VDR 2.6.0 - en to sr translation catalogue (441 entries)

en: *** Invalid Channel ***
sr: *** Neispravan Kanal ***

en: Channel not available!
sr: Kanal nije dostupan!

en: Can't start Transfer Mode!
sr: Nemoguće započeti 'Transfer Mode' režim!

en: off
sr: isključi

en: on
sr: uključi

en: auto
sr: automatski

en: none
sr: ništa

en: Polarization
sr: Polarizacija

en: System
sr: Sistem (standard)

en: Srate
sr: Srate (symbol rate)

en: Inversion
sr: Inverzija

en: CoderateH
sr: CoderateH (FEC)

en: CoderateL
sr: CoderateL (FEC)

en: Modulation
sr: Modulacija

en: Bandwidth
sr: Propusnost

en: Transmission
sr: Prenos

en: Guard
sr: Zaštita

en: Hierarchy
sr: Hijerarhija

en: Starting EPG scan
sr: Počinje EPG pretraživanje

en: Content$Movie/Drama
sr: Film/Drama

en: Content$Detective/Thriller
sr: Detektivski/Triler

en: Content$Adventure/Western/War
sr: Avantura/Vestern/Ratni

en: Content$Science Fiction/Fantasy/Horror
sr: Naučna fantastika/Fantazija/Horor

en: Content$Comedy
sr: Komedija

en: Content$Soap/Melodrama/Folkloric
sr: Sapunica/Melodrama/Folklor

en: Content$Romance
sr: Romansa

en: Content$Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
sr: Ozbiljan/Klasični/Religiozan/Istorijski/Drama

en: Content$Adult Movie/Drama
sr: Film za odrasle/Drama

en: Content$News/Current Affairs
sr: Vesti/Aktuelni događaji

en: Content$News/Weather Report
sr: Vesti/Vremenski izveštaj

en: Content$News Magazine
sr: Novosti

en: Content$Documentary
sr: Dokumentarni

en: Content$Discussion/Inverview/Debate
sr: Diskusija/Razgovor/Debata

en: Content$Show/Game Show
sr: Zabavni/Igre

en: Content$Game Show/Quiz/Contest
sr: Igre/Kviz/Takmičenje

en: Content$Variety Show
sr: Kolaž program

en: Content$Talk Show
sr: Diskusiona emisija

en: Content$Sports
sr: Sport

en: Content$Special Event
sr: Specijalna emisija

en: Content$Sport Magazine
sr: Sportski magazin

en: Content$Football/Soccer
sr: Fudbal

en: Content$Tennis/Squash
sr: Tenis/Skvoš

en: Content$Team Sports
sr: Timski sportovi

en: Content$Athletics
sr: Atletika

en: Content$Motor Sport
sr: Moto-sport

en: Content$Water Sport
sr: Sportovi na vodi

en: Content$Winter Sports
sr: Zimski sportovi

en: Content$Equestrian
sr: Konjički sport

en: Content$Martial Sports
sr: Borilački sportovi

en: Content$Children's/Youth Programme
sr: Dečiji program/Program za mlade

en: Content$Pre-school Children's Programme
sr: Predškolski dečiji program

en: Content$Entertainment Programme for 6 to 14
sr: Zabavni program za uzrast od 6 do 14

en: Content$Entertainment Programme for 10 to 16
sr: Zabavni program za uzrast od 10 do 16

en: Content$Informational/Educational/School Programme
sr: Informativni/Edukativni/Školski program

en: Content$Cartoons/Puppets
sr: Crtani/Lutkarski

en: Content$Music/Ballet/Dance
sr: Muzički/Balet/Ples

en: Content$Rock/Pop
sr: Rok/Pop

en: Content$Serious/Classical Music
sr: Ozbiljna/Klasična muzika

en: Content$Folk/Tradional Music
sr: Narodna/Izvorna muzika

en: Content$Jazz
sr: Džez

en: Content$Musical/Opera
sr: Mjuzikl/Opera

en: Content$Ballet
sr: Balet

en: Content$Arts/Culture
sr: Umetnost/Kultura

en: Content$Performing Arts
sr: Izvođačka umetnost

en: Content$Fine Arts
sr: Likovna umetnost

en: Content$Religion
sr: Religija

en: Content$Popular Culture/Traditional Arts
sr: Pop kultura/Tradicionalna umetnost

