VDR 2.6.0 - en to pl_PL translation catalogue (494 entries)

en: *** Invalid Channel ***
pl_PL: *** Niepoprawny kanał ***

en: CAM activated!
pl_PL: CAM aktywowany!

en: Channel not available!
pl_PL: Kanał nie jest dostępny!

en: Can't start Transfer Mode!
pl_PL: Nie można uruchomić trybu transferu!

en: off
pl_PL: wyłącz

en: on
pl_PL: włącz

en: none
pl_PL: brak

en: Polarization
pl_PL: Polaryzacja

en: Inversion
pl_PL: Inwersja

en: Modulation
pl_PL: Modulacja

en: Bandwidth
pl_PL: Pasmo

en: Transmission
pl_PL: Transmisja

en: Hierarchy
pl_PL: Hierarchia

en: Starting EPG scan
pl_PL: Rozpoczynam skanowanie EPG

en: Content$Movie/Drama
pl_PL: Film/Dramat

en: Content$Detective/Thriller
pl_PL: Kryminał/Thriller

en: Content$Adventure/Western/War
pl_PL: Przygodowy/Western/Wojenny

en: Content$Science Fiction/Fantasy/Horror
pl_PL: Fantastyczny/Fantasy/Horror

en: Content$Comedy
pl_PL: Komedie

en: Content$Soap/Melodrama/Folkloric
pl_PL: Opera mydlana/Melodramat/Folklor

en: Content$Romance
pl_PL: Romans

en: Content$Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
pl_PL: Poważne/Klasyczne/Religijne/Historyczne/Dramaty

en: Content$Adult Movie/Drama
pl_PL: Filmy dla dorosłych/Dramaty

en: Content$News/Current Affairs
pl_PL: Wiadomości/Informacje

en: Content$News/Weather Report
pl_PL: Prognoza pogody

en: Content$News Magazine
pl_PL: Magazyny informacyjne

en: Content$Documentary
pl_PL: Dokumentalne

en: Content$Discussion/Inverview/Debate
pl_PL: Dyskusje/Wywiady/Debaty

en: Content$Show/Game Show
pl_PL: Pokazy gier

en: Content$Game Show/Quiz/Contest
pl_PL: Pokazy gier/Quizy/Konkursy

en: Content$Variety Show
pl_PL: Rewie

en: Content$Talk Show
pl_PL: Talkshow

en: Content$Sports
pl_PL: Sport

en: Content$Special Event
pl_PL: Specjalne wydarzenia

en: Content$Sport Magazine
pl_PL: Magazyny sportowe

en: Content$Football/Soccer
pl_PL: Piłka nożna

en: Content$Tennis/Squash
pl_PL: Squash

en: Content$Team Sports
pl_PL: Sporty zespołowe

en: Content$Athletics
pl_PL: Lekkoatletyka

en: Content$Motor Sport
pl_PL: Sporty motorowe

en: Content$Water Sport
pl_PL: Sporty wodne

en: Content$Winter Sports
pl_PL: Sporty zimowe

en: Content$Equestrian
pl_PL: Jazda konna

en: Content$Martial Sports
pl_PL: Sporty walki

en: Content$Children's/Youth Programme
pl_PL: Dziecięce

en: Content$Pre-school Children's Programme
pl_PL: Przedszkolne

en: Content$Entertainment Programme for 6 to 14
pl_PL: Programy dla dzieci od 6 do 14 lat

en: Content$Entertainment Programme for 10 to 16
pl_PL: Programy dla dzieci od 10 do 16 lat

en: Content$Informational/Educational/School Programme
pl_PL: Infromacyjne/Edukacyjne/Szkolne

