                 не знищувати середовище

en:  -f                  skip a login authentication
uk:  -f                 пропустити розпізнавання при вході

en:  -h <host>           hostname to be used for utmp logging
uk:  -h <вузол>         назва вузла, яку слід використовувати для входу utmp

en:  -H                  suppress hostname in the login prompt
uk:  -H                 придушити показ назви у запиті щодо входу

en:  -s, --shell <path>  define the shell to log in to
uk:  -s, --shell <шлях>  визначити оболонку, до якої слід увійти

en: failed to initialize path context
uk: не вдалося ініціалізувати контекст шляху

note: TRANSLATORS: The standard value for %u is 60.
en: %s: timed out after %u seconds
uk: %s: час очікування було вичерпано за %u секунд

en: login: -h is for superuser only
uk: login: -h призначено лише для суперкористувача (адміністратора)

en: Invalid user name "%s". Abort.
uk: Некоректне ім'я користувача «%s». Перериваємо обробку.

en: groups initialization failed: %m
uk: спроба ініціалізації груп зазнала невдачі: %m

en: setgid() failed
uk: помилка setgid()

en: setuid() failed
uk: помилка setuid()

en: %s: change directory failed
uk: %s: спроба змінити каталог зазнала невдачі

en: Logging in with home = "/".
uk: Вхід з домашнім каталогом = "/".

en: no available shell
uk: немає доступної оболонки

en: couldn't exec shell script
uk: не вдалося виконати скрипт оболонки

en: no shell
uk: немає оболонки

en: user name
uk: ім'я користувача

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: user ID
uk: ід. користувача

en: password not defined
uk: пароль не визначено

en: Password not required (empty)
uk: Пароль не потрібен (порожній)

en: login by password disabled
uk: вхід за паролем вимкнено

en: Login by password disabled
uk: Вхід за паролем вимкнено

en: password defined, but locked
uk: пароль визначено, але заблоковано

en: Password is locked
uk: Пароль заблоковано

en: password encryption method
uk: спосіб шифрування пароля

en: Password encryption method
uk: Спосіб шифрування пароля

en: log in disabled by nologin(8) or pam_nologin(8)
uk: вхід вимкнено за допомогою nologin(8) або pam_nologin(8)

en: No login
uk: Немає запису

en: primary group name
uk: назва первинної групи

en: Primary group
uk: Основна група

en: primary group ID
uk: ідентифікатор основної групи

en: supplementary group names
uk: назви допоміжних груп

en: Supplementary groups
uk: Допоміжні групи

en: supplementary group IDs
uk: ідентифікатори допоміжних груп

en: Supplementary group IDs
uk: Ідентифікатори допоміжних груп

en: home directory
uk: домашній каталог

en: Home directory
uk: Домашній каталог

en: login shell
uk: оболонка входу

en: Shell
uk: Оболонка

en: full user name
uk: ім'я користувача повністю

en: Gecos field
uk: поле GECOS

en: date of last login
uk: дата останнього входу

en: Last login
uk: Останній вхід

en: last tty used
uk: останній використаний термінал tty

en: Last terminal
uk: Останній термінал

en: hostname during the last session
uk: назва вузла під час останнього сеансу

en: Last hostname
uk: Остання назва вузла

en: date of last failed login
uk: дата останньої невдалої спроби увійти

en: Failed login
uk: Не вдалося увійти

en: where did the login fail?
uk: на якому кроці сталася помилка під час входу?

en: Failed login terminal
uk: Не вдалося увійти до термінала

en: user's hush settings
uk: параметри втихомирення користувача

en: Hushed
uk: Втихомирено

en: days user is warned of password expiration
uk: Кількість днів між першим попередженням і завершенням строку дії пароля

en: Password expiration warn interval
uk: Інтервал між нагадуваннями щодо завершення строку дії пароля

en: password expiration date
uk: дата завершення строку дії пароля

en: Password expiration
uk: Обмеження терміну дії пароля

en: date of last password change
uk: дата останньої зміни пароля

en: Password changed
uk: Пароль змінено

en: number of days required between changes
uk: вимога щодо кількість днів між змінами

en: Minimum change time
uk: Мінімальний час зміни

en: max number of days a password may remain unchanged
uk: максимальна кількість днів, протягом яких пароль може лишатися незмінним

en: Maximum change time
uk: Максимальний час зміни

en: the user's security context
uk: контекст захисту користувача

en: Selinux context
uk: Контекст SELinux

en: number of processes run by the user
uk: кількість процесів, запущених користувачем

en: Running processes
uk: Запущені процеси

en: too many columns specified, the limit is %zu columns
uk: вказано надто багато стовпчиків, можна використовувати не більше за %zu

en: unsupported time type
uk: непідтримуваний тип часу

en: failed to compose time string
uk: не вдалося побудувати рядок часу

en: failed to get supplementary groups
uk: не вдалося отримати допоміжні групи

en: cannot find '%s'
uk: не вдалося знайти «%s»

en: internal error: unknown column
uk: внутрішня помилка: невідомий стовпчик

en: 
    Last logs:
uk: 
    Останні входи:

en:  %s [options] [<username>]
uk:  %s [параметри] [<користувач>]

en: Display information about known users in the system.
uk: Показати дані щодо відомих користувачів системи.

en:  -a, --acc-expiration     display info about passwords expiration
uk:  -a, --acc-expiration     вивести дані щодо строків завершення дії паролів

en:  -c, --colon-separate     display data in a format similar to /etc/passwd
uk:  -c, --colon-separate     вивести дані у форматі, подібному до формату /etc/passwd

en:  -e, --export             display in an export-able output format
uk:  -e, --export             вивести дані у форматі, придатному до експортування

en:  -f, --failed             display data about the users' last failed logins
uk:  -f, --failed             вивести дані щодо останніх невдалих спроб користувачів увійти до системи

en:  -G, --supp-groups        display information about groups
uk:  -G, --supp-groups        показати дані щодо груп

en:  -g, --groups=<groups>    display users belonging to a group in <groups>
uk:  -g, --groups=<групи>    вивести список користувачів, що належать до групи у групах <групи>

en:  -L, --last               show info about the users' last login sessions
uk:  -L, --last               вивести дані щодо останніх сеансів входу користувачів

en:  -l, --logins=<logins>    display only users from <logins>
uk:  -l, --logins=<записи>    вивести лише користувачів зі списку <записи>

en:  -n, --newline            display each piece of information on a new line
uk:  -n, --newline            вивести кожен з фрагментів даних з нового рядка

en:      --noheadings         don't print headings
uk:      --noheadings         не виводити заголовки

en:      --notruncate         don't truncate output
uk:      --notruncate         не обрізати виведені дані

en:  -o, --output[=<list>]    define the columns to output
uk:  -o, --output[=<список>]  визначити стовпчики даних для виведення

en:      --output-all         output all columns
uk:      --output-all         вивести усі стовпчики

en:  -p, --pwd                display information related to login by password
uk:  -p, --pwd                вивести дані, пов'язані із входом за паролем

en:  -r, --raw                display in raw mode
uk:  -r, --raw                вивести дані у режимі без обробки

en:  -J, --json               display in JSON format mode
uk:  -J, --json               вивести у режимі форматування JSON

en:  -s, --system-accs        display system accounts
uk:  -s, --system-accs        вивести список облікових записів системи

en:      --time-format=<type> display dates in short, full or iso format
uk:      --time-format=<тип>  вивести дати у скороченому, повному форматі або форматі ISO

en:  -u, --user-accs          display user accounts
uk:  -u, --user-accs          вивести список облікових записів користувачів

en:  -y, --shell              use column names to be usable as shell variable identifiers
uk:  -y, --shell              використати назви стовпчиків як ідентифікатори змінних оболонки

en:  -Z, --context            display SELinux contexts
uk:  -Z, --context            вивести контексти SELinux

en:  -z, --print0             delimit user entries with a nul character
uk:  -z, --print0             відокремлювати записи користувачів нульовим символом

en:      --wtmp-file <path>   set an alternate path for wtmp
uk:      --wtmp-file <шлях>   встановити альтернативний шлях для wtmp

en:      --btmp-file <path>   set an alternate path for btmp
uk:      --btmp-file <шлях>   встановити альтернативний шлях для btmp

en:      --lastlog-file <path>
                              set an alternate path for lastlog
uk:      --lastlog-file <шлях>
                              встановити альтернативний шлях для lastlog

en:      --lastlog2-file <path>
                              set an alternate path for lastlog2
uk:      --lastlog2-file <шлях>
                              встановити альтернативний шлях для lastlog2

en: failed to request selinux state
uk: не вдалося надіслати запит щодо стану selinux

en: Only one user may be specified. Use -l for multiple users.
uk: Можна вказати лише одного користувача. Для декількох користувачів скористайтеся параметром -l.

en: could not set terminal attributes
uk: не вдалося встановити атрибути термінала

en: getline() failed
uk: помилка getline()

en: Password:
uk: Пароль:

en: crypt failed
uk: помилка шифрування

en:  %s <group> [[-c] <command>]
uk:  %s <група> [[-c] <команда>]

en: Log in to a new group; optionally executing a shell command.
uk: Увійти до нової групи; якщо потрібно, виконавши команду оболонки.

en:  -c, --command <command>  pass a command to the user's shell with -c
uk:  -c, --command <команда>  передати оболонці команду за допомогою -c

en: who are you?
uk: ви хто?

en: no such group
uk: такої групи немає

en:  %s [options]
uk:  %s [параметри]

en: Politely refuse a login.
uk: Увічливо відмовити у вході до системи.

en:  -c, --command <command>  does nothing (for compatibility with su -c)
uk:  -c, --command <команда>  не робить нічого (для сумісності із su -c)

en: This account is currently not available.
uk: Цей обліковий запис наразі є недоступним.

en:  (core dumped)
uk:  (створено дамп пам'яті)

en: change owner or mode for pseudo-terminal failed
uk: не вдалося змінити власника або режим для псевдотермінала

en: failed to modify environment
uk: не вдалося змінити середовище

en: may not be used by non-root users
uk: не може використовуватися ніким, окрім root

en: authentication failed
uk: помилка під час спроби розпізнавання

en: cannot open session: %s
uk: не вдалося відкрити сеанс: %s

en: cannot block signals
uk: не вдалося заблокувати сигнали

en: cannot initialize signal mask for session
uk: не вдалося ініціалізувати маску сигналу для сеансу

en: cannot initialize signal mask
uk: не вдалося ініціалізувати маску сигналів

en: cannot set signal handler for session
uk: не вдалося встановити обробник сигналів для сеансу

en: cannot set signal handler
uk: не вдалося встановити обробник сигналу

en: cannot set signal mask
uk: не вдалося встановити маску сигналів

en: failed to create pseudo-terminal
uk: не вдалося створити псевдотермінал

en: failed to initialize signals handler
uk: не вдалося ініціалізувати обробник сигналів

en: cannot set child signal handler
uk: не вдалося встановити дочірній обробник сигналу

en: cannot create child process
uk: не вдалося створити дочірній процес

en: cannot change directory to %s
uk: не вдалося змінити каталог на %s

en: 
    Session terminated, killing shell...
uk: 
    Сеанс перервано, завершуємо роботу оболонки…

en:  ...killed.
uk:  …завершено.

en: failed to set environment variables
uk: не вдалося встановити змінні середовища

en: cannot set groups
uk: не вдалося встановити групи

en: failed to establish user credentials: %s
uk: не вдалося встановити реєстраційні дані користувача: %s

en: cannot set group id
uk: не вдалося встановити груповий id

en: cannot set user id
uk: не вдалося встановити id користувача

en:  -m, -p, --preserve-environment      do not reset environment variables
uk:  -m, -p, --preserve-environment     не скидати змінні середовища

en:  -w, --whitelist-environment <list>  don't reset specified variables
uk:  -w, --whitelist-environment <список> не скидати вказані змінні

en:  -g, --group <group>             specify the primary group
uk:  -g, --group <група>             вказати основу групу

en:  -G, --supp-group <group>        specify a supplemental group
uk:  -G, --supp-group <група>        вказати допоміжну групу

en:  -, -l, --login                  make the shell a login shell
uk:  -, -l, --login                  перетворити оболонку на оболонку входу до системи

en:  -c, --command <command>         pass a single command to the shell with -c
uk:  -c, --command <команда>        передати оболонці одну команду за допомогою -c

en:  --session-command <command>     pass a single command to the shell with -c
                                       and do not create a new session
uk:  --session-command <команда>     передати оболонці одну команду за допомогою -c
                                       і не створювати нового сеансу.

en:  -f, --fast                      pass -f to the shell (for csh or tcsh)
uk:  -f, --fast                      передати оболонці -f (для csh або tcsh)

en:  -s, --shell <shell>             run <shell> if /etc/shells allows it
uk:  -s, --shell <оболонка>          запустити оболонку, якщо це дозволено у /etc/shells

en:  -P, --pty                       create a new pseudo-terminal
uk:  -P, --pty                       створити псевдотермінал

en:  -T, --no-pty                    do not create a new pseudo-terminal (bad security!)
uk:  -T, --no-pty                    не створювати псевдотермінал (зашкодить захисту!)

en:  %1$s [options] -u <user> [[--] <command>]
     %1$s [options] [-] [<user> [<argument>...]]
uk:  %1$s [параметри] -u <користувач> [[--] <команда>]
     %1$s [параметри] [-] [<користувач> [<аргумент>...]]

en: Run <command> with the effective user ID and group ID of <user>.  If -u is
    not given, fall back to su(1)-compatible semantics and execute standard shell.
    The options -c, -f, -l, and -s are mutually exclusive with -u.
uk: Виконати команду <команда> від імені користувача і групи <користувач>. Якщо
    не вказано -u, команда виконується у режимі семантики su(1) із запуском стандартної командної оболонки.
    Параметри -l, -c, -f і -s не можна використовувати разом з -u.

en:  -u, --user <user>               username
uk:  -u, --user <користувач>        ім'я користувача

en:  %s [options] [-] [<user> [<argument>...]]
uk:  %s [параметри] [-] [<користувач> [<аргумент>...]]

en: Change the effective user ID and group ID to that of <user>.
    A mere - implies -l.  If <user> is not given, root is assumed.
uk: Змінити ідентифікатор поточного користувача і групи на вказані дані.
    Просто знак мінус означає -l. Якщо <користувач> не вказано,
    використовується root.

en: specifying more than %d supplemental group is not possible | specifying more than %d supplemental groups is not possible
uk[0]: не можна визначати більше за %d допоміжну групу
uk[1]: не можна визначати більше за %d допоміжні групи
uk[2]: не можна визначати більше за %d допоміжних груп
uk[3]: не можна визначати більше за одну допоміжну групу

en: group %s does not exist
uk: групи з назвою «%s» не існує

en: --pty is not supported for your system
uk: підтримки --pty у цій системі не передбачено

en: ignoring --preserve-environment, it's mutually exclusive with --login
uk: ігноруємо --preserve-environment, його не можна використовувати разом з --login

en: options --{shell,fast,command,session-command,login} and --user are mutually exclusive
uk: параметри --{shell,fast,command,session-command,login} і --user не можна використовувати разом

en: no command was specified
uk: не вказано команди

en: only root can specify alternative groups
uk: альтернативні групи може визначати лише root

en: user %s does not exist or the user entry does not contain all the required fields
uk: користувача %s не існує або запис користувача не містить усіх обов'язкових полів

en: using restricted shell %s
uk: використовується обмежена оболонка %s

en: failed to allocate pty handler
uk: не вдалося отримати пам'ять для обробника pty

en: warning: cannot change directory to %s
uk: попередження: не вдалося змінити каталог на %s

en: failed to compute seuser
uk: не вдалося обчислити seuser

en: failed to compute default context
uk: не вдалося обчислити типовий контекст

en: failed to get context of terminal %s
uk: не вдалося отримати контекст термінала %s

en: security class chr_file not available
uk: клас захисту chr_file є недоступним

en: failed to compute relabel context of terminal
uk: не вдалося обчислити контекст зміни мітки термінала

en: tcgetattr failed
uk: помилка tcgetattr

en: tcsetattr failed
uk: помилка tcsetattr

en: %s: no entry for root
uk: %s: немає запису для root

en: %s: no entry for root
uk: %s: немає запису для root

en: %s: root password garbled
uk: %s: пароль адміністратора (root) викривлено

en: 
    Cannot open access to console, the root account is locked.
    See sulogin(8) man page for more details.
    
    Press Enter to continue.
uk: 
    Не вдалося отримати доступ до консолі, обліковий запис root заблоковано.
    Щоб дізнатися більше, ознайомтеся із сторінкою довідника з sulogin(8).
    
    Натисніть Enter, щоб продовжити.

en: Enter root password for login:
uk: Введіть пароль root, щоб увійти до системи:

en: Press Enter for login:
uk: Натисніть Enter, щоб увійти до системи:

en: Enter root password for system maintenance
uk: ВВедіть root, щоб виконати дії з підтримання працездатності системи

en: Press Enter for system maintenance
uk: Натисніть Enter, щоб перейти до режиму супроводу системи

en: (or press Control-D to continue):
uk: (або натисніть Ctrl-D, щоб продовжити):

en: change directory to system root failed
uk: спроба зміни каталогу на кореневий каталог системи зазнала невдачі

en: failed to set context to %s for terminal %s
uk: не вдалося встановити контекст до %s для термінала %s

en: failed to set exec context to %s
uk: не вдалося встановити контекст виконання у значення %s

en: failed to reset context to %s for terminal %s
uk: не вдалося скинути контекст до %s для термінала %s

en:  %s [options] [tty device]
uk:  %s [параметри] [пристрій tty]

en: Single-user login.
uk: Вхід для одного користувача.

en:  -p, --login-shell        start a login shell
     -t, --timeout <seconds>  max time to wait for a password (default: no limit)
     -e, --force              examine password files directly if getpwnam(3) fails
uk:  -p, --login-shell        запустити оболонку реєстрації
     -t, --timeout <секунди>  максимальна тривалість очікування на пароль (типово не обмежується)
     -e, --force              перевірити файли паролів безпосередньо, якщо це не може зробити getpwnam(3)

en: invalid timeout
uk: некоректний час очікування

en: only superuser can run this program
uk: запускати цю програму можна лише від імені суперкористувача

en: cannot open console
uk: не вдалося відкрити консоль

en: cannot open password database
uk: не вдалося відкрити базу даних паролів

en: cannot execute su shell
uk: не вдалося виконати оболонку su

en: Timed out
uk: Перевищено час очікування

en: cannot wait on su shell
uk: не вдалося дочекатися на відповідь оболонки su

en: %s: cannot get file position
uk: %s: не вдалося отримати позицію файла

en: %s: cannot add inotify watch.
uk: %s: не вдалося додати пункт спостереження inotify.

en: %s: cannot read inotify events
uk: %s: не вдалося прочитати список подій inotify

en: Extraneous newline in file. Exiting.
uk: Зайвий символ нового рядка у файлі. Завершення роботи.

en:  %s [options] [filename]
uk:  %s [параметри] [назва файла]

en: Dump UTMP and WTMP files in raw format.
uk: Створити дамп файлів UTMP і WTMP у форматі даних без обробки.

en:  -f, --follow         output appended data as the file grows
uk:  -f, --follow   виводити дописані дані у разі збільшення файла

en:  -r, --reverse        write back dumped data into utmp file
uk:  -r, --reverse  виконувати зворотний запис зібраних даних до файла utmp

en:  -o, --output <file>  write to file instead of standard output
uk:  -o, --output <файл>  записати дані до файла замість стандартного виведення

en: following standard input is unsupported
uk: підтримки вказаного нижче джерела вхідних даних не передбачено

en: Utmp undump of %s
uk: Зворотний дамп utmp %s

en: Utmp dump of %s
uk: Дамп utmp %s

en: can't open temporary file
uk: не вдалося відкрити тимчасовий файл

en: %s: create a link to %s failed
uk: %s: спроба створення посилання на %s зазнала невдачі

en: Can't get context for %s
uk: Не вдалося отримати контекст для %s

en: Can't set context for %s
uk: Не вдалося встановити контекст для %s

en: cannot write %s: %s (your changes are still in %s)
uk: не вдалося записати %s: %s (ваші зміни усе ще у %s)

en: %s unchanged
uk: %s не змінено

en: cannot get lock
uk: не вдалося заблокувати

en: no changes made
uk: не було внесено жодних змін

en: cannot chmod file
uk: не вдалося змінити режим доступу до файла

en: Edit the password or group file.
uk: Редагувати пароль або файл груп.

en: You are using shadow groups on this system.
uk: На цій системі використовуються тіньові групи.

en: You are using shadow passwords on this system.
uk: На цій системі використовуються тіньові паролі.

note: TRANSLATORS: this program uses for y and n rpmatch(3), * which means they can be translated.
en: Would you like to edit %s now [y/n]?
uk: Бажаєте відредагувати %s зараз [y/n]?

en: failed to allocate UID cache
uk: не вдалося розмістити кеш UID

en: class of anonymous inode
uk: клас анонімного inode

en: association between file and process
uk: прив'язка файла до процесу

en: block device driver name resolved by /proc/devices
uk: назва драйвера блокового пристрою, визначена за /proc/devices

en: bpf map id associated with the fd
uk: Ідентифікатор карти bpf, який пов'язано із дескриптором файла

en: bpf map type (decoded)
uk: тип карти bpf (декодований)

en: bpf map type (raw)
uk: тип карти bpf (raw)

en: bpf object name
uk: Назва об'єкта bpf

en: bpf program id associated with the fd
uk: ідентифікатор програми bpf, який пов'язано із дескриптором файла

en: bpf program tag
uk: мітка програми bpf

en: bpf program type (decoded)
uk: тип програми bpf (декодований)

en: bpf program type (raw)
uk: тип програми bpf (без обробки)

en: character device driver name resolved by /proc/devices
uk: назва драйвера символьного пристрою, яку визначено за /proc/devices

en: command of the process opening the file
uk: команда процесу, яким відкрито файл

en: reachability from the file system
uk: доступність з файлової системи

en: ID of device containing file
uk: ідентифікатор файла, що містить пристрій

en: device type (blk, char, or nodev)
uk: тип пристрою (blk, char або nodev)

en: IPC endpoints information communicated with the fd
uk: дані щодо кінцевих точок IPC, що обмінювалися даними з дескриптором файла

en: eventfd ID
uk: ідентифікатор eventfd

en: file descriptors targeted by the eventpoll file
uk: дескриптори файлів, які є призначенням файла eventpoll

en: file descriptor for the file
uk: дескриптор файла

en: flags specified when opening the file
uk: прапорці, вказані при відкритті файла

en: user ID number of the file's owner
uk: ідентифікаційний номер користувача-власника файла

en: local IP address
uk: локальна IP-адреса

en: remote IP address
uk: віддалена IP-адреса

en: local IPv6 address
uk: локальна IPv6-адреса

en: remote IPv6 address
uk: віддалена IPv6-адреса

en: inode number
uk: номер inode

en: list of monitoring inodes (cooked)
uk: список inode зі спостереженням (оброблений)

en: list of monitoring inodes (raw, don't decode devices)
uk: список inode зі спостереженням (необроблений, не декодувати пристрої)

en: name of the file (raw)
uk: назва файла (без обробки)

en: opened by a kernel thread
uk: відкрито потоком ядра

en: device ID for special, or ID of device containing file
uk: ідентифікатор пристрою для спеціального або ідентифікатор файла, що містить пристрій

en: length of file mapping (in page)
uk: довжина прив'язки файла (на сторінці)

en: misc character device name resolved by /proc/misc
uk: назва драйвера іншого символьного пристрою, яку визначено за /proc/misc

en: mount id
uk: ідентифікатор монтування

en: access mode (rwx)
uk: режим доступу (rwx)

en: name of the file (cooked)
uk: назва файла (приготована)

en: netlink multicast groups
uk: групи трансляції netlink

en: netlink local port id
uk: ідентифікатор локального порту netlink

en: netlink protocol
uk: протокол netlink

en: link count
uk: кількість посилань

en: name of the namespace (NS.TYPE:[INODE])
uk: назва простору назв (ПН.ТИП:[INODE])

en: type of the namespace
uk: тип простору назв

en: owner of the file
uk: власник файла

en: net interface associated with the packet socket
uk: інтерфейс мережі, який пов'язано із сокетом пакета

en: L2 protocol name associated with the packet socket (decoded)
uk: назва протоколу L2, яку пов'язано із сокетом пакета (декодована)

en: L2 protocol number associated with the packet socket (raw)
uk: номер протоколу L2, який пов'язано із сокетом пакета (без обробки)

en: block device name resolved by /proc/partition
uk: назва блокового пристрою, визначена за /proc/partition

en: PID of the process opening the file
uk: PID процесу, яким відкрито файл

en: command of the process targeted by the pidfd
uk: команда процесу, який спрямовано pidfd

en: NSpid field in fdinfo of the pidfd
uk: поле NSpid у fdinfo pidfd

en: PID of the process targeted by the pidfd
uk: ідентифікатор процесу, який спрямовано pidfd

en: ICMP echo request ID
uk: ідентифікатор запиту відлуння ICMP

en: file position
uk: позиція файла

en: tty index of the counterpart
uk: індекс tty дубліката

en: protocol name of the raw socket (decoded)
uk: назва протоколу сокета без обробки (декодована)

en: protocol number of the raw socket (raw)
uk: номер протоколу сокета без обробки (без обробки)

en: device ID (if special file)
uk: ідентифікатор пристрою (якщо особливий файл)

en: masked signals
uk: масковані сигнали

en: file size
uk: розмір файла

en: listening socket
uk: сокет очікування даних

en: inode identifying network namespace where the socket belongs
uk: inode, що ідентифікує простір назв мережі, до якого належить сокет

en: protocol name
uk: назва протоколу

en: shutdown state of socket ([-r?][-w?])
uk: стан вимикання сокета ([-r?][-w?])

en: state of socket
uk: стан сокета

en: type of socket
uk: тип сокета

en: file system, partition, or device containing file
uk: файлова система, розділ або файл, що містить пристрій

en: file type (raw)
uk: тип файла (без обробки)

en: local TCP address (INET address:TCP port)
uk: локальна TCP-адреса (адреса INET:порт TCP)

en: remote TCP address (INET address:TCP port)
uk: віддалена TCP-адреса (адреса INET:порт TCP)

en: local TCP port
uk: локальний порт TCP

en: remote TCP port
uk: віддалений порт TCP

en: thread ID of the process opening the file
uk: ідентифікатор потоку процесу, який утримує блокування

en: interval
uk: проміжок

en: remaining time
uk: час, що залишився:

en: inode identifying network namespace where the device belongs
uk: inode, що ідентифікує простір назв мережі, до якого належить пристрій

en: network interface behind the tun device
uk: інтерфейс мережі в основі пристрою тунелювання

en: file type (cooked)
uk: тип файла (приготований)

en: local UDP address (INET address:UDP port)
uk: локальна UDP-адреса (адреса INET:порт TCP)

en: remote UDP address (INET address:UDP port)
uk: віддалена UDP-адреса (адреса INET:порт TCP)

en: local UDP port
uk: локальний порт UDP

en: remote UDP port
uk: віддалений порт UDP

en: local UDPLite address (INET address:UDPLite port)
uk: локальна адреса UDPLite (адреса INET:порт TCP)

en: remote UDPLite address (INET address:UDPLite port)
uk: віддалена адреса UDPLite (адреса INET:порт TCP)

en: local UDPLite port
uk: локальний порт UDPLite

en: remote UDPLite port
uk: віддалений порт UDPLite

en: user ID number of the process
uk: ідентифікаційний номер користувача процесу

en: inode number for the peer of the UNIX domain socket
uk: номер inode для вузла сокета домену UNIX

en: filesystem pathname for UNIX domain socket
uk: шлях у файловій системі для сокета домену UNIX

en: user of the process
uk: користувач процесу

en: local VSOCK context identifier
uk: локальний ідентифікатор контексту VSOCK

en: remote VSOCK context identifier
uk: ідентифікатор контексту віддаленого VSOCK

en: local VSOCK port
uk: локальний порт VSOCK

en: remote VSOCK port
uk: віддалений порт VSOCK

en: local VSOCK address (CID:PORT)
uk: локальна адреса VSOCK (CID:ПОРТ)

en: remote VSOCK address (CID:PORT)
uk: віддалена адреса VSOCK (CID:ПОРТ)

en: extended version of MODE (rwxD[Ll]m)
uk: розширена версія РЕЖИМу (rwxD[Ll]m)

en: processes
uk: процеси

en: root owned processes
uk: процеси із власником root

en: kernel threads
uk: потоки ядра

en: open files
uk: відкриті файли

en: RO open files
uk: відкриті лише для читання файли

en: WO open files
uk: відкриті лише для запису файли

en: shared mappings
uk: спільні прив'язки

en: RO shared mappings
uk: спільні прив'язки лише для читання

en: WO shared mappings
uk: спільні прив'язки лише для запису

en: regular files
uk: звичайні файли

en: directories
uk: каталоги

en: sockets
uk: сокети

en: fifos/pipes
uk: fifo/канали

en: character devices
uk: символьні пристрої

en: block devices
uk: блокові пристрої

en: unknown types
uk: невідомі типи

en: too many columns are added via filter expression
uk: забагато стовпчиків додано за допомогою виразу фільтрування

en: failed to allocate memory
uk: не вдалося отримати пам'ять

en: failed to apply filter
uk: не вдалося застосувати фільтр

en: failed to allocate an idcache
uk: не вдалося розмістити idcache

en: (unknown)
uk: (невідомий)

en: unexpected value for pid specification: %s
uk: неочікуване значення для специфікації pid: %s

en: garbage at the end of pid specification: %s
uk: мотлох наприкінці специфікації pid: %s

en: out of range value for pid specification: %ld
uk: значення поза припустимим діапазоном у специфікації pid: %ld

en: failed to alloc procfs handler
uk: не вдалося отримати пам'ять для обробника procfs

en: failed to open /proc
uk: не вдалося відкрити /proc

en:  -l, --threads                list in threads level
uk:  -l, --threads               вивести список на рівні потоків обробки

en:  -J, --json                   use JSON output format
uk:  -J, --json                  використати формат виведення JSON

en:  -n, --noheadings             don't print headings
uk:  -n, --noheadings             не виводити заголовки

en:  -o, --output <list>          output columns (see --list-columns)
uk:  -o, --output <список>        стовпчики виведення (див. --list-columns)

en:  -r, --raw                    use raw output format
uk:  -r, --raw                    використовувати формат виведення без обробки

en:  -u, --notruncate             don't truncate text in columns
uk:  -u, --notruncate            не обрізати текст у стовпчиках

en:  -p, --pid <list>             collect information only for specified processes
uk:  -p, --pid  <список>         зібрати відомості лише щодо вказаних процесів

en:  -i[4|6], --inet[=4|=6]       list only IPv4 and/or IPv6 sockets
uk:  -i[4|6], --inet[=4|=6]       вивести список лише сокетів IPv4 і/або IPv6

en:  -Q, --filter <expr>          apply display filter
uk:  -Q, --filter <вираз>         застосувати фільтрування виведення

en:      --debug-filter           dump the internal data structure of filter and exit
uk:     --debug-filter           створити дамп структури внутрішніх даних фільтра і вийти

en:  -C, --counter <name>:<expr>  define custom counter for --summary output
uk:  -C, --counter <назва>:<вираз> визначити нетиповий лічильник для виведення --summary

en:      --dump-counters          dump counter definitions
uk:      --dump-counters         створити дамп визначень лічильників

en:      --hyperlink[=<when>]     print paths as hyperlinks (always|never|auto)
uk:      --hyperlink[=<умова>]     виводити шляхи як гіперпосилання (always|never|auto)

en:      --summary[=<mode>]       print summary information (append|only|never)
uk:      --summary[=<режим>]      вивести резюме (append|only|never)

en:      --_drop-privilege        (testing purpose) do setuid(1) just after starting
uk:      --_drop-privilege        (для тестування) виконати setuid(1) одразу після запуску

en: Default
uk: Типовий

en: With --threads
uk: З --threads

en: failed to allocate filter
uk: не вдалося розмістити фільтр

en: failed to parse "%s": %s
uk: не вдалося обробити «%s»: %s

en: too short counter specification: -C/--counter %s
uk: закоротка специфікація лічильника: -C/--counter %s

en: no name for counter: -C/--counter %s
uk: немає назви для лічильника: -C/--counter %s

en: empty counter expression given: -C/--counter %s
uk: вказано порожній вираз лічильника: -C/--counter %s

en: don't use `{' in the name of a counter: %s
uk: не використовуйте «{» у назві лічильника: %s

en: failed to allocate counter
uk: не вдалося розмістити лічильник

en: failed to allocate summary table
uk: не вдалося розмістити у пам'яті таблицю-резюме

en: VALUE
uk: ЗНАЧЕННЯ

en: failed to allocate summary column
uk: не вдалося розмістити стовпчик резюме

en: COUNTER
uk: ЛІЧИЛЬНИК

en: failed to allocate summary line
uk: не вдалося розмістити у пам'яті рядок резюме

en: failed to add summary data
uk: не вдалося додати дані резюме

en: unknown -i/--inet argument: %s
uk: невідомий аргумент -i/--inet: %s

en: unsupported --summary argument
uk: непідтримуваний аргумент --summary

en: failed to drop privilege
uk: не вдалося скинути привілеї

en: failed to alloc path context for /var/run/netns
uk: не вдалося розмістити у пам'яті контекст шляху для /var/run/netns

en:  %s --label <label> | --uuid <uuid>
uk:  %s --label <мітка> | --uuid <uuid>

en:  %s [--cache-file <file>] [-ghlLv] [--output <format>] [--match-tag <tag>] 
           [--match-token <token>] [<dev> ...]
uk:  %s [--cache-file <файл>] [-ghlLv] [--output <формат>] [--match-tag <мітка>] 
           [--match-token <ключ>] [<пристрій> ...]

en:  %s -p [--match-tag <tag>] [--offset <offset>] [--size <size>] 
           [--output <format>] <dev> ...
uk:  %s -p [--match-tag <мітка>] [--offset <зсув>] [--size <розмір>] 
           [--output <формат>] <пристрій> ...

en:  %s -i [--match-tag <tag>] [--output <format>] <dev> ...
uk:  %s -i [--match-tag <мітка>] [--output <формат>] <пристрій> ...

en:  -c, --cache-file <file>    read from <file> instead of reading from the default
                                  cache file (-c /dev/null means no cache)
uk:  -c, --cache-file <файл>    читати з файла <файл>, а не з типового файла кешу
                                  (-c /dev/null означає «не використовувати кеш»)

en:  -d, --no-encoding          don't encode non-printing characters
uk:  -d, --no-encoding          не кодувати непризначені для друку символи

en:  -g, --garbage-collect      garbage collect the blkid cache
uk:  -g, --garbage-collect      прибрати застарілі дані із кешу blkid

en:  -o, --output <format>      output format; can be one of:
                                  value, device, export, json or full; (default: full)
uk:  -o, --output <формат>      формат виведення; можливі значення:
                                  value, device, export, json та full; (типове: full)

en:  -k, --list-filesystems     list all known filesystems/RAIDs and exit
uk:  -k, --list-filesystems     вивести список усіх відомих файлових систем/RAID і вийти

en:  -s, --match-tag <tag>      show specified tag(s) (default show all tags)
uk:  -s, --match-tag <мітка>    показати лише вказані мітки (типово буде показано усі мітки)

en:  -t, --match-token <token>  find device with a specific token (NAME=value pair)
uk:  -t, --match-token <ключ>   знайти пристрій за вказаним ключем (парою НАЗВА=значення)

en:  -l, --list-one             look up only first device with token specified by -t
uk:  -l, --list-one             шукати лише перший пристрій із ключем, вказаним за допомогою -t

en:  -L, --label <label>        convert LABEL to device name
uk:  -L, --label <мітка>        перетворити мітку на назву пристрою

en:  -U, --uuid <uuid>          convert UUID to device name
uk:  -U, --uuid <uuid>          перетворити UUID на назву пристрою

en: Low-level probing options:
uk: Параметри низькорівневого зондування:

en:  -p, --probe                low-level superblocks probing (bypass cache)
uk:  -p, --probe                низькорівневе зондування суперблоків (пропустити кеш)

en:  -i, --info                 gather information about I/O limits
uk:  -i, --info                 зібрати дані щодо обмежень введення-виведення

en:  -H, --hint <value>         set hint for probing function
uk:  -H, --hint <значення>      встановити підказку для функції зондування

en:  -S, --size <size>          override device size
uk:  -S, --size <розмір>        перезаписати розмір пристрою

en:  -O, --offset <offset>      probe at the given offset
uk:  -O, --offset <зсув>        зондувати за вказаним зсувом

en:  -u, --usages <list>        filter by "usage" (e.g. -u filesystem,raid)
uk:  -u, --usages <список>      фільтрувати за використанням (наприклад -u filesystem,raid)

en:  -n, --match-types <list>   filter by filesystem type (e.g. -n vfat,ext3)
uk:  -n, --match-types <список> фільтрувати за типом файлової системи (наприклад -n vfat,ext3)

en:  -D, --no-part-details      don't print info from partition table
uk:  -D, --no-part-details      не виводити дані з таблиці розділів

en: <size> and <offset>
uk: <розмір> і <зсув>

en:  <dev> specify device(s) to probe (default: all devices)
uk:  <пристрій> вказати пристрій (пристрої) для зондування (типово, усі пристрої)

en: (mounted, mtpt unknown)
uk: (змонтовано, невідома точка)

en: (in use)
uk: (використано)

en: (not mounted)
uk: (не змонтовано)

en: error: %s
uk: помилка: %s

en: %s: ambivalent result (probably more filesystems on the device, use wipefs(8) to see more details)
uk: %s: неоднозначний результат (ймовірно, на пристрої більше файлових систем; скористайтеся wipefs(8), щоб дізнатися більше)

en: unknown keyword in -u <list> argument: '%s'
uk: невідоме ключове слово у аргументі -u <list>: «%s»

en: invalid argument: %s
uk: помилковий аргумент: %s

en: unsupported output format %s
uk: непідтримуваний формат виведення %s

en: Too many tags specified
uk: Вказано забагато міток

en: Can only search for one NAME=value pair
uk: Можна шукати лише для однієї пари НАЗВА=значення

en: -t needs NAME=value pair
uk: -t потребує пари НАЗВА=значення

en: %s from %s  (libblkid %s, %s)
uk: %s з %s  (libblkid %s, %s)

en: The low-level probing mode does not support 'list' output format
uk: У низькорівневому режимі зондування не передбачено підтримки формату виведення «list»

en: The low-level probing mode requires a device
uk: Для режиму низькорівневого зондування слід вказати пристрій

en: The lookup option requires a search type specified using -t
uk: Параметр пошуку потребує визначення типу пошуку за допомогою -t

en: Failed to use probing hint: %s
uk: Не вдалося скористатися підказкою зондування: %s

en: invalid month argument
uk: некоректний аргумент місяців

en: invalid week argument
uk: некоректний аргумент тижня

en: illegal week value: use 1-54
uk: помилкове значення тижня: мало бути від 1 до 54

en: failed to parse columns
uk: не вдалося обробити стовпчики

en: failed to parse timestamp or unknown month name: %s
uk: не вдалося обробити часову позначку або невідома назва місяця: %s

en: illegal day value
uk: некоректне значення дня

en: illegal day value: use 1-%d
uk: помилкове значення дня: мало бути 1-%d

en: illegal month value: use 1-12
uk: неправильне значення місяця: використовуйте 1-12

en: unknown month name: %s
uk: невідома назва місяця: %s

en: illegal year value
uk: некоректне значення року

en: illegal year value: use positive integer
uk: неправильне значення року: значення мало бути додатним цілим

en: illegal week value: year %d doesn't have week %d
uk: неправильний номер тижня: у році %d немає тижня з номером %d

en:  %s [options] [[[day] month] year]
uk:  %s [параметри] [[[день] місяць] рік]

en:  %s [options] <timestamp|monthname>
uk:  %s [параметри] <часова позначка|назва місяця>

en: Display a calendar, or some part of it.
uk: Показ календаря або його певної частини.

en: Without any arguments, display the current month.
uk: Якщо не вказано аргументів, буде показано календар поточного місяця.

en:  -1, --one             show only a single month (default)
uk:  -1, --one             показати дані лише для поточного місяця (типово)

en:  -3, --three           show three months spanning the date
uk:  -3, --three           показати дані для попереднього, поточного і наступного місяця

en:  -n, --months <num>    show num months starting with date's month
uk:  -n, --months <число>  показати вказану кількість місяців з місяця дати

en:  -S, --span            span the date when displaying multiple months
uk:  -S, --span            включати дату, якщо показується декілька місяців

en:  -s, --sunday          Sunday as first day of week
uk:  -s, --sunday          першим днем тижня є неділя

en:  -m, --monday          Monday as first day of week
uk:  -m, --monday          першим днем тижня є понеділок

en:  -j, --julian          use day-of-year for all calendars
uk:  -j, --julian          використовувати день року для усіх календарів

en:      --reform <val>    Gregorian reform date (1752|gregorian|iso|julian)
uk:      --reform <знач>   дата григоріанської реформи (1752|gregorian|iso|julian)

en:      --iso             alias for --reform=iso
uk:      --iso             те саме, що --reform=iso

en:  -y, --year            show the whole year
uk:  -y, --year            показати дані для усього року

en:  -Y, --twelve          show the next twelve months
uk:  -Y, --twelve          показати наступні дванадцять місяців

en:  -w, --week[=<num>]    show US or ISO-8601 week numbers
uk:  -w, --week[=<число>]  вивести номери тижня у форматі США або ISO-8601

en:  -v, --vertical        show day vertically instead of line
uk:  -v, --vertical        показувати день вертикально, а не у рядку

en:  -c, --columns <width> amount of columns to use
uk:  -c, --columns <ширина> кількість стовпчиків, якою слід скористатися

en:      --color[=<when>]  colorize messages (%s, %s or %s)
uk:      --color[=<умова>]  розфарбовування виведених даних (%s, %s або %s)

en:  %1$s [options] <source> <destination> <range>...
uk:  %1$s [параметри] <джерело> <призначення> <діапазон>...

en: Copy the specified range(s) from source to destination file.
uk: Скопіювати вказані діапазони з файла-джерела до файла-призначення

en:  -r, --ranges <file>     read ranges separated by newlines from this file
uk:  -r, --ranges <файл>     прочитати діапазони, які відокремлено розривами рядків з цього файла

en:  -v, --verbose           verbose mode
uk:  -v, --verbose            режим докладних повідомлень

en:  <range> is of the form <source_offset>:<destination_offset>:<length>,
     with all values in bytes. If <length> is 0, as much data as available
     is copied. When an offset is omitted, the last file position is used.
uk:  <діапазон> слід вказувати у формі <зсув_у_джерелі>:<зсув_у_призначенні>:<довжина>,
     з усіма значеннями у байтах. Якщо <довжина> дорівнює 0, буде скопійовано
     усі доступні дані. Якщо зсув пропущено, буде використано останню позицію у файлі.

en: %s offset %<PRId64> is beyond file size of %<PRId64>
uk: відступ %s %<PRId64> лежить поза розміром файла у %<PRId64>

en: failed to copy range %<PRId64>:%<PRId64>:%ju from %s to %s with %ju remaining: %m
uk: не вдалося скопіювати діапазон %<PRId64>:%<PRId64>:%ju з %s до %s, залишилося %ju: %m

en: invalid range format: %s
uk: некоректний формат діапазону: %s

en: cannot open range file %s
uk: не вдалося відкрити файл діапазонів, %s

en: Empty line in range file %s is not allowed
uk: Не можна використовувати порожні рядки у файлі діапазонів %s

en: too few arguments
uk: надто мало аргументів

en: cannot open source %s
uk: не вдалося відкрити джерело %s

en: cannot determine size of source file %s
uk: не вдалося визначити розмір файла джерела %s

en: cannot open destination %s
uk: не вдалося відкрити призначення %s

en:  %s [options] <command>
uk:  %s [параметри] <команда>

en: Block certain system calls while running a command.
uk: Блокувати певні системні виклики під час виконання команди.

en:  -s, --syscall <name>|<nr>    system call to block
uk:  -s, --syscall <назва>|<число>  системний виклик для блокування

en:  -i, --ioctl <name>|<nr>      ioctl to block
uk:  -i, --ioctl <назва>|<число>  ioctl для блокування

en:  -l, --list                   list known system calls
uk:  -l, --list                  вивести список відомих системних викликів

en:  -m, --list-ioctl             list known ioctls
uk:  -m, --list-ioctl             вивести список відомих ioctl

en:  -d, --dump[=<file>]          dump bytecode of seccomp filter
uk:  -d, --dump[=<файл>]        створити дамп байт-коду фільтра seccomp

en: Unknown errno
uk: Невідомий номер помилки

en: Unknown syscall
uk: Невідомий syscall

en: Could not open %s
uk: Не вдалось відкрити %s

en: filter too big
uk: фільтр є надто великим

en: Could not dump seccomp filter
uk: Не вдалося створити дамп seccomp

en: Seccomp non-functional
uk: Seccomp не є працездатним

en: Could not run prctl(PR_SET_NO_NEW_PRIVS)
uk: Не вдалося запустити prctl(PR_SET_NO_NEW_PRIVS)

en: Could not set seccomp filter
uk: Не вдалося встановити фільтр seccomp

en: Could not exec
uk: Не вдалося виконати

en:  %s [options] oldpath newpath
uk:  %s [параметри] старий_шлях новий_шлях

en: Atomically exchanges paths between two files.
uk: Атомарний обмін шляхами між двома файлами.

en: failed to exchange "%s" and "%s"
uk: не вдалося обміняти «%s» і «%s»

en:  %s [options] file
uk:  %s [параметри] файл

en:  %s [options] --fd|-d file-descriptor
uk:  %s [параметри] --fd|-d дескриптор-файла

en:  -a, --advice <advice> applying advice to the file (default: "dontneed")
uk:  -a, --advice <порада> застосування поради до файла (типове значення — «dontneed»)

en:  -d, --fd <num>        applying advice to the file descriptor
uk:  -d, --fd <число>      застосування порад до дескриптора файла

en:  -l, --length <num>    length for range operations, in bytes
uk:  -l, --length <число>  довжина операцій з діапазонами, у байтах

en:  -o, --offset <num>    offset for range operations, in bytes
uk:  -o, --offset <число>  відступ для дій з діапазонами, у байтах

en: 
    Available values for advice:
uk: 
    Доступні значення для поради:

en: invalid fd argument
uk: некоректний аргумент дескриптора файла

en: no file specified
uk: не вказано жодного файла

en: specify either file descriptor or file name
uk: вкажіть або дескриптор файла, або назву файла

en: specify one file descriptor or file name
uk: вкажіть один дескриптор файла або назву файла

en: failed to advise: %s
uk: не вдалося порадити: %s

en: file data resident in memory in pages
uk: сталі дані файла у пам'яті у сторінках

en: file data resident in memory in bytes
uk: сталі дані файла у пам'яті у байтах

en: size of the file
uk: розмір файла

en: file name
uk: назва файла

en: number of dirty pages
uk: кількість неготових сторінок

en: number of dirty bytes
uk: кількість неготових байтів

en: number of pages marked for writeback
uk: кількість сторінок, які позначено для зворотного запису

en: number of bytes marked for writeback
uk: кількість байтів, які позначено для зворотного запису

en: number of evicted pages
uk: кількість відселених сторінок

en: number of evicted bytes
uk: кількість відселених байтів

en: number of recently evicted pages
uk: кількість нещодавно відселених сторінок

en: number of recently evicted bytes
uk: кількість нещодавно відселених байтів

en: failed to do mincore: %s
uk: не вдалося виконати mincore: %s

en: failed to do mmap: %s
uk: не вдалося виконати mmap: %s

en: failed to do cachestat: %s
uk: не вдалося виконати cachestat: %s

en: failed to open: %s
uk: не вдалося відкрити: %s

en: failed to do fstat: %s
uk: не вдалося виконати fstat: %s

en: failed ioctl to get size: %s
uk: не вдалося виконати ioctl для отримання розміру: %s

en:  %s [options] file...
uk:  %s [параметри] файл...

