LXPanel - en to sr translation catalogue (307 entries)

note: { "configure", N_("Preferences"), configure },
en: Run
sr: Pokreni

en: Restart
sr: Ponovo pokreni

en: Logout
sr: Odjavi se

en: Currently loaded plugins
sr: Dodaci koji su već u upotrebi

en: Stretch
sr: Razvuci

en: Add plugin to panel
sr: Dodaj dodatak na panel

en: Available plugins
sr: Dostupni dodaci

en: Logout command is not set
sr: Naredba za odjavljivanje nije postavljena

en: Select a directory
sr: Izaberite direktorijum

en: Select a file
sr: Izaberite datoteku

en: _Browse
sr: _Razgledaj

en: Really delete this panel?
    <b>Warning: This can not be recovered.</b>
sr: Želite li da obrišete ovaj panel?
    <b>PAŽNJA: Panel se ne može vratiti u ovo stanje.</b>

en: Confirm
sr: Potvrda

en: LXPanel
sr: LIks-Panel

en: Desktop panel for LXDE project
sr: Panel radne površi za LIks-DE radno okruženje

en: Add / Remove Panel Items
sr: Dodajte/Obrišite stavke u panelu

en: Remove "%s" From Panel
sr: Ukloni „%s“ sa panela

en: Panel Settings
sr: Podešavanja panela

en: Create New Panel
sr: Stvori novi panel

en: Delete This Panel
sr: Ukloni ovaj panel

en: About
sr: O programu

en: "%s" Settings
sr: „%s“ Podešavanja

en: Height in px:
sr: Visina:

en: Width:
sr: Širina:

en: Left
sr: levo

en: Right
sr: desno

en: Top
sr: gore

en: Bottom
sr: dole

en: lxpanel %s - lightweight GTK2+ panel for UNIX desktops
sr: lxpanel %s - olakšani GTK2+ panel za juniks radne površi

en: Command line options:
sr: Opcije linije naredbe:

en:  --help      -- print this help and exit
sr:  --help      -- štampa ovu pomoć i izlazi

en:  --version   -- print version and exit
sr:  --version   -- prikazuje informacije o izdanju i izlazi

en:  --log <number> -- set log level 0-5. 0 - none 5 - chatty
sr:  --log <number> -- postavi nivo dnevnika od 0-5. 0 - ništa 5 - razgovorljiv

note: g_print(_(" --configure -- launch configuration utility\n"));
en:  --profile name -- use specified profile
sr:  --profile name -- koristi određeni profil

en:  -h  -- same as --help
sr:  -h  -- isto kao --help

en:  -p  -- same as --profile
sr:  -p  -- isto kao --profile

en:  -v  -- same as --version
sr:  -v  -- isto kao --version

note: g_print(_(" -C  -- same as --configure\n"));
en: 
    Visit http://lxde.org/ for detail.
sr: 
    Više detalja o programu možete da pronađete na adresi http://lxde.org.

en: Enter the command you want to execute:
sr: Unesite naredbu koju želite da izvršite:

en: Show tooltips
sr: Prikaži obaveštenja

en: Icons only
sr: Samo ikone

en: Flat buttons
sr: Ravna dugmad

en: Show windows from all desktops
sr: Prikaži prozore sa svih radnih površi

en: Use mouse wheel
sr: Koristi točkić miša

en: Flash when there is any window requiring attention
sr: Trepći kada neki program zahteva pažnju

en: Combine multiple application windows into a single button
sr: Prikazuj više prozora programa kroz jedno dugme

en: Maximum width of task button
sr: Najveća širina radnog dugmeta

en: Spacing
sr: Razmak

en: <b>Connection</b>
sr: <b>Veza</b>

en: Status:
sr: Stanje:

en: _Name:
sr: _Naziv:

en: <b>Activity</b>
sr: <b>Radnja</b>

en: Received:
sr: Primljeno:

en: Sent:
sr: Poslato:

en: <b>Signal Strength</b>
sr: <b>Jačina signala</b>

en: General
sr: Opšte

en: <b>Internet Protocol (IPv4)</b>
sr: <b>Internet protokol (IPv4)</b>

en: Address:
sr: Adresa:

en: Destination:
sr: Odredište:

en: Broadcast:
sr: Opšta adresa:

en: Subnet Mask:
sr: Maska podmreže:

