util-linux-2.41.2-rc1 - en to nl translation catalogue (4916 entries)

en:  %s <disk device> <partition number> <start> <length>
nl:  %s <blokapparaat> <partitienummer> <begin> <lengte>

en: Tell the kernel about the existence of a specified partition.
nl: Vertelt de kernel over het bestaan van de opgegeven partitie.

en: not enough arguments
nl: te weinig argumenten

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file
en: cannot open %s
nl: kan %s niet openen

en: invalid partition number argument
nl: ongeldig partitienummer

en: invalid start argument
nl: ongeldig begin

en: failed to add partition
nl: toevoegen van partitie is mislukt

en: set read-only
nl: alleen-lezen instellen

en: set read-write
nl: lezen-en-schrijven instellen

en: get read-only
nl: schrijfstatus tonen

en: get discard zeroes support status
nl: ondersteuning voor weglaten van nullen tonen

en: get logical block (sector) size
nl: logische sectorgrootte tonen

en: get physical block (sector) size
nl: fysieke sectorgrootte tonen

en: get minimum I/O size
nl: minimale in-/uitvoergrootte tonen

en: get optimal I/O size
nl: optimale in-/uitvoergrootte tonen

en: get alignment offset in bytes
nl: uitlijningspositie in bytes tonen

en: get max sectors per request
nl: maximum aantal sectoren per verzoek tonen

en: get blocksize
nl: blokgrootte tonen

en: set blocksize on file descriptor opening the block device
nl: blokgrootte instellen op descriptor van blok-apparaat

en: get 32-bit sector count (deprecated, use --getsz)
nl: 32-bits-sectoraantal tonen (oud; gebruik '--getsz')

en: get size in bytes
nl: grootte in bytes tonen

en: set readahead
nl: vooruitlezing instellen

en: get readahead
nl: vooruitlezing tonen

en: set filesystem readahead
nl: vooruitlezing van bestandssysteem instellen

en: get filesystem readahead
nl: vooruitlezing van bestandssysteem tonen

en: get disk sequence number
nl: schijf-sequentienummer tonen

en: get zone size
nl: zonegrootte tonen

en: flush buffers
nl: buffers leegmaken

en: reread partition table
nl: partitietabel opnieuw inlezen

en:  %1$s [-v|-q] commands devices
     %1$s --report [devices]
     %1$s -h|-V
nl:  %1$s [-v|-q] <opdrachten> <apparaten>
     %1$s --report [<apparaten>]
     %1$s -h|-V

en: Call block device ioctls from the command line.
nl: Roept blokapparaat-besturingsfuncties (ioctls) aan vanaf de opdrachtregel.

en:  -q             quiet mode
nl:  -q             extra informatie onderdrukken

en:  -v             verbose mode
nl:  -v             gedetailleerde uitvoer produceren

en:      --report   print report for specified (or all) devices
nl:      --report   een rapport tonen voor gegeven apparaten (of alle)

en: Available commands:
nl: Beschikbare opdrachten:

en:  %-25s get size in 512-byte sectors
nl:  %-25s grootte in 512-byte sectoren tonen

en: no device specified
nl: geen apparaat gegeven

en: get size in 512-byte sectors:
nl: grootte in 512-byte sectoren tonen

en: could not get device size
nl: kan apparaatgrootte niet achterhalen

en: Unknown command: %s
nl: Onbekende opdracht: %s

en: %s requires an argument
nl: %s vereist een argument

en: failed to parse command argument
nl: ontleden van opdrachtargument is mislukt

en: ioctl error on %s
nl: ioctl()-fout voor %s

en: %s failed.
nl: %s is mislukt.

en: %s succeeded.
nl: %s is voltooid.

note: TRANSLATORS: Start sector not available. Max. 15 letters.
en: N/A
nl: onbeschikbaar

en: RO    RA   SSZ   BSZ        StartSec            Size   Device
nl: Stat. RA SecGt BlkGt     BeginSector         Grootte   Apparaat

en: Bootable
nl: opstartbaar

en: Toggle bootable flag of the current partition
nl: B = huidige partitie wel/niet als opstartbaar markeren

en: Delete
nl: verwijderen

en: Delete the current partition
nl: D = deze partitie verwijderen

en: Resize
nl: krimpen/groeien

en: Reduce or enlarge the current partition
nl: R = deze partitie kleiner of groter maken

en: New
nl: Nieuw

en: Create new partition from free space
nl: N = nieuwe partitie maken in de vrije ruimte

en: Quit
nl: stoppen

en: Quit program without writing changes
nl: Q = programma afsluiten zonder partitietabel te schrijven

en: Change the partition type
nl: T = het partitietype wijzigen

en: Help
nl: Hulp

en: Print help screen
nl: H = hulpscherm tonen

en: Sort
nl: Sorteren

en: Fix partitions order
nl: S = partitievolgorde repareren

en: Write
nl: schrijven

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
nl: W = partitietabel naar schijf schrijven (dit kan gegevens wissen)

en: Dump
nl: dumpen

en: Dump partition table to sfdisk compatible script file
nl: U = partitietabel opslaan als een sfdisk-compatibel script

en: internal error: unsupported dialog type %d
nl: **interne programmafout**: niet-ondersteund dialoogtype %d

en: %s (mounted)
nl: %s (aangekoppeld)

en: Partition name:
nl: Partitienaam:

en: Partition UUID:
nl: Partitie-UUID:

en: Partition type:
nl: Partitietype:

en: Attributes:
nl: Eigenschappen:

en: Filesystem UUID:
nl: Bestandssysteem-UUID:

en: Filesystem LABEL:
nl: Bestandssysteemlabel:

en: Filesystem:
nl: Bestandssysteem:

en: Mountpoint:
nl: Aankoppelingspunt:

en: Disk: %s
nl: Schijf: %s

en: Size: %s, %<PRIu64> bytes, %ju sectors
nl: Grootte: %s, %<PRIu64> bytes, %ju sectoren

en: Label: %s, identifier: %s
nl: Label: %s,  ID: %s

en: May be followed by M for MiB, G for GiB, T for TiB, or S for sectors.
nl: Kan gevolgd worden door M voor MiB, G for GiB, T voor TiB, of S voor sectoren.

en: Please, specify size.
nl: Geen grootte opgegeven.

en: Minimum size is %<PRIu64> bytes.
nl: Minimum grootte is %<PRIu64> bytes.

en: Maximum size is %<PRIu64> bytes.
nl: Maximum grootte is %<PRIu64> bytes.

en: Failed to parse size.
nl: Kan grootte niet ontleden.

en: Select partition type
nl: Kies een partitietype

en: Enter script file name:
nl: Voer naam van scriptbestand in:

en: The script file will be applied to in-memory partition table.
nl: Het script zal worden toegepast op een partitietabel in het geheugen.

en: Cannot open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Failed to parse script file %s
nl: Ontleden van scriptbestand %s is mislukt.

en: Failed to apply script %s
nl: Toepassen van script %s is mislukt.

en: The current in-memory partition table will be dumped to the file.
nl: De huidige partitietabel in het geheugen zal worden opgeslagen in het bestand.

en: Failed to allocate script handler
nl: Reserveren van geheugen voor script-verwerker is mislukt.

en: Failed to read disk layout into script.
nl: Omzetten van schijfindeling naar een script is mislukt.

en: Disk layout successfully dumped.
nl: Schijfindeling is met succes opgeslagen.

en: Failed to write script %s
nl: Schrijven van scriptbestand %s is mislukt.

en: Select label type
nl: Kies een labeltype

en: Device does not contain a recognized partition table.
nl: Apparaat bevat geen herkenbare partitietabel.

en: Select a type to create a new label, press 'L' to load script file, 'Q' quits.
nl: Kies een labeltype, of toets 'L' om een scriptbestand te laden, of 'Q' om te stoppen.

en: This is cfdisk, a curses-based disk partitioning program.
nl: Dit is 'cfdisk', een menu-gestuurd schijfpartitioneringsprogramma.

en: It lets you create, delete, and modify partitions on a block device.
nl: U kunt ermee op een blok-apparaat partities aanmaken, aanpassen of verwijderen.

en: Command      Meaning
nl: Toets    Betekenis

en: -------      -------
nl: -----    ---------

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition;
nl:   b      'opstartbaar'-vlag voor huidige partitie aan/uitzetten;

en:                implemented for DOS (MBR) and SGI labels only
nl:            enkel beschikbaar voor DOS-labels (MBR) en SGI-labels

en:   d          Delete the current partition
nl:   d      huidige partitie verwijderen

en:   h          Print this screen
nl:   h      dit hulpscherm tonen

en:   n          Create new partition from free space
nl:   n      nieuwe partitie maken in de vrije ruimte

en:   q          Quit program without writing partition table
nl:   q      programma afsluiten zonder de partitietabel te schrijven

en:   r          Reduce or enlarge the current partition
nl:   r      huidige partitie verkleinen of vergroten

en:   s          Fix partitions order (only when in disarray)
nl:   s      partitievolgorde corrigeren (wanneer in wanorde)

en:   t          Change the partition type
nl:   t      partitietype wijzigen

en:   u          Dump disk layout to sfdisk compatible script file
nl:   u      schijfindeling opslaan als sfdisk-compatibel scriptbestand

en:   W          Write partition table to disk (you must enter uppercase W);
nl:   W      partitietabel naar schijf schrijven (moet met hoofdletter);

en:                since this might destroy data on the disk, you must either
nl:            omdat dit mogelijk gegevens op de schijf wist, dient u het

en:                confirm or deny the write by entering 'yes' or 'no'
nl:            schrijven te bevestigen met 'ja' of te weigeren met 'nee'

en:   x          Display/hide extra information about a partition
nl:   x      extra informatie over partitie tonen/verbergen

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
nl: omhoog   aanwijzer naar vorige partitie verplaatsen

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
nl: omlaag   aanwijzer naar volgende partitie verplaatsen

en: Left Arrow   Move cursor to the previous menu item
nl: links    aanwijzer naar vorige menu-item verplaatsen

en: Right Arrow  Move cursor to the next menu item
nl: rechts   aanwijzer naar volgende menu-item verplaatsen

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
nl: Opmerking: alle opdrachten kunnen zowel met hoofdletter als kleine letter

en: case letters (except for Write).
nl: worden ingevoerd -- behalve W.

en: Use lsblk(8) or partx(8) to see more details about the device.
nl: Gebruik lsblk(8) of partx(8) om meer details over het apparaat te zien.

en: Press a key to continue.
nl: Druk op een toets om verder te gaan.

en: Could not toggle the flag.
nl: Kan vlag niet omzetten.

en: Could not delete partition %zu.
nl: Kan partitie %zu niet verwijderen.

en: Partition %zu has been deleted.
nl: Partitie %zu is verwijderd.

en: Partition size:
nl: Partitiegrootte:

en: Changed type of partition %zu.
nl: Het type van partitie %zu is gewijzigd.

en: The type of partition %zu is unchanged.
nl: Het type van partitie %zu is onveranderd.

en: New size:
nl: Nieuwe grootte:

en: Partition %zu resized.
nl: Partitie %zu is van grootte gewijzigd.

en: Device is open in read-only mode.
nl: Apparaat is geopend in alleenlezen-modus.

en: Are you sure you want to write the partition table to disk?
nl: Weet u zeker dat u de partitietabel naar schijf wilt schrijven?

en: Type "yes" or "no", or press ESC to leave this dialog.
nl: Typ "ja" of "nee", of druk op Esc om deze dialoog te verlaten.

en: yes
nl: ja

en: Did not write partition table to disk.
nl: Partitietabel is NIET naar schijf geschreven.

en: Failed to write disklabel.
nl: Schrijven van schijflabel is mislukt.

en: The partition table has been altered.
nl: De partitietabel is gewijzigd.

en: Note that partition table entries are not in disk order now.
nl: Merk op dat partitietabel-items nu niet in schijfvolgorde liggen.

en: Device already contains a %s signature.
nl: Apparaat bevat al een %s-vingerafdruk.

en: Do you want to remove it? [Y]es/[N]o:
nl: Wilt u deze vingerafdruk verwijderen?  [J]a/[N]ee:

en: failed to create a new disklabel
nl: aanmaken van nieuw schijflabel is mislukt

en: failed to read partitions
nl: lezen van partities is mislukt

en: Device is open in read-only mode. Changes will remain in memory only.
nl: Apparaat is geopend als alleenlezen -- wijzigingen enkel in het geheugen.

en: Device is currently in use, repartitioning is probably a bad idea.
nl: Het apparaat wordt gebruikt -- nu herpartitioneren is geen goed idee.

en:  %1$s [options] <disk>
nl:  %1$s [opties] <apparaat>

en: Display or manipulate a disk partition table.
nl: Toont of wijzigt een partitietabel.

en:  -L, --color[=<when>]     colorize output (%s, %s or %s)
nl:  -L, --color[=<wanneer>]  de uitvoer kleuren (%s|%s|%s);

en:  -z, --zero               start with zeroed partition table
nl:  -z, --zero               met een lege partitietabel beginnen

en:      --lock[=<mode>]      use exclusive device lock (%s, %s or %s)
nl:      --lock[=<modus>]     apparaatvergrendeling gebruiken (%s|%s|%s)

en:  -r, --read-only          forced open cfdisk in read-only mode
nl:  -r, --read-only          'cfdisk' openen in alleen-lezen modus

en:  -b, --sector-size <size> physical and logical sector size
nl:  -b, --sector-size <getal>  grootte van fysieke en logische sector

en: invalid sector size argument
nl: ongeldige sectorgrootte

en: failed to allocate libfdisk context
nl: reserveren van geheugen voor 'libfdisk'-context is mislukt

en:  %s <disk device> <partition number>
nl:  %s <blokapparaat> <partitienummer>

en: Tell the kernel to forget about a specified partition.
nl: Vertelt de kernel de opgegeven partitie te vergeten.

en: failed to remove partition
nl: verwijderen van partitie is mislukt

en: Formatting ...
nl: Formatteren...

en: done
nl: voltooid

en: Verifying ...
nl: Controleren...

en: Read:
nl: Gelezen:

en: Problem reading track/head %u/%u, expected %zu, read %zd
nl: probleem bij lezen van spoor %u, kop %u; verwacht: %zu, gelezen: %zd

en: bad data in track/head %u/%u
    Continuing ...
nl: slechte gegevens op spoor %u, kop %u;
    doorgegaan...

en:  %s [options] <device>
nl:  %s [opties] <apparaat>

en: Do a low-level formatting of a floppy disk.
nl: Formatteert een diskette.

en:  -f, --from <N>    start at the track N (default 0)
nl:  -f, --from <getal>       starten bij dit spoor (standaard 0)

en:  -t, --to <N>      stop at the track N
nl:  -t, --to <getal>         stoppen bij dit spoor

en:  -r, --repair <N>  try to repair tracks failed during
                         the verification (max N retries)
nl:  -r, --repair <aantal>    proberen sporen die niet door de controle kwamen
                                te repareren (maximaal <aantal> pogingen)

en:  -n, --no-verify   disable the verification after the format
nl:  -n, --no-verify          geen controle uitvoeren na het formatteren

en: invalid argument - from
nl: ongeldig argument bij --from

en: invalid argument - to
nl: ongeldig argument bij --to

en: invalid argument - repair
nl: ongeldig argument bij --repair

en: stat of %s failed
nl: statten van %s is mislukt

en: %s: not a block device
nl: %s: is geen blok-apparaat

en: could not determine current format type
nl: kan huidige soort formattering niet achterhalen

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
nl: %szijdig, %d sporen, %d sectoren/spoor.  Totale capaciteit %d kB.

en: Double
nl: Dubbel

en: Single
nl: Enkel

en: user defined start track exceeds the medium specific maximum
nl: opgegeven beginspoor is groter dan de floppy toestaat

en: user defined end track exceeds the medium specific maximum
nl: opgegeven eindspoor is groter dan de floppy toestaat

en: user defined start track exceeds the user defined end track
nl: opgegeven beginspoor is groter dan eindspoor

en: close failed
nl: sluiten is mislukt

en: Select (default %c):
nl: Selecteer (standaard is %c):

en: Using default response %c.
nl: Standaardwaarde %c wordt gebruikt.

en: Value out of range.
nl: Waarde valt buiten bereik.

en: %s (%s, default %c):
nl: %s (%s, standaard %c):

en: %s (%s, default %<PRIu64>):
nl: %s (%s, standaard %<PRIu64>):

en: %s (%c-%c, default %c):
nl: %s (%c-%c, standaard %c):

en: %s (%<PRIu64>-%<PRIu64>, default %<PRIu64>):
nl: %s (%<PRIu64>-%<PRIu64>, standaard %<PRIu64>):

en:  [Y]es/[N]o:
nl:  [J]a/[N]ee:

en: Hex code or alias (type L to list all):
nl: Hex-code of alias (typ L om alle te zien):

en: Partition type or alias (type L to list all):
nl: Partitietype of -alias (typ L om alle te zien):

en: Hex code (type L to list all codes):
nl: Hex-code (typ L om alle codes te zien):

en: Partition type (type L to list all types):
nl: Partitietype (typ L om alle mogelijke types te zien):

en: Failed to parse '%s' partition type.
nl: Ontleden van partitietype '%s' is mislukt.

en: 
    Aliases:
nl: 
    Aliassen:

en: DOS Compatibility flag is set (DEPRECATED!)
nl: DOS-compatibiliteit is aangezet  (VEROUDERD!)

en: DOS Compatibility flag is not set
nl: DOS-compatibiliteit is uitgezet

en: New <size>{K,M,G,T,P} in bytes or <size>S in sectors (default %s)
nl: Nieuwe grootte <getal>{K,M,G,T,P} in bytes of <getal>S in sectoren (standaard %s)

en: Invalid size
nl: Ongeldige grootte

en: Partition %zu has been resized.
nl: De grootte van partitie %zu is gewijzigd.

en: Could not resize partition %zu: %s
nl: Kan grootte van partitie %zu niet wijzigen: %s

en: Partition %zu does not exist yet!
nl: Partitie %zu bestaat nog niet!

en: Unknown
nl: [onbekend]

en: Changed type of partition '%s' to '%s'.
nl: Het type van de partitie is veranderd van '%s' naar '%s'.

en: Type of partition %zu is unchanged: %s.
nl: Het type van partitie %zu is onveranderd: %s.

en: All data in the region (%<PRIu64>-%<PRIu64>) will be lost! Continue?
nl: Alle gegevens in het gebied (%<PRIu64>-%<PRIu64>) zullen verloren gaan!  Doorgaan?

en: BLKDISCARD ioctl failed
nl: ioctl(BLKDISCARD) is mislukt

en: 
    The partition sectors will be immediately discarded.
    You can exit this dialog by pressing CTRL+C.
nl: 
    De partitiesectoren zullen onmiddelijk verworpen worden.
    U kunt deze dialoog verlaten met Ctrl+C.

en: Partition %zu has an unspecified range.
nl: Partitie %zu heeft een onbepaald bereik.

en: Discarded sectors on partition %zu.
nl: Verworpen sectoren op partitie %zu.

en: No free space.
nl: Geen vrije ruimte.

en: 
    The unused sectors will be immediately discarded.
    You can exit this dialog by pressing CTRL+C.
nl: 
    De ongebruikte sectoren zullen onmiddelijk verworpen worden.
    U kunt deze dialoog verlaten met Ctrl+C.

en: Free space number
nl: Vrijeruimtenummer

en: Free space %<PRIu64>has an unspecified range
nl: Vrije ruimte %<PRIu64> heeft een onbepaald bereik.

en: Discarded sectors on free space.
nl: Er zijn sectoren in de vrije ruimte verworpen.

en: Discarding sectors is not possible in read-only mode.
nl: Het is niet mogelijk sectoren te verwerpen in alleenlezen-modus

en: Type of area to be discarded
nl: Te verwerpen soort gebied

en: partition sectors
nl: partitie-sectoren

en: Discard unsupported on your system.
nl: Verwerpen wordt niet ondersteund op uw systeem.

en: 
    %s: offset = %<PRIu64>, size = %zu bytes.
nl: 
    %s: positie = %<PRIu64>, grootte = %zu bytes.

en: cannot seek
nl: kan geen 'seek' doen

en: cannot read
nl: kan niet lezen

en: First sector
nl: Eerste sector

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
nl: ioctl(BLKGETSIZE) is mislukt op %s

en: The device contains '%s' signature and it will be removed by a write command. See fdisk(8) man page and --wipe option for more details.
nl: Apparaat bevat al een %s-vingerafdruk; deze zal gewist worden door een schrijfopdracht.  Zie `man fdisk` en optie '--wipe' voor details.

en: The device contains '%s' signature and it may remain on the device. It is recommended to wipe the device with wipefs(8) or fdisk --wipe, in order to avoid possible collisions.
nl: Apparaat bevat al een %s-vingerafdruk en deze kan op het apparaat aanwezig blijven.  Het wordt aangeraden om het apparaat met wipefs(8) of `fdisk --wipe` te wissen, om mogelijke "botsingen" te vermijden.

en:  %1$s [options] <disk>         change partition table
     %1$s [options] -l [<disk>...] list partition table(s)
nl:  %1$s [opties] <schijf>          partitietabel wijzigen
     %1$s [opties] -l [<schijf>...]  partitietabel(len) tonen

en:  -b, --sector-size <size>      physical and logical sector size
nl:  -b, --sector-size <getal>  grootte van fysieke en logische sector

en:  -B, --protect-boot            don't erase bootbits when creating a new label
nl:  -B, --protect-boot         bootbits niet wissen bij aanmaken van nieuw label

en:  -c, --compatibility[=<mode>]  mode is 'dos' or 'nondos' (default)
nl:  -c, --compatibility[=<modus>]  compatibiliteitsmodus: 'dos', of 'nondos' (standaard)

en:  -L, --color[=<when>]          colorize output (%s, %s or %s)
nl:  -L, --color[=<wanneer>]    de uitvoer kleuren (%s|%s|%s);

en:  -l, --list                    display partitions and exit
nl:  -l, --list                 partities tonen en stoppen

en:  -x, --list-details            like --list but with more details
nl:  -x, --list-details         als '--list' maar met meer details

en:  -n, --noauto-pt               don't create default partition table on empty devices
nl:  -n, --noauto-pt            geen standaardtabel aanmaken op een leeg apparaat

en:  -o, --output <list>           output columns
nl:  -o, --output <lijst>       te tonen kolommen in de uitvoer

en:  -t, --type <type>             recognize specified partition table type only
nl:  -t, --type <type>          alleen dit type partitie herkennen

en:  -u, --units[=<unit>]          display units: 'cylinders' or 'sectors' (default)
nl:  -u, --units[=<eenheid>]    weergave-eenheid: 'cylinders', of 'sectors' (standaard)

en:  -s, --getsz                   display device size in 512-byte sectors [DEPRECATED]
nl:  -s, --getsz                apparaatgrootte tonen in 512-byte sectoren [VEROUDERD]

en:      --bytes                   print SIZE in bytes rather than in human readable format
nl:      --bytes                grootte in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:      --lock[=<mode>]           use exclusive device lock (%s, %s or %s)
nl:      --lock[=<modus>]       apparaatvergrendeling gebruiken (%s|%s|%s)

en:  -w, --wipe <mode>             wipe signatures (%s, %s or %s)
nl:  -w, --wipe <wanneer>       vingerafdrukken wissen (%s|%s|%s)

en:  -W, --wipe-partitions <mode>  wipe signatures from new partitions (%s, %s or %s)
nl:  -W, --wipe-partitions <wanneer>  vingerafdrukken van nieuwe partities wissen
                                        (%s|%s|%s)

en:  -C, --cylinders <number>      specify the number of cylinders
nl:  -C, --cylinders <getal>    het aantal te gebruiken cilinders

en:  -H, --heads <number>          specify the number of heads
nl:  -H, --heads <getal>        het aantal te gebruiken koppen

en:  -S, --sectors <number>        specify the number of sectors per track
nl:  -S, --sectors <getal>      het aantal sectoren per spoor

en: invalid cylinders argument
nl: ongeldig aantal cilinders

en: not found DOS label driver
nl: kan DOS-label-stuurprogramma niet vinden

en: unknown compatibility mode '%s'
nl: onbekende compatibiliteitsmodus '%s'

en: invalid heads argument
nl: ongeldig aantal koppen

en: invalid sectors argument
nl: ongeldig aantal sectoren

en: unsupported disklabel: %s
nl: ongeldig schijflabel: %s

en: unsupported unit
nl: niet-ondersteunde eenheid

en: unsupported wipe mode
nl: ongeldige wismodus

en: The device properties (sector size and geometry) should be used with one specified device only.
nl: Apparaateigenschappen (sectorgrootte en geometrie) dienen
    met slechts één apparaat gebruikt te worden.

en: bad usage
nl: onjuist gebruik

en: Welcome to fdisk (%s).
nl: Welkom bij 'fdisk' (%s).

en: Changes will remain in memory only, until you decide to write them.
    Be careful before using the write command.
nl: Wijzigingen worden alleen in het computergeheugen gemaakt,
    tot het moment dat u besluit ze naar schijf te schrijven.
    Wees voorzichtig alvorens de schrijfopdracht te gebruiken.

en: This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    It's recommended to umount all file systems, and swapoff all swap
    partitions on this disk.
nl: Deze schijf is in gebruik -- nu herpartitioneren is een slecht idee.
    Koppel eerst alle bestandssystemen af, en schakel met 'swapoff' alle
    wisselgeheugenpartities op deze schijf uit.

en: A hybrid GPT was detected. You have to sync the hybrid MBR manually (expert command 'M').
nl: Een hybride GPT is gedetecteerd.
    U dient de hybride MBR handmatig te synchroniseren (expertopdracht 'M').

en: Disklabel type: %s
nl: Schijflabeltype: %s

en: Disk identifier: %s
nl: Schijf-ID: %s

en: Disk %s: %s, %ju bytes, %ju sectors
nl: Schijf %s: %s, %ju bytes, %ju sectoren

en: Disk model: %s
nl: Schijfmodel: %s

en: Geometry: %d heads, %ju sectors/track, %ju cylinders
nl: Geometrie: %d koppen, %ju sectoren/spoor, %ju cilinders

en: Units: %s of %d * %ld = %ld bytes
nl: Eenheid: %s van %d * %ld = %ld bytes

en: Sector size (logical/physical): %lu bytes / %lu bytes
nl: Sectorgrootte (logisch/fysiek): %lu bytes / %lu bytes

en: I/O size (minimum/optimal): %lu bytes / %lu bytes
nl: In-/uitvoergrootte (minimaal/optimaal): %lu bytes / %lu bytes

en: Alignment offset: %lu bytes
nl: Uitlijningspositie: %lu bytes

en: failed to allocate iterator
nl: reserveren van geheugen voor iterator is mislukt

en: failed to allocate output table
nl: reserveren van geheugen voor uitvoertabel is mislukt

en: failed to allocate output line
nl: reserveren van geheugen voor uitvoerregel is mislukt

en: failed to add output data
nl: toevoegen van uivoergegevens is mislukt

en: Partition %zu does not start on physical sector boundary.
nl: Partitie %zu begint niet op een fysieke sectorgrens.

en: Filesystem/RAID signature on partition %zu will be wiped.
nl: Vingerafdruk van bestandssysteem/RAID op partitie %zu zal gewist worden.

en: Partition table entries are not in disk order.
nl: Partitietabel-items zijn niet in schijfvolgorde.

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Sectors
nl: Sectoren

en: Size
nl: Grootte

en: Unpartitioned space %s: %s, %ju bytes, %ju sectors
nl: Ongepartitioneerde ruimte op %s: %s, %ju bytes, %ju sectoren

en: %s unknown column: %s
nl: onbekende kolom %2$s voor labeltype %1$s

en: Generic
nl: Algemeen

en: delete a partition
nl: een partitie verwijderen

en: list free unpartitioned space
nl: vrije, ongepartitioneerde ruimte weergeven

en: list known partition types
nl: alle bekende partitietypen opsommen

en: add a new partition
nl: een nieuwe partitie toevoegen

en: print the partition table
nl: de partitietabel weergeven

en: change a partition type
nl: een partitietype wijzigen

en: verify the partition table
nl: de partitietabel controleren

en: print information about a partition
nl: informatie over een partitie weergeven

en: resize a partition
nl: de grootte van een partitie wijzigen

en: discard (trim) sectors
nl: sectoren verwerpen (trimmen)

en: print the raw data of the first sector from the device
nl: de rauwe gegevens van de eerste apparaatsector weergeven

en: print the raw data of the disklabel from the device
nl: de rauwe gegevens van schijflabel van apparaat weergeven

en: fix partitions order
nl: partitievolgorde repareren

en: Misc
nl: Varia

en: print this menu
nl: dit menu tonen

en: change display/entry units
nl: eenheid van weergave/invoer wijzigen

en: extra functionality (experts only)
nl: extra functionaliteit (alleen voor experts)

en: load disk layout from sfdisk script file
nl: schijfindeling laden uit een sfdisk-scriptbestand

en: dump disk layout to sfdisk script file
nl: schijfindeling opslaan in een sfdisk-scriptbestand

en: Save & Exit
nl: Opslaan en afsluiten

en: write table to disk and exit
nl: de tabel naar schijf schrijven en afsluiten

en: write table to disk
nl: de tabel naar schijf schrijven

en: quit without saving changes
nl: afsluiten zonder wijzigingen op te slaan

en: return to main menu
nl: terug naar hoofdmenu

en: return from BSD to DOS (MBR)
nl: terugkeren van BSD naar DOS (MBR)

en: return from protective/hybrid MBR to GPT
nl: terugkeer uit beschermende/hybride MBR naar GPT

en: Create a new label
nl: Maken van nieuw label

en: create a new empty GPT partition table
nl: een nieuwe, lege GPT-partitietabel maken

en: create a new empty SGI (IRIX) partition table
nl: een nieuwe, lege SGI(IRIX)-partitietabel maken

en: create a new empty MBR (DOS) partition table
nl: een nieuwe, lege DOS-partitietabel (MBR) maken

en: create a new empty Sun partition table
nl: een nieuwe, lege Sun-partitietabel maken

en: create an IRIX (SGI) partition table
nl: een IRIX(SGI)-partitietabel maken

en: Geometry (for the current label)
nl: Geometrie (voor de huidige tabel)

en: change number of cylinders
nl: aantal cilinders wijzigen

en: change number of heads
nl: aantal koppen wijzigen

en: change number of sectors/track
nl: aantal sectoren per spoor wijzigen

en: change disk GUID
nl: schijf-GUID wijzigen

en: change partition name
nl: partitienaam wijzigen

en: change partition UUID
nl: partitie-UUID wijzigen

en: change table length
nl: tabellengte wijzigen

en: enter protective/hybrid MBR
nl: beschermende/hybride MBR binnengaan

en: toggle the legacy BIOS bootable flag
nl: wel/niet als opstartbaar instellen (verouderde BIOS-vlag)

en: toggle the no block IO protocol flag
nl: niet/wel blok-IO-protocol instellen

en: toggle the required partition flag
nl: wel/niet als vereiste partitie instellen

en: toggle the GUID specific bits
nl: wel/niet de GUID-specifieke bits instellen

en: toggle the read-only flag
nl: wel/niet als alleen-lezen instellen

en: toggle the mountable flag
nl: wel/niet als aankoppelbaar instellen

en: change number of alternate cylinders
nl: aantal alternatieve cilinders wijzigen

en: change number of extra sectors per cylinder
nl: aantal extra sectoren per cilinder wijzigen

en: change interleave factor
nl: tussenruimtefactor wijzigen

en: change rotation speed (rpm)
nl: rotatiesnelheid wijzigen (rondjes per minuut)

en: change number of physical cylinders
nl: aantal fysieke cilinders wijzigen

en: select bootable partition
nl: opstartbare partitie selecteren

en: edit bootfile entry
nl: opstartbestand-item bewerken

en: select sgi swap partition
nl: SGI-wisselgeheugenpartitie selecteren

en: create SGI info
nl: SGI-info aanmaken

en: toggle a bootable flag
nl: wel/niet als opstartbaar instellen

en: edit nested BSD disklabel
nl: genest BSD-schijflabel bewerken

en: toggle the dos compatibility flag
nl: wel/niet als DOS-compatibel instellen

en: move beginning of data in a partition
nl: begin van gegevens in een partitie verplaatsen

en: fix partitions C/H/S values
nl: de C/H/S-waarden van partities repareren

en: change the disk identifier
nl: schijf-ID wijzigen

en: edit drive data
nl: schijfgegevens bewerken

en: install bootstrap
nl: bootstrap installeren

en: show complete disklabel
nl: complete schijflabel weergeven

en: link BSD partition to non-BSD partition
nl: BSD-partitie koppelen aan niet-BSD-partitie

en: 
    Help (expert commands):
nl: 
    Hulp (expertopdrachten):

en: 
    Help:
nl: 
    Hulp:

en: You're editing nested '%s' partition table, primary partition table is '%s'.
nl: U bewerkt een geneste '%s'-partitietabel; de primaire tabel is '%s'.

en: Expert command (m for help):
nl: Expertopdracht (m voor hulp):

en: Command (m for help):
nl: Opdracht (m voor hulp):

en: 
    All unwritten changes will be lost, do you really want to quit? (y/n)
nl: 
    Alle niet-weggeschreven wijzigingen gaan verloren; wilt u echt stoppen? (j/n)

en: %c: unknown command
nl: %c: onbekende opdracht

en: Enter script file name
nl: Voer naam van scriptbestand in

en: Resetting fdisk!
nl: Resetten van fdisk!

en: Script successfully applied.
nl: Script is met succes toegepast.

en: Failed to transform disk layout into script
nl: Omzetten van schijfindeling naar een script is mislukt.

en: Script successfully saved.
nl: Script is opgeslagen.

en: Partition #%zu contains a %s signature.
nl: Partitie %zu bevat een %s-vingerafdruk.

en: Do you want to remove the signature?
nl: Wilt u deze vingerafdruk verwijderen?

en: The signature will be removed by a write command.
nl: De vingerafdruk zal gewist worden door een schrijfopdracht.

en: failed to write disklabel
nl: schrijven van schijflabel is mislukt

en: Could not delete partition %zu
nl: Kan partitie %zu niet verwijderen

en: Changing display/entry units to cylinders (DEPRECATED!).
nl: Eenheid voor weergave/invoer is veranderd naar cilinders (VEROUDERD!).

en: Changing display/entry units to sectors.
nl: Eenheid voor weergave/invoer is veranderd naar sectoren.

en: Leaving nested disklabel.
nl: Verlaten van genest schijflabel.

en: New maximum entries
nl: Nieuw maximum aantal items

en: Entering protective/hybrid MBR disklabel.
nl: Binnengaan van beschermend/hybride MBR-schijflabel.

en: New UUID (in 8-4-4-4-12 format)
nl: Nieuwe UUID (in 8-4-4-4-12-vorm)

en: New name
nl: Nieuwe naam

en: Entering nested BSD disklabel.
nl: Binnengaan van genest BSD-schijflabel.

en: C/H/S values fixed.
nl: de C/H/S-waarden zijn gerepareerd.

en: Nothing to do. C/H/S values are correct already.
nl: Er hoeft niets gedaan te worden.  De C/H/S-waarden zijn al goed.

en: Number of cylinders
nl: Aantal cilinders

en: Number of heads
nl: Aantal koppen

en: Number of sectors
nl: Aantal sectoren

en: Failed to create '%s' disk label
nl: Aanmaken van nieuw schijflabel '%s' is mislukt

en: failed to initialize libmount table
nl: initialiseren van libmount-tabel is mislukt

en: %s is mounted
nl: %s is aangekoppeld

en: %s is not mounted
nl: %s is niet aangekoppeld

en: cannot read %s
nl: kan %s niet lezen

en: parse error: %s
nl: kan pad niet ontleden: %s

en: cannot create directory %s
nl: aanmaken van map %s is mislukt

en: Locking disk by %s ...
nl: Vergrendelen van schijf door %s...

en: (waiting)
nl: (wachten)

note: TRANSLATORS: These are followups to "Locking disk...".
en: succeeded
nl: gelukt

en: failed
nl: mislukt

en: Unlocking %s.
nl: Ontgrendelen van %s.

en: %s: parse error at line %d -- ignored
nl: %s: ontledingsfout op regel %d -- is genegeerd

en: %s: failed to parse fstab
nl: %s: ontleden van 'fstab'-bestand is mislukt

en: fork failed
nl: fork() is mislukt

en: %s: execute failed
nl: %s: uitvoeren is mislukt

en: wait: no more child process?!?
nl: wait: Geen dochterprocessen meer?!?

en: waitpid failed
nl: waitpid() is mislukt

en: Warning... %s for device %s exited with signal %d.
nl: Waarschuwing... %s voor apparaat %s eindigde met signaal %d.

en: %s %s: status is %x, should never happen.
nl: %s %s: status is %x -- zou nooit mogen gebeuren.

en: Finished with %s (exit status %d)
nl: Klaar met %s (afsluitwaarde %d)

en: fsck.%s not found; ignore %s
nl: fsck.%s niet gevonden -- %s wordt genegeerd

en: error %d (%s) while executing fsck.%s for %s
nl: fout %d (%s) tijdens uitvoeren van 'fsck.%s' voor %s

en: Either all or none of the filesystem types passed to -t must be prefixed
    with 'no' or '!'.
nl: Ofwel alle ofwel geen van de bestandssysteemsoorten bij optie '-t'
    dienen te beginnen met 'no' of '!'.

en: %s: skipping bad line in /etc/fstab: bind mount with nonzero fsck pass number
nl: %s: onjuiste regel in /etc/fstab wordt overgeslagen:
    een 'bind'-aankoppeling met een niet-nul fsck-volgordenummer

en: %s: skipping nonexistent device
nl: %s: niet-bestaand apparaat wordt overgeslagen

en: %s: nonexistent device ("nofail" fstab option may be used to skip this device)
nl: %s: niet-bestaand apparaat
    (optie "nofail" kan in fstab gebruikt worden om dit apparaat over te slaan)

en: %s: skipping unknown filesystem type
nl: %s: onbekende bestandssysteemsoort wordt overgeslagen

en: cannot check %s: fsck.%s not found
nl: kan %s niet controleren: geen 'fsck.%s' gevonden

en: Checking all file systems.
nl: Alle bestandssystemen worden gecontroleerd.

en: --waiting-- (pass %d)
nl: --wachten-- (stap %d)

en:  %s [options] -- [fs-options] [<filesystem> ...]
nl:  %s [programmaopties] [-- bestandssysteemopties] [<bestandssyteem>...]

en: Check and repair a Linux filesystem.
nl: Controleert en repareert een Linux-bestandssysteem.

en:  -A         check all filesystems
nl:  -A          alle bestandssystemen controleren

en:  -C [<fd>]  display progress bar; file descriptor is for GUIs
nl:  -C [<bd>]   voortgangsbalk tonen; de bestandsdescriptor is voor GUI's

en:  -l         lock the device to guarantee exclusive access
nl:  -l          het apparaat vergrendelen om exclusieve toegang te garanderen

en:  -M         do not check mounted filesystems
nl:  -M          aangekoppelde bestandssystemen niet controleren

en:  -N         do not execute, just show what would be done
nl:  -N          niets echt doen, alleen tonen wat er gedaan zou worden

en:  -P         check filesystems in parallel, including root
nl:  -P          bestandssystemen parallel controleren, ook het basissysteem

en:  -R         skip root filesystem; useful only with '-A'
nl:  -R          het basisbestandssyteem overslaan (alleen nuttig bij '-A')

en:  -r [<fd>]  report statistics for each device checked;
                file descriptor is for GUIs
nl:  -r [<bd>]   statistieken weergeven voor elke apparaatcontrole;
                   (de bestandsdescriptor is voor GUI's)

en:  -s         serialize the checking operations
nl:  -s          de controle-acties serialiseren

en:  -T         do not show the title on startup
nl:  -T          geen titel tonen bij programmastart

en:  -t <type>  specify filesystem types to be checked;
                <type> is allowed to be a comma-separated list
nl:  -t <soort>  alleen deze bestandssysteemsoorten controleren;
                   <soort> mag een kommagescheiden lijst zijn

en:  -V         explain what is being done
nl:  -V          weergeven wat er gedaan wordt

en: See the specific fsck.* commands for available fs-options.
nl: Zie de betreffende 'fsck.*'-opdrachten voor bestandssysteemopties.

en: too many devices
nl: te veel apparaten

en: Is /proc mounted?
nl: Is /proc wel aangekoppeld?

en: must be root to scan for matching filesystems: %s
nl: U dient root te zijn om naar overeenkomende bestandssystemen te zoeken: %s

en: couldn't find matching filesystem: %s
nl: Kan geen overeenkomend bestandssysteem vinden: %s

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: invalid argument of -r
nl: ongeldig argument bij -r

en: option '%s' may be specified only once
nl: optie '%s' mag slechts één keer gegeven worden

en: option '%s' requires an argument
nl: optie '%s' vereist een argument

en: invalid argument of -r: %d
nl: ongeldig argument bij -r: %d

en: the -l option can be used with one device only -- ignore
nl: optie '-l' is alleen geldig bij één apparaat -- genegeerd

en:  %s [options] <file>
nl:  %s [opties] <bestand>

en: Check and repair a compressed ROM filesystem.
nl: Controleert en repareert een gecomprimeerd ROM-bestandssysteem.

en:  -a                       for compatibility only, ignored
nl:  -a                       (genegeerd, slechts herkend voor compatibiliteit)

en:  -v, --verbose            be more verbose
nl:  -v, --verbose            gedetailleerdere uitvoer produceren

en:  -y                       for compatibility only, ignored
nl:  -y                       (genegeerd, slechts herkend voor compatibiliteit)

en:  -b, --blocksize <size>   use this blocksize, defaults to page size
nl:  -b, --blocksize <getal>  te gebruiken blokgrootte; standaard is paginagrootte

en:      --extract[=<dir>]    test uncompression, optionally extract into <dir>
nl:       --extract[=<map>]    decompressie testen (uitpakken in gegeven <map>)

en: ioctl failed: unable to determine device size: %s
nl: ioctl() is mislukt: kan grootte van apparaat niet achterhalen: %s

en: not a block device or file: %s
nl: is geen blok-apparaat noch bestand: %s

en: file length too short
nl: bestandslengte is te klein

en: seek on %s failed
nl: 'seek' op %s is mislukt

en: superblock magic not found
nl: geen magisch getal van superblok gevonden

en: cramfs endianness is %s
nl: deze cramfs is %s

en: big
nl: big endian

en: little
nl: little endian

en: unsupported filesystem features
nl: niet-ondersteunde bestandssysteemfuncties

en: superblock size (%d) too small
nl: grootte (%d) van superblok is te klein

en: zero file count
nl: nul bestanden geteld

en: file extends past end of filesystem
nl: bestand loopt door tot voorbij het einde van het bestandssysteem

en: old cramfs format
nl: oude cramfs-indeling

en: unable to test CRC: old cramfs format
nl: kan controlesom niet testen: oude cramfs-indeling

en: failed to read %<PRIu32> bytes from file %s
nl: lezen van %<PRIu32> bytes uit bestand %s is mislukt

en: crc error
nl: foutieve controlesom

en: seek failed
nl: 'seek' is mislukt

en: read romfs failed
nl: lezen van ROM-FS is mislukt

en: root inode is not directory
nl: hoofd-inode is geen map

en: bad root offset (%lu)
nl: foutieve positie (%lu) van hoofdmap

en: data block too large
nl: datablok is te groot

en: decompression error: %s
nl: decompressiefout: %s

en:   hole at %lu (%zu)
nl:   gat op %lu (%zu)

en:   uncompressing block at %lu to %lu (%lu)
nl:   decomprimeren van blok op %lu naar %lu (%lu)

en: non-block (%ld) bytes
nl: geen blok (%ld bytes)

en: non-size (%ld vs %ld) bytes
nl: onjuiste grootte (%ld i.p.v. %ld bytes)

en: write failed: %s
nl: schrijven is mislukt: %s

en: lchown failed: %s
nl: 'lchown' is mislukt: %s

en: chmod failed: %s
nl: 'chmod' is mislukt: %s

en: utimes failed: %s
nl: 'utimes' is mislukt: %s

en: directory inode has zero offset and non-zero size: %s
nl: map-inode %s heeft positie nul en niet-nul grootte

en: mkdir failed: %s
nl: 'mkdir' is mislukt: %s

en: illegal filename
nl: ongeldige bestandsnaam

en: dangerous filename
nl: gevaarlijke bestandsnaam

en: filename length is zero
nl: lengte van bestandsnaam is nul

en: filename length is too large
nl: bestandsnaam is te lang

en: bad filename length
nl: ongeldige lengte van bestandsnaam

en: bad inode offset
nl: ongeldige inode-positie

en: file inode has zero offset and non-zero size
nl: bestands-inode heeft positie nul en niet-nul grootte

en: file inode has zero size and non-zero offset
nl: bestands-inode heeft grootte nul en niet-nul positie

en: symbolic link has zero offset
nl: symbolische koppeling heeft positie nul

en: symbolic link has zero size
nl: symbolische koppeling heeft grootte nul

en: size error in symlink: %s
nl: foutieve grootte in symbolische koppeling: %s

en: symlink failed: %s
nl: symbolische koppeling is mislukt: %s

en: special file has non-zero offset: %s
nl: speciaal bestand heeft niet-nul positie: %s

en: fifo has non-zero size: %s
nl: fifo heeft niet lengte nul: %s

en: socket has non-zero size: %s
nl: socket heeft niet lengte nul: %s

en: bogus mode: %s (%o)
nl: ongeldige modus: %s (%o)

en: mknod failed: %s
nl: 'mknod' is mislukt: %s

en: directory data start (%lu) < sizeof(struct cramfs_super) + start (%zu)
nl: begin van mapdata (%lu) is kleiner dan sizeof(struct cramfs_super) plus start (%zu)

en: directory data end (%lu) != file data start (%lu)
nl: einde van mapdata (%lu) is ongelijk aan begin van bestandsdata (%lu)

en: invalid file data offset
nl: ongeldige positie van bestandsgegevens

en: invalid blocksize argument
nl: ongeldige blokgrootte

en: Check the consistency of a Minix filesystem.
nl: Controleert een Minix-bestandssysteem.

en:  -l, --list       list all filenames
nl:  -l, --list         alle bestandsnamen tonen

en:  -a, --auto       automatic repair
nl:  -a, --auto         automatisch repareren

en:  -r, --repair     interactive repair
nl:  -r, --repair       interactief repareren

en:  -v, --verbose    be verbose
nl:  -v, --verbose      gedetailleerde uitvoer produceren

en:  -s, --super      output super-block information
nl:  -s, --super        informatie over superblok tonen

en:  -m, --uncleared  activate mode not cleared warnings
nl:  -m, --uncleared    melding geven wanneer modus niet gewist werd

en:  -f, --force      force check
nl:  -f, --force        controle afdwingen

note: TRANSLATORS: these yes no questions uses rpmatch(), and should be * translated.
en: %s (y/n)?
nl: %s (j/n)?

en: %s (n/y)?
nl: %s (n/j)?

en: y
nl: j

en: %s is mounted.
nl: %s is aangekoppeld.

en: Do you really want to continue
nl: Wilt u echt doorgaan

en: check aborted.
nl: De controle is afgebroken.

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
nl: Zonenummer < EERSTEZONE in bestand '%s'.

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
nl: Zonenummer >= ZONES in bestand '%s'.

en: Remove block
nl: Blok verwijderen

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
nl: Leesfout: kan geen 'seek' doen naar blok in bestand '%s'

en: Read error: bad block in file '%s'
nl: Leesfout: slecht blok in bestand '%s'

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
nl: **Interne programmafout**: poging tot schrijven naar een slecht blok.
    Het schrijfverzoek is genegeerd.

en: seek failed in write_block
nl: 'seek' is mislukt in write_block()

en: Write error: bad block in file '%s'
nl: Schrijffout: slecht blok in bestand '%s'

en: Warning: block out of range
nl: Waarschuwing: blok ligt buiten bereik

en: seek failed in write_super_block
nl: 'seek' is mislukt in write_super_block()

en: unable to write super-block
nl: kan superblok niet schrijven

en: Unable to write inode map
nl: kan inode-kaart niet schrijven

en: Unable to write zone map
nl: kan zone-kaart niet schrijven

en: Unable to write inodes
nl: kan inodes niet schrijven

en: unable to alloc buffer for superblock
nl: reserveren van buffer voor superblok is mislukt

en: unable to read super block
nl: kan superblok niet lezen

en: bad magic number in super-block
nl: ongeldig magisch getal in superblok

en: Only 1k blocks/zones supported
nl: Alleen blokken/zones van 1K zijn mogelijk

en: bad s_ninodes field in super-block
nl: ongeldig 's_ninodes'-veld in superblok

en: bad s_imap_blocks field in super-block
nl: ongeldig 's_imap_blocks'-veld in superblok

en: bad s_firstdatazone field in super-block
nl: ongeldig 's_firstdatazone'-veld in superblok

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
nl: ongeldig 's_zmap_blocks'-veld in superblok

en: Unable to allocate buffer for inode map
nl: Kan geen buffer reserveren voor inode-kaart

en: Unable to allocate buffer for zone map
nl: Kan geen buffer reserveren voor zone-kaart

en: Unable to allocate buffer for inodes
nl: Kan geen buffer reserveren voor inodes

en: Unable to allocate buffer for inode count
nl: Kan geen buffer reserveren voor inode-aantallen

en: Unable to allocate buffer for zone count
nl: Kan geen buffer reserveren voor zone-aantallen

en: Unable to read inode map
nl: Kan inode-kaart niet lezen

en: Unable to read zone map
nl: Kan zone-kaart niet lezen

en: Unable to read inodes
nl: Kan inodes niet lezen

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
nl: Waarschuwing: EersteZone != NormaleEersteZone

en: %ld blocks
nl: %ld blokken

en: Firstdatazone=%jd (%jd)
nl: EersteGegevensZone=%jd (%jd)

en: Zonesize=%d
nl: ZoneGrootte=%d

en: Maxsize=%zu
nl: MaxGrootte=%zu

en: Filesystem state=%d
nl: Bestandssysteemstatus=%d

en: namelen=%zd
nl: naamlengte=%zd

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
nl: Inode %d is gemarkeerd als ongebruikt, maar wordt gebruikt door bestand '%s'.

en: Mark in use
nl: Markeren als gebruikt

en: The file `%s' has mode %05o
nl: Het bestand '%s' heeft modus %05o

en: Warning: inode count too big.
nl: Waarschuwing: het aantal inodes is te groot.

en: root inode isn't a directory
nl: hoofd-inode is geen map

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
nl: Blok is al eerder gebruikt.  Nu in bestand '%s'.

en: Clear
nl: Wissen

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
nl: Blok %d in bestand '%s' is gemarkeerd als ongebruikt.

en: Correct
nl: Corrigeren

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
nl: De map '%s' bevat een ongeldig inode-nummer voor bestand '%.*s'.

en:  Remove
nl:  Verwijderen

en: %s: bad directory: '.' isn't first
nl: %s: ongeldige map: '.' is niet eerste

en: %s: bad directory: '..' isn't second
nl: %s: ongeldige map: '..' is niet tweede

en: internal error
nl: **interne programmafout**

en: %s: bad directory: size < 32
nl: %s: ongeldige map: grootte < 32

en: %s: bad directory: invalid i_zone, use --repair to fix
nl: %s: ongeldige map: ongeldige 'i_zone'; gebruik '--repair' om te herstellen

en: seek failed in bad_zone
nl: 'seek' is mislukt in bad_zone()

en: Inode %lu mode not cleared.
nl: Modus van inode %lu is niet gewist.

en: Inode %lu not used, marked used in the bitmap.
nl: Inode %lu is ongebruikt, maar gemarkeerd als gebruikt in de bitkaart.

en: Inode %lu used, marked unused in the bitmap.
nl: Inode %lu is gebruikt, maar niet als zodanig gemarkeerd in de bitkaart.

en: Set
nl: Markeren

en: Inode %lu (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
nl: Inode %lu (modus = %07o), i_nlinks=%d, geteld=%d.

en: Set i_nlinks to count
nl: i_nlinks op geteld aantal instellen

en: Zone %lu: marked in use, no file uses it.
nl: Zone %lu is gemarkeerd als in gebruik, maar geen bestand gebruikt het.

en: Unmark
nl: Markering verwijderen

en: Zone %lu: in use, counted=%d
nl: Zone %lu: in gebruik, geteld=%d

en: Zone %lu: not in use, counted=%d
nl: Zone %lu: niet in gebruik, geteld=%d

en: bad inode size
nl: ongeldige inode-grootte

en: bad v2 inode size
nl: ongeldige v2-inode-grootte

en: need terminal for interactive repairs
nl: voor interactieve reparaties is een terminal vereist

en: cannot open %s: %s
nl: kan %s niet openen: %s

en: %s is clean, no check.
nl: %s is schoon, geen controle.

en: Forcing filesystem check on %s.
nl: Gedwongen bestandssysteemcontrole van %s.

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
nl: Bestandssysteem op %s is vervuild, een controle is nodig.

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
nl: 
    %6ld inodes gebruikt (%ld%%)

en: %6ld zones used (%ld%%)
nl: %6ld zones gebruikt (%ld%%)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
nl: 
    %6d gewone bestanden
    %6d mappen
    %6d byte-apparaten
    %6d blok-apparaten
    %6d koppelingen
    %6d symbolische koppelingen
    ------
    %6d bestanden

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
nl: ----------------------------
    BESTANDSSYSTEEM IS VERANDERD
    ----------------------------

en: write failed
nl: schrijven is mislukt

en: %s: might not be an ISO filesystem
nl: %s: is misschien geen ISO-bestandssysteem

en: read error on %s
nl: leesfout in %s

en: sector count: %d, sector size: %d
nl: aantal sectoren: %d, sectorgrootte: %d

en:  %s [options] <iso9660_image_file> ...
nl:  %s [opties] <ISO9660-bestand> ...

en: Show the length of an ISO-9660 filesystem.
nl: Toont de lengte van een ISO-9660-bestandssysteem.

en:  -d, --divisor=<number>  divide the amount of bytes by <number>
nl:  -d, --divisor=<getal>  de lengte van het ISO-bestand door <getal> delen

en:  -x, --sectors           show sector count and size
nl:  -x, --sectors          het aantal sectoren en de sectorgrootte tonen

en: invalid divisor argument
nl: ongeldige deler

en: Usage: %s [options] device [block-count]
nl: Gebruik:  %s [opties] apparaat [blokkenaantal]

en: Make an SCO bfs filesystem.
nl: Maakt een SCO BFS-bestandssysteem aan.

en: 
    Options:
     -N, --inodes=NUM    specify desired number of inodes
     -V, --vname=NAME    specify volume name
     -F, --fname=NAME    specify file system name
     -v, --verbose       explain what is being done
     -c                  this option is silently ignored
     -l                  this option is silently ignored
     --lock[=<mode>]     use exclusive device lock (yes, no or nonblock)
nl: 
    Opties:
     -N, --inodes=GETAL  te gebruiken aantal inodes
     -V, --vname=NAAM    te gebruiken volumennaam
     -F, --fname=NAAM    te gebruiken bestandssysteemnaam
     -v, --verbose       weergeven wat er gedaan wordt
     -c                  (deze optie wordt stilzwijgend genegeerd)
     -l                  (deze optie wordt stilzwijgend genegeerd)
     --lock[=<modus>]    apparaatvergrendeling ('yes', 'no', of 'nonblock')

en: invalid number of inodes
nl: ongeldig aantal inodes

en: volume name too long
nl: volumennaam is te lang

en: fsname name too long
nl: bestandssysteemnaam is te lang

en: invalid block-count
nl: ongeldige blokkenaantal

en: cannot get size of %s
nl: kan grootte van %s niet achterhalen

en: blocks argument too large, max is %llu
nl: argument voor blokken is te groot -- maximum is %llu

en: too many inodes - max is 512
nl: te veel inodes -- maximum is 512

en: not enough space, need at least %llu blocks
nl: niet genoeg ruimte: minstens %llu blokken nodig

en: Device: %s
nl: Apparaat: %s

en: BlockSize: %d
nl: Blokgrootte: %d

en: Inodes: %ld (in 1 block)
nl: Inodes: %ld (in 1 blok)

en: Inodes: %ld (in %llu blocks)
nl: Inodes: %ld (in %llu blokken)

en: Blocks: %llu
nl: Blokken: %llu

en: Inode end: %d, Data end: %d
nl: Inode-einde: %d, Gegevenseinde: %d

en: error writing superblock
nl: fout bij schrijven van superblok

en: error writing root inode
nl: fout bij schrijven van eerste inode

en: error writing inode
nl: fout bij schrijven van inode

en: seek error
nl: 'seek'-fout

en: error writing . entry
nl: fout bij schrijven van .-item

en: error writing .. entry
nl: fout bij schrijven van ..-item

en: error closing %s
nl: fout bij sluiten van %s

en:  %s [options] [-t <type>] [fs-options] <device> [<size>]
nl:  %s [opties] [-t <bestandssysteemsoort>] [bestandssysteemopties]
                   <apparaat> [<grootte>]

en: Make a Linux filesystem.
nl: Maakt een Linux-bestandssysteem aan.

en:  -t, --type=<type>  filesystem type; when unspecified, ext2 is used
nl:  -t, --type=<soort>  bestandssysteemsoort (wanneer niet gegeven: ext2)

en:      fs-options     parameters for the real filesystem builder
nl:      bs-opties       argumenten voor de feitelijke bestandsysteemmaker

en:      <device>       path to the device to be used
nl:      <apparaat>       pad naar te gebruiken apparaat

en:      <size>         number of blocks to be used on the device
nl:      <grootte>       aantal te gebruiken blokken op het apparaat

en:  -V, --verbose      explain what is being done;
                          specifying -V more than once will cause a dry-run
nl:  -V, --verbose       weergeven wat er gedaan wordt;
                           meerdere '-V's veroorzaken een effectloos doen-alsof

en: failed to execute %s
nl: uitvoeren van %s is mislukt

en:  dirname        root of the filesystem to be compressed
nl:  <mapnaam> = basismap van het in te pakken bestandssysteem

en:  outfile        output file
nl:  <uitvoerbestand> = te gebruiken uitvoerbestand

en:  -v             be verbose
nl:  -v             gedetailleerdere uitvoer produceren

en:  -E             make all warnings errors (non-zero exit status)
nl:  -E             van alle waarschuwingen fouten maken (afsluitwaarde niet-nul)

en:  -b blksize     use this blocksize, must equal page size
nl:  -b <getal>     te gebruiken blokgrootte; moet gelijk zijn aan paginagrootte

en:  -e edition     set edition number (part of fsid)
nl:  -e <editie>    editienummer instellen (deel van bestandssysteem-ID)

en:  -N endian      set cramfs endianness (%s|%s|%s), default %s
nl:  -N <endian>    te gebruiken endianness (%s|%s|%s), stnd: %s

en:  -i file        insert a file image into the filesystem
nl:  -i <bestand>   een bestandsafbeelding invoegen in het bestandssysteem

en:  -n name        set name of cramfs filesystem
nl:  -n <naam>      te gebruiken naam van het 'cramfs'-bestandssysteem

en:  -p             pad by %d bytes for boot code
nl:  -p             opvullen met %d bytes voor opstartcode

en:  -z             make explicit holes
nl:  -z             expliciete gaten maken

en:  -l[=<mode>]    use exclusive device lock (yes, no or nonblock)
nl:  -l[=<modus>]   apparaatvergrendeling gebruiken (yes|no|nonblock)

en: readlink failed: %s
nl: readlink() is mislukt: %s

en: could not read directory %s
nl: kan map %s niet lezen

en: filesystem too big.  Exiting.
nl: bestandssysteem is te groot -- gestopt

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
nl: OEPS: blok is "gecomprimeerd" tot > 2*bloklengte (%ld)

en: cannot close file %s
nl: kan bestand %s niet sluiten

en: invalid edition number argument
nl: ongeldig editienummer

en: invalid endianness given; must be 'big', 'little', or 'host'
nl: ongeldige endian-waarde; mag zijn 'big', 'little' of 'host'

en: warning: guestimate of required size (upper bound) is %lldMB, but maximum image size is %uMB.  We might die prematurely.
nl: Waarschuwing: de geschatte benodigde grootte is %lld MB (bovengrens),
    maar de maximale afbeeldingsgrootte is %u MB.
    Dit gaat misschien niet lukken.

en: ROM image map
nl: inlezen van ROM-afbeelding

en: Including: %s
nl: Ingevoegd: %s

en: Directory data: %zd bytes
nl: Mapgegevens: %zd bytes

en: Everything: %zd kilobytes
nl: Alles: %zd kilobytes

en: Super block: %zd bytes
nl: Superblok: %zd bytes

en: not enough space allocated for ROM image (%lld allocated, %zu used)
nl: er is niet genoeg ruimte gereserveerd voor ROM-afbeelding
    (%lld is gereserveerd, %zu gebruikt)

en: ROM image write failed (%zd %zd)
nl: Schrijven van ROM-afbeelding is mislukt (%zd %zd)

en: ROM image
nl: ROM-afbeelding

en: warning: filenames truncated to %u bytes.
nl: Waarschuwing: er zijn bestandsnamen afgekapt tot %u bytes.

en: warning: files were skipped due to errors.
nl: Waarschuwing: er zijn bestanden overgeslagen vanwege fouten.