en:  -J, --json            use JSON output format
uk:  -J, --json            використати формат виведення JSON

en:  -b, --bytes           print sizes in bytes rather than in human readable format
uk:  -b, --bytes           вивести розмір у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:  -c, --total           produce a grand total
uk:  -c, --total           підбивати підсумки

en:  -n, --noheadings      don't print headings
uk:  -n, --noheadings      не виводити заголовки

en:  -o, --output <list>   output columns
uk:  -o, --output <список> стовпчики виведених даних

en:      --output-all      output all columns
uk:      --output-all      вивести усі стовпчики

en:  -r, --raw             use raw output format
uk:  -r, --raw             використовувати формат виведення без обробки

en:  -R, --recursive       recursively check all files in directories
uk:  -R, --recursive       рекурсивно перевіряти усі файли у каталогах

en:  -C, --cachestat       force usage of cachestat syscall
uk:  -C, --cachestat       примусове використання виклику cachestat

en: cachestat option is not supported
uk: підтримки параметра cachestat не передбачено

en: recursive option is not supported
uk: підтримки варіанта з рекурсією не передбачено

en: failed to iterate tree
uk: не вдалося виконати ітерування ієрархією

en:  %s [options] {LABEL,UUID,PARTUUID,PARTLABEL}=<value>
uk:  %s [параметри] {LABEL,UUID,PARTUUID,PARTLABEL}=<значення>

en: Find a filesystem by label or UUID.
uk: Знайти файлову систему за міткою або UUID.

en: unable to resolve '%s'
uk: не вдалося виконати визначення «%s»

en: action detected by --poll
uk: дія, виявлена --poll

en: filesystem size available, use <number> if --bytes is given
uk: доступний розмір файлової системи, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: dump(8) period in days [fstab only]
uk: Тривалість проміжку між виконаннями dump(8) у днях [лише fstab]

en: filesystem root
uk: корінь файлової системи

en: filesystem type
uk: тип файлової системи

en: FS specific mount options
uk: параметри монтування, специфічні для ФС

en: mount ID
uk: ідентифікатор монтування

en: number of available inodes
uk: кількість доступних inode

en: total number of inodes
uk: загальна кількість inode

en: number of used inodes
uk: кількість використаних inode

en: percentage of INO.USED divided by INO.TOTAL
uk: частка INO.USED при діленні на INO.TOTAL

en: filesystem label
uk: мітка файлової системи

en: major:minor device number
uk: номер пристрою основний:додатковий

en: old mount options saved by --poll
uk: старі параметри монтування, збережені --poll

en: old mountpoint saved by --poll
uk: попередня точка монтування, збережена за допомогою --poll

en: all mount options
uk: всі параметри монтування

en: optional mount fields
uk: додаткові поля монтування

en: mount parent ID
uk: батьківський ідентифікатор монтування

en: partition label
uk: мітка розділу

en: pass number on parallel fsck(8) [fstab only]
uk: передати кількість паралельних fsck(8) [лише fstab]

en: VFS propagation flags
uk: Прапорці розширення VFS

en: filesystem size, use <number> if --bytes is given
uk: розмір файлової системи, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: all possible source devices
uk: усі можливі початкові пристрої

en: source device
uk: пристрій-джерело

en: mountpoint
uk: точка монтування

en: task ID
uk: ідентифікатор завдання

en: mount 64-bit ID (requires --kernel=listmount)
uk: 64-бітовий ідентифікатор монтування (потребує --kernel=listmount)

en: filesystem size used, use <number> if --bytes is given
uk: використаний розмір файлової системи, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: filesystem use percentage
uk: відсоток використаності файлової системи

en: filesystem UUID
uk: UUID файлової системи

en: VFS specific mount options
uk: параметри монтування, специфічні для VFS

en: unknown action: %s
uk: невідома дія: %s

en: can't read %s
uk: не вдалося прочитати %s

en: failed to allocate statmnt handler
uk: не вдалося отримати пам'ять для обробника statmnt

en: failed to fetch mount nodes
uk: не вдалося отримати вузли монтування

en: failed to initialize libmount iterator
uk: не вдалося ініціалізувати ітератор libmount

en: failed to initialize libmount tabdiff
uk: не вдалося ініціалізувати tabdiff libmount

en: poll() failed
uk: помилка poll()

en:  %1$s [options]
     %1$s [options] <device> | <mountpoint>
     %1$s [options] <device> <mountpoint>
     %1$s [options] [--source <device>] [--target <path> | --mountpoint <dir>]
uk:  %1$s [параметри]
     %1$s [параметри] <пристрій> | <точка_монтування>
     %1$s [параметри] <пристрій> <точка_монтування>
     %1$s [параметри] [--source <пристрій>] [--target <точка_монтування> | --mountpoint <каталог>]

en: Find a (mounted) filesystem.
uk: Знайти (змонтовану) файлову систему.

en: 
    Data sources:
uk: 
    Джерела даних:

en:  -F, --tab-file <path>  alternative file for -s, -m or -k options
uk:  -F, --tab-file <шлях>  альтернативний файл для параметрів -s, -m та -k

en:  -m, --mtab             search in table of mounted filesystems
                              (includes user space mount options)
uk:  -m, --mtab             шукати у таблиці змонтованих файлових систем
    
                              (включає параметри монтування із простору користувача)

en:  -k                     an alias for '--kernel=mountinfo'
uk:  -k                     те саме, що і '--kernel=mountinfo'

en:  --kernel[=<method>]    search in kernel mount table (default behavior);
                              <method> is mountinfo or listmount
uk:  --kernel[=<метод>]     шукати у таблиці монтування ядра (типова поведінка)
                              значенням <метод> може бути mountinfo або listmount

en:  -N, --task <tid>       use alternative namespace (/proc/<tid>/mountinfo file)
uk:  -N, --task <tid>       використовувати альтернативний простір назв                          (файл /proc/<tid>/mountinfo)

en:  -p, --poll[=<list>]    monitor changes in table of mounted filesystems
uk:  -p, --poll[=<список>]  стежити за змінами у таблиці змонтованих файлових систем

en:  -s, --fstab            search in static table of filesystems
uk:  -s, --fstab            шукати у статичній таблиці файлових систем

en: 
    Data filters:
uk: 
    Фільтри даних:

en:  -A, --all              disable all built-in filters, print all filesystems
uk:  -A, --all              вимкнути усі вбудовані фільтри, вивести дані щодо усіх файлових систем

en:  -d, --direction <word> direction of search, 'forward' or 'backward'
uk:  -d, --direction <слово> напрямок пошуку, «forward» (вперед) або «backward» (назад)

en:  -f, --first-only       print the first found filesystem only
uk:  -f, --first-only       вивести лише першу зі знайдених файлових систем

en:  -i, --invert           invert the sense of matching
uk:  -i, --invert           інвертувати критерії відповідності

en:      --id <num>         filter by mount node ID
uk:      --id <n>           фільтрувати за ідентифікатором вузла монтування

en:      --uniq-id <num>    filter by mount node 64-bit ID (requires --kernel=listmount)
uk:      --uniq-id <n>      фільтрувати за 64-бітовим ідентифікатором монтування (потребує --kernel=listmount)

en:      --pseudo           print only pseudo-filesystems
uk:      --pseudo           вивести лише фіктивні файлові системи

en:  -Q, --filter <expr>    apply display filter
uk:  -Q, --filter <вираз>     застосувати фільтрування виведення

en:  -M, --mountpoint <dir> the mountpoint directory
uk:  -M, --mountpoint <кат> каталог точки монтування

en:      --shadowed         print only filesystems over-mounted by another filesystem
uk:      --shadowed         вивести лише файлові системи, які перемонтовано іншою файловою системою

en:  -R, --submounts        print all submounts for the matching filesystems
uk:  -R, --submounts        вивести дані щодо усіх підлеглих монтування для відповідних файлових систем

en:      --real             print only real filesystems
uk:      --real             вивести лише справжні файлові системи

en:  -S, --source <string>  the device to mount (by name, maj:min, 
                              LABEL=, UUID=, PARTUUID=, PARTLABEL=)
uk:  -S, --source <рядок>   пристрій для монтування (за назвою, осн:під, 
                              LABEL=, UUID=, PARTUUID=, PARTLABEL=)

en:  -T, --target <path>    the path to the filesystem to use
uk:  -T, --target <шлях>   шлях до файлової системи, якою слід скористатися

en:  -t, --types <list>     limit the set of filesystems by FS types
uk:  -t, --types <список>   обмежити набір файлових систем за типами ФС

en:  -U, --uniq             ignore filesystems with duplicate target
uk:  -U, --uniq             ігнорувати файлові системи з дублюванням призначень

en:  -a, --ascii            use ASCII chars for tree formatting
uk:  -a, --ascii            використовувати для форматування символи ASCII

en:  -b, --bytes            print sizes in bytes rather than in human readable format
uk:  -b, --bytes            вивести розмір у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:  -C, --nocanonicalize   don't canonicalize when comparing paths
uk:  -C, --nocanonicalize   не виконувати перетворення до канонічної форми під час порівняння шляхів

en:  -c, --canonicalize     canonicalize printed paths
uk:  -c, --canonicalize     виконувати перетворення до канонічної форми для виведених шляхів

en:  -D, --df               imitate the output of df(1)
uk:  -D, --df               імітувати вивід df(1)

en:  -e, --evaluate         convert tags (LABEL,UUID,PARTUUID,PARTLABEL) 
                              to device names
uk:  -e, --evaluate         перетворювати мітки (LABEL,UUID,PARTUUID,PARTLABEL) 
                              на назви пристроїв

en:      --hyperlink[=<when>]
                            print paths as hyperlinks (always|never|auto)
uk:      --hyperlink[=<умова>]
                            виводити шляхи як гіперпосилання (always|never|auto)

en:  -I, --dfi              imitate the output of df(1) with -i option
uk:  -I, --dfi              імітувати виведення df(1) з параметром -i

en:  -J, --json             use JSON output format
uk:  -J, --json             використати формат виведення JSON

en:  -l, --list             use list format output
uk:  -l, --list             використатися для виведення формат списку

en:  -n, --noheadings       don't print column headings
uk:  -n, --noheadings       не виводити заголовки стовпчиків

en:  -O, --options <list>   limit the set of filesystems by mount options
uk:  -O, --options <список> обмежити набір файлових систем за параметрами монтування

en:  -o, --output <list>    output columns (see --list-columns)
uk:  -o, --output <список>  стовпчики виведення (див. --list-columns)

en:      --output-all       output all available columns
uk:      --output-all       вивести усі доступні стовпчики

en:  -P, --pairs            use key="value" output format
uk:  -P, --pairs            використати формат виведення ключ="значення"

en:  -r, --raw              use raw output format
uk:  -r, --raw              використовувати формат виведення без обробки

en:      --tree             enable tree format output if possible
uk:      --tree             увімкнути формат виведення деревом, якщо можливо

en:  -u, --notruncate       don't truncate text in columns
uk:  -u, --notruncate       не обрізати текст у стовпчиках

en:  -v, --nofsroot         don't print [/dir] for bind or btrfs mounts
uk:  -v, --nofsroot         не виводити [/dir] для монтувань bind або btrfs

en:  -w, --timeout <num>    upper limit in milliseconds that --poll will block
uk:  -w, --timeout <число>  верхня межа часу очікування у мілісекундах, яку блокуватиме --poll

en:  -y, --shell            use column names to be usable as shell variable identifiers
uk:  -y, --shell            використати назви стовпчиків як ідентифікатори змінних оболонки

en:  -x, --verify           verify mount table content (default is fstab)
uk:  -x, --verify           перевірити вміст таблиці монтування (типово fstab)

en:      --verbose          print more details
uk:      --verbose          вивести докладніші відомості

en:      --vfs-all          print all VFS options
uk:      --vfs-all          вивести усі параметри VFS

en: %s column is requested, but --poll is not enabled
uk: надійшов запит на стовпчик %s, але --poll не увімкнено

en: failed to initialize filter
uk: не вдалося ініціалізувати фільтр

en: unknown direction '%s'
uk: невідомий напрямок «%s»

en: invalid --kernel argument
uk: некоректний аргумент --kernel

en: invalid TID argument
uk: некоректний аргумент TID

en: invalid id argument
uk: некоректний аргумент ідентифікатора

en: invalid uniq-id argument
uk: некоректний аргумент унікального ідентифікатора

en: --poll accepts only one file, but more specified by --tab-file
uk: з --poll можна вказувати лише один файл, але у --tab-file вказано декілька файлів

en: options --kernel=listmount and --tab-file or --task can't be used together
uk: параметри --kernel=listmount і --tab-file або --task не можна використовувати разом

en: options --target and --source can't be used together with command line element that is not an option
uk: параметри --target і --source не можна використовувати разом з елементами командного рядка, які не є параметрами

en: failed to initialize libmount cache
uk: не вдалося ініціалізувати кеш libmount

en: target specified more than once
uk: призначення вказано декілька разів

en: wrong order: %s specified before %s
uk: помилковий порядок: %s вказано перед %s

en: undefined target (fs_file)
uk: невизначена ціль (fs_file)

en: non-canonical target path (real: %s)
uk: неканонічний шлях призначення (насправді %s)

en: unreachable on boot required target: %m
uk: недоступний на потрібному для завантаження призначенні: %m

en: unreachable target: %m
uk: недоступне призначення: %m

en: target is not a directory
uk: призначення не є каталогом

en: target exists
uk: призначення вже існує

en: unreachable on boot required source: %s=%s
uk: недоступний на потрібному для завантаження джерелі: %s=%s

en: unreachable: %s=%s
uk: недоступний: %s=%s

en: %s=%s translated to %s
uk: %s=%s трансльовано у %s

en: undefined source (fs_spec)
uk: невизначене джерело (fs_spec)

en: unsupported source tag: %s
uk: непідтримувана мітка джерела: %s

en: do not check %s source (pseudo/net)
uk: не перевіряти джерело %s (pseudo/net)

en: unreachable source: %s: %m
uk: недоступне джерело: %s: %m

en: non-bind mount source %s is a directory or regular file
uk: джерело монтування %s без прив'язки є каталогом або звичайним файлом

en: source %s is not a block device
uk: джерело %s не є блоковим пристроєм

en: source %s exists
uk: джерело %s вже існує

en: VFS options: %s
uk: Параметри віртуальної файлової системи: %s

en: FS options: %s
uk: Параметри файлової системи: %s

en: userspace options: %s
uk: параметри простору користувача: %s

en: unsupported swaparea discard policy: %s
uk: непідтримувані правила відкидання swaparea: %s

en: failed to parse swaparea priority option
uk: не вдалося обробити параметр пріоритетності swaparea

en: do not check %s FS type (pseudo/net)
uk: не перевіряти тип файлової системи %s (pseudo/net)

en: "none" FS type is recommended for bind or move operations only
uk: Тип файлової системи «none» рекомендовано використовувати лише для дій з прив'язування або пересування

en: %s seems unsupported by the current kernel
uk: Здається, у поточному ядрі не передбачено підтримки %s

en: reason unknown
uk: невідома причина

en: cannot detect on-disk filesystem type (%s)
uk: не вдалося визначити тип файлової системи на диску (%s)

en: %s does not match with on-disk %s
uk: %s не відповідає %s на диску

en: on-disk %s seems unsupported by the current kernel
uk: Здається, у поточному ядрі не передбачено підтримки %s на диску

en: FS type is %s
uk: Типом файлової системи є %s

en: recommended root FS passno is 1 (current is %d)
uk: рекомендованою кількістю паролів кореневої файлової системи є 1 (поточною кількістю є %d)

en: your fstab has been modified, but systemd still uses the old version;
           use 'systemctl daemon-reload' to reload
uk: до вашого fstab внесено зміни, але у systemd все ще використано стару версію;
           скористайтеся systemctl daemon-reload для перезавантаження

en: %d parse error | %d parse errors
uk[0]: %d помилка обробки
uk[1]: %d помилки обробки
uk[2]: %d помилок обробки
uk[3]: %d помилка обробки

en: , %d error | , %d errors
uk[0]: , %d помилка
uk[1]: , %d помилки
uk[2]: , %d помилок
uk[3]: , %d помилка

en: , %d warning | , %d warnings
uk[0]: , %d попередження
uk[1]: , %d попередження
uk[2]: , %d попереджень
uk[3]: , %d попередження

en: Success, no errors or warnings detected
uk: Успіх, не виявлено помилок або попереджень

en: no appropriate ioctl for the desired namespace
uk: немає відповідного ioctl для бажаного простору назв

en: failed to determine %s namespace for process %d
uk: не вдалося визначити простір назв %s для процесу %d

en:  %s [options] PID[:inode]...
uk:  %s [параметри] PID[:inode]...

en: Print the unique inode number of a process's file descriptor or namespace.
uk: Вивести унікальний номер inode дескриптора файла процесу або простору назв.

en:  -p, --print-pid     enable PID:inode format printing
uk:  -p, --print-pid     увімкнути формат виведення PID:inode

en:      --cgroupns      act on the cgroup namespace
uk:      --cgroupns      працювати з простором назв cgroup

en:      --ipcns         act on the ipc namespace
uk:      --ipcns         працювати з простором назв ipc

en:      --mntns         act on the mount namespace
uk:      --mntns         працювати з простором даних монтування

en:      --netns         act on the net namespace
uk:      --netns         працювати з простором назв мережі

en:      --pidfs         act on the pidfs file descriptor (default)
uk:      --pidfs         працювати з дескриптором файлів pidfs (типовий варіант)

en:      --pidns         act on the pid namespace
uk:      --pidns         працювати з простором назв pid

en:      --timens        act on the time namespace
uk:      --timens        працювати з простором назв часу

en:      --userns        act on the user namespace
uk:      --userns        працювати з простором назв користувачів

en:      --utsns         act on the uts namespace
uk:      --utsns         працювати у просторі назв uts

en: no process specified
uk: не вказано процес

en: invalid PID argument '%s'
uk: некоректний аргумент PID «%s»

en: empty long option after -l or --long argument
uk: порожній довгий параметр після аргументу -l або --long

en: unknown shell after -s or --shell argument
uk: невідома оболонка після аргументу -s або --shell

en:  %1$s <optstring> <parameters>
     %1$s [options] [--] <optstring> <parameters>
     %1$s [options] -o|--options <optstring> [options] [--] <parameters>
uk:  %1$s <рядок_параметрів> <параметри>
     %1$s [параметри] [--] <рядок_параметрів> <параметри>
     %1$s [параметри] -o|--options <рядок_параметрів> [параметри] [--] <параметри>

en: Parse command options.
uk: Обробляти параметри команди.

en:  -a, --alternative             allow long options starting with single -
uk:  -a, --alternative             довгі аргументи можуть починались з одного -

en:  -l, --longoptions <longopts>  the long options to be recognized
uk:  -l, --longoptions <довгі_парам> довгі версії параметрів, які слід розпізнавати

en:  -n, --name <progname>         the name under which errors are reported
uk:  -n, --name <назва_програми>   помилки виводити від імені цієї програми

en:  -o, --options <optstring>     the short options to be recognized
uk:  -o, --options <рядок_парам>   короткі версії параметрів, які слід розпізнавати

en:  -q, --quiet                   disable error reporting by getopt(3)
uk:  -q, --quiet                   вимкнути сповіщення про помилки від getopt(3)

en:  -Q, --quiet-output            no normal output
uk:  -Q, --quiet-output            не виводити звичайні дані

en:  -s, --shell <shell>           set quoting conventions to those of <shell>
uk:  -s, --shell <оболонка>        встановити стиль використання лапок як у оболонці

en:  -T, --test                    test for getopt(1) version
uk:  -T, --test                    перевірити версію getopt(1)

en:  -u, --unquoted                do not quote the output
uk:  -u, --unquoted                не використовувати лапки у виведених даних

en:  -U, --unknown                 leave unknown options as they are (implies -q)
uk:  -U, --unknown                 не змінювати невідомі параметри (додає -q)

en: missing optstring argument
uk: немає аргументу специф_арг

en: internal error, contact the author.
uk: внутрішня помилка, зв'яжіться з автором.

en: could not compile regular expression %s: %s
uk: не вдалося обробити формальний вираз %s: %s

en: Mode:
uk: Режим:

en: dry-run
uk: тестовий запуск

en: Method:
uk: Метод:

en: Files:
uk: Файли:

en: %-25s %zu files
uk: %-25s %zu файлів

en: Linked:
uk: Пов'язані:

en: %-25s %zu xattrs
uk: %-25s %zu x-атрибутів

en: Compared:
uk: Порівняно:

en: Skipped reflinks:
uk: Пропущені відн. посилання:

en: Saved:
uk: Збережено:

en: %-25s %<PRId64>.%06<PRId64> seconds
uk: %-25s %<PRId64>.%06<PRId64> секунд

en: Duration:
uk: Тривалість:

en: cannot get xattr names for %s
uk: не вдалося отримати назви розширених атрибутів для %s

en: cannot get xattr value of %s for %s
uk: не вдалося отримати значення розширеного атрибута %s для %s

en: Comparing xattrs of %s to %s
uk: Порівнюємо x-атрибути %s з %s

en: Reflinking failed, fallback to hardlinking
uk: Не вдалося створити відносні посилання, повертаємося до жорстких посилань

en: %s%sLinking %s to %s (-%s)
uk: %s%sПов'язуємо %s із %s (-%s)

en: [DryRun]
uk: [ТЕСТ]

en: cannot link %s to %s
uk: не вдалося пов'язати %s із %s

en: cannot rename %s to %s
uk: не вдалося перейменувати %s на %s

en: Skipped (excluded subtree) %s
uk: Пропущено (виключена підлегла ієрархія) %s

en: Skipped (excluded) %s
uk: Пропущено (виключено) %s

en: Skipped (smaller than configured size) %s
uk: Пропущено (менший за налаштований розмір) %s

en: Skipped (greater than configured size) %s
uk: Пропущено (більший за налаштований розмір) %s

en: Skipped (specified more than once) %s
uk: Пропущено (вказано декілька разів) %s

en: cannot continue
uk: не вдалося продовжити

en: Skipped (memory constraints) %s
uk: Пропущено (обмеження пам'яті) %s

en: Skipped (attributes mismatch) %s
uk: Пропущено (невідповідність атрибутів) %s

en: Skipped (already reflink) %s
uk: Пропущено (вже є відносним посиланням) %s

en: Skipped (content mismatch) %s
uk: Пропущено (невідповідність вмісту) %s

en:  %s [options] <directory>|<file> ...
uk:  %s [параметри] <каталог>|<файл> ...

en: Consolidate duplicate files using hardlinks.
uk: Об'єднати файли-дублікати за допомогою жорстких посилань.

en:  -c, --content              compare only file contents, same as -pot
uk:  -c, --content              порівняти файли лише за вмістом, те саме, що і -pot

en:  -b, --io-size <size>       I/O buffer size for file reading
                                  (speedup, using more RAM)
uk:  -b, --io-size <розмір>      розмір буфера введення-виведення для читання
                                   файлів (пришвидшення, більший вжиток пам'яті)

en:  -d, --respect-dir          directory names have to be identical
uk:  -d, --respect-dir          назви каталогів мають бути однаковими

en:  -f, --respect-name         filenames have to be identical
uk:  -f, --respect-name         назви файлів мають бути однаковими

en:  -F, --prioritize-trees     files found in the earliest specified top-level
                                  directory have higher priority (but this has
                                  lower precedence than --maximize/--minimize)
uk:  -F, --prioritize-trees     файли з перших вказаних каталогів вищого рівня
                                  матимуть вищий пріоритет (нижчий за
                                  визначений --minimize/--maximize)

en:  -i, --include <regex>      regular expression to include files/dirs
uk:  -i, --include <вираз>      формальний вираз для включення файлів або каталогів

en:  -l, --list-duplicates      just list paths of duplicates, don't link them
uk:  -l, --list-duplicates      вивести лише список шляхів до дублікатів, не пов'язувати

en:  -m, --maximize             keep the file with the most links
uk:  -m, --maximize             зберегти файл з найбільшою кількістю прив'язок

en:  -M, --minimize             keep the file with the fewest links
uk:  -M, --minimize             зберегти файл з найменшою кількістю прив'язок

en:      --mount                stay within the same filesystem
uk:      --mount                лишитися у тій самій файловій системі

en:  -n, --dry-run              don't actually link anything
uk:  -n, --dry-run             не виконувати створення посилань

en:  -o, --ignore-owner         ignore owner changes
uk:  -o, --ignore-owner         ігнорувати зміну власника

en:  -O, --keep-oldest          keep the oldest file of multiple equal files
                                  (lower precedence than minimize/maximize)
uk:  -O, --keep-oldest          зберігати старіший файл з декількох однакових файлів
                                  (нижчий пріоритет за мінімізацію/максимізацію)

en:  -p, --ignore-mode          ignore changes of file mode
uk:  -p, --ignore-mode          ігнорувати зміни у режимі доступу до файла

en:  -q, --quiet                quiet mode - don't print anything
uk:  -q, --quiet                режим без повідомлень — нічого не виводити

en:  -r, --cache-size <size>    memory limit for cached file content data
uk:  -r, --cache-size <розмір>  обмеження пам'яті для даних кешованого файла

en:      --reflink[=<when>]     create clone/CoW copies (auto, always, never)
uk:      --reflink[=<варіант>]  створити клон/копії CoW (auto - автоматично, always - завжди, never - ніколи)

en:      --skip-reflinks        skip already cloned files (enabled on --reflink)
uk:      --skip-reflinks        пропустити вже клоновані файли (вмикається, якщо --reflink)

en:  -s, --minimum-size <size>  minimum size for files
uk:  -s, --minimum-size <розмір> мінімальний розмір файлів

en:  -S, --maximum-size <size>  maximum size for files
uk:  -S, --maximum-size <розмір> максимальний розмір файлів

en:  -t, --ignore-time          ignore timestamps (when testing for equality)
uk:  -t, --ignore-time          ігнорувати часові позначки (при перевірці однаковості)

en:  -v, --verbose              verbose output (repeat for more verbosity)
uk:  -v, --verbose              режим докладних повідомлень (повторіть для збільшення рівня)

en:  -x, --exclude <regex>      regular expression to exclude files
uk:  -x, --exclude <вираз>      формальний вираз для виключення файлів

en:      --exclude-subtree <regex>  regular expression to exclude directories
uk:      --exclude-subtree <вираз>  формальний вираз для виключення каталогів

en:  -X, --respect-xattrs       respect extended attributes
uk:  -X, --respect-xattrs       брати до уваги розширені атрибути

en:  -y, --method <name>        file content comparison method
uk:  -y, --method <назва>       спосіб порівняння вмісту файлів

en:  -z, --zero                 delimit output with NULs instead of newlines
uk:  -z, --zero                 розмежувати виведені дані нуль-символами замість розривів рядків

en: failed to parse minimum size
uk: не вдалося обробити мінімальне значення розміру

en: failed to parse maximum size
uk: не вдалося обробити максимальне значення розміру

en: failed to parse cache size
uk: не вдалося обробити значення розміру кешу

en: failed to parse I/O size
uk: не вдалося обробити значення розміру введення-виведення

en: unsupported reflink mode: %s
uk: непідтримуваний режим відносних посилань: %s

en: cannot register exit handler
uk: не вдалося зареєструвати обробник виходу

en: no directory or file specified
uk: не вказано файла або каталогу

en: cannot initialize %s method, use 'memcmp' fallback
uk: не вдалося ініціалізувати метод %s, використовуємо резервний «memcmp»

en: failed to initialize files comparer
uk: не вдалося ініціалізувати засіб порівняння розмірів

en: Scanning [device/inode/links]:
uk: Сканування [пристрій/inode/посилання]:

en: cannot get realpath: %s
uk: не вдалося отримати realpath: %s

en: cannot process %s
uk: не вдалося обробити %s

en: Pending (thread)
uk: У черзі (потік)

en: Pending (process)
uk: У черзі (обробка)

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Ignored
uk: Проігноровано

en: Caught
uk: Захоплено

en: failed to initialize procfs handler
uk: не вдалося ініціалізувати обробник procfs

en: cannot open /proc/%d/status
uk: не вдалося відкрити /proc/%d/status

en: unexpected sigmask format: %s (%s)
uk: неочікуваний формат маски сигналу: %s (%s)

en: unknown signal %s; valid signals:
uk: невідомий сигнал %s; правильні сигнали:

en:  %s [options] <pid>|<pid>:<pidfd_ino>|<name>...
uk:  %s [параметри] <pid>|<pid>:<pidfd_ino>|<назва>...

en: Forcibly terminate a process.
uk: Примусово перервати процес.

en:  -a, --all              do not restrict the name-to-pid conversion to processes
                              with the same uid as the present process
uk:  -a, --all              не обмежувати перетворення назв на pid процесами з тим
                              самим uid, що і поточний процес

en:  -s, --signal <signal>  send this <signal> instead of SIGTERM
uk:  -s, --signal <сигнал>  надіслати вказаний <сигнал> замість SIGTERM

en:  -q, --queue <value>    use sigqueue(2), not kill(2), and pass <value> as data
uk:  -q, --queue <значення> використати sigqueue(2) замість kill(2) і передати <значення> як дані

en:      --timeout <milliseconds> <follow-up signal>
                            wait up to timeout and send follow-up signal
uk:      --timeout <мілісекунди> <сигнал-продовження>
                            зачекати вказану кількість мілісекунд і надіслати сигнал-продовження

en:  -p, --pid              print pids without signaling them
uk:  -p, --pid              вивести pid без надсилання сигналів процесів

en:  -l, --list[=<signal>|=0x<sigmask>]
                            list signal names, convert a signal number to a name,
                              or convert a signal mask to names
uk:  -l, --list[=<сигнал>>|=0x<маскасигналу>]  вивести список назв сигналів, перетворити номер сигналу на назву
                            або перетворити маску сигналу на назву

en:  -L, --table            list signal names and numbers
uk:  -L, --table            вивести список назв і номерів сигналів

en:  -r, --require-handler  do not send signal if signal handler is not present
uk:  -r, --require-handler  не надсилати сигнал, якщо немає обробника сигналу

en:  -d, --show-process-state <pid>
                            show signal related fields in /proc/<pid>/status
uk:  -d, --show-process-state <pid>
                            показувати пов'язані із сигналами поля у /proc/<pid>/status

en:      --verbose          print pids that will be signaled
uk:      --verbose          вивести pid, яким буде надіслано сигнал

en:  (with:
uk:  (з

en: invalid sigmask format: %s
uk: некоректний формат маски сигналу: %s

en: unknown signal: %s
uk: невідомий сигнал: %s

en: invalid PID argument
uk: некоректний аргумент PID

en: %s and %s are mutually exclusive
uk: %s та %s є взаємовиключними

en: argument error
uk: помилковий аргумент

en: invalid signal name or number: %s
uk: некоректна назва або номер сигналу: %s

en: pidfd_send_signal() failed
uk: помилка pidfd_send_signal()

en: timeout, sending signal %d to pid %d
uk: перевищено час очікування, надсилаємо сигнал %d до pid %d

en: sending signal %d to pid %d
uk: надсилаємо сигнал %d до pid %d

en: sending signal to %s failed
uk: спроба надсилання сигналу %s зазнала невдачі

en: not signalling pid %d, it has no userspace handler for signal %d
uk: не надсилаємо сигналу pid %d, він не має обробника простору користувача для сигналу %d

en: cannot find process "%s"
uk: не вдалося знайти процес «%s»

en:  -a, --active            print lastlog excluding '**Never logged in**' users
uk:  -a, --active            вивести lastlog без користувачів **Never logged in**

en:  -b, --before DAYS       print only records older than DAYS
uk:  -b, --before ДНІ        вивести лише записи, вік яких перевищує вказану кількість днів

en:  -C, --clear             clear record of a user (requires -u)
uk:  -C, --clear             спорожнити запис користувача (потребує -u)

en:  -d, --database FILE     use FILE as lastlog2 database
uk:  -d, --database ФАЙЛ     використати ФАЙЛ як базу даних lastlog2

en:  -i, --import FILE       import data from old lastlog file
uk:  -i, --import ФАЙЛ       імпортувати дані зі старого файла lastlog

en:  -r, --rename NEWNAME    rename existing user to NEWNAME (requires -u)
uk:  -r, --rename НОВА_НАЗВА перейменувати наявного користувача на НОВА_НАЗВА (потребує -u)

en:  -s, --service           display PAM service
uk:  -s, --service           вивести службу PAM

en:  -S, --set               set lastlog record to current time (requires -u)
uk:  -S, --set               встановити для запису lastlog поточний момент часу (потребує -u)

en:  -t, --time DAYS         print only lastlog records more recent than DAYS
uk:  -t, --time ДНІ         вивести лише записи lastlog, вік яких не перевищує кількість ДНІв

en:  -u, --user LOGIN        print lastlog record of the specified LOGIN
uk:  -u, --user ЗАПИС       вивести запис lastlog для вказаного облікового ЗАПИСУ

en: Cannot parse days
uk: Не вдалося обробити кількість днів

en: Option -C, -i and -S cannot be used together
uk: Параметри -C, -i і -S не можна використовувати одночасно

en: Couldn't initialize lastlog2 environment
uk: Не вдалося ініціалізувати середовище lastlog2

en: Couldn't import entries from '%s'
uk: Не вдалося імпортувати записи з «%s»

en: Options -C, -r and -S require option -u to specify the user
uk: Параметри -C, -r і -S потребують параметра -u для визначення користувача

en: User '%s' does not exist.
uk: Запису користувача «%s» не існує.

en: Couldn't remove entry for '%s'
uk: Не вдалося вилучити запис «%s»

en: Could not determine current time
uk: Не вдалося визначити поточний час

en: Couldn't update login time for '%s'
uk: Не вдалося оновити час входу до системи для «%s»

en: Couldn't rename entry '%s' to '%s'
uk: Не вдалося перейменувати запис «%s» на «%s»

en: Couldn't read entries for all users
uk: Не вдалося прочитати записи для усіх користувачів

en: unknown facility name: %s
uk: невідома назва можливості: %s

en: unknown priority name: %s
uk: невідома назва пріоритету: %s

en: openlog %s: pathname too long
uk: openlog %s: шлях є надто довгим

en: socket %s
uk: сокет %s

en: failed to resolve name %s port %s: %s
uk: не вдалося визначити адресу за назвою %s і портом %s: %s

en: failed to connect to %s port %s
uk: не вдалося встановити з'єднання з %s, порт %s

en: maximum input lines (%d) exceeded
uk: перевищено кількість рядків вхідних даних (%d)

en: gettimeofday() failed
uk: помилка gettimeofday()

en: send message failed
uk: спроба надсилання повідомлення зазнала невдачі

en: structured data ID '%s' is not unique
uk: ідентифікатор структурованих даних «%s» не є унікальним

en: --sd-id was not specified for --sd-param %s
uk: --sd-id не було вказано для --sd-param %s

en: localtime() failed
uk: помилка localtime()

en: hostname '%s' is too long
uk: назва вузла, «%s», є надто довгою

en: tag '%s' is too long
uk: мітка «%s» є надто довгою

en: ignoring unknown option argument: %s
uk: ігноруємо невідомий аргумент параметра: %s

en: invalid argument: %s: using automatic errors
uk: некоректний аргумент: %s: використовуємо автоматичні помилки

en:  %s [options] [<message>]
uk:  %s [параметри] [<повідомлення>]

en: Enter messages into the system log.
uk: Ввести повідомлення до журналу систему.

en:  -i                       log the logger command's PID
uk:  -i                       записувати до журналу PID команди засобу журналювання

en:      --id[=<id>]          log the given <id>, or otherwise the PID
uk:      --id[=<ід>]          записувати до журналу вказаний <ід>, або інакше PID

en:  -f, --file <file>        log the contents of this file
uk:  -f, --file <файл>        записати до журналу вміст вказаного файла

en:  -e, --skip-empty         do not log empty lines when processing files
uk:  -e, --skip-empty         не записувати до журналу порожні рядки під час обробки файлів

en:      --no-act             do everything except the write the log
uk:      --no-act             виконати усі дії, окрім записування журналу

en:  -p, --priority <prio>    mark given message with this priority
uk:  -p, --priority <число>   позначити вказане повідомлення цим рівнем пріоритетності

en:      --octet-count        use rfc6587 octet counting
uk:      --octet-count        використати облік октет rfc6587

en:      --prio-prefix        look for a prefix on every line read from stdin
uk:      --prio-prefix        шукати префікс на кожному рядку читання зі стандартного введення

en:  -s, --stderr             output message to standard error as well
uk:  -s, --stderr             вивести також повідомлення до стандартного виведення помилок

en:  -S, --size <size>        maximum size for a single message
uk:  -S, --size <розмір>      максимальний розмір одного повідомлення

en:  -t, --tag <tag>          mark every line with this tag
uk:  -t, --tag <мітка>        позначати кожен рядок цією міткою

en:  -n, --server <name>      write to this remote syslog server
uk:  -n, --server <назва>     виконати запис до цього віддаленого сервера журналювання

en:  -P, --port <port>        use this port for UDP or TCP connection
uk:  -P, --port <порт>        використовувати вказаний порт для з'єднання UDP або TCP

en:  -T, --tcp                use TCP only
uk:  -T, --tcp                використовувати лише TCP

en:  -d, --udp                use UDP only
uk:  -d, --udp                використовувати лише UDP

en:      --rfc3164            use the obsolete BSD syslog protocol
uk:      --rfc3164            використовувати застарілий протокол syslog BSD

en:      --rfc5424[=<snip>]   use the syslog protocol (the default for remote);
                                <snip> can be notime, or notq, and/or nohost
uk:      --rfc5424[=<snip>]   використовувати протокол syslog (типово для віддалених);
                                значенням <snip> може бути notime або notq і/або nohost

en:      --sd-id <id>         rfc5424 structured data ID
uk:      --sd-id <ід.>        ідентифікатор структурованих даних rfc5424

en:      --sd-param <data>    rfc5424 structured data name=value
uk:      --sd-param <дані>    структуровані дані rfc5424 у форматі назва=значення

en:      --msgid <msgid>      set rfc5424 message id field
uk:      --msgid <ід. повідомл.> встановити значення поля id повідомлення rfc5424

en:  -u, --socket <socket>    write to this Unix socket
uk:  -u, --socket <сокет>     виконати запис до цього сокета Unix

en:      --socket-errors on|off|auto
                              print connection errors when using Unix sockets
uk:      --socket-errors on|off|auto
                              вивести помилки виправлення, якщо використовуються сокети Unix

en:      --journald[=<file>]  write journald entry
uk:      --journald[=<файл>]  записати запис journald

en: file %s
uk: файл %s

en: failed to parse id
uk: не вдалося обробити ідентифікатор

en: failed to parse message size
uk: не вдалося обробити значення розміру повідомлення

en: --msgid cannot contain space
uk: --msgid не повинно містити пробілів

en: invalid structured data ID: '%s'
uk: некоректний ідентифікатор структурованих даних: «%s»

en: invalid structured data parameter: '%s'
uk: некоректний параметр структурованих даних: «%s»

en: --file <file> and <message> are mutually exclusive; file is ignored
uk: --file <файл> і <повідомлення> не можна використовувати одночасно, файл проігноровано

en: journald entry could not be written
uk: запис journald не вдалося записати

en:  %s [options] <string> [<file>...]
uk:  %s [параметри] <рядок> [<файл>...]

en: Display lines beginning with a specified string.
uk: Показати рядки, що починаються із вказаної послідовності символів.

en:  -a, --alternative        use the alternative dictionary
uk:  -a, --alternative        використовувати альтернативний словник

en:  -d, --alphanum           compare only blanks and alphanumeric characters
uk:  -d, --alphanum           порівнювати лише пробіли, цифри і літери

en:  -f, --ignore-case        ignore case differences when comparing
uk:  -f, --ignore-case        під час порівняння не зважати на регістр символів

en:  -t, --terminate <char>   define the string-termination character
uk:  -t, --terminate <символ> визначити символ завершення рядка

en: alignment offset
uk: відступ вирівнювання

en: udev ID (based on ID-LINK)
uk: ідентифікатор udev (на основі ID-LINK)

en: the shortest udev /dev/disk/by-id link name
uk: найкоротша назва посилання udev /dev/disk/by-id

en: discard alignment offset
uk: відкинути відступ вирівнювання

en: dax-capable device
uk: пристрій з можливістю dax

en: discard granularity, use <number> if --bytes is given
uk: деталізація відкидання, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: disk sequence number
uk: номер у послідовності дисків

en: discard max bytes, use <number> if --bytes is given
uk: макс. к-ть відкинутих даних, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: discard zeroes data
uk: відкинути нульові дані

en: filesystem size available for unprivileged users, use <number> if --bytes is given
uk: доступний розмір файлової системи для непривілейованих користувачів, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: mounted filesystem roots
uk: змонтовані кореневі теки файлових систем

en: filesystem version
uk: версія файлової системи

en: group name
uk: назва групи

en: Host:Channel:Target:Lun for SCSI
uk: Вузол:Канал:Ціль:Lun для SCSI

en: removable or hotplug device (usb, pcmcia, ...)
uk: портативний пристрій (usb, pcmcia, ...)

en: internal kernel device name
uk: внутрішня назва пристрою у ядрі

en: filesystem LABEL
uk: МІТКА файлової системи

en: logical sector size
uk: розмір логічного сектора

en: major device number
uk: номер основного пристрою

en: minor device number
uk: номер додаткового пристрою

en: minimum I/O size
uk: мінімальний розмір введення-виведення

en: device identifier
uk: ідентифікатор пристрою

en: device node permissions
uk: права доступу до вузла пристрою

en: device queues
uk: черги пристрою

en: device name
uk: назва пристрою

en: optimal I/O size
uk: оптимальний розмір введення-виведення

en: partition LABEL
uk: МІТКА розділу

en: partition number as read from the partition table
uk: номер розділу, як його прочитано з таблиці розділів

en: partition type name
uk: назва типу розділу

en: partition type code or UUID
uk: код типу або UUID розділу

en: path to the device node
uk: шлях до вузла пристрою

en: physical sector size
uk: розмір фізичного сектора

en: internal parent kernel device name
uk: внутрішня назва основного пристрою у ядрі

en: partition table type
uk: тип таблиці розділів

en: partition table identifier (usually UUID)
uk: ідентифікатор таблиці розділів (зазвичай, UUID)

en: adds randomness
uk: додає випадковості

en: read-ahead of the device
uk: стан випереджального читання з пристрою

en: device revision
uk: модифікація пристрою

en: removable device
uk: портативний пристрій

en: rotational device
uk: змінний пристрій

en: read-only device
uk: пристрій лише-для-читання

en: request queue size
uk: розмір черги запитів

en: I/O scheduler name
uk: назва планувальника введення-виведення

en: disk serial number
uk: серійний номер диска

en: size of the device, use <number> if --bytes is given
uk: розмір пристрою, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: partition start offset (in 512-byte sectors)
uk: зсув початку розділу (у 512-байтових секторах)

en: state of the device
uk: стан пристрою

en: de-duplicated chain of subsystems
uk: ланцюжок підсистем з усуванням дублікатів

en: all locations where device is mounted
uk: усі місця, до яких змонтовано пристрій

en: where the device is mounted
uk: куди змонтовано пристрій

en: device transport type
uk: тип передавання даних на пристрій

en: device type
uk: тип пристрою

en: device vendor
uk: виробник пристрою

en: write same max bytes, use <number> if --bytes is given
uk: макс. к-ть записаних однакових байтів, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: unique storage identifier
uk: унікальний ідентифікатор сховища даних

en: zone model
uk: модель зони

en: zone size, use <number> if --bytes is given
uk: розмір зони, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: zone write granularity, use <number> if --bytes is given
uk: деталізація запису зони, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: zone append max bytes, use <number> if --bytes is given
uk: макс. к-ть байтів дописування зони, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: number of zones
uk: кількість зон

en: maximum number of open zones
uk: максимальна кількість відкритих зон

en: maximum number of active zones
uk: максимальна кількість активних зон

en: failed to allocate device
uk: не вдалося отримати місце у пам'яті для пристрою

en: failed to open device directory in sysfs
uk: не вдалося відкрити каталог пристрою у sysfs

en: %s: failed to get sysfs name
uk: %s: не вдалося отримати назву sysfs

en: %s: failed to get whole-disk device number
uk: %s: не вдалося отримати номер пристрою всього диска

en: failed to allocate /sys handler
uk: не вдалося отримати пам'ять для обробника /sys

en: failed to parse list '%s'
uk: не вдалося обробити список '%s'

note: TRANSLATORS: The standard value for %d is 256.
en: the list of excluded devices is too large (limit is %d devices)
uk: список виключених пристроїв є занадто довгим (обмежено %d пристроями)

note: TRANSLATORS: The standard value for %d is 256.
en: the list of included devices is too large (limit is %d devices)
uk: список включених пристроїв є занадто довгим (обмежено %d пристроями)

en: unexpected counter specification: %s
uk: неочікувана специфікація лічильника: %s

en: counter not properly specified
uk: лічильник визначено неправильно

en: unsupported counter type: %s
uk: непідтримуваний тип лічильника: %s

en: Summary:
uk: Резюме:

en:  %s [options] [<device> ...]
uk:  %s [параметри] [<пристрій> ...]

en: List information about block devices.
uk: Список даних щодо блокових пристроїв.

