VDR 1.5.7 - en to ca translation catalogue (119 entries)

en: Channel:
ca: Canal:

en: Search pattern:
ca: Patró de recerca:

en: Timer check
ca: Verificació de temps

en: No timer check
ca: Sense verificació de temps

en: TrueType Font
ca: Font TrueType

en: Default OSD Font
ca: Font OSD per defecte

en: Default Fixed Size Font
ca: Font de mida fixa per defecte

en: Default Small Font
ca: Font petite per defecte

en: Logos & Symbols
ca: Emblemes i simbols

en: Animated Text
ca: Texte animad

en: elapsed
ca: transcorregut

en: remaining
ca: falten

en: percent
ca: per cent

en: elapsed/remaining
ca: transcorregut/falten

en: never
ca: mai

en: use size.vdr only
ca: fer servir només tamany vdr

en: always
ca: sempre

en: Last line
ca: Darrera línia

en: Help buttons
ca: Botons d'ajuda

en: Free last line
ca: Darrera línia lliure

en: if required
ca: si és necessari

en: Try 8bpp single area
ca: Seleccioneu un àrea simple 8bpp

en: Round corners
ca: Cantons redons

en: Full title width
ca: Títol d'amplada completa

en: Show VPS
ca: Mostra VPS

en: Dynamic OSD size
ca: Mida OSD dinàmique

en: Menu OSD
ca: Menú oSD

en: Show info area in main menu
ca: Mostra l'àrea d'informació en el menú principal

en:   Min width of info area
ca: Amplada mínima de l'àrea d'informació

en: Show messages in menu on
ca: Mostra els missatges en el menú activat

en: Show scrollbar in menu
ca: Mostra barres de desplaçament en el menú

en: EPG & Recording Details OSD
ca: EPG y detalls de gravació OSD

en: Show auxiliary information
ca: Mostra la informació auxiliar

en: Show recording's size
ca: Mostra la mida de la gravació

en: Channel Info OSD
ca: Canal d'informació OSD

en: Show remaining/elapsed time
ca: Mostra el temps restant/transcorregut

en: Show signal info
ca: Mostra la senyal d'informació

en: Show CA system as text
ca: Mostra el sistema CA com a text

en: ratio algo
ca: raó algo

en: zoom image
ca: zoom de la imatge

en: only if new mail present
ca: només si hi ha nou correu

en: active only
ca: només actiu

en: Show symbols
ca: Mostra els símbols

en:   Show symbols in menu
ca:   Mostra els símbols en el menú

en:   Show symbols in replay
ca:   Mostra els símbols en la reproducció

en:   Show symbols in messages
ca:   Mostra els símbols en els missatges

en:   Show symbols in audio
ca:   Mostra els símbols a en el so

en: Colored status symbols in EPG details
ca: Símbols d'estat en color en els detalls EPG

en: Show symbols in lists
ca: Mostra símbols a les llistes

en: Show progressbar in lists
ca: Mostra la barra de progrés a les llistes

en: Show marker in lists
ca: Mostra les marques a les llistes

en: Show status symbols
ca: Mostra els símbols d'estat

en:   Show flags
ca:   Mostra les marques

en:   Show WSS mode symbols
ca:   Mostra el mode de símbols WSS

en:   Show mail icon
ca:   Mostra els icones de correu

en: Show event/recording images
ca: Mostra les imatges d'esdeveniments/registre

en:   Resize images
ca:   Redimensiona imatges

en:   Image width
ca:   Amplada de la imatge

en:   Image height
ca:   Alçada de la imatge

en:   Image format
ca:   Format de la imatge

en: Show channel logos
ca: Mostra els logos del canal

en:   Identify channel by
ca:   Identifica el canal per

en: name
ca: nom

en: Channel logo cache size
ca: MIda provisional del logo del canal

en: Button$Flush cache
ca: Botons$Flush cache

en: left and right
ca: esquerra i dreta

en: to the left
ca: a l'esquerra

en: Enable
ca: Activat

en:   Scroll OSD title
ca:   Mou el títol OSD

en:   Scroll info area
ca:   Mou l'àrea d'informació

en:   Scroll active list items
ca:   Mou la llista d'ítems actius

en:   Scroll other items
ca:   Mou altres ítems

en:   Scroll behaviour
ca:   Mou els comportaments

en:   Scroll delay (ms)
ca:  Mou el retard (ms)

en:   Scroll pause (ms)
ca:   Mou la pausa (ms)

en:   Blink pause (ms)
ca:   Pausa "Blink" (ms)

en: Name
ca: Nom

en: Size
ca: Tamany

en: Width
ca: Amplada

en: No TrueType fonts installed!
ca: No hi ha fonts TrueType instal·lades

en: Fixed Font
ca: Font de mida fitxe

en: OSD title
ca: Títol OSD

en: Messages
ca: MIssatges

en: Date
ca: Data

en: Help keys
ca: Tecles d'ajuda

en: Channelinfo: title
ca: Canal d'informació: títol

en: Channelinfo: subtitle
ca: Canal d'informació: sub-títol

en: Channelinfo: language
ca: Canal d'informació: idioma

en: List items
ca: Llista d'ítems

en: Info area: timers title
ca: Àrea d'informació: títols de temporitzadors

en: Info area: timers text
ca: Àrea d'informació: text de temporitzadors

en: Info area: warning title
ca: Àrea d'informació: títol d'avís

en: Info area: warning text
ca: Àrea d'informació: text d'avís

en: Details: title
ca: Detalls: títol

en: Details: subtitle
ca: Detalls: sub-titol

en: Details: date
ca: Detalls: data

en: Details: text
ca: Detalls: texte

en: Replay: times
ca: Reproducció: temps

en: if exists
ca: si existeix

en: Number of Reruns
ca: Nombre de repeticions

en: Use Subtitle for reruns
ca: Fer servir sub-títols per les repeticions

en: Show timer conflicts
ca: Mostra els conflictes de temps

en: encrypted
ca: encritat

en: *** Invalid Channel ***
ca: *** Canal no vàlid ***

en: WARNING
ca: PERILL

en: Timer conflict
ca: Conflicte d'hora

en: Timer conflicts
ca: Conflictes d'hores

en: TIMERS
ca: HORES

en: min
ca: mínim

en: Content:
ca: Contingut:

en: Video
ca: Vídeo

en: Subtitles
ca: Subtitols

en: RERUNS OF THIS SHOW
ca: REPETICIONS D'AQUEST ESPECTACLE

en: cut
ca: talla

en: Length
ca: Longitud

en: Est. bitrate
ca: Estat de la tasa de bits

en: Auxiliary information
ca: Informació auxiliar

en: Mute
ca: Silenci

en: Volume
ca: Volumen
