VDR 1.5.7 - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Teletext
uk: Телетекст

en: Channel (press OK):
uk: Канал (натисніть ОК):

en: Page
uk: Сторінка

en: not found
uk: не знайдена

en: Displays teletext on the OSD
uk: Показувати телетекст в меню

en: Zoom
uk: Збільшити

en: Half page
uk: Пів сторінки

en: Change channel
uk: Змінити канал

en: Switch background
uk: Переключити фон

en: Jump to...
uk: Перейти до...

en: Show clock
uk: Показувати годинник

en: Auto-update pages
uk: Автооновлення сторінок

en: Background transparency
uk: Ступінь прозорості фону

en: Key bindings
uk: Призначення клавіш

en:   Page number
uk:   Номер сторінки
