VDR 2.6.0 - en to hu translation catalogue (498 entries)

en: *** Invalid Channel ***
hu: *** Érvénytelen csatorna ***

en: CAM activated!
hu: CAM aktiválva!

en: Channel not available!
hu: Csatorna nem elérhető!

en: Can't start Transfer Mode!
hu: Transfer-Mode nem indítható!

en: off
hu: ki

en: on
hu: be

en: none
hu: egyik sem

en: Polarization
hu: Polarizáció

en: System
hu: Rendszer

en: Inversion
hu: Inverzió

en: Modulation
hu: Moduláció

en: Bandwidth
hu: Sávszélesség

en: Transmission
hu: Átvitel

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: StreamId
hu: Stream azonosító

en: T2SystemId
hu: T2 rendszer azonosító

en: Starting EPG scan
hu: EPG adatok frissítése

en: Content$Movie/Drama
hu: Film/Dráma

en: Content$Detective/Thriller
hu: Bűnügy/Krimi

en: Content$Adventure/Western/War
hu: Kaland/Western/Háborús

en: Content$Science Fiction/Fantasy/Horror
hu: Sci-fi/Fantasy/Horror

en: Content$Comedy
hu: Komédia

en: Content$Soap/Melodrama/Folkloric
hu: Szappanopera/Melodráma/Folklór

en: Content$Romance
hu: Romantikus film

en: Content$Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
hu: Komoly film/Klasszikus/Vallási/Történelmi film/Dráma

en: Content$Adult Movie/Drama
hu: Felnőtt tartalom/Dráma

en: Content$News/Current Affairs
hu: Hírek/Híradó

en: Content$News/Weather Report
hu: Hírek/Időjárás

en: Content$News Magazine
hu: Hírmagazin

en: Content$Documentary
hu: Dokumentumfilm

en: Content$Discussion/Inverview/Debate
hu: Beszélgetés/Interjú/Vita

en: Content$Show/Game Show
hu: Show/Játékshow

en: Content$Game Show/Quiz/Contest
hu: Játék/Kvíz/Vetélkedő

en: Content$Variety Show
hu: Varietéműsor

en: Content$Talk Show
hu: Talkshow

en: Content$Sports
hu: Sport

en: Content$Special Event
hu: Különleges program

en: Content$Sport Magazine
hu: Sporthíradó

en: Content$Football/Soccer
hu: Amerikai futball/Labdarúgás

en: Content$Tennis/Squash
hu: Tenisz/Squash

en: Content$Team Sports
hu: Csapatsportok

en: Content$Athletics
hu: Atlétika

en: Content$Motor Sport
hu: Motorsport

en: Content$Water Sport
hu: Vízisportok

en: Content$Winter Sports
hu: Télisportok

en: Content$Equestrian
hu: Lovassport

en: Content$Martial Sports
hu: Küzdősport

en: Content$Children's/Youth Programme
hu: Gyerek/Ifjúsági

en: Content$Pre-school Children's Programme
hu: Óvodáskorú gyerekeknek

en: Content$Entertainment Programme for 6 to 14
hu: Szórakoztató műsor 6-14 éveseknek

en: Content$Entertainment Programme for 10 to 16
hu: Szórakoztató műsor 10-16 éveseknek

en: Content$Informational/Educational/School Programme
hu: Információs/Oktató/Iskolai program

en: Content$Cartoons/Puppets
hu: Rajzfilm/Bábszínház

en: Content$Music/Ballet/Dance
hu: Zene/Balett/Tánc

en: Content$Rock/Pop
hu: Rock/Pop

en: Content$Serious/Classical Music
hu: Komolyzene/Klasszikus zene

en: Content$Folk/Tradional Music
hu: Népzene/Hagyományos zene

en: Content$Jazz
hu: Jazz

en: Content$Musical/Opera
hu: Musical/Opera

en: Content$Ballet
hu: Balett

en: Content$Arts/Culture
hu: Művészet/Kultúra

en: Content$Performing Arts
hu: Előadóművészet

en: Content$Fine Arts
hu: Képzőművészet

en: Content$Religion
hu: Vallás

en: Content$Popular Culture/Traditional Arts
hu: Népi kultúra/Hagyományos művészet