en:  -A, --noempty        don't print empty devices
uk:  -A, --noempty        не виводити порожніх пристроїв

en:  -D, --discard        print discard capabilities
uk:  -D, --discard          вивести дані щодо відкинутих можливостей

en:  -E, --dedup <column> de-duplicate output by <column>
uk:  -E, --dedup <поз>    усунути дублювання виведеного на позиції <поз>

en:  -I, --include <list> show only devices with specified major numbers
uk:  -I, --include <список> вивести лише пристрої з вказаними основними номерами

en:  -J, --json           use JSON output format
uk:  -J, --json           використати формат виведення JSON

en:  -M, --merge          group parents of sub-trees (RAIDs, Multi-path)
uk:  -M, --merge          групувати батьківські об'єкти за підієрархіями (RAID, Multi-path)

en:  -O, --output-all     output all columns
uk:  -O, --output-all     вивести усі стовпчики

en:  -Q, --filter <expr>  print only lines matching the expression
uk:  -Q, --filter <вираз> вивести лише рядки, які відповідають взірцю

en:      --highlight <expr> colorize lines matching the expression
uk:      --highlight <вираз> розфарбувати рядки, що відповідають виразу

en:      --ct-filter <expr> restrict the next counter
uk:      --ct-filter <вираз> обмежити лічильник наступних

en:      --ct <name>[:<param>[:<func>]] define a custom counter
uk:      --ct <назва>[:<параметр>[:<функція>]] визначити нетиповий лічильник

en:  -S, --scsi           output info about SCSI devices
uk:  -S, --scsi              вивести дані щодо пристроїв SCSI

en:  -N, --nvme           output info about NVMe devices
uk:  -N, --nvme           вивести дані щодо пристроїв NVMe

en:  -v, --virtio         output info about virtio devices
uk:  -v, --virtio         вивести дані щодо пристроїв virtio

en:  -T, --tree[=<column>] use tree format output
uk:  -T, --tree[=<поз>]    використовувати для виведення ієрархічний формат

en:  -a, --all            print all devices
uk:  -a, --all              вивести список всіх пристроїв

en:  -b, --bytes          print SIZE in bytes instead of a human-readable format
uk:  -b, --bytes            вивести РОЗМІР у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:  -d, --nodeps         don't print slaves or holders
uk:  -d, --nodeps           не виводити підлеглі елемент або утримувачі

en:  -e, --exclude <list> exclude devices by major number (default: RAM disks)
uk:  -e, --exclude <список> виключити пристрої за основним номером (типово диски у пам'яті)

en:  -f, --fs             output info about filesystems
uk:  -f, --fs               вивести дані щодо файлових систем

en:      --hyperlink[=<when>]
                          print paths as hyperlinks (always|never|auto)
uk:      --hyperlink[=<умова>]
                          вивести шляхи як гіперпосилання (always|never|auto)

en:  -i, --ascii          use ascii characters only
uk:  -i, --ascii            використовувати лише символи ASCII

en:  -l, --list           use list format output
uk:  -l, --list             використатися для виведення формат списку

en:  -m, --perms          output info about permissions
uk:  -m, --perms            вивести дані щодо прав доступу

en:  -n, --noheadings     don't print headings
uk:  -n, --noheadings       не виводити заголовки

en:  -o, --output <list>  output columns (see --list-columns)
uk:  -o, --output <список> стовпчики виведення (див. --list-columns)

en:  -p, --paths          print complete device path
uk:  -p, --paths             вивести шлях до пристрою повністю

en:  -s, --inverse        inverse dependencies
uk:  -s, --inverse          виконати інверсію залежностей

en:  -t, --topology       output info about topology
uk:  -t, --topology         вивести дані щодо топології

en:  -w, --width <num>    specifies output width as number of characters
uk:  -w, --width <число>  вказує ширину області виведення у символах

en:  -x, --sort <column>  sort output by <column>
uk:  -x, --sort <стовпчик> упорядкувати результати за стовпчиком <стовпчик>

en:  -y, --shell          use column names that can be used as shell variables
uk:  -y, --shell          використати назви стовпчиків, якими можна скористатися як змінними оболонки

en:  -z, --zoned          print zone related information
uk:  -z, --zoned          вивести пов'язані із зоною дані

en:      --sysroot <dir>  use specified directory as system root
uk:      --sysroot <каталог> використати вказаний каталог як кореневий у системі

en:      --properties-by <list>
                          methods used to gather data (default: file,udev,blkid)
uk:      --properties-by <список>
                          методи, які використано для збирання даних (типово file,udev,blkid)

en: failed to access sysfs directory: %s
uk: не вдалося отримати доступу до каталогу sysfs: %s

en: invalid output width number argument
uk: некоректний аргумент ширини області виведення

en: failed to allocate device tree
uk: не вдалося розмістити у пам'яті ієрархію пристроїв

en: unknown properties probing method: %s
uk: невідомий метод зондування властивостей: %s

en: Unknown clock type %d
uk: Невідомий тип годинника %d

en: type
uk: тип

en: numeric id
uk: числовий ідентифікатор

en: symbolic name
uk: символічна назва

en: readable name
uk: зручна назва

en: numeric time
uk: числовий час

en: human readable ISO time
uk: зручний до читання час ISO

en: human readable resolution
uk: зручна для читання роздільність

en: resolution
uk: роздільність

en: human readable relative time
uk: зручний для читання відносний час

en: namespace offset
uk: зсув простору назв

en:  -J, --json                 use JSON output format
uk:  -J, --json                 використати формат виведення JSON

en:  -n, --noheadings           don't print headings
uk:  -n, --noheadings           не виводити заголовки

en:  -o, --output <list>        output columns
uk:  -o, --output <список>      стовпчики виведених даних

en:      --output-all           output all columns
uk:      --output-all           вивести усі стовпчики

en:  -r, --raw                  use raw output format
uk:  -r, --raw                  використовувати формат виведення без обробки

en:  -t, --time <clock>         show current time of single clock
uk:  -t, --time <годинник>      вивести поточний час окремого годинника

en:  --no-discover-dynamic      do not try to discover dynamic clocks
uk:  --no-discover-dynamic      не намагатися виявити динамічні годинники

en:  --no-discover-rtc          do not try to discover RTCs
uk:  --no-discover-rtc          не намагатися визначити RTC

en:  -d, --dynamic-clock <path> also display specified dynamic clock
uk:  -d, --dynamic-clock <шлях> також показати вказаний динамічний годинник

en:  -c, --cpu-clock <pid>      also display CPU clock of specified process
uk:  -c, --cpu-clock <pid>      також вивести годинник процесора вказаного процесу

en:  -x, --rtc <path>           also display specified RTC
uk:  -x, --rtc <шлях>           також показати вказані RTC

en: Unknown clock: %s
uk: Невідомий годинник: %s

en: failed to format iso time
uk: не вдалося форматувати час iso

en: failed to format relative time
uk: не вдалося форматувати відносний час

en: Could not glob: %d
uk: Не вдалося створити загальний вираз: %d

en: ioctl(RTC_RD_NAME) to %s to read the time failed
uk: спроба виконання ioctl(RTC_RD_NAME) до %s для читання часу зазнала невдачі

en: Could not get CPU clock of process %jd: %s
uk: Не вдалося отримати годинник процесора процесу %jd: %s

en: failed to get time
uk: не вдалося отримати час

en: command of the process holding the lock
uk: команда процесу, що утримує блокування

en: PID of the process holding the lock
uk: PID процесу, який утримує блокування

en: kind of lock
uk: тип блокування

en: size of the lock, use <number> if --bytes is given
uk: розмір блокування, скористайтеся <number>, якщо задано --bytes

en: lock access mode
uk: режим доступу до блокування

en: mandatory state of the lock: 0 (none), 1 (set)
uk: обов'язковий стан блокування: 0 (немає), 1 (встановлено)

en: relative byte offset of the lock
uk: відносний зсув блокування у байтах

en: ending offset of the lock
uk: зсув кінця блокування

en: path of the locked file
uk: шлях до заблокованого файла

en: PID of the process blocking the lock
uk: PID процесу, який утримує блокування

en: holders of the lock
uk: утримувачі блокування

en: failed to parse '%s'
uk: не вдалося обробити «%s»

en: failed to parse ID
uk: не вдалося обробити ідентифікатор

en: failed to parse start
uk: не вдалося обробити початок

en: failed to parse end
uk: не вдалося обробити кінець

en: (undefined)
uk: (не визначено)

en: List local system locks.
uk: Показати список блокувань локальної системи.

en:  -b, --bytes            print SIZE in bytes rather than in human readable format
uk:  -b, --bytes            вивести РОЗМІР у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:  -i, --noinaccessible   ignore locks without read permissions
uk:  -i, --noinaccessible   ігнорувати блокування без прав доступу на читання

en:  -n, --noheadings       don't print headings
uk:  -n, --noheadings       не виводити заголовки

en:      --output-all       output all columns
uk:      --output-all       вивести усі стовпчики

en:  -p, --pid <pid>        display only locks held by this process
uk:  -p, --pid <pid>...     вивести лише блокування, які утримуються вказаним процесом

en:  -r, --raw              use the raw output format
uk:  -r, --raw              використовувати формат виведення без обробки

en: Generate magic cookies for xauth.
uk: Створити куки контрольних сум для xauth.

en:  -f, --file <file>     use file as a cookie seed
uk:  -f, --file <файл>     використовувати вказаний файл як джерело початкових даних для куки

en:  -m, --max-size <num>  limit how much is read from seed files
uk:  -m, --max-size <число>  обмежити читання даних з файлів початкових чисел

en:  -v, --verbose         explain what is being done
uk:  -v, --verbose         вивести дані щодо дій, які виконуються

en: <num>
uk: <число>

en: Got %zu byte from %s
     | Got %zu bytes from %s
uk[0]: Отримано %zu байт з %s
uk[1]: Отримано %zu байти з %s
uk[2]: Отримано %zu байтів з %s
uk[3]: Отримано %zu байт з %s

en: closing %s failed
uk: помилка під час спроби закрити %s

en: failed to parse length
uk: не вдалося обробити довжину

en: --max-size ignored when used without --file
uk: --max-size буде проігноровано, якщо не вказано --file

en: Got %d byte from %s
     | Got %d bytes from %s
uk[0]: Отримано %d байт з %s
uk[1]: Отримано %d байти з %s
uk[2]: Отримано %d байтів з %s
uk[3]: Отримано %d байт з %s

en: failed to read symlink: %s
uk: не вдалося прочитати символічне посилання: %s

en:  %s [options] <pathname>...
uk:  %s [параметри] <шлях>...

en: Follow a pathname until a terminal point is found.
uk: Слідувати за шляхом, доки не буде знайдено точку термінала.

en:  -x, --mountpoints   show mount point directories with a 'D'
     -m, --modes         show the mode bits of each file
     -o, --owners        show owner and group name of each file
     -l, --long          use a long listing format (-m -o -v) 
     -n, --nosymlinks    don't follow symlinks
     -v, --vertical      vertical align of modes and owners
uk:  -x, --mountpoints   вивести каталоги точок монтування з «D»
     -m, --modes         вивести біти режиму доступу для кожного з файлів
     -o, --owners        вивести дані щодо власника і назви групи для кожного з файлів
     -l, --long          використовувати формат довгого списку (-m -o -v) 
     -n, --nosymlinks    не переходити за символічними посиланнями
     -v, --vertical      вертикальне вирівнювання для записів режимів та власників

en:  -Z, --context       print any security context of each file
uk:  -Z, --context       вивести усі дані контексту безпеки для кожного файла

en: pathname argument is missing
uk: не вказано аргументу шляху

en: failed to allocate GID cache
uk: не вдалося розмістити кеш GID

en: %s: exceeded limit of symlinks
uk: %s: перевищено обмеження на символічні посилання

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a system file
en: cannot parse %s
uk: не вдалося обробити %s

en:  %s [options] [--set <size>] [--] [command]
uk:  %s [параметри] [--set <розмір>] [--] [команда]

en:  %s [options] --get
uk:  %s [параметри] --get

note: TRANSLATORS: 'command' refers to a program argument
en: Set or examine pipe buffer sizes and optionally execute command.
uk: Встановити або вивчити розміри буфера каналу і, якщо потрібно, виконати команду.

en:  -g, --get          examine pipe buffers
uk:  -g, --get          вивчити буфери каналу обробки

en:  -s, --set <size>   the buffer size to be used (default: %u)
uk:  -s, --set <розмір> розмір використаного буфера (типове значення: %u)

en:  -f, --file <path>  act on a file
uk:  -f, --file <шлях>  працювати на файлі

en:  -n, --fd <num>     act on a file descriptor
uk:  -n, --fd <число>   працювати на дескрипторі файла

en:  -i, --stdin        act on standard input
uk:  -i, --stdin        працювати на стандартному введенні даних

en:  -o, --stdout       act on standard output
uk:  -o, --stdout       працювати на стандартному виведенні даних

en:  -e, --stderr       act on standard error
uk:  -e, --stderr       працювати на стандартному виведенні помилок

en:  -c, --check        do not continue after an error
uk:  -c, --check        не продовжувати обробку після помилки

en:  -q, --quiet        do not warn of non-fatal errors
uk:  -q, --quiet        не попереджати про помилки, які не є критичними

en:  -v, --verbose      provide detailed output
uk:  -v, --verbose      вивести докладні дані

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file
en: cannot get pipe buffer size of %s
uk: не вдалося отримати розмір буфера каналу %s

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file
en: cannot set pipe buffer size of %s
uk: не вдалося встановити розмір буфера каналу %s

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file, '%d' to a buffer size in bytes
en: %s pipe buffer size set to %d
uk: Встановлено розмір буфера каналу %s %d

en: cannot specify a command with --get
uk: не можна вказувати команду разом із --get

note: TRANSLATORS: a column that contains the names of files that are unix pipes
en: pipe
uk: канал

note: TRANSLATORS: a column that contains buffer sizes in bytes
en: size
uk: розмір

note: TRANSLATORS: a column that contains an amount of data which has not been used by a program
en: unread
uk: непрочитане

en: using last specified size
uk: використовуємо останній вказаний розмір

en: %s: overwrite `%s'?
uk: %s: перезаписати «%s»?

en: %s: not accessible
uk: %s: немає доступу

en: %s: not a symbolic link
uk: %s: не є символічним посиланням

en: %s: readlink failed
uk: %s: помилка readlink

en: Skipping existing link: `%s' -> `%s'
uk: Пропускаємо наявне посилання: «%s» -> «%s»

en: %s: unlink failed
uk: %s: помилка unlink

en: %s: symlinking to %s failed
uk: %s: спроба створення символічного посилання на %s зазнала невдачі

en: Skipping existing file: `%s'
uk: Пропускаємо наявний файл: «%s»

en: %s: rename to %s failed
uk: %s: спроба перейменування на %s зазнала невдачі

en:  %s [options] <substring> <replacement> <file>...
uk:  %s [параметри] <підрядок> <заміна> <файл>...

en: Rename files.
uk: Перейменувати файли.

en:  -v, --verbose       explain what is being done
uk:  -v, --verbose       вивести дані щодо дій, які виконуються

en:  -s, --symlink       act on the target of symlinks
uk:  -s, --symlink       виконати дію над призначеннями символічних посилань

en:  -n, --no-act        do not make any changes
uk:  -n, --no-act        не вносити жодних змін

en:  -a, --all           replace all occurrences
uk:  -a, --all           замінити усі відповідники

en:  -l, --last          replace only the last occurrence
uk:  -l, --last          замірити лише останній відповідник

en:  -o, --no-overwrite  don't overwrite existing files
uk:  -o, --no-overwrite  не перезаписувати наявні файли

en:  -i, --interactive   prompt before overwrite
uk:  -i, --interactive   запитувати перед перезаписом

en: failed to get terminal attributes
uk: не вдалося отримати атрибути термінала

en: A daemon for generating UUIDs.
uk: Фонова служба для створення UUID.

en:  -p, --pid <path>        path to pid file
uk:  -p, --pid <шлях>        шлях до файла pid

en:  -s, --socket <path>     path to socket
uk:  -s, --socket <шлях>     шлях до сокета

en:  -T, --timeout <sec>     specify inactivity timeout
uk:  -T, --timeout <сек>     визначити очікування у бездіяльності

en:  -k, --kill              kill running daemon
uk:  -k, --kill              припинити роботу запущеної фонової служби

en:  -r, --random            test random-based generation
uk:  -r, --random            перевірити засіб генерації випадкових чисел

en:  -t, --time              test time-based generation
uk:  -t, --time              перевірити генерацію на основі даних щодо часу

en:  -n, --uuids <num>       request number of uuids
uk:  -n, --uuids <число>     надіслати запит щодо вказаної кількості uuid

en:  -P, --no-pid            do not create pid file
uk:  -P, --no-pid            не створювати файл pid

en:  -F, --no-fork           do not daemonize using double-fork
uk:  -F, --no-fork           не створювати фонової служби за допомогою подвійного відгалуження

en:  -S, --socket-activation do not create listening socket
uk:  -S, --socket-activation не створювати сокета очікування даних

en:  -C, --cont-clock[=<number>[hd]]
                             activate continuous clock handling
uk:  -C, --cont-clock[=<число>[hd]]
                             активувати неперервну обробку годинника

en:  -d, --debug             run in debugging mode
uk:  -d, --debug             запустити у режимі діагностики

en:  -q, --quiet             turn on quiet mode
uk:  -q, --quiet             увімкнути режим без повідомлень

en: bad arguments
uk: помилкові параметри

en: socket
uk: сокет

en: connect
uk: з'єднання

en: write
uk: запис

en: read count
uk: кількість читань

en: bad response length
uk: помилкова довжина відповіді

en: cannot lock %s
uk: не вдалося заблокувати %s

en: couldn't create unix stream socket
uk: не вдалося створити сокет потоку даних UNIX

en: couldn't bind unix socket %s
uk: не вдалося прив'язатися до сокета UNIX: %s

en: receiving signal failed
uk: спроба отримання сигналу зазнала невдачі

en: cannot set up timer
uk: не вдалося налаштувати таймер

en: uuidd daemon is already running at pid %s
uk: фонову службу uuidd вже запущено з pid %s

en: couldn't listen on unix socket %s
uk: не вдалося почати очікування даних на сокеті UNIX %s

en: could not truncate file: %s
uk: не вдалося обрізати файл %s

en: sd_listen_fds() failed
uk: Помилка sd_listen_fds()

en: no file descriptors received, check systemctl status uuidd.socket
uk: не отримано дескрипторів файлів, перевірте стан systemctl uuidd.socket

en: too many file descriptors received, check uuidd.socket
uk: отримано занадто багато файлових дескрипторів, перевірте значення uuidd.socket

en: poll failed
uk: помилка poll

en: timeout [%d sec]
uk: час очікування [%d секунд]

en: read failed
uk: помилка читання

en: error reading from client, len = %d
uk: помилка під час читання з клієнта, довжина = %d

en: operation %d, incoming num = %d
uk: операція %d, вхідне число = %d

en: operation %d
uk: дія %d

en: failed to open/lock clock counter
uk: не вдалося відкрити/заблокувати годинниковий лічильник

en: Generated time UUID: %s
uk: Створений на основі часу UUID: %s

en: Generated random UUID: %s
uk: Створений псевдовипадковий UUID: %s

en: Generated time UUID %s and %d following
     | Generated time UUID %s and %d following
uk[0]: Створено UUID на основі часу %s і ще %d UUID
uk[1]: Створено UUID на основі часу %s і ще %d UUID
uk[2]: Створено UUID на основі часу %s і ще %d UUID
uk[3]: Створено UUID на основі часу %s і ще одне UUID

en: Generated %d UUID:
     | Generated %d UUIDs:
uk[0]: Створено %d UUID:
uk[1]: Створено %d UUID:
uk[2]: Створено %d UUID:
uk[3]: Створено %d UUID:

en: Invalid operation %d
uk: Некоректна дія %d

en: Unexpected reply length from server %d
uk: Неочікувана довжина відповіді від сервера %d

en: failed to parse --cont-clock/-C
uk: не вдалося обробити --cont-clock/-C

en: failed to parse --uuids
uk: не вдалося обробити --uuids

en: uuidd has been built without support for socket activation
uk: uuidd було зібрано без підтримки активації сокетів.

en: failed to parse --timeout
uk: не вдалося обробити --timeout

en: socket name too long: %s
uk: назва сокета є надто довгою: %s

en: Both --socket-activation and --socket specified. Ignoring --socket.
uk: Вказано одразу параметри --socket-activation і --socket. Ігноруємо --socket.

en: error calling uuidd daemon (%s)
uk: помилка під час спроби викликати фонову службу uuidd (%s)

en: unexpected error
uk: неочікувана помилка

en: %s and %d subsequent UUID
     | %s and %d subsequent UUIDs
uk[0]: %s і %d послідовний UUID
uk[1]: %s і %d послідовні UUID
uk[2]: %s і %d послідовні UUID
uk[3]: %s і %d послідовний UUID

en: List of UUIDs:
uk: Список UUID:

en: failed to parse pid
uk: не вдалося обробити pid

en: couldn't kill uuidd running at pid %d
uk: не вдалося припинити роботу uuidd, запущеного з pid %d

en: Killed uuidd running at pid %d.
uk: Припинено роботу uuidd з pid %d.

en: Create a new UUID value.
uk: Створити значення UUID.

en:  -r, --random          generate random-based uuid
uk:  -r, --random          створити uuid на псевдовипадковій основі

en:  -t, --time            generate time-based uuid
uk:  -t, --time            створити uuid на основі даних щодо часу

en:  -n, --namespace <ns>  generate hash-based uuid in this namespace
uk:  -n, --namespace <нс>  створити заснований на хеші uuid у цьому просторі назв

en:                         available namespaces: %s
uk:                         доступні простори назв: %s

en:  -N, --name <name>     generate hash-based uuid from this name
uk:  -N, --name <назва>    створити заснований на хеші uuid для цієї назви

en:  -m, --md5             generate md5 hash
uk:  -m, --md5             створити хеш-суму md5

en:  -C, --count <num>     generate more uuids in loop
uk:  -C, --count <кількість> циклічно створити додаткові uuid

en:  -s, --sha1            generate sha1 hash
uk:  -s, --sha1            створити хеш-суму sha1

en:  -6, --time-v6         generate time-based v6 uuid
uk:  -6, --time-v6         створити uuid на основі даних щодо часу v6

en:  -7, --time-v7         generate time-based v7 uuid
uk:  -7, --time-v7         створити uuid на основі даних щодо часу v7

en:  -x, --hex             interpret name as hex string
uk:  -x, --hex             вважати ім'я шістнадцятковим рядком

en: not a valid hex string
uk: не є коректним шістнадцятковим рядком

en: invalid count
uk: некоректна кількість

en: --namespace requires --name argument
uk: --namespace потребує аргументу --name

en: --namespace requires --md5 or --sha1
uk: --namespace потребує параметра --md5 або --sha1

en: --name requires --namespace argument
uk: --name потребує аргументу --namespace

en: --md5 or --sha1 requires --namespace argument
uk: --md5 або --sha1 потребує аргументу --namespace

en: unknown namespace alias: '%s'
uk: невідома альтернативна назва простору назв: «%s»

en: invalid uuid for namespace: '%s'
uk: некоректний uuid для простору назв: «%s»

en: unique identifier
uk: унікальний ідентифікатор

en: variant name
uk: назва варіанта

en: type name
uk: назва типу

en: timestamp
uk: часова позначка

en:  %s [options] <uuid ...>
uk:  %s [параметри] <uuid ...>

en:  -J, --json             use JSON output format
uk:  -J, --json             використати формат виведення JSON

en:  -n, --noheadings       don't print headings
uk:  -n, --noheadings       не виводити заголовки

en:  -o, --output <list>    COLUMNS to display (see below)
uk:  -o, --output <список>  стовпчики виведення, які буде показано (див. нижче)

en:  -r, --raw              use the raw output format
uk:  -r, --raw              використовувати формат виведення без обробки

en: invalid
uk: некоректний

en: other
uk: інше

en: nil
uk: порожній

en: time-based
uk: на основі часу

en: name-based
uk: на основі назви

en: random
uk: випадковий

en: sha1-based
uk: на основі sha1

en: vendor
uk: постачальник

en: failed to initialize output column
uk: не вдалося ініціалізувати стовпчик виведення

en: pidfd inode %<PRIu64> not found for PID %d
uk: не знайдено inode pidfd %<PRIu64> для PID %d

en: PID %d has exited, skipping
uk: PID %d завершив роботу, пропускаємо

en: could not open PID %d
uk: не вдалося відкрити PID %d

en: could not create timerfd
uk: не вдалося створити timerfd

en: could not set timer
uk: не вдалося встановити таймер

en: could not add timerfd
uk: не вдалося додати timerfd

en: could not add listener
uk: не вдалося додати засіб очікування

en: failure during wait
uk: критична помилка під час очікування

en: Timeout expired
uk: Перевищено час очікування

en: PID %d finished
uk: PID %d завершив роботу

en:  %s [options] %s...
uk:  %s [параметри] %s...

en:  -v, --verbose           be more verbose
uk:  -v, --verbose           виводити докладні повідомлення

en:  -t, --timeout=<timeout> wait at most timeout seconds
uk:  -t, --timeout <час>     очікувати не більше вказаного у секундах часу

en:  -e, --exited            allow exited PIDs
uk:  -e, --exited            дозволити обробку завершених PID

en:  -c, --count=<count>     number of process exits to wait for
uk:  -c, --count=<число>     кількість виходів з процесу, на яку слід очікувати

en: no PIDs specified
uk: не вказано PID

en: can't wait for %zu of %zu PIDs
uk: не вдалося дочекатися %zu з %zu PID

en: could not create epoll
uk: не вдалося створити epoll

en:  %s [options] [-BMS <dir>... -f] <name>
uk:  %s [параметри] [-BMS <каталог>... -f] <назва>

en: Locate the binary, source, and manual-page files for a command.
uk: Вказати місце виконуваних файлів, коду та сторінки підручника програми.

en:  -b         search only for binaries
uk:  -b         шукати лише виконувані файли

en:  -B <dirs>  define binaries lookup path
uk:  -B <кат>   визначити місця пошуку виконуваних файлів

en:  -m         search only for manuals and infos
uk:  -m         шукати лише у каталогах з підручниками та файлами info

en:  -M <dirs>  define man and info lookup path
uk:  -M <кат>   визначити місця пошуку підручників та файлів info

en:  -s         search only for sources
uk:  -s         шукати лише у каталогах з початковими кодами

en:  -S <dirs>  define sources lookup path
uk:  -S <кат>   визначити місця пошуку початкових кодів

en:  -f         terminate <dirs> argument list
uk:  -f         перервати список аргументу каталогів <кат>

en:  -u         search for unusual entries
uk:  -u         шукати серед нетипових об'єктів

en:  -g         interpret name as glob (pathnames pattern)
uk:  -g         обробляти назву як шаблон (взірець назв файлів)

en:  -l         output effective lookup paths
uk:  -l         вивести ефективні шлях пошуку

en: option -f is missing
uk: не вказано параметра -f

en: partition/filesystem UUID
uk: розділ або UUID файлової системи

en: magic string length
uk: довжина магічного рядка

en: superblock type
uk: тип суперблоку

en: magic string offset
uk: відступ магічного рядка

en: type description
uk: опис типу

en: block device name
uk: назва блокового пристрою

en: partition-table
uk: таблиця розділів

en: error: %s: probing initialization failed
uk: помилка: %s: спроба ініціалізації зондування зазнала невдачі

en: %s: failed to erase %s magic string at offset 0x%08jx
uk: %s: не вдалося витерти рядок контрольної суми %s за зсувом 0x%08jx

en: %s: %zd byte was erased at offset 0x%08jx (%s):  | %s: %zd bytes were erased at offset 0x%08jx (%s):
uk[0]: %s: %zd байт було вилучено за зсувом 0x%08jx (%s):
uk[1]: %s: %zd байти було вилучено за зсувом 0x%08jx (%s):
uk[2]: %s: %zd байтів було вилучено за зсувом 0x%08jx (%s):
uk[3]: %s: %zd байт було вилучено за зсувом 0x%08jx (%s):

en: %s: failed to create a signature backup
uk: %s: не вдалося створити резервну копію підпису

en: %s: calling ioctl to re-read partition table: %m
uk: %s: викликаємо ioclt для повторного читання таблиці розділів: %m

en: %s: ignoring nested "%s" partition table on non-whole disk device
uk: %s: ігноруємо вкладену таблицю розділів «%s», оскільки вона покриває не увесь дисковий пристрій

en: %s: offset 0x%jx not found
uk: %s: позиції зі зсувом 0x%jx не знайдено

en: Use the --force option to force erase.
uk: Використовуйте параметр --force для примусового витирання.

en: %s: cannot flush modified buffers
uk: %s: не вдалося витерти змінені буфери

en: Wipe signatures from a device.
uk: Витерти підпис з пристрою.

en:  -a, --all            wipe all magic strings (BE CAREFUL!)
uk:  -a, --all            витерти усі магічні рядки (ОБЕРЕЖНО!)

en:  -b, --backup[=<dir>] create a signature backup in <dir> or $HOME
uk:  -b, --backup[=<кат>] створити резервну копію підпису у каталозі <кат> або $HOME

en:  -f, --force          force erasure
uk:  -f, --force          примусове витирання

en:  -i, --noheadings     don't print headings
uk:  -i, --noheadings     не виводити заголовків

en:  -J, --json           use JSON output format
uk:  -J, --json           використати формат виведення JSON

en:  -n, --no-act         do everything except the actual write() call
uk:  -n, --no-act         виконати усі дії, окрім виклику write()

en:  -o, --offset <num>   offset to erase, in bytes
uk:  -o, --offset <число> відступ для витирання у байтах

en:  -O, --output <list>  COLUMNS to display (see below)
uk:  -O, --output <список> стовпчики виведення, які буде показано (див. нижче)

en:  -p, --parsable       print out in parsable instead of printable format
uk:  -p, --parsable       вивести дані у придатному для обробки, а не у придатному для друку форматі

en:  -q, --quiet          suppress output messages
uk:  -q, --quiet          придушити виведення повідомлень

en:  -t, --types <list>   limit the set of filesystem, RAIDs or partition tables
uk:  -t, --types <список> обмежити набір файлових систем, RAID або таблиць розділів

en:      --lock[=<mode>] use exclusive device lock (%s, %s or %s)
uk:      --lock[=<режим>] використати виключне блокування пристрою (%s, %s або %s)

en: failed to create a signature backup, $HOME undefined
uk: не вдалося створити резервну копію підпису, $HOME невизначено

en: The --backup option is meaningless in this context
uk: Параметр --backup у цьому контексті не має сенсу

en: Show or change the real-time scheduling attributes of a process.
uk: Показати або змінити атрибути планування процесу у реальному часі.

en: Set policy:
     chrt [options] [<priority>] <command> [<argument>...]
     chrt --pid <policy-option> [options] [<priority>] <PID>
uk: Встановити правило:
     chrt [параметри] [<пріоритетність>] <команда> [<аргумент>...]
     chrt --pid <параметр-правила> [параметри] [<пріоритетність>] <PID>

en: Get policy:
     chrt --pid <PID>
uk: Отримати правило:
     chrt --pid <PID>

en: Policy options:
uk: Параметри правила:

en:  -b, --batch          set policy to SCHED_BATCH
uk:  -b, --batch          встановити значення правил у SCHED_BATCH

en:  -d, --deadline       set policy to SCHED_DEADLINE
uk:  -d, --deadline       встановити правила у SCHED_DEADLINE

en:  -e, --ext            set policy to SCHED_EXT
uk:  -e, --ext            встановити правило у SCHED_EXT

en:  -f, --fifo           set policy to SCHED_FIFO
uk:  -f, --fifo           встановити значення правил у SCHED_FIFO

en:  -i, --idle           set policy to SCHED_IDLE
uk:  -i, --idle           встановити значення правил у SCHED_IDLE

en:  -o, --other          set policy to SCHED_OTHER
uk:  -o, --other          встановити значення правил у SCHED_OTHER

en:  -r, --rr             set policy to SCHED_RR (default)
uk:  -r, --rr             встановити значення правил у SCHED_RR (типово)

en: Scheduling options:
uk: Параметри планування:

en:  -R, --reset-on-fork       set reset-on-fork flag
uk:  -R, --reset-on-fork       встановити прапорець скидання при відгалуженні

en:  -T, --sched-runtime <ns>  runtime parameter for DEADLINE
uk:  -T, --sched-runtime <ns>  параметр часу виконання для DEADLINE

en:  -P, --sched-period <ns>   period parameter for DEADLINE
uk:  -P, --sched-period <ns>   параметр періоду для DEADLINE

en:  -D, --sched-deadline <ns> deadline parameter for DEADLINE
uk:  -D, --sched-deadline <ns> параметр граничного часу для DEADLINE

en: Other options:
uk: Інші параметри:

en:  -a, --all-tasks      operate on all the tasks (threads) for a given pid
uk:  -a, --all-tasks      обробити усі завдання (потоки) для заданого pid

en:  -m, --max            show min and max valid priorities
uk:  -m, --max            вивести мінімальне і максимальне коректне значення пріоритетності

en:  -p, --pid            operate on existing given pid
uk:  -p, --pid            працювати з наявним вказаним pid

en:  -v, --verbose        display status information
uk:  -v, --verbose        виводити дані щодо стану

en: SCHED_OTHER, SCHED_BATCH and SCHED_DEADLINE
uk: SCHED_OTHER, SCHED_BATCH і SCHED_DEADLINE

en: SCHED_OTHER and SCHED_BATCH
uk: SCHED_OTHER і SCHED_BATCH

en: SCHED_OTHER and SCHED_DEADLINE
uk: SCHED_OTHER і SCHED_DEADLINE

en: failed to get pid %d's policy
uk: не вдалося отримати правила щодо pid %d

en: failed to get pid %d's attributes
uk: не вдалося отримати атрибути pid %d

en: pid %d's new scheduling policy: %s
uk: нові правила планування для pid %d: %s

en: pid %d's current scheduling policy: %s
uk: поточні правила планування для pid %d: %s

en: pid %d's new scheduling priority: %d
uk: новий пріоритет планування pid %d: %d

en: pid %d's current scheduling priority: %d
uk: поточний пріоритет планування pid %d: %d

en: pid %d's new runtime parameter: %ju
uk: новий динамічний параметр pid %d: %ju

en: pid %d's current runtime parameter: %ju
uk: поточний динамічний параметр pid %d: %ju

en: pid %d's new runtime/deadline/period parameters: %ju/%ju/%ju
uk: Нові параметри runtime/deadline/period pid %d: %ju/%ju/%ju

en: pid %d's current runtime/deadline/period parameters: %ju/%ju/%ju
uk: Поточні параметри runtime/deadline/period pid %d: %ju/%ju/%ju

en: cannot obtain the list of tasks
uk: не вдалося отримати список завдань

en: %s min/max priority	: %d/%d
uk: Мін./Макс. пріоритетність %s	: %d/%d

en: %s not supported?
uk: %s не підтримується?

en: failed to set tid %d's policy
uk: не вдалося встановити правила щодо tid %d

en: failed to set pid %d's policy
uk: не вдалося встановити правила щодо pid %d

en: invalid runtime argument
uk: некоректний аргумент періоду виконання

en: invalid period argument
uk: некоректний аргумент періоду

en: invalid deadline argument
uk: некоректний аргумент граничного часу

en: policy %s requires a priority argument
uk: правило %s потребує аргументу пріоритетності

en: invalid priority argument
uk: некоректний аргумент пріоритету

en: --sched-runtime option is supported for %s
uk: підтримку параметра --sched-runtime передбачено для %s

en: --sched-{deadline,period} options are supported for SCHED_DEADLINE only
uk: Підтримку параметрів --sched-{deadline,period} передбачено лише для SCHED_DEADLINE

en: SCHED_DEADLINE is unsupported
uk: підтримки SCHED_DEADLINE не передбачено

en: unsupported priority value for the policy: %d: see --max for valid range
uk: непідтримуване значення пріоритетності правила: %d: див. --max, щоб ознайомитися із коректним діапазоном

en: no command specified
uk: не вказано команду

en:  %s new [-t <TYPE>] --dest <PID>
uk:  %s new [-t <ТИП>] --dest <PID>

en:  %s new [-t <TYPE>] -- PROGRAM [ARGS...]
uk:  %s new [-t <ТИП>] -- ПРОГРАМА [АРГУМЕНТИ...]

en:  %s copy [--source <PID>] [-t <TYPE>] --dest <PID>
uk:  %s copy [--source <PID>] [-t <ТИП>] --dest <PID>

en:  %s copy [--source <PID>] [-t <TYPE>] -- PROGRAM [ARGS...]
uk:  %s copy [--source <PID>] [-t <ТИП>] -- ПРОГРАМА [АРГУМЕНТИ...]

en: Manage core-scheduling cookies for tasks.
uk: Керування куками планування ядра для завдань.

en:  get      retrieve the core-scheduling cookie of a PID
uk:  get      отримати куку планування ядра PID

en:  new      assign a new cookie to an existing PID,
                or execute a program with a new cookie
uk:  new      призначити нову куку до наявного
                PID або виконати програму з новою кукою

en:  copy     copy the cookie from an existing PID to another PID,
                or execute a program with that copied cookie
uk:  copy     скопіювати куку з наявного PID
                до іншого PID або виконати програму із цією
                скопійованою кукою

en:  -s, --source <PID>       which PID to get the cookie from; if this option
                                is omitted, the PID of %s itself is used
uk:  -s, --source <PID>       з якого PID слід отримати куку
                                Якщо не вказано, це PID самого %s

en:  -d, --dest <PID>         which PID to modify the cookie of
uk:  -d, --dest <PID>         PID, для якого слід змінити куку

en:  -t, --dest-type <TYPE>   type of the new or destination PID; can be one
                                of: pid, tgid, pgid; default: tgid
uk:  -t, --dest-type <ТИП>    тип нового PID або PID призначення; може бути одним
                                з таких: pid, tgid, pgid; типове значення: tgid

en:  -v, --verbose      verbose
uk:  -v, --verbose      докладний режим

en: Failed to get cookie from PID %d
uk: Не вдалося отримати куку з PID %d

en: Failed to create cookie for PID %d
uk: Не вдалося створити куку для PID %d

en: Failed to pull cookie from PID %d
uk: Не вдалося отримати куку з PID %d

en: Failed to push cookie to PID %d
uk: Не вдалося записати куку до PID %d

en: copied cookie 0x%llx from PID %d to PID %d
uk: скопійовано куку 0x%llx з PID %d до PID %d

en: set cookie of PID %d to 0x%llx
uk: встановлено куку PID %d, 0x%llx

en: '%s' is an invalid option. Must be one of pid/tgid/pgid
uk: «%s» є некоректним параметром. Має бути щось із набору pid/tgid/pgid

en: invalid PID for -s/--source
uk: некоректний PID для -s/--source

en: invalid PID for -d/--dest
uk: некоректний PID для -d/--dest

en: Unknown function
uk: Невідома функція

en: get does not accept the --dest option
uk: get не приймає параметра --dest

en: new does not accept the --source option
uk: new не приймає параметра --source

en: bad usage of the get function
uk: помилкове використання функції get

en: new requires either a -d/--dest or a command
uk: new потребує або -d/--dest, або команди

en: copy requires either a -d/--dest or a command
uk: copy потребує або -d/--dest, або команди

en: Core scheduling is not supported on this system. Either SMT is unavailable or your kernel does not support CONFIG_SCHED_CORE.
uk: У цій системі не передбачено планування часу ядра. Або недоступна багатопроцесорна обробка, або у вашому ядрі не передбачено підтримки CONFIG_SCHED_CORE.

en: cookie of PID %d is 0x%llx
uk: кука PID %d -- 0x%llx

en: ioprio_get failed
uk: помилка ioprio_get

en: %s: prio %lu
uk: %s: пріоритет %lu

en: ioprio_set failed
uk: помилка ioprio_set

en:  %1$s [options] -p <pid>...
     %1$s [options] -P <pgid>...
     %1$s [options] -u <uid>...
     %1$s [options] <command>
uk:  %1$s [параметри] -p <pid>...
     %1$s [параметри] -P <pgid>...
     %1$s [параметри] -u <uid>...
     %1$s [параметри] <команда>

en: Show or change the I/O-scheduling class and priority of a process.
uk: Показати або змінити клас планування введення-виведення і пріоритетність процесу.

en:  -c, --class <class>    name or number of scheduling class,
                              0: none, 1: realtime, 2: best-effort, 3: idle
uk:  -c, --class <клас>     назва або номер класу планування,
                              0: немає, 1: реального часу, 2: найкращі зусилля, 3: лінивий

en:  -n, --classdata <num>  priority (0..7) in the specified scheduling class,
                              only for the realtime and best-effort classes
uk:  -n, --classdata <число>  пріоритетність (0..7) у вказаному класі планування,
                              лише для класів реального часу та найкращих зусиль

en:  -p, --pid <pid>...     act on these already running processes
uk:  -p, --pid <pid>...     працювати із вказаними вже запущеними процесами

en:  -P, --pgid <pgrp>...   act on already running processes in these groups
uk:  -P, --pgid <pgrp>...   працювати з уже запущеними процесами із вказаних груп

en:  -t, --ignore           ignore failures
uk:  -t, --ignore           ігнорувати невдачі

en:  -u, --uid <uid>...     act on already running processes owned by these users
uk:  -u, --uid <uid>...     працювати з уже запущеними процесами, власниками яких є вказані користувачі

en: invalid class data argument
uk: некоректний аргумент даних класу

en: invalid class argument
uk: некоректний аргумент класу

en: unknown scheduling class: '%s'
uk: невідомий клас планування: «%s»

en: can handle only one of pid, pgid or uid at once
uk: програма здатна одночасно обробляти запити лише щодо одного варіанта: pid, pgid або uid

en: invalid PGID argument
uk: некоректний аргумент PGID

en: invalid UID argument
uk: некоректний аргумент UID

en: ignoring given class data for none class
uk: ігноруємо вказані дані класу для порожнього класу

en: ignoring given class data for idle class
uk: ігноруємо вказані дані класу для неактивного класу

en: unknown prio class %d
uk: невідомий клас пріоритету %d

en: Usage: %s [options] [mask | cpu-list] [pid|cmd [args...]]
uk: Користування: %s [параметри] [маска | список_процесорів] [pid|команда [аргументи...]]

en: Show or change the CPU affinity of a process.
uk: Показати або змінити спорідненість процесу із процесором.

en: Options:
     -a, --all-tasks         operate on all the tasks (threads) for a given pid
     -p, --pid               operate on existing given pid
     -c, --cpu-list          display and specify cpus in list format
uk: Параметри:
     -a, --all-tasks         працювати з усіма завданнями (потоками) для вказаного pid
     -p, --pid               працювати з вже створеним вказаним pid
     -c, --cpu-list          вивести або вказати процесори у форматі списку

en: The default behavior is to run a new command:
        %1$s 03 sshd -b 1024
    You can retrieve the mask of an existing task:
        %1$s -p 700
    Or set it:
        %1$s -p 03 700
    List format uses a comma-separated list instead of a mask:
        %1$s -pc 0,3,7-11 700
    Ranges in list format can take a stride argument:
        e.g. 0-31:2 is equivalent to mask 0x55555555
uk: Типовою поведінкою є запуск нової команди:
        %1$s 03 sshd -b 1024
    Ви можете отримати маску вже створеного завдання:
        %1$s -p 700
    Або встановити її:
        %1$s -p 03 700
    У форматі списку використовується список значень, відокремлених комами замість маски:
        %1$s -pc 0,3,7-11 700
    Діапазони у форматі списку можуть приймати аргумент кроку:
        наприклад, 0-31:2 еквівалентне масці 0x55555555

en: pid %d's new affinity list: %s
uk: Новий список спорідненості для pid %d: %s

en: pid %d's current affinity list: %s
uk: Поточний список спорідненості pid %d: %s

en: pid %d's new affinity mask: %s
uk: Нова маска спорідненості pid %d: %s

en: pid %d's current affinity mask: %s
uk: Поточна маска спорідненості pid %d: %s

en: internal error: conversion from cpuset to string failed
uk: внутрішня помилка: не вдалося виконати перетворення з набору процесорів (cpuset) у рядок

en: failed to set pid %d's affinity
uk: не вдалося встановити спорідненість для pid %d

en: failed to get pid %d's affinity
uk: не вдалося отримати дані щодо спорідненості pid %d

en: affinity cannot be set due to PF_NO_SETAFFINITY flag set
uk: не вдалося встановити спорідненість через встановлений прапорець PF_NO_SETAFFINITY

en: cannot determine NR_CPUS; aborting
uk: не вдалося визначити NR_CPUS; перериваємо роботу

en: cpuset_alloc failed
uk: помилка cpuset_alloc

en: failed to parse CPU list: %s
uk: не вдалося обробити список процесорів: %s

en: failed to parse CPU mask: %s
uk: не вдалося обробити маску процесорів: %s

en:  %1$s [options] --pid <pid> | <command> [<arg>...] | --system
uk:  %1$s [параметри] --pid <pid> | <команда> [<аргумент>...] | --system

en: Show or change the utilization clamping attributes.
uk: Вивести або змінити атрибути обмеження використання.

en:  -m <value>           minimum utilization value to set
uk:  -m <значення>        значення мінімального використання, яке слід встановити

en:  -M <value>           maximum utilization value to set
uk:  -M <значення>        значення максимальної частки використання, яке слід встановити

en:  -p, --pid <pid>      operate on existing given pid
uk:  -p, --pid <pid>      працювати з наявним вказаним pid

en:  -s, --system         operate on system
uk:  -s, --system         працювати із системою

en:  -R, --reset-on-fork  set reset-on-fork flag
uk:  -R, --reset-on-fork  встановити прапорець скидання при відгалуженні

en: Utilization value range is [0:1024]. Use special -1 value to reset to system's default.
uk: Діапазон значень використання - [0:1024]. Скористайтеся особливим значенням -1, якщо слід використати типове для системи.

en: failed to get pid %d's uclamp values
uk: не вдалося отримати значення uclamp для pid %d

en: %s (%d) util_clamp: min: %d max: %d
uk: %s (%d) util_clamp: мін: %d макс: %d

en: System util_clamp: min: %u max: %u
uk: util_clamp системи: мін: %u макс: %u

en: failed to set tid %d's uclamp values
uk: не вдалося встановити значення uclamp для tid %d

en: failed to set pid %d's uclamp values
uk: не вдалося встановити значення uclamp для pid %d

en: util_min must be <= util_max
uk: util_min має бути <= util_max

en: invalid util_min argument
uk: некоректний аргумент util_min

en: invalid util_max argument
uk: некоректний аргумент util_max

en: missing -p option
uk: пропущено параметр -p

en: no cmd to execute
uk: немає команди для виконання

en: %s: Zero-filled %<PRIu64> bytes from the offset %<PRIu64>
uk: %s: заповнено нулями %<PRIu64> байтів з позиції %<PRIu64>

en: %s: Discarded %<PRIu64> bytes from the offset %<PRIu64>
uk: %s: відкинуто %<PRIu64> байтів з позиції %<PRIu64>

en: Discard the content of sectors on a device.
uk: Відкинути вміст секторів на пристрої.

en:  -f, --force         disable all checking
uk:  -f, --force         вимкнути усі перевірки

en:  -l, --length <num>  length of bytes to discard from the offset
uk:  -l, --length <n>    кількість байтів, які слід відкинути

en:  -o, --offset <num>  offset in bytes to discard from
uk:  -o, --offset <n>    відступ у байтах, з якого слід розпочинати відкидання

en:  -p, --step <num>    size of the discard iterations within the offset
uk:  -p, --step <n>      розмір ітерацій відкидання у межах відступу

en:  -q, --quiet         suppress warning messages
uk:  -q, --quiet         придушити попередження

en:  -s, --secure        perform secure discard
uk:  -s, --secure        виконати безпечне відкидання

en:  -v, --verbose       print aligned length and offset
uk:  -v, --verbose       вивести вирівняну довжину та відступ

en:  -z, --zeroout       zero-fill rather than discard
uk:  -z, --zeroout       заповнити нулями замість відкидання

en: %s: %s ioctl failed
uk: %s: %s, помилка ioctl

en: failed to parse offset
uk: не вдалося обробити зсув

en: failed to parse step
uk: не вдалося обробити крок

en: unexpected number of arguments
uk: неочікувана кількість аргументів

en: %s: BLKGETSIZE64 ioctl failed
uk: %s: помилка ioctl BLKGETSIZE64

en: %s: BLKSSZGET ioctl failed
uk: %s: помилка ioctl BLKSSZGET

en: %s: offset %<PRIu64> is not aligned to sector size %i
uk: %s: зсув %<PRIu64> не вирівняно до розміру сектора %i

en: %s: offset is greater than device size
uk: %s: зсув виходить за межі розміру пристрою

en: %s: length %<PRIu64> is not aligned to sector size %i
uk: %s: довжину %<PRIu64> не вирівняно до розміру сектора %i

en: Operation forced, data will be lost!
uk: Примусове виконання дії — дані буде втрачено!

en: This is destructive operation, data will be lost! Use the -f option to override.
uk: Це руйнівна дія, дані буде втрачено! Скористайтеся параметром -f для перевизначення.

en: failed to probe the device
uk: не вдалося виконати зондування пристрою

en:     Only the initiator that owns the reservation can write to the device. Any
        initiator can read from the device.
uk:    Записувати дані на пристрій може лише ініціатор, якому належить резервування.
       Читати з пристрою може будь-який ініціатор.

en:     Only the initiator that owns the reservation can access the device.
uk:    Доступ до пристрою може отримувати лише ініціатор, якому належить резервування.

en:     Only initiators with a registered key can write to the device, any initiator
        can read from the device.
uk:    Записувати дані на пристрій можуть лише ініціатори із зареєстрованим ключем,
       читати дані з пристрою можуть лише засоби ініціювання.

en:     Only initiators with a registered key can access the device.
uk:    Отримати доступ до пристрою можуть лише ініціатори із зареєстрованим ключем.

en:     Only initiators with a registered key can access the device. All initiators
        with a registered key are considered reservation holders. Please reference
        the SPC spec on the meaning of a reservation holder if you want to use this
        type.
uk:     Доступ до пристрою можуть здійснювати лише ініціатори із зареєстрованим ключем
        Читати дані з пристрою можуть будь-які ініціатори може читати з пристрою.
        Власниками резервування вважаються усі ініціатори із зареєстрованим ключем.
        Будь ласка, зверніться до специфікації SPC
        щодо значення власника резервування, якщо ви хочете використовувати цей тип.

en:     This command registers a new reservation if the key argument
        is non-null. If no existing reservation exists oldkey must be zero, if
        an existing reservation should be replaced oldkey must contain the old
        reservation key. If the key argument is 0 it unregisters the existing
        reservation passed in oldkey.
uk:     Ця команда реєструє нове резервування, якщо аргумент ключа
        не є нульовим. Якщо немає наявних резервувань, oldkey має бути нульовим, якщо
        наявне резервування має бути заміненим, oldkey має містити старий
        ключ резервування. Якщо аргумент ключа дорівнює 0, реєстрація наявного
        резервування, переданого в oldkey, скасовується.

