VDR 2.6.0 - en to nn translation catalogue (168 entries)

en: *** Invalid Channel ***
nn: *** Ugyldig Kanal! ***

en: Can't start Transfer Mode!
nn: Kan ikke starte transfer modus!

en: Polarization
nn: Polarisasjon

note: TRANSLATORS: The name of the language, as written natively
en: LanguageName$English
nn: Norsk

note: TRANSLATORS: The 3-letter code of the language
en: LanguageCode$eng
nn: nor

en: Phase 1: Detecting RC code type
nn: Fase 1: Finne fjernkontroll-kodetype

en: Press any key on the RC unit
nn: Trykk en av tastene på fjernkontrollen

en: RC code detected!
nn: Fjernkontroll-kodetype funnet!

en: Do not press any key...
nn: Ikke trykk på noen av tastene...

en: Phase 2: Learning specific key codes
nn: Fase 2: Lære spesifikke tastekoder

en: Press key for '%s'
nn: Trykk tasten for '%s'

en: Press 'Up' to confirm
nn: Trykk 'Opp' for å bekrefte

en: Press 'Down' to continue
nn: Trykk Ned' for å fortsette

en: (press 'Up' to go back)
nn: (trykk 'Opp' for å gå tilbake)

en: (press 'Down' to end key definition)
nn: (trykk 'Ned' for å avslutte innlæring)

en: Learning Remote Control Keys
nn: Lære fjernkontrolltaster

en: Phase 3: Saving key codes
nn: Fase 3: Lagre tastekoder

en: Press 'Up' to save, 'Down' to cancel
nn: Trykk 'Opp' for å lagre, 'Ned' for å avbryte

en: Key$Up
nn: Opp

en: Key$Down
nn: Ned

en: Key$Menu
nn: Meny

en: Key$Ok
nn: Ok

en: Key$Back
nn: Tilbake

en: Key$Left
nn: Venstre

en: Key$Right
nn: Høyre

en: Key$Red
nn: Rød

en: Key$Green
nn: Grønn

en: Key$Yellow
nn: Gul

en: Key$Blue
nn: Blå

en: Key$Power
nn: Power

en: Key$Volume+
nn: Volum+

en: Key$Volume-
nn: Volum-

en: Key$Mute
nn: Lyd av

en: Key$Schedule
nn: Programmer

en: Key$Channels
nn: Kanaler

en: Key$Timers
nn: Timere

en: Key$Recordings
nn: Opptak

en: Key$Setup
nn: Konfigurasjon

en: Key$Commands
nn: Kommandoer

en: Edit channel
nn: Editer kanal

en: Name
nn: Navn

en: Frequency
nn: Frekvens

en: Dpid1
nn: AC3pid1

en: Dpid2
nn: AC3pid2

en: Tpid
nn: Tekst-TV pid

en: CA
nn: Kortleser

en: Channels
nn: Kanaler

en: Button$Edit
nn: Editer

en: Button$New
nn: Ny

en: Button$Delete
nn: Slett

en: Button$Mark
nn: Marker

en: Channel is being used by a timer!
nn: Kanalen er i bruk av en timer!

en: Delete channel?
nn: Slette kanal?

en: Button$Open
nn: Åpne

en: Edit timer
nn: Editer timer

en: Active
nn: Aktiv

en: Channel
nn: Kanal

en: Day
nn: Dag

en: Stop
nn: Slutt

en: Priority
nn: Prioritet

en: Lifetime
nn: Levetid

en: File
nn: Filnavn

en: First day
nn: Første dag

en: Timers
nn: Timere

en: Button$On/Off
nn: Av/På

en: Delete timer?
nn: Slette timer?

en: Timer still recording - really delete?
nn: Timer gjør opptak - vil du slette likevel?

en: Event
nn: Hendelse

en: Button$Record
nn: Ta opp

en: Button$Switch
nn: Skift til

en: What's on now?
nn: Hvilket program sendes nå?

en: What's on next?
nn: Hvilket program er neste?

en: Button$Next
nn: Neste

en: Button$Now
nn: Nå

en: Button$Schedule
nn: Programmer

en: Can't switch channel!
nn: Ikke mulig å skifte kanal!

en: Schedule
nn: Programmer

en: Schedule - %s
nn: Program Guide - %s

en: Button$Play
nn: Spill av

en: Button$Rewind
nn: Spol tilbake

en: Recordings
nn: Opptak

en: Commands
nn: Kommandoer

en: Delete recording?
nn: Slette opptak?

en: Error while deleting recording!
nn: Feil under sletting av opptak!