en: <b>Internet Protocol (IPv6)</b>
sr: <b>Internet protokol (IPv6)</b>

en: Scope:
sr: Oblast:

en: <b>Network Device</b>
sr: <b>Mrežni uređaj</b>

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Support
sr: Podrška

en: Con_figure
sr: P_odesi

en: Dynamic
sr: rastegljivo

en: Pixels
sr: piksela

en: % Percent
sr: % procenata

en: None
sr: Nijedan

en: Err
sr: Greška

en: Warn
sr: Upozorenje

en: All
sr: Sve

en: Panel Preferences
sr: Podešavanja panela

en: Edge:
sr: Uz ivicu:

en: Center
sr: na sredinu

en: Alignment:
sr: Ravnanje:

en: Margin in px:
sr: Margina:

en: <b>Position</b>
sr: <b>Razmeštaj</b>

en: Icon size in px:
sr: Veličina ikona:

en: <b>Size</b>
sr: <b>Veličina</b>

en: Geometry
sr: Dimenzije

en: System theme
sr: Sistemska tema

en: Solid color (with opacity)
sr: Osnovna boja (sa providnošću)

en: Image
sr: Slika

en: Select an image file
sr: Izaberite datoteku sa slikom

en: <b>Background</b>
sr: <b>Pozadina</b>

en: Custom color
sr: Boja po izboru

en: Size
sr: Veličina

en: <b>Font</b>
sr: <b>Slovni lik</b>

en: Appearance
sr: Izgled

en: Panel Applets
sr: Dodaci na panelu

en: Logout Command:
sr: Naredba za odjavljivanje:

en: Terminal Emulator:
sr: Emulator terminala:

en: File Manager:
sr: Upravnik datoteka:

en: <b>Set Preferred Applications</b>
sr: <b>Postavi podrazumevane programe</b>

en: Make window managers treat the panel as dock
sr: Predstavi ovaj panel upravnicima prozora kao obaveštajnu zonu („dock“)

en: Reserve space, and not covered by maximized windows
sr: Osiguraj prostor za panel, čak i ako su prozori uvećani

en: <b>Properties</b>
sr: <b>Osobine</b>

en: Minimize panel when not in use
sr: Sakrij panel kada se ne koristi

en: Size when minimized
sr: Veličina skrivenog panela

en: pixels
sr: piksela

en: <b>Automatic hiding</b>
sr: <b>Samosakrivanje panela</b>

en: Log level
sr: Opširnost dnevnika

en: <b>Log level</b>
sr: <b>Opširnost dnevnika</b>

en: Advanced
sr: Napredno

en: CPU Usage Monitor
sr: Pokazivač stanja procesora

en: Display CPU usage
sr: Prikaži stanje procesa

en: Desktop Number / Workspace Name
sr: Broj / Ime radne površi

en: Bold font
sr: Zadebljan slovni lik

en: Display desktop names
sr: Prikaži imena radnih površi

en: Display workspace number, by cmeury@users.sf.net
sr: Prikaži broj radne površi, od „cmeury@users.sf.net“

en: Display Image and Tooltip
sr: Prikaži sliku i obaveštenje

note: Add Raise menu item.
en: _Raise
sr: _Izdigni

note: Add Restore menu item.
en: R_estore
sr: _Vrati

note: Add Maximize menu item.
en: Ma_ximize
sr: _Uvećaj

note: Add Iconify menu item.
en: Ico_nify
sr: U_manji

en: Workspace _%d
sr: Površ _%d

en: Workspace %d
sr: Radna površ %d

note: Add "move to all workspaces" item.  This causes the window to be visible no matter what desktop is active.
en: _All workspaces
sr: Sve radne površi

note: Add Move to Workspace menu item as a submenu.
en: _Move to Workspace
sr: Pre_mesti na radnu površ

note: Add Close menu item.  By popular demand, we place this menu item closest to the cursor.
en: _Close Window
sr: _Zatvori prozor

en: Application Launch Bar
sr: Traka za pokretanje programa

en: Bar with buttons to launch application
sr: Traka sa dugmadima za pokretanje programa

en: Task Bar (Window List)
sr: Traka sa listom prozora

en: Taskbar shows all opened windows and allow to iconify them, shade or get focus
sr: Traka sa listom prozora prikazuje sve otvorene prozore i
     omogućuje upravljanje njima