en: Content$Literature
sr: Književnost

en: Content$Film/Cinema
sr: Film/Bioskop

en: Content$Experimental Film/Video
sr: Eksperimentalni film/video

en: Content$Broadcasting/Press
sr: Radiodifuzija/Štampa

en: Content$New Media
sr: Novi mediji

en: Content$Arts/Culture Magazine
sr: Umetnički/Kulturni magazin

en: Content$Fashion
sr: Moda

en: Content$Social/Political/Economics
sr: Socijalni/Politički/Ekonomski

en: Content$Magazine/Report/Documentary
sr: Magazin/Reportaža/Dokumentarni

en: Content$Economics/Social Advisory
sr: Ekonomija/Socijalno savetovanje

en: Content$Remarkable People
sr: Znamenite ličnosti

en: Content$Education/Science/Factual
sr: Obrazovni/Naučni/Objektivni

en: Content$Nature/Animals/Environment
sr: Priroda/Životinje/Okruženje

en: Content$Technology/Natural Sciences
sr: Tehnologija/Prirodne nauke

en: Content$Medicine/Physiology/Psychology
sr: Medicina/Fiziologija/Psihologija

en: Content$Foreign Countries/Expeditions
sr: Strane zemlje/Ekspedicije

en: Content$Social/Spiritual Sciences
sr: Socijalne/Duhovne nauke

en: Content$Further Education
sr: Dalje obrazovanje

en: Content$Languages
sr: Jezici

en: Content$Leisure/Hobbies
sr: Razonoda/Hobi

en: Content$Tourism/Travel
sr: Turizam/Putovanja

en: Content$Handicraft
sr: Zanatstvo

en: Content$Motoring
sr: Vožnja

en: Content$Fitness & Health
sr: Fitnes i zdravlje

en: Content$Cooking
sr: Kuvanje

en: Content$Advertisement/Shopping
sr: Reklama/Kupovina

en: Content$Gardening
sr: Baštovanstvo

en: Content$Original Language
sr: Originalni jezik

en: Content$Black & White
sr: Crno-belo

en: Content$Unpublished
sr: Neobjavljeno

en: Content$Live Broadcast
sr: Prenos uživo

en: ParentalRating$from %d
sr: od %d

en: No title
sr: Bez naslova

note: TRANSLATORS: The name of the language, as written natively
en: LanguageName$English
sr: Srpski

note: TRANSLATORS: The 3-letter code of the language
en: LanguageCode$eng
sr: scc

en: Phase 1: Detecting RC code type
sr: Faza 1: detekcija kôda daljinskog upravljača

en: Press any key on the RC unit
sr: Pritisnite bilo koje dugme na daljinskom upravljaču

en: RC code detected!
sr: Kôd daljinskog upravljača je prepoznat!

en: Do not press any key...
sr: Ne pritiskajte dugmad...

en: Phase 2: Learning specific key codes
sr: Faza 2: Učenje posebnih kôdova

en: Press key for '%s'
sr: Pritisnite dugme za '%s'

en: Press 'Up' to confirm
sr: Pritisnite 'Gore' da potvrdite

en: Press 'Down' to continue
sr: Pritisnite 'Dole' da nastavite

en: (press 'Up' to go back)
sr: (pritisnite 'Gore' za nazad)

en: (press 'Down' to end key definition)
sr: (pritisnite 'Dole' za kraj)

en: (press 'Menu' to skip this key)
sr: (pritisnite 'Meni' da preskočite ovo dugme)

en: Learning Remote Control Keys
sr: Učenje rasporeda dugmadi daljinskog upravljača

en: Phase 3: Saving key codes
sr: Faza 3: Snimanje kôdova dugmadi

en: Press 'Up' to save, 'Down' to cancel
sr: Pritisnite 'Gore' da snimite, 'Dole' da odustanete