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
nl: Waarschuwing: er zijn bestandsgroottes afgekapt tot %lu MB (minus 1 byte).

en: warning: uids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
nl: Waarschuwing: er zijn UID's afgekapt tot %u bits.
    (Dit kan een veiligheidsprobleem zijn.)

en: warning: gids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
nl: Waarschuwing: er zijn GID's afgekapt tot %u bits.
    (Dit kan een veiligheidsprobleem zijn.)

en: WARNING: device numbers truncated to %u bits.  This almost certainly means
    that some device files will be wrong.
nl: WAARSCHUWING: er zijn apparaatnummers afgekapt tot %u bits.  Dit betekent
    zeer waarschijnlijk dat sommige apparaatbestanden niet juist zullen zijn.

en:  %s [options] /dev/name [blocks]
nl:  %s [opties] /dev/<naam> [<blokkenaantal>]

en:  -1                      use Minix version 1
nl:  -1                         Minix versie 1 gebruiken

en:  -2, -v                  use Minix version 2
nl:  -2, -v                     Minix versie 2 gebruiken

en:  -3                      use Minix version 3
nl:  -3                         Minix versie 3 gebruiken

en:  -n, --namelength <num>  maximum length of filenames
nl:  -n, --namelength <getal>   maximumlengte van bestandsnamen

en:  -i, --inodes <num>      number of inodes for the filesystem
nl:  -i, --inodes <getal>       aantal te gebruiken inodes voor bestandssysteem

en:  -c, --check             check the device for bad blocks
nl:  -c, --check                het apparaat op slechte blokken controleren

en:  -l, --badblocks <file>  list of bad blocks from file
nl:  -l, --badblocks <bestand>  lijst met slechte blokken uit dit bestand lezen

en:      --lock[=<mode>]     use exclusive device lock (%s, %s or %s)
nl:      --lock[=<modus>]       apparaatvergrendeling gebruiken (%s|%s|%s)

en: %s: seek to boot block failed  in write_tables
nl: %s: 'seek' naar opstartblok is mislukt in write_tables()

en: %s: unable to clear boot sector
nl: %s: kan opstartsector niet wissen

en: %s: seek failed in write_tables
nl: %s: 'seek' is mislukt in write_tables()

en: %s: unable to write super-block
nl: %s: kan superblok niet schrijven

en: %s: unable to write inode map
nl: %s: schrijven van inode-kaart is mislukt

en: %s: unable to write zone map
nl: %s: schrijven van zone-kaart is mislukt

en: %s: unable to write inodes
nl: %s: schrijven van inodes is mislukt

en: %s: seek failed in write_block
nl: %s: 'seek' is mislukt in write_block()

en: %s: write failed in write_block
nl: %s: schrijven is mislukt in write_block()

en: %s: too many bad blocks
nl: %s: te veel slechte blokken

en: %s: not enough good blocks
nl: %s: onvoldoende goede blokken

en: First data block at %jd, which is too far (max %d).
    Try specifying fewer inodes by passing --inodes <num>
nl: Eerste datablok is op %jd, en dat is te ver (maximum is %d).
    Probeer minder inodes op te geven via --inodes <getal>.

en: %lu block
     | %lu blocks
nl[0]: %lu blok
nl[1]: %lu blokken

en: Zonesize=%zu
nl: ZoneGrootte=%zu

en: Maxsize=%zu
nl: MaxGrootte=%zu

en: %s: seek failed during testing of blocks
nl: %s: 'seek' is mislukt tijdens testen van blokken

en: Weird values in do_check: probably bugs
nl: Vreemde waarden in do_check(): waarschijnlijk een interne programmafout

en: %s: seek failed in check_blocks
nl: %s: 'seek' is mislukt in check_blocks()

en: %s: bad blocks before data-area: cannot make fs
nl: %s: slechte blokken vóór gegevensgebied: kan geen bestandssysteem maken

en: %d bad block
     | %d bad blocks
nl[0]: %d slecht blok
nl[1]: %d slechte blokken

en: %s: can't open file of bad blocks
nl: %s: kan slechteblokkenbestand niet openen

en: badblock number input error on line %d
nl: invoerfout in slechtbloknummer op regel %d

en: %s: cannot read badblocks file
nl: %s: kan slechteblokkenbestand niet lezen

en: block size smaller than physical sector size of %s
nl: blokgrootte is kleiner dan fysieke sectorgrootte van %s

en: cannot determine size of %s
nl: kan grootte van %s niet achterhalen

en: %s: requested blocks (%llu) exceeds available (%llu) blocks
nl: %s: gevraagde blokken (%llu) overstijgt beschikbare blokken (%llu)

en: %s: number of blocks too small
nl: %s: aantal blokken is te klein

en: unsupported name length: %d
nl: ongeldige naamslengte: %d

en: unsupported minix file system version: %d
nl: niet-ondersteunde Minix-bestandssysteemversie: %d

en: -v is ambiguous, use '-2' instead
nl: optie '-v' is niet eenduidig; gebruik liever '-2'

en: failed to parse maximum length of filenames
nl: ontleden van maximumlengte van bestandsnamen is mislukt

en: failed to parse number of inodes
nl: ontleden van aantal inodes is mislukt

en: failed to parse number of blocks
nl: ontleden van aantal blokken is mislukt

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
nl: %s is aangekoppeld; zal hier geen bestandssysteem maken!

en: Bad user-specified page size %u
nl: Ongeldige door gebruiker aangegeven paginagrootte %u

en: Using user-specified page size %d, instead of the system value %d
nl: De opgegeven paginagrootte %d wordt gebruikt, in plaats van systeemwaarde %d

en: Label was truncated.
nl: Label is afgekapt.

en: no label,
nl: geen label,

en: no uuid
nl: geen UUID

en:  %s [options] device [size]
nl:  %s [opties] <apparaat> [<grootte>]

en: Set up a Linux swap area.
nl: Prepareert een Linux-wisselgeheugengebied.

en:  -c, --check               check bad blocks before creating the swap area
nl:  -c, --check               eerst op slechte blokken controleren

en:  -f, --force               allow swap size area be larger than device
nl:  -f, --force               toestaan dat wisselgebied groter is dan apparaat

en:  -q, --quiet               suppress output and warning messages
nl:  -q, --quiet               uitvoer en waarschuwingen onderdrukken

en:  -p, --pagesize SIZE       specify page size in bytes
nl:  -p, --pagesize GROOTTE    te gebruiken paginagrootte (in bytes)

en:  -L, --label LABEL         specify label
nl:  -L, --label LABEL         te gebruiken label

en:  -v, --swapversion NUM     specify swap-space version number
nl:  -v, --swapversion GETAL   te gebruiken wisselgeheugenversie

en:  -U, --uuid UUID           specify the uuid to use
nl:  -U, --uuid UUID           te gebruiken UUID

en:  -e, --endianness=<value>  specify the endianness to use (%s, %s or %s)
nl:  -e, --endianness=<woord>  te gebruiken endianness (%s|%s|%s)

en:  -o, --offset OFFSET       specify the offset in the device
nl:  -o, --offset POSITIE      te gebruiken beginpunt op het apparaat

en:  -s, --size SIZE           specify the size of a swap file in bytes
nl:  -s, --size GROOTTE        de grootte van het wisselbestand (in bytes)

en:  -F, --file                create a swap file
nl:  -F, --file                een wisselbestand aanmaken

en:      --verbose             verbose output
nl:      --verbose             gedetailleerde uitvoer produceren

en:      --lock[=<mode>]       use exclusive device lock (%s, %s or %s)
nl:      --lock[=<modus>]      apparaatvergrendeling gebruiken (%s|%s|%s)

en: too many bad pages: %lu
nl: te veel slechte pagina's: %lu

en: seek failed in check_blocks
nl: 'seek' is mislukt in check_blocks()

en: %lu bad page
     | %lu bad pages
nl[0]: %lu slechte pagina
nl[1]: %lu slechte pagina's

en: hole detected at offset %ju
nl: gat gedetecteerd op positie %ju

en: data inline extent at offset %ju
nl: inline gegevens voor 'extent' op positie %ju

en: shared extent at offset %ju
nl: gedeelde 'extent' op positie %ju

en: unallocated extent at offset %ju
nl: ongereserveerde 'extent' op positie %ju

en: offset larger than file size
nl: positie is groter dan bestandsgrootte

en: unable to alloc new libblkid probe
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar voor nieuwe libblkid-sonde

en: unable to assign device to libblkid probe
nl: kan apparaat niet aan libblkid-sonde toewijzen

en: cannot create swap file %s: node isn't regular file
nl: kan wisselbestand %s niet aanmaken: node is geen gewoon bestand

en: cannot set permissions on swap file %s
nl: kan toegangsrechten van wisselbestand %s niet instellen

en: failed to set 'nocow' attribute
nl: instellen van 'nocow'-eigenschap is mislukt

en: couldn't allocate swap file %s
nl: kan wisselbestand %s niet reserveren

en: warning: checking bad blocks from swap file is not supported: %s
nl: waarschuwing: het controleren op slechte blokken in een wisselgeheugenbestand wordt niet ondersteund: %s

en: unable to rewind swap-device
nl: terugspoelen van wisselgeheugenapparaat is mislukt

en: unable to erase bootbits sectors
nl: wissen van bootbits-sectoren is mislukt

en: %s: warning: wiping old %s signature.
nl: %s: waarschuwing: wissen van oude %s-vingerafdruk.

en: %s: warning: don't erase bootbits sectors
nl: %s: waarschuwing: bootbits-sectoren niet wissen

en:         (%s partition table detected).
nl:         (%s-partitietabel gedetecteerd).

en:         (compiled without libblkid).
nl:         (gecompileerd zonder 'libblkid').

en: Use -f to force.
nl: Gebruik '-f' om creatie af te dwingen.

en: %s: unable to write signature page
nl: %s: schrijven van vingerafdrukpagina is mislukt

en: parsing page size failed
nl: ontleden van paginagrootte is mislukt

en: parsing version number failed
nl: ontleden van versienummer is mislukt

en: swapspace version %d is not supported
nl: wisselgeheugenversie %d wordt niet ondersteund

en: warning: ignoring -U (UUIDs are unsupported by %s)
nl: waarschuwing: optie '-U' wordt genegeerd
    (UUID's worden door %s niet ondersteund)

en: invalid endianness %s is not supported
nl: ongeldige endianness %s wordt niet ondersteund

en: only one device argument is currently supported
nl: momenteel wordt slechts één apparaatargument ondersteund

en: error: parsing UUID failed
nl: fout: kan UUID niet ontleden

en: error: Nowhere to set up swap on?
nl: fout: Nergens om wisselgeheugen op in te stellen?

en: invalid block count argument
nl: ongeldig blokkenaantal

en: error: size %llu KiB is larger than device size %<PRIu64> KiB
nl: fout: grootte %llu KiB is groter dan apparaatgrootte (%<PRIu64> KiB)

en: error: swap area needs to be at least %ld KiB
nl: fout: wisselgeheugen moet minstens %ld KiB zijn

en: warning: truncating swap area to %llu KiB
nl: waarschuwing: wisselgeheugen is afgekapt tot %llu KiB

en: error: %s is mounted; will not make swapspace
nl: fout: %s is aangekoppeld; zal hier geen wisselgeheugen maken

en: %s: insecure permissions %04o, fix with: chmod %04o %s
nl: %s: onveilige toegangsrechten: %04o -- repareer dit met: chmod %04o %s

en: %s: insecure file owner %d, fix with: chown 0:0 %s
nl: %s: onveilige bestandseigenaar %d -- repareer dit met: chown 0:0 %s

en: Unable to set up swap-space: unreadable
nl: Instellen van wisselgeheugen is mislukt: onleesbaar

en: Setting up swapspace version %d, size = %s (%<PRIu64> bytes)
nl: Instellen van wisselgeheugen, versie %d, grootte = %s (%<PRIu64> bytes)

en: %s: unable to obtain selinux file label
nl: %s: kan geen SELinux-bestandslabel verkrijgen

en: %s: unable to obtain default selinux file label
nl: %s: kan geen standaard SELinux-bestandslabel verkrijgen

en: unable to create new selinux context
nl: kan geen nieuwe SELinux-context aanmaken

en: couldn't compute selinux context
nl: kan geen nieuwe SELinux-context berekenen

en: unable to relabel %s to %s
nl: kan %s niet herlabelen naar %s

en: partition number
nl: partitienummer

en: start of the partition in sectors
nl: begin van de partitie (in sectoren)

en: end of the partition in sectors
nl: einde van de partitie (in sectoren)

en: number of sectors
nl: aantal sectoren

en: human readable size
nl: leesbare grootte

en: partition name
nl: partitienaam

en: partition UUID
nl: partitie-UUID

en: partition table type (dos, gpt, ...)
nl: partitietabeltype (dos, gpt, ...)

en: partition flags
nl: partitievlaggen

en: partition type (a string, a UUID, or hex)
nl: partitietype (hex, of UUID, of tekenreeks)

en: failed to initialize loopcxt
nl: initialiseren van 'loopcxt' is mislukt

en: %s: failed to find unused loop device
nl: %s: kan geen ongebruikt lus-apparaat vinden

en: Trying to use '%s' for the loop device
nl: Er wordt geprobeerd om '%s' als lus-apparaat te gebruiken

en: %s: failed to set backing file
nl: %s: kan achterliggend bestand niet instellen

en: %s: failed to set up loop device
nl: %s: instellen van lus-apparaat is mislukt

en: unknown column: %s
nl: onbekende kolom: %s

en: %s: failed to get partition number
nl: %s: kan partitienummer niet achterhalen

en: specified range <%d:%d> does not make sense
nl: gegeven bereik <%d:%d> is onzinnig

en: range recount: max partno=%d, lower=%d, upper=%d
nl: hertelling: maximum partitienummer=%d, laagste=%d, hoogste=%d

en: %s: error deleting partition %d
nl: %s: fout bij verwijderen van partitie %d

en: %s: error deleting partitions %d-%d
nl: %s: fout bij verwijderen van partities %d-%d

en: %s: partition #%d removed
nl: %s: partitie #%d is verwijderd

en: %s: partition #%d doesn't exist
nl: %s: partitie #%d bestaat niet

en: %s: deleting partition #%d failed
nl: %s: verwijderen van partitie #%d is mislukt

en: %s: error adding partition %d
nl: %s: fout bij toevoegen van partitie %d

en: %s: error adding partitions %d-%d
nl: %s: fout bij toevoegen van partities %d-%d

en: %s: partition #%d added
nl: %s: partitie #%d is toegevoegd

en: %s: adding partition #%d failed
nl: %s: toevoegen van partitie #%d is mislukt

en: %s: error updating partition %d
nl: %s: fout bij bijwerken van partitie %d

en: %s: error updating partitions %d-%d
nl: %s: fout bij bijwerken van partities %d-%d

en: %s: no partition #%d
nl: %s: er is geen partitie #%d

en: %s: partition #%d resized
nl: %s: partitie #%d is van grootte gewijzigd

en: %s: updating partition #%d failed
nl: %s: bijwerken van partitie #%d is mislukt

en: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju sector, %6ju MB)
     | #%2d: %9ju-%9ju (%9ju sectors, %6ju MB)
nl[0]: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju sector, %6ju MB)
nl[1]: #%2d: %9ju-%9ju (%9ju sectoren, %6ju MB)

en: failed to allocate output column
nl: reserveren van geheugen voor uitvoerkolom is mislukt

en: failed to initialize blkid filter for '%s'
nl: initialiseren van blkid-filter voor '%s' is mislukt

en: %s: failed to read partition table
nl: %s: lezen van partitietabel is mislukt

en: %s: partition table type '%s' detected
nl: %s: '%s'-partitietabel gedetecteerd

en: %s: partition table with no partitions
nl: %s: partitietabel met nul partities

en:  %s [-a|-d|-s|-u] [--nr <n:m> | <partition>] <disk>
nl:  %s [-a|-d|-s|-u] [--nr <N:M> | <partitie>] <apparaat>

en: Tell the kernel about the presence and numbering of partitions.
nl: Vertelt de kernel over het bestaan en de nummering van partities.

en:  -a, --add            add specified partitions or all of them
nl:  -a, --add             gegeven partities (of alle) toevoegen

en:  -d, --delete         delete specified partitions or all of them
nl:  -d, --delete          gegeven partities (of alle) verwijderen

en:  -u, --update         update specified partitions or all of them
nl:  -u, --update          gegeven partities (of alle) bijwerken

en:  -s, --show           list partitions
nl:  -s, --show            partities tonen

en:  -b, --bytes          print SIZE in bytes rather than in human readable format
nl:  -b, --bytes           grootte in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:  -g, --noheadings     don't print headings for --show
nl:  -g, --noheadings      bij '--show' geen kopregel tonen

en:  -n, --nr <n:m>       specify the range of partitions (e.g. --nr 2:4)
nl:  -n, --nr <N:M>        te gebruiken bereik van partities (bijvoorbeeld '-n 2:4')

en:  -o, --output <list>  define which output columns to use
nl:  -o, --output <lijst>  weer te geven uitvoerkolommen

en:      --output-all     output all columns
nl:      --output-all      alle kolommen weergeven

en:  -P, --pairs          use key="value" output format
nl:  -P, --pairs           uitvoer in de vorm van sleutel="waarde" produceren

en:  -r, --raw            use raw output format
nl:  -r, --raw             rauwe uitvoer produceren

en:  -S, --sector-size <num>  overwrite sector size
nl:  -S, --sector-size <getal>  te gebruiken sectorgrootte

en:  -t, --type <type>    specify the partition type
nl:  -t, --type <type>     te gebruiken partitietype

en:      --list-types     list supported partition types and exit
nl:      --list-types      bekende partitietypen opsommen en stoppen

en:  -v, --verbose        verbose mode
nl:  -v, --verbose         gedetailleerde uitvoer produceren

en: failed to parse --nr <M-N> range
nl: ontleden van bereik in '--nr <M-N>' is mislukt

en: partition and disk name do not match
nl: naam van partitie en schijf komen niet overeen

en: --nr and <partition> are mutually exclusive
nl: <partitie> en optie '--nr' gaan niet samen

en: partition: %s, disk: %s, lower: %d, upper: %d
nl: partitie: %s, schijf: %s, ondergrens: %d, bovengrens: %d

en: %s: cannot delete partitions
nl: %s: kan partities niet verwijderen

en: %s: partitioned loop devices unsupported
nl: %s: gepartitioneerde lus-apparaten worden niet ondersteund

en: %s: failed to initialize blkid prober
nl: %s: initialiseren van blkid-sonde is mislukt

en:  %1$s %2$srawN <major> <minor>
     %1$s %2$srawN /dev/<blockdevice>
     %1$s -q %2$srawN
     %1$s -qa
nl:  %1$s %2$srawN <hoofdnummer> <subnummer>
     %1$s %2$srawN /dev/<blokapparaat>
     %1$s -q %2$srawN
     %1$s -qa

en: Bind a raw character device to a block device.
nl: Bindt een rauw byte-apparaat aan een blok-apparaat.

en:  -q, --query    set query mode
nl:  -q, --query    binding tonen in plaats van instellen

en:  -a, --all      query all raw devices
nl:  -a, --all      alle bestaande 'raw'-apparaten langslopen

en: Device '%s' is the control raw device (use raw<N> where <N> is greater than zero)
nl: Apparaat '%s' is de 'raw'-besturing;
    (gebruik rawN, waar N groter is dan nul)

en: Cannot locate block device '%s'
nl: Kan blok-apparaat '%s' niet lokaliseren

en: Device '%s' is not a block device
nl: Apparaat '%s' is geen blok-apparaat

en: failed to parse argument
nl: ontleden van argument is mislukt

en: Cannot open master raw device '%s'
nl: Kan hoofd-'raw'-apparaat '%s' niet openen

en: Cannot locate raw device '%s'
nl: Kan 'raw'-apparaat '%s' niet lokaliseren

en: Raw device '%s' is not a character dev
nl: 'raw'-apparaat '%s' is geen byte-apparaat

en: Device '%s' is not a raw dev
nl: Apparaat '%s' is geen 'raw'-apparaat

en: Error querying raw device
nl: Fout tijdens polsen van 'raw'-apparaat

en: %sraw%d:  bound to major %d, minor %d
nl: %sraw%d:  gebonden aan hoofdnummer %d, subnummer %d

en: Error setting raw device
nl: Fout bij instellen van 'raw'-apparaat

en:  %s <disk device> <partition number> <length>
nl:  %s <blokapparaat> <partitienummer> <lengte>

en: Tell the kernel about the new size of a partition.
nl: Vertelt de kernel over de nieuwe grootte van de opgegeven partitie.

en: %s: failed to get start of the partition number %s
nl: %s: kan het begin van partitienummer %s niet achterhalen

en: failed to resize partition
nl: van grootte veranderen van partitie is mislukt

en: failed to allocate nested libfdisk context
nl: reserveren van geheugen voor geneste 'libfdisk'-context is mislukt

en: cannot seek %s
nl: kan geen 'seek' doen op %s

en: cannot write %s
nl: kan niet naar %s niet schrijven

en: %12s (offset %5ju, size %5ju): %s
nl: %12s (positie = %5ju, grootte = %5ju): %s

en: %s: failed to create a backup
nl: %s: het maken van een reservekopie is mislukt

en: failed to create a backup file, $HOME undefined
nl: het maken van een reservekopiebestand is mislukt, want $HOME is niet gedefinieerd

en: Backup files:
nl: Reservekopiebestanden:

en: failed to read new partition from device; ignoring --move-data
nl: lezen van nieuwe partitie is mislukt; '--move-data' wordt genegeerd

en: failed to get size of the new partition; ignoring --move-data
nl: kan grootte van nieuwe partitie niet achterhalen; '--move-data' wordt genegeerd

en: failed to get start of the new partition; ignoring --move-data
nl: kan begin van nieuwe partitie niet achterhalen; '--move-data' wordt genegeerd

en: failed to get size of the old partition; ignoring --move-data
nl: kan grootte van oude partitie niet achterhalen; '--move-data' wordt genegeerd

en: failed to get start of the old partition; ignoring --move-data
nl: kan begin van oude partitie niet achterhalen; '--move-data' wordt genegeerd

en: start of the partition has not been moved; ignoring --move-data
nl: begin van de partitie is niet verplaatst; '--move-data' wordt genegeerd

en: new partition is smaller than original; ignoring --move-data
nl: nieuwe partitie is kleiner dan de oude; '--move-data' wordt genegeerd

en: Data move: (--no-act)
nl: Gegevensverplaatsing (--no-act):

en: Data move:
nl: Gegevensverplaatsing:

en:  typescript file: %s
nl:  typescript-bestand: %s

en:   start sector: (from/to) %ju / %ju
nl:   beginsector: (van/tot) %ju / %ju

en:   sectors: %ju
nl:   sectoren: %ju

en:   step size: %zu bytes
nl:   stapgrootte: %zu bytes

en: Do you want to move partition data?
nl: Wilt u de gegevens op de partitie verplaatsen?

en: Leaving.
nl: Dag.

en: cannot read at offset: %ju; continue
nl: kan niet lezen op positie %ju -- doorgegaan

en: cannot write at offset: %ju; continue
nl: kan niet schrijven op positie %ju -- doorgegaan

en: cannot fsync at offset: %ju; continue
nl: kan geen fsync() doen op positie %ju -- doorgegaan

en: Moved %ju from %ju sectors (%.3f%%, %.1f MiB/s).
nl: Er zijn %ju van %ju sectoren verplaatst (%.3f%%, %.1f MiB/s).

en: Moved %ju from %ju sectors (%.3f%%).
nl: Er zijn %ju van %ju sectoren verplaatst (%.3f%%).

en: Moved %ju from %ju sectors (%.0f%%).
nl: Er zijn %ju van %ju sectoren verplaatst (%.0f%%).

en: Your data has not been moved (--no-act).
nl: Uw gegevens zijn niet verplaatst (--no-act).

en: %zu I/O errors detected!
nl: %zu invoer-/uitvoerfouten gedetecteerd!

en: %s: failed to move data
nl: %s: verplaatsen van gegevens is mislukt

en: The partition table is unchanged (--no-act).
nl: De partitietabel is ongewijzigd (--no-act).

en: 
    The partition table has been altered.
nl: 
    De partitietabel is gewijzigd.

en: unsupported label '%s'
nl: niet-ondersteund label '%s'

en: Id  Name
nl: ID  Naam

en: unrecognized partition table type
nl: onbekend partitietabeltype

en: Cannot get size of %s
nl: kan grootte van %s niet verkrijgen

en: total: %ju blocks
nl: totaal: %ju blokken

en: no disk device specified
nl: geen schijfapparaat gegeven

en: toggle boot flags is unsupported for Hybrid GPT/MBR
nl: het omschakelen van de opstartvlag wordt niet ondersteund voor hybride GPT/MBR

en: cannot switch to PMBR
nl: kan niet overschakelen naar PMBR

en: Activation is unsupported for GPT -- entering nested PMBR.
nl: Activatie wordt niet ondersteund voor GPT -- een geneste PMBR binnengegaan.

en: toggle boot flags is supported for MBR or PMBR only
nl: het omschakelen van de opstartvlag wordt alleen ondersteund voor MBR en PMBR

en: failed to parse partition number
nl: kan partitienummer niet ontleden

en: %s: partition %d: failed to toggle bootable flag
nl: %s: partitie %d: omschakelen van opstartvlag is mislukt

en: %s: partition %zu: failed to delete
nl: %s: partitie %zu: verwijderen is mislukt

en: partition number must be a positive number
nl: partitienummer moet een positief getal zijn

en: unexpected arguments
nl: onverwachte argumenten

en: %s: does not contain a recognized partition table
nl: %s: bevat geen herkenbare partitietabel

en: failed to allocate dump struct
nl: reserveren van geheugen voor dumpstruct is mislukt

en: %s: failed to dump partition table
nl: %s: opslaan van partitietabel is mislukt

en: %s: no partition table found
nl: %s: geen partitietabel gevonden

en: %s: partition %zu: partition table contains only %zu partitions
nl: %s: partitie %zu: partitietabel bevat slechts %zu partities

en: %s: partition %zu: partition is unused
nl: %s: partitie %zu wordt niet gebruikt

en: no partition number specified
nl: geen partitienummer opgegeven

en: %s: partition %zu: failed to get partition type
nl: %s: partitie %zu: achterhalen van partitietype is mislukt

en: failed to parse %s partition type '%s'
nl: ontleden van %s-partitietype '%s' is mislukt

en: %s: partition %zu: failed to set partition type
nl: %s: partitie %zu: instellen van partitietype is mislukt

en: %s: partition %zu: failed to get partition UUID
nl: %s: partitie %zu: achterhalen van partitie-UUID is mislukt

en: failed to allocate partition object
nl: reserveren van geheugen voor partitie-object is mislukt

en: %s: partition %zu: failed to set partition UUID
nl: %s: partitie %zu: instellen van partitie-UUID is mislukt

en: %s: partition %zu: failed to get partition name
nl: %s: partitie %zu: achterhalen van partitienaam is mislukt

en: %s: partition %zu: failed to set partition name
nl: %s: partitie %zu: instellen van partitienaam is mislukt

en: %s: partition %zu: failed to set partition attributes
nl: %s: partitie %zu: instellen van partitie-eigenschappen is mislukt

en: failed to gather unpartitioned space
nl: bepalen van ongepartitioneerde ruimte is mislukt

en: Discarding region %<PRIu64>-%<PRIu64>
nl: Gebied %<PRIu64>-%<PRIu64> wordt verworpen

en: %s: failed to set disklabel ID
nl: %s: instellen van schijflabel-ID is mislukt

en: no relocate operation specified
nl: geen herplaatsingsbewerking gegeven

en: unsupported relocation operation
nl: niet-ondersteunde herplaatsingsbewerking

en:  Commands:
nl:  Opdrachten:

en:    write    write table to disk and exit
nl:    write    de tabel naar schijf schrijven en afsluiten

en:    quit     show new situation and wait for user's feedback before write
nl:    quit     nieuwe situatie tonen, en antwoord afwachten alvorens te schrijven

en:    abort    exit sfdisk shell
nl:    abort    de sfdisk-shell verlaten

en:    print    display the partition table
nl:    print    de partitietabel weergeven

en:    help     show this help text
nl:    help     deze hulptekst tonen

en:    Ctrl-D   the same as 'quit'
nl:    Ctrl-D   hetzelfde als 'quit'

en:  Input format:
nl:  Invoeropmaak:

en:    <start>, <size>, <type>, <bootable>
nl:    <begin>, <grootte>, <type>, <opstartbaar>

en:    <start>  Beginning of the partition in sectors, or bytes if
                specified in the format <number>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}.
                The default is the first free space.
nl:    <begin>  Het begin van de partitie, in sectoren, of in
                bytes als gegeven als <getal>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}.
                Standaard wordt de eerste vrije ruimte gebruikt.

en:    <size>   Size of the partition in sectors, or bytes if
                specified in the format <number>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}.
                The default is all available space.
nl:    <grootte>  De grootte van de partitie, in sectoren, of in
                  bytes als gegeven als <getal>{K,M,G,T,P,E,Z,Y}.
                  Standaard wordt de hele vrije ruimte gebruikt.

en:    <type>   The partition type.  Default is a Linux data partition.
nl:    <type>   Type van de partitie.  Standaard is een Linux gegevenspartitie.

en:             MBR: hex or L,S,Ex,X,U,R,V shortcuts.
nl:             MBR: hexadecimaal of de L,S,Ex,X,U,R,V afkortingen

en:             GPT: UUID or L,S,H,U,R,V shortcuts.
nl:             GPT: UUID of de L,S,H,U,R,V afkortingen

en:    <bootable>  Use '*' to mark an MBR partition as bootable.
nl:    <opstarbaar>  Gebruik '*' om een MBR-partitie als opstartbaar te markeren.

en:  Example:
nl: Voorbeeld:

en:    , 4G     Creates a 4GiB partition at default start offset.
nl:    , 4G     Maakt een 4GiB partitie aan op de standaard beginpositie.

en: unsupported command
nl: niet-ondersteunde opdracht

en: line %d: unsupported command
nl: regel %d: niet-ondersteunde opdracht

en: The device contains '%s' signature and it may remain on the device. It is recommended to wipe the device with wipefs(8) or sfdisk --wipe, in order to avoid possible collisions.
nl: Het apparaat bevat een '%s'-vingerafdruk die mogelijk op het apparaat aanwezig blijft.  Het wordt aangeraden om het apparaat met wipefs(8) of `sfdisk --wipe` te wissen, om mogelijke "botsingen" te vermijden.

en: The device contains '%s' signature and it may be removed by a write command. See sfdisk(8) man page and --wipe option for more details.
nl: Het apparaat bevat een '%s'-vingerafdruk die mogelijk verwijderd wordt door een schrijfopdracht.  Zie sfdisk(8) en optie '--wipe' voor meer details.

en: failed to allocate partition name
nl: reserveren van ruimte voor partitienaam is mislukt

en: failed to allocate script handler
nl: reserveren van geheugen voor script-verwerker is mislukt

en: %s: cannot modify partition %d: no partition table was found
nl: %s: kan partitie %d niet aanpassen: geen partitietabel gevonden

en: %s: cannot modify partition %d: partition table contains only %zu partitions
nl: %s: kan partitie %d niet aanpassen: partitietabel bevat slechts %zu partities

en: warning: %s: partition %d is not defined yet
nl: waarschuwing: %s: partitie %d is nog niet gedefinieerd

en: 
    Welcome to sfdisk (%s).
nl: 
    Welkom bij 'sfdisk' (%s).

en: Checking that no-one is using this disk right now ...
nl: Even controleren of iemand deze schijf nu gebruikt...

en:  FAILED
nl:  MISLUKT

en: This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    Umount all file systems, and swapoff all swap partitions on this disk.
    Use the --no-reread flag to suppress this check.
nl: Deze schijf is in gebruik -- nu herpartitioneren is een slecht idee.
    Koppel eerst alle bestandssystemen af, en schakel met 'swapoff' alle
    wisselgeheugenpartities op deze schijf uit.
    Of gebruik optie '--no-reread' om deze controle te onderdrukken.

en: Use the --force flag to overrule all checks.
nl: Gebruik '--force' om alle controles te negeren.

en: 
    Old situation:
nl: 
    Oude situatie:

en: failed to set script header
nl: instellen van scriptkopregels is mislukt

en: 
    sfdisk is going to create a new '%s' disk label.
    Use 'label: <name>' before you define a first partition
    to override the default.
nl: 
    sfdisk gaat een nieuw '%s'-schijflabel aanmaken.
    Gebruik 'label: <naam>' om het schijflabeltype te wijzigen
    voordat u de eerste partitie aanmaakt.

en: 
    Type 'help' to get more information.
nl: 
    Typ 'help' voor meer informatie.

en: All partitions used.
nl: Alle partities zijn in gebruik.

en: Unknown script header '%s' -- ignore.
nl: Onbekende scriptkopregel '%s' -- genegeerd.

en: Done.
nl: Klaar.

en: Ignoring partition.
nl: Partitie wordt genegeerd.

en: Ignoring last-lba script header.
nl: Scriptkopregel 'last-lba' wordt genegeerd.

en: Failed to apply script headers, disk label not created
nl: Toepassen van scriptkopregels is mislukt; geen schijflabel aangemaakt

en: Failed to add #%zu partition
nl: Toevoegen van partitie #%zu is mislukt

en: Script header accepted.
nl: Scriptkopregels zijn geaccepteerd.

en: Failed to apply script headers, disk label not created.
nl: Toepassen van scriptkopregels is mislukt; geen schijflabel aangemaakt.

en: 
    New situation:
nl: 
    Nieuwe situatie:

en: Do you want to write this to disk?
nl: Wilt u dit naar de schijf schrijven?

en: Leaving.
nl: Dag.

en:  %1$s [options] <dev> [[-N] <part>]
     %1$s [options] <command>
nl:  %1$s [opties] <apparaat> [[-N] <partitienummer>]
     %1$s [opties] <opdracht>

en:  -A, --activate <dev> [<part> ...] list or set bootable (P)MBR partitions
nl:  -A, --activate <app> [<part>...]  opstartbare (P)MBR-partities tonen/instellen

en:  -d, --dump <dev>                  dump partition table (usable for later input)
nl:  -d, --dump <apparaat>             partitietabel dumpen (bruikbaar als invoer)

en:  -J, --json <dev>                  dump partition table in JSON format
nl:  -J, --json <apparaat>             partitietabel dumpen in JSON-indeling

en:  -B, --backup-pt-sectors <dev>     binary partition table backup (see -b and -O)
nl:  -B, --backup-pt-sectors <app>     reservekopie maken van tabelsectoren (zie -b)

en:  -g, --show-geometry [<dev> ...]   list geometry of all or specified devices
nl:  -g, --show-geometry [<app>...]    de geometrie van alle/deze apparaten tonen

en:  -l, --list [<dev> ...]            list partitions of each device
nl:  -l, --list [<apparaat>...]        partities tonen van alle/deze apparaten

en:  -F, --list-free [<dev> ...]       list unpartitioned free areas of each device
nl:  -F, --list-free [<apparaat>...]   vrije ruimtes tonen van alle/deze apparaten

en:  -r, --reorder <dev>               fix partitions order (by start offset)
nl:  -r, --reorder <apparaat>          partities herordenen (op startpositie)

en:  -s, --show-size [<dev> ...]       list sizes of all or specified devices
nl:  -s, --show-size [<apparaat>...]   groottes tonen van alle/deze apparaten

en:  -T, --list-types                  print the recognized types (see -X)
nl:  -T, --list-types                  herkende partitietypes opsommen (zie -X)

en:  -V, --verify [<dev> ...]          test whether partitions seem correct
nl:  -V, --verify [<apparaat>...]      controleren of de partities okee lijken

en:      --delete <dev> [<part> ...]   delete all or specified partitions
nl:      --delete <app> [<part>...]    alle (of deze) partities verwijderen

en:  --part-label <dev> <part> [<str>] print or change partition label
nl:  --part-label <app> <part> [<tekst>]  partitielabel tonen of wijzigen

en:  --part-type <dev> <part> [<type>] print or change partition type
nl:  --part-type <app> <part> [<type>]    partitietype tonen of wijzigen

en:  --part-uuid <dev> <part> [<uuid>] print or change partition uuid
nl:  --part-uuid <app> <part> [<UUID>]    partitie-UUID tonen of wijzigen

en:  --part-attrs <dev> <part> [<str>] print or change partition attributes
nl:  --part-attrs <app> <part> [<tekst>]  partitie-eigenschappen tonen of wijzigen

en:  --discard-free <dev>              discard (trim) unpartitioned areas
nl:  --discard-free <apparaat>         niet-gepartitioneerde gebieden verwerpen

en:  --disk-id <dev> [<str>]           print or change disk label ID (UUID)
nl:  --disk-id <apparaat> [<tekst>]    schijflabel-ID (UUID) tonen of wijzigen

en:  --relocate <oper> <dev>           move partition header
nl:  --relocate <wijze> <apparaat>     de kop van de partitietabel verplaatsen

en:  <dev>                     device (usually disk) path
nl:  <app>          pad naar apparaat (gewoonlijk een schijf)

en:  <part>                    partition number
nl:  <part>         partitienummer

en:  <type>                    partition type, GUID for GPT, hex for MBR
nl:  <type>         partitietype (GUID voor GPT, hexadecimaal voor MBR)

en:  -a, --append              append partitions to existing partition table
nl:  -a, --append              partities aan bestaande partitietabel toevoegen

en:  -b, --backup              backup partition table sectors (see -O)
nl:  -b, --backup              reservekopie maken van de tabelsectoren (zie '-O')

en:      --bytes               print SIZE in bytes rather than in human readable format
nl:      --bytes               grootte in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:      --move-data[=<typescript>] move partition data after relocation (requires -N)
nl:      --move-data[=<typescript>]   partitiegegevens verplaatsen na herplaatsing
                                        (vereist '-N')

en:      --move-use-fsync      use fsync after each write when move data
nl:      --move-use-fsync      een fsync() doen na elke schrijfoperatie tijdens
                                 verplaatsen van gegevens

en:  -f, --force               disable all consistency checking
nl:  -f, --force               alle controles uitschakelen

en:      --color[=<when>]      colorize output (%s, %s or %s)
nl:      --color[=<wanneer>]   de uitvoer kleuren (%s|%s|%s);

en:      --sector-size <size>  physical and logical sector size
nl:      --sector-size <getal> grootte van fysieke en logische sector

en:  -N, --partno <num>        specify partition number
nl:  -N, --partno <getal>      nummer van doelpartitie

en:  -n, --no-act              do everything except write to device
nl:  -n, --no-act              alles doen behalve naar het apparaat schrijven

en:      --no-reread           do not check whether the device is in use
nl:      --no-reread           niet controleren of het apparaat in gebruik is

en:      --no-tell-kernel      do not tell kernel about changes
nl:      --no-tell-kernel      de kernel niks vertellen over wijzigingen

en:  -O, --backup-file <path>  override default backup file name
nl:  -O, --backup-file <pad>   te gebruiken naam voor reservekopiebestand

en:  -o, --output <list>       output columns
nl:  -o, --output <lijst>      te tonen kolommen in de uitvoer

en:  -q, --quiet               suppress extra info messages
nl:  -q, --quiet               extra informatie onderdrukken

en:  -w, --wipe <mode>         wipe signatures (%s, %s or %s)
nl:  -w, --wipe <wanneer>      vingerafdrukken wissen (%s|%s|%s)

en:  -X, --label <name>        specify label type (dos, gpt, ...)
nl:  -X, --label <naam>        te gebruiken tabeltype ('dos', 'gpt', ...)

en:  -Y, --label-nested <name> specify nested label type (dos, bsd)
nl:  -Y, --label-nested <naam> type voor geneste tabel ('dos', 'bsd')

en:  -G, --show-pt-geometry    deprecated, alias to --show-geometry
nl:  -G, --show-pt-geometry    (verouderd; alias voor '--show-geometry')

en:  -L, --Linux               deprecated, only for backward compatibility
nl:  -L, --Linux               (verouderd; slechts herkend voor compatibiliteit)

en:  -u, --unit S              deprecated, only sector unit is supported
nl:  -u, --unit S              (verouderd; ondersteunt enkel de eenheid S/sector)

en: %s is deprecated in favour of --part-type
nl: optie '%s' is verouderd; gebruik '--part-type'

en: --id is deprecated in favour of --part-type
nl: optie '--id' is verouderd; gebruik '--part-type'

en: --show-pt-geometry is no more implemented. Using --show-geometry.
nl: optie '--show-pt-geometry' bestaat niet meer; '--show-geometry' wordt gebruikt

en: --Linux option is unnecessary and deprecated
nl: optie '--Linux' is onnodig en verouderd

en: unsupported unit '%c'
nl: niet-ondersteunde eenheid '%c'

en: --movedata requires -N
nl: optie '--movedata' vereist '-N'

en: failed to parse UUID: %s
nl: ontleden van UUID '%s' is mislukt

en: %s: failed to seek to swap UUID
nl: %s: 'seek' naar wisselgeheugen-UUID is mislukt

en: %s: failed to write UUID
nl: %s: schrijven van wisselgeheugen-UUID is mislukt

en: %s: failed to seek to swap label
nl: %s: 'seek' naar wisselgeheugenlabel is mislukt

en: label is too long. Truncating it to '%s'
nl: label is te lang; wordt afgekapt tot '%s'

en: %s: failed to write label
nl: %s: schrijven van label is mislukt

en: Display or change the label or UUID of a swap area.
nl: Toont of wijzigt het label of de UUID van een wisselgeheugengebied.

en:  -L, --label <label> specify a new label
     -U, --uuid <uuid>   specify a new uuid
nl:  -L, --label <label>   te gebruiken nieuw label
     -U, --uuid <UUID>     te gebruiken nieuwe UUID

en: ignore -U (UUIDs are unsupported)
nl: optie '-U' wordt genegeerd (UUID's worden niet ondersteund)

en: Try '%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: 
    Usage:
nl: 
    Gebruik:

en: 
    Options:
nl: 
    Opties:

en: 
    Functions:
nl: 
    Functies:

en: 
    Commands:
nl: 
    Opdrachten:

en: 
    Arguments:
nl: 
    Argumenten:

en: 
    Available output columns:
nl: 
    Beschikbare uitvoerkolommen:

en: 
    Default columns:
nl: 
    Standaardkolommen:

en: display this help
nl: deze hulptekst tonen

en: display version
nl: versie-informatie tonen

en:  Values for %s may be followed by a suffix: KiB, MiB,
     GiB, TiB, PiB, EiB, ZiB, or YiB (where the "iB" is optional).
nl:  Waardes voor %s mogen gevolgd worden door: KiB, MiB,
       GiB, TiB, PiB, EiB, ZiB, of YiB (waarbij de "iB" optioneel is).

en: 
    For more details see %s.
nl: 
    Voor meer informatie zie %s.

en: %s from %s
nl: '%s' uit %s

en: %s from %s
nl: '%s' uit %s

en: features:
nl: capaciteiten:

en: write error
nl: schrijffout

en: colors are enabled by default
nl: kleuren zijn standaard ingeschakeld

en: colors are disabled by default
nl: kleuren zijn standaard uitgeschakeld

en: failed to set the %s environment variable
nl: instellen van omgevingsvariabele %s is mislukt

en: fgetwc() failed
nl: fgetwc() is mislukt

en: EFI System
nl: EFI-systeem

en: MBR partition scheme
nl: MBR-partitieschema

en: Intel Fast Flash
nl: Intel "Snelle flash"

en: BIOS boot
nl: BIOS-opstart

en: Sony boot partition
nl: Sony-opstartpartitie

en: Lenovo boot partition
nl: Lenovo-opstartpartitie

en: PowerPC PReP boot
nl: PowerPC PReP opstart

en: ONIE boot
nl: ONIE-opstart

en: ONIE config
nl: ONIE-config

en: Microsoft reserved
nl: Microsoft gereserveerd

en: Microsoft basic data
nl: Microsoft basisgegevens

en: Microsoft LDM metadata
nl: Microsoft LDM-metagegevens

en: Microsoft LDM data
nl: Microsoft LDM-gegevens

en: Windows recovery environment
nl: Windows recovery-omgeving

en: IBM General Parallel Fs
nl: IBM General Parallel FS

en: Microsoft Storage Spaces
nl: Microsoft "Opslagruimtes"

en: HP-UX data
nl: HP-UX gegevens

en: Linux swap
nl: Linux wisselgeheugen

en: Linux filesystem
nl: Linux bestandssysteem

en: Linux server data
nl: Linux servergegevens

en: Linux reserved
nl: Linux gereserveerd

en: Linux variable data
nl: Linux variabele gegevens

en: Linux temporary data
nl: Linux tijdelijke gegevens

en: Linux extended boot
nl: Linux uitgebreid opstart

en: Linux user's home
nl: Linux gebruikers-home

en: FreeBSD data
nl: FreeBSD gegevens

en: FreeBSD boot
nl: FreeBSD opstart

en: FreeBSD swap
nl: FreeBSD wisselgeheugen

en: Apple boot
nl: Apple opstart

en: Apple Core storage
nl: Apple Core opslag

en: Apple Silicon boot
nl: Apple Silicon opstart

en: Solaris boot
nl: Solaris opstart

en: Solaris swap
nl: Solaris wisselgeheugen

en: Solaris alternate sector
nl: Solaris alternatieve sector

en: Solaris reserved 1
nl: Solaris gereserveerd 1

en: Solaris reserved 2
nl: Solaris gereserveerd 2

en: Solaris reserved 3
nl: Solaris gereserveerd 3

en: Solaris reserved 4
nl: Solaris gereserveerd 4

en: Solaris reserved 5
nl: Solaris gereserveerd 5

en: NetBSD swap
nl: NetBSD wisselgeheugen

en: NetBSD concatenated
nl: NetBSD samengevoegd

en: NetBSD encrypted
nl: NetBSD versleuteld

en: ChromeOS root fs
nl: ChromeOS root-FS

en: ChromeOS reserved
nl: ChromeOS gereserveerd

en: MidnightBSD data
nl: MidnightBSD gegevens

en: MidnightBSD boot
nl: MidnightBSD opstart

en: MidnightBSD swap
nl: MindightBSD wisselgeheugen

en: Ceph Journal
nl: Ceph journal

en: Ceph Encrypted Journal
nl: Ceph versleuteld journal

en: Ceph crypt OSD
nl: Ceph versleuteld OSD

en: Ceph disk in creation
nl: Ceph schijf in wording

en: Ceph crypt disk in creation
nl: Ceph versleutelde schijf in wording

en: VMware Diagnostic
nl: VMware diagnostiek

en: VMware Reserved
nl: VMware gereserveerd

en: OpenBSD data
nl: OpenBSD gegevens

en: QNX6 file system
nl: QNX6 bestandssysteem

en: Plan 9 partition
nl: Plan-9 partitie

en: Marvell Armada 3700 Boot partition
nl: Marvell Armada 3700 opstartpartitie

en: DragonFlyBSD Swap
nl: DragonFlyBSD wisselgeheugen

en: U-Boot environment
nl: U-Boot-omgeving

en: Atari TOS basic data
nl: Atari TOS basisgegevens

en: Atari TOS raw data (XHDI)
nl: Atari TOS rauwe gegevens (XHDI)

en: Minix filesystem
nl: Minix bestandssysteem

en: Empty
nl: leeg

en: Extended
nl: uitgebreid

en: AIX bootable
nl: AIX opstartbaar

en: OS/2 Boot Manager
nl: OS/2 opstartmanager

en: W95 Ext'd (LBA)
nl: W95 uitgeb. (LBA)

en: Hidden FAT12
nl: verborgen FAT12

en: Compaq diagnostics
nl: Compaq diagnostiek

en: Hidden FAT16 <32M
nl: verborgen FAT16 <32M

en: Hidden FAT16
nl: verborgen FAT16

en: Hidden HPFS/NTFS
nl: verborgen HPFS/NTFS

en: Hidden W95 FAT32
nl: verborgen W95 FAT32

en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
nl: verb. W95 FAT32 (LBA)

en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
nl: verb. W95 FAT16 (LBA)

en: Hidden NTFS WinRE
nl: verborgen NTFS WinRE

en: PPC PReP Boot
nl: PPC PReP opstart

en: QNX4.x 2nd part
nl: QNX4.x 2de deel

en: QNX4.x 3rd part
nl: QNX4.x 3de deel

en: OnTrackDM6
nl: OnTrack DM6

en: GNU HURD or SysV
nl: GNU HURD / SysV

en: DiskSecure Multi-Boot
nl: DiskSecure MultiBoot

en: Old Minix
nl: oude Minix

en: Minix / old Linux
nl: Minix / oude Linux

en: Linux swap / Solaris
nl: Linux wisselgeheugen

en: OS/2 hidden or Intel hibernation
nl: OS/2 verborgen of Intel hibernatie

en: Linux extended
nl: Linux uitgebreid

en: NTFS volume set
nl: NTFS volumenset

en: IBM Thinkpad hibernation
nl: IBM Thinkpad hibernatie

en: Darwin boot
nl: Darwin opstart

en: BSDI fs
nl: BSDI-bestandssysteem

en: BSDI swap
nl: BSDI-wisselgeheugen

en: Boot Wizard hidden
nl: BootWizard verborgen

en: Acronis FAT32 LBA
nl: Acronis FAT32 (LBA)

en: DRDOS/sec (FAT-12)
nl: DRDOS/sec (FAT12)

en: DRDOS/sec (FAT-16 < 32M)
nl: DRDOS/sec (FAT16 <32M)

en: DRDOS/sec (FAT-16)
nl: DRDOS/sec (FAT16)

en: Non-FS data
nl: non-BS-gegevens

en: BeOS fs
nl: BeOS bestandssysteem

en: Linux/PA-RISC boot
nl: Linux/PA-RISC opstart

en: DOS secondary
nl: DOS secundair

en: VMware VMKCORE
nl: VMware vmkcore

en: Linux raid autodetect
nl: Linux raidautodetectie

en: warning: %s is misaligned
nl: waarschuwing: %s is onjuist uitgelijnd

en: unsupported lock mode: %s
nl: niet-ondersteunde vergrendelingsmodus: %s

en: %s: %s: device already locked, waiting to get lock ...
nl: %s: %s: apparaat is al vergrendeld; wachten op verkrijgen van grendel ...

en: %s: device already locked
nl: %s: apparaat is al vergrendeld

en: %s: failed to get lock
nl: %s: verkrijgen van vergrendeling is mislukt

en: capget failed
nl: capget() is mislukt

en: capset failed
nl: capset() is mislukt

en: prctl(PR_CAP_AMBIENT) failed
nl: prctl(PR_CAP_AMBIENT) is mislukt

en: Selected partition %ju
nl: Geselecteerde partitie is %ju

en: No partition is defined yet!
nl: Er zijn nog geen partities gedefinieerd!

en: No free partition available!
nl: Geen vrije partitie beschikbaar!

en: Partition number
nl: Partitienummer

en: Created a new partition %d of type '%s' and of size %s.
nl: Nieuwe partitie %d van type '%s' en grootte %s is aangemaakt.

en: Partition %zd: has invalid starting sector 0.
nl: Partitie %zd heeft ongeldige beginsector 0.

en: There is no *BSD partition on %s.
nl: Er is geen *BSD-partitie op %s.

en: First cylinder
nl: Eerste cilinder

en: Last cylinder, +/-cylinders or +/-size{K,M,G,T,P}
nl: Laatste cilinder, +/-cilinders, of +/-grootte{K,M,G,T,P}

en: Last sector, +/-sectors or +/-size{K,M,G,T,P}
nl: Laatste sector, +/-sectoren, of +/-grootte{K,M,G,T,P}

en: The device %s does not contain BSD disklabel.
nl: Apparaat %s bevat geen BSD-schijflabel.

en: Do you want to create a BSD disklabel?
nl: Wilt u een BSD-schijflabel aanmaken?

en: Disk
nl: Schijf

en: Packname
nl: Packnaam

en: Flags
nl: Vlaggen

en:  removable
nl:  verwijderbaar

en:  ecc
nl:  ECC

en:  badsect
nl:  slechte_sectoren

en: Tracks/Cylinder
nl: Sporen/Cilinder

en: Sectors/Cylinder
nl: Sectoren/Cilinder

en: Cylinders
nl: Cilinders

en: Rpm
nl: RPM

en: Interleave
nl: Tussenruimte

en: Cylinderskew
nl: Cilinderskew

en: Headswitch
nl: Kopoverschakeling

en: Track-to-track seek
nl: Spoor-tot-spoor 'seek'

en: sectors/track
nl: sectoren/spoor

en: tracks/cylinder
nl: sporen/cilinder

en: cylinders
nl: cilinders

en: sectors/cylinder
nl: sectoren/cilinder

en: interleave
nl: tussenruimte

en: cylinderskew
nl: cilinderskew

en: headswitch
nl: overschakelen van kop

en: track-to-track seek
nl: spoor-tot-spoor 'seek'

en: The bootstrap file %s successfully loaded.
nl: Bootstrap-bestand %s is met succes geladen.

en: Bootstrap: %1$sboot -> boot%1$s (default %1$s)
nl: Bootstrap: %1$sboot -> boot%1$s (standaard %1$s)

en: Bootstrap overlaps with disklabel!
nl: Bootstrap overlapt met schijflabel!

en: Bootstrap installed on %s.
nl: Bootstrap is geïnstalleerd op %s.

en: Disklabel written to %s.  (Don't forget to write the %s disklabel too.)
nl: Schijflabel is geschreven naar %s.  (Vergeet niet om ook het %s-label te schrijven.)

en: Disklabel written to %s.
nl: Schijflabel is geschreven naar %s.

en: Syncing disks.
nl: Leegmaken van schijfbuffers...

en: BSD label is not nested within a DOS partition.
nl: BSD-label is niet genest binnen een DOS-partitie.

en: BSD partition '%c' linked to DOS partition %zu.
nl: BSD-partitie '%c' is gekoppeld aan DOS-partitie %zu.

en: %s: fsync device failed
nl: %s: fsync() op het apparaat is mislukt

en: %s: close device failed
nl: %s: sluiten van apparaat is mislukt

en: Calling ioctl() to re-read partition table.
nl: Aanroepen van ioctl() om partitietabel opnieuw in te lezen...

en: Re-reading the partition table failed.
nl: Herinlezen van partitietabel is mislukt.

en: The kernel still uses the old table. The new table will be used at the next reboot or after you run partprobe(8) or partx(8).
nl: De kernel gebruikt nog de oude tabel.  De nieuwe tabel wordt alleen na
    opnieuw opstarten gebruikt, of na uitvoeren van partprobe(8) of partx(8).

en: Failed to remove partition %zu from system
nl: Verwijderen van partitie %zu uit het systeem is mislukt

en: Failed to update system information about partition %zu
nl: Bijwerken van systeeminformatie over partitie %zu is mislukt

en: Failed to add partition %zu to system
nl: Toevoegen van partitie %zu aan het systeem is mislukt

en: The kernel still uses the old partitions. The new table will be used at the next reboot.
nl: De kernel gebruikt nog de oude partities.  De nieuwe tabel wordt bij de volgende herstart gebruikt.

en: cylinder | cylinders
nl[0]: cilinder
nl[1]: cilinders

en: sector | sectors
nl[0]: sector
nl[1]: sectoren

en: Incomplete geometry setting.
nl: Onvolledige geometrie-instelling.

en: All primary partitions have been defined already.
nl: Alle primaire partities zijn al gedefinieerd.

en: Primary partition not available.
nl: Geen primaire partitie beschikbaar.

en: Failed to read extended partition table (offset=%ju)
nl: Lezen van uitgebreide partitietabel is mislukt (positie=%ju)

en: You can set geometry from the extra functions menu.
nl: U kunt de geometrie instellen in het menu met extra functies.

en: DOS-compatible mode is deprecated.
nl: DOS-compatibiliteitsmodus is verouderd.

en: The device presents a logical sector size that is smaller than the physical sector size. Aligning to a physical sector (or optimal I/O) size boundary is recommended, or performance may be impacted.
nl: Op het apparaat is de logische sectorgrootte kleiner dan de fysieke.
    Uitlijning op een fysieke sectorgrens (of optimale in-/uitvoergrootte)
    wordt aangeraden, anders kunnen de prestaties er onder lijden.

en: Cylinders as display units are deprecated.
nl: Cilinders als weergave-eenheid zijn verouderd.

en: The size of this disk is %s (%ju bytes). DOS partition table format cannot be used on drives for volumes larger than %lu bytes for %lu-byte sectors. Use GUID partition table format (GPT).
nl: De grootte van deze schijf is %s (%ju bytes).
    Een DOS-partitietabel is niet mogelijk op volumens die groter
    zijn dan %lu bytes (bij sectoren van %lu bytes).
    Gebruik een GUID-partitietabel (GPT).

en: Bad offset in primary extended partition.
nl: Ongeldige plaats in primaire uitgebreide partitie.

en: Omitting partitions after #%zu. They will be deleted if you save this partition table.
nl: Partities na #%zu worden weggelaten.
    Ze zullen worden *verwijderd* als u deze partitietabel opslaat.

en: Extra link pointer in partition table %zu.
nl: Extra koppelingsverwijzer in partitietabel %zu.

en: Ignoring extra data in partition table %zu.
nl: Extra gegevens in partitietabel %zu worden genegeerd.

en: omitting empty partition (%zu)
nl: lege partitie (%zu) wordt weggelaten

en: Created a new DOS (MBR) disklabel with disk identifier 0x%08x.
nl: Nieuw DOS-schijflabel (MBR) is aangemaakt met schijf-ID 0x%08x.

en: Enter the new disk identifier
nl: Voer de nieuwe schijf-ID in

en: Incorrect value.
nl: Ongeldige waarde.

en: Disk identifier changed from 0x%08x to 0x%08x.
nl: Schijf-ID is gewijzigd van 0x%08x naar 0x%08x.

en: Ignoring extra extended partition %zu
nl: Extra uitgebreide partitie %zu wordt genegeerd.

en: Invalid flag 0x%02x%02x of EBR (for partition %zu) will be corrected by w(rite).
nl: Onjuiste optie 0x%02x%02x van EBR (voor partitie %zu) zal worden gecorrigeerd bij het schrijven.

en: Start sector %ju out of range.
nl: Startsector %ju valt buiten bereik.

en: Partition %zu is already defined.  Delete it before re-adding it.
nl: Partitie %zu is al gedefinieerd.  Verwijder deze eerst, en voeg hem dan opnieuw toe.

en: No free sectors available.
nl: Geen vrije sectoren beschikbaar.

en: Sector %ju is already allocated.
nl: Sector %ju is al gereserveerd.

en: Adding logical partition %zu
nl: Logische partitie %zu wordt toegevoegd.

en: Partition %zu: contains sector 0
nl: Partitie %zu bevat sector 0.

en: Partition %zu: head %d greater than maximum %d
nl: Partitie %zu: kopnummer %d is groter dan maximum %d

en: Partition %zu: sector %d greater than maximum %ju
nl: Partitie %zu: sectornummer %d is groter dan maximum %ju

en: Partition %zu: cylinder %d greater than maximum %ju
nl: Partitie %zu: cilindernummer %d is groter dan maximum %ju

en: Partition %zu: LBA sector %u disagrees with C/H/S calculated sector %u
nl: Partitie %zu: LBA-sector %u komt niet overeen met C/H/S-berekende sector %u

en: Partition %zu: different physical/logical beginnings (non-Linux?): phys=(%d, %d, %d), logical=(%d, %d, %d)
nl: Partitie %zu heeft verschillende fysieke/logische eindpunten (niet-Linux?): fysiek=(%d, %d, %d), logisch=(%d, %d, %d).

en: Partition %zu: different physical/logical endings: phys=(%d, %d, %d), logical=(%d, %d, %d)
nl: Partitie %zu heeft verschillende fysieke/logische eindpunten: fysiek=(%d, %d, %d), logisch=(%d, %d, %d).

en: Partition %zu: does not end on cylinder boundary.
nl: Partitie %zu eindigt niet op een cilindergrens.

en: Partition %zu: bad start-of-data.
nl: Partitie %zu heeft onjuist begin van gegevensgebied.

en: Partition %zu: overlaps partition %zu.
nl: Partitie %zu overlapt partitie %zu.

en: Partition %zu: empty.
nl: Partitie %zu is leeg.

en: Logical partition %zu: not entirely in partition %zu.
nl: Logische partitie %zu ligt niet geheel binnen partitie %zu.

en: No errors detected.
nl: Geen fouten gevonden.

en: Total allocated sectors %ju greater than the maximum %ju.
nl: Totaal aantal gereserveerde sectoren (%ju) is groter dan maximum %ju.

en: Remaining %ju unallocated %ld-byte sectors.
nl: Er resteren %ju niet-gereserveerde sectoren van %ld bytes.

en: %d error detected. | %d errors detected.
nl[0]: %d fout gevonden.
nl[1]: %d fouten gevonden.

en: The maximum number of partitions has been created.
nl: Het maximum aantal partities is aangemaakt.

en: Extended partition already exists.
nl: Uitgebreide partitie bestaat al.

en: Extended partition does not exists. Failed to add logical partition.
nl: Er is geen uitgebreide partitie.  Toevoegen van logische partitie is mislukt.

en: All primary partitions are in use.
nl: Alle primaire partities zijn in gebruik.

en: All space for primary partitions is in use.
nl: Alle ruimte voor primaire partities is in gebruik.

note: TRANSLATORS: Try to keep this within 80 characters.
en: To create more partitions, first replace a primary with an extended partition.
nl: Vervang voor meer partities eerst een primaire partitie door een uitgebreide.

