vdr-femon 2.4.0 - en to sk translation catalogue (87 entries)

en: DVB Signal Information Monitor (OSD)
sk: DVB Informácie o signále (OSD)

en: Signal Information
sk: Informácie o signále

en: Femon not available
sk: Femon nie je k dispozícii

en: Audio
sk: Zvuk

en: Transponder Information
sk: Informácie transpondéra

en: Coderate
sk: rýchlosť kódovania

en: Protocol
sk: Protokol

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Stream Information
sk: Informácie o dátovom toku

en: Video Stream
sk: Video stopa

en: Codec
sk: kodek

en: Aspect Ratio
sk: Pomer strán

en: Frame Rate
sk: Počet snímkov

en: Video Format
sk: Video formát

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Audio Stream
sk: Zvuková stopa

en: Channel Mode
sk: režim kanála

en: Sampling Frequency
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: AC-3 Stream
sk: AC-3 dátový tok

en: Bit Stream Mode
sk: režim bitového toku

en: Audio Coding Mode
sk: Režím kódovania zvuku

en: Center Mix Level
sk: Úroveň Center mix

en: Surround Mix Level
sk: Úroveň Surround mix

en: Dolby Surround Mode
sk: Dolby Surround režím

en: Low Frequency Effects
sk: Basové efekty

en: Dialogue Normalization
sk: Štandartný dialóg

en: basic
sk: Štandardtný

en: transponder
sk: Transpondér

en: stream
sk: dátový tok

en: Classic
sk: Klasický

en: DeepBlue
sk: tmavo modrá

en: SilverGreen
sk: strieborno zelená

en: Hide main menu entry
sk: Schovať položku v hlavnom menu

en: Define whether the main menu entry is hidden.
sk: Určite, či v hlavnom menu bude položka skrytá.

en: Default display mode
sk: Štandardný režim zobrazenia

en: Define the default display mode at startup.
sk: Zadajte predvolený režim zobrazenia pri spustení.

en: Define the used OSD skin.
sk: Zadajte použitý OSD vzhľad.

en: Define the used OSD theme.
sk: Definujte použitú OSD tému.

en: Position
sk: Pozícia

en: Define the position of OSD.
sk: Definujte pozíciu OSD.

en: Downscale OSD size [%]
sk: Zmenšiť veľkosť OSD [%]

en: Define the downscale ratio for OSD size.
sk: Zadajte zmenšenie pomeru pre OSD veľkosti.

en: Red limit [%]
sk: Červený limit [%]

en: Define a limit for red bar, which is used to indicate a bad signal.
sk: Zadajte limit pre červený pruh , ktorý sa používa na označenie zlého signálu.

en: Green limit [%]
sk: Zelený limit [%]

en: Define a limit for green bar, which is used to indicate a good signal.
sk: Zadajte limit pre zeleného pruhu, ktorý sa použije na označenie dobrého signálu.

en: OSD update interval [0.1s]
sk: OSD aktualizačný interval [0.1s]

en: Define an interval for OSD updates. The smaller interval generates higher CPU load.
sk: Zadajte interval pre aktualizácie OSD. Menší interval vytvára vyššie zaťaženie CPU.

en: Analyze stream
sk: Analýza dátového toku

en: Define whether the DVB stream is analyzed and bitrates calculated.
sk: Zadajte či sa DVB prúd analyzuje a dátový tok vypočíta.

en: Calculation interval [0.1s]
sk: Výpočtový interval [0.1s]

en: Define an interval for calculation. The bigger interval generates more stable values.
sk: Zadajte interval pre výpočet. Väčší interval vytvára stabilnejšie hodnoty.

en: Use SVDRP service
sk: Použiť SVDRP službu

en: Define whether the SVDRP service is used in client/server setups.
sk: Zadajte či sa použije služba SVDRP v klient / server nastaveniach.

en: SVDRP service port
sk: Port SVDRP služby

en: Define the port number of SVDRP service.
sk: Zadajte číslo portu služby SVDRP.

en: SVDRP service IP
sk: IP SVDRP služby

en: Define the IP address of SVDRP service.
sk: zadajte IP adresu služby SVDRP.

en: Help
sk: Pomoc

en: Fixed
sk: Pevné

en: Analog
sk: Analóg

en: MPEG-1 Layer I
sk: MPEG-1 vrstva I

en: MPEG-1 Layer II
sk: MPEG-1 vrstva II

en: MPEG-1 Layer III
sk: MPEG-1 vrstva III

en: MPEG-2 Layer I
sk: MPEG-2 vrstva I

en: MPEG-2 Layer II
sk: MPEG-2 vrstva II

en: MPEG-2 Layer III
sk: MPEG-2 vrstva III

en: joint Stereo
sk: spojené stereo

en: dual
sk: dvojitý

en: interlaced
sk: prekladaný

en: progressive
sk: progresívny

en: reserved
sk: obsadený

en: extended
sk: rozšírený

en: unknown
sk: neznámy

en: component
sk: súčasť

en: Complete Main (CM)
sk: Kompletne hlavné (CM)

en: Music and Effects (ME)
sk: Hudba a efekty (ME)

en: Visually Impaired (VI)
sk: zrakovo postihnutí (VI)

en: Hearing Impaired (HI)
sk: sluchovo postihnutí (HI)

en: Dialogue (D)
sk: Dialóg (D)

en: Commentary (C)
sk: Komentár (C)

en: Emergency (E)
sk: Pohotovostný (E)

en: Voice Over (VO)
sk: Viacvrstvový hlas (VO)

en: Ch1
sk: kanál1

en: Ch2
sk: kanál2

en: not indicated
sk: nie je uvedené

en: free
sk: voľný