en: Key$Up
sr: Gore

en: Key$Down
sr: Dole

en: Key$Menu
sr: Meni

en: Key$Ok
sr: Ok

en: Key$Back
sr: Nazad

en: Key$Left
sr: Levo

en: Key$Right
sr: Desno

en: Key$Red
sr: Crveno

en: Key$Green
sr: Zeleno

en: Key$Yellow
sr: Žuto

en: Key$Blue
sr: Plavo

en: Key$Info
sr: Info

en: Key$Play/Pause
sr: Start/Pauza

en: Key$Play
sr: Start

en: Key$Pause
sr: Pauza

en: Key$Stop
sr: Stop

en: Key$Record
sr: Snimi

en: Key$FastFwd
sr: Napred

en: Key$FastRew
sr: Nazad

en: Key$Next
sr: Sledeće

en: Key$Prev
sr: Prethodno

en: Key$Power
sr: Isključi

en: Key$Channel+
sr: Kanal+

en: Key$Channel-
sr: Kanal-

en: Key$PrevChannel
sr: PrethodniKanal

en: Key$Volume+
sr: Glasnije

en: Key$Volume-
sr: Tiše

en: Key$Mute
sr: Bez tona

en: Key$Audio
sr: Audio

en: Key$Subtitles
sr: Titlovi

en: Key$Schedule
sr: Raspored

en: Key$Channels
sr: Kanali

en: Key$Timers
sr: Tajmeri

en: Key$Recordings
sr: Snimci

en: Key$Setup
sr: Podešavanje

en: Key$Commands
sr: Komande

en: Key$User0
sr: Korisnik0

en: Key$User1
sr: Korisnik1

en: Key$User2
sr: Korisnik2

en: Key$User3
sr: Korisnik3

en: Key$User4
sr: Korisnik4

en: Key$User5
sr: Korisnik5

en: Key$User6
sr: Korisnik6

en: Key$User7
sr: Korisnik7

en: Key$User8
sr: Korisnik8

en: Key$User9
sr: Korisnik9

en: Free To Air
sr: FTA (nekodiran)

en: encrypted
sr: kodiran

en: Edit channel
sr: Izmeni postavke kanala

en: Name
sr: Naziv

en: Source
sr: Izvor

en: Frequency
sr: Frekvencija

en: Vpid
sr: Vpid (video)

en: Ppid
sr: Ppid (PCR)

en: Apid1
sr: Apid1 (audio 1)

en: Apid2
sr: Apid2 (audio 2)

en: Dpid1
sr: Dpid1 (AC3 1)

en: Dpid2
sr: Dpid2 (AC3 2)

en: Spid1
sr: Spid1 (titl 1)

en: Spid2
sr: Spid2 (titl 2)

en: Tpid
sr: Tpid (teletekst)

en: CA
sr: Kodiranje (CA)

en: Channel settings are not unique!
sr: Postavke kanala nisu jedinstvene!

en: Channels
sr: Kanali

en: Button$Edit
sr: Izmeni

en: Button$New
sr: Novi

en: Button$Delete
sr: Obriši

en: Button$Mark
sr: Označi

en: Channel is being used by a timer!
sr: Kanal je zauzet tajmerom za snimanje!

en: Delete channel?
sr: Obrisati kanal?

en: Edit folder
sr: Izmeni direktorijum

en: New folder
sr: Novi direktorijum

en: Folder name already exists!
sr: Naziv direktorijuma već postoji!

en: Folder name must not contain '%c'!
sr: Naziv direktorijuma ne sme da sadrži '%c'!

en: Button$Open
sr: Otvori

en: Delete folder and all sub folders?
sr: Obriši direktorijum i sve poddirektorijume?

en: Delete folder?
sr: Izbriši direktorijum?

en: Edit timer
sr: Izmeni tajmer

en: Active
sr: Aktivan

en: Channel
sr: Kanal

en: Day
sr: Dan

en: Start
sr: Početak

en: Stop
sr: Kraj

en: VPS
sr: VPS (PDC)

en: Priority
sr: Prioritet

en: Lifetime
sr: Trajanje

en: File
sr: Datoteka

en: Button$Folder
sr: Direktorijum

en: Button$Single
sr: Jedinstven

en: Button$Repeating
sr: Ponavljajući

en: First day
sr: Prvi dan

en: Select folder
sr: Izaberi direktorijum

en: Timers
sr: Tajmeri

en: Button$On/Off
sr: Uključi/Isključi

en: Button$Info
sr: Info

en: Delete timer?
sr: Izbrisati tajmer?