en: Partition type
nl: Partitietype

en: %u primary, %d extended, %u free
nl: %u primair,  %d uitgebreid,  %u vrij

en: primary
nl: primair

en: extended
nl: uitgebreid

en: container for logical partitions
nl: container voor logische partities

en: logical
nl: logisch

en: numbered from 5
nl: genummerd vanaf 5

en: Invalid partition type `%c'.
nl: Ongeldig partitietype '%c'.

en: Cannot write sector %jd: seek failed
nl: Kan sector %jd niet schrijven: 'seek' is mislukt

en: Disk identifier
nl: Schijf-ID

en: Type 0 means free space to many systems. Having partitions of type 0 is probably unwise.
nl: Type 0 betekent op veel systemen 'vrije ruimte'.  Het is daarom
    vermoedelijk onverstandig om partities van het type 0 te hebben.

en: Cannot change type of the extended partition which is already used by logical partitions. Delete logical partitions first.
nl: Kan het type van een uitgebreide partitie die al door logische partities gebruikt wordt niet wijzigen.  Verwijder eerst de logische partities.

en: Partition %zu: no data area.
nl: Partitie %zu heeft geen gegevensgebied.

en: New beginning of data
nl: Nieuw begin van gegevens

en: The new beginning of the partition overlaps the disk label area. Be very careful when using the partition. You can lose all your partitions on the disk.
nl: Het nieuwe begin van de partitie overlapt het schijflabelgebied.  Wees zeer voorzichtig bij het gebruik van de partitie.  U kunt alle partities op de schijf verliezen.

en: Partition %zu: is an extended partition.
nl: Partitie %zu is een uitgebreide partitie.

en: The bootable flag on partition %zu is enabled now.
nl: De opstartbaarvlag op partitie %zu is nu ingeschakeld.

en: The bootable flag on partition %zu is disabled now.
nl: De opstartbaarvlag op partitie %zu is nu uitgeschakeld.

en: Device
nl: Apparaat

en: Boot
nl: Op.

en: Id
nl: ID

en: Start-C/H/S
nl: Begin-C/K/S

en: End-C/H/S
nl: Eind-C/K/S

en: Attrs
nl: Kenm.

en: failed to allocate GPT header
nl: reserveren van geheugen voor GPT-kop is mislukt

en: First LBA specified by script is out of range.
nl: Eerste door script gegeven LBA valt buiten geldig bereik.

en: Last LBA specified by script is out of range.
nl: Laatste door script gegeven LBA valt buiten geldig bereik.

en: GPT PMBR size mismatch (%<PRIu64> != %<PRIu64>) will be corrected by write.
nl: Grootteverschil in GPT PMBR (%<PRIu64> != %<PRIu64>) zal worden gerepareerd bij het schrijven.

en: gpt: stat() failed
nl: gpt: stat() is mislukt

en: gpt: cannot handle files with mode %o
nl: gpt: kan bestanden met modus %o niet verwerken

en: GPT Header
nl: GPT-kop

en: GPT Entries
nl: GPT-items

en: GPT Backup Entries
nl: GPT-reservekopie-items

en: GPT Backup Header
nl: GPT-reservekopie-kop

en: First usable LBA
nl: Eerst bruikbare LBA

en: Last usable LBA
nl: Laatst bruikbare LBA

note: TRANSLATORS: The LBA (Logical Block Address) of the backup GPT header.
en: Alternative LBA
nl: Alternatieve LBA

note: TRANSLATORS: The start of the array of partition entries.
en: Partition entries starting LBA
nl: Beginblok van partitie-items

note: TRANSLATORS: The end of the array of partition entries.
en: Partition entries ending LBA
nl: Eindblok van partitie-items

en: Allocated partition entries
nl: Gereserveerde partitie-items

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
nl: De reservekopie van de GPT-tabel is beschadigd, maar de primaire tabel lijkt goed.  Deze laatste zal worden gebruikt.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
nl: De primaire GPT-tabel is beschadigd, maar de reservekopie lijkt goed.  Deze laatste zal worden gebruikt.

en: The backup GPT table is not on the end of the device.
nl: De reservekopie van de GPT-tabel is niet aan het einde van het apparaat.

en: The backup GPT table is not on the end of the device. This problem will be corrected by write.
nl: De reservekopie van de GPT-tabel is niet aan het einde van het apparaat.  Dit zal worden gecorrigeerd bij het schrijven.

en: Failed to recalculate backup GPT table location
nl: Herberekenen van positie voor reservekopie van GPT-tabel is mislukt

en: unsupported GPT attribute bit '%s'
nl: niet-ondersteund GPT-eigenschapsbit '%s'

en: failed to parse GPT attribute string '%s'
nl: ontleden van GPT-eigenschapstekenreeks '%s' is mislukt

en: Partition UUID changed from %s to %s.
nl: Partitie-UUID is gewijzigd van %s naar %s.

en: Failed to translate partition name, name not changed.
nl: Hercoderen van partitienaam is mislukt -- naam is niet gewijzigd.

en: Partition name changed from '%s' to '%.*s'.
nl: Partitienaam is gewijzigd van '%s' naar '%.*s'.

en: The start of the partition understeps FirstUsableLBA.
nl: Begin van de partitie is kleiner dan FirstUsableLBA.

en: The end of the partition oversteps LastUsableLBA.
nl: Begin van de partitie is groter dan LastUsableLBA.

en: The device contains hybrid MBR -- writing GPT only.
nl: Het apparaat bevat een hybride MBR -- alleen de GPT wordt geschreven.

en: Disk does not contain a valid backup header.
nl: Schijf bevat geen geldige backup-header.

en: Invalid primary header CRC checksum.
nl: Ongeldige CRC-controlesom van primaire header.

en: Invalid backup header CRC checksum.
nl: Ongeldige CRC-controlesom van backup-header.

en: Invalid partition entry checksum.
nl: Ongeldige controlesom van partitie-item.

en: Invalid primary header LBA sanity checks.
nl: Ongeldige LBA-gezondverstandcontrole van primaire header.

en: Invalid backup header LBA sanity checks.
nl: Ongeldige LBA-gezondverstandcontrole van backup-header.

en: MyLBA mismatch with real position at primary header.
nl: MyLBA komt niet overeen met werkelijke positie in primaire header.

en: MyLBA mismatch with real position at backup header.
nl: MyLBA komt niet overeen met werkelijke positie in backup-header.

en: Disk is too small to hold all data.
nl: Schijf is te klein om alle gegevens te bevatten.

en: Primary and backup header mismatch.
nl: Primaire en backup-header komen niet overeen.

en: Partition %u overlaps with partition %u.
nl: Partitie %u overlapt partitie %u.

en: Partition %u is too big for the disk.
nl: Partitie %u is te groot voor de schijf.

en: Partition %u ends before it starts.
nl: Partitie %u eindigt vóórdat ie begint.

en: Header version: %s
nl: Header-versie: %s

en: Using %zu out of %zu partitions.
nl: Er worden %zu van %zu partities gebruikt.

en: A total of %ju free sectors is available in %u segment. | A total of %ju free sectors is available in %u segments (the largest is %s).
nl[0]: Een totaal van %ju vrije sectoren is beschikbaar in %u segment.
nl[1]: Een totaal van %ju vrije sectoren is beschikbaar in %u segmenten (de grootste is %s).

en: All partitions are already in use.
nl: Alle partities zijn al in gebruik.

en: No enough free sectors available.
nl: Niet genoeg vrije sectoren beschikbaar.

en: Sector %ju already used.
nl: Sector %ju wordt al gebruikt.

en: Could not create partition %zu
nl: Kan partitie %zu niet aanmaken

en: The last usable GPT sector is %ju, but %ju is requested.
nl: De laatste bruikbare GPT-sector is %ju, maar %ju werd gevraagd.

en: The first usable GPT sector is %ju, but %ju is requested.
nl: De eerste bruikbare GPT-sector is %ju, maar %ju werd gevraagd.

en: Created a new GPT disklabel (GUID: %s).
nl: Een nieuw GPT-schijflabel is aangemaakt (GUID: %s).

en: The maximal number of partitions is %zu (default is %zu).
nl: Het maximum aantal partities is %zu (standaard is %zu).

en: Enter new disk UUID (in 8-4-4-4-12 format)
nl: Voer nieuwe schijf-UUID in (in 8-4-4-4-12-vorm)

en: Failed to parse your UUID.
nl: Ontleden van UUID is mislukt.

en: Disk identifier changed from %s to %s.
nl: Schijf-ID is gewijzigd van %s naar %s.

en: Not enough space for new partition table!
nl: Niet genoeg ruimte beschikbaar voor een nieuwe partitietabel!

en: Partition #%zu out of range (minimal start is %<PRIu64> sectors)
nl: Partitie %zu gaat buiten boord (het minimum begin is %<PRIu64> sectoren)

en: Partition #%zu out of range (maximal end is %<PRIu64> sectors)
nl: Partitie %zu gaat buiten boord (het maximum einde is %<PRIu64> sectoren)

en: The partition entry size is zero.
nl: Grootte van partitie-item is nul.

en: The number of the partition has to be smaller than %zu.
nl: Het nummer van de partitie moet kleiner zijn dan %zu.

en: Cannot allocate memory!
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar!

en: Partition table length changed from %<PRIu32> to %<PRIu32>.
nl: Partitietabellengte is gewijzigd van %<PRIu32> naar %<PRIu32>.

en: The attributes on partition %zu changed to 0x%016<PRIx64>.
nl: De eigenschappen van partitie %zu zijn gewijzigd naar 0x%016<PRIx64>.

en: Enter GUID specific bit
nl: Voer GUID-specifiek bit in

en: failed to toggle unsupported bit %lu
nl: omschakelen van niet-ondersteund bit %lu is mislukt

en: The GUID specific bit %d on partition %zu is enabled now.
nl: GUID-specifiek bit %d op partitie %zu is nu ingeschakeld.

en: The GUID specific bit %d on partition %zu is disabled now.
nl: GUID-specifiek bit %d op partitie %zu is nu uitgeschakeld.

en: The %s flag on partition %zu is enabled now.
nl: De %s-vlag op partitie %zu is nu ingeschakeld.

en: The %s flag on partition %zu is disabled now.
nl: De %s-vlag op partitie %zu is nu uitgeschakeld.

en: Name
nl: Naam

en: Partitions order fixed.
nl: De partities zijn herordend.

en: Nothing to do. Ordering is correct already.
nl: Er hoeft niets gedaan te worden.  De ordening is al goed.

en: Failed to fix partitions order.
nl: Herordenen van partities is mislukt.

en: Free space
nl: [vrije ruimte]

en: Failed to resize partition #%zu.
nl: Van grootte veranderen van partitie #%zu is mislukt.

note: TRANSLATORS: unknown network interface, maximum 15 * (IF_NAMESIZE-1) bytes
en: unknown
nl: onbekend

en: The script and device sector size differ; the sizes will be recalculated to match the device.
nl: De grootte in het script verschilt van de apparaatsectorgrootte; de groottes
    worden herberekend om overeen te komen met de apparaatsectorgrootte.

en: Can't recalculate partition start to the device sectors
nl: Kan partitiebegin niet herberekenen naar apparaatsectoren

en: Can't recalculate partition size to the device sectors
nl: Kan partitiegrootte niet herberekenen naar apparaatsectoren

en: SGI raw
nl: SGI rauw

en: SGI volume
nl: SGI volumen

en: SGI info created on second sector.
nl: SGI-info is aangemaakt op tweede sector.

en: Detected an SGI disklabel with wrong checksum.
nl: SGI-schijflabel gevonden met foutieve controlesom.

en: Physical cylinders
nl: Fysieke cilinders

en: Extra sects/cyl
nl: Extra sectoren per cilinder

en: Bootfile
nl: Opstartbestand

en: Invalid bootfile!  The bootfile must be an absolute non-zero pathname, e.g. "/unix" or "/unix.save".
nl: Ongeldig opstartbestand!  Het opstartbestand moet een absolute,
    niet-nul padnaam zijn, zoals '/unix' of '/unix.save'.

en: Name of bootfile is too long: %zu byte maximum. | Name of bootfile is too long: %zu bytes maximum.
nl[0]: Naam van opstartbestand is te lang: maximaal %zu byte.
nl[1]: Naam van opstartbestand is te lang: maximaal %zu bytes.

en: Bootfile must have a fully qualified pathname.
nl: Opstartbestand moet een volledig aangegeven padnaam hebben.

en: Be aware that the bootfile is not checked for existence.  SGI's default is "/unix", and for backup "/unix.save".
nl: Let op: er niet wordt gecontroleerd of het opstartbestand bestaat.
    SGI's standaard is '/unix', en voor backup '/unix.save'.

en: The current boot file is: %s
nl: Het huidige opstartbestand is: %s

en: Enter full path of the new boot file
nl: Geef het volledige pad van het nieuwe opstartbestand

en: Boot file is unchanged.
nl: Opstartbestand blijft ongewijzigd.

en: Bootfile has been changed to "%s".
nl: Opstartbestand is veranderd naar '%s'.

en: More than one entire disk entry present.
nl: Er is meer dan één gehele-schijf-item.

en: No partitions defined.
nl: Geen partities gedefinieerd.

en: IRIX likes it when partition 11 covers the entire disk.
nl: IRIX houdt ervan dat partitie 11 de gehele schijf beslaat.

en: The entire disk partition should start at block 0, not at block %d.
nl: De gehele-schijfpartitie moet beginnen bij blok 0, niet bij blok %d.

en: Partition 11 should cover the entire disk.
nl: Partitie 11 zou de gehele schijf moeten beslaan.

en: Partitions %d and %d overlap by %d sector. | Partitions %d and %d overlap by %d sectors.
nl[0]: De partities %d en %d overlappen elkaar met %d sector.
nl[1]: De partities %d en %d overlappen elkaar met %d sectoren.

en: Unused gap of %8u sector: sector %8u | Unused gap of %8u sectors: sectors %8u-%u
nl[0]: Ongebruikt gat van %8u sector: sectoren %8u.
nl[1]: Ongebruikt gat van %8u sectoren: sectoren %8u-%u.

en: The boot partition does not exist.
nl: De opstartpartitie bestaat niet.

en: The swap partition does not exist.
nl: De wisselgeheugenpartitie bestaat niet.

en: The swap partition has no swap type.
nl: De wisselgeheugenpartitie heeft geen soortaanduiding.

en: You have chosen an unusual bootfile name.
nl: U hebt een ongebruikelijke naam gekozen voor het opstartbestand.

en: Partition overlap on the disk.
nl: U hebt een partitie-overlap op de schijf.

en: Attempting to generate entire disk entry automatically.
nl: Poging tot het automatisch aanmaken van een gehele-schijf-item.

en: The entire disk is already covered with partitions.
nl: De volledige schijf is al ingedeeld in partities.

en: You got a partition overlap on the disk. Fix it first!
nl: U hebt een partitie-overlap op de schijf.  Los dit eerst op!

en: First %s
nl: Eerste %s

en: It is highly recommended that the eleventh partition covers the entire disk and is of type 'SGI volume'.
nl: Het wordt sterk aangeraden om de elfde partitie de gehele schijf
    te laten beslaan en van het type 'SGI volumen' te laten zijn.

en: Last %s or +%s or +size{K,M,G,T,P}
nl: Laatste %s, +%s of +grootte{K,M,G,T,P}

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s. Using geometry cylinder value of %ju. This value may be truncated for devices > 33.8 GB.
nl: ioctl(BLKGETSIZE) is mislukt op %s.
    Cilindergeometriewaarde %ju wordt nu gebruikt.
    Deze waarde kan voor apparaten groter dan 33.8 GB afgekapt zijn.

en: Created a new SGI disklabel.
nl: Een nieuw SGI-schijflabel is aangemaakt.

en: Sorry, only for non-empty partitions you can change the tag.
nl: Sorry, alleen van niet-lege partities kunt u het type wijzigen.

en: Consider leaving partition 9 as volume header (0), and partition 11 as entire volume (6), as IRIX expects it.
nl: Overweeg om partitie 9 als volumenkop (0) te laten, en
    partitie 11 als geheel volumen (6), zoals IRIX het verwacht.

en: It is highly recommended that the partition at offset 0 is of type "SGI volhdr", the IRIX system will rely on it to retrieve from its directory standalone tools like sash and fx. Only the "SGI volume" entire disk section may violate this. Are you sure about tagging this partition differently?
nl: Het wordt sterk aangeraden om de partitie op plaats 0 van het type
    'SGI volhdr' te laten zijn.  IRIX vertrouwt hierop bij het opzoeken
    van programma's zoals 'sash' en 'fx'.  Alleen het gehele-schijfdeel
    'SGI volumen' mag deze regel overtreden.
    Weet u zeker dat u het type van deze partitie wilt wijzigen?

en: Unassigned
nl: (niet-toegewezen)

en: SunOS swap
nl: SunOS wisselgeheugen

en: Whole disk
nl: gehele schijf

en: SunOS alt sectors
nl: SunOS alt-sectoren

en: SunOS reserved
nl: SunOS gereserveerd

en: #%zu: start cylinder overflows Sun label limits
nl: begincilinder (%zu) is groter dan wat een Sun-label toestaat

en: #%zu: number of sectors overflow Sun label limits
nl: aantal sectoren (%zu) is groter dan wat een Sun-label toestaat

en: Detected sun disklabel with wrong checksum. Probably you'll have to set all the values, e.g. heads, sectors, cylinders and partitions or force a fresh label (s command in main menu)
nl: Sun-schijflabel gevonden met onjuiste controlesom.
    Waarschijnlijk zult u alle waarden in moeten stellen,
    zoals koppen, sectoren, cilinders en partities, of een
    vers label moeten maken (opdracht 's' in hoofdmenu).

en: Detected sun disklabel with wrong version [%d].
nl: Sun-schijflabel gevonden met foutief versienummer [%d].

en: Detected sun disklabel with wrong vtoc.sanity [0x%08x].
nl: Sun-schijflabel gevonden met foutief VTOC-controlenummer [0x%08x].

en: Detected sun disklabel with wrong vtoc.nparts [%u].
nl: Sun-schijflabel gevonden met foutief VTOC-partitie-aantal [%u].

en: Warning: Wrong values need to be fixed up and will be corrected by w(rite)
nl: Waarschuwing: onjuiste waardes dienen verbeterd te worden en
    zullen gecorrigeerd worden bij het wegschrijven ('w').

en: Heads
nl: Koppen

en: Sectors/track
nl: Sectoren/spoor

en: Created a new Sun disklabel.
nl: Een nieuw Sun-schijflabel is aangemaakt.

en: Partition %u doesn't end on cylinder boundary.
nl: Partitie %u eindigt niet op een cilindergrens.

en: Partition %u overlaps with others in sectors %u-%u.
nl: Partitie %u overlapt met andere in sectoren %u-%u.

en: Unused gap - sectors 0-%u.
nl: Ongebruikt gat: sectoren 0-%u.

en: Unused gap - sectors %u-%u.
nl: Ongebruikt gat: sectoren %u-%u.

en: Other partitions already cover the whole disk. Delete some/shrink them before retry.
nl: Andere partities beslaan al de gehele schijf.
    Verwijder/verklein ze alvorens het opnieuw te proberen.

en: It is highly recommended that the third partition covers the whole disk and is of type `Whole disk'
nl: Het wordt sterk aangeraden om de derde partitie de gehele schijf
    te laten beslaan en van het type 'gehele schijf' te laten zijn.

en: Aligning the first sector from %u to %u to be on cylinder boundary.
nl: Eerste sector wordt uitgelijnd van %u naar %u om op cilindergrens te komen.

en: Sector %d is already allocated
nl: Sector %d is al gereserveerd

en: Last %s or +/-%s or +/-size{K,M,G,T,P}
nl: Laatste %s, of +/-%s, of +/-<grootte>{K,M,G,T,P}

en: You haven't covered the whole disk with the 3rd partition, but your value
    %lu %s covers some other partition. Your entry has been changed
    to %lu %s
nl: U hebt met de derde partitie niet de gehele schijf ingenomen,
    maar uw waarde %lu %s overlapt een andere partitie.
    Uw invoer is gewijzigd naar %lu %s.

en: If you want to maintain SunOS/Solaris compatibility, consider leaving this partition as Whole disk (5), starting at 0, with %u sectors
nl: Als u SunOS/Solaris-compatibiliteit wilt behouden, kunt u deze partitie beter
    als gehele schijf (5) laten, beginnend bij 0, met %u sectoren.

en: Label ID
nl: Label-ID

en: Volume ID
nl: Volumen-ID

en: Alternate cylinders
nl: Alternatieve cilinders

en: Number of alternate cylinders
nl: Aantal alternatieve cilinders

en: Extra sectors per cylinder
nl: Extra sectoren per cilinder

en: Interleave factor
nl: Tussenruimtefactor

en: Rotation speed (rpm)
nl: Rotatiesnelheid (rpm)

en: Number of physical cylinders
nl: Aantal fysieke cilinders

en: Consider leaving partition 3 as Whole disk (5),
    as SunOS/Solaris expects it and even Linux likes it.
nl: Overweeg om partitie 3 als Gehele Schijf (5) te laten, zoals
    SunOS/Solaris het verwacht en ook Linux het het liefst heeft.

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is UFS, EXT2FS filesystem or SunOS swap. Putting Linux swap
    there may destroy your partition table and bootblock.
    Are you sure you want to tag the partition as Linux swap?
nl: Het wordt sterk aangeraden om de partitie op plaats 0 van het soort UFS-
    of EXT2FS-bestandssysteem of SunOS-wisselgeheugen te laten zijn.  Op deze
    plaats Linux-wisselgeheugen neerzetten vernielt mogelijk uw partitietabel
    en opstartblok.  Weet u zeker dat u deze partitie als Linux-wisselgeheugen
    wilt labelen?

en: %s: %s contains invalid numerical value: %s
nl: %s: %s bevat ongeldige numerieke waarde: %s

en: Error reading login.defs: %s
nl: Fout bij lezen 'login.defs': %s

en: couldn't fetch %s: %s
nl: Kan %s niet ophalen: %s

en: hush login status: restore original IDs failed
nl: hush login-status: herstellen van originele ID's is mislukt

en: operation failed: %m
nl: bewerking is mislukt: %m

en: WARNING: failed to apply propagation flags
nl: WAARSCHUWING: toepassen van doorgavevlaggen is mislukt

en: WARNING: source write-protected, mounted read-only
nl: WAARSCHUWING: bron is schrijfbeveiligd; is als alleen-lezen aangekoppeld

en: operation permitted for root only
nl: bewerking is alleen toegestaan voor root

en: %s is already mounted
nl: %s is al aangekoppeld

en: can't find in %s
nl: kan niet vinden in %s

en: can't find mount point in %s
nl: kan aankoppelingspunt niet vinden in %s

en: can't find mount source %s in %s
nl: kan aankoppelingsbron %s niet vinden in %s

en: more filesystems detected on %s; use -t <type> or wipefs(8)
nl: meerdere bestandssystemen gedetecteerd op %s -- gebruik '-t <type>' of `wipefs`

en: failed to determine filesystem type
nl: bepalen van bestandssystemsoort is mislukt

en: no valid filesystem type specified
nl: geen geldige bestandssysteemsoort gegeven

en: can't find %s
nl: kan %s niet vinden

en: no mount source specified
nl: geen aankoppelingsbron gegeven

en: failed to parse mount options '%s': %m
nl: ontleden van aankoppelingsopties '%s' is mislukt: %m

en: failed to parse mount options '%s'
nl: ontleden van aankoppelingsopties '%s' is mislukt

en: failed to parse mount options: %m
nl: ontleden van aankoppelingsopties is mislukt: %m

en: failed to parse mount options
nl: ontleden van aankoppelingsopties is mislukt

en: overlapping loop device exists for %s
nl: er is een overlappend lus-apparaat voor %s

en: locking failed
nl: vergrendelen is mislukt

en: failed to switch namespace
nl: wisselen van naamsruimte is mislukt

en: filesystem already mounted
nl: bestandssysteem is al aangekoppeld

en: mount failed: %m
nl: aankoppelen is mislukt: %m

en: filesystem was mounted, but failed to apply flags
nl: bestandssysteem is aangekoppeld, maar kon vlaggen niet toepassen

en: filesystem was mounted, but failed to update userspace mount table
nl: bestandssysteem is aangekoppeld, maar kon aankoppelingstabel in gebruikersruimte niet bijwerken

en: filesystem was mounted, but failed to switch namespace back
nl: bestandssysteem is aangekoppeld, maar kon naamsruimte niet terugwisselen

en: filesystem was mounted, but failed to change ownership: %m
nl: bestandssysteem is aangekoppeld, maar kon eigenaar niet aanpassen: %m

en: filesystem was mounted, but failed to change mode: %m
nl: bestandssysteem is aangekoppeld, maar kon toegangsrechten niet aanpassen: %m

en: filesystem was mounted, but failed to attach idmapping
nl: bestandssysteem is aangekoppeld, maar kon ID-afbeeldingen niet toegepassen

en: filesystem was mounted, but any subsequent operation failed: %m
nl: bestandssysteem is aangekoppeld, maar alle vervolgoperaties zijn mislukt: %m

en: %s() failed:
nl: %s() is mislukt:

en: permission denied
nl: toegang geweigerd

en: mount point is not a directory
nl: aankoppelingspunt is geen map

en: must be superuser to use mount
nl: u moet root zijn om aan te kunnen koppelen

en: mount point is busy
nl: aankoppelingspunt is bezig

en: %s already mounted on %s
nl: %s is al aangekoppeld op %s

en: %s already mounted or mount point busy
nl: %s is al aangekoppeld of aankoppelingspunt is bezig

en: mount point does not exist
nl: aankoppelingspunt bestaat niet

en: mount point is a symbolic link to nowhere
nl: aankoppelingspunt is een symbolische koppeling die nergens naar wijst

en: special device %s does not exist
nl: speciaal apparaat %s bestaat niet

en: special device %s does not exist (a path prefix is not a directory)
nl: speciaal apparaat %s bestaat niet  (het pad bevat iets dat geen map is)

en: mount point not mounted or bad option
nl: aankoppelingspunt is niet aangekoppeld, of een ongeldige optie

en: not mount point or bad option
nl: is geen aankoppelingspunt, of een ongeldige optie

en: bad option; moving a mount residing under a shared mount is unsupported
nl: ongeldige optie -- het verplaatsen van een aankoppeling
    onder een gedeelde aankoppeling wordt niet ondersteund

en: bad option; for several filesystems (e.g. nfs, cifs) you might need a /sbin/mount.<type> helper program
nl: ongeldige optie -- voor sommige bestandssystemen (bijvoorbeeld NFS of CIFS)
        kan een /sbin/mount.<type> hulpprogramma nodig zijn

en: wrong fs type, bad option, bad superblock on %s, missing codepage or helper program, or other error
nl: onjuiste bestandssysteemsoort, ongeldige optie, slecht superblok op %s,
        ontbrekende codepagina, ontbrekend hulpprogramma, of een andere fout

en: mount table full
nl: aankoppelingstabel is vol

en: can't read superblock on %s
nl: kan superblok niet lezen op %s

en: unknown filesystem type '%s'
nl: onbekende bestandssysteemsoort '%s'

en: unknown filesystem type
nl: onbekende bestandssysteemsoort

en: %s is not a block device, and stat(2) fails?
nl: %s is geen blok-apparaat, en stat(2) is mislukt... heel vreemd

en: the kernel does not recognize %s as a block device; maybe "modprobe driver" is necessary
nl: de kernel herkent %s niet als blok-apparaat -- is `modprobe <stuurprogramma>` nodig?

en: %s is not a block device; try "-o loop"
nl: %s is geen blok-apparaat -- probeer '-o loop'

en: %s is not a block device
nl: %s is geen blok-apparaat

en: %s is not a valid block device
nl: %s is geen geldig blok-apparaat

en: cannot mount %s read-only
nl: kan %s niet aankoppelen voor alleen-lezen

en: %s is write-protected but explicit read-write mode requested
nl: %s is schrijfbeveiligd, maar lezen-schrijven is expliciet verzocht

en: cannot remount %s read-write, is write-protected
nl: kan %s niet heraankoppelen als lezen-en-schrijven, want is schrijfbeveiligd

en: bind %s failed
nl: `bind %s` is mislukt

en: no medium found on %s
nl: geen medium gevonden op %s

en: cannot mount; probably corrupted filesystem on %s
nl: kan niet aankoppelen -- vermoedelijk een beschadigd bestandssysteem op %s

en: %s() failed: %m
nl: %s() is mislukt: %m

en: not mounted
nl: niet aangekoppeld

en: umount failed: %m
nl: afkoppelen is mislukt: %m

en: filesystem was unmounted, but failed to update userspace mount table
nl: bestandssysteem is afgekoppeld, maar kon aankoppelingstabel in gebruikersruimte niet bijwerken

en: filesystem was unmounted, but failed to switch namespace back
nl: bestandssysteem is afgekoppeld, maar kon naamsruimte niet terugwisselen

en: filesystem was unmounted, but any subsequent operation failed: %m
nl: bestandssysteem is afgekoppeld, maar alle vervolgoperaties zijn mislukt: %m

en: invalid block device
nl: ongeldig blok-apparaat

en: can't write superblock
nl: kan superblok niet schrijven

en: target is busy
nl: doel is bezig

en: no mount point specified
nl: geen aankoppelingspunt gegeven

en: must be superuser to unmount
nl: u moet root zijn om te kunnen afkoppelen

en: block devices are not permitted on filesystem
nl: blok-apparaten zijn niet toegestaan op bestandssysteem

en: umount(2) system call failed: %m
nl: umount(2)-aanroep is mislukt: %m

note: TRANSLATORS: Don't translate "e ". It's a message classifier.
en: e cannot set ID-mapping: %m
nl: e kan ID-afbeelding niet instellen: %m

note: TRANSLATORS: Do not translate "e ". It is a message classifier.
en: e device node %s (%u:%u) is lost
nl: e apparaatknoop %s (%u:%u) is kwijt

en: cannot open UNIX socket
nl: kan Unix-socket niet openen

en: cannot set option for UNIX socket
nl: kan optie voor Unix-socket niet instellen

en: cannot connect on UNIX socket
nl: kan geen verbinding maken met Unix-socket

en: the plymouth request %c is not implemented
nl: Plymouth-verzoek %c is niet geïmplementeerd

en: getrandom() function
nl: getrandom()-functie

en: libc pseudo-random functions
nl: pseudo-willekeurige functies van libc

en: Cannot parse shells files: %s
nl: Kan shells-bestand niet ontleden: %s

en: Cannot evaluate entries in shells files: %s
nl: Kan items in shells-bestand niet evalueren: %s

en: unsupported argument: %s
nl: ongeldig argument: %s

en: unsupported option format: %s
nl: niet-ondersteunde optie-opmaak: %s

en: %s: unable to probe device
nl: %s: kan apparaat niet sonderen

en: %s: ambiguous probing result; use wipefs(8)
nl: %s: onduidelijk sonderingsresultaat; gebruik wipefs(8)

en: %s: not a valid swap partition
nl: %s: geen geldige wisselgeheugenpartitie

en: %s: unsupported swap version '%s'
nl: %s: niet-ondersteunde wisselgeheugenversie '%s'

en: format_iso_time: buffer overflow.
nl: format_iso_time(): bufferoverloop

en: time %<PRId64> is out of range.
nl: tijd %<PRId64> valt buiten bereik

en: format_reltime: buffer overflow.
nl: format_reltime(): bufferoverloop

en: Change your finger information.
nl: Wijzigt uw finger-informatie.

en:  -f, --full-name <full-name>  real name
nl:  -f, --full-name <naam>       volledige, echte naam

en:  -o, --office <office>        office number
nl:  -o, --office <kantoor>       kantoor- of kamernummer

en:  -p, --office-phone <phone>   office phone number
nl:  -p, --office-phone <nummer>  telefoonnummer op het werk

en:  -h, --home-phone <phone>     home phone number
nl:  -h, --home-phone <nummer>    telefoonnummer thuis

en: field %s is too long
nl: veld %s is te lang

en: %s: has illegal characters
nl: %s: bevat ongeldige tekens

en: login.defs forbids setting %s
nl: login.defs verbiedt het instellen van %s

en: Office
nl: Kantoor

en: Office Phone
nl: Kantoortelefoon

en: Home Phone
nl: Thuistelefoon

en: Aborted.
nl: Afgebroken.

en: %s: CHFN_RESTRICT has unexpected value: %s
nl: %s: CHFN_RESTRICT heeft onverwachte waarde: %s

en: %s: CHFN_RESTRICT does not allow any changes
nl: %s: CHFN_RESTRICT staat geen veranderingen toe

en: Finger information *NOT* changed.  Try again later.
nl: Finger-informatie is NIET gewijzigd.  Probeer het later opnieuw.

en: Finger information changed.
nl: Finger-informatie is gewijzigd.

en: can only change local entries
nl: kan alleen lokale items wijzigen

en: %s is not authorized to change the finger info of %s
nl: %s is niet gerechtigd om de finger-informatie van %s te wijzigen

en: Unknown user context
nl: Onbekende gebruikerscontext

en: can't set default context for %s
nl: kan de standaardcontext voor %s niet instellen

en: Changing finger information for %s.
nl: Wijzigen van finger-informatie voor %s.

en: Finger information not changed.
nl: Finger-informatie is niet gewijzigd.

en: Change your login shell.
nl: Wijzigt uw login-shell.

en:  -s, --shell <shell>  specify login shell
nl:  -s, --shell <shell>    te gebruiken login-shell

en:  -l, --list-shells    print list of shells and exit
nl:  -l, --list-shells      een lijst van shells tonen en stoppen

en: cannot handle multiple usernames
nl: kan niet meerdere gebruikersnamen verwerken

en: shell must be a full path name
nl: shell moet een volledige padnaam zijn

en: "%s" does not exist
nl: '%s' bestaat niet

en: "%s" is not executable
nl: '%s' is niet uitvoerbaar

en: Warning: "%s" is not listed in %s.
nl: Waarschuwing: '%s' staat niet in %s.

en: "%s" is not listed in %s.
    Use %s -l to see list.
nl: '%s' staat niet in %s --
    gebruik '%s -l' om de lijst te zien

en: you (user %d) don't exist.
nl: U bestaat niet, gebruiker %d.

en: user "%s" does not exist.
nl: Gebruiker '%s' bestaat niet.

en: %s is not authorized to change the shell of %s
nl: %s is niet gerechtigd om de shell van %s te wijzigen

en: running UID doesn't match UID of user we're altering, shell change denied
nl: uitvoerende UID komt niet overeen met de UID van de gebruiker
    wiens gegevens worden gewijzigd -- shell-wijziging is geweigerd

en: your shell is not in %s, shell change denied
nl: uw shell staat niet in %s -- shell-wijziging is geweigerd

en: Changing shell for %s.
nl: Wijzigen van standaard-shell voor %s.

en: New shell
nl: Nieuwe shell

en: Shell not changed.
nl: Shell is niet gewijzigd.

en: Shell *NOT* changed.  Try again later.
nl: Shell is NIET gewijzigd.  Probeer het later opnieuw.

en: setpwnam failed
    Shell *NOT* changed.  Try again later.
nl: Functie setpwnam() is mislukt.
    Shell is NIET gewijzigd.  Probeer het later opnieuw.

en: Shell changed.
nl: Shell is gewijzigd.

en: Usage: %s <passwordfile> <username>...
nl: Gebruik:  %s <wachtwoordbestand> <gebruikersnaam>...

en: unknown time format: %s
nl: onbekende tijdopmaak: %s

en: preallocation size exceeded
nl: de gereserveerde grootte is overschreden

en:  %s [options] [<username>...] [<tty>...]
nl:  %s [opties] [<gebruikersnaam>...] [<terminalnaam>...]

en: Show a listing of last logged in users.
nl: Toont een overzicht van de laatst-aangemelde gebruikers.

en:  -<number>            how many lines to show
nl:  -<getal>              het aantal te tonen regels

en:  -a, --hostlast       display hostnames in the last column
nl:  -a, --hostlast        hostnamen tonen in de laatste kolom

en:  -d, --dns            translate the IP number back into a hostname
nl:  -d, --dns             IP-nummer terugvertalen naar een hostnaam

en:  -f, --file <file>    use a specific file instead of %s
nl:  -f, --file <bestand>  te gebruiken bestand in plaats van %s

en:  -F, --fulltimes      print full login and logout times and dates
nl:  -F, --fulltimes       volledige aan- en afmeldingstijden en -data tonen

en:  -i, --ip             display IP numbers in numbers-and-dots notation
nl:  -i, --ip              IP-nummers in getallen-en-puntennotatie tonen

en:  -n, --limit <number> how many lines to show
nl:  -n, --limit <getal>   het aantal te tonen regels

en:  -p, --present <time> display who were present at the specified time
nl:  -p, --present <tijd>  tonen wie op gegeven <tijd> ingelogd waren

en:  -R, --nohostname     don't display the hostname field
nl:  -R, --nohostname      het hostnaamveld niet tonen

en:  -s, --since <time>   display the lines since the specified time
nl:  -s, --since <tijd>    de items vanaf deze <tijd> tonen

en:  -t, --until <time>   display the lines until the specified time
nl:  -t, --until <tijd>    de items tot deze <tijd> tonen

en:      --time-format <format>  show timestamps in the specified <format>:
                                   notime|short|full|iso
nl:      --time-format <opmaak>  tijdsstempels tonen in gegeven opmaak:
                                   'notime', 'short', 'full', of 'iso'

en:  -w, --fullnames      display full user and domain names
nl:  -w, --fullnames       volledige gebruikersnamen en hostnamen tonen

en:  -x, --system         display system shutdown entries and run level changes
nl:  -x, --system          runlevel-wijzigingen en uitschakelingen tonen

en: 
    %s begins %s
nl: 
    %s begint %s

en: failed to parse number
nl: ontleden van getal is mislukt

en: invalid time value "%s"
nl: ongeldige tijdswaarde '%s'

en: Couldn't drop group privileges
nl: Kan groepsprivileges niet laten vallen

en: libuser initialization failed: %s.
nl: initialisatie van 'libuser' is mislukt: %s.

en: changing user attribute failed
nl: verandering van gebruikerseigenschap is mislukt

en: user attribute not changed: %s
nl: gebruikerseigenschap is niet gewijzigd: %s

en: You have new mail.
nl: U hebt nieuwe e-mail.

en: You have mail.
nl: U hebt e-mail.

en: FATAL: can't reopen tty: %m
nl: FATAAL: kan tty niet heropenen: %m

en: FATAL: %s is not a terminal
nl: FATAAL: %s is geen terminal

en: chown (%s, %u, %u) failed: %m
nl: 'chown' (%s, %u, %u) is mislukt: %m

en: chmod (%s, %u) failed: %m
nl: 'chmod' (%s, %u) is mislukt: %m

en: FATAL: bad tty
nl: FATAAL: slechte tty

en: TIOCGWINSZ ioctl failed: %m
nl: ioctl(TIOCGWINSZ) is mislukt:%m

en: FATAL: %s: change permissions failed: %m
nl: FATAAL: %s: wijzigen van toegangsrechten is mislukt: %m

en: TIOCSWINSZ ioctl failed: %m
nl: ioctl(TIOCGWINSZ) is mislukt: %m

en: Last login: %.*s
nl: Laatste keer ingelogd: %.*s

en: from %s
nl: vanaf %s

en: on %s
nl: op %s

en: write lastlog failed
nl: schrijven van 'lastlog' is mislukt

en: DIALUP AT %s BY %s
nl: INBELLEN OP %s DOOR %s

en: ROOT LOGIN ON %s FROM %s
nl: ROOT-LOGIN OP %s VANAF %s

en: ROOT LOGIN ON %s
nl: ROOT-LOGIN OP %s

en: LOGIN ON %s BY %s FROM %s
nl: LOGIN OP %s DOOR %s VANAF %s

en: LOGIN ON %s BY %s
nl: LOGIN OP %s DOOR %s

en: login:
nl: inlognaam:

en: PAM failure, aborting: %s
nl: PAM-fout -- gestopt: %s

en: Couldn't initialize PAM: %s
nl: Kan PAM niet initialiseren: %s

en: FAILED LOGIN %u FROM %s FOR %s, %s
nl: INLOGPOGING %u IS MISLUKT VANAF %s VOOR %s -- %s

en: Login incorrect
nl: Inloggegevens onjuist

en: Password incorrect
nl: Onjuist wachtwoord

en: TOO MANY LOGIN TRIES (%u) FROM %s FOR %s, %s
nl: TE VEEL INLOGPOGINGEN (%u) VANAF %s VOOR %s -- %s

en: FAILED LOGIN SESSION FROM %s FOR %s, %s
nl: INLOGSESSIE IS MISLUKT VANAF %s VOOR %s -- %s

en: 
    Login incorrect
nl: 
    Inloggegevens onjuist

en: 
    Session setup problem, abort.
nl: 
    Sessie-instellingsprobleem -- gestopt

en: NULL user name. Abort.
nl: Lege gebruikersnaam -- gestopt

en: TIOCSCTTY failed: %m
nl: ioctl(TIOCSCTTY) is mislukt: %m

en: failed to set the environment variables
nl: instellen van omgevingsvariabelen is mislukt

en: failed to set the PATH environment variable
nl: instellen van PATH-omgevingsvariabele is mislukt

en: Begin a session on the system.
nl: Begint een sessie op het systeem.

en: failed to initialize path context
nl: initialiseren van padcontext is mislukt

en: login: -h is for superuser only
nl: login: optie '-h' kan alleen door root gebruikt worden

en: Invalid user name "%s". Abort.
nl: Ongeldige gebruikersnaam '%s' -- gestopt

en: groups initialization failed: %m
nl: initialisatie van groepen is mislukt: %m

en: setgid() failed
nl: setgid() is mislukt

en: setuid() failed
nl: setuid() is mislukt

en: %s: change directory failed
nl: %s: wijzigen van map is mislukt

en: Logging in with home = "/".
nl: Ingelogd met home = '/'.

en: couldn't exec shell script
nl: kan shell-script niet uitvoeren

en: no shell
nl: geen shell

en: no
nl: nee

en: user name
nl: gebruikersnaam

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: user ID
nl: Gebruikers-ID

en: password not defined
nl: wachtwoord is niet gedefinieerd

en: Password not required (empty)
nl: Wachtwoord is niet vereist (leeg)

en: login by password disabled
nl: inloggen met wachtwoord is uitgeschakeld

en: Login by password disabled
nl: Inloggen met wachtwoord is uitgeschakeld

en: password defined, but locked
nl: wachtwoord is gedefinieerd maar vergrendeld

en: Password is locked
nl: Wachtwoord is vergrendeld

en: password encryption method
nl: wachtwoordversleutelingsmethode

en: Password encryption method
nl: Wachtwoordversleutelingsmethode

en: log in disabled by nologin(8) or pam_nologin(8)
nl: inloggen is uitgeschakeld door nologin(8) of pam_nologin(8)

en: No login
nl: Inloggen is geblokkeerd

en: primary group name
nl: primaire groepsnaam

en: Primary group
nl: Primaire groep

en: primary group ID
nl: primaire groeps-ID

en: supplementary group names
nl: supplementaire groepsnamen

en: Supplementary groups
nl: Supplementaire groepen

en: supplementary group IDs
nl: supplementaire groeps-ID's

en: Supplementary group IDs
nl: Supplementaire groeps-ID's

en: home directory
nl: thuismap

en: Home directory
nl: Thuismap

en: login shell
nl: inlog-shell

en: full user name
nl: Volledige naam

en: Gecos field
nl: Gecos-veld

en: date of last login
nl: datum van laatste aanmelding

en: Last login
nl: Laatste keer ingelogd

en: last tty used
nl: laatst-gebruikte TTY

en: Last terminal
nl: Laatste terminal

en: hostname during the last session
nl: hostnaam tijdens laatste sessie

en: Last hostname
nl: Laatste hostnaam

en: date of last failed login
nl: datum van laatste mislukte aanmelding

en: Failed login
nl: Mislukte aanmelding

en: where did the login fail?
nl: waar mislukte de aanmelding?

en: Failed login terminal
nl: Aanmeldterminal

en: user's hush settings
nl: hush-instellingen

en: Hushed
nl: Gehushed

en: days user is warned of password expiration
nl: aantal dagen dat gebruiker gewaarschuwd wordt voor verlopen van wachtwoord

en: Password expiration warn interval
nl: Wachtwoordverloop-waarschuwingsinterval

en: password expiration date
nl: datum dat wachtwoord verloopt

en: Password expiration
nl: Wachtwoord verloopt

en: date of last password change
nl: datum van laatste wachtwoordwijziging

en: Password changed
nl: Wachtwoord gewijzigd

en: number of days required between changes
nl: minimum aantal dagen tussen wijzigingen

en: Minimum change time
nl: Minimum wijzigingstijd

en: max number of days a password may remain unchanged
nl: maximum aantal dagen dat wachtwoord ongewijzigd mag blijven

en: Maximum change time
nl: Maximum wijzigingstijd

en: the user's security context
nl: beveiligingscontext van de gebruiker

en: Selinux context
nl: SELinux-context

en: number of processes run by the user
nl: aantal processen dat de gebruiker draaide

en: Running processes
nl: Draaiende processen

en: too many columns specified, the limit is %zu columns
nl: te veel kolommen opgegeven; maximum is %zu kolommen

en: unsupported time type
nl: niet-ondersteunde tijdssoort

en: failed to compose time string
nl: samenstellen van tijdstekenreeks is mislukt

en: failed to get supplementary groups
nl: kan supplementaire groepen niet achterhalen

en: internal error: unknown column
nl: **interne programmafout**: onbekende kolom

en: 
    Last logs:
nl: 
    Laatste logberichten:

en:  %s [options] [<username>]
nl:    %s [opties] [<gebruikersnaam>]

en: Display information about known users in the system.
nl: Toont informatie over gebruikers in het systeem.

en:  -a, --acc-expiration     display info about passwords expiration
nl:  -a, --acc-expiration     informatie over het vervallen van wachtwoorden tonen

en:  -c, --colon-separate     display data in a format similar to /etc/passwd
nl:  -c, --colon-separate     uitvoer vergelijkbaar met /etc/passwd produceren

en:  -e, --export             display in an export-able output format
nl:  -e, --export             uitvoer in exporteerbare indeling produceren

en:  -f, --failed             display data about the users' last failed logins
nl:  -f, --failed             informatie over mislukte logins van gebruikers tonen

en:  -G, --supp-groups        display information about groups
nl:  -G, --supp-groups        informatie over groepen tonen

en:  -g, --groups=<groups>    display users belonging to a group in <groups>
nl:  -g, --groups=<groepen>   gebruikers tonen die tot deze groepen behoren

en:  -L, --last               show info about the users' last login sessions
nl:  -L, --last               informatie tonen over laatste sessies van gebruikers

en:  -l, --logins=<logins>    display only users from <logins>
nl:  -l, --logins=<logins>    alleen gebruikers met deze login-namen tonen

en:  -n, --newline            display each piece of information on a new line
nl:  -n, --newline            elk stukje informatie op een nieuwe regel weergeven

en:      --noheadings         don't print headings
nl:      --noheadings         geen kopregel tonen

en:      --notruncate         don't truncate output
nl:      --notruncate         tekst in de kolommen niet afkappen

en:  -o, --output[=<list>]    define the columns to output
nl:  -o, --output[=<lijst>]   weer te geven uitvoerkolommen

en:      --output-all         output all columns
nl:      --output-all         alle kolommen weergeven

en:  -p, --pwd                display information related to login by password
nl:  -p, --pwd                informatie over logins met wachtwoord tonen

en:  -r, --raw                display in raw mode
nl:  -r, --raw                rauwe uitvoer produceren

en:  -s, --system-accs        display system accounts
nl:  -s, --system-accs        systeem-accounts tonen

en:      --time-format=<type> display dates in short, full or iso format
nl:      --time-format=<type> datums in deze opmaak weergeven (short|full|iso)

en:  -u, --user-accs          display user accounts
nl:  -u, --user-accs          gebruiker-accounts tonen

en:  -y, --shell              use column names to be usable as shell variable identifiers
nl:  -y, --shell              kolomnamen geschikt maken als shellvariabelenamen

en:  -Z, --context            display SELinux contexts
nl:  -Z, --context            SELinux-contexten tonen

en:  -z, --print0             delimit user entries with a nul character
nl:  -z, --print0             gebruikersitems scheiden met een NUL-byte

en:      --wtmp-file <path>   set an alternate path for wtmp
nl:      --wtmp-file <pad>    dit pad gebruiken voor 'wtmp'-bestand

en:      --btmp-file <path>   set an alternate path for btmp
nl:      --btmp-file <pad>    dit pad gebruiken voor 'btmp'-bestand

en: failed to request selinux state
nl: opvragen van SELinux-toestand is mislukt

en: Only one user may be specified. Use -l for multiple users.
nl: Slechts één gebruiker mag worden gegeven.  Gebruik '-l' voor meerdere gebruikers.

en: could not set terminal attributes
nl: kan terminaleigenschappen niet instellen

en: getline() failed
nl: getline() is mislukt

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: crypt failed
nl: crypt() is mislukt

en:  %s <group> [[-c] <command>]
nl:  %s <groep> [[-c] <opdracht>]

en: Log in to a new group; optionally executing a shell command.
nl: Logt in naar een nieuwe groep, eventueel een shell-opdracht uitvoerend.

en: who are you?
nl: wie bent u?

en: no such group
nl: die groep bestaat niet

en:  %s [options]
nl:  %s [opties]

en: Politely refuse a login.
nl: Weigert beleefd een aanmelding.

en:  -c, --command <command>  does nothing (for compatibility with su -c)
nl:  -c, --command <opdracht>  doet niets (voor compatibiliteit met 'su -c')

en: This account is currently not available.
nl: Dit account is momenteel niet beschikbaar.

en:  (core dumped)
nl:  (geheugendump gemaakt)

en: change owner or mode for pseudo-terminal failed
nl: wijzigen van eigenaar of toegangsrechten van pseudoterminal is mislukt

en: failed to modify environment
nl: aanpassen van omgeving is mislukt

en: may not be used by non-root users
nl: kan niet gebruikt worden door gewone gebruikers

en: authentication failed
nl: authenticatie is mislukt

en: cannot open session: %s
nl: kan sessie niet openen: %s

en: cannot block signals
nl: kan signalen niet blokkeren

en: cannot initialize signal mask for session
nl: kan signaalmasker voor sessie niet initialiseren

en: cannot initialize signal mask
nl: kan signaalmasker niet initialiseren

en: cannot set signal handler for session
nl: kan geen signaalverwerker voor sessie instellen

en: cannot set signal handler
nl: kan geen signaalverwerker instellen

en: cannot set signal mask
nl: kan signaalmasker niet instellen

en: failed to create pseudo-terminal
nl: aanmaken van pseudoterminal is mislukt

en: failed to initialize signals handler
nl: initialiseren van signaalverwerker is mislukt

en: cannot set child signal handler
nl: kan geen signaalverwerker voor dochter instellen

en: cannot create child process
nl: kan geen dochterproces starten

en: cannot change directory to %s
nl: kan map niet wijzigen naar %s

en: 
    Session terminated, killing shell...
nl: 
    Sessie is beëindigd, shell wordt geëlimineerd...

en:  ...killed.
nl:  ...is geëlimineerd.

en: failed to set environment variables
nl: instellen van omgevingsvariabelen is mislukt

en: cannot set groups
nl: kan de groepen niet instellen

en: failed to establish user credentials: %s
nl: bepalen van gebruikeridentificatiegegevens is mislukt: %s

en: cannot set group id
nl: kan groeps-ID niet instellen

en: cannot set user id
nl: kan gebruikers-ID niet instellen

en:  -m, -p, --preserve-environment      do not reset environment variables
nl:  -m, -p, --preserve-environment       omgevingsvariabelen niet wissen

en:  -w, --whitelist-environment <list>  don't reset specified variables
nl:  -w, --whitelist-environment <lijst>  deze omgevingsvariabelen niet wissen

en:  -g, --group <group>             specify the primary group
nl:  -g, --group <groep>             te gebruiken primaire groep

en:  -G, --supp-group <group>        specify a supplemental group
nl:  -G, --supp-group <groep>        te gebruiken supplementaire groep

en:  -, -l, --login                  make the shell a login shell
nl:  -l, -, --login                  van de shell een login-shell maken

en:  -c, --command <command>         pass a single command to the shell with -c
nl:  -c, --command <opdracht>        deze ene opdracht aan de shell geven via '-c'

en:  --session-command <command>     pass a single command to the shell with -c
                                       and do not create a new session
nl:  --session-command <opdracht>    deze ene opdracht aan de shell geven via '-c'
                                       zonder een nieuwe sessie aan te maken

en:  -f, --fast                      pass -f to the shell (for csh or tcsh)
nl:  -f, --fast                      '-f' aan de shell geven (voor 'csh' of 'tcsh')

en:  -s, --shell <shell>             run <shell> if /etc/shells allows it
nl:  -s, --shell <shell>             te gebruiken shell als /etc/shells dit toestaat

en:  -P, --pty                       create a new pseudo-terminal
nl:  -P, --pty                       een nieuwe pseudoterminal aanmaken

en:  -T, --no-pty                    do not create a new pseudo-terminal (bad security!)
nl:  -T, --no-pty                    geen nieuwe pseudoterminal aanmaken (onveilig!

en:  %1$s [options] -u <user> [[--] <command>]
     %1$s [options] [-] [<user> [<argument>...]]
nl:  %1$s [opties] -u <gebruiker> [[--] <opdracht>]
     %1$s [opties] [-] [<gebruiker> [<argument>...]]

en: Run <command> with the effective user ID and group ID of <user>.  If -u is
    not given, fall back to su(1)-compatible semantics and execute standard shell.
    The options -c, -f, -l, and -s are mutually exclusive with -u.
nl: Voert <opdracht> uit met effectieve gebruikers-ID en groeps-ID van <gebruiker>.
    Zonder '-u' wordt een semantiek als van 'su(1)' gebruikt en wordt een standaard
    shell uitgevoerd.  Opties '-c', '-f', '-l' en '-s' gaan niet samen met '-u'.

en:  -u, --user <user>               username
nl:  -u, --user <gebruiker>          de ID's van deze gebruiker gebruiken

en:  %s [options] [-] [<user> [<argument>...]]
nl:  %s [opties] [-] [<gebruiker> [<argument>...]]

en: Change the effective user ID and group ID to that of <user>.
    A mere - implies -l.  If <user> is not given, root is assumed.
nl: Wijzigt de effectieve gebruikers-ID en groeps-ID in die van <gebruiker>.
    Een enkele '-' betekent '-l'.  Zonder een <gebruiker>, wordt root begrepen.

en: specifying more than %d supplemental group is not possible | specifying more than %d supplemental groups is not possible
nl[0]: het is niet mogelijk om meer dan %d supplementaire groep op te geven
nl[1]: het is niet mogelijk om meer dan %d supplementaire groepen op te geven

en: group %s does not exist
nl: groep %s bestaat niet

en: --pty is not supported for your system
nl: optie '--pty' wordt niet ondersteund op uw systeem

en: ignoring --preserve-environment, it's mutually exclusive with --login
nl: optie '--preserve-environment' wordt genegeerd; gaat niet samen met '--login'

en: options --{shell,fast,command,session-command,login} and --user are mutually exclusive
nl: optie '--user' gaat niet samen met '--{shell,fast,command,session-command,login}'

en: no command was specified
nl: geen commando gegeven

en: only root can specify alternative groups
nl: alleen root kan alternatieve groepen opgeven

en: user %s does not exist or the user entry does not contain all the required fields
nl: gebruiker %s bestaat niet, of het gebruikersitem bevat niet alle vereiste velden

en: using restricted shell %s
nl: ingeperkte shell %s wordt gebruikt

en: failed to allocate pty handler
nl: reserveren van geheugen voor PTY-behandelaar is mislukt

en: warning: cannot change directory to %s
nl: waarschuwing: kan map niet wijzigen naar %s

en: failed to compute seuser
nl: kan SELinux-gebruiker niet berekenen

en: failed to compute default context
nl: kan geen standaardcontext berekenen

en: failed to get context of terminal %s
nl: kan context van terminal %s niet verkrijgen

en: security class chr_file not available
nl: veiligheidsklasse 'chr_file' is niet beschikbaar

en: failed to compute relabel context of terminal
nl: kan herlabelingscontext van terminal niet berekenen

en: tcgetattr failed
nl: tcgetattr() is mislukt

en: tcsetattr failed
nl: tcsetattr() is mislukt

en: %s: no entry for root
nl: %s: er is geen item voor root

en: %s: no entry for root
nl: %s: er is geen item voor root

en: %s: root password garbled
nl: %s: het rootwachtwoord is verknoeid

en: 
    Cannot open access to console, the root account is locked.
    See sulogin(8) man page for more details.
    
    Press Enter to continue.
nl: 
    Kan geen toegang krijgen tot een console; het root-account is vergrendeld.
    Zie de handleiding van sulogin(8) voor meer informatie.
    