en:     This command reserves the device and thus restricts access for other devices
        based on the type argument.  The key argument must be the existing
        reservation key for the device as acquired by the register, preempt,
        preempt-abort commands.
uk:     Ця команда резервує пристрій і таким чином обмежує доступ для інших пристроїв
        на основі аргументу типу. Аргумент ключа має бути наявним
        ключем резервування для пристрою, отриманим командами register, preempt,
        preempt-abort.

en:     This command releases the reservation specified by key and flags and thus
        removes any access restriction implied by it.
uk:     Ця команда скасовує резервування, яке вказано ключем та прапорцями, а отже,
        вилучає будь-які обмеження, які додаються ним.

en:     This command releases the existing reservation referred to by old_key and
        replaces it with a new reservation of type for the reservation key key.
uk:     Ця команда знімає наявне резервування, на яке посилається старий ключ і
        замінює його новим резервуванням типу для ключа резервування.

en:     This command works like preempt except that it also aborts any outstanding
        command sent over a connection identified by oldkey.
uk:     Ця команда працює подібно до preempt, окрім того, що також перериває
        будь-яку команду, на яку надіслано з'єднанням, що визначається старим ключем.

en:     This command unregisters both key and any other reservation key registered
        with the device and drops any existing reservation.
uk:     Ця команда скасовує реєстрацію ключа і будь-якого іншого ключа резервування,
        які зареєстровано за пристроєм і скидає будь-які наявні резервування.

en:     This command lists reservation keys currently registered with the device.
uk:    Ця команда виводить список ключів резервування, які зараз зареєстровано за пристроєм.

en:     This command shows the current reservation.
uk: Ця команда показу поточне резервування.

en:     Ignore the existing reservation key.  This is commonly supported for
        register command, and some implementation may support the flag for reserve
        command.
uk:     Ігнорувати наявний ключ резервування. Підтримку цього типово передбачено для
        команди register, а деякі реалізації можуть підтримувати прапорець для
        команди reserve.

en: No registered keys
uk: Немає зареєстрованих ключів

en: Key: %#<PRIx64>
uk: Ключ: %#<PRIx64>

en: Generation: %#x
uk: Поступ створення: %#x

en: Type: %s
uk: Тип: %s

en: No reservation
uk: Немає резервування

en: unknown command
uk: невідома команда

en: pr ioctl failed
uk: помилка pr ioctl

en: error code 0x%x, for more detailed information see specification of device model.
uk: код помилки 0x%x, щоб дізнатися більше, ознайомтеся із специфікацією моделі пристрою.

en: Manage persistent reservations on a device.
uk: Керування сталими резервуваннями на пристрої.

en:  -c, --command <cmd>      command for persistent reservations
uk:  -c, --command <команда>   команда для сталих резервувань

en:  -k, --key <num>          key to operate on
uk:  -k, --key <число>        ключ для обробки

en:  -K, --oldkey <num>       old key to operate on
uk:  -K, --oldkey <число>     старий ключ для обробки

en:  -f, --flag <flag>        command flag
uk:  -f, --flag <прапорець>   прапорець команди

en:  -t, --type <type>        command type
uk:  -t, --type <тип>        тип команди

en:  <cmd> is a command; available commands are:
uk:  <команда> є командою; доступні команди:

en:  <flag> is a command flag; available flags are:
uk:  <прапорець> є прапорцем команди; доступні прапорці:

en:  <type> is a command type; available types are:
uk:  <тип> є типом команди; доступні типи команд:

en: failed to parse key
uk: не вдалося обробити ключ

en: failed to parse old key
uk: не вдалося обробити старий ключ

en: unknown type
uk: невідомий тип

en: unknown flag
uk: невідомий прапорець

en: Report zone information about the given device
uk: Звіт щодо даних про зони на заданому пристрої

en: Report sum of zone capacities for the given device
uk: Повідомити про суму місткостей зон для вказаного пристрою

en: Reset a range of zones.
uk: Скинути діапазон зон.

en: Open a range of zones.
uk: Відкрити діапазон зон.

en: Close a range of zones.
uk: Закрити діапазон зон.

en: Set a range of zones to Full.
uk: Встановити діапазон зон у значення Full.

en: %s: failed to get number of sectors
uk: %s: не вдалося отримати кількість секторів

en: %s: offset is greater than or equal to device size
uk: %s: зсув виходить на межу або за межі розміру пристрою

en: %s: unable to determine zone size
uk: %s: не вдалося визначити розмір зони

en: %s: BLKREPORTZONE ioctl failed
uk: %s: помилка ioctl BLKREPORTZONE

en: Found %d zones from 0x%<PRIx64>
uk: Знайдено %d зони з 0x%<PRIx64>

en:   start: 0x%09<PRIx64>, len 0x%06<PRIx64>, cap 0x%06<PRIx64>, wptr %s reset:%u non-seq:%u, zcond:%2u(%s) [type: %u(%s)]
uk:   поч.: 0x%09<PRIx64>, дов. 0x%06<PRIx64>, мож. 0x%06<PRIx64>, w-вказ %s скид.:%u непосл.:%u, z-умов:%2u(%s) [тип: %u(%s)]

en:   start: 0x%09<PRIx64>, len 0x%06<PRIx64>, wptr %s reset:%u non-seq:%u, zcond:%2u(%s) [type: %u(%s)]
uk:   поч.: 0x%09<PRIx64>, дов. 0x%06<PRIx64>, w-вказ %s скид.:%u непосл.:%u, z-умов:%2u(%s) [тип: %u(%s)]

en: %s: offset %<PRIu64> is not aligned to zone size %lu
uk: %s: зсув %<PRIu64> не вирівняно до розміру зони %lu

en: %s: number of sectors %<PRIu64> is not aligned to zone size %lu
uk: %s: кількість секторів %<PRIu64> не вирівняно за розміром зони %lu

en: %s: successful %s of zones in range from %<PRIu64>, to %<PRIu64>
uk: %s: успішно %s зори у діапазоні від %<PRIu64> до %<PRIu64>

en:  %s <command> [options] <device>
uk:  %s <команда> [параметри] <пристрій>

en: Run zone command on the given block device.
uk: Виконати команду для зони над вказаним блоковим пристроєм.

en:  -o, --offset <sector>  start sector of zone to act (in 512-byte sectors)
uk:  -o, --offset <сектор>  початковий сектор зони для дії (у 512-байтових секторах)

en:  -l, --length <sectors> maximum sectors to act (in 512-byte sectors)
uk:  -l, --length <сектори> максимальна кількість секторів для дії (у 512-байтових секторах)

en:  -c, --count <number>   maximum number of zones
uk:  -c, --count <число>    максимальна кількість зон

en:  -f, --force            enforce on block devices used by the system
uk:  -f, --force            примусово виконати на блокових пристроях, які використано у системі

en:  -v, --verbose          display more details
uk:  -v, --verbose          вивести докладніші повідомлення

en: <sector> and <sectors>
uk: <сектор> і <сектори>

en: %s is not valid command name
uk: %s не є коректною назвою команди

en: failed to parse number of zones
uk: не вдалося обробити значення кількості зон

en: failed to parse number of sectors
uk: не вдалося обробити значення кількості секторів

en: failed to parse zone offset
uk: не вдалося обробити зсув зони

en: CPU %u does not exist
uk: процесора %u не існує

en: CPU %u is not hot pluggable
uk: процесор %u не можна вставляти наживо

en: CPU %u is already enabled
uk: процесор %u вже увімкнено

en: CPU %u is already disabled
uk: процесор %u вже вимкнено

en: CPU %u enable failed (CPU is deconfigured)
uk: спроба вмикання процесора %u зазнала невдачі (процесор вилучено з налаштувань)

en: CPU %u enable failed
uk: спроба вмикання процесора %u зазнала невдачі

en: CPU %u enabled
uk: процесор %u увімкнено

en: CPU %u disable failed (last enabled CPU)
uk: спроба вимикання процесора %u зазнала невдачі (останній увімкнений процесор)

en: CPU %u disable failed
uk: спроба вимикання процесора %u зазнала невдачі

en: CPU %u disabled
uk: процесор %u вимкнено

en: This system does not support rescanning of CPUs
uk: У цій системі не передбачено підтримки повторного пошуку процесорів

en: Failed to trigger rescan of CPUs
uk: Не вдалося розпочати повторний пошук процесорів

en: Triggered rescan of CPUs
uk: Розпочато повторний пошук процесорів

en: This system does not support setting the dispatching mode of CPUs
uk: У цій системі не передбачено підтримки встановлення режиму розподілу процесорів

en: Failed to set horizontal dispatch mode
uk: Не вдалося встановити режим горизонтального розподілу

en: Successfully set horizontal dispatching mode
uk: Успішно встановлено режим горизонтального розподілу

en: Failed to set vertical dispatch mode
uk: Не вдалося встановити режим вертикального розподілу

en: Successfully set vertical dispatching mode
uk: Успішно встановлено режим вертикального розподілу

en: CPU %u is not configurable
uk: процесор %u не можна налаштовувати

en: CPU %u is already configured
uk: процесор %u вже додано до налаштувань

en: CPU %u is already deconfigured
uk: процесор %u вже вилучено з налаштувань

en: CPU %u deconfigure failed (CPU is enabled)
uk: спроба вилучення процесора %u з налаштувань зазнала невдачі (доступ до процесора все ще дозволено)

en: CPU %u configure failed
uk: спроба додавання процесора %u до налаштувань зазнала невдачі

en: CPU %u configured
uk: процесор %u налаштовано

en: CPU %u deconfigure failed
uk: спроба вилучення процесора %u з налаштувань зазнала невдачі

en: CPU %u deconfigured
uk: процесор %u вилучено з налаштувань

en: invalid CPU number in CPU list: %s
uk: некоректний номер процесора у списку процесорів: %s

en: 
    Usage:
     %s [options]
uk: 
    Користування:
     %s [параметри]

en: Configure CPUs in a multi-processor system.
uk: Налаштувати процесори у багатопроцесорній системі.

en:  -e, --enable <cpu-list>       enable cpus
     -d, --disable <cpu-list>      disable cpus
     -c, --configure <cpu-list>    configure cpus
     -g, --deconfigure <cpu-list>  deconfigure cpus
     -p, --dispatch <mode>         set dispatching mode
     -r, --rescan                  trigger rescan of cpus
uk:  -e, --enable <процесори>      увімкнути процесори
     -d, --disable <процесори>     вимкнути процесори
     -c, --configure <процесори>   додати до налаштувань процесори
     -g, --deconfigure <процесори> вилучити з налаштувань процесори
     -p, --dispatch <режим>        встановити режим розподілу навантаження
     -r, --rescan                  виконати повторний пошук процесорів

en: failed to initialize sysfs handler
uk: не вдалося ініціалізувати обробник sysfs

en: Memory Block %<PRIu64> (0x%016<PRIx64>-0x%016<PRIx64>)
uk: Блок пам'яті %<PRIu64> (0x%016<PRIx64>-0x%016<PRIx64>)

en: Failed to parse index
uk: Не вдалося обробити індекс

en: %s memmap-on-memory failed
uk: Не вдалося виконати memmap-on-memory для %s

en: %s must be deconfigured before using -m option
uk: %s має бути вилучено з налаштувань до використання параметра -m

en: %s already configured
uk: %s вже налаштовано

en: %s must be offline before deconfiguration
uk: %s має бути виведено з використання до вилучення з налаштувань

en: %s already deconfigured
uk: Конфігурацію %s вже скасовано

en: %s configure failed
uk: Не вдалося налаштувати %s

en: %s deconfigure failed
uk: Не вдалося вилучити з конфігурації %s

en: %s configure failed
uk: Не вдалося налаштувати %s

en: %s deconfigure failed
uk: Не вдалося вилучити з конфігурації %s

en: %s configured
uk: %s налаштовано

en: %s deconfigured
uk: %s вилучено з конфігурації

en: %s enable failed
uk: не вдалося увімкнути %s

en: %s disable failed
uk: не вдалося вимкнути %s

en: %s enabled
uk: %s увімкнено

en: %s disabled
uk: %s вимкнено

en: Could only enable %s of memory
uk: Можна увімкнути лише %s пам'яті

en: Could only disable %s of memory
uk: Можна вимкнути лише %s пам'яті

en: Cannot configure. Use -e instead.
uk: Не вдалося налаштувати. Скористайтеся краще -e.

en: Cannot deconfigure. Use -d instead.
uk: Не вдалося вилучити з конфігурації. Скористайтеся краще -d.

en: Could only configure %s of memory
uk: Можна налаштувати лише %s пам'яті

en: Could only deconfigure %s of memory
uk: Вдалося вилучити з конфігурації лише %s пам'яті

en: %s already enabled
uk: %s вже увімкнено

en: %s already disabled
uk: %s вже вимкнено

en: %s enable failed: Zone mismatch
uk: не вдалося увімкнути %s: невідповідність зон

en: %s disable failed: Zone mismatch
uk: не вдалося вимкнути %s: невідповідність зон

en: %s enable failed
uk: не вдалося увімкнути %s

en: %s disable failed
uk: не вдалося вимкнути %s

en: Failed to read %s
uk: Не вдалося прочитати %s

en: Failed to parse block number
uk: Не вдалося обробити номер блоку

en: Failed to parse size
uk: Не вдалося обробити значення розміру

en: Size must be aligned to memory block size (%s)
uk: Розмір має бути кратним до розміру блоку пам'яті (%s)

en: Invalid range
uk: Некоректний діапазон

en: Failed to parse start
uk: Не вдалося обробити початок

en: Failed to parse end
uk: Не вдалося обробити кінець

en: Invalid start address format: %s
uk: Некоректний формат початкової адреси: %s

en: Invalid end address format: %s
uk: Некоректний формат кінцевої адреси: %s

en: Failed to parse start address
uk: Не вдалося обробити початкову адресу

en: Failed to parse end address
uk: Не вдалося обробити кінцеву адресу

en: Start address and (end address + 1) must be aligned to memory block size (%s)
uk: Початкову адресу і (кінцеву адресу + 1) має бути вирівняно на межу розміру блоку пам'яті (%s)

en: Invalid parameter: %s
uk: Некоректний параметр: %s

en: Invalid range: %s
uk: Некоректний діапазон: %s

en:  %s [options] [SIZE|RANGE|BLOCKRANGE]
uk:  %s [параметри] [РОЗМІР|ДІАПАЗОН|ДІАПАЗОН_БЛОКІВ]

en: Set a particular size or range of memory online or offline.
uk: Встановити певний розмір або діапазон задіяної або незадіяної пам'яті.

en:  -e, --enable       enable memory
uk:  -e, --enable       увімкнути пам'ять

en:  -d, --disable      disable memory
uk:  -d, --disable      вимкнути пам'ять

en:  -b, --blocks       use memory blocks
uk:  -b, --blocks       використовувати блоки пам'яті

en:  -z, --zone <name>  select memory zone (see below)
uk:  -z, --zone <назва> випрати зону пам'яті (див. нижче)

en:  -c, --configure    configure range
uk:  -c, --configure    налаштувати діапазон

en:  -g, --deconfigure  deconfigure range
uk:  -g, --deconfigure  вилучити діапазон з налаштувань

en:  -m, --memmap-on-memory select memmap-on-memory
uk:  -m, --memmap-on-memory вибрати memmap-on-memory

en:  -v, --verbose      verbose output
uk:  -v, --verbose      режим докладних повідомлень

en: 
    Supported zones:
uk: 
    Підтримувані зони:

en: failed to initialize %s handler
uk: не вдалося ініціалізувати обробник %s

en: zone ignored, no valid_zones sysfs attribute present
uk: зону проігноровано, немає атрибута sysfs valid_zones

en: unknown memory zone: %s
uk: невідома зона пам'яті: %s

en:  %1$s [options] -p pid
     %1$s [options] -n number -p pid
     %1$s [options] -n number [--] command [args...]]
uk:  %1$s [параметри] -p pid
     %1$s [параметри] -n число -p pid
     %1$s [параметри] -n число [--] команда [аргументи...]]

en: Display and adjust OOM-killer score.
uk: Показувати і коригувати рейтинг завершення процесу через перевищення обсягу пам'яті.

en:  -n, --adjust <num>     specify the adjust score value
uk:  -n, --adjust <число>   вказати значення коригування рейтингу

en:  -p, --pid <num>        process ID
uk:  -p, --pid <число>      ідентифікатор процесу

en: failed to read OOM score value
uk: не вдалося прочитати значення рейтингу OOM

en: failed to read OOM score adjust value
uk: не вдалося прочитати значення коригування рейтингу OOM

en: invalid adjust argument
uk: некоректний аргумент коригування

en: no PID or COMMAND specified
uk: не вказано PID або команди КОМАНДА

en: no OOM score adjust value specified
uk: не вказано значення коригування рейтингу OOM

en: pid %d's current OOM score: %d
uk: поточний рейтинг OOM pid %d: %d

en: pid %d's current OOM score adjust value: %d
uk: поточне значення коригування рейтингу OOM pid %d: %d

en: failed to set score adjust value
uk: не вдалося встановити значення коригування рейтингу

en: pid %d's OOM score adjust value changed from %d to %d
uk: значення коригування рейтингу завершення роботи через перевищення обсягу пам'яті процесу %d змінено з %d на %d

en: Set the function of the Ctrl-Alt-Del combination.
uk: Встановити функцію для комбінації клавіш Ctrl-Alt-Del.

en: implicit
uk: неявний

en: unexpected value in %s: %ju
uk: неочікуване значення у %s: %ju

en: unknown argument: %s
uk: невідомий аргумент: %s

en: system is unusable
uk: система не придатна до використання

en: action must be taken immediately
uk: дію має бути виконано негайно

en: critical conditions
uk: критичні умови

en: error conditions
uk: умови помилки

en: warning conditions
uk: умови попередження

en: normal but significant condition
uk: умова щодо звичайних, але значимих

en: informational
uk: інформаційні

en: debug-level messages
uk: повідомлення діагностичного рівня

en: kernel messages
uk: повідомлення ядра

en: random user-level messages
uk: випадкові повідомлення рівня користувача

en: mail system
uk: поштова система

en: system daemons
uk: фонові служби системи

en: security/authorization messages
uk: повідомлення захисту і уповноваження

en: messages generated internally by syslogd
uk: повідомлення, створені syslogd на внутрішньому рівні

en: line printer subsystem
uk: підсистема лінійного друку

en: network news subsystem
uk: підсистема новин мережі

en: UUCP subsystem
uk: підсистема UUCP

en: clock daemon
uk: фонова служба годинника

en: security/authorization messages (private)
uk: повідомлення захисту/уповноваження (закриті)

en: FTP daemon
uk: фонова служба FTP

en: reserved 0
uk: зарезервовано 0

en: reserved 1
uk: зарезервовано 1

en: reserved 2
uk: зарезервовано 2

en: reserved 3
uk: зарезервовано 3

en: local use 0
uk: локальне використання 0

en: local use 1
uk: локальне використання 1

en: local use 2
uk: локальне використання 2

en: local use 3
uk: локальне використання 3

en: local use 4
uk: локальне використання 4

en: local use 5
uk: локальне використання 5

en: local use 6
uk: локальне використання 6

en: local use 7
uk: локальне використання 7

en: Display or control the kernel ring buffer.
uk: Виведення стану буфера кільцевої обробки ядра та керування ним.

en:  -C, --clear                 clear the kernel ring buffer
uk:  -C, --clear                 спорожнити кільцевий буфер ядра

en:  -c, --read-clear            read and clear all messages
uk:  -c, --read-clear            прочитати і спорожнити всі повідомлення

en:  -D, --console-off           disable printing messages to console
uk:  -D, --console-off           вимкнути виведення повідомлень до консолі

en:  -E, --console-on            enable printing messages to console
uk:  -E, --console-on            увімкнути виведення повідомлень до консолі

en:  -F, --file <file>           use the file instead of the kernel log buffer
uk:  -F, --file <файл>           використовувати файл замість буфера журналу ядра

en:  -K, --kmsg-file <file>      use the file in kmsg format
uk:  -K, --kmsg-file <файл>      використати файл у форматі kmsg

en:  -f, --facility <list>       restrict output to defined facilities
uk:  -f, --facility <список>     обмежити виведення визначеними можливостями

en:  -H, --human                 human readable output
uk:  -H, --human                 виведення даних у зручному для читання форматі

en:  -J, --json                  use JSON output format
uk:  -J, --json                  використати формат виведення JSON

en:  -k, --kernel                display kernel messages
uk:  -k, --kernel                вивести повідомлення ядра

en:  -L, --color[=<when>]        colorize messages (%s, %s or %s)
uk:  -L, --color[=<умова>]       розфарбовування виведених даних (%s, %s або %s)

en:  -l, --level <list>          restrict output to defined levels
uk:  -l, --level <список>        обмежити виведення вказаними рівнями

en:  -n, --console-level <level> set level of messages printed to console
uk:  -n, --console-level <рівень> встановити рівень виведення повідомлень до консолі

en:  -P, --nopager               do not pipe output into a pager
uk:  -P, --nopager               не передавати виведені дані до засобу поділу на сторінки

en:  -p, --force-prefix          force timestamp output on each line of multi-line messages
uk:  -p, --force-prefix          примусове виведення часової позначки у кожному рядку багаторядкових повідомлень

en:  -r, --raw                   print the raw message buffer
uk:  -r, --raw                   вивести буфер повідомлень без обробки

en:      --noescape              don't escape unprintable character
uk:      --noescape              не екранувати непридатні до друку символи

en:  -S, --syslog                force to use syslog(2) rather than /dev/kmsg
uk:  -S, --syslog                примусово використовувати syslog(2) замість /dev/kmsg

en:  -s, --buffer-size <size>    buffer size to query the kernel ring buffer
uk:  -s, --buffer-size <розмір>  розмір буфера для опитування кільцевого буфера ядра

en:  -u, --userspace             display userspace messages
uk:  -u, --userspace             виводити повідомлення з простору користувача

en:  -w, --follow                wait for new messages
uk:  -w, --follow                очікувати на нові повідомлення

en:  -W, --follow-new            wait and print only new messages
uk:  -W, --follow-new            очікувати і виводити лише нові повідомлення

en:  -x, --decode                decode facility and level to readable string
uk:  -x, --decode                декодувати можливості і рівень у придатний до читання рядок

en:  -d, --show-delta            show time delta between printed messages
uk:  -d, --show-delta            вивести часовий крок між виведеними повідомленнями

en:  -e, --reltime               show local time and time delta in readable format
uk:  -e, --reltime               вивести місцевий час і крок у зручному для читання форматі

en:  -T, --ctime                 show human-readable timestamp (may be inaccurate!)
uk:  -T, --ctime                 виведення даних у зручному для читання форматі (можливо, неточно!)

en:  -t, --notime                don't show any timestamp with messages
uk:  -t, --notime                не виводити часових позначок разом із повідомленнями

en:      --time-format <format>  show timestamp using the given format:
                                   [delta|reltime|ctime|notime|iso|raw]
    Suspending/resume will make ctime and iso timestamps inaccurate.
uk:      --time-format <формат>  показувати часові позначки у вказаному форматі:
                                   [delta|reltime|ctime|notime|iso|raw]
    Присипляння та відновлення роботи системи робить часові позначки ctime та iso неточними.

en:      --since <time>          display the lines since the specified time
uk:      --since <час>           показати рядки, які було записано після вказаного моменту часу

en:      --until <time>          display the lines until the specified time
uk:      --until <час>           показувати рядки, які було записано до вказаного моменту часу

en: 
    Supported log facilities:
uk: 
    Підтримувані можливості журналювання:

en: 
    Supported log levels (priorities):
uk: 
    Підтримувані рівні журналювання (пріоритети):

en: failed to parse level '%s'
uk: не вдалося обробити рівень «%s»

en: unknown level '%s'
uk: невідомий рівень «%s»

en: failed to parse facility '%s'
uk: не вдалося обробити запис можливості, «%s»

en: unknown facility '%s'
uk: невідома можливість, «%s»

en: %s is too large
uk: %s є надто великим

en: cannot mmap: %s
uk: не вдалося виконати mmap: %s

note: TRANSLATORS: dmesg uses strftime() fo generate date-time string where: %b is abbreviated month and %e is day of the month as a decimal number. Please, set proper month/day order here.
en: %b%e %H:%M
uk: %e%b %H:%M

en: record too large
uk: запис надто великий

en: invalid buffer size argument
uk: некоректний аргумент розміру буфера

en: buffer size %s is too large (maximum is %zu)
uk: розмір буфера %s є надто великим (максимальний розмір - %zu)

en: failed to determine boot time, timestamps will be inaccurate
uk: не вдалося визначити час завантаження, часові позначки будуть неточними

en: --raw can be used together with --level or --facility only when reading messages from /dev/kmsg
uk: --raw можна використовувати разом з --level або --facility, лише якщо читання повідомлень виконується з /dev/kmsg

en: only kmsg supports multi-line messages
uk: підтримку багаторядкових повідомлень передбачено лише у kmsg

en: read kernel buffer failed
uk: спроба читання буфера ядра зазнала невдачі

en: clear kernel buffer failed
uk: спроба очищення буфера ядра зазнала невдачі

en: klogctl failed
uk: помилка klogctl

en:  %s [options] [<device>|<mountpoint>]
uk:  %s [параметри] [<пристрій>|<точка монтування>]

en: Eject removable media.
uk: Виштовхнути портативний носій даних.

en:  -a, --auto <on|off>         turn auto-eject feature on or off
     -c, --changerslot <slot>    switch discs on a CD-ROM changer
     -d, --default               display default device
     -f, --floppy                eject floppy
     -F, --force                 don't care about device type
     -i, --manualeject <on|off>  toggle manual eject protection on/off
     -m, --no-unmount            do not unmount device even if it is mounted
     -M, --no-partitions-unmount do not unmount another partitions
     -n, --noop                  don't eject, just show device found
     -p, --proc                  use /proc/mounts instead of /etc/mtab
     -q, --tape                  eject tape
     -r, --cdrom                 eject CD-ROM
     -s, --scsi                  eject SCSI device
     -t, --trayclose             close tray
     -T, --traytoggle            toggle tray
     -v, --verbose               enable verbose output
     -x, --cdspeed <speed>       set CD-ROM max speed
     -X, --listspeed             list CD-ROM available speeds
uk:  -a, --auto <on|off>         увімкнути або вимкнути можливість автовід'єднання
     -c, --changerslot <слот>    перемкнути диски у заміннику CD-ROM
     -d, --default               вивести дані типового пристрою
     -f, --floppy                виштовхнути дискету
     -F, --force                 не зважати на тип пристрою
     -i, --manualeject <on|off>  увімкнути або вимкнути захист від від'єднання вручну
     -m, --no-unmount            не демонтувати пристрій, навіть якщо його змонтовано
     -M, --no-partitions-unmount не демонтувати інші розділи
     -n, --noop                  не від'єднувати, просто вивести знайдені пристрої
     -p, --proc                  використовувати /proc/mounts замість /etc/mtab
     -q, --tape                  виштовхнути стрічковий накопичувач
     -r, --cdrom                 виштовхнути CD-ROM
     -s, --scsi                  виштовхнути SCSI-пристрій
     -t, --trayclose             закрити лоток
     -T, --traytoggle            перемкнути стан закриття лотка
     -v, --verbose               увімкнути режим докладних повідомлень
     -x, --cdspeed <швидкість>   встановити максимальну швидкість CD-ROM
     -X, --listspeed             вивести список доступних швидкостей CD-ROM

en: 
    By default tries -r, -s, -f, and -q in order until success.
uk: 
    Типово, буде виконано спробу послідовного використання -r, -s, -f і -q, аж доки не буде досягнуто успіху.

en: invalid argument to --changerslot/-c option
uk: некоректний аргумент параметра --changerslot або -c

en: invalid argument to --cdspeed/-x option
uk: некоректний аргумент параметра --cdspeed або -x

en: CD-ROM auto-eject command failed
uk: спроба виконання команди автовиштовхування CD-ROM зазнала невдачі

en: CD-ROM door lock is not supported
uk: Підтримки блокування лотка CD-ROM не передбачено

en: other users have the drive open and not CAP_SYS_ADMIN
uk: інші користувачі відкрили диск і не встановлено CAP_SYS_ADMIN

en: CD-ROM lock door command failed
uk: спроба виконати команду блокування лотка CD-ROM зазнала невдачі

en: CD-Drive may NOT be ejected with device button
uk: виштовхнути лоток пристрою читання компакт-дисків НЕ можна за допомогою кнопки на пристрої

en: CD-Drive may be ejected with device button
uk: виштовхнути лоток пристрою читання компакт-дисків можна за допомогою кнопки на пристрої

en: CD-ROM select disc command failed
uk: помилка команди вибору диска CD-ROM

en: CD-ROM load from slot command failed
uk: спроба виконання команди завантаження CD-ROM з лотка зазнала невдачі

en: IDE/ATAPI CD-ROM changer not supported by this kernel
uk: у цьому ядрі не передбачено команди зміни CD-ROM, з'єднаного за допомогою IDE/ATAPI

en: CD-ROM tray close command failed
uk: не вдалося виконати команду закриття лотка CD-ROM

en: CD-ROM tray close command not supported by this kernel
uk: у цьому ядрі не передбачено команди закриття лотка CD-ROM

en: CD-ROM eject unsupported
uk: підтримки виштовхування CD-ROM не передбачено

en: CD-ROM eject command failed
uk: спроба виконання команди виштовхування CD-ROM зазнала невдачі

en: no CD-ROM information available
uk: дані щодо CD-ROM недоступні

en: CD-ROM drive is not ready
uk: пристрій читання CD-ROM неготовий

en: CD-ROM status command failed
uk: спроба виконання команди перевірки стану CD-ROM зазнала невдачі

en: CD-ROM select speed command failed
uk: не вдалося виконати команду вибору швидкості роботи CD-ROM

en: CD-ROM select speed command not supported by this kernel
uk: у цьому ядрі не передбачено команди вибору швидкості роботи CD-ROM

en: %s: failed to finding CD-ROM name
uk: %s: не вдалося визначити назву CD-ROM

en: %s: failed to read speed
uk: %s: не вдалося прочитати швидкість

en: failed to read speed
uk: не вдалося прочитати швидкість

en: not an sg device, or old sg driver
uk: не є пристроєм sg або є застарілим пристроєм sg

en: %s: unmounting
uk: %s: демонтування

en: drop permissions failed
uk: не вдалося скинути права доступу

en: unable to fork
uk: не вдалося створити відгалуження

en: unmount of `%s' did not exit normally
uk: демонтування «%s» не вдалося завершити у звичайному режимі

en: unmount of `%s' failed
uk: спроба демонтування «%s» завершилася невдало

en: failed to parse mount table
uk: не вдалося обробити таблицю монтування

en: %s: mounted on %s
uk: %s: змонтовано до %s

en: setting CD-ROM speed to auto
uk: встановлюємо швидкість роботи CD-ROM автоматично

en: setting CD-ROM speed to %ldX
uk: встановлюємо швидкість роботи CD-ROM у значення %ldX

en: default device: `%s'
uk: типовий пристрій: «%s»

en: using default device `%s'
uk: використовуємо типовий пристрій «%s»

en: unable to find device
uk: не вдалося знайти пристрій

en: device name is `%s'
uk: назва пристрою — «%s»

en: %s: not mounted
uk: %s: не змонтовано

en: %s: disc device: %s (disk device will be used for eject)
uk: %s: дисковий пристрій: %s (дисковий пристрій буде використано для eject)

en: %s: not found mountpoint or device with the given name
uk: %s: не виявлено точки монтування або пристрою з вказаною назвою

en: %s: is whole-disk device
uk: %s: є пристроєм всього диска

en: %s: is not ejectable device
uk: %s: не є пристроєм із можливістю виштовхування

en: device is `%s'
uk: пристроєм є «%s»

en: exiting due to -n/--noop option
uk: завершуємо роботу через додавання параметра -n/--noop

en: %s: enabling auto-eject mode
uk: %s: вмикаємо режим автовиштовхування

en: %s: disabling auto-eject mode
uk: %s: вимикаємо режим автовиштовхування

en: %s: closing tray
uk: %s: закриваємо лоток

en: %s: toggling tray
uk: %s: перемикаємо стан закриття лотка

en: %s: listing CD-ROM speed
uk: %s: показуємо список швидкостей роботи CD-ROM

en: error: %s: device in use
uk: помилка: %s: пристрій використовується

en: %s: selecting CD-ROM disc #%ld
uk: %s: вибираємо диск CD-ROM №%ld

en: %s: trying to eject using CD-ROM eject command
uk: %s: намагаємося виштовхнути лоток за допомогою команди eject для CD-ROM

en: CD-ROM eject command succeeded
uk: успішно виконано команду виштовхування лотка CD-ROM

en: %s: trying to eject using SCSI commands
uk: %s: намагаємося виштовхнути лоток за допомогою команд SCSI

en: SCSI eject succeeded
uk: успішне від'єднання SCSI

en: SCSI eject failed
uk: Спроба від'єднання SCSI зазнала невдачі

en: %s: trying to eject using floppy eject command
uk: %s: намагаємося виштовхнути лоток за допомогою команди eject для дискети

en: floppy eject command succeeded
uk: успішно виконано команду виштовхування дискети

en: floppy eject command failed
uk: спроба виштовхування дискети зазнала невдачі

en: %s: trying to eject using tape offline command
uk: %s: намагаємося виштовхнути стрічковий накопичувач командою його вимикання

en: tape offline command succeeded
uk: команду вимикання стрічкового накопичувача успішно виконано

en: tape offline command failed
uk: спроба вимикання стрічкового накопичувача завершилася невдало

en: unable to eject
uk: не вдалося від'єднати

en:  %s [options] <filename>
uk:  %s [параметри] <назва файла>

en: Preallocate space to, or deallocate space from a file.
uk: Попередньо отримати місце у файлі або скасувати отримання місця у файлі.

en:  -c, --collapse-range remove a range from the file
uk:  -c, --collapse-range вилучити діапазон з файла

en:  -d, --dig-holes      detect zeroes and replace with holes
uk:  -d, --dig-holes      виявити нулі і замінити їх дірками

en:  -i, --insert-range   insert a hole at range, shifting existing data
uk:  -i, --insert-range   вставити до діапазону прогалину, зсунувши наявні дані

en:  -l, --length <num>   length for range operations, in bytes
uk:  -l, --length <число> довжина операцій з діапазонами, у байтах

en:  -n, --keep-size      maintain the apparent size of the file
uk:  -n, --keep-size      зберігати розмір файла

en:  -o, --offset <num>   offset for range operations, in bytes
uk:  -o, --offset <число> відступ для дій з діапазонами, у байтах

en:  -p, --punch-hole     replace a range with a hole (implies -n)
uk:  -p, --punch-hole     замінити діапазон діркою (використовує -n)

en:  -r, --report-holes   report file holes and data holes info
uk:  -r, --report-holes   вивести дані щодо прогалин у файлах і прогалин у даних

en:  -w, --write-zeroes   write zeroes and ensure allocation of a range
uk:  -w, --write-zeroes   записати нулі і забезпечити розміщення діапазону

en:  -x, --posix          use posix_fallocate(3) instead of fallocate(2)
uk:  -x, --posix          використовувати posix_fallocate(3) замість fallocate(2)

en:  -z, --zero-range     zero and ensure allocation of a range
uk:  -z, --zero-range     занулити і забезпечити розміщення діапазону

en: fallocate failed: keep size mode is unsupported
uk: помилка fallocate: підтримки режиму збереження розміру не передбачено

en: fallocate failed
uk: помилка fallocate

en: file hole: offset %ju - %ju (%ju bytes)
uk: прогалина у файлі: зсув %ju - %ju (%ju байтів)

en: data hole: offset %ju - %ju (%ju bytes)
uk: прогалина у даних: зсув %ju - %ju (%ju байтів)

en: file holes: %ju holes, %s (%ju bytes, %.2f%% of the file)
uk: прогалини у файлі: %ju прогалин, %s (%ju байтів, %.2f%% від розміру файла)

en: data holes: %ju holes, %s (%ju bytes, %.2f%% of the file)
uk: прогалини у даних: %ju прогалин, %s (%ju байтів, %.2f%% від розміру файла)

en: %s: %ju holes, %s (%ju bytes, %.2f%% of the file) converted to sparse holes.
uk: %s: %ju прогалин, %s (%ju байтів, %.2f%% файла) перетворено на розріджені прогалини.

en: %s: read failed
uk: %s: помилка під час спроби читання

en: 
    Summary:
uk: 
    Резюме:

en: no filename specified
uk: не вказано назви файла

en: no length argument specified
uk: не вказано аргументу довжини

en: %s: %s (%ju bytes) hole created.
uk: %s: створено дірку %s (%ju байтів).

en: %s: %s (%ju bytes) removed.
uk: %s: вилучено %s (%ju байтів).

en: %s: %s (%ju bytes) inserted.
uk: %s: вставлено %s (%ju байтів).

en: %s: %s (%ju bytes) zeroed.
uk: %s: занулено %s (%ju байтів).

en: %s: %s (%ju bytes) written as zeroes.
uk: %s: %s (%ju байтів) записано як нулі.

en: %s: %s (%ju bytes) allocated.
uk: %s: розміщено %s (%ju байтів).

en:  %1$s [options] <file>|<directory> <command> [<argument>...]
     %1$s [options] <file>|<directory> -c <command>
     %1$s [options] <file descriptor number>
uk:  %1$s [параметри] <файл>|<каталог> <команда> [<аргумент>...]
     %1$s [параметри] <файл>|<каталог> -c <команда>
     %1$s [параметри] <числове значення дескриптора файла>

en: Manage file locks from shell scripts.
uk: Керувати блокуваннями файлів для скриптів оболонки.

en:  -s, --shared             get a shared lock
uk:  -s, --shared             отримати блокування спільного використання

en:  -x, --exclusive          get an exclusive lock (default)
uk:  -x, --exclusive          отримати виключне блокування (типовий)

en:  -u, --unlock             remove a lock
uk:  -u, --unlock             вилучити блокування

en:  -n, --nb, --nonblocking  fail rather than wait
uk:  -n, --nb, --nonblocking  завершити роботу помилкою, не чекати

en:  -w, --timeout <secs>     wait for a limited amount of time
uk:  -w, --timeout <секунди>  очікувати обмежений проміжок часу

en:  -E, --conflict-exit-code <number>  exit code after conflict or timeout
uk:  -E, --conflict-exit-code <число>   код виходу після конфлікту або завершення часу очікування

en:  -o, --close              close file descriptor before running command
uk:  -o, --close              закрити дескриптор файла до виконання команди

en:  -c, --command <command>  run a single command string through the shell
uk:  -c, --command <команда>  виконати окремий рядок команди за допомогою оболонки

en:  -F, --no-fork            execute command without forking
uk:  -F, --no-fork            виконати команду без розгалуження

en:      --wait               same as --timeout
uk:      --wait               те саме, що і --timeout

en:      --fcntl              use fcntl(F_OFD_SETLK) rather than flock()
uk:      --fcntl              скористатися fcntl(F_OFD_SETLK) замість flock()

en:      --start <offset>     starting offset for lock (implies --fcntl)
uk:      --start <зсув>       початковий зсув для блокування (додає --fcntl)

en:      --length <number>    number of bytes to lock (implies --fcntl)
uk:      --length <число>     число байтів для блокування (додає --fcntl)

en:      --verbose            increase verbosity
uk:      --verbose            збільшити рівень докладності повідомлень

en: cannot open lock file %s
uk: не вдалося відкрити файл блокування, %s

en: internal error, unknown operation %d
uk: внутрішня помилка, невідома дія %d

en: internal error, unknown api %d
uk: внутрішня помилка, невідомий програмний інтерфейс %d

en: invalid exit code
uk: некоректний код виходу

en: exit code out of range (expected 0 to 255)
uk: код виходу поза припустимим діапазоном (мав бути від 0 до 255)

en: invalid as start offset
uk: є некоректним як початковий зсув

en: invalid as length of lock range
uk: є некоректним як довжина діапазону блокування

en: the --no-fork and --close options are incompatible
uk: параметри --no-fork і --close є взаємно несумісними

en: %s requires exactly one command argument
uk: %s вимагає точно одного аргументу команди

en: bad file descriptor
uk: помилковий дескриптор файла

en: requires file descriptor, file or directory
uk: потребує дескриптора файла, назви файла або каталогу

en: failed to get lock
uk: не вдалося заблокувати

en: timeout while waiting to get lock
uk: перевищення часу очікування на отримання блокування

en: %s: getting lock took %<PRId64>.%06<PRId64> seconds
uk: %s: процедура блокування тривала %<PRId64>.%06<PRId64> секунд

en: %s: executing %s
uk: %s: виконуємо %s

en:  %s [options] <mountpoint>
uk:  %s [параметри] <точка монтування>

en: Suspend access to a filesystem.
uk: Призупинити доступ до файлової системи.

en:  -f, --freeze      freeze the filesystem
uk:  -f, --freeze      заморозити файлову систему

en:  -u, --unfreeze    unfreeze the filesystem
uk:  -u, --unfreeze    розморозити файлову систему

en: neither --freeze or --unfreeze specified
uk: не вказано ні --freeze, ні --unfreeze

en: %s: is not a directory
uk: %s: не є каталогом

en: %s: freeze failed
uk: %s: не вдалося заморозити

en: %s: unfreeze failed
uk: %s: не вдалося розморозити

en: %s: not a directory
uk: %s: не є каталогом

en: %s: 0 B (dry run) trimmed on %s
uk: %s: 0 б (тестовий запуск) обрізано на %s

en: %s: 0 B (dry run) trimmed
uk: %s: 0 б (тестовий запуск) обрізано

en: %s: FITRIM ioctl failed
uk: %s: помилка ioctl FITRIM

note: TRANSLATORS: The standard value here is a very large number.
en: %s: %s (%<PRIu64> bytes) trimmed on %s
uk: %s: %s (%<PRIu64> байтів) обрізано на %s

note: TRANSLATORS: The standard value here is a very large number.
en: %s: %s (%<PRIu64> bytes) trimmed
uk: %s: %s (%<PRIu64> байтів) обрізано

en: failed to parse %s
uk: не вдалося обробити %s

en: failed to allocate FS handler
uk: не вдалося розмістити у пам'яті обробки файлової системи

en: %s: the discard operation is not supported
uk: %s: підтримки дії з відкидання не передбачено

en:  %s [options] -A|-a|<mountpoint>
uk:  %s [параметри] -A|-a|<точка монтування>

en: Discard unused blocks on a mounted filesystem.
uk: Відкинути невикористані блоки на змонтованій файловій системі.

en:  -a, --all                trim mounted filesystems
uk:  -a, --all                обрізати змонтовані файлові системи

en:  -A, --fstab              trim filesystems from /etc/fstab
uk:  -A, --fstab             обрізати файлові системи з /etc/fstab

en:  -I, --listed-in <list>   trim filesystems listed in specified files
uk:  -I, --listed-in <список> обрізати файлові системи зі списку у вказаних файлах

en:  -o, --offset <num>       the offset in bytes to start discarding from
uk:  -o, --offset <число>    відступ у байтах, з якого слід розпочинати відкидання

en:  -l, --length <num>       the number of bytes to discard
uk:  -l, --length <n>         кількість байтів, які слід відкинути

en:  -m, --minimum <num>      the minimum extent length to discard
uk:  -m, --minimum <число>    мінімальна довжина для відкидання

en:  -t, --types <list>       limit the set of filesystem types
uk:  -t, --types <список>     обмежити набір типів файлових систем

en:  -v, --verbose            print number of discarded bytes
uk:  -v, --verbose            вивести дані щодо кількості відкинутих байтів

en:      --quiet-unsupported  suppress error messages if trim unsupported
uk:      --quiet-unsupported  придушити повідомлення щодо помилок, якщо підтримки обрізання не передбачено

en:  -n, --dry-run            does everything, but trim
uk:  -n, --dry-run            виконати усі дії, окрім самого обрізання

en: failed to parse minimum extent length
uk: не вдалося обробити значення мінімального об'єму довжини

en: no mountpoint specified
uk: не вказано точки монтування

en: Assuming hardware clock is kept in %s time.
uk: Вважається, що апаратний годинник синхронізований з %s часом.

en: local
uk: локальний

en: Warning: unrecognized line in adjtime file: %s
uk: Попередження: нерозпізнаний рядок у файлі adjtime: %s

en: Warning: unrecognized third line in adjtime file
    (Expected: `UTC' or `LOCAL' or nothing.)
uk: Попередження: нерозпізнаний третій рядок у файлі adjtime
    (Мало бути «UTC», «LOCAL» або порожній рядок.)

en: Last drift adjustment done at %<PRId64> seconds after 1969
uk: Остання корекція відхилення виконана у %<PRId64> секунд після 1969

en: Last calibration done at %<PRId64> seconds after 1969
uk: Останнє калібрування виконано у %<PRId64> секунд після 1969

en: Hardware clock is on %s time
uk: Апаратний годинник налаштований на %s час

en: Waiting for clock tick...
uk: Очікується сигнал годинника...

en: ...synchronization failed
uk: …спроба синхронізації зазнала невдачі

en: ...got clock tick
uk: ...отримано сигнал годинника

en: Invalid values in hardware clock: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d
uk: Неправильне значення у апаратному годиннику: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d

en: Hw clock time : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> seconds since 1969
uk: Час апаратного годинника: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> секунд після 1969

en: Time read from Hardware Clock: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d
uk: Час прочитаний з апаратного годинника: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d

en: Setting Hardware Clock to %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> seconds since 1969
uk: Апаратний годинник встановлюється у %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> секунд після 1969

en: RTC type: '%s'
uk: Тип RTC: «%s»

en: Using delay: %.6f seconds
uk: Використовуємо затримку: %.6f секунд

en: time jumped backward %.6f seconds to %<PRId64>.%06<PRId64> - retargeting
uk: позначку часу пересунуто на %.6f секунд назад до %<PRId64>.%06<PRId64> - переналаштовуємося

en: missed it - %<PRId64>.%06<PRId64> is too far past %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f > %.6f)
uk: пропущено - %<PRId64>.%06<PRId64> надто далеко у минулому відносно %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f > %.6f)

en: %<PRId64>.%06<PRId64> is close enough to %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f < %.6f)
    Set RTC to %<PRId64> (%<PRId64> + %d; refsystime = %<PRId64>.%06<PRId64>)
uk: %<PRId64>.%06<PRId64> достатньо близько до %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f < %.6f)
    Встановлюємо RTC у %<PRId64> (%<PRId64> + %d; еталонний час системи = %<PRId64>.%06<PRId64>)

en: Calling settimeofday(NULL, 0) to lock the warp_clock function.
uk: Виклик settimeofday(NULL, 0) для блокування функції warp_clock.

en: Calling settimeofday(NULL, %d) to set the kernel timezone.
uk: Викликаємо settimeofday(NULL, %d) для встановлення часового поясу ядра.

en: Calling settimeofday(NULL, %d) to warp System time, set PCIL and the kernel tz.
uk: Викликаємо settimeofday(NULL, %d) для переведення системного часу, встановлення PCIL і часового поясу ядра.

en: Calling settimeofday(%<PRId64>.%06<PRId64>, NULL) to set the System time.
uk: Викликаємо settimeofday(%<PRId64>.%06<PRId64>, NULL) для встановлення системного часу.

en: settimeofday() failed
uk: помилка у settimeofday()

en: Not adjusting drift factor because the --update-drift option was not used.
uk: Не коригуємо коефіцієнт відхилення, оскільки не було використано параметр --update-drift.

en: Not adjusting drift factor because last calibration time is zero,
    so history is bad and calibration startover is necessary.
uk: Коефіцієнт відхилення не коригується, тому що час останнього калібрування дорівнює нулю,
    тому попереднє значення неправильне та необхідне рекалібрування.

en: Not adjusting drift factor because it has been less than four hours since the last calibration.
uk: Коефіцієнт відхилення не коригується, тому що минуло менше чотирьох годин з моменту останнього калібрування.

en: Clock drift factor was calculated as %f seconds/day.
    It is far too much. Resetting to zero.
uk: Обчислена міра похибки годинника: %f секунд за день.
    Це надто багато. Повертаємося до нульового значення.