en: Digital Clock
sr: Časovnik sa brojevima

en: Clock Format
sr: Način prikazivanja časovnika

en: Tooltip Format
sr: Način prikazivanja oblačića

en: Format codes: man 3 strftime; \%n for line break
sr: Za način prikaza pogledati: „man 3 strftime“;  Koristite „\%n“ za novu liniju (red)

en: Action when clicked (default: display calendar)
sr:  Na klik mišem pokreni (podrazumevano: prikazuje kalendar)

en: Tooltip only
sr: Samo oblačić sa savetom

en: Center text
sr: Tekst po sredini

en: Display digital clock and tooltip
sr: Prikaži časovnik sa brojevima i oblaćić

en: Add to desktop
sr: Dodaj na radnu površ

en: Properties
sr: Osobine

en: Menu
sr: Meni

en: Icon
sr: Ikona

en: Application Menu
sr: Meni sa programima

en: Separator
sr: Razdvajač

en: Add a separator to the panel
sr: Dodaj razdvajač na panel

en: Desktop Pager
sr: Izmenjivač radnih površi

en: Simple pager plugin
sr: Jednostavan dodatak za izmenu radnih površi

en: Spacer
sr: Držač razmaka

en: Allocate space
sr: Obezbedi prostor

en: System Tray
sr: Obaveštajna zona

en: System tray
sr: Obaveštajna zona

en: New session is required for this option to take effect
sr: Da bi se primenila ova opcija neophodna je nova sesija

note: dialog
en: Select Keyboard Model
sr: Izaberite model tastature

en: Description
sr: Opis

note: dialog
en: Select Layout Change Type
sr: Izaberite način promene rasporeda tastature

note: dialog
en: Add Keyboard Layout
sr: Dodaj raspored tastature

en: Flag
sr: Oznaka

en: Layout
sr: Raspored tastature

en: Keyboard Layout Handler
sr: Upravljač rasporeda tastature

en: Keyboard Model
sr: Model tastature

en: Keyboard Layouts
sr: Rasporedi tastature

en: Variant
sr: Oblik

en: Change Layout Option
sr: Postavka promene rasporeda tastature

en: Advanced setxkbmap Options
sr: Napredne opcije programa „setxkbmap“

en: Do _not reset existing options
sr: _Ne poništavaj postojeće opcije

en: Keep _system layouts
sr: Zadrži sistemski raspored tastature

en: Per Window Settings
sr: Podešavanja po prozoru

en: _Remember layout for each window
sr: Zapamti _raspored tastature za svaki prozor

en: Show Layout as
sr:  Prikaži raspored tastature kao

en: Custom Image
sr: Proizvoljna slika

en: Text
sr: Slovno

en: Panel Icon Size
sr: Veličina ikona u panelu

en: Handle keyboard layouts
sr: Upravljanje rasporedima tastature

en: Left click to iconify all windows.  Middle click to shade them.
sr: Levi klik za umanjivanje svih prozora. Srednji klik za njihovo uvlačenje.

en: Minimize All Windows
sr: Umanji sve prozore

en: Alternately iconify/shade and raise
sr: Naizmenično umanji/uvuci i izdigni

en: Sends commands to all desktop windows.
    Supported commands are 1) iconify and 2) shade
sr: Pošalji naredbu svim prozorima radne površi.
    Podržane su naredbe: 1) Umanji; i 2) Uvuci;

en: Open in _Terminal
sr: Otvori u _terminalu

en: Directory Menu
sr: Razgledaj direktorijume

en: Directory
sr: Direktorijum

en: Label
sr: Oznaka

en: Normal
sr: Normalno

en: Warning1
sr: Prvo upozorenje

en: Warning2
sr: Drugo upozorenje

en: Automatic sensor location
sr: Automatska lokacija senzora

en: Sensor
sr: Senzor

en: Automatic temperature levels
sr: Automatski nivoi temperature

en: Warning1 Temperature
sr: Temperatura — 1. upozorenje

en: Warning2 Temperature
sr: Temperatura — 2. upozorenje

en: Temperature Monitor
sr: Praćenje temperature

en: Display system temperature
sr: Prikaži temperaturu sistema

note: FIXME: display current level in tooltip. ex: "Volume Control: 80%" Display current level in tooltip.
en: Volume control
sr: Upravljanje glasnoćom

en: Volume Control
sr: Upravljanje glasnoćom

note: Create a frame as the child of the viewport.
en: Volume
sr: Glasnoća

note: Create a check button as the child of the vertical box.
en: Mute
sr: Utišaj

en: Error, you need to install an application to configure the sound (pavucontol, alsamixer ...)
sr: Greška! Najpre instalirajte neki program za podešavanje zvuka (pavucontol, alsamixer ...)

