video-downloader - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Download videos from websites like YouTube and many others
ro: Descărcați videoclipuri de pe site-uri web precum YouTube și multe altele

en: Download videos from websites with an easy-to-use interface. Provides the following features:
ro: Descărcați videoclipuri de pe site-uri web cu o interfață ușor de utilizat. Oferă următoarele caracteristici:

en: Convert videos to MP3
ro: Convertiți videoclipuri în MP3

en: Supports password-protected and private videos
ro: Suportă videoclipuri private și protejare prin parolă

en: Download single videos or whole playlists
ro: Descărcați videoclipuri individuale sau liste de redare întregi

en: Automatically selects a video format based on your quality demands
ro: Selectează automat un format video în funcție de cerințele tale de calitate

en: Based on yt-dlp.
ro: Bazat pe yt-dlp.

en: New Window
ro: Fereastră nouă

en: Authentication Required
ro: Autentificare necesară

en: Cancel
ro: Anulează

en: Sign in
ro: Conectează-te

en: Skip
ro: Omite

en: The video is not public.
ro: Videoclipul nu este public.

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Password
ro: Parolă

en: Prefill URL field
ro: Precompletați câmpul URL

en: Best
ro: Cel mai bun

en: Invalid download folder
ro: Dosar de descărcare invalid

en: Not a directory
ro: Nu este un director

en: Permission denied
ro: Permisiunea refuzată

en: Download Playlist?
ro: Descărcați playlist-ul?

en: The video is part of a playlist.
ro: Videoclipul face parte dintr-un playlist.

en: Single Video
ro: Un singur videoclip

en: All Videos in Playlist
ro: Toate videoclipurile din Playlist

en: Open Menu
ro: Deschideți meniul

en: Close Window
ro: Închideți fereastra

en: Quit
ro: Închide

en: Keyboard Shortcuts
ro: Comenzi rapide de la tastatură

en: Navigation
ro: Navigare

en: Go back
ro: Înapoi

en: Switch to Audio
ro: Comutați la Audio

en: Switch to Video
ro: Comutați la Video

en: Downloading
ro: Descărcarea

en: {} of {}
ro: {} din {}

en: unknown
ro: necunoscut

en: Download failed
ro: Descărcare eșuată

en: Download finished
ro: Descărcarea s-a terminat

en: Open Download Location
ro: Deschideți locația de descărcare

en: Reset to Default
ro: Resetare la valorile implicite

en: Change Download Location
ro: Modificarea locației de descărcare

en: Invalid folder selected
ro: Dosar nevalid selectat

en: Select Folder
ro: Selectați Folder

en: About Video Downloader
ro: Despre Video Downloader

en: Main Menu
ro: Meniu principal

en: URL
ro: URL-ul

en: Download
ro: Descarcă

en: Resolution
ro: Rezoluţie

en: Prefer MPEG format
ro: Prefer formatul MPEG

en: Back
ro: Înainte

en: Details
ro: Detalii