en: Timer still recording - really delete?
sr: Tajmer još snima - stvarno izbrisati?

en: Event
sr: Emisija

en: Button$Timer
sr: Tajmer

en: Button$Record
sr: Snimi

en: Button$Switch
sr: Prebaci

en: What's on now?
sr: Šta je trenutno na programu?

en: What's on next?
sr: Šta je sledeće na programu?

en: Button$Next
sr: Sledi

en: Button$Now
sr: Trenutno

en: Button$Schedule
sr: Raspored

en: Can't switch channel!
sr: Nemoguće promeniti kanal!

en: Schedule
sr: Raspored

en: Schedule - %s
sr: Raspored - %s

en: This event - %s
sr: Ovaj događaj - %s

en: This event - all channels
sr: Ovaj događaj - svi kanali

en: All events - all channels
sr: Svi događaji - svi kanali

en: Please enter %d digits!
sr: Molimo unesite %d brojeve!

en: CAM not responding!
sr: CAM ne reaguje!

en: Recording info
sr: Detalji snimanja

en: Button$Play
sr: Start

en: Button$Rewind
sr: Na početak

en: Recordings
sr: Snimci

en: Commands
sr: Komande

en: Delete recording?
sr: Izbriši snimak?

en: Recording is being edited - really delete?
sr: Snimak je izmenjen - stvarno izbrisati?

en: Error while deleting recording!
sr: Greška prilikom brisanja snimka!

en: Recording commands
sr: Komande snimanja

en: never
sr: nikada

en: skin dependent
sr: zavisi od stila (skin-a)

en: always
sr: uvek

en: Setup.OSD$Language
sr: Jezik

en: Setup.OSD$Skin
sr: Stil (skin)

en: Setup.OSD$Theme
sr: Tema

en: Setup.OSD$Left (%)
sr: Levo (%)

en: Setup.OSD$Top (%)
sr: Gore (%)

en: Setup.OSD$Width (%)
sr: Širina (%)

en: Setup.OSD$Height (%)
sr: Visina (%)

en: Setup.OSD$Message time (s)
sr: Trajanje prikaza poruke (s)

en: Setup.OSD$Use small font
sr: Upotrebi mala slova

en: Setup.OSD$Anti-alias
sr: Anti-alias

en: Setup.OSD$Default font
sr: Podrazumevani font

en: Setup.OSD$Small font
sr: Mali font

en: Setup.OSD$Fixed font
sr: Fiksni font

en: Setup.OSD$Default font size (%)
sr: Veličina podrazumevanog fonta (%)

en: Setup.OSD$Small font size (%)
sr: Veličina malog fonta (%)

en: Setup.OSD$Fixed font size (%)
sr: Veličina fiksnog fonta (%)

en: Setup.OSD$Channel info position
sr: Pozicija informacija o kanalu

en: bottom
sr: dno

en: top
sr: vrh

en: Setup.OSD$Channel info time (s)
sr: Trajanje prikaza informacija o kanalu (s)

en: Setup.OSD$Info on channel switch
sr: Informacije kod promene kanala

en: Setup.OSD$Timeout requested channel info
sr: Zatvori zatražene informacije o kanalu

en: Setup.OSD$Scroll pages
sr: Skrolovanje stranica (klizač)

en: Setup.OSD$Scroll wraps
sr: Skoči s kraja na početak

en: Setup.OSD$Menu key closes
sr: Dugme 'Meni' zatvara

en: Setup.OSD$Recording directories
sr: Direktorijum za snimke

en: Setup.OSD$Folders in timer menu
sr: Direktorijumi u meniju tajmera

en: Setup.OSD$Always sort folders first
sr: Uvek sortiraj direktorijume prve

en: Setup.OSD$Number keys for characters
sr: Pišite pomoću numeričkih dugmića (kao SMS)

en: Setup.OSD$Color key 0
sr: Obojeno dugme 0

en: Setup.OSD$Color key 1
sr: Obojeno dugme 1

en: Setup.OSD$Color key 2
sr: Obojeno dugme 2

en: Setup.OSD$Color key 3
sr: Obojeno dugme 3

en: EPG
sr: EPG (elektronski programski vodič)