    Druk op Enter om verder te gaan.

en: Enter root password for login:
nl: Typ het rootwachtwoord om in te loggen:

en: Press Enter for login:
nl: Druk op Enter om in te loggen:

en: Enter root password for system maintenance
nl: Typ het rootwachtwoord voor onderhoud

en: Press Enter for system maintenance
nl: Druk op Enter voor onderhoud

en: (or press Control-D to continue):
nl: (of druk op Ctrl-D om verder te gaan):

en: change directory to system root failed
nl: wijzigen van huidige map naar systeemhoofdmap is mislukt

en: failed to set context to %s for terminal %s
nl: kan context niet instellen op '%s' voor terminal %s

en: failed to set exec context to %s
nl: instellen van uitvoeringscontext op '%s' is mislukt

en: failed to reset context to %s for terminal %s
nl: kan context niet terugzetten op '%s' voor terminal %s

en:  %s [options] [tty device]
nl:  %s [opties] [<TTY-apparaat>]

en: Single-user login.
nl: Eéngebruikersmodus.

en:  -p, --login-shell        start a login shell
     -t, --timeout <seconds>  max time to wait for a password (default: no limit)
     -e, --force              examine password files directly if getpwnam(3) fails
nl:  -p, --login-shell         een login-shell starten
     -t, --timeout <seconden>  maximum tijd om te wachten op invoer van wachtwoord
                                 (standaard: geen limiet)
     -e, --force               wachtwoordbestanden direct bekijken als de functie
                                 getpwnam(3) faalt

en: only superuser can run this program
nl: alleen root kan dit programma uitvoeren

en: cannot open console
nl: kan console niet openen

en: cannot open password database
nl: kan wachtwoordengegevensbank niet openen

en: cannot execute su shell
nl: Kan de 'su'-shell niet uitvoeren

en: Timed out
nl: Duurde te lang

en: cannot wait on su shell
nl: Kan niet op 'su'-shell wachten

en: %s: cannot get file position
nl: %s: kan bestandspositie niet verkrijgen

en: %s: cannot add inotify watch.
nl: %s: kan geen 'inotify'-wachter toevoegen

en: %s: cannot read inotify events
nl: %s: kan geen 'inotify'-gebeurtenissen lezen

en: Extraneous newline in file. Exiting.
nl: Ongepast regeleinde in bestand -- gestopt.

en:  %s [options] [filename]
nl:  %s [opties] [<bestand>]

en: Dump UTMP and WTMP files in raw format.
nl: UTMP- en WTMP-bestanden in rauwe vorm weergeven.

en:  -f, --follow         output appended data as the file grows
nl:  -f, --follow     toegevoegde gegevens tonen wanneer bestand groeit

en:  -r, --reverse        write back dumped data into utmp file
nl:  -r, --reverse    gedumpte gegevens terugschrijven naar 'utmp'-bestand

en:  -o, --output <file>  write to file instead of standard output
nl:  -o, --output <bestand>   naar dit bestand schrijven i.p.v. standaarduitvoer

en: following standard input is unsupported
nl: het volgen van standaardinvoer wordt niet ondersteund

en: Utmp undump of %s
nl: Utmp-ontdumping van %s

en: Utmp dump of %s
nl: Utmp-dump van %s

en: can't open temporary file
nl: kan tijdelijk bestand niet openen

en: %s: create a link to %s failed
nl: %s: aanmaken van een link naar %s is mislukt

en: Can't get context for %s
nl: Kan context van %s niet achterhalen

en: Can't set context for %s
nl: Kan context voor %s niet instellen

en: %s unchanged
nl: %s is ongewijzigd

en: cannot get lock
nl: kan geen vergrendeling verkrijgen

en: no changes made
nl: geen wijzigingen gemaakt

en: cannot chmod file
nl: kan modus van bestand niet wijzigen

en: Edit the password or group file.
nl: Bewerkt het 'passwd'- of 'group'-bestand.

en: You are using shadow groups on this system.
nl: U gebruikt schaduwgroepen op dit systeem.

en: You are using shadow passwords on this system.
nl: U gebruikt schaduwwachtwoorden op dit systeem.

note: TRANSLATORS: this program uses for y and n rpmatch(3), * which means they can be translated.
en: Would you like to edit %s now [y/n]?
nl: Wilt u %s nu bewerken [j/n]?

en: failed to allocate UID cache
nl: reserveren van geheugen voor UID-cache is mislukt

en: class of anonymous inode
nl: klasse van anonieme inode

en: association between file and process
nl: associatie tussen bestand en proces

en: block device driver name resolved by /proc/devices
nl: naam van blokapparaat-stuurprogramma herleid via /proc/devices

en: bpf object name
nl: BPF-objectnaam

en: bpf program id associated with the fd
nl: BPF-programma-ID geassocieerd met de bestandsdescriptor

en: bpf program tag
nl: BPF-programma-tag

en: bpf program type (decoded)
nl: BPF-programmatype (gedecodeerd)

en: bpf program type (raw)
nl: BPF-programmatype (rauw)

en: character device driver name resolved by /proc/devices
nl: naam van byte-apparaat-stuurprogramma herleid via /proc/devices

en: command of the process opening the file
nl: opdracht van het proces dat het bestand opent

en: reachability from the file system
nl: bereikbaarheid vanuit het bestandssysteem

en: ID of device containing file
nl: ID van het apparaat dat het bestand bevat

en: device type (blk, char, or nodev)
nl: apparaattype (blk|char|nodev)

en: file descriptors targeted by the eventpoll file
nl: bestandsdescriptors bedoeld door het 'eventpoll'-bestand

en: file descriptor for the file
nl: bestandsdescriptor voor het bestand

en: flags specified when opening the file
nl: vlaggen gegeven bij het openen van het bestand

en: user ID number of the file's owner
nl: gebruikers-ID van de bestandseigenaar

en: local IP address
nl: lokaal IP-adres

en: remote IP address
nl: ginds IP-adres

en: local IPv6 address
nl: lokaal IPv6-adres

en: remote IPv6 address
nl: ginds IPv6-adres

en: inode number
nl: inode-nummer

en: list of monitoring inodes (cooked)
nl: lijst van gemonitorde inodes (bewerkt)

en: list of monitoring inodes (raw, don't decode devices)
nl: lijst van gemonitorde inodes (rauw -- apparaten niet decoderen)

en: name of the file (raw)
nl: naam van het bestand (rauw)

en: opened by a kernel thread
nl: geopend door een kernel-thread

en: misc character device name resolved by /proc/misc
nl: naam van divers apparaat-stuurprogramma herleid via /proc/devices

en: mount id
nl: aankoppelings-ID

en: access mode (rwx)
nl: toegangsrechten (rwx)

en: name of the file (cooked)
nl: naam van het bestand (bewerkt)

en: netlink multicast groups
nl: netlink multicast-groepen

en: netlink local port id
nl: lokaal netlink-poort-ID

en: netlink protocol
nl: netlink-protocol

en: link count
nl: aantal links

en: name of the namespace (NS.TYPE:[INODE])
nl: naam van de naamsruimte (NS.TYPE:[INODE])

en: type of the namespace
nl: soort naamsruimte

en: owner of the file
nl: bestandseigenaar

en: net interface associated with the packet socket
nl: net-interface geassocieerd met de pakket-socket

en: block device name resolved by /proc/partition
nl: naam van blokapparaat herleid via /proc/partition

en: PID of the process opening the file
nl: PID van het proces dat het bestand opent

en: command of the process targeted by the pidfd
nl: opdracht van het proces bedoeld door de PID-descriptor

en: PID of the process targeted by the pidfd
nl: PID van het proces bedoeld door de PID-descriptor

en: ICMP echo request ID
nl: ICMP-echoverzoek-ID

en: file position
nl: bestandspositie

en: device ID (if special file)
nl: apparaat-ID (als speciaal bestand)

en: masked signals
nl: gemaskeerde signalen

en: file size
nl: bestandsgrootte

en: listening socket
nl: luisterende socket

en: protocol name
nl: protocolnaam

en: state of socket
nl: socket-toestand

en: type of socket
nl: soort socket

en: file system, partition, or device containing file
nl: bestandssysteem, partitie, of apparaat dat bestand bevat

en: file type (raw)
nl: bestandssoort (rauw)

en: local TCP address (INET address:TCP port)
nl: lokaal TCP-adres (INET-adres:TCP-poort)

en: remote TCP address (INET address:TCP port)
nl: ginds TCP-adres (INET-adres:TCP-poort)

en: local TCP port
nl: lokale TCP-poort

en: remote TCP port
nl: gindse TCP-poort

en: thread ID of the process opening the file
nl: thread-ID van het proces dat het bestand opent

en: clockid
nl: klok-ID

en: remaining time
nl: resterende tijd

en: network interface behind the tun device
nl: netwerkinterface achter het TUN-apparaat

en: file type (cooked)
nl: bestandssoort (bewerkt)

en: local UDP address (INET address:UDP port)
nl: lokaal UDP-adres (INET-adres:UDP-poort)

en: remote UDP address (INET address:UDP port)
nl: ginds UDP-adres (INET-adres:UDP-poort)

en: local UDP port
nl: lokale UDP-poort

en: remote UDP port
nl: gindse UDP-poort

en: local UDPLite address (INET address:UDPLite port)
nl: lokaal UDPLite-adres (INET-adres:UDPLite-poort)

en: remote UDPLite address (INET address:UDPLite port)
nl: ginds UDPLite-adres (INET-adres:UDPLite-poort)

en: local UDPLite port
nl: lokale UDPLite-poort

en: remote UDPLite port
nl: gindse UDPLite-poort

en: user ID number of the process
nl: gebruikers-ID van het proces

en: filesystem pathname for UNIX domain socket
nl: bestandssysteemspadnaam voor UNIX-domain-socket

en: user of the process
nl: gebruiker van het proces

en: local VSOCK context identifier
nl: lokale VSOCK-context-identifier

en: remote VSOCK context identifier
nl: gindse VSOCK-context-identifier

en: local VSOCK port
nl: lokale VSOCK-poort

en: remote VSOCK port
nl: gindse VSOCK-poort

en: local VSOCK address (CID:PORT)
nl: lokaal VSOCK-addres (CID:POORT)

en: remote VSOCK address (CID:PORT)
nl: ginds VSOCK-addres (CID:POORT)

en: extended version of MODE (rwxD[Ll]m)
nl: uitgebreide versie van toegangsrechten (rwxD[Ll]m)

en: processes
nl: processen

en: root owned processes
nl: processen van root

en: kernel threads
nl: kernel-threads

en: open files
nl: open bestanden

en: RO open files
nl: alleen-lezen open bestanden

en: WO open files
nl: alleen-schrijven open bestanden

en: regular files
nl: gewone bestanden

en: directories
nl: mappen

en: fifos/pipes
nl: pijpen/fifo's

en: character devices
nl: byte-apparaten

en: block devices
nl: blok-apparaten

en: unknown types
nl: onbekende types

en: too many columns are added via filter expression
nl: te veel kolommen toegevoegd via filterexpressie

en: failed to allocate memory
nl: reserveren van geheugen is mislukt

en: failed to apply filter
nl: toepassen van filter is mislukt

en: failed to allocate an idcache
nl: reserveren van geheugen voor ID-cache is mislukt

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: unexpected value for pid specification: %s
nl: onverwachte waarde voor PID: %s

en: garbage at the end of pid specification: %s
nl: rommel aan einde van PID-specificatie: %s

en: out of range value for pid specification: %ld
nl: waarde voor PID valt buiten bereik: %ld

en: failed to alloc procfs handler
nl: reserveren van geheugen voor 'procfs'-behandelaar is mislukt

en: failed to open /proc
nl: openen van /proc is mislukt

en:  -l, --threads                list in threads level
nl:  -l, --threads            op thread-niveau opsommen

en:  -J, --json                   use JSON output format
nl:  -J, --json               uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -n, --noheadings             don't print headings
nl:  -n, --noheadings         geen kopregel tonen

en:  -o, --output <list>          output columns (see --list-columns)
nl:  -o, --output <lijst>     te tonen uitvoerkolommen (zie '--list-columns')

en:  -r, --raw                    use raw output format
nl:  -r, --raw                rauwe uitvoer produceren

en:  -u, --notruncate             don't truncate text in columns
nl:  -u, --notruncate         tekst in de kolommen niet afkappen

en:  -i[4|6], --inet[=4|=6]       list only IPv4 and/or IPv6 sockets
nl:  -i[4|6], --inet[=4|=6]   alleen IPv4- of/en IPv6-sockets tonen

en:  -Q, --filter <expr>          apply display filter
nl:  -Q, --filter <exprsie>   enkel regels die met deze expressie overeenkomen tonen

en:      --debug-filter           dump the internal data structure of filter and exit
nl:      --debug-filter       interne datastructuur van filter dumpen en stoppen

en: Default
nl: Normaal

en: With --threads
nl: Met --threads

en: failed to allocate filter
nl: reserveren van geheugen voor filter is mislukt

en: failed to parse "%s": %s
nl: ontleden van '%s' is mislukt: %s

en: too short counter specification: -C/--counter %s
nl: tellerdefinitie is te kort: -C/--counter %s

en: no name for counter: -C/--counter %s
nl: naamloze teller: -C/--counter %s

en: empty counter expression given: -C/--counter %s
nl: lege tellerexpressie: -C/--counter %s

en: don't use `{' in the name of a counter: %s
nl: naam van teller mag geen '{' bevatten: %s

en: failed to allocate counter
nl: reserveren van geheugen voor teller is mislukt

en: failed to allocate summary table
nl: reserveren van geheugen voor samenvattingstabel is mislukt

en: VALUE
nl: WAARDE

en: failed to allocate summary column
nl: reserveren van geheugen voor samenvattingskolom mislukt

en: COUNTER
nl: TELLER

en: failed to allocate summary line
nl: reserveren van geheugen voor samenvattingsregel is mislukt

en: failed to add summary data
nl: toevoegen van samenvattingsgegevens is mislukt

en: unknown -i/--inet argument: %s
nl: onbekend argument van '-i'/'--inet': %s

en: unsupported --summary argument
nl: niet-ondersteund argument van '--summary'

en: failed to drop privilege
nl: afstaan van privileges is mislukt

en: failed to alloc path context for /var/run/netns
nl: reserveren van geheugen voor padcontext voor /var/run/netns is mislukt

en:  %s --label <label> | --uuid <uuid>
nl:  %s --label <label> | --uuid <UUID>

en:  %s [--cache-file <file>] [-ghlLv] [--output <format>] [--match-tag <tag>] 
           [--match-token <token>] [<dev> ...]
nl:  %s [--cache-file <bestand>] [-ghlLv] [--output <indeling>]
           [--match-tag <tag>] [--match-token <symbool>] [<apparaat> ...]

en:  %s -p [--match-tag <tag>] [--offset <offset>] [--size <size>] 
           [--output <format>] <dev> ...
nl:  %s -p [--match-tag <tag>] [--offset <positie>] [--size <grootte>] 
              [--output <indeling>] <apparaat> ...

en:  %s -i [--match-tag <tag>] [--output <format>] <dev> ...
nl:  %s -i [--match-tag <tag>] [--output <indeling>] <apparaat> ...

en:  -L, --label <label>        convert LABEL to device name
nl:  -L, --label <label>        dit label naar een apparaatnaam omzetten

en:  -U, --uuid <uuid>          convert UUID to device name
nl:  -U, --uuid <UUID>          deze UUID naar een apparaatnaam omzetten

en: Low-level probing options:
nl: Laag-niveau sonderingsopties:

en:  -p, --probe                low-level superblocks probing (bypass cache)
nl:  -p, --probe                superblokken grondig sonderen (cache negeren)

en:  -i, --info                 gather information about I/O limits
nl:  -i, --info                 informatie verzamelen over invoer-/uitvoergrenzen

en:  -H, --hint <value>         set hint for probing function
nl:  -H, --hint <waarde>        deze hint gebruiken voor sonderingsfunctie

en:  -S, --size <size>          override device size
nl:  -S, --size <grootte>       te gebruiken grootte van het apparaat

en:  -O, --offset <offset>      probe at the given offset
nl:  -O, --offset <positie>     op deze positie sonderen

en:  -u, --usages <list>        filter by "usage" (e.g. -u filesystem,raid)
nl:  -u, --usages <lijst>       op "gebruik" filteren (bijv. '-u filesystem,raid')

en:  -n, --match-types <list>   filter by filesystem type (e.g. -n vfat,ext3)
nl:  -n, --match-types <lijst>  op bestandssysteemtype filteren
                                  (bijvoorbeeld '-n vfat,ext3')

en:  -D, --no-part-details      don't print info from partition table
nl:  -D, --no-part-details      geen info van de partitietabel printen

en: (in use)
nl: (in gebruik)

en: (not mounted)
nl: (niet aangekoppeld)

en: error: %s
nl: fout: %s

en: unknown keyword in -u <list> argument: '%s'
nl: onbekend sleutelwoord in argument van '-u': %s

en: invalid argument: %s
nl: ongeldig argument: %s

en: unsupported output format %s
nl: niet-ondersteunde uitvoeropmaak: %s

en: Too many tags specified
nl: Te veel tags gegeven

en: Can only search for one NAME=value pair
nl: Kan slechts naar één NAAM=waarde-paar zoeken

en: -t needs NAME=value pair
nl: optie '-t' vereist een NAAM=waarde-paar

en: %s from %s  (libblkid %s, %s)
nl: '%s' uit %s (libblkid %s, %s)

en: invalid month argument
nl: ongeldig maandargument

en: invalid week argument
nl: ongeldig weekargument

en: illegal week value: use 1-54
nl: onjuiste waarde voor week;  gebruik 1-54

en: failed to parse columns
nl: ontleden van kolommen is mislukt

en: failed to parse timestamp or unknown month name: %s
nl: ontleden van tijdsstempel is mislukt of onbekende maandnaam: %s

en: illegal day value
nl: ongeldige waarde voor dag

en: illegal day value: use 1-%d
nl: onjuiste waarde voor dag;  gebruik 1-%d

en: illegal month value: use 1-12
nl: onjuiste waarde voor maand;  gebruik 1-12

en: unknown month name: %s
nl: onbekende maandnaam: %s

en: illegal year value
nl: ongeldige waarde voor jaar

en: illegal year value: use positive integer
nl: onjuiste waarde voor jaar;  gebruik een positief geheel getal

en: illegal week value: year %d doesn't have week %d
nl: onjuiste waarde voor week;  jaar %d heeft geen week %d

en:  %s [options] [[[day] month] year]
nl:  %s [opties] [[[dag] maand] jaar]

en:  %s [options] <timestamp|monthname>
nl:  %s [opties] <tijdsstempel>|<maandnaam>

en: Display a calendar, or some part of it.
nl: Toont een kalender of een deel ervan.

en: Without any arguments, display the current month.
nl: Zonder argumenten wordt de huidige maand getoond.

en:  -1, --one             show only a single month (default)
nl:  -1, --one             slechts één maand tonen (standaard)

en:  -3, --three           show three months spanning the date
nl:  -3, --three           drie maanden rondom de datum tonen

en:  -n, --months <num>    show num months starting with date's month
nl:  -n, --months <getal>  dit aantal maanden tonen vanaf de datum

en:  -S, --span            span the date when displaying multiple months
nl:  -S, --span            de datum omvatten bij weergave van meerdere maanden

en:  -s, --sunday          Sunday as first day of week
nl:  -s, --sunday          zondag is eerste dag van de week

en:  -m, --monday          Monday as first day of week
nl:  -m, --monday          maandag is eerste dag van de week

en:  -j, --julian          use day-of-year for all calendars
nl:  -j, --julian          dag-van-het-jaar gebruiken voor alle kalenders

en:      --reform <val>    Gregorian reform date (1752|gregorian|iso|julian)
nl:      --reform <woord>  kalenderhervormingsmoment (1752|gregorian|iso|julian)

en:      --iso             alias for --reform=iso
nl:      --iso             alias voor '--reform=iso'

en:  -y, --year            show the whole year
nl:  -y, --year            een heel jaar tonen

en:  -Y, --twelve          show the next twelve months
nl:  -Y, --twelve          de volgende twaalf maanden tonen

en:  -w, --week[=<num>]    show US or ISO-8601 week numbers
nl:  -w, --week[=<getal>]  Amerikaanse of ISO-8601-weeknummers tonen

en:  -v, --vertical        show day vertically instead of line
nl:  -v, --vertical        dag verticaal tonen i.p.v. per regel

en:  -c, --columns <width> amount of columns to use
nl:  -c, --columns <getal>   aantal te gebruiken kolommen

en:      --color[=<when>]  colorize messages (%s, %s or %s)
nl:      --color[=<wanneer>] uitvoer kleuren (%s|%s|%s);

en: too few arguments
nl: te weinig argumenten

en: Unknown errno
nl: Onbekend foutnummer

en: Unknown syscall
nl: Onbekende systeemaanroep

en: Could not open %s
nl: Kan %s niet openen

en: filter too big
nl: filter is te groot

en: Could not dump seccomp filter
nl: Kan seccomp-filter niet dumpen

en: Seccomp non-functional
nl: Seccomp functioneert niet

en: Could not run prctl(PR_SET_NO_NEW_PRIVS)
nl: Aanroep van prctl(PR_SET_NO_NEW_PRIVS) faalde

en: Could not exec
nl: Uitvoeren van exec() is mislukt

en:  %s [options] oldpath newpath
nl:  %s [opties] <oudpad> <nieuwpad>

en: Atomically exchanges paths between two files.
nl: Verwisselt twee bestanden in ondeelbare bewerking.

en: failed to exchange "%s" and "%s"
nl: verwisselen van "%s" en "%s" is mislukt

en:  %s [options] file
nl:  %s [opties] <bestand>

en:  %s [options] --fd|-d file-descriptor
nl:  %s [opties] --fd|-d <bestandsdescriptor>

en:  -a, --advice <advice> applying advice to the file (default: "dontneed")
nl:  -a, --advice <advies>  dit advies op bestand toepassen (stnd: 'dontneed')

en:  -l, --length <num>    length for range operations, in bytes
nl:  -l, --length <getal>   lengte voor bewerkingen op een bereik (in bytes)

en:  -o, --offset <num>    offset for range operations, in bytes
nl:  -o, --offset <getal>   op deze positie in het bestand beginnen (in bytes)

en: 
    Available values for advice:
nl: 
    Beschikbare waardes voor advies:

en: invalid fd argument
nl: ongeldige bestandsdescriptor

en: no file specified
nl: geen bestandsnaam gegeven

en: specify either file descriptor or file name
nl: vereist een bestandsdescriptor of bestandsnaam

en: specify one file descriptor or file name
nl: vereist één bestandsdescriptor of bestandsnaam

en: failed to advise: %s
nl: adviseren is mislukt: %s

en: file data resident in memory in pages
nl: bestandsgegevens aanwezig in geheugen, in pagina's

en: file data resident in memory in bytes
nl: bestandsgegevens aanwezig in geheugen, in bytes

en: size of the file
nl: bestandsgrootte

en: file name
nl: bestandsnaam

en: number of dirty pages
nl: aantal 'dirty' pagina's

en: number of dirty bytes
nl: aantal 'dirty' bytes

en: number of pages marked for writeback
nl: aantal pagina's gemarkeerd voor terugschrijven

en: number of bytes marked for writeback
nl: aantal bytes gemarkeerd voor terugschrijven

en: number of evicted pages
nl: aantal verdreven pagina's

en: number of evicted bytes
nl: aantal verdreven bytes

en: number of recently evicted pages
nl: aantal recent verdreven pagina's

en: number of recently evicted bytes
nl: aantal recent verdreven bytes

en: failed to do mincore: %s
nl: mincore() is mislukt: %s

en: failed to do mmap: %s
nl: mmap() is mislukt: %s

en: failed to do cachestat: %s
nl: cachestat() is mislukt: %s

en: failed to open: %s
nl: openen van %s is mislukt

en: failed to do fstat: %s
nl: fstat() is mislukt: %s

en: failed ioctl to get size: %s
nl: verkrijgen van grootte is mislukt: %s

en:  %s [options] file...
nl:  %s [opties] <bestand>...

en:  -J, --json            use JSON output format
nl:  -J, --json            uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -b, --bytes           print sizes in bytes rather than in human readable format
nl:  -b, --bytes           groottes in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:  -n, --noheadings      don't print headings
nl:  -n, --noheadings      geen kopregel tonen

en:  -o, --output <list>   output columns
nl:  -o, --output <lijst>  te tonen kolommen in de uitvoer

en:      --output-all      output all columns
nl:      --output-all      alle kolommen weergeven

en:  -r, --raw             use raw output format
nl:  -r, --raw             rauwe uitvoer produceren

en:  %s [options] {LABEL,UUID,PARTUUID,PARTLABEL}=<value>
nl:  %s [opties] {LABEL,UUID,PARTUUID,PARTLABEL}=<waarde>

en: Find a filesystem by label or UUID.
nl: Zoekt een bestandssysteem aan de hand van label of UUID.

en: unable to resolve '%s'
nl: kan '%s' niet herleiden

en: action detected by --poll
nl: actie gedetecteerd door '--poll'

en: filesystem size available, use <number> if --bytes is given
nl: beschikbare bestandssysteemgrootte (is getal bij '--bytes')

en: dump(8) period in days [fstab only]
nl: dump(8)-periode in dagen [alleen in 'fstab']

en: filesystem root
nl: bestandssysteemhoofdmap

en: filesystem type
nl: bestandssysteemsoort

en: FS specific mount options
nl: bestandssysteemspecifieke aankoppelingsopties

en: mount ID
nl: mount-ID

en: number of available inodes
nl: aantal beschikbare inodes

en: total number of inodes
nl: totaal aantal inodes

en: number of used inodes
nl: aantal gebruikte inodes

en: percentage of INO.USED divided by INO.TOTAL
nl: het gebruikte aantal inodes als percentage van het totaal

en: filesystem label
nl: bestandssysteemlabel

en: major:minor device number
nl: hoofd-:subapparaatnummer

en: old mount options saved by --poll
nl: oude aankoppelingsopties gedetecteerd door '--poll'

en: old mountpoint saved by --poll
nl: oud aankoppelingspunt gedetecteerd door '--poll'

en: all mount options
nl: alle aankoppelingsopties

en: optional mount fields
nl: optionele mount-velden

en: mount parent ID
nl: aankoppelings-ouder-ID

en: partition label
nl: partitielabel

en: pass number on parallel fsck(8) [fstab only]
nl: doorloopnummer bij parallelle fsck(8) [alleen in 'fstab']

en: VFS propagation flags
nl: VFS-doorgavevlaggen

en: filesystem size, use <number> if --bytes is given
nl: bestandssysteemgrootte (is getal bij '--bytes')

en: all possible source devices
nl: alle mogelijke bronapparaten

en: source device
nl: bronapparaat

en: mountpoint
nl: aankoppelingspunt

en: task ID
nl: thread-ID

en: mount 64-bit ID (requires --kernel=listmount)
nl: 64-bit aankoppelings-ID (vereist '--kernel=listmount')

en: filesystem size used, use <number> if --bytes is given
nl: gebruikte bestandssysteemgrootte (is getal bij '--bytes')

en: filesystem use percentage
nl: bestandssysteemgebruik (percentage)

en: filesystem UUID
nl: bestandssysteem-UUID

en: VFS specific mount options
nl: VFS-specifieke aankoppelingsopties

en: unknown action: %s
nl: onbekende actie: %s

en: mount
nl: aankoppeling

en: umount
nl: afkoppeling

en: remount
nl: heraankoppeling

en: move
nl: verplaatsing

en: can't read %s
nl: kan %s niet lezen

en: failed to allocate statmnt handler
nl: reserveren van geheugen voor 'statmnt'-behandelaar is mislukt

en: failed to fetch mount nodes
nl: verkrijgen van aankoppelingsknopen is mislukt

en: failed to initialize libmount iterator
nl: initialiseren van libmount-iterator is mislukt

en: failed to initialize libmount tabdiff
nl: initialiseren van libmount-tabelverschil is mislukt

en: poll() failed
nl: poll() is mislukt

en:  %1$s [options]
     %1$s [options] <device> | <mountpoint>
     %1$s [options] <device> <mountpoint>
     %1$s [options] [--source <device>] [--target <path> | --mountpoint <dir>]
nl:  %1$s [opties]
     %1$s [opties] <apparaat> | <aankoppelingspunt>
     %1$s [opties] <apparaat> <aankoppelingspunt>
     %1$s [opties] [--source <apparaat>] [--target <pad> | --mountpoint <map>]

en: Find a (mounted) filesystem.
nl: Zoekt een (aangekoppeld) bestandssysteem.

en: 
    Data sources:
nl: 
    Gegevensbronnen:

en:  -F, --tab-file <path>  alternative file for -s, -m or -k options
nl:  -F, --tab-file <pad>   alternatief bestand voor de opties '-k', '-m' of '-s'

en:  -m, --mtab             search in table of mounted filesystems
                              (includes user space mount options)
nl:  -m, --mtab             in tabel van aangekoppelde bestandssystemen zoeken
                              (inclusief gebruikersruimte-aankoppelopties)

en:  -k                     an alias for '--kernel=mountinfo'
nl:  -k                     een alias van '--kernel=mountinfo'

en:  --kernel[=<method>]    search in kernel mount table (default behavior);
                              <method> is mountinfo or listmount
nl:      --kernel[=<wijze>] in de kerneltabel van aangekoppelde bestandssystemen
                              zoeken (standaard) -- <wijze>: mountinfo|listmount

en:  -N, --task <tid>       use alternative namespace (/proc/<tid>/mountinfo file)
nl:  -N, --task <TID>       alternatieve naamsruimte gebruiken
                              (het /proc/<TID>/mountinfo bestand)

en:  -p, --poll[=<list>]    monitor changes in table of mounted filesystems
nl:  -p, --poll[=<lijst>]   wijzigingen in tabel van aangekoppelde bestandssystemen
                              monitoren

en:  -s, --fstab            search in static table of filesystems
nl:  -s, --fstab            in de statische tabel van bestandssystemen zoeken

en: 
    Data filters:
nl: 
    Gegevensfilters:

en:  -A, --all              disable all built-in filters, print all filesystems
nl:  -A, --all              ingebouwde filters uitschakelen en alle bestandssystemen
                              weergeven

en:  -d, --direction <word> direction of search, 'forward' or 'backward'
nl:  -d, --direction <naar> te gebruiken zoekrichting (forward|backward)

en:  -f, --first-only       print the first found filesystem only
nl:  -f, --first-only       alleen het eerstgevonden bestandssysteem tonen

en:  -i, --invert           invert the sense of matching
nl:  -i, --invert           de overeenkomsten inverteren

en:      --id <num>         filter by mount node ID
nl:      --id <ID>          op deze aankoppelingsknoop-ID filteren

en:      --uniq-id <num>    filter by mount node 64-bit ID (requires --kernel=listmount)
nl:      --uniq-id <ID>     op deze 64-bits aankoppelingsknoop-ID filteren
                              (vereist '--kernel=listmount')

en:      --pseudo           print only pseudo-filesystems
nl:      --pseudo           alleen pseudo-bestandssystemen tonen

en:  -Q, --filter <expr>    apply display filter
nl:  -Q, --filter <exprsie> alleen regels die met deze expressie overeenkomen tonen

en:  -M, --mountpoint <dir> the mountpoint directory
nl:  -M, --mountpoint <map> de map van het aankoppelingspunt

en:      --shadowed         print only filesystems over-mounted by another filesystem
nl:      --shadowed         alleen «overkoppelde» bestandssystemen tonen

en:  -R, --submounts        print all submounts for the matching filesystems
nl:  -R, --submounts        alle subaankoppelingen tonen voor overeenkomende
                              bestandssystemen

en:      --real             print only real filesystems
nl:      --real             alleen echte bestandssystemen tonen

en:  -S, --source <string>  the device to mount (by name, maj:min, 
                              LABEL=, UUID=, PARTUUID=, PARTLABEL=)
nl:  -S, --source <tekst>   het aan te koppelen apparaat (via naam, LABEL=, UUID=,
                              PARTUUID=, PARTLABEL=, of hoofdnummmer:subnummer)

en:  -T, --target <path>    the path to the filesystem to use
nl:  -T, --target <pad>     het pad van het te gebruiken bestandssysteem

en:  -t, --types <list>     limit the set of filesystems by FS types
nl:  -t, --types <lijst>    set van bestandssystemen beperken tot deze soorten

en:  -U, --uniq             ignore filesystems with duplicate target
nl:  -U, --uniq             bestandssystemen met reeds bestaand doel negeren

en:  -a, --ascii            use ASCII chars for tree formatting
nl:  -a, --ascii            ASCII-tekens gebruiken voor het tekenen van de boom

en:  -b, --bytes            print sizes in bytes rather than in human readable format
nl:  -b, --bytes            groottes in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:  -C, --nocanonicalize   don't canonicalize when comparing paths
nl:  -C, --nocanonicalize   paden bij vergelijken niet canoniek maken

en:  -c, --canonicalize     canonicalize printed paths
nl:  -c, --canonicalize     getoonde paden canoniek maken

en:  -D, --df               imitate the output of df(1)
nl:  -D, --df               de uitvoer van df(1) nabootsen

en:  -e, --evaluate         convert tags (LABEL,UUID,PARTUUID,PARTLABEL) 
                              to device names
nl:  -e, --evaluate         tags (LABEL, UUID, ...) omzetten naar apparaatnamen

en:  -I, --dfi              imitate the output of df(1) with -i option
nl:  -I, --dfi              de uitvoer van df(1) met -i optie nabootsen

en:  -J, --json             use JSON output format
nl:  -J, --json             uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -l, --list             use list format output
nl:  -l, --list             uitvoer in vorm van lijst produceren

en:  -n, --noheadings       don't print column headings
nl:  -n, --noheadings       geen kopregel tonen

en:  -O, --options <list>   limit the set of filesystems by mount options
nl:  -O, --options <lijst>  bestandssystemenset beperken via aankoppelingsopties

en:  -o, --output <list>    output columns (see --list-columns)
nl:  -o, --output <lijst>   weer te geven uitvoerkolommen (zie '--list-columns')

en:      --output-all       output all available columns
nl:      --output-all       alle beschikbare kolommen weergeven

en:  -P, --pairs            use key="value" output format
nl:  -P, --pairs            uitvoer in de vorm van sleutel="waarde" produceren

en:  -r, --raw              use raw output format
nl:  -r, --raw              rauwe uitvoer produceren

en:      --tree             enable tree format output if possible
nl:      --tree             uitvoer in vorm van een boom produceren, als mogelijk

en:  -u, --notruncate       don't truncate text in columns
nl:  -u, --notruncate       tekst in de kolommen niet afkappen

en:  -v, --nofsroot         don't print [/dir] for bind or btrfs mounts
nl:  -v, --nofsroot         geen [/map] tonen voor bind- of BTRFS-aankoppelingen

en:  -w, --timeout <num>    upper limit in milliseconds that --poll will block
nl:  -w, --timeout <getal>  maximum tijd (in milliseconden) dat '--poll' blokkeert

en:  -y, --shell            use column names to be usable as shell variable identifiers
nl:  -y, --shell            kolomnamen geschikt maken als shellvariabelenamen

en:  -x, --verify           verify mount table content (default is fstab)
nl:  -x, --verify           inhoud van aankoppelingstabel controleren (stnd: fstab)

en:      --verbose          print more details
nl:      --verbose          gedetailleerde uitvoer produceren

en:      --vfs-all          print all VFS options
nl:      --vfs-all          alle VFS-opties weergeven

en: %s column is requested, but --poll is not enabled
nl: kolom %s wordt gevraagd, maar '--poll' is niet gegeven

en: failed to initialize filter
nl: initialiseren van filter is mislukt

en: unknown direction '%s'
nl: onbekende richting '%s'

en: invalid --kernel argument
nl: ongeldig argument van '--kernel'

en: invalid TID argument
nl: ongeldig TID-argument

en: invalid id argument
nl: ongeldig ID-argument

en: invalid uniq-id argument
nl: ongeldig argument van '--uniq-id'

en: --poll accepts only one file, but more specified by --tab-file
nl: optie '--poll' accepteert slechts één bestand, maar '--tab-file' geeft er meerdere

en: options --kernel=listmount and --tab-file or --task can't be used together
nl: optie '--kernel=listmount' gaat niet samen met '--tab-file' of '--task'

en: options --target and --source can't be used together with command line element that is not an option
nl: opties '--target' en '--source' gaan niet samen met andere argumenten

en: failed to initialize libmount cache
nl: initialiseren van libmount-cache is mislukt

en: target specified more than once
nl: doel is meer dan eens gegeven

en: wrong order: %s specified before %s
nl: verkeerde volgorde: %s is gegeven voor %s

en: undefined target (fs_file)
nl: ongedefinieerd doel (fs_file)

en: non-canonical target path (real: %s)
nl: niet-canoniek doelpad (werkelijk pad: %s)

en: unreachable on boot required target: %m
nl: onbereikbaar bij-opstarten-vereist doel: %m

en: unreachable target: %m
nl: onbereikbaar doel: %m

en: target is not a directory
nl: doel is geen map

en: target exists
nl: doel bestaat

en: unreachable on boot required source: %s=%s
nl: onbereikbare bij-opstarten-vereiste bron %s=%s

en: unreachable: %s=%s
nl: onbereikbaar: %s=%s

en: %s=%s translated to %s
nl: %s=%s is vertaald naar %s

en: undefined source (fs_spec)
nl: ongedefinieerde bron (fs_spec)

en: unsupported source tag: %s
nl: niet-ondersteunde bron-tag: %s

en: do not check %s source (pseudo/net)
nl: %s-bron niet controleren (pseudo/net)

en: unreachable source: %s: %m
nl: onbereikbare bron %s: %m

en: non-bind mount source %s is a directory or regular file
nl: non-bind aankoppelingsbron %s is een map of gewoon bestand

en: source %s is not a block device
nl: bron %s is geen blok-apparaat

en: source %s exists
nl: bron %s bestaat

en: VFS options: %s
nl: VFS-opties: %s

en: FS options: %s
nl: Bestandssysteemopties: %s

en: userspace options: %s
nl: Gebruikersopties: %s

en: unsupported swaparea discard policy: %s
nl: ongeldig verwerpingsbeleid voor wisselgebied: %s

en: failed to parse swaparea priority option
nl: ontleden van wisselgebied-prioriteit is mislukt

en: do not check %s FS type (pseudo/net)
nl: %s-bestandssysteemsoort niet controleren (pseudo/net)

en: "none" FS type is recommended for bind or move operations only
nl: bestandssysteemsoort "none" wordt alleen aangeraden voor 'bind' of 'move'

en: %s seems unsupported by the current kernel
nl: %s schijnt niet ondersteund te worden door de huidige kernel

en: reason unknown
nl: onbekende reden

en: cannot detect on-disk filesystem type (%s)
nl: kan bestandssysteemsoort op schijf niet determineren (%s)

en: %s does not match with on-disk %s
nl: %s komt niet overeen met %s op schijf

en: on-disk %s seems unsupported by the current kernel
nl: %s-op-schijf schijnt niet ondersteund te worden door de huidige kernel

en: FS type is %s
nl: Bestandssysteemsoort is %s

en: recommended root FS passno is 1 (current is %d)
nl: het aangeraden fsck-volgordenummer voor het hoofdbestandssysteem is 1 (momenteel is het %d)

en: %d parse error | %d parse errors
nl[0]: %d ontledingsfout
nl[1]: %d ontledingsfouten

en: , %d error | , %d errors
nl[0]: , %d fout
nl[1]: , %d fouten

en: , %d warning | , %d warnings
nl[0]: , %d waarschuwing
nl[1]: , %d waarschuwingen

en: Success, no errors or warnings detected
nl: Gelukt -- geen fouten of waarschuwingen gevonden

en: empty long option after -l or --long argument
nl: lege optiereeks na optie '-l' of '--long'

en: unknown shell after -s or --shell argument
nl: onbekende shell na optie '-s' of '--shell'

en:  %1$s <optstring> <parameters>
     %1$s [options] [--] <optstring> <parameters>
     %1$s [options] -o|--options <optstring> [options] [--] <parameters>
nl:  %1$s <optiereeks> <parameters>
     %1$s [opties] [--] <optiereeks> <parameters>
     %1$s [opties] -o|--options <optiereeks> [opties] [--] <parameters>

en: Parse command options.
nl: Ontleedt de bij een opdracht gegeven opties.

en:  -a, --alternative             allow long options starting with single -
nl:  -a, --alternative             lange opties met één '-' toestaan

en:  -l, --longoptions <longopts>  the long options to be recognized
nl:  -l, --longoptions <optiereeks>  te herkennen lange opties

en:  -n, --name <progname>         the name under which errors are reported
nl:  -n, --name <programmanaam>    fouten rapporteren onder deze naam

en:  -o, --options <optstring>     the short options to be recognized
nl:  -o, --options <optiereeks>    te herkennen korte opties

en:  -q, --quiet                   disable error reporting by getopt(3)
nl:  -q, --quiet                   foutrapportage van getopt(3) uitzetten

en:  -Q, --quiet-output            no normal output
nl:  -Q, --quiet-output            gewone uitvoer onderdrukken

en:  -s, --shell <shell>           set quoting conventions to those of <shell>
nl:  -s, --shell <shell>           aanhalingsconventies van deze shell gebruiken

en:  -T, --test                    test for getopt(1) version
nl:  -T, --test                    bepalen of dit een verbeterde getopt(1) is

en:  -u, --unquoted                do not quote the output
nl:  -u, --unquoted                de uitvoer niet aanhalen

en: missing optstring argument
nl: ontbrekende optiereeks

en: internal error, contact the author.
nl: **interne programmafout**; neem contact op met de auteur

en: could not compile regular expression %s: %s
nl: kan reguliere expressie '%s' niet compileren: %s

en: Mode:
nl: Modus:

en: dry-run
nl: doen alsof

en: real
nl: echt

en: Method:
nl: Methode:

en: Files:
nl: Bestanden:

en: %-25s %zu files
nl: %-25s %zu bestanden

en: Linked:
nl: Gekoppeld:

en: %-25s %zu xattrs
nl: %-25s %zu uitgebreide kenmerken

en: Compared:
nl: Vergeleken:

en: Skipped reflinks:
nl: Overgeslagen reflinks:

en: Saved:
nl: Opgeslagen:

en: %-25s %<PRId64>.%06<PRId64> seconds
nl: %-25s %<PRId64>.%06<PRId64> seconden

en: Duration:
nl: Duur:

en: cannot get xattr names for %s
nl: kan uitgebreidkenmerk-namen voor %s niet verkrijgen

en: cannot get xattr value of %s for %s
nl: kan uitgebreidkenmerk-waarde van %s voor %s niet verkrijgen

en: Comparing xattrs of %s to %s
nl: Vergelijken van uitgebreide kenmerken van %s met %s

en: Reflinking failed, fallback to hardlinking
nl: Reflinken is mislukt; terugvallend op harde koppeling

en: %s%sLinking %s to %s (-%s)
nl: %s%sKoppelen van %s naar %s (-%s)

en: [DryRun]
nl: [DoenAlsof]

en: cannot link %s to %s
nl: kan %s niet linken naar %s

en: cannot rename %s to %s
nl: kan %s niet hernoemen naar %s

en: Skipped (excluded subtree) %s
nl: Overgeslagen (uitgesloten subboom) %s

en: Skipped (excluded) %s
nl: Overgeslagen (uitgesloten) %s

en: Skipped (smaller than configured size) %s
nl: Overgeslagen (kleiner dan ingestelde grootte) %s

en: Skipped (greater than configured size) %s
nl: Overgeslagen (groter dan ingestelde grootte) %s

en: Skipped (specified more than once) %s
nl: Overgeslagen (meer dan eens gegeven) %s

en: cannot continue
nl: kan niet doorgaan

en: Skipped (attributes mismatch) %s
nl: Overgeslagen (kenmerken verschillen) %s

en: Skipped (already reflink) %s
nl: Overgeslagen (is al een reflink) %s

en: Skipped (content mismatch) %s
nl: Overgeslagen (inhoud verschilt) %s

en:  %s [options] <directory>|<file> ...
nl:  %s [opties] <map>|<bestand> ...

en: Consolidate duplicate files using hardlinks.
nl: Consolideert identieke bestanden door middel van harde koppelingen.

en:      --mount                stay within the same filesystem
nl:      --mount                binnen hetzelfde bestandssystemen blijven

en:  -n, --dry-run              don't actually link anything
nl:  -n, --dry-run              niet daadwerkelijk een koppeling maken

en:  -o, --ignore-owner         ignore owner changes
nl:  -o, --ignore-owner         verandering van eigenaar negeren

en:  -p, --ignore-mode          ignore changes of file mode
nl:  -p, --ignore-mode          veranderingen van toegangsrechten negeren

en:  -q, --quiet                quiet mode - don't print anything
nl:  -q, --quiet                stille modus; niets weergeven

en:  -z, --zero                 delimit output with NULs instead of newlines
nl:  -z, --zero                 uitvoer scheiden met NUL-bytes i.p.v. nieuweregels

en: failed to parse minimum size
nl: ontleden van minimum grootte is mislukt

en: failed to parse maximum size
nl: ontleden van maximum grootte is mislukt

en: failed to parse cache size
nl: ontleden van cache-grootte is mislukt

en: failed to parse I/O size
nl: ontleden van invoer-/uitvoergrootte is mislukt

en: no directory or file specified
nl: geen map of bestand gegeven

en: failed to initialize files comparer
nl: initialiseren van bestandsvergelijker is mislukt

en: Scanning [device/inode/links]:
nl: Scannen [apparaat/inode/koppelingen]:

en: cannot get realpath: %s
nl: kan volledig pad niet verkrijgen: %s

en: cannot process %s
nl: kan %s niet verwerken

en: Pending (thread)
nl: Afwachtend (thread)

en: Pending (process)
nl: Afwachtend (proces)

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Ignored
nl: Genegeerd

en: Caught
nl: Afgevangen

en: failed to initialize procfs handler
nl: initialiseren van 'procfs'-behandelaar is mislukt

en: cannot open /proc/%d/status
nl: kan /proc/%d/status niet openen

en: unexpected sigmask format: %s (%s)
nl: onverwachte opmaak van signaalmasker: %s (%s)

en: unknown signal %s; valid signals:
nl: onbekend signaal %s; geldige signalen zijn:

en: Forcibly terminate a process.
nl: Beëindigt (elimineert) een proces geforceerd.

en:  -a, --all              do not restrict the name-to-pid conversion to processes
                              with the same uid as the present process
nl:  -a, --all              herleiding van naam naar PID niet beperken tot
                              processen met zelfde UID als huidige proces

en:  -s, --signal <signal>  send this <signal> instead of SIGTERM
nl:  -s, --signal <signaal> te zenden signaal (in plaats van SIGTERM)

en:  -q, --queue <value>    use sigqueue(2), not kill(2), and pass <value> as data
nl:  -q, --queue <getal>    sigqueue(2) gebruiken met <getal> als data

en:      --timeout <milliseconds> <follow-up signal>
                            wait up to timeout and send follow-up signal
nl:      --timeout <milliseconden> <vervolgsignaal>
                            na dit aantal milliseconden dit vervolgsignaal zenden

en:  -p, --pid              print pids without signaling them
nl:  -p, --pid              PID's tonen in plaats van een signaal te zenden

en:  -L, --table            list signal names and numbers
nl:  -L, --table            tabel van signaalnamen en -nummers tonen

en:  -r, --require-handler  do not send signal if signal handler is not present
nl:  -r, --require-handler  geen signaal sturen als er geen signaalverwerker is

en:  -d, --show-process-state <pid>
                            show signal related fields in /proc/<pid>/status
nl:  -d, --show-process-state <PID>
                            signaalgerelateerde velden uit /proc/<PID>/status tonen

en:      --verbose          print pids that will be signaled
nl:      --verbose          tonen welke PID's een signaal zullen krijgen

en:  (with:
nl:  (met:

en: invalid sigmask format: %s
nl: ongeldige opmaak van signaalmasker: %s

en: unknown signal: %s
nl: onbekend signaal %s

en: invalid PID argument
nl: ongeldig PID-argument

en: %s and %s are mutually exclusive
nl: opties %s en %s gaan niet samen

en: argument error
nl: onjuist argument

en: invalid signal name or number: %s
nl: ongeldige signaalnaam of -nummer: %s

en: pidfd_send_signal() failed
nl: pidfd_send_signal() is mislukt

en: timeout, sending signal %d to pid %d
nl: tijdsduur is overschreden, bij zenden van signaal %d naar PID %d

en: sending signal %d to pid %d
nl: zenden van signaal %d naar PID %d

en: sending signal to %s failed
nl: zenden van signaal naar %s is mislukt

en: cannot find process "%s"
nl: kan proces '%s' niet vinden

en: Cannot parse days
nl: kan dagen niet ontleden

en: Option -C, -i and -S cannot be used together
nl: OPties '-C', '-i', en '-S' gaan niet samen

en: Couldn't initialize lastlog2 environment
nl: Kan 'lastlog2'-omgeving niet initialiseren

en: Couldn't import entries from '%s'
nl: Kan items uit '%s' niet importeren

en: Options -C, -r and -S require option -u to specify the user
nl: Bij opties '-C'/'-r'/'-S' moet de gebruiker gegeven worden met '-u'

en: User '%s' does not exist.
nl: Gebruiker '%s' bestaat niet.

en: Couldn't remove entry for '%s'
nl: Kan item voor '%s' niet verwijderen

en: Could not determine current time
nl: Kan huidige tijd niet achterhalen

en: Couldn't update login time for '%s'
nl: Kan context van %s niet achterhalen

en: Couldn't rename entry '%s' to '%s'
nl: Kan item '%s' niet hernoemen naar '%s'

en: Couldn't read entries for all users
nl: Kan niet de items voor alle gebruikers lezen

en: unknown facility name: %s
nl: onbekende voorzieningsnaam in prioriteit: %s

en: unknown priority name: %s
nl: onbekende prioriteitsnaam: %s

en: openlog %s: pathname too long
nl: openlog %s: padnaam is te lang

en: failed to resolve name %s port %s: %s
nl: herleiden van naam %s poort %s is mislukt: %s

en: failed to connect to %s port %s
nl: verbinden met %s poort %s is mislukt

en: maximum input lines (%d) exceeded
nl: maximum aantal invoerregels (%d) is overschreden

en: gettimeofday() failed
nl: gettimeofday() is mislukt

en: send message failed
nl: zenden van bericht is mislukt

en: structured data ID '%s' is not unique
nl: ID '%s' voor gestructureerde data is niet uniek

en: --sd-id was not specified for --sd-param %s
nl: '--sd-id' werd niet gegeven voor '--sd-param %s'

en: localtime() failed
nl: localtime() is mislukt

en: hostname '%s' is too long
nl: hostnaam '%s' is te lang

en: tag '%s' is too long
nl: label '%s' is te lang

en: ignoring unknown option argument: %s
nl: onbekend optie-argument %s wordt genegeerd

en: invalid argument: %s: using automatic errors
nl: ongeldig argument: %s -- 'auto' wordt gebruikt

en:  %s [options] [<message>]
nl:  %s [opties] [<bericht>]

en: Enter messages into the system log.
nl: Schrijft berichten naar het systeemlogboek.

en:  -i                       log the logger command's PID
nl:  -i                     de PID van het logger-commando loggen

en:      --id[=<id>]          log the given <id>, or otherwise the PID
nl:      --id[=<ID>]        onder <ID> loggen  (standaard is de PID)

en:  -f, --file <file>        log the contents of this file
nl:  -f, --file <bestand>   de inhoud van dit bestand loggen

en:  -e, --skip-empty         do not log empty lines when processing files
nl:  -e, --skip-empty       lege regels niet loggen bij verwerken van bestanden

en:      --no-act             do everything except the write the log
nl:      --no-act           alles doen behalve het logbericht schrijven

en:  -p, --priority <prio>    mark given message with this priority
nl:  -p, --priority <getal>   gegeven bericht met deze prioriteit markeren

en:      --octet-count        use rfc6587 octet counting
nl:      --octet-count      de octet-telling van RFC-6587 gebruiken

en:      --prio-prefix        look for a prefix on every line read from stdin
nl:      --prio-prefix      naar prefix kijken op elke regel van standaardinvoer

en:  -s, --stderr             output message to standard error as well
nl:  -s, --stderr           bericht ook naar standaardfoutuitvoer schrijven

en:  -S, --size <size>        maximum size for a single message
nl:  -S, --size <getal>     maximumgrootte van een enkel bericht

en:  -t, --tag <tag>          mark every line with this tag
nl:  -t, --tag <tekstje>    elke regel labelen met dit tekstje

en:  -n, --server <name>      write to this remote syslog server
nl:  -n, --server <naam>    naar deze syslog-server op afstand loggen

en:  -P, --port <port>        use this port for UDP or TCP connection
nl:  -P, --port <nummer>    te gebruiken poort voor UDP- of TCP-verbinding

en:  -T, --tcp                use TCP only
nl:  -T, --tcp              alleen TCP gebruiken

en:  -d, --udp                use UDP only
nl:  -d, --udp              alleen UDP gebruiken

en:      --rfc3164            use the obsolete BSD syslog protocol
nl:      --rfc3164          het verouderde BSD-syslog-protocol gebruiken

en:      --rfc5424[=<snip>]   use the syslog protocol (the default for remote);
                                <snip> can be notime, or notq, and/or nohost
nl:      --rfc5424[=<weg>]  het nieuwe protocol gebruiken  (standaard op afstand);
                              <weg> kan zijn: 'notime', of 'notq', en/of 'nohost'

en:      --sd-id <id>         rfc5424 structured data ID
nl:      --sd-id <ID>       gestructureerdedata-ID voor RFC-5424

en:      --sd-param <data>    rfc5424 structured data name=value
nl:      --sd-param <data>  gestructureerde data (naam=waarde) voor RFC-5424

en:      --msgid <msgid>      set rfc5424 message id field
nl:      --msgid <bericht-ID>         bericht-ID voor RFC-5424

en:  -u, --socket <socket>    write to this Unix socket
nl:  -u, --socket <apparaat>          naar deze Unix-socket schrijven

en:      --socket-errors on|off|auto
                              print connection errors when using Unix sockets
nl:      --socket-errors on|off|auto  verbindingsfouten met Unix sockets melden

en:      --journald[=<file>]  write journald entry
nl:      --journald[=<bestand>]       een journald-item schrijven

en: file %s
nl: bestand %s

en: failed to parse id
nl: ontleden van ID is mislukt

en: failed to parse message size
nl: ontleden van berichtgrootte is mislukt

en: --msgid cannot contain space
nl: een bericht-ID mag geen spatie bevatten

en: invalid structured data ID: '%s'
nl: ongeldig ID voor gestructureerde data: '%s'

en: invalid structured data parameter: '%s'
nl: ongeldig argument voor gestructureerde data: '%s'

en: --file <file> and <message> are mutually exclusive; file is ignored
nl: een bestand en een bericht gaan niet samen; het bestand wordt genegeerd

en: journald entry could not be written
nl: journald-item kon niet geschreven worden

en:  %s [options] <string> [<file>...]
nl:  %s [opties] <tekenreeks> [<bestand>...]

en: Display lines beginning with a specified string.
nl: Toont regels die met de aangegeven tekenreeks beginnen.

en:  -a, --alternative        use the alternative dictionary
nl:  -a, --alternative         het alternatieve woordenboek gebruiken

en:  -d, --alphanum           compare only blanks and alphanumeric characters
nl:  -d, --alphanum            alleen witruimte en alfanumerieke tekens vergelijken

en:  -f, --ignore-case        ignore case differences when comparing
nl:  -f, --ignore-case         verschil tussen hoofd- en kleine letters negeren

en:  -t, --terminate <char>   define the string-termination character
nl:  -t, --terminate <teken>   het teken dat een tekenreeks beëindigt

en: alignment offset
nl: uitlijningspositie

en: udev ID (based on ID-LINK)
nl: udev-ID (gebaseerd op ID-LINK)

en: the shortest udev /dev/disk/by-id link name
nl: de kortste koppelingsnaam via /dev/disk/by-id

en: discard alignment offset
nl: uitlijningspositie verwerpen

en: dax-capable device
nl: DAX-capabel apparaat

en: discard granularity, use <number> if --bytes is given
nl: verwerpingsgranulariteit (is getal bij '--bytes')

en: disk sequence number
nl: schijf-sequentienummer

en: discard max bytes, use <number> if --bytes is given
nl: maximum te verwerpen bytes (is getal bij '--bytes')

en: discard zeroes data
nl: nullen verwerpen

en: filesystem size available for unprivileged users, use <number> if --bytes is given
nl: beschikbare bestandssysteemgrootte voor gewone gebruikers (is getal bij '--bytes')

en: mounted filesystem roots
nl: aangekoppelde bestandssysteemhoofdmappen

en: filesystem version
nl: bestandssysteemversie

en: group name
nl: groepsnaam

en: Host:Channel:Target:Lun for SCSI
nl: Host:Kanaal:Doel:LUN voor SCSI

en: removable or hotplug device (usb, pcmcia, ...)
nl: verwijderbaar/hotplugbaar apparaat (USB|PCMCIA|...)

en: internal kernel device name
nl: interne kernelapparaatnaam

en: filesystem LABEL
nl: bestandssysteemlabel

en: logical sector size
nl: logische sectorgrootte

en: major device number
nl: hoofdapparaatnummer

en: minor device number
nl: subapparaatnummer

en: minimum I/O size
nl: minimale in-/uitvoergrootte

en: device identifier
nl: apparaat-ID

en: device node permissions
nl: toegangsrechten van apparaat

en: device queues
nl: apparaatwachtrijen

en: device name
nl: apparaatnaam

en: optimal I/O size
nl: optimale in-/uitvoergrootte

en: partition LABEL
nl: partitielabel

en: partition number as read from the partition table
nl: partitienummer zoals gelezen uit de partitietabel

en: partition type name
nl: partitietype-naam

en: partition type code or UUID
nl: partitietype-code of -UUID

en: path to the device node
nl: pad naar de apparaatknoop

en: physical sector size
nl: fysieke sectorgrootte

en: internal parent kernel device name
nl: interne ouder-kernelapparaatnaam

en: partition table type
nl: partitietabel-type

en: partition table identifier (usually UUID)
nl: partitietabel-ID (gewoonlijk UUID)

en: adds randomness
nl: voegt willekeurigheid toe

en: read-ahead of the device
nl: vooruitlezing van het apparaat

en: device revision
nl: apparaatrevisie

en: removable device
nl: verwijderbaar apparaat

en: rotational device
nl: roterend apparaat

en: read-only device
nl: alleenlezen-apparaat

en: request queue size
nl: lengte van verzoekenrij

en: I/O scheduler name
nl: naam van in-/uitvoerscheduler

en: disk serial number
nl: schijf-serienummer

en: size of the device, use <number> if --bytes is given
nl: grootte van het apparaat (is getal bij '--bytes')

en: partition start offset (in 512-byte sectors)
nl: startpositie van partitie (in 512-byte sectoren)

en: state of the device
nl: apparaattoestand

en: de-duplicated chain of subsystems
nl: ontdubbelde keten van subsystemen

en: all locations where device is mounted
nl: alle plaatsen waar het apparaat is aangekoppeld

en: where the device is mounted
nl: waar het apparaat is aangekoppeld

en: device transport type
nl: apparaat-transporttype

en: device type
nl: apparaattype

en: device vendor
nl: apparaatproducent

en: write same max bytes, use <number> if --bytes is given
nl: maximum zelfde-schrijven (is getal bij '--bytes')

en: unique storage identifier
nl: uniek opslag-ID

en: zone model
nl: zonemodel

en: zone size, use <number> if --bytes is given
nl: zonegrootte (is getal bij '--bytes')

en: zone write granularity, use <number> if --bytes is given
nl: zone-schrijfgranulariteit (is getal bij '--bytes')

en: zone append max bytes, use <number> if --bytes is given
nl: maximum zonetoevoeging (is getal bij '--bytes')

en: number of zones
nl: aantal zones

en: maximum number of open zones
nl: maximum aantal open zones

en: maximum number of active zones
nl: maximum aantal actieve zones

en: failed to allocate device
nl: reserveren van geheugen voor apparaat is mislukt

en: failed to open device directory in sysfs
nl: openen van apparatenmap in 'sysfs' is mislukt

en: %s: failed to get sysfs name
nl: %s: verkrijgen van 'sysfs'-naam is mislukt

en: %s: failed to get whole-disk device number
nl: %s: achterhalen van apparaatnummer van gehele schijf is mislukt

en: failed to allocate /sys handler
nl: reserveren van geheugen voor '/sys'-behandelaar is mislukt

en: failed to parse list '%s'
nl: ontleden van lijst '%s' is mislukt

note: TRANSLATORS: The standard value for %d is 256.
en: the list of excluded devices is too large (limit is %d devices)
nl: de lijst van uitgesloten apparaten is te lang (de limiet is %d apparaten)

note: TRANSLATORS: The standard value for %d is 256.
en: the list of included devices is too large (limit is %d devices)
nl: de lijst van ingesloten apparaten is te lang (de limiet is %d apparaten)

en: unexpected counter specification: %s
nl: onverwachte tellerdefinitie: %s

en: counter not properly specified
nl: teller is niet juist gedefinieerd

en: unsupported counter type: %s
nl: niet-ondersteund tellertype: %s

en: Summary:
nl: Samenvatting:

en:  %s [options] [<device> ...]
nl:  %s [opties] [<apparaat>...]

en: List information about block devices.
nl: Toont informatie over blok-apparaten.

en:  -A, --noempty        don't print empty devices
nl:  -A, --noempty         lege apparaten niet tonen

en:  -D, --discard        print discard capabilities
nl:  -D, --discard         verwerpingsmogelijkheden tonen

en:  -E, --dedup <column> de-duplicate output by <column>
nl:  -E, --dedup <kolom>   uitvoer ontdubbelen op deze kolom

en:  -I, --include <list> show only devices with specified major numbers
nl:  -I, --include <lijst> alleen apparaten met deze hoofdnummers tonen

en:  -J, --json           use JSON output format
nl:  -J, --json            uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -M, --merge          group parents of sub-trees (RAIDs, Multi-path)
nl:  -M, --merge           ouders van subbomen groeperen (bij RAIDs, Multi-path)

en:  -O, --output-all     output all columns
nl:  -O, --output-all      alle kolommen weergeven

en:  -Q, --filter <expr>  print only lines matching the expression
nl:  -Q, --filter <expr>     alleen regels die met deze expressie overeenkomen tonen

en:      --highlight <expr> colorize lines matching the expression
nl:      --highlight <expr>  regels die met deze expressie overeenkomen kleuren

en:      --ct-filter <expr> restrict the next counter
nl:      --ct-filter <expr>  deze beperking gebruiken voor navolgende teller

en:      --ct <name>[:<param>[:<func>]] define a custom counter
nl:      --ct <naam>[:<param>[:<func>]]  deze speciale teller toevoegen

en:  -S, --scsi           output info about SCSI devices
nl:  -S, --scsi            informatie over SCSI-apparaten tonen

en:  -N, --nvme           output info about NVMe devices
nl:  -N, --nvme            informatie over VNMe-apparaten tonen

en:  -v, --virtio         output info about virtio devices
nl:  -v, --virtio          informatie over VirtIO-apparaten tonen

en:  -T, --tree[=<column>] use tree format output
nl:  -T, --tree[=<kolom>]  uitvoer in boomvorm produceren

en:  -a, --all            print all devices
nl:  -a, --all             alle apparaten tonen

en:  -b, --bytes          print SIZE in bytes instead of a human-readable format
nl:  -b, --bytes           grootte in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:  -d, --nodeps         don't print slaves or holders
nl:  -d, --nodeps          geen slaven of houders tonen

en:  -e, --exclude <list> exclude devices by major number (default: RAM disks)
nl:  -e, --exclude <lijst> apparaten met deze hoofdnummers niet tonen
                             (standaard: RAM-schijven)

en:  -f, --fs             output info about filesystems
nl:  -f, --fs              informatie over bestandssystemen tonen

en:  -i, --ascii          use ascii characters only
nl:  -i, --ascii           alleen ASCII-tekens gebruiken

en:  -l, --list           use list format output
nl:  -l, --list            uitvoer in lijstvorm produceren

en:  -m, --perms          output info about permissions
nl:  -m, --perms           informatie over toegangsrechten tonen

en:  -n, --noheadings     don't print headings
nl:  -n, --noheadings      geen kopregel tonen

en:  -o, --output <list>  output columns (see --list-columns)
nl:  -o, --output <lijst>  te tonen kolommen in de uitvoer (zie '--list-columns')

en:  -p, --paths          print complete device path
nl:  -p, --paths           volledig apparaatpad tonen

en:  -s, --inverse        inverse dependencies
nl:  -s, --inverse         inverse afhankelijkheden gebruiken

en:  -t, --topology       output info about topology
nl:  -t, --topology        informatie over topologie tonen

en:  -w, --width <num>    specifies output width as number of characters
nl:  -w, --width <getal>   te gebruiken uitvoerbreedte (in aantal tekens)

en:  -x, --sort <column>  sort output by <column>
nl:  -x, --sort <kolom>    uitvoer sorteren op deze kolom

en:  -y, --shell          use column names that can be used as shell variables
nl:  -y, --shell           kolomnamen geschikt maken als shellvariabelenamen

en:  -z, --zoned          print zone related information
nl:  -z, --zoned           zone-gerelateerde informatie tonen

en:      --sysroot <dir>  use specified directory as system root
nl:      --sysroot <map>   deze map als hoofdmap gebruiken

en:      --properties-by <list>
                          methods used to gather data (default: file,udev,blkid)
nl:      --properties-by <lijst>  gebruikte methodes for gegevensverzameling
                                    (standaard: file,udev,blkid)

en: failed to access sysfs directory: %s
nl: kan geen toegang krijgen tot 'sysfs'-map: %s

en: invalid output width number argument
nl: ongeldig argument voor uitvoerbreedte

en: failed to allocate device tree
nl: reserveren van apparatenboom is mislukt

en: unknown properties probing method: %s
nl: onbekende methode voor eigenschapssondering: %s

en: Unknown clock type %d
nl: Onbekend kloktype %d

en: numeric id
nl: numeriek ID

en: symbolic name
nl: symbolische naam

en: readable name
nl: leesbare naam

en: numeric time
nl: getalsmatige tijd

en: human readable ISO time
nl: leesbare ISO-tijd

en: human readable resolution
nl: leesbare resolutie

en: resolution
nl: resolutie

en: human readable relative time
nl: leesbare relatieve tijd

en: namespace offset
nl: naamsruimte-positie

en:  -J, --json                 use JSON output format
nl:  -J, --json                 uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -n, --noheadings           don't print headings
nl:  -n, --noheadings           geen kopregel tonen

en:  -o, --output <list>        output columns
nl:  -o, --output <lijst>       te tonen kolommen in de uitvoer

en:      --output-all           output all columns
nl:      --output-all           alle kolommen weergeven

en:  -r, --raw                  use raw output format
nl:  -r, --raw                  rauwe uitvoer produceren

en:  -t, --time <clock>         show current time of single clock
nl:  -t, --time <klok>          huidige tijd van deze klok tonen

en:  --no-discover-dynamic      do not try to discover dynamic clocks
nl:  --no-discover-dynamic      niet proberen dynamische klokken te ontdekken

en:  -d, --dynamic-clock <path> also display specified dynamic clock
nl:  -d, --dynamic-clock <pad>  ook deze dynamische klok weergeven

en:  -c, --cpu-clock <pid>      also display CPU clock of specified process
nl:  -c, --cpu-clock <PID>      ook de CPU-klok van dit proces weergeven

en: Unknown clock: %s
nl: Onbekende klok: %s

en: failed to format iso time
nl: opmaken van ISO-tijd is mislukt

en: failed to format relative time
nl: opmaken van relatieve tijd is mislukt

en: Could not glob: %d
nl: Kan niet 'globben': foutcode %d

en: ioctl(RTC_RD_NAME) to %s to read the time failed
nl: ioctl(RTC_RD_NAME) op %s om de tijd te lezen is mislukt

en: Could not get CPU clock of process %jd: %s
nl: kan CPU-klok van proces %jd niet verkrijgen: %s

en: failed to get time
nl: verkrijgen van de tijd is mislukt

en: command of the process holding the lock
nl: opdracht van het proces dat de vergrendeling bezit

en: PID of the process holding the lock
nl: PID van het proces dat de vergrendeling bezit

en: kind of lock
nl: soort vergrendeling

en: size of the lock, use <number> if --bytes is given
nl: grootte van vergrendeling (is getal bij '--bytes')

en: lock access mode
nl: toegangsmodus van vergrendeling

en: mandatory state of the lock: 0 (none), 1 (set)
nl: verplichte toestand van vergrendeling: 0 (geen), 1 (ingesteld)

en: relative byte offset of the lock
nl: relatieve bytepositie van vergrendeling

en: ending offset of the lock
nl: eindpositie van vergrendeling

en: path of the locked file
nl: pad van het vergrendelde bestand

en: PID of the process blocking the lock
nl: PID van het proces dat de vergrendeling blokkeert

en: holders of the lock
nl: houders van de vergrendeling

en: failed to parse '%s'
nl: ontleden van '%s' is mislukt

en: failed to parse ID
nl: ontleden van ID is mislukt

en: failed to parse start
nl: ontleden van begin is mislukt

en: failed to parse end
nl: ontleden van einde is mislukt

en: (undefined)
nl: (ongedefinieerd)

en: List local system locks.
nl: Toont lokale systeemvergrendelingen.

