VDR 1.5.7 - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Import EPG of an other VDR
it: Importa EPG da un'altra VDR

en: Synchronize EPG
it: Sincronizza EPG

en: all
it: tutti

en: analog
it: analogici

en: Hide mainmenu entry
it: Nascondi voce menu principale

en: Server IP
it: IP server

en: Server port
it: Porta server

en: from svdrpservice
it: da svdrpservice

en: Connection attempts
it: Tentativo connessione

en: Update "now" and "next" first
it: Agg. prima Adesso/Prossimi

en: Sync channel by channel
it: Sincronizza canale per canale

en: EPG sync on startup
it: Sincronizza EPG all'avvio

en: Map channels by
it: Mappa canali per

en: Target channels
it: Canali di destinazione

en: EpgSync: Unable to connect to Server
it: EpgSync: Impossibile connettersi al server