en: Content$Cartoons/Puppets
pl_PL: Kreskówki/Kukiełkowe

en: Content$Music/Ballet/Dance
pl_PL: Muzyka/Balet/Taniec

en: Content$Rock/Pop
pl_PL: Rock/Pop

en: Content$Serious/Classical Music
pl_PL: Muzyka klasyczna

en: Content$Folk/Tradional Music
pl_PL: Folk/Muzyka tradycyjna

en: Content$Jazz
pl_PL: Jazz

en: Content$Musical/Opera
pl_PL: Musical/Opera

en: Content$Ballet
pl_PL: Balet

en: Content$Arts/Culture
pl_PL: Sztuka/Kultura

en: Content$Performing Arts
pl_PL: Rzemiosło

en: Content$Fine Arts
pl_PL: Dzieła sztuki

en: Content$Religion
pl_PL: Religia

en: Content$Popular Culture/Traditional Arts
pl_PL: Sztuka ludowa

en: Content$Literature
pl_PL: Literatura

en: Content$Film/Cinema
pl_PL: Film/Kino

en: Content$Experimental Film/Video
pl_PL: Filmy eksperymentalne/Video

en: Content$Broadcasting/Press
pl_PL: Radio/Prasa

en: Content$New Media
pl_PL: Nowe media

en: Content$Arts/Culture Magazine
pl_PL: Magzyny kulturalne

en: Content$Fashion
pl_PL: Moda

en: Content$Social/Political/Economics
pl_PL: Społeczne/Polityka/Ekonomia

en: Content$Magazine/Report/Documentary
pl_PL: Reportaże/Dokumentalne

en: Content$Economics/Social Advisory
pl_PL: Ekonomia

en: Content$Remarkable People
pl_PL: Sławni ludzie

en: Content$Education/Science/Factual
pl_PL: Edukacja/Nauka

en: Content$Nature/Animals/Environment
pl_PL: Natura/Zwierzęta/Środowisko

en: Content$Technology/Natural Sciences
pl_PL: Technologia/Nauki przyrodnicze

en: Content$Medicine/Physiology/Psychology
pl_PL: Medycyna/Fizjologia/Psychologia

en: Content$Foreign Countries/Expeditions
pl_PL: Obce kraje/Wyprawy

en: Content$Social/Spiritual Sciences
pl_PL: Społeczne/Duchowe

en: Content$Further Education
pl_PL: Dalsza edukacja

en: Content$Languages
pl_PL: Języki

en: Content$Leisure/Hobbies
pl_PL: Czas wolny/Hobby

en: Content$Tourism/Travel
pl_PL: Turystyka/Podróże

en: Content$Handicraft
pl_PL: Rękodzieło

en: Content$Motoring
pl_PL: Automobilizm

en: Content$Fitness & Health
pl_PL: Fitness i zdrowie

en: Content$Cooking
pl_PL: Gotowanie

en: Content$Advertisement/Shopping
pl_PL: Reklama/Zakupy

en: Content$Gardening
pl_PL: Ogrody

en: Content$Original Language
pl_PL: Oryginalny język

en: Content$Black & White
pl_PL: Czarne i białe

en: Content$Unpublished
pl_PL: Niepublikowane

en: Content$Live Broadcast
pl_PL: Transmisje na żywo

en: ParentalRating$from %d
pl_PL: od %d

en: No title
pl_PL: Bez tytułu

note: TRANSLATORS: The name of the language, as written natively
en: LanguageName$English
pl_PL: Polski

note: TRANSLATORS: The 3-letter code of the language
en: LanguageCode$eng
pl_PL: pol

en: Phase 1: Detecting RC code type
pl_PL: Etap 1: Wykrywanie rodzaju kodu pilota

en: Press any key on the RC unit
pl_PL: Naciśnij dowolny klawisz na pilocie

en: RC code detected!
pl_PL: Wykryto kod pilota!

en: Do not press any key...
pl_PL: Nie naciskaj teraz żadnego klawisza...

en: Phase 2: Learning specific key codes
pl_PL: Etap 2: Nauka konkretnych kodów klawiszy

en: Press key for '%s'
pl_PL: Naciśnij klawisz dla '%s'

en: Press 'Up' to confirm
pl_PL: Naciśnij 'Do góry' aby potwierdzić

en: Press 'Down' to continue
pl_PL: Naciśnij 'Na dół' aby kontynuować

en: (press 'Up' to go back)
pl_PL: (naciśnij 'Do góry' aby się cofnąć)

en: (press 'Down' to end key definition)
pl_PL: (naciśnij 'Na dół' aby zakończyć definiowanie)

en: (press 'Menu' to skip this key)
pl_PL: (naciśnij 'Menu' aby pominąć ten klawisz)

en: Learning Remote Control Keys
pl_PL: Nauka klawiszy pilota

en: Phase 3: Saving key codes
pl_PL: Etap 3: Zapisywanie kodów klawiszy

en: Press 'Up' to save, 'Down' to cancel
pl_PL: Naciśnij 'Do góry' aby zapisać, 'Na dół' - aby anulować

