VDR 2.6.0 - en to hr translation catalogue (301 entries)

en: *** Invalid Channel ***
hr: *** Neispravan Program ***

en: Channel not available!
hr: Program nije dostupan!

en: Can't start Transfer Mode!
hr: Nemoguće započeti Prijenos!!

en: off
hr: isključi

en: auto
hr: automatski

en: none
hr: ništa

en: Polarization
hr: Polarizacija

en: Inversion
hr: Inverzija

en: Modulation
hr: Modulacija

en: Bandwidth
hr: Propusnost

en: Transmission
hr: Prijenos

en: Guard
hr: Zaštita

en: Hierarchy
hr: Hijerarhija

en: Starting EPG scan
hr: Počinjem EPG pretragu

en: No title
hr: Bez naziva

note: TRANSLATORS: The name of the language, as written natively
en: LanguageName$English
hr: Hrvatski

note: TRANSLATORS: The 3-letter code of the language
en: LanguageCode$eng
hr: hrv

en: Phase 1: Detecting RC code type
hr: Faza 1: detektiranje kôda daljinskog upravljača

en: Press any key on the RC unit
hr: Pritisnite jednu tipku na daljinskom upravljaču

en: RC code detected!
hr: Kôd daljinskog upravljača je prepoznat!

en: Do not press any key...
hr: Ne pritišćite tipke...

en: Phase 2: Learning specific key codes
hr: Faza 2: Učenje posebnih kôdova

en: Press key for '%s'
hr: Pritisnite tipku za '%s'

en: Press 'Up' to confirm
hr: Pritisnite 'Gore' za potvrdu

en: Press 'Down' to continue
hr: Pritisnite 'Dolje' za nastavak

en: (press 'Up' to go back)
hr: (pritisnite 'Gore' za nazad)

en: (press 'Down' to end key definition)
hr: (pritisnite 'Dolje' za kraj)

en: (press 'Menu' to skip this key)
hr: pritisnite 'Izbornik' da preskočite ovu tipku

en: Learning Remote Control Keys
hr: Učenje rasporeda tipki daljinskog upravljača

en: Phase 3: Saving key codes
hr: Faza 3: Spremanje kôdova tipki

en: Press 'Up' to save, 'Down' to cancel
hr: 'Gore' za potvrdu, 'Dolje' za prekid

en: Key$Up
hr: Gore

en: Key$Down
hr: Dolje

en: Key$Menu
hr: Izbornik

en: Key$Ok
hr: Ok

en: Key$Back
hr: Nazad

en: Key$Left
hr: Lijevo

en: Key$Right
hr: Desno

en: Key$Red
hr: Crveno

en: Key$Green
hr: Zeleno

en: Key$Yellow
hr: Žuto

en: Key$Blue
hr: Plavo

en: Key$Info
hr: Info

en: Key$Play
hr: Start

en: Key$Pause
hr: Pauza

en: Key$Stop
hr: Stop

en: Key$Record
hr: Snimaj

en: Key$FastFwd
hr: Naprijed

en: Key$FastRew
hr: Nazad

en: Key$Next
hr: Sljedeće

en: Key$Prev
hr: Prethodno

en: Key$Power
hr: Power

en: Key$Channel+
hr: Program+

en: Key$Channel-
hr: Program-

en: Key$PrevChannel
hr: PrethodniKanal

en: Key$Volume+
hr: Glasnije

en: Key$Volume-
hr: Tiše

en: Key$Mute
hr: Bez zvuka

en: Key$Audio
hr: Audio

en: Key$Subtitles
hr: Titlovi

en: Key$Schedule
hr: Raspored

en: Key$Channels
hr: Programi

en: Key$Timers
hr: Tajmeri

en: Key$Recordings
hr: Snimke

en: Key$Setup
hr: Postavke

en: Key$Commands
hr: Naredbe

en: Key$User0
hr: Korisnik0

en: Key$User1
hr: Korisnik1

en: Key$User2
hr: Korisnik2

en: Key$User3
hr: Korisnik3

en: Key$User4
hr: Korisnik4

en: Key$User5
hr: Korisnik5

en: Key$User6
hr: Korisnik6

en: Key$User7
hr: Korisnik7

en: Key$User8
hr: Korisnik8

en: Key$User9
hr: Korisnik9

en: Free To Air
hr: Slobodno

en: encrypted
hr: kriptirano

en: Edit channel
hr: Uređivanje programa

en: Name
hr: Naziv

en: Source
hr: Izvor

en: Frequency
hr: Frekvencija

en: CA
hr: Kodiranje (CA)

en: Channel settings are not unique!
hr: Postavke programa nisu jedinstvene!

