viewnior - en to ca translation catalogue (139 entries)

en: Elegant Image Viewer
ca: Un visualitzador d'imatges elegant

en: Viewnior Preferences
ca: Preferències de Viewnior

en: Open new image in:
ca: Obre la imatge nova en:

en: Desktop:
ca: Escriptori:

en: Smooth images when zoomed
ca: Suavitza les imatges en ampliar-les

en: Confirm image deletion
ca: Confirma la supressió de la imatge

en: Show hidden images
ca: Mostra les imatges ocultes

en: Show next image after (in seconds):
ca: Mostra la imatge següent després de (segons):

en: Always expand images to fit screen
ca: Amplia sempre les imatges per ajustar-les a la pantalla

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: On mouse wheel:
ca: En girar la roda del ratolí:

en: On double click:
ca: En fer doble clic:

en: On image modification:
ca: Quan es modifica la imatge:

en: <small>  (!) Navigating images with double click :
      Clicking on the left half of the window shows the
      previous image and on the right side - the next.</small>
ca: <small> Navegació per les imatges amb doble clic:
       En fer clic a la meitat esquerra de la finestra es mostra la
       imatge anterior i en fer clic a la dreta es mostra la següent.</small>

en: Behavior
ca: Comportament

en: Reload image on save
ca: Torna a carregar la imatge en desar-la

en: JPEG quality:
ca: Qualitat JPEG:

en: PNG compression:
ca: Compressió PNG:

en: Saving
ca: Desament

en: Crop Image
ca: Escapça la imatge

en: Width:
ca: Amplada:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Crop
ca: Escapça

en: The given locations contain no images.
ca: Les ubicacions donades no contenen cap imatge.

en: Open the navigator window
ca: Obre la finestra del navegador

en: Couldn't recognise the image file
    format for file '%s'
ca: No es pot reconèixer el format d'imatge
    del fitxer «%s»

en: Smart Mode
ca: Mode intel·ligent

en: 1:1 Mode
ca: Mode 1:1

en: Fit To Window Mode
ca: Mode d'ajust a la finestra

en: Last Used Mode
ca: Últim mode utilitzat

en: Navigate images
ca: Navega per les imatges

en: Zoom image
ca: Amplia la imatge

en: Scroll image up/down
ca: Desplaça la imatge dalt o baix

en: Switch zoom modes
ca: Canvia els modes de zoom

en: Enter fullscreen mode
ca: Activa el mode de pantalla completa

en: Ask every time
ca: Demana-ho cada vegada

en: Autosave
ca: Desa automàticament

en: Ignore changes
ca: Ignora els canvis

en: _Next
ca: _Següent

en: _Previous
ca: _Anterior

en: Image Properties
ca: Propietats de la imatge

en: <b>Location:</b>
ca: <b>Ubicació:</b>

en: <b>Name:</b>
ca: <b>Nom:</b>

en: <b>Type:</b>
ca: <b>Tipus:</b>

en: <b>Size:</b>
ca: <b>Mida:</b>

en: <b>Width:</b>
ca: <b>Amplada:</b>

en: <b>Height:</b>
ca: <b>Alçada:</b>

en: None
ca: Cap

en: Use "%s" to open the selected image
ca: Utilitza «%s» per obrir la imatge seleccionada

en: Show next image after:
ca: Mostra la imatge següent després de:

en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

en: Not enough virtual memory.
ca: No hi ha prou memòria virtual.

en: Image modifications cannot be saved.
    Writing in this format is not supported.
ca: No es poden desar els canvis en la imatge.
    No s'admet l'escriptura en aquest format.

en: Save modifications?
    This will overwrite the image and may reduce its quality!
ca: Voleu desar les modificacions?
    Aquesta acció sobreescriurà la imatge i pot reduir-ne la qualitat!

en: Open Image
ca: Obre una imatge

en: All Images
ca: Totes les imatges

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Open Folder
ca: Obre una carpeta

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu un element, es perdrà de forma permanent.

note: I18N: The '%s' is replaced with the name of the file to be deleted.
en: Are you sure you want to
    permanently delete "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    de forma permanent «%s»?