en: Button$Scan
sr: Pretraži

en: Setup.EPG$EPG scan timeout (h)
sr: Interval do ažuriranja EPG (h)

en: Setup.EPG$EPG bugfix level
sr: Nivo EPG korekcije grešaka

en: Setup.EPG$EPG linger time (min)
sr: Vreme zadržavanja starih EPG podataka (min)

en: Setup.EPG$Set system time
sr: Podesi sistemsko vreme

en: Setup.EPG$Use time from transponder
sr: Koristi vreme sa transpondera

note: TRANSLATORS: note the plural!
en: Setup.EPG$Preferred languages
sr: Željeni jezici (EPG)

note: TRANSLATORS: note the singular!
en: Setup.EPG$Preferred language
sr: Željeni jezik (EPG)

en: center cut out
sr: izreži sredinu

en: no
sr: ne

en: names only
sr: samo nazivi

en: PIDs only
sr: samo PID-ovi

en: names and PIDs
sr: nazivi i PID-ovi

en: add new channels
sr: dodaj nove kanale

en: add new transponders
sr: dodaj nove transpondere

en: Button$Audio
sr: Audio

en: Button$Subtitles
sr: Titlovi

en: Setup.DVB$Primary DVB interface
sr: Primarni DVB uređaj

en: Setup.DVB$Standard compliance
sr: Usklađenost sa standardom

en: Setup.DVB$Video format
sr: Video format

en: Setup.DVB$Video display format
sr: Format video prikaza

en: Setup.DVB$Use Dolby Digital
sr: Koristi Dolby Digital

en: Setup.DVB$Update channels
sr: Ažuriranje kanala

en: Setup.DVB$Audio languages
sr: Audio jezici

en: Setup.DVB$Audio language
sr: Audio jezik

en: Setup.DVB$Display subtitles
sr: Prikaži titlove

en: Setup.DVB$Subtitle languages
sr: Jezici titla

en: Setup.DVB$Subtitle language
sr: Jezik titla

en: Setup.DVB$Subtitle offset
sr: Pomeranje titla

en: Setup.DVB$Subtitle foreground transparency
sr: Providnost titla

en: Setup.DVB$Subtitle background transparency
sr: Providnost pozadine titla

en: Setup.LNB$Use DiSEqC
sr: Koristi DiSEqC

en: Setup.LNB$SLOF (MHz)
sr: Frekvencija prebacivanja (SLOF) (MHz)

en: Setup.LNB$Low LNB frequency (MHz)
sr: Donja LNB frekvencija (MHz)

en: Setup.LNB$High LNB frequency (MHz)
sr: Gornja LNB frekvencija (MHz)

en: Setup.LNB$Device %d connected to sat cable
sr: Uređaj %d je priključen na satelitski kabl

en: Setup.LNB$own
sr: sopstven

en: CAM reset
sr: Ponovno pokreni CAM

en: CAM present
sr: CAM prisutan

en: CAM ready
sr: CAM spreman

en: Button$Menu
sr: Meni

en: Button$Reset
sr: Ponovno pokreni

en: Opening CAM menu...
sr: Otvaram CAM meni...

en: Can't open CAM menu!
sr: Otvaranje CAM menija neuspešno!

en: CAM is in use - really reset?
sr: CAM u upotrebi - stvarno ponovno pokrenuti?

en: Can't reset CAM!
sr: Ponovno pokretanje CAM-a neuspešno!

