vdr-femon 2.4.0 - en to hu translation catalogue (83 entries)

en: DVB Signal Information Monitor (OSD)
hu: DVB jelszint monitor (OSD)

en: Signal Information
hu: Jel információ

en: Femon not available
hu: Femon nem elérhető

en: Transponder Information
hu: Transponder infó

en: Bitrate
hu: Bitráta

en: Stream Information
hu: Adatfolyam infó

en: Video Stream
hu: Videó adatfolyam

en: Codec
hu: Kodek

en: Aspect Ratio
hu: Méretarány

en: Frame Rate
hu: Képfrissítés

en: Video Format
hu: Videó formátum

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Audio Stream
hu: Hang adatfolyam

en: Channel Mode
hu: Hangsáv mód

en: Sampling Frequency
hu: Mintavételezési frekvencia

en: AC-3 Stream
hu: AC-3 adatfolyam

en: Bit Stream Mode
hu: Bit Stream mód

en: Audio Coding Mode
hu: Hang kódolási mód

en: Center Mix Level
hu: Középcsatorna keverési jelszintje

en: Surround Mix Level
hu: Térhatás csatorna keverési szintje

en: Dolby Surround Mode
hu: Dolby Surround mód

en: Low Frequency Effects
hu: LFE - alacsony frekvenciás effektek

en: Dialogue Normalization
hu: Párbeszéd jelszint normalizálása

en: basic
hu: alap

en: stream
hu: adatfolyam (stream)

en: Classic
hu: Klasszikus

en: DeepBlue
hu: Sötétkék

en: Duotone
hu: Kétszínű (duotone)

en: SilverGreen
hu: Ezüst-zöld

en: Hide main menu entry
hu: Menübejegyzés elrejtése

en: Define whether the main menu entry is hidden.
hu: Meghatározza, hogy megjelenjen-e a főmenüben.

en: Default display mode
hu: Alapértelmezett megjelenítési mód

en: Define the default display mode at startup.
hu: Bekapcsoláskor melyik megjelenítési móddal induljon.

en: Define the used OSD skin.
hu: Az OSD bőr kiválasztása.

en: Define the used OSD theme.
hu: Az OSD téma kiválasztása.

en: Position
hu: Elhelyezés

en: Define the position of OSD.
hu: A képernyőelhelyezés kiválasztása

en: Downscale OSD size [%]
hu: Az OSD leméretezése [%]

en: Define the downscale ratio for OSD size.
hu: Az OSD méretének leméretezése százalékban.

en: Red limit [%]
hu: Piros színt határa [%]

en: Define a limit for red bar, which is used to indicate a bad signal.
hu: A piros sáv határának beállítása, ezt használjuk a nem elégséges jelszint kijelzéséhez.

en: Green limit [%]
hu: Zöld színt határa [%]

en: Define a limit for green bar, which is used to indicate a good signal.
hu: A zöld sáv határának beállítása, ezt használjuk az elégséges jelszint kijelzéséhez.

en: OSD update interval [0.1s]
hu: OSD frissítésének gyakorisága [0.1mp]

en: Define an interval for OSD updates. The smaller interval generates higher CPU load.
hu: Meghatározza, hogy milyen gyakran legyen frissítve az OSD. Kisebb intervallum nagyobb CPU terhelést eredményez.

en: Analyze stream
hu: Adatfolyam (stream) elemzése.

en: Define whether the DVB stream is analyzed and bitrates calculated.
hu: Meghatározza, hogy a DVB adatfolyam elemzésre kerüljön-e, és számolódjon-e bitráta.

en: Calculation interval [0.1s]
hu: Számítás gyakorisága [0.1mp]

en: Define an interval for calculation. The bigger interval generates more stable values.
hu: Meghatározza, hogy milyen gyakran történjen számítás. Nagyobb intervallum pontosabb értékeket eredményez.

en: Use SVDRP service
hu: SVDRP szolgáltatás használata.

en: Define whether the SVDRP service is used in client/server setups.
hu: Ki-bekapcsolja az SVDRP szolgáltatást, amely kliens-szerver környezetben használatos.

en: SVDRP service port
hu: Az SVDRP szolgáltatás portja

en: Define the port number of SVDRP service.
hu: Meghatározza, hogy melyik porton fut az SVDRP.

en: SVDRP service IP
hu: Az SVDRP szolgáltatás IP-je

en: Define the IP address of SVDRP service.
hu: Meghatározza, hogy milyen IP címen fut az SVDRP szolgáltatás.

en: Help
hu: Segítség

en: Fixed
hu: Állandó

en: Analog
hu: analog

en: stereo
hu: sztereó

en: joint Stereo
hu: joint sztereó

en: dual
hu: duál

en: mono
hu: monó

en: interlaced
hu: váltottsávos

en: progressive
hu: progresszív

en: reserved
hu: fenntartott

en: extended
hu: kiterjesztett

en: unknown
hu: ismeretlen

en: component
hu: komponens

en: Complete Main (CM)
hu: Mestercsatorna (CM)

en: Music and Effects (ME)
hu: Zene és effektek (ME)

en: Visually Impaired (VI)
hu: Látáskárosultak (VI)

en: Hearing Impaired (HI)
hu: Halláskárosultak (HI)

en: Dialogue (D)
hu: Párbeszéd (D)

en: Commentary (C)
hu: Narráció (C)

en: Emergency (E)
hu: Sürgősségi (E)

en: Voice Over (VO)
hu: Rábeszélés (VO)

en: C
hu: K

en: L
hu: B

en: R
hu: J

en: SL
hu: BS

en: SR
hu: JS

en: not indicated
hu: nincs feltüntetve

en: free
hu: szabad
