VDR 1.5.7 - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Channel (press OK):
it: Canale (premi OK):

en: Page
it: Pagina

en: not found
it: non trovata

en: Displays teletext on the OSD
it: Mostra il teletext in OSD

en: Zoom
it: Ingrandisci

en: Half page
it: Metà pagina

en: Change channel
it: Cambia canale

en: Switch background
it: Cambia sfondo

en: Jump to...
it: Vai a...

en: Hide mainmenu entry
it: Nascondi voce menu principale

en: Show clock
it: Mostra orologio

en: Auto-update pages
it: Aggiorn. automatico pagine

en: Background transparency
it: Trasparenza sfondo

en: Key bindings
it: Tasti associati

en:   Page number
it:   Numero pagina
