video-downloader - en to pl translation catalogue (53 entries)

en: Download web videos
pl: Pobierz filmy z internetu

en: Download videos from websites with an easy-to-use interface. Provides the following features:
pl: Pobieraj filmy ze stron internetowych z łatwym w użytkowaniu interfejsie. Oferuje następujące funkcje:

en: Convert videos to MP3
pl: Przekonwertuj wideo do MP3

en: Supports password-protected and private videos
pl: Obsługuje prywatne filmy i te chronione hasłem

en: Download single videos or whole playlists
pl: Pobierz pojedynczy film albo całą listę odtwarzania

en: Automatically selects a video format based on your quality demands
pl: Automatycznie wybiera format wideo na podstawie Twoich wymagań jakościowych

en: Based on yt-dlp.
pl: Oparty na yt-dlp.

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: YouTube;Download;
pl: YouTube;Pobieranie;Wideo;

en: New Window
pl: Nowe Okno

en: Authentication Required
pl: Wymagane Uwierzytelnienie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Sign in
pl: Zaloguj się

en: Skip
pl: Pomiń

en: The video is not public.
pl: To wideo nie jest publiczne.

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: Prefill URL field
pl: Wstępnie wypełnione pole adresu URL

en: Best
pl: Najlepsza

en: Invalid download folder
pl: Nieprawidłowy folder pobierania

en: Not a directory
pl: To nie jest katalog

en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Download Playlist?
pl: Pobrać listę odtwarzania?

en: The video is part of a playlist.
pl: To wideo jest częścią listy odtwarzania.

en: Single Video
pl: Pojedynczy film

en: All Videos in Playlist
pl: Wszystkie filmy z listy odtwarzania

en: General
pl: Ogólne

en: Open Menu
pl: Otwórz menu

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Go back
pl: Powrót

en: Switch to Audio
pl: Przełącz na dźwięk

en: Switch to Video
pl: Przełącz na wideo

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: {} of {}
pl: {} z {}

en: unknown
pl: nieznany

en: Download failed
pl: Pobieranie nieudane

en: Download finished
pl: Pobieranie ukończone

en: Open Download Location
pl: Otwórz katalog pobierania

en: Reset to Default
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Change Download Location
pl: Zmień katalog pobierania

en: Invalid folder selected
pl: Wybrano niewłaściwy folder

en: Select Folder
pl: Wybierz folder

en: About Video Downloader
pl: O aplikacji Video Downloader

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Download
pl: Pobierz

en: Video
pl: Wideo

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Prefer MPEG format
pl: Preferuj format MPEG

en: Back
pl: Wróć

en: Details
pl: Szczegóły
