VDR 1.5.7 - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Weather
fr: Météo

en: Wind
fr: Vent

en: No Data available
fr: Aucune donnée utilisable

en: Temperature
fr: Température

en: Windchill
fr: Température du vent

en: Dew point
fr: Point de condensation

en: Wind speed
fr: Vitesse du vent

en: Wind direction
fr: Direction du vent

en: Humidity
fr: Humidité

en: Altimeter
fr: Altimètre

en: Username
fr: Utilisateur

en: Password (e-mail)
fr: Mot de passe (e-mail)

en: Updatetime (min)
fr: Mise à jour (min)

en: Use passive connection
fr: Utiliser une connection passive

en: Display
fr: Affichage

en: Advanced
fr: Avancé

en: N
fr: Nord

en: NE
fr: N-O

en: E
fr: Est

en: SE
fr: S-E

en: S
fr: Sud

en: SW
fr: S-O

en: W
fr: Ouest

en: NW
fr: N-W