en: Content$Literature
hu: Irodalom

en: Content$Film/Cinema
hu: Film/Mozi

en: Content$Experimental Film/Video
hu: Avantgárd/Videó

en: Content$Broadcasting/Press
hu: Hírfolyam/Sajtó

en: Content$New Media
hu: Új média

en: Content$Arts/Culture Magazine
hu: Művészet/Kultúra magazin

en: Content$Fashion
hu: Divat

en: Content$Social/Political/Economics
hu: Társadalmi/Politikai/Gazdasági

en: Content$Magazine/Report/Documentary
hu: Magazin/Riport/Tényfeltáró

en: Content$Economics/Social Advisory
hu: Gazdaság/Társadalmi tanácsadás

en: Content$Remarkable People
hu: Érdekes emberek

en: Content$Education/Science/Factual
hu: Oktatás/Tudomány/Gyakorlati

en: Content$Nature/Animals/Environment
hu: Természet/Állatok/Környezet

en: Content$Technology/Natural Sciences
hu: Technika/Természettudomány

en: Content$Medicine/Physiology/Psychology
hu: Gyógyászat/Fiziológia/Pszichológia

en: Content$Foreign Countries/Expeditions
hu: Külföld/Expedíciók

en: Content$Social/Spiritual Sciences
hu: Társadalmi/Lélektudományok

en: Content$Further Education
hu: Továbbképzés

en: Content$Languages
hu: Nyelvek

en: Content$Leisure/Hobbies
hu: Szabadidő/Hobbi

en: Content$Tourism/Travel
hu: Turizmus/Utazás

en: Content$Handicraft
hu: Kézműves

en: Content$Motoring
hu: Autók, Motorok

en: Content$Fitness & Health
hu: Fitness és egészség

en: Content$Cooking
hu: Konyha

en: Content$Advertisement/Shopping
hu: Reklám/Vásárlás

en: Content$Gardening
hu: Kertészet

en: Content$Original Language
hu: Eredeti nyelv

en: Content$Black & White
hu: Fekete-fehér

en: Content$Unpublished
hu: Korábban nem sugárzott

en: Content$Live Broadcast
hu: Élő közvetítés

en: ParentalRating$from %d
hu: %d éven felülieknek

en: No title
hu: Cím nélkül

note: TRANSLATORS: The name of the language, as written natively
en: LanguageName$English
hu: Magyar

note: TRANSLATORS: The 3-letter code of the language
en: LanguageCode$eng
hu: hun

en: Phase 1: Detecting RC code type
hu: Első lépés: távirányító kódjának meghatározása

en: Press any key on the RC unit
hu: Nyomjon meg egy gombot a távirányítón

en: RC code detected!
hu: Távirányító kódja felismerve!

en: Do not press any key...
hu: Ne nyomjon meg gombot...

en: Phase 2: Learning specific key codes
hu: Második lépés: az egyes gombok betanítása

en: Press key for '%s'
hu: '%s' gomb megnyomása

en: Press 'Up' to confirm
hu: 'Fel' megnyomása az elfogadáshoz

en: Press 'Down' to continue
hu: 'Le' megnyomása a folytatáshoz

en: (press 'Up' to go back)
hu: ('Fel' megnyomása a visszatéréshez)

en: (press 'Down' to end key definition)
hu: ('Le' megnyomása a befejezéshez)

en: (press 'Menu' to skip this key)
hu: ('Menü' megnyomása ennek a gombnak a kihagyásához)