en: Channels
hr: Programi

en: Button$Edit
hr: Promijeni

en: Button$New
hr: Novi

en: Button$Delete
hr: Obriši

en: Button$Mark
hr: Označi

en: Channel is being used by a timer!
hr: Program je trenutno zauzet tajmerom!

en: Delete channel?
hr: Obrisati program?

en: Button$Open
hr: Otvori

en: Edit timer
hr: Uređivanje tajmera

en: Active
hr: Aktivan

en: Channel
hr: Program

en: Day
hr: Dan

en: Start
hr: Početak

en: Stop
hr: Kraj

en: Priority
hr: Prioritet

en: Lifetime
hr: Trajanje

en: File
hr: Datoteka

en: First day
hr: Prvi dan

en: Timers
hr: Tajmeri

en: Button$On/Off
hr: De/Aktiviraj

en: Button$Info
hr: Info

en: Delete timer?
hr: Obrisati tajmer?

en: Timer still recording - really delete?
hr: Tajmer još snima - zaista obrisati?

en: Event
hr: Emisija

en: Button$Timer
hr: Tajmer

en: Button$Record
hr: Snimi

en: Button$Switch
hr: Prebaci

en: What's on now?
hr: Što je trenutno na programu?

en: What's on next?
hr: Što slijedi?

en: Button$Next
hr: Slijedi

en: Button$Now
hr: Trenutno

en: Button$Schedule
hr: Raspored

en: Can't switch channel!
hr: Nemoguće prebaciti program!

en: Schedule
hr: Raspored

en: Schedule - %s
hr: Raspored - %s

en: This event - %s
hr: Ovaj događaj - %s

en: This event - all channels
hr: Ovaj događaj - svi kanali

en: All events - all channels
hr: Svi događaji - svi kanali

en: Please enter %d digits!
hr: Molim unesite %d znamenki!

en: CAM not responding!
hr: CAM ne odgovara!

en: Recording info
hr: Detalji snimanja

en: Button$Play
hr: Start

en: Button$Rewind
hr: Na početak

en: Recordings
hr: Snimke

en: Commands
hr: Naredbe

en: Delete recording?
hr: Obrisati snimku?

en: Error while deleting recording!
hr: Greška pri brisanju snimke!

en: Recording commands
hr: Naredbe za snimanje

en: never
hr: nikada

en: skin dependent
hr: ovisno o površini

en: always
hr: uvijek

en: Setup.OSD$Language
hr: Jezik

en: Setup.OSD$Skin
hr: Površina

en: Setup.OSD$Theme
hr: Tema

en: Setup.OSD$Left (%)
hr: Lijevo (%)

en: Setup.OSD$Top (%)
hr: Gore (%)

en: Setup.OSD$Width (%)
hr: Širina (%)

en: Setup.OSD$Height (%)
hr: Visina (%)

en: Setup.OSD$Message time (s)
hr: Vrijeme prikaza poruka (s)

en: Setup.OSD$Use small font
hr: Koristi mala slova

en: Setup.OSD$Anti-alias
hr: Anti-alias

en: Setup.OSD$Default font
hr: Zadani font

en: Setup.OSD$Small font
hr: Maleni font

en: Setup.OSD$Fixed font
hr: Nepromjenjiv font

en: Setup.OSD$Default font size (%)
hr: Veličina zadanog fonta (%)

en: Setup.OSD$Small font size (%)
hr: Veličina malenog fonta (%)

en: Setup.OSD$Fixed font size (%)
hr: Veličina nepromjenjivog fonta (%)

en: Setup.OSD$Channel info position
hr: Pozicija informacija o programu

en: bottom
hr: dno

en: top
hr: vrh

en: Setup.OSD$Channel info time (s)
hr: Vrijeme prikaza informacije o programu (s)

en: Setup.OSD$Info on channel switch
hr: Informacije kod promjene kanala

en: Setup.OSD$Timeout requested channel info
hr: Trenutak prikaza informacije o kanalu

en: Setup.OSD$Scroll pages
hr: Listaj po stranicama

en: Setup.OSD$Scroll wraps
hr: S kraja skoči na početak

en: Setup.OSD$Menu key closes
hr: Tipka Izbornik zatvara

en: Setup.OSD$Recording directories
hr: Imenik za snimke

en: EPG
hr: EPG (elektronski programski vodič)

en: Button$Scan
hr: Pretraži

en: Setup.EPG$EPG scan timeout (h)
hr: Vrijeme do EPG pregleda (h)

en: Setup.EPG$EPG bugfix level
hr: Razina popravka EPG grešaka

en: Setup.EPG$EPG linger time (min)
hr: Vrijeme EPG zadržavanja (min)

en: Setup.EPG$Set system time
hr: Podesi sistemsko vrijeme

en: Setup.EPG$Use time from transponder
hr: Koristi vrijeme sa transpondera

note: TRANSLATORS: note the plural!
en: Setup.EPG$Preferred languages
hr: Preferirani jezici