en: do not pause live video
sr: ne zaustavljaj signal uživo

en: confirm pause live video
sr: potvrdi zaustavljanje signala uživo

en: pause live video
sr: zaustavi signal uživo

en: confirm
sr: potvrdi

en: yes
sr: da

en: Recording
sr: Snimanje

en: Setup.Recording$Margin at start (min)
sr: Rezerva na početku snimanja (min)

en: Setup.Recording$Margin at stop (min)
sr: Rezerva na kraju snimanja (min)

en: Setup.Recording$Default priority
sr: Podrazumevani prioritet

en: Setup.Recording$Default lifetime (d)
sr: Podrazumevano trajanje (d)

en: Setup.Recording$Pause key handling
sr: Funkcija dugme za pauzu

en: Setup.Recording$Pause priority
sr: Prioritet pauze

en: Setup.Recording$Pause lifetime (d)
sr: Trajanje pauze (d)

en: Setup.Recording$Use episode name
sr: Koristi naziv epizode

en: Setup.Recording$Use VPS
sr: Koristi VPS

en: Setup.Recording$VPS margin (s)
sr: Vremenska rezerva kod VPS (s)

en: Setup.Recording$Mark instant recording
sr: Označi trenutno snimanje

en: Setup.Recording$Name instant recording
sr: Imenuj trenutno snimanje

en: Setup.Recording$Instant rec. time (min)
sr: Trajanje trenutnog snimanja (min)

en: Setup.Recording$present event
sr: aktuelni događaj

en: Setup.Recording$Max. video file size (MB)
sr: Maksimalna veličina datoteke (MB)

en: Setup.Recording$Split edited files
sr: Podeli izmenjene datoteke

en: Setup.Recording$Delete timeshift recording
sr: Izbriši odloženi (timeshift) snimak

en: Replay
sr: Reprodukcija

en: Setup.Replay$Multi speed mode
sr: Višestruka brzina reprodukcije

en: Setup.Replay$Show replay mode
sr: Prikaži režim reprodukcije

en: Setup.Replay$Show remaining time
sr: Prikaži preostalo vreme

en: Setup.Replay$Progress display time (s)
sr: Trajanje prikazivanja progresa (s)

en: Setup.Replay$Pause replay when setting mark
sr: Pauziraj reprodukciju prilikom obeležavanja

en: Setup.Replay$Resume ID
sr: ID reprodukcije

en: Miscellaneous
sr: Razno

en: Setup.Miscellaneous$Min. event timeout (min)
sr: Min. vreme između tajmera (min)

en: Setup.Miscellaneous$Min. user inactivity (min)
sr: Min. vreme neaktivnosti pre gašenja VDR-a (min)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP timeout (s)
sr: Gašenje SVDRP-a usled neaktivnosti (s)

en: Setup.Miscellaneous$Zap timeout (s)
sr: Zap ističe (s)

en: Setup.Miscellaneous$Channel entry timeout (ms)
sr: Upis kanala ističe (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delay (ms)
sr: Pauza ponavljanja komande daljinskog (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delta (ms)
sr: Kašnjenje ponavljanja komande daljinskog (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Initial channel
sr: Početni kanal

en: Setup.Miscellaneous$as before
sr: kao prethodno

en: Setup.Miscellaneous$Initial volume
sr: Početna jačina tona

en: Setup.Miscellaneous$Channels wrap
sr: Prelazak sa kraja na početak liste kanala

en: Setup.Miscellaneous$Show channel names with source
sr: Prikaži nazive kanala sa izvorom

en: Setup.Miscellaneous$Emergency exit
sr: Izlaz u slučaju nužde

en: Plugins
sr: Dodaci

en: This plugin has no setup parameters!
sr: Ovaj dodatak nema parametare za podešavanje!

en: Setup
sr: Podesi

en: Restart
sr: Restart sistema

en: Really restart?
sr: Stvarno restartovati sistem?

note: TRANSLATORS: note the leading and trailing blanks!
en:  Stop recording
sr:  Zaustavi snimanje

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Stop replaying
sr:  Zaustavi reprodukciju

en: Button$Pause
sr: Pauza

en: Button$Stop
sr: Stop

en: Button$Resume
sr: Nastavi

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Cancel editing
sr:  Odustani od izmena

en: Stop recording?
sr: Zaustavi snimanje?

en: Cancel editing?
sr: Odustani od izmena?

en: No audio available!
sr: Ton nedostupan!

en: No subtitles
sr: Bez titlova

en: No subtitles available!
sr: Nema titlova!

en: Not enough disk space to start recording!
sr: Nedovoljno prostora na disku za snimanje!

en: No free DVB device to record!
sr: Nema slobodnog DVB uređaja za snimanje!

en: Pausing live video...
sr: Zaustavljanje signala uživo...