en: Learning Remote Control Keys
hu: Távirányító betanítása

en: Phase 3: Saving key codes
hu: Harmadik lépés: gomb kódok mentése

en: Press 'Up' to save, 'Down' to cancel
hu: 'Fel' mentés, 'Le' megszakítás

en: Key$Up
hu: Fel

en: Key$Down
hu: Le

en: Key$Menu
hu: Menü

en: Key$Ok
hu: Ok

en: Key$Back
hu: Vissza

en: Key$Left
hu: Balra

en: Key$Right
hu: Jobbra

en: Key$Red
hu: Piros

en: Key$Green
hu: Zöld

en: Key$Yellow
hu: Sárga

en: Key$Blue
hu: Kék

en: Key$Info
hu: Információ

en: Key$Play/Pause
hu: Lejátszás/Szünet

en: Key$Play
hu: Lejátszás

en: Key$Pause
hu: Szünet

en: Key$Stop
hu: Stop

en: Key$Record
hu: Felvétel

en: Key$FastFwd
hu: Előre pörgetni

en: Key$FastRew
hu: Vissza pörgetni

en: Key$Next
hu: Előre

en: Key$Prev
hu: Vissza

en: Key$Power
hu: Kikapcsolni

en: Key$Channel+
hu: Csatorna+

en: Key$Channel-
hu: Csatorna-

en: Key$PrevChannel
hu: Előző csatorna

en: Key$Volume+
hu: Hangerő+

en: Key$Volume-
hu: Hangerő-

en: Key$Mute
hu: Néma üzemmód

en: Key$Audio
hu: Hang

en: Key$Subtitles
hu: Feliratok

en: Key$Schedule
hu: Program

en: Key$Channels
hu: Csatornák

en: Key$Timers
hu: Időzítő

en: Key$Recordings
hu: Felvételek

en: Key$Setup
hu: Beállítások

en: Key$Commands
hu: Parancsok

en: Key$User0
hu: Felhasználó0

en: Key$User1
hu: Felhasználó1

en: Key$User2
hu: Felhasználó2

en: Key$User3
hu: Felhasználó3

en: Key$User4
hu: Felhasználó4

en: Key$User5
hu: Felhasználó5

en: Key$User6
hu: Felhasználó6

en: Key$User7
hu: Felhasználó7

en: Key$User8
hu: Felhasználó8

en: Key$User9
hu: Felhasználó9

en: Free To Air
hu: Kódolatlan

en: encrypted
hu: Kódolt

en: Edit channel
hu: Csatorna szerkesztése

en: Name
hu: Név

en: Source
hu: Forrás

en: Frequency
hu: Frekvencia

en: Channel settings are not unique!
hu: Csatornabeállítások nem egyértelműek!

en: Channels
hu: Csatornák

en: Button$Edit
hu: Szerkesztés

en: Button$New
hu: Új

en: Button$Delete
hu: Törlés

en: Button$Mark
hu: Kijelölés

en: Channel is being used by a timer!
hu: Csatornát az időzítő használja!

en: Delete channel?
hu: Csatorna törlése?

en: Edit folder
hu: Könyvtár szerkesztése

en: New folder
hu: Új könyvtár

en: Folder name already exists!
hu: Ez a könyvtárnév már létezik!

en: Folder name must not contain '%c'!
hu: Könyvtár neve nem tartalmazhat '%c'!

en: Button$Open
hu: Kinyitni

en: Delete folder and all sub folders?
hu: Valóban töröljem a könyvtárat és az alkönyvtárait?

en: Delete folder?
hu: Töröljem a könyvtárat?

en: Edit timer
hu: Időzítő szerkesztése

en: Active
hu: Aktív

en: Channel
hu: Csatorna

en: Day
hu: Nap

en: Start
hu: Kezdet

en: Stop
hu: Vég

en: Priority
hu: Prioritás

en: Lifetime
hu: Élettartam

en: File
hu: Fájl

en: Record on
hu: Felvétel be

en: Button$Folder
hu: Könyvtár

en: Button$Single
hu: Egyszeri

en: Button$Repeating
hu: Ismétlődő

en: First day
hu: Első nap

en: Error while accessing remote timer
hu: Távoli időzítő nem elérhető

en: Timer has been deleted!
hu: Az időzítő törölve lett!

en: Select folder
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Timers
hu: Időzítő

en: Button$On/Off
hu: Be/Ki

en: Button$Info
hu: Információ

en: Delete timer?
hu: Időzítő törlése?

en: Timer still recording - really delete?
hu: Felvétel folyamatban van - biztos töröljem?

en: Event
hu: Adás

en: Button$Timer
hu: Időzítő

en: Button$Record
hu: Felvétel

en: Button$Switch
hu: Átváltás

en: What's on now?
hu: Adásban

en: What's on next?
hu: Következik

en: Button$Next
hu: Következő

en: Button$Now
hu: Most

en: Button$Schedule
hu: Műsorújság

en: Can't switch channel!
hu: Csatornaváltás nem lehetséges!

