vdr - en to fi translation catalogue (7 entries)

note: Type: select Choices
en: Satellite
fi: Satelliitti

note: Type: select Choices
en: Terrestrial
fi: Antennilähetys

note: Type: select Choices
en: Cable
fi: Kaapeli

note: Type: select Description
en: DVB card type:
fi: DVB-kortin tyyppi:

note: Type: select Description
en: VDR needs to know your DVB card type to work correctly. Using your selection, a channels.conf file will be installed to /var/lib/vdr.  You may have to change this file depending on your setup.
fi: VDR-ohjelman pitää tietää DVB-korttisi tyypin, jotta se toimisi oikein. Valintasi perusteella tiedosto channels.conf tullaan asentamaan hakemistoon /var/lib/vdr. Muuta tiedostoa laitteistosi mukaiseksi.

note: Type: boolean Description
en: Create /var/lib/video?
fi: Luodaanko hakemisto /var/lib/video?

note: Type: boolean Description
en: By default VDR is configured to use /var/lib/video to store recordings. You can either create this directory now, or change this behavior later  by modifying the config file /etc/vdr/conf.d/00-vdr.conf.
fi: Oletuksena hakemistoa /var/lib/video käytetään tallenteiden tallettamiseen. Voit luoda hakemiston nyt tai muuttaa käyttäytymistä myöhemmin muuttamalla tiedostoa /etc/vdr/conf.d/00-vdr.conf.