note: TRANSLATORS: note the singular!
en: Setup.EPG$Preferred language
hr: Preferirani jezik

en: pan&scan
hr: proširi I ispitaj

en: letterbox
hr: pravokutnik

en: center cut out
hr: izreži sredinu

en: no
hr: ne

en: names only
hr: samo imena

en: PIDs only
hr: Samo PID-ovi

en: names and PIDs
hr: imena i identifikatori (PIDs)

en: add new channels
hr: dodaj nove programe

en: add new transponders
hr: dodaj nove transpondere

en: Button$Audio
hr: Audio

en: Button$Subtitles
hr: Titlovi

en: Setup.DVB$Primary DVB interface
hr: Primarni DVB uređaj

en: Setup.DVB$Video format
hr: Video format

en: Setup.DVB$Video display format
hr: Format video prikaza

en: Setup.DVB$Use Dolby Digital
hr: Koristi Dolby Digital

en: Setup.DVB$Update channels
hr: Aktualiziraj programe

en: Setup.DVB$Audio languages
hr: Audio jezici

en: Setup.DVB$Audio language
hr: Audio jezik

en: Setup.DVB$Display subtitles
hr: Prikaži titlove

en: Setup.DVB$Subtitle languages
hr: Jezici titla

en: Setup.DVB$Subtitle language
hr: Jezik titla

en: Setup.DVB$Subtitle offset
hr: Pomak titla

en: Setup.DVB$Subtitle foreground transparency
hr: Transparentnost titla

en: Setup.DVB$Subtitle background transparency
hr: Transparentnost pozadine titla

en: Setup.LNB$Use DiSEqC
hr: Koristi DiSEqC

en: Setup.LNB$SLOF (MHz)
hr: Frekv. preklopa SLOF (MHz)

en: Setup.LNB$Low LNB frequency (MHz)
hr: Donja LNB frekv. (MHz)

en: Setup.LNB$High LNB frequency (MHz)
hr: Gornja LNB frekv. (MHz)

en: CAM reset
hr: Ponovno pokreni CAM

en: CAM present
hr: CAM prisutan

en: CAM ready
hr: CAM spreman

en: Button$Menu
hr: Izbornik

en: Button$Reset
hr: Ponovno pokreni

en: Opening CAM menu...
hr: Otvaram CAM izbornik...

en: Can't open CAM menu!
hr: Otvaranje CAM izbornika neuspješno!

en: CAM is in use - really reset?
hr: CAM se koristi - ponovno pokrenuti unatoč?

en: Can't reset CAM!
hr: Ponovno pokretanje CAM-a neuspješno!

en: yes
hr: da

en: Recording
hr: Snimanje

en: Setup.Recording$Margin at start (min)
hr: Rezerva na početku snimanja (min)

en: Setup.Recording$Margin at stop (min)
hr: Rezerva na kraju (min)

en: Setup.Recording$Default priority
hr: Zadani prioritet

en: Setup.Recording$Default lifetime (d)
hr: Zadano trajanje (d)

en: Setup.Recording$Pause priority
hr: Prioritet pauze

en: Setup.Recording$Pause lifetime (d)
hr: Trajanje pauze (d)

en: Setup.Recording$Use episode name
hr: Koristi ime epizode

en: Setup.Recording$Use VPS
hr: Koristi VPS

en: Setup.Recording$VPS margin (s)
hr: Vremenska rezerva kod VPS (s)

en: Setup.Recording$Mark instant recording
hr: Označi direktno snimanje

en: Setup.Recording$Name instant recording
hr: Imenuj direktno snimanje

en: Setup.Recording$Instant rec. time (min)
hr: Trajanje direktnog snimanja (min)

en: Setup.Recording$Max. video file size (MB)
hr: Maksimalna veličina datoteke (MB)

en: Setup.Recording$Split edited files
hr: Podijeli uređene datoteke

en: Replay
hr: Reprodukcija

en: Setup.Replay$Multi speed mode
hr: Višestruke brzine prikaza

en: Setup.Replay$Show replay mode
hr: Prikaži način prikazivanja

en: Setup.Replay$Resume ID
hr: ID nastavka

en: Miscellaneous
hr: Raznovrsno

en: Setup.Miscellaneous$Min. event timeout (min)
hr: Minimalno vrijeme pauze

en: Setup.Miscellaneous$Min. user inactivity (min)
hr: Minimalno vrijeme neaktivnosti (min)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP timeout (s)
hr: SVDRP vrijeme neaktivnosti

en: Setup.Miscellaneous$Zap timeout (s)
hr: Zap istječe (s)

en: Setup.Miscellaneous$Channel entry timeout (ms)
hr: Upis kanala istječe (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Initial channel
hr: Početni kanal

en: Setup.Miscellaneous$as before
hr: kao prethodno

en: Setup.Miscellaneous$Initial volume
hr: Početna jačina zvuka

en: Setup.Miscellaneous$Emergency exit
hr: Izlaz u slučaju nužde

en: Plugins
hr: Dodaci

en: This plugin has no setup parameters!
hr: Ovaj dodatak nema parametara!