en: Schedule
hu: Műsorújság

en: Schedule - %s
hu: Műsorújság - %s

en: This event - %s
hu: Ez az adás - %s

en: This event - all channels
hu: Ez az adás - összes csatornán

en: All events - all channels
hu: Összes adás - összes csatornán

en: Please enter %d digits!
hu: Üssön be %d számot!

en: CAM not responding!
hu: CAM nem válaszol!

en: Edit path
hu: Elérés szerkesztése

en: Folder
hu: Könyvtár

en: This folder is currently in use - no changes are possible!
hu: Ez a könyvtár használatban van - módosítás nem lehetséges!

en: Move entire folder containing %d recordings?
hu: A teljes könytár %d felvételt tartalmaz, áthelyezzem?

en: Error while moving folder!
hu: Hiba a könyvtár áthelyezése közben!

en: Edit recording
hu: Felvétel szerkesztése

en: This recording is currently in use - no changes are possible!
hu: Ez a felvétel használatban van - módosítás nem lehetséges!

en: Button$Cancel cutting
hu: Vágás megszakítása

en: Button$Stop cutting
hu: Vágás leállítása

en: Button$Cancel moving
hu: Áthelyezés megszakítása

en: Button$Stop moving
hu: Áthelyezés leállítása

en: Button$Cancel copying
hu: Másolás megszakítása

en: Button$Stop copying
hu: Másolása leállítása

en: Button$Cut
hu: Vágás

en: Button$Delete marks
hu: Vágópontok törlése

en: Recording vanished!
hu: Ez a felvétel eltűnt!

en: Edited version already exists - overwrite?
hu: A szerkesztett változat már létezik - felülírjam?

en: Error while queueing recording for cutting!
hu: Hiba a felvétel vágásra előkészítése közben!

en: Rename recording to folder name?
hu: Felvétel átnevezése a könyvtár nevére?

en: Delete editing marks for this recording?
hu: Töröljem a felvétel vágópontjait?

en: Error while deleting editing marks!
hu: Hiba a vágópontok törlése közben!

en: Error while changing priority/lifetime!
hu: Hiba a prioritás/élettartam változtatása közben!

en: Error while changing folder/name!
hu: Hiba a könyvtár/név változtatása közben!

en: Recording info
hu: Felvétel infó

en: Button$Play
hu: Lejátszás

en: Button$Rewind
hu: Vissza az elejére

en: Recordings
hu: Felvételek

en: Commands
hu: Parancsok

en: Delete recording?
hu: Felvétel törlése?

en: Recording is being edited - really delete?
hu: Ez a felvétel szerkesztés alatt áll - biztos töröljem?

en: Error while deleting recording!
hu: Hiba a felvétel törlése közben!

en: Recording commands
hu: Parancsok a felvételekhez

en: never
hu: soha

en: skin dependent
hu: Menü nézetétől függően

en: always
hu: mindig

en: by name
hu: név szerint

en: by time
hu: idő szerint

en: ascending
hu: növekvő

en: descending
hu: csökkenő

en: Setup.OSD$Language
hu: Nyelv

en: Setup.OSD$Skin
hu: Menü nézet

en: Setup.OSD$Theme
hu: Téma

en: Setup.OSD$Left (%)
hu: Balra (%)

en: Setup.OSD$Top (%)
hu: Fent (%)

en: Setup.OSD$Width (%)
hu: Szélesség (%)

en: Setup.OSD$Height (%)
hu: Magasság (%)

en: Setup.OSD$Message time (s)
hu: Információ feltüntetésének időtartama (mp)

en: Setup.OSD$Use small font
hu: Kisbetűt használni

en: Setup.OSD$Anti-alias
hu: Anti-alias

en: Setup.OSD$Default font
hu: Alapértelmezett betűtipus

en: Setup.OSD$Small font
hu: Kis betűtipus

en: Setup.OSD$Fixed font
hu: Kötött betűtipus

en: Setup.OSD$Default font size (%)
hu: Alapértelmezett betűtipus méret (%)

