VDR 1.5.9 - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: unknown
sv: okänd

en: Remote CDDB lookup...
sv: Fjärrförfrågan till CDDB...

en: Select
sv: Välj

en: Parent
sv: Tillbaka

en: Scanning directory...
sv: Söker igenom katalog...

en: Error scanning directory!
sv: Kunde inte läsa katalogen!

en: Mount
sv: Montera

en: Unmount
sv: Avmontera

en: Selected source is not mounted!
sv: Den valda källan är inte monterad!

en: Mount failed!
sv: Monteringen misslyckades!

en: Mount succeeded
sv: Monteringen lyckades

en: Unmount succeeded
sv: Avmonteringen lyckades

en: Unmount failed!
sv: Avmonteringen misslyckades!

en: Eject failed!
sv: Mata ut!

en: Setup.MP3$Audio mode
sv: Audioläge

en: Round
sv: Avrunda

en: Setup.MP3$Use 48kHz mode only
sv: Använd endast 48Khz-läge

en: Setup.MP3$Display mode
sv: Visuellt läge

en: Black
sv: Svart

en: Setup.MP3$Background mode
sv: Bakgrundsläge

en: Setup.MP3$Initial loop mode
sv: Normalt upprepningsläge

en: Setup.MP3$Initial shuffle mode
sv: Normalt blandläge

en: disabled
sv: avstängd

en: Setup.MP3$Editor display mode
sv: Redigerarens visuella läge

en: Filenames
sv: Filnamn

en: ID3 names
sv: ID3 namn

en: Setup.MP3$Mainmenu mode
sv: Huvudmenyläge

en: Playlists
sv: Spellistor

en: Browser
sv: Bläddra

en: Setup.MP3$Normalizer level
sv: Normaliseringsnivå

en: Setup.MP3$Limiter level
sv: Begränsningsnivå

en: Setup.MP3$Use HTTP proxy
sv: Använd en HTTP-proxy

en: Setup.MP3$HTTP proxy host
sv: HTTP-proxyns namn

en: Setup.MP3$HTTP proxy port
sv: HTTP-proxyns port

en: Setup.MP3$CDDB for CD-Audio
sv: CDDB för CD-audio

en: Setup.MP3$CDDB server
sv: CDDB server

en: Setup.MP3$CDDB port
sv: CDDB port

en: Filename
sv: Filnamn

en: Length
sv: Längd

en: Title
sv: Tittel

en: Year
sv: År

en: Samplerate
sv: Samplingshastighet

en: Bitrate
sv: Bithastighet

en: Directory browser
sv: Katalogbläddrare

en: Playlist editor
sv: Spellisteditor

en: Add
sv: Lägg till

en: Remove
sv: Radera

en: Add recursivly?
sv: Lägg till rekursivt?

en: Empty directory!
sv: Tom katalog!

en: Remove entry?
sv: Radera post?

en: Add all
sv: Lägg till alla

en: Rename playlist
sv: Döp om spellistan

en: Old name:
sv: Gammalt namn:

en: New name
sv: Nytt namn

en: Source
sv: Källa

en: Browse
sv: Bläddra

en: Rename
sv: Döp om

en: Scanning playlists...
sv: Söker spellistor...

en: Error scanning playlists!
sv: Fel uppstod då spellistorna lästes!

en: Delete playlist?
sv: Radera spellista?

en: Are you sure?
sv: Är du säker?

en: Error deleting playlist!
sv: Fel uppstod då spellistan raderades!

en: unnamed
sv: namnlös

en: Error creating playlist!
sv: Fel uppstod då spellistan skapades!

en: Error renaming playlist!
sv: Fel uppstod då spellistan döptes om!

en: Error loading playlist!
sv: Fel uppstod då spellistan lästes in!

en: Can't edit a WinAmp playlist!
sv: Kan inte redigera en WinAmp-spellista!

en: Loading playlist...
sv: Läser in spellista...

en: MP3 source
sv: MP3 källa

en: Play all
sv: Spela alla

en: Building playlist...
sv: Skapar en spellista...

en: Error building playlist!
sv: Fel uppstod då spellistan skapades!

en: Setup.MPlayer$Control mode
sv: Kontrolläge

en: Traditional
sv: Traditionell

en: Slave
sv: Slav

en: MPlayer browser
sv: MPlayer-bläddrare

en: MPlayer source
sv: MPlayer källa

en: Connecting to stream server ...
sv: Kontaktar stream-server...