en: Key$Up
pl_PL: Do góry

en: Key$Down
pl_PL: Na dół

en: Key$Menu
pl_PL: Menu

en: Key$Ok
pl_PL: Ok

en: Key$Back
pl_PL: Wstecz

en: Key$Left
pl_PL: W lewo

en: Key$Right
pl_PL: W prawo

en: Key$Red
pl_PL: Czerwony

en: Key$Green
pl_PL: Zielony

en: Key$Yellow
pl_PL: Żółty

en: Key$Blue
pl_PL: Niebieski

en: Key$Info
pl_PL: Info

en: Key$Play/Pause
pl_PL: Odtwórz/Pauza

en: Key$Play
pl_PL: Odtwórz

en: Key$Pause
pl_PL: Pauza

en: Key$Stop
pl_PL: Stop

en: Key$Record
pl_PL: Nagrywaj

en: Key$FastFwd
pl_PL: Do przodu

en: Key$FastRew
pl_PL: Do tyłu

en: Key$Next
pl_PL: Dalej

en: Key$Prev
pl_PL: Wstecz

en: Key$Power
pl_PL: Wyłącz

en: Key$Channel+
pl_PL: Kanał+

en: Key$Channel-
pl_PL: Kanał-

en: Key$PrevChannel
pl_PL: Poprzedni kanał

en: Key$Volume+
pl_PL: Głośniej

en: Key$Volume-
pl_PL: Ciszej

en: Key$Mute
pl_PL: Wycisz

en: Key$Audio
pl_PL: Dźwięk

en: Key$Subtitles
pl_PL: Podtytuły

en: Key$Schedule
pl_PL: Program

en: Key$Channels
pl_PL: Kanały

en: Key$Timers
pl_PL: Timery

en: Key$Recordings
pl_PL: Nagrania

en: Key$Setup
pl_PL: Ustawienia

en: Key$Commands
pl_PL: Polecenia

en: Key$User0
pl_PL: Użytkownik 0

en: Key$User1
pl_PL: Użytkownik 1

en: Key$User2
pl_PL: Użytkownik 2

en: Key$User3
pl_PL: Użytkownik 3

en: Key$User4
pl_PL: Użytkownik 4

en: Key$User5
pl_PL: Użytkownik 5

en: Key$User6
pl_PL: Użytkownik 6

en: Key$User7
pl_PL: Użytkownik 7

en: Key$User8
pl_PL: Użytkownik 8

en: Key$User9
pl_PL: Użytkownik 9

en: Free To Air
pl_PL: nieszyfrowany

en: encrypted
pl_PL: szyfrowany

en: Edit channel
pl_PL: Edycja kanału

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Source
pl_PL: Źródło

en: Frequency
pl_PL: Częstotliwość

en: Channel settings are not unique!
pl_PL: Ustawienia kanału nie są unikalne!

en: Channels
pl_PL: Kanały

en: Button$Edit
pl_PL: Edytuj

en: Button$New
pl_PL: Nowy

en: Button$Delete
pl_PL: Usuń

en: Button$Mark
pl_PL: Zaznacz

en: Channel is being used by a timer!
pl_PL: Kanał jest używany przez timer!

en: Delete channel?
pl_PL: Usunąć kanał?

en: Edit folder
pl_PL: Edutuj katalog

en: New folder
pl_PL: Nowy katalog

en: Folder name already exists!
pl_PL: Taka nazwa katalogu juz istnieje

en: Folder name must not contain '%c'!
pl_PL: Folder nie może zawierać '%c'!

en: Button$Open
pl_PL: Otwórz

en: Delete folder and all sub folders?
pl_PL: Czy skasować katalog i wszystkie podkatalogi?

en: Delete folder?
pl_PL: Czy skasować katalog?

en: Edit timer
pl_PL: Edycja timera

en: Active
pl_PL: Aktywny

en: Channel
pl_PL: Kanał

en: Day
pl_PL: Dzień

en: Start
pl_PL: Początek

en: Stop
pl_PL: Koniec

en: Priority
pl_PL: Priorytet

en: Lifetime
pl_PL: Czas życia

en: File
pl_PL: Plik

en: Record on
pl_PL: Nagrywanie włączone

en: Button$Folder
pl_PL: Katalog

en: Button$Single
pl_PL: Pojedynczy

en: Button$Repeating
pl_PL: Powtarzanie

en: First day
pl_PL: Pierwszy dzień

en: Error while accessing remote timer
pl_PL: Błąd podczas dostępu do zdalnego timera

en: Timer has been deleted!
pl_PL: Timer został usunięty!

en: Select folder
pl_PL: Wybierz katalog

en: Timers
pl_PL: Timery

en: Button$On/Off
pl_PL: Wł/Wył

en: Button$Info
pl_PL: Info

en: Delete timer?
pl_PL: Usunąć timer?

en: Timer still recording - really delete?
pl_PL: Trwa nagrywanie - na pewno usunąć?

en: Event
pl_PL: Audycja

en: Button$Timer
pl_PL: Timer

en: Button$Record
pl_PL: Nagraj

en: Button$Switch
pl_PL: Przełącz

en: What's on now?
pl_PL: Program bieżący

en: What's on next?
pl_PL: Następne audycje

en: Button$Next
pl_PL: Następnie

en: Button$Now
pl_PL: Teraz

en: Button$Schedule
pl_PL: Program

en: Can't switch channel!
pl_PL: Nie można przełączyć kanału!

