video-downloader - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Video Downloader
tr: Video İndirici

en: Download videos from websites like YouTube and many others
tr: YouTube ve diğer internet sitelerinden video indirin

en: Download videos from websites with an easy-to-use interface. Provides the following features:
tr: Kullanımı kolay bir arayüz ile web sitelerinden video indirin. Aşağıdaki özellikleri sağlar:

en: Convert videos to MP3
tr: Videoları MP3'e dönüştür

en: Supports password-protected and private videos
tr: Parola korumalı ve özel videoları destekler

en: Download single videos or whole playlists
tr: Tek videoları veya tüm çalma listelerini indirin

en: Automatically selects a video format based on your quality demands
tr: Kalite taleplerinize göre kendiliğinden video biçimi seçer

en: Based on yt-dlp.
tr: yt-dlp temelli.

en: New Window
tr: Yeni Pencere

en: Authentication Required
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Sign in
tr: Oturum aç

en: Skip
tr: Atla

en: The video is not public.
tr: Video herkese açık değil.

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Parola

en: Prefill URL field
tr: URL alanını önceden doldur

en: Best
tr: En iyi

en: Invalid download folder
tr: Geçersiz indirme klasörü

en: Not a directory
tr: Dizin değil

en: Permission denied
tr: İzin reddedildi

en: Download Playlist?
tr: Çalma Listesi İndirilsin Mi?

en: The video is part of a playlist.
tr: Video bir çalma listesinin parçası.

en: Single Video
tr: Tek Video

en: All Videos in Playlist
tr: Çalma Listesindeki Tüm Videolar

en: General
tr: Genel

en: Open Menu
tr: Menüyü Aç

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Quit
tr: Çıkış

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Navigation
tr: Gezinme

en: Go back
tr: Geri git

en: Switch to Audio
tr: Sese Geç

en: Switch to Video
tr: Videoya Geç

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: {} of {}
tr: {} / {}

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Download failed
tr: İndirme başarısız oldu

en: Download finished
tr: İndirme tamamlandı

en: Open Download Location
tr: İndirme Konumunu Aç

en: Reset to Default
tr: Öntanımlı Değere Sıfırla

en: Change Download Location
tr: İndirme Konumunu Değiştir

en: Invalid folder selected
tr: Geçersiz klasör seçildi

en: Select Folder
tr: Klasör Seç

en: About Video Downloader
tr: Video İndirici Hakkında

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Audio
tr: Ses

en: Download
tr: İndir

en: Resolution
tr: Çözünürlük

en: Prefer MPEG format
tr: MPEG biçimini tercih et

en: Back
tr: Geri

en: Details
tr: Ayrıntılar