en:  -b, --bytes            print SIZE in bytes rather than in human readable format
nl:  -b, --bytes            grootte in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:  -i, --noinaccessible   ignore locks without read permissions
nl:  -i, --noinaccessible   vergrendelingen zonder leestoegang negeren

en:  -n, --noheadings       don't print headings
nl:  -n, --noheadings       geen kopregel tonen

en:      --output-all       output all columns
nl:      --output-all       alle kolommen weergeven

en:  -p, --pid <pid>        display only locks held by this process
nl:  -p, --pid <PID>        alleen vergrendelingen van dit proces tonen

en:  -r, --raw              use the raw output format
nl:  -r, --raw              rauwe uitvoer produceren

en: Generate magic cookies for xauth.
nl: Genereert magische cookies voor xauth.

en:  -f, --file <file>     use file as a cookie seed
nl:  -f, --file <bestand>     als cookie-seed te gebruiken bestand

en:  -m, --max-size <num>  limit how much is read from seed files
nl:  -m, --max-size <getal>   beperken hoeveel uit seed-bestanden gelezen wordt

en:  -v, --verbose         explain what is being done
nl:  -v, --verbose            vermelden wat er gedaan wordt

en: <num>
nl: <getal>

en: Got %zu byte from %s
     | Got %zu bytes from %s
nl[0]: %zu byte ontvangen van %s
nl[1]: %zu bytes ontvangen van %s

en: closing %s failed
nl: sluiten van %s is mislukt

en: failed to parse length
nl: ontleden van lengte is mislukt

en: --max-size ignored when used without --file
nl: optie '--max-size' wordt genegeerd zonder '--file'

en: Got %d byte from %s
     | Got %d bytes from %s
nl[0]: %d byte ontvangen van %s
nl[1]: %d bytes ontvangen van %s

en: failed to read symlink: %s
nl: lezen van symlink %s is mislukt

en:  %s [options] <pathname>...
nl:  %s [opties] <padnaam>...

en: Follow a pathname until a terminal point is found.
nl: Volgt een padnaam totdat een eindpunt gevonden is.

en:  -x, --mountpoints   show mount point directories with a 'D'
     -m, --modes         show the mode bits of each file
     -o, --owners        show owner and group name of each file
     -l, --long          use a long listing format (-m -o -v) 
     -n, --nosymlinks    don't follow symlinks
     -v, --vertical      vertical align of modes and owners
nl:  -l, --long          uitgebreide extra informatie tonen ('-m -o -v')
     -m, --modes         de modus van elk bestand tonen
     -n, --nosymlinks    symbolische koppelingen niet volgen
     -o, --owners        namen van eigenaar en groep van elk bestand tonen
     -x, --mountpoints   aankoppelingspunten markeren met een 'D'
     -v, --vertical      bestandsmodus en eigenaarnamen verticaal uitlijnen

en:  -Z, --context       print any security context of each file
nl:  -Z, --context       veiligheidscontext van elk bestand tonen

en: pathname argument is missing
nl: padnaam-argument ontbreekt

en: failed to allocate GID cache
nl: reserveren van geheugen voor GID-cache is mislukt

en: %s: exceeded limit of symlinks
nl: %s: limiet op aantal symbolische koppelingen is overschreden

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a system file
en: cannot parse %s
nl: kan %s niet ontleden

en:  %s [options] [--set <size>] [--] [command]
nl:  %s [opties] [--set <grootte>] [<opdracht>]

en:  %s [options] --get
nl:  %s [opties] --get

note: TRANSLATORS: 'command' refers to a program argument
en: Set or examine pipe buffer sizes and optionally execute command.
nl: Stelt pijpbuffergroottes in (of rapporteert deze), en voert opdracht uit.

en:  -g, --get          examine pipe buffers
nl:  -g, --get          pijpbuffergroottes rapporteren

en:  -f, --file <path>  act on a file
nl:  -f, --file <pad>   op dit bestand inwerken

en:  -n, --fd <num>     act on a file descriptor
nl:  -n, --fd <nummer>  op deze bestandsdescriptor inwerken

en:  -i, --stdin        act on standard input
nl:  -i, --stdin        op standaardinvoer inwerken

en:  -o, --stdout       act on standard output
nl:  -o, --stdout       op standaarduitvoer inwerken

en:  -e, --stderr       act on standard error
nl:  -e, --stderr       op standaardfoutuitvoer inwerken

en:  -c, --check        do not continue after an error
nl:  -c, --check        niet doorgaan na een fout

en:  -q, --quiet        do not warn of non-fatal errors
nl:  -q, --quiet        geen waarschuwingen geven voor niet-fatale fouten

en:  -v, --verbose      provide detailed output
nl:  -v, --verbose      gedetailleerde uitvoer produceren

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file
en: cannot get pipe buffer size of %s
nl: kan pijpbuffergrootte van %s niet achterhalen

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file
en: cannot set pipe buffer size of %s
nl: kan pijpbuffergrootte van %s niet instellen

note: TRANSLATORS: '%s' refers to a file, '%d' to a buffer size in bytes
en: %s pipe buffer size set to %d
nl: pijpbuffergrootte van %s is op %d ingesteld

en: cannot specify a command with --get
nl: een opdracht gaat niet samen met '--get'

note: TRANSLATORS: a column that contains the names of files that are unix pipes
en: pipe
nl: pijp

note: TRANSLATORS: a column that contains buffer sizes in bytes
en: size
nl: grootte

note: TRANSLATORS: a column that contains an amount of data which has not been used by a program
en: unread
nl: ongelezen

en: using last specified size
nl: laatst gegeven grootte wordt gebruikt

en: %s: overwrite `%s'?
nl: %s: '%s' overschrijven?

en: %s: not accessible
nl: %s: is niet toegankelijk

en: %s: not a symbolic link
nl: %s: is geen symbolische koppeling

en: %s: readlink failed
nl: %s: readlink() is mislukt

en: Skipping existing link: `%s' -> `%s'
nl: Bestaande koppeling is overgeslagen: '%s' -> '%s'

en: %s: unlink failed
nl: %s: unlink() is mislukt

en: %s: symlinking to %s failed
nl: %s: maken van symbolische koppeling naar %s is mislukt

en: Skipping existing file: `%s'
nl: Bestaand bestand wordt overgeslagen: '%s'

en: %s: rename to %s failed
nl: %s: hernoemen naar %s is mislukt

en: Rename files.
nl: Hernoemt bestanden.

en:  -v, --verbose       explain what is being done
nl:  -v, --verbose       vermelden wat er gedaan wordt

en:  -s, --symlink       act on the target of symlinks
nl:  -s, --symlink       op doel van een symbolische koppeling werken

en:  -n, --no-act        do not make any changes
nl:  -n, --no-act        doen alsof; niets wijzigen

en:  -a, --all           replace all occurrences
nl:  -a, --all           alle voorkomens vervangen

en:  -l, --last          replace only the last occurrence
nl:  -l, --last          alleen het laatste voorkomen vervangen

en:  -o, --no-overwrite  don't overwrite existing files
nl:  -o, --no-overwrite  bestaande bestanden niet overschrijven

en:  -i, --interactive   prompt before overwrite
nl:  -i, --interactive   vragen alvorens te overschrijven

en: failed to get terminal attributes
nl: kan terminaleigenschappen niet achterhalen

en: A daemon for generating UUIDs.
nl: Een achtergronddienst voor het genereren van UUID's.

en:  -p, --pid <path>        path to pid file
nl:  -p, --pid <pad>          pad naar PID-bestand

en:  -s, --socket <path>     path to socket
nl:  -s, --socket <pad>       pad naar socket

en:  -T, --timeout <sec>     specify inactivity timeout
nl:  -T, --timeout <tijd>     maximale tijd van inactiviteit (in seconden)

en:  -k, --kill              kill running daemon
nl:  -k, --kill               een draaiende uuidd-dienst elimineren

en:  -r, --random            test random-based generation
nl:  -r, --random             aanmaak van willekeurige UUID's testen

en:  -t, --time              test time-based generation
nl:  -t, --time               aanmaak van tijds-UUID's testen

en:  -n, --uuids <num>       request number of uuids
nl:  -n, --uuids <aantal>     dit aantal UUID's genereren

en:  -P, --no-pid            do not create pid file
nl:  -P, --no-pid             geen PID-bestand aanmaken

en:  -F, --no-fork           do not daemonize using double-fork
nl:  -F, --no-fork            niet tot achtergronddienst maken

en:  -S, --socket-activation do not create listening socket
nl:  -S, --socket-activation  geen luisterende socket aanmaken

en:  -d, --debug             run in debugging mode
nl:  -d, --debug              debugging-meldingen weergeven

en:  -q, --quiet             turn on quiet mode
nl:  -q, --quiet              extra informatie onderdrukken

en: bad arguments
nl: ongeldige argumenten

en: connect
nl: verbinden

en: write
nl: schrijven

en: read count
nl: gelezen aantal

en: bad response length
nl: ongeldige antwoordlengte

en: cannot lock %s
nl: kan %s niet vergrendelen

en: couldn't create unix stream socket
nl: kan geen UNIX-stream-socket aanmaken

en: couldn't bind unix socket %s
nl: kan UNIX-socket %s niet binden

en: receiving signal failed
nl: ontvangen van signaal is mislukt

en: cannot set up timer
nl: kan timer niet instellen

en: uuidd daemon is already running at pid %s
nl: uuidd-dienst draait al onder PID %s

en: couldn't listen on unix socket %s
nl: kan niet luisteren op UNIX-socket %s

en: could not truncate file: %s
nl: kan bestand %s niet afkappen

en: sd_listen_fds() failed
nl: sd_listen_fds() is mislukt

en: no file descriptors received, check systemctl status uuidd.socket
nl: geen bestandsdescriptors ontvangen; controleer systemctl status van uuidd.socket

en: too many file descriptors received, check uuidd.socket
nl: te veel bestandsdescriptors ontvangen; controleer uuidd.socket

en: poll failed
nl: polsen is mislukt

en: timeout [%d sec]
nl: duurde te lang [%d seconden]

en: read failed
nl: lezen is mislukt

en: error reading from client, len = %d
nl: fout tijdens lezen van cliënt; lengte = %d

en: operation %d, incoming num = %d
nl: bewerking %d, gegeven getal = %d

en: operation %d
nl: bewerking %d

en: failed to open/lock clock counter
nl: openen/vergrendelen van klokteller is mislukt

en: Generated time UUID: %s
nl: Gegenereerde tijds-UUID: %s

en: Generated random UUID: %s
nl: Gegenereerde willekeurige UUID: %s

en: Generated time UUID %s and %d following
     | Generated time UUID %s and %d following
nl[0]: Gegenereerde tijds-UUID is %s, en %d opvolgende
nl[1]: Gegenereerde tijds-UUID is %s, en %d opvolgende

en: Generated %d UUID:
     | Generated %d UUIDs:
nl[0]: Er is %d UUID gegenereerd:
nl[1]: Er zijn %d UUID's gegenereerd:

en: Invalid operation %d
nl: Ongeldige bewerking %d

en: Unexpected reply length from server %d
nl: Onverwachte antwoordlengte (%d) van server

en: failed to parse --cont-clock/-C
nl: ontleden van waarde bij '--cont-clock'/'-C' is mislukt

en: failed to parse --uuids
nl: ontleden van het aantal is mislukt

en: uuidd has been built without support for socket activation
nl: 'uuidd' is gecompileerd zonder ondersteuning voor socket-activatie

en: failed to parse --timeout
nl: ontleden van wachttijdwaarde is mislukt

en: socket name too long: %s
nl: socket-naam is te lang: %s

en: Both --socket-activation and --socket specified. Ignoring --socket.
nl: Zowel '--socket-activation' als '--socket' is gegeven; '--socket' wordt genegeerd.

en: error calling uuidd daemon (%s)
nl: fout bij aanroepen van uuidd-dienst (%s)

en: unexpected error
nl: onverwachte fout

en: %s and %d subsequent UUID
     | %s and %d subsequent UUIDs
nl[0]: %s en %d opvolgende UUID
nl[1]: %s en %d opvolgende UUID's

en: List of UUIDs:
nl: Lijst van UUID's:

en: failed to parse pid
nl: ontleden van PID is mislukt

en: couldn't kill uuidd running at pid %d
nl: kan uuidd met PID %d niet elimineren

en: Killed uuidd running at pid %d.
nl: De uuidd met PID %d is geëlimineerd.

en: Create a new UUID value.
nl: Maakt een nieuwe UUID aan.

en:  -r, --random          generate random-based uuid
nl:  -r, --random          een totaal willekeurige UUID genereren

en:  -t, --time            generate time-based uuid
nl:  -t, --time            een op huidige tijd gebaseerde UUID genereren

en:  -n, --namespace <ns>  generate hash-based uuid in this namespace
nl:  -n, --namespace <ns>  een hash-gebaseerde UUID in deze naamsruimte genereren

en:                         available namespaces: %s
nl:                         (beschikbare naamsruimtes: %s)

en:  -N, --name <name>     generate hash-based uuid from this name
nl:  -N, --name <naam>     een hash-gebaseerde UUID uit deze naam genereren

en:  -m, --md5             generate md5 hash
nl:  -m, --md5             een MD5-hash genereren

en:  -C, --count <num>     generate more uuids in loop
nl:  -C, --count <getal>   dit aantal UUID's genereren

en:  -s, --sha1            generate sha1 hash
nl:  -s, --sha1            een SHA1-hash genereren

en:  -6, --time-v6         generate time-based v6 uuid
nl:  -6, --time-v6         een tijdgebaseerde v6 UUID genereren

en:  -7, --time-v7         generate time-based v7 uuid
nl:  -7, --time-v7         een tijdgebaseerde v7 UUID genereren

en:  -x, --hex             interpret name as hex string
nl:  -x, --hex             <naam> als een hexadecimale tekenreeks begrijpen

en: not a valid hex string
nl: geen geldige hexadecimale tekenreeks

en: --namespace requires --name argument
nl: optie '--namespace' vereist '--name'

en: --namespace requires --md5 or --sha1
nl: optie '--namespace' vereist '--md5' of '--sha1'

en: --name requires --namespace argument
nl: optie '--name' vereist '--namespace'

en: --md5 or --sha1 requires --namespace argument
nl: opties'--md5' en '--sha1' vereisen '--namespace'

en: unknown namespace alias: '%s'
nl: onbekende naamsruimte-alias: '%s'

en: invalid uuid for namespace: '%s'
nl: ongeldige UUID voor naamsruimte: '%s'

en: unique identifier
nl: unieke identifier

en: variant name
nl: variantnaam

en: type name
nl: typenaam

en: timestamp
nl: tijdsstempel

en:  %s [options] <uuid ...>
nl:  %s [opties] <UUID>...

en:  -J, --json             use JSON output format
nl:  -J, --json             uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -n, --noheadings       don't print headings
nl:  -n, --noheadings       geen kopregel tonen

en:  -o, --output <list>    COLUMNS to display (see below)
nl:  -o, --output <lijst>   weer te geven uitvoerkolommen

en:  -r, --raw              use the raw output format
nl:  -r, --raw              rauwe uitvoer produceren

en: invalid
nl: ongeldig

en: other
nl: anders

en: time-based
nl: tijd-gebaseerd

en: time-v6
nl: tijd-v6

en: time-v7
nl: tijd-v7

en: name-based
nl: naam-gebaseerd

en: random
nl: willekeurig

en: sha1-based
nl: SHA1-gebaseerd

en: vendor
nl: producent

en: failed to initialize output column
nl: initialiseren van uitvoerkolom is mislukt

en: PID %d has exited, skipping
nl: PID %d is geëindigd -- overgeslagen

en: could not create timerfd
nl: kan timer-descriptor niet aanmaken

en: could not set timer
nl: kan timer niet instellen

en: could not add timerfd
nl: kan timer-descriptor niet toevoegen

en: could not add listener
nl: kan polser niet toevoegen

en: failure during wait
nl: fout tijdens wachten

en: Timeout expired
nl: Duurde te lang

en: PID %d finished
nl: PID %d is geëindigd

en:  -v, --verbose           be more verbose
nl:  -v, --verbose           meer details vermelden

en:  -t, --timeout=<timeout> wait at most timeout seconds
nl:  -t, --timeout=<duur>    hooguit dit aantal seconden wachten

en:  -e, --exited            allow exited PIDs
nl:  -e, --exited            geëindige PIDs toestaan

en:  -c, --count=<count>     number of process exits to wait for
nl:  -c, --count=<getal>     op dit aantal procesbeëindigingen wachten

en: no PIDs specified
nl: geen PIDs gegeven

en: can't wait for %zu of %zu PIDs
nl: kan niet wachten op %zu van %zu PIDs

en: could not create epoll
nl: kan geen 'epoll' aanmaken

en:  %s [options] [-BMS <dir>... -f] <name>
nl:  %s [opties] [-BMS <map>... -f] <naam>

en: Locate the binary, source, and manual-page files for a command.
nl: Lokaliseert programmabestand, brontekst, en handleidingen van een opdracht.

en:  -b         search only for binaries
nl:  -b             alleen naar programma's zoeken

en:  -B <dirs>  define binaries lookup path
nl:  -B <mappen>    te gebruiken zoekpad voor programma's

en:  -m         search only for manuals and infos
nl:  -m             alleen naar handleidingen zoeken

en:  -M <dirs>  define man and info lookup path
nl:  -M <mappen>    te gebruiken zoekpad voor handleidingen ('man' en 'info')

en:  -s         search only for sources
nl:  -s             alleen naar brontekstbestanden zoeken

en:  -S <dirs>  define sources lookup path
nl:  -S <mappen>    te gebruiken zoekpad voor brontekstbestanden

en:  -f         terminate <dirs> argument list
nl:  -f             lijst van <mappen> afsluiten

en:  -u         search for unusual entries
nl:  -u             ongebruikelijke items tonen

en:  -g         interpret name as glob (pathnames pattern)
nl:  -g             <naam> als een padnaampatroon interpreteren

en:  -l         output effective lookup paths
nl:  -l             effectieve zoekpaden tonen

en: option -f is missing
nl: optie '-f' ontbreekt

en: partition/filesystem UUID
nl: partitie/bestandssysteem-UUID

en: magic string length
nl: lengte van magische tekenreeks

en: superblock type
nl: superbloktype

en: magic string offset
nl: positie van magische tekenreeks

en: type description
nl: type-omschrijving

en: block device name
nl: naam van blok-apparaat

en: partition-table
nl: partitietabel

en: error: %s: probing initialization failed
nl: fout: %s: initialisatie van sondering is mislukt

en: %s: failed to erase %s magic string at offset 0x%08jx
nl: %s: wissen van %s magische tekenreeks op positie 0x%08jx is mislukt

en: %s: %zd byte was erased at offset 0x%08jx (%s):  | %s: %zd bytes were erased at offset 0x%08jx (%s):
nl[0]: %s: %zd byte is gewist op positie 0x%08jx (%s)
    deze byte was:
nl[1]: %s: %zd bytes zijn gewist vanaf positie 0x%08jx (%s)
    deze bytes waren:

en: %s: failed to create a signature backup
nl: %s: het maken van een vingerafdruk-reservekopie is mislukt

en: %s: calling ioctl to re-read partition table: %m
nl: %s: aanroep van ioctl() om partitietabel opnieuw in te lezen: %m

en: %s: ignoring nested "%s" partition table on non-whole disk device
nl: %s: geneste '%s'-partitietabel wordt genegeerd op nietgeheleschijf-apparaat

en: %s: offset 0x%jx not found
nl: %s: positie 0x%jx is niet gevonden

en: Use the --force option to force erase.
nl: Gebruik '--force' om het wissen te forceren.

en: %s: cannot flush modified buffers
nl: %s: kan gewijzigde buffers niet wegschrijven

en: Wipe signatures from a device.
nl: Wist bestandsysteem-vingerafdrukken van een apparaat.

en:  -a, --all            wipe all magic strings (BE CAREFUL!)
nl:  -a, --all            alle magische tekenreeksen wissen (WEET WAT U DOET!)

en:  -b, --backup[=<dir>] create a signature backup in <dir> or $HOME
nl:  -b, --backup[=<map>] reservekopie van vingerafdruk maken in <map> of $HOME

en:  -f, --force          force erasure
nl:  -f, --force          het wissen afdwingen

en:  -i, --noheadings     don't print headings
nl:  -i, --noheadings     geen kopregels tonen

en:  -J, --json           use JSON output format
nl:  -J, --json           uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -n, --no-act         do everything except the actual write() call
nl:  -n, --no-act         alles doen behalve write() aanroepen

en:  -o, --offset <num>   offset to erase, in bytes
nl:  -o, --offset <getal> op deze positie beginnen met wissen, in bytes

en:  -O, --output <list>  COLUMNS to display (see below)
nl:  -O, --output <lijst> te tonen uitvoerkolommen (zie onder)

en:  -p, --parsable       print out in parsable instead of printable format
nl:  -p, --parsable       herbruikbare i.p.v. leesbare uitvoer produceren

en:  -q, --quiet          suppress output messages
nl:  -q, --quiet          meldingen onderdrukken

en:  -t, --types <list>   limit the set of filesystem, RAIDs or partition tables
nl:  -t, --types <lijst>  alleen deze bestandssystemen, RAIDs, of partitietabellen

en:      --lock[=<mode>] use exclusive device lock (%s, %s or %s)
nl:      --lock[=<modus>] apparaatvergrendeling gebruiken (%s|%s|%s)

en: failed to create a signature backup, $HOME undefined
nl: het maken van een vingerafdruk-reservekopie is mislukt, want $HOME is niet gedefinieerd

en: The --backup option is meaningless in this context
nl: de optie '--backup' is zinloos in deze context

en: Show or change the real-time scheduling attributes of a process.
nl: Toont of zet de realtime-scheduling-eigenschappen van een proces.

en: Policy options:
nl: Beleidsopties:

en:  -b, --batch          set policy to SCHED_BATCH
nl:  -b, --batch          beleid op SCHED_BATCH instellen

en:  -d, --deadline       set policy to SCHED_DEADLINE
nl:  -d, --deadline       beleid op SCHED_DEADLINE instellen

en:  -f, --fifo           set policy to SCHED_FIFO
nl:  -f, --fifo           beleid op SCHED_FIFO instellen

en:  -i, --idle           set policy to SCHED_IDLE
nl:  -i, --idle           beleid op SCHED_IDLE instellen

en:  -o, --other          set policy to SCHED_OTHER
nl:  -o, --other          beleid op SCHED_OTHER instellen

en:  -r, --rr             set policy to SCHED_RR (default)
nl:  -r, --rr             beleid op SCHED_RR instellen  (standaard)

en: Scheduling options:
nl: Scheduling-opties:

en:  -R, --reset-on-fork       set reset-on-fork flag
nl:  -R, --reset-on-fork          de 'reset-on-fork'-vlag zetten

en:  -T, --sched-runtime <ns>  runtime parameter for DEADLINE
nl:  -T, --sched-runtime <ns>     runtime-parameter voor DEADLINE

en:  -P, --sched-period <ns>   period parameter for DEADLINE
nl:  -P, --sched-period <ns>      periode-parameter voor DEADLINE

en:  -D, --sched-deadline <ns> deadline parameter for DEADLINE
nl:  -D, --sched-deadline <ns>    deadline-parameter voor DEADLINE

en: Other options:
nl: Andere opties:

en:  -a, --all-tasks      operate on all the tasks (threads) for a given pid
nl:  -a, --all-tasks      alle taken/threads van de gegeven PID beïnvloeden

en:  -m, --max            show min and max valid priorities
nl:  -m, --max            minimum en maximum geldige prioriteiten tonen

en:  -p, --pid            operate on existing given pid
nl:  -p, --pid            de gegeven, bestaande PID beïnvloeden

en:  -v, --verbose        display status information
nl:  -v, --verbose        statusinformatie tonen

en: SCHED_OTHER, SCHED_BATCH and SCHED_DEADLINE
nl: SCHED_OTHER, SCHED_BATCH, en SCHED_DEADLINE

en: SCHED_OTHER and SCHED_BATCH
nl: SCHED_OTHER en SCHED_BATCH

en: SCHED_OTHER and SCHED_DEADLINE
nl: SCHED_OTHER en SCHED_DEADLINE

en: failed to get pid %d's policy
nl: opvragen van beleid voor PID %d is mislukt

en: failed to get pid %d's attributes
nl: opvragen van eigenschappen voor PID %d is mislukt

en: pid %d's new scheduling policy: %s
nl: Nieuw scheduling-beleid voor PID %d is: %s

en: pid %d's current scheduling policy: %s
nl: Huidig scheduling-beleid voor PID %d is: %s

en: pid %d's new scheduling priority: %d
nl: Nieuwe scheduling-prioriteit van PID %d is: %d

en: pid %d's current scheduling priority: %d
nl: Huidige scheduling-prioriteit van PID %d is: %d

en: pid %d's new runtime parameter: %ju
nl: Nieuwe runtime-parameter van PID %d is: %ju

en: pid %d's current runtime parameter: %ju
nl: Huidige runtime-parameter van PID %d is: %ju

en: pid %d's new runtime/deadline/period parameters: %ju/%ju/%ju
nl: Nieuwe runtime-/deadline/periode-parameters van PID %d: %ju/%ju/%ju

en: pid %d's current runtime/deadline/period parameters: %ju/%ju/%ju
nl: Huidige runtime-/deadline/periode-parameters van PID %d: %ju/%ju/%ju

en: cannot obtain the list of tasks
nl: kan geen lijst met taken verkrijgen

en: %s min/max priority	: %d/%d
nl: %s minimum/maximum prioriteit:	 %d/%d

en: %s not supported?
nl: %s wordt niet ondersteund?

en: failed to set tid %d's policy
nl: instellen van beleid voor TID %d is mislukt

en: failed to set pid %d's policy
nl: instellen van beleid voor PID %d is mislukt

en: invalid runtime argument
nl: ongeldig runtime-argument

en: invalid period argument
nl: ongeldig periode-argument

en: invalid deadline argument
nl: ongeldig deadline-argument

en: invalid priority argument
nl: ongeldig prioriteitsargument

en: --sched-runtime option is supported for %s
nl: optie '--sched-runtime' wordt ondersteund voor: %s

en: --sched-{deadline,period} options are supported for SCHED_DEADLINE only
nl: opties '--sched-{deadline,period}' worden alleen voor SCHED_DEADLINE ondersteund

en: SCHED_DEADLINE is unsupported
nl: SCHED_DEADLINE wordt niet ondersteund

en: unsupported priority value for the policy: %d: see --max for valid range
nl: ongeldige prioriteitswaarde (%d) voor beleid; zie '--max' voor geldig bereik

en: no command specified
nl: geen opdracht gegeven

en:  %s new [-t <TYPE>] --dest <PID>
nl:  %s new [-t <type>] --dest <PID>

en:  %s new [-t <TYPE>] -- PROGRAM [ARGS...]
nl:  %s new [-t <type>] -- <programma> [<argument>...]

en:  %s copy [--source <PID>] [-t <TYPE>] --dest <PID>
nl:  %s copy [--source <PID>] [-t <type>] --dest <PID>

en:  %s copy [--source <PID>] [-t <TYPE>] -- PROGRAM [ARGS...]
nl:  %s copy [--source <PID>] [-t <type>] -- <programma> [<argument>...]

en:  -v, --verbose      verbose
nl:  -v, --verbose      gedetailleerde uitvoer produceren

en: Failed to get cookie from PID %d
nl: Verkrijgen van cookie van PID %d is mislukt

en: Failed to create cookie for PID %d
nl: Aanmaken van cookie voor PID %d is mislukt

en: Failed to pull cookie from PID %d
nl: Kopiëren van cookie van PID %d is mislukt

en: Failed to push cookie to PID %d
nl: Overzetten van cookie naar PID %d is mislukt

en: copied cookie 0x%llx from PID %d to PID %d
nl: cookie 0x%llx is gekopieerd van PID %d naar PID %d

en: set cookie of PID %d to 0x%llx
nl: cookie van PID %d is op 0x%llx gezet

en: '%s' is an invalid option. Must be one of pid/tgid/pgid
nl: '%s' is een ongeldig type; moet pid|tgid|pgid zijn

en: Unknown function
nl: onbekende functie

en: get does not accept the --dest option
nl: `get` gaat niet samen met '-d'/'--dest'

en: new does not accept the --source option
nl: `new` gaat niet samen met '-s'/'--source'

en: bad usage of the get function
nl: onjuist gebruik vam `get`

en: new requires either a -d/--dest or a command
nl: `new` vereist optie '-d'/'--dest' of een opdracht

en: copy requires either a -d/--dest or a command
nl: `copy` vereist optie '-d'/'--dest' of een opdracht

en: Core scheduling is not supported on this system. Either SMT is unavailable or your kernel does not support CONFIG_SCHED_CORE.
nl: Processorkern-scheduling wordt niet ondersteund op dit systeem.
    Ofwel is SMT niet beschikbaar, of de kernel is zonder CONFIG_SCHED_CORE.

en: ioprio_get failed
nl: ioprio_get() is mislukt

en: %s: prio %lu
nl: %s: prioriteit %lu

en: ioprio_set failed
nl: ioprio_set() is mislukt

en:  %1$s [options] -p <pid>...
     %1$s [options] -P <pgid>...
     %1$s [options] -u <uid>...
     %1$s [options] <command>
nl:  %1$s [opties] -p <PID>...
     %1$s [opties] -P <PGID>...
     %1$s [opties] -u <UID>...
     %1$s [opties] <opdracht>

en: Show or change the I/O-scheduling class and priority of a process.
nl: Toont of zet de invoer/uitvoer-scheduling-klasse en -prioriteit van processen.

en:  -c, --class <class>    name or number of scheduling class,
                              0: none, 1: realtime, 2: best-effort, 3: idle
nl:  -c, --class <klasse>     naam of nummer van scheduling-klasse,
                                0: none, 1: realtime, 2: best-effort, 3: idle

en:  -n, --classdata <num>  priority (0..7) in the specified scheduling class,
                              only for the realtime and best-effort classes
nl:  -n, --classdata <getal>  prioriteit (0..7) in de opgegeven scheduling-klasse;
                                enkel voor de klassen 'realtime' en 'best-effort'

en:  -p, --pid <pid>...     act on these already running processes
nl:  -p, --pid <PID>...     werken op deze al draaiende processen

en:  -P, --pgid <pgrp>...   act on already running processes in these groups
nl:  -P, --pgid <PGID>...   werken op draaiende processen in deze procesgroepen

en:  -t, --ignore           ignore failures
nl:  -t, --ignore           mislukkingen negeren

en:  -u, --uid <uid>...     act on already running processes owned by these users
nl:  -u, --uid <UID>...     werken op draaiende processen van deze gebruikers

en: invalid class data argument
nl: ongeldig klassegegevens-argument

en: invalid class argument
nl: ongeldig klasse-argument

en: unknown scheduling class: '%s'
nl: onbekende scheduling-klasse: '%s'

en: can handle only one of pid, pgid or uid at once
nl: kan slechts één van PID, PGID of UID tegelijk aan

en: invalid PGID argument
nl: ongeldig PGID-argument

en: invalid UID argument
nl: ongeldig UID-argument

en: ignoring given class data for none class
nl: klassegegevens voor 'none'-klasse worden genegeerd

en: ignoring given class data for idle class
nl: klassegegevens voor 'idle'-klasse worden genegeerd

en: unknown prio class %d
nl: onbekende prioriteitsklasse %d

en: Usage: %s [options] [mask | cpu-list] [pid|cmd [args...]]
nl: Gebruik:  %s [opties] [masker|CPU-lijst] [PID|opdracht [argument...]]

en: Show or change the CPU affinity of a process.
nl: Toont of wijzigt de processoraffiniteit van een proces,
    of start een nieuw proces met de gegeven affiniteit.

en: Options:
     -a, --all-tasks         operate on all the tasks (threads) for a given pid
     -p, --pid               operate on existing given pid
     -c, --cpu-list          display and specify cpus in list format
nl: Opties:
     -a, --all-tasks    alle taken/threads van de gegeven PID beïnvloeden
     -p, --pid          de gegeven bestaande PID beïnvloeden
     -c, --cpu-list     de te gebruiken processoren (gegeven als lijst)

en: The default behavior is to run a new command:
        %1$s 03 sshd -b 1024
    You can retrieve the mask of an existing task:
        %1$s -p 700
    Or set it:
        %1$s -p 03 700
    List format uses a comma-separated list instead of a mask:
        %1$s -pc 0,3,7-11 700
    Ranges in list format can take a stride argument:
        e.g. 0-31:2 is equivalent to mask 0x55555555
nl: Standaard wordt een nieuw proces gestart, bijvoorbeeld:
        %1$s 03 sshd -b 1024
    U kunt het masker van een bestaand proces opvragen:
        %1$s -p 700
    Of instellen:
        %1$s -p 03 700
    In plaats van een masker is een kommagescheiden lijst mogelijk:
        %1$s -pc 0,3,7-11 700
    In een lijst kan op een bereik een stapargument volgen:
        0-31:2 is bijvoorbeeld hetzelfde als masker 0x55555555

en: pid %d's new affinity list: %s
nl: Nieuwe affiniteitslijst van PID %d: %s

en: pid %d's current affinity list: %s
nl: Huidige affiniteitslijst van PID %d: %s

en: pid %d's new affinity mask: %s
nl: Nieuw affiniteitsmasker van PID %d: %s

en: pid %d's current affinity mask: %s
nl: Huidig affiniteitsmasker van PID %d: %s

en: internal error: conversion from cpuset to string failed
nl: **interne programmafout**: omzetten van CPU-set naar tekenreeks is mislukt

en: failed to set pid %d's affinity
nl: instellen van affiniteit van PID %d is mislukt

en: failed to get pid %d's affinity
nl: opvragen van affiniteit van PID %d is mislukt

en: cannot determine NR_CPUS; aborting
nl: kan aantal processoren niet bepalen -- gestopt

en: cpuset_alloc failed
nl: cpuset_alloc() is mislukt

en: failed to parse CPU list: %s
nl: ontleden van processorenlijst %s is mislukt

en: failed to parse CPU mask: %s
nl: ontleden van processorenmasker %s is mislukt

en: Show or change the utilization clamping attributes.
nl: Toont of wijzigt gebruiksbegrenzingswaarden.

en:  -p, --pid <pid>      operate on existing given pid
nl:  -p, --pid <PID>      deze bestaande <PID> beïnvloeden

en:  -s, --system         operate on system
nl:  -s, --system         het hele systeem beïnvloeden

en:  -R, --reset-on-fork  set reset-on-fork flag
nl:  -R, --reset-on-fork  de waarden resetten voor een afgesplitst proces

en: Utilization value range is [0:1024]. Use special -1 value to reset to system's default.
nl: Gebruikswaarden lopen van 0..1024.  Waarde -1 reset naar de standaardwaarden.

en: failed to get pid %d's uclamp values
nl: kan begrenzingswaarden voor PID %d niet verkrijgen

en: %s (%d) util_clamp: min: %d max: %d
nl: %s (%d) begrenzing: min: %d max: %d

en: System util_clamp: min: %u max: %u
nl: Systeembegrenzing: min: %u max: %u

en: failed to set tid %d's uclamp values
nl: kan begrenzingswaarden voor TID %d niet instellen

en: failed to set pid %d's uclamp values
nl: kan begrenzingswaarden voor PID %d niet instellen

en: util_min must be <= util_max
nl: minimum waarde moet <= maximum waarde

en: invalid util_min argument
nl: ongeldige minimum waarde

en: invalid util_max argument
nl: ongeldige maximum waarde

en: missing -p option
nl: optie '-p' ontbreekt

en: no cmd to execute
nl: geen opdracht om uit te voeren

en: %s: Zero-filled %<PRIu64> bytes from the offset %<PRIu64>
nl: %s: Er zijn %<PRIu64> bytes met nul gevuld vanaf positie %<PRIu64>.

en: %s: Discarded %<PRIu64> bytes from the offset %<PRIu64>
nl: %s: Er zijn %<PRIu64> bytes verworpen vanaf positie %<PRIu64>.

en: Discard the content of sectors on a device.
nl: Verwerpt de inhoud van sectoren op een apparaat.

en:  -f, --force         disable all checking
nl:  -f, --force            alle controles uitschakelen

en:  -l, --length <num>  length of bytes to discard from the offset
nl:  -l, --length <getal>   het aantal te verwerpen bytes

en:  -o, --offset <num>  offset in bytes to discard from
nl:  -o, --offset <getal>   de positie vanaf waar met verwerpen te beginnen

en:  -p, --step <num>    size of the discard iterations within the offset
nl:  -p, --step <getal>     grootte van de verwerpingsstappen binnen de positie

en:  -q, --quiet         suppress warning messages
nl:  -q, --quiet            waarschuwingen onderdrukken

en:  -s, --secure        perform secure discard
nl:  -s, --secure           veilige verwerpingsoperaties uitvoeren

en:  -v, --verbose       print aligned length and offset
nl:  -v, --verbose          uitgelijnde lengtes en posities vermelden

en:  -z, --zeroout       zero-fill rather than discard
nl:  -z, --zeroout          met nullen vullen in plaats van verwerpen

en: %s: %s ioctl failed
nl: %s: ioctl(%s) is mislukt

en: failed to parse offset
nl: ontleden van positie is mislukt

en: failed to parse step
nl: ontleden van stapgrootte is mislukt

en: unexpected number of arguments
nl: onverwacht aantal argumenten

en: %s: BLKGETSIZE64 ioctl failed
nl: %s: ioctl(BLKGETSIZE64) is mislukt

en: %s: BLKSSZGET ioctl failed
nl: %s: ioctl(BLKSSZGET) is mislukt

en: %s: offset %<PRIu64> is not aligned to sector size %i
nl: %s: positie %<PRIu64> is niet uitgelijnd met sectorgrootte %i

en: %s: offset is greater than device size
nl: %s: positie is groter dan apparaatgrootte

en: %s: length %<PRIu64> is not aligned to sector size %i
nl: %s: lengte %<PRIu64> is niet uitgelijnd met sectorgrootte %i

en: Operation forced, data will be lost!
nl: Bewerking is afgedwongen -- gegevens zullen verloren gaan!

en: This is destructive operation, data will be lost! Use the -f option to override.
nl: Dit is een destructieve bewerking -- gegevens zullen verloren gaan!
    Gebruik '-f' om dit af te dwingen.

en: failed to probe the device
nl: sonderen van apparaat is mislukt

en: unknown command
nl: onbekende opdracht

en: pr ioctl failed
nl: ioctl() voor persistente reservering is mislukt

en: Manage persistent reservations on a device.
nl: Beheert persistente reserveringen op een apparaat.

en:  -c, --command <cmd>      command for persistent reservations
nl:  -c, --command <cmd>      uit te voeren commando

en:  -k, --key <num>          key to operate on
nl:  -k, --key <getal>        te behandelen sleutel

en:  -K, --oldkey <num>       old key to operate on
nl:  -K, --oldkey <getal>     te behandelen oude sleutel

en:  -f, --flag <flag>        command flag
nl:  -f, --flag <vlag>        commandovlag

en:  -t, --type <type>        command type
nl:  -t, --type <type>        commandotype

en: failed to parse key
nl: ontleden van sleutel is mislukt

en: failed to parse old key
nl: ontleden van oude sleutel is mislukt

en: unknown type
nl: onbekend type

en: unknown flag
nl: onbekende vlag

en: Report zone information about the given device
nl: Zone-informatie over het gegeven apparaat tonen.

en: Report sum of zone capacities for the given device
nl: De som van de zone-inhouden voor het gegeven apparaat tonen.

en: Reset a range of zones.
nl: Een bereik van zones resetten.

en: Open a range of zones.
nl: Een bereik van zones openen.

en: Close a range of zones.
nl: Een bereik van zones sluiten.

en: Set a range of zones to Full.
nl: Een bereik van zones op «Volledig» instellen.

en: %s: failed to get number of sectors
nl: %s: kan aantal sectoren niet verkrijgen

en: %s: offset is greater than or equal to device size
nl: %s: positie is groter dan of gelijk aan apparaatgrootte

en: %s: unable to determine zone size
nl: %s: kan grootte van zone niet achterhalen

en: %s: BLKREPORTZONE ioctl failed
nl: %s: ioctl(BLKREPORTZONE) is mislukt

en: Found %d zones from 0x%<PRIx64>
nl: Er zijn %d zones gevonden vanaf 0x%<PRIx64>

en: %s: offset %<PRIu64> is not aligned to zone size %lu
nl: %s: positie %<PRIu64> past niet bij zonegrootte %lu

en: %s: number of sectors %<PRIu64> is not aligned to zone size %lu
nl: %s: aantal sectoren (%<PRIu64>) past niet bij zonegrootte %lu

en: %s: successful %s of zones in range from %<PRIu64>, to %<PRIu64>
nl: %s: geslaagde '%s' op zones in bereik van %<PRIu64> tot %<PRIu64>

en:  %s <command> [options] <device>
nl:  %s <opdracht> [opties] <apparaat>

en: Run zone command on the given block device.
nl: Voert zone-opdracht uit op gegeven apparaat.

en:  -o, --offset <sector>  start sector of zone to act (in 512-byte sectors)
nl:  -o, --offset <sector>  beginsector van zone (in 512-byte sectoren)

en:  -l, --length <sectors> maximum sectors to act (in 512-byte sectors)
nl:  -l, --length <aantal>  maximum aantal sectoren (in 512-byte sectoren)

en:  -c, --count <number>   maximum number of zones
nl:  -c, --count <getal>    maximum aantal zones

en:  -f, --force            enforce on block devices used by the system
nl:  -f, --force            afdwingen op blokapparaten in gebruik door systeem

en:  -v, --verbose          display more details
nl:  -v, --verbose          meer details tonen

en: <sector> and <sectors>
nl: <sector> en <aantal>

en: %s is not valid command name
nl: %s is geen geldige opdrachtnaam

en: failed to parse number of zones
nl: ontleden van zone-aantal is mislukt

en: failed to parse number of sectors
nl: ontleden van sectoraantal is mislukt

en: failed to parse zone offset
nl: ontleden van zonepositie is mislukt

en: CPU %u does not exist
nl: CPU %u bestaat niet

en: CPU %u is not hot pluggable
nl: CPU %u is niet hotplug-baar

en: CPU %u is already enabled
nl: CPU %u is al ingeschakeld

en: CPU %u is already disabled
nl: CPU %u is al uitgeschakeld

en: CPU %u enable failed (CPU is deconfigured)
nl: Inschakelen van CPU %u is mislukt (CPU is gedeconfigureerd)

en: CPU %u enable failed
nl: Inschakelen van CPU %u is mislukt

en: CPU %u enabled
nl: CPU %u is ingeschakeld

en: CPU %u disable failed (last enabled CPU)
nl: Uitschakelen van CPU %u is mislukt (is de enige ingeschakelde CPU)

en: CPU %u disable failed
nl: Uitschakelen van CPU %u is mislukt

en: CPU %u disabled
nl: CPU %u is uitgeschakeld

en: This system does not support rescanning of CPUs
nl: Dit systeem ondersteunt het herscannen van CPU's niet

en: Failed to trigger rescan of CPUs
nl: Starten van een herscan van CPU's is mislukt

en: Triggered rescan of CPUs
nl: Herscan van CPU's is gestart

en: This system does not support setting the dispatching mode of CPUs
nl: Dit systeem ondersteunt het instellen van de dispatching-modus van CPU's niet

en: Failed to set horizontal dispatch mode
nl: Instellen van horizontale dispatching-modus is mislukt

en: Successfully set horizontal dispatching mode
nl: Horizontale dispatching-modus is met succes ingesteld

en: Failed to set vertical dispatch mode
nl: Instellen van verticale dispatching-modus is mislukt

en: Successfully set vertical dispatching mode
nl: Verticale dispatching-modus is met succes ingesteld

en: CPU %u is not configurable
nl: CPU %u is niet configureerbaar

en: CPU %u is already configured
nl: CPU %u is al geconfigureerd

en: CPU %u is already deconfigured
nl: CPU %u is al gedeconfigureerd

en: CPU %u deconfigure failed (CPU is enabled)
nl: Deconfigureren van CPU %u is mislukt (CPU is ingeschakeld)

en: CPU %u configure failed
nl: Configureren van CPU %u is mislukt

en: CPU %u configured
nl: CPU %u is geconfigureerd

en: CPU %u deconfigure failed
nl: Deconfigureren van CPU %u is mislukt

en: CPU %u deconfigured
nl: CPU %u is gedeconfigureerd

en: invalid CPU number in CPU list: %s
nl: ongeldig CPU-nummer in CPU-lijst: %s

en: 
    Usage:
     %s [options]
nl: 
    Gebruik:  %s [opties]

en: Configure CPUs in a multi-processor system.
nl: Configureert CPU's op een multiprocessorsysteem.

en: failed to initialize sysfs handler
nl: initialiseren van 'sysfs'-behandelaar is mislukt

en: Memory Block %<PRIu64> (0x%016<PRIx64>-0x%016<PRIx64>)
nl: Geheugenblok %<PRIu64> (0x%016<PRIx64>-0x%016<PRIx64>)

en: Failed to parse index
nl: ontleden van index is mislukt

en: %s enable failed
nl: inschakelen van %s is mislukt

en: %s disable failed
nl: uitschakelen van %s is mislukt

en: %s enabled
nl: %s is ingeschakeld

en: %s disabled
nl: %s is uitgeschakeld

en: Could only enable %s of memory
nl: Kon slechts %s aan geheugen inschakelen

en: Could only disable %s of memory
nl: Kon slechts %s aan geheugen uitschakelen

en: %s already enabled
nl: %s is al online

en: %s already disabled
nl: %s is al offline

en: %s enable failed: Zone mismatch
nl: %s activeren is mislukt: zone klopt niet

en: %s disable failed: Zone mismatch
nl: %s deactiveren is mislukt: zone klopt niet

en: %s enable failed
nl: %s activeren is mislukt

en: %s disable failed
nl: %s deactiveren is mislukt

en: Failed to read %s
nl: Lezen van %s is mislukt

en: Failed to parse block number
nl: ontleden van bloknummer is mislukt

en: Failed to parse size
nl: Ontleden van grootte is mislukt

en: Size must be aligned to memory block size (%s)
nl: Grootte moet uitgelijnd zijn op geheugenblokgrootte (%s)

en: Failed to parse start
nl: Ontleden van begin is mislukt

en: Failed to parse end
nl: Ontleden van einde is mislukt

en: Invalid start address format: %s
nl: Ongeldige opmaak van beginadres: %s

en: Invalid end address format: %s
nl: Ongeldige opmaak van eindadres: %s

en: Failed to parse start address
nl: Ontleden van beginadres is mislukt

en: Failed to parse end address
nl: Ontleden van eindadres is mislukt

en: Start address and (end address + 1) must be aligned to memory block size (%s)
nl: Beginadres en eindadres+1 moeten uitgelijnd zijn op geheugenblokgrootte (%s)

en: Invalid parameter: %s
nl: Ongeldige parameter: %s

en: Invalid range: %s
nl: Ongeldig bereik: %s

en:  %s [options] [SIZE|RANGE|BLOCKRANGE]
nl:  %s [opties] [<grootte>|<bereik>|<blokbereik>]

en: Set a particular size or range of memory online or offline.
nl: Maakt een stuk geheugen actief (online) of inactief (offline).

en:  -e, --enable       enable memory
nl:  -e, --enable       geheugen activeren

en:  -d, --disable      disable memory
nl:  -d, --disable      geheugen deactiveren

en:  -b, --blocks       use memory blocks
nl:  -b, --blocks       geheugenblokken gebruiken

en:  -z, --zone <name>  select memory zone (see below)
nl:  -z, --zone <naam>  geheugenzone selecteren (zie onder)

en:  -v, --verbose      verbose output
nl:  -v, --verbose      gedetailleerde uitvoer produceren

en: 
    Supported zones:
nl: 
    Ondersteunde zones:

en: failed to initialize %s handler
nl: initialiseren van '%s'-behandelaar is mislukt

en: zone ignored, no valid_zones sysfs attribute present
nl: zone is genegeerd -- geen 'valid_zones'-sysfs-kenmerk aanwezig

en: unknown memory zone: %s
nl: onbekende geheugenzone: %s

en:  %1$s [options] -p pid
     %1$s [options] -n number -p pid
     %1$s [options] -n number [--] command [args...]]
nl:  %1$s [opties] -p <PID>
     %1$s [opties] -n <getal> -p <PID>
     %1$s [opties] -n <getal> [--] <opdracht> [<argument>...]

en: Display and adjust OOM-killer score.
nl: Toont OOM-killer-score of past deze aan.

en:  -n, --adjust <num>     specify the adjust score value
nl:  -n, --adjust <getal>   te gebruikem score-aanpassingswaarde

en:  -p, --pid <num>        process ID
nl:  -p, --pid <getal>      proces-ID

en: failed to read OOM score value
nl: lezen van OOM-scorewaarde is mislukt

en: failed to read OOM score adjust value
nl: lezen van OOM-score-aanpassingswaarde is mislukt

en: invalid adjust argument
nl: ongeldig aanpassingsargument

en: no PID or COMMAND specified
nl: geen PID of opdracht gegeven

en: no OOM score adjust value specified
nl: geen OOM-score-aanpassingswaarde gegeven

en: pid %d's current OOM score: %d
nl: Huidige OOM-score van PID %d is: %d

en: pid %d's current OOM score adjust value: %d
nl: Huidige OOM-score-aanpassingswaarde van PID %d is: %d

en: failed to set score adjust value
nl: instellen van score-aanpassingswaarde is mislukt

en: pid %d's OOM score adjust value changed from %d to %d
nl: OOM-score-aanpassingswaarde van PID %d is veranderd van %d naar %d

en: Set the function of the Ctrl-Alt-Del combination.
nl: Stelt de functie in van de Ctrl+Alt+Del-toetscombinatie.

en: implicit
nl: impliciet

en: unexpected value in %s: %ju
nl: onverwachte waarde in %s: %ju

en: unknown argument: %s
nl: onbekend argument: %s

en: system is unusable
nl: systeem is onbruikbaar

en: action must be taken immediately
nl: onmiddellijke actie is vereist

en: critical conditions
nl: kritieke toestand

en: error conditions
nl: fouttoestand

en: warning conditions
nl: waarschuwingstoestand

en: normal but significant condition
nl: gewone maar significante toestand

en: informational
nl: ter informatie

en: debug-level messages
nl: debugging-meldingen

en: kernel messages
nl: kernelmeldingen

en: random user-level messages
nl: willekeurige gebruikersmeldingen

en: mail system
nl: postsysteem

en: system daemons
nl: systeemdiensten

en: security/authorization messages
nl: beveiligings-/autorisatiemeldingen

en: messages generated internally by syslogd
nl: interne meldingen van 'syslogd'

en: line printer subsystem
nl: regelprinter-subsysteem

en: network news subsystem
nl: netwerknieuws-subsysteem

en: UUCP subsystem
nl: UUCP-subsysteem

en: clock daemon
nl: klokdienst

en: security/authorization messages (private)
nl: beveiligings-/autorisatiemeldingen (privé)

en: FTP daemon
nl: FTP-dienst

en: reserved 0
nl: gereserveerd 0

en: reserved 1
nl: gereserveerd 1

en: reserved 2
nl: gereserveerd 2

en: reserved 3
nl: gereserveerd 3

en: local use 0
nl: lokaal gebruik 0

en: local use 1
nl: lokaal gebruik 1

en: local use 2
nl: lokaal gebruik 2

en: local use 3
nl: lokaal gebruik 3

en: local use 4
nl: lokaal gebruik 4

en: local use 5
nl: lokaal gebruik 5

en: local use 6
nl: lokaal gebruik 6

en: local use 7
nl: lokaal gebruik 7

en: Display or control the kernel ring buffer.
nl: Toont of manipuleert de inhoud van de kernelringbuffer.

en:  -C, --clear                 clear the kernel ring buffer
nl:  -C, --clear                 de berichten in de kernelringbuffer wissen

en:  -c, --read-clear            read and clear all messages
nl:  -c, --read-clear            alle berichten lezen en dan wissen

en:  -D, --console-off           disable printing messages to console
nl:  -D, --console-off           tonen van meldingen op console uitschakelen

en:  -E, --console-on            enable printing messages to console
nl:  -E, --console-on            tonen van meldingen op console inschakelen

en:  -F, --file <file>           use the file instead of the kernel log buffer
nl:  -F, --file <bestand>        dit bestand gebruiken i.p.v. kernelringbuffer

en:  -K, --kmsg-file <file>      use the file in kmsg format
nl:  -K, --kmsg-file <bestand>   dit bestand (in KMSG-indeling) gebruiken

en:  -f, --facility <list>       restrict output to defined facilities
nl:  -f, --facility <lijst>      uitvoer beperken tot de aangegeven faciliteiten

en:  -H, --human                 human readable output
nl:  -H, --human                 leesbare uitvoer produceren

en:  -J, --json                  use JSON output format
nl:  -J, --json                  uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -k, --kernel                display kernel messages
nl:  -k, --kernel                kernel-berichten tonen

en:  -L, --color[=<when>]        colorize messages (%s, %s or %s)
nl:  -L, --color[=<wanneer>]     berichten kleuren (%s|%s|%s);

en:  -l, --level <list>          restrict output to defined levels
nl:  -l, --level <lijst>         uitvoer beperken tot de aangegeven niveaus

en:  -n, --console-level <level> set level of messages printed to console
nl:  -n, --console-level <niveau>  niveau van berichten die op console getoond worden

en:  -P, --nopager               do not pipe output into a pager
nl:  -P, --nopager               de uitvoer niet naar een 'pager' sluizen

en:  -p, --force-prefix          force timestamp output on each line of multi-line messages
nl:  -p, --force-prefix          tijdsstempel op elke regel bij meerregelige berichten

en:  -r, --raw                   print the raw message buffer
nl:  -r, --raw                   de berichtenbuffer in rauwe vorm weergeven

en:      --noescape              don't escape unprintable character
nl:      --noescape              niet-afdrukbare tekens niet aanhalen

en:  -S, --syslog                force to use syslog(2) rather than /dev/kmsg
nl:  -S, --syslog                'syslog(2)' gebruiken in plaats van '/dev/kmsg'

en:  -s, --buffer-size <size>    buffer size to query the kernel ring buffer
nl:  -s, --buffer-size <getal>   buffergrootte voor bevragen van kernelringbuffer

en:  -u, --userspace             display userspace messages
nl:  -u, --userspace             berichten uit gebruikersruimte weergeven

en:  -w, --follow                wait for new messages
nl:  -w, --follow                op nieuwe berichten wachten

en:  -W, --follow-new            wait and print only new messages
nl:  -W, --follow-new            wachten en alleen nieuwe berichten tonen

en:  -x, --decode                decode facility and level to readable string
nl:  -x, --decode                faciliteit en niveau in leesbare tekst omzetten

en:  -d, --show-delta            show time delta between printed messages
nl:  -d, --show-delta            tijdsdelta tussen getoonde berichten weergeven

en:  -e, --reltime               show local time and time delta in readable format
nl:  -e, --reltime               lokale tijd en tijdsdelta in leesbare vorm tonen

en:  -T, --ctime                 show human-readable timestamp (may be inaccurate!)
nl:  -T, --ctime                 een leesbaar tijdsstempel produceren
                                   (dit kan onnauwkeurig zijn)

en:  -t, --notime                don't show any timestamp with messages
nl:  -t, --notime                geen tijdsstempel weergeven bij berichten

en:      --time-format <format>  show timestamp using the given format:
                                   [delta|reltime|ctime|notime|iso|raw]
    Suspending/resume will make ctime and iso timestamps inaccurate.
nl:       --time-format <soort>    tijdsstempels tonen van deze <soort>: 'delta',
                                     'reltime', 'ctime', 'iso', 'raw', 'notime'
    
    Slapen/hervatten maakt 'ctime'- en 'iso'-tijdsstempels onnauwkeurig.

en:      --since <time>          display the lines since the specified time
nl:      --since <tijd>    de items vanaf deze <tijd> tonen

en:      --until <time>          display the lines until the specified time
nl:      --until <tijd>    de items tot deze <tijd> tonen

en: 
    Supported log facilities:
nl: 
    Ondersteunde log-faciliteiten:

en: 
    Supported log levels (priorities):
nl: 
    Ondersteunde log-niveaus (prioriteiten):

en: failed to parse level '%s'
nl: ontleden van niveau '%s' is mislukt

en: unknown level '%s'
nl: onbekend niveau '%s'

en: failed to parse facility '%s'
nl: ontleden van faciliteit '%s' is mislukt

en: unknown facility '%s'
nl: onbekende faciliteit '%s'

en: cannot mmap: %s
nl: kan bestand %s niet geheel in het geheugen plaatsen

note: TRANSLATORS: dmesg uses strftime() fo generate date-time string where %a is abbreviated name of the day, %b is abbreviated month name and %e is day of the month as a decimal number. Please, set proper month/day order here
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
nl: %a %e %b %H:%M:%S %Y

note: TRANSLATORS: dmesg uses strftime() fo generate date-time string where: %b is abbreviated month and %e is day of the month as a decimal number. Please, set proper month/day order here.
en: %b%e %H:%M
nl: %e%b %H:%M

en: record too large
nl: record is te groot

en: invalid buffer size argument
nl: ongeldige buffergrootte

en: --raw can be used together with --level or --facility only when reading messages from /dev/kmsg
nl: optie '--raw' gaat alleen samen met '--level' of '--facility' wanneer de berichten uit /dev/kmsg gelezen worden

en: only kmsg supports multi-line messages
nl: alleen KMSG ondersteunt meerregelige berichten

en: read kernel buffer failed
nl: lezen van kernelbuffer is mislukt

en: clear kernel buffer failed
nl: wissen van kernelbuffer is mislukt

en: klogctl failed
nl: klogctl() is mislukt

en:  %s [options] [<device>|<mountpoint>]
nl:  %s [opties] [<apparaat>|<aankoppelingspunt>]

en: Eject removable media.
nl: Werpt verwijderbare media uit.

en: 
    By default tries -r, -s, -f, and -q in order until success.
nl: 
    Standaard worden '-r', '-s', '-f', en dan '-q' geprobeerd tot het gelukt is.