en: Setup.OSD$Small font size (%)
hu: Kis betűtipus méret (%)

en: Setup.OSD$Fixed font size (%)
hu: Kötött betűtipus méret (%)

en: Setup.OSD$Channel info position
hu: Csatorna információ pozíciója

en: bottom
hu: lent

en: top
hu: Fent

en: Setup.OSD$Channel info time (s)
hu: Csatorna infó időtartama (mp)

en: Setup.OSD$Info on channel switch
hu: Információ a csatorna váltásánál

en: Setup.OSD$Timeout requested channel info
hu: Lekérdezett adásinformáció bezárása

en: Setup.OSD$Scroll pages
hu: Oldalanként léptetni

en: Setup.OSD$Scroll wraps
hu: Korlátlan léptetés

en: Setup.OSD$Menu key closes
hu: Menü gomb zár

en: Setup.OSD$Recording directories
hu: Felvételek könyvtárai

en: Setup.OSD$Folders in timer menu
hu: Könyvtárválasztás az időzítő menüben

en: Setup.OSD$Always sort folders first
hu: Könyvtárakat rendezd előre

en: Setup.OSD$Default sort mode for recordings
hu: Felvételek alapértelmezett rendezése

en: Setup.OSD$Sorting direction for recordings
hu: Felvételek rendezésének sorrendje

en: Setup.OSD$Number keys for characters
hu: Betűk a számgombokon

en: Setup.OSD$Color key 0
hu: Színes gomb 0

en: Setup.OSD$Color key 1
hu: Színes gomb 1

en: Setup.OSD$Color key 2
hu: Színes gomb 2

en: Setup.OSD$Color key 3
hu: Színes gomb 3

en: Button$Scan
hu: EPG keresés

en: Setup.EPG$EPG scan timeout (h)
hu: Fennmaradt idő az EPG-frissítésig (ó)

en: Setup.EPG$EPG bugfix level
hu: Hibaelhárítás szintje

en: Setup.EPG$EPG linger time (min)
hu: Eltelt EPG adatok kijelzése (p)

en: Setup.EPG$Set system time
hu: Óra állítása TP időhöz

en: Setup.EPG$Use time from transponder
hu: Időhöz tartozó Transponder

note: TRANSLATORS: note the plural!
en: Setup.EPG$Preferred languages
hu: Kedvenc nyelvek

note: TRANSLATORS: note the singular!
en: Setup.EPG$Preferred language
hu: Kedvenc nyelv

en: center cut out
hu: teljeskitöltés

en: no
hu: nem

en: names only
hu: kizárólag nevek

en: PIDs only
hu: kizárólag PID-ek

en: names and PIDs
hu: nevek és PID-ek

en: add new channels
hu: új csatornák hozzáadása

en: add new transponders
hu: új transponderek hozzáadása

en: Button$Audio
hu: Hang

en: Button$Subtitles
hu: Feliratok

en: Setup.DVB$Primary DVB interface
hu: Elsődleges DVB eszköz

en: Setup.DVB$Standard compliance
hu: Vételi norma

en: Setup.DVB$Video format
hu: Videó formátum

en: Setup.DVB$Video display format
hu: Megjelenítő formátum

en: Setup.DVB$Use Dolby Digital
hu: Dolby-Digital hangot használni

en: Setup.DVB$Update channels
hu: Csatornák frissítése

en: Setup.DVB$Audio languages
hu: Hangsáv nyelvek

en: Setup.DVB$Audio language
hu: Hangsáv nyelv

en: Setup.DVB$Display subtitles
hu: Felirat látható

en: Setup.DVB$Subtitle languages
hu: Felirat nyelvek

en: Setup.DVB$Subtitle language
hu: Felirat nyelv

en: Setup.DVB$Subtitle offset
hu: Felirat eltolása

en: Setup.DVB$Subtitle foreground transparency
hu: Felirat transzparenciája

en: Setup.DVB$Subtitle background transparency
hu: Felirat hátterének transzparenciája

en: Setup.LNB$Use DiSEqC
hu: DiSEqC használata

en: Setup.LNB$SLOF (MHz)
hu: SLOF (MHz)

