viewnior - en to el translation catalogue (142 entries)

en: Elegant Image Viewer
el: Καλαίσθητος Προβολέας Εικόνων

en: Viewnior Preferences
el: Προτιμήσεις Viewnior

en: Open new image in:
el: Άνοιγμα νέας εικόνας σε:

en: Desktop:
el: Επιφάνεια εργασίας:

en: Smooth images when zoomed
el: Εξομάλυνση μεγενθυμένων εικόνων

en: Confirm image deletion
el: Επιβεβαίωση διαγραφής εικόνας

en: Show hidden images
el: Προβολή κρυφών εικόνων

en: General
el: Γενικά

en: Show next image after (in seconds):
el: Προβολή επόμενης εικόνας μετά από (σε δεύτερα):

en: Always expand images to fit screen
el: Πάντα διαστολή εικόνων για ταίριασμα στην οθόνη

en: Fullscreen
el: Πλήρης Οθόνη

en: On mouse wheel:
el: Στη ροδέλα του ποντικιού:

en: On double click:
el: Στο διπλό κλικ

en: On image modification:
el: Κατά την τροποποίηση της εικόνας:

en: <small>  (!) Navigating images with double click :
      Clicking on the left half of the window shows the
      previous image and on the right side - the next.</small>
el: <small> (!) Πλοήγηση των εικόνων με διπλό κλικ :
    Κάνοντας κλικ στο αριστερό μισό του παραθύρου εμφανίζει
    την προηγούμενη εικόνα, ενώ στα δεξιά την επόμενη</small>

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Reload image on save
el: Επαναφόρτωση της εικόνας κατά την αποθήκευση

en: JPEG quality:
el: Ποιότητα JPEG:

en: PNG compression:
el: Συμπίεση PNG:

en: Saving
el: Αποθήκευση

en: Crop Image
el: Περικοπή εικόνας

en: X:
el: Χ:

en: Y:
el: Υ:

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Crop
el: Περικοπή

en: The given locations contain no images.
el: Οι δοθείσες τοποθεσίες δεν περιέχουν εικόνες.

en: Open the navigator window
el: Άνοιγμα του παραθύρου πλοήγησης

en: Couldn't recognise the image file
    format for file '%s'
el: Δεν ήταν δυνατή η αναγνώριση του αρχείου εικόνας
    τύπος αρχείου '%s'

en: Smart Mode
el: Έξυπνη Λειτουργία

en: 1:1 Mode
el: 1:1 Λειτουργία

en: Fit To Window Mode
el: Τοποθέτηση σε  Λειτουργία Παραθύρου

en: Last Used Mode
el: Προηγούμενη λειτουργία

en: Navigate images
el: Πλοήγηση εικόνων

en: Zoom image
el: Μεγέθυνση εικόνας

en: Scroll image up/down
el: Κύλιση εικόνας πάνω/κάτω

en: Switch zoom modes
el: Αλλαγή σε λειτουργία μεγέθυνσης

en: Enter fullscreen mode
el: Είσοδος σε λειτουργία πλήρους οθόνης

en: Ask every time
el: Ερώτηση κάθε φορά

en: Autosave
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Ignore changes
el: Αγνόηση αλλαγών

en: _Next
el: _Επόμενο

en: _Previous
el: _Προηγούμενο

en: Image Properties
el: Ιδιότητες εικόνας

en: <b>Location:</b>
el: <b>Τοποθεσία:</b>

en: <b>Name:</b>
el: <b>Ονομασία:</b>

en: <b>Type:</b>
el: <b>Τύπος:</b>

en: <b>Size:</b>
el: <b>Μέγεθος:</b>

en: <b>Width:</b>
el: <b>Πλάτος:</b>

en: <b>Height:</b>
el: <b>Ύψος:</b>

en: None
el: Καμμία

en: Use "%s" to open the selected image
el: Χρήση "%s" για άνοιγμα της επιλεγμένης εικόνας

en: Show next image after:
el: Προβολή επόμενης εικόνας μετά από:

en:  second |  seconds
el[0]:  δευτερόλεπτο
el[1]:  δευτερόλεπτα

en: Not enough virtual memory.
el: Όχι αρκετή εικονική μνήμη

en: Image modifications cannot be saved.
    Writing in this format is not supported.
el: Οι τροποποιήσεις στην εικόνα δεν είναι δυνατό να αποθηκευτούν.
    Δεν υποστηρίζεται εγγραφή σε αυτόν τον τύπο.

en: Save modifications?
    This will overwrite the image and may reduce its quality!
el: Αποθήκευση των αλλαγών;
    Αυτό θα αντικαταστήσει την εικόνα και μπορεί να μειώσει την ποιότητα της!

en: Open Image
el: Άνοιγμα εικόνας

en: All Images
el: Όλες οι Εικόνες

en: All Files
el: Όλα τα Αρχεία

en: Open Folder
el: Άνοιγμα Φακέλου

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
el: Αν διαγράψετε ένα αντικείμενο, θα χαθεί οριστικά.