en: invalid argument to --changerslot/-c option
nl: ongeldig argument van optie '--changerslot' (-c)

en: invalid argument to --cdspeed/-x option
nl: ongeldig argument van optie '--cdspeed' (-x)

en: CD-ROM auto-eject command failed
nl: CD-ROM-automatischuitwerpcommando is mislukt

en: CD-ROM door lock is not supported
nl: CD-ROM-deurvergrendeling wordt niet ondersteund

en: other users have the drive open and not CAP_SYS_ADMIN
nl: andere gebruikers hebben het apparaat open en geen CAP_SYS_ADMIN

en: CD-ROM lock door command failed
nl: CD-ROM-deurvergrendelingscommando is mislukt

en: CD-Drive may NOT be ejected with device button
nl: CD-ROM kan NIET uitgeworpen worden met apparaatknop

en: CD-Drive may be ejected with device button
nl: CD-ROM kan uitgeworpen worden met apparaatknop

en: CD-ROM select disc command failed
nl: CD-ROM-schijfkeuzecommando is mislukt

en: CD-ROM load from slot command failed
nl: CD-ROM-commando voor laden uit vak is mislukt

en: IDE/ATAPI CD-ROM changer not supported by this kernel
nl: IDE/ATAPI CD-ROM-wisselaar wordt niet ondersteund door deze kernel

en: CD-ROM tray close command failed
nl: CD-ROM-ladesluitcommando is mislukt

en: CD-ROM tray close command not supported by this kernel
nl: CD-ROM-ladesluitcommando wordt niet ondersteund door deze kernel

en: CD-ROM eject unsupported
nl: Uitwerpen van CD-ROM wordt niet ondersteund

en: CD-ROM eject command failed
nl: CD-ROM-uitwerpcommando is mislukt

en: no CD-ROM information available
nl: geen CD-ROM-informatie beschikbaar

en: CD-ROM drive is not ready
nl: CD-ROM-apparaat is niet gereed

en: CD-ROM status command failed
nl: CD-ROM-statuscommando is mislukt

en: CD-ROM select speed command failed
nl: CD-ROM-snelheidskeuzecommando is mislukt

en: CD-ROM select speed command not supported by this kernel
nl: CD-ROM-snelheidskeuzecommando wordt niet ondersteund door deze kernel

en: %s: failed to finding CD-ROM name
nl: %s: verkrijgen van CD-ROM-naam is mislukt

en: %s: failed to read speed
nl: %s: lezen van snelheid is mislukt

en: failed to read speed
nl: lezen van snelheid is mislukt

en: not an sg device, or old sg driver
nl: is geen SG-apparaat, of een oud SG-stuurprogramma

en: %s: unmounting
nl: %s: afkoppelen

en: drop permissions failed
nl: afgeven van toegangsrechten is mislukt

en: unable to fork
nl: kan geen nieuw proces starten

en: unmount of `%s' did not exit normally
nl: afkoppeling van '%s' is niet normaal afgesloten

en: failed to parse mount table
nl: ontleden van aankoppelingstabel is mislukt

en: %s: mounted on %s
nl: %s: is aangekoppeld op %s

en: setting CD-ROM speed to auto
nl: CD-ROM-snelheid wordt ingesteld op 'auto'

en: setting CD-ROM speed to %ldX
nl: CD-ROM-snelheid wordt ingesteld op %ldX

en: default device: `%s'
nl: standaardapparaat: '%s'

en: using default device `%s'
nl: standaardapparaat '%s' wordt gebruikt

en: unable to find device
nl: kan apparaat niet vinden

en: device name is `%s'
nl: apparaatnaam is '%s'

en: %s: not mounted
nl: %s is niet aangekoppeld

en: %s: disc device: %s (disk device will be used for eject)
nl: %s: blok-apparaat: %s (deze zal gebruikt worden voor uitwerping)

en: %s: not found mountpoint or device with the given name
nl: %s: geen apparaat of aankoppelingspunt gevonden met de gegeven naam

en: %s: is whole-disk device
nl: %s is het gehele-schijf-apparaat

en: %s: is not ejectable device
nl: %s: is geen apparaat dat kan uitwerpen

en: device is `%s'
nl: apparaat is '%s'

en: exiting due to -n/--noop option
nl: afsluiting wegens optie '--noop' (-n)

en: %s: enabling auto-eject mode
nl: %s: auto-uitwerpingsmodus wordt ingeschakeld

en: %s: disabling auto-eject mode
nl: %s: auto-uitwerpingsmodus wordt uitgeschakeld

en: %s: closing tray
nl: %s: sluiten van lade

en: %s: toggling tray
nl: %s: omschakelen van lade

en: %s: listing CD-ROM speed
nl: %s" tonen van CD-ROM-snelheid

en: error: %s: device in use
nl: fout: %s: apparaat is bezig

en: %s: selecting CD-ROM disc #%ld
nl: %s: kiezen van CD-ROM-schijf #%ld

en: %s: trying to eject using CD-ROM eject command
nl: %s: poging tot uitwerping met CD-ROM-uitwerpcommando

en: CD-ROM eject command succeeded
nl: CD-ROM-uitwerpcommando is geslaagd

en: %s: trying to eject using SCSI commands
nl: %s: poging tot uitwerping met SCSI-commando's

en: SCSI eject succeeded
nl: SCSI-uitwerping is geslaagd

en: SCSI eject failed
nl: SCSI-uitwerping is mislukt

en: %s: trying to eject using floppy eject command
nl: %s: poging tot uitwerping met floppy-uitwerpcommando

en: floppy eject command succeeded
nl: floppy-uitwerpcommando is geslaagd

en: floppy eject command failed
nl: floppy-uitwerpcommando is mislukt

en: %s: trying to eject using tape offline command
nl: %s: poging tot uitwerping met band-offline-commando

en: tape offline command succeeded
nl: band-offline-commando is geslaagd

en: tape offline command failed
nl: band-offline-commando is mislukt

en: unable to eject
nl: kan niet uitwerpen

en:  %s [options] <filename>
nl:  %s [opties] <bestand>

en: Preallocate space to, or deallocate space from a file.
nl: Reserveert ruimte voor, of ontneemt ruimte aan een bestand.

en:  -c, --collapse-range remove a range from the file
nl:  -c, --collapse-range   een bereik uit het bestand verwijderen

en:  -d, --dig-holes      detect zeroes and replace with holes
nl:  -d, --dig-holes        blokken van nullen detecteren en vervangen door gaten

en:  -i, --insert-range   insert a hole at range, shifting existing data
nl:  -i, --insert-range     een gat invoegen, bestaande gegevens verschuivend

en:  -l, --length <num>   length for range operations, in bytes
nl:  -l, --length <getal>   lengte voor bewerkingen op een bereik, in bytes

en:  -n, --keep-size      maintain the apparent size of the file
nl:  -n, --keep-size        de schijnbare grootte van het bestand behouden

en:  -o, --offset <num>   offset for range operations, in bytes
nl:  -o, --offset <getal>   op deze positie in het bestand beginnen, in bytes

en:  -p, --punch-hole     replace a range with a hole (implies -n)
nl:  -p, --punch-hole       een bereik vervangen door een gat  (impliceert '-n')

en:  -x, --posix          use posix_fallocate(3) instead of fallocate(2)
nl:  -x, --posix            posix_fallocate(3) i.p.v. fallocate(2) gebruiken

en:  -z, --zero-range     zero and ensure allocation of a range
nl:  -z, --zero-range       een bereik reserveren en met nullen vullen

en: fallocate failed: keep size mode is unsupported
nl: fallocate() is mislukt: 'keep-size'-modus (optie '-n') wordt niet ondersteund

en: fallocate failed
nl: fallocate() is mislukt

en: %s: read failed
nl: %s: read() is mislukt

en: no filename specified
nl: geen bestandsnaam gegeven

en: no length argument specified
nl: geen lengte gegeven

en: %s: %s (%ju bytes) hole created.
nl: %s: %s (%ju bytes) gat gemaak.t

en: %s: %s (%ju bytes) removed.
nl: %s: %s (%ju bytes) verwijderd.

en: %s: %s (%ju bytes) inserted.
nl: %s: %s (%ju bytes) ingevoegd.

en: %s: %s (%ju bytes) zeroed.
nl: %s: %s (%ju bytes) nul gemaakt.

en: %s: %s (%ju bytes) allocated.
nl: %s: %s (%ju bytes) gereserveerd.

en:  %1$s [options] <file>|<directory> <command> [<argument>...]
     %1$s [options] <file>|<directory> -c <command>
     %1$s [options] <file descriptor number>
nl:  %1$s [opties] <bestand>|<map> <opdracht> [<argument>...]
     %1$s [opties] <bestand>|<map> -c <opdracht>
     %1$s [opties] <bestandsdecriptornummer>

en: Manage file locks from shell scripts.
nl: Beheert bestandsvergrendelingen vanuit shell-scripts.

en:  -s, --shared             get a shared lock
nl:  -s, --shared             een gedeelde vergrendeling verkrijgen

en:  -x, --exclusive          get an exclusive lock (default)
nl:  -x, --exclusive          een exclusieve vergrendeling verkrijgen  (standaard)

en:  -u, --unlock             remove a lock
nl:  -u, --unlock             een vergrendeling verwijderen

en:  -w, --timeout <secs>     wait for a limited amount of time
nl:  -w, --timeout <getal>    dit aantal seconden wachten

en:  -E, --conflict-exit-code <number>  exit code after conflict or timeout
nl:  -E, --conflict-exit-code <getal>  afsluitwaarde na conflict of tijdsoverschrijding

en:  -o, --close              close file descriptor before running command
nl:  -o, --close              bestandsdescriptor sluiten vóór uitvoeren van opdracht

en:  -c, --command <command>  run a single command string through the shell
nl:  -c, --command <opdracht> deze ene opdracht uitvoeren via de shell

en:  -F, --no-fork            execute command without forking
nl:  -F, --no-fork            opdracht uitvoeren zonder een nieuw proces te starten

en:      --fcntl              use fcntl(F_OFD_SETLK) rather than flock()
nl:      --fcntl              fcntl(F_OFD_SETLK) gebruiken in plaats van flock()

en:      --verbose            increase verbosity
nl:      --verbose            meer informatie tonen

en: cannot open lock file %s
nl: kan vergrendelingsbestand %s niet openen

en: internal error, unknown operation %d
nl: **interne programmafout**: onbekende bewerking %d

en: internal error, unknown api %d
nl: **interne programmafout**: onbekende API %d

en: invalid exit code
nl: ongeldige afsluitwaarde

en: exit code out of range (expected 0 to 255)
nl: afsluitwaarde valt buiten bereik (0 tot 255 verwacht)

en: the --no-fork and --close options are incompatible
nl: opties '--no-fork' en '--close' gaan niet samen

en: %s requires exactly one command argument
nl: %s vereist precies één opdrachtargument

en: bad file descriptor
nl: ongeldige bestandsdescriptor

en: requires file descriptor, file or directory
nl: vereist een bestandsdescriptor, een bestand, of een map

en: failed to get lock
nl: verkrijgen van vergrendeling is mislukt

en: timeout while waiting to get lock
nl: tijdslimiet is verstreken tijdens wachten op vergrendeling

en: %s: getting lock took %<PRId64>.%06<PRId64> seconds
nl: %s: verkrijgen van vergrendeling duurde %<PRId64>.%06<PRId64> seconden

en: %s: executing %s
nl: %s: uitvoeren van %s

en:  %s [options] <mountpoint>
nl:  %s [opties] <aankoppelingspunt>

en: Suspend access to a filesystem.
nl: Pauzeert toegang tot een bestandssysteem.

en:  -f, --freeze      freeze the filesystem
nl:  -f, --freeze      het bestandssysteem bevriezen

en:  -u, --unfreeze    unfreeze the filesystem
nl:  -u, --unfreeze    het bestandssysteem ontdooien

en: neither --freeze or --unfreeze specified
nl: noch '--freeze' noch '--unfreeze' is aangegeven

en: %s: is not a directory
nl: %s: is geen map

en: %s: freeze failed
nl: %s: bevriezen is mislukt

en: %s: unfreeze failed
nl: %s: ontdooien is mislukt

en: %s: not a directory
nl: %s: is geen map

en: %s: 0 B (dry run) trimmed on %s
nl: %s: 0 bytes verworpen (gedaan alsof) op %s

en: %s: 0 B (dry run) trimmed
nl: %s: 0 bytes verworpen (gedaan alsof)

en: %s: FITRIM ioctl failed
nl: %s: ioctl(FITRIM) is mislukt

note: TRANSLATORS: The standard value here is a very large number.
en: %s: %s (%<PRIu64> bytes) trimmed on %s
nl: %s: %s (%<PRIu64> bytes) is getrimd op %s

note: TRANSLATORS: The standard value here is a very large number.
en: %s: %s (%<PRIu64> bytes) trimmed
nl: %s: %s (%<PRIu64> bytes) is getrimd

en: failed to parse %s
nl: ontleden van %s is mislukt

en: failed to allocate FS handler
nl: reserveren van geheugen voor bestandssysteem-behandelaar is mislukt

en: %s: the discard operation is not supported
nl: %s: verwerpen wordt niet ondersteund

en: Discard unused blocks on a mounted filesystem.
nl: Verwerpt ongebruikte blokken op een aangekoppeld bestandssysteem.

en:  -a, --all                trim mounted filesystems
nl:  -a, --all                alle aangekoppelde bestandssystemen trimmen

en:  -A, --fstab              trim filesystems from /etc/fstab
nl:  -A, --fstab              bestandssystemen genoemd in /etc/fstab trimmen

en:  -I, --listed-in <list>   trim filesystems listed in specified files
nl:  -I, --listed-in <lijst>  in deze bestanden genoemde bestandssystemen trimmen

en:  -o, --offset <num>       the offset in bytes to start discarding from
nl:  -o, --offset <getal>     de positie vanaf waar met verwerpen te beginnen

en:  -l, --length <num>       the number of bytes to discard
nl:  -l, --length <getal>     het aantal te verwerpen bytes

en:  -m, --minimum <num>      the minimum extent length to discard
nl:  -m, --minimum <getal>    de minimum lengte van te verwerpen extents

en:  -t, --types <list>       limit the set of filesystem types
nl:  -t, --types <lijst>      bestandssysteemsoorten beperken tot deze

en:  -v, --verbose            print number of discarded bytes
nl:  -v, --verbose            het aantal verworpen bytes weergeven

en:      --quiet-unsupported  suppress error messages if trim unsupported
nl:      --quiet-unsupported  geen melding geven als trimmen niet ondersteund wordt

en:  -n, --dry-run            does everything, but trim
nl:  -n, --dry-run            doet alles, behalve trimmen/verwerpen

en: failed to parse minimum extent length
nl: ontleden van minimum-extent-lengte is mislukt

en: no mountpoint specified
nl: geen aankoppelingspunt gegeven

en: Assuming hardware clock is kept in %s time.
nl: Er wordt aangenomen dat de hardwareklok op %s staat.

en: UTC
nl: UTC-tijd

en: local
nl: lokale tijd

en: Warning: unrecognized line in adjtime file: %s
nl: Waarschuwing: niet-herkende regel in adjtime-bestand: %s

en: Warning: unrecognized third line in adjtime file
    (Expected: `UTC' or `LOCAL' or nothing.)
nl: Waarschuwing: derde regel in adjtime-bestand is niet herkend.
    (Verwacht werd 'UTC' of 'LOCAL' of niets.)

en: Last drift adjustment done at %<PRId64> seconds after 1969
nl: Laatste verschuivingscorrectie is %<PRId64> seconden na 1969 gedaan.

en: Last calibration done at %<PRId64> seconds after 1969
nl: Laatste calibratie is %<PRId64> seconden na 1969 gedaan.

en: Hardware clock is on %s time
nl: Hardwareklok staat op %s.

en: Waiting for clock tick...
nl: Wachten op kloktik...

en: ...synchronization failed
nl: ...synchronisatie is mislukt.

en: ...got clock tick
nl: ...kloktik ontvangen.

en: Invalid values in hardware clock: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d
nl: Ongeldige waarden in hardwareklok: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d

en: Hw clock time : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> seconds since 1969
nl: Hardwarekloktijd is: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> seconden sinds 1969.

en: Time read from Hardware Clock: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d
nl: Tijd gelezen van de hardwareklok: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d

en: Setting Hardware Clock to %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> seconds since 1969
nl: Instellen van hardwareklok op %.2d:%.2d:%.2d = %<PRId64> seconden sinds 1969.

en: RTC type: '%s'
nl: Hardwarekloktype: '%s'

en: Using delay: %.6f seconds
nl: Gebruikte vertraging: %.6f seconden

en: time jumped backward %.6f seconds to %<PRId64>.%06<PRId64> - retargeting
nl: de tijd is %.6f seconden achterwaarts gesprongen naar %<PRId64>.%06<PRId64> -- nieuw doel...

en: missed it - %<PRId64>.%06<PRId64> is too far past %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f > %.6f)
nl: verslapen -- %<PRId64>.%06<PRId64> is te ver voorbij %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f > %.6f)

en: %<PRId64>.%06<PRId64> is close enough to %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f < %.6f)
    Set RTC to %<PRId64> (%<PRId64> + %d; refsystime = %<PRId64>.%06<PRId64>)
nl: %<PRId64>.%06<PRId64> is dicht genoeg bij %<PRId64>.%06<PRId64> (%.6f < %.6f)
    Instellen van hardwareklok op %<PRId64> (%<PRId64> + %d; referentiesysteemtijd = %<PRId64>.%06<PRId64>)

en: settimeofday() failed
nl: settimeofday() is mislukt

en: Not adjusting drift factor because the --update-drift option was not used.
nl: De verschuivingsfactor wordt niet aangepast,
    omdat de optie --update-drift niet is gebruikt.

en: Not adjusting drift factor because last calibration time is zero,
    so history is bad and calibration startover is necessary.
nl: De verschuivingsfactor wordt niet aangepast
    omdat de laatste calibratietijd nul was.
    Er is dus geen bruikbare geschiedenis,
    en een latere hercalibratie is nodig.

en: Not adjusting drift factor because it has been less than four hours since the last calibration.
nl: De verschuivingsfactor wordt niet aangepast,
    omdat de vorige calibratie minder dan vier uur geleden is.

en: Clock drift factor was calculated as %f seconds/day.
    It is far too much. Resetting to zero.
nl: De verschuivingsfactor werd berekend op %f seconden/dag.
    Dat is veel te veel.  Is teruggezet op nul.

en: Clock drifted %f seconds in the past %f seconds
    in spite of a drift factor of %f seconds/day.
    Adjusting drift factor by %f seconds/day
nl: De klok is %f seconden verschoven in de laatste %f seconden,
    ondanks een verschuivingsfactor van %f seconden/dag.
    De verschuivingsfactor wordt met %f seconden/dag aangepast.

en: Time since last adjustment is %<PRId64> second
     | Time since last adjustment is %<PRId64> seconds
nl[0]: De verlopen tijd sinds de vorige aanpassing is %<PRId64> seconde.
nl[1]: De verlopen tijd sinds de vorige aanpassing is %<PRId64> seconden.

en: Calculated Hardware Clock drift is %<PRId64>.%06<PRId64> seconds
nl: De berekende hardwareklokdrift is %<PRId64>.%06<PRId64> seconden.

en: New %s data:
    %s
nl: Nieuwe gegevens voor %s:
    %s

en: cannot update %s
nl: kan %s niet bijwerken

en: Not setting clock because last adjustment time is zero, so history is bad.
nl: De klok wordt niet ingesteld
    omdat de laatste aanpassingstijd nul is.
    Er is dus geen bruikbare geschiedenis.

en: Not setting clock because drift factor %f is far too high.
nl: De klok wordt niet ingesteld
    omdat verschuivingsfactor %f veel te hoog is.

en: No usable clock interface found.
nl: Geen bruikbare klok-interface gevonden.

en: Cannot access the Hardware Clock via any known method.
nl: Kan op geen enkele bekende manier toegang krijgen tot de hardwareklok.

en: Use the --verbose option to see the details of our search for an access method.
nl: Gebruik '--verbose' om details over zoektocht naar een toegangsmethode te zien.

en: Target date:   %<PRId64>
nl: Doelmoment:                  %<PRId64>

en: Predicted RTC: %<PRId64>
nl: Voorspelde hardwarekloktijd: %<PRId64>

en: RTC read returned an invalid value.
nl: Lezen van hardwareklok gaf een ongeldige waarde

en: Needed adjustment is less than one second, so not setting clock.
nl: De benodigde aanpassing is minder dan één seconde;
    de klok wordt niet veranderd.

en: unable to read the RTC epoch.
nl: kan tijdperkwaarde van hardwareklok niet lezen

en: The RTC epoch is set to %lu.
nl: De tijdperkwaarde van de hardwareklok is %lu.

en: --epoch is required for --setepoch.
nl: '--epoch' is nodig bij '--setepoch'

en: unable to set the RTC epoch.
nl: kan tijdperkwaarde van hardwareklok niet instellen

en: unable to read the RTC parameter %s
nl: kan parameter %s van hardwareklok niet lezen

en: The RTC parameter 0x%jx is set to 0x%jx.
nl: Hardwareklok-parameter 0x%jx is ingesteld op 0x%jx.

en:  %s [function] [option...]
nl:  %s [functie] [optie...]

en: Time clocks utility.
nl: Leest de hardwareklok, stelt deze in, of stelt de systeemklok in.

en:  -r, --show                      display the RTC time
nl:  -r, --show          hardwareklok lezen en resultaat tonen

en:      --get                       display drift corrected RTC time
nl:      --get           hardwareklok lezen en driftgecorrigeerd resultaat tonen

en:      --set                       set the RTC according to --date
nl:      --set           hardwareklok instellen op de tijd gegeven met '--date'

en:  -s, --hctosys                   set the system time from the RTC
nl:  -s, --hctosys       systeemklok instellen vanuit de hardwareklok

en:  -w, --systohc                   set the RTC from the system time
nl:  -w, --systohc       hardwareklok instellen vanuit de systeemklok

en:      --systz                     send timescale configurations to the kernel
nl:      --systz         de tijdzone van de systeemklok instellen

en:  -a, --adjust                    adjust the RTC to account for systematic drift
nl:  -a, --adjust        hardwarekloktijd compenseren voor systematische drift

en:      --getepoch                  display the RTC epoch
nl:      --getepoch      tijdperkwaarde van de hardwareklok tonen

en:      --setepoch                  set the RTC epoch according to --epoch
nl:      --setepoch      tijdperkwaarde van hardwareklok instellen volgens '--epoch'

en:      --predict                   predict the drifted RTC time according to --date
nl:      --predict       de hardwarekloktijd voorspellen voor moment van '--date'

en:  -u, --utc                       the RTC timescale is UTC
nl:  -u, --utc           hardwareklok is in UTC (universele tijd)

en:  -l, --localtime                 the RTC timescale is Local
nl:  -l, --localtime     hardwareklok is in lokale tijd

en:  -f, --rtc <file>                use an alternate file to %1$s
nl:  -f, --rtc <klok>    deze klok gebruiken in plaats van %1$s

en:      --directisa                 use the ISA bus instead of %1$s access
nl:      --directisa     de ISA-bus direct benaderen i.p.v. via %1$s

en:      --date <time>               date/time input for --set and --predict
nl:      --date <tijd>   tijd bedoeld voor '--set' en '--predict'

en:      --delay <sec>               delay used when set new RTC time
nl:      --delay <getal> uitstelseconden alvorens hardwareklok in te stellen

en:      --epoch <year>              epoch input for --setepoch
nl:      --epoch=<jaar>  jaartal bedoeld voor '--setepoch'

en:      --update-drift              update the RTC drift factor
nl:      --update-drift  de driftfactor van de hardwareklok bijwerken

en:      --noadjfile                 do not use %1$s
nl:      --noadjfile     het bestand %1$s niet gebruiken

en:      --adjfile <file>            use an alternate file to %1$s
nl:      --adjfile <bestand>  dit alternatief voor %1$s gebruiken

en:      --test                      dry run; implies --verbose
nl:      --test          doen alsof; impliceert '--verbose'

en:  -v, --verbose                   display more details
nl:  -v, --verbose       meer details vermelden

en: Unable to connect to audit system
nl: Kan geen verbinding maken met auditsysteem

en: use --verbose, --debug has been deprecated.
nl: Gebruik '--verbose'; '--debug' is verouderd.

en: --update-drift requires --set or --systohc
nl: '--update-drift' vereist '--set' of '--systohc'

en: With --noadjfile, you must specify either --utc or --localtime
nl: Bij '--noadjfile' moet u of '--utc' of '--localtime' aangeven.

en: --date is required for --set or --predict
nl: '--date' is nodig bij '--set' of '--predict'

en: invalid date '%s'
nl: ongeldige datum: %s

en: System Time: %<PRId64>.%06<PRId64>
nl: Systeemtijd: %<PRId64>.%06<PRId64>

en: Test mode: nothing was changed.
nl: Testmodus: er is niets gewijzigd.

en: could not send audit message
nl: kon auditlogbericht niet versturen

en: ISA port access is not implemented
nl: toegang tot ISA-poort is niet geïmplementeerd

en: iopl() port access failed
nl: poorttoegang met iopl() is mislukt

en: Using direct ISA access to the clock
nl: Directe ISA-toegang tot de klok wordt gebruikt.

en: supported features
nl: ondersteunde functies

en: time correction
nl: tijdcorrectie

en: backup switch mode
nl: reservebatterij-overschakelmodus

en: Trying to open: %s
nl: Openen van %s...

en: cannot open rtc device
nl: kan geen toegang krijgen tot hardwareklok

en: Waiting in loop for time from %s to change
nl: Wachten in lus totdat de tijd van %s verandert...

en: Timed out waiting for time change.
nl: Wachten op veranderende tijd duurde te lang.

en: select() to %s to wait for clock tick timed out
nl: select() van %s voor wachten op kloktik duurde te lang

en: select() to %s to wait for clock tick failed
nl: select() van %s voor wachten op kloktik is mislukt

en: ioctl() to %s to turn off update interrupts failed
nl: ioctl() op %s om bijwerkingsonderbrekingen uit te zetten is mislukt

en: ioctl(%d, RTC_UIE_ON, 0) to %s failed
nl: ioctl(%d, RTC_UIE_ON, 0) op %s is mislukt

en: ioctl(RTC_SET_TIME) to %s to set the time failed
nl: ioctl(RTC_SET_TIME) op %s om de tijd in te stellen is mislukt

en: ioctl(RTC_SET_TIME) was successful.
nl: ioctl(RTC_SET_TIME) is geslaagd

en: Using the rtc interface to the clock.
nl: De RTC-interface naar de klok wordt gebruikt.

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, epoch_p) to %s failed
nl: ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, ...) op %s is mislukt

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, epoch_p) to %s succeeded.
nl: ioctl(%d, RTC_EPOCH_READ, ...) op %s is geslaagd

en: invalid epoch '%s'.
nl: ongeldige tijdperkwaarde: %s

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) to %s failed
nl: ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) op %s is mislukt

en: ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) to %s succeeded.
nl: ioctl(%d, RTC_EPOCH_SET, %lu) op %s is geslaagd

en: could not convert parameter name to number
nl: kan parameternaam niet in getal omzetten

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, param) to %s failed
nl: ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, ...) op %s is mislukt

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, param) to %s succeeded.
nl: ioctl(%d, RTC_PARAM_GET, ...) op %s is geslaagd

en: expected <param>=<value>
nl: <parameter>=<waarde> werd verwacht

en: could not convert parameter value to number
nl: kan parameterwaarde niet in getal omzetten

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, param) to %s failed
nl: ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, ...) op %s is mislukt

en: ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, param) to %s succeeded.
nl: ioctl(%d, RTC_PARAM_SET, ...) op %s is geslaagd

en: Voltage too low, RTC data is invalid
nl: Spanning is te laag -- gegevens van hardwareklok zijn ongeldig

en: Backup voltage is low
nl: Reservespanning is laag

en: Backup empty or not present
nl: Reservebatterij is leeg of afwezig

en: Voltage is low, RTC accuracy is reduced
nl: Spanning is laag -- nauwkeurigheid van hardwareklok is verminderd

en: Backup switchover happened
nl: Overgeschakeld naar reservebatterij

en: ioctl(%d, RTC_VL_READ) on %s failed
nl: ioctl(%d, RTC_VL_READ) op %s is mislukt

en: ioctl(%d, RTC_VL_READ) on %s returned 0x%x
nl: ioctl(%d, RTC_VL_READ) op %s gaf als resultaat: 0x%x

en: ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) on %s failed
nl: ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) on %s is mislukt

en: ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) on %s succeeded.
nl: ioctl(%d, RTC_VL_CLEAR) on %s is geslaagd

en: POSIX shared memory is not supported
nl: POSIX-gedeeldgeheugen wordt niet ondersteund

en: POSIX shared memory name: %s
nl: Naam van POSIX-gedeeldgeheugen: %s

en: POSIX message queue is not supported
nl: POSIX-berichtenwachtrij wordt niet ondersteund

en: POSIX message queue name: %s
nl: Naam van POSIX-berichtenwachtrij: %s

en: POSIX semaphore is not supported
nl: POSIX-semafoor wordt niet ondersteund

en: POSIX semaphore name: %s
nl: Naam van POSIX-semafoor: %s

en: Create various IPC resources.
nl: Maakt de aangegeven IPC-voorzieningen aan.

en:  -M, --shmem <size>       create shared memory segment of size <size>
nl:  -M, --shmem <grootte>    gedeeldgeheugen-segment van deze grootte aanmaken

en:  -m, --posix-shmem <size> create POSIX shared memory segment of size <size>
nl:  -m, --posix-shmem <grte> POSIX-gedeeldgeheugen-segment aanmaken

en:  -S, --semaphore <number> create semaphore array with <number> elements
nl:  -S, --semaphore <getal>  semafoor-array met dit aantal elementen aanmaken

en:  -s, --posix-semaphore    create POSIX semaphore
nl:  -s, --posix-semaphore    POSIX-semafoor aanmaken

en:  -Q, --queue              create message queue
nl:  -Q, --queue              berichtenwachtrij aanmaken

en:  -q, --posix-mqueue       create POSIX message queue
nl:  -q, --posix-mqueue       POSIX-berichtenwachtrij aanmaken

en:  -p, --mode <mode>        permission for the resource (default is 0644)
nl:  -p, --mode <modus>       toegangsrechten voor hulpbron  (standaard is 0644)

en:  -n, --name <name>        name of the POSIX resource
nl:  -n, --name <naam>        naam van de POSIX-hulpbron

en: <size>
nl: <grootte>

en:  -n, --name <name> option is required for POSIX IPC
nl: optie '-n/--name' is veriest voor POSIX-IPC

en: failed to parse size
nl: ontleden van grootte is mislukt

en: failed to parse elements
nl: ontleden van elementen is mislukt

en: failed to parse mode
nl: ontleden van modus is mislukt

en: name is required for POSIX IPC
nl: naam is veriest voor POSIX-IPC

en: create share memory failed
nl: aanmaken van gedeeldgeheugen-segment is mislukt

en: Shared memory id: %d
nl: Gedeeldgeheugen-segment-ID: %d

en: create POSIX shared memory failed
nl: aanmaken van POSIX-gedeeldgeheugen-segment is mislukt

en: create message queue failed
nl: aanmaken van berichtenwachtrij is mislukt

en: Message queue id: %d
nl: Berichtenwachtrij-ID: %d

en: create POSIX message queue failed
nl: aanmaken van POSIX-berichtenwachtrij is mislukt

en: create semaphore failed
nl: aanmaken van semafoor is mislukt

en: Semaphore id: %d
nl: Semafoor-ID: %d

en: create POSIX semaphore failed
nl: aanmaken van POSIX-semafoor is mislukt

en:  %1$s [options]
     %1$s shm|msg|sem <id>...
nl:  %1$s [opties]
     %1$s shm|msg|sem <ID>...

en: Remove certain IPC resources.
nl: Verwijdert de aangegeven IPC-voorzieningen.

en: removing shared memory segment id `%d'
nl: verwijderen van gedeeldgeheugen-segment met ID '%d'

en: removing message queue id `%d'
nl: verwijderen van berichtenwachtrij met ID '%d'

en: removing semaphore id `%d'
nl: verwijderen van semafoor met ID '%d'

en: permission denied for key
nl: toegang geweigerd voor sleutel

en: permission denied for id
nl: toegang geweigerd voor ID

en: invalid key
nl: ongeldige sleutel

en: invalid id
nl: ongeldig ID

en: already removed key
nl: sleutel is al verwijderd

en: already removed id
nl: ID is al verwijderd

en: key failed
nl: sleutel heeft gefaald

en: id failed
nl: ID heeft gefaald

en: invalid id: %s
nl: ongeldig ID: %s

en: resource(s) deleted
nl: hulpbron(nen) verwijderd

en: illegal key (%s)
nl: ongeldige sleutel (%s)

en: removing POSIX shared memory `%s'
nl: verwijderen van POSIX-gedeeldgeheugen-segment '%s'

en: POSIX message queues are not supported
nl: POSIX-berichtenwachtrij wordt niet ondersteund

en: removing POSIX message queue `%s'
nl: verwijderen van POSIX-berichtenwachtrij '%s'

en: POSIX semaphores are not supported
nl: POSIX-semaforen worden niet ondersteund

en: removing POSIX semaphore `%s'
nl: verwijderen van POSIX-semafoor '%s'

en: permission denied for name `%s'
nl: toegang geweigerd voor naam '%s'

en: name `%s' not found
nl: naam '%s' niet gevonden

en: name `%s' too long
nl: naam '%s' is te lang

en: name failed
nl: naam is mislukt

en: kernel not configured for shared memory
nl: deze kernel kent geen gedeeld geheugen

en: kernel not configured for semaphores
nl: deze kernel kent geen semaforen

en: kernel not configured for message queues
nl: deze kernel kent geen berichtwachtrijen

en:  %1$s [resource-option...] [output-option]
     %1$s -m|-q|-s -i <id>
nl:  %1$s [hulpbronoptie...] [uitvoeroptie]
     %1$s -m|-q|-s -i <ID>

en: Show information on IPC facilities.
nl: Geeft informatie over IPC-voorzieningen.

en: Resource options:
nl: Hulpbronopties:

en:  -m, --shmems      shared memory segments
nl:  -m, --shmems      gedeeldgeheugen-segmenten

en:  -q, --queues      message queues
nl:  -q, --queues      berichtwachtrijen

en:  -s, --semaphores  semaphores
nl:  -s, --semaphores  semaforen

en:  -a, --all         all (default)
nl:  -a, --all         alle drie  (standaard)

en: Output options:
nl: Uitvoeropties:

en:  -t, --time        show attach, detach and change times
nl:  -t, --time        aanhechtings-, onthechtings- en wijzigingstijden tonen

en:  -p, --pid         show PIDs of creator and last operator
nl:  -p, --pid         PID's van aanmaker en laatste operatie tonen

en:  -c, --creator     show creator and owner
nl:  -c, --creator     aanmaker en eigenaar tonen

en:  -l, --limits      show resource limits
nl:  -l, --limits      hulpbrongrenzen tonen

en:  -u, --summary     show status summary
nl:  -u, --summary     een toestandssamenvatting tonen

en:      --human       show sizes in human-readable format
nl:      --human       groottes in leesbare vorm tonen

en:  -b, --bytes       show sizes in bytes
nl:  -b, --bytes       groottes in bytes tonen

en: failed to parse id argument
nl: ontleden van ID-argument is mislukt

en: when using an ID, a single resource must be specified
nl: bij gebruik van een ID dient één enkele hulpbron aangegeven te worden

en: unable to fetch shared memory limits
nl: kan limieten van gedeeld geheugen niet achterhalen

en: ------ Shared Memory Limits --------
nl: ------ Gedeeld geheugen: grenzen --------

en: max number of segments = %ju
nl: maximum aantal segmenten = %ju

en: max seg size
nl: maximum segmentgrootte

en: max total shared memory (kbytes)
nl: maximum totaal gedeeld geheugen (kilobytes)

en: max total shared memory
nl: maximum totaal gedeeld geheugen

en: min seg size
nl: minimum segmentgrootte

en: kernel not configured for shared memory
nl: kernel is niet ingesteld voor gedeeld geheugen

en: ------ Shared Memory Status --------
nl: ------ Gedeeld geheugen: status --------

note: TRANSLATORS: This output format is maintained for backward compatibility as ipcs is used in scripts. For consistency with the rest, the translated form can follow this model: * "segments allocated = %d\n" "pages allocated = %ld\n" "pages resident = %ld\n" "pages swapped = %ld\n" "swap performance = 
en: segments allocated %d
    pages allocated %ld
    pages resident  %ld
    pages swapped   %ld
    Swap performance: %ld attempts	 %ld successes
nl: toegewezen segmenten: %d
    toegewezen pagina's:  %ld
    residente pagina's:   %ld
    geswapte pagina's:    %ld
    Swapprestaties:  %ld pogingen  %ld successen

en: ------ Shared Memory Segment Creators/Owners --------
nl: ------ Gedeeld geheugen: segmentaanmakers/eigenaars --------

en: shmid
nl: shm-ID

en: perms
nl: rechten

en: cuid
nl: maker-UID

en: cgid
nl: maker-GID

en: uid
nl: UID

en: gid
nl: GID

en: ------ Shared Memory Attach/Detach/Change Times --------
nl: ------ Gedeeld geheugen: aanhecht-/onthecht-/wijzigingstijden --------

en: owner
nl: eigenaar

en: attached
nl: aangehecht

en: detached
nl: onthecht

en: changed
nl: gewijzigd

en: ------ Shared Memory Creator/Last-op PIDs --------
nl: ------ Gedeeld geheugen: PID's van aanmaker/laatste-operatie --------

en: cpid
nl: maker-PID

en: lpid
nl: laatste-PID

en: ------ Shared Memory Segments --------
nl: ------ Gedeeld geheugen: segmenten --------

en: key
nl: sleutel

en: nattch
nl: gehecht

en: Not set
nl: (geen)

en: dest
nl: tenietdoen

en: locked
nl: vergrendeld

en: unable to fetch semaphore limits
nl: kan limieten van semaforen niet achterhalen

en: ------ Semaphore Limits --------
nl: ------ Semaforen: grenzen --------

en: max number of arrays = %d
nl: maximum aantal arrays = %d

en: max semaphores per array = %d
nl: maximum aantal semaforen per array = %d

en: max semaphores system wide = %d
nl: maximum aantal semaforen systeemwijd = %d

en: max ops per semop call = %d
nl: maximum aantal operaties per semop()-aanroep = %d

en: semaphore max value = %u
nl: maximale semafoorwaarde = %u

en: kernel not configured for semaphores
nl: deze kernel kent geen semaforen

en: ------ Semaphore Status --------
nl: ------ Semaforen: status --------

en: used arrays = %d
nl: gebruikte arrays = %d

en: allocated semaphores = %d
nl: gereserveerde semaforen = %d

en: ------ Semaphore Arrays Creators/Owners --------
nl: ------ Semaforen: arrayaanmakers/-eigenaars --------

en: semid
nl: sem-ID

en: ------ Semaphore Operation/Change Times --------
nl: ------ Semaforen: operatie-/wijzigingstijden --------

en: last-op
nl: laatste operatie

en: last-changed
nl: laatst gewijzigd

en: ------ Semaphore Arrays --------
nl: ------ Semaforen: arrays --------

en: nsems
nl: aantal

en: unable to fetch message limits
nl: kan limieten van berichten niet achterhalen

en: ------ Messages Limits --------
nl: ------ Berichten: grenzen --------

en: max queues system wide = %d
nl: maximum aantal wachtrijen systeemwijd = %d

en: max size of message
nl: maximumgrootte van bericht

en: default max size of queue
nl: standaard-maximumgrootte van wachtrij

en: kernel not configured for message queues
nl: deze kernel kent geen berichtwachtrijen

en: ------ Messages Status --------
nl: ------ Berichten: status --------

en: allocated queues = %d
nl: gereserveerde wachtrijen = %d

en: used headers = %d
nl: gebruikte koppen = %d

en: used space
nl: gebruikte ruimte

en: ------ Message Queues Creators/Owners --------
nl: ------ Berichtwachtrijen: aanmakers/eigenaars --------

en: msqid
nl: msq-ID

en: ------ Message Queues Send/Recv/Change Times --------
nl: ------ Berichtwachtrijen: verzend-/ontvang-/wijzigingstijden --------

en: send
nl: verzending

en: recv
nl: ontvangst

en: change
nl: wijziging

en: ------ Message Queues PIDs --------
nl: ------ Berichtwachtrijen: PID's --------

en: lspid
nl: la.ze.PID

en: lrpid
nl: la.ov.PID

en: ------ Message Queues --------
nl: ------ Berichtwachtrijen --------

en: used-bytes
nl: gebruikt

en: messages
nl: berichten

en: id %d not found
nl: ID %d is niet gevonden

en: 
    Shared memory Segment shmid=%d
nl: 
    Gedeeldgeheugen-segment met shm-ID=%d

en: uid=%u	gid=%u	cuid=%u	cgid=%u
nl: UID=%u  GID=%u,  maker-UID=%u  maker-GID=%u

en: mode=%#o	access_perms=%#o
nl: modus=%#o  toegangsrechten=%#o

en: size=
nl: grootte=

en: lpid=%u	cpid=%u	nattch=%jd
nl: laatste-PID=%u  maker-PID=%u  aanhechtingen=%jd

en: att_time=%-26.24s
nl: aanhechttijd   = %-26.24s

en: det_time=%-26.24s
nl: onthechttijd   = %-26.24s

en: change_time=%-26.24s
nl: wijzigingstijd = %-26.24s

en: 
    Message Queue msqid=%d
nl: 
    Berichtenwachtrij met msq-ID=%d

en: uid=%u	gid=%u	cuid=%u	cgid=%u	mode=%#o
nl: UID=%u  GID=%u,  maker-UID=%u  maker-GID=%u,  modus=%#o

en: send_time=%-26.24s
nl: verzendtijd   = %-26.24s

en: rcv_time=%-26.24s
nl: ontvangsttijd = %-26.24s

en: 
    Semaphore Array semid=%d
nl: 
    Semafoorarray met sem-ID=%d

en: uid=%u	 gid=%u	 cuid=%u	 cgid=%u
nl: UID=%u  GID=%u,  maker-UID=%u  maker-GID=%u

en: mode=%#o, access_perms=%#o
nl: modus=%#o, toegangsrechten=%#o

en: nsems = %ju
nl: aantal semaforen = %ju

en: otime = %-26.24s
nl: laatste operatietijd   = %-26.24s

en: ctime = %-26.24s
nl: laatste wijzigingstijd = %-26.24s

en: semnum
nl: nummer

en: value
nl: waarde

en: pid
nl: PID

en: %s failed
nl: '%s' is mislukt

en: interrupts
nl: interrupt-code of -nummer

en: total count
nl: totaal aantal sinds systeemstart

en: delta count
nl: toename sinds laatste verversing

en: name
nl: omschrijving

en: failed to initialize output table
nl: initialiseren van uitvoertabel is mislukt

en: failed to add line to output
nl: toevoegen van regel aan uitvoer is mislukt

en: unsupported column name to sort output
nl: niet-ondersteunde kolomnaam voor sorteren van uitvoer

en: cpu-interrupts
nl: CPU-interrupts

en: irqtop | total: %ld delta: %ld | %s | %s
nl: irqtop | totaal: %ld  delta: %ld | %s | %s

en: cannot create timerfd
nl: kan geen timer aanmaken

en: cannot set timerfd
nl: kan timer niet instellen

en: epoll_ctl failed
nl: epoll_ctl() is mislukt

en: sigfillset failed
nl: sigfillset() is mislukt

en: sigprocmask failed
nl: sigprocmask() is mislukt

en: cannot create signalfd
nl: kan geen signaaldescriptor aanmaken

en: 
    The following interactive key commands are valid:
nl: 
    De volgende interactieve toetsen zijn beschikbaar:

en:   i      sort by IRQ
nl:   i      sorteren op IRQ-nummer

en:   t      sort by TOTAL
nl:   t      sorteren op totaal aantal

en:   d      sort by DELTA
nl:   d      sorteren op toename (DELTA)

en:   n      sort by NAME
nl:   n      sorteren op naam

en: failed to parse delay argument
nl: ontleden van argument van '--delay' is mislukt

en: error: --threshold
nl: ontleden van argument van '--threshold' is mislukt

en: invalid iflag
nl: ongeldige invoervlag

en:  %s [options] <ldisc> <device>
nl:  %s [opties] <lijnprotocol> <apparaat>

en: Attach a line discipline to a serial line.
nl: Stelt een lijnprotocol in op een seriële lijn.

en:  -d, --debug             print verbose messages to stderr
nl:  -d, --debug             uitgebreide meldingen tonen op standaardfoutuitvoer

en:  -s, --speed <value>     set serial line speed
nl:  -s, --speed <getal>     snelheid van seriële lijn instellen

en:  -c, --intro-command <string> intro sent before ldattach
nl:  -c, --intro-command <tekst>  vooropdracht verzonden voor eigenlijke instelling

en:  -p, --pause <seconds>   pause between intro and ldattach
nl:  -p, --pause <getal>     aantal seconden pauze tussen vooropdracht en instelling

en:  -7, --sevenbits         set character size to 7 bits
nl:  -7, --sevenbits         zeven bits voor één teken gebruiken

en:  -8, --eightbits         set character size to 8 bits
nl:  -8, --eightbits         acht bits voor één teken gebruiken

en:  -n, --noparity          set parity to none
nl:  -n, --noparity          geen pariteitsbit gebruiken

en:  -e, --evenparity        set parity to even
nl:  -e, --evenparity        even pariteit gebruiken

en:  -o, --oddparity         set parity to odd
nl:  -o, --oddparity         oneven pariteit gebruiken

en:  -1, --onestopbit        set stop bits to one
nl:  -1, --onestopbit        één stopbit gebruiken

en:  -2, --twostopbits       set stop bits to two
nl:  -2, --twostopbits       twee stopbits gebruiken

en:  -i, --iflag [-]<iflag>  set input mode flag
nl:  -i, --iflag [-]<vlag>   invoervlag inschakelen (of uit met '-')

en: 
    Known <ldisc> names:
nl: 
    Mogelijke lijnprotocollen zijn:

en: 
    Known <iflag> names:
nl: 
    Mogelijke invoervlaggen zijn:

en: invalid speed argument
nl: ongeldige snelheid

en: invalid pause argument
nl: ongeldige pauzeertijd

en: invalid line discipline argument
nl: ongeldig lijnprotocol

en: %s is not a serial line
nl: %s is geen seriële lijn

en: cannot get terminal attributes for %s
nl: kan terminaleigenschappen van %s niet bepalen

en: speed %d unsupported
nl: snelheid %d is niet mogelijk

en: cannot set terminal attributes for %s
nl: kan terminaleigenschappen van %s niet instellen

en: cannot write intro command to %s
nl: kan vooropdracht niet naar %s schrijven

en: cannot set line discipline
nl: kan lijnprotocol niet instellen

en: cannot daemonize
nl: kan er geen achtergronddienst van maken

en: autoclear flag set
nl: 'autoclear'-vlag is gezet

en: device backing file
nl: achterliggend apparaatbestand

en: backing file inode number
nl: inode-nummer van achterliggend bestand

en: backing file major:minor device number
nl: hoofd-:subapparaatnummer van achterliggend bestand

en: backing file major device number
nl: hoofdapparaatnummer van achterliggend bestand

en: backing file minor device number
nl: subapparaatnummer van achterliggend bestand

en: loop device name
nl: lus-apparaatnaam

en: offset from the beginning
nl: positie vanaf het begin

en: partscan flag set
nl: 'partscan'-vlag is gezet

en: loop device reference string
nl: lus-apparaat-referentie-tekenreeks

en: size limit of the file in bytes
nl: groottelimiet van bestand in bytes

en: loop device major:minor number
nl: hoofd-:subapparaatnummer van lus-apparaat

en: loop device major number
nl: hoofdapparaatnummer van lus-apparaat

en: loop device minor number
nl: subapparaatnummer van lus-apparaat

en: access backing file with direct-io
nl: achterliggend bestand met direct-IO benaderen

en: logical sector size in bytes
nl: logische sectorgrootte (in bytes)

en: , offset %ju
nl: , beginpunt %ju

en: , sizelimit %ju
nl: , maximale grootte %ju

en: , encryption %s (type %u)
nl: , versleuteling %s (soort %u)

en: %s: detach failed
nl: %s: onthechten is mislukt

en:  %1$s [options] [<loopdev>]
     %1$s [options] -f | <loopdev> <file>
nl:  %1$s [opties] [<lus-apparaat> | -f]
     %1$s [opties] <lus-apparaat> <bestand>

en: Set up and control loop devices.
nl: Initialiseert en beheert lus-apparaten.

en:  -a, --all                     list all used devices
nl:  -a, --all                        alle gebruikte lus-apparaten tonen

en:  -d, --detach <loopdev>...     detach one or more devices
nl:  -d, --detach <lus-apparaat>...   deze apparaten onthechten

en:  -D, --detach-all              detach all used devices
nl:  -D, --detach-all                 alle gebruikte lus-apparaten onthechten

en:  -f, --find                    find first unused device
nl:  -f, --find                       eerste ongebruikte lus-apparaat tonen

en:  -c, --set-capacity <loopdev>  resize the device
nl:  -c, --set-capacity <lus-apparaat>  de grootte van dit apparaat wijzigen

en:  -j, --associated <file>       list all devices associated with <file>
nl:  -j, --associated <bestand>       gerelateerden aan dit bestand tonen

en:  -L, --nooverlap               avoid possible conflict between devices
nl:  -L, --nooverlap                  vermijd mogelijke conflicten tussen apparaten

en:  -o, --offset <num>            start at offset <num> into file
nl:  -o, --offset <getal>       op deze positie in het bestand beginnen

en:      --sizelimit <num>         device is limited to <num> bytes of the file
nl:      --sizelimit <getal>    slechts dit aantal bytes van bestand gebruiken

en:  -b, --sector-size <num>       set the logical sector size to <num>
nl:  -b, --sector-size <getal>  grootte van logische sector hierop instellen

en:  -P, --partscan                create a partitioned loop device
nl:  -P, --partscan             gepartitioneerd lus-apparaat aanmaken

en:  -r, --read-only               set up a read-only loop device
nl:  -r, --read-only            een alleen-lezen lus-apparaat instellen

en:      --direct-io[=<on|off>]    open backing file with O_DIRECT
nl:      --direct-io[=on|off]   achterliggend bestand wel/niet met O_DIRECT openen

en:      --loop-ref <string>       loop device reference
nl:      --loop-ref <tekens>    referentie-tekenreeks van lus-apparaat

en:      --show                    print device name after setup (with -f)
nl:      --show                 apparaatnaam tonen na instellen (met '-f')

en:  -J, --json                    use JSON --list output format
nl:  -J, --json                 uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -l, --list                    list info about all or specified (default)
nl:  -l, --list                 informatie tonen (voor alle of gegeven apparaat)

en:  -n, --noheadings              don't print headings for --list output
nl:  -n, --noheadings           bij '--list' geen kopregel tonen

en:  -O, --output <cols>           specify columns to output for --list
nl:  -O, --output <lijst>       te tonen kolommen in de uitvoer van '--list'

en:      --output-all              output all columns
nl:      --output-all           alle kolommen weergeven

en:      --raw                     use raw --list output format
nl:      --raw                  rauwe uitvoer produceren voor '--list'

en: %s: Warning: file is smaller than 512 bytes; the loop device may be useless or invisible for system tools.
nl: %s: Waarschuwing: het bestand is kleiner dan 512 bytes -- het lus-apparaat kan onbruikbaar zijn of zelfs onzichtbaar voor systeemprogramma's.

en: %s: Warning: file does not end on a 512-byte sector boundary; the remaining end of the file will be ignored.
nl: %s: Waarschuwing: het bestand eindigt niet op een 512-byte sectorgrens -- de rest van het bestand wordt genegeerd.

en: cannot find an unused loop device
nl: kan geen ongebruikt lus-apparaat vinden

en: %s: overlapping loop device exists
nl: %s: er is een overlappend lus-apparaat

en: %s: overlapping read-only loop device exists
nl: %s: er is een overlappend alleen-lezen lus-apparaat

en: %s: overlapping encrypted loop device exists
nl: %s: er is een overlappend versleuteld lus-apparaat

en: %s: failed to re-use loop device
nl: %s: hergebruik van lus-apparaat is mislukt

en: failed to inspect loop devices
nl: inspecteren van lus-apparaten is mislukt

en: %s: failed to check for conflicting loop devices
nl: %s: controle op conflicterende lus-apparaten is mislukt

en: cannot set loop reference string
nl: kan lusreferentie-tekenreeks niet instellen

en: %s: failed to use backing file
nl: %s: kan achterliggend bestand niet gebruiken

en: failed to parse logical block size
nl: ontleden van logische blokgrootte is mislukt

en: no loop device specified
nl: geen lus-apparaat gegeven

en: %s: failed to use device
nl: %s: gebruik van apparaat is mislukt

en: the options %s are allowed during loop device setup only
nl: de opties '%s' zijn alleen toegestaan bij instellen van lus-apparaat

en: the option --offset is not allowed in this context
nl: de optie '--offset' is niet toegestaan in deze context

en: %s: set capacity failed
nl: %s: instellen van capaciteit is mislukt

en: %s: set direct io failed
nl: %s: instellen van direct-IO is mislukt

en: %s: set logical block size failed
nl: %s: instellen van logische blokgrootte is mislukt

en: none
nl: geen

en: para
nl: semi

en: full
nl: compleet

en: horizontal
nl: horizontaal

en: vertical
nl: verticaal

en: crude measurement of CPU speed
nl: grove indicatie van processorsnelheid

en: logical CPU number
nl: logisch CPU-nummer

en: logical core number
nl: logisch kernnummer

en: logical cluster number
nl: logisch clusternummer

en: logical socket number
nl: logisch socket-nummer

en: logical NUMA node number
nl: logisch NUMA-node-nummer

en: logical book number
nl: logisch boeknummer

en: logical drawer number
nl: logisch ladenummer

en: shows how caches are shared between CPUs
nl: hoe caches gedeeld worden tussen CPU's

en: CPU dispatching mode on virtual hardware
nl: dispatching-modus van CPU op virtuele hardware

en: physical address of a CPU
nl: fysiek adres van een CPU

en: shows if the hypervisor has allocated the CPU
nl: of de hypervisor de CPU toegewezen heeft

en: shows if Linux currently makes use of the CPU
nl: of Linux de CPU momenteel gebruikt

en: shows the current MHz of the CPU
nl: de huidige processorfrequentie in MHz

en: shows scaling percentage of the CPU frequency
nl: het frequentieniveau van de processor(en)

en: shows the maximum MHz of the CPU
nl: de maximale processorfrequentie in MHz

en: shows the minimum MHz of the CPU
nl: de minimale processorfrequentie in MHz

en: shows CPU model name
nl: de modelnaam van de processor

en: size of all system caches
nl: grootte van alle systeemcaches

en: cache level
nl: cache-niveau

en: cache name
nl: cache-naam

en: size of one cache
nl: grootte van één cache

en: cache type
nl: cache-type

en: ways of associativity
nl: manieren van associativiteit

en: allocation policy
nl: plaatsingsbeleid

en: write policy
nl: schrijfbeleid

en: number of physical cache lines per cache tag
nl: aantal fysieke cache-regels per cache-tag

en: number of sets in the cache (lines in a set have the same cache index)
nl: aantal sets in de cache (regels in een set hebben zelfde index)

en: minimum amount of data in bytes transferred from memory to cache
nl: minimum hoeveelheid bytes die van geheugen naar cache gaan

en: failed to initialize rootfs handler
nl: initialiseren van 'rootfs'-behandelaar is mislukt

en: failed to initialize CPUs sysfs handler
nl: initialiseren van 'sysfs'-behandelaar voor CPU's is mislukt

en: Y
nl: J

en: # The following is the parsable format, which can be fed to other
    # programs. Each different item in every column has an unique ID
    # starting usually from zero.
nl: # Hieronder volgt de ontleedbare uitvoer die als invoer voor
    # andere programma's kan dienen.  Elk apart item in elke kolom
    # heeft een uniek ID, gewoonlijk beginnend bij nul.

en: Model name:
nl: Modelnaam:

en: BIOS Model name:
nl: BIOS-modelnaam:

en: BIOS CPU family:
nl: BIOS-CPU-familie:

en: Machine type:
nl: Machinetype:

en: CPU family:
nl: CPU-familie:

en: Thread(s) per core:
nl: Draden per kern:

en: Core(s) per cluster:
nl: Kernen per cluster:

en: Core(s) per socket:
nl: Kernen per voet:

en: Socket(s) per book:
nl: Voeten per boek:

en: Book(s) per drawer:
nl: Boeken per lade:

en: Drawer(s):
nl: Lades:

en: Book(s):
nl: Boeken:

en: Socket(s):
nl: CPU-voeten:

en: Frequency boost:
nl: Frequentie-boost:

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: CPU dynamic MHz:
nl: dynamische CPU-frequentie (MHz):

en: CPU static MHz:
nl: vaste CPU-frequentie (MHz):

en: CPU(s) scaling MHz:
nl: CPU-frequentieniveau:

en: CPU max MHz:
nl: max. CPU-frequentie (MHz):

en: CPU min MHz:
nl: min. CPU-frequentie (MHz):

en: Dispatching mode:
nl: Dispatching-modus:

en: Physical sockets:
nl: Fysieke voeten:

en: Physical chips:
nl: Fysieke chips:

en: Physical cores/chip:
nl: Fysieke cores/chip:

en: Flags:
nl: Vlaggen:

en: Architecture:
nl: Architectuur:

en: CPU op-mode(s):
nl: CPU-modus(sen):

en: Address sizes:
nl: Adresgroottes:

en: Byte Order:
nl: Bytevolgorde:

en: CPU(s):
nl: CPU's:

en: On-line CPU(s) mask:
nl: Online CPU's-masker:

en: On-line CPU(s) list:
nl: Online CPU's-lijst:

en: Off-line CPU(s) mask:
nl: Offline CPU's-masker:

en: Off-line CPU(s) list:
nl: Offline CPU's-lijst:

en: Vendor ID:
nl: Producent-ID:

en: BIOS Vendor ID:
nl: BIOS-producent-ID:

en: Virtualization features:
nl: Virtualisatiefuncties:

en: Virtualization:
nl: Virtualisatie:

en: Hypervisor vendor:
nl: Hypervisorproducent:

en: Virtualization type:
nl: Virtualisatiesoort:

en: Caches (sum of all):
nl: Caches:

en: %s cache:
nl: %s-cache:

en: %<PRIu64> (%d instance) | %<PRIu64> (%d instances)
nl[0]: %<PRIu64> (%d exemplaar)
nl[1]: %<PRIu64> (verdeeld over %d exemplaren)

en: %s (%d instance) | %s (%d instances)
nl[0]: %s (%d exemplaar)
nl[1]: %s (verdeeld over %d exemplaren)

en: NUMA node(s):
nl: NUMA-nodes:

en: NUMA node%d CPU(s):
nl: NUMA-node%d CPU('s):

en: Vulnerabilities:
nl: Kwetsbaarheden:

en: Vulnerability %s:
nl: Kwetsbaarheid %s:

en: Display information about the CPU architecture.
nl: Toont informatie over de processorarchitectuur.

