VDR 1.5.7 - en to fi translation catalogue (28 entries)

en: X11 overlay
fi: overlay (X11)

en: Blend clipped
fi: leikattu

en: Blend scaled LQ
fi: skaalattu (LQ)

en: Blend scaled HQ
fi: skaalattu (HQ)

en: Blend scaled SHQ
fi: skaalattu (SHQ)

en: Blend scaled Auto
fi: skaalattu (auto)

en: No
fi: ei

en: Ignore
fi: sivuuta

en: Execute
fi: suorita

en: Simulate
fi: simuloi

en: Buffer hysteresis [frames]
fi: Puskurin hystereesis [ruutua]

en: Buffer monitoring duration [s]
fi: Puskurin monitoroinnin kesto [s]

en: Buffer monitoring mode
fi: Puskurin monitorointitapa

en: Once
fi: kerran

en: Continuous
fi: jatkuva

en: OSD display mode
fi: Kuvaruutunäytön moodi

en: OSD gamma correction [ 123 => 1.23 ]
fi: Kuvaruutunäytön gammakorjaus [123 => 1.23]

en: Audio mode
fi: Monikanavaäänet (Dolby)

en: Dolby off
fi: pois

en: Dolby on
fi: päällä

en: Control xine's volume
fi: Käytä Xinen äänenvoimakkuussäätöä

en: Muting
fi: Mykistys

en: Get primary device when xine connects
fi: Käytä automaattisesti ensisijaisena sovittimena

en: Yes
fi: kyllä

en: Support semi transparent colors
fi: Tue puoliläpinäkyviä värejä

en: Switching primary DVB to %s...
fi: Vaihdetaan ensisijaiseksi DVB-sovittimeksi %s...

en: Switched primary DVB back from %s
fi: Ensisijainen DVB-sovitin vaihdettu takaisin %s:stä

en: Software based playback using xine
fi: Xine-näyttölaite