note: I18N: The '%s' is replaced with the name of the file to be deleted.
en: Are you sure you want to
    permanently delete "%s"?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε
    να διαγράψετε μόνιμα το "%s";

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _View
el: _Προβολή

en: _Image
el: _Εικόνα

en: _Go
el: _Μετάβαση

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Open _Image...
el: Άνοιγμα _Εικόνας...

en: Open an Image
el: Ανοίξτε μία Εικόνα

en: Open _Folder...
el: Άνοιγμα _Φακέλου...

en: Open a Folder
el: Ανοίξτε ένα Φάκελο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Close window
el: Κλείσιμο Παραθύρου

en: _About
el: _Περί

en: About this application
el: Πληροφορίες Εφαρμογής

en: _Preferences...
el: _Προτιμήσεις...

en: User preferences for Viewnior
el: Προτιμήσεις χρήστη για Viewnior

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: _Properties
el: _Ιδιότητες

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Set as _Wallpaper
el: Τοποθέτηση ως _Παρασκήνιο Επιφάνειας Εργασίας

en: Set the selected image as the desktop background
el: Τοποθέτηση της επιλεγμένης εικόνας ως Παρασκήνιο Επιφάνειας Εργασίας

en: Open _With
el: Άνοιγμα _Με

en: Open the selected image with a different application
el: Άνοιγμα της επιλεγμένης εικόνας με διαφορετική εφαρμογή

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: Delete the current file
el: Διαγραφή παρόντος αρχείου

en: _Properties...
el: _Ιδιότητες...

en: Show information about the current file
el: Εμφάνιση πληροφοριών για το τρέχον αρχείο

en: _Reload
el: _Επαναφόρτωση

en: Reload the current file
el: Επαναφόρτωσε το παρόν αρχείο

en: _Zoom In
el: _Μεγέθυνση

en: Enlarge the image
el: Μεγέθυνση Εικόνας

en: Zoom _Out
el: Σμίκρ_υνση

en: Shrink the image
el: Συρρίκνωση Εικόνας

en: _Normal Size
el: _Κανονικό Μέγεθος

en: Show the image at its normal size
el: Προβολή κανονικού μεγέθους εικόνας

en: Best _Fit
el: Καλύτερο _Ταίριασμα

en: Fit the image to the window
el: Ταίριασμα στο Παράθυρο

en: Rotate _Clockwise
el: _Δεξιόστροφη Περιστροφή

en: Rotate image clockwise
el: Δεξιόστροφη περιστροφή της εικόνας

en: Rotate _Anti-clockwise
el: _Αριστερόστροφη Περιστροφή

en: Rotate image anti-clockwise
el: Αριστερόστροφη περιστροφή της εικόνας

en: Flip _Vertical
el: _Κάθετη Αναστροφή

en: Flip image vertically
el: Κάθετη αναστροφή της εικόνας

en: Flip _Horizontal
el: _Οριζόντια Αναστροφή

en: Flip image horizontally
el: Οριζόντια αναστροφή της εικόνας

en: Crop...
el: Περικοπή...

en: Full _Screen
el: Πλήρης _Οθόνη

en: Show in fullscreen mode
el: Προβολή σε κατάσταση πλήρους οθόνης

en: _Adjust window size
el: _Ρύθμιση μεγέθους παραθύρου

en: Adjust window size to fit the image
el: Ρύθμιση μεγέθους παραθύρου για ταίριασμα στην εικόνα

en: Menu Bar
el: Γραμμή Μενού

en: Show Menu Bar
el: Εμφάνιση γραμμής μενού

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Show Toolbar
el: Εμφάνιση γραμμής εργαλείων

en: Sli_deshow
el: Προβολή Δια_φανειών

en: Show in slideshow mode
el: Εμφάνιση σε προβολή διαφανειών

en: _Previous Image
el: _Προηγούμενη Εικόνα

en: Go to the previous image of the collection
el: Μεταφορά στην προηγούμενη εικόνα της συλλογής

en: _Next Image
el: _Επόμενη Εικόνα

en: Go to the next image of the collection
el: Μεταφορά στην επόμενη εικόνα της συλλογής

en: _First Image
el: _Αρχική Εικόνα

en: Go to the first image of the collection
el: Μεταφορά στην αρχική εικόνα της συλλογής

en: _Last Image
el: _Τελευταία Εικόνα

en: Go to the last image of the collection
el: Μεταφορά στην τελευταία εικόνα της συλλογής

en: Camera make
el: Μάρκα κάμερας

en: Camera model
el: Μοντέλο κάμερας

en: Date Taken
el: Ημερομηνία Λήψης

en: Exposure time
el: Χρόνος έκθεσης

en: Exposure mode
el: Τύπος έκθεσης

en: Aperture Value
el: Τιμή Διαφράγματος

en: ISO speed
el: Ταχύτητα ISO

en: Flash
el: Φλας

en: Metering mode
el: Λειτουργία μέτρησης

en: Focal length
el: Εστιακή απόσταση

en: Software
el: Λογισμικό

en: Description
el: Περιγραφή

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: Author
el: Δημιουργός