en:  -a, --all               print both online and offline CPUs (default for -e)
nl:  -a, --all               online en offline CPU's tonen  (standaard bij '-e')

en:  -b, --online            print online CPUs only (default for -p)
nl:  -b, --online            alleen online CPU's tonen  (standaard bij '-p')

en:  -B, --bytes             print sizes in bytes rather than in human readable format
nl:  -B, --bytes             groottes in bytes weergeven i.p.v. in leesbare vorm

en:  -C, --caches[=<list>]   info about caches in extended readable format
nl:  -C, --caches[=<lijst>]  informatie over caches in uitgebreide leesbare indeling

en:  -c, --offline           print offline CPUs only
nl:  -c, --offline           alleen offline CPU's tonen

en:  -J, --json              use JSON for default or extended format
nl:  -J, --json              JSON-opmaak gebruiken voor standaard/extended-indeling

en:  -e, --extended[=<list>] print out an extended readable format
nl:  -e, --extended[=<lijst>]  uitgebreide, leesbare uitvoer produceren

en:  -p, --parse[=<list>]    print out a parsable format
nl:  -p, --parse[=<lijst>]   ontleedbare uitvoer produceren

en:  -r, --raw               use raw output format (for -e, -p and -C)
nl:  -r, --raw               rauwe uitvoer produceren (voor '-e', '-p', '-C')

en:  -s, --sysroot <dir>     use specified directory as system root
nl:  -s, --sysroot <map>     deze map als hoofdmap gebruiken

en:  -x, --hex               print hexadecimal masks rather than lists of CPUs
nl:  -x, --hex               hexadecimale maskers tonen in plaats van lijsten

en:  -y, --physical          print physical instead of logical IDs
nl:  -y, --physical          fysieke in plaats van logische IDs tonen

en:      --hierarchic[=when] use subsections in summary (auto, never, always)
nl:      --hierarchic[=<woord>]  subsecties doen in samenvatting (auto|never|always)

en:      --output-all        print all available columns for -e, -p or -C
nl:      --output-all        alle kolommen weergeven (voor '-e', '-p', '-C')

en: 
    Available output columns for -C:
nl: 
    Beschikbare uitvoerkolommen voor '-C':

en: unsupported --flat argument
nl: niet-ondersteund argument van '--flat'

en: %s: options --all, --online and --offline may only be used with options --extended or --parse.
nl: %s: de opties '--all', '--online', en '--offline' kunnen
    alleen gebruikt worden samen met '--extended' of '--parse'

en: error: uname failed
nl: fout: uname() is mislukt

en: failed to determine number of CPUs: %s
nl: bepalen van aantal processoren is mislukt: %s

en: Failed to extract the node number
nl: kan node-nummer niet achterhalen

en: cannot restore signal mask
nl: kan signaalmasker niet herstellen

en: cannot unblock signal
nl: kan signaal niet deblokkeren

en: cannot restore signal handler
nl: kan signaalverwerker niet herstellen

en: Resource key
nl: Hulpbronsleutel

en: Key
nl: Sleutel

en: Resource ID
nl: Hulpbron-ID

en: Owner's username or UID
nl: Gebruikersnaam of UID van eigenaar

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Creator UID
nl: UID van maker

en: Creator user
nl: Makersnaam

en: Creator GID
nl: GID van maker

en: Creator group
nl: Makersgroep

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Group ID
nl: Groeps-ID

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: Time of the last change
nl: Tijd van laatste wijziging

en: Last change
nl: Laatst gewijzigd

en: POSIX resource name
nl: Naam van POSIX-hulpbron

en: Time of last action
nl: Tijd van laatste actie

en: Last action
nl: Laatste actie

en: Bytes used
nl: Gebruikte bytes

en: Number of messages
nl: Aantal berichten

en: Messages
nl: Berichten

en: Time of last msg sent
nl: Verzendtijd van laatste bericht

en: Msg sent
nl: Verzonden

en: Time of last msg received
nl: Ontvangsttijd van laatste bericht

en: Msg received
nl: Ontvangst

en: PID of the last msg sender
nl: PID van laatste zender

en: Msg sender
nl: Afzender

en: PID of the last msg receiver
nl: PID van laatste ontvanger

en: Msg receiver
nl: Ontvanger

en: Segment size
nl: Segmentgrootte

en: Number of attached processes
nl: Aantal aangehechte processen

en: Attached processes
nl: Aangehechte processen

en: Attach time
nl: Aangehecht

en: Detach time
nl: Onthecht

en: Creator command line
nl: Aanmaakopdrachtregel

en: Creator command
nl: Aanmaakopdracht

en: PID of the creator
nl: PID van de aammaker

en: Creator PID
nl: PID van maker

en: PID of last user
nl: PID van laatste gebruiker

en: Last user PID
nl: Laatste PID

en: Number of semaphores
nl: Aantal semaforen

en: Semaphores
nl: Semaforen

en: Time of the last operation
nl: Tijd van laatste bewerking

en: Last operation
nl: Laatste bewerking

en: Resource name
nl: Naam van hulpbron

en: Resource
nl: Hulpbron

en: Resource description
nl: Omschrijving van hulpbron

en: Description
nl: Omschrijving

en: Currently used
nl: Momenteel gebruikt

en: Used
nl: Gebruikt

en: Currently use percentage
nl: Gebruikspercentage

en: Use
nl: Geb%

en: System-wide limit
nl: Systeemwijde limiet

en: Limit
nl: Limiet

en: Semaphore value
nl: Semafoorwaarde

en: Value
nl: Waarde

en: column %s does not apply to the specified IPC
nl: kolom %s is niet van toepassing op de gegeven IPC

en:  -m, --shmems             shared memory segments
nl:  -m, --shmems             gedeeldgeheugen-segmenten

en:  -M, --posix-shmems       POSIX shared memory segments
nl:  -M, --posix-shmems       POSIX-gedeeldgeheugen-segmenten

en:  -q, --queues             message queues
nl:  -q, --queues             berichtwachtrijen

en:  -Q, --posix-mqueues      POSIX message queues
nl:  -Q, --posix-mqueues      POSIX-berichtwachtrijen

en:  -s, --semaphores         semaphores
nl:  -s, --semaphores         semaforen

en:  -S, --posix-semaphores   POSIX semaphores
nl:  -S, --posix-semaphores   POSIX-semaforen

en:  -g, --global             info about system-wide usage
                                (may be used with -m, -q and -s)
nl:  -g, --global             info tonen over systeemwijd gebruik
                                (kan samen met '-m', '-q', '-s')

en:  -i, --id <id>            System V resource identified by <id>
nl:  -i, --id <ID>            details weergeven voor deze System-V-hulpbron

en:  -N, --name <name>        POSIX resource identified by <name>
nl:  -N, --name <naam>        details weergeven voor deze POSIX-hulpbron

en:  -c, --creator            show creator and owner
nl:  -c, --creator            aanmaker en eigenaar tonen

en:  -J, --json               use the JSON output format
nl:  -J, --json               uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -l, --list               force list output format (for example with --id)
nl:  -l, --list               uitvoer in vorm van lijst afdwingen (b.v. met '--id')

en:  -P, --numeric-perms      print numeric permissions (PERMS column)
nl:  -P, --numeric-perms      toegangsrechten numeriek weergeven (PERMS-kolom)

en:  -t, --time               show attach, detach and change times
nl:  -t, --time               aanhechtings-, onthechtings- en wijzigingstijden tonen

en:  -y, --shell              use column names to be usable as shell variables
nl:  -y, --shell              kolomnamen geschikt maken als shellvariabelenamen

en: 
    Generic System V columns:
nl: 
    Algemene System-V-kolommen:

en: 
    Generic POSIX columns:
nl: 
    Algemene POSIX-kolommen:

en: 
    System V Shared-memory columns (--shmems):
nl: 
    System-V-gedeeldgeheugenkolommen (--shmems):

en: 
    System V Message-queue columns (--queues):
nl: 
    System-V-berichtwachtrijkolommen (--queues):

en: 
    System V Semaphore columns (--semaphores):
nl: 
    System-V-semafoorkolommen (--semaphores):

en: 
    POSIX Semaphore columns (--posix-semaphores):
nl: 
    POSIX-semafoorkolommen (--posix-semaphores):

en: 
    Summary columns (--global):
nl: 
    Samenvattingskolommen (--global):

en: Elements:
nl: Elementen:

en: failed to set data
nl: instellen van gegevens is mislukt

en: Number of semaphore identifiers
nl: Aantal semafooridentifiers

en: Total number of semaphores
nl: Totaal aantal semaforen

en: Max semaphores per semaphore set.
nl: Maximum aantal semaforen per semafoorset

en: Max number of operations per semop(2)
nl: Maximum aantal bewerkingen per semop(2)

en: Semaphore max value
nl: Maximale semafoorwaarde

en: Number of System V message queues
nl: Aantal System-V-berichtwachtrijen

en: Max size of System V message (bytes)
nl: Maximumgrootte van System-V-bericht (bytes)

en: Default max size of System V queue (bytes)
nl: Standaard-maximumgrootte van System-V-wachtrij (bytes)

en: Number of POSIX message queues
nl: Aantal POSIX-berichtwachtrijen

en: Max size of POSIX message (bytes)
nl: Maximumgrootte van POSIX-bericht (bytes)

en: Number of messages in POSIX message queue
nl: Aantal berichten in POSIX-berichtenwachtrij

en: Shared memory segments
nl: Gedeeldgeheugen-segmenten

en: Shared memory pages
nl: Gedeeldgeheugen-pagina's

en: Max size of shared memory segment (bytes)
nl: maximumgrootte van gedeeldgeheugen-segment (bytes)

en: Min size of shared memory segment (bytes)
nl: minimumgrootte van gedeeldgeheugen-segment (bytes)

en: failed to parse IPC identifier
nl: ontleden van IPC-identifier is mislukt

en: --global is mutually exclusive with --creator, --id, --name and --time
nl: optie '--global' gaat niet samen met '--creator', '--id', '--name' of '--time'

en: Utility to display kernel interrupt information.
nl: Toont interruptinformatie van de kernel.

en:  -s, --sort <column>  specify sort column
nl:  -s, --sort <kolom>    uitvoer sorteren op deze kolom

en:  -S, --softirq        show softirqs instead of interrupts
nl:  -S, --softirq         zachte i.p.v. harde interrupts tonen

en:  -t, --threshold <N>  only IRQs with counters above <N>
nl:  -t, --threshold <gtl> alleen interrupts tonen met meer dan dit aantal

en:  -C, --cpu-list <list> only show counters for these CPUs
nl:  -C, --cpu-list <lijst>  alleen tellers voor deze CPU's tonen

en: start and end address of the memory range
nl: begin- en eindadres van het geheugenbereik

en: size of the memory range
nl: grootte van het geheugenbereik

en: online status of the memory range
nl: online-toestand van het geheugenbereik

en: memory is removable
nl: geheugen is verwijderbaar

en: memory block number or blocks range
nl: geheugenbloknummer of blokkenbereik

en: numa node of memory
nl: knoop van NUMA-geheugen

en: valid zones for the memory range
nl: geldige zones voor geheugenbereik

en: Memory block size:
nl: Grootte van geheugenblok:

en: Total online memory:
nl: Totaal online geheugen:

en: Total offline memory:
nl: Totaal offline geheugen:

en: Failed to open %s
nl: Openen van %s is mislukt

en: failed to read memory block size
nl: lezen van geheugenblokgrootte is mislukt

en: This system does not support memory blocks
nl: Dit systeem ondersteunt geen geheugenblokken

en: List the ranges of available memory with their online status.
nl: Toont de bereiken van beschikbaar geheugen en hun 'online/offline' status.

en:  -a, --all            list each individual memory block
nl:  -a, --all             elk individueel geheugenblok tonen

en:  -o, --output <list>  output columns
nl:  -o, --output <lijst>  te tonen kolommen in de uitvoer

en:  -S, --split <list>   split ranges by specified columns
nl:  -S, --split <lijst>   bereiken splitsen volgens deze kolommen

en:  -s, --sysroot <dir>  use the specified directory as system root
nl:  -s, --sysroot <map>   deze map als hoofdmap gebruiken

en:      --summary[=when] print summary information (never,always or only)
nl:      --summary[=woord] een samenvatting tonen (never|always|only)

en: options --{raw,json,pairs} and --summary=only are mutually exclusive
nl: opties '--{raw,json,pairs}' en '--summary=only' gaan niet samen

en: invalid argument to --sysroot
nl: ongeldig argument bij '--sysroot'

en: namespace identifier (inode number)
nl: naamsruimte-identifier (inode-nummer)

en: kind of namespace
nl: soort naamsruimte

en: path to the namespace
nl: pad naar de naamsruimte

en: number of processes in the namespace
nl: aantal processen in de naamsruimte

en: lowest PID in the namespace
nl: laagste PID in de naamsruimte

en: PPID of the PID
nl: PPID van de PID

en: command line of the PID
nl: opdrachtregel van de PID

en: UID of the PID
nl: UID van de PID

en: username of the PID
nl: gebruikersnaam van de PID

en: namespace ID as used by network subsystem
nl: naamsruimte-ID zoals gebruikt door het netwerksubsysteem

en: parent namespace identifier (inode number)
nl: oudernaamsruimte-identifier (inode-nummer)

en: owner namespace identifier (inode number)
nl: eigenaarnaamsruimte-identifier (inode-nummer)

en: List system namespaces.
nl: Somt de naamsruimtes in het systeem op.

en:  -o, --output <list>    define which output columns to use
nl:  -o, --output <lijst>   weer te geven uitvoerkolommen

en:  -P, --persistent       namespaces without processes
nl:  -P, --persistent       naamsruimtes zonder processen

en:  -p, --task <pid>       print process namespaces
nl:  -p, --task <PID>       procesnaamsruimtes tonen

en:  -W, --nowrap           don't use multi-line representation
nl:  -W, --nowrap           geen meerregelige weergave gebruiken

en:  -t, --type <name>      namespace type (mnt, net, ipc, user, pid, uts, cgroup, time)
nl:  -t, --type <naam>      soort naamsruimte (mnt|net|ipc|user|pid|uts|cgroup|time)

en:  -T, --tree[=<rel>]     use tree format (parent, owner, or process)
nl:  -T, --tree[=<relatie>] boomweergave gebruiken (parent|owner|process)

en: unknown namespace type: %s
nl: onbekend soort naamsruimte: %s

en: unknown tree type: %s
nl: onbekend boomtype: %s

en: --task is mutually exclusive with <namespace>
nl: optie '--task' gaat niet samen met <naamsruimte>

en: invalid namespace argument
nl: ongeldig naamsruimteargument

en: --tree={parent|owner} is unsupported for your system
nl: optie '--tree={parent|owner}' wordt niet ondersteund op uw systeem

en: not found namespace: %ju
nl: niet-gevonden naamsruimte: %ju

en: drop permissions failed.
nl: afgeven van toegangsrechten is mislukt

en: %s from %s (libmount %s
nl: `%s` uit %s (libmount %s

en: failed to read mtab
nl: lezen van mtab is mislukt

en: %-25s: ignored
nl: %-25s: genegeerd

en: %-25s: already mounted
nl: %-25s: is al aangekoppeld

en: %s: %s moved to %s.
nl: %s: %s is verplaatst naar %s

en: %s: %s bound on %s.
nl: %s: %s is ingebonden op %s

en: %s: %s mounted on %s.
nl: %s: %s is aangekoppeld op %s

en: %s: %s propagation flags changed.
nl: %s: %s doorgavevlaggen zijn gewijzigd.

en: mount: %s does not contain SELinux labels.
           You just mounted a file system that supports labels which does not
           contain labels, onto an SELinux box. It is likely that confined
           applications will generate AVC messages and not be allowed access to
           this file system.  For more details see restorecon(8) and mount(8).
nl: mount: %s bevat geen SELinux-labels.
        U hebt zojuist op een SELinux-computer een bestandssysteem aangekoppeld dat
        labels ondersteunt maar er geen bevat.  Waarschijnlijk zullen ingeperkte
        programma's AVC-berichten genereren en geen toegang tot dit bestandssysteem
        kunnen krijgen.  Voor meer details zie restorecon(8) en mount(8).

en: mount error:
     | mount errors:
nl[0]: aankoppelingsfout:
nl[1]: aankoppelingsfouten:

en: mount warning:
     | mount warnings:
nl[0]: aankoppelingswaarschuwing:
nl[1]: aankoppelingswaarschuwingen:

en: mount info:
     | mount infos:
nl[0]: aankoppelingsmelding:
nl[1]: aankoppelingsmeldingen:

en: %s: failed to parse
nl: %s: ontleden is mislukt

en: failed to append option '%s'
nl: het achtervoegen van optie '%s' is mislukt

en:  %1$s [-lhV]
     %1$s -a [options]
     %1$s [options] [--source] <source> | [--target] <directory>
     %1$s [options] <source> <directory>
     %1$s <operation> <mountpoint> [<target>]
nl:  %1$s [-hlV] | -a [opties]
     %1$s [opties] [--source] <bron> | [--target] <map>
     %1$s [opties] <bron> <map>
     %1$s <bewerking> <aankoppelingspunt> [<doel>]

en: Mount a filesystem.
nl: Koppelt een bestandssysteem aan.

en:  -a, --all               mount all filesystems mentioned in fstab
nl:  -a, --all               alle bestandssystemen genoemd in fstab aankoppelen

en:  -c, --no-canonicalize   don't canonicalize paths
nl:  -c, --no-canonicalize   paden niet canoniek maken

en:  -f, --fake              dry run; skip the mount(2) syscall
nl:  -f, --fake              doen alsof: de mount(2)-systeemaanroep overslaan

en:  -F, --fork              fork off for each device (use with -a)
nl:  -F, --fork              nieuw proces starten voor elk apparaat (bij '-a')

en:  -T, --fstab <path>      alternative file to /etc/fstab
nl:  -T, --fstab <pad>       alternatief bestand voor /etc/fstab

en:  -i, --internal-only     don't call the mount.<type> helpers
nl:  -i, --internal-only     niet de 'mount.<type>' hulpprogramma's gebruiken

en:  -l, --show-labels       show also filesystem labels
nl:  -l, --show-labels       ook de labels van bestandssystemen tonen

en:  -n, --no-mtab           don't write to /etc/mtab
nl:  -n, --no-mtab           niet naar /etc/mtab schrijven

en:  -o, --options <list>    comma-separated list of mount options
nl:  -o, --options <lijst>   kommagescheiden lijst van aankoppelingsopties

en:  -O, --test-opts <list>  limit the set of filesystems (use with -a)
nl:  -O, --test-opts <lijst> set van bestandssystemen beperken (bij '-a')

en:  -t, --types <list>      limit the set of filesystem types
nl:  -t, --types <lijst>     de set van bestandssysteemsoorten beperken

en:      --source <src>      explicitly specifies source (path, label, uuid)
nl:      --source <bron>     expliciet aangegeven bron (pad, label, UUID)

en:      --target <target>   explicitly specifies mountpoint
nl:      --target <doel>     expliciet aangegeven aankoppelingspunt

en:  -v, --verbose           say what is being done
nl:  -v, --verbose           tonen wat er gedaan wordt

en:  -w, --rw, --read-write  mount the filesystem read-write (default)
nl:  -w, --rw, --read-write  bestandssysteem aankoppelen als lezen-schrijven

en:  -N, --namespace <ns>    perform mount in another namespace
nl:  -N, --namespace <naru>  aankoppeling uivoeren in deze naamsruimte

en: Source:
nl: Bron:

en:  -L, --label <label>     synonym for LABEL=<label>
nl:  -L, --label <label>     synoniem voor 'LABEL=<label>'

en:  -U, --uuid <uuid>       synonym for UUID=<uuid>
nl:  -U, --uuid <UUID>       synoniem voor 'UUID=<UUID>'

en:  LABEL=<label>           specifies device by filesystem label
nl:  LABEL=<label>           apparaataanduiding via bestandssysteemlabel

en:  UUID=<uuid>             specifies device by filesystem UUID
nl:  UUID=<UUID>             apparaataanduiding via bestandssysteem-UUID

en:  PARTLABEL=<label>       specifies device by partition label
nl:  PARTLABEL=<label>       apparaataanduiding via partitie-label

en:  PARTUUID=<uuid>         specifies device by partition UUID
nl:  PARTUUID=<UUID>         apparaataanduiding via partitie-UUID

en:  ID=<id>                 specifies device by udev hardware ID
nl:  ID=<ID>                 apparaataanduiding via hardware-ID van udev

en:  <device>                specifies device by path
nl:  <apparaat>              apparaataanduiding via pad

en:  <directory>             mountpoint for bind mounts (see --bind/rbind)
nl:  <map>                   aankoppelingspunt voor 'binds' (zie '--bind'/'--rbind')

en:  <file>                  regular file for loopdev setup
nl:  <bestand>               gewoon bestand voor instellen lus-apparaat

en: Operations:
nl: Bewerkingen:

en:  -B, --bind              mount a subtree somewhere else (same as -o bind)
nl:  -B, --bind              een subboom elders aankoppelen (zelfde als '-o bind')

en:  -M, --move              move a subtree to some other place
nl:  -M, --move              een subboom naar elders verplaatsen

en:  -R, --rbind             mount a subtree and all submounts somewhere else
nl:  -R, --rbind             een subboom plus subaankoppelingen elders aankoppelen

en: libmount context allocation failed
nl: geheugenreservering voor libmount-context is mislukt

en: failed to set options pattern
nl: het instellen van het opties-patroon is mislukt

en: failed to set target namespace to %s
nl: kan doelnaamsruimte voor %s niet instellen

en: source specified more than once
nl: bron is meer dan eens gegeven

en:  %1$s [-qd] /path/to/directory
     %1$s -x /dev/device
nl:  %1$s [-qd] /pad/naar/map
     %1$s -x /dev/apparaat

en: Check whether a directory or file is a mountpoint.
nl: Controleert of een map of bestand een aankoppelingspunt is.

en: %s is not a mountpoint
nl: %s is geen aankoppelingspunt

en: %s is a mountpoint
nl: %s is een aankoppelingspunt

en:  %s [options] [<program> [<argument>...]]
nl:  %s [opties] [<programma> [<argument>...]]

en: Run a program with namespaces of other processes.
nl: Draait een programma met de naamsruimtes van andere processen.

en: neither filename nor target pid supplied for %s
nl: noch een bestandsnaam noch een doel-PID gegeven voor %s

en: reassociate to namespace '%s' failed
nl: herassociatie met naamsruimte '%s' is mislukt

en: reassociate to namespaces failed
nl: herassociatie met naamsruimtes is mislukt

en: failed to open parent namespace
nl: openen van oudernaamsruimte is mislukt

en: failed to pidfd_open() for %d
nl: pidfd_open() for %d is mislukt

en: pidfd_getfd(%d, %u)
nl: ### pidfd_getfd(%d, %u) is mislukt

en: fstat(%d)
nl: ### fstat(%d) is mislukt

en: ioctl(%d, SIOCGSKNS)
nl: ### ioctl(%d, SIOCGSKNS) is mislukt

en: failed to get cgroup path
nl: kan 'cgroup'-pad niet instellen

en: failed to open cgroup.procs
nl: openen van 'cgroup.procs' is mislukt

en: statfs %s failed
nl: bestandssysteemstatus opvragen van %s is mislukt

en: write cgroup.procs failed
nl: schrijven van 'cgroup.procs' is mislukt

en: failed to parse file descriptor
nl: ontleden van bestandsdescriptor is mislukt

en: failed to parse uid
nl: ontleden van UID is mislukt

en: failed to parse gid
nl: ontleden van GID is mislukt

en: no target PID specified for --follow-context
nl: geen doel-PID gegeven voor '--follow-context'

en: failed to get %d SELinux context
nl: kan %d SELinux-context niet verkrijgen

en: failed to set exec context to '%s'
nl: instellen van uitvoeringscontext op '%s' is mislukt

en: no target PID specified
nl: geen doel-PID gegeven

en: --join-cgroup is only supported in cgroup v2
nl: '--join-cgroup' wordt alleen ondersteund in cgroup versie 2

en: no namespace specified
nl: geen naamsruimte gegeven

en: cannot open current working directory
nl: kan huidige werkmap niet openen

en: change directory by root file descriptor failed
nl: wijzigen van huidige map via hoofdmap-bestandsdescriptor is mislukt

en: chroot failed
nl: 'chroot' is mislukt

en: change directory by working directory file descriptor failed
nl: wijzigen van huidige map via werkmap-bestandsdescriptor is mislukt

en: failed to get environment variables
nl: verkrijgen van omgevingsvariabelen is mislukt

en: can not get process stat
nl: stat() is mislukt

en: setgroups failed
nl: setgroups() is mislukt

en:  %s [options] new_root put_old
nl:  %s [opties] nieuwe_hoofdmap oude_hoofdmap

en: Change the root filesystem.
nl: Wijzigt het root-bestandssysteem.

en: failed to change root from `%s' to `%s'
nl: wijzigen van hoofdmap van '%s' naar '%s' is mislukt

en: address space limit
nl: adresruimtelimiet

en: max core file size
nl: maximum grootte van coredump-bestand

en: CPU time
nl: CPU-tijd

en: seconds
nl: seconden

en: max data size
nl: maximum gegevensgrootte

en: max file size
nl: maximum bestandsgrootte

en: max number of file locks held
nl: maximum aantal bestandsvergrendelingen

en: locks
nl: vergrendelingen

en: max locked-in-memory address space
nl: maximum vastgezette geheugenruimte

en: max bytes in POSIX mqueues
nl: maximum aantal bytes in POSIX-berichtenwachtrijen

en: max nice prio allowed to raise
nl: maximum toegestane beleefdheidsverlaging

en: max number of open files
nl: maximum aantal open bestanden

en: files
nl: bestanden

en: max number of processes
nl: maximum aantal processen

en: max resident set size
nl: maximum resident geheugengebruik

en: max real-time priority
nl: maximum realtime-prioriteit

en: timeout for real-time tasks
nl: tijdslimiet voor realtime-taken

en: microsecs
nl: microseconden

en: max number of pending signals
nl: maximum aantal wachtende signalen

en: signals
nl: signalen

en: max stack size
nl: maximum stack-grootte

en: resource name
nl: naam van hulpbron

en: resource description
nl: omschrijving van hulpbron

en: soft limit
nl: zachte grens

en: hard limit (ceiling)
nl: harde grens (plafond)

en: units
nl: eenheid

en:  %s [options] [--<resource>=<limit>] [-p PID]
nl:  %s [opties] [--<hulpbron>=<grenzen>] [-p <PID>]

en:  %s [options] [--<resource>=<limit>] COMMAND
nl:  %s [opties] [--<hulpbron>=<grenzen>]  <opdracht>

en: Show or change the resource limits of a process.
nl: Toont of wijzigt de hulpbrongrenzen van een proces.

en:  -p, --pid <pid>        process id
     -o, --output <list>    define which output columns to use
         --noheadings       don't print headings
         --raw              use the raw output format
         --verbose          verbose output
nl:  -p, --pid <PID>        doelproces
     -o, --output <lijst>   te tonen uitvoerkolommen
         --noheadings       geen kolomkoppen weergeven
         --raw              rauwe uitvoeropmaak gebruiken
         --verbose          gedetailleerde uitvoer produceren

en: 
    Resources:
nl: 
    Hulpbronnen:

en:  <limit> is defined as a range soft:hard, soft:, :hard or a value to
             define both limits (e.g. -e=0:10 -r=:10).
nl:  <grenzen> is óf een bereik (soft:hard, soft:, :hard), óf één enkele waarde
               die beide grenzen definieert (voorbeeld: -e=0:10 -r=:11 -i=12).

en: unlimited
nl: onbegrensd

en: failed to get old %s limit
nl: opvragen van oude limiet voor %s is mislukt

en: the soft limit %s cannot exceed the hard limit
nl: zachte grens %s mag niet groter zijn dan de harde grens

en: New %s limit for pid %d:
nl: Nieuwe %s-grens voor PID %d:

en: failed to set the %s resource limit
nl: instellen van hulpbrongrens %s is mislukt

en: failed to get the %s resource limit
nl: opvragen van hulpbrongrens %s is mislukt

en: failed to parse %s limit
nl: ontleden van grens %s is mislukt

en: option --pid may be specified only once
nl: optie '--pid' mag slechts één keer gegeven worden

en: options --pid and COMMAND are mutually exclusive
nl: optie '--pid' en een OPDRACHT gaan niet samen

en: Display kernel profiling information.
nl: Toont profileringsinformatie van de kernel.

en:  -m, --mapfile <mapfile>   (defaults: "%s" and
                                          "%s")
nl:  -m, --mapfile <bestand>   (standaard: '%s' en
                                           '%s')

en:  -p, --profile <pro-file>  (default:  "%s")
nl:  -p, --profile <bestand>   (standaard: '%s')

en:  -M, --multiplier <mult>   set the profiling multiplier to <mult>
nl:  -M, --multiplier <maal>   te gebruiken profileringsversneller

en:  -i, --info                print only info about the sampling step
nl:  -i, --info                alleen info over de sonderingsstap tonen

en:  -v, --verbose             print verbose data
nl:  -v, --verbose             gedetailleerde uitvoer produceren

en:  -a, --all                 print all symbols, even if count is 0
nl:  -a, --all                 alle symbolen tonen, zelfs als aantal nul is

en:  -b, --histbin             print individual histogram-bin counts
nl:  -b, --histbin             individuele aantallen tonen voor histogram-bin

en:  -s, --counters            print individual counters within functions
nl:  -s, --counters            individuele tellers tonen binnen functies

en:  -r, --reset               reset all the counters (root only)
nl:  -r, --reset               alle tellers terugzetten (alleen door root)

en:  -n, --no-auto             disable byte order auto-detection
nl:  -n, --no-auto             automatische bytevolgordedetectie uitschakelen

en: failed to parse multiplier
nl: ontleden van vermenigvuldiger is mislukt

en: error writing %s
nl: fout bij schrijven van %s

en: input file is empty
nl: invoerbestand is leeg

en: Assuming reversed byte order. Use -n to force native byte order.
nl: Omgekeerde byte-volgorde wordt aangenomen.
    Gebruik '-n' om de normale byte-volgorde te gebruiken.

en: Sampling_step: %u
nl: Bemonsteringsstap: %u

en: %s(%i): wrong map line
nl: %s(%i): foutieve regel in symbolenbestand

en: can't find "_stext" in %s
nl: kan "_stext" niet vinden in %s

en: profile address out of range. Wrong map file?
nl: profileringsadres valt buiten bereik.  Verkeerd symbolenbestand?

en: total
nl: totaal

en: process ID
nl: proces-ID

en: process group ID
nl: procesgroeps-ID

en:  %1$s [-n|--priority|--relative] <priority> [-p|--pid] <pid>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <priority>  -g|--pgrp <pgid>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <priority>  -u|--user <user>...
nl:  %1$s [-n|--priority|--relative] <getal> [-p|--pid] <PID>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <getal>  -g|--pgrp <PGID>...
     %1$s [-n|--priority|--relative] <getal>  -u|--user <gebruiker>...

en: Alter the priority of running processes.
nl: Wijzigt de beleefdheidswaarde van draaiende processen.

en:  --priority <num>       specify the 'absolute' nice value
nl:  --priority <getal>     te gebruiken 'absolute' beleefdheidswaarde

en:  --relative <num>       specify the 'relative' nice value
nl:  --relative <getal>     te gebruiken 'relatieve' beleefdheidswaarde

en:  -p, --pid              interpret arguments as process ID (default)
nl:  -p, --pid       navolgende argumenten als proces-ID interpreteren  (standaard)

en:  -g, --pgrp             interpret arguments as process group ID
nl:  -g, --pgrp      navolgende argumenten als procesgroep-ID interpreteren

en:  -u, --user             interpret arguments as username or user ID
nl:  -u, --user      navolgende argumenten als gebruikersnaam of UID interpreteren

en: failed to get priority for %d (%s)
nl: achterhalen van prioriteit voor %d is mislukt (%s)

en: failed to set priority for %d (%s)
nl: instellen van prioriteit voor %d is mislukt (%s)

en: %d (%s) old priority %d, new priority %d
nl: %d (%s): beleefdheid was %d, nieuwe beleefdheid is %d

en: invalid priority '%s'
nl: ongeldige beleefdheidswaarde '%s'

en: unknown user %s
nl: onbekende gebruiker %s

note: TRANSLATORS: The first %s is one of the above * three ID names. Read: "bad value for %s: %s"
en: bad %s value: %s
nl: ongeldige waarde voor %s: %s

en: kernel device name
nl: kernel-apparaatnaam

en: device identifier value
nl: apparaat-ID-waarde

en: device type name that can be used as identifier
nl: apparaattype (kan dienen als aanduiding)

en: device type description
nl: omschrijving van apparaattype

en: status of software block
nl: status van softwareklokkering

en: status of hardware block
nl: status van hardwareblokkering

en: cannot set non-blocking %s
nl: kan geen niet-blokkerende toegang tot %s instellen

en: wrong size of rfkill event: %zu < %zu
nl: onjuiste grootte van 'rfkill'-gebeurtenis: %zu < %zu

en: failed to poll %s
nl: polsen van %s is mislukt

en: invalid identifier
nl: ongeldige identifier

en: blocked
nl: uit

en: unblocked
nl: aan

en: invalid identifier: %s
nl: ongeldige identifier: %s

en:  %s [options] command [identifier ...]
nl:  %s [opties] [<opdracht> [identifier ...]]

en: Tool for enabling and disabling wireless devices.
nl: Schakelt draadloze apparaten in of uit, of toont welke er zijn.

note: TRANSLATORS: command names should not be translated, explaining them as additional field after identifier is fine, for example * list   [identifier]   (lista [tarkenne])
en:  help
nl:  help                   -- deze hulptekst tonen

en:  event
nl:  event                  -- gebeurtenissen rapporteren

en:  list   [identifier]
nl:  list   [<aanduiding>]  -- toestand van apparaten/apparaat tonen

en:  block   identifier
nl:  block   <aanduiding>   -- apparaat uitschakelen

en:  unblock identifier
nl:  unblock <aanduiding>   -- apparaat inschakelen

en:  toggle  identifier
nl:  toggle  <aanduiding>   -- apparaat omschakelen

en: Enter a system sleep state until a specified wakeup time.
nl: Brengt het systeem in een slaapstand tot een aangegeven ontwakingstijd.

en:  -a, --auto               reads the clock mode from adjust file (default)
nl:  -a, --auto               leest de klokmodus uit registratiebestand  (standaard)

en:  -A, --adjfile <file>     specifies the path to the adjust file
                                the default is %s
nl:  -A, --adjfile <bestand>  te gebruiken verschuivingsregistratiebestand
                                (standaard is %s)

en:      --date <timestamp>   date time of timestamp to wake
nl:      --date <datumtijd>   tijdstip om te ontwaken (als gewone datum en/of tijd)

en:  -d, --device <device>    select rtc device (rtc0|rtc1|...)
nl:  -d, --device <apparaat>  te gebruiken hardwareklok (rtc0|rtc1|...)

en:  -n, --dry-run            does everything, but suspend
nl:  -n, --dry-run            alles doen behalve gaan slapen

en:  -l, --local              RTC uses local timezone
nl:  -l, --local              hardwareklok is in lokale tijd

en:      --list-modes         list available modes
nl:      --list-modes         de beschikbare modi opsommen

en:  -m, --mode <mode>        standby|mem|... sleep mode
nl:  -m, --mode <modus>       te gebruiken slaapmodus (standby|freeze|mem|disk|...)

en:  -s, --seconds <seconds>  seconds to sleep
nl:  -s, --seconds <aantal>   het aantal te slapen seconden

en:  -t, --time <time_t>      time to wake
nl:  -t, --time <wekmoment>   tijdstip om te ontwaken (in seconden sinds 1970)

en:  -u, --utc                RTC uses UTC
nl:  -u, --utc                hardwareklok is in UTC (universele tijd)

en:  -v, --verbose            verbose messages
nl:  -v, --verbose            gedetailleerde uitvoer produceren

en: read rtc time failed
nl: lezen van hardwarekloktijd is mislukt

en: read system time failed
nl: lezen van systeemtijd is mislukt

en: convert rtc time failed
nl: omzetten van hardwarekloktijd is mislukt

en: set rtc wake alarm failed
nl: zetten van de wekker is mislukt

en: discarding stdin
nl: standaardinvoer wordt verworpen

en: unexpected third line in: %s: %s
nl: onverwachte derde regel in %s: %s

en: read rtc alarm failed
nl: lezen van de wekker is mislukt

en: alarm: off
nl: wekker: uit

en: convert time failed
nl: omzetten van hardwarekloktijd is mislukt

en: alarm: on  %s
nl: wekker: aan  %s

en: %s: unable to find device
nl: %s: kan apparaat niet vinden

en: could not read: %s
nl: kan %s niet lezen

en: unrecognized suspend state '%s'
nl: onbekende slaaptoestand '%s'

en: invalid seconds argument
nl: ongeldig aantal seconden

en: invalid time argument
nl: ongeldige tijd

en: %s: assuming RTC uses UTC ...
nl: %s: aangenomen wordt dat de hardwareklok UTC bevat...

en: Using UTC time.
nl: UTC wordt gebruikt.

en: Using local time.
nl: Lokale tijd wordt gebruikt.

en: must provide wake time (see --seconds, --time and --date options)
nl: u dient een wektijd op te geven, via '-s' of '-t' of '--date'

en: %s not enabled for wakeup events
nl: %s kan geen wekgebeurtenissen aan

en: alarm %<PRId64>, sys_time %<PRId64>, rtc_time %<PRId64>, seconds %<PRIu64>
nl: wektijdstip %<PRId64>, systeemtijd %<PRId64>, hardwarekloktijd %<PRId64>, seconden %<PRIu64>

en: time doesn't go backward to %s
nl: tijd loopt niet achteruit naar %s

en: %s: wakeup using %s at %s
nl: %s: ontwaking via %s op %s

en: %s: wakeup from "%s" using %s at %s
nl: %s: ontwaking uit '%s' via %s op %s

en: suspend mode: no; leaving
nl: slaapmodus: nee -- gestopt

en: suspend mode: off; executing %s
nl: slaapmodus: uit -- uitvoeren van %s

en: failed to find shutdown command
nl: kan 'shutdown'-opdracht niet vinden

en: suspend mode: on; reading rtc
nl: slaapmodus: aan -- lezen van hardwareklok

en: rtc read failed
nl: lezen van hardwareklok is mislukt

en: suspend mode: disable; disabling alarm
nl: slaapmodus: uitgeschakeld -- wekker wordt uitgeschakeld

en: suspend mode: show; printing alarm info
nl: slaapmodus: tonen -- wekkerinfo wordt getoond

en: suspend mode: %s; suspending system
nl: slaapmodus: %s -- de computer gaat slapen

en: disable rtc alarm interrupt failed
nl: uitschakelen van hardwareklok-interrupt is mislukt

en: Switching on %s.
nl: Aanzetten van %s.

en:  %s [<arch>] [options] [<program> [<argument>...]]
nl:  %s [<architectuur>] [opties] [<programma> [<argument>...]]

en: Change the reported architecture and set personality flags.
nl: Wijzigt de gerapporteerde architectuur en stelt persoonlijkheidsvlaggen in.

en:  -B, --32bit              turns on ADDR_LIMIT_32BIT
nl:  -B, --32bit              ADDR_LIMIT_32BIT inschakelen

en:  -F, --fdpic-funcptrs     makes function pointers point to descriptors
nl:  -F, --fdpic-funcptrs     functiepointers naar descriptors laten wijzen

en:  -I, --short-inode        turns on SHORT_INODE
nl:  -I, --short-inode        SHORT_INODE inschakelen

en:  -L, --addr-compat-layout changes the way virtual memory is allocated
nl:  -L, --addr-compat-layout virtueel geheugen op andere manier toewijzen

en:  -R, --addr-no-randomize  disables randomization of the virtual address space
nl:  -R, --addr-no-randomize  virtuele adresruimte niet husselen

en:  -S, --whole-seconds      turns on WHOLE_SECONDS
nl:  -S, --whole-seconds      WHOLE_SECONDS inschakelen

en:  -T, --sticky-timeouts    turns on STICKY_TIMEOUTS
nl:  -T, --sticky-timeouts    STICKY_TIMEOUTS inschakelen

en:  -X, --read-implies-exec  turns on READ_IMPLIES_EXEC
nl:  -X, --read-implies-exec  READ_IMPLIES_EXEC inschakelen

en:  -Z, --mmap-page-zero     turns on MMAP_PAGE_ZERO
nl:  -Z, --mmap-page-zero     MMAP_PAGE_ZERO inschakelen

en:  -3, --3gb                limits the used address space to a maximum of 3 GB
nl:  -3, --3gb                gebruikte adresruimte tot 3 GB beperken

en:      --4gb                ignored (for backward compatibility only)
nl:      --4gb                (genegeerd, slechts herkend voor compatibiliteit)

en:      --uname-2.6          turns on UNAME26
nl:      --uname-2.6          UNAME26 inschakelen

en:  -v, --verbose            say what options are being switched on
nl:  -v, --verbose            melden welke opties ingeschakeld worden

en:      --list               list settable architectures, and exit
nl:      --list               instelbare architecturen tonen en stoppen

en:      --show[=personality] show current or specific personality and exit
nl:      --show[=hexcode]     huidige of gegeven persoonlijkheid tonen en stoppen

en: Kernel cannot set architecture to %s
nl: Kernel kan architectuur niet op %s instellen

en: Can not get current kernel personality
nl: Kan huidige kernelpersoonlijkheid niet verkrijgen

en: could not parse personality
nl: kan persoonlijkheid niet ontleden

en: Not enough arguments
nl: Te weinig argumenten

en: unrecognized option '--list'
nl: niet-toegestane optie '--list'

en: unrecognized option '--show'
nl: onbekende optie '--show'

en: no architecture argument or personality flags specified
nl: geen architectuur of persoonlijkheidsvlaggen gegeven

en: %s: Unrecognized architecture
nl: %s: Onbekende architectuur

en: failed to set personality to %s
nl: instellen van persoonlijkheid op %s is mislukt

en: Execute command `%s'.
nl: Uitvoering van opdracht '%s'.

en:  %s [options] <program> [<argument>...]
nl:  %s [opties] <programma> [<argument>...]

en: Run a program in a new process group.
nl: Draait een programma in een nieuwe procesgroep.

en:  -f, --foreground    Make a foreground process group
nl:  -f, --foreground    een voorgrond-procesgroep maken

en: setpgid failed
nl: setpgid() is mislukt

en: sigemptyset failed
nl: sigemptyset() is mislukt

en: sigaddset failed
nl: sigaddset() is mislukt

en: tcsetpgrp failed
nl: tcsetpgrp() is mislukt

en: Run a program with different privilege settings.
nl: Draait een programma met andere privilege-instellingen.

en:  -d, --dump                  show current state (and do not exec)
nl:  -d, --dump                  huidige toestand tonen (en verder niets doen)

en:  --nnp, --no-new-privs       disallow granting new privileges
nl:  --nnp, --no-new-privs       het toekennen van nieuwe privileges niet toestaan

en:  --ambient-caps <caps>       set ambient capabilities
nl:  --ambient-caps <caps>       omgevende capabilities instellen

en:  --inh-caps <caps>           set inheritable capabilities
nl:  --inh-caps <caps>           overerfbare capabilities instellen

en:  --bounding-set <caps>       set capability bounding set
nl:  --bounding-set <caps>       beperkende set van capabilities instellen

en:  --ruid <uid|user>           set real uid
nl:  --ruid <UID|gebruiker>      werkelijke UID instellen

en:  --euid <uid|user>           set effective uid
nl:  --euid <UID|gebruiker>      effectieve UID instellen

en:  --rgid <gid|group>          set real gid
nl:  --rgid <GID|groep>          werkelijke GID instellen

en:  --egid <gid|group>          set effective gid
nl:  --egid <GID|groep>          effectieve GID instellen

en:  --reuid <uid|user>          set real and effective uid
nl:  --reuid <UID|gebruiker>     werkelijke en effectieve UID instellen

en:  --regid <gid|group>         set real and effective gid
nl:  --regid <GID|groep>         werkelijke en effectieve GID instellen

en:  --clear-groups              clear supplementary groups
nl:  --clear-groups              de supplementaire groepen wissen

en:  --keep-groups               keep supplementary groups
nl:  --keep-groups               de supplementaire groepen behouden

en:  --init-groups               initialize supplementary groups
nl:  --init-groups               de supplementaire groepen initialiseren

en:  --groups <group>[,...]      set supplementary group(s) by GID or name
nl:  --groups <groep>[,...]      supplementaire groepen instellen (via GID of naam)

en:  --securebits <bits>         set securebits
nl:  --securebits <bits>         deze 'securebits' instellen

en:  --pdeathsig keep|clear|<signame>
                                 set or clear parent death signal
nl:  --pdeathsig keep|clear|<sigaalnaam>
                                 ouderdoodssignaal instellen of wissen

en:  --ptracer <pid>|any|none    allow ptracing from the given process
nl:  --ptracer <PID>|any|none    ptracing toestaan vanaf gegeven proces

en:  --selinux-label <label>     set SELinux label
nl:  --selinux-label <label>     SELinux-label instellen

en:  --apparmor-profile <pr>     set AppArmor profile
nl:  --apparmor-profile <profiel>   AppArmor-profiel instellen

en:  --landlock-access <access>  add Landlock access
nl:  --landlock-access <toegang>    Landlock-toegang toevoegen

en:  --landlock-rule <rule>      add Landlock rule
nl:  --landlock-rule <regel>        Landlock-regel toevoegen

en:  --seccomp-filter <file>     load seccomp filter from file
nl:  --seccomp-filter <bestand>  seccomp-filter uit dit bestand laden

en:  --reset-env                 clear all environment and initialize
                                   HOME, SHELL, USER, LOGNAME and PATH
nl:  --reset-env                 alle omgevingsvariabelen wissen en HOME,
                                   SHELL, USER, LOGNAME, en PATH instellen

en: invalid capability type
nl: ongeldig capability-type

en: cap %d: libcap-ng is broken
nl: cap %d: 'libcap-ng' misfunctioneert

en: getting process secure bits failed
nl: het verkrijgen van de 'securebits' van het proces is mislukt

en: [none]
nl: [geen]

en: %s: too long
nl: %s: te lang

en: Supplementary groups:
nl: Supplementaire groepen:

en: [none]
nl: [geen]

en: failed to get parent death signal
nl: ontleden van signaalwaarde is mislukt

en: Parent death signal:
nl: Ouderdoodssignaal:

en: uid: %u
nl: UID: %u

en: euid: %u
nl: EUID: %u

en: suid: %u
nl: SUID: %u

en: getresuid failed
nl: getresuid() is mislukt

en: getresgid failed
nl: getresgid() is mislukt

en: Effective capabilities:
nl: Effectieve capabilities:

en: Permitted capabilities:
nl: Toegestane capabilities:

en: Inheritable capabilities:
nl: Overerfbare capabilities:

en: Ambient capabilities:
nl: Ambiente capabilities:

en: [unsupported]
nl: [niet-ondersteund]

en: Capability bounding set:
nl: Beperkende set van capabilities:

en: SELinux label
nl: SELinux-label

en: AppArmor profile
nl: AppArmor-profiel

en: Invalid supplementary group id
nl: Ongeldig ID van supplementaire groep

en: setresuid failed
nl: setresuid() is mislukt

en: setresgid failed
nl: setresgid() is mislukt

en: unsupported capability type
nl: niet-ondersteund capability-type

en: bad capability string
nl: ongeldige capability-tekenreeks

en: unknown capability "%s"
nl: onbekende capability "%s"

en: unrecognized securebit set -- refusing to adjust
nl: onbekende set van 'securebits' -- niet aangepast

en: bad securebits string
nl: ongeldige 'securebits'-tekenreeks

en: +all securebits is not allowed
nl: '+all securebits' is niet toegestaan

en: adjusting keep_caps does not make sense
nl: het aanpassen van 'keep_caps' is onzinnig

en: unrecognized securebit
nl: onbekende 'securebit'

en: SELinux is not running
nl: SELinux draait niet

en: close failed: %s
nl: sluiten is mislukt: %s

en: invalid filter
nl: ongeldig filter

en: Could not load seccomp filter
nl: Kan seccomp-filter niet laden

en: duplicate --no-new-privs option
nl: dubbele optie '--no-new-privs'

en: duplicate ruid
nl: dubbele RUID

en: failed to parse ruid
nl: ontleden van RUID is mislukt

en: duplicate euid
nl: dubbele EUID

en: failed to parse euid
nl: ontleden van EUID is mislukt

en: duplicate ruid or euid
nl: dubbele RUID of EUID

en: failed to parse reuid
nl: ontleden van REUID is mislukt

en: duplicate rgid
nl: dubbele RGID

en: failed to parse rgid
nl: ontleden van RGID is mislukt

en: duplicate egid
nl: dubbele EGID

en: failed to parse egid
nl: ontleden van EGID is mislukt

en: duplicate rgid or egid
nl: dubbele RGID of EGID

en: failed to parse regid
nl: ontleden van REGID is mislukt

en: duplicate --clear-groups option
nl: dubbele optie '--clear-groups'

en: duplicate --keep-groups option
nl: dubbele optie '--keep-groups'

en: duplicate --init-groups option
nl: dubbele optie '--init-groups'

en: duplicate --groups option
nl: dubbele optie '--groups'

en: duplicate --keep-pdeathsig option
nl: dubbele optie '--keep-pdeathsig'

en: duplicate --ptracer option
nl: dubbele optie '--ptracer'

en: duplicate --inh-caps option
nl: dubbele optie '--inh-caps'

en: duplicate --ambient-caps option
nl: dubbele optie '--ambient-caps'

en: duplicate --bounding-set option
nl: dubbele optie '--bounding-set'

en: duplicate --securebits option
nl: dubbele optie '--securebits'

en: duplicate --selinux-label option
nl: dubbele optie '--selinux-label'

en: duplicate --apparmor-profile option
nl: dubbele optie '--apparmor-profile'

en: --dump is incompatible with all other options
nl: optie '--dump' is incompatibel met alle andere opties

en: --list-caps must be specified alone
nl: optie '--list-caps' moet alléén gegeven worden

en: No program specified
nl: geen programma aangegeven

en: --[re]gid requires --keep-groups, --clear-groups, --init-groups, or --groups
nl: optie '--[re]gid' vereist '--groups', '--keep-groups', '--init-groups', of '--clear-groups'

en: --init-groups requires --ruid or --reuid
nl: '--init-groups' vereist '--ruid' of '--reuid'

en: disallow granting new privileges failed
nl: het verbieden van het toekennen van nieuwe privileges is mislukt

en: keep process capabilities failed
nl: het behouden van capabilities van proces is mislukt

en: activate capabilities
nl: capabilities activeren

en: reactivate capabilities
nl: capabilities heractiveren

en: initgroups failed
nl: initgroups() is mislukt

en: set process securebits failed
nl: het instellen van de 'securebits' van proces is mislukt

en: apply bounding set
nl: de beperkende set toepassen

en: apply capabilities
nl: capabilities toepassen

en: set parent death signal failed
nl: zetten van ouderdoodssignaal is mislukt

en: invalid landlock rule: %s
nl: ongeldige 'landlock'-regel: %s

en: could not open file for landlock: %s
nl: kan bestand voor 'landlock' niet openen: %s

en: landlock_create_ruleset failed
nl: landlock_create_ruleset() is mislukt

en: adding landlock rule failed
nl: toevoegen van 'landlock-'regel is mislukt

en: disallow granting new privileges for landlock failed
nl: het verbieden van het toekennen van nieuwe privileges voor 'landlock' is mislukt

en: landlock_restrict_self failed
nl: landlock_restrict_self() is mislukt

en: no support for landlock
nl: geen ondersteuning voor 'landlock'

en: Run a program in a new session.
nl: Draait een programma in een nieuwe sessie.

en:  -c, --ctty     set the controlling terminal to the current one
nl:  -c, --ctty     de sturende terminal instellen op de huidige

en:  -f, --fork     always fork
nl:  -f, --fork     altijd een nieuw proces starten

en:  -w, --wait     wait program to exit, and use the same return
nl:  -w, --wait     wachten tot programma afsluit en diens afsluitwaarde overnemen

en: fork
nl: fork() is mislukt

en: child %d did not exit normally
nl: dochterproces %d is niet normaal afgesloten

en: setsid failed
nl: setsid() is mislukt

en: failed to set the controlling terminal
nl: het instellen van de sturende terminal is mislukt

en: Not superuser.
nl: U bent niet root.

en: %s: swapoff failed
nl: %s: swapoff is mislukt

en:  %s [options] [<spec>]
nl:  %s [opties] [<naam>]

en: Disable devices and files for paging and swapping.
nl: Deactiveert apparaten en bestanden met wisselgeheugen.

en:  -a, --all              disable all swaps from /proc/swaps
     -v, --verbose          verbose mode
nl:  -a, --all          alle wisselgebieden uit /proc/swaps uitschakelen
     -v, --verbose      gedetailleerde uitvoer produceren

en: 
    The <spec> parameter:
     -L <label>             LABEL of device to be used
     -U <uuid>              UUID of device to be used
     LABEL=<label>          LABEL of device to be used
     UUID=<uuid>            UUID of device to be used
     <device>               name of device to be used
     <file>                 name of file to be used
nl: 
    De parameter <naam> kan zijn:
     -L <label> | LABEL=<label>    label van te gebruiken apparaat
     -U <uuid> | UUID=<uuid>       UUID van te gebruiken apparaat
     <apparaat>                    naam van te gebruiken apparaat
     <bestand>                     naam van te gebruiken bestand

en: device file or partition path
nl: apparaatbestand of partitiepad

en: type of the device
nl: soort apparaat

en: size of the swap area
nl: grootte van wisselgebied

en: bytes in use
nl: gebruikte bytes

en: swap priority
nl: swap-prioriteit

en: swap uuid
nl: swap-UUID

en: swap label
nl: swap-label

note: TRANSLATORS: The tabs make each field a multiple of 8 characters. * Please keep the translation aligned with the original.
en: Filename				Type		Size		Used		Priority
nl: Bestandsnaam			Soort		Grootte	Gebruikt	Prioriteit

en: %s: reinitializing the swap.
nl: %s: herinitialisatie van het wisselgeheugen

en: %s: lseek failed
nl: %s: 'lseek' is mislukt

en: %s: write signature failed
nl: %s: schrijven van vingerafdruk is mislukt

en: %s: insecure permissions %04o, %04o suggested.
nl: %s: onveilige toegangsrechten: %04o -- aangeraden wordt: %04o

en: %s: insecure file owner %d, 0 (root) suggested.
nl: %s: onveilige bestandseigenaar %d -- 0 (root) wordt aangeraden

en: %s: skipping - it appears to have holes.
nl: %s: wordt overgeslagen -- het lijkt gaten te hebben.

en: %s: get size failed
nl: %s: achterhalen van grootte is mislukt

en: %s: read swap header failed
nl: %s: lezen van kop van wisselgeheugen is mislukt

en: %s: found signature [pagesize=%d, signature=%s]
nl: %s: wisselgeheugenvingerafdruk gevonden [paginagrootte=%d, vingerafdruk=%s]

en: %s: pagesize=%d, swapsize=%llu, devsize=%llu
nl: %s: paginagrootte=%d, wisselgrootte=%llu, apparaatgrootte=%llu

en: %s: last_page 0x%08llx is larger than actual size of swapspace
nl: %s: opgeslagen grootte (0x%08llx) van wisselgeheugen is groter dan de feitelijke ruimte

en: %s: swap format pagesize does not match.
nl: %s: opgeslagen paginagrootte klopt niet

en: %s: swap format pagesize does not match. (Use --fixpgsz to reinitialize it.)
nl: %s: opgeslagen paginagrootte klopt niet;
    gebruik '--fixpgsz' om dit te corrigeren

en: %s: software suspend data detected. Rewriting the swap signature.
nl: %s: slaapgegevens gevonden -- vingerafdruk wordt opnieuw geschreven

en: %s: swapon failed
nl: %s: swapon is mislukt

en: %s: noauto option -- ignored
nl: %s: heeft noauto optie -- is overgeslagen

en: %s: already active -- ignored
nl: %s: is al actief -- genegeerd

en: %s: inaccessible -- ignored
nl: %s: is ontoegankelijk -- genegeerd

en: Enable devices and files for paging and swapping.
nl: Activeert apparaten en bestanden met wisselgeheugen.

en:  -a, --all                enable all swaps from /etc/fstab
nl:  -a, --all                 alle wisselgeheugens in /etc/fstab activeren

en:  -d, --discard[=<policy>] enable swap discards, if supported by device
nl:  -d, --discard[=<beleid>]  verwerpingen activeren, als apparaat dat kent

en:  -e, --ifexists           silently skip devices that do not exist
nl:  -e, --ifexists            apparaten die niet bestaan stilzwijgend overslaan

en:  -f, --fixpgsz            reinitialize the swap space if necessary
nl:  -f, --fixpgsz             wisselgeheugen indien nodig herinitialiseren

en:  -o, --options <list>     comma-separated list of swap options
nl:  -o, --options <lijst>     kommagescheiden lijst van wisselgeheugenopties

en:  -p, --priority <prio>    specify the priority of the swap device
nl:  -p, --priority <getal>    te gebruiken prioriteit van wisselgeheugenapparaat

en:  -s, --summary            display summary about used swap devices (DEPRECATED)
nl:  -s, --summary             gebruikte wisselgeheugenapparaten opsommen  [OUD]

en:  -T, --fstab <path>       alternative file to /etc/fstab
nl:  -T, --fstab <pad>         alternatief bestand voor /etc/fstab

en:      --show[=<columns>]   display summary in definable table
nl:      --show[=<lijst>]      samenvatting tonen in definieerbare tabel

en:      --noheadings         don't print table heading (with --show)
nl:      --noheadings          geen kopregel tonen (bij '--show')

en:      --raw                use the raw output format (with --show)
nl:      --raw                 rauwe uitvoer produceren (bij '--show')

en:      --bytes              display swap size in bytes in --show output
nl:      --bytes               wisselgeheugengrootte tonen in bytes (bij '--show')

en:  -v, --verbose            verbose mode
nl:  -v, --verbose             gedetailleerde uitvoer produceren

en: 
    The <spec> parameter:
     -L <label>             synonym for LABEL=<label>
     -U <uuid>              synonym for UUID=<uuid>
     LABEL=<label>          specifies device by swap area label
     UUID=<uuid>            specifies device by swap area UUID
     PARTLABEL=<label>      specifies device by partition label
     PARTUUID=<uuid>        specifies device by partition UUID
     <device>               name of device to be used
     <file>                 name of file to be used
nl: 
    De parameter <naam> kan zijn:
     -L <label> | LABEL=<label>    label van te gebruiken apparaat
     -U <uuid> | UUID=<uuid>       UUID van te gebruiken apparaat
     PARTLABEL=<label>             label van te gebruiken partitie
     PARTUUID=<uuid>               UUID van te gebruiken partitie
     <apparaat>                    naam van te gebruiken apparaat
     <bestand>                     naam van te gebruiken bestand

en: 
    Available discard policy types (for --discard):
     once    : only single-time area discards are issued
     pages   : freed pages are discarded before they are reused
    If no policy is selected, both discard types are enabled (default).
nl: 
    Beschikbare verwerpingssoorten (voor optie '--discard'):
      once    alleen eenmalige gebiedsverwerpingen gebruiken
      pages   vrije pagina's verwerpen alvorens ze te hergebruiken
    Als geen beleid gekozen wordt, worden beide soorten gebruikt (standaard).

en: failed to parse priority
nl: ontleden van prioriteit is mislukt

en: unsupported discard policy: %s
nl: ongeldig verwerpingsbeleid: %s

en: cannot find the device for %s
nl: kan geen apparaat vinden voor %s

en: failed to open directory
nl: openen van map is mislukt

en: stat failed
nl: statten is mislukt

en: failed to read directory
nl: kan map niet lezen

en: failed to unlink %s
nl: verwijderen van %s is mislukt

en: failed to mount moving %s to %s
nl: aankoppelen met verplaatsing van %s naar %s is mislukt

en: forcing unmount of %s
nl: gedwongen afkoppeling van %s

en: failed to change directory to %s
nl: wijzigen van huidige map naar %s is mislukt

en: failed to mount moving %s to /
nl: aankoppelen met verplaatsing van %s naar / is mislukt

en: failed to change root
nl: wijzigen van hoofdmap is mislukt

en: old root filesystem is not an initramfs
nl: oude hoofdbestandssysteem is geen 'initramfs'

en:  %s [options] <newrootdir> <init> <args to init>
nl:  %s [opties] <nieuwe_hoofdmap> <init> <argumenten_voor_init>

en: Switch to another filesystem as the root of the mount tree.
nl: Maakt een ander bestandssysteem de hoofdmap van het draaiende systeem.

en: failed. Sorry.
nl: is mislukt, sorry

en: cannot access %s
nl: kan geen toegang tot %s verkrijgen

en: Set various parameters for the line printer.
nl: Stelt parameters van de lijnprinter in.

en:  -i, --irq <num>              specify parallel port irq
nl:  -i, --irq <getal>            IRQ van de parallelle poort

en:  -t, --time <ms>              driver wait time in milliseconds
nl:  -t, --time <milliseconden>   wachttijd voor stuurprogramma

en:  -c, --chars <num>            number of output characters before sleep
nl:  -c, --chars <getal>          aantal tekens voordat geslapen wordt

en:  -w, --wait <us>              strobe wait in micro seconds
nl:  -w, --wait <microseconden>   strobe-wachttijd

note: TRANSLATORS: do not translate <on|off> arguments. The argument reader does not recognize locale, unless `on' is exactly that very same string.
en:  -a, --abort <on|off>         abort on error
nl:  -a, --abort on|off           afbreken bij een fout

en:  -o, --check-status <on|off>  check printer status before printing
nl:  -o, --check-status on|off    printertoestand controleren vóór afdrukken

en:  -C, --careful <on|off>       extra checking to status check
nl:  -C, --careful on|off         extra controle bij toestandscontrole

en:  -s, --status                 query printer status
nl:  -s, --status                 printertoestand opvragen

en:  -r, --reset                  reset the port
nl:  -r, --reset                  de poort resetten

en:  -q, --print-irq <on|off>     display current irq setting
nl:  -q, --print-irq on|off       huidige IRQ-instelling tonen

en: %s not an lp device
nl: %s is geen printerapparaat

en: LPGETSTATUS error
nl: ioctl(LPGETSTATUS) is mislukt

en: %s status is %d
nl: status van %s: %d

en: , busy
nl: , bezig

en: , ready
nl: , gereed

en: , out of paper
nl: , papier is op

en: , on-line
nl: , staat aan

en: , error
nl: , fout

en: ioctl failed
nl: ioctl() is mislukt

en: LPGETIRQ error
nl: ioctl(LPGETIRQ) is mislukt

en: %s using IRQ %d
nl: %s gebruikt IRQ %d

en: %s using polling
nl: %s wordt actief gepolst

en:  %1$s [-hV]
     %1$s -a [options]
     %1$s [options] <source> | <directory>
nl:  %1$s [-hV] | -a [opties]
     %1$s [opties] <bron> | <map>

en: Unmount filesystems.
nl: Koppelt bestandssystemen af.

