viewnior - en to bg translation catalogue (117 entries)

en: Elegant Image Viewer
bg: Елегантна програма за разглеждане на картинки

en: Viewnior Preferences
bg: Настройки на Viewnior

en: Open new image in:
bg: Отваряне на ново изображение в:

en: Smooth images when zoomed
bg: Заглаждане при увеличаване на мащаба

en: Confirm image deletion
bg: Изискване на потвърждение при изтриване

en: Show hidden images
bg: Показване на скритите изображения

en: General
bg: Общи

en: Show next image after (in seconds):
bg: Показване на следващото изображение след (в секунди):

en: Always expand images to fit screen
bg: Разширяване на изображенията за напасване към екрана

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: On mouse wheel:
bg: При скролване с мишката:

en: On double click:
bg: При двойно кликване:

en: On image modification:
bg: При промяна на изображението:

en: <small>  (!) Navigating images with double click :
      Clicking on the left half of the window shows the
      previous image and on the right side - the next.</small>
bg: <small>  (!) Навигация с двойно кликване :
      Кликване върху лявата половина на изображението зарежда
      предишното изображение, а върху дясната - следващото.</small>

en: Behavior
bg: Поведение

en: Reload image on save
bg: Презареждане на изображението след запазване

en: JPEG quality:
bg: Качество на JPEG:

en: PNG compression:
bg: Компресия на PNG:

en: Saving
bg: Запазване

en: Crop Image
bg: Изрязване на изображение

en: Width:
bg: Ширина:

en: Height:
bg: Височина:

en: Crop
bg: Изрязване

en: The given locations contain no images.
bg: Указаното местоположение не съдържа изображения.

en: Open the navigator window
bg: Отваряне прозореца за навигация

en: Couldn't recognise the image file
    format for file '%s'
bg: Непознат файлов формат 
    '%s'

en: Smart Mode
bg: Интелигентен режим

en: 1:1 Mode
bg: Режим 1:1

en: Fit To Window Mode
bg: Режим изпълване на прозореца

en: Navigate images
bg: Навигиране из изображенията

en: Zoom image
bg: Мащабиране на изображението

en: Scroll image up/down
bg: Превъртане на изображението нагоре/надолу

en: Switch zoom modes
bg: Смяна режима на мащабиране

en: Enter fullscreen mode
bg: Влизане в режим „Цял екран“

en: Ask every time
bg: Запитване всеки път

en: Autosave
bg: Автоматичен запис

en: Ignore changes
bg: Игнориране на промените

en: _Next
bg: Напред

en: _Previous
bg: Назад

en: Image Properties
bg: Свойства на изображението

en: <b>Location:</b>
bg: <b>Местоположение:</b>

en: <b>Name:</b>
bg: <b>Име:</b>

en: <b>Type:</b>
bg: <b>Вид:</b>

en: <b>Size:</b>
bg: <b>Размер:</b>

en: <b>Width:</b>
bg: <b>Широчина:</b>

en: <b>Height:</b>
bg: <b>Височина:</b>

en: None
bg: Липсва

en: Use "%s" to open the selected image
bg: Използвайте „%s“ за отваряне на избраното изображение

en: Show next image after:
bg: Смяна на изображението след:

en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: Not enough virtual memory.
bg: Оперативната памет е недостатъчна

en: Image modifications cannot be saved.
    Writing in this format is not supported.
bg: Промените не могат да бъдат запазени.
    Записане в този файлов формат не се поддържа.

en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете обект, той изчезва окончателно.

note: I18N: The '%s' is replaced with the name of the file to be deleted.
en: Are you sure you want to
    permanently delete "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате
    окончателно да изтриете "%s"?

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: Пре_глед

en: _Image
bg: _Изображение

en: _Go
bg: О_тиване

en: _Help
bg: _Помощ

en: Open _Image...
bg: Отваряне на изображение...

en: Open an Image
bg: Отваряне на изображение

en: Open _Folder...
bg: Отваряне на папка...

en: Open a Folder
bg: Отваряне на папка

en: _Close
bg: Затваряне

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

en: _About
bg: Относно

en: About this application
bg: За програмата

en: _Preferences...
bg: Настройки...

en: User preferences for Viewnior
bg: Потребителски настройки за Viewnior

en: _Save
bg: _Запазване

en: Save changes
bg: Запазване на промените

en: Set as _Wallpaper
bg: Задаване като фон

en: Set the selected image as the desktop background
bg: Задаване на изображението като фон

en: Open _With
bg: Отваряне с

en: Open the selected image with a different application
bg: Отваряне на избраното изображение с друга програма

en: _Delete
bg: Изтриване

en: Delete the current file
bg: Изтриване на текущия файл

en: _Properties...
bg: _Свойства...

en: Show information about the current file
bg: Информация за текущия файл

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: Reload the current file
bg: Презареждане на текущия файл

en: _Zoom In
bg: Увеличаване

en: Enlarge the image
bg: Увеличаване на изображението

en: Zoom _Out
bg: Намаляване

en: Shrink the image
bg: Смаляване на изображението

en: _Normal Size
bg: Нормален размер

en: Show the image at its normal size
bg: Показване на изображението в нормалния му размер

en: Best _Fit
bg: Най-добро изпълване

en: Fit the image to the window
bg: Вместване на изображението съобразно прозореца

en: Rotate _Clockwise
bg: Завъртане надясно

en: Rotate image clockwise
bg: Завъртане изображението надясно

en: Rotate _Anti-clockwise
bg: Завъртане наляво

en: Rotate image anti-clockwise
bg: Завъртане изображението наляво

en: Flip _Vertical
bg: Обръщане по _вертикал

en: Flip image vertically
bg: Вертикално обръщане

en: Flip _Horizontal
bg: Обръщане по _хоризонтал

en: Flip image horizontally
bg: Хоризонтално обръщане

en: Crop...
bg: Изрязване...

en: Full _Screen
bg: Цял _Екран

en: Show in fullscreen mode
bg: Показване в режим на цял екран

en: _Adjust window size
bg: Преоразмеряване на прозореца

en: Adjust window size to fit the image
bg: Оразмеряване на прозореца спрямо изображението

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Show Toolbar
bg: Показване на лентата с инструменти

en: Sli_deshow
bg: Про_жекция

en: Show in slideshow mode
bg: Зареждане в режим на прожекция

en: _Previous Image
bg: Предишно изображение

en: Go to the previous image of the collection
bg: Отиване на предишното изображение от колекцията

en: _Next Image
bg: _Следващо изображение

en: Go to the next image of the collection
bg: Отиване на следващото изображение от колекцията

en: _First Image
bg: _Първо изображение

en: Go to the first image of the collection
bg: Отиване на първото изображение от колекцията

en: _Last Image
bg: _Последно изображение

en: Go to the last image of the collection
bg: Отиване на последното изображение от колекцията
