vdr - en to it translation catalogue (27 entries)

en: markad still running
it: Marcatore ancora in esecuzione

en: markad status
it: Stato marcatori

en: Mark advertisements
it: Segna i marcatori della pubblicità

en: running
it: in esecuzione

en: sleeping
it: sospeso

en: inactive
it: non attivo

en: zombie
it: terminato

en: stopped
it: fermo

en: unknown
it: sconosciuto

en: Recording	 Status
it: Registrazioni	 Stato

en: no running markad found
it: Nessun marcatore in esec. trovato

en: Pause
it: Pausa

en: Continue
it: Continua

en: after
it: dopo

en: during
it: durante

en: execution
it: Esecuzione

en:   during another recording
it:   durante un'altra registrazione

en:   while replaying
it:   durante la riproduzione

en: scan only channels with logo
it: Scansione solo canali con loghi

en: ignore timer margins
it: Ignora margini timer

en: OSD message
it: Messaggio OSD

en: verbose logging
it: Log dettagliato

en: log to recording directory
it: Log nella directory di registrazione

en: hide mainmenu entry
it: Nascondi voce menu principale

en: show list
it: Mostra elenco

en: list
it: Elenco

en: back
it: Indietro
