libkldap - en to hne translation catalogue (31 entries)

en: No LDAP Support...
hne: कोई एलडीएपी समर्थन नइ....

en: An error occurred during the connection initialization phase.
hne: कनेक्सन ल चालू करे के समय एक गलती होइस.

en: Cannot set protocol version to %1.
hne: प्रोटोकाल संस्करन %1 सेट नइ कर सकिस.

en: TLS support not available in the LDAP client libraries.
hne: एलडीएपी क्लायंट लाइब्रेरी मं टीएलएस समर्थन नइ मिलत हे.

en: Cannot set size limit.
hne: आकार सीमा सेट नइ कर सकिस.

en: Cannot set time limit.
hne: समय सीमा सेट नइ कर सकिस.

en: Cannot initialize the SASL client.
hne: एसएएसएल क्लायंट चालू नइ कर सकिस.

en: User:
hne: कमइया:

en: Bind DN:
hne: बाइंड डीएन:

en: Realm:
hne: रीयल्म:

en: Password:
hne: पासवर्ड:

en: Host:
hne: होस्टः

en: Port:
hne: पोर्टः

en: LDAP version:
hne: एलडीएपी संस्करन:

[ctx: default ldap size limit]
en: Default
hne: डिफाल्ट

en: Size limit:
hne: आकार सीमा:

en:  sec
hne: सेक.

[ctx: default ldap time limit]
en: Default
hne: डिफाल्ट

en: Time limit:
hne: समय सीमा:

en: No paging
hne: पेजिंग नइ

en: Page size:
hne: पेज आकार:

en: Query Server
hne: क्वैरी सर्वर

[ctx: Distinguished Name]
en: DN:
hne: डीएन:

en: Filter:
hne: फिल्टर:

[ctx: @option:radio set no security]
en: No
hne: नइ

[ctx: @option:radio use TLS security]
en: TLS
hne: टीएलएस

[ctx: @option:radio use SSL security]
en: SSL
hne: एसएसएल

[ctx: @option:radio anonymous authentication]
en: Anonymous
hne: अग्यातनाम

[ctx: @option:radio simple authentication]
en: Simple
hne: सादा

[ctx: @option:radio SASL authentication]
en: SASL
hne: एसएसएल

en: SASL mechanism:
hne: एसएएसएल मेकेनिज्म
