video-downloader - en to cs translation catalogue (51 entries)

en: Download videos from websites like YouTube and many others
cs: Stahování videí ze stránek jako YouTube a mnoho dalších

en: Download videos from websites with an easy-to-use interface. Provides the following features:
cs: Stahujte videa z internetu pomocí jednoduchého rozhraní s následujícími funkcemi:

en: Convert videos to MP3
cs: Převod videí do MP3

en: Supports password-protected and private videos
cs: Podpora zaheslovaných a soukromých videí

en: Download single videos or whole playlists
cs: Stažení jednoho videa nebo celých playlistů

en: Automatically selects a video format based on your quality demands
cs: Automatický výběr formátu videa podle zvolených požadavků na kvalitu

en: Based on yt-dlp.
cs: Založen na yt-dlp.

en: New Window
cs: Nové okno

en: Authentication Required
cs: Je vyžadováno ověření

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Sign in
cs: Přihlásit se

en: Skip
cs: Přeskočit

en: The video is not public.
cs: Video není veřejné.

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Password
cs: Heslo

en: Prefill URL field
cs: Předvyplněné pole URL

en: Best
cs: Nejlepší

en: Invalid download folder
cs: Neplatná složka pro stahování

en: Not a directory
cs: Nikoliv adresář

en: Permission denied
cs: Povolení zamítnuto

en: Download Playlist?
cs: Stáhnout playlist?

en: The video is part of a playlist.
cs: Video je součástí playlistu.

en: Single Video
cs: Jedno video

en: All Videos in Playlist
cs: Všechna videa z playlistu

en: General
cs: Obecné

en: Open Menu
cs: Otevřít nabídku

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Quit
cs: Ukončit

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Navigation
cs: Navigace

en: Go back
cs: Přejít zpět

en: Switch to Audio
cs: Přepnout na zvuk

en: Switch to Video
cs: Přepnout na video

en: Downloading
cs: Stahování

en: {} of {}
cs: {} z {}

en: unknown
cs: neznámý

en: Download failed
cs: Stahování se nezdařilo

en: Download finished
cs: Stahování dokončeno

en: Open Download Location
cs: Otevřít adresář pro stahování

en: Reset to Default
cs: Resetovat na výchozí hodnoty

en: Change Download Location
cs: Vybrat složku pro stahování

en: Invalid folder selected
cs: Vybrána nesprávná složka

en: Select Folder
cs: Vybrat složku

en: About Video Downloader
cs: O aplikaci Video Downloader

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: Audio
cs: Zvuk

en: Download
cs: Stáhnout

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Prefer MPEG format
cs: Preferovat formát MPEG

en: Back
cs: Zpět

en: Details
cs: Detaily
