VDR 1.5.7 - en to fi translation catalogue (112 entries)

en: Channel:
fi: Kanava:

en: Search pattern:
fi: Hakutapa:

en: Timer check
fi: Ajastimien valvonta

en: No timer check
fi: Ei valvontaa

en: TrueType Font
fi: TrueType-kirjasin

en: Default OSD Font
fi: oletuskirjasintyyppi

en: Default Fixed Size Font
fi: tasavälinen kirjasintyyppi

en: Default Small Font
fi: pieni kirjasintyyppi

en: General
fi: Yleiset

en: Logos & Symbols
fi: Logot ja symbolit

en: Animated Text
fi: Tekstien elävöinti

en: Fonts
fi: Kirjasintyypit

en: elapsed
fi: kulunut

en: remaining
fi: jäljellä oleva

en: percent
fi: prosentti

en: elapsed/remaining
fi: jäljellä oleva

en: never
fi: ei koskaan

en: use size.vdr only
fi: vain jos size.vdr

en: always
fi: aina

en: Last line
fi: alimmalla rivillä

en: Help buttons
fi: värinäppäinrivillä

en: Free last line
fi: alimmalla vapaalla rivillä

en: if required
fi: tarvittaessa

en: Try 8bpp single area
fi: Suosi yhtä 8bpp kuva-aluetta

en: Full title width
fi: Levitä otsikkopalkki

en: Show VPS
fi: Näytä VPS-tieto

en: Dynamic OSD size
fi: Mukauta kuvaruutunäytön kokoa

en: Show info area in main menu
fi: Näytä infoalue päävalikossa

en:   Min width of info area
fi:   Infoalueen minimileveys

en: Show messages in menu on
fi: Näytä viestit valikossa

en: Show scrollbar in menu
fi: Näytä vierityspalkki valikossa

en: Show auxiliary information
fi: Näytä lisätiedot

en: Show recording's size
fi: Näytä tallenteen koko

en: Show remaining/elapsed time
fi: Näytä tapahtuman aika

en: Show signal info
fi:   Näytä sähköpostikuvake

en: pixel algo
fi: näytteistys

en: ratio algo
fi: skaalaus

en: zoom image
fi: zoomaus

en: only if new mail present
fi: jos uutta postia

en: Flushing channel logo cache...
fi: Tyhjennetään välimuistia...

en: Show symbols
fi: Näytä symbolit

en:   Show symbols in menu
fi:   Näytä symbolit valikossa

en:   Show symbols in replay
fi:   Näytä symbolit toistettaessa

en:   Show symbols in messages
fi:   Näytä symbolit viesteissä

en:   Show symbols in audio
fi:   Näytä symbolit äänivalikossa

en: Show symbols in lists
fi: Näytä tapahtumien symbolit

en: Show marker in lists
fi: Näytä valintasymboli

en: Show status symbols
fi: Näytä symbolit

en:   Show flags
fi:   Näytä liput

en:   Show WSS mode symbols
fi:   Näytä WSS-symbolit

en:   Show mail icon
fi:   Näytä sähköpostikuvake

en: Show event/recording images
fi: Näytä kuvat lisätietovalikossa

en:   Resize images
fi:   Muokkaa kuvien kokoa

en:   Image width
fi:   Kuvien leveys

en:   Image height
fi:   Kuvien korkeus

en:   Image format
fi:   Kuvaformaatti

en: Show channel logos
fi: Näytä kanavalogot

en:   Identify channel by
fi:   Tunnista kanava

en: name
fi: nimestä

en: data
fi: tiedoista

en: Channel logo cache size
fi: Välimuistin koko kanavalogoille

en: Button$Flush cache
fi: Tyhjennä

en: left and right
fi: edestakaisin

en: to the left
fi: vasemmalle

en: Enable
fi: Käytä elävöintiä

en:   Scroll OSD title
fi:   Vieritä valikon otsikkoa

en:   Scroll info area
fi:   Vieritä infoaluetta

en:   Scroll active list items
fi:   Vieritä aktiivista valintaa

en:   Scroll other items
fi:   Vieritä muita alueita

en:   Scroll behaviour
fi:   Vieritystapa

en:   Scroll delay (ms)
fi:   Vierityksen viive (ms)

en:   Scroll pause (ms)
fi:   Vierityksen tauko (ms)

en:   Blink pause (ms)
fi:   Vilkutuksen tauko (ms)

en: Name
fi: Nimi

en: Size
fi: Koko

en: Width
fi: Leveys

en: No TrueType fonts installed!
fi: TrueType-kirjasintyyppejä ei löydy!

en: Fixed Font
fi: Tasavälinen kirjasintyyppi

en: Button$Set
fi: Aseta

en: OSD title
fi: Valikon otsikko

en: Messages
fi: Viestit

en: Date
fi: Päiväys

en: Help keys
fi: Värinäppäimet

en: Channelinfo: title
fi: Kanavatieto: ohjelman nimi

en: Channelinfo: subtitle
fi: Kanavatieto: ohjelman kuvaus

en: Channelinfo: language
fi: Kanavatieto: kieli

en: List items
fi: Listat

en: Info area: timers title
fi: Infoalue: ajastimen otsikko

en: Info area: timers text
fi: Infoalue: ajastimen leipäteksti

en: Info area: warning title
fi: Infoalue: varoituksen otsikko

en: Info area: warning text
fi: Infoalue: varoituksen leipäteksti

en: Details: title
fi: Lisätiedot: ohjelman nimi

en: Details: subtitle
fi: Lisätiedot: ohjelman kuvaus

en: Details: date
fi: Lisätiedot: päivämäärä

en: Details: text
fi: Lisätiedot: leipäteksti

en: Replay: times
fi: Toisto: kellonajat

en: if exists
fi: jos olemassa

en: Number of Reruns
fi: Uusintojen lukumäärä

en: Use Subtitle for reruns
fi: Käytä lyhyttä kuvausta uusinnoille

en: Show timer conflicts
fi: Näytä päällekkäiset ajastimet

en: encrypted
fi: salattu

en: *** Invalid Channel ***
fi: *** Virheellinen kanava ***

en: WARNING
fi: VAROITUS

en: Timer conflict
fi: Päällekkäinen ajastin

en: Timer conflicts
fi: Päällekkäisiä ajastimia

en: TIMERS
fi: AJASTIMET

en: Subtitles
fi: Tekstitys

en: RERUNS OF THIS SHOW
fi: TOISTUVAT TAPAHTUMAT

en: Auxiliary information
fi: Lisätiedot

en: Mute
fi: Mykistetty

en: Volume
fi: Äänenvoimakkuus

en: EnigmaNG skin
fi: EnigmaNG-ulkoasu