en: Setup.LNB$Low LNB frequency (MHz)
hu: Alsó LNB-frekvencia (MHz)

en: Setup.LNB$High LNB frequency (MHz)
hu: Felső LNB-frekvencia (MHz)

en: Setup.LNB$Device %d connected to sat cable
hu: Fejkábel a %d. tunerhez csatlakoztatva

en: Setup.LNB$own
hu: saját

en: Setup.LNB$Use dish positioner
hu: Forgató használata

en: Setup.LNB$Site latitude (degrees)
hu: Telepítés szélességi foka

en: South
hu: Dél

en: North
hu: Észak

en: Setup.LNB$Site longitude (degrees)
hu: Telepítés hosszúsági foka

en: West
hu: Nyugat

en: East
hu: Kelet

en: Setup.LNB$Max. positioner swing (degrees)
hu: Forgató oldalszöge max. (fok)

en: Setup.LNB$Positioner speed (degrees/s)
hu: Forgató sebessége max. (fok/mp)

en: CAM reset
hu: CAM újraindítás

en: CAM present
hu: CAM jelen

en: CAM ready
hu: CAM működik

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  (activating)
hu:  (aktiválás)

en: @ device
hu: @ eszköz

en: Button$Cancel activation
hu: Aktiválás megszakítása

en: Button$Activate
hu: Aktiválás

en: Button$Menu
hu: Menü

en: Button$Reset
hu: Újraindítás

en: Opening CAM menu...
hu: CAM menü nyitása...

en: Can't open CAM menu!
hu: CAM menü nem nyitható!

en: Can't activate CAM!
hu: CAM aktiválás sikertelen!

en: CAM is in use - really reset?
hu: CAM használatban - valóban újraindítani?

en: Can't reset CAM!
hu: CAM újraindítása nem sikerült!

en: no instant recording
hu: nincs azonnali felvétel

en: confirm instant recording
hu: azonnali felvétel megerősítése

en: record instantly
hu: azonnali felvétel

en: do not pause live video
hu: élőkép leállítása tiltva

en: confirm pause live video
hu: élőkép leállítása megerősítéssel

en: pause live video
hu: élőkép leállítása

en: confirm
hu: megerősítés

en: yes
hu: igen

en: Recording
hu: Felvétel

en: Setup.Recording$Margin at start (min)
hu: Időeltolás a kezdésnél (p)

en: Setup.Recording$Margin at stop (min)
hu: Időeltolás a befejezésnél (p)

en: Setup.Recording$Default priority
hu: Alapértelmezett prioritás

en: Setup.Recording$Default lifetime (d)
hu: Alapértelmezett élettartam (n)

en: Setup.Recording$Record key handling
hu: Felvétel gomb kezelése

en: Setup.Recording$Pause key handling
hu: Szünet gomb működése

en: Setup.Recording$Pause priority
hu: Időeltolás prioritása

en: Setup.Recording$Pause lifetime (d)
hu: Időeltolás élettartama (n)

en: Setup.Recording$Use episode name
hu: Epizódnevet használni

en: Setup.Recording$Use VPS
hu: VPS-t használni

en: Setup.Recording$VPS margin (s)
hu: Időeltolás VPS-nél (mp)

en: Setup.Recording$Mark instant recording
hu: Egygombos felvétel kijelölése

en: Setup.Recording$Name instant recording
hu: Egygombos felvétel megnevezése

en: Setup.Recording$Instant rec. time (min)
hu: Egygombos felvétel időtartama (p)

en: Setup.Recording$present event
hu: Most futó műsor

en: Setup.Recording$Max. video file size (MB)
hu: Max. videó fájlméret (MB)

en: Setup.Recording$Split edited files
hu: Szerkesztett fájlok felosztása

en: Setup.Recording$Delete timeshift recording
hu: Időeltolásos felvétel törlése

en: Replay
hu: Lejátszás

en: Setup.Replay$Multi speed mode
hu: Töbsebességes funkció

en: Setup.Replay$Show replay mode
hu: Lejátszás feltüntetése

en: Setup.Replay$Show remaining time
hu: Hátralevő idő kijelzése

en: Setup.Replay$Progress display time (s)
hu: Lejátszósáv felüntetésének ideje (mp)