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Go
ca: Vé_s

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Open _Image...
ca: Obre una _imatge...

en: Open an Image
ca: Obre una imatge

en: Open _Folder...
ca: Obre una _carpeta...

en: Open a Folder
ca: Obre una carpeta

en: _Close
ca: _Tanca

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: _About
ca: _Quant a

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: User preferences for Viewnior
ca: Preferències d'usuari per Viewnior

en: _Save
ca: _Desa

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: _Properties
ca: _Propietats

en: Properties
ca: Propietats

en: Set as _Wallpaper
ca: Estableix com a fons de pantalla

en: Set the selected image as the desktop background
ca: Estableix la imatge seleccionada com a fons de l'escriptori

en: Open _With
ca: Obre _amb

en: Open the selected image with a different application
ca: Obre la imatge seleccionada amb una aplicació diferent

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete the current file
ca: Suprimeix el fitxer actual

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: Show information about the current file
ca: Mostra informació sobre el fitxer actual

en: _Reload
ca: _Recarrega

en: Reload the current file
ca: Torna a carregar el fitxer actual

en: _Zoom In
ca: _Amplia el zoom

en: Enlarge the image
ca: Amplia la imatge

en: Zoom _Out
ca: _Redueix el zoom

en: Shrink the image
ca: Redueix la imatge

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: Show the image at its normal size
ca: Mostra la imatge en la seva mida normal

en: Best _Fit
ca: _Millor ajust

en: Fit the image to the window
ca: Ajusta la imatge a la finestra

en: Rotate _Clockwise
ca: Gira a la _dreta

en: Rotate image clockwise
ca: Gira la imatge en el sentit de les agulles del rellotge

en: Rotate _Anti-clockwise
ca: Gira a l'_esquerra

en: Rotate image anti-clockwise
ca: Gira la imatge en el sentit contrari de les agulles del rellotge

en: Flip _Vertical
ca: Inverteix _verticalment

en: Flip image vertically
ca: Inverteix la imatge verticalment

en: Flip _Horizontal
ca: Inverteix _horitzontalment

en: Flip image horizontally
ca: Inverteix la imatge horitzontalment

en: Crop...
ca: Escapça...

en: Full _Screen
ca: Pantalla _completa

en: Show in fullscreen mode
ca: Mostra la imatge a pantalla completa

en: _Adjust window size
ca: _Ajusta la mida de la finestra

en: Adjust window size to fit the image
ca: Ajusta la mida de la finestra per adaptar-se a la imatge

en: Menu Bar
ca: Barra de menú

en: Show Menu Bar
ca: Mostra la barra de menú

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Show Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: Sli_deshow
ca: Presentació de _diapositives

en: Show in slideshow mode
ca: Mostra les imatges en mode de presentació de diapositives

en: _Previous Image
ca: Imatge _anterior

en: Go to the previous image of the collection
ca: Vés a l'anterior imatge de la col·lecció

en: _Next Image
ca: Imatge _següent

en: Go to the next image of the collection
ca: Vés a la següent imatge de la col·lecció

en: _First Image
ca: _Primera imatge

en: Go to the first image of the collection
ca: Vés a la primera imatge de la col·lecció

en: _Last Image
ca: Ú_ltima imatge

en: Go to the last image of the collection
ca: Vés a l'última imatge de la col·lecció

en: Camera make
ca: Fabricant de la càmera

en: Camera model
ca: Model de la càmera

en: Date Taken
ca: Data de la captura

en: Exposure time
ca: Temps d'exposició

en: Exposure mode
ca: Mode d'exposició

en: Aperture Value
ca: Valor d'obertura

en: ISO speed
ca: Velocitat ISO

en: Flash
ca: Flaix

en: Metering mode
ca: Mode de mesura

en: Focal length
ca: Distància focal

en: Software
ca: Programari

en: Description
ca: Descripció

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: Author
ca: Autor
