viewnior - en to ca translation catalogue (116 entries)

en: Elegant Image Viewer
ca: Un visor d'imatges elegant

en: Viewnior Preferences
ca: Preferències del Viewnior

en: Open new image in:
ca: Obre una nova imatge en:

en: Smooth images when zoomed
ca: Suavitza les imatges en escalar

en: Confirm image deletion
ca: Confirma la supresió de la imatge

en: Show hidden images
ca: Mostra les imatges ocultes

en: Show next image after (in seconds):
ca: Mostra la imatge següent després de (segons):

en: Always expand images to fit screen
ca: Amplia les imatges per ajustar-les a la pantalla

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: On mouse wheel:
ca: En fer ús de la roda del ratolí:

en: On double click:
ca: En fer doble clic:

en: On image modification:
ca: Quan es modifique la imatge:

en: <small>  (!) Navigating images with double click :
      Clicking on the left half of the window shows the
      previous image and on the right side - the next.</small>
ca: <small>  (!) Cóm navegar per les imatges amb doble clic:
      Si clica a la mitat esquerra de la finestra es mostrarà
      la imatge prèvia, i a la mitat dreta, la següent.</small>

en: Behavior
ca: Comportament

en: Reload image on save
ca: Actualitza la imatge en alçar-la

en: JPEG quality:
ca: Qualitat JPEG:

en: PNG compression:
ca: Compressió PNG:

en: Saving
ca: Alçant

en: Crop Image
ca: Escapça la imatge

en: Width:
ca: Amplada:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Crop
ca: Escapça

en: The given locations contain no images.
ca: No es troben imatges als directoris especificats.

en: Open the navigator window
ca: Obri la finestra del navegador

en: Couldn't recognise the image file
    format for file '%s'
ca: No s'ha pogut reconèixer el format
    de la imatge '%s'

en: Smart Mode
ca: Mode intel·ligent

en: 1:1 Mode
ca: Mode 1:1

en: Fit To Window Mode
ca: Mode d'ajust a la finestra

en: Navigate images
ca: Navega per les imatges

en: Zoom image
ca: Escala la imatge

en: Scroll image up/down
ca: Desplaça la imatge dalt o baix

en: Switch zoom modes
ca: Commuta els modes d'escalat

en: Enter fullscreen mode
ca: Mode pantalla completa

en: Ask every time
ca: Pregunta-ho sempre

en: Autosave
ca: Alça automàticament

en: Ignore changes
ca: Ignora els canvis

en: _Next
ca: Següe_nt

en: _Previous
ca: _Prèvia

en: Image Properties
ca: Propietats de la imatge

en: <b>Location:</b>
ca: <b>Ubicació:</b>

en: <b>Name:</b>
ca: <b>Nom:</b>

en: <b>Type:</b>
ca: <b>Tipus:</b>

en: <b>Size:</b>
ca: <b>Mida:</b>

en: <b>Width:</b>
ca: <b>Amplada:</b>

en: <b>Height:</b>
ca: <b>Alçada:</b>

en: None
ca: Cap

en: Use "%s" to open the selected image
ca: Utilitzeu "%s" per obrir la imatge

en: Show next image after:
ca: Mostra la imatge següent després de:

en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

en: Not enough virtual memory.
ca: No n'hi ha prou memòria virtual.

en: Image modifications cannot be saved.
    Writing in this format is not supported.
ca: Les modificacions fetes no es poden desar.
    El Viewnior no suporta l'escriptura en aquest format.

en: Open Image
ca: Obri una imatge

en: Open Folder
ca: Obri un directori

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu un element, es perdrà de forma permanent.

note: I18N: The '%s' is replaced with the name of the file to be deleted.
en: Are you sure you want to
    permanently delete "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    de forma permanent "%s"?

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Go
ca: _Vés

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Open _Image...
ca: Obri una _imatge...

en: Open an Image
ca: Obri una imatge

en: Open _Folder...
ca: Obri un _directori...

en: Open a Folder
ca: Obri un directori

en: _Close
ca: _Tanca

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: _About
ca: _Quant a

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: User preferences for Viewnior
ca: Preferències d'usuari per al Viewnior

en: _Save
ca: _Alça

en: Save changes
ca: Alça els canvis

en: Set as _Wallpaper
ca: Establix com a fons d'escriptori

en: Set the selected image as the desktop background
ca: Establix la imatge com a fons d'escriptori

en: Open _With
ca: Obri _amb

en: Open the selected image with a different application
ca: Obri la imatge amb una aplicació diferent

en: _Delete
ca: _Suprimix

en: Delete the current file
ca: Suprimix el fitxer

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: Show information about the current file
ca: Mostra la informació del fitxer

en: _Reload
ca: _Actualitza

en: Reload the current file
ca: Actualitza el fitxer

en: _Zoom In
ca: _Apropa

en: Enlarge the image
ca: Fes gran la imatge

en: Zoom _Out
ca: Allunya

en: Shrink the image
ca: Encongix la imatge

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: Show the image at its normal size
ca: Mosta la imatge a la seua mida normal

en: Best _Fit
ca: Millor ajust

en: Fit the image to the window
ca: Ajusta la imatge a la finestra

en: Rotate _Clockwise
ca: Gira cap a la dreta

en: Rotate image clockwise
ca: Gira la imatge en el sentit de les agulles del rellotge

en: Rotate _Anti-clockwise
ca: Gira cap a l'esquerra

en: Rotate image anti-clockwise
ca: Gira la imatge en el sentit contrari a les agulles del rellotge

en: Flip _Vertical
ca: Invertix _verticalment

en: Flip image vertically
ca: Invertix la imatge verticalment

en: Flip _Horizontal
ca: Invertix _horitzontalment

en: Flip image horizontally
ca: Invertix la imatge horitzontalment

en: Crop...
ca: Escapça...

en: Full _Screen
ca: Pantalla _completa

en: Show in fullscreen mode
ca: Mostra la imatge a pantalla completa

en: _Adjust window size
ca: Ajusta la mida de la finestra

en: Adjust window size to fit the image
ca: Ajusta la mida de la finestra per adaptar-se a la imatge

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Show Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: Sli_deshow
ca: Presentació de _diapositives

en: Show in slideshow mode
ca: Mostra les imatges en mode presentació

en: _Previous Image
ca: Imatge _prèvia

en: Go to the previous image of the collection
ca: Vés a la imatge anterior en la col·lecció

en: _Next Image
ca: Imagte següe_nt

en: Go to the next image of the collection
ca: Vés a la següent imatge en la col·lecció

en: _First Image
ca: _Primera imatge

en: Go to the first image of the collection
ca: Vés a la primera imatge de la col·lecció

en: _Last Image
ca: _Darrera imatge

en: Go to the last image of the collection
ca: Vés a la darrera imatge de la col·lecció
