VDR 1.5.7 - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Teletext
ru: Телетекст

en: Channel (press OK):
ru: Канал (Нажмите ОК)

en: Page
ru: Страница

en: not found
ru: не найдена

en: Displays teletext on the OSD
ru: Показ телетекста в OSD

en: Zoom
ru: увеличить

en: Half page
ru: пол-страницы

en: Change channel
ru: переключить канал

en: Switch background
ru: Переключить фон

en: Jump to...
ru: перейти к...

en: Latin 1
ru: Латин. 1

en: Latin 2
ru: Латин. 2

en: Latin 3
ru: Латин. 3

en: Latin 4
ru: Латин. 4

en: Cyrillic
ru: Кириллич.

en: Reserved
ru: Резерв

en: Greek
ru: Греческ.

en: Arabic
ru: Арабск.

en: Hebrew
ru: Иврит

en: Hide mainmenu entry
ru: Скрыть в главном меню

en: Show clock
ru: Показывать часы

en: Auto-update pages
ru: Автообновление страниц

en: G0 code block
ru: G0 кодировка

en: G2 code block
ru: G2 кодировка

en: Text Font
ru: Шрифт

en: Background transparency
ru: Прозрачность фона

en: Key bindings
ru: Привязка кнопок

en:   Page number
ru:   Номер страницы