en: Setup.OSD$Language
nn: Språk

en: Setup.OSD$Width (%)
nn: Bredde (%)

en: Setup.OSD$Height (%)
nn: Høyde (%)

en: Setup.OSD$Message time (s)
nn: Tid meldinger skal vises (s)

en: Setup.OSD$Channel info position
nn: Posisjon på kanalinformasjon

en: bottom
nn: nedre

en: top
nn: øvre

en: Setup.OSD$Info on channel switch
nn: Info ved kanalskifte

en: Setup.OSD$Scroll pages
nn: Rask rulling i menyer

en: Setup.OSD$Recording directories
nn: Kataloger til opptak

en: EPG
nn: Programoversikt

en: Setup.EPG$EPG scan timeout (h)
nn: Ledig tid før EPG-søk (h)

en: Setup.EPG$EPG bugfix level
nn: Nivå for EPG-feilretting

en: Setup.EPG$Set system time
nn: Juster system-klokken

en: Setup.EPG$Use time from transponder
nn: Bruk klokke fra transponder

en: no
nn: nei

en: DVB
nn: DVB-enheter

en: Setup.DVB$Primary DVB interface
nn: Hoved DVB-enhet

en: Setup.DVB$Video format
nn: TV-Format

en: Setup.LNB$Use DiSEqC
nn: Bruk DiSEqC

en: Setup.LNB$SLOF (MHz)
nn: LO-grensefrekvens (MHz)

en: Setup.LNB$Low LNB frequency (MHz)
nn: LO-frekvens i lavbåndet (MHz)

en: Setup.LNB$High LNB frequency (MHz)
nn: LO-frekvens i høybåndet (MHz)

en: Button$Menu
nn: Meny

en: yes
nn: ja

en: Recording
nn: Opptak

en: Setup.Recording$Margin at start (min)
nn: Opptaksmargin start (min)

en: Setup.Recording$Margin at stop (min)
nn: Opptaksmargin slutt (min)

en: Setup.Recording$Default priority
nn: Normal prioritet (Timer)

en: Setup.Recording$Default lifetime (d)
nn: Normal levetid timer (d)

en: Setup.Recording$Use episode name
nn: Bruk episodenavn

en: Setup.Recording$Mark instant recording
nn: Markere direkteopptak

en: Setup.Recording$Name instant recording
nn: Navngi direkteopptak

en: Setup.Recording$Max. video file size (MB)
nn: Maksimal størrelse på videofiler (MB)

en: Setup.Recording$Split edited files
nn: Splitt redigerte filer

en: Replay
nn: Spill av

en: Setup.Replay$Multi speed mode
nn: Multispeed modus

en: Setup.Replay$Show replay mode
nn: Vis avspillingsmodus

en: Setup.Replay$Resume ID
nn: Resume ID

en: Miscellaneous
nn: Forskjellig

en: Setup.Miscellaneous$Min. event timeout (min)
nn: Minste hendelsespause (min)

en: Setup.Miscellaneous$Min. user inactivity (min)
nn: Minimumstid med inaktivitet (min)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP timeout (s)
nn: Ubrukt SVDRP-levetid (s)

en: Setup
nn: Konfigurasjon

en: Restart
nn: Start på nytt

en: Really restart?
nn: Vil du virkelig starte på nytt?

note: TRANSLATORS: note the leading and trailing blanks!
en:  Stop recording
nn:  Stopp opptak fra

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Stop replaying
nn:  Stopp avspilling

en: Button$Stop
nn: Stopp

en: Button$Resume
nn: Fortsett

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Cancel editing
nn:  Avbryt redigering

en: Stop recording?
nn: Stoppe opptak?

en: Cancel editing?
nn: Avbryte redigering?

en: No audio available!
nn: Pas d'audio disponible!

en: No free DVB device to record!
nn: Ingen ledige DVB enheter for opptak!

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Jump:
nn: Hopp:

en: Can't start editing process!
nn: Kan ikke starte redigeringsprosessen!

en: Editing process started
nn: Redigeringsprosess startet

en: Editing process already active!
nn: Redigeringsprosessen er allerede aktiv!

en: Button$ABC/abc
nn: ABC/abc

en: Up/Dn for new location - OK to move
nn: Opp/Ned for ny plass - OK for å flytte

en: Channel locked (recording)!
nn: Kanalen er låst (opptak)!

en: Low disk space!
nn: Lite ledig diskplass!

en: Can't shutdown - option '-s' not given!
nn: Kan ikke slå av - startet uten parameteret '-s'!

en: Recording - shut down anyway?
nn: Gjør opptak - slå av likevel?

en: Recording in %ld minutes, shut down anyway?
nn: Skal gjøre opptak om %ld minutter - slå av likevel?

en: shut down anyway?
nn: slå av likevel?

en: Recording - restart anyway?
nn: Gjør opptak - starte på nytt likevel?

en: restart anyway?
nn: starte på nytt likevel?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Volume
nn: Volum

note: TRANSLATORS: the first character of each weekday, beginning with monday
en: MTWTFSS
nn: MTOTFLS

note: TRANSLATORS: abbreviated weekdays, beginning with monday (must all be 3 letters!)
en: MonTueWedThuFriSatSun
nn: ManTirOnsTorFreLørSøn

en: Monday
nn: Manday

en: Tuesday
nn: Tirsday

en: Wednesday
nn: Onsday

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Lørdag

en: Sunday
nn: Søndag

en: Press any key to cancel shutdown
nn: Trykk en tast for ikke å slå av

en: Editing process failed!
nn: Feil under redigering!

en: Editing process finished
nn: Redigeringsprosess avsluttet

en: Switching primary DVB...
nn: Bytter første DVB-enhet...

en: free
nn: ledig