en: Setup.Replay$Pause replay when setting mark
hu: Lejátszás megállítása vágópont kijelölésnél

en: Setup.Replay$Pause replay when jumping to a mark
hu: Szünet a lejátszásban, ha vágópontra ugrik

en: Setup.Replay$Skip edited parts
hu: Vágott részek kihagyása

en: Setup.Replay$Pause replay at last mark
hu: Utolsó vágópontnál szünet a lejátszásban

en: Setup.Replay$Initial duration for adaptive skipping (s)
hu: Felezett ugrás kezdeti értéke (mp)

en: Setup.Replay$Reset timeout for adaptive skipping (s)
hu: Felezett ugrás időkorlátja (mp)

en: Setup.Replay$Alternate behavior for adaptive skipping
hu: Felezett ugrás csak irányváltoztatásnál

en: Setup.Replay$Use Prev/Next keys for adaptive skipping
hu: Vissza/Előre gombok haszn. a felezett ugráshoz

en: Setup.Replay$Skip distance with Green/Yellow keys (s)
hu: Ugrástáv a Zöld/Sárga gombokkal (mp)

en: Setup.Replay$Skip distance with Green/Yellow keys in repeat (s)
hu: Ismételt ugrástáv a Zöld/Sárga gombokkal (mp)

en: Setup.Replay$Resume ID
hu: Lejátszás azonosító

en: any hosts
hu: bármelyik host

en: only default host
hu: csak az alapértelmezett host

en: type
hu: típus

en: full
hu: teljes

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Setup.Miscellaneous$Min. event timeout (min)
hu: VDR leáll ha nem következik felvétel (p)

en: Setup.Miscellaneous$Min. user inactivity (min)
hu: VDR leáll használat nélkül (p)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP timeout (s)
hu: SVDRP szétkapcsol használat nélkül(mp)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP peering
hu: SVDRP párosítása

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP host name
hu: SVDRP host név

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP default host
hu: SVDRP alapértelmezett host

en: Setup.Miscellaneous$Zap timeout (s)
hu: Előző csatorna időkorlátja (mp)

en: Setup.Miscellaneous$Channel entry timeout (ms)
hu: Csatorna beírás időkorlátja (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delay (ms)
hu: Távirányító ismétlés késleltetése (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delta (ms)
hu: Távirányító ismétlés intervalluma (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Initial channel
hu: Csatorna induláskor

en: Setup.Miscellaneous$as before
hu: Mint legutóbb

en: Setup.Miscellaneous$Initial volume
hu: Hangerő indulásnál

en: Setup.Miscellaneous$Volume steps
hu: Hangerőállítás léptéke

en: Setup.Miscellaneous$Volume linearize
hu: Hangerő linearizálása

en: Setup.Miscellaneous$Channels wrap
hu: Csatornalista görgetése

en: Setup.Miscellaneous$Show channel names with source
hu: Csatornanevek kijelzése forrással együtt

en: Setup.Miscellaneous$Emergency exit
hu: Vészleállítás

en: Plugins
hu: Pluginok

en: This plugin has no setup parameters!
hu: Ennek a plugin-nak nincs paramétere!

en: Setup
hu: Beállítások

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Really restart?
hu: Tényleg újraindítani?

note: TRANSLATORS: note the leading and trailing blanks!
en:  Stop recording
hu:  Felvételt befejezni

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Stop replaying
hu:  Lejátszást befejzni

en: Button$Pause
hu: Szünet

en: Button$Stop
hu: Stop

en: Button$Resume
hu: Tovább

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Cancel editing
hu:  Vágást megszakítani

en: Stop recording?
hu: Felvételt befejezni?

en: Cancel editing?
hu: Vágást megszakítani?

en: No audio available!
hu: Hang nem elérhetö!

en: No subtitles
hu: Felirat ki

en: No subtitles available!
hu: Ezen a csatornán nincs felirat!

en: Not enough disk space to start recording!
hu: Nincs elegendő hely a felvételre!

en: No free DVB device to record!
hu: Nincs szabad DVB eszköz a felvételhez!

en: Pausing live video...
hu: Élő adás megállítva...