en: Schedule
pl_PL: Program

en: Schedule - %s
pl_PL: Program - %s

en: This event - %s
pl_PL: Ta audycja - %s

en: This event - all channels
pl_PL: Ta audycja - wszystkie kanały

en: All events - all channels
pl_PL: Wszystkie audycje - wszystkie kanały

en: Please enter %d digits!
pl_PL: Proszę podać %d cyfr!

en: CAM not responding!
pl_PL: CAM nie reaguje!

en: Edit path
pl_PL: Edytuj ścieżkę

en: Folder
pl_PL: Katalog

en: This folder is currently in use - no changes are possible!
pl_PL: Ten katalog jest w użyciu - zmiany nie są możliwe!

en: Move entire folder containing %d recordings?
pl_PL: Przenieść cały katalog zawirający %d nagrań?

en: Error while moving folder!
pl_PL: Błąd podczas przenoszenia katalogu!

en: Edit recording
pl_PL: Edytuj nagranie

en: This recording is currently in use - no changes are possible!
pl_PL: To nagranie jest w użyciu - zmiany nie są możliwe!

en: Button$Cancel cutting
pl_PL: Anuluj przycinanie

en: Button$Stop cutting
pl_PL: Zatrzymaj przycinanie

en: Button$Cancel moving
pl_PL: Anuluj przenoszenie

en: Button$Stop moving
pl_PL: Zatrzymaj przenoszenie

en: Button$Cancel copying
pl_PL: Anuluj kopiowanie

en: Button$Stop copying
pl_PL: Zatrzymaj kopiowanie

en: Button$Cut
pl_PL: Wytnij

en: Button$Delete marks
pl_PL: Usuń zaznaczone

en: Recording vanished!
pl_PL: Nagranie zniknęło!

en: Edited version already exists - overwrite?
pl_PL: Edytowana wersja już istnieje - nadpisać?

en: Error while queueing recording for cutting!
pl_PL: Błąd podczas zakolejkowania nagrania do przycinania!

en: Rename recording to folder name?
pl_PL: Zmienić nazwę nagrania na nazwę katalogu?

en: Delete editing marks for this recording?
pl_PL: Usunąć zaznaczenia z edycji dla tego nagrania?

en: Error while deleting editing marks!
pl_PL: Błąd podczas usuwania zaznaczeń edycji!

en: Error while changing priority/lifetime!
pl_PL: Błąd podczas zmiany priorytetu/czasu życia!

en: Error while changing folder/name!
pl_PL: Błąd podczas zmiany katalogu/nazwy!

en: Recording info
pl_PL: Informacje o nagraniu

en: Button$Play
pl_PL: Odtwórz

en: Button$Rewind
pl_PL: Początek

en: Recordings
pl_PL: Nagrania

en: Commands
pl_PL: Polecenia

en: Delete recording?
pl_PL: Usunąć nagranie?

en: Recording is being edited - really delete?
pl_PL: Nagranie jest edytowane - jesteś pewien że chcesz je usunąć?

en: Error while deleting recording!
pl_PL: Błąd podczas usuwania nagrania!

en: Recording commands
pl_PL: Polecenia nagrań

en: never
pl_PL: nigdy

en: skin dependent
pl_PL: zal. od skórki

en: always
pl_PL: zawsze

en: by name
pl_PL: wg nazwy

en: by time
pl_PL: wg czasu

en: ascending
pl_PL: rosnąco

en: descending
pl_PL: malejąco

en: Setup.OSD$Language
pl_PL: Język

en: Setup.OSD$Skin
pl_PL: Skórka

en: Setup.OSD$Theme
pl_PL: Motyw

en: Setup.OSD$Left (%)
pl_PL: Od lewej (%)

en: Setup.OSD$Top (%)
pl_PL: Od góry (%)

en: Setup.OSD$Width (%)
pl_PL: Szerokość (%)

en: Setup.OSD$Height (%)
pl_PL: Wysokość (%)

en: Setup.OSD$Message time (s)
pl_PL: Czas trwania wiadomości (s)

en: Setup.OSD$Use small font
pl_PL: Używaj małej czcionki

en: Setup.OSD$Anti-alias
pl_PL: Wygładzanie

en: Setup.OSD$Default font
pl_PL: Standardowa czcionka

en: Setup.OSD$Small font
pl_PL: Mała czcionka

en: Setup.OSD$Fixed font
pl_PL: Stała czcionka

en: Setup.OSD$Default font size (%)
pl_PL: Standardowa czcionka wyjściowa (%)

en: Setup.OSD$Small font size (%)
pl_PL: Mała czcionka wyjściowa (%)

