vdr - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: markad still running
fi: Mainosten merkintä yhä aktiivinen

en: markad status
fi: Mainosten merkintä

en: Mark advertisements
fi: Merkitse mainokset automaattisesti

en: running
fi: aktiivinen

en: sleeping
fi: nukkumassa

en: inactive
fi: ei aktiivinen

en: stopped
fi: pysäytetty

en: unknown
fi: tuntematon

en: Recording	 Status
fi: Tallenne	 Status

en: no running markad found
fi: ei aktiivisia tehtäviä

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Continue
fi: Jatka

en: after
fi: tallennuksen jälkeen

en: during
fi: tallennuksen aikana

en: never
fi: ei koskaan

en: disable
fi: poissa käytöstä

en: deprecated, do not use
fi: vanhentunut, älä käytä

en: enable
fi: käytössä

en: execution
fi: Suorita tehtävä

en: use VPS
fi: Käytä VPS:ää

en: log VPS events
fi: Kirjoita VPS-tapahtumat lokiin

en:   during another recording
fi:   toisen tallennuksen aikana

en:   while replaying
fi:   tallenteen toiston aikana

en: scan only channels with logo
fi: Käytä vain logollisilla kanavilla

en: deferred shutdown
fi: Viivästetty sammutus

en: ignore timer margins
fi: Älä huomioi ajastinmarginaaleja

en: optimize marks (overlaps and logo marks adjustments
fi: Optimoi merkinnät (päällekkäisyydet ja logomerkintöjen hienosäätö)

en: OSD message
fi: Käytä kuvaruutuviestejä

en: SVDR port number
fi: SVDR-portin numero

en: verbose logging
fi: Käytä laajennettua lokikirjoitusta

en: log to recording directory
fi: Kirjoita lokitiedosto tallennehakemistoon

en: hide mainmenu entry
fi: Piilota valinta päävalikosta

en: extract logos from recording
fi: Ota logot tallenteesta

en: full decode recording (WARNING: high cpu consumption)
fi: Tallenteen täysi dekoodaus (VAROITUS: käyttää paljon prosessoriaikaa)

en: show list
fi: Näytä lista

en: list
fi: Lista

en: back
fi: Takaisin