en: Display and control volume for ALSA
sr: Prikaz i upravljanje glasnoćom (ALSA posrednik)

en: <Hidden Access Point>
sr: <Skrivena pristupna tačka (AP)>

en: Wireless Networks not found in range
sr: Nema dostupnih bežičnih mreža

note: Repair
en: Repair
sr: Popravi

note: interface down
en: Disable
sr: Isključi

en: Wireless Connection has no connectivity
sr: Bežična veza nije uspostavljena

en: Network cable is plugged out
sr: Odspojen je mrežni kabal

en: Connection has limited or no connectivity
sr: Veza je ili ograničena ili nije uspostavljena

en: IP Address:
sr: IP adresa:

en: Remote IP:
sr: Udaljena IP:

en: Netmask:
sr: Mrežna maska:

en: Activity
sr: Aktivnost

en: Sent
sr: Poslato

en: Received
sr: Primljeno

en: bytes
sr: bajta

en: packets
sr: paketa

en: Wireless
sr: Bežično

en: Protocol:
sr: Protokol:

en: HW Address:
sr: Hardverska adresa

en: Manage Networks
sr: Upravljanje mrežama

en: Monitor and Manage networks
sr: Praćenje i upravljanje mrežama

note: create dialog
en: Setting Encryption Key
sr: Postavljanje ključa za šifrovanje

note: messages
en: This wireless network was encrypted.
    You must have the encryption key.
sr: Ova bežična mreža je zaštićena.
    Morate imati ključ za šifrovanje

en: Encryption Key:
sr: Ključ za šifrovanje:

en: Interface to monitor
sr: Prati ovaj interfejs

en: Config tool
sr: Alatka za podešavanje

en: Network Status Monitor
sr: Pratilac stanja mreže

en: Monitor network status
sr: Prati stanje mreže

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Connection Properties
sr: Osobine veze

en: Connection Properties: %s
sr: Osobine veze: %s

en: %lu packet | %lu packets
sr[0]: %lu paket
sr[1]: %lu paketa
sr[2]: %lu paketa

en: There was an error displaying help:
    %s
sr: Kod prikazivanja pomoći desila se greška:
    %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
sr: Neuspelo pokretanje programa za podešavanje vremena: %s

en: Network Connection: %s
sr: Veza na mrežu: %s

en: Network Connection
sr: Veza na mrežu

en: Interface
sr: Interfejs

en: The current interface the icon is monitoring.
sr: Ikona trenutnog interfejsa prati stanje interfejsa.

en: Orientation
sr: Orijentacija

en: The orientation of the tray.
sr: Orijentacija Obaveštajne zone.

en: Tooltips Enabled
sr: Oblačići se prikazuju

en: Whether or not the icon's tooltips are enabled.
sr: Da li da prikazujem oblačiće sa opisom ikona.

en: Show Signal
sr: Prikaži signal

en: Whether or not the signal strength should be displayed.
sr: Da li da jačina signala bude prikazivana ili ne.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    
    %s
sr: Zamolite administratora sistema da reši sledeći problem:
    
    %s

en: Name
sr: Ime

en: The interface name
sr: Ime interfejsa

en: State
sr: Stanje

en: The interface state
sr: Stanje interfejsa

en: Stats
sr: Statistike

en: The interface packets/bytes statistics
sr: Statistika interfejsa (paketa/bajtova)

en: Whether the interface is a wireless interface
sr: Da li je interfejs bežične mreže

en: Wireless signal strength percentage
sr: Snaga signala bežične mreže u procentima

en: Error
sr: Greška

en: The current error condition
sr: Karakter trenutne greške

en: Unable to open socket: %s
sr: Ne mogu otvoriti soket: %s

en: SIOCGIFFLAGS error: %s
sr: SIOCGIFFLAGS greška: %s

en: Ethernet
sr: Lokalna mreža

en: Point-to-Point Protocol
sr: PPP protokol

en: Local Loopback
sr: Lokalna povratna veza

en: SIOCGIFCONF error: %s
sr: SIOCGIFCONF greška: %s

en: No network devices found
sr: Nema pronađenih mrežnih urećaja

en: Cannot open /proc/net/dev: %s
sr: Ne mogu da otvorim /proc/net/dev: %s

en: Could not parse /proc/net/dev. Unknown format.
sr: Ne mogu da protumačim /proc/net/dev. Nije mi poznat format datoteke.

