VDR 1.5.9 - en to fi translation catalogue (111 entries)

en: unknown
fi: tuntematon

en: Remote CDDB lookup...
fi: Kysytään CDDB-tietoja...

en: Select
fi: Valitse

en: Parent
fi: Takaisin

en: ID3 info
fi: ID3-info

en: Scanning directory...
fi: Selataan hakemistoa...

en: Error scanning directory!
fi: Hakemiston avaaminen epäonnistui!

en: Mount
fi: Kiinnitä

en: Unmount
fi: Irrota

en: Eject
fi: Avaa

en: Selected source is not mounted!
fi: Valittu lähde ei ole kiinnitetty!

en: Mount failed!
fi: Kiinnittäminen epäonnistui!

en: Mount succeeded
fi: Kiinnittäminen onnistui

en: Unmount succeeded
fi: Irrottaminen onnistui

en: Unmount failed!
fi: Irrottaminen epäonnistui!

en: Eject failed!
fi: Aseman avaaminen epäonnistui!

en: MP3
fi: MP3-soitin

en: Setup.MP3$Audio output mode
fi: Äänen ulostulomoodi

en: Setup.MP3$Audio mode
fi: Äänimoodi

en: Round
fi: pyöristetty

en: Dither
fi: ditteroitu

en: Setup.MP3$Use 48kHz mode only
fi: Käytä vain 48kHz moodia

en: classic
fi: klassinen

en: via skin
fi: ulkoasun mukaan

en: Setup.MP3$Replay display
fi: Toistotilan näyttömoodi

en: Setup.MP3$Display mode
fi: Näyttömoodi

en: Black
fi: musta

en: Live
fi: live

en: Images
fi: kansikuva

en: Setup.MP3$Background mode
fi: Taustamoodi

en: Setup.MP3$Initial loop mode
fi: Jatkuva soitto oletuksena

en: Setup.MP3$Initial shuffle mode
fi: Satunnaissoitto oletuksena

en: Setup.MP3$Abort player at end of list
fi: Keskeytä soittolistan loputtua

en: disabled
fi: pois

en: ID3 only
fi: vain ID3

en: ID3 & Level
fi: ID3 & taso

en: Setup.MP3$Background scan
fi: Taustaskannaus

en: Setup.MP3$Editor display mode
fi: Muokkaustilan näyttömoodi

en: Filenames
fi: tiedostonimet

en: ID3 names
fi: ID3-nimet

en: Setup.MP3$Mainmenu mode
fi: Päävalikon tila

en: Playlists
fi: soittolistat

en: Browser
fi: selain

en: Setup.MP3$Keep selection menu
fi: Pidä valintaikkunaa auki

en: Setup.MP3$Title/Artist order
fi: Näytä kappale ja esittäjä

en: Normal
fi: normaalisti

en: Reversed
fi: käännettynä

en: Hide mainmenu entry
fi: Piilota valinta päävalikosta

en: Setup.MP3$Normalizer level
fi: Normalisoinnin taso

en: Setup.MP3$Limiter level
fi: Rajoittimen taso

en: Setup.MP3$Use HTTP proxy
fi: Käytä HTTP-välityspalvelinta

en: Setup.MP3$HTTP proxy host
fi: HTTP-välityspalvelimen osoite

en: Setup.MP3$HTTP proxy port
fi: HTTP-välityspalvelimen portti

en: local only
fi: vain paikallinen

en: local&remote
fi: paikallinen & etä

en: Setup.MP3$CDDB for CD-Audio
fi: CDDB-tietokanta

en: Setup.MP3$CDDB server
fi: CDDB-palvelin

en: Setup.MP3$CDDB port
fi: CDDB-palvelimen portti

en: ID3 information
fi: ID3-informaatio

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Length
fi: Pituus

en: Title
fi: Kappale

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Album
fi: Albumi

en: Year
fi: Vuosi

en: Samplerate
fi: Näytteenottotaajuus

en: Bitrate
fi: Bittinopeus

en: Directory browser
fi: Hakemistoselain

en: Playlist editor
fi: Soittolistan muokkaus

en: Add
fi: Lisää

en: Remove
fi: Poista

en: Add recursivly?
fi: Lisää rekursiivisesti?

en: Empty directory!
fi: Hakemisto on tyhjä!

en: Remove entry?
fi: Poistetaanko merkintä?

en: Add all
fi: Lisää kaikki

en: Rename playlist
fi: Nimeä soittolista

en: Old name:
fi: Vanha nimi

en: New name
fi: Uusi nimi

en: Source
fi: Lähde

en: Browse
fi: Selaa

en: Rename
fi: Nimeä

en: Scanning playlists...
fi: Selataan soittolistoja...

en: Error scanning playlists!
fi: Soittolistojen lukeminen epäonnistui!

en: Delete playlist?
fi: Poistetaanko soittolista?

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Error deleting playlist!
fi: Soittolistan poistaminen epäonnistui!

en: unnamed
fi: nimetön

en: Error creating playlist!
fi: Soittolistan luominen epäonnistui!

en: Error renaming playlist!
fi: Soittolistan uudelleennimeäminen epäonnistui!

en: Error loading playlist!
fi: Soittolistan avaaminen epäonnistui!

en: Can't edit a WinAmp playlist!
fi: WinAmp-soittolistaa ei voida muokata!

en: Loading playlist...
fi: Avataan soittolistaa...

en: MP3 source
fi: MP3-lähde

en: Play all
fi: Soita kaikki

en: Building playlist...
fi: Muodostetaan soittolistaa...

en: Error building playlist!
fi: Soittolistan muodostaminen epäonnistui!

en: A versatile audio player
fi: Monipuolinen audiosoitin

en: MPlayer
fi: MPlayer-mediasoitin

en: Setup.MPlayer$Control mode
fi: Komentotila

en: Traditional
fi: perinteinen

en: Slave
fi: orja

en: global only
fi: globaali

en: local first
fi: paikallinen

en: Setup.MPlayer$Resume mode
fi: Resume-toiminto

en: Setup.MPlayer$Slave command key
fi: Orjakomento näppäimelle

en: MPlayer Audio ID
fi: MPlayerin ääniraidan valinta

en: Audiostream ID
fi: Ääniraidan ID

en: MPlayer browser
fi: MPlayer-hakemistoselain

en: MPlayer source
fi: MPlayer-lähde

en: Media replay via MPlayer
fi: MPlayeriin perustuva mediasoitin

en: Connecting to stream server ...
fi: Yhdistetään palvelimeen...