en: Clock drifted %f seconds in the past %f seconds
    in spite of a drift factor of %f seconds/day.
    Adjusting drift factor by %f seconds/day
uk: Відхилення годинника %.f секунд за останні %.f секунд,
    незважаючи на коефіцієнт виправлення відхилення %f секунд/добу.
    Коефіцієнт відхилення коригується на %f секунд/добу

en: Time since last adjustment is %<PRId64> second
     | Time since last adjustment is %<PRId64> seconds
uk[0]: З моменту останнього коригування минула %<PRId64> секунда
uk[1]: З моменту останнього коригування минуло %<PRId64> секунди
uk[2]: З моменту останнього коригування минуло %<PRId64> секунд
uk[3]: З моменту останнього коригування минула %<PRId64> секунда

en: Calculated Hardware Clock drift is %<PRId64>.%06<PRId64> seconds
uk: Обчислене відхилення апаратного годинника дорівнює %<PRId64>.%06<PRId64> секунд

en: New %s data:
    %s
uk: Нові дані %s:
    %s

en: cannot update %s
uk: не вдалося оновити %s

en: Not setting clock because last adjustment time is zero, so history is bad.
uk: Значення годинника не встановлено, оскільки останнє коригування було нульовим, отже журнал змін пошкоджено.

en: Not setting clock because drift factor %f is far too high.
uk: Не встановлюємо час годинника, оскільки коефіцієнт відхилення %f є надто великим.

en: No usable clock interface found.
uk: Не знайдено підтримуваного інтерфейсу годинника.

en: Cannot access the Hardware Clock via any known method.
uk: Не вдалося отримати доступ до апаратного годинника за допомогою будь-якого з відомих методів.

en: Use the --verbose option to see the details of our search for an access method.
uk: Скористайтеся параметром --verbose для отримання додаткових відомостей щодо пошуку способу доступу.

en: Target date:   %<PRId64>
uk: Дата призначення: %<PRId64>

en: Predicted RTC: %<PRId64>
uk: Передбачення RTC: %<PRId64>

en: RTC read returned an invalid value.
uk: Спроба читання RTC призвела до отримання некоректного значення.

en: Needed adjustment is less than one second, so not setting clock.
uk: Необхідна корекція менше ніж на одну секунду, тому годинник не оновлюється.

en: unable to read the RTC epoch.
uk: не вдалося прочитати дані щодо епохи RTC.

en: The RTC epoch is set to %lu.
uk: Епоху RTC встановлено у значення %lu.

en: --epoch is required for --setepoch.
uk: разом із --setepoch слід вказати --epoch.

en: unable to set the RTC epoch.
uk: не вдалося встановити епоху RTC.

en: unable to read the RTC parameter %s
uk: не вдалося прочитати параметр годинника реального часу %s

en: The RTC parameter 0x%jx is set to 0x%jx.
uk: Для параметра годинника реального часу 0x%jx встановлено значення 0x%jx.

en:  %s [function] [option...]
uk:  %s [функція] [параметр...]

en: Time clocks utility.
uk: Програма для роботи з годинником.

en:  -r, --show                      display the RTC time
uk:  -r, --show                      вивести час RTC

en:      --get                       display drift corrected RTC time
uk:      --get                       вивести час RTC із виправленням відхилення

en:      --set                       set the RTC according to --date
uk:      --set                       встановити час RTC на основі --date

en:  -s, --hctosys                   set the system time from the RTC
uk:  -s, --hctosys                   встановити час системи на основі RTC

en:  -w, --systohc                   set the RTC from the system time
uk:  -w, --systohc                   встановити час RTC на основі часу системи

en:      --systz                     send timescale configurations to the kernel
uk:      --systz                     надіслати налаштування часової шкали до ядра

en:  -a, --adjust                    adjust the RTC to account for systematic drift
uk:  -a, --adjust                    коригувати RTC для враховування систематичного відхилення

en:      --getepoch                  display the RTC epoch
uk:      --getepoch                  вивести дані щодо епохи RTC

en:      --setepoch                  set the RTC epoch according to --epoch
uk:      --setepoch                  встановити епоху RTC відповідно до --epoch

en:      --param-get <param>         display the RTC parameter
uk:      --param-get <параметр>      вивести параметр годинника реального часу

en:      --param-set <param>=<value> set the RTC parameter
uk:      --param-set <парам>=<знач>  встановити параметр годинника реального часу

en:      --param-index <number>      parameter index (default 0)
uk:      --param-index <n>          індекс параметра (типовий 0)

en:      --vl-read                   read voltage low information
uk:      --vl-read                   читати дані щодо низької напруги

en:      --vl-clear                  clear voltage low information
uk:      --vl-clear                  вилучити відомості щодо низької напруги

en:      --predict                   predict the drifted RTC time according to --date
uk:      --predict                   передбачити відхилення часу RTC на основі --date

en:  -u, --utc                       the RTC timescale is UTC
uk:  -u, --utc                       шкала часу RTC відповідає всесвітньому часу

en:  -l, --localtime                 the RTC timescale is Local
uk:  -l, --localtime                 шкала часу RTC відповідає місцевому часу

en:  -f, --rtc <file>                use an alternate file to %1$s
uk:  -f, --rtc <файл>                використовувати альтернативний файл %1$s

en:      --directisa                 use the ISA bus instead of %1$s access
uk:      --directisa                 скористатися каналом ISA замість доступу до %1$s

en:      --date <time>               date/time input for --set and --predict
uk:      --date <час>                вхідні дані дати і часу для --set і --predict

en:      --delay <sec>               delay used when set new RTC time
uk:      --delay <сек>               затримка, яка використовується при встановленні нового часу RTC

en:      --epoch <year>              epoch input for --setepoch
uk:      --epoch <рік>               вхідні дані епохи для --setepoch

en:      --update-drift              update the RTC drift factor
uk:      --update-drift              оновити коефіцієнт відхилення RTC

en:      --noadjfile                 do not use %1$s
uk:      --noadjfile                 не використовувати %1$s

en:      --adjfile <file>            use an alternate file to %1$s
uk:      --adjfile <файл>            використовувати альтернативний файл %1$s

en:      --test                      dry run; implies --verbose
uk:      --test                      діагностичний запуск; автоматично додається --verbose

en:  -v, --verbose                   display more details
uk:  -v, --verbose                   вивести докладніші повідомлення

en:  <param> is either a numeric RTC parameter value or one of these aliases:
uk:  <параметр> є або числовим значенням параметра годинника реального часу, або одна з таких альтернатив:

en:    See Kernel's include/uapi/linux/rtc.h for parameters and values.
uk:    Див. include/uapi/linux/rtc.h у коді ядра, щоб дізнатися більше про параметри і значення.

en:  <param> and <value> accept hexadecimal values if prefixed with 0x, otherwise decimal.
uk:  <параметр> і <значення> можуть бути шістнадцятковими значеннями, якщо додано префікс 0x, інакше, вважаються десятковими.

en: Unable to connect to audit system
uk: Не вдалося зв'язатися із системою спостереження

en: use --verbose, --debug has been deprecated.
uk: використовуємо --verbose, --debug вважається застарілим.

en: failed to parse param-index
uk: на вдалося обробити param-index

en: --update-drift requires --set or --systohc
uk: для --set або --systohc слід вказувати --update-drift

en: With --noadjfile, you must specify either --utc or --localtime
uk: Разом з --noadjfile слід вказувати або --utc, або --localtime

en: --date is required for --set or --predict
uk: для --set або --predict слід вказувати --date

en: invalid date '%s'
uk: некоректна дата: «%s»

en: System Time: %<PRId64>.%06<PRId64>
uk: Час системи: %<PRId64>.%06<PRId64>

en: Test mode: nothing was changed.
uk: Режим перевірки: нічого не змінено.

en: could not send audit message
uk: не вдалося надіслати повідомлення ревізування

en: ISA port access is not implemented
uk: Доступ до порту ISA не реалізовано

en: iopl() port access failed
uk: не вдалося отримати доступ до порту iopl()

en: Using direct ISA access to the clock
uk: Використовуємо безпосередній доступ ISA до годинника

en: supported features
uk: підтримувані можливості

en: time correction
uk: виправлення часу

en: backup switch mode
uk: режим перемикача резервного копіювання

en: Trying to open: %s
uk: Намагаємося відкрити: %s

en: cannot open rtc device
uk: не вдалося відкрити пристрій rtc

en: Waiting in loop for time from %s to change
uk: Очікування зміни часу з %s у циклі

en: Timed out waiting for time change.
uk: Перевищено час очікування на зміну часу.

en: select() to %s to wait for clock tick timed out
uk: перевищено час очікування у циклі для select() щодо %s

en: select() to %s to wait for clock tick failed
uk: помилка очікування у циклі в select() для %s

en: ioctl() to %s to turn off update interrupts failed
uk: помилка вимкнення оновлення переривань у ioctl() для %s

en: ioctl(%d, RTC_UIE_ON, 0) to %s failed
uk: Помилка під час встановлення ioctl(%d, RTC_UIE_ON, 0) у %s

en: ioctl(RTC_SET_TIME) to %s to set the time failed
uk: спроба виконання ioctl(RTC_SET_TIME) для %s з метою встановлення значення часу зазнала невдачі

en: ioctl(RTC_SET_TIME) was successful.
uk: ioctl(RTC_SET_TIME) успішно виконано.

en: Using the rtc interface to the clock.
uk: Використовуємо інтерфейс rtc до годинника.

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, epoch_p) to %s failed
uk: Помилка під час встановлення ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, epoch_p) у %s

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, epoch_p) to %s succeeded.
uk: Успішно встановлено ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, epoch_p) у %s.

en: invalid epoch '%s'.
uk: некоректна епоха, «%s».

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) to %s failed
uk: не вдалося встановити ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) у %s

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) to %s succeeded.
uk: Успішно встановлено ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) у %s.

en: could not convert parameter name to number
uk: не вдалося перетворити назву параметра на число

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, param) to %s failed
uk: помилка ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, param) щодо %s

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, param) to %s succeeded.
uk: успішне виконання ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, param) щодо %s.

en: expected <param>=<value>
uk: мало бути <параметр>=<значення>

en: could not convert parameter value to number
uk: не вдалося перетворити значення параметра на число

en: skipping ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, param) to %s: value unchanged
uk: пропускаємо ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, параметр) до %s: значення не змінено

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, param) to %s failed
uk: помилка ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, param) щодо %s

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, param) to %s succeeded.
uk: успішне виконання ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, param) щодо %s.

en: Voltage too low, RTC data is invalid
uk: Напруга є надто низькою, дані RTC є некоректними

en: Backup voltage is low
uk: Напруга резервного копіювання є низькою

en: Backup empty or not present
uk: Резервна копія порожня або її немає

en: Voltage is low, RTC accuracy is reduced
uk: Низька напруга, точність RTC знижено

en: Backup switchover happened
uk: Сталося перемикання резервного копіювання

en: ioctl(%d, RTC_VL_READ) on %s failed
uk: помилка ioctl(%d, RTC_VL_READ) для %s

en: ioctl(%d, RTC_VL_READ) on %s returned 0x%x
uk: ioctl(%d, RTC_VL_READ) для %s повернуто 0x%x

en: ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) on %s failed
uk: помилка ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) для %s

en: ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) on %s succeeded.
uk: успішно виконано ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) для %s.

en: POSIX shared memory is not supported
uk: Підтримки пам'яті спільного використання POSIX не передбачено

en: POSIX shared memory name: %s
uk: Назва пам'яті спільного використання POSIX: %s

en: POSIX message queue is not supported
uk: Підтримки черги повідомлень POSIX не передбачено

en: POSIX message queue name: %s
uk: Назва черги повідомлень POSIX: %s

en: POSIX semaphore is not supported
uk: Підтримки семафорів POSIX не передбачено

en: POSIX semaphore name: %s
uk: Назва семафора POSIX: %s

en: Create various IPC resources.
uk: Створити різноманітні ресурси IPC.

en:  -M, --shmem <size>       create shared memory segment of size <size>
uk:  -M, --shmem <розмір>     створити сегмент пам'яті спільного використання розміром <розмір>

en:  -m, --posix-shmem <size> create POSIX shared memory segment of size <size>
uk:  -m, --posix-shmem <розмір> створити сегмент пам'яті спільного використання розміром <розмір>

en:  -S, --semaphore <number> create semaphore array with <number> elements
uk:  -S, --semaphore <число>  створити масив семафорів з <число> елементів

en:  -s, --posix-semaphore    create POSIX semaphore
uk:  -s, --posix-semaphore    створити семафор POSIX

en:  -Q, --queue              create message queue
uk:  -Q, --queue              створити чергу повідомлень

en:  -q, --posix-mqueue       create POSIX message queue
uk:  -q, --posix-mqueue       створити чергу повідомлень POSIX

en:  -p, --mode <mode>        permission for the resource (default is 0644)
uk:  -p, --mode <доступ>      права доступу до ресурсу (типовими є 0644)

en:  -n, --name <name>        name of the POSIX resource
uk:  -n, --name <назва>       назва ресурсу POSIX

en: <size>
uk: <розмір>

en:  -n, --name <name> option is required for POSIX IPC
uk:  для POSIX IPC слід вказати параметр -n, --name <назва>

en: failed to parse size
uk: не вдалося обробити значення розміру

en: failed to parse elements
uk: не вдалося обробити елементи

en: failed to parse mode
uk: не вдалося обробити режим

en: name is required for POSIX IPC
uk: для POSIX IPC потрібна назва

en: create share memory failed
uk: спроба створення області пам'яті спільного використання зазнала невдачі

en: Shared memory id: %d
uk: Ідентифікатор спільної пам'яті: %d

en: create POSIX shared memory failed
uk: спроба створення пам'яті спільного використання POSIX зазнала невдачі

en: create message queue failed
uk: спроба створення черги повідомлень зазнала невдачі

en: Message queue id: %d
uk: Ідентифікатор черги повідомлень: %d

en: create POSIX message queue failed
uk: спроба створення черги повідомлень POSIX зазнала невдачі

en: create semaphore failed
uk: спроба створення семафора зазнала невдачі

en: Semaphore id: %d
uk: Ідент. семафора: %d

en: create POSIX semaphore failed
uk: спроба створення семафора POSIX зазнала невдачі

en:  %1$s [options]
     %1$s shm|msg|sem <id>...
uk:  %1$s [параметри]
     %1$s shm|msg|sem <ідентифікатор>...

en: Remove certain IPC resources.
uk: Вилучити певні ресурси IPC.

en:  -m, --shmem-id <id>           remove shared memory segment by id
uk:  -m, --shmem-id <ід>        вилучити сегмент пам'яті спільного використання за <id>

en:  -M, --shmem-key <key>         remove shared memory segment by key
uk:  -m, --shmem-key <ключ>     вилучити сегмент пам'яті спільного використання за ключем

en:      --posix-shmem <name>      remove POSIX shared memory segment by name
uk:      --posix-shmem <назва>  вилучити сегмент пам'яті спільного використання POSIX за назвою

en:  -q, --queue-id <id>           remove message queue by id
uk:  -q, --queue-id <ід.>       вилучити чергу повідомлень за ідентифікатором

en:  -Q, --queue-key <key>         remove message queue by key
uk:  -Q, --queue-key <ключ>     вилучити чергу повідомлень за ключем

en:      --posix-mqueue <name>     remove POSIX message queue by name
uk:      --posix-mqueue <назва>   вилучити чергу повідомлень POSIX за назвою

en:  -s, --semaphore-id <id>       remove semaphore by id
uk:  -s, --semaphore-id <ід>    вилучити семафор за ідентифікатором

en:  -S, --semaphore-key <key>     remove semaphore by key
uk:  -S, --semaphore-key <ключ> вилучити семафор за ключем

en:      --posix-semaphore <name>  remove POSIX semaphore by name
uk:      --posix-semaphore <назва> вилучити семафор POSIX за назвою

en:  -a, --all[=shm|pshm|msg|pmsg|sem|psem]
                                   remove all (in the specified category)
uk:  -a, --all[=shm|pshm|msg|pmsg|sem|psem]
                                   вилучити усе (у вказаній категорії)

en:  -v, --verbose                 explain what is being done
uk:  -v, --verbose               вивести дані щодо дій, які виконуються

en: removing shared memory segment id `%d'
uk: вилучаємо сегмент пам'яті спільного використання з ідентифікатором «%d»

en: removing message queue id `%d'
uk: вилучаємо чергу повідомлень з ідентифікатором «%d»

en: removing semaphore id `%d'
uk: вилучаємо семафор з ідентифікатором «%d»

en: permission denied for key
uk: доступ заборонено для ключа

en: permission denied for id
uk: доступ заборонено для ідентифікатора

en: invalid key
uk: неправильний ключ

en: invalid id
uk: неправильний ідентифікатор

en: already removed key
uk: ключ вже видалено

en: already removed id
uk: ідентифікатор вже видалений

en: key failed
uk: помилка у ключі

en: id failed
uk: помилка у ідентифікаторі

en: invalid id: %s
uk: некоректний ідентифікатор: %s

en: resource(s) deleted
uk: ресурс(и) видалений

en: failed to parse argument: '%s'
uk: не вдалося обробити аргумент: «%s»

en: illegal key (%s)
uk: помилковий ключ (%s)

en: removing POSIX shared memory `%s'
uk: вилучення пам'яті спільного використання POSIX «%s»

en: POSIX message queues are not supported
uk: підтримки черг повідомлень POSIX не передбачено

en: removing POSIX message queue `%s'
uk: вилучення черги повідомлень POSIX «%s»

en: POSIX semaphores are not supported
uk: підтримки семафорів POSIX не передбачено

en: removing POSIX semaphore `%s'
uk: вилучення семафора POSIX «%s»

en: permission denied for name `%s'
uk: заборонено доступ для назви «%s»

en: name `%s' not found
uk: назву «%s» не знайдено

en: name `%s' too long
uk: назва «%s» є надто довгою

en: name failed
uk: помилка у назві

en: kernel not configured for shared memory
uk: підтримку спільної пам'яті не налаштовано у ядрі

en: kernel not configured for semaphores
uk: підтримку семафорів не налаштовано у ядрі

en: kernel not configured for message queues
uk: підтримку черг повідомлень не налаштовано у ядрі

en:  %1$s [resource-option...] [output-option]
     %1$s -m|-q|-s -i <id>
uk:  %1$s [параметр-ресурсу...] [параметр-виведення]
     %1$s -m|-q|-s -i <ідентифікатор>

en: Show information on IPC facilities.
uk: Показати інформацію щодо можливостей IPC.

en:  -i, --id <id>     print details on resource identified by <id>
uk:  -i, --id <ід>    вивести подробиці щодо ресурсу з ідентифікатором <ід>

en: Resource options:
uk: Параметри ресурсів:

en:  -m, --shmems      shared memory segments
uk:  -m, --shmems      сегменти пам'яті спільного використання

en:  -q, --queues      message queues
uk:  -q, --queues      черги повідомлень

en:  -s, --semaphores  semaphores
uk:  -s, --semaphores  семафори

en:  -a, --all         all (default)
uk:  -a, --all         всі (типова поведінка)

en: Output options:
uk: Параметри виведення:

en:  -t, --time        show attach, detach and change times
uk:  -t, --time        виводити часи долучення, від'єднання та зміни

en:  -p, --pid         show PIDs of creator and last operator
uk:  -p, --pid         вивести PID процесу створення та останнього оператора

en:  -c, --creator     show creator and owner
uk:  -c, --creator     вивести дані щодо того, хто створив, та власника

en:  -l, --limits      show resource limits
uk:  -l, --limits      вивести дані щодо обмежень ресурсів

en:  -u, --summary     show status summary
uk:  -u, --summary     вивести резюме щодо стану

en:      --human       show sizes in human-readable format
uk:      --human       вивести розміри у зручному для читання форматі

en:  -b, --bytes       show sizes in bytes
uk:  -b, --bytes       вивести розміри у байтах

en: failed to parse id argument
uk: не вдалося обробити аргумент ідентифікатора

en: when using an ID, a single resource must be specified
uk: якщо використано ідентифікатор, має бути вказано один ресурс

en: unable to fetch shared memory limits
uk: не вдалося отримати дані щодо обмеження спільної пам'яті

en: ------ Shared Memory Limits --------
uk: ------ Обмеження спільної пам'яті --------

en: max number of segments = %ju
uk: максимальна кількість сегментів = %ju

en: max seg size
uk: макс. розмір сегмента

en: max total shared memory (kbytes)
uk: максимум спільної пам'яті загалом (у кілобайтах)

en: max total shared memory
uk: максимум спільної пам'яті загалом

en: min seg size
uk: мінімальний розмір сегмента

en: kernel not configured for shared memory
uk: підтримку спільної пам'яті не налаштовано у ядрі

en: ------ Shared Memory Status --------
uk: ------ Стан спільної пам'яті --------

note: TRANSLATORS: This output format is maintained for backward compatibility as ipcs is used in scripts. For consistency with the rest, the translated form can follow this model: * "segments allocated = %d\n" "pages allocated = %ld\n" "pages resident = %ld\n" "pages swapped = %ld\n" "swap performance = 
en: segments allocated %d
    pages allocated %ld
    pages resident  %ld
    pages swapped   %ld
    Swap performance: %ld attempts	 %ld successes
uk: отримано сегментів   %d
    отримано сторінок    %ld
    оперативних сторінок %ld
    сторінок у свопінгу  %ld
    Швидкодія свопінгу:  %ld спроб	 %ld успіхів

en: ------ Shared Memory Segment Creators/Owners --------
uk: ------ Автори/Власники сегментів спільної пам'яті --------

en: perms
uk: права

en: ------ Shared Memory Attach/Detach/Change Times --------
uk: ------ Час приєднання/від'єднання/зміни спільної пам'яті --------

en: owner
uk: власник

en: attached
uk: приєднано

en: detached
uk: від'єднано

en: changed
uk: змінено

en: ------ Shared Memory Creator/Last-op PIDs --------
uk: - PID процесу створення сп. пам'яті/ост. оператор -

en: ------ Shared Memory Segments --------
uk: ------ Сегменти спільної пам'яті --------

en: key
uk: ключ

en: bytes
uk: байт

en: nattch
uk: кільк.підкл

en: status
uk: стан

en: Not set
uk: Не встан.

en: dest
uk: зруйн

en: locked
uk: блоковано

en: unable to fetch semaphore limits
uk: не вдалося отримати дані щодо обмежень семафорів

en: ------ Semaphore Limits --------
uk: ------ Обмеження семафорів --------

en: max number of arrays = %d
uk: максимальна кількість масивів = %d

en: max semaphores per array = %d
uk: максимум семафорів на масив = %d

en: max semaphores system wide = %d
uk: максимум семафорів у системі = %d

en: max ops per semop call = %d
uk: максимум операцій за semop виклик = %d

en: semaphore max value = %u
uk: максимальне значення семафора = %u

en: kernel not configured for semaphores
uk: підтримку семафорів не налаштовано у ядрі

en: ------ Semaphore Status --------
uk: ------ Стан семафора --------

en: used arrays = %d
uk: використано масивів = %d

en: allocated semaphores = %d
uk: виділено семафорів = %d

en: ------ Semaphore Arrays Creators/Owners --------
uk: ------ Автори/Власники масивів семафорів --------

en: ------ Semaphore Operation/Change Times --------
uk: ------ Час дії/внесення змін до семафорів --------

en: last-op
uk: остан-оп

en: last-changed
uk: остан-змін

en: ------ Semaphore Arrays --------
uk: ------ Масиви семафорів --------

en: nsems
uk: кільк.сем

en: unable to fetch message limits
uk: не вдалося отримати дані щодо обмежень повідомлень

en: ------ Messages Limits --------
uk: ---- Обмеження повідомлень ------

en: max queues system wide = %d
uk: максимум черг у системі = %d

en: max size of message
uk: максимальний розмір повідомлення

en: default max size of queue
uk: типовий максимальний розмір черги

en: kernel not configured for message queues
uk: підтримку черг повідомлень не налаштовано у ядрі

en: ------ Messages Status --------
uk: ------ Стан повідомлень -------

en: allocated queues = %d
uk: виділено черг = %d

en: used headers = %d
uk: використано заголовків = %d

en: used space
uk: використане місце

en:  bytes
uk:  байтів

en: ------ Message Queues Creators/Owners --------
uk: -- Створювачі та власники черг повідомлень ---

en: ------ Message Queues Send/Recv/Change Times --------
uk: ------ Час відправлення/отримання/зміни черг повідомлень--------

en: send
uk: відправлено

en: recv
uk: отримано

en: change
uk: змінено

en: ------ Message Queues PIDs --------
uk: ------ PID черг повідомлень --------

en: ------ Message Queues --------
uk: ------ Черги повідомлень --------

en: used-bytes
uk: використано-байт

en: messages
uk: повідомлень

en: id %d not found
uk: ідентифікатор %d не знайдено

en: 
    Shared memory Segment shmid=%d
uk: 
    Сегмент спільної пам'яті shmid=%d

en: mode=%#o	access_perms=%#o
uk: режим=%#o	права_доступу=%#o

en: size=
uk: розмір=

en: bytes=
uk: байти=

en: att_time=%-26.24s
uk: час_приєдн=%-26.24s

en: det_time=%-26.24s
uk: час_від'єдн=%-26.24s

en: change_time=%-26.24s
uk: час_змін=%-26.24s

en: 
    Message Queue msqid=%d
uk: 
    Черга повідомлень msqid=%d

en: uid=%u	gid=%u	cuid=%u	cgid=%u	mode=%#o
uk: uid=%u	gid=%u	cuid=%u	cgid=%u	режим=%#o

en: send_time=%-26.24s
uk: час_надсил=%-26.24s

en: rcv_time=%-26.24s
uk: час_отрим=%-26.24s

en: 
    Semaphore Array semid=%d
uk: 
    Масив семафорів semid=%d

en: mode=%#o, access_perms=%#o
uk: режим=%#o, права_дост=%#o

en: semnum
uk: ном.сем

en: value
uk: значення

en: %s failed
uk: помилка %s

en: %s does not seem to be mounted. Use 'mount -t mqueue none %s' to mount it.
uk: Здається, %s не змонтовано. Скористайтеся 'mount -t mqueue none %s', щоб змонтувати.

en: message queue name must start with '/': %s
uk: назва черги повідомлень має починатися з «/»: %s

en: %s (bytes) =
uk: %s (у байтах) =

en: %s (kbytes) =
uk: %s (у кілобайтах) =

en: interrupts
uk: переривання

en: total count
uk: загальна кількість

en: delta count
uk: кількість різниць

en: name
uk: назва

en: failed to initialize output table
uk: не вдалося ініціалізувати таблицю виведення даних

en: failed to add line to output
uk: не вдалося додати рядок до виведених даних

en: unsupported column name to sort output
uk: непідтримувана назва стовпчика для упорядкування виведених даних

en: cpu-interrupts
uk: переривання процесора

en: irqtop | total: %ld delta: %ld | %s | %s
uk: irqtop | загалом: %ld різниця: %ld | %s | %s

en: cannot create timerfd
uk: не вдалося створити timerfd

en: cannot set timerfd
uk: не вдалося встановити timerfd

en: epoll_ctl failed
uk: помилка epoll_ctl

en: sigfillset failed
uk: помилка sigfillset

en: sigprocmask failed
uk: помилка sigprocmask

en: cannot create signalfd
uk: не вдалося створити signalfd

en: Display kernel interrupt information.
uk: Показ даних щодо переривань ядра.

en:  -b, --batch            send tables to stdout, not to a static screen
uk:  -b, --batch            надіслати таблиці до stdout, а не на статичний екран

en:  -c, --cpu-stat <when>  whether to show the per-cpu stats (auto|never|always)
uk:  -c, --cpu-stat <умова> чи слід показувати статистику за процесорами (auto|never|always)

en:  -C, --cpu-list <list>  show IRQs only for the specified cpus
uk:  -C, --cpu-list <список> показати IRQ лише для вказаних процесорів

en:  -d, --delay <secs>     wait this number of seconds between updates
uk:  -d, --delay <секунди>  очікувати вказану кількість секунд між оновленнями

en:  -J, --json             use JSON output format (implies --batch)
uk:  -J, --json             використати формат виведення JSON (додає --batch)

en:  -n, --iter <number>    the maximum number of iterations
uk:  -n, --iter <число>     максимальна кількість ітерацій

en:  -o, --output <list>    which columns to show, and in which order
uk:  -o, --output <список>  визначити, які стовпчики слід показувати і у якому порядку

en:  -s, --sort <column>    sort the table on this column
uk:  -s, --sort <стовпчик>  упорядкувати таблицю за цим стовпчиком

en:  -S, --softirq          show softirqs instead of interrupts
uk:  -S, --softirq        показувати softirq замість переривань

en:  -t, --threshold <num>  show only IRQs with counters above this number
uk:  -t, --threshold <число> показати лише IRQ із лічильниками, що перевищують це число

en: 
    The following interactive key commands are valid:
uk: 
    Можна скористатися такими інтерактивними клавіатурними командами:

en:   i      sort by IRQ
uk:   i      упорядкувати за IRQ

en:   t      sort by TOTAL
uk:   t      упорядкувати за «ЗАГАЛОМ»

en:   d      sort by DELTA
uk:   d      упорядкувати за «РІЗНИЦЯ»

en:   n      sort by NAME
uk:   n      упорядкувати за «НАЗВА»

en:   q      quit program
uk:   q     вийти з програми

en: failed to parse delay argument
uk: не вдалося обробити аргумент затримки

en: failed to parse iter argument
uk: не вдалося обробити аргумент ітерацій

en: error: --threshold
uk: помилка: --threshold

en: invalid iflag
uk: некоректний прапорець режиму введення

en:  %s [options] <ldisc> <device>
uk:  %s [параметри] <ldisc> <пристрій>

en: Attach a line discipline to a serial line.
uk: Долучити правила обробки рядка до послідовного рядка.

en:  -d, --debug             print verbose messages to stderr
uk:  -d, --debug             виводити докладні повідомлення до stderr

en:  -s, --speed <value>     set serial line speed
uk:  -s, --speed <значення>  встановити значення швидкості послідовної лінії

en:  -c, --intro-command <string> intro sent before ldattach
uk:  -c, --intro-command <рядок>  вступ надіслано до ldattach

en:  -p, --pause <seconds>   pause between intro and ldattach
uk:  -p, --pause <секунди>   пауза між вступом і ldattach

en:  -7, --sevenbits         set character size to 7 bits
uk:  -7, --sevenbits         встановити 7-бітовий розмір символу

en:  -8, --eightbits         set character size to 8 bits
uk:  -8, --eightbits         встановити 8-бітовий розмір символу

en:  -n, --noparity          set parity to none
uk:  -n, --noparity          встановити режим без визначення парності

en:  -e, --evenparity        set parity to even
uk:  -e, --evenparity        встановити режим парності

en:  -o, --oddparity         set parity to odd
uk:  -o, --oddparity         встановити режим непарності

en:  -1, --onestopbit        set stop bits to one
uk:  -1, --onestopbit        встановити стоп-біти у значення одиниці

en:  -2, --twostopbits       set stop bits to two
uk:  -2, --twostopbits       встановити стоп-біти у значення двійки

en:  -i, --iflag [-]<iflag>  set input mode flag
uk:  -i, --iflag [-]<iflag>  встановити прапорець режиму введення

en: 
    Options relevant to GSM0710:
uk: 
    Параметри, що стосуються GSM0710:

en:  -m, --mtu <value>  set CMUX maximum frame size
uk:  -m, --mtu <значення>  встановити максимальний розмір кадру CMUX

en: 
    Known <ldisc> names:
uk: 
    Відомі програмі значення <ldisc>:

en: 
    Known <iflag> names:
uk: 
    Відомі програмі значення <iflag>:

en: invalid speed argument
uk: некоректний аргумент швидкості

en: invalid pause argument
uk: некоректний аргумент призупинки

en: invalid MTU argument
uk: некоректний аргумент MTU

en: invalid line discipline argument
uk: некоректний аргумент правил обробки рядків

en: %s is not a serial line
uk: %s не є послідовною лінією

en: cannot get terminal attributes for %s
uk: не вдалося отримати атрибути термінала для %s

en: speed %d unsupported
uk: підтримки швидкості %d не передбачено

en: cannot set terminal attributes for %s
uk: не вдалося встановити атрибути термінала для %s

en: cannot write intro command to %s
uk: не вдалося записати вступну команду до %s

en: cannot set line discipline
uk: не вдалося встановити правила обробки рядків

en: cannot daemonize
uk: не вдалося створити фонову службу

en: autoclear flag set
uk: встановлено прапорець автоспорожнення

en: device backing file
uk: файл резервної копії пристрою

en: backing file inode number
uk: номер логічного вузла резервного файла

en: backing file major:minor device number
uk: номер пристрою основний:додатковий для резервного файла

en: backing file major device number
uk: номер основного пристрою для резервного файла

en: backing file minor device number
uk: номер додаткового пристрою для резервного файла

en: loop device name
uk: назва петльового пристрою (loop)

en: offset from the beginning
uk: відступ від початку

en: partscan flag set
uk: встановлено прапорець partscan

en: loop device reference string
uk: рядок посилання на петльовий пристрій

en: size limit of the file in bytes
uk: обмеження розміру файла у байтах

en: loop device major:minor number
uk: номер пристрою основний:додатковий для петльового пристрою

en: loop device major number
uk: номер основного пристрою для петльового пристрою

en: loop device minor number
uk: номер додаткового пристрою для петльового пристрою

en: access backing file with direct-io
uk: отримання доступу до файла резервної копії за допомогою direct-io

en: logical sector size in bytes
uk: розмір логічного сектора у байтах

en: , offset %ju
uk: , зсув %ju

en: , sizelimit %ju
uk: , обмеження на розмір %ju

en: , encryption %s (type %u)
uk: , шифрування %s (тип %u)

en: %s: detach failed
uk: %s: помилка від'єднання

en: %s: remove failed
uk: %s: не вдалося вилучити

en:  %1$s [options] [<loopdev>]
     %1$s [options] -f | <loopdev> <file>
uk:  %1$s [параметри] [<петлпристрій>]
     %1$s [параметри] -f | <петлпристрій> <файл>

en: Set up and control loop devices.
uk: Налаштувати петльові пристрої та керувати ними.

en:  -a, --all                     list all used devices
uk:  -a, --all                     вивести список усіх використаних пристроїв

en:  -d, --detach <loopdev>...     detach one or more devices
uk:  -d, --detach <петльовий пристрій>... від'єднати один або декілька пристроїв

en:  -D, --detach-all              detach all used devices
uk:  -D, --detach-all              від'єднати усі використані пристрої

en:  -f, --find                    find first unused device
uk:  -f, --find                    знайти перший невикористаний пристрій

en:  -c, --set-capacity <loopdev>  resize the device
uk:  -c, --set-capacity <петльовий пристрій> змінити розмір пристрою

en:  -j, --associated <file>       list all devices associated with <file>
uk:  -j, --associated <файл>       показати список усіх пристроїв, пов'язаних з файлом <файл>

en:  -L, --nooverlap               avoid possible conflict between devices
uk:  -L, --nooverlap               уникати можливих конфліктів між пристроями

en:      --remove <loopdev>...     remove one or more devices
uk:      --remove <петльовий пристрій>...  вилучити один або декілька пристроїв

en:  -o, --offset <num>            start at offset <num> into file
uk:  -o, --offset <n>              розпочати з відступу <n> у файлі

en:      --sizelimit <num>         device is limited to <num> bytes of the file
uk:      --sizelimit <n>           пристрій обмежено <n> байтами файла

en:  -b, --sector-size <num>       set the logical sector size to <num>
uk:  -b, --sector-size <число>     встановити для логічного сектора розмір <число>

en:  -P, --partscan                create a partitioned loop device
uk:  -P, --partscan                створити петльовий пристрій з розділами

en:  -r, --read-only               set up a read-only loop device
uk:  -r, --read-only               створити придатний лише для читання петльовий пристрій

en:      --direct-io[=<on|off>]    open backing file with O_DIRECT
uk:      --direct-io[=<on|off>]    відкрити файл резервної копії за допомогою O_DIRECT

en:      --loop-ref <string>       loop device reference
uk:      --loop-ref <рядок>       посилання на петльовий пристрій

en:      --show                    print device name after setup (with -f)
uk:      --show                    вивести назву пристрою після налаштування (з -f)

en:  -J, --json                    use JSON --list output format
uk:  -J, --json                    використовувати для виведення -list формат JSON

en:  -l, --list                    list info about all or specified (default)
uk:  -l, --list                    вивести дані щодо всього або вказаного (типово)

en:  -n, --noheadings              don't print headings for --list output
uk:  -n, --noheadings              не виводити заголовків для даних, виведених --list

en:  -O, --output <cols>           specify columns to output for --list
uk:  -O, --output <стовпчики>      вказати стовпчики, які слід вивести, для --list

en:      --output-all              output all columns
uk:      --output-all              вивести усі стовпчики

en:      --raw                     use raw --list output format
uk:      --raw                     використовувати формат виведення даних --list без обробки

en: %s: Warning: file is smaller than 512 bytes; the loop device may be useless or invisible for system tools.
uk: %s: попередження: розмір файла є меншим за 512 байтів, петльовий пристрій може виявитися непридатним або невидимим для інструментів системи.

en: %s: Warning: file does not end on a 512-byte sector boundary; the remaining end of the file will be ignored.
uk: %s: попередження: файл не завершується на межі 512-байтового сектора, отже решту файла буде проігноровано.

en: cannot find an unused loop device
uk: не вдалося знайти невикористаний петльовий пристрій

en: %s: overlapping loop device exists
uk: %s: існує петльовий пристрій із перекриттям

en: %s: overlapping read-only loop device exists
uk: %s: існує призначений лише для читання петльовий пристрій із перекриттям

en: %s: overlapping encrypted loop device exists
uk: %s: існує зашифрований петльовий пристрій із перекриттям

en: %s: failed to re-use loop device
uk: %s: не вдалося повторно використати петльовий пристрій

en: failed to inspect loop devices
uk: не вдалося виконати інспектування петльових пристроїв

en: %s: failed to check for conflicting loop devices
uk: %s: не вдалося виконати перевірку щодо конфліктів між петльовими пристроями

en: cannot set loop reference string
uk: не вдалося встановити рядок посилання на петльовий пристрій

en: %s: failed to use backing file
uk: %s: не вдалося скористатися резервним файлом

en: failed to parse logical block size
uk: не вдалося обробити значення розміру логічного блоку

en: no loop device specified
uk: не вказано жодного петльового пристрою (loop)

en: %s: failed to use device
uk: %s: не вдалося використати пристрій

en: the options %s are allowed during loop device setup only
uk: параметри %s можна використовувати лише для початкового налаштовування петльового пристрою

en: the option --offset is not allowed in this context
uk: параметр --offset не можна використовувати у цьому контексті

en: %s: set capacity failed
uk: %s: спроба встановлення місткості зазнала невдачі

en: %s: set direct io failed
uk: %s: спроба встановлення безпосереднього введення-виведення зазнала невдачі

en: %s: set logical block size failed
uk: %s: не вдалося встановити розмір логічного блоку

en: id
uk: ід

en: implementer not found
uk: не знайдено засобу реалізації

en: model not found
uk: моделі не знайдено

en: none
uk: немає

en: para
uk: пара

en: full
uk: повна

en: container
uk: контейнер

en: horizontal
uk: горизонтальний

en: vertical
uk: вертикальний

en: crude measurement of CPU speed
uk: грубе вимірювання швидкості процесора

en: logical CPU number
uk: номер логічного процесора

en: logical core number
uk: номер логічного ядра

en: logical cluster number
uk: номер логічного кластера

en: logical socket number
uk: номер логічного сокета

en: logical NUMA node number
uk: номер логічного вузла NUMA

en: logical book number
uk: номер логічної книги

en: logical drawer number
uk: номер логічної шухляди

en: shows how caches are shared between CPUs
uk: показує, як розподілено кеші між процесорами

en: CPU dispatching mode on virtual hardware
uk: Режим розподілу часу процесорів на віртуальному обладнанні

en: physical address of a CPU
uk: фізична адреса процесора

en: shows if the hypervisor has allocated the CPU
uk: показує, чи отримано гіпервізором у користування процесор

en: shows if Linux currently makes use of the CPU
uk: показує, чи використовує зараз Linux процесор

en: shows the loaded CPU microcode version
uk: показує завантажену версію мікрокоду процесора

en: shows the current MHz of the CPU
uk: показує поточну частоту процесора у МГц

en: shows scaling percentage of the CPU frequency
uk: проказує масштабовану частку частоти процесора

en: shows the maximum MHz of the CPU
uk: показує максимальну частоту процесора у МГц

en: shows the minimum MHz of the CPU
uk: показує мінімальну частоту процесора у МГц

en: shows CPU model name
uk: показує назву моделі процесора

en: size of all system caches
uk: розмір усіх кешів системи

en: cache level
uk: рівень кешування

en: cache name
uk: назва кешу

en: size of one cache
uk: розмір одного кешу

en: cache type
uk: тип кешу

en: ways of associativity
uk: способи асоціативності

en: allocation policy
uk: правила розподілу пам'яті

en: write policy
uk: правила запису

en: number of physical cache lines per cache tag
uk: кількість рядків фізичного кешу на мітку кешу

en: number of sets in the cache (lines in a set have the same cache index)
uk: кількість наборів у кеші (рядки набору мають однаковий індекс у кеші)

en: minimum amount of data in bytes transferred from memory to cache
uk: мінімальний обсяг даних у байтах, який передається із пам'яті до кешу

en: failed to initialize rootfs handler
uk: не вдалося ініціалізувати обробник rootfs

en: failed to initialize CPUs sysfs handler
uk: не вдалося ініціалізувати обробник процесорів sysfs

en: # The following is the parsable format, which can be fed to other
    # programs. Each different item in every column has an unique ID
    # starting usually from zero.
uk: # Нижче наведено дані у придатному до обробки форматі, який можна
    # передати іншим програмам. Всі записи у кожному стовпчику мають
    # унікальні ідентифікатори, що починаються, зазвичай, з нуля.

en: Model name:
uk: Назва моделі:

en: BIOS Model name:
uk: Назва моделі BIOS:

en: BIOS CPU family:
uk: Сімейство процесорів за BIOS:

en: Machine type:
uk: Тип архітектури:

en: CPU family:
uk: Сімейство процесорів:

en: Model:
uk: Модель:

en: Thread(s) per core:
uk: Потоків на ядро:

en: Core(s) per cluster:
uk: Ядер на кластер:

en: Core(s) per socket:
uk: Ядер на сокет:

en: Socket(s) per book:
uk: Сокетів на книгу:

en: Book(s) per drawer:
uk: Книг на шухляду

en: Drawer(s):
uk: Шухляд:

en: Book(s):
uk: Книги:

en: Socket(s):
uk: Сокети:

en: Cluster(s):
uk: Кластери:

en: Stepping:
uk: Модифікація:

en: Microcode version:
uk: Версія мікропрограми:

en: Frequency boost:
uk: Збільшення частоти:

en: enabled
uk: увімкнено

en: disabled
uk: вимкнено

en: CPU dynamic MHz:
uk: Динамічна частота процесора у МГц:

en: CPU static MHz:
uk: Статична частота процесора у МГц:

en: CPU(s) scaling MHz:
uk: Масштабування процесорів, МГц:

en: CPU max MHz:
uk: Макс. частота процесора у МГц:

en: CPU min MHz:
uk: Мін. частота процесора у МГц:

en: Dispatching mode:
uk: Режим розподілу:

en: Physical sockets:
uk: Фізичні сокети:

en: Physical chips:
uk: Фізичні мікросхеми:

en: Physical cores/chip:
uk: Фізичні ядра/мікросхема:

en: Flags:
uk: Прапорці:

en: Architecture:
uk: Архітектура:

en: CPU op-mode(s):
uk: Режими ЦП:

en: Address sizes:
uk: Розміри адрес:

en: Byte Order:
uk: Порядок байтів:

en: CPU(s):
uk: Процесори:

en: On-line CPU(s) mask:
uk: Маска робочих ЦП:

en: On-line CPU(s) list:
uk: Список робочих ЦП:

en: failed to allocate cpu set
uk: не вдалося розмістити набір процесорів

en: Off-line CPU(s) mask:
uk: Маска вимкнених ЦП:

en: Off-line CPU(s) list:
uk: Список вимкнених ЦП:

en: Vendor ID:
uk: Ідентифікатор виробника:

en: BIOS Vendor ID:
uk: Ідентифікатор виробника BIOS:

en: Virtualization features:
uk: Можливості віртуалізації:

en: Virtualization:
uk: Віртуалізація:

en: Hypervisor:
uk: Гіпервізор:

en: Hypervisor vendor:
uk: Виробник гіпервізора:

en: Virtualization type:
uk: Тип віртуалізації:

en: Caches (sum of all):
uk: Кеші (сума усіх):

en: %s cache:
uk: Кеш %s:

en: %<PRIu64> (%d instance) | %<PRIu64> (%d instances)
uk[0]: %<PRIu64> (%d екземпляр)
uk[1]: %<PRIu64> (%d екземпляри)
uk[2]: %<PRIu64> (%d екземплярів)
uk[3]: %<PRIu64> (%d екземпляр)

en: %s (%d instance) | %s (%d instances)
uk[0]: %s (%d екземпляр)
uk[1]: %s (%d екземпляри)
uk[2]: %s (%d екземплярів)
uk[3]: %s (%d екземпляр)

en: Caches:
uk: Кеші:

en: NUMA node(s):
uk: Вузли NUMA:

en: NUMA node%d CPU(s):
uk: Процесори вузла%d NUMA:

en: Vulnerabilities:
uk: Вразливості:

en: Vulnerability %s:
uk: Вразливість %s:

en: Display information about the CPU architecture.
uk: Показати дані щодо архітектури процесора.

en:  -a, --all               print both online and offline CPUs (default for -e)
uk:  -a, --all                 вивести список робочих і вимкнених ЦП (типово для -e)

en:  -b, --online            print online CPUs only (default for -p)
uk:  -b, --online              вивести список лише робочих ЦП (типово для -p)

en:  -B, --bytes             print sizes in bytes rather than in human readable format
uk:  -B, --bytes             вивести розмір у байтах, а не у зручному для читання форматі

en:  -C, --caches[=<list>]   info about caches in extended readable format
uk:  -C, --caches[=<список>] вивести дані щодо кешів у розширеному зручному для читання форматі

en:  -c, --offline           print offline CPUs only
uk:  -c, --offline             вивести список лише вимкнених процесорів

en:  -J, --json              use JSON for default or extended format
uk:  -J, --json             використати типовий або розширений формат JSON

en:  -e, --extended[=<list>] print out an extended readable format
uk:  -e, --extended[=<список>] вивести дані у розширеному придатному для читання форматі

en:  -p, --parse[=<list>]    print out a parsable format
uk:  -p, --parse[=<список>]    вивести дані у придатному до обробки форматі

en:  -r, --raw               use raw output format (for -e, -p and -C)
uk:  -r, --raw              використовувати формат виведення без обробки (для -e, -p і -C)

en:  -s, --sysroot <dir>     use specified directory as system root
uk:  -s, --sysroot <каталог>   використати вказаний каталог як кореневий у системі

en:  -x, --hex               print hexadecimal masks rather than lists of CPUs
uk:  -x, --hex                 вивести шістнадцяткові маски замість списків процесорів

en:      --annotate[=<when>] annotate columns with a tooltip (always|never|auto)
uk:      --annotate[=<умова>] анотувати стовпчики підказками (always|never|auto)

en:  -y, --physical          print physical instead of logical IDs
uk:  -y, --physical          вивести фізичні, а не логічні ідентифікатори

en:      --hierarchic[=when] use subsections in summary (auto, never, always)
uk:      --hierarchic[=умова] використовувати підрозділи у резюме (auto (авто), never (ніколи), always (завжди))

en:      --output-all        print all available columns for -e, -p or -C
uk:      --output-all        виводити усі доступні стовпчики для -e, -p та -C

en:      --arm-id[=<id>]     print the known ARM implementers and their names. If an id is given, print all the cores for that implementer.
uk:      --arm-id[=<ід>]     вивести відомі засоби реалізації ARM та їхні назви. Якщо вказано ідентифікатор, вести усі ядра для відповідного засобу реалізації.