en: Setup.OSD$Fixed font size (%)
pl_PL: Ustalona czcionka wyjściowa (%)

en: Setup.OSD$Channel info position
pl_PL: Pozycja informacji o kanale

en: bottom
pl_PL: dół

en: top
pl_PL: góra

en: Setup.OSD$Channel info time (s)
pl_PL: Czas trwania informacji o kanale (s)

en: Setup.OSD$Info on channel switch
pl_PL: Informacja przy zmianie kanału

en: Setup.OSD$Timeout requested channel info
pl_PL: Czas oczekiwania na informacje

en: Setup.OSD$Scroll pages
pl_PL: Przesuwaj stronami

en: Setup.OSD$Scroll wraps
pl_PL: Skrajne pozycje sąsiadują

en: Setup.OSD$Menu key closes
pl_PL: Przycisk Menu zamyka

en: Setup.OSD$Recording directories
pl_PL: Katalogi nagrań

en: Setup.OSD$Folders in timer menu
pl_PL: Katalogi w menu timera

en: Setup.OSD$Always sort folders first
pl_PL: Sortuj najpierw katalogi

en: Setup.OSD$Default sort mode for recordings
pl_PL: Domyślny tryb sortowania dla nagrań

en: Setup.OSD$Sorting direction for recordings
pl_PL: Kierunek sortowania nagrań

en: Setup.OSD$Number keys for characters
pl_PL: Klawisze numeryczne dla liter

en: Setup.OSD$Color key 0
pl_PL: Kolor klawisza 0

en: Setup.OSD$Color key 1
pl_PL: Kolor klawisza 1

en: Setup.OSD$Color key 2
pl_PL: Kolor klawisza 2

en: Setup.OSD$Color key 3
pl_PL: Kolor klawisza 3

en: Button$Scan
pl_PL: Skanuj

en: Setup.EPG$EPG scan timeout (h)
pl_PL: Czas skanowania EPG (h)

en: Setup.EPG$EPG bugfix level
pl_PL: Stopień poprawek błędów EPG

en: Setup.EPG$EPG linger time (min)
pl_PL: Czas przechowywania EPG (min)

en: Setup.EPG$Set system time
pl_PL: Ustawiaj czas systemowy

en: Setup.EPG$Use time from transponder
pl_PL: Użyj czasu z transpondera

note: TRANSLATORS: note the plural!
en: Setup.EPG$Preferred languages
pl_PL: Preferowanych języków

note: TRANSLATORS: note the singular!
en: Setup.EPG$Preferred language
pl_PL: Preferowany język

en: no
pl_PL: nie

en: names only
pl_PL: tylko nazwy

en: PIDs only
pl_PL: tylko PID-y

en: names and PIDs
pl_PL: nazwy i PID-y

en: add new channels
pl_PL: dodawaj nowe kanały

en: add new transponders
pl_PL: dodawaj nowe transpondery

en: Button$Audio
pl_PL: Dźwięk

en: Button$Subtitles
pl_PL: Napisy

en: Setup.DVB$Primary DVB interface
pl_PL: Pierwszy interfejs DVB

en: Setup.DVB$Standard compliance
pl_PL: Zgodność ze standardem

en: Setup.DVB$Video format
pl_PL: Format obrazu

en: Setup.DVB$Video display format
pl_PL: Format wyświetlania obrazu

en: Setup.DVB$Use Dolby Digital
pl_PL: Używaj Dolby Digital

en: Setup.DVB$Update channels
pl_PL: Aktualizuj kanały

en: Setup.DVB$Audio languages
pl_PL: Języków dźwięku

en: Setup.DVB$Audio language
pl_PL: Język dźwięku

en: Setup.DVB$Display subtitles
pl_PL: Obraz napisów

en: Setup.DVB$Subtitle languages
pl_PL: Języki napisu

en: Setup.DVB$Subtitle language
pl_PL: Język napisu

en: Setup.DVB$Subtitle offset
pl_PL: Zrównoważyć napis

en: Setup.DVB$Subtitle foreground transparency
pl_PL: Przeźrocze podtytułów: Przód

en: Setup.DVB$Subtitle background transparency
pl_PL: Przeźrocze podtytułów: Tło

en: Setup.LNB$Use DiSEqC
pl_PL: Używaj DiSEqC

en: Setup.LNB$SLOF (MHz)
pl_PL: SLOF (MHz)

en: Setup.LNB$Low LNB frequency (MHz)
pl_PL: Dolna częstotliwość LNB (MHz)

en: Setup.LNB$High LNB frequency (MHz)
pl_PL: Górna częstotliwość LNB (MHz)

en: Setup.LNB$Device %d connected to sat cable
pl_PL: Urządzenie %d podłączone do kabla satelitarnego

