video-downloader - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Download web videos
sv: Ladda ner webbvideor

en: Download videos from websites with an easy-to-use interface. Provides the following features:
sv: Ladda ner videoklipp från webbplatser, med ett lättanvänt gränssnitt. Innehåller följande funktioner:

en: Convert videos to MP3
sv: Konvertera videoklipp till MP3

en: Supports password-protected and private videos
sv: Stödjer lösenordsskyddade och privata videoklipp

en: Download single videos or whole playlists
sv: Ladda ner enstaka videoklipp eller hela spelningslistor

en: Automatically selects a video format based on your quality demands
sv: Väljer automatiskt ett videoformat, baserat på dina kvalitetskrav

en: Based on yt-dlp.
sv: Baserat på yt-dlp.

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: YouTube;Download;
sv: YouTube;Ladda ner;

en: New Window
sv: Nytt fönster

en: Authentication Required
sv: Autentisering krävs

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Sign in
sv: Logga in

en: Skip
sv: Hoppa över

en: The video is not public.
sv: Videon är inte offentlig.

en: Username
sv: Användarnamn

en: Prefill URL field
sv: Förifyll URL-fält

en: Best
sv: Bäst

en: Invalid download folder
sv: Ogiltig nerladdningsmapp

en: Not a directory
sv: Inte en mapp

en: Permission denied
sv: Åtkomst nekad

en: Download Playlist?
sv: Vill du ladda ner spelningslistan?

en: The video is part of a playlist.
sv: Denna video är en del av en spelningslista.

en: Single Video
sv: Enstaka video

en: All Videos in Playlist
sv: Alla videor i spelningslistan

en: General
sv: Allmänt

en: Open Menu
sv: Öppna meny

en: Close Window
sv: Stänga fönster

en: Quit
sv: Avsluta

en: Keyboard Shortcuts
sv: Tangentbordsgenvägar

en: Navigation
sv: Navigering

en: Go back
sv: Gå bakåt

en: Switch to Audio
sv: Ändra till ljud

en: Switch to Video
sv: Ändra till video

en: Downloading
sv: Nerladdning

en: {} of {}
sv: {} av {}

en: unknown
sv: okänd

en: Download failed
sv: Nerladdning misslyckades

en: Download finished
sv: Nerladdning slutförd

en: Open Download Location
sv: Öppna nerladdningsplats

en: Reset to Default
sv: Återställ till standard

en: Change Download Location
sv: Ändra nerladdningsplats

en: Invalid folder selected
sv: Ogiltig mapp vald

en: Select Folder
sv: Välj mapp

en: About Video Downloader
sv: Om Video Downloader

en: Main Menu
sv: Huvudmeny

en: Audio
sv: Ljud

en: Download
sv: Ladda ner

en: Resolution
sv: Upplösning

en: Prefer MPEG format
sv: Föredra MPEG format

en: Back
sv: Tillbaka

en: Details
sv: Detaljerad information