en:      --arm-model <id>    print the name of the given ARM implementer and model. Requires --arm-id=<id>.
uk:      --arm-model <ід>    вивести назву заданого засобу реалізації ARM і моделі. Потребує --arm-id=<id>.

en: Available output columns for -e or -p:
uk: Доступні для виведення стовпчики для -e або -p:

en: 
    Available output columns for -C:
uk: 
    Доступні для виведення стовпчики для -C:

en: unsupported --flat argument
uk: непідтримуваний аргумент --flat

en: failed to parse implementer id
uk: не вдалося обробити ідентифікатор засобу реалізації

en: failed to parse model id
uk: не вдалося обробити ідентифікатор моделі

en: %s: options --all, --online and --offline may only be used with options --extended or --parse.
uk: %s: параметри --all, --online і --offline можна використовувати лише разом з параметром --extended або --parse.

en: --arm-model option needs to be used with --arm-id
uk: Параметр --arm-model слід використовувати з --arm-id

en: error: uname failed
uk: помилка: не вдалося виконати uname

en: failed to determine number of CPUs: %s
uk: не вдалося визначити кількість процесорів: %s

en: Failed to extract the node number
uk: Не вдалося видобути номер вузла

en: cannot restore signal mask
uk: не вдалося відновити маску сигналів

en: cannot unblock signal
uk: не вдалося розблокувати сигнал

en: cannot restore signal handler
uk: не вдалося відновити обробник сигналу

en: Resource key
uk: Ключ ресурсу

en: Key
uk: Ключ

en: Resource ID
uk: Ід. ресурсу

en: ID
uk: Ід.

en: Owner's username or UID
uk: Ім'я користувача або UID власника

en: Owner
uk: Власник

en: Permissions
uk: Права доступу

en: Creator UID
uk: UID творця

en: Creator user
uk: Користувач-творець

en: Creator GID
uk: GID творця

en: Creator group
uk: Група творця

en: User ID
uk: Ід. користувача

en: User name
uk: Ім'я користувача

en: Group ID
uk: Код групи

en: Group name
uk: Назва групи

en: Time of the last change
uk: Час внесення останніх змін

en: Last change
uk: Ост. зміни

en: POSIX resource name
uk: назва ресурсу POSIX

en: Time of last action
uk: Час останньої дії

en: Last action
uk: остання дія

en: Bytes used
uk: Байтів використано

en: Number of messages
uk: Кількість повідомлень

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Time of last msg sent
uk: Час надсилання останнього повідомлення

en: Msg sent
uk: Надсилання

en: Time of last msg received
uk: Час отримання останнього повідомлення

en: Msg received
uk: Отримано

en: PID of the last msg sender
uk: PID відправника останнього повідомлення

en: Msg sender
uk: Відправник

en: PID of the last msg receiver
uk: PID отримувача останнього повідомлення

en: Msg receiver
uk: Отримувач

en: Segment size
uk: Розмір сегмента

en: Number of attached processes
uk: Кількість долучених процесів

en: Attached processes
uk: Долучені процеси

en: Status
uk: Стан

en: Attach time
uk: Час долучення

en: Detach time
uk: Час від'єднання

en: Creator command line
uk: Командний рядок процесу-творця

en: Creator command
uk: Команда процесу-творця

en: PID of the creator
uk: PID процесу-творця

en: Creator PID
uk: PID творця

en: PID of last user
uk: PID останнього користувача

en: Last user PID
uk: PID останнього корист.

en: Number of semaphores
uk: Кількість семафорів

en: Semaphores
uk: Семафорів

en: Time of the last operation
uk: Час останньої дії

en: Last operation
uk: Остання дія

en: Resource name
uk: Назва ресурсу

en: Resource
uk: Ресурс

en: Resource description
uk: Опис ресурсу

en: Description
uk: Опис

en: Currently used
uk: Зараз використовується

en: Used
uk: Використано

en: Currently use percentage
uk: Поточний відсоток використання

en: Use
uk: Використання

en: System-wide limit
uk: Загальносистемне обмеження

en: Limit
uk: Обмеження

en: Semaphore value
uk: Значення семафора

en: Value
uk: Значення

en: column %s does not apply to the specified IPC
uk: стовпчик %s незастосовний до вказаного IPC

en:  -m, --shmems             shared memory segments
uk:  -m, --shmems           сегменти пам'яті спільного використання

en:  -M, --posix-shmems       POSIX shared memory segments
uk:  -M, --posix-shmems       сегменти пам'яті спільного використання POSIX

en:  -q, --queues             message queues
uk:  -q, --queues             черги повідомлень

en:  -Q, --posix-mqueues      POSIX message queues
uk:  -Q, --posix-mqueues      черги повідомлень POSIX

en:  -s, --semaphores         semaphores
uk:  -s, --semaphores        семафори

en:  -S, --posix-semaphores   POSIX semaphores
uk:  -S, --posix-semaphores   семафори POSIX

en:  -g, --global             info about system-wide usage
                                (may be used with -m, -q and -s)
uk:  -g, --global      дані щодо загального використання системи
                        (можна використовувати з -m, -q і -s)

en:  -i, --id <id>            System V resource identified by <id>
uk:  -i, --id <ід>            ресурс System V з ідентифікатором <ід>

en:  -N, --name <name>        POSIX resource identified by <name>
uk:  -N, --name <назва>        ресурс POSIX із назвою <назва>

en:  -b, --bytes              print SIZE in bytes rather than in human-readable form
uk:  -b, --bytes            вивести РОЗМІР у байтах, а не у зручній для читання формі

en:  -c, --creator            show creator and owner
uk:  -c, --creator           вивести дані щодо того, хто створив, та власника

en:  -J, --json               use the JSON output format
uk:  -J, --json             використати формат виведення JSON

en:  -l, --list               force list output format (for example with --id)
uk:  -l, --list               примусовий формат виведення списком (наприклад з --id)

en:  -P, --numeric-perms      print numeric permissions (PERMS column)
uk:  -P, --numeric-perms      вивести числові права доступу (стовпчик PERMS)

en:  -t, --time               show attach, detach and change times
uk:  -t, --time               виводити часи долучення, від'єднання та зміни

en:  -y, --shell              use column names to be usable as shell variables
uk:  -y, --shell              використати назви стовпчиків, які можна використовувати як змінні оболонки

en: 
    Generic System V columns:
uk: 
    Загальні стовпчики System V:

en: 
    Generic POSIX columns:
uk: 
    Загальні стовпчики POSIX:

en: 
    System V Shared-memory columns (--shmems):
uk: 
    Стовпчики спільної пам'яті System V (--shmems):

en: 
    System V Message-queue columns (--queues):
uk: 
    Стовпчики черги повідомлень System V (--queues):

en: 
    System V Semaphore columns (--semaphores):
uk: 
    Стовпчики семафорів System V (--semaphores):

en: 
    POSIX Semaphore columns (--posix-semaphores):
uk: 
    Стовпчики семафорів POSIX (--semaphores):

en: 
    Summary columns (--global):
uk: 
    Стовпчики резюме (--global):

en: Elements:
uk: Елементи:

en: failed to set data
uk: не вдалося записати дані

en: Number of semaphore identifiers
uk: Кількість ідентифікаторів семафорів

en: Total number of semaphores
uk: Загальна кількість семафорів

en: Max semaphores per semaphore set.
uk: Максимальна кількість семафорів у наборі семафорів.

en: Max number of operations per semop(2)
uk: Максимальна кількість дій у одному semop(2)

en: Semaphore max value
uk: Максимальне значення семафора

en: message queue %s not found
uk: черги повідомлень %s не знайдено

en: Number of System V message queues
uk: Кількість черг повідомлень System V

en: Max size of System V message (bytes)
uk: Максимальний розмір повідомлення System V (у байтах)

en: Default max size of System V queue (bytes)
uk: Типовий максимальний розмір черги System V (у байтах)

en: Number of POSIX message queues
uk: Кількість черг повідомлень POSIX

en: Max size of POSIX message (bytes)
uk: Максимальний розмір повідомлення POSIX (у байтах)

en: Number of messages in POSIX message queue
uk: Кількість повідомлено у черзі повідомлень POSIX

en: shared memory segment %s not found
uk: не знайдено сегмента спільної пам'яті %s

en: Shared memory segments
uk: Сегменти спільної пам'яті

en: Shared memory pages
uk: Сторінки спільної пам'яті

en: Max size of shared memory segment (bytes)
uk: Максимальний розмір сегмента спільної пам'яті (у байтах)

en: Min size of shared memory segment (bytes)
uk: Мінімальний розмір сегмента спільної пам'яті (у байтах)

en: failed to parse IPC identifier
uk: не вдалося обробити ідентифікатор IPC

en: --global is mutually exclusive with --creator, --id, --name and --time
uk: --global не можна використовувати разом із --creator, --id, --name та --time

en: Utility to display kernel interrupt information.
uk: Допоміжна програма для показу даних щодо переривань ядра.

en:  -i, --input          read data from input file
uk:  -i, --input          прочитати дані з файла вхідних даних

en:  -s, --sort <column>  specify sort column
uk:  -s, --sort <стовпчик> вказати стовпчик для упорядкування

en:  -S, --softirq        show softirqs instead of interrupts
uk:  -S, --softirq        показувати softirq замість переривань

en:  -t, --threshold <N>  only IRQs with counters above <N>
uk:  -t, --threshold <N>  лише IRQ зі значеннями лічильника більше <N>

en:  -C, --cpu-list <list> only show counters for these CPUs
uk:  -C, --cpu-list <список> показувати лише лічильника для вказаних процесорів

en: start and end address of the memory range
uk: початкова і кінцева адреси діапазону пам'яті

en: size of the memory range
uk: розмір діапазону пам'яті

en: online status of the memory range
uk: стан роботи діапазону пам'яті

en: memory is removable
uk: пам'ять є змінною

en: memory block number or blocks range
uk: номер блоку пам'яті або діапазон блоків

en: numa node of memory
uk: вузол numa пам'яті

en: valid zones for the memory range
uk: коректні зони для діапазону пам'яті

en: configuration status of the memory range
uk: стан налаштувань діапазону пам'яті

en: memmap-on-memory status of the memory range
uk: стан memmap-on-memory діапазону пам'яті

en: online
uk: задіяно

en: offline
uk: не задіяно

en: on->off
uk: увімкн.->вимкн.

en: force
uk: примусово

en: Memory block size:
uk: Розмір блоку пам'яті:

en: Total online memory:
uk: Загалом задіяної пам'яті:

en: Total offline memory:
uk: Загалом незадіяної пам'яті:

en: Memmap on memory parameter:
uk: Memmap щодо параметра пам'яті:

en: Failed to open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: failed to read memory block size
uk: не вдалося прочитати розмір блоку у пам'яті

en: This system does not support memory blocks
uk: У цій системі не передбачено підтримки блоків пам'яті

en: List the ranges of available memory with their online status.
uk: Вивести список діапазонів доступної пам'яті із даними щодо їхнього стану роботи.

en:  -a, --all            list each individual memory block
uk:  -a, --all            показати список окремих блоків пам'яті

en:  -o, --output <list>  output columns
uk:  -o, --output <список>  стовпчики виведених даних

en:  -S, --split <list>   split ranges by specified columns
uk:  -S, --split <список> поділити діапазони за вказаними стовпчиками

en:  -s, --sysroot <dir>  use the specified directory as system root
uk:  -s, --sysroot <каталог>   використати вказаний каталог як кореневий у системі

en:      --summary[=when] print summary information (never,always or only)
uk:      --summary[=умова] вивести дані резюме (never (ніколи), always (завжди) або only (лише))

en: options --{raw,json,pairs} and --summary=only are mutually exclusive
uk: параметри --{raw,json,pairs} і --summary=only є взаємовиключними

en: invalid argument to --sysroot
uk: некоректний аргумент --sysroot

en: namespace identifier (inode number)
uk: ідентифікатор простору назв (номер inode)

en: kind of namespace
uk: тип простору назв

en: path to the namespace
uk: шлях до простору назв

en: number of processes in the namespace
uk: кількість процесів у просторі назв

en: lowest PID in the namespace
uk: найнижчий PID у просторі назв

en: PPID of the PID
uk: PPID PID

en: command line of the PID
uk: командний рядок PID

en: UID of the PID
uk: UID PID

en: username of the PID
uk: ім'я користувача PID

en: namespace ID as used by network subsystem
uk: ідентифікатор простору назв, який використовується підсистемою мережі

en: nsfs mountpoint (usually used network subsystem)
uk: точка монтування nsfs (зазвичай, використана підсистема мережі)

en: parent namespace identifier (inode number)
uk: ідентифікатор батьківського простору назв (номер inode)

en: owner namespace identifier (inode number)
uk: ідентифікатор простору назв власника (номер inode)

en:  %s [options] [<namespace ID>]
uk:  %s [options] [<ідентифікатор простору назв>]

en: List system namespaces.
uk: Вивести список просторів назв системи.

en:  -o, --output <list>    define which output columns to use
uk:  -o, --output <список>  визначити, які стовпчики слід використовувати для виведення

en:  -P, --persistent       namespaces without processes
uk:  -P, --persistent       простори назв без процесів

en:  -p, --task <pid>       print process namespaces
uk:  -p, --task <pid>       вивести простори назв процесу

en:  -W, --nowrap           don't use multi-line representation
uk:  -W, --nowrap           не використовувати багаторядкове представлення

en:  -t, --type <name>      namespace type (mnt, net, ipc, user, pid, uts, cgroup, time)
uk:  -t, --type <назва>     тип простору назв (mnt, net, ipc, user, pid, uts, cgroup, time)

en:  -T, --tree[=<rel>]     use tree format (parent, owner, or process)
uk:  -T, --tree[=<формат>]   ієрархічний формат (parent, owner або process)

en: unknown namespace type: %s
uk: невідомий тип простору назв: %s

en: unknown tree type: %s
uk: невідомий тип ієрархії: %s

en: --task is mutually exclusive with <namespace>
uk: --task не можна використовувати разом із аргументом <простір назв>

en: invalid namespace argument
uk: некоректний аргумент простору назв

en: --tree={parent|owner} is unsupported for your system
uk: підтримки --tree={parent|owner} у вашій системі не передбачено

en: not found namespace: %ju
uk: не знайдено простору назв: %ju

en: drop permissions failed.
uk: не вдалося скинути права доступу.

en: %s from %s (libmount %s
uk: %s з %s (libmount %s

en: failed to read mtab
uk: не вдалося прочитати таблицю монтування

en: %-25s: ignored
uk: %-25s: проігноровано

en: %-25s: already mounted
uk: %-25s: вже змонтовано

en: %s: %s moved to %s.
uk: %s: %s пересунуто до %s.

en: %s: %s bound on %s.
uk: %s: %s прив'язано до %s.

en: %s: %s mounted on %s.
uk: %s: %s змонтовано до %s.

en: %s: %s propagation flags changed.
uk: %s: змінено прапорці поширення %s.

en: mount: %s does not contain SELinux labels.
           You just mounted a file system that supports labels which does not
           contain labels, onto an SELinux box. It is likely that confined
           applications will generate AVC messages and not be allowed access to
           this file system.  For more details see restorecon(8) and mount(8).
uk: mount: %s не містить міток SELinux.
           Ви щойно змонтували файлову систему, у якій передбачено мітки і яка
           не містить міток, у операційній системі з підтримкою SELinux.
           Ймовірно, програми з обмеженнями у доступі виводитимуть повідомлення
           AVC і не зможуть отримувати доступ до цієї файлової системи.
           Щоб дізнатися більше, ознайомтеся з документацією до restorecon(8) і
           mount(8).

en: mount: (hint) your fstab has been modified, but systemd still uses
           the old version; use 'systemctl daemon-reload' to reload.
uk: mount: (підказка) до вашого fstab внесено зміни, але systemd все ще
           використовує стару версію; скористайтеся systemctl daemon-reload для перезавантаження.

en: mount error:
     | mount errors:
uk[0]: помилки монтування:
uk[1]: помилки монтування:
uk[2]: помилки монтування:
uk[3]: помилка монтування:

en: mount warning:
     | mount warnings:
uk[0]: попередження монтування:
uk[1]: попередження монтування:
uk[2]: попередження монтування:
uk[3]: попередження монтування:

en: mount info:
     | mount infos:
uk[0]: відомості монтування:
uk[1]: відомості монтування:
uk[2]: відомості монтування:
uk[3]: відомості монтування:

en:        dmesg(1) may have more information after failed mount system call.
uk:        dmesg(1) може надати додаткові відомості після помилки системного виклику монтування.

en: %s: failed to parse
uk: %s: не вдалося обробити

en: failed to append option '%s'
uk: не вдалося дописати параметр «%s»

en:  %1$s [-lhV]
     %1$s -a [options]
     %1$s [options] [--source] <source> | [--target] <directory>
     %1$s [options] <source> <directory>
     %1$s <operation> <mountpoint> [<target>]
uk:  %1$s [-lhV]
     %1$s -a [параметри]
     %1$s [параметри] [--source] <джерело> | [--target] <каталог>
     %1$s [параметри] <джерело> <каталог>
     %1$s <дія> <точка монтування> [<призначення>]

en: Mount a filesystem.
uk: Змонтувати файлову систему.

en:  -a, --all               mount all filesystems mentioned in fstab
uk:  -a, --all               змонтувати усі файлові системи, про які згадано у fstab

en:  -c, --no-canonicalize   don't canonicalize paths
uk:  -c, --no-canonicalize   не переводити шляхи у канонічну форму

en:      --beneath           attach the filesystem beneath the top mount
uk:      --beneath           долучити файлову систему за верхнім монтуванням

en:      --exclusive         allow only one filesystem instance
uk:      --exclusive         дозволити лише один екземпляр файлової системи

en:  -f, --fake              dry run; skip the mount(2) syscall
uk:  -f, --fake              тестовий запуск; пропустити системний виклик mount(2)

en:  -F, --fork              fork off for each device (use with -a)
uk:  -F, --fork              створити відгалуження для кожного пристрою (з -a)

en:  -T, --fstab <path>      alternative file to /etc/fstab
uk:  -T, --fstab <шлях>      альтернативний до /etc/fstab файл

en:  -i, --internal-only     don't call the mount.<type> helpers
uk:  -i, --internal-only     не викликати допоміжні програми mount.<тип>

en:  -l, --show-labels       show also filesystem labels
uk:  -l, --show-labels       вивести також мітки файлових систем

en:      --map-groups <inner>:<outer>:<count>
                             add the specified GID map to an ID-mapped mount
uk:      --map-groups <внутрішній>:<зовнішній>:<кількість>
                             додати вказану прив'язку GID до монтування із прив'язкою за ідентифікаторами

en:      --map-users <inner>:<outer>:<count>
                             add the specified UID map to an ID-mapped mount
uk:      --map-users <внутрішній>:<зовнішній>:<кількість>
                             додати вказану прив'язку UID до монтування із прив'язкою за ідентифікаторами

en:      --map-users /proc/<pid>/ns/user
                             specify the user namespace for an ID-mapped mount
uk:      --map-users /proc/<pid>/ns/user
                             вказати простір назв користувача для монтування із прив'язкою за ідентифікатором

en:  -m, --mkdir[=<mode>]    alias to '-o X-mount.mkdir[=<mode>]'
uk:  -m, --mkdir[=<режим>]   альтернатива до «-o X-mount.mkdir[=<режим>]»

en:  -n, --no-mtab           don't write to /etc/mtab
uk:  -n, --no-mtab           не виконувати запис до /etc/mtab

en:      --options-mode <mode>
                             what to do with options loaded from fstab
uk:      --options-mode <режим>
                             спосіб обробки параметрів із fstab

en:      --options-source <source>
                             mount options source
uk:      --options-source <джерело>
                             джерело параметрів монтування

en:      --options-source-force
                             force use of options from fstab/mtab
uk:      --options-source-force
                             примусове використання параметрів з fstab/mtab

en:      --onlyonce          check if filesystem is already mounted on target
uk:      --onlyonce          перевірити, чи файлову систему вже змонтовано до цілі

en:  -o, --options <list>    comma-separated list of mount options
uk:  -o, --options <список>  список відокремлених комами параметрів монтування

en:  -O, --test-opts <list>  limit the set of filesystems (use with -a)
uk:  -O, --test-opts <список> обмежити набір файлових систем (скористайтеся з -a)

en:  -r, --ro, --read-only   mount the filesystem read-only (same as -o ro)
uk:  -r, --ro, --read-only   монтувати файлову систему у режимі лише читання (те саме, що і -o ro)

en:  -t, --types <list>      limit the set of filesystem types
uk:  -t, --types <список>     обмежити набір типів файлових систем

en:      --source <src>      explicitly specifies source (path, label, uuid)
uk:      --source <джерело>  вказати джерело явно (шлях, мітка, uuid)

en:      --target <target>   explicitly specifies mountpoint
uk:      --target <ціль>     вказати точку монтування явно

en:      --target-prefix <path>
                             specifies path used for all mountpoints
uk:      --target-prefix <шлях>
                             вказати шлях, який слід використати для усіх точок монтування

en:  -v, --verbose           say what is being done
uk:  -v, --verbose            повідомити про дії, які буде виконано

en:  -w, --rw, --read-write  mount the filesystem read-write (default)
uk:  -w, --rw, --read-write  змонтувати файлову систему у режимі читання-запису (типово)

en:  -N, --namespace <ns>    perform mount in another namespace
uk:  -N, --namespace <пн>    виконати монтування у іншому просторі назв

en: Source:
uk: Джерело:

en:  -L, --label <label>     synonym for LABEL=<label>
uk:  -L, --label <мітка>     синонім LABEL=<мітка>

en:  -U, --uuid <uuid>       synonym for UUID=<uuid>
uk:  -U, --uuid <uuid>       синонім UUID=<uuid>

en:  LABEL=<label>           specifies device by filesystem label
uk:  LABEL=<мітка>           вказує пристрій за міткою файлової системи

en:  UUID=<uuid>             specifies device by filesystem UUID
uk:  UUID=<uuid>             вказує пристрій за UUID файлової системи

en:  PARTLABEL=<label>       specifies device by partition label
uk:  PARTLABEL=<мітка>       вказує пристрій за міткою розділу

en:  PARTUUID=<uuid>         specifies device by partition UUID
uk:  PARTUUID=<uuid>         вказує пристрій за UUID розділу

en:  ID=<id>                 specifies device by udev hardware ID
uk:  ID=<ідентифікатор>      вказує пристрій за ідентифікатором обладнання udev

en:  <device>                specifies device by path
uk:  <пристрій>              вказує пристрій за шляхом

en:  <directory>             mountpoint for bind mounts (see --bind/rbind)
uk:  <каталог>               точка портування для монтувань прив'язки (див. --bind/rbind)

en:  <file>                  regular file for loopdev setup
uk:  <файл>                  звичайний файл для налаштовування loopdev

en: Operations:
uk: Дії:

en:  -B, --bind              mount a subtree somewhere else (same as -o bind)
uk:  -B, --bind              змонтувати підлеглу ієрархію до іншого місця (те сам, що і -o bind)

en:  -M, --move              move a subtree to some other place
uk:  -M, --move              пересунути підлеглу ієрархію до якогось іншого місця

en:  -R, --rbind             mount a subtree and all submounts somewhere else
uk:  -R, --rbind             змонтувати підлеглу ієрархію та усі підлеглі монтування до якогось іншого місця

en:  --make-shared           mark a subtree as shared
uk:  --make-shared           позначити підлеглу ієрархію як спільну

en:  --make-slave            mark a subtree as slave
uk:  --make-slave            позначити підлеглу ієрархію як підлеглу

en:  --make-private          mark a subtree as private
uk:  --make-private          позначити підлеглу ієрархію як приватну

en:  --make-unbindable       mark a subtree as unbindable
uk:  --make-unbindable       позначити підієрархію як непридатну до прив'язки

en:  --make-rshared          recursively mark a whole subtree as shared
uk:  --make-rshared          рекурсивно позначити підлеглу ієрархію як спільну

en:  --make-rslave           recursively mark a whole subtree as slave
uk:  --make-rslave           рекурсивно позначити усю підлеглу ієрархію як підлеглу

en:  --make-rprivate         recursively mark a whole subtree as private
uk:  --make-rprivate         рекурсивно позначити усю підлеглу ієрархію як приватну

en:  --make-runbindable      recursively mark a whole subtree as unbindable
uk:  --make-runbindable      рекурсивно позначити усю підлеглу ієрархію як непридатну до прив'язки

en: libmount context allocation failed
uk: не вдалося розподілити контекст libmount

en: failed to set options pattern
uk: не вдалося встановити шаблон параметрів

en: failed to set target namespace to %s
uk: не вдалося встановити для простору назв призначення значення %s

en: source specified more than once
uk: джерело вказано декілька разів

en: --show is not supported on this system
uk: підтримки --show для цієї системи не передбачено

en:  %1$s [-qd] /path/to/directory
     %1$s -x /dev/device
uk:  %1$s [-qd] /шлях/до/каталогу
     %1$s -x /dev/пристрій

en: Check whether a directory or file is a mountpoint.
uk: Перевірити чи є каталог або файл точкою монтування.

en:  -q, --quiet        quiet mode - don't print anything
         --nofollow     do not follow symlink
     -d, --fs-devno     print maj:min device number of the filesystem
     -x, --devno        print maj:min device number of the block device
         --show         print mountpoint for given path
uk:  -q, --quiet        режим без виведення повідомлень
         --nofollow     не переходити за символічними посиланнями
     -d, --fs-devno     вивести номер пристрою файлової системи, основний:додатковий
     -x, --devno        вивести номер пристрою блокового пристрою, основний:додатковий
         --show         вивести точку монтування для заданого шляху

en: %s is not a mountpoint
uk: %s не є точкою монтування

en: %s is a mountpoint
uk: %s є точкою монтування

en:  %s [options] [<program> [<argument>...]]
uk:  %s [параметри] [<програма> [<аргумент>...]]

en: Run a program with namespaces of other processes.
uk: Запустити програму з просторами назв інших процесів.

en:  -a, --all                     enter all namespaces
uk:  -a, --all                    ввести усі простори назв

en:  -t, --target <PID>            target process to get namespaces from
uk:  -t, --target <PID>     процес призначення для отримання просторів назв

en:  -m, --mount[=<file>|=:<nsid>] enter mount namespace
uk:  -m, --mount[=<файл>|=:<ідпрназв>] ввести простір назв монтування

en:  -u, --uts[=<file>|=:<nsid>]   enter UTS namespace (hostname etc)
uk:  -u, --uts[=<файл>|=:<ідпрназв>]     ввести простір назв UTS (назва вузла тощо)

en:  -i, --ipc[=<file>|=:<nsid>]   enter System V IPC namespace
uk:  -i, --ipc[=<файл>|=:<ідпрназв>]  ввести простір назв IPC System V

en:  -n, --net[=<file>|=:<nsid>]   enter network namespace
uk:  -n, --net[=<файл>|=:<ідпрназв>]     ввести простір назв мережі

en:  -N, --net-socket <fd>         enter socket's network namespace (needs --target)
uk:  -N, --net-socket <дф>  увійти до простору назв мережі сокета (потребує --target)

en:  -p, --pid[=<file>|=:<nsid>]   enter pid namespace
uk:  -p, --pid[=<файл>|=:<ідпрназв>]  ввести простір назв pid

en:  -C, --cgroup[=<file>|=:<nsid>]  enter cgroup namespace
uk:  -C, --cgroup[=<файл>|=:<ідпрназв>] ввести простір назв cgroup

en:  -U, --user[=<file>|=:<nsid>]  enter user namespace
uk:  -U, --user[=<файл>|=:<ідпрназв>] ввести простір назв користувача

en:      --user-parent             enter parent user namespace
uk:      --user-parent            ввести батьківський простір назв користувачів

en:  -T, --time[=<file>|=:<nsid>]  enter time namespace
uk:  -T, --time[=<файл>|=:<ідпрназв>] ввести часовий простір назв

en:  -S, --setuid[=<uid>]          set uid in entered namespace
uk:  -S, --setuid[=<uid>]          встановити uid у вказаному просторі назв

en:  -G, --setgid[=<gid>]          set gid in entered namespace
uk:  -G, --setgid[=<gid>]          встановити gid у вказаному просторі назв

en:      --preserve-credentials    do not touch uids or gids
uk:      --preserve-credentials   не торкатися uid або gid

en:      --keep-caps               retain capabilities granted in user namespaces
uk:     --keep-caps               зберегти можливості, які надано просторами назв користувача

en:  -r, --root[=<dir>]            set the root directory
uk:  -r, --root[=<кат>]           встановити кореневий каталог

en:  -w, --wd[=<dir>]              set the working directory
uk:  -w, --wd[=<кат>]            встановити робочий каталог

en:  -W, --wdns <dir>              set the working directory in namespace
uk:  -W, --wdns <каталог>         встановити робочий каталог у просторі назв

en:  -e, --env                     inherit environment variables from target process
uk:  -e, --env                   успадкувати змінні середовища від процесу цілі

en:  -F, --no-fork                 do not fork before exec'ing <program>
uk:  -F, --no-fork               не виконувати розгалуження до виконання програми <програма>

en:  -c, --join-cgroup             join the cgroup of the target process
uk:  -c, --join-cgroup            долучитися до cgroup процесу призначення

en:  -Z, --follow-context          set SELinux context according to --target PID
uk:  -Z, --follow-context         встановити контекст SELinux відповідно до PID --target

en: neither filename nor target pid supplied for %s
uk: не вказано ні назви файла ні pid призначення для %s

en: failed to parse nsid: %s
uk: не вдалося обробити ідентифікатор простору назв: %s

en: failed to fill namespace file handle
uk: не вдалося заповнити обробник файла простору назв

en: cannot open namespace of id %<PRIu64>
uk: не вдалося відкрити простір назв ідентифікатора %<PRIu64>

en: reassociate to namespace '%s' failed
uk: спроба повторної прив'язки до простору назв «%s» зазнала невдачі

en: reassociate to namespaces failed
uk: спроба повторної прив'язки до просторів назв зазнала невдачі

en: failed to open parent namespace
uk: не вдалося відкрити батьківський простір назв

en: failed to pidfd_open() for %d
uk: не вдалося виконати pidfd_open() для %d

en: failed to get cgroup path
uk: не вдалося отримати шлях до cgroup

en: failed to open cgroup.procs
uk: не вдалося відкрити cgroup.procs

en: statfs %s failed
uk: помилка statfs %s

en: write cgroup.procs failed
uk: не вдалося записати cgroup.procs

en: failed to parse file descriptor
uk: не вдалося обробити дескриптор файла

en: failed to parse uid
uk: не вдалося обробити uid

en: failed to parse gid
uk: не вдалося обробити gid

en: no target PID specified for --follow-context
uk: не вказано PID призначення для --follow-context

en: failed to get %d SELinux context
uk: не вдалося отримати контекст SELinux %d

en: failed to set exec context to '%s'
uk: не вдалося встановити контекст виконання у значення %s

en: no target PID specified
uk: не вказано PID призначення

en: --join-cgroup is only supported in cgroup v2
uk: підтримку --join-cgroup передбачено лише у cgroup v2

en: no namespace specified
uk: не вказано простору назв

en: cannot open current working directory
uk: не вдалося відкрити поточний робочий каталог

en: change directory by root file descriptor failed
uk: спроба зміни каталогу на каталог з дескриптором файла кореневого каталогу зазнала невдачі

en: chroot failed
uk: помилка chroot

en: change directory by working directory file descriptor failed
uk: спроба зміни каталогу на каталог з дескриптором файла робочого каталогу зазнала невдачі

en: failed to get environment variables
uk: не вдалося отримати змінні середовища

en: can not get process stat
uk: не вдалося отримати статистику процесу

en: setgroups failed
uk: помилка setgroups

en:  %s [options] new_root put_old
uk:  %s [параметри] новий_корінь місце_старого

en: Change the root filesystem.
uk: Змінити кореневу файлову систему.

en: failed to change root from `%s' to `%s'
uk: не вдалося змінити кореневу теку з «%s» на «%s»

en: address space limit
uk: обмеження простору адрес

en: max core file size
uk: максимальний розмір файла ядра

en: CPU time
uk: Час процесора

en: seconds
uk: секунд

en: max data size
uk: макс. розмір даних

en: max file size
uk: макс. розмір файла

en: max number of file locks held
uk: досягнуто максимальної кількості блокувань файлів

en: locks
uk: блокування

en: max locked-in-memory address space
uk: максимальний простір адрес блокування у пам'яті

en: max bytes in POSIX mqueues
uk: максимальна кількість байтів у m-чергах POSIX

en: max nice prio allowed to raise
uk: максимальне значення пріоритетності nice, яке можна встановити

en: max number of open files
uk: максимальна кількість відкритих файлів

en: files
uk: файли

en: max number of processes
uk: максимальна кількість процесів

en: max resident set size
uk: максимальний розмір оперативного набору

en: max real-time priority
uk: макс. пріоритет реального часу

en: timeout for real-time tasks
uk: час очікування для завдань реального часу

en: microsecs
uk: мкс

en: max number of pending signals
uk: максимальна кількість сигналів у черзі

en: signals
uk: сигнали

en: max stack size
uk: макс. розмір стека

en: resource name
uk: назва ресурсу

en: resource description
uk: опис ресурсу

en: soft limit
uk: м'яке обмеження

en: hard limit (ceiling)
uk: жорстке обмеження (стеля)

en: units
uk: одиниць

en:  %s [options] [--<resource>=<limit>] [-p PID]
uk:  %s [параметри] [--<ресурс>=<обмеження>] [-p PID]

en:  %s [options] [--<resource>=<limit>] COMMAND
uk:  %s [параметри] [--<ресурс>=<обмеження>] КОМАНДА

en: Show or change the resource limits of a process.
uk: Показати або змінити обмеження процесу щодо ресурсів.

en:  -p, --pid <pid>        process id
     -o, --output <list>    define which output columns to use
         --noheadings       don't print headings
         --raw              use the raw output format
         --verbose          verbose output
uk:  -p, --pid <pid>        ідентифікатор процесу
     -o, --output <список>  визначити список стовпчиків для виведення
         --noheadings       не виводити заголовків стовпчиків
         --raw              використовувати формат виведення даних без обробки
         --verbose          режим докладного виведення даних

en: 
    Resources:
uk: 
    Ресурси:

en:  -c, --core             maximum size of core files created
     -d, --data             maximum size of a process's data segment
     -e, --nice             maximum nice priority allowed to raise
     -f, --fsize            maximum size of files written by the process
     -i, --sigpending       maximum number of pending signals
     -l, --memlock          maximum size a process may lock into memory
     -m, --rss              maximum resident set size
     -n, --nofile           maximum number of open files
     -q, --msgqueue         maximum bytes in POSIX message queues
     -r, --rtprio           maximum real-time scheduling priority
     -s, --stack            maximum stack size
     -t, --cpu              maximum amount of CPU time in seconds
     -u, --nproc            maximum number of user processes
     -v, --as               size of virtual memory
     -x, --locks            maximum number of file locks
     -y, --rttime           CPU time in microseconds a process scheduled
                            under real-time scheduling
uk:  -c, --core             максимальний розмір створених файлів ядра
     -d, --data             максимальний розмір сегмента даних процесу
     -e, --nice             максимальна пріоритетність процесу
     -f, --fsize            максимальний розмір файлів, які може записувати процес
     -i, --sigpending       максимальна кількість сигналів у черзі
     -l, --memlock          максимальний об'єм, який процес можна заблокувати у пам'яті
     -m, --rss              максимальний об'єм оперативного набору
     -n, --nofile           максимальна кількість відкритих файлів
     -q, --msgqueue         максимальна кількість байтів у чергах повідомлень POSIX
     -r, --rtprio           максимальна пріоритетність у плануванні реального часу
     -s, --stack            максимальний розмір стека
     -t, --cpu              максимальний процесорний час у секундах
     -u, --nproc            максимальна кількість процесів користувача
     -v, --as               об'єм віртуальної пам'яті
     -x, --locks            максимальна кількість блокувань файлів
     -y, --rttime           процесорний час у мікросекундах, запланований для процесу
                            у режимі планування реального часу

en:  <limit> is defined as a range soft:hard, soft:, :hard or a value to
             define both limits (e.g. -e=0:10 -r=:10).
uk:  <обмеження> визначено як діапазон м'який:жорсткий, м'який:, :жорсткий або значення
             для визначення обох обмежень (наприклад, -e=0:10 -r=:10).

en: unlimited
uk: без обмежень

en: failed to get old %s limit
uk: не вдалося отримати попереднє обмеження %s

en: the soft limit %s cannot exceed the hard limit
uk: значення м'якого обмеження, %s, не може перевищувати значення жорсткого обмеження

en: the %s resource limit is not allowed to exceed %u (fs.nr_open)
uk: обмеження не ресурси %s не можуть перевищувати %u (fs.nr_open)

en: New %s limit for pid %d:
uk: Нове обмеження %s для pid %d:

en: failed to set the %s resource limit
uk: не вдалося встановити обмеження ресурсу %s

en: failed to get the %s resource limit
uk: не вдалося отримати обмеження ресурсу %s

en: failed to parse %s limit
uk: не вдалося обробити обмеження %s

en: option --pid may be specified only once
uk: параметр --pid можна вказувати лише один раз

en: options --pid and COMMAND are mutually exclusive
uk: параметри --pid і КОМАНДА не можна використовувати одночасно

en: Display kernel profiling information.
uk: Показати дані щодо профілювання ядра.

en:  -m, --mapfile <mapfile>   (defaults: "%s" and
                                          "%s")
uk:  -m, --mapfile <файл карти> (типовими є «%s» і                                         «%s»)

en:  -p, --profile <pro-file>  (default:  "%s")
uk:  -p, --profile <профіль>   (типовим є «%s»)

en:  -M, --multiplier <mult>   set the profiling multiplier to <mult>
uk:  -M, --multiplier <m>      встановити множник профілювання у значення <m>

en:  -i, --info                print only info about the sampling step
uk:  -i, --info                вивести лише дані щодо кроку дискретизації

en:  -v, --verbose             print verbose data
uk:  -v, --verbose             вивести докладні дані

en:  -a, --all                 print all symbols, even if count is 0
uk:  -a, --all                 вивести всі символи, навіть якщо кількість дорівнює нулеві

en:  -b, --histbin             print individual histogram-bin counts
uk:  -b, --histbin             вивести окремі значення позначок гістограми

en:  -s, --counters            print individual counters within functions
uk:  -s, --counters            вивести окремі лічильники у функціях

en:  -r, --reset               reset all the counters (root only)
uk:  -r, --reset               занулити всі лічильники (лише для root)

en:  -n, --no-auto             disable byte order auto-detection
uk:  -n, --no-auto             вимкнути автоматичне визначення порядку байтів

en: failed to parse multiplier
uk: не вдалося обробити коефіцієнт

en: error writing %s
uk: помилка запису %s

en: input file is empty
uk: файл вхідних даних є порожнім

en: Assuming reversed byte order. Use -n to force native byte order.
uk: Використовувати обернений порядок байтів. Скористайтеся -n, щоб примусово встановити природний порядок байтів.

en: Sampling_step: %u
uk: Крок_профілювання: %u

en: %s(%i): wrong map line
uk: %s(%i): помилковий рядок карти

en: can't find "_stext" in %s
uk: не вдалося знайти «_stext» у %s

en: profile address out of range. Wrong map file?
uk: адреса профілю поза діапазоном. Помилковий файл карти?

en: total
uk: загалом

en: process ID
uk: ід. процесу

en: process group ID
uk: ідентифікатор групи процесів

en:  %1$s [-n|--priority|--relative] <priority> [-p|--pid] <pid>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <priority>  -g|--pgrp <pgid>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <priority>  -u|--user <user>...
uk:  %1$s [-n|--priority|--relative] <пріоритетність> [-p|--pid] <pid>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <пріоритетність>  -g|--pgrp <pgid>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <пріоритетність>  -u|--user <користувач>...

en: Alter the priority of running processes.
uk: Змінити пріоритетність запущених процесів.

en:  -n <num>               specify the 'absolute' nice value,
                              but 'relative' when POSIXLY_CORRECT is set
uk:  -n <число>             вказати «абсолютне значення пріоритетності,
                              але є «відносним», якщо встановлено POSIXLY_CORRECT

en:  --priority <num>       specify the 'absolute' nice value
uk:  --priority <число>     вказати «абсолютне» значення пріоритетності

en:  --relative <num>       specify the 'relative' nice value
uk:  --relative <число>     вказати «відносне» значення пріоритетності

en:  -p, --pid              interpret arguments as process ID (default)
uk:  -p, --pid              вважати аргументи ідентифікатором процесу (типово)

en:  -g, --pgrp             interpret arguments as process group ID
uk:  -g, --pgrp             вважати аргументи ідентифікатором групи процесів

en:  -u, --user             interpret arguments as username or user ID
uk:  -u, --user             вважати аргументи іменем або ідентифікатором користувача

en: failed to get priority for %d (%s)
uk: не вдалося отримати значення пріоритетності для %d (%s)

en: failed to set priority for %d (%s)
uk: не вдалося встановити значення пріоритетності для %d (%s)

en: %d (%s) old priority %d, new priority %d
uk: %d (%s) попереднє значення пріоритетності - %d, нове значення пріоритетності - %d

en: invalid priority '%s'
uk: некоректна пріоритетність, «%s»

en: unknown user %s
uk: невідомий користувач %s

note: TRANSLATORS: The first %s is one of the above * three ID names. Read: "bad value for %s: %s"
en: bad %s value: %s
uk: помилкове значення %s: %s

en: kernel device name
uk: назва пристрою ядра

en: device identifier value
uk: значення ідентифікатора пристрою

en: device type name that can be used as identifier
uk: назва типу пристрою, якою можна скористатися як ідентифікатором

en: device type description
uk: опис типу пристрою

en: status of software block
uk: стан програмного блоку

en: status of hardware block
uk: стан апаратного блоку

en: cannot set non-blocking %s
uk: не вдалося встановити стан без блокування %s

en: wrong size of rfkill event: %zu < %zu
uk: помилковий розмір події rfkill: %zu < %zu

en: failed to poll %s
uk: не вдалося опитати %s

en: invalid identifier
uk: некоректний ідентифікатор

en: blocked
uk: заблоковано

en: unblocked
uk: розблоковано

en: invalid identifier: %s
uk: некоректний ідентифікатор: %s

en:  %s [options] command [identifier ...]
uk:  %s [параметри] команда [ідентифікатор ...]

en: Tool for enabling and disabling wireless devices.
uk: Програма для вмикання та вимикання бездротових пристроїв.

note: TRANSLATORS: command names should not be translated, explaining them as additional field after identifier is fine, for example * list   [identifier]   (lista [tarkenne])
en:  help
uk:  help (довідка)

en:  event
uk:  event (подія)

en:  list   [identifier]
uk:  list   [identifier] (список [ідентифікатор])

en:  block   identifier
uk:  block   identifier (блокувати ідентифікатор)

en:  unblock identifier
uk:  unblock identifier (розблокувати ідентифікатор)

en:  toggle  identifier
uk:  перемкнути ідентифікатор

en: Enter a system sleep state until a specified wakeup time.
uk: Перевести систему до стану присипляння до вказаного часу пробудження.

en:  -a, --auto               reads the clock mode from adjust file (default)
uk:  -a, --auto               прочитати режим годинника з файла коригування (типова поведінка)

en:  -A, --adjfile <file>     specifies the path to the adjust file
                                the default is %s
uk:  -A, --adjfile <файл>     визначає шлях до файла коригування;
                                типовим є %s

en:      --date <timestamp>   date time of timestamp to wake
uk:      --date <час>         час дати часової позначки для пробудження

en:  -d, --device <device>    select rtc device (rtc0|rtc1|...)
uk:  -d, --device <пристрій>  вибрати пристрій rtc (rtc0|rtc1|...)

en:  -n, --dry-run            does everything, but suspend
uk:  -n, --dry-run            виконати всі дії, окрім присипляння

en:  -l, --local              RTC uses local timezone
uk:  -l, --local              RTC використовує локальний часовий пояс

en:      --list-modes         list available modes
uk:      --list-modes         вивести список доступних режимів

en:  -m, --mode <mode>        standby|mem|... sleep mode
uk:  -m, --mode <режим>        standby|mem|... режим присипляння

en:  -s, --seconds <seconds>  seconds to sleep
uk:  -s, --seconds <секунди>  кількість секунд до присипляння

en:  -t, --time <time_t>      time to wake
uk:  -t, --time <час>          час до пробудження

en:  -u, --utc                RTC uses UTC
uk:  -u, --utc                RTC використовує UTC

en:  -v, --verbose            verbose messages
uk:  -v, --verbose            режим докладних повідомлень

en: read rtc time failed
uk: спроба читання часу rtc зазнала невдачі

en: read system time failed
uk: спроба читання значення системного часу зазнала невдачі

en: convert rtc time failed
uk: спроба перетворення часу rtc зазнала невдачі

en: set rtc wake alarm failed
uk: спроба встановлення нагадування щодо пробудження rtc зазнала невдачі

en: discarding stdin
uk: відкидаємо stdin

en: unexpected third line in: %s: %s
uk: неочікуваний третій рядок у: %s: %s

en: read rtc alarm failed
uk: спроба читання нагадування rtc зазнала невдачі

en: alarm: off
uk: нагадування: вимкнено

en: convert time failed
uk: спроба перетворення часу зазнала невдачі

en: alarm: on  %s
uk: нагадування: о %s

en: %s: unable to find device
uk: %s: не вдалося знайти пристрій

en: could not read: %s
uk: не вдалося прочитати: %s

en: unrecognized suspend state '%s'
uk: невідомий стан присипляння «%s»

en: invalid seconds argument
uk: некоректний аргумент секунд

en: invalid time argument
uk: некоректний аргумент часу

en: %s: assuming RTC uses UTC ...
uk: %s: припускається, що RTC використовує UTC...

en: Using UTC time.
uk: Використовуємо всесвітній час (UTC).

en: Using local time.
uk: Використовуємо місцевий час.

en: must provide wake time (see --seconds, --time and --date options)
uk: слід вказати час пробудження (див. параметри --seconds, --time і --date)

en: %s not enabled for wakeup events
uk: %s не визначено для подій пробудження

en: alarm %<PRId64>, sys_time %<PRId64>, rtc_time %<PRId64>, seconds %<PRIu64>
uk: нагадування %<PRId64>, сист_час %<PRId64>, час_rtc %<PRId64>, секунди %<PRIu64>

en: time doesn't go backward to %s
uk: час вже не повернеться до %s

en: %s: wakeup using %s at %s
uk: %s: пробудження на основі %s о %s

en: %s: wakeup from "%s" using %s at %s
uk: %s: пробудження з «%s» на основі %s о %s

en: suspend mode: no; leaving
uk: режим присипляння: ні; виходимо

en: suspend mode: off; executing %s
uk: режим присипляння: вимкнено; виконуємо %s

en: failed to find shutdown command
uk: не вдалося знайти команду shutdown

en: suspend mode: on; reading rtc
uk: режим присипляння: увімкнено; читаємо rtc

en: rtc read failed
uk: спроба читання rtc завершилася невдало

en: suspend mode: disable; disabling alarm
uk: режим присипляння: вимкнено; вимикаємо нагадування

en: suspend mode: show; printing alarm info
uk: режим присипляння: показ; виводимо дані нагадування

en: suspend mode: %s; suspending system
uk: режим присипляння: %s; присипляємо систему

en: disable rtc alarm interrupt failed
uk: спроба вимикання переривання нагадування rtc зазнала невдачі

en: Switching on %s.
uk: Вмикаємо %s.

en:  %s [<arch>] [options] [<program> [<argument>...]]
uk:  %s [<архітектура>] [параметри] [<програма> [<аргумент>...]]

en: Change the reported architecture and set personality flags.
uk: Змінити повідомлену архітектуру і встановити прапорці індивідуальності.