en: Setup.LNB$own
pl_PL: Własny

en: Setup.LNB$Use dish positioner
pl_PL: Używaj obrotnicy

en: Setup.LNB$Site latitude (degrees)
pl_PL: Szerokość geograficzna stopnie

en: South
pl_PL: Południe

en: North
pl_PL: Północ

en: Setup.LNB$Site longitude (degrees)
pl_PL: Długość geograficzna (stopnie)

en: West
pl_PL: Zachód

en: East
pl_PL: Wschód

en: Setup.LNB$Max. positioner swing (degrees)
pl_PL: Max. obrót pozycjonera (stopnie)

en: Setup.LNB$Positioner speed (degrees/s)
pl_PL: Prędkość pozycjonera (stopnie/s)

en: CAM reset
pl_PL: CAM zresetowany

en: CAM present
pl_PL: CAM obecny

en: CAM ready
pl_PL: CAM gotowy

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  (activating)
pl_PL:  (aktywuję)

en: @ device
pl_PL: @ urządzenie

en: Button$Cancel activation
pl_PL: Anuluj aktywację

en: Button$Activate
pl_PL: Aktywuj

en: Button$Menu
pl_PL: Menu

en: Button$Reset
pl_PL: Reset

en: Opening CAM menu...
pl_PL: Otwieram menu CAM...

en: Can't open CAM menu!
pl_PL: Nie można otworzyć menu CAM!

en: Can't activate CAM!
pl_PL: Nie można aktywować CAM!

en: CAM is in use - really reset?
pl_PL: CAM jest w użyciu - naprawdę zresetować?

en: Can't reset CAM!
pl_PL: Nie można zresetować CAM!

en: no instant recording
pl_PL: bez natychmiastowego nagrywania

en: confirm instant recording
pl_PL: potwierdź natychmiastowe nagrywanie

en: record instantly
pl_PL: nagraj natychmiast

en: do not pause live video
pl_PL: nie wstrzymuj transmisji na żywo

en: confirm pause live video
pl_PL: potwierdź wstrzymanie transmisji na żywo

en: pause live video
pl_PL: wstrzymaj transmisję na żywo

en: confirm
pl_PL: potwierdź

en: yes
pl_PL: tak

en: Recording
pl_PL: Nagranie

en: Setup.Recording$Margin at start (min)
pl_PL: Margines na początku (min)

en: Setup.Recording$Margin at stop (min)
pl_PL: Margines na końcu (min)

en: Setup.Recording$Default priority
pl_PL: Domyślny priorytet

en: Setup.Recording$Default lifetime (d)
pl_PL: Domyślny czas życia (d)

en: Setup.Recording$Record key handling
pl_PL: Obsługa klawisza nagrywania

en: Setup.Recording$Pause key handling
pl_PL: Obsługa klawisza pauzy

en: Setup.Recording$Pause priority
pl_PL: Priorytet pauzy

en: Setup.Recording$Pause lifetime (d)
pl_PL: Czas życia pauzy (d)

en: Setup.Recording$Use episode name
pl_PL: Używaj nazwy epizodu

en: Setup.Recording$Use VPS
pl_PL: Używaj VPS

en: Setup.Recording$VPS margin (s)
pl_PL: Margines VPS (s)

en: Setup.Recording$Mark instant recording
pl_PL: Zaznaczaj natychm. nagrywanie

en: Setup.Recording$Name instant recording
pl_PL: Nazywaj natychm. nagrywanie

en: Setup.Recording$Instant rec. time (min)
pl_PL: Czas natychm. nagrywania (min)

en: Setup.Recording$present event
pl_PL: aktualne zdarzenie

en: Setup.Recording$Max. video file size (MB)
pl_PL: Maksymalny rozmiar pliku (MB)

en: Setup.Recording$Split edited files
pl_PL: Dziel edytowane pliki

en: Setup.Recording$Delete timeshift recording
pl_PL: Usuń nagranie timeshift

en: Replay
pl_PL: Odtwarzanie

en: Setup.Replay$Multi speed mode
pl_PL: Tryb wieloprędkościowy

en: Setup.Replay$Show replay mode
pl_PL: Pokazuj tryb odtwarzania

en: Setup.Replay$Show remaining time
pl_PL: Pokaż pozostały czas

en: Setup.Replay$Progress display time (s)
pl_PL: Wyświetl czas odtwarzania (s)

en: Setup.Replay$Pause replay when setting mark
pl_PL: Wstrzymaj odtwarzanie podczas ustawiania zaznaczania

en: Setup.Replay$Pause replay when jumping to a mark
pl_PL: Wstrzymaj odtwarzanie przy przeskoku do zaznaczenia

