VDR 1.5.7 - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Remote OSD already in use. Proceed anyway?
it: OSD remoto già in esecuzione. Continuare?

en: Show menu of a remote VDR
it: Mostra menu VDR remoto

en: Remote menu
it: Menu remoto

en: Remote menu not available. Connection failed.
it: Menu remoto non disponibile. Connessione fallita.

en: Hide mainmenu entry
it: Nascondi voce menu principale

en: Replace mainmenu "Schedule"
it: Sostituisci "Programmi" nel menu principale

en: Replace mainmenu "Timers"
it: Sostituisci "Timer" nel menu principale

en: Server IP
it: IP server

en: Server port
it: Porta server

en: from svdrpservice
it: da svdrpservice

en: Tune server channel
it: Sintonizza canale server

en: Number of lines per page
it: Numero di righe per pagina

en: Remote menu theme
it: Tema menu remoto
