video-downloader - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Video Downloader
nl: Videodownloader

en: Download videos from websites with an easy-to-use interface. Provides the following features:
nl: Download video's van websites via een gemakkelijk te gebruiken interface. Bevat de volgende functies:

en: Convert videos to MP3
nl: Converteer video's naar MP3

en: Supports password-protected and private videos
nl: Ondersteunt met wachtwoord-beveiligde video's en privévideo's

en: Download single videos or whole playlists
nl: Download losse video's of hele afspeellijsten

en: Automatically selects a video format based on your quality demands
nl: Bepaalt automatisch het videoformaat op basis van je kwaliteitsinstellingen

en: Based on yt-dlp.
nl: Gebaseerd op yt-dlp

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: Authentication Required
nl: Authenticatie vereist

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Sign in
nl: Inloggen

en: Skip
nl: Overslaan

en: The video is not public.
nl: Deze video is niet openbaar

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Prefill URL field
nl: URL-veld automatisch invullen

en: Best
nl: Beste

en: Invalid download folder
nl: Ongeldige downloadmap

en: Not a directory
nl: Geen map

en: Permission denied
nl: Toestemming geweigerd

en: Download Playlist?
nl: Afspeellijst downloaden?

en: The video is part of a playlist.
nl: Deze video maakt deel uit van een afspeellijst

en: Single Video
nl: Losse video

en: All Videos in Playlist
nl: Alle video's in de afspeellijst

en: General
nl: Algemeen

en: Open Menu
nl: Menu openen

en: Close Window
nl: Venster sluiten

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Go back
nl: Ga terug

en: Switch to Audio
nl: Schakelen naar audio

en: Switch to Video
nl: Schakelen naar video

en: Downloading
nl: Bezig met downloaden

en: {} of {}
nl: {} van {}

en: unknown
nl: onbekend

en: Download failed
nl: Downloaden mislukt

en: Download finished
nl: Downloaden voltooid

en: Open Download Location
nl: Downloadlocatie openen

en: Reset to Default
nl: Standaard herstellen

en: Change Download Location
nl: Downloadlocatie aanpassen

en: Invalid folder selected
nl: Ongeldige map geselecteerd

en: Select Folder
nl: Map selecteren

en: About Video Downloader
nl: Over Videodownloader

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Download
nl: Downloaden

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Prefer MPEG format
nl: MPEG-formaat voorkeur geven

en: Back
nl: Terug