en: Setup.Replay$Skip edited parts
pl_PL: Przeskocz edytowaną część

en: Setup.Replay$Pause replay at last mark
pl_PL: Wstrzymaj odtwarzanie przy ostatnim zaznaczeniu

en: Setup.Replay$Initial duration for adaptive skipping (s)
pl_PL: Początkowy czas trwania dla przeskoku adaptacyjnego (s)

en: Setup.Replay$Reset timeout for adaptive skipping (s)
pl_PL: Czas oczekiwania na wyzerowanie dla przeskoku adaptacyjnego (s)

en: Setup.Replay$Alternate behavior for adaptive skipping
pl_PL: Zmień zachowanie dla przeskoku adaptacyjnego

en: Setup.Replay$Use Prev/Next keys for adaptive skipping
pl_PL: Użyj klawiszy Poprzedni/Następny dla przeskoku adaptacyjnego

en: Setup.Replay$Skip distance with Green/Yellow keys (s)
pl_PL: Pomiń dystans klawiszami Zielony/Żółty (s)

en: Setup.Replay$Skip distance with Green/Yellow keys in repeat (s)
pl_PL: Pomiń dystans klawiszami Zielony/Żółty w powtórce (s)

en: Setup.Replay$Resume ID
pl_PL: ID wznowienia

en: any hosts
pl_PL: każdy host

en: only default host
pl_PL: tylko domyślny host

en: type
pl_PL: typ

en: full
pl_PL: pełny

en: Miscellaneous
pl_PL: Różne

en: Setup.Miscellaneous$Min. event timeout (min)
pl_PL: Minimalny czas audycji (min)

en: Setup.Miscellaneous$Min. user inactivity (min)
pl_PL: Minimalny czas nieaktywności (min)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP timeout (s)
pl_PL: Czas oczekiwania na SVDRP (s)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP peering
pl_PL: Dzielenie zadań przez SVDRP

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP host name
pl_PL: Nazwa hosta SVDRP

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP default host
pl_PL: Domyślny host SVDRP

en: Setup.Miscellaneous$Zap timeout (s)
pl_PL: Czas oczekiwania na zap (s)

en: Setup.Miscellaneous$Channel entry timeout (ms)
pl_PL: Minął czas wejścia do kanału

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delay (ms)
pl_PL: Czas opóźnienia powtarzania dla pilota (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delta (ms)
pl_PL: Delta opóźnienia powtarzania dla pilota (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Initial channel
pl_PL: Początkowy kanał

en: Setup.Miscellaneous$as before
pl_PL: jak ostatnio

en: Setup.Miscellaneous$Initial volume
pl_PL: Początkowa głośność

en: Setup.Miscellaneous$Volume steps
pl_PL: Przeskok głośności

en: Setup.Miscellaneous$Volume linearize
pl_PL: Linearyzacja głośności

en: Setup.Miscellaneous$Channels wrap
pl_PL: Zawijanie kanałów

en: Setup.Miscellaneous$Show channel names with source
pl_PL: Pokaż nazwy kanałów ze źródłem

en: Setup.Miscellaneous$Emergency exit
pl_PL: Wyjście awaryjne

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: This plugin has no setup parameters!
pl_PL: Ta wtyczka nie ma żadnych ustawień!

en: Setup
pl_PL: Ustawienia

en: Really restart?
pl_PL: Na pewno zrestartować?

note: TRANSLATORS: note the leading and trailing blanks!
en:  Stop recording
pl_PL:  Zatrzymaj nagrywanie

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Stop replaying
pl_PL:  Zatrzymaj odtwarzanie

en: Button$Pause
pl_PL: Pauza

en: Button$Stop
pl_PL: Zatrzymaj

en: Button$Resume
pl_PL: Wznów

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Cancel editing
pl_PL:  Anuluj edycję

en: Stop recording?
pl_PL: Zatrzymać nagrywanie?

en: Cancel editing?
pl_PL: Anulować montaż?

en: No audio available!
pl_PL: Dźwięk nie jest dostępny!

en: No subtitles
pl_PL: Brak napisów

en: No subtitles available!
pl_PL: Napisy nie są dostępne

en: Not enough disk space to start recording!
pl_PL: Brak miejsca na dysku do nagrywania!

en: No free DVB device to record!
pl_PL: Brak wolnej karty DVB do nagrywania!

en: Pausing live video...
pl_PL: Pauzuję program na żywo...

en: Delete timeshift recording?
pl_PL: Czy usunąć nagranie timeshift?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Jump:
pl_PL: Skok:

en: No editing marks defined!
pl_PL: Nie zdefiniowano znaczników montażu!

en: No editing sequences defined!
pl_PL: Nie zdefiniowano sekwencji edycji!