en:  -a, --all               unmount all filesystems
nl:  -a, --all                 alle bestandssystemen afkoppelen

en:  -A, --all-targets       unmount all mountpoints for the given device in the
                               current namespace
nl:  -A, --all-targets         alle aankoppelingspunten van gegeven apparaat
                                 in huidige naamsruimte afkoppelen

en:  -d, --detach-loop       if mounted loop device, also free this loop device
nl:  -d, --detach-loop         indien lus-apparaat, deze bovendien onthechten

en:      --fake              dry run; skip the umount(2) syscall
nl:      --fake                doen alsof; de umount(2)-systeemaanroep overslaan

en:  -f, --force             force unmount (in case of an unreachable NFS system)
nl:  -f, --force               geforceerd afkoppelen (bij onbereikbaar NFS-systeem)

en:  -i, --internal-only     don't call the umount.<type> helpers
nl:  -i, --internal-only       niet de 'umount.<type>' hulpprogramma's gebruiken

en:  -l, --lazy              detach the filesystem now, clean up things later
nl:  -l, --lazy                bestandssysteem nu onthechten, later opruimen

en:  -R, --recursive         recursively unmount a target with all its children
nl:  -R, --recursive           doel recursief afkoppelen inclusief all dochters

en:  -r, --read-only         in case unmounting fails, try to remount read-only
nl:  -r, --read-only           wanneer afkoppelen faalt, dan heraankoppelen
                                  als alleen-lezen proberen

en:  -q, --quiet             suppress 'not mounted' error messages
nl:  -q, --quiet               «niet aangekoppeld» foutmeldingen onderdrukken

en:  -N, --namespace <ns>    perform umount in another namespace
nl:  -N, --namespace <ruimte>  het afkoppelen in deze naamsruimte doen

en: %s (%s) unmounted
nl: %s (%s) is afgekoppeld

en: %s unmounted
nl: %s is afgekoppeld

en: failed to set umount target
nl: instellen van afkoppelingsdoel is mislukt

en: libmount table allocation failed
nl: geheugenreservering voor libmount-tabel is mislukt

en: libmount iterator allocation failed
nl: geheugenreservering voor libmount-iterator is mislukt

en: failed to get child fs of %s
nl: verkrijgen van dochterbestandssysteem van %s is mislukt

en: %s: not found
nl: %s: niet gevonden

en: %s: failed to determine source (--all-targets is unsupported on systems with regular mtab file).
nl: %s: bepalen van bron is mislukt
    ('--all-targets' wordt niet ondersteund op systemen met een gewoon 'mtab'-bestand)

en: unsupported --setgroups argument '%s'
nl: niet-ondersteund argument van '--setgroups': '%s'

en: write failed %s
nl: schrijven van %s is mislukt

en: unsupported propagation mode: %s
nl: ongeldige propagatiemodus: %s

en: cannot change root filesystem propagation
nl: kan propagatie voor root-bestandssysteem niet wijzigen

en: mount %s on %s failed
nl: aankoppelen van %s op %s is mislukt

en: failed to open /proc/self/timens_offsets
nl: openen van /proc/self/timens_offsets is mislukt

en: failed to write to /proc/self/timens_offsets
nl: schrijven naar /proc/self/timens_offsets is mislukt

en: eventfd failed
nl: eventfd() is mislukt

en: failed to read eventfd
nl: lezen van 'eventfd' is mislukt

en: invalid mapping '%s'
nl: ongeldige afbeelding '%s'

en: could not open '%s'
nl: kan '%s' niet openen

en: failed to parse subid map
nl: ontleden van sub-UID-afbeelding is mislukt

en: no line matching user "%s" in %s
nl: geen regel in %1$s komt overeen met gebruiker '%2$s'

en: %s too large for kernel 4k limit
nl: %s is te groot voor de 4K-limiet van kernel

en: failed to open %s
nl: openen van %s is mislukt

en: failed to write %s
nl: schrijven van %s is mislukt

en: cannot open %s/register
nl: kan '%s/register' niet openen

en: write failed %s/register
nl: schrijven naar '%s/register' is mislukt

en: Run a program with some namespaces unshared from the parent.
nl: Draait een programma met sommige naamsruimtes gescheiden van het moederproces.

en:  -m, --mount[=<file>]      unshare mounts namespace
nl:  -m, --mount[=<bestand>]   aankoppelingsnaamsruimte scheiden

en:  -u, --uts[=<file>]        unshare UTS namespace (hostname etc)
nl:  -u, --uts[=<bestand>]     UTS-naamsruimte scheiden (hostnaam en dergelijke)

en:  -i, --ipc[=<file>]        unshare System V IPC namespace
nl:  -i, --ipc[=<bestand>]     System-V-IPC-naamsruimte scheiden

en:  -n, --net[=<file>]        unshare network namespace
nl:  -n, --net[=<bestand>]     netwerknaamsruimte scheiden

en:  -p, --pid[=<file>]        unshare pid namespace
nl:  -p, --pid[=<bestand>]     PID-naamsruimte scheiden

en:  -U, --user[=<file>]       unshare user namespace
nl:  -U, --user[=<bestand>]    gebruikersnaamsruimte scheiden

en:  -C, --cgroup[=<file>]     unshare cgroup namespace
nl:  -C, --cgroup[=<bestand>]  controlgroep-naamsruimte scheiden

en:  -T, --time[=<file>]       unshare time namespace
nl:  -T, --time[=<bestand>]    tijdnaamsruimte scheiden

en:  --mount-proc[=<dir>]      mount proc filesystem first (implies --mount)
nl:  --mount-proc[=<map>]      het proc-bestandssysteem eerst aankoppelen
                                 (impliceert '--mount')

en:  --mount-binfmt[=<dir>]    mount binfmt filesystem first (implies --user and --mount)
nl:  --mount-binfmt[=<map>]    het binfmt-bestandssysteem eerst aankoppelen
                                 (impliceert '--user' en '--mount')

en:  --propagation slave|shared|private|unchanged
                               modify mount propagation in mount namespace
nl:  --propagation slave|shared|private|unchanged
                               propagatie in aankoppelingsnaamsruimte instellen

en:  -R, --root <dir>          run the command with root directory set to <dir>
nl:  -R, --root <map>          te gebruiken hoofdmap bij draaien van <programma>

en:  -w, --wd <dir>            change working directory to <dir>
nl:  -w, --wd <map>            te gebruiken werkmap

en:  -S, --setuid <uid>        set uid in entered namespace
nl:  -S, --setuid <UID>        deze UID in binnengegane naamsruimte instellen

en:  -G, --setgid <gid>        set gid in entered namespace
nl:  -G, --setgid <GID>        deze GID in binnengegane naamsruimte instellen

en:  --map-user <uid>|<name>   map current user to uid (implies --user)
nl:  --map-user <UID>|<naam>   huidige gebruiker op deze gebruiker afbeelden
                                 (impliceert '--user')

en:  --map-group <gid>|<name>  map current group to gid (implies --user)
nl:  --map-group <GID>|<naam>  huidige groep op deze groep afbeelden
                                 (impliceert '--user')

en:  -r, --map-root-user       map current user to root (implies --user)
nl:  -r, --map-root-user       huidige gebruiker op root afbeelden
                                 (impliceert '--user')

en:  -c, --map-current-user    map current user to itself (implies --user)
nl:  -c, --map-current-user    huidige gebruiker op zichzelf afbeelden
                                 (impliceert '--user')

en:  --map-auto                map users and groups automatically (implies --user)
nl:  --map-auto                gebruikers en groepen automatisch afbeelden
                                 (impliceert '--user')

en:  --map-users <inneruid>:<outeruid>:<count>
                               map count users from outeruid to inneruid (implies --user)
nl:  --map-users <binnen-UID>:<buiten-UID>:<aantal>
                               dit aantal gebruikers van <buiten-UID> op
                                 <binnen-UID> afbeelden  (impliceert '--user')

en:  --map-groups <innergid>:<outergid>:<count>
                               map count groups from outergid to innergid (implies --user)
nl:  --map-groups <binnen-UID>:<buiten-UID>:<aantal>
                               dit aantal groepen van <buiten-UID> op
                                  <binnen-UID> afbeelden  (impliceert '--user')

en:  -f, --fork                fork before launching <program>
nl:  -f, --fork                nieuw proces starten alvorens <programma> te draaien

en:  --kill-child[=<signame>]  when dying, kill the forked child (implies --fork)
                                 defaults to SIGKILL
nl:  --kill-child[=<signaam>]  bij afbreking, het dochterproces beëindigen
                                 (impliceert '--fork'; standaard is SIGKILL)

en:  --setgroups allow|deny    control the setgroups syscall in user namespaces
nl:  --setgroups allow|deny    de setgroups-systeemaanroep toestaan of weigeren

en:  --keep-caps               retain capabilities granted in user namespaces
nl:  --keep-caps               de capabilities van gebruikersnaamsruimtes behouden

en:  --monotonic <offset>      set clock monotonic offset (seconds) in time namespaces
nl:  --monotonic <seconden>    monotone klokverschuiving voor in tijdnaamsruimte

en:  --boottime <offset>       set clock boottime offset (seconds) in time namespaces
nl:  --boottime <seconden>     opstarttijdverschuiving voor in tijdnaamsruimte

en: failed to parse monotonic offset
nl: ontleden van monotone verschuiving is mislukt

en: failed to parse boottime offset
nl: ontleden van opstarttijdverschuiving is mislukt

en: options --monotonic and --boottime require unsharing of a time namespace (-T)
nl: opties '--monotonic' en '--boottime' vereisen het scheiden van een tijdnaamsruimte ('-T')

en: unshare failed
nl: unshare() is mislukt

en: sigprocmask block failed
nl: sigprocmask()-blokkering is mislukt

en: pidfd_open failed
nl: pidfd_open() is mislukt

en: sigprocmask restore failed
nl: sigprocmask()-herstelling is mislukt

en: signal handler reset failed
nl: resetten van signaalverwerker is mislukt

en: sigprocmask unblock failed
nl: sigprocmask()-deblokkering is mislukt

en: child exit failed
nl: afsluiten van dochter is mislukt

en: options --setgroups=allow and --map-group are mutually exclusive
nl: opties '--setgroups=allow' en '--map-group' gaan niet samen

en: mount %s failed
nl: aankoppelen van %s is mislukt

en: cannot change root directory to '%s'
nl: kan hoofdmap niet wijzigen naar '%s'

en: cannot change %s filesystem propagation
nl: kan propagatie voor %s-bestandssysteem niet wijzigen

en: Card previously reset the CPU
nl: Kaart heeft voordien de processor gereset

en: External relay 1
nl: Externe doorvoer 1

en: External relay 2
nl: Externe doorvoer 2

en: Fan failed
nl: Ventilator is stuk

en: Keep alive ping reply
nl: Antwoord op keep-alive-ping

en: Supports magic close char
nl: Ondersteunt magisch afsluitingsteken

en: Reset due to CPU overheat
nl: Reset wegens oververhitting van processor

en: Power over voltage
nl: Voedingsspanning is te hoog

en: Power bad/power fault
nl: Slechte voedingsspanning of voeding is stuk

en: Pretimeout (in seconds)
nl: Pre-limiet (in seconden)

en: Set timeout (in seconds)
nl: Tijdslimiet instellen (in seconden)

en: Not trigger reboot
nl: Geen herstart triggeren

en: flag name
nl: vlagnaam

en: flag description
nl: vlagomschrijving

en: flag status
nl: vlagstatus

en: flag boot status
nl: vlagopstartstatus

en: watchdog device name
nl: watchdog-apparaatnaam

en: unknown flag: %s
nl: onbekende vlag: %s

en: The default device is %s.
nl: Het standaardapparaat is %s.

en: No default device is available.
nl: Geen standaardapparaat beschikbaar.

en: %s: unknown flags 0x%x
nl: %s: onbekende vlaggen 0x%x

en: %s: watchdog already in use, terminating.
nl: %s: watchdog wordt al gebruikt -- gestopt

en: %s: failed to disarm watchdog
nl: %s: uitschakelen van watchdog is mislukt

en: cannot set timeout for %s
nl: kan tijdslimiet voor %s niet instellen

en: Timeout has been set to %d second.
     | Timeout has been set to %d seconds.
nl[0]: Tijdslimiet is ingesteld op %d seconde.
nl[1]: Tijdslimiet is ingesteld op %d seconden.

en: cannot set pretimeout for %s
nl: kan pre-limiet voor %s niet instellen

en: Pre-timeout has been set to %d second.
     | Pre-timeout has been set to %d seconds.
nl[0]: Pre-limiet is ingesteld op %d seconde.
nl[1]: Pre-limiet is ingesteld op %d seconden.

en: cannot set pre-timeout governor
nl: kan regulator voor pre-limiet niet instellen

en: %s: failed to get information about watchdog
nl: %s: kan geen informatie over watchdog verkrijgen

en: cannot read information about %s
nl: kan geen informatie lezen over %s

en: %-14s %2i second
     | %-14s %2i seconds
nl[0]: %-14s %2i seconde
nl[1]: %-14s %2i seconden

en: Timeout:
nl: Tijdslimiet:

en: Timeleft:
nl: Resttijd:

en: Pre-timeout:
nl: Pre-limiet:

en: Pre-timeout governor:
nl: Pre-limiet-regulator:

en: Available pre-timeout governors:
nl: Beschikbare pre-limiet-regulators:

en: Device:
nl: Apparaat:

en: Identity:
nl: Identiteit:

en: version
nl: versie

en: No default device is available.
nl: Er is geen standaardapparaat beschikbaar.

en: zram device name
nl: ZRAM-apparaatnaam

en: limit on the uncompressed amount of data
nl: limiet op de hoeveelheid ongecomprimeerde data

en: uncompressed size of stored data
nl: ongecomprimeerde grootte van opgeslagen data

en: compressed size of stored data
nl: gecomprimeerde grootte van opgeslagen data

en: the selected compression algorithm
nl: het geselecteerde compressiealgoritme

en: number of concurrent compress operations
nl: aantal gelijktijdige compressiebewerkingen

en: empty pages with no allocated memory
nl: lege pagina's zonder gereserveerd geheugen

en: all memory including allocator fragmentation and metadata overhead
nl: alle geheugen, incl. toewijzingsfragmentatie en metadata-overhead

en: memory limit used to store compressed data
nl: limiet op hoeveelheid gebruikt geheugen voor gecomprimeerde data

en: peak memory usage to store compressed data
nl: piekhoeveelheid geheugen gebruikt voor gecomprimeerde data

en: number of objects migrated by compaction
nl: aantal verplaatste objecten door compactie

en: compression ratio: DATA/TOTAL
nl: decompressieverhouding (DATA/TOTAL)

en: Failed to parse mm_stat
nl: ontleden van mm_stat is mislukt

en:  %1$s [options] <device>
     %1$s -r <device> [...]
     %1$s [options] -f | <device> -s <size>
nl:  %1$s [opties] <apparaat>
     %1$s [opties] -f|<apparaat> -s <grootte>
     %1$s -r <apparaat>...

en: Set up and control zram devices.
nl: Prepareert en beheert ZRAM-apparaten.

en:  <alg> is the name of an algorithm; supported are:
nl:  Ondersteunde compressie-algortimen (waardes voor <algo>) zijn:

en:    (List may be inaccurate, consult man page.)
nl:    (Lijst kan incompleet zijn -- zie de handleiding.)

en: failed to parse streams
nl: ontleden van streamsargument is mislukt

en: option --find is mutually exclusive with <device>
nl: optie '--find' gaat niet samen met <apparaat>

en: only one <device> at a time is allowed
nl: er mag slechts één <apparaat> opgegeven worden

en: options --algorithm, --algorithm-params, and --streams must be combined with --size
nl: opties '--algorithm', '--algorithm-params', en '--streams' moeten vergezeld gaan van '--size'

en: %s: failed to reset
nl: %s: resetten is mislukt

en: no free zram device found
nl: er is geen vrij ZRAM-apparaat gevonden

en: %s: failed to set number of streams
nl: %s: instellen van aantal streams is mislukt

en: %s: failed to set algorithm
nl: %s: instellen van algoritme is mislukt

en: %s: failed to set algorithm params
nl: %s: instellen van algoritmeparameters is mislukt

en: %s: failed to set disksize (%ju bytes)
nl: %s: instellen van schijfgrootte (%ju bytes) is mislukt

en: %s%s (automatic login)
nl: %s%s (automatische login)

en: %s: can't change root directory %s: %m
nl: %s: kan hoofdmap niet wijzigen naar %s: %m

en: %s: can't change working directory %s: %m
nl: %s: kan huidige werkmap niet wijzigen naar %s: %m

en: %s: can't change process priority: %m
nl: %s: kan procesprioriteit niet wijzigen: %m

en: %s: can't exec %s: %m
nl: %s: kan %s niet uitvoeren: %m

en: failed to allocate memory: %m
nl: reserveren van geheugen is mislukt: %m

en: invalid delay argument
nl: ongeldig argument van '--delay'

en: invalid argument of --local-line
nl: ongeldig argument van '--local-line'

en: invalid nice argument
nl: ongeldig argument van '--nice'

en: could not get terminal name: %d
nl: kan terminalnaam niet achterhalen: %d

en: bad speed: %s
nl: ongeldige snelheid: %s

en: too many alternate speeds
nl: te veel alternatieve snelheden

en: /dev/%s: cannot open as standard input: %m
nl: /dev/%s: kan deze niet openen als standaardinvoer: %m

en: /dev/%s: not a character device
nl: /dev/%s: is geen byte-apparaat

en: /dev/%s: not a tty
nl: /dev/%s: is geen TTY

en: /dev/%s: cannot get controlling tty: %m
nl: /dev/%s: kan geen besturingsterminal verkrijgen: %m

en: /dev/%s: vhangup() failed: %m
nl: /dev/%s: vhangup() is mislukt: %m

en: %s: not open for read/write
nl: %s: is niet open voor lezen-en-schrijven

en: /dev/%s: cannot set process group: %m
nl: /dev/%s: kan procesgroep niet instellen: %m

en: %s: dup problem: %m
nl: %s: probleem met verdubbelen van standaardinvoer en -uitvoer: %m

en: %s: failed to get terminal attributes: %m
nl: %s: kan terminaleigenschappen niet bepalen: %m

en: setting terminal attributes failed: %m
nl: instellen van terminaleigenschappen is mislukt: %m

en: cannot open os-release file
nl: kan os-release-bestand niet openen

en: failed to create reload file: %s: %m
nl: aanmaken van herlaadbestand is mislukt: %s: %m

en: failed to get terminal attributes: %m
nl: kan terminaleigenschappen niet verkrijgen: %m

en: [press ENTER to login]
nl: [druk op Enter om in te loggen]

en: Num Lock off
nl: NumLock uit

en: Num Lock on
nl: NumLock aan

en: Caps Lock on
nl: CapsLock aan

en: Scroll Lock on
nl: ScrollLock aan

en: %s: read: %m
nl: %s: gelezen: %m

en: %s: input overrun
nl: %s: invoeroverloop

en: %s: invalid character conversion for login name
nl: %s: ongeldige tekenconversie in gebruikersnaam

en: %s: invalid character 0x%x in login name
nl: %s: ongeldig teken 0x%x in gebruikersnaam

en: %s: failed to set terminal attributes: %m
nl: %s: kan terminaleigenschappen niet instellen: %m

en:  %1$s [options] <line> [<baud_rate>,...] [<termtype>]
     %1$s [options] <baud_rate>,... <line> [<termtype>]
nl:  %1$s [opties] <lijn> <baudrate>,... [<terminaltype>]
     %1$s [opties] <baudrate>,... <lijn> [<terminaltype>]

en: Open a terminal and set its mode.
nl: Opent een terminal en stelt diens modus in.

en:  -8, --8bits                assume 8-bit tty
nl:  -8, --8bits                een 8-bits terminal aannemen

en:  -a, --autologin <user>     login the specified user automatically
nl:  -a, --autologin <gbruikr>  deze gebruiker automatisch inloggen

en:  -c, --noreset              do not reset control mode
nl:  -c, --noreset              besturingsmodus niet resetten

en:  -E, --remote               use -r <hostname> for login(1)
nl:  -E, --remote               optie '-r <hostnaam>' gebruiken bij 'login'(1)

en:  -f, --issue-file <list>    display issue files or directories
nl:  -f, --issue-file <lijst>   deze bestanden/mappen als 'issue'-bestand weergeven

en:      --show-issue           display issue file and exit
nl:      --show-issue           'issue'-bestand tonen en stoppen

en:  -h, --flow-control         enable hardware flow control
nl:  -h, --flow-control         hardware-flow-control inschakelen

en:  -H, --host <hostname>      specify login host
nl:  -H, --host <hostnaam>      naam van host waarop in te loggen

en:  -i, --noissue              do not display issue file
nl:  -i, --noissue              geen 'issue'-bestand weergeven

en:  -I, --init-string <string> set init string
nl:  -I, --init-string <tekens> te gebruiken initialisatietekenreeks

en:  -J, --noclear              do not clear the screen before prompt
nl:  -J, --noclear              scherm niet wissen voor tonen van prompt

en:  -l, --login-program <file> specify login program
nl:  -l, --login-program <prog> te gebruiken 'login'-programma

en:  -L, --local-line[=<mode>]  control the local line flag
nl:  -L, --local-line[=<modus>] een lokale lijn afdwingen (of uitschakelen)

en:  -m, --extract-baud         extract baud rate during connect
nl:  -m, --extract-baud         baudrate bepalen tijdens verbinden

en:  -n, --skip-login           do not prompt for login
nl:  -n, --skip-login           niet om login prompten

en:  -N, --nonewline            do not print a newline before issue
nl:  -N, --nonewline            geen nieuwe regel weergeven voor 'issue'

en:  -o, --login-options <opts> options that are passed to login
nl:  -o, --login-options <opts> opties die aan 'login' doorgegeven worden

en:  -p, --login-pause          wait for any key before the login
nl:  -p, --login-pause          met login wachten tot een toetsaanslag

en:  -r, --chroot <dir>         change root to the directory
nl:  -r, --chroot <map>         hoofdmap wijzigen naar deze <map>

en:  -R, --hangup               do virtually hangup on the tty
nl:  -R, --hangup               een virtuele 'hangup' doen op de terminal

en:  -s, --keep-baud            try to keep baud rate after break
nl:  -s, --keep-baud            baudrate proberen te behouden na een 'break'

en:  -t, --timeout <number>     login process timeout
nl:  -t, --timeout <getal>      tijdslimiet voor login-proces

en:  -U, --detect-case          detect uppercase terminal
nl:  -U, --detect-case          een terminal met alleen hoofdletters detecteren

en:  -w, --wait-cr              wait carriage-return
nl:  -w, --wait-cr              wachten op CR-teken (carriage-return)

en:      --nohints              do not print hints
nl:      --nohints              geen hints over Lock-toetsen geven

en:      --nohostname           no hostname at all will be shown
nl:      --nohostname           geen hostnaam tonen

en:      --long-hostname        show full qualified hostname
nl:      --long-hostname        volledige hostnaam tonen

en:      --erase-chars <string> additional backspace chars
nl:      --erase-chars <tekens> extra backspace-tekens

en:      --kill-chars <string>  additional kill chars
nl:      --kill-chars <tekens>  extra regelwis-tekens

en:      --chdir <directory>    chdir before the login
nl:      --chdir <map>          vóór de aanmelding naar deze map gaan

en:      --delay <number>       sleep seconds before prompt
nl:      --delay <getal>        dit aantal seconden slapen vóór tonen van prompt

en:      --nice <number>        run login with this priority
nl:      --nice <getal>         'login' draaien met deze prioriteit

en:      --reload               reload prompts on running agetty instances
nl:      --reload               prompts hernieuwen op reeds draaiende agetty's

en:      --list-speeds          display supported baud rates
nl:      --list-speeds          de beschikbare baudrates opsommen

en: %d user | %d users
nl[0]: %d gebruiker
nl[1]: %d gebruikers

en: checkname failed: %m
nl: 'checkname' is mislukt: %m

en: cannot touch file %s
nl: kan bestand %s niet aanraken

en: --reload is unsupported on your system
nl: optie '--reload' wordt niet ondersteund op uw systeem

en: failed to open credentials directory
nl: openen van map met aanmeldgegevens is mislukt

en:  %s [options] [y | n]
nl:  %s [opties] [y|n]

en: Control write access of other users to your terminal.
nl: Regelt de schrijftoegang van andere gebruikers tot uw terminal.

en:  -v, --verbose  explain what is being done
nl:  -v, --verbose  tonen wat er gedaan wordt

en: no tty
nl: geen TTY

en: ttyname() failed, attempting to go around using: %s
nl: ttyname() is mislukt; poging tot omzeilen met: %s

en: is y
nl: is 'y' (ja)

en: is n
nl: is 'n' (nee)

en: change %s mode failed
nl: verandering van modus van %s is mislukt

en: write access to your terminal is allowed
nl: schrijftoegang tot uw terminal is toegestaan

en: write access to your terminal is denied
nl: schrijftoegang tot uw terminal is geweigerd

en: Make a typescript of a terminal session.
nl: Maakt een exact afschrift (typescript) van een terminalsessie.

en:  -I, --log-in <file>           log stdin to file
nl:  -I, --log-in <bestand>        standaardinvoer naar dit bestand loggen

en:  -O, --log-out <file>          log stdout to file (default)
nl:  -O, --log-out <bestand>       standaarduitvoer naar dit bestand loggen (stnd)

en:  -B, --log-io <file>           log stdin and stdout to file
nl:  -B, --log-io <bestand>        zowel invoer als uitvoer naar dit bestand loggen

en:  -T, --log-timing <file>       log timing information to file
nl:  -T, --log-timing <bestand>    timingsinformatie naar dit bestand loggen

en:  -t[<file>], --timing[=<file>] deprecated alias to -T (default file is stderr)
nl:  -t[<bestand>], --timing[=<bestand>]     oude alias voor '-T' (stnd: stderr)

en:  -m, --logging-format <name>   force to 'classic' or 'advanced' format
nl:  -m, --logging-format classic|advanced   deze logbestandsindeling afdwingen

en:  -a, --append                  append to the log file
nl:  -a, --append                  aan logbestand toevoegen

en:  -e, --return                  return exit code of the child process
nl:  -e, --return                  afsluitwaarde van dochterproces overnemen

en:  -f, --flush                   run flush after each write
nl:  -f, --flush                   buffers leegmaken na elke schrijfoperatie

en:      --force                   use output file even when it is a link
nl:      --force                   uitvoerbestand ook gebruiken als het koppeling is

en:  -E, --echo <when>             echo input in session (auto, always or never)
nl:  -E, --echo auto|always|never  invoer al dan niet in de sessie tonen

en:  -o, --output-limit <size>     terminate if output files exceed size
nl:  -o, --output-limit <grootte>  stoppen wanneer uitvoer deze grootte overschrijdt

en:  -q, --quiet                   be quiet
nl:  -q, --quiet                   start- en einde-berichten onderdrukken

en: 
    Script done on %s [<%s>]
nl: 
    Script is beëindigd op %s [<%s>]

en: 
    Script done on %s [COMMAND_EXIT_CODE="%d"]
nl: 
    Script is beëindigd op %s [COMMAND_EXIT_CODE="%d"]

en: Script started on %s [
nl: Script is gestart op %s [

en: %*s<not executed on terminal>
nl: %*s<niet uitgevoerd op terminal>

en: Script terminated, max output files size %<PRIu64> exceeded.
nl: Script is beëindigd -- uitvoergroottelimiet %<PRIu64> is overschreden.

en: max output size exceeded
nl: maximale uitvoergrootte is overschreden

en: output file `%s' is a link
    Use --force if you really want to use it.
    Program not started.
nl: uitvoerbestand '%s' is een symbolische koppeling;
    gebruik '--force' als u deze echt wilt gebruiken.
    Script is niet gestart.

en: unsupported echo mode: '%s'
nl: niet-ondersteunde echomodus: '%s'

en: failed to parse output limit size
nl: ontleden van uitvoergroottelimiet is mislukt

en: unsupported logging format: '%s'
nl: ongeldige log-indeling: '%s'

en: log multiple streams is mutually exclusive with 'classic' format
nl: meerdere streams loggen kan niet met de 'classic'-indeling

en: Script started
nl: Script is gestart

en: , output log file is '%s'
nl: , uitvoerlogbestand is '%s'

en: , input log file is '%s'
nl: , invoerlogbestand is '%s'

en: , timing file is '%s'
nl: , timingsbestand is '%s'

en: Script done.
nl: Script is beëindigd.

en:  %s [options] <timingfile> <typescript>
nl:  %s [opties] <timingsbestand> <scriptbestand>

en: Execute terminal typescript.
nl: Voert een afschrift (typescript) van een terminalsessie uit.

en:  -t, --timing <file>     script timing log file
nl:  -t, --timing <bestand>  logbestand met timingsinformatie

en:  -T, --log-timing <file> alias to -t
nl:  -T, --log-timing <bstd> (hetzelfde als '-t')

en:  -I, --log-in <file>     script stdin log file
nl:  -I, --log-in <bestand>  logbestand met standaardinvoer

en:  -B, --log-io <file>     script stdin and stdout log file
nl:  -B, --log-io <bestand>  logbestand met zowel standaardinvoer als -uitvoer

en:  -c, --command <command> run command rather than interactive shell
nl:  -c, --command <opdrcht> deze ene opdracht uitvoeren via de shell

en:  -d, --divisor <num>     speed up or slow down execution with time divisor
nl:  -d, --divisor <getal>   uitvoering versnellen of vertragen met deze tijdsdeler

en:  -E, --echo <when>       echo input in session (auto, always or never)
nl:  -E, --echo auto|always|never  invoer al dan niet in de sessie tonen

en:  -m, --maxdelay <num>    wait at most this many seconds between updates
nl:  -m, --maxdelay <aantal> maximaal dit aantal seconden wachten tussen updates

en: failed to parse maximal delay argument
nl: ontleden van maximumwachttijd-argument is mislukt

en: timing file not specified
nl: geen timingsbestandsnaam gegeven

en: stdin typescript file not specified
nl: geen typescript-bestandsnaam gegeven

en: >>> scriptlive: Starting your typescript execution by %s.
nl: >>> scriptlive: Start van typescript-uitvoering door %s.

en: failed to allocate PTY handler
nl: reserveren van geheugen voor PTY-behandelaar is mislukt

en: 
    >>> scriptlive: done.
nl: 
    >>> scriptlive: klaar.

en:  %s [options] <timingfile> [<typescript> [<divisor>]]
nl:  %s [opties] <timingsbestand> [<scriptbestand> [<versnelling>]]

en: Play back terminal typescripts, using timing information.
nl: Speelt terminalsessie-scripts af, gebruik makend van timingsinformatie.

en:  -O, --log-out <file>    script stdout log file (default)
nl:  -O, --log-out <bestand> logbestand met standaarduitvoer (standaard)

en:  -s, --typescript <file> deprecated alias to -O
nl:  -s, --typescript <bestand>  (verouderde alias voor '-O')

en:      --summary           display overview about recorded session and exit
nl:      --summary           overzicht van opgenomen sessie tonen en stoppen

en:  -x, --stream <name>     stream type (out, in, signal or info)
nl:  -x, --stream <naam>     het soort stream (out|in|signal|info)

en:  -c, --cr-mode <type>    CR char mode (auto, never, always)
nl:  -c, --cr-mode <modus>   modus voor carriage-return (auto|never|always)

en: Key bindings:
nl: Beschikbare toetsen:

en:  space        toggles between pause and play
nl:  spatiebalk     pauzeren/doorgaan

en:  up-arrow     increases playback speed with ten percent
nl:  pijl-omhoog    tien procent sneller afspelen

en:  down-arrow   decreases playback speed with ten percent
nl:  pijl-omlaag    tien procent langzamer afspelen

en: unexpected fcntl failure
nl: fcntl() is onverwacht mislukt

en: unexpected tcgetattr failure
nl: tcgetattr() is onverwacht mislukt

en: unsupported mode name: '%s'
nl: niet-ondersteunde modus: '%s'

en: unsupported stream name: '%s'
nl: niet-ondersteunde stream-naam: '%s'

en: data log file not specified
nl: geen logbestandsnaam gegeven

en: %s: log file error
nl: %s: fout in logbestand

en: %s: line %d: timing file error
nl: %s: regel %d: fout in timingsbestand

en: argument error: bright color %s is not supported
nl: onjuist argument: 'bright %s' wordt niet ondersteund

en: too many tabs
nl: te veel tabs

en: Set the attributes of a terminal.
nl: Stelt de eigenschappen van de terminal in.

en:  --term <terminal_name>        override TERM environment variable
nl:  --term <terminalnaam>         voor dit soort terminal ageren (i.p.v. $TERM)

en:  --reset                       reset terminal to power-on state
nl:  --reset                       de terminal terugzetten naar opstarttoestand

en:  --resize                      reset terminal rows and columns
nl:  --resize                      het aantal rijen en kolommen herinstellen

en:  --initialize                  display init string, and use default settings
nl:  --initialize                  startreeks tonen; standaardinstellingen gebruiken

en:  --default                     use default terminal settings
nl:  --default                     standaard terminal-instellingen gebruiken

en:  --store                       save current terminal settings as default
nl:  --store                       huidige instellingen opslaan als standaard

en:  --cursor on|off               display cursor
nl:  --cursor on|off               cursor wel of niet tonen

en:  --repeat on|off               keyboard repeat
nl:  --repeat on|off               toetsherhaling in- of uitschakelen

en:  --appcursorkeys on|off        cursor key application mode
nl:  --appcursorkeys on|off        'applicatie'-modus voor bewegingstoetsen ja/nee

en:  --linewrap on|off             continue on a new line when a line is full
nl:  --linewrap on|off             bij volle regel op nieuwe regel verdergaan ja/nee

en:  --inversescreen on|off        swap colors for the whole screen
nl:  --inversescreen on|off        kleuren op het hele scherm inverteren ja/nee

en:  --msg on|off                  send kernel messages to console
nl:  --msg on|off                  kernel-berichten naar console sturen ja/nee

en:  --msglevel <0-8>              kernel console log level
nl:  --msglevel 0|1|...|7|8        niveau vanaf waar kernel-berichten getoond worden

en:  --foreground default|<color>  set foreground color
nl:  --foreground default|<kleur>  te gebruiken voorgrondkleur

en:  --background default|<color>  set background color
nl:  --background default|<kleur>  te gebruiken achtergrondkleur

en:  --ulcolor [bright] <color>    set underlined text color
nl:  --ulcolor [bright] <kleur>    te gebruiken kleur voor onderstreepte tekst

en:  --hbcolor [bright] <color>    set half-bright text color
nl:  --hbcolor [bright] <kleur>    te gebruiken kleur voor halfheldere tekst

en:         <color>: black blue cyan green grey magenta red white yellow
nl:      <kleur> kan zijn: black|blue|cyan|green|grey|magenta|red|white|yellow

en:  --bold on|off                 bold
nl:  --bold on|off                 vet aan/uit

en:  --half-bright on|off          dim
nl:  --half-bright on|off          halfhelder aan/uit

en:  --blink on|off                blink
nl:  --blink on|off                knipperen aan/uit

en:  --underline on|off            underline
nl:  --underline on|off            onderstreping aan/uit

en:  --reverse  on|off             swap foreground and background colors
nl:  --reverse on|off              voor- en achtergrondkleuren omwisselen

en:  --clear[=<all|rest>]          clear screen and set cursor position
nl:  --clear[=all|rest]            scherm wissen en cursor positioneren

en:  --tabs[=<number>...]          set these tab stop positions, or show them
nl:  --tabs[=<getal>...]           tabposities tonen, of instellen op deze punten

en:  --clrtabs[=<number>...]       clear these tab stop positions, or all
nl:  --clrtabs[=<getal>...]        alle tabposities wissen, of alleen de genoemde

en:  --regtabs[=1-160]             set a regular tab stop interval
nl:  --regtabs[=1-160]             een tab zetten op elke zoveelste positie

en:  --blank[=0-60|force|poke]     set time of inactivity before screen blanks
nl:  --blank[=0-60|force|poke]     wachttijd voordat scherm op zwart gaat

en:  --dump[=<number>]             write vcsa<number> console dump to file
nl:  --dump[=<nummer>]             vcsa<nummer>-consoledump naar bestand schrijven

en:  --append <number>             append vcsa<number> console dump to file
nl:  --append <nummer>             vcsa<nummer>-consoledump aan bestand toevoegen

en:  --file <filename>             name of the dump file
nl:  --file <bestand>              te gebruiken dump-bestand

en:  --powersave on|vsync|hsync|powerdown|off
                                   set vesa powersaving features
nl:  --powersave on|vsync|hsync|powerdown|off
                                   te gebruiken VESA-stroombesparingsmodus

en:  --powerdown[=<0-60>]          set vesa powerdown interval in minutes
nl:  --powerdown[=<0-60>]          uitschakelwachttijd voor monitor (in minuten)

en:  --blength[=<0-2000>]          duration of the bell in milliseconds
nl:  --blength[=<0-2000>]          duur van piepje (in milliseconden)

en:  --bfreq[=<number>]            bell frequency in Hertz
nl:  --bfreq[=<getal>]             frequentie van piepje (in Hertz)

en: duplicate use of an option
nl: dubbel gebruik van een optie

en: cannot force blank
nl: kan scherm niet op zwart zetten

en: cannot force unblank
nl: kan scherm niet uit zwartstand halen

en: cannot get blank status
nl: kan schermtoestand niet opvragen

en: cannot open dump file %s for output
nl: kan dumpbestand %s niet openen om te schrijven

en: terminal %s does not support %s
nl: terminal %s ondersteunt %s niet

en: fcntl failed
nl: fcntl() is mislukt

en: select failed
nl: select() is mislukt

en: stdin does not refer to a terminal
nl: Standaardivoer is geen terminal

en: invalid cursor position: %s
nl: ongeldige cursorpositie: %s

en: reset failed
nl: resetten is mislukt

en: cannot (un)set powersave mode
nl: kan stroombesparingsmodus niet instellen

en: klogctl error
nl: klogctl() is mislukt

en: $TERM is not defined.
nl: $TERM is niet gedefinieerd.

en: terminfo database cannot be found
nl: kan 'terminfo'-gegevensbank niet vinden

en: %s: unknown terminal type
nl: %s: onbekend terminaltype

en: terminal is hardcopy
nl: terminal is een telex of printer

en: internal error: too many iov's
nl: **interne programmafout**: te veel IOV-s

en: excessively long line arg
nl: excessief lang argument

en: open failed
nl: openen is mislukt

en: fork: %m
nl: fork() is mislukt: %m

en: cannot fork
nl: kan geen nieuw proces starten

en: %s: BAD ERROR, message is far too long
nl: %s: SLECHTE FOUTMELDING, bericht is veel te lang

en:  %s [options] [<file> | <message>]
nl:  %s [opties] [<bestand> | <bericht>]

en: Write a message to all users.
nl: Stuurt een bericht naar alle gebruikers.

en:  -g, --group <group>     only send message to group
nl:  -g, --group <groep>     bericht alleen sturen aan deze groep

en:  -n, --nobanner          do not print banner, works only for root
nl:  -n, --nobanner          geen kopregels tonen (werkt alleen voor root)

en:  -t, --timeout <timeout> write timeout in seconds
nl:  -t, --timeout <duur>    na dit aantal seconden het schrijven opgeven

en: invalid group argument
nl: ongeldig groep-argument

en: %s: unknown gid
nl: %s: onbekende GID

en: getgrouplist found more groups than sysconf allows
nl: getgrouplist() vond meer groepen dan 'sysconf' toestaat

en: --nobanner is available only for root
nl: optie '--nobanner' is alleen beschikbaar voor root

en: error getting sessions: %s
nl: fout bij verkrijgen van sessies: %s

en: get user name failed: %s
nl: verkrijgen van gebruikersnaam is mislukt: %s

en: failed to allocate lines list
nl: reserveren van geheugen voor regelslijst is mislukt

en: cannot get passwd uid
nl: kan gebruikers-ID niet achterhalen

en: Broadcast message from %s@%s (%s) (%s):
nl: Bericht aan allen van %s@%s (%s) (%s):

en: will not read %s - use stdin.
nl: zal %s niet lezen;  gebruik standaardinvoer

en:  %s [options] <user> [<ttyname>]
nl:  %s [opties] <gebruiker> [<terminalnaam>]

en: Send a message to another user.
nl: Stuurt een bericht naar een andere gebruiker.

en: effective gid does not match group of %s
nl: effectieve GID komt niet overeen met groep van %s

en: %s is not logged in
nl: %s is niet ingelogd

en: can't find your tty's name
nl: kan de naam van uw terminal niet vinden

en: %s has messages disabled
nl: %s heeft berichten uitgezet

en: %s is logged in more than once; writing to %s
nl: %s is meerdere keren ingelogd; er wordt geschreven naar %s

en: Message from %s@%s (as %s) on %s at %02d:%02d ...
nl: Bericht van %s@%s (als %s) op %s om %02d:%02d...

en: Message from %s@%s on %s at %02d:%02d ...
nl: Bericht van %s@%s op %s om %02d:%02d...

en: carefulputc failed
nl: carefulputc() is mislukt

en: you have write permission turned off
nl: u hebt berichtentoegang uitgezet

en: %s is not logged in on %s
nl: %s is niet ingelogd op %s

en: %s has messages disabled on %s
nl: %s heeft berichten uitgezet op %s

en: error: cannot allocate bit mask
nl: reserveren van geheugen voor bitmasker is mislukt

en: error: invalid bit mask: %s
nl: ongeldig bitmasker: %s

en: error: invalid bit list: %s
nl: ongeldige bitlijst: %s

en:  %s [options] [<mask_or_list>...]
nl:  %s [opties] [<masker>|<lijst>]...

en: Convert bit masks from/to various formats.
nl: Zet bitmaskers of bitlijsten om naar verschillende vormen.

en: 
    Output modes:
nl: 
    Uitvoermodi:

en: invalid --width
nl: ongeldige waarde voor '--width'

en: cannot allocate memory
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Filter out reverse line feeds from standard input.
nl: Filtert achterwaartse regelopschuivingen weg uit standaardinvoer.

en: 
    Options:
     -b, --no-backspaces    do not output backspaces
     -f, --fine             permit forward half line feeds
     -p, --pass             pass unknown control sequences
     -h, --tabs             convert spaces to tabs
     -x, --spaces           convert tabs to spaces
     -l, --lines NUM        buffer at least NUM lines
nl: 
    Opties:
     -b, --no-backspaces    geen backspaces produceren
     -f, --fine             halve voorwaartse regelopschuiving toestaan
     -p, --pass             onbekende stuurcodereeksen doorgeven
     -h, --tabs             spaties omzetten in tabs
     -x, --spaces           tabs omzetten in spaties
     -l, --lines AANTAL     minstens dit aantal regels bufferen

en: warning: can't back up %s.
nl: Waarschuwing: kan niet terug %s.

en: past first line
nl: tot vóór eerste regel

en: -- line already flushed
nl: -- regel is al doorgesluisd

en: bad -l argument
nl: ongeldig argument van '-l'

en:  %s [options] [<file>...]
nl:  %s [opties] [<bestand>...]

en: Filter nroff output for CRT previewing.
nl: Filtert nroff-uitvoer voor het bekijken op een scherm.

en:  -,  --no-underlining    suppress all underlining
nl:  -,  --no-underlining    alle onderstrepingen onderdrukken

en:  -2, --half-lines        print all half-lines
nl:  -2, --half-lines        alle halfregels weergeven

en: 
    Usage:
     %s [startcol [endcol]]
nl: 
    Gebruik:
     %s [<beginkolom> [<eindkolom>]]

en: Filter out the specified columns from standard input.
nl: Filtert de gegeven kolommen weg uit standaardinvoer.

en: failed to parse column
nl: kan kolom niet ontleden

en: undefined column name '%s'
nl: ongedefinieerde kolomnaam '%s'

en: failed to parse --table-order list
nl: kan lijst bij --table-order niet ontleden

en: failed to parse --table-hide list
nl: kan lijst bij --table-hide niet ontleden

en: failed to parse --table-right list
nl: kan lijst bij --table-right niet ontleden

en: failed to parse --table-trunc list
nl: kan lijst bij --table-trunc niet ontleden

en: failed to parse --table-noextreme list
nl: kan lijst bij --table-noextreme niet ontleden

en: failed to parse --table-wrap list
nl: kan lijst bij --table-wrap niet ontleden

en: failed to allocate input line
nl: reserveren van geheugen voor invoerregel is mislukt

en: line %zu: for JSON the name of the column %zu is required
nl: regel %zu: voor JSON is de naam van kolom %zu vereist

en: failed to allocate output data
nl: reserveren van geheugen voor uitvoergegevens is mislukt

en: Columnate lists.
nl: Zet de invoer in kolommen.

en:  -t, --table                      create a table
nl:  -t, --table                      een tabel produceren

en:  -n, --table-name <name>          table name for JSON output
nl:  -n, --table-name <naam>          tabelnaam voor JSON-uitvoer

en:  -O, --table-order <columns>      specify order of output columns
nl:  -O, --table-order <kolommen>     te gebruiken volgorde van uitvoerkolommen

en:  -C, --table-column <properties>  define column
nl:  -C, --table-column <eigenschapn> een kolom definiëren

en:  -N, --table-columns <names>      comma separated columns names
nl:  -N, --table-columns <namen>      kommagescheiden lijst van kolomnamen

en:  -l, --table-columns-limit <num>  maximal number of input columns
nl:  -l, --table-columns-limit <gtl>  maximum aantal invoerkolommen

en:  -d, --table-noheadings           don't print header
nl:  -d, --table-noheadings           geen kopregel tonen

en:  -m, --table-maxout               fill all available space
nl:  -m, --table-maxout               alle beschikbare ruimte gebruiken

en:  -e, --table-header-repeat        repeat header for each page
nl:  -e, --table-header-repeat        kopregel herhalen op elke pagina

en:  -H, --table-hide <columns>       don't print the columns
nl:  -H, --table-hide <kolommen>      deze kolommen niet tonen

en:  -R, --table-right <columns>      right align text in these columns
nl:  -R, --table-right <kolommen>     tekst in deze kolommen rechts uitlijnen

en:  -T, --table-truncate <columns>   truncate text in the columns when necessary
nl:  -T, --table-truncate <kolommen>  tekst in deze kolommen zo nodig afkappen

en:  -W, --table-wrap <columns>       wrap text in the columns when necessary
nl:  -W, --table-wrap <kolommen>      tekst in deze kolommen mag meer regels zijn

en:  -L, --keep-empty-lines           don't ignore empty lines
nl:  -L, --keep-empty-lines           lege regels niet negeren

en:  -J, --json                       use JSON output format for table
nl:  -J, --json                       uitvoer in JSON-opmaak produceren

en:  -r, --tree <column>              column to use tree-like output for the table
nl:  -r, --tree <kolom>               te gebruiken kolom voor boomachtige uitvoer

en:  -i, --tree-id <column>           line ID to specify child-parent relation
nl:  -i, --tree-id <kolom>            regel-ID voor kind-ouderrelatie

en:  -p, --tree-parent <column>       parent to specify child-parent relation
nl:  -p, --tree-parent <kolom>        ouder voor kind-ouderrelatie

en:  -c, --output-width <width>       width of output in number of characters
nl:  -c, --output-width <getal>       breedte van de uitvoer in aantal tekens

en:  -x, --fillrows                   fill rows before columns
nl:  -x, --fillrows                   rijen eerder vullen dan kolommen

en:  -S, --use-spaces <number>        minimal whitespaces between columns (no tabs)
nl:  -S, --use-spaces <getal>         minimum aantal spaties tussen kolommen

en: invalid columns argument
nl: ongeldig aantal kolommen

en: invalid columns limit argument
nl: ongeldige kolommenlimiet

en: columns limit must be greater than zero
nl: kolommenlimiet moet groter dan nul zijn

en: failed to parse column names
nl: ontleden van kolomnamen is mislukt

en: invalid spaces argument
nl: ongeldig aantal spaties

en: failed to parse input separator
nl: ontleden van invoerscheidingsteken is mislukt

en: options --tree-id and --tree-parent are required for tree formatting
nl: opties '--tree-id' en '--tree-parent' zijn vereist voor boomuitvoer

en: option --table required for all --table-*
nl: optie '--table' is vereist bij alle '--table-...' opties

en: option --table-columns or --table-column required for --json
nl: optie '--table-columns' of '--table-column' is vereist bij '--json'

en:  %s [options] <file>...
nl:  %s [opties] <bestand>...

en: Display file contents in hexadecimal, decimal, octal, or ascii.
nl: Toont de bestandsinhoud in hexadecimaal, decimaal, octaal, of ASCII.

en:  -b, --one-byte-octal      one-byte octal display
nl:  -b, --one-byte-octal      enkel-bytes octale weergave

en:  -X, --one-byte-hex        one-byte hexadecimal display
nl:  -X, --one-byte-hex        enkel-bytes hexadecimale weergave

en:  -c, --one-byte-char       one-byte character display
nl:  -c, --one-byte-char       enkel-bytes tekenweergave

en:  -C, --canonical           canonical hex+ASCII display
nl:  -C, --canonical           canonieke hex+ASCII-weergave

en:  -d, --two-bytes-decimal   two-byte decimal display
nl:  -d, --two-bytes-decimal   twee-bytes decimale weergave

en:  -o, --two-bytes-octal     two-byte octal display
nl:  -o, --two-bytes-octal     twee-bytes octale weergave

en:  -x, --two-bytes-hex       two-byte hexadecimal display
nl:  -x, --two-bytes-hex       twee-bytes hexadecimale weergave

en:  -L, --color[=<mode>]      interpret color formatting specifiers
nl:  -L, --color[=<wanneer>]   kleurspecificaties interpreteren

en:  -e, --format <format>     format string to be used for displaying data
nl:  -e, --format <opmaak>     opmaaktekenreeks voor weergave van gegevens

en:  -f, --format-file <file>  file that contains format strings
nl:  -f, --format-file <bestand>   de opmaaktekenreeksen uit dit bestand lezen

en:  -n, --length <length>     interpret only length bytes of input
nl:  -n, --length <aantal>     slechts dit aantal bytes van de invoer verwerken

en:  -s, --skip <offset>       skip offset bytes from the beginning
nl:  -s, --skip <aantal>       dit aantal bytes aan het begin overslaan

en:  -v, --no-squeezing        output identical lines
nl:  -v, --no-squeezing        identieke regels ook weergeven

en: <length> and <offset>
nl: <aantal>

en: all input file arguments failed
nl: alle invoerbestandsargumenten zijn patat

en: bad byte count for conversion character %s
nl: ongeldig byte-aantal voor conversieteken %s

en: %%s requires a precision or a byte count
nl: %%s vereist een precisie of een byte-aantal

en: bad format {%s}
nl: ongeldige opmaak {%s}

en: bad conversion character %%%s
nl: ongeldig conversieteken %%%s

en: byte count with multiple conversion characters
nl: byte-aantal met meerdere conversietekens

en: Read one line.
nl: Leest één regel.

en: Display the contents of a file in a terminal.
nl: Toont de inhoud van een bestand paginagewijs op een terminal.

en:  -d, --silent          display help instead of ringing bell
nl:  -d, --silent          hulptekst tonen in plaats van bel te rinkelen

en:  -f, --logical         count logical rather than screen lines
nl:  -f, --logical         logische regels in plaats van schermregels tellen

en:  -l, --no-pause        suppress pause after form feed
nl:  -l, --no-pause        niet pauzeren bij een 'form feed'

en:  -c, --print-over      do not scroll, display text and clean line ends
nl:  -c, --print-over      niet scrollen; tekst weergeven en regeleindes opschonen

en:  -p, --clean-print     do not scroll, clean screen and display text
nl:  -p, --clean-print     niet scrollen; scherm schoonmaken en tekst weergeven

en:  -e, --exit-on-eof     exit on end-of-file
nl:  -e, --exit-on-eof     programma beëindigen bij einde-van-bestand

en:  -s, --squeeze         squeeze multiple blank lines into one
nl:  -s, --squeeze         meerdere lege regels tot eentje reduceren

en:  -u, --plain           suppress underlining and bold
nl:  -u, --plain           onderstrepingen en vet onderdrukken

en:  -n, --lines <number>  the number of lines per screenful
nl:  -n, --lines <getal>   het aantal regels per schermvol

en:  -<number>             same as --lines
nl:  -<getal>              hetzelfde als '-n <getal>'

en:  +<number>             display file beginning from line number
nl:  +<getal>              bestand tonen beginnend vanaf dit regelnummer

en:  +/<pattern>           display file beginning from pattern match
nl:  +/<tekenreeks>        bestand tonen vanaf waar deze tekenreeks voorkomt

en: MORE environment variable
nl: MORE-omgevingsvariabele

en: magic failed
nl: magie is mislukt

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
nl: 
    ******** %s: Geen tekstbestand ********

en: 
    *** %s: directory ***
nl: 
    *** %s: map ***

en: --More--
nl: --Meer--

en: (Next file: %s)
nl: (Volgend bestand: %s)

en: (END)
nl: (EINDE)

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
nl: [Druk op de spatiebalk om verder te gaan; 'q' om af te sluiten.]

en: 
    ...Skipping
nl: 
    ...Verder

en: ...Skipping to file
nl: ...Verder naar bestand

en: ...Skipping back to file
nl: ...Terug naar bestand

en: Line too long
nl: Regel is te lang

en: No previous command to substitute for
nl: Geen eerdere opdracht

en: [Use q or Q to quit]
nl: [Gebruik Q of q om af te sluiten]

en: exec failed
nl: exec() is mislukt

en: can't fork
nl: kan geen nieuw proces starten

en: ...skipping
nl: ...overslaand

en: 
    Pattern not found
nl: 
    Patroon niet gevonden

en: Pattern not found
nl: Patroon niet gevonden

en: Most commands optionally preceded by integer argument k.  Defaults in brackets.
    Star (*) indicates argument becomes new default.
nl: Aan meeste opdrachten kan geheel getal (k) voorafgaan.  Standaardwaarde staat
    tussen haken.  Ster (*) betekent dat gegeven k nieuwe standaardwaarde wordt.

en: <space>                 Display next k lines of text [current screen size]
    z                       Display next k lines of text [current screen size]*
    <return>                Display next k lines of text [1]*
    d or ctrl-D             Scroll k lines [current scroll size, initially 11]*
    q or Q or <interrupt>   Exit from more
    s                       Skip forward k lines of text [1]
    f                       Skip forward k screenfuls of text [1]
    b or ctrl-B             Skip backwards k screenfuls of text [1]
    '                       Go to place where previous search started
    =                       Display current line number
    /<regular expression>   Search for kth occurrence of regular expression [1]
    n                       Search for kth occurrence of last r.e [1]
    !<cmd> or :!<cmd>       Execute <cmd> in a subshell
    v                       Start up '%s' at current line
    ctrl-L                  Redraw screen
    :n                      Go to kth next file [1]
    :p                      Go to kth previous file [1]
    :f                      Display current file name and line number
    .                       Repeat previous command
nl: <spatie>            de volgende k regels tonen  [huidige schermgrootte]
    z                   de volgende k regels tonen  [huidige schermgrootte]*
    <enter>             de volgende k regels tonen  [1]*
    d of ctrl-D         de tekst k regels scrollen  [11]*
    q of Q of ctrl-C    afsluiten
    s                   een scherm verder en k regels overslaan  [1]
    f                   een scherm verder en k schermen overslaan  [1]
    b of ctrl-B         een scherm terug en k schermen overslaan  [1]
    =                   huidige regelnummer tonen
    /<reguliere exp.>   de k-de overeenkomst van deze expressie zoeken  [1]
    n                   de k-de overeenkomst van vorige expressie zoeken  [1]
    '                   terug naar waar de vorige zoekopdracht startte
    !<cmd> of :!<cmd>   de opdracht <cmd> in een sub-shell uitvoeren
    v                   `%s` starten, openend op de huidige regel
    ctrl-L              het scherm verversen (opnieuw tekenen)
    :n                  naar het k-de volgende bestand  [1]
    :p                  naar het k-de vorige bestand  [1]
    :f                  huidige bestandsnaam en regelnummer tonen
    .                   de vorige opdracht herhalen

en: ...back %d page | ...back %d pages
nl[0]: ...%d pagina terug
nl[1]: ...%d pagina's terug

en: ...skipping %d line | ...skipping %d lines
nl[0]: ...%d regel overslaand
nl[1]: ...%d regels overslaand

en: 
    ***Back***
nl: 
    ***Terug***

en: "%s" line %d
nl: "%s"  regel %d

en: [Not a file] line %d
nl: [Geen bestand]  regel %d

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: [Press 'h' for instructions.]
nl: [Druk op 'h' voor instructies.]

en: -------------------------------------------------------
      h                       this screen
      q or Q                  quit program
      <newline>               next page
      f                       skip a page forward
      d or ^D                 next halfpage
      l                       next line
      $                       last page
      /regex/                 search forward for regex
      ?regex? or ^regex^      search backward for regex
      . or ^L                 redraw screen
      w or z                  set page size and go to next page
      s filename              save current file to filename
      !command                shell escape
      p                       go to previous file
      n                       go to next file
    
    Many commands accept preceding numbers, for example:
    +1<newline> (next page); -1<newline> (previous page); 1<newline> (first page).
    
    See pg(1) for more information.
    -------------------------------------------------------
nl: -------------------------------------------------------
      h                       dit hulpscherm tonen
      q of Q                  programma afsluiten
      <Enter>                 volgende pagina
      f                       pagina overslaan
      d of ^D                 volgende halve pagina
      l                       volgende regel
      $                       laatste pagina
      /regex/                 vooruit zoeken naar reguliere expressie
      ?regex? of ^regex^      achteruit zoeken naar reguliere expressie
      . of ^L                 scherm verversen
      w of z                  paginagrootte instellen en naar volgende pagina
      s BESTAND               huidige bestand opslaan in BESTAND
      !OPDRACHT               deze OPDRACHT uitvoeren in de shell
      p                       naar vorige bestand gaan
      n                       naar volgende bestand gaan
    
    Veel opdrachten accepteren een voorafgaand getal, bijvoorbeeld:
    +1<Enter> (volgende pag.); -1<Enter> (vorige pag.); 1<Enter> (eerste pagina).
    
    Zie pg(1) voor meer informatie.
    -------------------------------------------------------

en:  %s [options] [+line] [+/pattern/] [files]
nl:  %s [opties] [+regel] [+/patroon/] [bestanden]

en: Browse pagewise through text files.
nl: Bladert paginagewijs door tekstbestanden.

en:  -number      lines per page
nl:  -GETAL       aantal regels per pagina

en:  -c           clear screen before displaying
nl:  -c           scherm wissen alvorens weergave te beginnen

en:  -e           do not pause at end of a file
nl:  -e           niet pauzeren aan einde van bestand

en:  -f           do not split long lines
nl:  -f           lange regels niet opsplitsen

en:  -n           terminate command with new line
nl:  -n           opdracht afsluiten met regeleindeteken

en:  -p <prompt>  specify prompt
nl:  -p <prompt>  te gebruiken prompt

en:  -r           disallow shell escape
nl:  -r           shell-stuurtekens niet toestaan

en:  -s           print messages to stdout
nl:  -s           meldingen tonen op standaarduitvoer

en:  +number      start at the given line
nl:  +GETAL       bij dit regelnummer beginnen

en:  +/pattern/   start at the line containing pattern
nl:  +/patroon/   bij regel beginnen die dit patroon bevat

en: option requires an argument -- %s
nl: optie vereist een argument -- %s

en: illegal option -- %s
nl: ongeldige optie -- %s

en: ...skipping forward
nl: ...verder...

en: ...skipping backward
nl: ...terug...

en: No next file
nl: Geen volgend bestand

en: No previous file
nl: Geen voorgaand bestand

en: Read error from %s file
nl: Leesfout in bestand %s

en: Unexpected EOF in %s file
nl: Onverwachte EOF in bestand %s

en: Unknown error in %s file
nl: Onbekende fout in bestand %s

en: Cannot create temporary file
nl: Kan geen tijdelijk bestand maken

en: RE error:
nl: Fout in reguliere expressie:

en: No remembered search string
nl: Geen eerdere zoektekst

en: cannot open
nl: kan deze niet openen:

en: saved
nl: opgeslagen

en: : !command not allowed in rflag mode.
nl: : !opdracht is niet toegestaan in beperkte modus.

en: fork() failed, try again later
nl: fork() is mislukt; probeer het later opnieuw

en: (Next file:
nl: (Volgende bestand:

en: %s %s Copyright (c) 2000-2001 Gunnar Ritter. All rights reserved.
nl: %s %s Copyright (C) 2000-2001 Gunnar Ritter.  Alle rechten voorbehouden.

en: failed to parse number of lines per page
nl: ontleden van regelaantal-per-pagina is mislukt

en:  %s [options] [<file> ...]
nl:  %s [opties] [<bestand>...]

en: Reverse lines characterwise.
nl: Keert regels tekensgewijs achterstevoren.

en:  -0, --zero     use the NUL byte as line separator
nl:  -0, --zero     de NUL-byte als regelscheider gebruiken

en: Do underlining.
nl: Onderstreept de tekst uit het gegeven bestand (of standaardinvoer).

en:  -t, -T, --terminal TERMINAL  override the TERM environment variable
nl:  -t, -T, --terminal TERMINAL  dit soort terminal gebruiken (i.p.v. $TERM)

en:  -i, --indicated              underlining is indicated via a separate line
nl:  -i, --indicated              onderstreping wordt getoond op een aparte regel

en: unknown escape sequence in input: %o, %o
nl: onbekende stuurcode in invoer: %o, %o

en: trouble reading terminfo
nl: problemen bij lezen van terminfo

en: terminal `%s' is not known, defaulting to `dumb'
nl: terminal '%s' is onbekend; 'dumb' wordt gebruikt