en:  -B, --32bit              turns on ADDR_LIMIT_32BIT
uk:  -B, --32bit              увімкнути ADDR_LIMIT_32BIT

en:  -F, --fdpic-funcptrs     makes function pointers point to descriptors
uk:  -F, --fdpic-funcptrs     зробити так, щоб вказівники функцій вказували на дескриптори

en:  -I, --short-inode        turns on SHORT_INODE
uk:  -I, --short-inode        увімкнути SHORT_INODE

en:  -L, --addr-compat-layout changes the way virtual memory is allocated
uk:  -L, --addr-compat-layout змінити спосіб розподілу віртуальної пам'яті

en:  -R, --addr-no-randomize  disables randomization of the virtual address space
uk:  -R, --addr-no-randomize  вимкнути випадковість віртуального простору адрес

en:  -S, --whole-seconds      turns on WHOLE_SECONDS
uk:  -S, --whole-seconds      увімкнути WHOLE_SECONDS

en:  -T, --sticky-timeouts    turns on STICKY_TIMEOUTS
uk:  -T, --sticky-timeouts    увімкнути STICKY_TIMEOUTS

en:  -X, --read-implies-exec  turns on READ_IMPLIES_EXEC
uk:  -X, --read-implies-exec  увімкнути READ_IMPLIES_EXEC

en:  -Z, --mmap-page-zero     turns on MMAP_PAGE_ZERO
uk:  -Z, --mmap-page-zero     увімкнути MMAP_PAGE_ZERO

en:  -3, --3gb                limits the used address space to a maximum of 3 GB
uk:  -3, --3gb                обмежити використаний простір адрес максимальним значенням у 3 ГБ

en:      --4gb                ignored (for backward compatibility only)
uk:      --4gb                ігнорується (лише для зворотної сумісності)

en:      --uname-2.6          turns on UNAME26
uk:      --uname-2.6          увімкнути UNAME26

en:  -v, --verbose            say what options are being switched on
uk:  -v, --verbose            вивести список параметрів, які використано

en:      --list               list settable architectures, and exit
uk:      --list               вивести придатні для встановлення архітектури і вийти

en:      --show[=personality] show current or specific personality and exit
uk:      --show[=суб'єктність] вивести поточну або вказану суб'єктність і вийти

en:  -p, --pid=PID            show the personality of the process using with --show
uk:  -p, --pid=PID            показати уособлення процесу за допомогою --show

en: Kernel cannot set architecture to %s
uk: Ядро не може встановити архітектуру %s

en: Can not get current kernel personality
uk: Не вдалося отримати поточне значення суб'єктності ядра

en: Can not get the personality for process(%d)
uk: Не вдалося отримати уособлення процесу (%d)

en: could not parse personality
uk: не вдалося обробити персональність

en: Not enough arguments
uk: Недостатньо аргументів

en: unrecognized option '--list'
uk: невідомий параметр «--list»

en: out of range value for pid specification: %d
uk: значення поза припустимим діапазоном у специфікації pid: %d

en: unrecognized option '%s'
uk: невідомий параметр «%s»

en: unrecognized option '--show'
uk: невідомий параметр «--show»

en: use -p/--pid option with --show option
uk: використати параметр -p/--pid з параметром --show

en: no architecture argument or personality flags specified
uk: немає аргументу архітектури або вказано прапорці персональності

en: %s: Unrecognized architecture
uk: %s: нерозпізнана архітектура

en: failed to set personality to %s
uk: не вдалося встановити спеціалізацію у значення %s

en: Execute command `%s'.
uk: Виконати команду «%s».

en:  %s [options] <program> [<argument>...]
uk:  %s [параметри] <програма> [<аргумент>...]

en: Run a program in a new process group.
uk: Запустити програму у новій групі процесів.

en:  -f, --foreground    Make a foreground process group
uk:  -f, --foreground    Створити групу основного процесу

en: setpgid failed
uk: помилка setpgid

en: sigemptyset failed
uk: помилка sigemptyset

en: sigaddset failed
uk: помилка sigaddset

en: tcsetpgrp failed
uk: помилка tcsetpgrp

en: Run a program with different privilege settings.
uk: Запустити програму з іншими параметрами пріоритетності.

en:  -d, --dump                  show current state (and do not exec)
uk:  -d, --dump               вивести поточний стан (і нічого не виконувати)

en:  --nnp, --no-new-privs       disallow granting new privileges
uk:  --nnp, --no-new-privs      заборонити надання нових прав доступу

en:  --ambient-caps <caps>       set ambient capabilities
uk:  --ambient-caps <можл>       встановити зовнішні можливості

en:  --inh-caps <caps>           set inheritable capabilities
uk:  --inh-caps <можл>         встановити успадковувані можливості

en:  --bounding-set <caps>       set capability bounding set
uk:  --bounding-set <можл>      встановити обмежувальний набір можливостей

en:  --ruid <uid|user>           set real uid
uk:  --ruid <uid|користувач>     встановити справжній uid

en:  --euid <uid|user>           set effective uid
uk:  --euid <uid|користувач>    встановити ефективний uid

en:  --rgid <gid|group>          set real gid
uk:  --rgid <gid|група>         встановити справжній gid

en:  --egid <gid|group>          set effective gid
uk:  --egid <gid|група>          встановити ефективний gid

en:  --reuid <uid|user>          set real and effective uid
uk:  --reuid <uid|користувач>    встановити справжній і ефективний uid

en:  --regid <gid|group>         set real and effective gid
uk:  --regid <gid|група>         встановити справжній і ефективний gid

en:  --clear-groups              clear supplementary groups
uk:  --clear-groups              спорожнити список допоміжних груп

en:  --keep-groups               keep supplementary groups
uk:  --keep-groups               зберегти допоміжні групи

en:  --init-groups               initialize supplementary groups
uk:  --init-groups               ініціалізувати допоміжні групи

en:  --list-caps                 list all known capabilities
uk:  --list-caps                 вивести список усіх відомих можливостей

en:  --groups <group>[,...]      set supplementary group(s) by GID or name
uk:  --groups <група>[,...]       встановити допоміжні групи за GID або назвою

en:  --securebits <bits>         set securebits
uk:  --securebits <біти>         встановити біти захисту

en:  --pdeathsig keep|clear|<signame>
                                 set or clear parent death signal
uk:  --pdeathsig keep|clear|<назва_сигналу>
                                 встановити або зняти батьківський сигнал смерті

en:  --ptracer <pid>|any|none    allow ptracing from the given process
uk:  --ptracer <pid>|any|none    дозволити ptrace з вказаного процесу

en:  --selinux-label <label>     set SELinux label
uk:  --selinux-label <мітка>     встановити мітку SELinux

en:  --apparmor-profile <pr>     set AppArmor profile
uk:  --apparmor-profile <пр>     встановити вказаний профіль AppArmor

en:  --landlock-access <access>  add Landlock access
uk:  --landlock-access <доступ>  додати доступ Landlock

en:  --landlock-rule <rule>      add Landlock rule
uk:  --landlock-rule <правило>   додати правило Landlock

en:  --seccomp-filter <file>     load seccomp filter from file
uk:  --seccomp-filter <файл>     завантажити фільтр seccomp з файла

en:  --reset-env                 clear all environment and initialize
                                   HOME, SHELL, USER, LOGNAME and PATH
uk:  --reset-env                 спорожнити середовище та ініціалізувати
                                   HOME, SHELL, USER, LOGNAME і PATH

en: This tool can be dangerous.  Read the manpage, and be careful.
uk:  Користування цією програмою може становити небезпеку для даних. Ознайомтеся зі сторінкою підручника (man), будьте обережні.

en: invalid capability type
uk: некоректний тип можливості

en: cap %d: libcap-ng is broken
uk: можл %d: libcap-ng пошкоджено

en: getting process secure bits failed
uk: спроба отримання бітів захисту процесу зазнала невдачі

en: Securebits:
uk: Біти захисту:

en: [none]
uk: [немає]

en: %s: too long
uk: %s: надто великий

en: Supplementary groups:
uk: Допоміжні групи:

en: [none]
uk: [немає]

en: failed to get parent death signal
uk: не вдалося отримати батьківський сигнал смерті

en: Parent death signal:
uk: Батьківський сигнал смерті:

en: getresuid failed
uk: помилка getresuid

en: getresgid failed
uk: помилка getresgid

en: Effective capabilities:
uk: Ефективні можливості:

en: Permitted capabilities:
uk: Допущені можливості:

en: Inheritable capabilities:
uk: Успадковувані можливості:

en: Ambient capabilities:
uk: Зовнішні можливості:

en: [unsupported]
uk: [немає підтримки]

en: Capability bounding set:
uk: Набір обмежувальних можливостей:

en: SELinux label
uk: Мітка SELinux

en: AppArmor profile
uk: Профіль AppArmor

en: Invalid supplementary group id
uk: Некоректний ідентифікатор допоміжної групи

en: setresuid failed
uk: помилка setresuid

en: setresgid failed
uk: помилка setresgid

en: unsupported capability type
uk: непідтримуваний тип можливостей

en: bad capability string
uk: помилковий рядок можливостей

en: unknown capability "%s"
uk: невідома можливість "%s"

en: unrecognized securebit set -- refusing to adjust
uk: встановлено нерозпізнаний біт захисту - у встановленні відмовлено adjust

en: bad securebits string
uk: помилковий рядок бітів захисту

en: +all securebits is not allowed
uk: біти захисту +all заборонено

en: adjusting keep_caps does not make sense
uk: коригування keep_caps є беззмістовним

en: unrecognized securebit
uk: нерозпізнаний біт захисту

en: SELinux is not running
uk: SELinux не запущено

en: close failed: %s
uk: помилка закриття: %s

en: invalid filter
uk: некоректний фільтр

en: Could not load seccomp filter
uk: Не вдалося завантажити фільтрування seccomp

en: duplicate --no-new-privs option
uk: дублювання параметра --no-new-privs

en: duplicate ruid
uk: дублювання ruid

en: failed to parse ruid
uk: не вдалося обробити ruid

en: duplicate euid
uk: дублювання euid

en: failed to parse euid
uk: не вдалося обробити euid

en: duplicate ruid or euid
uk: дублювання ruid або euid

en: failed to parse reuid
uk: не вдалося обробити reuid

en: duplicate rgid
uk: дублювання rgid

en: failed to parse rgid
uk: не вдалося обробити rgid

en: duplicate egid
uk: дублювання egid

en: failed to parse egid
uk: не вдалося обробити egid

en: duplicate rgid or egid
uk: дублювання rgid або egid

en: failed to parse regid
uk: не вдалося обробити regid

en: duplicate --clear-groups option
uk: дублювання параметра --clear-groups

en: duplicate --keep-groups option
uk: дублювання параметра --keep-groups

en: duplicate --init-groups option
uk: дублювання параметра --int-groups

en: duplicate --groups option
uk: дублювання параметра --groups

en: duplicate --keep-pdeathsig option
uk: дублювання параметра --keep-pdeathsig

en: duplicate --ptracer option
uk: дублювання параметра --ptracer

en: duplicate --inh-caps option
uk: дублювання параметра --inh-caps

en: duplicate --ambient-caps option
uk: дублювання параметра --ambient-caps

en: duplicate --bounding-set option
uk: дублювання параметра --bounding-set

en: duplicate --securebits option
uk: дублювання параметра --securebits

en: duplicate --selinux-label option
uk: дублювання параметра --selinux-label

en: duplicate --apparmor-profile option
uk: дублювання параметра --apparmor-profile

en: duplicate --seccomp-filter option
uk: дублювання параметра --seccomp-filter

en: --dump is incompatible with all other options
uk: параметр --dump несумісний з іншими параметрами

en: --list-caps must be specified alone
uk: --list-caps слід вказувати без інших параметрів

en: No program specified
uk: Не вказано програму

en: --[re]gid requires --keep-groups, --clear-groups, --init-groups, or --groups
uk: --[re]gid потребує зазначення --keep-groups, --clear-groups, --init-groups або --groups

en: --init-groups requires --ruid or --reuid
uk: --init-groups потребує зазначення --ruid або --reuid

en: uid %ld not found, --init-groups requires an user that can be found on the system
uk: не знайдено uid %ld, --init-groups потребує зазначення користувача, обліковий запис якого є у системі

en: disallow granting new privileges failed
uk: не вдалося заборонити надання нових прав доступу

en: keep process capabilities failed
uk: спроба збереження можливостей процесу зазнала невдачі

en: activate capabilities
uk: задіяти можливості

en: reactivate capabilities
uk: повторно задіяти можливості

en: initgroups failed
uk: помилка initgroups

en: set process securebits failed
uk: спроба встановлення бітів захисту процесу зазнала невдачі

en: apply bounding set
uk: застосувати набір обмеження

en: apply capabilities
uk: застосувати можливості

en: set parent death signal failed
uk: не вдалося встановити батьківський сигнал смерті

en: set ptracer
uk: встановити засіб ptrace

en: execute a file
uk: виконати файл

en: open a file with write access
uk: відкрити файл з правами доступу на запис

en: open a file with read access
uk: відкрити файл з правами доступу на читання

en: open a directory or list its content
uk: відкрити каталог або вивести список його вмісту

en: remove an empty directory or rename one
uk: вилучити порожній каталог або перейменувати такий

en: unlink (or rename) a file
uk: від'єднати (або перейменувати) файл

en: create (or rename or link) a character device
uk: створити (перейменувати або створити посилання) символьний пристрій

en: create (or rename) a directory
uk: створити (або перейменувати) каталог

en: create (or rename or link) a regular file
uk: створити (перейменувати або створити посилання) звичайний файл

en: create (or rename or link) a UNIX domain socket
uk: створити (перейменувати або створити посилання) сокет домену UNIX

en: create (or rename or link) a named pipe
uk: створити (перейменувати або створити посилання) іменований канал

en: create (or rename or link) a block device
uk: створити (перейменувати або створити посилання) блоковий пристрій

en: create (or rename or link) a symbolic link
uk: створити (перейменувати або створити посилання) символічне посилання

en: link or rename a file from or to a different directory
uk: створити посилання або перейменувати файл з або до іншого каталогу

en: truncate a file with truncate(2)
uk: обрізати файл за допомогою truncate(2)

en: invoke ioctl(2) on an opened character or block device
uk: викликати ioctl(2) для відкритого символьного або блокового пристрою

en: could not parse landlock fs access: %s
uk: не вдалося обробити доступ до файлової системи landlock: %s

en: invalid landlock rule: %s
uk: некоректне правило landlock: %s

en: could not open file for landlock: %s
uk: не вдалося відкрити файл для landlock: %s

en: landlock_create_ruleset failed
uk: помилка landlock_create_ruleset

en: adding landlock rule failed
uk: не вдалося додати правило landlock

en: disallow granting new privileges for landlock failed
uk: не вдалося заборонити надання нових прав доступу для landlock

en: landlock_restrict_self failed
uk: Помилка landlock_restrict_self

en:  <access> is a landlock access; syntax is fs[:<right>, ...>]
uk:  <access> є блокувальним доступом; синтаксис - фс[:<права межа>, ...>]

en:  <rule> is a landlock rule; syntax is <type>:<right>:<argument>
uk:  <rule> є блокувальним правилом; синтаксис - <тип>:<права межа>:<аргумент>

en:  available landlock rule types are:
uk:  доступні типи блокувальних правил:

note: TRANSLATORS: Keep *{path-beneath}* untranslated, it's a type name
en:   path-beneath - filesystem based rule; <argument> is a path
uk:   path-beneath - правило на основі файлової системи; <argument> - шлях

en:  available landlock filesystems rights are:
uk:  доступні права доступу до файлових систем із блокуванням:

en: no support for landlock
uk: немає підтримки landlock

en: Run a program in a new session.
uk: Запустити програму у новому сеансі.

en:  -c, --ctty     set the controlling terminal to the current one
uk:  -c, --ctty     зробити керівним терміналом поточний термінал

en:  -f, --fork     always fork
uk:  -f, --fork     завжди відгалужувати

en:  -w, --wait     wait program to exit, and use the same return
uk:  -w, --wait     зачекати на завершення роботи програм і використати ті самі повернуті дані

en: fork
uk: розгалуження

en: child %d did not exit normally
uk: дочірній процес %d не завершив роботу у штатному режимі

en: setsid failed
uk: помилка у setsid

en: failed to set the controlling terminal
uk: не вдалося встановити керівний термінал

en: Not superuser.
uk: Не адміністратор.

en: %s: swapoff failed
uk: %s: помилка swapoff

en:  %s [options] [<spec>]
uk:  %s [параметри] [<специфікація>]

en: Disable devices and files for paging and swapping.
uk: Вимкнути пристрої і файли для поділу на сторінки і резервування.

en:  -a, --all              disable all swaps from /proc/swaps
     -v, --verbose          verbose mode
uk:  -a, --all              вимкнути всі області свопінгу з /proc/swaps
     -v, --verbose          режим докладних повідомлень

en: 
    The <spec> parameter:
     -L <label>             LABEL of device to be used
     -U <uuid>              UUID of device to be used
     LABEL=<label>          LABEL of device to be used
     UUID=<uuid>            UUID of device to be used
     <device>               name of device to be used
     <file>                 name of file to be used
uk: 
    Параметр <специфікація>:
     -L <мітка>             МІТКА пристрою, який буде використано
     -U <uuid>              UUID пристрою, який буде використано
     LABEL=<мітка>          МІТКА пристрою, який буде використано
     UUID=<uuid>            UUID пристрою, який буде використано
     <пристрій>             назва пристрою, який буде використано
     <файл>                 назва файла, який буде використано

en: device file or partition path
uk: файл пристрою або шлях до розділу

en: type of the device
uk: тип пристрою

en: size of the swap area
uk: розмір області резервної пам'яті (свопінгу)

en: bytes in use
uk: байтів використано

en: swap priority
uk: пріоритет свопінгу

en: swap uuid
uk: uuid резервної пам'яті

en: swap label
uk: мітка свопінгу (резервної пам'яті)

note: TRANSLATORS: The tabs make each field a multiple of 8 characters. * Please keep the translation aligned with the original.
en: Filename				Type		Size		Used		Priority
uk: Назва файла				Тип		Розмір	Викор.	Пріоритет

en: %s: reinitializing the swap.
uk: %s: повторно ініціалізуємо резервну пам'ять (свопінг).

en: %s: lseek failed
uk: %s: операція lseek завершилась помилкою

en: %s: write signature failed
uk: %s: спроба запису підпису зазнала невдачі

en: %s: insecure permissions %04o, %04o suggested.
uk: %s: небезпечні права доступу %04o, пропонуємо скористатися %04o.

en: %s: insecure file owner %d, 0 (root) suggested.
uk: %s: небезпечне значення власника файла %d, пропонуємо скористатися 0 (root).

en: %s: skipping - it appears to have holes.
uk: %s: пропускаємо, здається, містить дірки.

en: %s: get size failed
uk: %s: не вдалося отримати розмір

en: %s: read swap header failed
uk: %s: спроба читання заголовка резервної пам'яті (свопінгу) зазнала невдачі

en: %s: found signature [pagesize=%d, signature=%s]
uk: %s: виявлено підпис [розмір сторінки=%d, підпис=%s]

en: %s: pagesize=%d, swapsize=%llu, devsize=%llu
uk: %s: розмстор=%d, розмсвоп=%llu, розмпристр=%llu

en: %s: last_page 0x%08llx is larger than actual size of swapspace
uk: %s: значення last_page 0x%08llx є більшим за справжній розмір простору свопінгу

en: %s: swap format pagesize does not match.
uk: %s: розмір сторінки формату свопінгу є невідповідним.

en: %s: swap format pagesize does not match. (Use --fixpgsz to reinitialize it.)
uk: %s: розмір сторінки формату свопінгу є невідповідним. (Скористайтеся --fixpgsz, щоб повторно ініціалізувати його.)

en: %s: software suspend data detected. Rewriting the swap signature.
uk: %s: виявлено дані програмного присипляння. Перезаписуємо підпис розділу свопінгу.

en: %s: swapon failed
uk: %s: помилка swapon

en: %s: noauto option -- ignored
uk: %s: параметр noauto -- ігноруємо

en: %s: already active -- ignored
uk: %s: вже задіяно -- ігноруємо

en: %s: inaccessible -- ignored
uk: %s: недоступне -- проігноровано

en: Enable devices and files for paging and swapping.
uk: Увімкнути пристрої і файли для поділу на сторінки і резервування.

en:  -a, --all                enable all swaps from /etc/fstab
uk:  -a, --all                увімкнути усі області резервної пам'яті з /etc/fstab

en:  -d, --discard[=<policy>] enable swap discards, if supported by device
uk:  -d, --discard[=<правила>] увімкнути відкидання щодо резервування, якщо підтримується пристроєм

en:  -e, --ifexists           silently skip devices that do not exist
uk:  -e, --ifexists           без повідомлень пропускати пристрої, яких не існує

en:  -f, --fixpgsz            reinitialize the swap space if necessary
uk:  -f, --fixpgsz            повторно ініціалізувати простір резервної пам'яті, якщо потрібно

en:  -o, --options <list>     comma-separated list of swap options
uk:  -o, --options <список>   список відокремлених комами параметрів свопінгу (резервної пам'яті)

en:  -p, --priority <prio>    specify the priority of the swap device
uk:  -p, --priority <число>   вказати пріоритетність пристрою резервної пам'яті

en:  -s, --summary            display summary about used swap devices (DEPRECATED)
uk:  -s, --summary            показати резюме щодо використаних пристроїв резервної пам'яті (ЗАСТАРІЛЕ)

en:  -T, --fstab <path>       alternative file to /etc/fstab
uk:  -T, --fstab <шлях>       альтернативний до /etc/fstab файл

en:      --show[=<columns>]   display summary in definable table
uk:      --show[=<стовпчики>] показати резюме у визначеній таблиці

en:      --output-all         output all available columns
uk:      --output-all         вивести усі доступні стовпчики

en:      --annotate[=<when>]  annotate columns with a tooltip (always|never|auto)
uk:      --annotate[=<умова>] анотувати стовпчики підказкою (always|never|auto)

en:      --noheadings         don't print table heading (with --show)
uk:      --noheadings         не виводити заголовок таблиці (з --show)

en:      --raw                use the raw output format (with --show)
uk:      --raw                використовувати формат виведення без обробки (з --show)

en:      --bytes              display swap size in bytes in --show output
uk:      --bytes              показати розмір області свопінгу (резервної пам'яті) у байтах у виведенні --show

en:  -v, --verbose            verbose mode
uk:  -v, --verbose            режим докладних повідомлень

en: 
    The <spec> parameter:
     -L <label>             synonym for LABEL=<label>
     -U <uuid>              synonym for UUID=<uuid>
     LABEL=<label>          specifies device by swap area label
     UUID=<uuid>            specifies device by swap area UUID
     PARTLABEL=<label>      specifies device by partition label
     PARTUUID=<uuid>        specifies device by partition UUID
     <device>               name of device to be used
     <file>                 name of file to be used
uk: 
    Параметр <специфікація>:
     -L <мітка>             синонім LABEL=<мітка>
     -U <uuid>              синонім UUID=<uuid>
     LABEL=<мітка>          визначає пристрій за міткою області свопінгу
     UUID=<uuid>            визначає пристрій за UUID області свопінгу
     PARTLABEL=<мітка>      визначає пристрій за міткою розділу
     PARTUUID=<uuid>        визначає пристрій за UUID розділу
     <пристрій>             назва пристрою, який буде використано
     <файл>                 назва файла, який буде використано

en: 
    Available discard policy types (for --discard):
     once    : only single-time area discards are issued
     pages   : freed pages are discarded before they are reused
    If no policy is selected, both discard types are enabled (default).
uk: 
    Доступні типи правил відкидання (для --discard):
     once    : використовуються лише відкидання одноразових областей. (swapon)
     pages   : відкидати звільнені сторінки до повторного використання.
     Якщо не вибрано жодних правил, використовуються обидва набори (типова поведінка).

en: failed to parse priority
uk: не вдалося обробити значення пріоритетності

en: unsupported discard policy: %s
uk: непідтримувані правила відкидання: %s

en: cannot find the device for %s
uk: не вдалося знайти пристрій для %s

en: failed to open directory
uk: не вдалося відкрити каталог

en: stat failed
uk: операція stat завершилась помилкою

en: failed to read directory
uk: не вдалося прочитати каталог

en: failed to unlink %s
uk: не вдалося від'єднати %s

en: failed to mount moving %s to %s
uk: не вдалося змонтувати рухомий %s до %s

en: forcing unmount of %s
uk: примусово виконуємо демонтування %s

en: failed to change directory to %s
uk: не вдалося змінити каталог на %s

en: failed to mount moving %s to /
uk: не вдалося змонтувати рухомий %s до /

en: failed to change root
uk: не вдалося змінити кореневий каталог

en: old root filesystem is not an initramfs
uk: старою кореневою файловою системою не є initramfs

en:  %s [options] <newrootdir> <init> <args to init>
uk:  %s [параметри] <новий кореневий каталог> <init> <аргументи до init>

en: Switch to another filesystem as the root of the mount tree.
uk: Перемкнутися на іншу файлову систему як кореневу у ієрархії монтування.

en: failed. Sorry.
uk: помилка. Вибачте.

en: cannot access %s
uk: не вдалося отримати доступ до %s

en: Set various parameters for the line printer.
uk: Встановити різноманітні параметри рядкового принтера.

en:  -i, --irq <num>              specify parallel port irq
uk:  -i, --irq <число>            вказати irq паралельного порту

en:  -t, --time <ms>              driver wait time in milliseconds
uk:  -t, --time <мс>              час очікування драйвера у мілісекундах

en:  -c, --chars <num>            number of output characters before sleep
uk:  -c, --chars <n>              кількість виведених символів перед сном

en:  -w, --wait <us>              strobe wait in micro seconds
uk:  -w, --wait <мкс>             очікування у мікросекундах

note: TRANSLATORS: do not translate <on|off> arguments. The argument reader does not recognize locale, unless `on' is exactly that very same string.
en:  -a, --abort <on|off>         abort on error
uk:  -a, --abort <on|off>         переривати роботу у разі помилки

en:  -o, --check-status <on|off>  check printer status before printing
uk:  -o, --check-status <on|off>  перевірити стан принтера до виконання друку

en:  -C, --careful <on|off>       extra checking to status check
uk:  -C, --careful <on|off>       додаткова до перевірки стану перевірка

en:  -s, --status                 query printer status
uk:  -s, --status                 опитати принтер щодо стану

en:  -r, --reset                  reset the port
uk:  -r, --reset                  скинути номер порту

en:  -q, --print-irq <on|off>     display current irq setting
uk:  -q, --print-irq <on|off>     перемикач показу поточних параметрів irq

en: %s not an lp device
uk: %s не є пристроєм lp

en: LPGETSTATUS error
uk: помилка LPGETSTATUS

en: %s status is %d
uk: %s стан - %d

en: , busy
uk: , зайнятий

en: , ready
uk: , готовий

en: , out of paper
uk: , скінчився папір

en: , error
uk: , помилка

en: ioctl failed
uk: помилка ioctl

en: LPGETIRQ error
uk: помилка LPGETIRQ

en: %s using IRQ %d
uk: %s використовує IRQ %d

en: %s using polling
uk: %s використовує опитування стану

en:  %1$s [-hV]
     %1$s -a [options]
     %1$s [options] <source> | <directory>
uk:  %1$s [-hV]
     %1$s -a [параметри]
     %1$s [параметри] <джерело> | <каталог>

en: Unmount filesystems.
uk: Демонтувати файлові системи.

en:  -a, --all               unmount all filesystems
uk:  -a, --all               демонтувати всі файлові системи

en:  -A, --all-targets       unmount all mountpoints for the given device in the
                               current namespace
uk:  -A, --all-targets       демонтувати всі точки монтування вказаного пристрою
                             у вказаному просторі назв

en:  -d, --detach-loop       if mounted loop device, also free this loop device
uk:  -d, --detach-loop       якщо змонтовано петльовий пристрій, також звільнити цей петльовий пристрій

en:      --fake              dry run; skip the umount(2) syscall
uk:      --fake              тестовий запуск; пропустити системний виклик umount(2)

en:  -f, --force             force unmount (in case of an unreachable NFS system)
uk:  -f, --force             примусове демонтування (у разі недоступності системи NFS)

en:  -i, --internal-only     don't call the umount.<type> helpers
uk:  -i, --internal-only     не викликати допоміжні програми umount.<тип>

en:  -l, --lazy              detach the filesystem now, clean up things later
uk:  -l, --lazy              від'єднати файлову систему зараз, а вилучити дані щодо неї пізніше

en:  -R, --recursive         recursively unmount a target with all its children
uk:  -R, --recursive         рекурсивно демонтувати призначення з усіма дочірніми вузлами

en:  -r, --read-only         in case unmounting fails, try to remount read-only
uk:  -r, --read-only          якщо не вдасться демонтувати, спробувати перемонтувати у режимі читання

en:  -q, --quiet             suppress 'not mounted' error messages
uk:  -q, --quiet             придушити повідомлення про помилки «не змонтовано»

en:  -N, --namespace <ns>    perform umount in another namespace
uk:  -N, --namespace <пн>    виконати демонтування у іншому просторі назв

en: %s (%s) unmounted
uk: %s (%s) демонтовано

en: %s unmounted
uk: %s демонтовано

en: failed to set umount target
uk: не вдалося встановити призначення umount

en: libmount table allocation failed
uk: помилка розподілу таблиці libmount

en: libmount iterator allocation failed
uk: помилка розподілу ітератора libmount

en: failed to get child fs of %s
uk: не вдалося отримати дочірню файлову систему %s

en: %s: not found
uk: %s: не знайдено

en: %s: failed to determine source (--all-targets is unsupported on systems with regular mtab file).
uk: %s: не вдалося визначити джерело (підтримки --all-targets для систем зі звичайним файлом mtab не передбачено).

en: unsupported --setgroups argument '%s'
uk: непідтримуваний аргумент --setgroups, «%s»

en: write failed %s
uk: помилка під час спроби запису: %s

en: unsupported propagation mode: %s
uk: непідтримуваний режим поширення: %s

en: cannot change root filesystem propagation
uk: не вдалося змінити поширення кореневої файлової системи

en: mount %s on %s failed
uk: спроба монтування %s до %s завершилася невдало

en: failed to open /proc/self/timens_offsets
uk: не вдалося відкрити /proc/self/timens_offsets

en: failed to write to /proc/self/timens_offsets
uk: не вдалося виконати запис до /proc/self/timens_offsets

en: eventfd failed
uk: помилка eventfd

en: failed to read eventfd
uk: не вдалося прочитати eventfd

en: failed to parse uid '%s'
uk: не вдалося обробити uid «%s»

en: failed to parse gid '%s'
uk: не вдалося обробити gid «%s»

en: invalid mapping '%s'
uk: некоректна прив'язка «%s»

en: could not open '%s'
uk: не вдалося відкрити «%s»

en: failed to parse subid map
uk: не вдалося обробити карту підідентифікаторів

en: no line matching user "%s" in %s
uk: немає відповідного рядку користувача «%s» у %s

en: %s too large for kernel 4k limit
uk: %s надто великий для обмеження у 4кБ з боку ядра

en: failed to open %s
uk: не вдалося відкрити %s

en: failed to write %s
uk: не вдалося записати %s

en: cannot open %s/register
uk: не вдалося відкрити %s/register

en: write failed %s/register
uk: помилка під час спроби запису: %s/register

en: Run a program with some namespaces unshared from the parent.
uk: Запустити програму із деякими просторами назв, які не є спільними для батьківського процесу.

en:  -m, --mount[=<file>]      unshare mounts namespace
uk:  -m, --mount[=<файл>]      скасувати спільне використання простору назв монтування

en:  -u, --uts[=<file>]        unshare UTS namespace (hostname etc)
uk:  -u, --uts[=<файл>]       скасувати спільне використання простору назв UTS (назви вузла тощо)

en:  -i, --ipc[=<file>]        unshare System V IPC namespace
uk:  -i, --ipc[=<файл>]       скасувати спільне використання простору назв IPC System V

en:  -n, --net[=<file>]        unshare network namespace
uk:  -n, --net[=<файл>]       скасувати спільне використання простору назв мережі

en:  -p, --pid[=<file>]        unshare pid namespace
uk:  -p, --pid[=<файл>]        скасувати спільне використання простору назв pid

en:  -U, --user[=<file>]       unshare user namespace
uk:  -U, --user[=<файл>]      скасувати спільне використання простору назв користувача

en:  -C, --cgroup[=<file>]     unshare cgroup namespace
uk:  -C, --cgroup[=<файл>]     скасувати спільне використання простору назв cgroup

en:  -T, --time[=<file>]       unshare time namespace
uk:  -T, --time[=<файл>]       скасувати спільне використання часового простору назв

en:  --mount-proc[=<dir>]      mount proc filesystem first (implies --mount)
uk:  --mount-proc[=<кат>]     змонтувати файлову систему proc першою (з використанням --mount)

en:  --mount-binfmt[=<dir>]    mount binfmt filesystem first (implies --user and --mount)
uk:  --mount-binfmt[=<кат>]    змонтувати файлову систему binfmt першою (з використанням --user і --mount)

en:  -l, --load-interp <file>  load binfmt definition in the namespace (implies --mount-binfmt)
uk:  -l, --load-interp <файл>  завантажити визначення binfmt у просторі назв (неявно визначає --mount-binfmt)

en:  --propagation slave|shared|private|unchanged
                               modify mount propagation in mount namespace
uk:  --propagation slave|shared|private|unchanged
                               змінити поширення монтування у просторі назв монтувань

en:  -R, --root <dir>          run the command with root directory set to <dir>
uk:  -R, --root <кат>          виконати команду із значенням кореневого каталогу <кат>

en:  -w, --wd <dir>            change working directory to <dir>
uk:  -w, --wd <кат>            змінити робочий каталог на <кат>

en:  -S, --setuid <uid>        set uid in entered namespace
uk:  -S, --setuid <uid>        встановити uid у вказаному просторі назв

en:  -G, --setgid <gid>        set gid in entered namespace
uk:  -G, --setgid <gid>        встановити gid у вказаному просторі назв

en:  --map-user <uid>|<name>   map current user to uid (implies --user)
uk:  --map-user <uid>|<назва>  пов'язати поточного користувача із uid (припускає --user)

en:  --map-group <gid>|<name>  map current group to gid (implies --user)
uk:  --map-group <gid>|<назва> пов'язати поточну групу із gid (припускає --user)

en:  -r, --map-root-user       map current user to root (implies --user)
uk:  -r, --map-root-user       пов'язати поточного користувача з користувачем root (використовує --user)

en:  -c, --map-current-user    map current user to itself (implies --user)
uk:  -c, --map-current-user    пов'язати поточного користувача із самим собою (використовує --user)

en:  --map-auto                map users and groups automatically (implies --user)
uk:  --map-auto                пов'язувати користувачів і групи автоматично (додає --user)

en:  --map-subids              map the first block of user IDs owned by euid (implies --user)
uk:  --map-subids              пов'язати перший блок ідентифікаторів користувача, власником яких є euid (додає --user)

en:  --map-users <inneruid>:<outeruid>:<count>
                               map count users from outeruid to inneruid (implies --user)
uk:  --map-users <внутр_ідентифікатор>:<зовн_ідентифікатор>:<кількість>
                               пов'язати кількість користувачів від зовн_ідентифікатор до внутр_ідентифікатор (додає --user)

en:  --map-groups <innergid>:<outergid>:<count>
                               map count groups from outergid to innergid (implies --user)
uk:  --map-users <внутр_ідент_гр>:<зовн_ідент_гр>:<кількість>
                               пов'язати кількість груп від зовн_ідент_гр до внутр_ідент_гр (додає --user)

en:  --owner <uid>:<gid>       set the user namespace owner (implies --user)
uk:  --owner <uid>:<gid>       встановити власника простору назв користувача (додає --user)

en:  -f, --fork                fork before launching <program>
uk:  -f, --fork                виконати розгалуження до запуску програми <програма>

en:  --kill-child[=<signame>]  when dying, kill the forked child (implies --fork)
                                 defaults to SIGKILL
uk:  --kill-child[=<назва_сиг>] під час завершення роботи вбити відгалужений дочірній
                                процес (неявне --fork); типовим є сигнал SIGKILL

en:  --forward-signals         forward SIGTERM and SIGINT to child (implies --fork)
uk:  --forward-signals         переспрямувати SIGTERM і SIGINT до дочірнього процесу (додає --fork)

en:  --setgroups allow|deny    control the setgroups syscall in user namespaces
uk:  --setgroups allow|deny    керувати викликами setgroup у просторах назв користувачів

en:  --keep-caps               retain capabilities granted in user namespaces
uk:  --keep-caps               зберегти можливості, які надано просторами назв користувача

en:  --monotonic <offset>      set clock monotonic offset (seconds) in time namespaces
uk:  --monotonic <зсув>        встановити монотонний зсув (у секундах) у часових просторах назв

en:  --boottime <offset>       set clock boottime offset (seconds) in time namespaces
uk:  --boottime <зсув>         встановити зсув часу завантаження (у секундах) у часових просторах назв

en: failed to parse owner
uk: не вдалося обробити запис власника

en: failed to parse monotonic offset
uk: не вдалося обробити монотонний зсув

en: failed to parse boottime offset
uk: не вдалося обробити зсув часу завантаження

en: options --monotonic and --boottime require unsharing of a time namespace (-T)
uk: використання параметрів --monotonic і --boottime потребує скасування спільного використання часового простору назв (-T)

en: unshare failed
uk: помилка unshare

en: sigaction SIGTERM failed
uk: помилка sigaction SIGTERM

en: sigaction SIGINT failed
uk: помилка sigaction SIGINT

en: sigprocmask block failed
uk: помилка sigprocmask block

en: pidfd_open failed
uk: помилка pidfd_open

en: sigprocmask restore failed
uk: помилка sigprocmask restore

en: signal handler reset failed
uk: не вдалося відновити початковий стан обробника сигналів

en: sigprocmask unblock failed
uk: помилка sigprocmask unblock

en: child exit failed
uk: спроба завершити дочірній процес завершилася невдало

en: options --setgroups=allow and --map-group are mutually exclusive
uk: параметри --setgroups=allow і --map-group не можна використовувати одночасно

en: mount %s failed
uk: спроба монтування %s завершилася невдало

en: cannot change root directory to '%s'
uk: не вдалося змінити кореневий каталог на «%s»

en: cannot change %s filesystem propagation
uk: не вдалося змінити поширення файлової системи %s

en: Card previously reset the CPU
uk: Процесор раніше скинуто карткою

en: External relay 1
uk: Зовнішній перемикач 1

en: External relay 2
uk: Зовнішній перемикач 2

en: Fan failed
uk: Помилка даних щодо охолодження

en: Keep alive ping reply
uk: Відповідь підтримання зв'язку

en: Supports magic close char
uk: Підтримує символ магічного закриття

en: Reset due to CPU overheat
uk: Скинуто через перегрівання процесора

en: Power over voltage
uk: Надмірне живлення

en: Power bad/power fault
uk: Помилка/Відмова живлення

en: Pretimeout (in seconds)
uk: Попередній час очікування (у секундах)

en: Set timeout (in seconds)
uk: Встановити час очікування (у секундах)

en: Not trigger reboot
uk: Не перезавантажувати

en: flag name
uk: назва прапорця

en: flag description
uk: опис прапорця

en: flag status
uk: стан прапорця

en: flag boot status
uk: стан прапорця під час завантаження

en: watchdog device name
uk: назва спостережного пристрою

en: unknown flag: %s
uk: невідомий прапорець: %s

en: Show the status of the hardware watchdog.
uk: Показати стан засобу спостереження за обладнанням.

en:  -f, --flags <list>     print selected flags only
     -F, --noflags          don't print information about flags
     -I, --noident          don't print watchdog identity information
     -n, --noheadings       don't print headings for flags table
     -O, --oneline          print all information on one line
     -o, --output <list>    output columns of the flags
     -p, --setpretimeout <sec> set watchdog pre-timeout
     -g, --setpregovernor <name> set pre-timeout governor
     -r, --raw              use raw output format for flags table
     -T, --notimeouts       don't print watchdog timeouts
     -s, --settimeout <sec> set watchdog timeout
     -x, --flags-only       print only flags table (same as -I -T)
uk:  -f, --flags <список>   вивести лише вибрані прапорці
     -F, --noflags          не виводити дані щодо прапорців
     -I, --noident          не виводити дані щодо профілю спостереження
     -n, --noheadings       не виводити заголовки для таблиці прапорців
     -O, --oneline          вивести всі дані у один рядок
     -o, --output <список>  вивести стовпчики прапорців
     -p, --setpretimeout <сек> встановити попередній час очікування засобу стеження
     -g, --setpregovernor <назва> встановити засіб керування попереднім очікуванням
     -r, --raw              формат виведення без обробки для таблиці прапорців
     -T, --notimeouts       не виводити часи очікування засобу спостереження
     -s, --settimeout <сек> встановити час очікування засобу спостереження
     -x, --flags-only       вивести лише таблицю прапорців (те саме, що і -I -T)

en: The default device is %s.
uk: Типовим пристроєм є %s.

en: No default device is available.
uk: Немає доступного типового пристрою.

en: %s: unknown flags 0x%x
uk: %s: невідомі прапорці 0x%x

en: %s: watchdog already in use, terminating.
uk: %s: засіб спостереження вже використовується, перериваємо завдання.

en: %s: failed to disarm watchdog
uk: %s: не вдалося вимкнути засіб спостереження

en: cannot set timeout for %s
uk: не вдалося встановити час очікування для %s

en: Timeout has been set to %d second.
     | Timeout has been set to %d seconds.
uk[0]: Було встановлено час очікування у %d секунду.
uk[1]: Було встановлено час очікування у %d секунди.
uk[2]: Було встановлено час очікування у %d секунд.
uk[3]: Було встановлено час очікування у одну секунду.

en: cannot set pretimeout for %s
uk: не вдалося встановити попередній час очікування для %s

en: Pre-timeout has been set to %d second.
     | Pre-timeout has been set to %d seconds.
uk[0]: Було встановлено попередній час очікування у %d секунду.
uk[1]: Було встановлено попередній час очікування у %d секунди.
uk[2]: Було встановлено попередній час очікування у %d секунд.
uk[3]: Було встановлено попередній час очікування у одну секунду.

en: cannot set pre-timeout governor
uk: не вдалося встановити засіб керування попереднім очікуванням

en: %s: failed to get information about watchdog
uk: %s: не вдалося отримати дані щодо засобу спостереження

en: cannot read information about %s
uk: не вдалося прочитати дані щодо %s

en: %-14s %2i second
     | %-14s %2i seconds
uk[0]: %-14s %2i секунда
uk[1]: %-14s %2i секунди
uk[2]: %-14s %2i секунд
uk[3]: %-14s %2i секунда

en: Timeout:
uk: Час очікування:

en: Timeleft:
uk: Залиш. часу:

en: Pre-timeout:
uk: Попередній час очікування:

en: Pre-timeout governor:
uk: Засіб керування попереднім очікуванням:

en: Available pre-timeout governors:
uk: Доступні засоби керування попереднім очікуванням:

en: Device:
uk: Пристрій:

en: Identity:
uk: Профіль:

en: version
uk: версія

en: invalid pretimeout
uk: некоректний аргумент pretimeout

en: No default device is available.
uk: Немає доступного типового пристрою.

en: zram device name
uk: назва пристрою zram

en: limit on the uncompressed amount of data
uk: обмеження щодо нестисненого обсягу даних

en: uncompressed size of stored data
uk: нестиснений розмір збережених даних

en: compressed size of stored data
uk: стиснений розмір збережених даних

en: the selected compression algorithm
uk: вибраний алгоритм стискання

en: number of concurrent compress operations
uk: кількість одночасних дій зі стискання

en: empty pages with no allocated memory
uk: порожні сторінки без розподіленої пам'яті

en: all memory including allocator fragmentation and metadata overhead
uk: уся пам'ять із фрагментацією алокаторів та додатковим обсягом метаданих

en: memory limit used to store compressed data
uk: обмеження пам'яті для зберігання стиснених даних

en: peak memory usage to store compressed data
uk: пікове використання пам'яті для зберігання стиснених даних

en: number of objects migrated by compaction
uk: кількість об'єктів, перенесених під час ущільнення

en: compression ratio: DATA/TOTAL
uk: коефіцієнт стискання: ДАНІ/ЗАГАЛОМ

en: Failed to parse mm_stat
uk: Не вдалося обробити mm_stat

en:  %1$s [options] <device>
     %1$s -r <device> [...]
     %1$s [options] -f | <device> -s <size>
uk:  %1$s [параметри] <пристрій>
     %1$s -r <пристрій> [...]
     %1$s [параметри] -f | <пристрій> -s <розмір>

en: Set up and control zram devices.
uk: Налаштувати пристрої zram і керувати ними.

en:  -a, --algorithm <alg>     compression algorithm to use
uk:  -a, --algorithm <алг>     алгоритм стискання, яким слід скористатися

en:  -b, --bytes               print sizes in bytes, not in human-readable form
uk:  -b, --bytes            вивести розмір у байтах, а не у зручній для читання формі

en:  -f, --find                find a free device
uk:  -f, --find                знайти вільний пристрій

en:  -n, --noheadings          don't print headings
uk:  -n, --noheadings          не виводити заголовки

en:  -o, --output <list>       columns to use for status output
uk:  -o, --output <список>    визначити стовпчики для виведення даних щодо стану

en:      --output-all          output all columns
uk:      --output-all          вивести усі стовпчики

en:  -p, --algorithm-params <parameter>...
                               parameters for the compression algorithm
uk:  -p, --algorithm-params <параметр>...
                               параметри для алгоритму стискання

en:  -r, --reset <device>...   reset the specified zram devices
uk:  -r, --reset <пристрій>... скинути вказані пристрої zram

en:      --raw                 use raw status output format
uk:      --raw                використовувати формат виведення стану без обробки

en:  -s, --size <size>         device size
uk:  -s, --size <розмір>       розмір пристрою

en:  -t, --streams <number>    number of compression streams
uk:  -t, --streams <кількість> кількість потоків стискання

en:  <alg> is the name of an algorithm; supported are:
uk:  <алг> є назвою алгоритму, підтримувані алгоритми:

en:    (List may be inaccurate, consult man page.)
uk:    (Список може бути неточним, зверніться до сторінки man.)