en: Can't start editing process!
pl_PL: Nie można uruchomić procesu edycji!

en: Editing process started
pl_PL: Proces edycji rozpoczęty

en: Editing process already active!
pl_PL: Proces edycji jest już aktywny!

en: FileNameChars$ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&
pl_PL:  aąbcćdeęfghijklłmnńoópqrsśtuvwxyzźż0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&

en: CharMap$ 0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2	def3	ghi4	jkl5	mno6	pqrs7	tuv8	wxyz9
pl_PL:  0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2ąć	def3ę	ghi4	jkl5ł	mno6ńó	pqrs7ś	tuv8	wxyz9źż

en: Button$ABC/abc
pl_PL: ABC/abc

en: Button$Overwrite
pl_PL: Nadpisz

en: Button$Insert
pl_PL: Wstaw

en: Plugin
pl_PL: Wtyczka

en: Up/Dn for new location - OK to move
pl_PL: Do góry/Na dół na nową pozycję - Ok zatwierdza

en: Channel locked (recording)!
pl_PL: Kanał zablokowany (trwa nagrywanie)!

en: Low disk space!
pl_PL: Mało miejsca na dysku!

en: Regenerating index file
pl_PL: Odtwarzanie pliku z indeksem

en: Index file regeneration complete
pl_PL: Odtwarzanie pliku z indeksem zakończone

en: Index file regeneration failed!
pl_PL: Odtwarzanie pliku z indeksem nieudane!

en: Can't shutdown - option '-s' not given!
pl_PL: Nie można wyłączyć - nie podano opcji '-s'!

en: Editing - shut down anyway?
pl_PL: Montaż w trakcie - Wyłączyć mimo to?

en: Recording - shut down anyway?
pl_PL: Trwa nagrywanie - wyłączyć mimo to?

en: Recording in %ld minutes, shut down anyway?
pl_PL: Nagrywanie za %ld minut - wyłączyć mimo to?

en: shut down anyway?
pl_PL: wyłączyć mimo to?

en: Plugin %s wakes up in %ld min, continue?
pl_PL: Wtyczka %s obudzi się za %ld min, kontynuować?

en: Editing - restart anyway?
pl_PL: Montaż w trakcie - Zrestartować mimo to?

en: Recording - restart anyway?
pl_PL: Trwa nagrywanie - zrestartować mimo to?

en: restart anyway?
pl_PL: zrestartować mimo to?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Volume
pl_PL: Głośność

en: Classic VDR
pl_PL: Klasyczny VDR

en: DISK
pl_PL: DYSK

en: LOAD
pl_PL: OBCIĄŻENIE

en: TIMERS
pl_PL: TIMERY

en: DEVICES
pl_PL: URZĄDZENIA

en: LIVE
pl_PL: NA ŻYWO

en: PLAY
pl_PL: ODTWARZA

en: Moving dish to %.1f...
pl_PL: Obracam talerz do %.1f...

en: ST:TNG Panels
pl_PL: Panel ST:TNG

note: TRANSLATORS: the first character of each weekday, beginning with monday
en: MTWTFSS
pl_PL: PWŚCPSN

note: TRANSLATORS: abbreviated weekdays, beginning with monday (must all be 3 letters!)
en: MonTueWedThuFriSatSun
pl_PL: PonWtoŚroCzwPiąSobNie

en: Monday
pl_PL: poniedziałek

en: Tuesday
pl_PL: Wtorek

en: Wednesday
pl_PL: środa

en: Thursday
pl_PL: Czwartek

en: Friday
pl_PL: Piątek

en: Saturday
pl_PL: Sobota

en: Sunday
pl_PL: Niedziela

en: Upcoming recording!
pl_PL: Wkrótce nagranie!

en: Pause live video?
pl_PL: Zatrzymać transmisję na żywo?

en: Start recording?
pl_PL: Rozpocząć nagrywanie?

en: Recording started
pl_PL: Rozpoczęto nagrywanie

en: VDR will shut down later - press Power to force
pl_PL: VDR zostanie wyłączony później - Naciśnij Wyłącz (Power) aby wymusić

en: Press any key to cancel shutdown
pl_PL: Naciśnij dowolny klawisz aby nie wyłączać

en: Editing process failed!
pl_PL: Proces edycji nie powiódł się!

en: Editing process finished
pl_PL: Proces edycji zakończony

en: Switching primary DVB...
pl_PL: Przęłączam na pierwszy interfejs DVB...

en: Press any key to cancel restart
pl_PL: Naciśnij dowolny klawisz aby nie zrestartować

en: VDR will shut down in %s minutes
pl_PL: VDR zostanie wyłączony za %s minut

en: Disk
pl_PL: Dysk

en: free
pl_PL: wolnego