en: Could not parse interface name from '%s'
sr: Ne mogu da pročitam ime interfejsa iz „%s“

en: Could not parse interface statistics from '%s'. prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;
sr: Ne mogu da pročitam statistiku za interfejs iz „%s“. prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;

en: Could not parse /proc/net/wireless. Unknown format.
sr: Ne mogu da protumačim „/proc/net/wireless“. Nije mi poznat format datoteke.

en: Could not parse wireless details from '%s'. link_idx = %d;
sr: Ne mogu da protumačim podatke o bežičnoj mreži iz „%s“. link_idx = %d;

en: Could not connect to interface, '%s'
sr: Ne mogu da se povežem na interfejs, „%s“

en: Could not send ioctl to interface, '%s'
sr: Ne mogu da pošaljem „ioctl“ ka interfejsu, „%s“

en: Could not parse command line '%s': %s
sr: Ne mogu da protumačim komandnu liniju „%s“: %s

en: Could not parse 'netstat' output. Unknown format
sr: Ne mogu da protumačim izlaz „netstat“ naredbe. Nije mi poznat format.

en: Disconnected
sr: Nepovezan

en: Idle
sr: Neuposlen

en: Sending
sr: Slanje

en: Receiving
sr: Prijem

en: Sending/Receiving
sr: Slanje/Prijem

en: Battery: %d%% charged, %d:%02d until full
sr: Baterija: %d%% napunjena, %d:%02d dok ne bude puna

en: Battery: %d%% charged, %d:%02d left
sr: Baterija: %d%% napunjena, %d:%02d preostalo

en: Battery: %d%% charged
sr: Baterija: %d%% napunjena

en: No batteries found
sr: Nema baterija

en: Battery Monitor
sr: Pokazivač stanja baterije

en: Hide if there is no battery
sr: Ne prikazuj ako nema baterije

en: Alarm command
sr: Naredba za uzbunjivanje

en: Alarm time (minutes left)
sr: Vreme za uzbunu (preostalo minuta)

en: Background color
sr: Pozadinska boja

en: Charging color 1
sr: Boja pri punjenju 1

en: Charging color 2
sr: Boja pri punjenju 2

en: Discharging color 1
sr: Boja pražnjenja 1

en: Discharging color 2
sr: Boja pražnjenja 2

en: Border width
sr: Širina ivice

en: Display battery status using ACPI
sr: Prikaži stanje baterije koristeći ACPI

en: Show CapsLock
sr: Prikaži „CapsLock“

en: Show NumLock
sr: Prikaži „NumLock“

en: Show ScrollLock
sr: Prikaži „ScrollLock“

en: Keyboard LED
sr: LED diode tastature

en: Indicators for CapsLock, NumLock, and ScrollLock keys
sr: Pokazivač stanja „CapsLock“, „NumLock“ i „ScrollLock“ dugmadi

note: A label to allow for click through
en: No Indicators
sr: Nema indikatora

en: Indicator Applications
sr: Programi u indikatoru

en: Clock Indicator
sr: Sat (indikator)

en: Messaging Menu
sr: Meni za poruke

en: Network Menu
sr: Meni za mrežu

en: Session Menu
sr: Meni za sesiju

en: Sound Menu
sr: Meni za zvuk

en: Indicator applets
sr: Indikator apleti

en: Add indicator applets to the panel
sr: Dodaj indikator aplete na panel

en: CPU usage: %.2f%%
sr: Stanje procesora: %.2f%%

en: RAM usage: %.1fMB (%.2f%%)
sr: Stanje memorije: %.1fMB (%.2f%%)

en: CPU color
sr: Boja za procesor

en: Display RAM usage
sr: Prikaži zauzetost memorije

en: RAM color
sr: Boja za memoriju

en: Action when clicked (default: lxtask)
sr: Na klik mišem pokreni (podrazumevano: Praćenje sistema)

en: Resource monitors
sr: Nadgledači resursa

en: Display monitors (CPU, RAM)
sr: Prikaži nadgledače (procesor, memorija)