en: Delete timeshift recording?
hu: Töröljem az időeltolásos felvételt?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Jump:
hu: Ugrás ide:

en: No editing marks defined!
hu: Nincs vágópont kijelölve!

en: No editing sequences defined!
hu: Nincs vágórész kijelölve!

en: Can't start editing process!
hu: Vágás nem indítható!

en: Editing process started
hu: Vágás elindítva

en: Editing process already active!
hu: Vágás már aktív!

en: FileNameChars$ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&
hu:  aábcdeéfghiíjklmnoóöőpqrstuúüűvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&

en: CharMap$ 0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2	def3	ghi4	jkl5	mno6	pqrs7	tuv8	wxyz9
hu:  0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	aábc2	deéf3	ghií4	jkl5	mnoóöő6	pqrs7	tuúüűv8	wxyz9

en: Button$ABC/abc
hu: ABC/abc

en: Button$Overwrite
hu: Felülírás

en: Button$Insert
hu: Beillesztés

en: Up/Dn for new location - OK to move
hu: Fel/Le egy új pozícióért - aztán OK

en: Channel locked (recording)!
hu: Csatorna blokkolva (felvétel)!

en: Low disk space!
hu: Adattároló majdnem tele!

en: Regenerating index file
hu: Index fájl újragenerálása

en: Index file regeneration complete
hu: Index fájl újragenerálása kész

en: Index file regeneration failed!
hu: Index fájl újragenerálása sikertelen!

en: Can't shutdown - option '-s' not given!
hu: Leállítás nem lehetséges: '-s' opció nincs megadva!

en: Editing - shut down anyway?
hu: Szerkesztés folyamatban - mégis leállítani?

en: Recording - shut down anyway?
hu: Felvétel folyamatban - mégis leállítani?

en: Recording in %ld minutes, shut down anyway?
hu: Felvétel %ld perc múlva kezdődik - mégis leállítani?

en: shut down anyway?
hu: mégis leállítani?

en: Plugin %s wakes up in %ld min, continue?
hu: A(z) %s plugin ébreszt %ld perc múlva, folytatni?

en: Editing - restart anyway?
hu: Szerkesztés folyamatban - mégis újraindítani?

en: Recording - restart anyway?
hu: Felvétel folyamatban - mégis újraindítani?

en: restart anyway?
hu: mégis újraindítani?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Volume
hu: Hangerő

en: Classic VDR
hu: Klasszikus VDR

en: DISK
hu: ADATTÁROLÓ

en: LOAD
hu: TERHELÉS

en: TIMERS
hu: IDŐZÍTŐK

en: DEVICES
hu: TUNEREK

en: LIVE
hu: ÉLŐ

en: PLAY
hu: LEJÁTSZÁS

en: Moving dish to %.1f...
hu: Antenna forgatása %.1f...

en: ST:TNG Panels
hu: ST:TNG Konzol

note: TRANSLATORS: the first character of each weekday, beginning with monday
en: MTWTFSS
hu: HKSCPSV

note: TRANSLATORS: abbreviated weekdays, beginning with monday (must all be 3 letters!)
en: MonTueWedThuFriSatSun
hu: HétKedSzeCsüPénSzoVas

en: Monday
hu: Hétfő

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Friday
hu: Péntek

en: Saturday
hu: Szombat

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Upcoming recording!
hu: Felvétel rögtön indul!

en: Pause live video?
hu: Megállítsam az élő képet?

en: Start recording?
hu: Felvétel elindítása?

en: Recording started
hu: Felvétel elindítva

en: VDR will shut down later - press Power to force
hu: VDR később fog leállni - Kikapcs gombbal kényszerített leállítás

en: Press any key to cancel shutdown
hu: Nyomj egy gombot a leállás megszakításához

en: Editing process failed!
hu: Vágás sikertelen!

en: Editing process finished
hu: Vágás befejezve

en: Switching primary DVB...
hu: Elsődleges DVB eszköz váltása folyamatban...

en: Press any key to cancel restart
hu: Nyomj egy gombot az újraindítás megszakításához

en: VDR will shut down in %s minutes
hu: VDR leáll %s perc múlva

en: Disk
hu: Adattároló

en: free
hu: szabad