en: Setup
hr: Postavke

en: Restart
hr: Restart sistema

en: Really restart?
hr: Zaista ponovo pokrenuti?

note: TRANSLATORS: note the leading and trailing blanks!
en:  Stop recording
hr:  Prekini snimanje

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Stop replaying
hr:  Prekini reprodukciju

en: Button$Pause
hr: Pauza

en: Button$Stop
hr: Stop

en: Button$Resume
hr: Nastavi

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Cancel editing
hr:  Prekini uređivanje

en: Stop recording?
hr: Zaustaviti snimanje?

en: Cancel editing?
hr: Otkazati uređivanje?

en: No audio available!
hr: Audio nedostupan

en: No subtitles
hr: Bez titlova

en: No subtitles available!
hr: Titlovi nisu dostupni!

en: Not enough disk space to start recording!
hr: Nema dovoljno praznog prostora za snimanje!

en: No free DVB device to record!
hr: Nema slobodnog DVB uređaja za snimanje!

en: Pausing live video...
hr: Zaustavljanje izravnog prijenosa...

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Jump:
hr: Skoči:

en: No editing marks defined!
hr: Nijedna točka rezanja nije određena!

en: Can't start editing process!
hr: Ne mogu započeti uređivanje!

en: Editing process started
hr: Uređivanje započelo

en: Editing process already active!
hr: Uređivanje je već u tijeku!!

en: FileNameChars$ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&
hr:  abcčćdđefghijklmnopqrsštuvwxyzž0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&

en: CharMap$ 0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2	def3	ghi4	jkl5	mno6	pqrs7	tuv8	wxyz9
hr:  0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2	def3	ghi4	jkl5	mno6	pqrs7	tuv8	wxyz9

en: Button$ABC/abc
hr: ABC/abc

en: Button$Overwrite
hr: Prepiši

en: Button$Insert
hr: Umetni

en: Plugin
hr: Dodatak

en: Up/Dn for new location - OK to move
hr: Gore/Dolje na novu poziciju - OK za potvdru

en: Channel locked (recording)!
hr: Program zaključan (snimanje)!

en: Low disk space!
hr: Malo prostora na disku!

en: Can't shutdown - option '-s' not given!
hr: Gašenje nemoguće - nedostaje opcija '-s'!

en: Editing - shut down anyway?
hr: Uređivanje u tijeku - isključiti unatoč?

en: Recording - shut down anyway?
hr: Snimanje traje - isključiti unatoč?

en: Recording in %ld minutes, shut down anyway?
hr: Snimanje za %ld minuta - isključiti unatoč?

en: shut down anyway?
hr: svejedno isključiti?

en: Plugin %s wakes up in %ld min, continue?
hr: Dodatak %s se budi u %ld min, nastavi?

en: Editing - restart anyway?
hr: Uređivanje u tijeku - ponovno pokreni unatoč?

en: Recording - restart anyway?
hr: Snimanje je u tijeku - ponovno pokreni unatoč?

en: restart anyway?
hr: ponovno pokreni unatoč?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Volume
hr: Glasnoća

en: Classic VDR
hr: Klasični VDR

en: ST:TNG Panels
hr: ST:TNG Panele

note: TRANSLATORS: the first character of each weekday, beginning with monday
en: MTWTFSS
hr: PUSČPSN

note: TRANSLATORS: abbreviated weekdays, beginning with monday (must all be 3 letters!)
en: MonTueWedThuFriSatSun
hr: PonUtoSriČetPetSubNed

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Friday
hr: Petak

en: Saturday
hr: Subota

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Upcoming recording!
hr: Obnovljena snimka!

en: Recording started
hr: Snimanje započelo

en: VDR will shut down later - press Power to force
hr: VDR će se isključiti kasnije - pritisnite Power za prisilno isključenje

en: Press any key to cancel shutdown
hr: Pritisnite tipku za prekid isključivanja

en: Editing process failed!
hr: Rezanje neuspješno!

en: Editing process finished
hr: Rezanje završeno

en: Switching primary DVB...
hr: Prebacivanje primarnog DVB uređaja...

en: Press any key to cancel restart
hr: Pritisnite jednu tipku za poništenje ponovnog podizanja

en: VDR will shut down in %s minutes
hr: VDR će se isključiti za %s minuta

en: free
hr: slobodno