en: Delete timeshift recording?
sr: Izbriši odloženi (timeshift) snimak?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Jump:
sr: Skoči:

en: No editing marks defined!
sr: Nijedna tačka označavanja nije određena!

en: No editing sequences defined!
sr: Nijedan označeni deo nije određen!

en: Can't start editing process!
sr: Nije moguće započeti uređivanje!

en: Editing process started
sr: Uređivanje započelo

en: Editing process already active!
sr: Uređivanje je već u toku!

en: FileNameChars$ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&
sr:  abcčćdđefghijklmnopqrsštuvwxyzž0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&

en: CharMap$ 0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2	def3	ghi4	jkl5	mno6	pqrs7	tuv8	wxyz9
sr:  0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abcčć2	defđ3	ghi4	jkl5	mno6	pqrsš7	tuv8	wxyzž9

en: Button$ABC/abc
sr: ABC/abc

en: Button$Overwrite
sr: Zameni

en: Button$Insert
sr: Ubaci

en: Plugin
sr: Dodatak

en: Up/Dn for new location - OK to move
sr: Gore/Dole za novu poziciju - OK za potvrdu

en: Channel locked (recording)!
sr: Kanal zaključan (snimanje)!

en: Low disk space!
sr: Malo prostora na disku!

en: Regenerating index file
sr: Obnavljanje index datoteke

en: Index file regeneration complete
sr: Obnavljanje index datoteke završeno

en: Index file regeneration failed!
sr: Obnavljanje index datoteke neuspešno!

en: Can't shutdown - option '-s' not given!
sr: Gašenje nemoguće - nedostaje opcija '-s'!

en: Editing - shut down anyway?
sr: Uređivanje u toku - svejedno isključi?

en: Recording - shut down anyway?
sr: Snimanje u toku - svejedno isključi?

en: Recording in %ld minutes, shut down anyway?
sr: Snimanje za %ld minuta - svejedno isključi?

en: shut down anyway?
sr: svejedno isključi?

en: Plugin %s wakes up in %ld min, continue?
sr: Dodatak %s se budi za %ld min, nastavi?

en: Editing - restart anyway?
sr: Uređivanje u toku - svejedno ponovno pokreni?

en: Recording - restart anyway?
sr: Snimanje u toku - svejedno ponovno pokreni!!!?

en: restart anyway?
sr: svejedno ponovo pokreni?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Volume
sr: Jačina

en: Classic VDR
sr: Klasični VDR

en: LOAD
sr: OPTEREĆENJE

en: TIMERS
sr: TAJMERI

en: DEVICES
sr: UREĐAJI

en: LIVE
sr: UŽIVO

en: PLAY
sr: REPRODUKCIJA

en: ST:TNG Panels
sr: ST:TNG paneli

note: TRANSLATORS: the first character of each weekday, beginning with monday
en: MTWTFSS
sr: PUSČPSN

note: TRANSLATORS: abbreviated weekdays, beginning with monday (must all be 3 letters!)
en: MonTueWedThuFriSatSun
sr: PonUtoSreČetPetSubNed

en: Monday
sr: Ponedeljak

en: Tuesday
sr: Utorak

en: Wednesday
sr: Sreda

en: Thursday
sr: Četvrtak

en: Friday
sr: Petak

en: Saturday
sr: Subota

en: Sunday
sr: Nedelja

en: Upcoming recording!
sr: Uskoro počinje snimanje!

en: Pause live video?
sr: Zaustavi signal uživo?

en: Recording started
sr: Snimanje započelo

en: VDR will shut down later - press Power to force
sr: VDR će se isključiti kasnije - pritisnite dugme 'Power' za prisilno isključenje

en: Press any key to cancel shutdown
sr: Pritisnite bilo koje dugme da otkažete isključenje

en: Editing process failed!
sr: Uređivanje neuspešeno!

en: Editing process finished
sr: Uređivanje završeno

en: Switching primary DVB...
sr: Promena primarnog DVB uređaja...

en: Press any key to cancel restart
sr: Pritisnite bilo koje dugme da otkažete ponovno pokretanje

en: VDR will shut down in %s minutes
sr: VDR će se isključiti za %s minuta

en: free
sr: slobodno