en: failed to parse streams
uk: не вдалося обробити запис потоків обробки

en: option --find is mutually exclusive with <device>
uk: параметр --find не можна використовувати одночасно з <пристрій>

en: only one <device> at a time is allowed
uk: можна використовувати лише один <пристрій> за раз

en: options --algorithm, --algorithm-params, and --streams must be combined with --size
uk: параметри --algorithm, --algorithm-params і --streams слід поєднувати з --size

en: %s: failed to reset
uk: %s: не вдалося скинути

en: no free zram device found
uk: не знайдено вільного пристрою zram

en: %s: failed to wait for initialized
uk: %s: не вдалося дочекатися ініціалізації

en: %s: failed to lock
uk: %s: не вдалося заблокувати

en: %s: failed to set number of streams
uk: %s: не вдалося встановити кількість потоків

en: %s: failed to set algorithm
uk: %s: не вдалося встановити алгоритм

en: %s: failed to set algorithm params
uk: %s: не вдалося встановити параметри алгоритму

en: %s: failed to set disksize (%ju bytes)
uk: %s: не вдалося встановити розмір диска (%ju байтів)

en: %s%s (automatic login)
uk: %s%s (автоматичний вхід)

en: %s: can't change root directory %s: %m
uk: %s: не вдалося змінити кореневий каталог %s: %m

en: %s: can't change working directory %s: %m
uk: %s: не вдалося змінити робочий каталог %s: %m

en: %s: can't change process priority: %m
uk: %s: не вдалося змінити пріоритетність процесу: %m

en: %s: can't exec %s: %m
uk: %s: не вдалося запустити %s: %m

en: failed to allocate memory: %m
uk: не вдалося отримати пам'ять: %m

en: invalid delay argument
uk: некоректний аргумент затримки

en: invalid argument of --local-line
uk: некоректний аргумент параметра --local-line

en: invalid nice argument
uk: некоректний аргумент пріоритетності

en: could not get terminal name: %d
uk: не вдалося отримати назву термінала: %d

en: bad speed: %s
uk: неправильне значення швидкості: %s

en: too many alternate speeds
uk: надто багато запасних значень швидкості

en: /dev/%s: cannot open as standard input: %m
uk: /dev/%s: не вдалося відкрити стандартний ввід: %m

en: /dev/%s: not a character device
uk: /dev/%s: не є символьним пристроєм

en: /dev/%s: not a tty
uk: /dev/%s: не є терміналом tty

en: /dev/%s: cannot get controlling tty: %m
uk: /dev/%s: не вдалося отримати дані щодо tty керування: %m

en: /dev/%s: vhangup() failed: %m
uk: /dev/%s: помилка vhangup(): %m

en: %s: not open for read/write
uk: %s: не вдалося відкрити для читання/запису

en: /dev/%s: cannot set process group: %m
uk: /dev/%s: не вдалося встановити групу процесу: %m

en: %s: dup problem: %m
uk: %s: помилка при dup: %m

en: %s: failed to get terminal attributes: %m
uk: %s: не вдалося отримати атрибути термінала: %m

en: setting terminal attributes failed: %m
uk: не вдалося встановити атрибути термінала: %m

en: cannot open os-release file
uk: не вдалося відкрити файл os-release

en: failed to create reload file: %s: %m
uk: не вдалося створити файл перезавантаження: %s: %m

en: failed to get terminal attributes: %m
uk: не вдалося отримати атрибути термінала: %m

en: [press ENTER to login]
uk: [натисніть ENTER, щоб увійти]

en: Num Lock off
uk: Num Lock вимкнено

en: Num Lock on
uk: Num Lock увімкнено

en: Caps Lock on
uk: Caps Lock увімкнено

en: Scroll Lock on
uk: Scroll Lock увімкнено

en: Hint: %s
uk: Підказка: %s

en: %s: read: %m
uk: %s: прочитано: %m

en: %s: input overrun
uk: %s: переповнення вводу

en: %s: invalid character conversion for login name
uk: %s: некоректне перетворення символів у імені користувача

en: %s: invalid character 0x%x in login name
uk: %s: некоректний символ 0x%x у імені користувача

en: %s: failed to set terminal attributes: %m
uk: %s: не вдалося встановити атрибути термінала: %m

en:  %1$s [options] <line> [<baud_rate>,...] [<termtype>]
     %1$s [options] <baud_rate>,... <line> [<termtype>]
uk:  %1$s [параметри] лінія [частота_у_бодах,...] [тип термінала]
     %1$s [параметри] частота_у_бодах,... лінія [тип термінала]

en: Open a terminal and set its mode.
uk: Відкрити термінал і встановити режим його роботи.

en:  -8, --8bits                assume 8-bit tty
uk:  -8, --8bits                припускати, що tty 8-бітовий

en:  -a, --autologin <user>     login the specified user automatically
uk:  -a, --autologin <користувач> виконувати вхід вказаного користувача автоматично

en:  -c, --noreset              do not reset control mode
uk:  -c, --noreset              не скидати режим керування

en:  -E, --remote               use -r <hostname> for login(1)
uk:  -E, --remote               використовувати -r <назва вузла> для login(1)

en:  -f, --issue-file <list>    display issue files or directories
uk:  -f, --issue-file <список>  вивести файли або каталоги issue

en:      --show-issue           display issue file and exit
uk:      --show-issue           показати файл issue і завершити роботу

en:  -h, --flow-control         enable hardware flow control
uk:  -h, --flow-control         увімкнути апаратне керування потоком даних

en:  -H, --host <hostname>      specify login host
uk:  -H, --host <назва вузла>    вказати вузол входу до системи

en:  -i, --noissue              do not display issue file
uk:  -i, --noissue              не виводити вміст файла issue

en:  -I, --init-string <string> set init string
uk:  -I, --init-string <рядок> встановити рядок ініціалізації

en:  -J, --noclear              do not clear the screen before prompt
uk:  -J, --noclear              не спорожняти екран перед надсиланням запиту

en:  -l, --login-program <file> specify login program
uk:  -l, --login-program <файл> вказати файл програми входу до системи

en:  -L, --local-line[=<mode>]  control the local line flag
uk:  -L, --local-line[=<режим>] керування прапорцем локальної лінії

en:  -m, --extract-baud         extract baud rate during connect
uk:  -m, --extract-baud         видобути дані щодо швидкості у бодах під час з'єднання

en:  -n, --skip-login           do not prompt for login
uk:  -n, --skip-login           не просити про вхід до системи

en:  -N, --nonewline            do not print a newline before issue
uk:  -N, --nonewline            не виводити символ нового рядка до issue

en:  -o, --login-options <opts> options that are passed to login
uk:  -o, --login-options <пар>  параметри, які слід передати програмі для входу

en:  -p, --login-pause          wait for any key before the login
uk:  -p, --login-pause          очікувати на натискання якоїсь клавіші до входу до системи

en:  -r, --chroot <dir>         change root to the directory
uk:  -r, --chroot <кат>         змінити кореневий каталог на вказаний

en:  -R, --hangup               do virtually hangup on the tty
uk:  -R, --hangup               виконати віртуальне завершення роботи у tty

en:  -s, --keep-baud            try to keep baud rate after break
uk:  -s, --keep-baud            намагатися зберегти швидкість з'єднання після розірвання

en:  -t, --timeout <number>     login process timeout
uk:  -t, --timeout <число>      час очікування на дані від процесу входу до системи

en:  -U, --detect-case          detect uppercase terminal
uk:  -U, --detect-case          виявити термінал верхнього регістру

en:  -w, --wait-cr              wait carriage-return
uk:  -w, --wait-cr              очікувати на символ повернення каретки

en:      --nohints              do not print hints
uk:      --nohints              не виводити підказки

en:      --nohostname           no hostname at all will be shown
uk:      --nohostname           не показувати назву вузла взагалі

en:      --long-hostname        show full qualified hostname
uk:      --long-hostname        вивести назву вузла повністю

en:      --erase-chars <string> additional backspace chars
uk:      --erase-chars <рядок>  додаткові символи backspace

en:      --kill-chars <string>  additional kill chars
uk:      --kill-chars <рядок>   додаткові символи переривання

en:      --chdir <directory>    chdir before the login
uk:      --chdir <каталог>      змінити каталог на вказаний перед входом

en:      --delay <number>       sleep seconds before prompt
uk:      --delay <число>        зачекати вказану кількість секунд до надсилання запиту

en:      --nice <number>        run login with this priority
uk:      --nice <число>         запустити засіб входу із вказаним рівнем пріоритетності

en:      --reload               reload prompts on running agetty instances
uk:      --reload               перезавантажити запити у запущених екземплярах agetty

en:      --list-speeds          display supported baud rates
uk:      --list-speeds          вивести підтримувані швидкості у бодах

en: %d user | %d users
uk[0]: %d користувач
uk[1]: %d користувача
uk[2]: %d користувачів
uk[3]: %d користувач

en: checkname failed: %m
uk: помилка checkname: %m

en: cannot touch file %s
uk: не вдалося виконати touch для файла %s

en: --reload is unsupported on your system
uk: Підтримки --reload у вашій системі не передбачено

en: failed to open credentials directory
uk: не вдалося відкрити каталог реєстраційних даних

en:  %s [options] [y | n]
uk:  %s [параметри] [y | n]

en: Control write access of other users to your terminal.
uk: Керувати доступом інших користувачів щодо запису для вашого термінала.

en:  -v, --verbose  explain what is being done
uk:  -v, --verbose  вивести дані щодо дій, які виконуються

en: no tty
uk: без tty

en: ttyname() failed, attempting to go around using: %s
uk: помилка ttyname(), намагаємося обійти за допомогою %s

en: is y
uk: встановлено y

en: is n
uk: встановлено  n

en: change %s mode failed
uk: спроба змінити режим %s зазнала невдачі

en: write access to your terminal is allowed
uk: запис на ваш термінал дозволено

en: write access to your terminal is denied
uk: запис на ваш термінал заборонено

en:  %s [options] [<file>] [-- <command> [<argument>...]]
uk:  %s [параметри] [<файл>] [-- <команда> [<аргумент>...]]

en: Make a typescript of a terminal session.
uk: Створити скрипт введення сеансу термінала.

en:  -I, --log-in <file>           log stdin to file
uk:  -I, --log-in <файл>           записати журнал стандартних вхідних даних до вказаного файла

en:  -O, --log-out <file>          log stdout to file (default)
uk:  -O, --log-out <файл>          записати журнал вихідних даних до вказаного файла (типово)

en:  -B, --log-io <file>           log stdin and stdout to file
uk:  -B, --log-io <файл>           записати журнал стандартного введення і виведення до вказаного файла

en:  -T, --log-timing <file>       log timing information to file
uk:  -T, --log-timing <файл>       записати журнал часових даних до вказаного файла

en:  -t[<file>], --timing[=<file>] deprecated alias to -T (default file is stderr)
uk:  -t[<файл>], --timing[=<файл>] застарілий інший варіант -T (типовим файлом є stderr)

en:  -m, --logging-format <name>   force to 'classic' or 'advanced' format
uk:  -m, --logging-format <назва>  примусово визначити формат «classic» або «advanced»

en:  -a, --append                  append to the log file
uk:  -a, --append                  дописувати дані до файла журналу

en:  -c, --command <command>       run <command> rather than an interactive shell
                                     (alternative to '-- <command> [<argument...>]')
uk:  -c, --command <команда>       виконати <команду> замість інтерактивної оболонки
                                     (альтернатива '-- <команда> [<аргумент...>]')

en:  -e, --return                  return exit code of the child process
uk:  -e, --return                  повернути код виходу дочірнього процесу

en:  -f, --flush                   run flush after each write
uk:  -f, --flush                   виконувати спорожнення буфера після кожного запису

en:      --force                   use output file even when it is a link
uk:      --force                   використовувати файл виведення даних, навіть якщо це посилання на файл

en:  -E, --echo <when>             echo input in session (auto, always or never)
uk:  -E, --echo[=<умова>]          повторювати введене у сеансі (auto (авто),
                                     always (завжди) або never (ніколи))

en:  -o, --output-limit <size>     terminate if output files exceed size
uk:  -o, --output-limit <розмір>   перерватися, якщо файли виведення перевищують за розміром вказане значення

en:  -q, --quiet                   be quiet
uk:  -q, --quiet                   режим без повідомлень

en: 
    Script done on %s [<%s>]
uk: 
    Сценарій на %s завершено [<%s>]

en: 
    Script done on %s [COMMAND_EXIT_CODE="%d"]
uk: 
    Сценарій на %s завершено [COMMAND_EXIT_CODE="%d"]

en: Script started on %s [
uk: Сценарій на %s запущено [

en: %*s<not executed on terminal>
uk: %*s<не виконано у терміналі>

en: Script terminated, max output files size %<PRIu64> exceeded.
uk: Виконання скрипту перервано, досягнуто максимального розміру виведених файлів у %<PRIu64>.

en: max output size exceeded
uk: перевищено верхнє обмеження на розмір виведеного

en: output file `%s' is a link
    Use --force if you really want to use it.
    Program not started.
uk: файл виведення даних, «%s», є посиланням на інший файл.
    Скористайтеся параметром --force, якщо справді хочете використовувати цей файл.
    Програму не запущено.

en: unsupported echo mode: '%s'
uk: некоректний режим дублювання: «%s»

en: failed to parse output limit size
uk: не вдалося обробити розмір обмеження на виведення

en: unsupported logging format: '%s'
uk: непідтримуваний формат журналювання: «%s»

en: option --command and a command after '--' cannot be combined
uk: параметри --command і команду після «--» не можна поєднувати

en: failed to concatenate arguments
uk: не вдалося з'єднати аргументи

en: log multiple streams is mutually exclusive with 'classic' format
uk: запис до журналу декількох потоків даних є взаємно несумісним, якщо використано формат «classic»

en: Script started
uk: Скрипт запущено

en: , output log file is '%s'
uk: , файлом журналу виведення є «%s»

en: , input log file is '%s'
uk: , файл журналу вхідних даних -- «%s»

en: , timing file is '%s'
uk: , файл часових параметрів -- «%s»

en: Script done.
uk: Скрипт виконано.

en:  %s [options] <timingfile> <typescript>
uk:  %s [параметри] <файлрозкладу> <дієскрипт>

en: Execute terminal typescript.
uk: Виконати typescript у терміналі.

en:  -t, --timing <file>     script timing log file
uk:  -t, --timing <файл>     файл журналу часових параметрів скрипту

en:  -T, --log-timing <file> alias to -t
uk:  -T, --log-timing <файл> інший варіант -t

en:  -I, --log-in <file>     script stdin log file
uk:  -I, --log-in <файл>     файл журналу стандартних вхідних даних скрипту

en:  -B, --log-io <file>     script stdin and stdout log file
uk:  -B, --log-io <файл>     файл журналу вхідних і вихідних даних скрипту

en:  -c, --command <command> run command rather than interactive shell
uk:  -c, --command <команда> виконати окремий рядок команди за допомогою оболонки

en:  -d, --divisor <num>     speed up or slow down execution with time divisor
uk:  -d, --divisor <число>   пришвидшити або уповільнити виконання за вказаним дільником

en:  -E, --echo <when>       echo input in session (auto, always or never)
uk:  -E, --echo[=<умова>]    повторювати введене у сеансі (auto (авто),
                                     always (завжди) або never (ніколи))

en:  -m, --maxdelay <num>    wait at most this many seconds between updates
uk:  -m, --maxdelay <число>  чекати між оновленнями не більше вказаної кількості секунд

en: failed to parse maximal delay argument
uk: не вдалося обробити аргумент максимальної затримки

en: timing file not specified
uk: не вказано файл часових параметрів

en: stdin typescript file not specified
uk: не вказано файл стандартних вхідних даних typescript

en: >>> scriptlive: Starting your typescript execution by %s.
uk: >>> scriptlive: розпочинаємо виконання вашого typescript у %s.

en: failed to allocate PTY handler
uk: не вдалося отримати пам'ять для обробника PTY

en: 
    >>> scriptlive: done.
uk: 
    >>> scriptlive: виконано.

en:  %s [options] <timingfile> [<typescript> [<divisor>]]
uk:  %s [параметри] <файлрозкладу> [<дієскрипт> [<дільник>]]

en: Play back terminal typescripts, using timing information.
uk: Відтворити скрипти введення термінала з використанням даних щодо розкладу.

en:  -O, --log-out <file>    script stdout log file (default)
uk:  -O, --log-out <файл>    файл журналу стандартного виведення (типово)

en:  -s, --typescript <file> deprecated alias to -O
uk:  -s, --typescript <файл> застаріла альтернатива -O

en:      --summary           display overview about recorded session and exit
uk:      --summary           показати резюме щодо записаного сеансу і завершити роботу

en:  -x, --stream <name>     stream type (out, in, signal or info)
uk:  -x, --stream <назва>    тип потоку даних (out, in, signal або info)

en:  -c, --cr-mode <type>    CR char mode (auto, never, always)
uk:  -c, --cr-mode <тип>    режим символів CR (auto, never, always)

en: Key bindings:
uk: Прив'язки клавіш:

en:  space        toggles between pause and play
uk:  пробіл       перемикає між призупиненням і відтворенням

en:  up-arrow     increases playback speed with ten percent
uk:  стрілка вгору збільшити швидкість відтворення на десять процентів

en:  down-arrow   decreases playback speed with ten percent
uk:  стрілка вниз зменшити швидкість відтворення на десять процентів

en: unexpected fcntl failure
uk: неочікувана помилка fcntl

en: unexpected tcgetattr failure
uk: неочікувана помилка tcgetattr

en: unsupported mode name: '%s'
uk: непідтримувана назва режиму: «%s»

en: unsupported stream name: '%s'
uk: непідтримувана назва потоку: «%s»

en: data log file not specified
uk: не вказано файла журналу даних

en: %s: log file error
uk: %s: помилка під час роботи із файлом журналу

en: %s: line %d: timing file error
uk: %s: рядок %d: помилка під час роботи з файлом часових параметрів

en: argument error: bright color %s is not supported
uk: помилковий аргумент: підтримки яскравого кольору %s не передбачено

en: too many tabs
uk: занадто багато табуляцій

en: Set the attributes of a terminal.
uk: Встановити атрибути термінала.

en:  --term <terminal_name>        override TERM environment variable
uk:  --term <назва_термінала>      перевизначити значення змінної середовища TERM

en:  --reset                       reset terminal to power-on state
uk:  --reset                       перевести термінал у режим повноцінної роботи

en:  --resize                      reset terminal rows and columns
uk:  --resize                      скинути рядки і стовпчики термінала

en:  --initialize                  display init string, and use default settings
uk:  --initialize                  вивести рядок ініціалізації і скористатися типовими параметрами

en:  --default                     use default terminal settings
uk:  --default                     використовувати типові параметри роботи термінала

en:  --store                       save current terminal settings as default
uk:  --store                       зберегти поточні параметри роботи термінала як типові

en:  --cursor on|off               display cursor
uk:  --cursor on|off               режим показу курсора

en:  --repeat on|off               keyboard repeat
uk:  --repeat on|off               режим повторення для клавіатури

en:  --appcursorkeys on|off        cursor key application mode
uk:  --appcursorkeys on|off        режим клавіш зі стрілочками у програмі

en:  --linewrap on|off             continue on a new line when a line is full
uk:  --linewrap on|off             режим продовження з нового рядка для довгих рядків

en:  --inversescreen on|off        swap colors for the whole screen
uk:  --inversescreen on|off        поміняти місцями кольори на усьому екрані

en:  --msg on|off                  send kernel messages to console
uk:  --msg on|off                  визначити, чи слід надсилати повідомлення ядра до консолі

en:  --msglevel <0-8>              kernel console log level
uk:  --msglevel <0-8>              рівень журналювання ядра до консолі

en:  --foreground default|<color>  set foreground color
uk:  --foreground default|<колір>  встановити колір тексту

en:  --background default|<color>  set background color
uk:  --background default|<колір>  встановити колір тла

en:  --ulcolor [bright] <color>    set underlined text color
uk:  --ulcolor [bright] <колір>    встановити колір підкресленого тексту

en:  --hbcolor [bright] <color>    set half-bright text color
uk:  --hbcolor [bright] <колір>    встановити колір для напівсвітлого тексту

en:         <color>: black blue cyan green grey magenta red white yellow
uk:         <колір>: black blue cyan green grey magenta red white yellow

en:  --bold on|off                 bold
uk:  --bold on|off                 встановити режим використання напівжирного шрифту

en:  --half-bright on|off          dim
uk:  --half-bright on|off          режим притлумлення кольорів

en:  --blink on|off                blink
uk:  --blink on|off                режим блимання

en:  --underline on|off            underline
uk:  --underline on|off            режим підкреслювання

en:  --reverse  on|off             swap foreground and background colors
uk:  --reverse  on|off             поміняти місцями колір тексту і тла

en:  --clear[=<all|rest>]          clear screen and set cursor position
uk:  --clear[=<all|rest>]          спорожнити екран і встановити позицію курсора

en:  --tabs[=<number>...]          set these tab stop positions, or show them
uk:  --tabs[=<число>...]           встановити вказані позиції для переходу за допомогою клавіші табуляції або показати позиції

en:  --clrtabs[=<number>...]       clear these tab stop positions, or all
uk:  --clrtabs[=<число>...]        вилучити вказані позиції табуляції або вилучити усі позиції

en:  --regtabs[=1-160]             set a regular tab stop interval
uk:  --regtabs[=1-160]             встановити регулярний інтервал між позиціями табуляції

en:  --blank[=0-60|force|poke]     set time of inactivity before screen blanks
uk:  --blank[=0-60|force|poke]     встановити граничний час бездіяльності для вимикання екрана

en:  --dump[=<number>]             write vcsa<number> console dump to file
uk:  --dump[=<число>]              записати дамп консолі vcsa<число> до файла

en:  --append <number>             append vcsa<number> console dump to file
uk:  --append <число>              додати дамп консолі vcsa<число> до файла

en:  --file <filename>             name of the dump file
uk:  --file <назва_файла>         назва файла дампу

en:  --powersave on|vsync|hsync|powerdown|off
                                   set vesa powersaving features
uk:  --powersave on|vsync|hsync|powerdown|off
                                   встановити можливості енергозбереження vesa

en:  --powerdown[=<0-60>]          set vesa powerdown interval in minutes
uk:  --powerdown[=<0-60>]          встановити інтервал вимикання живлення для vesa у хвилинах

en:  --blength[=<0-2000>]          duration of the bell in milliseconds
uk:  --blength[=<0-2000>]          тривалість сигналу мілісекундах

en:  --bfreq[=<number>]            bell frequency in Hertz
uk:  --bfreq[=<число>]             частота сигналу у Гц

en: duplicate use of an option
uk: дублювання параметра

en: cannot force blank
uk: не можна примусово виконувати blank

en: cannot force unblank
uk: не можна примусово виконувати unblank

en: cannot get blank status
uk: не вдалося отримати стан blank

en: cannot open dump file %s for output
uk: не вдалося відкрити файл дампу %s для виведення даних

en: terminal %s does not support %s
uk: у терміналі %s не передбачено підтримки %s

en: fcntl failed
uk: помилка fcntl

en: select failed
uk: помилка вибору

en: stdin does not refer to a terminal
uk: stdin не посилається на термінал

en: invalid cursor position: %s
uk: некоректна позиція курсора: %s

en: reset failed
uk: помилка скидання

en: cannot (un)set powersave mode
uk: не вдалося встановити (скасувати) режим енергозбереження

en: klogctl error
uk: помилка klogctl

en: $TERM is not defined.
uk: $TERM не визначено.

en: terminfo database cannot be found
uk: не вдалося знайти базу даних terminfo

en: %s: unknown terminal type
uk: %s: невідомий тип термінала

en: terminal is hardcopy
uk: терміналом є термінал жорсткого копіювання

en: internal error: too many iov's
uk: внутрішня помилка: забагато iov

en: excessively long line arg
uk: надмірно довгий рядок параметра

en: open failed
uk: не вдалося відкрити

en: cannot fork
uk: не вдалося створити процес

en: fcntl failed: %s
uk: помилка fcntl: %s

en: %s: BAD ERROR, message is far too long
uk: %s: ПОМИЛКА, повідомлення є надто довгим

en:  %s [options] [<file> | <message>]
uk:  %s [параметри] [<файл> | <повідомлення>]

en: Write a message to all users.
uk: Записати повідомлення для усіх користувачів.

en:  -g, --group <group>     only send message to group
uk:  -g, --group <група>     надіслати повідомлення лише вказаній групі

en:  -n, --nobanner          do not print banner, works only for root
uk:  -n, --nobanner          не виводити банер, працює лише для root

en:  -t, --timeout <timeout> write timeout in seconds
uk:  -t, --timeout <час>     час очікування на завершення запису у секундах

en: invalid group argument
uk: некоректний аргумент групи

en: %s: unknown gid
uk: %s: невідомий ідентифікатор групи

en: getgrouplist found more groups than sysconf allows
uk: getgrouplist виявлено більше груп, ніж це дозволено sysconf

en: --nobanner is available only for root
uk: --nobanner може користуватися лише адміністративний користувач (root)

en: invalid timeout: %s
uk: некоректний час очікування: %s

en: error getting sessions: %s
uk: помилка під час отримання сеансів: %s

en: get user name failed: %s
uk: не вдалося отримати ім'я користувача: %s

en: failed to allocate lines list
uk: не вдалося розмістити у пам'яті список рядків

en: cannot get passwd uid
uk: не вдалося отримати UID passwd

en: Broadcast message from %s@%s (%s) (%s):
uk: Трансляційне повідомлення від %s@%s (%s) (%s):

en: will not read %s - use stdin.
uk: не буде прочитано %s — використовується stdin.

en:  %s [options] <user> [<ttyname>]
uk:  %s [параметри] <користувач> [<назва tty>]

en: Send a message to another user.
uk: Надіслати повідомлення іншому користувачеві.

en: effective gid does not match group of %s
uk: ефективний gid не відповідає групі %s

en: %s is not logged in
uk: %s не ввійшов до системи

en: can't find your tty's name
uk: не вдалося визначити назву вашого tty

en: %s has messages disabled
uk: повідомлення %s вимкнено

en: %s is logged in more than once; writing to %s
uk: %s увійшов до системи більше одного разу; надсилаємо до %s

en: Message from %s@%s (as %s) on %s at %02d:%02d ...
uk: Повідомлення від %s@%s (як %s) до %s у %02d:%02d …

en: Message from %s@%s on %s at %02d:%02d ...
uk: Повідомлення від %s@%s на %s у %02d:%02d ...

en: carefulputc failed
uk: помилка carefulputc

en: you have write permission turned off
uk: ваші права доступу щодо запису вимкнено

en: %s is not logged in on %s
uk: %s не ввійшов до системи на %s

en: %s has messages disabled on %s
uk: повідомлення %s на %s вимкнено

en: error: cannot allocate bit mask
uk: помилка: не вдалося розмістити у пам'яті бітову маску

en: error: invalid bit mask: %s
uk: помилка: некоректна бітова маска: %s

en: error: invalid bit list: %s
uk: помилка: некоректний бітовий список: %s

en:  %s [options] [<mask_or_list>...]
uk:  %s [параметри] [<маска_або_список>...]

en: Convert bit masks from/to various formats.
uk: Перетворення бітових масок у різних форматах.

en:  <mask_or_list>      bits specified as a hex mask (e.g. 0xeec2)
                           or as a comma-separated list of bit IDs
uk:  <маска_або_список>  біти, вказані як шістнадцяткова маска (приклад, 0xeec2)
                           або список бітових ідентифікаторів, відокремлених комами

en:  If not specified, arguments will be read from stdin.
uk:  Якщо не вказано, аргументи буде прочитано з stdin.

en:  -w <num>, --width <num>
                         maximum width of bit masks (default 8192)
uk:  -w <n>, --width <n>
                         максимальна ширина бітових масок (типова - 8192)

en: 
    Output modes:
uk: 
    Режими виведення:

en:  -m, --mask          display bits as a hex mask value (default)
uk:  -m, --mask          вивести біти як значення шістнадцяткової маски (типовий варіант)

en:  -g, --grouped-mask  display bits as a hex mask value in 32bit
                           comma separated groups
uk:  -g, --grouped-mask  показати біти як значення шістнадцяткової маски як
                           32-бітові групи, відокремлені комами

en:  -b, --binary        display bits as a binary mask value
uk:  -b, --binary        показувати біти як значення двійкової маски

en:  -l, --list          display bits as a compressed list of bit IDs
uk:  -l, --list          вивести біти як стиснений список ідентифікаторів бітів

en: invalid --width
uk: некоректне --width

en: cannot allocate memory
uk: не вдалося розподілити пам’ять

en: Filter out reverse line feeds from standard input.
uk: Вилучити фільтруванням зворотні заповнення рядків зі стандартного джерела даних.

en: 
    Options:
     -b, --no-backspaces    do not output backspaces
     -f, --fine             permit forward half line feeds
     -p, --pass             pass unknown control sequences
     -h, --tabs             convert spaces to tabs
     -x, --spaces           convert tabs to spaces
     -l, --lines NUM        buffer at least NUM lines
uk: 
    Параметри:
     -b, --no-backspaces    не виводити символи зворотного ходу
     -f, --fine             дозволити переходи вперед на половину рядка
     -p, --pass             передати невідомі керівні послідовності
     -h, --tabs             перетворити пробіли у табуляції
     -x, --spaces           перетворити табуляції у пробіли
     -l, --lines ЧИСЛО      зберігати у буфері принаймні ЧИСЛО рядків

en: warning: can't back up %s.
uk: попередження: не вдалося створити резервну копію %s.

en: past first line
uk: повз перший рядок

en: -- line already flushed
uk: -- рядок вже скинуто у потік

en: bad -l argument
uk: помилковий аргумент -l

en:  %s [options] [<file>...]
uk:  %s [параметри] [<файл>...]

en: Filter nroff output for CRT previewing.
uk: Фільтрувати виведені дані nroff для попереднього перегляду CRT.

en:  -,  --no-underlining    suppress all underlining
uk:  -,  --no-underlining    придушити підкреслювання

en:  -2, --half-lines        print all half-lines
uk:  -2, --half-lines        вивести усі піврядки

en: 
    Usage:
     %s [startcol [endcol]]
uk: 
    Користування:
     %s [початковий стовпчик [завершальний стовпчик]]

en: Filter out the specified columns from standard input.
uk: Вилучати фільтруванням вказані стовпчики зі стандартного виведення.

en: invalid first argument
uk: некоректний перший аргумент

en: invalid second argument
uk: некоректний другий аргумент

en: failed to parse column
uk: не вдалося обробити стовпчик

en: undefined column name '%s'
uk: невизначена назва стовпчика, «%s»

en: failed to parse --table-order list
uk: не вдалося обробити список --table-order

en: failed to parse --table-hide list
uk: не вдалося обробити список --table-hide

en: failed to parse --table-right list
uk: не вдалося обробити список --table-right

en: failed to parse --table-trunc list
uk: не вдалося обробити список --table-trunc

en: failed to parse --table-noextreme list
uk: не вдалося обробити список --table-noextreme

en: failed to parse --table-wrap list
uk: не вдалося обробити список --table-wrap

en: failed to allocate column name
uk: не вдалося розмістити назву стовпчика

en: failed to allocate input line
uk: не вдалося розмістити у пам'яті рядок вхідних даних

en: line %zu: for JSON the name of the column %zu is required
uk: рядок %zu: для JSON потрібна назва стовпчика %zu

en: failed to allocate output data
uk: не вдалося розмістити у пам'яті виведені дані

en: Columnate lists.
uk: Поділити списки на стовпчики.

en:  -t, --table                      create a table
uk:  -t, --table                      створити таблицю

en:  -n, --table-name <name>          table name for JSON output
uk:  -n, --table-name <назва>         назва таблиці для виведення JSON

en:  -O, --table-order <columns>      specify order of output columns
uk:  -O, --table-order <стовпчики>    вказати порядок виведення стовпчиків

en:      --table-colorscheme <name>   specify color scheme name
uk:      --table-colorscheme <назва>  вказати назву схеми кольорів

en:  -C, --table-column <properties>  define column
uk:  -C, --table-column <властивості> визначити стовпчик

en:  -N, --table-columns <names>      comma separated columns names
uk:  -N, --table-columns <назви>      список назв стовпчиків, відокремлених комами

en:  -l, --table-columns-limit <num>  maximal number of input columns
uk:  -l, --table-columns-limit <число> максимальна кількість вхідних стовпчиків

en:  -E, --table-noextreme <columns>  don't count long text in these columns
                                        to the column's width
uk:  -E, --table-noextreme <стовпчики>  не враховувати довгі тексти у цих стовпчиках
                                        у ширині стовпчика

en:  -d, --table-noheadings           don't print header
uk:  -d, --table-noheadings           не виводити заголовок

en:  -m, --table-maxout               fill all available space
uk:  -m, --table-maxout               заповнити увесь доступний простір

en:  -e, --table-header-repeat        repeat header for each page
uk:  -e, --table-header-repeat        повторювати заголовок на кожній сторінці

en:  -K, --table-header-as-columns    use the first row as table header
uk:  -K, --table-header-as-columns    використати перший рядок як заголовок таблиці

en:  -H, --table-hide <columns>       don't print the columns
uk:  -H, --table-hide <стовпчики>     не виводити вказані стовпчики

en:  -R, --table-right <columns>      right align text in these columns
uk:  -R, --table-right <стовпчики>    вирівняти текст праворуч у вказаних стовпчиках

en:  -T, --table-truncate <columns>   truncate text in the columns when necessary
uk:  -T, --table-truncate <стовпчики> обрізати текст у вказаних стовпчиках, якщо потрібно

en:  -W, --table-wrap <columns>       wrap text in the columns when necessary
uk:  -W, --table-wrap <позиція>       переносити рядки у вказаній позиції, якщо треба

en:      --wrap-separator <string>    wrap at this separator (requires --table-wrap)
uk:      --wrap-separator <рядок>     перенести на вказаному роздільнику (потребує --table-wrap)

en:  -L, --keep-empty-lines           don't ignore empty lines
uk:  -L, --keep-empty-lines           не ігнорувати порожні рядки

en:  -J, --json                       use JSON output format for table
uk:  -J, --json                       використовувати для виведення -list формат JSON для таблиці

en:  -r, --tree <column>              column to use tree-like output for the table
uk:  -r, --tree <стовпчик>            стовпчик, до якого слід вивести деревоподібну частину таблиці

en:  -i, --tree-id <column>           line ID to specify child-parent relation
uk:  -i, --tree-id <стовпчик>         ідентифікатор рядка для встановлення зв'язку між дочірнім і батьківським записом

en:  -p, --tree-parent <column>       parent to specify child-parent relation
uk:  -p, --tree-parent <стовпчик>     батьківський запис у зв'язку дочірній-батьківський запис

en:  -c, --output-width <width>       width of output in number of characters
uk:  -c, --output-width <ширина>      ширина виведення у символах

en:  -o, --output-separator <string>  columns separator for table output
                                        (default is two spaces)
uk:  -o, --output-separator <рядок>   роздільник стовпчиків у виведеній таблиці
                                       (типово - два пробіли)

en:  -s, --input-separator, --separator <string>
                                        possible table delimiters
uk:  -s, --input-separator, --separator <рядок>
                                        можливі роздільники у таблиці

en:  -x, --fillrows                   fill rows before columns
uk:  -x, --fillrows                   заповнювати рядки до стовпчиків

en:  -S, --use-spaces <number>        minimal whitespaces between columns (no tabs)
uk:  -S, --use-spaces <кількість>     мінімальна прогалина між стовпчиками (без табуляцій)

en:      --color[=<when>]             colorize output (%s, %s or %s)
uk:      --color[=<умова>]            розфарбувати виведені дані (%s, %s або %s)

en: invalid columns argument
uk: некоректний аргумент стовпчиків

en: invalid columns limit argument
uk: некоректний аргумент обмеження кількості стовпчиків

en: columns limit must be greater than zero
uk: найбільша кількість стовпчиків має бути більшою за нуль

en: failed to parse column names
uk: не вдалося обробити назви стовпчиків

en: invalid spaces argument
uk: некоректний аргумент кількості пробілів

en: failed to parse input separator
uk: не вдалося обробити роздільник вхідних даних

en: options --tree-id and --tree-parent are required for tree formatting
uk: для деревоподібного форматування слід вказати параметри --tree-id і --tree-parent

en: option --table required for all --table-*
uk: для усіх параметрів --table-* слід вказувати параметр --table

en: option --table-columns or --table-column required for --json
uk: з -- json слід вказувати параметр --table-columns або --table-column

en:  %s [options] <file>...
uk:  %s [параметри] <файл>...

en: Display file contents in hexadecimal, decimal, octal, or ascii.
uk: Показати вміст файла у форматі шістнадцяткових, десяткових, вісімкових чисел або ascii.

en:  -b, --one-byte-octal      one-byte octal display
uk:  -b, --one-byte-octal      показ в однобайтовому вісімковому форматі

en:  -X, --one-byte-hex        one-byte hexadecimal display
uk:  -X, --one-byte-hex        показ в однобайтовому шістнадцятковому форматі

en:  -c, --one-byte-char       one-byte character display
uk:  -c, --one-byte-char       показ у однобайтовому символьному форматі

en:  -C, --canonical           canonical hex+ASCII display
uk:  -C, --canonical           канонічний показ шістнадцяткові+ASCII

en:  -d, --two-bytes-decimal   two-byte decimal display
uk:  -d, --two-bytes-decimal   показ у двобайтовому десятковому форматі

en:  -o, --two-bytes-octal     two-byte octal display
uk:  -o, --two-bytes-octal     показ у двобайтовому вісімковому форматі

en:  -x, --two-bytes-hex       two-byte hexadecimal display
uk:  -x, --two-bytes-hex       показ у двобайтовому шістнадцятковому форматі

en:  -L, --color[=<mode>]      interpret color formatting specifiers
uk:  -L, --color[=<режим>]     обробити специфікатори форматування кольорів

en:  -e, --format <format>     format string to be used for displaying data
uk:  -e, --format <format>       рядок формату, який буде використано для показу даних

en:  -f, --format-file <file>  file that contains format strings
uk:  -f, --format-file <файл>  файл, що містить рядки форматів

en:  -n, --length <length>     interpret only length bytes of input
uk:  -n, --length <довжина>    обробляти лише вказану довжину вхідних даних

en:  -s, --skip <offset>       skip offset bytes from the beginning
uk:  -s, --skip <зсув>          пропустити вказану кількість байтів на початку

en:  -v, --no-squeezing        output identical lines
uk:  -v, --no-squeezing        виводити ідентичні рядки

en: <length> and <offset>
uk: <довжина> і <зсув>

en: all input file arguments failed
uk: помилка з усіма аргументами вхідних файлів

en: bad byte count for conversion character %s
uk: помилкова кількість байтів для символу перетворення %s

en: %%s requires a precision or a byte count
uk: %%s потребує визначення точності або кількості байтів

en: bad format {%s}
uk: помилкове форматування {%s}

en: bad conversion character %%%s
uk: помилковий символ перетворення %%%s

en: byte count with multiple conversion characters
uk: кількість байтів з декількома символами перетворення

en: Read one line.
uk: Прочитати один рядок.

en: Display the contents of a file in a terminal.
uk: Показати вміст файла у терміналі.

en:  -d, --silent          display help instead of ringing bell
uk:  -d, --silent         вивести довідкові повідомлення замість звукового сигналу

en:  -f, --logical         count logical rather than screen lines
uk:  -f, --logical         рахувати рядки у буфері рядків у пам'яті, а не рядки на екрані

en:  -l, --no-pause        suppress pause after form feed
uk:  -l, --no-pause        придушити паузу після символу подачі сторінки

en:  -c, --print-over      do not scroll, display text and clean line ends
uk:  -c, --print-over      не гортати вміст, показувати текст і вирізати кінці довгих рядків

en:  -p, --clean-print     do not scroll, clean screen and display text
uk:  -p, --clean-print     не гортати вміст, спорожняти екран у разі заповнення

en:  -e, --exit-on-eof     exit on end-of-file
uk:  -e, --exit-on-eof     вийти наприкінці файла

en:  -s, --squeeze         squeeze multiple blank lines into one
uk:  -s, --squeeze         об'єднувати декілька порожніх рядків у один

en:  -u, --plain           suppress underlining and bold
uk:  -u, --plain           придушити підкреслення та напівжирний шрифт

en:  -n, --lines <number>  the number of lines per screenful
uk:  -n, --lines <кількість> кількість рядків на один екран

en:  -<number>             same as --lines
uk:  -<кількість>         те саме, що і --lines

en:  +<number>             display file beginning from line number
uk:  +<число>              показати початок файла з рядка з вказаним числом номером

en:  +/<pattern>           display file beginning from pattern match
uk:  +/<взірець>           показати початок файла з позиції знайденого відповідника взірця

en: MORE environment variable
uk: змінна середовища MORE

en: magic failed
uk: помилка обчислення контрольної суми

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
uk: 
    ******** %s: не є текстовим файлом ********

en: 
    *** %s: directory ***
uk: 
    *** %s: каталог ***

en: --More--
uk: --Далі--

en: (Next file: %s)
uk: (Наступний файл: %s)

en: (END)
uk: (КІНЕЦЬ)

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
uk: [Натисніть пробіл, щоб продовжити, або 'q', щоб вийти.]

en: 
    ...Skipping
uk: 
    ...Перехід

en: ...Skipping to file
uk: ...Перехід до файла

en: ...Skipping back to file
uk: ...Перехід назад до файла

en: Line too long
uk: Рядок надто довгий

en: No previous command to substitute for
uk: Немає попередньої команди для заміни

en: [Use q or Q to quit]
uk: [Використовуйте q чи Q щоб вийти]

en: exec failed
uk: помилка запуску

en: can't fork
uk: не вдалося створити процес

en: ...skipping
uk: ...перехід

en: 
    Pattern not found
uk: 
    Шаблон не знайдено

en: Pattern not found
uk: Шаблон не знайдено

en: Most commands optionally preceded by integer argument k.  Defaults in brackets.
    Star (*) indicates argument becomes new default.
uk: Більшість команд можуть мати необов'язковий числовий параметр k.  Типові значення у кутових дужках.
    Зірочка (*) означає, що параметр стає новим типовим значенням.

en: <space>                 Display next k lines of text [current screen size]
    z                       Display next k lines of text [current screen size]*
    <return>                Display next k lines of text [1]*
    d or ctrl-D             Scroll k lines [current scroll size, initially 11]*
    q or Q or <interrupt>   Exit from more
    s                       Skip forward k lines of text [1]
    f                       Skip forward k screenfuls of text [1]
    b or ctrl-B             Skip backwards k screenfuls of text [1]
    '                       Go to place where previous search started
    =                       Display current line number
    /<regular expression>   Search for kth occurrence of regular expression [1]
    n                       Search for kth occurrence of last r.e [1]
    !<cmd> or :!<cmd>       Execute <cmd> in a subshell
    v                       Start up '%s' at current line
    ctrl-L                  Redraw screen
    :n                      Go to kth next file [1]
    :p                      Go to kth previous file [1]
    :f                      Display current file name and line number
    .                       Repeat previous command
uk: <простір>               Вивід наступних k рядків тексту [поточний розмір екрана]
    z                       Вивід наступних k рядків тексту [поточний розмір екрана]*
    <enter>                 Вивід наступних k рядків тексту [1]*
    d або ctrl-D            Прокрутити k рядків [поточний розмір прокрутки, спочатку 11]*
    q або Q або <interrupt> Вийти з more
    s                       Перейти вперед на k рядків тексту [1]
    f                       Перейти вперед на k екранів тексту [1]
    b або ctrl-B            Перейти назад на k екранів тексту [1]
    '                       Перейти у місце початку попереднього пошуку
    =                       Відобразити поточний номер рядка
    /<формальний вираз>     Знайти k-й випадок збігу з регулярним виразом [1]
    n                       Знайти k-й випадок збігу з останнім форм.виразом [1]
    !<кмнд> або :!<кмнд>    Виконати <кмнд> у оболонці
    v                       Запустити «%s» з поточного рядка
    ctrl-L                  Оновити вміст екрана
    :n                      Перейти на k-й рядок файла [1]
    :p                      Перейти на k-й попередній файл [1]
    :f                      Відобразити назву поточного файла та номер рядка
    .                       Повторити попередню команду

en: ...back %d page | ...back %d pages
uk[0]: ...назад на %d сторінку
uk[1]: ...назад на %d сторінки
uk[2]: ...назад на %d сторінок
uk[3]: ...назад на %d сторінку

en: ...skipping %d line | ...skipping %d lines
uk[0]: ...пропускаємо %d рядок
uk[1]: ...пропускаємо %d рядки
uk[2]: ...пропускаємо %d рядків
uk[3]: ...пропускаємо %d рядок

en: 
    ***Back***
uk: 
    ***Назад***

en: "%s" line %d
uk: "%s" рядок %d

en: [Not a file] line %d
uk: [Не файл] рядок %d

en: No previous regular expression
uk: Відсутній попередній регулярний вираз

en: Command not available in secure mode
uk: Команду не можна використовувати у захищеному режимі

en: [Press 'h' for instructions.]
uk: [Натисніть 'h' щоб переглянути довідку.]

en: -------------------------------------------------------
      h                       this screen
      q or Q                  quit program
      <newline>               next page
      f                       skip a page forward
      d or ^D                 next halfpage
      l                       next line
      $                       last page
      /regex/                 search forward for regex
      ?regex? or ^regex^      search backward for regex
      . or ^L                 redraw screen
      w or z                  set page size and go to next page
      s filename              save current file to filename
      !command                shell escape
      p                       go to previous file
      n                       go to next file
    
    Many commands accept preceding numbers, for example:
    +1<newline> (next page); -1<newline> (previous page); 1<newline> (first page).
    
    See pg(1) for more information.
    -------------------------------------------------------
uk: -------------------------------------------------------
      h                       це довідкове повідомлення
      q або Q                 вийти з програми
      <символ нового рядка>   наступна сторінка
      f                       перейти на сторінку вперед
      d або ^D                вперед на пів сторінки
      l                       наступний рядок
      $                       остання сторінка
      /вираз/                 шукати вираз вперед за текстом
      ?вираз? або ^вираз^     шукати вираз назад за текстом
      . або ^L                оновити вміст екрана
      w або z                 встановити розмір сторінки і перейти далі
      s назва_файла           зберегти поточні дані до файла
      !команда                керування з командної оболонки
      p                       перейти до попереднього файла
      n                       перейти до наступного файла
    
    У багатьох командах передбачено додавання перед командою числа, приклад:
    +1<символ нового рядка> (наступна сторінка); -1<символ нового рядка>
    (попередня сторінка); 1<символ нового рядка> (перша сторінка).
    
    Див. документацію до pg(1), щоб дізнатися більше.
    -------------------------------------------------------

en:  %s [options] [+line] [+/pattern/] [files]
uk:  %s [параметри] [+рядок] [+/шаблон/] [файли]

en: Browse pagewise through text files.
uk: Посторінкова навігація текстовими файлами.

en:  -number      lines per page
uk:  -число       кількість рядків на сторінку

en:  -c           clear screen before displaying
uk:  -c           спорожнити екран перед показом даних

en:  -e           do not pause at end of a file
uk:  -e           не призупиняти роботу наприкінці файла

en:  -f           do not split long lines
uk:  -f           не розділяти довгі рядки

en:  -n           terminate command with new line
uk:  -n           завершити виконання команди символом нового рядка

en:  -p <prompt>  specify prompt
uk:  -p <запит>   вказати запит

en:  -r           disallow shell escape
uk:  -r           вимкнути екранування символів оболонки

en:  -s           print messages to stdout
uk:  -s           вивести повідомлення до стандартного виведення (stdout)

en:  +number      start at the given line
uk:  +число       почати з вказаного рядка

en:  +/pattern/   start at the line containing pattern
uk:  +/шаблон/    почати з рядка, що містить шаблон

en: option requires an argument -- %s
uk: параметр потребує вказування аргументу -- %s

en: illegal option -- %s
uk: неприпустимий параметр - %s

en: ...skipping forward
uk: ...перехід вперед

en: ...skipping backward
uk: ...перехід назад

en: No next file
uk: Немає наступного файла

en: No previous file
uk: Немає попереднього файла

en: Read error from %s file
uk: Помилка читання з файла %s

en: Unexpected EOF in %s file
uk: Неочікуваний кінець файла у файлі %s

en: Unknown error in %s file
uk: Невідома помилка у файлі %s

en: Cannot create temporary file
uk: Не вдалося створити тимчасовий файл

en: RE error:
uk: Помилка РВ:

en: (EOF)
uk: (Кінець файла)

en: No remembered search string
uk: Немає збереженого у пам'яті рядку пошуку

en: cannot open
uk: не вдалося відкрити

en: saved
uk: збережено

en: : !command not allowed in rflag mode.
uk: : команда ! не допустима у режимі rflag.

en: fork() failed, try again later
uk: помилка виконання fork(), спробуйте пізніше ще раз

en: (Next file:
uk: (Наступний файл:

en: %s %s Copyright (c) 2000-2001 Gunnar Ritter. All rights reserved.
uk: %s %s © Gunnar Ritter, 2000–2001. Всі права застережено.

en: failed to parse number of lines per page
uk: не вдалося обробити значення кількості рядків на сторінку

en:  %s [options] [<file> ...]
uk:  %s [параметри] [<файл> ...]

en: Reverse lines characterwise.
uk: Обертання рядків за символами.

en:  -0, --zero     use the NUL byte as line separator
uk:  -0, --zero     використовувати байт NUL як роздільник рядків

en: Do underlining.
uk: Підкреслювати.

en:  -t, -T, --terminal TERMINAL  override the TERM environment variable
uk:  -t, -T, --terminal ТЕРМІНАЛ  перевизначити змінну середовища TERM

en:  -i, --indicated              underlining is indicated via a separate line
uk:  -i, --indicated              підкреслювання позначається окремим рядком

en: unknown escape sequence in input: %o, %o
uk: невідома керівна послідовність у вхідних даних: %o, %o

en: trouble reading terminfo
uk: проблема при читанні terminfo

en: terminal `%s' is not known, defaulting to `dumb'
uk: термінал «%s» не належить до списку відомих, повертаємося до типового, «dumb»
