VDR 1.5.7 - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Teletext
pt: Teletexto

en: Channel (press OK):
pt: Sender (Prima OK):

en: Page
pt: Página

en: not found
pt: Não encontrado

en: Displays teletext on the OSD
pt: Mostra o teletexto no OSD

en: Half page
pt: Meia Página

en: Change channel
pt: Mudar canal

en: Switch background
pt: Mudar fundo

en: Jump to...
pt: Ir para

en: Show clock
pt: Mostrar Relógio

en: Auto-update pages
pt: Auto actualizar páginas

en: Background transparency
pt: Transparência do Fundo

en: Key bindings
pt: Tecla alocada

en:   Page number
pt:   Número de Página
