vdr - en to cs translation catalogue (6 entries)

note: Type: select Choices
en: Satellite
cs: Satelitní

note: Type: select Choices
en: Terrestrial
cs: Pozemní

note: Type: select Choices
en: Cable
cs: Kabelová

note: Type: select Description
en: DVB card type:
cs: Typ DVB karty:

note: Type: select Description
en: VDR needs to know your DVB card type to work correctly. Using your selection, a channels.conf file will be installed to /var/lib/vdr.  You may have to change this file depending on your setup.
cs: VDR musí znát typ vaší DVB karty. Na základě vaší odpovědi se do /var/lib/vdr nainstaluje soubor channels.conf. Tento soubor můžete později upravit dle svých potřeb.

note: Type: boolean Description
en: Create /var/lib/video?
cs: Vytvořit /var/lib/video?
